clapper - en to ca_ES translation catalogue (97 entries)

en: Open Files…
ca_ES: Obre fitxers…

en: Open URI…
ca_ES: Obre l'URI…

en: Preferences
ca_ES: Preferències

en: Shortcuts
ca_ES: Dreceres

en: About Clapper
ca_ES: Quant al Clapper

en: Speed
ca_ES: Velocitat

en: Show shortcuts
ca_ES: Mostra les dreceres

en: Toggle fullscreen
ca_ES: Commuta la pantalla completa

en: Double tap | Double click
ca_ES: Prem dues vegades | Doble clic

en: Leave fullscreen
ca_ES: Surt de la pantalla completa

en: Reveal OSD (fullscreen only)
ca_ES: Mostra l'OSD (només pantalla completa)

en: Tap
ca_ES: Toca

en: Quit
ca_ES: Surt

en: Media
ca_ES: Mèdia

en: Open files
ca_ES: Obre fitxers

en: Open URI
ca_ES: Obre l'URI

en: Playlist
ca_ES: Llista de reproducció

en: Next item
ca_ES: Element següent

en: Double tap (right side)
ca_ES: Prem dues vegades (part dreta)

en: Previous item
ca_ES: Element anterior

en: Double tap (left side)
ca_ES: Prem dues vegades (part esquerra)

en: Change repeat mode
ca_ES: Canvia el mode de repetició

en: Export to file
ca_ES: Exporta a un fitxer

en: Playback
ca_ES: Reproducció

en: Toggle play
ca_ES: Commuta la reproducció

en: Long press | Right click
ca_ES: Prem llarga | Clic dret

en: Seek forward
ca_ES: Avança

en: Swipe right | Scroll right
ca_ES: Llisca el dit a la dreta | Desplaça a la dreta

en: Seek backward
ca_ES: Retrocedeix

en: Swipe left | Scroll left
ca_ES: Llisca el dit a l'esquerra | Desplaça a l'esquerra

en: Volume up
ca_ES: Apuja el volum

en: Swipe up | Scroll up
ca_ES: Llisca el dit cap amunt | Desplaça amunt

en: Volume down
ca_ES: Baixa el volum

en: Swipe down | Scroll down
ca_ES: Llisca el dit cap avall | Desplaça cap avall

en: Toggle mute
ca_ES: Commuta el silenci

en: Next chapter
ca_ES: Capítol següent

en: Previous chapter
ca_ES: Capítol anterior

en: Decoders
ca_ES: Descodificadors

en: Return to the preferences
ca_ES: Torna a les preferències

en: Behavior
ca_ES: Comportament

en: Auto fullscreen
ca_ES: Pantalla completa automàtica

en: Enter fullscreen when playlist is replaced except floating mode
ca_ES: Entra a pantalla completa quan se substitueix la llista de reproducció excepte el mode flotant

en: Ask to resume recent media
ca_ES: Pregunta per reprendre recents

en: Float on all workspaces
ca_ES: Flota en tots els espais de treball

en: This option only works on GNOME
ca_ES: Aquesta opció només funciona amb el GNOME

en: After playback
ca_ES: Després de la reproducció

en: Do nothing
ca_ES: No facis res

en: Freeze last frame
ca_ES: Congela l'últim fotograma

en: Close the app
ca_ES: Surt de l'aplicació

en: Volume
ca_ES: Volum

en: Custom initial value
ca_ES: Valor inicial personalitzat

en: Set custom volume at startup instead of restoring it
ca_ES: Estableix el volum personalitzat a l'inici en lloc de restaurar-lo

en: Volume percentage
ca_ES: Percentatge de volum

en: Seeking
ca_ES: Cerca

en: Accurate
ca_ES: Acurat

en: Fast
ca_ES: Ràpid

en: Unit
ca_ES: Unitat

en: Second
ca_ES: Segon

en: Minute
ca_ES: Minut

en: Percentage
ca_ES: Percentatge

en: Value
ca_ES: Valor

en: Audio
ca_ES: Àudio

en: Offset in milliseconds
ca_ES: Desplaçament en mil·lisegons

en: Only native audio formats
ca_ES: Només formats d'àudio natius

en: Subtitles
ca_ES: Subtítols

en: Default font
ca_ES: Tipus de lletra per defecte

en: Network
ca_ES: Xarxa

en: Progressive download buffering
ca_ES: Memòria intermèdia de baixada progressiva

en: Server
ca_ES: Servidor

en: Control player remotely
ca_ES: Controla el reproductor remotament

en: Listening port
ca_ES: Port d'escolta

en: Tweaks
ca_ES: Ajustaments

en: Appearance
ca_ES: Aparença

en: Dark theme
ca_ES: Tema fosc

en: Render window shadows
ca_ES: Renderitza les ombres de la finestra

en: Disable to increase performance when windowed
ca_ES: Inhabilita per augmentar el rendiment en mode finestra

en: Plugin ranking
ca_ES: Classificació dels connectors

en: Alter default ranks of GStreamer plugins
ca_ES: Altera els rangs predeterminats dels connectors del GStreamer

en: Use playbin3
ca_ES: Usa playbin3

en: Requires player restart
ca_ES: Requereix reiniciar el reproductor

en: Use PipeWire for audio output
ca_ES: Usa PipeWire per la sortida d'àudio

en: Decoder: %s
ca_ES: Descodificador: %s

en: Enter or drop URI here
ca_ES: Escriu o deixa anar una URI aquí

en: Cancel
ca_ES: Cancel·la

en: Open
ca_ES: Obre

en: Title
ca_ES: Títol

en: Completed
ca_ES: Completat

en: Resume playback?
ca_ES: Reprèn la reproducció?

en: GTK version: %s
ca_ES: Versió del GTK: %s

en: Adwaita version: %s
ca_ES: Versió del Adwaita: %s

en: GStreamer version: %s
ca_ES: Versió del GStreamer: %s

en: GJS version: %s
ca_ES: Versió del GJS: %s

en: A GNOME media player powered by GStreamer
ca_ES: Un reproductor multimèdia del GNOME que usa GStreamer

en: Ends at: %s
ca_ES: Acaba a la/les %s

en: Undetermined
ca_ES: Sense determinar

en: Channels
ca_ES: Canals

en: Disabled
ca_ES: Deshabilitat
