clamtk 5.14 - en to ro translation catalogue (139 entries)

en: Analysis
ro: Analiză

en: File Analysis
ro: Analiză fișier

en: Results
ro: Rezultate

en: Vendor
ro: Comerciant

en: Date
ro: Dată

en: Result
ro: Rezultat

en: Save results
ro: Salvare rezultat

en: Check or recheck a file's reputation
ro: Verifică sau verifică din nou reputația unui fișier

en: Select a file
ro: Selectează un fișier

en: Submit file for analysis
ro: Trimite fișierul pentru analiză

en: Uploaded files must be smaller than 32MB
ro: Fişierele încărcate trebuie să fie mai mici de 32MB

en: No information exists for this file. Press OK to submit this file for analysis.
ro: Nu există informații pentru acest fișier. Apăsați OK pentru a trimite acest fișier pentru analiză.

en: Unable to submit file: try again later
ro: Nu se poate trimite fișierul: încercați din nou mai târziu

en: View or delete previous results
ro: Vizualizare sau ștergere rezultate anterioare

en: View file results
ro: Vizualizare rezultate fișier

en: Delete file results
ro: Șterge rezultate fișier

en: Please wait...
ro: Așteptați...

en: File successfully submitted for analysis.
ro: Fișierul a fost trimis cu succes pentru analiză

en: Unable to save file
ro: Nu se poate salva fișierul

en: File has been saved
ro: Fișierul a fost salvat

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Never
ro: Niciodată

en: Scan for threats...
ro: Scanare pentru amenințări...

en: Advanced
ro: Avansat

en: Scan a file
ro: Scanează un fișier

en: Scan a directory
ro: Scanează un dosar

en: Please choose how you will update your antivirus signatures
ro: Alegeți modul în care se va actualiza semnăturile antivirus

en: My computer automatically receives updates
ro: Calculatorul va primi automat actualizări

en: I would like to update signatures myself
ro: Aș dori să actualizez semnăturile singur

en: Press Apply to save changes
ro: Apăsați Aplică pentru a salva modificările

en: Your changes were saved.
ro: Modificările au fost salvate

en: Error updating: try again later
ro: Eroare la actualizare: încercați din nou mai târziu

en: Virus Scanner
ro: Scaner pentru viruși

en: ClamTk Virus Scanner
ro: Scaner de viruși ClamTk

en: Help
ro: Ajutor

en: About
ro: Despre

en: Quit
ro: Închide

en: Updates are available
ro: Sunt disponibile actualizări

en: The antivirus signatures are out-of-date
ro: Semnăturile antivirus  sunt expirate

en: An update is available
ro: Este disponibilă o actualizare

en: Settings
ro: Configurări

en: View and set your preferences
ro: Vizualizare și setare preferințe

en: Whitelist
ro: Listă excepții

en: View or update scanning whitelist
ro: Vizualizare sau actualizare lista albă de scanare

en: Network
ro: Reţea

en: Edit proxy settings
ro: Editare configurări proxy

en: Scheduler
ro: Planificator

en: Schedule a scan or signature update
ro: Planifică o scanare sau actualizează o semnătură

en: Update
ro: Actualizare

en: Update antivirus signatures
ro: Actualizare semnături antivirus

en: Update Assistant
ro: Actualizare asistent

en: Signature update preferences
ro: Preferințe actualizare semnătură

en: History
ro: Istoric

en: View previous scans
ro: Vizualizare scanare anterioară

en: Quarantine
ro: Carantină

en: Manage quarantined files
ro: Administrare fișiere aflate în carantină

en: View a file's reputation
ro: Vizualizați reputația unui fișier

en: You do not have permissions to scan that file or directory
ro: Nu ai permisiunile necesare pentru a scana acest fişier sau director

en: Select a directory
ro: Alegeți un dosar

en: Configuration
ro: Configurație

en: Updates
ro: Actualizări

en: Please install yelp to view documentation
ro: Instalați yelp pentru a putea vedea documentația

en: Homepage
ro: Pagina de start

en: View
ro: Vizualizare

en: Viewing %s
ro: Se vizionează %s

en: Problems opening %s...
ro: Probleme la deschiderea %s...

en: No proxy
ro: Fără proxy

en: Environment settings
ro: Configurările de mediu

en: Set manually
ro: Configurează manual

en: IP address or host
ro: Adresa IP sau gazdă

en: Settings saved
ro: Configurări salvate

en: Error
ro: Eroare

en: Number
ro: Număr

en: File
ro: Fișier

en: Restore
ro: Restaurează

en: Really delete this file (%s) ?
ro: Sigur ștergeți acest fișier (%s)?

en: Save file as...
ro: Salvare fișier ca...

en: Status
ro: Stare

en: Action Taken
ro: Acțiune luată

en: Delete
ro: Șterge

en: Close
ro: Închide

en: Quarantined
ro: În carantină

en: Deleted
ro: Șters

en: Preparing...
ro: Se pregătește...

en: Files scanned: %d
ro: Fișiere scanate: %d

en: Possible threats: %d
ro: Posibile amenințări %d

en: Scanning %s...
ro: Se scanează %s...

en: None
ro: Niciunul

en: Cleaning up...
ro: Se curăță...

en: Scanning complete
ro: Scanare încheiată

en: Possible threats found
ro: Posibile amenințări găsite

en: No threats found
ro: Nu au fost găsite amenințări

en: ClamAV Signatures: %d
ro: Semnături ClamAV: %d

en: Directories Scanned:
ro: Dosare scanate:

en: 
    Found %d possible %s (%d %s scanned).
ro: 
    Găsite %d, posibile %s (%d %s scanate).

en: threat
ro: amenințare

en: threats
ro: amenințări

en: file
ro: fișier

en: files
ro: fișiere

en: No threats found.
ro: Nu s-a găsit nicio amenințare.

en: Schedule
ro: Planificare

en: Scan
ro: Scanează

en: Select a time to scan your home directory
ro: Selectați o oră pentru a scana dosarul personal

en: Set the scan time using a 24 hour clock
ro: Setați ora de scanare folosind formatul de 24 de ore

en: Set the hour using a 24 hour clock
ro: Setați ora folosind formatul de 24 de ore

en: Hour
ro: Oră

en: Minute
ro: Minut

en: Antivirus signatures
ro: Semnături antivirus

en: Select a time to update your signatures
ro: Selectați o oră de actualizare a semnăturilor

en: A daily scan is scheduled
ro: Este planificată o scanare zilnică

en: A daily definitions update is scheduled
ro: Este planificată o actualizare a definițiilor zilnică

en: A daily scan is not scheduled
ro: Nu este planificată o scanare zilnică

en: A daily definitions update is not scheduled
ro: Nu este planificată o actualizare a definițiilor zilnică

en: You are set to automatically receive updates
ro: Ați setat să primiți actualizări automat

en: Scan for PUAs
ro: Scanează pentru PUA

en: Detect packed binaries, password recovery tools, and more
ro: Detectare fișiere binare împachetate, instrumente de recuperare a parolei, și altele

en: Scan files beginning with a dot (.*)
ro: Scanează fișierele care încep cu un punct (.*)

en: Scan files typically hidden from view
ro: Scanează fișiere care de obicei sunt ascunse la vedere

en: Scan files larger than 20 MB
ro: Scanează fișierele mai mari de 20 MB

en: Scan large files which are typically not examined
ro: Scanează fișiere mari care nu sunt examinate de obicei

en: Scan directories recursively
ro: Scaneazăe dosare recursiv

en: Scan all files and directories within a directory
ro: Scanează toate fișierele și dosarele dintr-un dosar

en: Check for updates to this program
ro: Verifică pentru actualizări ale acestui program

en: Check online for application and signature updates
ro: Verifică on-line pentru actualizări ale aplicației sau de semnături

en: Double click icons to activate
ro: Dublu clic pe pictograme pentru acivare

en: Uncheck this box to activate icons with single click
ro: Debifați această casetă pentru a activa pictograme cu un singur clic

en: Exit
ro: Ieșire

en: Product
ro: Produs

en: Installed
ro: Instalat

en: You are configured to automatically receive updates
ro: Actualizările automate sunt activate

en: Check for updates
ro: Verifică pentru actualizări

en: Downloading...
ro: Se descarcă...

en: Complete
ro: Terminat

en: Directory
ro: Dosar

en: Add a directory
ro: Adaugă un dosar

en: Remove a directory
ro: Șterge un dosar

en: Scan %s for threats...
ro: Scaneazăpentru amenințări %s...

en: Scan directory for threats...
ro: Scanează dosar pentru amenințări...

en: Scan this directory for threats...
ro: Scanează acest dosar pentru amenințări...
