clamtk - en to he translation catalogue (137 entries)

en: Analysis
he: ניתוח

en: ClamTk Virus Scanner
he: סורק הווירוסים ClamTk

en: This section allows you to check the status of a file from Virustotal. If a file has been previously submitted, you will see the results of the scans from dozens of antivirus and security vendors. This allows you to make a more informed decision about the safety of a file.
    
    If the file has never been submitted to Virustotal, you can submit it yourself. When you resubmit the file minutes later, you should see the results.
    
    Please note you should never submit sensitive files to Virustotal.  Any uploaded file can be viewed by Virustotal customers. Do not submit anything with personal information or passwords.
    
    https://www.virustotal.com/gui/home/search
he: סעיף זה מאפשר לך לבדוק את מצב הקובץ מול Virustotal. אם קובץ הוגש בעבר, תוצאות הסריקה שלו מול עשרות ספקי אנטיוירוס ומוצרי אבטחה תופענה. ממצאים אלו אמורים לסייע לך לקבל החלטה מודעת יותר בנוגע לבטיחות הקובץ.
    
    אם הקובץ טרם הוגש ל־Virustotal, באפשרותך להגיש אותו בעצמך. בהגשה מחודשת של הקובץ כמה דקות מאוחר יותר אמורות להופיע התוצאות.
    
    נא לשים לב שאסור להגיש קבצים רגישים ל־Virustotal. כל קובץ שהתקבל חשוף לחלוטין בפני לקוחות Virustotal. אין להגיש שום דבר עם פרטים אישיים או ססמאות.
    
     https://www.virustotal.com/gui/home/search

en: Help
he: עזרה

en: What is this?
he: מה זה?

en: File Analysis
he: ניתוח קבצים

en: Results
he: תוצאות

en: Close
he: סגירה

en: Vendor
he: ספק

en: Date
he: תאריך

en: Result
he: תוצאה

en: Save results
he: שמירת התוצאות

en: Check or recheck a file's reputation
he: בדיקה או בדיקה מחדש של מוניטין הקובץ

en: Select a file
he: בחירת קובץ

en: Submit file for analysis
he: שליחת קובץ לניתוח

en: Uploaded files must be smaller than 32MB
he: על הקבצים שנשלחים להיות קטנים מ־32 מ״ב

en: No information exists for this file. Press OK to submit this file for analysis.
he: אין שום מידע על הקובץ הזה. נא ללחוץ על אישור כדי לשלוח את הקובץ לניתוח.

en: Unable to submit file: try again later
he: לא ניתן לשלוח את הקובץ: נא לנסות שוב מאוחר יותר.

en: View or delete previous results
he: צפייה או מחיקה של התוצאות הקודמות

en: View file results
he: צפייה בתוצאות קבצים

en: Delete file results
he: מחיקת תוצאות קבצים

en: Please wait...
he: נא להמתין...

en: File successfully submitted for analysis.
he: הקובץ נשלח בהצלחה לניתוח.

en: Unable to save file
he: לא ניתן לשמור את הקובץ

en: File has been saved
he: הקובץ נשמר

en: Unknown
he: לא ידוע

en: Never
he: לעולם לא

en: Scan for threats...
he: סריקה לאיתור איומים…

en: Advanced
he: מתקדם

en: Scan a file
he: סריקת קובץ

en: Scan a directory
he: סריקת תיקייה

en: ClamTk is a graphical front-end for Clam Antivirus
he: ClamTk הוא מעטפת גרפית ל־Clam Antivirus

en: Please choose how you will update your antivirus signatures
he: נא לבחור כיצד קובצי החתימות באנטיווירוס שלך יעודכנו

en: My computer automatically receives updates
he: המחשב שלי מקבל עדכונים אוטומטית

en: I would like to update signatures myself
he: ברצוני לעדכן את קובצי החתימות בעצמי

en: Press Apply to save changes
he: יש ללחוץ על החלה כדי לשמור את השינויים

en: Your changes were saved.
he: השינויים שלך נשמרו.

en: Error updating: try again later
he: שגיאה בעדכון: נא לנסות שוב מאוחר יותר

en: Virus Scanner
he: סורק הווירוסים

en: About
he: על אודות

en: Updates are available
he: ישנם עדכונים זמינים

en: The antivirus signatures are outdated
he: חותמות האנטיווירוס אינן עדכניות

en: An update is available
he: ישנו עדכון זמין

en: Settings
he: הגדרות

en: View and set your preferences
he: צפייה ושינוי ההעדפות שלך

en: Whitelist
he: רשימת היתר

en: View or update scanning whitelist
he: צפייה או עדכון של רשימת ההיתר שלך

en: Network
he: רשת

en: Edit proxy settings
he: עריכת הגדרות המתווך

en: Scheduler
he: מתזמן

en: Schedule a scan or signature update
he: תזמון סריקה או עדכון קובצי חתימות

en: Update
he: עדכון

en: Update antivirus signatures
he: עדכון קובצי חתימות האנטיווירוס

en: Update Assistant
he: מסייע העדכונים

en: Signature update preferences
he: העדפות עדכוני קובצי החתימות

en: History
he: היסטוריה

en: View previous scans
he: צפייה בסריקות הקודמות

en: Quarantine
he: בידוד

en: Manage quarantined files
he: ניהול הקבצים שבבידוד

en: View a file's reputation
he: צפייה במוניטין הקובץ

en: You do not have permissions to scan that file or directory
he: אין לך הרשאות לסרוק את הקובץ או התיקייה האלו

en: Select a directory
he: בחירת תיקייה

en: Configuration
he: הגדרות

en: Updates
he: עדכונים

en: Homepage
he: דף הבית

en: View
he: הצגה

en: Print
he: הדפסה

en: Delete
he: מחיקה

en: Viewing %s
he: צפייה ב־%s

en: Problems opening %s...
he: תקלה בפתיחת %s...

en: No proxy
he: ללא מתווך

en: Environment settings
he: משתנים סביבתיים

en: Set manually
he: הגדרה ידנית

en: IP address or host
he: כתובת IP או שם מארח

en: Port
he: פתחה

en: Settings saved
he: ההגדרות נשמרו

en: Error
he: שגיאה

en: Number
he: מספר

en: File
he: קובץ

en: Restore
he: שחזור

en: Really delete this file (%s) ?
he: האם באמת למחוק את הקובץ הזה (%s) ?

en: Save file as...
he: שמירת הקובץ בשם…

en: Status
he: מצב

en: Action Taken
he: הפעולה שננקטה

en: Quarantined
he: בבידוד

en: Deleted
he: נמחק

en: Preparing...
he: בהכנה…

en: Files scanned: %d
he: קבצים שנסרקו: %d

en: Possible threats: %d
he: איומים אפשריים: %d

en: Scanning %s...
he: %s בסריקה...

en: None
he: ללא

en: Cleaning up...
he: מתבצע ניקוי…

en: Complete
he: הושלם

en: Scanning complete
he: הסריקה הושלמה…

en: Possible threats found
he: נמצאו איומים אפשריים

en: No threats found
he: לא נמצאו איומים

en: ClamAV Signatures: %d
he: חתימות ClamAV:‏ %d

en: Directories Scanned:
he: תיקיות שנסרקו:

en: 
    Found %d possible %s (%d %s scanned).
he: 
    נמצאו %d‏ %s אפשריים (נסרקו %d‏ %s).

en: threat
he: איום

en: threats
he: איומים

en: file
he: קובץ

en: files
he: קבצים

en: No threats found.
he: לא נמצאו איומים.

en: Scan
he: סריקה

en: Select a time to scan your home directory
he: בחירת מועד לסריקת תיקיית הבית שלך

en: Set the scan time using a 24 hour clock
he: הגדרת מועד הסריקה בעזרת שעון של 24 שעות

en: Set the hour using a 24 hour clock
he: הגדרת השעה בעזרת שעון של 24 שעות

en: Hour
he: שעה

en: Minute
he: דקה

en: Antivirus signatures
he: קובצי חתימות אנטיווירוס

en: Select a time to update your signatures
he: נא לבחור את מועד עדכון קובצי החתימות

en: A daily scan is scheduled
he: תוזמנה בדיקה יומית

en: A daily definitions update is scheduled
he: יש תזמון לעדכון חתימות יומי

en: A daily scan is not scheduled
he: אין תזמון לסריקה יומית

en: A daily definitions update is not scheduled
he: אין תזמון לעדכון חתימות יומי

en: You are set to automatically receive updates
he: הגדרותיך מצביעות על קבלת עדכונים אוטומטית

en: Scan for PUAs
he: סריקה לאיתור יישומים זדוניים

en: Detect packed binaries, password recovery tools, and more
he: זיהוי קבצים בינריים ארוזים, כלים לשחזור ססמאות ועוד...

en: Use heuristic scanning
he: להשתמש בסריקה האוריסטית

en: Scan files beginning with a dot (.*)
he: סריקת קבצים המתחילים בנקודה (.*)

en: Scan files typically hidden from view
he: סריקת קבצים שבדרך כלל נסתרים מהתצוגה

en: Scan files larger than 20 MB
he: סריקת קבצים הגדולים מ־20 מ״ב

en: Scan large files which are typically not examined
he: סריקת קבצים גדולים שאינם נבדקים בדרך כלל

en: Scan directories recursively
he: סריקת תיקיות באופן רקורסיבי

en: Scan all files and directories within a directory
he: סריקת כל הקבצים והתיקיות בתוך תיקייה

en: Check for updates to this program
he: חיפוש אחר עדכונים לתכנית זו

en: Check online for application and signature updates
he: חיפוש אחר עדכונים ליישום ולחתימות באינטרנט

en: Exit
he: יציאה

en: Product
he: מוצר

en: Installed
he: מותקן

en: You are configured to automatically receive updates
he: הגדרת קבלת עדכונים אוטומטית

en: Check for updates
he: בדיקה אחר עדכונים

en: Downloading...
he: מתבצעת הורדה…

en: Directory
he: תיקייה

en: Add a directory
he: הוספת תיקייה

en: Remove a directory
he: הסרת תיקייה
