linuxmint - en to sq translation catalogue (1314 entries)

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Saved search
sq: Kërkim i ruajtur

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo action definition
sq: Përkufizimi i veprimit të Nemos

note: (itstool) path: mime-type/_comment
en: Nemo search-helper definition
sq: Përkufizimi i ndihmësit të kërkimit Nemo

en: No actions found
sq: Nuk u gjetën veprime

en: Actions
sq: Veprimet

en: Edit layout
sq: Modifiko paraqitjen

en: Nemo could not create the required folder "%s".
sq: Nemo nuk mundi të krijojë dosjen e kërkuar "%s".

en: Before running Nemo, please create the following folder, or set permissions such that Nemo can create it.
sq: Përpara se të hapni Nemon, ju lutem krijoni dosjen që vijon, ose vendosni lejet në mënyrë që Nemo ta krijojë atë.

en: Error starting autorun program: %s
sq: Gabim gjatë nisjes së programit të ekzekutimit automatik: %s

en: Cannot find the autorun program
sq: E pamundur gjetja e programit të ekzekutimit automatik

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
sq: <big><b>Gabim gjatë ekzekutimit automatik të programit</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
sq: <big><b>Ky medium përmban softuer që synohet të niset automatikisht. Dëshironi ta ekzekutoni?</b></big>

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
sq: Programi do të funksionojë direkt nga mediumi " %s". Nuk duhet të ekzekutoni kurrë programe të cilave nuk u besoni. 
    
    Nëse keni dyshime, shtypni Anulo.

en: _Run
sq: _Ekzekuto

en: _Customize
sq: _Personalizo

en: Adjust the desktop layout for this monitor
sq: Rregullo paraqitjen e desktopit për këtë monitor

en: No bookmarks defined
sq: Nuk ka faqeshënues të përcaktuar

en: Disable all
sq: Çaktivizo të gjitha

en: Enable all
sq: Aktivizo të gjitha

en: Public FTP
sq: FTP Publike

en: FTP (with login)
sq: FTP (me identifikim)

en: Windows share
sq: Të bashkandara Windows

en: Secure WebDAV (HTTPS)
sq: WebDAV i sigurt (HTTPS)

en: Connecting...
sq: Duke u lidhur...

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your gvfs installation.
sq: Nuk mund të ngarkoj listën e metodës së serverave të suportuar.
    Ju lutemi kontrolloni instalimin tuaj të gvfs.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
sq: Dosja "%s" nuk mund të hapet në "%s".

en: The server at "%s" cannot be found.
sq: Serveri në "%s" nuk mund të gjendet.

en: Try Again
sq: Provo Përsëri

en: Please verify your user details.
sq: Ju lutemi të verifikoni detajet tuaja të përdoruesit.

en: Continue
sq: Vazhdo

en: C_onnect
sq: Li_dhu

note: set dialog properties
en: Connect to Server
sq: Lidhu me Serverin

en: Server Details
sq: Detajet e Serverit

note: first row: server entry + port spinbutton
en: _Server:
sq: _Serveri:

note: port
en: _Port:
sq: _Porti:

note: second row: type combobox
en: _Type:
sq: _Lloji:

note: third row: share entry
en: Sh_are:
sq: Sh_përndaje:

note: fourth row: folder entry
en: _Folder:
sq: _Dosja:

en: User Details
sq: Detajet e Përdoruesit

note: first row: domain entry
en: _Domain name:
sq: Emri i domenit:

note: second row: username entry
en: _User name:
sq: _Emri i përdoruesit:

note: third row: password entry
en: Pass_word:
sq: Fjalë_kalimi:

note: fourth row: remember checkbox
en: _Remember this password
sq: _Kujto këtë fjalëkalim

en: Operation cancelled
sq: Veprimi u anulua

en: Print but do not open the URI
sq: Printo, por mos e hap URI-n

note: Translators: This is the --help description for the connect to server app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Add connect to server mount
sq: 
    
    Shto lidhjen në montimin e serverit

en: Show the version of the program.
sq: Shfaq versionin e programit.

en: Quit Nemo Desktop.
sq: Dil nga Nemo Desktop.

en: 
    
    Manage the desktop with the file manager
sq: 
    
    Menaxhoni desktopin me menaxherin e skedarëve

note: name, stock id label, accelerator
en: E_mpty Trash
sq: _Boshatis koshin

note: name, stock id label, accelerator
en: Auto-arrange
sq: Auto-rregullim

note: name, stock id label, accelerator
en: Reverse sort
sq: Renditje e kundërshtarit

en: Smaller
sq: Më i vogël

en: Small
sq: I vogël

en: Normal
sq: Normale

en: Large
sq: I madh

en: Larger
sq: Më i madh

en: _Vertical
sq: _Vertikale

en: Name
sq: Emri

en: Size
sq: Madhësia

en: Type
sq: Lloji

en: Date
sq: Data

note: name, stock id, label
en: _Sort
sq: _Rendit

note: name, stock id, label
en: _Icon Size
sq: Madhësia e ikonës

note: label, accelerator name, stock id
en: Empty Trash
sq: Boshatis koshin

note: tooltip
en: Delete all items in the Trash
sq: Fshi të gjithë elementet nga koshi

en: The desktop view encountered an error.
sq: Pamja e desktopit hasi një gabim.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
sq: Pamja e desktopit hasi një gabim gjatë nisjes.

note: name, stock id label, accelerator
en: Restore Icons' Original Si_zes
sq: Rivendos Madhësitë Origjinale të Ikonave

en: Restore Icon's Original Si_ze
sq: Rivendos _përmasat origjinare të ikonës

note: name, stock id label, accelerator
en: Resize Icon...
sq: Ripërmaso ikonën...

note: tooltip
en: Make the selected icon resizable
sq: Bëje ikonën e përzgjedhur të ripërmasueshme

note: tooltip
en: Restore each selected icon to its original size
sq: Rikthe çdo ikonë të zgjedhur në përmasat e saja origjinare

en: Comment
sq: Komenti

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Command
sq: Komanda

en: Current Monitor Layout (%s - %dx%d)
sq: Paraqitja aktuale e monitorit ( %s- %dx %d)

en: Current Monitor Layout (%dx%d)
sq: Paraqitja aktuale e monitorit ( %dx %d)

en: Desktop Settings
sq: Cilësimet e Desktopit

en: Current Monitor Preferences
sq: Preferencat aktuale të monitorit

en: Show global desktop settings
sq: Shfaq cilësimet globale të desktopit

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
sq: Ju nuk keni të drejtat e duhura për të shikuar përmbajtjen e "%s".

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
sq: "%s" nuk mund të gjendet. Ndoshta është fshirë së fundmi.

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
sq: Nuk mund të shfaqet e gjithë përmbajtja e "%s": %s

en: The folder contents could not be displayed.
sq: Përmbajtja e dosjes nuk mund të shfaqet.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
sq: Nuk keni të drejta të mjaftueshme për të ndryshuar grupin e "%s".

note: fall through
en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
sq: I pamundur ndryshimi i grupit të "%s": %s

en: The group could not be changed.
sq: Grupi nuk mund të ndryshohet.

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
sq: Na vjen keq, nuk munda ta ndryshoj pronarin e " %s":%s

en: The owner could not be changed.
sq: Pronari nuk mund të ndryshohet.

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
sq: I pamundur ndryshimi i të drejtave të "%s": %s

en: The permissions could not be changed.
sq: Të drejtat nuk mund të ndryshohen.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
sq: Emri "%s" është përdorur njëherë në këtë dosje. Ju lutem përdorni një emër tjetër.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
sq: Nuk ka "%s" në këtë dosje. Mos e keni lëvizur apo eliminuar?

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
sq: Ju nuk keni të drejtat e nevojshme për të ndryshuar emrin e "%s".

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
sq: Emri "%s" nuk është i vlefshëm pasi përmban simbolin "/". Ju lutem, përdorni një emër tjetër.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
sq: Emri "%s" nuk është i vlefshëm. Ju lutem përdorni një emër tjetër.

en: The name "%s" is too long. Please use a different name.
sq: Emri "%s" është shumë i gjatë. Ju lutemi të përdorni një emër tjetër.

note: fall through
en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
sq: I pamundur riemërtimi i "%s" në "%s": %s

en: The item could not be renamed.
sq: Elementi nuk mund të riemërtohet.

en: Renaming "%s" to "%s".
sq: Duke riemërtuar " %s" në " %s".

en: No extensions found
sq: Nuk u gjetën prapashtesa

en: no information available
sq: nuk ka informacion të disponueshëm

en: Configure
sq: Konfiguro

en: Extensions
sq: Prapashtesat

en: Extensions changed.  Restart required.
sq: Prapashtesat janë ndryshuar. Nevojitet një rinisje.

note: Translators: this is referred to captions under icons. Translators: this is referred to the permissions * the user has in a directory.
en: None
sq: Asnjë

en: Yesterday
sq: Dje

en: by _Name
sq: sipas _emrit

en: Keep icons sorted by name in rows
sq: Mbaji ikonat të rreshtuara sipas emrit

en: by _Size
sq: sipas madhë_sisë

en: Keep icons sorted by size in rows
sq: Mbaji ikonat të rreshtuara sipas madhësisë

en: by _Type
sq: sipas _llojit

en: Keep icons sorted by type in rows
sq: Mbaji ikonat të rreshtuara sipas llojit

en: by _Detailed Type
sq: Sipas llojit të _detajeve

en: Keep icons sorted by detailed type in rows
sq: Mbaji ikonat të rreshtuara sipas llojit të detajeve

en: by Modification _Date
sq: sipas _datës së ndryshimit

en: Keep icons sorted by modification date in rows
sq: Mbaji ikonat të rreshtuara sipas datës së ndryshimit

en: by T_rash Time
sq: sipas kohës së f_shirjes

en: Keep icons sorted by trash time in rows
sq: Mbaji ikonat të rreshtuara sipas kohës së hedhjes në kosh

en: _Organize Desktop by Name
sq: _Organizoni Desktopin sipas Emrit

note: name, stock id, label
en: Arran_ge Items
sq: _Rreshto elementet

note: name, stock id label, accelerator
en: _Organize by Name
sq: _Organizoni sipas Emrit

note: tooltip
en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
sq: Rivendos ikonat për të përmirësuar shpërndarjen në dritare dhe për të shmangur mbivendosjen midis tyre

note: name, stock id label, accelerator
en: Re_versed Order
sq: Rresh_tim në të kundërt

note: tooltip
en: Display icons in the opposite order
sq: Shfaq ikonat duke i rreshtuar nga ana e kundërt

note: name, stock id label, accelerator
en: _Keep Aligned
sq: _Mbaji të rreshtuara

note: tooltip
en: Keep icons lined up on a grid
sq: Mbaji ikonat të rreshtuara sipas rrjetës

en: _Manually
sq: _Manualisht

en: Leave icons wherever they are dropped
sq: Lëri ikonat aty ku janë zvarritur

en: By _Name
sq: Sipas _emrit

en: By _Size
sq: Sipas madhë_sisë

en: By _Type
sq: Sipas lloji_t

en: By _Detailed Type
sq: Sipas llojit të _detajeve

en: By Modification _Date
sq: Sipas _datës së ndryshimit

en: By T_rash Time
sq: Koha e Nga T_rash

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Icon View
sq: Paraqitje me ikona

note: translators: this is used in the view menu
en: _Icons
sq: _Ikona

en: The icon view encountered an error.
sq: Paraqitja me ikona ndeshi një gabim.

en: The icon view encountered an error while starting up.
sq: Paraqitja me ikona ndeshi një gabim gjatë nisjes.

en: Display this location with the icon view.
sq: Shfaq këtë pozicion me paraqitjen me ikona.

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: Compact View
sq: Paraqitje kompakte

note: translators: this is used in the view menu
en: _Compact
sq: _Kompakte

en: The compact view encountered an error.
sq: Paraqitja kompakte ndeshi një gabim.

en: The compact view encountered an error while starting up.
sq: Paraqitja kompakte ndeshi një gabim gjatë nisjes.

en: Display this location with the compact view.
sq: Shfaq këtë pozicion me paraqitjen kompakte.

en: Image Type
sq: Lloji i imazhit

en: %d pixel | %d pixels
sq[0]: %dpiksel
sq[1]: %dpikselë

en: Width
sq: Gjerësia

en: Height
sq: Lartësia

en: Title
sq: Titulli

en: Author
sq: Autori

en: Copyright
sq: E drejta e autorit

en: Created On
sq: Krijuar më

en: Created By
sq: Krijuar nga

en: Disclaimer
sq: Mohim përgjegjësie

en: Warning
sq: Paralajmërim

en: Source
sq: Burimi

en: Camera Brand
sq: Marka e kamerës

en: Camera Model
sq: Modeli i kamerës

note: Choose which date to show in order of relevance
en: Date Taken
sq: Data e marrjes

en: Date Digitized
sq: Data e digjitalizimit

en: Date Modified
sq: Data e ndryshimit

en: Exposure Time
sq: Koha e ekspozimit

en: Aperture Value
sq: Vlera e aperturës

en: ISO Speed Rating
sq: Vlerësimi i Shpejtësisë ISO

en: Flash Fired
sq: Blic i ndezur

en: Metering Mode
sq: Modaliteti i Matjes

en: Exposure Program
sq: Programi i ekspozimit

en: Focal Length
sq: Gjatësia fokale

en: Software
sq: Programi

en: Location
sq: Vendndodhja

en: Keywords
sq: Fjalët kyçe

en: Creator
sq: Krijuesi

en: Rating
sq: Vlerësimi

en: Failed to load image information
sq: Leximi i informacioneve të figurës dështoi

en: Loading...
sq: Duke ngarkuar...

en: Image
sq: Imazhi

en: Actions: Action files can be added to this folder and will appear in the menu.
sq: Veprimet: Skedarët e veprimeve mund të shtohen në këtë dosje dhe do të shfaqen në meny.

en: More info
sq: Më shumë informacion

en: View a sample action file with documentation
sq: Shikoni një skedar veprim shembull me dokumentacion

en: Scripts: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
sq: Skriptet: Të gjithë skedarët e ekzekutueshëm në këtë dosje do të shfaqen në menynë Skriptet.

en: View additional information about creating scripts
sq: Shikoni informacione shtesë rreth krijimit të skripteve

en: (Empty)
sq: (Bosh)

en: Use Default
sq: Përdor Parazgjedhjen

en: Temporarily disable auto-sort
sq: Çaktivizo përkohësisht vetë-radhitjen

note: translators: this is used in the view selection dropdown * of navigation windows and in the preferences dialog
en: List View
sq: Paraqitje në formë liste

note: translators: this is used in the view menu
en: _List
sq: _Listë

en: The list view encountered an error.
sq: Paraqitja në forme liste ndeshi një gabim.

en: The list view encountered an error while starting up.
sq: Paraqitja në formë liste ndeshi një gabim gjatë nisjes.

en: Display this location with the list view.
sq: Shfaq këtë pozicion me anë të paraqitjes në formë liste.

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
sq[0]: Dëshironi të shikoni %dvendndodhjen?
sq[1]: Dëshironi të shikoni %dvendndodhjet?

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
sq[0]: Kjo do të hapë %dnjë dritare të veçantë.
sq[1]: Kjo do të hapë %ddritare të ndara.

en: --check cannot be used with other options.
sq: --check nuk mund të përdoret me opsione të tjera.

en: --quit cannot be used with URIs.
sq: --quit nuk mund të përdoret me URI-të.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
sq: --geometry nuk mund të përdoret me më tepër se një URI.

en: Perform a quick set of self-check tests.
sq: Kryej disa teste të shpejta të verifikimt të vetvetes.

en: Create the initial window with the given geometry. Examples: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.
sq: Krijo dritaren fillestare me gjeometrinë e dhënë. Shembuj: nemo --geometry=+100+100, nemo --geometry=600x400, nemo --geometry=600x400+100+100.

en: GEOMETRY
sq: GJEOMETRIA

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
sq: Krijo dritare vetëm për URL të specifikuar.

en: Ignored argument - left for compatibility only.
sq: Argument i injoruar - i lënë vetëm për përputhshmëri.

en: Open URIs in tabs.
sq: Hapni URI-të në skeda.

en: Open URIs in an existing window.
sq: Hapni URI-të në një dritare ekzistuese.

en: Repair the user thumbnail cache - this can be useful if you're having trouble with file thumbnails.  Must be run as root
sq: Riparoni memorjen e përkohshme të miniaturave të përdoruesit - kjo mund të jetë e dobishme nëse keni probleme me miniaturat e skedarëve. Duhet të ekzekutohet si root.

en: Quit Nemo.
sq: Dil nga Nemo.

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
sq: 
    
    Shfleto sistemin e skedarëve me manaxhuesin e skedarëve

en: Nemo's main menu is now hidden
sq: Menyja kryesore e Nemo-s tani është e fshehur

en: You have chosen to hide the main menu.  You can get it back temporarily by:
    
    - Tapping the <Alt> key
    - Right-clicking an empty region of the main toolbar
    - Right-clicking an empty region of the status bar.
    
    You can restore it permanently by selecting this option again from the View menu.
sq: Ju keni zgjedhur ta fshihni menynë kryesore. Mund ta riktheni atë përkohësisht duke: 
    
    - Prekur tastin <Alt> 
    - Klikuar me të djathtën mbi një rajon bosh të shiritit kryesor të veglave 
    - Klikuar me të djathtën mbi një rajon bosh të shiritit të statusit. 
    
    Mund ta riktheni atë përgjithmonë duke zgjedhur përsëri këtë opsion nga menyja Shiko.

en: Don't show this message again.
sq: Mos e shfaq më këtë mesazh.

en: The Link "%s" is Broken.
sq: Lidhja " %s" është e prishur.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
sq: Lidhja " %s" është e prishur. Ta zhvendos në kosh?

en: This link cannot be used, because it has no target.
sq: Kjo lidhje nuk mund të përdoret, sepse nuk ka objektiv.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
sq: Kjo lidhje nuk mund të përdoret, sepse objektivi i saj " %s" nuk ekziston.

note: name, stock id label, accelerator
en: Mo_ve to Trash
sq: Zh_vendos në kosh

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
sq: Dëshironi të zbatoni "%s", apo të shikoni përmbajtjen e tij?

en: "%s" is an executable text file.
sq: "%s" është një skedar teksti i ekzekutueshëm.

en: Run in _Terminal
sq: Ekzekuto në _Terminal

en: _Display
sq: _Shfaq

en: Are you sure you want to open all files?
sq: Jeni të sigurt që doni të hapni të gjithë skedarët?

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
sq[0]: Kjo do të hapë %dnjë skedë të veçantë.
sq[1]: Kjo do të hapë %dskeda të ndara.

en: Open with
sq: Hap me

en: Unknown file type
sq: Lloj skedari i panjohur

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  If you trust the source of this file, and have sufficient permissions, you can mark it executable and launch it.  Or, you can use the Open With dialog to pick a program to associate it with.
sq: Skedari " %s" nuk ka programe të njohura të shoqëruara me të. Nëse i besoni burimit të këtij skedari dhe keni leje të mjaftueshme, mund ta shënoni atë si të ekzekutueshëm dhe ta hapni. Ose, mund të përdorni dialogun Hap me për të zgjedhur një program me të cilin ta shoqëroni.

en: Make executable and run
sq: Bëje të ekzekutueshëm dhe ekzekutoje

en: The file "%s" has no known programs associated with it.  Use the Open With dialog to pick a program to open it with.
sq: Skedari " %s" nuk ka programe të njohura të shoqëruara me të. Përdorni dialogun Hap me për të zgjedhur një program me të cilin ta hapni.

en: Choose a program
sq: Zgjidhni një program

en: Untrusted application launcher
sq: Nisës aplikacionesh i pabesueshëm

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted (executable). If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
sq: Nisësi i aplikacionit " %s" nuk është shënuar si i besuar (i ekzekutueshëm). Nëse nuk e dini burimin e këtij skedari, nisja e tij mund të jetë e pasigurt.

en: _Launch Anyway
sq: _Nise gjithësesi

en: Mark as _Trusted
sq: Shëno si _I Besueshëm

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
sq[0]: Kjo do të hapë %dnjë specifike të veçantë.
sq[1]: Kjo do të hapë %daplikacione të ndara.

en: Unable to mount location
sq: Vendndodhja nuk mund të montohet

en: Unable to start location
sq: Vendndodhja nuk mund të mbushojë

en: Opening "%s".
sq: Duke hapur "%s".

en: Opening %d item. | Opening %d items.
sq[0]: Artikull i rastit %d.
sq[1]: Hapja %de artikujve.

en: Close tab
sq: Mbylle skedën

note: Translators: This is the --help description for the open-with app, the initial newlines are between the command line arg and the description
en: 
    
    Show an open-with dialog given a uri, to allow the user to change the default mimetype handler.
sq: 
    
    Shfaq një dialog "open-with" të dhënë një uri, për të lejuar përdoruesin të ndryshojë trajtuesin e parazgjedhur të tipit mime.

en: Devices
sq: Pajisjet

en: Free space: %s
sq: Hapësira e lirë: %s

en: My Computer
sq: Kompjuteri im

en: Open your personal folder
    %s
sq: Hapni dosjen tuaj personale
    %s

en: Home
sq: Shtëpi

en: Open the contents of your desktop in a folder
sq: Hapni përmbajtjen e desktopit tuaj në një dosje

en: Favorites
sq: Të preferuarat

en: Favorite files
sq: Skedarët e preferuar

en: Recent
sq: Kohët e fundit

en: Recent files
sq: Skedarët e përdorur së fundmi

en: Open the contents of the File System
    %s
sq: Hap përmbajtjen e Sistemit të Skedarëve
    %s

en: File System
sq: Sistemi i skedarëve

en: Trash
sq: Koshi

en: Open the trash
sq: Hap koshin

en: Bookmarks
sq: Faqeshënuesit

en: Mount and open %s (%s)
sq: Montoni dhe hapni %s( %s)

en: Mount and open %s
sq: Monto dhe hap %s

en: Network
sq: Rrjeti

en: Browse the contents of the network
sq: Shfleto përmbajtjen e rrjetit

note: name, stock id label, accelerator
en: _Start
sq: _Fillo

note: name, stock id label, accelerator
en: _Stop
sq: _Ndal

note: start() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_SHUTDOWN is normally not used
en: _Power On
sq: Ndiz

en: _Safely Remove Drive
sq: _Hiqeni diskun në mënyrë të sigurt

en: _Connect Drive
sq: _Lidh Diskun

en: _Disconnect Drive
sq: _Shkëputni Diskun

en: _Start Multi-disk Device
sq: _Nis Pajisjen me Shumë Disqe

en: _Stop Multi-disk Device
sq: _Ndalo Pajisjen me Shumë Disqe

note: stop() for type G_DRIVE_START_STOP_TYPE_PASSWORD is normally not used
en: _Unlock Drive
sq: _Zhblloko Drive-in

en: _Lock Drive
sq: _Kyç Drive

en: Unable to start %s
sq: Nuk mund të fillojë%s

en: Unable to eject %s
sq: Nuk mund të nxirret%s

en: Unable to poll %s for media changes
sq: Nuk mund të bëhet sondazh %spër ndryshimet në media

en: Unable to stop %s
sq: I paaftë për të ndaluar%s

note: name, stock id label, accelerator
en: _Open
sq: _Hap

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in New _Tab
sq: Hap në një _skedë të re

en: Open in New _Window
sq: Hap në një _dritare të re

note: name, stock id, label
en: _Add Bookmark
sq: _Shto faqeshënues

en: Remove
sq: Hiq

note: name, stock id label, accelerator
en: _Rename...
sq: _Riemërto...

note: name, stock id label, accelerator
en: _Mount
sq: _Monto

note: name, stock id label, accelerator
en: _Unmount
sq: Çmo_nto

note: name, stock id label, accelerator
en: _Eject
sq: _Nxirr

note: name, stock id label, accelerator
en: _Detect Media
sq: _Zbulo Median

en: _Empty _Trash
sq: Zbrazni _Koshin e _Mbeturin

note: name, stock id label, accelerator
en: _Properties
sq: _Vetitë

en: Unmount
sq: Çmonto

en: Eject
sq: Nxirr

en: Stop
sq: Ndalo

en: %1$s file operation active.  %2$d%% complete. | %1$s file operations active.  %2$d%% complete.
sq[0]: %1$sOperacioni i skedarit është aktiv.   %2$d%% i përfunduar.
sq[1]: %1$sOperacionet e skedarëve janë aktive.   %2$d%% të përfunduara.

en: File Operations
sq: Operacionet e skedarëve

en: All file operations have been successfully completed
sq: Të gjitha operacionet e skedarëve janë përfunduar me sukses

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
sq: Nuk mund të caktosh më shumë se një ikonë të personalizuar në të njëjtën kohë!

en: Please drag just one image to set a custom icon.
sq: Tërhiq vetëm një imazh për të vendosur një ikonë të personalizuar.

en: The file that you dropped is not local.
sq: Skedari që hodhe nuk është lokal.

en: You can only use local images as custom icons.
sq: Mund të përdorni vetëm imazhe lokale si ikona të personalizuara.

en: The file that you dropped is not an image.
sq: Skedari i zvarritur nuk është një figurë.

en: _Name: | _Names:
sq[0]: _Emri:
sq[1]: _Emrat:

en: Properties
sq: Vetitë

en: %s Properties
sq: Vetitë e %s

note: Fallback, use for both unknown attributes and attributes * for which we have no more appropriate default.
en: unknown
sq: i panjohur

en: Cancel Group Change?
sq: Të anulohet ndryshimi i grupit?

en: Cancel Owner Change?
sq: Të anulohet ndryshimi i pronarit?

en: nothing
sq: asgjë

en: unreadable
sq: i palexueshëm

en: %1$s item (and %2$s hidden) | %1$s items (and %2$s hidden)
sq[0]: %1$sartikull (dhe %2$si fshehur)
sq[1]: %1$sartikuj (dhe %2$stë fshehur)

en: %1$s item | %1$s items
sq[0]: %1$sartikull
sq[1]: %1$sartikuj

en: (some contents unreadable)
sq: (disa përmbajtje të palexueshme)

note: Also set the title field here, with a trailing carriage return & * space if the value field has two lines. This is a hack to get the * "Contents:" title to line up with the first line of the * 2-line value. Maybe there's a better way to do this, but I * couldn't think of one.
en: Contents:
sq: Përmbajtja:

en: Size:
sq: Madhësia:

note: Translators: "used" refers to the capacity of the filesystem
en: used
sq: përdorur

note: Translators: "free" refers to the capacity of the filesystem
en: free
sq: falas

en: Total capacity:
sq: Kapaciteti total:

en: Filesystem type:
sq: Lloji i sistemit të skedarëve:

en: Basic
sq: Bazë

en: Type:
sq: Lloji:

en: Link target:
sq: Objektivi i lidhjes:

en: Location:
sq: Vendodhja:

en: Volume:
sq: Volumi:

en: Accessed:
sq: Hyrja e fundit:

en: Created:
sq: Krijuar:

en: Modified:
sq: Ndryshuar:

en: Free space:
sq: Hapësira e lirë:

en: _Read
sq: _Lexoni

en: _Write
sq: _Shkruaj

en: E_xecute
sq: Ekzekutim_i

note: translators: this gets concatenated to "no read", * "no access", etc. (see following strings)
en: no
sq: jo

en: list
sq: listë

en: read
sq: lexoj

en: create/delete
sq: krijo/fshij

en: write
sq: shkruaj

en: access
sq: qasje

en: Access:
sq: Qasja:

en: Folder access:
sq: Qasja në dosje:

en: File access:
sq: Qasja në skedar:

en: List files only
sq: Listo vetëm skedarët

en: Access files
sq: Qasja në skeda

en: Create and delete files
sq: Krijo dhe fshij skedarët

en: Read-only
sq: Vetëm për leksim

en: Read and write
sq: Lexo dhe shkruaj

en: Special flags:
sq: Flamuj të veçantë:

en: Set _user ID
sq: Cakto ID-në e _përdoruesit

en: Set gro_up ID
sq: Cakto ID-në e grupit

en: _Sticky
sq: _Ngjitës

en: _Owner:
sq: Pr_onari:

en: Owner:
sq: Pronari:

en: _Group:
sq: _Grupi:

en: Group:
sq: Grupi:

en: Execute:
sq: Ekzekuto:

en: Allow _executing file as program
sq: Lejo _ekzekutimin e skedarit si program

en: Others:
sq: Të tjerët:

en: Folder Permissions:
sq: Të drejtat mbi dosjen:

en: File Permissions:
sq: Të drejtat mbi skedarin:

en: Text view:
sq: Pamja dhe teksti:

en: Permissions
sq: Të drejtat

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
sq: Ju nuk jeni pronari, kështu që nuk mund t'i ndryshoni këto leje.

en: SELinux context:
sq: Konteksti i SELinux:

en: Last changed:
sq: Ndryshimi i fundit:

en: Apply Permissions to Enclosed Files
sq: Zbato lejet për skedarët e mbyllur

en: The permissions of "%s" could not be determined.
sq: Të drejtat e "%s" nuk mund të përcaktohen.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
sq: Të drejtat e skedarit të zgjedhur nuk mund të përcaktohen.

en: Open With
sq: Hap me

en: Help
sq: Ndihmë

en: Close
sq: Mbyll

en: Creating Properties window.
sq: Krijimi i dritares së Vetive.

en: There was an error displaying help.
sq: Gabim gjatë shfaqjes së ndihmës.

en: Revert
sq: Rikthe

en: Not supported in this location
sq: Nuk mbështetet në këtë vendndodhje

en: Show Places
sq: Shfaq Vendet

en: Show Treeview
sq: Shfaq Pamjen e Pemës

en: Hide the Sidebar (F9)
sq: Fshih panelin anësor (F9)

en: Show the Sidebar (F9)
sq: Shfaq panelin anësor (F9)

en: Adjust zoom level
sq: Rregullo zmadhimin

note: Add buttons
en: _Cancel
sq: _Anulo

en: Cancel
sq: Anulo

en: A problem has been detected with your thumbnail cache.  Fixing it will require administrative privileges.
sq: Është zbuluar një problem me memorien e përkohshme të miniaturave. Rregullimi i tij do të kërkojë privilegje administratori.

en: Fix now
sq: Rregullo tani

en: Dismiss
sq: Hiq

en: Elevated Privileges
sq: Privilegje të Ngritura

en: Restore Selected Items
sq: Rikthe elementët e përzgjedhur

en: Restore selected items to their original position
sq: Rikthe elementët e përzgjedhur në vendndodhjen e tyre origjinare

en: Empty _Trash
sq: Boshatis _koshin

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
sq: " %s" do të zhvendoset nëse zgjidhni komandën Ngjit

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
sq: " %s" do të kopjohet nëse zgjidhni komandën Ngjit

en: There is nothing on the clipboard to paste.
sq: Nuk ka asgjë në kujtesën e përkohshme për të ngjitur.

note: name, stock id label, accelerator
en: Create New _Folder
sq: Krijo dosje të _re

note: name, stock id label, accelerator
en: _Copy
sq: _Kopjo

note: We make accelerator "" instead of null here to not inherit the stock accelerator for paste name, stock id label, accelerator
en: _Paste Into Folder
sq: Ngjit në dosje

note: name, stock id label, accelerator
en: _Delete
sq: _Elemino

en: Computer
sq: Kompjuteri

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
sq[0]: Kjo do të hapë %'dnjë skedë të veçantë.
sq[1]: Kjo do të hapë %'dskeda të ndara.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
sq[0]: Kjo do të hapë %'dnjë dritare të veçantë.
sq[1]: Kjo do të hapë %'ddritare të ndara.

en: Select Items Matching
sq: Përzgjedhja e elementëve sipas modelit

en: _Pattern:
sq: _Modeli:

en: Examples:
sq: Shembuj:

note: Reset to default info
en: Undo
sq: Zhbëj

en: Undo last action
sq: Anulo veprimin e fundit

note: Reset to default info
en: Redo
sq: Ribëje

en: Redo last undone action
sq: Ribëje veprimin e fundit të zhbërë

en: Content View
sq: Pamja e Përmbajtjes

en: View of the current folder
sq: Paraqitja e dosjes aktuale

en: "%s" selected
sq: "%s" i zgjedhur

en: %'d folder selected | %'d folders selected
sq[0]: %'ddosja e zgjedhur
sq[1]: %'ddosjet e zgjedhjes

en:  (containing %'d item) |  (containing %'d items)
sq[0]:  (që përmban %'dartikullin)
sq[1]:  (që përmban %'dartikuj)

note: translators: this is preceded with a string of form 'N folders' (N more than 1)
en:  (containing a total of %'d item) |  (containing a total of %'d items)
sq[0]:  (që përmban një total prej %'dartikujsh)
sq[1]:  (që përmban një total prej %'dartikujsh)

en: %'d item selected | %'d items selected
sq[0]: %'dartikulli i zgjedhur
sq[1]: %'dartikujt e zgjedhur

note: Folders selected also, use "other" terminology
en: %'d other item selected | %'d other items selected
sq[0]: %'dartikull tjetër i zgjedhur
sq[1]: %'dartikuj të tjerë të zgjedhur

en: %'u item | %'u items
sq[0]: %'uartikull
sq[1]: %'uartikuj

en: %s, Free space: %s
sq: %s, Hapësira e lirë: %s

en: Open With %s
sq: Hap me %s

en: Use "%s" to open the selected item | Use "%s" to open the selected items
sq[0]: Përdorni " %s" për të hapur artikullin e zgjedhur
sq[1]: Përdorni " %s" për të hapur artikujt e zgjedhur

en: Run "%s" on any selected items
sq: Ekzekutoni " %s" në çdo artikull të zgjedhur

en: Create a new document from template "%s"
sq: Krijo një dokument të ri nga shablloni " %s"

note: translators: this is preceded with a string of form 'N selected items' (N more than 1)
en: The %'d selected item will be moved if you select the Paste command | The %'d selected items%s will be moved if you select the Paste command
sq[0]: Artikulli %'di zgjedhur do të zhvendoset nëse zgjidhni komandën Ngjit
sq[1]: Elementet %'de zgjedhura %sdo të zhvendosen nëse zgjidhni komandën Ngjit

note: translators: this is preceded with a string of form 'N selected items' (N more than 1)
en: The %'d selected item will be copied if you select the Paste command | The %'d selected items%s will be copied if you select the Paste command
sq[0]: Artikulli %'di zgjedhur do të kopjohet nëse zgjidhni komandën Ngjit
sq[1]: Artikujt %'de zgjedhur %sdo të kopjohen nëse zgjidhni komandën Ngjit

en: Select Target Folder For Move
sq: Zgjidhni Dosjen e Synuar për Zhvendosje

en: Select Target Folder For Copy
sq: Zgjidhni Dosjen e Synuar për Kopjim

en: Unable to unmount location
sq: Vendndodhja nuk mund të çmontohet

en: Unable to eject location
sq: Vendndodhja nuk mund të nxirret

en: Unable to stop drive
sq: Nuk mund të ndalet drejtimi i makinës

en: Connect to Server %s
sq: Lidhu me Serverin%s

en: _Connect
sq: _Lidhu

en: Link _name:
sq: Emri i lidhjes:

note: name, stock id, label
en: Create New _Document
sq: Krijo _dokument të ri

note: name, stock id, label
en: Open Wit_h
sq: Hap m_e

en: Choose a program with which to open the selected item
sq: Zgjidhni një program me të cilin të hapni elementin e përzgjedhur

note: tooltip
en: View or modify the properties of each selected item
sq: Shfaq ose ndrysho vetitë e secilit prej elementëve të zgjedhur

note: tooltip
en: Create a new empty folder inside this folder
sq: Krijo një dosje të re bosh në brendësi të kësaj dosjeje

note: name, stock id, label
en: No templates installed
sq: Nuk janë instaluar shabllone

note: name, stock id translators: this is used to indicate that a document doesn't contain anything label, accelerator
en: _Empty Document
sq: Dokument _bosh

note: tooltip
en: Create a new empty document inside this folder
sq: Krijo një dokument të ri bosh brenda kësaj dosjeje

note: tooltip
en: Open the selected item in this window
sq: Hap elementin e përzgjedhur në këtë dritare

note: name, stock id label, accelerator Location-specific actions
en: Open in Navigation Window
sq: Hap në dritaren e navigimit

note: tooltip
en: Open each selected item in a navigation window
sq: Hap çdo artikull të zgjedhur në një dritare navigimi

note: tooltip
en: Open each selected item in a new tab
sq: Hap çdo artikull të zgjedhur në një skedë të re

note: name, stock id label, accelerator
en: Open in Terminal
sq: Hap në Terminal

note: tooltip
en: Open terminal in the selected folder
sq: Hap terminalin në dosjen e zgjedhur

note: name, stock id label, accelerator
en: Open as Root
sq: Hap si Root

note: tooltip
en: Open the folder with administration privileges
sq: Hapni dosjen me të drejta administratori

note: name, stock id label, accelerator
en: Follow link to original file
sq: Ndiqni lidhjen për skedarin origjinal

note: tooltip
en: Navigate to the original file that this symbolic link points to
sq: Shko te skedari origjinal ku tregon kjo lidhje simbolike

note: name, stock id label, accelerator
en: Open containing folder
sq: Hap dosjen që përmban

note: tooltip
en: Navigate to the folder that the selected item is stored in
sq: Shko te dosja ku është ruajtur artikulli i zgjedhur

note: name, stock id label, accelerator
en: Other _Application...
sq: Program _tjetër...

note: tooltip
en: Choose another application with which to open the selected item
sq: Zgjidhni një program tjetër me të cilën të hapni elementin e përzgjedhur

note: name, stock id label, accelerator
en: Open With Other _Application...
sq: Hap me një _program tjetër...

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
sq: Përgatitni skedarët e zgjedhur për t'u zhvendosur me një komandë Paste

note: tooltip
en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
sq: Përgatitni skedarët e zgjedhur për t'u kopjuar me një komandë Paste

note: name, stock id label, accelerator
en: _Paste
sq: _Ngjit

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
sq: Zhvendos ose kopjo skedarët e zgjedhur më parë nga një komandë Prit ose Kopjo

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
sq: Zhvendos ose kopjo skedarët e zgjedhur më parë nga një komandë Cut ose Copy në dosjen e zgjedhur

note: name, stock id, label
en: Cop_y to
sq: K_opjo në

note: name, stock id, label
en: M_ove to
sq: Zhvend_os në

note: name, stock id label, accelerator
en: Select _All
sq: Përzgjidhi të _gjithë

note: tooltip
en: Select all items in this window
sq: Përzgjidhi të gjithë elementët në këtë dritare

note: name, stock id label, accelerator
en: Select I_tems Matching...
sq: Përzgjidh elementët që përputhen me...

note: tooltip
en: Select items in this window matching a given pattern
sq: Përzgjidh elementët në këtë dritare që përputhen me modelin e dhënë

note: name, stock id label, accelerator
en: _Invert Selection
sq: _Anasjell përzgjedhjen

note: tooltip
en: Select all and only the items that are not currently selected
sq: Përzgjidh të gjithë dhe vetëm ato elementë që nuk janë të përzgjedhur aktualisht

note: name, stock id label, accelerator
en: D_uplicate
sq: D_yfisho

note: tooltip
en: Duplicate each selected item
sq: Dyfisho çdo element të përzgjedhur

note: name, stock id label, accelerator
en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
sq[0]: Kr_ijo lidhje
sq[1]: Kr_ijo lidhje

note: tooltip
en: Create a symbolic link for each selected item
sq: Krijo një lidhje simbolike për secilin artikull të zgjedhur

note: tooltip
en: Rename selected item
sq: Riemërto elementin e zgjedhur

note: tooltip
en: Move each selected item to the Trash
sq: Zhvendos çdo artikull të zgjedhur në Koshin e Plehrave

note: tooltip
en: Delete each selected item, without moving to the Trash
sq: Fshi çdo artikull të zgjedhur, pa e zhvendosur në Koshin e Plehrave

note: name, stock id label, accelerator
en: _Restore
sq: _Rikthe

note: name, stock id label, accelerator name, stock id, label
en: _Undo
sq: _Zhbëj

note: tooltip
en: Undo the last action
sq: Anulo veprimin e fundit

note: name, stock id label, accelerator
en: _Redo
sq: _Ribëje

note: tooltip
en: Redo the last undone action
sq: Ribëje veprimin e fundit të zhbërë

note: * multiview-TODO: decide whether "Reset to Defaults" should * be window-wide, and not just view-wide. * Since this also resets the "Show hidden files" mode, * it is a mixture of both ATM. name, stock id label, accelerator
en: Reset View to _Defaults
sq: Rivendos Pamjen në _Parazgjedhjet

note: tooltip
en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
sq: Rivendos rendin e renditjes dhe nivelin e zmadhimit për t'u përputhur me preferencat për këtë pamje

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect To This Server
sq: Lidhu me këtë server

note: tooltip
en: Make a permanent connection to this server
sq: Krijo një lidhje të përhershme me këtë server

note: tooltip
en: Mount the selected volume
sq: Montoni vëllimin e zgjedhur

note: tooltip
en: Unmount the selected volume
sq: Çmonto vëllimin e zgjedhur

note: tooltip
en: Eject the selected volume
sq: Nxirr volumin e zgjedhur

note: tooltip
en: Start the selected volume
sq: Filloni volumin e zgjedhur

note: tooltip
en: Stop the selected volume
sq: Ndalo volumin e zgjedhur

note: tooltip
en: Detect media in the selected drive
sq: Zbulo median në diskun e zgjedhur

note: tooltip
en: Mount the volume associated with the open folder
sq: Montoni vëllimin e lidhur me dosjen e hapur

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with the open folder
sq: Çmonto vëllimin e lidhur me dosjen e hapur

note: tooltip
en: Eject the volume associated with the open folder
sq: Nxirrni vëllimin e lidhur me dosjen e hapur

note: tooltip
en: Start the volume associated with the open folder
sq: Nis vëllimin e lidhur me dosjen e hapur

note: tooltip
en: Stop the volume associated with the open folder
sq: Ndalo volumin e lidhur me dosjen e hapur

note: name, stock id label, accelerator
en: Open File and Close window
sq: Hap skedarin dhe mbyll dritaren

note: tooltip
en: Open this folder in a navigation window
sq: Hap këtë dosje në një dritare navigimi

note: tooltip
en: Open this folder in a new tab
sq: Hape këtë dosje në një skedë të re

note: tooltip
en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
sq: Përgatitni këtë dosje për t'u zhvendosur me një komandë Paste

note: tooltip
en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
sq: Përgatitni këtë dosje për t'u kopjuar me një komandë Paste

note: tooltip
en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
sq: Zhvendos ose kopjo skedarët e zgjedhur më parë nga një komandë Cut ose Copy në këtë dosje

note: tooltip
en: Move this folder to the Trash
sq: Zhvendose këtë dosje në Koshin e Plehrave

note: tooltip
en: Delete this folder, without moving to the Trash
sq: Fshije këtë dosje, pa e zhvendosur në Koshin e Plehrave

note: tooltip
en: Mount the volume associated with this folder
sq: Montoni vëllimin e lidhur me këtë dosje

note: tooltip
en: Unmount the volume associated with this folder
sq: Çmonto vëllimin e lidhur me këtë dosje

note: tooltip
en: Eject the volume associated with this folder
sq: Nxirr vëllimin e lidhur me këtë dosje

note: tooltip
en: Start the volume associated with this folder
sq: Nisni vëllimin e lidhur me këtë dosje

note: tooltip
en: Stop the volume associated with this folder
sq: Ndalo volumin e lidhur me këtë dosje

note: tooltip
en: View or modify the properties of this folder
sq: Shfaq ose ndrysho vetitë e kësaj dosje

note: name, stock id, label
en: _Other pane
sq: _Paneli tjetër

en: Copy the current selection to the other pane in the window
sq: Kopjoni përzgjedhjen aktuale në panelin tjetër në dritare

en: Move the current selection to the other pane in the window
sq: Zhvendos përzgjedhjen aktuale në panelin tjetër në dritare

note: name, stock id, label name, stock id label, accelerator
en: _Home
sq: _Shtëpi

en: Copy the current selection to the home folder
sq: Kopjoni përzgjedhjen aktuale në dosjen kryesore

en: Move the current selection to the home folder
sq: Zhvendos përzgjedhjen aktuale në dosjen kryesore

en: Copy the current selection to the desktop
sq: Kopjoni përzgjedhjen aktuale në desktop

en: Move the current selection to the desktop
sq: Zhvendos përzgjedhjen aktuale në desktop

en: Browse...
sq: Shfleto...

en: Browse for a folder to move the selection to
sq: Shfleto për një dosje ku do të zhvendosësh përzgjedhjen

en: Browse for a folder to copy the selection to
sq: Shfletoni për një dosje ku të kopjoni përzgjedhjen

en: Pin the selected file so it always appears at the top of this location's file list
sq: Ngjite skedarin e zgjedhur në mënyrë që të shfaqet gjithmonë në krye të listës së skedarëve të kësaj vendndodhjeje

en: Unpin the selected file from the top of this location's file list
sq: Hiqni kapakun e skedarit të zgjedhur nga krye të listës së skedarëve të kësaj vendndodhjeje

en: Add to favorites
sq: Shto të të preferuarat

en: Add the selected file to your favorites
sq: Shto skedarin e zgjedhur te te preferuarat

en: Remove from favorites
sq: Hiq nga të preferuarat

en: Remove the selected file from your favorites
sq: Hiq skedarin e zgjedhur nga të preferuarat

en: Run scripts
sq: Ekzekutoni skripte

note: Create a script action here specially because its tooltip is dynamic
en: _Scripts
sq: _Skripte

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
sq: Zhvendos dosjen e hapur jashtë nga koshi në "%s"

en: Move the selected folder out of the trash to "%s" | Move the selected folders out of the trash to "%s"
sq[0]: Zhvendos dosjen e zgjedhur jashtë nga koshi në "%s"
sq[1]: Zhvendos dosjet e zgjedhura jashtë nga koshi në "%s"

en: Move the selected folder out of the trash | Move the selected folders out of the trash
sq[0]: Zhvendos dosjen e zgjedhur jashtë nga koshi
sq[1]: Zhvendos dosjet e zgjedhura jashtë nga koshi

en: Move the selected file out of the trash to "%s" | Move the selected files out of the trash to "%s"
sq[0]: Zhvendos skedarin e zgjedhur jashtë nga koshi në "%s"
sq[1]: Zhvendos skedarët e zgjedhur jashtë nga koshi në "%s"

en: Move the selected file out of the trash | Move the selected files out of the trash
sq[0]: Zhvendos skedarin e zgjedhur jashtë nga koshi
sq[1]: Zhvendos skedarët e zgjedhur jashtë nga koshi

en: Move the selected item out of the trash to "%s" | Move the selected items out of the trash to "%s"
sq[0]: Zhvendos elementin e zgjedhur jashtë nga koshi në "%s"
sq[1]: Zhvendos elementët e zgjedhur jashtë nga koshi në "%s"

en: Move the selected item out of the trash | Move the selected items out of the trash
sq[0]: Zhvendos elementin e zgjedhur jashtë nga koshi
sq[1]: Zhvendos elementët e zgjedhur jashtë nga koshi

en: Start the selected drive
sq: Nis diskun e zgjedhur

en: Connect to the selected drive
sq: Lidhu me diskun e zgjedhur

en: _Start Multi-disk Drive
sq: _Nis njësinë me shumë disqe

en: Start the selected multi-disk drive
sq: Nisni njësinë e zgjedhur me shumë disqe

en: U_nlock Drive
sq: Zhblokoni Drive-in

en: Unlock the selected drive
sq: Zhbllokoni diskun e zgjedhur

en: Stop the selected drive
sq: Ndalo diskun e zgjedhur

en: Safely remove the selected drive
sq: Hiqni në mënyrë të sigurt diskun e zgjedhur

en: _Disconnect
sq: _Shkëputu

en: Disconnect the selected drive
sq: Shkëputni diskun e zgjedhur

en: _Stop Multi-disk Drive
sq: _Ndalo njësinë me shumë disqe

en: Stop the selected multi-disk drive
sq: Ndalo njësinë e zgjedhur me shumë disqe

en: Lock the selected drive
sq: Blloko diskun e zgjedhur

en: Start the drive associated with the open folder
sq: Nis diskun e lidhur me dosjen e hapur

en: Connect to the drive associated with the open folder
sq: Lidhu me diskun e lidhur me dosjen e hapur

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
sq: Nisni njësinë me shumë disqe të lidhur me dosjen e hapur

en: Unlock the drive associated with the open folder
sq: Zhbllokoni diskun e lidhur me dosjen e hapur

en: _Stop the drive associated with the open folder
sq: _Ndaloni diskun e lidhur me dosjen e hapur

en: Safely remove the drive associated with the open folder
sq: Hiqni në mënyrë të sigurt diskun e lidhur me dosjen e hapur

en: Disconnect the drive associated with the open folder
sq: Shkëputni diskun e lidhur me dosjen e hapur

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
sq: Ndalo diskun me shumë disqe të lidhur me dosjen e hapur

en: Lock the drive associated with the open folder
sq: Blloko diskun e lidhur me dosjen e hapur

en: _Delete Permanently
sq: _Fshije Përgjithmonë

en: Delete the open folder permanently
sq: Fshij dosjen e hapur përgjithmonë

en: Move the open folder to the Trash
sq: Zhvendos dosjen e hapur në Koshin e Plehrave

en: _Open With %s
sq: _Hap me %s

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
sq[0]: Hap në %'ddritare të re
sq[1]: Hap në %'d_Dritare të Reja

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
sq[0]: Hap në %'d_Skedë të Re
sq[1]: Hap në %'d_Skeda të Reja

en: Delete all selected items permanently
sq: Fshi të gjitha artikujt e zgjedhur përgjithmonë

en: Remo_ve from Recent
sq: Hiq nga "Kohët e fundit"

en: Remove each selected item from the recently used list
sq: Hiq çdo artikull të zgjedhur nga lista e përdorur së fundmi

en: View or modify the properties of the open folder
sq: Shfaq ose ndrysho vetitë e dosjes së hapur

note: Note to localizers: convert file type string for file * (e.g. "folder", "plain text") to file type for symbolic link * to that kind of file (e.g. "link to folder"). appended to new link file
en: Link to %s
sq: Lidhje me%s

en: Drag and drop is not supported.
sq: Funksioni "Tërheq dhe lësho" nuk mbështetet.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
sq: Funksioni "Tërheq dhe lësho" mbështet vetëm në sistemet lokale të skedarëve.

en: An invalid drag type was used.
sq: U përdor një lloj zvarritjeje i pavlefshëm.

note: Translator: This is the filename used for when you dnd text to a directory
en: dropped text.txt
sq: tekst i lëshuar.txt

note: Translator: This is the filename used for when you dnd raw * data to a directory, if the source didn't supply a name.
en: dropped data
sq: të dhëna të humbura

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
sq: Dëshiron të heqësh nga lista jote ndonjë faqeshënues me vendndodhjen që nuk ekziston?

en: The location "%s" does not exist.
sq: Vendndodhja " %s" nuk ekziston.

en: Bookmark for Nonexistent Location
sq: Vendos një shënues për vendndodhjen joekzistente

en: Go to the location specified by this bookmark
sq: Shko te vendndodhja e specifikuar nga ky faqeshënues

en: %s - File Browser
sq: %s- Shfletuesi i skedarëve

en: Searching...
sq: Duke kërkuar...

en: Could not display "%s".
sq: Nuk mund të shfaqej " %s".

en: Nemo has no installed viewer capable of displaying the folder.
sq: Nemo nuk ka shikues të instaluar të aftë për të shfaqur dosjen.

en: The location is not a folder.
sq: Vendndodhja nuk është një dosje.

en: Could not find "%s".
sq: Nuk mund të gjej " %s".

en: Please check the spelling and try again.
sq: Ju lutem kontrolloni drejtshkrimin dhe provoni përsëri.

en: Nemo cannot handle "%s" locations.
sq: Nemo nuk mund të trajtojë " %s" vendndodhje.

en: Nemo cannot handle this kind of location.
sq: Nemo nuk mund ta përballojë këtë lloj vendndodhjeje.

en: Unable to mount the location.
sq: Vendndodhja nuk mund të montohet.

en: Access was denied.
sq: Qasja u refuzua.

note: This case can be hit for user-typed strings like "foo" due to * the code that guesses web addresses when there's no initial "/". * But this case is also hit for legitimate web addresses when * the proxy is set up wrong.
en: Could not display "%s", because the host could not be found.
sq: Nuk mund të shfaqej " %s", sepse hosti nuk mund të gjendej.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
sq: Kontrolloni që drejtshkrimi është i saktë dhe që cilësimet e proxy-t tuaj janë të sakta.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
sq: Gabim: %s
    Ju lutemi zgjidhni një shikues tjetër dhe provoni përsëri.

en: Nemo is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sq: Nemo është softuer falas; ju mund ta rishpërndani dhe/ose modifikoni atë sipas kushteve të Licencës Publike të Përgjithshme GNU, siç është publikuar nga Fondacioni i Softuerit të Lirë; ose versioni 2 i Licencës, ose (sipas zgjedhjes suaj) çdo version të mëvonshëm.

en: Nemo is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sq: Nemo shpërndahet me shpresën se do të jetë i dobishëm, por PA ASNJË GARANCI; pa garancinë e nënkuptuar të TREGTUESHMËRISË ose PËRSHTATSHMËRISË PËR NJË QËLLIM TË CAKTUAR. Shihni Licencën e Përgjithshme Publike GNU për më shumë detaje.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nemo; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
sq: Duhet të kishit marrë një kopje të Licencës Publike të Përgjithshme GNU së bashku me Nemo-n; nëse jo, shkruani te Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Nemo lets you organize files and folders, both on your computer and online.
sq: Nemo ju lejon të organizoni skedarët dhe dosjet në kompjuterin tuaj dhe në linjë.

en: There was an error displaying help: 
    %s
sq: Gabim gjatë shfaqjes së ndihmës: 
    %s

note: name, stock id, label
en: _File
sq: _Skedari

note: name, stock id, label
en: _Edit
sq: _Përpuno

note: name, stock id, label
en: _View
sq: Paraqitja

note: name, stock id, label
en: _Help
sq: _Ndihmë

note: name, stock id label, accelerator
en: _Close
sq: _Mbyll

note: tooltip
en: Close this folder
sq: Mbylle këtë dosje

en: Prefere_nces
sq: Parapëlqi_met

en: Edit Nemo preferences
sq: Përpuno parapëlqimet e Nemo

en: Undo the last text change
sq: Anulo ndryshimin e fundit të tekstit

note: name, stock id, label
en: Open _Parent
sq: Hap _Prindin

en: Open the parent folder
sq: Hap dosjen prindërore

note: tooltip
en: Stop loading the current location
sq: Ndalo ngarkimin e vendndodhjes aktuale

note: name, stock id label, accelerator
en: _Reload
sq: _Ringarko

note: tooltip
en: Reload the current location
sq: Ringarko vendndodhjen aktuale

note: name, stock id label, accelerator
en: _All Topics
sq: _Të gjitha temat

note: tooltip
en: Display Nemo help
sq: Shfaq ndihmën për Nemo

en: _Keyboard Shortcuts
sq: Shkurtoret e tastierës

en: Display keyboard shortcuts
sq: Shfaq shkurtorët e tastierës

note: * name, stock id          { "NemoHelpSearch", NULL, label, accelerator        N_("Search for files"), NULL, tooltip                   N_("Locate files based on file name and type. Save your searches for later use."), G_CALLBACK (action_nemo_manual_callback) }, name, stock id          { "NemoHelpSort
en: _About
sq: _Rreth

note: tooltip
en: Display credits for the creators of Nemo
sq: Shfaq falënderimet për krijuesit e Nemo

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _In
sq: Z_madho

note: tooltip
en: Increase the view size
sq: Rrit madhështinë e pamjes

note: name, stock id label, accelerator
en: Zoom _Out
sq: Zv_ogëlo

note: tooltip
en: Decrease the view size
sq: Zvogëlo madhësinë e pamjes

note: name, stock id label, accelerator
en: Normal Si_ze
sq: Madhë_si normale

note: tooltip
en: Use the normal view size
sq: Përdor madhësinë normale të shfaqjes

note: name, stock id label, accelerator
en: Connect to _Server...
sq: Lidhu me _Server...

note: tooltip
en: Connect to a remote computer or shared disk
sq: Lidhu me një kompjuter të largët ose disk të përbashkët

note: tooltip
en: Open your personal folder
sq: Hapni dosjen tuaj personale

note: name, stock id label, accelerator
en: _Computer
sq: _Kompjuteri

note: tooltip
en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
sq: Shfletoni të gjitha disqet dhe dosjet lokale dhe të largëta të arritshme nga ky kompjuter

note: name, stock id label, accelerator
en: _Network
sq: _Rrjeti

note: tooltip
en: Browse bookmarked and local network locations
sq: Shfletoni vendndodhjet e rrjeteve të shënuara dhe lokale

note: tooltip
en: Open your personal templates folder
sq: Hapni dosjen tuaj të shablloneve personale

note: name, stock id label, accelerator
en: _Trash
sq: _Koshi

note: tooltip
en: Open your personal trash folder
sq: Hapni dosjen tuaj personale të koshit

note: name, stock id, label
en: _Go
sq: _Shko

note: name, stock id, label
en: _Bookmarks
sq: _Faqeshënues

note: name, stock id, label
en: _Tabs
sq: _Skeda

note: name, stock id, label
en: New _Window
sq: _Dritare e re

en: Open another Nemo window for the displayed location
sq: Hap një dritare tjetër Nemo për vendndodhjen e shfaqur

note: name, stock id, label
en: New _Tab
sq: _Skedë e re

en: Open another tab for the displayed location
sq: Hap një skedë tjetër për vendndodhjen e shfaqur

note: name, stock id, label
en: Close _All Windows
sq: Mbylli të gjith_a dritaret

en: Close all Navigation windows
sq: Mbyll të gjitha dritaret e navigimit

note: name, stock id, label
en: _Back
sq: _Mbrapa

en: Go to the previous visited location
sq: Shko te vendi i vizituar më parë

note: name, stock id, label
en: _Forward
sq: _Përpara

en: Go to the next visited location
sq: Shko te vendi tjetër i vizituar

note: name, stock id, label
en: Toggle _Location Entry
sq: Aktivizo/çaktivizo _Hyrjen e Vendndodhjes

en: Switch between location entry and breadcrumbs
sq: Kaloni midis hyrjes së vendndodhjes dhe breadcrumbs

note: name, stock id, label
en: S_witch to Other Pane
sq: Kaloni te Paneli Tjetër

en: Move focus to the other pane in a split view window
sq: Zhvendos fokusin në panelin tjetër në një dritare me pamje të ndarë

note: name, stock id, label
en: Sa_me Location as Other Pane
sq: Vendndodhja e njëjtë si paneli tjetër

en: Go to the same location as in the extra pane
sq: Shko në të njëjtin vend si në panelin shtesë

en: Add a bookmark for the current location to this menu
sq: Shto një faqeshënues për vendndodhjen aktuale në këtë meny

note: name, stock id, label
en: _Edit Bookmarks...
sq: _Redakto Faqeshënuesit...

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
sq: Shfaq një dritare që lejon redaktimin e faqeshënuesve në këtë meny

en: _Previous Tab
sq: Skeda _paraardhëse

en: Activate previous tab
sq: Aktivizo skedën e mëparshme

en: _Next Tab
sq: _Tabela tjetër

en: Activate next tab
sq: Aktivizo skedën tjetër

en: Move Tab _Left
sq: Zhvendos Tabin _Majtas

en: Move current tab to left
sq: Zhvendos skedën aktuale majtas

en: Move Tab _Right
sq: Zhvendos Tabin _Djathtas

en: Move current tab to right
sq: Zhvendos skedën aktuale në të djathtë

en: Sidebar
sq: Paneli anësor

en: Toolbar
sq: Shiriti i veglave

note: name, stock id label, accelerator
en: Show _Hidden Files
sq: Shfaq skedarët e _fshehur

note: tooltip
en: Toggle the display of hidden files in the current window
sq: Aktivizo/çaktivizo shfaqjen e skedarëve të fshehur në dritaren aktuale

note: name, stock id label, accelerator
en: _Main Toolbar
sq: _Shiriti kryesor i veglave

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's main toolbar
sq: Ndrysho dukshmërinë e shiritit kryesor të veglave të kësaj dritareje

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Show Sidebar
sq: _Shfaq panelin anësor

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's side pane
sq: Ndrysho dukshmërinë e panelit anësor të kësaj dritareje

note: tooltip
en: Change the visibility of this window's statusbar
sq: Ndrysho dukshmërinë e shiritit të statusit të kësaj dritareje

note: tooltip
en: Change the default visibility of the menubar
sq: Ndrysho dukshmërinë e parazgjedhur të shiritit të menusë

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: _Search for Files...
sq: _Kërko skedarë...

note: tooltip
en: Search documents and folders
sq: Kërko dokumente dhe dosje

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: E_xtra Pane
sq: Paneli E_extra

note: tooltip
en: Open an extra folder view side-by-side
sq: Hap një pamje shtesë të dosjeve krah për krah

note: is_active name, stock id label, accelerator
en: Show _Thumbnails
sq: Shfaq _Imazhet e vogla

note: tooltip
en: Toggle the display of thumbnails in the current directory
sq: Aktivizo/çaktivizo shfaqjen e miniaturave në direktorinë aktuale

en: Places
sq: Vende

en: Select Places as the default sidebar
sq: Zgjidhni Vendet si shiritin anësor të parazgjedhur

en: Tree
sq: Pemë

en: Select Tree as the default sidebar
sq: Zgjidhni Pemën si shiritin anësor të parazgjedhur

en: Path Bar
sq: Shiriti i shtegut

en: Always prefer the path bar
sq: Gjithmonë preferoj shiritin e shtegut

en: Location Entry
sq: Hyrja e Vendndodhjes

en: Always prefer the location entry
sq: Gjithmonë preferoni hyrjen e vendndodhjes

en: Back history
sq: Historiku i mëparshëm

en: Forward history
sq: Historiku përpara

en: _Up
sq: _Lart

en: Go to parent folder
sq: Shko te dosja prindërore

en: Go to home directory
sq: Shko te drejtoria kryesore

en: Go to Computer
sq: Shko te Kompjuteri

en: Toggle Location Entry
sq: Aktivizo/çaktivizo hyrjen e avantazhs

en: New folder
sq: Dosje e re

en: Create a new folder
sq: Krijo një dosje të re

en: Open a terminal in the active folder
sq: Hap një terminal në dosjen aktive

en: Icons
sq: Ikona

en: List
sq: Lista

en: Compact
sq: Kompakt

en: Search
sq: Kërko

en: Show Thumbnails
sq: Shfaq miniaturat

en: _Location
sq: Vendndodhja

en: _New Tab
sq: _Skedë e re

en: _Close Tab
sq: _Mbyll skedën

en: No files found
sq: Nuk u gjetën skedarë

en: These files are on an Audio CD.
sq: Këto skedarë janë në një CD audio.

en: These files are on an Audio DVD.
sq: Këto skedarë janë në një DVD audio.

en: These files are on a Video DVD.
sq: Këto skedarë janë në një DVD video.

en: These files are on a Video CD.
sq: Këto skedarë janë në një CD video.

en: These files are on a Super Video CD.
sq: Këto skedarë janë në një Super Video CD.

en: These files are on a Photo CD.
sq: Këto skedarë janë në një CD me foto.

en: These files are on a Picture CD.
sq: Këto skedarë janë në një CD me figura.

en: The media contains digital photos.
sq: Media përmban foto dixhitale.

en: These files are on a digital audio player.
sq: Këto skedarë janë në një lexues dixhital audio.

en: The media contains software.
sq: Media përmban softuer.

note: fallback to generic greeting
en: The media has been detected as "%s".
sq: Media është si " %s".

en: Open %s
sq: Hap %s

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Cut the selected text to the clipboard
sq: Prit tekstin e zgjedhur në kujtesën e përkohshme

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Copy the selected text to the clipboard
sq: Kopjoni tekstin e zgjedhur në kujtesën e përkohshme

note: name, stock id label, accelerator tooltip
en: Paste the text stored on the clipboard
sq: Ngjit tekstin e ruajtur në kujtesën e përkohshme

note: tooltip
en: Select all the text in a text field
sq: Zgjidhni të gjithë tekstin në një fushë teksti

en: Move _Up
sq: Lëviz _sipër

en: Move Dow_n
sq: Lëviz posh_të

en: Use De_fault
sq: Përdor De_fault

en: The name and icon of the file.
sq: Emri dhe ikona e skedarit.

en: The size of the file.
sq: Madhësia e skedarit.

en: The general type of the file.
sq: Lloji i përgjithshëm i skedarit.

en: Detailed Type
sq: Lloji i detajuar

en: The specific type of the file.
sq: Lloji specifik i skedarit.

en: The date the file was modified.
sq: Data kur skedari është ndryshuar.

en: Modified - Time
sq: Modifikuar - Ora

en: Date Created
sq: Të dhëna dhe Krijimit

en: The date the file was created.
sq: Të dhëna kur u krijoi skedari.

en: Created - Time
sq: Krijuar - Koha

en: Date Accessed
sq: Data e hyrjes

en: The date the file was accessed.
sq: Data kur është aksesuar skedari.

en: Owner
sq: Pronari

en: The owner of the file.
sq: Pronari i skedarit.

en: Group
sq: Grupi

en: The group of the file.
sq: Grupi i skedarit.

en: The permissions of the file.
sq: Të drejtat e skedarit.

en: Octal Permissions
sq: Lejet Oktale

en: The permissions of the file, in octal notation.
sq: Lejet e skedarit, në sistemin oktal.

en: MIME Type
sq: Lloji MIME

en: The mime type of the file.
sq: Lloji mime i skedarit.

en: SELinux Context
sq: Konteksti SELinux

en: The SELinux security context of the file.
sq: Konteksti në shoqërinë SELinux dhe skedari.

en: The location of the file.
sq: Vendndodhja e skedarit.

en: Trashed On
sq: U hodh në kosh

en: Date when file was moved to the Trash
sq: Data kur skedari u zhvendos në Koshin e Plehrave

en: Original Location
sq: Vendndodhja origjinale

en: Original location of file before moved to the Trash
sq: Vendndodhja origjinale e skedarit para se të zhvendosej në Koshin e Plehrave

en: Hits
sq: Hitet

en: How many times the search string appeared in the file
sq: Sa herë u shfaq vargu i kërkimit në skedar

en: on the desktop
sq: në desktop

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
sq: Nuk mund ta zhvendosësh volumin " %s" në koshin e plehrave.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
sq: Nëse doni të nxirrni volumin, ju lutemi përdorni "Nxirr" në menynë që shfaqet e volumit.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
sq: Nëse doni ta çmontoni volumin, ju lutemi përdorni "Çmonto Volumin" në menynë që shfaqet e volumit.

en: _Move Here
sq: _Zhvendosu Këtu

en: _Copy Here
sq: _Kopjo këtu

en: _Link Here
sq: _Lidhja Këtu

en: This file cannot be mounted
sq: Ky skedar nuk mund të montohet

en: This file cannot be unmounted
sq: Ky skedar nuk mund të çmontohet

en: This file cannot be ejected
sq: Ky skedar nuk mund të nxirret

en: This file cannot be started
sq: Ky skedar nuk mund të niset

en: This file cannot be stopped
sq: Ky skedar nuk mund të ndalet

en: Slashes are not allowed in filenames
sq: Vijat e pjerrëta nuk lejohen në emrat e skedarëve

en: File not found
sq: Skedari nuk u gjet

en: Toplevel files cannot be renamed
sq: Skedarët e nivelit të lartë nuk mund të riemërtohen

en: Unable to rename desktop icon
sq: Ikona e desktopit nuk mund të riemërtohet

en: Unable to rename desktop file
sq: Nuk mund të riemërtohet skedari i desktopit

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 24h format. i.e. "Yesterday 23:04"
en: Yesterday %H:%M
sq: Dje %H:%M

note: Translators: this is the word Yesterday followed by * a time in 12h format. i.e. "Yesterday 9:04 PM"
en: Yesterday %-l:%M %p
sq: Dje %-l:%M %p

en: Not allowed to set permissions
sq: Nuk lejohet përcaktimi i të drejtave

en: Not allowed to set owner
sq: Nuk lejohet të caktohet pronari

en: Specified owner '%s' doesn't exist
sq: Pronari '%s' i përcaktuar nuk ekziston

en: Not allowed to set group
sq: Nuk lejohet përcaktimi i grupit

en: Specified group '%s' doesn't exist
sq: Grupi '%s' i përcaktuar nuk ekziston

en: %'u folder | %'u folders
sq[0]: %'udosje
sq[1]: %'udosje

en: %'u file | %'u files
sq[0]: %'uskedar
sq[1]: %'uskedarë

note: This means no contents at all were readable
en: ? items
sq: artikuj

note: This means no contents at all were readable
en: ? bytes
sq: ? bajt

en: Unknown
sq: I panjohur

en: Program
sq: Programi

en: Archive
sq: Arkiv

en: Text
sq: Tekst

en: Contacts
sq: Kontaktet

en: Calendar
sq: Kalendari

en: Document
sq: Dokument

en: Presentation
sq: Prezantim

en: Spreadsheet
sq: Fletë elektronike

en: Binary
sq: Binar

en: Folder
sq: Dosje

en: link
sq: lidhje

en: link (broken)
sq: lidhje (e prishur)

en: Name: %s
sq: Emri: %s

en: Type: %s
sq: Lloji: %s

en: %s item | %s items
sq[0]: %s element
sq[1]: %s elemente

en: Contains: %s
sq: Përmban:%s

en: Size: %s
sq: Madhësia: %s

en: Accessed: %s
sq: Qasur:%s

en: Modified: %s
sq: Ndryshuar: %s

en: Created: %s
sq: Krijuar:%s

en: Location: %s
sq: Vendndodhja:%s

en: Merge folder "%s"?
sq: Të bashkohet dosje " %s"?

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
sq: Bashkimi do të kërkojë konfirmim përpara se të zëvendësojë ndonjë skedar në dosje që bie ndesh me skedarët që po kopjohen.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
sq: Një dosje më e vjetër me të njëjtin emër ekziston tashmë në " %s".

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
sq: Një dosje më e re me të njëjtin emër ekziston tashmë në " %s".

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
sq: Një dosje tjetër me të njëjtin emër ekziston tashmë në " %s".

en: Replacing it will remove all files in the folder.
sq: Zëvendësimi i saj do të heqë të gjithë skedarët në dosje.

en: Replace folder "%s"?
sq: Të zëvendësohet dosja " %s"?

en: A folder with the same name already exists in "%s".
sq: Një dosje me të njëjtin emër ekziston tashmë në "%s".

en: Replace file "%s"?
sq: Të zëvendësohet skedari " %s"?

en: Replacing it will overwrite its content.
sq: Zëvendësimi do të mbishkruajë përmbajtjen e tij.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
sq: Një skedar më i vjetër me të njëjtin emër ekziston tashmë në "%s".

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
sq: Një skedar më i ri me të njëjtin emër ekziston tashmë në "%s".

en: Another file with the same name already exists in "%s".
sq: Një skedar tjetër me të njëjtin emër ekziston tashmë në "%s".

en: Original file
sq: Skedari origjinar

en: Last modified:
sq: Ndryshimi i fundit:

en: Replace with
sq: Zëvendëso me

en: Merge
sq: Bashko

note: Setup the expander for the rename action
en: _Select a new name for the destination
sq: _Zgjidhni një emër të ri për destinacionin

en: Reset
sq: Rivendos

note: Setup the checkbox to apply the action to all files
en: Apply this action to all files
sq: Zbato këtë veprim për të gjithë skedarët

en: _Skip
sq: _Kapërce

en: Re_name
sq: Rie_mërto

en: Replace
sq: Zëvendëso

en: File conflict
sq: Konflikt skedarësh

en: S_kip All
sq: S_kapërce të gjithë

en: _Retry
sq: _Riprovo

en: Delete _All
sq: Fshij _të gjithë

en: _Replace
sq: _Zëvendëso

en: Replace _All
sq: Zëvendëso _Të gjitha

en: _Merge
sq: _Bashko

en: Merge _All
sq: Bashkoni _të gjitha

en: Copy _Anyway
sq: Kopjo _gjithsesi

en: %'d second | %'d seconds
sq[0]: %'di dytë
sq[1]: %'dsekonda

en: %'d minute | %'d minutes
sq[0]: %'dminutë
sq[1]: %'dminuta

en: %'d hour | %'d hours
sq[0]: %'dorë
sq[1]: %'dorë

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
sq[0]: afërsisht %'dnjë orë
sq[1]: afërsisht %'dorë

note: appended to new link file
en: Another link to %s
sq: Një lidhje tjetër për%s

note: Localizers: Feel free to leave out the "st" suffix                                 codespell:ignore * if there's no way to do that nicely for a * particular language.
en: %'dst link to %s
sq: %'dlidhja e parë me%s

note: appended to new link file
en: %'dnd link to %s
sq: %'ddhe lidhja për te%s

note: appended to new link file
en: %'drd link to %s
sq: %'dlidhja e tretë për te%s

note: appended to new link file
en: %'dth link to %s
sq: %'dlidhja e th për në%s

note: Localizers: * Feel free to leave out the st, nd, rd and th suffix or                codespell:ignore * make some or all of them match. localizers: tag used to detect the first copy of a file
en:  (copy)
sq:  (kopje)

note: localizers: tag used to detect the second copy of a file
en:  (another copy)
sq:  (një kopje tjetër)

note: localizers: tag used to detect the x11th copy of a file localizers: tag used to detect the x12th copy of a file localizers: tag used to detect the x13th copy of a file localizers: tag used to detect the xxth copy of a file
en: th copy)
sq: kopja e të cilit)

note: localizers: tag used to detect the x1st copy of a file
en: st copy)
sq: kopja e parë)

note: localizers: tag used to detect the x2nd copy of a file
en: nd copy)
sq: kopje e dytë)

note: localizers: tag used to detect the x3rd copy of a file
en: rd copy)
sq: kopja e tretë)

note: localizers: appended to first file copy
en: %s (copy)%s
sq: %s(kopje)%s

note: localizers: appended to second file copy
en: %s (another copy)%s
sq: %s(një kopje tjetër)%s

note: localizers: appended to x11th file copy localizers: appended to x12th file copy localizers: appended to x13th file copy localizers: appended to xxth file copy
en: %s (%'dth copy)%s
sq: %s( %'dkopja e parë)%s

note: localizers: if in your language there's no difference between 1st, 2nd, 3rd and nth * plurals, you can leave the st, nd, rd suffixes out and just make all the translated * strings look like "%s (copy %'d)%s". localizers: appended to x1st file copy
en: %s (%'dst copy)%s
sq: %s( %'dkopja e parë)%s

note: localizers: appended to x2nd file copy
en: %s (%'dnd copy)%s
sq: %s( %'dkopja e dytë)%s

note: localizers: appended to x3rd file copy
en: %s (%'drd copy)%s
sq: %s( %'dkopja e tretë)%s

en: Error removing file: %s
sq: Gabim gjatë heqjes së skedarit:%s

en: Waiting to copy a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to copy files from '%1$s' to '%2$s'
sq[0]: Duke pritur për të kopjuar një skedar nga ' %1$s' në ' %2$s'
sq[1]: Në pritje të kopjimit të skedarëve nga ' %1$s' në ' %2$s'

en: Waiting to move a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to move files from '%1$s' to '%2$s'
sq[0]: Duke pritur për të zhvendosur një skedar nga ' %1$s' në ' %2$s'
sq[1]: Në pritje të zhvendosjes së skedarëve nga ' %1$s' në ' %2$s'

en: Waiting to permanently delete a file from '%s' | Waiting to permanently delete files from '%s'
sq[0]: Në pritje të fshirjes së përhershme të një skedari nga ' %s'
sq[1]: Në pritje të fshirjes së përhershme të skedarëve nga ' %s'

en: Waiting to trash a file in '%s' | Waiting to trash files in '%s'
sq[0]: Duke pritur për të hedhur një skedar në koshin e %smbeturinave
sq[1]: Në pritje të dërgimit të skedarëve në koshin e mbeturinave në ' %s'

en: Waiting to empty the trash
sq: Duke pritur për të zbrazur mbeturinat

en: Waiting to duplicate a file in '%s' | Waiting to duplicate files in '%s'
sq[0]: Duke pritur për të dublikuar një skedar në ' %s'
sq[1]: Në pritje të dublikimit të skedarëve në ' %s'

en: Waiting to change permissions of files in '%s'
sq: Në pritje të ndryshimit të lejeve të skedarëve në ' %s'

en: Waiting to link a file from '%1$s' to '%2$s' | Waiting to link files from '%1$s' to '%2$s'
sq[0]: Duke pritur lidhjen e një skedari nga ' %1$s' në ' %2$s'
sq[1]: Në pritje të lidhjes së skedarëve nga ' %1$s' në ' %2$s'

en: Are you sure you want to move "%B" to the trash?
sq: Je i sigurt që dëshiron ta zhvendosësh "%B" në koshin e plehrave?

note: translators: the singular form here can be skipped.
en: unused %'d | Are you sure you want to move the %'d selected items to the trash?
sq[0]: i papërdorur%'d
sq[1]: Je i sigurt që dëshiron t'i zhvendosësh %'dartikujt e zgjedhur në koshin e plehrave?

en: You can restore an item from the trash, if you later change your mind.
sq: Mund ta rikthesh një artikull nga koshi i plehrave, nëse më vonë ndërron mendje.

en: Move to _Trash
sq: Zhvendos te _Koshi

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
sq: A je i sigurt që dëshiron të fshish përfundimisht "%B" nga koshi?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
sq[0]: Je i sigurt që dëshiron ta fshish përgjithmonë %'dartikullin e zgjedhur nga koshi i plehrave?
sq[1]: Je i sigurt që dëshiron t'i fshish përgjithmonë %'dartikujt e zgjedhur nga koshi i mbeturinave?

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
sq: Nëse fshini një element, ai do të humbet përgjithmonë.

en: Empty all items from Trash?
sq: Të zbrazen të gjitha artikujt nga Koshi?

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
sq: Të gjitha artikujt në Koshin e Plehrave do të fshihen përgjithmonë.

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
sq: A dëshironi me vërtetë të fshini përfundimisht "%B"?

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
sq[0]: Je i sigurt që dëshiron ta fshish përgjithmonë %'dartikullin e zgjedhur?
sq[1]: Je i sigurt që dëshiron t'i fshish përgjithmonë %'dartikujt e zgjedhur?

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
sq[0]: %'dskedar i mbetur për t'u fshirë
sq[1]: %'dskedarë të mbetur për t'u fshirë

en: Deleting files
sq: Duke fshirë skedarët

note: To translators: %T will expand to a time like "2 minutes". * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %T left | %T left
sq[0]: %T mbetur
sq[1]: %T mbetur

en: Error while deleting.
sq: Gabim gjatë fshirjes.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
sq: Skedarët në dosjen "%B" nuk mund të fshihen sepse nuk keni lejet e mjaftueshme për t'i parë.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
sq: Ndodhi një gabim gjatë marrjes së informacioneve përreth skedarëve në dosjen "%B".

en: _Skip files
sq: _Kapërce skedarët

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
sq: Dosja "%B" nuk mund të fshihet sepse nuk keni lejet e mjaftueshme për t'i lexuar.

en: There was an error reading the folder "%B".
sq: Ndodhi një gabim gjatë leximit të dosjes "%B".

en: Could not remove the folder %B.
sq: Nuk mund të hiqet dosja %B.

en: There was an error deleting %B.
sq: Ndodhi një gabim gjatë fshirjes së %B.

en: Moving files to trash
sq: Zhvendosja e skedarëve në koshin e plehrave

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
sq[0]: %'dskedari u la në koshin e plehrave
sq[1]: %'dskedarët e lënë në koshin e plehrave

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
sq: Nuk mund ta zhvendos skedarin në koshin e plehrave, a dëshiron ta fshish menjëherë?

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
sq: Skedari "%B" nuk mund të zhvendoset në koshin e plehrave.

en: Trashing Files
sq: Fshirja e skedarëve në kosh

en: Deleting Files
sq: Duke fshirë skedarët

en: Unable to eject %V
sq: Nuk mund të nxirret %V

en: Unable to unmount %V
sq: Nuk mund të çmontohet %V

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
sq: Dëshironi të zbrazni koshin e mbeturinave përpara se ta çmontoni?

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
sq: Për të rifituar hapësirën e lirë në këtë vëllim, koshi i mbeturinave duhet të zbrazet. Të gjitha artikujt e hedhur në koshin e mbeturinave në vëllim do të humbasin përgjithmonë.

en: Do _not Empty Trash
sq: M_os e boshatis koshin

en: Unable to mount %s
sq: Nuk mund të montohet%s

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
sq[0]: Duke u përgatitur për të kopjuar skedarin %d (%S)
sq[1]: Duke u përgatitur për të kopjuar %d skedarë (%S)

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
sq[0]: Përgatitje për zhvendosjen e skedarit %d (%S)
sq[1]: Përgatitje për zhvendosjen e %d skedarëve (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
sq[0]: Duke u përgatitur për të fshirë %d skedar (%S)
sq[1]: Duke u përgatitur për të fshirë %d skedarë (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
sq[0]: Po përgatitet vendosja e skedarit në %'dkoshin e mbeturinave
sq[1]: %'dPo përgatitet vendosja e skedarëve në koshin e mbeturinave

en: Error while copying.
sq: Gabim gjatë kopjimit.

en: Error while moving.
sq: Gabim gjatë lëvizjes.

en: Error while moving files to trash.
sq: Gabim gjatë zhvendosjes së skedarëve në kosh.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
sq: Skedarët në dosjen "%B" nuk mund të trajtohen sepse nuk keni leje për t'i parë ato.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sq: Dosja "%B" nuk mund të trajtohet sepse nuk keni leje për ta lexuar atë.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
sq: Skedari "%B" nuk mund të përpunohet sepse nuk keni leje për ta lexuar atë.

en: There was an error getting information about "%B".
sq: U ndesh një gabim gjatë marrjes së informacioneve në lidhje me "%B".

en: Error while copying to "%B".
sq: Gabim gjatë kopjimit në "%B".

en: You do not have permissions to access the destination folder.
sq: Nuk keni leje për të hyrë në dosjen e destinacionit.

en: There was an error getting information about the destination.
sq: Ndodhi një gabim gjatë marrjes së informacionit në lidhje me destinacionin.

en: The destination is not a folder.
sq: Destinacioni nuk është një dosje.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
sq: Nuk ka hapësirë ​​të mjaftueshme në destinacion. Mundohu të heqësh skedarët për të liruar hapësirë.

en: %S more space is required to copy to the destination.
sq: %S mKërkohet më shumë hapësirë ​​për të kopjuar në destinacion.

en: The destination is read-only.
sq: Destinacioni është vetëm për lexim.

en: Moving "%B" to "%B"
sq: Duke zhvendosur "%B" në "%B"

en: Copying "%B" to "%B"
sq: Duke kopjuar "%B" në "%B"

en: Duplicating "%B"
sq: Duke dyfishuar "%B"

en: Moving file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
sq: Po zhvendoset skedari %'d nga %'d (në "%B") në "%B"

en: Copying file %'d of %'d (in "%B") to "%B"
sq: Duke kopjuar skedarin %'d nga %'d (në "%B") në "%B"

en: Duplicating file %'d of %'d (in "%B")
sq: Duke dublikuar skedarin %'d nga %'d (në "%B")

en: Moving file %'d of %'d to "%B"
sq: Po zhvendoset skedari %'d nga %'d në "%B"

en: Copying file %'d of %'d to "%B"
sq: Duke kopjuar skedarin %'d nga %'d në "%B"

en: Duplicating file %'d of %'d
sq: %'dDuke dublikuar skedarin e%'d

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", so something like "4 kb of 4 MB"
en: %S of %S
sq: %S nga %S

note: To translators: %S will expand to a size like "2 bytes" or "3 MB", %T to a time duration like * "2 minutes". So the whole thing will be something like "2 kb of 4 MB -- 2 hours left (4kb/sec)" * * The singular/plural form will be used depending on the remaining time (i.e. the %T argument).
en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
sq[0]: %S nga %S — %T akoma (%S/sek)
sq[1]: %S nga %S — %T akoma (%S/sek)

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
sq: Dosja "%B" nuk mund të kopjohet sepse nuk keni leje për ta krijuar atë në destinacion.

en: There was an error creating the folder "%B".
sq: Pati një gabim gjatë krijimit të dosjes "%B".

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
sq: Skedarët në dosjen "%B" nuk mund të kopjohen sepse nuk keni leje për t'i parë ato.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
sq: Dosja "%B" nuk mund të kopjohet sepse nuk keni të drejtat e nevojshme për ta lexuar.

en: Error while moving "%B".
sq: Gabim gjatë zhvendosjes së "%B".

en: Could not remove the source folder.
sq: Nuk mund të hiqej dosja burimore.

en: Error while copying "%B".
sq: Gabim gjatë kopjimit të "%B".

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
sq: Nuk mund të hiqeshin skedarët nga dosja ekzistuese %F.

en: Could not remove the already existing file %F.
sq: Nuk mundi të hiqte skedarin që ekzistonte tashmë %F.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a folder into itself.
sq: Nuk mund të zhvendosni një dosje në vetvete.

en: You cannot copy a folder into itself.
sq: Nuk mund të kopjoni një dosje në vetvete.

en: The destination folder is inside the source folder.
sq: Dosja e destinacionit është brenda dosjes burimore.

note: the run_warning() frees all strings passed in automatically
en: You cannot move a file over itself.
sq: Nuk mund të zhvendosësh një skedar mbi vetvete.

en: You cannot copy a file over itself.
sq: Ju nuk mund ta kopjoni një skedar mbi vetvete.

en: The source file would be overwritten by the destination.
sq: Skedari burimor do të mbishkruhet nga destinacioni.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
sq: Nuk munda të hiqja skedarin ekzistues me të njëjtin emër në %F.

en: There was an error copying the file into %F.
sq: Ndodhi një gabim gjatë kopjimit të skedarit në %F.

en: Copying Files
sq: Duke kopjuar skedarët

en: Preparing to Move to "%B"
sq: Përgatitja për të kaluar te "%B"

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
sq[0]: Përgatitja për zhvendosjen %'de skedarit
sq[1]: Përgatitja për zhvendosjen %'de skedarëve

en: There was an error moving the file into %F.
sq: Ndodhi një gabim gjatë zhvendosjes së skedarit në %F.

en: Moving Files
sq: Duke zhvendosur skedarët

en: Creating links in "%B"
sq: Krijimi i lidhjeve në "%B"

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
sq[0]: Krijimi i lidhjes me %'dskedarin
sq[1]: Krijimi i lidhjeve me %'dskedarët

en: Error while creating link to %B.
sq: Gabim gjatë krijimit të lidhjes me %B.

en: Symbolic links only supported for local files
sq: Lidhjet simbolike mbështeten vetëm për skedarët lokalë

en: The target doesn't support symbolic links.
sq: Objektivi nuk mbështet lidhje simbolike.

en: There was an error creating the symlink in %F.
sq: Pati një gabim gjatë krijimit të lidhjes simbolike në %F.

en: Setting permissions
sq: Vendosja e lejeve

note: localizers: the initial name of a new folder
en: Untitled Folder
sq: Dosje pa emër

note: localizers: the initial name of a new empty document
en: Untitled Document
sq: Dokument pa titull

en: Error while creating directory %B.
sq: Gabim gjatë krijimit të dosjes %B.

en: Error while creating file %B.
sq: Gabim gjatë krijimit të skedarit %B.

en: There was an error creating the directory in %F.
sq: Ndodhi një gabim gjatë krijimit të dosjes në %F.

en: Emptying Trash
sq: Duke boshatisur koshin

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
sq: Nuk mund të shënohet nisësi si i besuar (i ekzekutueshëm)

en: Move %d item back to '%s' | Move %d items back to '%s'
sq[0]: Zhvendos %dartikullin përsëri te ' %s'
sq[1]: Zhvendos %dartikujt përsëri te ' %s'

en: Move %d item to '%s' | Move %d items to '%s'
sq[0]: Zhvendos %dartikullin te ' %s'
sq[1]: Zhvendos %dartikujt te ' %s'

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
sq[0]: _Anulo Zhvendos %dartikullin
sq[1]: _Anulo Zhvendos %dartikujt

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
sq[0]: _Ribëj Zhvendos %dartikullin
sq[1]: _Ribëj Zhvendosjen %de artikujve

en: Move '%s' back to '%s'
sq: Zhvendos '%s' prapë në '%s'

en: Move '%s' to '%s'
sq: Zhvendos '%s' në '%s'

en: _Undo Move
sq: _Anulo Zhvendosjen

en: _Redo Move
sq: _Ribëj Zhvendosjen

en: _Undo Restore from Trash
sq: _Undo Rivendos nga Koshi

en: _Redo Restore from Trash
sq: _Rikthe Rivendosjen nga Koshi

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
sq[0]: Zhvendos %dartikullin përsëri në koshin e plehrave
sq[1]: Zhvendos %dartikujt përsëri në koshin e plehrave

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
sq[0]: Rikthe %dartikullin nga koshi
sq[1]: Rikthe %dartikujt nga koshi

en: Move '%s' back to trash
sq: Zhvendose ' %s' përsëri në koshin e plehrave

en: Restore '%s' from trash
sq: Rikthe '%s' nga koshi

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
sq[0]: Fshij %dartikullin e kopjuar
sq[1]: Fshij %dartikujt e kopjuar

en: Copy %d item to '%s' | Copy %d items to '%s'
sq[0]: Kopjo %dartikullin te ' %s'
sq[1]: Kopjo %dartikujt në ' %s'

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
sq[0]: _Anulo Kopjimin %de artikullit
sq[1]: _Anulo Kopjimin e %dartikujve

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
sq[0]: _Ribëj kopjimin e %dartikullit
sq[1]: _Ribëj kopjimin e %dartikujve

en: Delete '%s'
sq: Fshij%s​

en: Copy '%s' to '%s'
sq: Kopjo '%s' në '%s'

en: _Undo Copy
sq: _Anulo Kopjimin

en: _Redo Copy
sq: _Ribëje kopjimin

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
sq[0]: Fshij %dartikullin e dublikuar
sq[1]: Fshij %dartikujt e dublikuar

en: Duplicate %d item in '%s' | Duplicate %d items in '%s'
sq[0]: Element i dyfishtë %dnë ' %s'
sq[1]: Artikuj të dyfishtë %dnë ' %s'

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
sq[0]: _Anulo %dartikullin e kopjuar
sq[1]: _Anulo %dartikujt e kopjuar

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
sq[0]: _Ribëj %dartikullin e kopjuar
sq[1]: _Ribëj %dartikujt e kopjuar

en: Duplicate '%s' in '%s'
sq: Dyfisho '%s' në '%s'

en: _Undo Duplicate
sq: _Anulo Dublikatën

en: _Redo Duplicate
sq: _Ribëj Dublikatën

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
sq[0]: Fshij lidhjet për te %dartikulli
sq[1]: Fshij lidhjet për %dartikujt

en: Create links to %d item | Create links to %d items
sq[0]: Krijo lidhje për %dartikullin
sq[1]: Krijo lidhje për %dartikuj

en: Delete link to '%s'
sq: Fshije lidhjen me '%s'

en: Create link to '%s'
sq: Krijo lidhje për te ' %s'

en: _Undo Create Link
sq: _Anulo Krijo Lidhje

en: _Redo Create Link
sq: _Ribëj Krijo Lidhjen

en: Create an empty file '%s'
sq: Krijo një skedar bosh '%s'

en: _Undo Create Empty File
sq: _Undo Krijo Skedar Bosh

en: _Redo Create Empty File
sq: _Ribëj Krijo Skedar Bosh

en: Create a new folder '%s'
sq: Krijo një dosje të re '%s'

en: _Undo Create Folder
sq: _Anulo Krijo Dosje

en: _Redo Create Folder
sq: _Ribëj Krijo dosje

en: Create new file '%s' from template
sq: Krijo skedar të ri ' %s' nga shablloni

en: _Undo Create from Template
sq: _Anulo Krijimin nga Shablloni

en: _Redo Create from Template
sq: Ribëj Krijo nga Shablloni

en: Rename '%s' as '%s'
sq: Riemërto '%s' si '%s'

en: _Undo Rename
sq: _Anulo riemërtimin

en: _Redo Rename
sq: _Përsërit riemërtimin

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
sq[0]: Zhvendos %dartikullin në koshin e plehrave
sq[1]: Zhvendos %dartikujt në koshin e plehrave

en: Restore '%s' to '%s'
sq: Rikthe '%s' tek '%s'

en: Move '%s' to trash
sq: Zhvendos '%s' në kosh

en: _Undo Trash
sq: _Anulo Koshin e Plehrave

en: _Redo Trash
sq: _Ribëj Koshin e Plehrave

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
sq: Rikthe lejet origjinale të artikujve të përfshirë në ' %s'

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
sq: Cakto lejet e artikujve të përfshirë në ' %s'

en: _Undo Change Permissions
sq: _Anulo Ndryshimet e Lejeve

en: _Redo Change Permissions
sq: _Ribëj ndryshimin e lejeve

en: Restore original permissions of '%s'
sq: Rikthe lejet origjinale të ' %s'

en: Set permissions of '%s'
sq: Cakto lejet e '%s'

en: Restore group of '%s' to '%s'
sq: Rikthe grupin e ' %s' në ' %s'

en: Set group of '%s' to '%s'
sq: Vendos grupin e '%s' në '%s'

en: _Undo Change Group
sq: _Anulo ndryshimin e grupit

en: _Redo Change Group
sq: _Ribëj ndryshimin e grupit

en: Restore owner of '%s' to '%s'
sq: Rikthe pronarin e '%s' tek '%s'

en: Set owner of '%s' to '%s'
sq: Vendos pronarin e '%s' tek '%s'

en: _Undo Change Owner
sq: _Anulo ndryshimin e pronarit

en: _Redo Change Owner
sq: _Përsërit ndryshimin e pronarit

en: Could not determine original location of "%s"
sq: Nuk mund të përcaktohej vendndodhja origjinale e " %s"

en: The item cannot be restored from trash
sq: Artikulli nuk mund të rikthehet nga koshi

en: The selection rectangle
sq: Drejtkëndëshi i përzgjedhjes

en: Could not forget association
sq: Nuk mund ta harroja shoqërinë

en: Forget association
sq: Harro shoqërimin

en: Valid executable.
sq: Skedar i ekzekutueshëm i vlefshëm.

en: Not a valid executable.  Spaces in the file path must be escaped with backslash (\).
sq: Nuk është një skedar ekzekutues i vlefshëm. Hapësirat në shtegun e skedarit duhet të zgjidhen me një vijë të prapme (\).

note: the %s here is a file extension
en: %s document
sq: %sdokument

en: Open all files of type "%s" with
sq: Hapi të gjithë skedarët e llojit "%s" me

en: Select an application in the list to open %s and other files of type "%s"
sq: Përzgjidh një program nga lista për të hapur %s dhe skedarë të tjerë të llojit "%s"

en: Custom application
sq: Aplikim dhe personalizim

en: Executables
sq: Ekzekutueshëm

en: You can also type or select a custom executable file to use to open this file type.  You can use this command just once, or set it as default for all files of this type.
sq: Gjithashtu mund të shkruani ose zgjidhni një skedar të ekzekutueshëm të personalizuar për ta përdorur për të hapur këtë lloj skedari. Mund ta përdorni këtë komandë vetëm një herë ose ta vendosni si parazgjedhje për të gjithë skedarët e këtij lloji.

en: Enter a custom command...
sq: Fut një komandë të personalizuar...

en: Add to list
sq: Shto në listë

en: Set as default
sq: Cakto si parazgjedhje

en: Reset to system defaults
sq: Rivendos në cilësimet e parazgjedhura të sistemit

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
sq: Na vjen keq, por nuk mund të ekzekutoni komanda nga një sajt i largët.

en: This is disabled due to security considerations.
sq: Kjo është çaktivizuar për shkak të konsideratave të sigurisë.

en: There was an error launching the application.
sq: Pati një gabim gjatë hapjes së mesazhit.

en: This drop target only supports local files.
sq: Ky objektiv lëshimi mbështet vetëm skedarët lokalë.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
sq: Për të hapur skedarë jo-lokalë, kopjojini ato në një dosje lokale dhe pastaj lëshojini përsëri.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
sq: Për të hapur skedarë jo-lokalë, kopjojini ato në një dosje lokale dhe pastaj lëshojini përsëri. Skedarët lokalë që lëshuat janë hapur tashmë.

en: Details:
sq: Detajet:

en: Preparing
sq: Përgatitja

en: Search in "%s"
sq: Kërko në " %s"

en: Edit
sq: Përpuno

en: Undo Edit
sq: Zhbëj përpunimin

en: Undo the edit
sq: Zhbëj përpunimin

en: Redo Edit
sq: Përsërit përpunimin

en: Redo the edit
sq: Përsërit përpunimin

en: The text of the label.
sq: Teksti i etiketës.

en: Justification
sq: Justifikim

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
sq: Rreshtimi i rreshtave në tekstin e etiketës në raport me njëri-tjetrin. Kjo NUK ndikon në rreshtimin e etiketës brenda alokimit të saj. Shih GtkMisc::xalign për këtë.

en: Line wrap
sq: Mbështjellja e vijës

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
sq: Nëse vendoset, mbështjell rreshtat nëse teksti bëhet shumë i gjerë.

en: Cursor Position
sq: Pozicioni i kursorit

en: The current position of the insertion cursor in chars.
sq: Pozicioni aktual i kursorit të futjes në karaktere.

en: Selection Bound
sq: Përzgjedhje e kufizuar

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
sq: Pozicioni i anës së kundërt të përzgjedhjes nga kursori në karaktere.

en: Select All
sq: Përzgjidhi të gjithë

en: Input Methods
sq: Metodat e Hyrjes

en: Show more _details
sq: Shfaq më shumë _detaje

en: You can stop this operation by clicking cancel.
sq: Mund ta ndaloni këtë operacion duke klikuar butonin Anulo.

en:  (invalid Unicode)
sq:  (Unicode i pavlefshëm)

en: Create a new l_auncher here...
sq: Krijo një l_auncher të ri këtu...

en: Create a new launcher in this folder
sq: Krijo një nisës të ri në këtë dosje

en: Jump to new workspace
sq: Kaloni në hapësirën e re të punës

en: Create a new workspace and activate it
sq: Krijoni një hapësirë ​​të re pune dhe aktivizojeni atë

en: Remove workspace
sq: Hiq hapësirën e punës

en: Remove the currently active workspace
sq: Hiq hapësirën e punës aktualisht aktive

en: Manage workspaces (Expo)
sq: Menaxho hapësirat e punës (Expo)

en: Open Expo to add, remove, or organize workspaces
sq: Hapni Expo për të shtuar, hequr ose organizuar hapësirat e punës

en: Add Desklets
sq: Shto desktopë

en: Add Cinnamon desklets
sq: Shtoni tavolina Cinnamon

en: Change Desktop _Background
sq: Ndrysho _sfondin e desktopit

en: Change the Cinnamon desktop background
sq: Ndryshoni sfondin e desktopit Cinnamon

en: Mount archive
sq: Arkivi i montimit

en: Mount %f to browse its contents
sq: Monto %f për të shfletuar përmbajtjen e tij

en: Set as Wallpaper...
sq: Shitjet dhe Sfondi...

en: Set the selected image as your Cinnamon desktop wallpaper
sq: Vendos imazhin e zgjedhur si sfondin e desktopit Cinnamon

en: Display Settings
sq: Cilësimet e ekranit

en: Change the resolution
sq: Ndrysho rezolucionin

en: Files
sq: Skedarët

en: Access and organize files
sq: Qasuni dhe organizoni skedarët

en: Edit Bookmarks
sq: Modifiko Faqeshënuesit

en: <b>_Bookmarks</b>
sq: <b>_Shënim-shënues</b>

en: <b>_Name</b>
sq: <b>_Emri</b>

en: <b>_Location</b>
sq: <b>_Vendndodhja</b>

[ctx: Desktop icon size]
en: Smaller
sq: Më i vogël

[ctx: Desktop icon size]
en: Small
sq: I vogël

[ctx: Desktop icon size]
en: Normal
sq: Normale

[ctx: Desktop icon size]
en: Large
sq: I madh

[ctx: Desktop icon size]
en: Larger
sq: Më i madh

en: Vertical
sq: Vertikale

en: Horizontal
sq: Horizontale

en: Current Monitor Layout
sq: Paraqitja aktuale e monitorit

en: Icon Size
sq: Madhësia e ikonës

en: Layout
sq: Paraqitja

en: Direction
sq: Drejtim

en: Sort items by
sq: Rendit artikujt sipas

en: Reset grid spacing
sq: Rivendos hapësirën e rrjetës

en: button
sq: buton

en: Adjust horizontal grid spacing
sq: Rregullo hapësirën horizontale të rrjetës

en: Adjust vertical grid spacing
sq: Rregullo hapësirën vertikale të rrjetit

en: page0
sq: faqja 0

en: <b><big>Desktop icons are not currently enabled for this monitor.</big></b>
sq: <b><big>Ikonat e desktopit nuk janë aktualisht të aktivizuara për këtë monitor.</big></b>

en: page1
sq: faqet e internetit 1

en: Desktop Layout
sq: Paraqitja e Desktopit

en: No desktop icons
sq: Pa ikona të desktopit

en: Show desktop icons on primary monitor only
sq: Shfaq ikonat e desktopit vetëm në monitorin kryesor

en: Show desktop icons on non-primary monitor(s) only
sq: Shfaq ikonat e desktopit vetëm në monitorët jo-kryesorë

en: Show desktop icons on all monitors
sq: Shfaq ikonat e desktopit në të gjithë monitorët

en: Desktop Icons
sq: Ikonat dhe Desktopit

en: Mounted Drives
sq: Disqe të montuara

en: Options
sq: Opsionet

en: Show icons from missing monitors
sq: Shfaq ikonat nga monitorët që mungojnë

en: Matching monospace font
sq: Font monospace që përputhet

en: System monospace font
sq: Fonti monohapësinor i sistemit

en: Normal font
sq: Font normal

en: Always
sq: Gjithmonë

en: Local Files Only
sq: Vetëm Skedarët Lokalë

en: Never
sq: Kurrë

en: Decimal
sq: Dhjetor

en: Decimal (long format)
sq: Decimal (format i gjatë)

en: Binary (long format)
sq: Binar (format i gjatë)

en: By Name
sq: Sipas emrit

en: By Size
sq: Sipas madhësisë

en: By Type
sq: Sipas llojit

en: By Detailed Type
sq: Sipas llojit të detajeve

en: By Modification Date
sq: Sipas datës së ndryshimit

en: By Access Date
sq: Sipas datës së aksesit

en: By Trashed Date
sq: Sipas datës së hedhjes në kosh

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: File Management Preferences
sq: Preferencat e Menaxhimit të Skedarëve

en: <b>Default View</b>
sq: <b>Paraqitja e paracaktuar</b>

en: View _new folders using:
sq: Shfaqi dosjet e reja duke përdorur:

en: _Inherit view type from parent
sq: _Trashëgo llojin e pamjes nga prindi

en: _Arrange items:
sq: _Rreshto elementet:

en: Sort _folders before files
sq: Rreshto dosjet para skedarëve

en: Sort _favorites before other files
sq: Rendit _të preferuarat para skedarëve të tjerë

en: <b>Icon View Defaults</b>
sq: <b>Parapëlqimet e paraqitjes me ikona</b>

en: Default _zoom level:
sq: Niveli i parazgjedhur i zmadhimit:

en: _Text beside icons
sq: _Tekst përbri ikonave

en: <b>Compact View Defaults</b>
sq: <b>Parapëlqimet e paraqitjes kompakte</b>

en: _Default zoom level:
sq: Niveli i _paracaktuar i zmadhimit:

en: A_ll columns have the same width
sq: Të _gjitha kolonat kanë të njëjtën gjerësi

en: <b>List View Defaults</b>
sq: <b>Parapëlqimet e paraqitjes në formë liste</b>

en: D_efault zoom level:
sq: Niveli i zmadhimit D_default:

en: <b>Tree View Defaults</b>
sq: <b>Parapëlqimet e paraqitjes në formë peme</b>

en: Show _only folders
sq: Shfaq _vetëm dosjet

en: Views
sq: Shikime

en: _Single click to open items
sq: Klik i _vetëm për të hapur elementët

en: _Double click to open items
sq: _Dy klikime për të hapur elementët

en: Double-click on a blank area to go to the parent folder
sq: Klikoni dy herë në një zonë bosh për të shkuar te dosja mëmë

en: Open each _folder in its own window
sq: Hap çdo _dosje në dritaren e saj

en: Behavior
sq: Sjellja

en: Click on a file's name twice to rename it
sq: Klikoni dy herë mbi emrin e një skedari për ta riemërtuar atë

en: Ignore per-folder view preferences
sq: Injoro preferencat e pamjes për dosje

en: Disable file operation queueing
sq: Çaktivizo radhën e operacioneve të skedarëve

en: Always start in dual-pane view
sq: Fillo gjithmonë në pamje me dy panele

en: Automatically expand rows during drag-and-drop
sq: Zgjero automatikisht rreshtat gjatë zvarritjes dhe lëshimit

en: <b>Executable Text Files</b>
sq: <b>Skedarët e ekzekutueshëm teksti</b>

en: _Run executable text files when they are opened
sq: _Ekzekutoni skedarë teksti të ekzekutueshëm kur ato hapen

en: _View executable text files when they are opened
sq: _Shiko skedarët e ekzekutueshëm të tekstit kur hapen

en: _Ask each time
sq: _Pyet çdo herë

en: <b>Trash</b>
sq: <b>Koshi</b>

en: Ask before moving files to the Trash
sq: Pyet para se të zhvendosësh skedarët në Koshin e Plehrave

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
sq: Pyet përpara _zbrazjes së Koshit të Plehrave ose fshirjes së skedarëve

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
sq: Pë_rfshi një komandë "Elimino" që kapërcen koshin

en: Bypass the Trash when the Delete key is pressed
sq: Kapërcen koshin kur shtypet tasti Delete

en: <b>Media Handling</b>
sq: <b>Përpunimi i mediave</b>

en: Automatically mount removable media when inserted and on startup
sq: Montoni automatikisht median e lëvizshme kur futet dhe në fillim

en: Automatically open a folder for automounted media
sq: Hap automatikisht një dosje për median e montuar automatikisht

en: Prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
sq: Nxitje ose programe automatike/nisje automatike kur futen media

en: Automatically close the device's tab, pane, or window when a device is unmounted or ejected
sq: Mbyll automatikisht skedën, panelin ose dritaren e pajisjes kur një pajisje çmontohet ose nxirret

en: Detect content of media and suggest application to open
sq: Zbulo përmbajtjen e medias dhe sugjero aplikacionin për ta hapur

en: <b>Bulk Rename</b>
sq: <b>Riemërimi në masë</b>

en: Command to invoke when renaming multiple items:
sq: Komanda që do të thirret kur riemërtohen shumë artikuj:

en: <b>Icon Captions</b>
sq: <b>Titrat e ikonave</b>

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
sq: Zgjidhni rendin e informacionit që do të shfaqet poshtë emrave të ikonave. Do të shfaqen më shumë informacione kur të zmadhoni më afër.

en: <b>Date</b>
sq: <b>Data</b>

en: _Format:
sq: _Formati:

en: Style:
sq: Stili:

en: <b>Window and Tab Titles</b>
sq: <b>Tituj të dritareve dhe skedave</b>

en: Show the full p_ath in the title bar and tab bars
sq: Shfaq p_ath-in e plotë në shiritin e titullit dhe në shiritat e skedave

en: <b>File Size</b>
sq: <b>Madhësia e skedarit</b>

en: _Prefixes:
sq: _Prefikset:

en: <b>File Properties</b>
sq: <b>Vetitë e skedarit</b>

en: Show advanced permissions in the file property dialog
sq: Shfaq lejet e avancuara në dialogun e vetive të skedarit

en: <b>Move/Copy To Menu</b>
sq: <b>Zhvendos/Kopjo në Meny</b>

en: List bookmarks in the menu
sq: Rendit faqeshënuesit në meny

en: List devices and network locations in the menu
sq: Rendit dhe fuqit e rrjetit në meny

en: Display
sq: Paraqitja

en: <b>List Columns</b>
sq: <b>Kolonat e listës</b>

en: Choose the order of information to appear in the list view.
sq: Zgjidh renditjen me të cilën informacionet do të shfaqjen në paraqitjen në formë liste.

en: List Columns
sq: Kolonat e listës

en: <b>Previewable Files</b>
sq: <b>Skedarët e Parashikueshëm</b>

en: Show _thumbnails:
sq: Shfaq _miniaturat:

en: _Inherit thumbnail visibility from parent
sq: _Trashëgo dukshmërinë e miniaturave nga prindi

en: _Only for files smaller than:
sq: _Vetëm për skedarë më të vegjël se:

en: <b>Folders</b>
sq: <b>Dosjet</b>

en: Count _number of items:
sq: Numërimi _numri i artikujve:

en: <b>Tooltips</b>
sq: <b>Këshilla për mjetet</b>

en: Show tooltips in icon and compact views
sq: Shfaq këshillat e mjeteve në pamje ikonash dhe kompakte

en: Show tooltips in list views
sq: Shfaq këshillat e mjeteve në pamjet e listës

en: Show tooltips on the desktop
sq: Shfaq këshillat e mjeteve në desktop

en: <i>By default, a folder tooltip shows the item count, and files display their size.
        Select additional information to display in the tooltip:</i>
sq: <i>Si parazgjedhje, një udhëzues për dosjet tregon numrin e artikujve dhe skedarët shfaqin madhësinë e tyre.
        Zgjidhni informacion shtesë për t'u shfaqur në udhëzuesin e mjetit:</i>

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Detailed file type
sq: Lloji i detajeve të skedarit

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Modified date
sq: Të dhënat e modifikuara

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Created date
sq: Të dhënat dhe krijimi

note: Preferences - optional display for tooltips, *not* related to list view columns.
en: Accessed date
sq: Të dhëna dhe akses

en: File or folder location
sq: Vendndodhja e skedarit ose dosjes

en: Preview
sq: Pamje paraprake

en: Visible Buttons
sq: Butona të dukshëm

en: Previous
sq: Mëparshme

en: Next
sq: Tjetra

en: Up
sq: Lart

en: Refresh
sq: Rifresko

en: Location entry toggle
sq: Çelësi i hyrjes së shkurtër

en: Open in terminal
sq: Hap në terminal

en: Icon view
sq: Pamja e ikonave

en: List view
sq: Pamje liste

en: Compact view
sq: Pamje kompakte

en: Visible Entries
sq: Hyrje të dukshme

en: Selection
sq: Përzgjedhje

en: Favorite
sq: Të preferuarat

en: Background
sq: Sfondi

en: Visible action and extension entries can be configured in the Plugins tab
sq: Hyrjet e dukshme të veprimeve dhe zgjerimeve mund të konfigurohen në skedën Plugins (Shtojcat)

en: Context Menus
sq: Menuja e kontekstit

en: Plugins
sq: Plugin-e

en: Search for files:
sq: Kërko për skedarë:

en: Case sensitive
sq: Ndjeshmëri e ndjeshme ndaj madhësive të mëdha dhe të vogla

en: Regular expression
sq: Shprehje e rregullt

en: Search folders recursively
sq: Kërko dosjet në mënyrë rekursive

[ctx: shortcut window]
en: General
sq: Gjeneral

[ctx: shortcut window]
en: New window
sq: Dritare e re

[ctx: shortcut window]
en: Close window or tab
sq: Mbyll dritaren ose skedën

[ctx: shortcut window]
en: Close all windows
sq: Mbyll të gjithë dritaret

[ctx: shortcut window]
en: Toggle extra pane
sq: Aktivizo/çaktivizo panelin shtesë

[ctx: shortcut window]
en: Search
sq: Kërko

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current location
sq: Vendos një shënues në vendndodhjen aktuale

[ctx: shortcut window]
en: Edit bookmarks
sq: Modifiko faqeshënuesit

[ctx: shortcut window]
en: Make link
sq: Krijo lidhje

[ctx: shortcut window]
en: Pin/Unpin selection
sq: Përzgjedhja e ngjitjes/zhvendosjes

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sq: Shfaq ndihmë

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
sq: Shkurtesat

[ctx: shortcut window]
en: Opening
sq: Hapja

[ctx: shortcut window]
en: Open
sq: Hap

[ctx: shortcut window]
en: Open in new tab
sq: Hap në skedë të re

[ctx: shortcut window]
en: Open in new window
sq: Hap në dritare të re

[ctx: shortcut window]
en: Open item location (recent files and search only)
sq: Vendndodhja e artikullit të hapur (vetëm skedarët e fundit dhe kërkimi)

[ctx: shortcut window]
en: New tab
sq: Skedë e re

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab
sq: Shko te skeda e mëparshme

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab
sq: Shko te skeda tjetër

[ctx: shortcut window]
en: Switch to tab
sq: Kalo te skeda

[ctx: shortcut window]
en: Move tab left
sq: Zhvendos skedën majtas

[ctx: shortcut window]
en: Move tab right
sq: Zhvendos skedën djathtas

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
sq: Navigimi

[ctx: shortcut window]
en: Go back
sq: Kthehu prapa

[ctx: shortcut window]
en: Go forward
sq: Shko përpara

[ctx: shortcut window]
en: Go up
sq: Shko lart

[ctx: shortcut window]
en: Go down
sq: Zbrit poshtë

[ctx: shortcut window]
en: Go to home folder
sq: Shko te dosja kryesore

[ctx: shortcut window]
en: Toggle location entry
sq: Aktivizo/çaktivizo hyrjen e vendndodhjes

[ctx: shortcut window]
en: Dual Pane
sq: Panel i dyfishtë

[ctx: shortcut window]
en: Go to other pane's location
sq: Shko te vendndodhja e panelit tjetër

[ctx: shortcut window]
en: Focus other pane
sq: Fokuso panelin tjetër

[ctx: shortcut window]
en: View
sq: Pamje

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
sq: Zmadho

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
sq: Zvogëlo

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
sq: Rivendos zmadhimin

[ctx: shortcut window]
en: Refresh view
sq: Rifresko pamjen

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide hidden files
sq: Shfaq/fshih skedarët e fshehur

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide sidebar
sq: Shfaq/fshih shiritin anësor

[ctx: shortcut window]
en: Show/hide action menu
sq: Shfaq/fshih menynë e veprimeve

[ctx: shortcut window]
en: List view
sq: Pamje liste

[ctx: shortcut window]
en: Compact view
sq: Pamje kompakte

[ctx: shortcut window]
en: Editing
sq: Redaktimi

[ctx: shortcut window]
en: Create folder
sq: Krijo dosje

[ctx: shortcut window]
en: Rename
sq: Riemërto

[ctx: shortcut window]
en: Move to trash
sq: Zhvendos në kosh

[ctx: shortcut window]
en: Delete permanently
sq: Fshije përgjithmonë

[ctx: shortcut window]
en: Cut
sq: Pritini

[ctx: shortcut window]
en: Copy
sq: Kopjo

[ctx: shortcut window]
en: Paste
sq: Ngjit

[ctx: shortcut window]
en: Select all
sq: Zgjidh të gjithë

[ctx: shortcut window]
en: Invert selection
sq: Përmbys zgjedhjen

[ctx: shortcut window]
en: Select items matching
sq: Zgjidh artikujt që përputhen

[ctx: shortcut window]
en: Undo
sq: Anulo

[ctx: shortcut window]
en: Redo
sq: Ribëj

[ctx: shortcut window]
en: Show item properties
sq: Shfaq vetitë e artikullit

en: Customize the layout and appearance of your actions in Nemo's menus
sq: Personalizoni paraqitjen dhe pamjen e veprimeve tuaja në menutë e Nemos

en: Add a submenu or a separator
sq: Shtoni një nënmenu ose një ndarës

en: Move up
sq: Lëviz lart

en: Move down
sq: Zhvendos poshtë

en: Icon
sq: Ikonë

en: Label
sq: Etiketë

en: Restore the original label
sq: Rivendos etiketën origjinale

en: Save
sq: Ruaj

en: Restore default layout
sq: Rivendos paraqitjen e parazgjedhur

en: Nemo Actions Layout Editor
sq: Redaktori i Paraqitjes së Veprimeve Nemo

en: No icon
sq: Pa ikonë

en: Use the original icon (if there is one)
sq: Përdorni ikonën origjinale (nëse ka një të tillë)

en: Choose...
sq: Zgjidh...

en: New submenu
sq: Nënmenu e re

en: New separator
sq: Ndarës i ri

en: Click to add a shortcut
sq: Kliko për të shtuar një shkurtore

en: This key combination is already in use by Nemo (%s). It cannot be changed.
sq: Ky kombinim tastesh është tashmë në përdorim nga Nemo (%s). Nuk mund të ndryshohet.

en: This key combination is already in use by another action:
sq: Ky tasti është në përdorim nga një veprim tjetër:

en: Do you want to replace it?
sq: Dëshiron ta zëvendësosh?

en: The layout has changed. Save it?
sq: Paraqitja ka ndryshuar. Të ruhet?

en: Unsaved changes
sq: Ndryshime të paruajtura

en: Open user actions folder
sq: Hap dosjen e veprimeve të përdoruesit

en: Quit
sq: Dil
