clapper - en to eu_ES translation catalogue (101 entries)

en: Open Files…
eu_ES: Artxiboak ireki…

en: Open URI…
eu_ES: Ireki URI…

en: Preferences
eu_ES: Hobespenak

en: Shortcuts
eu_ES: Lasterbideak

en: About Clapper
eu_ES: Clapperi buruz

en: Speed
eu_ES: Abiadura

en: Normal
eu_ES: Normala

en: General
eu_ES: Orokorra

en: Show shortcuts
eu_ES: Erakutsi lasterbideak

en: Toggle fullscreen
eu_ES: Aktibatu pantaila osoa

en: Double tap | Double click
eu_ES: Ukitu bikoitza / Bikoitza klik

en: Leave fullscreen
eu_ES: Pantaila osoa utzi

en: Reveal OSD (fullscreen only)
eu_ES: OSD errebelatu (pantaila osoan bakarrik)

en: Tap
eu_ES: Ukitu

en: Quit
eu_ES: Irten

en: Open files
eu_ES: Artxiboak ireki

en: Open URI
eu_ES: Ireki URI

en: Playlist
eu_ES: Erreprodukzio-zerrenda

en: Next item
eu_ES: Hurrengo elementua

en: Double tap (right side)
eu_ES: Ukitu bikoitza (eskuineko aldea)

en: Previous item
eu_ES: Aurreko elementua

en: Double tap (left side)
eu_ES: Ukitu bikoitza (ezkerreko aldea)

en: Change repeat mode
eu_ES: Errepikapen modua aldatu

en: Export to file
eu_ES: Esportatu fitxategira

en: Playback
eu_ES: Erreprodukzioa

en: Toggle play
eu_ES: Erreprodukzioa aktibatu

en: Long press | Right click
eu_ES: Pultsazio luzea / Eskuineko klik

en: Seek forward
eu_ES: Aurrerapena bilatu

en: Swipe right | Scroll right
eu_ES: Eskuinera irristatu / Eskuinera joan

en: Seek backward
eu_ES: Atzerantz bilatu

en: Swipe left | Scroll left
eu_ES: Ezkerrera irristatu / Ezkerrera mugitu

en: Volume up
eu_ES: Bolumena igo

en: Swipe up | Scroll up
eu_ES: Gorantz irristatu / Gorantz mugitu

en: Volume down
eu_ES: Bolumena jeitsi

en: Swipe down | Scroll down
eu_ES: Beherantz irristatu / Beherantz mugitu

en: Toggle mute
eu_ES: Aktibatu isiltasuna

en: Next chapter
eu_ES: Hurrengo kapitulua

en: Previous chapter
eu_ES: Aurreko kapitulua

en: Decoders
eu_ES: Deskodetzaileak

en: Return to the preferences
eu_ES: Itzuli ezarpenetara

en: Behavior
eu_ES: Portaera

en: Auto fullscreen
eu_ES: Pantaila osoa automatikoa

en: Enter fullscreen when playlist is replaced except floating mode
eu_ES: Pantaila osoan sartu erreprodukzio-zerrenda ordezten denean, flotatzeko modua izan ezik

en: Ask to resume recent media
eu_ES: Azkenaldiko media berriro ekiteko eskatzea

en: Float on all workspaces
eu_ES: Laneko espazio guztietan flotatzea

en: This option only works on GNOME
eu_ES: Aukera honek GNOMEn bakarrik funtzionatzen du

en: After playback
eu_ES: Erreprodukzioaren ondoren

en: Do nothing
eu_ES: Ez egin ezer

en: Freeze last frame
eu_ES: Izoztu azken fotograma

en: Close the app
eu_ES: Aplikazioa itxi

en: Volume
eu_ES: Bolumena

en: Custom initial value
eu_ES: Hasierako balio pertsonalizatua

en: Set custom volume at startup instead of restoring it
eu_ES: Hasieran bolumen pertsonalizatua ezartzea, lehengoratu beharrean

en: Volume percentage
eu_ES: Bolumenaren ehunekoa

en: Seeking
eu_ES: Bilaketa

en: Mode
eu_ES: Modua

en: Accurate
eu_ES: Zehatza

en: Fast
eu_ES: Azkarra

en: Unit
eu_ES: Unitatea

en: Second
eu_ES: Segundu

en: Minute
eu_ES: Minutu

en: Percentage
eu_ES: Ehunekoa

en: Value
eu_ES: Balioa

en: Audio
eu_ES: Audioa

en: Offset in milliseconds
eu_ES: Desplazamendua milisegundotan

en: Only native audio formats
eu_ES: Jatorrizko audio-formatuak bakarrik

en: Subtitles
eu_ES: Azpitituluak

en: Default font
eu_ES: Hizki lehenetsia

en: Network
eu_ES: Sarea

en: Client
eu_ES: Bezeroa

en: Progressive download buffering
eu_ES: Deskargak pixkanaka bufferizatzea

en: Server
eu_ES: Zerbitzaria

en: Control player remotely
eu_ES: Urrutiko erreproduzitzailea kontrolatzea

en: Listening port
eu_ES: Entzuteko ataka

en: Tweaks
eu_ES: Ukituak

en: Appearance
eu_ES: Itxura

en: Dark theme
eu_ES: Gai iluna

en: Render window shadows
eu_ES: Leihoetako itzalak errenderizatzea

en: Disable to increase performance when windowed
eu_ES: Desaktibatu leihoa erabiltzen denean errendimendua handitzeko

en: Plugin ranking
eu_ES: Pluginen sailkapena

en: Alter default ranks of GStreamer plugins
eu_ES: Aldatu GStreamer-en pluginen lehenetsitako mailak

en: Use playbin3
eu_ES: Playbin3 erabili

en: Requires player restart
eu_ES: Berrabiaraztea eskatzen du

en: Experimental
eu_ES: Esperimentala

en: Use PipeWire for audio output
eu_ES: Erabili PipeWire audio-irteerarako

en: Decoder: %s
eu_ES: Deskodetzailea: %s

en: Enter or drop URI here
eu_ES: Sartu edo utzi URIa erortzen hemen

en: Cancel
eu_ES: Ezeztatu

en: Open
eu_ES: Ireki

en: Title
eu_ES: Titulua

en: Completed
eu_ES: Osatuta

en: Resume playback?
eu_ES: Jarraitu erreprodukzioarekin?

en: GTK version: %s
eu_ES: GTK bertsioa: %s

en: Adwaita version: %s
eu_ES: Adwaitaren bertsioa: %s

en: GStreamer version: %s
eu_ES: GStreamer-en bertsioa: %s

en: GJS version: %s
eu_ES: GJS bertsioa: %s

en: A GNOME media player powered by GStreamer
eu_ES: GNOMEren multimedia erreproduzitzaile bat GStreamer-ekin

en: Ends at: %s
eu_ES: Amaiera: %s

en: Undetermined
eu_ES: Zehaztugabea

en: Channels
eu_ES: Kanalak

en: Disabled
eu_ES: Desgaituta
