clamtk - en to eu translation catalogue (211 entries)

en: Unable to create startup directories!
eu: Ezin izan dira abioko direktorioak sortu!

en: Unable to create graphical interface!
eu: Ezin izan da interfaze grafikoa sortu!

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Scan for viruses...
eu: Eskaneatu birusen bila...

en: Virus Scanner
eu: Birus eskanerra

en: USB device
eu: USB gailua

en: Floppy disk
eu: Disketea

en: No devices were found.
eu: Ez da gailurik aurkitu.

en: If you have connected a device, you may need to mount it first.
eu: Gailu bat konektatu baduzu, behar bada lehenik muntatu egin beharko duzu.

en: Devices available
eu: Gailu eskuragarriak

en: Select a device or press Cancel
eu: Hautatu gailu bat edo sakatu Utzi

en: _Scan
eu: _Eskaneatu

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Options
eu: _Aukerak

en: _Quarantine
eu: _Berrogeialdia

en: _Advanced
eu: _Aurreratua

en: _Help
eu: _Laguntza

en: A _File
eu: _Fitxategia

en: Home (_Quick)
eu: Karpeta nagusia (_Azkarra)

en: Home (Recursive)
eu: Karpeta nagusia (Errekurtsiboa)

en: A _Directory
eu: _Direktorio bat

en: _Recursive Scan
eu: Eskaneatze e_rrekurtsiboa

en: A Device
eu: Gailu bat

en: E_xit
eu: Irte_n

en: _History
eu: _Historia

en: _Last Scan Information
eu: _Azken eskaneatzearen informazioa

en: Clear _Output
eu: Garbitu _irteera

en: _Status
eu: _Egoera

en: _Maintenance
eu: _Mantentzea

en: _Empty Quarantine Folder
eu: _Hustu berrogeialdiko karpeta

en: _Check for updates
eu: _Bilatu eguneraketak

en: _About
eu: _Honi buruz

en: _Scheduler
eu: _Antolatzailea

en: Rerun antivirus setup _wizard
eu: Exekutatu berriz antibirusaren konfigurazio laguntzailea

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Submit a file for analysis
eu: Bidali fitxategi bat analizatzeko

en: Home
eu: Karpeta nagusia

en: Scan your home directory
eu: Eskaneatu zure karpeta nagusia

en: History
eu: Historia

en: View your previous scans
eu: Ikusi zure aurreko eskaneatzeak

en: Set or view your preferences
eu: Ezarri edo ikusi zure hobespenak

en: Exit
eu: Irten

en: Exit this program
eu: Irten programa honetatik

en: GUI version
eu: GUI bertsioa

en: The GUI version is up-to-date
eu: GUI bertsioa eguneratuta dago

en: Antivirus definitions
eu: Antibirusaren definizioak

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: The antivirus definitions are up-to-date
eu: Antibirusaren definizioak eguneratuta daude

en: Antivirus engine
eu: Antibirus motorra

en: Indicates the version of the antivirus engine
eu: Antibirus-motorraren bertsioa adierazten du

en: Stop scanning now
eu: Utzi eskaneatzeari orain

en: Files Scanned:
eu: Eskaneatutako fitxategiak:

en: Threats Found:
eu: Aurkitutako mehatxuak:

en: Drag and drop
eu: Arrastatu eta jaregin

en: Could not scan (permissions)
eu: Ezin izan da eskaneatu (baimenak)

en: None
eu: Bat ere ez

en: Directory excluded from scan
eu: Eskaneatzetik salbuetsitako direktorioa

en: Unable to check
eu: Ezin da egiaztatu

en: A newer version is available
eu: Bertsio berriago bat eskuragarri dago

en: None found
eu: Ez da bat ere aurkitu

en: Outdated
eu: Zaharkitua

en: The antivirus signatures are out-of-date
eu: Antibirusaren sinadurak zaharkituta daude

en: Current
eu: Unekoa

en: Select File
eu: Hautatu fitxategia

en: Select a Directory (directory scan)
eu: Hautatu direktorioa (direktorioa eskaneatzea)

en: Select a Directory (recursive scan)
eu: Hautatu direktorioa (eskaneatze errekurtsiboa)

en: Will not scan that directory
eu: Ez da eskaneatuko direktorio hau

en: Scanning %s...
eu: Eskaneatzen %s...

en: <b>Threats Found: %d</b>
eu: <b>Aurkitutako mehatxuak: %d</b>

en: Threats Found: %d
eu: Aurkitutako mehatxuak: %d

en: Files Scanned: %d
eu: Eskaneatutako fitxategiak: %d

en: Close window
eu: Itxi leihoa

en: No files were scanned.
eu: Ez da fitxategirik eskaneatu.

en: ClamAV Signatures: %d
eu: ClamAV sinadurak: %d

en: Directories Scanned:
eu: Eskaneatutako helbideak:

en: 
    Found %d possible %s (%d %s scanned).
eu: 
    %d %s posible aurkitu dira (%d %s eskaneatuta).

en: threat
eu: mehatxua

en: threats
eu: mehatxuak

en: file
eu: fitxategi

en: files
eu: fitxategiak

en: Could not write to logfile. Check permissions.
eu: Ezin izan da egunkari fitxategian idatzi. Aztertu baimenak.

en: Scanning complete (%d signatures)
eu: Eskaneatzea osaturik (%d sinadura)

en: No threats found.
eu: Ez da mehatxurik aurkitu.

en: Quarantine
eu: Berrogeialdia

en: File
eu: Fitxategia

en: Restore
eu: Leheneratu

en: Operation failed.
eu: Eragiketak huts egin du.

en: Restored as %s.
eu: Leheneratu %s bezala.

en: No virus directory available.
eu: Ez dago birus direktoriorik eskuragarri.

en: Unable to open the virus directory.
eu: Ezin da birus direktorioa zabaldu.

en: No items currently quarantined.
eu: Ez dago elementurik berrogeialdian une honetan.

en: %d item(s) currently quarantined.
eu: %d elementu daude berrogeialdian une honetan.

en: There is no quarantine directory to empty.
eu: Ez dago berrogeialdi direktoriorik hustutzeko.

en: Really delete all quarantined files?
eu: Ziur zaude berrogeialdiko fitxategi guztiak ezabatu nahi dituzula?

en: There are no quarantined items to delete.
eu: Ez dago berrogeialdiko elementurik ezabatzeko.

en: Removed %d item(s).
eu: %d elementu ezabatua(k)

en: Scanning History
eu: Eskaneatze-historia

en: View
eu: Ikusi

en: Unable to delete %s!
eu: Ezin da %s ezabatu!

en: Viewing %s
eu: %s ikusten

en: Problems opening %s...
eu: Arazoak %s irekitzen...

en: Unable to close FILE %s! %s
eu: Ezin da %s fitxategia itxi! %s

en: Scanning
eu: Eskaneatzen

en: Scan hidden files
eu: Eskaneatu ezkutuko fitxategiak

en: Scan files beginning with a dot (.*)
eu: Eskaneatu puntuz hasten diren fitxategiak (.*)

en: Scan directories recursively
eu: Eskaneatu direktorioak errekurtsiboki

en: Scan all files and directories within a directory
eu: Eskaneatu direktorio batetako fitxategi eta direktorio guztiak

en: Scan for Potentially Unwanted Applications (PUA)
eu: Eskaneatu nahi gabeko aplikazioak izan daitezkeenen bila

en: Detect packed binaries, password recovery tools, and more
eu: Detektatu pakete bitarrak, pasahitzak berreskuratzeko tresnak eta gehiago

en: Scan files larger than 20 MB
eu: Eskaneatu 20 MB baino handiagoak diren fitxategiak

en: Scan large files which are typically not examined
eu: Eskaneatu normalean aztertzen ez diren fitxategi handiak

en: Scan samba-related directories
eu: Eskaneatu sambarekin erlazionatutako direktorioak

en: Scan samba-related directories %s
eu: Eskaneatu samba-rekin erlazionatutako direktorioak %s

en: Startup
eu: Abioa

en: Check for GUI updates
eu: Bilatu GUIaren eguneraketak

en: Remove duplicate signature databases
eu: Kendu errepikatutako sinadura datu-baseak

en: Whitelist
eu: Zerrenda zuria

en: Directory
eu: Direktorioa

en: Select a Directory
eu: Hautatu direktorio bat

en: Proxy
eu: Proxy-a

en: No Proxy
eu: Proxy-rik ez

en: Environment settings
eu: Ingurune ezarpenak

en: Set manually
eu: Ezarri eskuz

en: IP address or host:
eu: IP helbide edo ostalaria:

en: Port:
eu: Ataka:

en: Date of your last scan: %s
eu: Zure azken eskaneatzearen data: %s

en: Date of last known threat: %s
eu: Azken mehatxu ezagunaren data: %s

en: Please wait...
eu: Itxaron, mesedez...

en: ClamTk is a GUI front-end for the ClamAV antivirus using gtk2-perl.
eu: gtk2-perl erabiliz ClamAV antibirusarentzako sortutako interfaze grafiko bat da ClamTk.

en: This program is free software; you can redistribute it
    and/or modify it under the terms of either:
    
    a) the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 1, or
    (at your option) any later version, or
    
    b) the 'Artistic License'.
eu: Programa hau software librea da; ondorengo lizentziak
    erabiliz birbanatu edota aldatu dezakezu:
    
    a) Free Software Foundation-ek argitaratutako GNU
    General Public License; 1 bertsioa, edo (zure aukeran)
    ondorengo edozein bertsio, edo
    
    b) 'Artistic License'.

en: Scanning Results
eu: Eskaneatzearen emaitzak

en: Possible threats have been found.
eu: Balizko mehatxuak aurkitu dira.

en: Status
eu: Egoera

en: Action Taken
eu: Hautatutako ekintza

en: Quarantine this file
eu: Jarri fitxategia berrogeialdian

en: Delete this file
eu: Ezabatu fitxategi hau.

en: Save As...
eu: Gorde honela...

en: Could not save that file.
eu: Ezin izan da fitxategi hori gorde.

en: Moved
eu: Lekuz aldatua

en: File saved.
eu: Fitxategia gordeta.

en: File has been moved or deleted already.
eu: Fitxategia mugitua edo ezabatua izan da dagoeneko.

en: File has been quarantined.
eu: Fitxategia berrogeialdian jarri da.

en: <b>Quarantined</b>
eu: <b>Berrogeialdian</b>

en: File could not be quarantined.
eu: Ezin izan da fitxategia berrogeialdian jarri.

en: Really delete this file?
eu: Ziur zaude fitxategi hau ezabatu nahi duzula?

en: File has been deleted.
eu: Fitxategia ezabatua izan da.

en: <b>Deleted</b>
eu: <b>Ezabatua</b>

en: File could not be deleted.
eu: Ezin izan da fitxategia ezabatu.

en: Quarantine directory does not exist.
eu: Ez da existitzen berrogeialdi direktorioa.

en: Schedule
eu: Programaketa

en: Scan options
eu: Eskaneatze aukerak

en: Scan my ...
eu: Eskaneatu nire ...

en: Home (recommended)
eu: Karpeta nagusia (gomendatua)

en: This option will scan your home directory. This is the recommended option.
eu: Aukera honek zure karpeta nagusia eskaneatuko du. Hau da aukera gomendatua.

en: entire computer
eu: ordenagailu osoa

en: This option will scan your entire computer but will exclude the /proc, /sys and /dev directories.
eu: Aukera honek zure ordenagailu osoa eskaneatuko du, /proc, /sys eta /dev direktorioak salbuetsiz.

en: at this time ...
eu: ordu honetan ...

en: Set the hour using a 24 hour clock.
eu: Ezarri ordua 24 orduko erlojua erabiliz.

en: Hour
eu: Ordua

en: Minute
eu: Minutuak

en: Scan my whitelisted directories
eu: Eskaneatu nire zerrenda zuriko direktorioak

en: Antivirus signature options
eu: Antibirusaren sinadura aukerak

en: Select a time to update your signatures.
eu: Hautatu ordu bat sinadurak eguneratzeko.

en: A daily scan is scheduled.
eu: Egunero eskaneatzea dago programatuta.

en: A daily definitions update is scheduled.
eu: Definizioak egunero eguneratzea dago programatuta.

en: A daily scan is not scheduled.
eu: Egunero eskaneatzea ez dago programatuta.

en: A daily definitions update is not scheduled.
eu: Definizioak egunero eguneratzea ez dago programatuta.

en: Name
eu: Izena

en: Email
eu: Posta-e

en: No file selected
eu: Ez da fitxategirik hautatu

en: The attached file is
eu: Erantsitako fitxategia hau da:

en: New malware
eu: Malware berria

en: A false positive
eu: Positibo faltsu bat

en: Description
eu: Deskribapena:

en: Please do not submit more than two files per day.
eu: Mesedez, ez bidali egunean bi fitxategi baino gehiago.

en: You are about to submit a file for analysis.
eu: Fitxategi bat analizatzera bidaltzekotan zaude.

en: Press OK to continue, or Cancel to go back.
eu: Sakatu Ados jarraitzeko, edo Utzi atzera itzultzeko.

en: The submission was successful!
eu: Bidalketa arrakastatsua izan da!

en: The file you submitted is already recognized
eu: Zuk bidalitako fitxategia ezagutzen da dagoeneko

en: Unable to complete the submission. Please try again later.
eu: Ezin izan da bidalketa osatu. Mesedez, saiatu berriz beranduago.

en: With this form, you can:
eu: Formulario honekin egin dezakezuna:

en: Report new viruses which are not detected
eu: Detektatzen ez diren birus berrien berri eman

en: Report clean files which are incorrectly detected
eu: Positibo faltsuak ematen dituzten fitxategien berri eman

en: Indicates a required field
eu: Derrigorrezko eremu bat adierazten du

en: Check for updates
eu: Bilatu eguneraketak

en: Updates
eu: Eguneraketak

en: Select
eu: Hautatu

en: You must be root to enable this.
eu: Hau gaitzeko supererabiltzaile izan behar duzu.

en: Signature updates
eu: Sinadura eguneraketak

en: Check for antivirus signature updates
eu: Bilatu antibirusaren sinaduren eguneraketak

en: N/A
eu: E/E

en: GUI updates
eu: GUI eguneraketak

en: Check for updates to the graphical interface
eu: Bilatu interfaze grafikoaren eguneraketak

en: It is recommended you do not run this application as root.
    Please see http://clamtk.sf.net/faq.html.
eu: Aplikazio hau supererabiltzaile bezala ez exekutatzea gomendatzen da.
    Mesedez, begiratu http://clamtk.sf.net/faq.html.

en: Checking...
eu: Egiaztatzen...

en: Update failed
eu: Eguneraketak huts egin du

en: Signatures are current
eu: Sinadurak egunean daude

en: Updated
eu: Eguneratua

en: Check failed
eu: Egiaztapenak huts egin du

en: Trying to connect...
eu: Konektatzen saiatzen...

en: Downloading updates...
eu: Eguneraketak deskargatzen...

en: Cannot connect...
eu: Ezin da konektatu...

en: Daily signatures have been updated
eu: Eguneroko sinadurak eguneratuak izan dira

en: Checking main virus database version
eu: Birusen datu-base nagusiaren bertsioa egiaztatzen

en: Main virus database is current
eu: Birusen datu-base nagusia eguneratuta dago

en: Please choose how you will update your antivirus signatures.
eu: Mesedez, hautatu nola eguneratuko dituzun antibirusaren sinadurak.

en: If you would like to update the signatures yourself, choose Manual.
eu: Sinadurak zuk zeuk eguneratu nahi badituzu, hautatu Eskuz.

en: If your computer automatically receives updates, choose Automatic.
eu: Zure ordenagailuak eguneraketak automatikoki jasotzen baditu, hautatu Automatikoki.

en: Manual
eu: Eskuz

en: Automatic
eu: Automatikoki

en: Your preferences were saved.
eu: Zure hobespenak gorde dira.
