clamtk - en to th translation catalogue (37 entries)

en: Analysis
th: การวิเคราะห์

en: Results
th: ผลลัพธ์

en: Vendor
th: ผู้จำหน่าย

en: Date
th: วันที่

en: Result
th: ผลลัพธ์

en: Select a file
th: เลือกแฟ้ม

en: Please wait...
th: กรุณารอ...

en: Unknown
th: ไม่รู้จัก

en: Never
th: ไม่เคย

en: Virus Scanner
th: โปรแกรมตรวจจับไวรัส

en: Whitelist
th: บัญชีขาว (ปลอดภัย)

en: History
th: ประวัติ

en: Quarantine
th: กักกัน

en: View
th: แสดง

en: Viewing %s
th: กำลังแสดง %s

en: Problems opening %s...
th: พบปัญหา ในการเปิด %s...

en: Environment settings
th: กำหนด ข้อมูลประกอบการทำงาน

en: Set manually
th: กำหนดเอง

en: File
th: แฟ้ม

en: Restore
th: คืนสภาพ

en: Status
th: สถานภาพ

en: Action Taken
th: เลือกปฎิบัติการ

en: Scanning %s...
th: กำลังตรวจ %s...

en: None
th: ไม่มี

en: ClamAV Signatures: %d
th: ลายเซ็น ClamAV: %d

en: Directories Scanned:
th: โฟลเดอร์ที่ตรวจแล้ว:

en: 
    Found %d possible %s (%d %s scanned).
th: 
    พบ %d อาจเป็น %s (%d %s ตรวจพบ).

en: threat
th: การคุกคาม

en: threats
th: การคุกคาม

en: file
th: ไฟล์

en: files
th: แฟ้ม

en: Scan files beginning with a dot (.*)
th: ตรวจทุกแฟ้มที่ขึ้นต้นด้วย (.*)

en: Scan files larger than 20 MB
th: ตรวจไวรัสทุกแฟ้มที่ขนาด > 20 MB

en: Scan all files and directories within a directory
th: ตรวจไวรัสในโฟลเดอร์ที่ระบุ (แฟ้มและโฟลเดอร์ย่อย)

en: Exit
th: ออก

en: Check for updates
th: โปรแกรม/ข้อมูลรุ่นใหม่

en: Directory
th: ไดเรกทอรี
