clamtk - en to af translation catalogue (135 entries)

en: Analysis
af: Ontleding

en: ClamTk Virus Scanner
af: ClamTk Virus Skandeerder

en: This section allows you to check the status of a file from Virustotal. If a file has been previously submitted, you will see the results of the scans from dozens of antivirus and security vendors. This allows you to make a more informed decision about the safety of a file.
    
    If the file has never been submitted to Virustotal, you can submit it yourself. When you resubmit the file minutes later, you should see the results.
    
    Please note you should never submit sensitive files to Virustotal.  Any uploaded file can be viewed by Virustotal customers. Do not submit anything with personal information or passwords.
    
    https://www.virustotal.com/gui/home/search
af: Hierdie afdeling toelaat jy om tjek die status van 'n lêer vanaf Virustotal. Indien 'n lêer gewees het voorheen voorgelê, jy sal sien die resultate van die skanderings vanaf dosyne van antivirus en sekuriteit vendors. Hierdie toelaat jy om maak 'n meer ingeligte besluit omtrent die veiligheid van 'n lêer.
    
    Indien die lêer was nog nooit voorgelê om Virustotal, jy kan dien dit self in. Wanneer jy weer in te dien die lêer minute later, jy behoort sien die resultate.
    
    Nota asseblief jy behoort nooit sensitiewe lêers in te dien om Virustotal. Enige opgelaaide lêer kan wees besigtig deur Virustotal kliënte. Moenie iets indien met persoonlike inligting of wagwoorde.
    
    https://www.virustotal.com/gui/home/search

en: Help
af: Hulp

en: What is this?
af: Wat is hierdie?

en: File Analysis
af: Lêer Ontleding

en: Results
af: Resultate

en: Close
af: Sluit

en: Vendor
af: Verkoper

en: Date
af: Datum

en: Result
af: Resultaat

en: Save results
af: Stoor resultate

en: Check or recheck a file's reputation
af: Tjek of re-tjek 'n lêer's reputasie

en: Select a file
af: Selekteer 'n lêer

en: Submit file for analysis
af: Dien lêer in vir ontleding

en: Uploaded files must be smaller than 32MB
af: Opgelaaide lêers moet wees kleiner dan 32MB

en: No information exists for this file. Press OK to submit this file for analysis.
af: Geen inligting bestaan vir hierdie lêer. Druk- OK om in te dien hierdie lêer vir ontleding.

en: Unable to submit file: try again later
af: Kan nie lêer indien nie: probeer later weer

en: View or delete previous results
af: Bekyk of verwyder vorige resultate

en: View file results
af: Kyk lêer resultate

en: Delete file results
af: Skrap lêer resultate

en: Please wait...
af: Wag asseblief...

en: File successfully submitted for analysis.
af: Lêer- suksesvol ingedien vir ontleding.

en: Unable to save file
af: Nie in staat is om lêer te stoor

en: File has been saved
af: Lêer het gewees het gestoor

en: Unknown
af: Onbekend

en: Never
af: Nooit

en: Scan for threats...
af: Skandeer vir bedreigings...

en: Advanced
af: Gevorderde

en: Scan a file
af: Skandeer 'n lêer

en: Scan a directory
af: Skandeer 'n gids

en: ClamTk is a graphical front-end for Clam Antivirus
af: ClamTk is 'n grafiese voorkant-einde vir Clam Antivirus

en: Please choose how you will update your antivirus signatures
af: Kies asseblief hoe jy jou antivirus handtekeninge sal opdateer

en: My computer automatically receives updates
af: My rekenaar outomaties ontvang opdateerings

en: I would like to update signatures myself
af: Ek wil self handtekeninge opdateer

en: Press Apply to save changes
af: Druk Toepassing om veranderinge te stoor

en: Your changes were saved.
af: Jou veranderinge was gered.

en: Error updating: try again later
af: Fout opdater tans: probeer later weer

en: Virus Scanner
af: Virus Skandeerder

en: About
af: Omtrent

en: Updates are available
af: Opdaterings is beskikbaar

en: The antivirus signatures are outdated
af: Die antivirus handtekeninge is verouderd

en: An update is available
af: 'N Opdatering is beskikbaar

en: Settings
af: Instellings

en: View and set your preferences
af: Kyk en stel jou voorkeure

en: Whitelist
af: Witlys

en: View or update scanning whitelist
af: Beskou of opdater skandering witlys

en: Network
af: Netwerk

en: Edit proxy settings
af: Redigeer instaan instellings

en: Scheduler
af: Skeduleerder

en: Schedule a scan or signature update
af: Beplan 'n skandering of handtekening opdatering

en: Update
af: Opdateer

en: Update antivirus signatures
af: Opdateer antivirus handtekeninge

en: Update Assistant
af: Opdateer Assistent

en: Signature update preferences
af: Handtekening opdater voorkeure

en: History
af: Geskiedenis

en: View previous scans
af: Kyk vorige skanderings

en: Quarantine
af: Kwarentyn

en: Manage quarantined files
af: Bestuur kwarantyn geplaas lêers

en: View a file's reputation
af: Kyk reputasie 'n lêer se

en: You do not have permissions to scan that file or directory
af: Jy hoef nie permissies om skandering daardie lêer of gids

en: Select a directory
af: Selekteer 'n gids-

en: Configuration
af: Konfigurasie

en: Updates
af: Opdaterings

en: Homepage
af: Tuisbladsy

en: View
af: Bekyk

en: Print
af: Afdruk

en: Delete
af: Skrap

en: Viewing %s
af: Bekyk tans %s

en: Problems opening %s...
af: Probleme met oop maak van %s...

en: No proxy
af: Geen instaanbediener

en: Environment settings
af: Omgewing instellings

en: Set manually
af: Stel handmatig

en: IP address or host
af: IP adres of gasheer

en: Port
af: Poort

en: Settings saved
af: Instellings gestoor

en: Error
af: Fout

en: Number
af: Aantal

en: File
af: Lêer

en: Restore
af: Restoureer

en: Really delete this file (%s) ?
af: Vee hierdie lêer regtig uit (%s) ?

en: Save file as...
af: Stoor lêer as...

en: Action Taken
af: Aksie Geneem

en: Quarantined
af: Kwarantyn geplaas

en: Deleted
af: Geskrap

en: Preparing...
af: Berei tans...

en: Files scanned: %d
af: Lêers geskandeer: %d

en: Possible threats: %d
af: Moontlike bedreigings: %d

en: Scanning %s...
af: Skandeer tans %s...

en: None
af: Geeneen

en: Cleaning up...
af: Maak tans skoon...

en: Complete
af: Volledige

en: Scanning complete
af: Skandering is voltooi

en: Possible threats found
af: Moontlike bedreigings gevind

en: No threats found
af: Geen dreigemente gevind

en: ClamAV Signatures: %d
af: ClamAV Handtekeninge: %d

en: Directories Scanned:
af: Gidse Geskandeer:

en: 
    Found %d possible %s (%d %s scanned).
af: 
    Gevind %d moontlike %s gekry (%d %s geskandeer).

en: threat
af: bedreiging

en: threats
af: bedreigings

en: file
af: lêer

en: files
af: lêers

en: No threats found.
af: Geen bedreigings gekry nie.

en: Scan
af: Skandeer

en: Select a time to scan your home directory
af: Selekteer 'n tyd om skandeer jou tuiste gids

en: Set the scan time using a 24 hour clock
af: Stel die skandeer tyd gebruik van 'n 24 uur klok

en: Set the hour using a 24 hour clock
af: Stel die uur gebruik van 'n 24 uur klok

en: Hour
af: Uur

en: Minute
af: Minuut

en: Antivirus signatures
af: Antivirus handtekeninge

en: Select a time to update your signatures
af: Selekteer 'n tyd om opdateer jou handtekeninge

en: A daily scan is scheduled
af: 'N Daaglikse skandeer is geskeduleer

en: A daily definitions update is scheduled
af: 'N Daaglikse definisies opdateer is geskeduleer

en: A daily scan is not scheduled
af: 'N Daaglikse skandeer is nie geskeduleer

en: A daily definitions update is not scheduled
af: 'N Daaglikse definisies opdateer is nie geskeduleer

en: You are set to automatically receive updates
af: Jy is stel om ontvang outomaties opdaterings

en: Scan for PUAs
af: Skandeer vir PUAs

en: Detect packed binaries, password recovery tools, and more
af: Bespeur gepakte binêres, wagwoord herstel gereedskap, en meer

en: Use heuristic scanning
af: Gebruik heuristiese skandering

en: Scan files beginning with a dot (.*)
af: Skandeer lêers beginning met 'n dot (.*)

en: Scan files typically hidden from view
af: Skandeer lêers tipies verborge vanaf uitsig

en: Scan files larger than 20 MB
af: Skandeer lêers groter as 20 MB

en: Scan large files which are typically not examined
af: Skandeer groot lêers watter is tipies nie geëksamineered

en: Scan directories recursively
af: Skandeer directory's -rekursief

en: Scan all files and directories within a directory
af: Skandeer alle lêers en directory's binne 'n gids

en: Check for updates to this program
af: Tjek vir opdaterings vir hierdie -program

en: Check online for application and signature updates
af: Tjek aanlyn vir aansoeke en handtekening opdaterings

en: Exit
af: Uitgang

en: Product
af: Produk

en: Installed
af: Geïnstalleer

en: You are configured to automatically receive updates
af: Jy is gekonfigureer om outomaties ontvang opdaterings

en: Check for updates
af: Tjek vir opdaterings

en: Downloading...
af: Aflaaiïng...

en: Add a directory
af: Voeg 'n directory

en: Remove a directory
af: Verwyder 'n  directory
