clamtk - en to ast translation catalogue (137 entries)

en: Schedule
ast: Programar

en: ClamTk Virus Scanner
ast: Analizador de virus ClamTk

en: File Analysis
ast: Analís de ficheru

en: Results
ast: Resultaos

en: Vendor
ast: Fabricante

en: Date
ast: Data

en: Result
ast: Resultáu

en: Save results
ast: Guardar resultaos

en: Check or recheck a file's reputation
ast: Comprobar u volver a comprobar la reputación d'un ficheru

en: Select a file
ast: Seleicionar un ficheru

en: Submit file for analysis
ast: Unviar un ficheru p'analizar

en: Uploaded files must be smaller than 32MB
ast: Los ficheros que xubas tienen de ser menores que 32 MB

en: No information exists for this file. Press OK to submit this file for analysis.
ast: Nun esiste información d'esti ficheru. Calque «Aceutar» pa unviar esti ficheru a analizar.

en: Unable to submit file: try again later
ast: Nun ye posible unviar el ficheru: vuelva a intentalo más sero

en: View or delete previous results
ast: Ver o desaniciar los resultaos anteriores

en: View file results
ast: Ver los resultaos del ficheru

en: Delete file results
ast: Desaniciar los resultaos del ficheru

en: Please wait...
ast: Por favor, espera...

en: File successfully submitted for analysis.
ast: El ficheru unvióse a analizar correutamente.

en: Unable to save file
ast: Nun ye posible guardar el ficheru

en: File has been saved
ast: Guardóse'l ficheru

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Never
ast: Enxamás

en: Scan for threats...
ast: Buscar amenaces...

en: Advanced
ast: Avanzáu

en: Scan a file
ast: Comprobar un ficheru

en: Scan a directory
ast: Comprobar un direutoriu

en: ClamTk is a graphical front-end for Clam Antivirus
ast: ClamTk ye una interfaz gráfica pa Clam Antivirus

en: Please choose how you will update your antivirus signatures
ast: Seleicione la manera d'anovar les robles del antivirus

en: My computer automatically receives updates
ast: El mio ordenador recibe anovamientos automáticos

en: I would like to update signatures myself
ast: Quiero anovar les robles personalmente

en: Press Apply to save changes
ast: Calque «Aplicar» pa guardar los cambios

en: Your changes were saved.
ast: Guardáronse los cambios

en: Error updating: try again later
ast: Error nel anovamientu: vuelva a intentalo más sero

en: Virus Scanner
ast: Antivirus

en: Quit
ast: Colar

en: About
ast: Tocante a

en: Updates are available
ast: Hai anovamientos disponibles

en: The antivirus signatures are outdated
ast: Las definiciones del antivirus tán desactualizaes

en: An update is available
ast: Hai un anovamientu disponible

en: Settings
ast: Preferencies

en: View and set your preferences
ast: Ver y configurar les preferencies

en: Whitelist
ast: Llista blanca

en: View or update scanning whitelist
ast: Ver o anovar la llista blanca d'análisis

en: Network
ast: Rede

en: Edit proxy settings
ast: Editar la configuración de proxy

en: Scheduler
ast: Programador

en: Schedule a scan or signature update
ast: Programar una comprobación o un anovamientu de firmes

en: Update
ast: Anovar

en: Update antivirus signatures
ast: Anovar les robles antivirus

en: Update Assistant
ast: Asistente d'anovamientu

en: Signature update preferences
ast: Preferencies del anovamientu de robles

en: History
ast: Historial

en: View previous scans
ast: Ver analises anteriores

en: Quarantine
ast: Cuarentena

en: Manage quarantined files
ast: Xestionar los ficheros en cuarentena

en: Analysis
ast: Analís

en: View a file's reputation
ast: Ver la reputación d'un ficheru

en: You do not have permissions to scan that file or directory
ast: Nun tienes permisos p'analizar esi ficheru o direutoriu

en: Select a directory
ast: Seleicionar un direutoriu

en: Configuration
ast: Configuración

en: Updates
ast: Anovamientos

en: Homepage
ast: Sitiu web

en: View
ast: Ver

en: Viewing %s
ast: Viendo %s

en: Problems opening %s...
ast: Problemes al abrir %s...

en: No proxy
ast: Ensin proxy

en: Environment settings
ast: Configuración del entornu

en: Set manually
ast: Configuración manual

en: IP address or host
ast: Host o direición IP

en: Port
ast: Puertu

en: Settings saved
ast: Configuración guardada

en: Number
ast: Númberu

en: File
ast: Ficheru

en: Restore
ast: Restaurar

en: Really delete this file (%s) ?
ast: ¿Seguro que quier desaniciar esti ficheru (%s)?

en: Save file as...
ast: Guardar ficheru como…

en: Status
ast: Estáu

en: Action Taken
ast: Aición que se tomó

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Close
ast: Zarrar

en: Quarantined
ast: En cuarentena

en: Deleted
ast: Desaniciáu

en: Preparing...
ast: Preparando…

en: Files scanned: %d
ast: Ficheros analizaos: %d

en: Possible threats: %d
ast: Posibles amenaces: %d

en: Scanning %s...
ast: Escaneando %s...

en: None
ast: Dengún

en: Cleaning up...
ast: Llimpiando...

en: Complete
ast: Completáu

en: Scanning complete
ast: Comprobación completada

en: Possible threats found
ast: Alcontráronse posibles amenaces

en: No threats found
ast: Nun s'alcontraron amenaces

en: ClamAV Signatures: %d
ast: Definiciones ClamAV: %d

en: Directories Scanned:
ast: Direutorios escaneaos:

en: 
    Found %d possible %s (%d %s scanned).
ast: 
    Alcontraronse %d posibles %s (%d %s escaneao).

en: threat
ast: peligru

en: threats
ast: peligros

en: file
ast: ficheru

en: files
ast: ficheros

en: No threats found.
ast: Nun s'alcontraron peligros.

en: Scan
ast: Esaminar

en: Select a time to scan your home directory
ast: Seleicione una hora pa comprobar el direutoriu personal

en: Set the scan time using a 24 hour clock
ast: Configure la hora de comprobación usando un reló de 24 hores

en: Set the hour using a 24 hour clock
ast: Configure la hora usando un reló de 24 hores

en: Hour
ast: Hora

en: Minute
ast: Minutu

en: Antivirus signatures
ast: Robles del antivirus

en: Select a time to update your signatures
ast: Seleicione una hora p'anovar les firmes

en: A daily scan is scheduled
ast: Ta programada una comprobación diaria

en: A daily definitions update is scheduled
ast: Ta programáu un anovamientu de definiciones diariu

en: A daily scan is not scheduled
ast: Nun ta programada una comprobación diaria

en: A daily definitions update is not scheduled
ast: Nun ta programáu un anovamientu de definiciones diariu

en: You are set to automatically receive updates
ast: Ta configuráu pa recibir anovamientos automáticos

en: Scan for PUAs
ast: Buscar aplicaciones potencialmente insegures

en: Detect packed binaries, password recovery tools, and more
ast: Detectar binarios empaquetaos, ferramientes de recuperación de contraseñes y más

en: Scan files beginning with a dot (.*)
ast: Escanear los ficheros qu'empiecen con un puntu (.*)

en: Scan files typically hidden from view
ast: Comprobar los ficheros que tan tapecíos normalmente

en: Scan files larger than 20 MB
ast: Escanear ficheros mayores de 20 MB

en: Scan large files which are typically not examined
ast: Escanear ficheros grandes que de vezu nun s'esaminen

en: Scan directories recursively
ast: Escanear los direutorios de mou recursivu

en: Scan all files and directories within a directory
ast: Escanear tolos ficheros y direutorios dientro d'un direutoriu

en: Check for updates to this program
ast: Comprobar los anovamientos d'esti programa

en: Check online for application and signature updates
ast: Buscar en llinia anovamientos pal programa y les robles

en: Exit
ast: Colar

en: Next
ast: Siguiente

en: Show me another tip
ast: Amuésame otru gabitu

en: No tips found.
ast: Nun s'alcontraron gabitos.

en: Helpful information
ast: Información útil

en: Product
ast: Productu

en: Installed
ast: Instaláu

en: You are configured to automatically receive updates
ast: Tienes configurao recibir anovamientos automáticamente

en: Check for updates
ast: Comprobar actualizaciones

en: Downloading...
ast: Descargando...

en: Directory
ast: Direutoriu

en: Add a directory
ast: Amestar un direutoriu

en: Remove a directory
ast: Desaniciar un direutoriu
