clapper - en to oc_FR translation catalogue (95 entries)

en: Sample Format
oc_FR: Frequéncia d'escandalhatge

en: Sample Rate
oc_FR: Taus d'escandalhatge

en: Bitrate
oc_FR: Debit

en: Language
oc_FR: Lenga

en: Preferences
oc_FR: Preferéncias

en: Keyboard Shortcuts
oc_FR: Acorchis de clavièr

note: TRANSLATORS: Please do not translate application name
en: About Clapper
oc_FR: A prepaus de Clapper

en: Open preferences
oc_FR: Dobrir las preferéncias

en: Show shortcuts
oc_FR: Afichar los acorchis

en: Toggle fullscreen
oc_FR: Bascular en mòde ecran complèt

en: Double tap | Double click
oc_FR: Doble tòc | Doble clic

en: Quit
oc_FR: Quitar

en: Media
oc_FR: Mèdia

en: Add Files…
oc_FR: Apondre de fichièrs…

en: Add URI…
oc_FR: Apondre una URI…

en: Queue
oc_FR: Fila d'espèra

en: Next item
oc_FR: Element seguent

en: Previous item
oc_FR: Element precedent

en: Change progression mode
oc_FR: Modificar lo mòde de progression

en: Playback
oc_FR: Lectura

en: Toggle play
oc_FR: Bascular la lectura

en: Tap | Left click
oc_FR: Tòc | Clic esquèr

en: Seek forward
oc_FR: Avançar

en: Double tap (right side) | Scroll right
oc_FR: Doble tòc (costat drech) | Defilament drech

en: Double tap (left side) | Scroll left
oc_FR: Doble tòc (costat esquèr) | Defilament esquèr

en: Seek backward
oc_FR: Recular

en: Volume up
oc_FR: Montar lo son

en: Scroll up
oc_FR: Defilar cap amont

en: Volume down
oc_FR: Demesir lo son

en: Scroll down
oc_FR: Defilar cap aval

en: Toggle mute
oc_FR: Activar / Desactivar lo mòde mut

en: Speed up
oc_FR: Accelerar

en: Speed down
oc_FR: Alentir

en: Next chapter
oc_FR: Capítol seguent

en: Previous chapter
oc_FR: Capítol precedent

en: Title
oc_FR: Títol

en: Container Format
oc_FR: Format del contenedor

en: Duration
oc_FR: Durada

en: Streams
oc_FR: Fluxes

en: Video Playback
oc_FR: Lectura vidèo

en: Decoder
oc_FR: Descodador

en: Filter
oc_FR: Filtre

en: Sink
oc_FR: Receptor

en: Audio Playback
oc_FR: Lectura àudio

en: Video Streams
oc_FR: Fluxes de vidèo

en: Audio Streams
oc_FR: Fluxes d’àudio

en: Subtitle Streams
oc_FR: Fluxes de sostítol

en: Start by adding media to playback queue
oc_FR: Començatz per apondre de mèdias a la fila d’espèra

en: Seeking
oc_FR: Recèrca

en: Method
oc_FR: Metòde

en: A preferred method used for seeking
oc_FR: Metòde preferit d’utilizar per se desplaçar

en: Value
oc_FR: Valor

en: Value used for seeking forward/backward
oc_FR: Valor utilizada per avançar/recular

en: Unit
oc_FR: Unitat

en: An unit of a seek forward/backward value
oc_FR: Una unitat per la valor d’avançament/reculada

en: Second
oc_FR: Segonda

en: Minute
oc_FR: Minuta

en: Percentage
oc_FR: Percentatge

en: Features
oc_FR: Foncionalitats

en: Server
oc_FR: Servidor

en: Control player remotely
oc_FR: Contrarotlar lo lectura a distància

en: Offset
oc_FR: Decalatge

en: Synchronisation offset in seconds between the audio and video streams
oc_FR: Descalatge de la sincronizacion en segonda entre lo flux àudio e lo flux vidèo

en: Synchronisation offset in seconds between the subtitle and video streams
oc_FR: Descalatge de la sincronizacion en segonda entre lo flux de sostítol e lo flux vidèo

en: Default font
oc_FR: Polissa per defaut

en: Text font used for subtitles when media does not explicitly specify one
oc_FR: Polissa utiliza pels sostítols quand lo mèdia n’especifica pas explicitament una.

en: Tweaks
oc_FR: Ajustaments

en: Plugin ranking
oc_FR: Classament l’empeuton

en: Alter default ranks of GStreamer plugins
oc_FR: Alterar las foncionalitats per defaut dels empeutons GStreamer

en: Plugin Ranking
oc_FR: Nòta de l’empeuton

en: Available plugins
oc_FR: Empeutons disponibles

en: Select a plugin and its feature to override rank for. When multiple elements have similiar capabilities, the one with highest value is preferred.
oc_FR: Seleccionar un empeuton e sas foncionalitats de subrecargar. Quand mai d’un element an de foncionalitats similaras, aquela amb la valor mai nauta es preferida.

en: Plugin
oc_FR: Empeuton

en: Plugin feature
oc_FR: Foncionalitat de l’emeuton

en: Add override
oc_FR: Apondre una subrecarga

en: Rank overrides
oc_FR: Classament de las subrecargas

en: Add
oc_FR: Apondre

en: Queue progression
oc_FR: Progression de la fila

en: Add URI
oc_FR: Apondre una URI

en: Insert an URI to be added to playback queue
oc_FR: Inserir una URI d’apondre a la fila d’espèra

en: Enter or drop URI here
oc_FR: Picatz o depausatz una URI aicí

en: Cancel
oc_FR: Anullar

en: Resolution
oc_FR: Resolucion

en: Framerate
oc_FR: Cadéncia

en: Pixel Format
oc_FR: Format de pixèl

en: Hardware
oc_FR: Material

en: Software
oc_FR: Logicial

en: Accurate
oc_FR: Precís

en: Fast
oc_FR: Rapid

en: No progression
oc_FR: Cap de progression

en: Consecutive
oc_FR: Consecutiu

en: Repeat item
oc_FR: Repetir l’element

en: Carousel
oc_FR: Vira-vira

en: Shuffle
oc_FR: Aleatòri

en: Drop on title bar to play now or anywhere else to enqueue.
oc_FR: Depausar per la barra de títol per jogar ara o endacòm mai per metre en espèra.
