ClamTk - en to gl translation catalogue (137 entries)

en: Analysis
gl: Análise

en: ClamTk Virus Scanner
gl: Analizador de virus ClamTk

en: This section allows you to check the status of a file from Virustotal. If a file has been previously submitted, you will see the results of the scans from dozens of antivirus and security vendors. This allows you to make a more informed decision about the safety of a file.
    
    If the file has never been submitted to Virustotal, you can submit it yourself. When you resubmit the file minutes later, you should see the results.
    
    Please note you should never submit sensitive files to Virustotal.  Any uploaded file can be viewed by Virustotal customers. Do not submit anything with personal information or passwords.
    
    https://www.virustotal.com/gui/home/search
gl: Esta sección permite comprobar en Virustotal o estado dun ficheiro. Se o ficheiro xa foi enviado anteriormente, verá o resultado da análise por ducias de fornecedores de seguranza e antivirus. Isto permitiralle tomar un decisión informada sobre a fiabilidade do ficheiro.
    
    Se o ficheiro non foi enviado anteriormente a Virustotal, pode subilo vostede mesmo. Cando o reenvíe minutos despois, debería poder ver os resultados.
    
    Teña en conta que nunca debe enviar ficheiros confidenciais. Calquera ficheiro subido pode ser visto polos clientes de Virustotal. Non envíe ningunha información persoal nin contrasinais.
    
     https://www.virustotal.com/gui/home/search

en: Help
gl: Axuda

en: What is this?
gl: Que é isto?

en: File Analysis
gl: Análise de ficheiros

en: Results
gl: Resultados

en: Close
gl: Pechar

en: Vendor
gl: Provedor

en: Date
gl: Data

en: Result
gl: Resultado

en: Save results
gl: Gardar os resultados

en: Check or recheck a file's reputation
gl: Comprobar a reputación dun ficheiro

en: Select a file
gl: Seleccionar un ficheiro

en: Submit file for analysis
gl: Enviar ficheiro para análise

en: Uploaded files must be smaller than 32MB
gl: Os ficheiros enviados deben ser menores de 32 MB

en: No information exists for this file. Press OK to submit this file for analysis.
gl: Non existe información deste ficheiro. Prema «Aceptar» para enviar este ficheiro para a súa análise.

en: Unable to submit file: try again later
gl: Non é posíbel enviar o ficheiro: ténteo máis tarde

en: View or delete previous results
gl: Ver ou eliminar resultados anteriores

en: View file results
gl: Ver os resultados do ficheiro

en: Delete file results
gl: Eliminar os resultados do ficheiro

en: Please wait...
gl: Agarde por favor...

en: File successfully submitted for analysis.
gl: O ficheiro enviouse correctamente a analizar.

en: Unable to save file
gl: Non é posíbel gardar o ficheiro

en: File has been saved
gl: Gardouse o ficheiro

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Never
gl: Nunca

en: Scan for threats...
gl: Buscar ameazas...

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Scan a file
gl: Analizar un ficheiro

en: Scan a directory
gl: Analizar un cartafol

en: ClamTk is a graphical front-end for Clam Antivirus
gl: ClamTk é unha interface gráfica para Clam Antivirus

en: Please choose how you will update your antivirus signatures
gl: Seleccione o modo de actualizar as sinaturas antivirus

en: My computer automatically receives updates
gl: Recibir actualizacións automáticas

en: I would like to update signatures myself
gl: Desexo actualizar as sinaturas persoalmente

en: Press Apply to save changes
gl: Prema «Aplicar» para gardar os cambios

en: Your changes were saved.
gl: Gardáronse os cambios

en: Error updating: try again later
gl: Produciuse un erro na actualización: ténteo de novo máis tarde

en: Virus Scanner
gl: Analizador de virus

en: About
gl: Sobre

en: Updates are available
gl: Hai actualizacións dispoñíbeis

en: The antivirus signatures are outdated
gl: As sinaturas do antivirus non están actualizadas

en: An update is available
gl: Hai unha actualización dispoñíbel

en: Settings
gl: Axustes

en: View and set your preferences
gl: Ver e estabelecer as súas preferencias

en: Whitelist
gl: Listaxe branca

en: View or update scanning whitelist
gl: Ver ou actualizar a listaxe branca de análises

en: Network
gl: Rede

en: Edit proxy settings
gl: Editar os axustes do proxy

en: Scheduler
gl: Planificación

en: Schedule a scan or signature update
gl: Programar unha análise ou actualizar as sinaturas

en: Update
gl: Actualizar

en: Update antivirus signatures
gl: Actualizar as sinaturas de antivirus

en: Update Assistant
gl: Asistente de actualización

en: Signature update preferences
gl: Actualizar as preferencias das sinaturas

en: History
gl: Historial

en: View previous scans
gl: Ver análises anteriores

en: Quarantine
gl: Corentena

en: Manage quarantined files
gl: Xestionar os ficheiros en corentena

en: View a file's reputation
gl: Ver a reputación dun ficheiro

en: You do not have permissions to scan that file or directory
gl: Non ten permisos para analizar ese ficheiro ou cartafol

en: Select a directory
gl: Seleccione un directorio

en: Configuration
gl: Configuración

en: Updates
gl: Actualizacións

en: Homepage
gl: Páxina de inicio

en: View
gl: Ver

en: Print
gl: Imprimir

en: Delete
gl: Eliminar

en: Viewing %s
gl: Estase a ver %s

en: Problems opening %s...
gl: Problemas abrindo %s...

en: No proxy
gl: Sen proxy

en: Environment settings
gl: Axustes do contorno

en: Set manually
gl: Estabelecer manualmente

en: IP address or host
gl: Enderezo IP ou máquina

en: Port
gl: Porto

en: Settings saved
gl: Os axustes gardáronse correctamente

en: Error
gl: Erro

en: Number
gl: Número

en: File
gl: Ficheiro

en: Restore
gl: Restaurar

en: Really delete this file (%s) ?
gl: Connfirma que quere eliminar este ficheiro (%s)?

en: Save file as...
gl: Gardar o ficheiro como...

en: Status
gl: Estado

en: Action Taken
gl: Acción tomada

en: Quarantined
gl: En corentena

en: Deleted
gl: Eliminado

en: Preparing...
gl: Preparando…

en: Files scanned: %d
gl: Ficheiros analizados: %d

en: Possible threats: %d
gl: Posíbeis ameazas: %d

en: Scanning %s...
gl: Analizando %s...

en: None
gl: Ningunha

en: Cleaning up...
gl: Limpando...

en: Complete
gl: Terminado

en: Scanning complete
gl: Analise rematada

en: Possible threats found
gl: Atoparonse posíbeis ameazas

en: No threats found
gl: Non se atoparon ameazas

en: ClamAV Signatures: %d
gl: Sinaturas de ClamAV: %d

en: Directories Scanned:
gl: Cartafoles analizados:

en: 
    Found %d possible %s (%d %s scanned).
gl: 
    Atopados %d posíbeis %s (%d %s analizados).

en: threat
gl: ameaza

en: threats
gl: ameazas

en: file
gl: ficheiro

en: files
gl: ficheiros

en: No threats found.
gl: Non se encontraron ameazas.

en: Scan
gl: Analizar

en: Select a time to scan your home directory
gl: Seleccionar unha hora para analizar o cartafol persoal

en: Set the scan time using a 24 hour clock
gl: Estabelecer a hora da análise usando 24 horas

en: Set the hour using a 24 hour clock
gl: Estabelecer a hora usando 24 horas

en: Hour
gl: Hora

en: Minute
gl: Minuto

en: Antivirus signatures
gl: Sinaturas de antivirus

en: Select a time to update your signatures
gl: Seleccionar unha hora para actualizar as sinaturas

en: A daily scan is scheduled
gl: Programouse unha análise diaria

en: A daily definitions update is scheduled
gl: Programouse unha actualización diaria das definicións

en: A daily scan is not scheduled
gl: Non se programou ningunha análise diaria

en: A daily definitions update is not scheduled
gl: Non se programou ningunha actualización diaria das definicións

en: You are set to automatically receive updates
gl: Están configuradas as actualizacións automáticas

en: Scan for PUAs
gl: Analizar na busca de PUA

en: Detect packed binaries, password recovery tools, and more
gl: Detectar paquetes binarios, ferramentas de recuperación de contrasinais, e máps

en: Use heuristic scanning
gl: Usar o escaneo heurístico

en: Scan files beginning with a dot (.*)
gl: Analizar os ficheiros que comezan cun punto (.*)

en: Scan files typically hidden from view
gl: Analizar ficheiros normalmente ocultos

en: Scan files larger than 20 MB
gl: Analizar os ficheiros maiores de 20 MB

en: Scan large files which are typically not examined
gl: Examinar ficheiros de gran tamaño que normalmente non se examinan

en: Scan directories recursively
gl: Examinar os directorios de xeito recursivo

en: Scan all files and directories within a directory
gl: Analizar todos os ficheiros e sub-cartafoles dentro dun cartafol

en: Check for updates to this program
gl: Buscar actualizacións deste programa

en: Check online for application and signature updates
gl: Buscar actualizacións en liña para aplicativo e sinaturas

en: Exit
gl: Saír

en: Product
gl: Produto

en: Installed
gl: Instalado

en: You are configured to automatically receive updates
gl: Configurado para recibir actualizacións automaticamente

en: Check for updates
gl: Comprobar actualizacións

en: Downloading...
gl: Descargando...

en: Directory
gl: Cartafol

en: Add a directory
gl: Engadir un directorio

en: Remove a directory
gl: Retirar un directorio
