clamtk 5.07 - en to az translation catalogue (143 entries)

en: Analysis
az: Analiz

en: File Analysis
az: Fayl Analizi

en: Results
az: Nəticələr

en: Vendor
az: İstehsalçı

en: Date
az: Tarix

en: Result
az: Nəticə

en: Save results
az: Nəticələri yadda saxla

en: Check or recheck a file's reputation
az: Faylın reputasiyasını yoxla və ya yenidən yoxla

en: Select a file
az: Fayl seç

en: Submit file for analysis
az: Analiz üçün fayl yüklə

en: No information exists for this file. Press OK to submit this file for analysis.
az: Bu fayl üçün məlumat mövcud deyil. Bu faylı analizə göndərmək üçün OK düyməsinə basın.

en: View or delete previous results
az: Öncəki nəticələrə bax və ya onları sil

en: View file results
az: Fayl nəticələrinə bax

en: Error opening file
az: Faylı açma xətası

en: Delete file results
az: Dayl nəticələrini sil

en: Please wait...
az: Gözləyin...

en: No information on this file
az: Bu fayl üçün məluat yoxdur

en: File successfully submitted for analysis.
az: Fayl müvəfflqiyyətlə analiz üçün yüklənmişdir.

en: Unable to submit file: try again later
az: Faylı göndərmək mümkün deyil: birazdan bir daha sınayın

en: Unable to save file
az: Faylı yaddaşa almaq mümkün deyil

en: File has been saved
az: Fayl yaddaşa alındı

en: Unknown
az: Naməlum

en: Never
az: Heç vaxt

en: Scan for threats...
az: Təhlükə mövcudluğuna yoxla...

en: Advanced
az: Ətraflı

en: Scan a file
az: Faylı yoxla

en: Scan a directory
az: Qovluğu yoxla

en: Please choose how you will update your antivirus signatures
az: Antivirusunuzun bazasın yenilənmə üsulunu seçin

en: My computer automatically receives updates
az: Mənim kompyüterim yeniləmələri avotmaik alacaq

en: I would like to update signatures myself
az: Mən yeniləmələri özüm etmək istəyirəm

en: Press Apply to save changes
az: Dəyişiklikləri qeydə almaq üçün Tətbiq et düyməsinə basın

en: Your changes were saved.
az: Dəyişikliklərininz qeydə alındı.

en: Error updating: try again later
az: Yenilənmə xətası: daha sonra bir daha sınayın

en: Virus Scanner
az: Virus axtarışı

en: ClamTk Virus Scanner
az: ClamTk Virus Skaneri

en: Help
az: Yardım

en: About
az: Haqqında

en: Quit
az: Çıxış

en: Updates are available
az: Yeniləmələr mövcuddur

en: The antivirus signatures are out-of-date
az: Antivirus bazası köhnəlmişdir

en: An update is available
az: Yeniləmə mövcuddur

en: Settings
az: Seçənəklər

en: View and set your preferences
az: Seçənəklərinizə baxın və tətbiq edin

en: Whitelist
az: Ağ siyahı

en: View or update scanning whitelist
az: Yoxlama ağ siyahıya bax və ya yenilə

en: Network
az: Şəbəkə

en: Edit proxy settings
az: Proxy seçənəklərini yenilə

en: Scheduler
az: Planlaşdırıcı

en: Schedule a scan or signature update
az: Yoxlama v ya baza yenilənməsini plalaşdır

en: Update
az: Yenilə

en: Update antivirus signatures
az: Antivirus bazasını yenilə

en: Update Assistant
az: Yeniləmə Asistenti

en: Signature update preferences
az: Bazanın seynilənməsi seçənəkləri

en: History
az: Tarixçə

en: View previous scans
az: Öncəki skana baxın

en: Quarantine
az: Karantinə al

en: Manage quarantined files
az: Karantindəki faylları idarə et

en: View a file's reputation
az: Faylın reputasiyasına bax

en: Select a directory
az: Qovluğu seç

en: Configuration
az: Konfiqurasiya

en: Updates
az: Yeniləmələr

en: Please install yelp to view documentation
az: Sənədlərə baxmaq üçün yelp-i quraşdırın

en: Homepage
az: Ana səhifə

en: View
az: Bax

en: Viewing %s
az: %s baxılır

en: Problems opening %s...
az: %s açmaq mümkün deyil...

en: No proxy
az: Proxy-siz

en: Environment settings
az: Mühit seçənəkləri

en: Set manually
az: Əllə tənzimlə

en: IP address or host
az: İP ünvan və ya ad

en: Settings saved
az: Seçənəklər qeydə alındı

en: Error
az: Xəta

en: Number
az: Rəqəm

en: File
az: Fayl

en: Restore
az: Bərpa et

en: Really delete this file (%s) ?
az: %s faylını silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Save file as...
az: Faylı yaddaşa al...

en: Status
az: Vəziyyət

en: Action Taken
az: İcra olunmuş əmr

en: Delete
az: Sil

en: Close
az: Bağla

en: Quarantined
az: Karantində

en: Deleted
az: Silinib

en: Preparing...
az: Hazırlanır

en: Files scanned: %d
az: %d fayl yoxlanılmışdır

en: Possible threats: %d
az: Mümkün təhlükələr: %d

en: Scanning %s...
az: %s yoxlanılır...

en: None
az: Heç Biri

en: Cleaning up...
az: Təmizlənir...

en: Scanning complete
az: Yoxlama bitmişdir

en: Possible threats found
az: Mümkün təhlükələr tapılmışdır

en: No threats found
az: Heç bir təhlükə tapılmamışdır

en: ClamAV Signatures: %d
az: ClamAV İmzalar: %d

en: Directories Scanned:
az: Yoxlanılan Qovluqlar:

en: 
    Found %d possible %s (%d %s scanned).
az: 
    %d mümkün %s tapılmışdır (%d %s yoxlanılmışdır).

en: threat
az: təhlükə

en: threats
az: təhlükələr

en: file
az: fayl

en: files
az: fayllar

en: No threats found.
az: Təhlükə aşkarlanmayıb.

en: Schedule
az: Planlaşdırıcı

en: Scan
az: Yoxla

en: Select a time to scan your home directory
az: Ana qovluğunuzun yoxlnma vaxtını planlaşdırın

en: Set the scan time using a 24 hour clock
az: Yoxlama vaxtını 24 saat formaında təyin et

en: Set the hour using a 24 hour clock
az: Saatı 24 saat formatında təyin et

en: Hour
az: Saat

en: Minute
az: Dəqiqə

en: Antivirus signatures
az: Antivirus bazası

en: Select a time to update your signatures
az: Bazanızın yenilənmə vaxtını təyin edin

en: A daily scan is scheduled
az: Gündəlik yoxlama plalaşdırlıb

en: A daily definitions update is scheduled
az: Təyinlər bazasının gündəlik yenilənməsi planlaşdırılıb

en: A daily scan is not scheduled
az: Gündəlik oxlama planlaşdırılmayb

en: A daily definitions update is not scheduled
az: təyinlər bazasının gündəlik yenilənməsi planlaşdırılmayıb

en: You are set to automatically receive updates
az: Siz yenilənmələri avtomatik almırsınız

en: Scan for PUAs
az: PUA-lar üçün yoxla.

en: Detect packed binaries, password recovery tools, and more
az: Şifrə bərpa alətləri, paketlənmiş binar fayllır və digərlərini tap

en: Scan files beginning with a dot (.*)
az: Nöqtə (.*) ilə başlayan faylları yoxla

en: Scan files typically hidden from view
az: Adətən gizlədilmiş faylları yoxla

en: Scan files larger than 20 MB
az: 20MB böyük faylları yoxla

en: Scan large files which are typically not examined
az: Adətən yoxlanılmayan böyük fayllarıda yoxla

en: Scan directories recursively
az: Qovluqları rekursiv olaraq yoxla

en: Scan all files and directories within a directory
az: Qovluğdakı bütün fayl və qovluğları yoxla

en: Check for updates to this program
az: Bu proqramın yenilənməsini yoxla

en: Check online for application and signature updates
az: Tətbiq və bazaların yenilənməsini online yoxla

en: Double click icons to activate
az: Aktivləşdirmək üçün ikonun üzərinə iki dəfə klikləyin

en: Uncheck this box to activate icons with single click
az: İkonları bir kliklə aktivləşdirmək üçün, bu bəndin quşunu yığışdırın

en: Exit
az: Çıxış

en: Product
az: Məhsul

en: Installed
az: Qurulmuşdur

en: Available
az: Mövcuddur

en: Update Available
az: Yenilənmələr mövcuddur

en: GUI
az: Qrafik İstifadəçi İnterfeysi

en: Check for updates
az: Yeniləmələrin mövcudluğunu yoxla

en: Graphical interface
az: Qrafik İnterfeys

en: Downloading...
az: Yüklənir...

en: Complete
az: Tamamlanmışdır

en: Signatures are current
az: Hazırkı seçənəklər

en: Directory
az: Qovluq

en: Add a directory
az: Qovluq əlavə et

en: Remove a directory
az: Qovluğu sil

en: Scan %s for threats...
az: %s təhlükələr üçün yoxla...

en: Scan directory for threats...
az: Qovluğu təhlküə mövcudluğuna yoxla...

en: Scan this directory for threats...
az: Bu qovluğu təhlükə mövcudluğuna yoxla...
