clamtk 4.42 - en to fo translation catalogue (186 entries)

en: Unable to create startup directories!
fo: Ikki før fyri at stovna byrjanar fíluskráir!

en: Unable to create graphical interface!
fo: Ikki før fyri at stovna grafiskt markamót!

en: Never
fo: Ongantíð

en: Scan for viruses...
fo: Skanna eftir virus...

en: Virus Scanner
fo: Virus skannari

en: USB device
fo: USB tóleind

en: Floppy disk
fo: Diskil

en: No devices were found.
fo: Ongar tóleindir vórðu funnar.

en: If you have connected a device, you may need to mount it first.
fo: Um tú ikki hevur eina sambundna tóleind, má seta hana í fyrst.

en: Devices available
fo: Tøkar tóleindir

en: Select a device or press Cancel
fo: Vel eina tóleind, ella trýst á ógilda

en: _Scan
fo: _Skanna

en: _View
fo: _Vís

en: _Options
fo: K_ostir

en: _Quarantine
fo: _Karantena

en: _Advanced
fo: _Framkomið

en: _Help
fo: _Hjálp

en: A _File
fo: Ein _fíla

en: Home (_Quick)
fo: Heim (_skjótt)

en: Home (Recursive)
fo: Heim (endurkvæmur)

en: A _Directory
fo: Ein _fíluskrá

en: _Recursive Scan
fo: Endu_rkvæm skanning

en: A Device
fo: Ein tóleind

en: E_xit
fo: G_evast

en: Clear _Output
fo: Reinsa út_tak

en: _Status
fo: _Standur

en: _Maintenance
fo: U_msiting

en: _Empty Quarantine Folder
fo: Tøm søttv_erjufaldaran

en: _Check for updates
fo: Kanna eftir _dagførslum

en: _About
fo: _Um

en: _Scheduler
fo: _Skrásetari

en: Rerun antivirus setup _wizard
fo: Koyr antivirus uppsetingar _vegleiðaran umaftur

en: Preferences
fo: Sertokkar

en: Submit a file for analysis
fo: Send eina fílu inn til greiningar

en: Home
fo: Heim

en: Scan your home directory
fo: Skanna tína heimafíluskrá

en: Exit
fo: Gevst

en: Exit this program
fo: Sløkk forritið

en: GUI version
fo: GUI útgáva

en: Antivirus definitions
fo: Antivirus skilmarking

en: Unknown
fo: Ókent

en: Antivirus engine
fo: Antivirus motorur

en: Stop scanning now
fo: Steðga skanning nú

en: Files Scanned:
fo: Fílur skannaðar:

en: Threats Found:
fo: Hóttingar funnar:

en: Could not scan (permissions)
fo: Kundi ikki skanna (loyvi)

en: None
fo: Eingin

en: Directory excluded from scan
fo: Fíluskráir útihýstar úr skanningini

en: Unable to check
fo: Kundi ikki kanna

en: A newer version is available
fo: Ein nýggjari útgáva er tøk

en: None found
fo: Eingin funnin

en: Outdated
fo: Ótíðarhóskandi

en: Current
fo: Núverandi

en: Select File
fo: Vel fílu

en: Select a Directory (directory scan)
fo: Vel eina fíluskrá (fíluskrás skanning)

en: Select a Directory (recursive scan)
fo: Vel ein fíluskrá ( endurkvom skanning)

en: Will not scan that directory
fo: Ferð ikki at skanna hasa fíluskránna

en: Scanning %s...
fo: Skanni %s...

en: <b>Threats Found: %d</b>
fo: <b>Hóttanir funnar: %d</b>

en: Threats Found: %d
fo: Hóttanir funnar: %d

en: Files Scanned: %d
fo: Fílur skannaðar: %d

en: ClamAV Signatures: %d
fo: ClamAV undirskriftir: %d

en: Directories Scanned:
fo: Fíluskráir skannaðar:

en: 
    Found %d possible %s (%d %s scanned).
fo: 
    Funni %d møgulig %s (%d %s skannað).

en: threat
fo: hóttan

en: threats
fo: hóttanir

en: file
fo: fíla

en: files
fo: fílur

en: Could not write to logfile. Check permissions.
fo: Kundi ikki skriva til logfile. Kanna loyvini.

en: Scanning complete (%d signatures)
fo: Skanning fullfíggjað (%d undirskriftir)

en: No threats found.
fo: Eingin hóttan funnin.

en: Quarantine
fo: Karantena

en: File
fo: Fíla

en: Restore
fo: Endurstovna

en: Operation failed.
fo: Atgerð miseydnaðist.

en: Restored as %s.
fo: Endurstovnað sum %s.

en: No virus directory available.
fo: Eingin virus fíluskrá tøk.

en: Unable to open the virus directory.
fo: Kundi ikki lata virus fíluskránna upp.

en: No items currently quarantined.
fo: Eingir liðir eru í karantenu í løtuni.

en: %d item(s) currently quarantined.
fo: %d lið(ir) eru settir í karantenu

en: There is no quarantine directory to empty.
fo: Har er eingin karantenu fíluská at tøma.

en: Really delete all quarantined files?
fo: Vil tú veruliga strika allar fílurnar í karantenu?

en: There are no quarantined items to delete.
fo: Har eru eingir liðir í karantenu at strika.

en: Removed %d item(s).
fo: Tikið %d lið(ir) burtur.

en: View
fo: Sýn

en: Unable to delete %s!
fo: Ikki før fyri at strika %s!

en: Viewing %s
fo: Sýni %s

en: Problems opening %s...
fo: Trupulleikar at lata upp %s...

en: Unable to close FILE %s! %s
fo: Ikki før fyri at lata FILE%s aftur! %s

en: Scan files beginning with a dot (.*)
fo: Skanna fílur ið byrja við einum punktum (.*)

en: Scan all files and directories within a directory
fo: Skanna allar fílur og fíluskráir, inni í einari fíluskrá

en: Scan files larger than 20 MB
fo: Skanna fílur størri enn 20 MB

en: Scan samba-related directories %s
fo: Skanna samba-skyldar fíluskráirnar %s

en: Check for GUI updates
fo: Kanna eftir GUI dagføringum

en: Whitelist
fo: Hvítlista

en: Directory
fo: Fíluskrá

en: Select a Directory
fo: Vel eina fíluskrá

en: No Proxy
fo: Ongin proxy

en: Environment settings
fo: Umhvørvis stillingar

en: Set manually
fo: Stilla handaliga

en: IP address or host:
fo: IP atsetur ella vertur:

en: Port:
fo: Portur:

en: Please wait...
fo: Vinarliga bíða...

en: ClamTk is a GUI front-end for the ClamAV antivirus using gtk2-perl.
fo: ClamTk er eitt grafiskt brúkaramarkamót (GUI) fyri ClamAV antivirus nýtandi gtk2-perl.

en: This program is free software; you can redistribute it
    and/or modify it under the terms of either:
    
    a) the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 1, or
    (at your option) any later version, or
    
    b) the 'Artistic License'.
fo: Hetta forritið er frælsur ritbúnaður; tú kanst býta hann út aftur
    og/ella broyta hann, undir treytunum av annaðhvørt:
    
    a) GNU General Public License, útgivið av
    the Free Software Foundation; fyrsti útgávu, ella
    (sjálvvalt) ein seinni útgáva, ella
    
    b) 'Artistic License'.

en: Scanning Results
fo: Skanningar úrslit

en: Possible threats have been found.
fo: Møguligar hóttanir eru funnar.

en: Status
fo: Standur

en: Action Taken
fo: Tikin atgerð

en: Quarantine this file
fo: Set hesa fíluna í karantenu

en: Delete this file
fo: Strika hesa fílu

en: Save As...
fo: Goym sum...

en: Could not save that file.
fo: Kundi ikki goyma hasa fíluna.

en: Moved
fo: Flytt

en: File saved.
fo: Fíla goymd.

en: File has been moved or deleted already.
fo: Fílan er flutt, ella er longu strikað.

en: File has been quarantined.
fo: Fílan er sett í karantenu.

en: <b>Quarantined</b>
fo: <b>Í karantenu</b>

en: File could not be quarantined.
fo: Fílan kundi ikki setast í karantenu.

en: Really delete this file?
fo: Veruliga strika hesa fílu?

en: File has been deleted.
fo: Fílan er vorðin strikað.

en: <b>Deleted</b>
fo: <b>Strikaðar</b>

en: File could not be deleted.
fo: Fílan kundi ikki strikast.

en: Quarantine directory does not exist.
fo: Karantenu fíluskráin finst ei.

en: Schedule
fo: Skrá

en: Scan options
fo: Skanningar kostir

en: Scan my ...
fo: Skanna mítt ...

en: Home (recommended)
fo: Heim (tilmælt)

en: This option will scan your home directory. This is the recommended option.
fo: Hesin kosturin skannar tína heimafíluskrá. Hettar er tilmældi kosturin.

en: entire computer
fo: alla telduna

en: This option will scan your entire computer but will exclude the /proc, /sys and /dev directories.
fo: Hesin kosturin ferð at skanna alla telduna, men halda /proc, /sys og /dev fíluskráirnar uttanfyri.

en: at this time ...
fo: hesa tíð ...

en: Set the hour using a 24 hour clock.
fo: Stilla tíman við at nýta 24 tíma klokku.

en: Hour
fo: Tími

en: Minute
fo: Minuttur

en: Scan my whitelisted directories
fo: Skanna mínar hvítlistaðu fíluskráir

en: Antivirus signature options
fo: Antivirus undirskrifts kostir

en: Select a time to update your signatures.
fo: Vel eina tíð til at dagføra tínar undirskriftir.

en: A daily scan is scheduled.
fo: Ein daglig skanning er skrásett.

en: A daily definitions update is scheduled.
fo: Ein daglig skilmarkanar dagføring er skrásett.

en: A daily scan is not scheduled.
fo: Ein daglig skanning er ikki skrásett.

en: A daily definitions update is not scheduled.
fo: Ein daglig skilmarkanar dagføring er ikki skrásett.

en: Name
fo: Navn

en: Email
fo: T-postur

en: No file selected
fo: Eingin fíla er vald

en: The attached file is
fo: Viðfesta fílan er

en: New malware
fo: Nýggjur illbúnaður

en: A false positive
fo: Eitt rangt úrslit

en: Description
fo: Lýsing

en: Please do not submit more than two files per day.
fo: Vinarliga ikki send fleiri enn tvær fílur inn um dagin.

en: You are about to submit a file for analysis.
fo: Tú ert um at senda eina fílu inn til greining.

en: Press OK to continue, or Cancel to go back.
fo: Trýst á OK til at halda á, ella ógilda til at fara aftur.

en: The submission was successful!
fo: Innsendingin var væleydnað!

en: The file you submitted is already recognized
fo: Fílan ið tú sendi inn, er longu viðurkend

en: Unable to complete the submission. Please try again later.
fo: Ikki før fyri at fullfíggja innsendingina. Vinarliga royn aftur seinni.

en: With this form, you can:
fo: Við hesum oyðublaðnum, kanst tú:

en: Report new viruses which are not detected
fo: Boða frá nýggjum virus, ið ikki eru funnir

en: Report clean files which are incorrectly detected
fo: Boða frá reinum fílum, ið ikki eru rætt varnaðar

en: Indicates a required field
fo: Vísir á ein tørvaðan teig

en: Check for updates
fo: Kanna eftir dagførslum

en: Updates
fo: Dagføringar

en: Select
fo: Vel

en: You must be root to enable this.
fo: Tú mást vera rót til at virkja hetta.

en: Signature updates
fo: Undirskrifts dagføringar

en: Check for antivirus signature updates
fo: Kanna eftir antivirus undirskrifts dagføringum

en: N/A
fo: Ókent

en: GUI updates
fo: GUI dagføringar

en: Check for updates to the graphical interface
fo: Kanna eftir dagføringum av tí grafiska markamótinum

en: It is recommended you do not run this application as root.
    Please see http://clamtk.sf.net/faq.html.
fo: Mælt verður til at tú ikki koyrir hesa nýtsluskipan sum rót.
    Vinarliga les http://clamtk.sf.net/faq.html.

en: Checking...
fo: Kanni...

en: Update failed
fo: Dagføring miseydnaðist

en: Signatures are current
fo: Undirskriftir eru tíðarhóskandi

en: Updated
fo: Dagført

en: Check failed
fo: Kanning miseydnaðist

en: Trying to connect...
fo: Royni at sambinda...

en: Downloading updates...
fo: Taki dagføringar niður...

en: Cannot connect...
fo: Kann ikki sambinda...

en: Daily signatures have been updated
fo: Dagligar undirskriftir eru dagførdar

en: Checking main virus database version
fo: Kanni útgávuna á høvuðs-virusdátustovninum

en: Main virus database is current
fo: Høvuðs-virusdátustovnurin er tíðarhóskandi

en: Please choose how you will update your antivirus signatures.
fo: Vinarliga vel hvussu tú vil dagføra tínar antivirus undirskriftir.

en: If you would like to update the signatures yourself, choose Manual.
fo: Um tú vil sjálv(ur) dagføra undirskriftir, vel handstýrd.

en: If your computer automatically receives updates, choose Automatic.
fo: Um tín telda sjálvvirkandi móttekur dagføringar, vel sjálvvirkandi.

en: Manual
fo: Handstýrd

en: Automatic
fo: Sjálvvirkandi

en: Your preferences were saved.
fo: Tínir sertokkar vórðu goymdir.
