clamtk - en to nb translation catalogue (215 entries)

en: Unable to create startup directories!
nb: Klarte ikke å lage oppstartsmapper!

en: Unable to create graphical interface!
nb: Klarte ikke å opprette det grafiske brukergrensesnittet!

en: Virus Scanner
nb: Virusskanner

en: USB device
nb: USB-enhet

en: Floppy disk
nb: Diskett

en: No devices were found.
nb: Fant ingen enheter.

en: If you have connected a device, you may need to mount it first.
nb: Hvis du har koblet til en enhet må den kanskje monteres først.

en: Devices available
nb: Enheter tilgjengelige

en: Select a device or press Cancel
nb: Velg en enhet eller trykk Avbryt

en: Close this window
nb: Lukk vinduet

en: _Scan
nb: _Skann

en: _View
nb: _Vis

en: _Options
nb: V_alg

en: _Quarantine
nb: _Karantene

en: _Advanced
nb: _Avansert

en: _Help
nb: _Hjelp

en: A _File
nb: En _Fil

en: Home (_Quick)
nb: Hjemmemappe (R_ask)

en: Home (Recursive)
nb: Hjemmemappe (_Rekursiv)

en: A _Directory
nb: En _Mappe

en: _Recursive Scan
nb: _Rekursiv Skann

en: A Device
nb: En enhet

en: E_xit
nb: _Avslutt

en: Manage _Histories
nb: Håndter _historikk

en: Clear _Output
nb: Tøm _utdata

en: _Maintenance
nb: _Vedlikehold

en: _Empty Quarantine Folder
nb: _Tøm karantenemappe

en: _Check for updates
nb: Se etter oppdateringer

en: _About
nb: _Om

en: _Scheduler
nb: _Planlagt

en: Rerun antivirus setup _wizard
nb: Kjør _oppstartsveiviseren igjen

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: Submit a file for analysis
nb: Send en fil til analyse

en: Actions
nb: Handlinger

en: Home
nb: Hjemmemappe

en: Scan your home directory
nb: Skann hjemmemappa

en: File
nb: Fil

en: Scan a file
nb: Skann en fil

en: Directory
nb: Mappe

en: Scan a directory
nb: Skann en mappe

en: Exit
nb: Avslutt

en: Exit this program
nb: Lukk dette programmet

en: Antivirus engine
nb: Antivirusmotor

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Current
nb: Oppdatert

en: GUI version
nb: Grafisk brukergrensesnitt

en: Antivirus definitions
nb: Virusdefinisjoner

en: Last scan
nb: Siste skann

en: Date of your last scan
nb: Dato for siste skann

en: Last infected file
nb: Siste infisert fil

en: Date of last known infection
nb: Dato for siste kjente infeksjon

en: Scan
nb: Skann

en: Stop scanning now
nb: Stopp skann

en: Please wait...
nb: Vennligst vent…

en: Files Scanned:
nb: Filer skannet:

en: Threats Found:
nb: Trusler funnet:

en: Ready
nb: Klar

en: Could not scan (permissions)
nb: Kan ikke skanne (rettigheter)

en: None
nb: Ingen

en: Directory excluded from scan
nb: Mappen er utelatt fra skanningen

en: Please wait, initializing...
nb: Vennligst vent. Starter…

en: Unable to check
nb: Kunne ikkje sjekke

en: A newer version is available
nb: En nyere versjon er tilgjengelig

en: Never
nb: Aldri

en: The antivirus engine is reporting an outdated engine
nb: Antivirusmotoren er utdatert

en: None found
nb: Fant ingen

en: Outdated
nb: Utdatert

en: Your antivirus signatures are out-of-date
nb: Virussignaturene er utdatert

en: Select File
nb: Velg fil

en: Select a Directory (directory scan)
nb: Velg en mappe (mappeskann)

en: Select a Directory (recursive scan)
nb: Velg en mappe (grundig skann)

en: Will not scan that directory
nb: Kan ikke starte skann i den mappen

en: Elapsed time:
nb: Brukt tid:

en: Scanning %s...
nb: Skanner %s…

en: The antivirus is reporting an outdated engine
nb: Antivirusmotoren er utdatert

en: <b>Threats Found: %d</b>
nb: <b>Trusler funnet: %d</b>

en: Threats Found: %d
nb: Trusler funnet: %d

en: Percent complete: %2d
nb: Prosent fullført: %2d

en: Percent complete: 100
nb: Prosent fullført: 100

en: Elapsed time: %s
nb: Brukt tid: %s

en: Files Scanned: %d
nb: Filer skannet: %d

en: ClamAV Signatures: %d
nb: ClamAV signaturer: %d

en: Directories Scanned:
nb: Mapper skannet:

en: 
    Found %d possible %s (%d %s scanned).
nb: 
    Fant %d mulige %s (%d %s skannet).

en: threat
nb: trussel

en: threats
nb: trusler

en: file
nb: fil

en: files
nb: filer

en: Could not write to logfile. Check permissions.
nb: Kunne ikke skrive til loggfil. Sjekk tilgang.

en: Scanning complete (%d signatures)
nb: Fullført skann (%d signaturer)

en: No threats found.
nb: Ingen trusler funnet.

en: Nothing detected
nb: Ingenting funnet

en: Quarantine
nb: Karantene

en: Restore
nb: Gjenopprett

en: Delete
nb: Slett

en: Operation failed.
nb: Operasjonen mislykket.

en: Restored as %s.
nb: Gjenopprettet som %s.

en: No virus directory available.
nb: Ingen virusmappe tilgjengelig.

en: Unable to open the virus directory.
nb: Kunne ikke åpne virusmappe.

en: No items currently quarantined.
nb: Ingen filer i karantene for øyeblikket.

en: %d item(s) currently quarantined.
nb: %d fil(er) i karantene.

en: There is no quarantine directory to empty.
nb: Ingen karantenemappe å tømme.

en: Really delete all quarantined files?
nb: Slette alle isolerte filer?

en: There are no quarantined items to delete.
nb: Ingen isolerte filer å slette.

en: Removed %d item(s).
nb: Slette %d fil(er).

en: Scanning Histories
nb: Skannehistorikk

en: Histories
nb: Historikk

en: View
nb: Vis

en: Unable to delete %s!
nb: Kunne ikke slette %s!

en: Viewing %s
nb: Viser %s

en: Problems opening %s...
nb: Problemer med å åpne %s…

en: Unable to close FILE %s! %s
nb: Klarte ikke lukke FIL %s! %s

en: Scanning Preferences
nb: Skanneinnstillinger

en: Scan files beginning with a dot (.*)
nb: Skann filer som starter med punktum (.*)

en: Scan all files and directories within a directory
nb: Skann alle filer og mapper i en mappe

en: Enable extra scan settings
nb: Aktiver ekstra skanneinnstillinger

en: Scan files larger than 20 MB
nb: Skann filer som er større enn 20 MB

en: Scan samba-related directories %s
nb: Skann samba-relaterte mapper %s

en: Keep a record of every scan
nb: Lag en rapportpost for hvert skann

en: Startup Preferences
nb: Oppstartsalternativer

en: Check for AV Engine updates
nb: Se etter oppdateringer til antivirusmotoren

en: Check for GUI updates
nb: Se etter oppdateringer til grafisk brukergrensesnitt

en: Use OpenDNS servers
nb: Bruk OpenDNS servere

en: Whitelist
nb: Unntaksliste

en: Select a Directory
nb: Velg en mappe

en: Proxy settings
nb: Proxy-innstillinger

en: No Proxy
nb: Ingen proxy

en: Environment settings
nb: Bruk systeminnstillinger

en: Set manually
nb: Manuell innstilling

en: IP address or host:
nb: IP-adresse eller vert:

en: ClamTk is a GUI front-end for the ClamAV antivirus using gtk2-perl.
nb: ClamTk er et grafisk grensesnitt til ClamAV, og bruker gtk2-perl.

en: This program is free software; you can redistribute it
    and/or modify it under the terms of either:
    
    a) the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 1, or
    (at your option) any later version, or
    
    b) the 'Artistic License'.
nb: Dette programmet er fri programvare. Du kan videreformidle
    og/eller endre det under en av disse betingelsene:
    
    a) GNU General Public License som utgis av Free Software
    Foundation. Versjon 1 eller nyere om ønskelig.
    
    b) «The Artistic Licence».

en: Scanning Results
nb: Skanneresultat

en: Possible threats have been found.
nb: Mulige trusler funnet.

en: The scan is complete.
nb: Skanningen er ferdig.

en: Action Taken
nb: Handling utført

en: Select a file and right-click for options...
nb: Velg en fil og høyreklikk for valg…

en: Quarantine this file
nb: Isoler denne fila

en: Delete this file
nb: Slett denne filen

en: Save As...
nb: Lagre som…

en: Could not save that file.
nb: Klarte ikke å lagre fila.

en: Moved
nb: Flyttet

en: File saved.
nb: Fil lagret.

en: File has been moved or deleted already.
nb: Fila er allerede flyttet eller slettet.

en: File has been quarantined.
nb: Fila er satt i karantene

en: <b>Quarantined</b>
nb: <b>Satt i karantene</b>

en: File could not be quarantined.
nb: Kunne ikke isolera fil.

en: Really delete this file?
nb: Slette denne fila?

en: File has been deleted.
nb: Fila er slettet.

en: <b>Deleted</b>
nb: <b>Slettet</b>

en: File could not be deleted.
nb: Kunne ikke slette fil.

en: Quarantine directory does not exist.
nb: Karantenemappe finnes ikke.

en: Schedule
nb: Planlagt

en: Scan options
nb: Skann valg

en: Scan my ...
nb: Skann min…

en: Home (recommended)
nb: hjemmemappen min (anbefalt)

en: This option will scan your home directory. This is the recommended option.
nb: Dette valget vil skanne hjemmemappen din. Dette er det anbefalte valget.

en: entire computer
nb: hele maskinen

en: This option will scan your entire computer but will exclude the /proc, /sys and /dev directories.
nb: Dette valget vil skanne hele maskinen untatt /proc, /sys og /dev mappene.

en: at this time ...
nb: på dette tidspunktet…

en: Set the hour using a 24 hour clock.
nb: Angi tiden i 24 timers format.

en: Hour
nb: Time

en: Minute
nb: Minutt

en: Scan my whitelisted directories
nb: Skann mappene i unntakslista

en: Antivirus signature options
nb: Antivirussignaturvalg

en: Select a time to update your signatures.
nb: Angi tidspunkt for oppdatering virussignaturer

en: A daily scan is scheduled.
nb: Daglig skann er satt opp.

en: A daily definitions update is scheduled.
nb: Daglig oppdatering av virusdefinisjoner er satt opp.

en: A daily scan is not scheduled.
nb: Daglig skann er ikke satt opp.

en: A daily definitions update is not scheduled.
nb: Daglig oppdatering av virusdefinisjoner er ikke satt opp.

en: Name
nb: Navn

en: Email
nb: E-post

en: No file selected
nb: Ingen fil er valgt

en: The attached file is
nb: Filen vedlagt er

en: New malware
nb: Ny trussel

en: A false positive
nb: Falsk positiv

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Please do not submit more than two files per day.
nb: Vær snill å ikke sende mer enn to filer daglig.

en: You are about to submit a file for analysis.
nb: Du er i ferd med å sende en fil til analyse,

en: Press OK to continue, or Cancel to go back.
nb: Velg OK for å fortsette, Avbryt for å gå tilbake.

en: The submission was successful!
nb: Opplasting fullført.

en: The file you submitted is already recognized
nb: Filen er allerede analysert

en: Unable to complete the submission. Please try again later.
nb: Klarte ikke sende filen. Prøv igjen senere.

en: With this form, you can:
nb: Med dette skjemaet kan du:

en: Report new viruses which are not detected
nb: Rapportere nye virus som ikke blir gjenkjent

en: Report clean files which are incorrectly detected
nb: Rapportere rene filer som blir identifisert som virus.

en: Indicates a required field
nb: Angir et obligatorisk felt

en: Updates
nb: Oppdateringer

en: Select
nb: Velg

en: You must be root to enable this.
nb: Du må vere root for å aktivere dette.

en: Signature updates
nb: Oppdater signaturer

en: Check for antivirus signature updates
nb: Se etter signaturoppdateringer

en: N/A
nb: Finnes ikke

en: GUI updates
nb: GUI-oppdateringer

en: Check for updates to the graphical interface
nb: Se etter oppdateringer for det grafiske brukergrensesnittet

en: Check for antivirus engine updates
nb: Se etter oppdateringer for antivirusmotoren

en: Check for updates
nb: Se etter oppdateringer

en: It is recommended you do not run this application as root.
    Please see http://clamtk.sf.net/faq.html.
nb: Det er anbefalt å kjøre dette programmet som root.
    Se http://clamtk.sf.net/faq.html for mer informasjon.

en: Checking...
nb: Sjekker…

en: Update failed
nb: Oppdatering mislykket

en: Signatures are current
nb: Signaturer allerede oppdatert

en: Updated
nb: Oppdatert

en: Check failed
nb: Sjekk mislykket

en: Trying to connect...
nb: Prøver å koble til…

en: Downloading updates...
nb: Laster ned oppdateringer…

en: Cannot connect...
nb: Klarer ikke å koble til…

en: Daily signatures have been updated
nb: Daglige signaturer er oppdatert

en: Checking main virus database version
nb: Sjekker versjonen på virusdatabasen

en: Main virus database is current
nb: Virusdatabasen er oppdatert

en: Please choose how you will update your antivirus signatures.
nb: Velg hvordan du vil oppdater virussignaturene.

en: If you would like to update the signatures yourself, choose Manual.
nb: Dersom du ønsker å oppdatere signaturene selv, velg Manuell.

en: If your computer automatically receives updates, choose Automatic.
nb: Dersom du ønsker automatiske oppdateringer, velg Automatisk.

en: Manual
nb: Manuell

en: Automatic
nb: Automatisk

en: Your preferences were saved.
nb: Innstillingene er lagret.
