clamtk - en to fi translation catalogue (136 entries)

en: Analysis
fi: Analyysi

en: ClamTk Virus Scanner
fi: ClamTk-virustarkistus

en: Help
fi: Ohje

en: What is this?
fi: Mikä tämä on?

en: File Analysis
fi: Tiedostoanalyysi

en: Results
fi: Tulokset

en: Close
fi: Sulje

en: Vendor
fi: Valmistaja

en: Date
fi: Päiväys

en: Result
fi: Tulos

en: Save results
fi: Tallenna tulokset

en: Check or recheck a file's reputation
fi: Tarkista tiedoston maine

en: Select a file
fi: Valitse tiedosto

en: Submit file for analysis
fi: Lähetä tiedosto analysoitavaksi

en: Uploaded files must be smaller than 32MB
fi: Lähetettyjen tiedostojen tulee olla pienempiä kuin 32 megatavua

en: No information exists for this file. Press OK to submit this file for analysis.
fi: Tähän tiedostoon liittyviä tietoja ei ole olemassa. Napsauta OK lähettääksesi tiedoston analysoitavaksi.

en: Unable to submit file: try again later
fi: Tiedoston lähetys epäonnistui, yritä myöhemmin uudelleen

en: View or delete previous results
fi: Katsele tai poista aiempia tuloksia

en: View file results
fi: Näytä tiedoston tulokset

en: Delete file results
fi: Poista tiedoston tulokset

en: Please wait...
fi: Odota...

en: File successfully submitted for analysis.
fi: Tiedosto lähetettiin onnistuneesti analysointia varten.

en: Unable to save file
fi: Tiedostoa ei voi tallentaa

en: File has been saved
fi: Tiedosto tallennettiin

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Scan for threats...
fi: Tarkista uhkien varalta...

en: Advanced
fi: Lisäasetukset

en: Scan a file
fi: Tarkista tiedosto

en: Scan a directory
fi: Tarkista kansio

en: ClamTk is a graphical front-end for Clam Antivirus
fi: ClamTk on graafinen käyttöliittymä Clam Antivirus -virustorjunnalle

en: Please choose how you will update your antivirus signatures
fi: Valitse, kuinka virustorjunnan tunnisteet päivitetään

en: My computer automatically receives updates
fi: Tietokone vastaanottaa päivitykset automaattisesti

en: I would like to update signatures myself
fi: Haluan päivittää tunnisteet itse

en: Press Apply to save changes
fi: Napsauta Toteuta tallentaaksesi muutokset

en: Your changes were saved.
fi: Muutokset tallennettiin.

en: Error updating: try again later
fi: Virhe päivittäessä: yritä myöhemmin uudelleen

en: Virus Scanner
fi: Virustarkistussovellus

en: About
fi: Tietoja

en: Updates are available
fi: Päivityksiä on saatavilla

en: The antivirus signatures are outdated
fi: Virustunnisteet ovat vanhentuneet

en: An update is available
fi: Päivitys on saatavilla

en: Settings
fi: Asetukset

en: View and set your preferences
fi: Katsele ja muuta asetuksia

en: Whitelist
fi: Ohituslista

en: View or update scanning whitelist
fi: Näytä tai päivitä tarkistuksen ohituslista

en: Network
fi: Verkko

en: Edit proxy settings
fi: Muokkaa välityspalvelimen asetuksia

en: Scheduler
fi: Ajastin

en: Schedule a scan or signature update
fi: Ajasta tarkistus tai tunnistepäivitys

en: Update
fi: Päivitä

en: Update antivirus signatures
fi: Päivitä virustorjunnan tunnisteet

en: Update Assistant
fi: Päivitysavustaja

en: Signature update preferences
fi: Tunnisteiden päivityksen asetukset

en: History
fi: Historia

en: View previous scans
fi: Tarkastele aiempia tarkistuskertoja

en: Quarantine
fi: Karanteeni

en: Manage quarantined files
fi: Hallitse karanteeniin asetettuja tiedostoja

en: View a file's reputation
fi: Näytä tiedoston maine

en: You do not have permissions to scan that file or directory
fi: Oikeutesi eivät riitä kyseisen tiedoston tai kansion tarkistamiseen

en: Select a directory
fi: Valitse kansio

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Updates
fi: Päivitykset

en: Homepage
fi: Verkkosivusto

en: View
fi: Näytä

en: Print
fi: Tulosta

en: Delete
fi: Poista

en: Viewing %s
fi: Näytetään %s

en: Problems opening %s...
fi: Ongelmia avatessa kohdetta %s...

en: No proxy
fi: Ei välityspalvelinta

en: Environment settings
fi: Ympäristöasetukset

en: Set manually
fi: Aseta itse

en: IP address or host
fi: IP-osoite tai isäntänimi

en: Port
fi: Portti

en: Settings saved
fi: Asetukset tallennettu

en: Error
fi: Virhe

en: Number
fi: Numero

en: File
fi: Tiedosto

en: Restore
fi: Palauta

en: Really delete this file (%s) ?
fi: Poistetaanko tämä tiedosto (%s)?

en: Save file as...
fi: Tallenna tiedosto nimellä...

en: Status
fi: Tila

en: Action Taken
fi: Toteutettu toiminto

en: Quarantined
fi: Asetettu karanteeniin

en: Deleted
fi: Poistettu

en: Preparing...
fi: Valmistellaan…

en: Files scanned: %d
fi: Tiedostoja tarkistettu: %d

en: Possible threats: %d
fi: Mahdollisia uhkia: %d

en: Scanning %s...
fi: Tarkistetaan %s...

en: None
fi: Ei mitään

en: Cleaning up...
fi: Siivotaan...

en: Complete
fi: Valmis

en: Scanning complete
fi: Tarkistus valmistui

en: Possible threats found
fi: Mahdollisia uhkia löytynyt

en: No threats found
fi: Uhkia ei löytynyt

en: ClamAV Signatures: %d
fi: ClamAV-tunnisteet: %d

en: Directories Scanned:
fi: Kansioita tarkistettu:

en: 
    Found %d possible %s (%d %s scanned).
fi: 
    Löytyi %d mahdollista %s (%d %s tarkistettu).

en: threat
fi: uhka

en: threats
fi: uhkaa

en: file
fi: tiedosto

en: files
fi: tiedostoa

en: No threats found.
fi: Uhkia ei löytynyt.

en: Scan
fi: Tarkistus

en: Select a time to scan your home directory
fi: Valitse kotikansion tarkistuksen ajankohta

en: Set the scan time using a 24 hour clock
fi: Aseta tarkistusaika käyttäen 24 tunnin aikamuotoa

en: Set the hour using a 24 hour clock
fi: Aseta tunti käyttäen 24 tunnin aikamuotoa

en: Hour
fi: Tunti

en: Minute
fi: Minuutti

en: Antivirus signatures
fi: Virustorjunnan tunnisteet

en: Select a time to update your signatures
fi: Valitse tunnisteiden päivityksen ajankohta

en: A daily scan is scheduled
fi: Päivittäinen tarkistus on ajastettu

en: A daily definitions update is scheduled
fi: Päivittäinen tunnisteiden päivitys on ajastettu

en: A daily scan is not scheduled
fi: Päivittäistä tarkistusta ei ole ajastettu

en: A daily definitions update is not scheduled
fi: Päivittäistä tunnisteiden päivitystä ei ole asetettu

en: You are set to automatically receive updates
fi: Saat päivitykset automaattisesti

en: Scan for PUAs
fi: Tarkista mahdolliset ei-toivotut ohjelmistot (PUA)

en: Detect packed binaries, password recovery tools, and more
fi: Havaitse paketoidut binäärit, salasanojen palautustyökalut ja muuta

en: Use heuristic scanning
fi: Käytä heurestista tarkistusta

en: Scan files beginning with a dot (.*)
fi: Tarkista pisteellä alkavat tiedostot (.*)

en: Scan files typically hidden from view
fi: Tarkista piilotiedostot

en: Scan files larger than 20 MB
fi: Tarkista myös yli 20 megatavun tiedostot

en: Scan large files which are typically not examined
fi: Tarkista suurikokoiset tiedostot, joita ei normaalisti tutkita

en: Scan directories recursively
fi: Tarkista kansiot rekursiivisesti

en: Scan all files and directories within a directory
fi: Tarkista kaikki kansion sisällä olevat tiedostot ja kansiot

en: Check for updates to this program
fi: Tarkista ohjelman päivitykset

en: Check online for application and signature updates
fi: Tarkista sovellus- ja tunnistepäivitykset verkosta

en: Exit
fi: Lopeta

en: Product
fi: Tuote

en: Installed
fi: Asennettu

en: You are configured to automatically receive updates
fi: Automaattiset päivitykset on asetettu käyttöön

en: Check for updates
fi: Tarkista päivitykset

en: Downloading...
fi: Ladataan...

en: Directory
fi: Kansio

en: Add a directory
fi: Lisää kansio

en: Remove a directory
fi: Poista kansio
