clapper - en to fi_FI translation catalogue (108 entries)

en: Multimedia Player
fi_FI: Multimediasoitin

en: Play videos and music
fi_FI: Toista videoita ja musiikkia

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate the semicolons!
en: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;Playlist;DVD;TV;Disc;Album;Music;GNOME;Clapper;
fi_FI: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;Playlist;DVD;TV;Disc;Album;Music;GNOME;Clapper;elokuva;sarja;soittolista;levy;albumi;musiikki;

en: New Window
fi_FI: Uusi ikkuna

en: Codec
fi_FI: Koodekki

en: Channels
fi_FI: kanavaa

en: Sample Format
fi_FI: Näytemuoto

en: Sample Rate
fi_FI: Näytteenottotaajuus

en: Bitrate
fi_FI: Bittinopeus

en: Language
fi_FI: Kieli

en: Preferences
fi_FI: Asetukset

en: Keyboard Shortcuts
fi_FI: Pikanäppäimet

note: TRANSLATORS: Please do not translate application name
en: About Clapper
fi_FI: Tietoja - Clapper

en: General
fi_FI: Yleiset

en: New window
fi_FI: Uusi ikkuna

en: Open preferences
fi_FI: Avaa asetukset

en: Show shortcuts
fi_FI: Näytä pikanäppäimet

en: Toggle fullscreen
fi_FI: Koko näyttö päällä/pois

en: Double tap | Double click
fi_FI: Kaksoisnapautus | Kaksoisnapsautus

en: Middle click
fi_FI: Hiiren keskinappi

en: Quit
fi_FI: Lopeta

en: Add Files…
fi_FI: Lisää tiedostoja…

en: Add URI…
fi_FI: Lisää URI…

en: Queue
fi_FI: Jono

en: Next item
fi_FI: Seuraava kohde

en: Previous item
fi_FI: Edellinen kohde

en: Change progression mode
fi_FI: Muuta etenemistilaa

en: Playback
fi_FI: Toisto

en: Toggle play
fi_FI: Aloita tai pysäytä toisto

en: Tap | Left click
fi_FI: Napauta | Vasen napsautus

en: Seek forward
fi_FI: Siirry eteenpäin

en: Double tap (right side) | Scroll right
fi_FI: Kaksoisnapautus (oikea puoli) | Vieritä oikealle

en: Double tap (left side) | Scroll left
fi_FI: Kaksoisnapautus (vasen puoli) | Vieritä vasemmalle

en: Seek backward
fi_FI: Siirry taaksepäin

en: Volume up
fi_FI: Lisää äänenvoimakkuutta

en: Scroll up
fi_FI: Vieritä ylös

en: Volume down
fi_FI: Vähennä äänenvoimakkuutta

en: Scroll down
fi_FI: Vieritä alas

en: Toggle mute
fi_FI: Mykistä tai palauta ääni

en: Speed up
fi_FI: Nopeuta

en: Speed down
fi_FI: Hidasta

en: Next chapter
fi_FI: Seuraava kappale

en: Previous chapter
fi_FI: Edellinen kappale

en: Info
fi_FI: Tiedot

en: Title
fi_FI: Nimi

en: Container Format
fi_FI: Säilön muoto

en: Duration
fi_FI: Kesto

en: Streams
fi_FI: Virrat

en: Audio
fi_FI: Ääni

en: Subtitles
fi_FI: Tekstitykset

en: Video Playback
fi_FI: Videotoisto

en: Decoder
fi_FI: Dekooderi

en: Filter
fi_FI: Suodatin

en: Audio Playback
fi_FI: Äänitoisto

en: Video Streams
fi_FI: Videovirrat

en: Audio Streams
fi_FI: Äänivirrat

en: Subtitle Streams
fi_FI: Tekstitysvirrat

en: Start by adding media to playback queue
fi_FI: Aloita lisäämällä mediaa toistojonoon

en: Seeking
fi_FI: Siirtyminen

en: Method
fi_FI: Menetelmä

en: A preferred method used for seeking
fi_FI: Kelaamiseen käytettävä ensisijainen menetelmä

en: Value
fi_FI: Arvo

en: Value used for seeking forward/backward
fi_FI: Taakse- ja eteenpäin kelaamiseen käytettävä arvo

en: Unit
fi_FI: Yksikkö

en: An unit of a seek forward/backward value
fi_FI: Taakse- ja eteenpäin kelaamiseen käytettävä yksikkö

en: Second
fi_FI: Sekunti

en: Minute
fi_FI: Minuutti

en: Percentage
fi_FI: Prosentti

en: Features
fi_FI: Ominaisuudet

en: Server
fi_FI: Palvelin

en: Control player remotely
fi_FI: Hallitse videosoitinta etänä

en: Offset
fi_FI: Siirtymä

en: Synchronisation offset in seconds between the audio and video streams
fi_FI: Synkronoinnin siirtymä sekunteina äänen ja videon välillä

en: Synchronisation offset in seconds between the subtitle and video streams
fi_FI: Synkronoinnin siirtymä sekunteina teksityksen ja videon välillä

en: Default font
fi_FI: Oletusfontti

en: Text font used for subtitles when media does not explicitly specify one
fi_FI: Tekstityksiin käytettävä fontti, kun media ei erikseen määritä tiettyä

en: Tweaks
fi_FI: Lisäasetukset

en: Plugin ranking
fi_FI: Liitännäisten sijoitus

en: Alter default ranks of GStreamer plugins
fi_FI: Muuta GStreamer-liitännäisten sijoitusten oletusarvoja

en: Plugin Ranking
fi_FI: Liitännäisen sijoitus

en: Available plugins
fi_FI: Saatavilla olevat liitännäiset

en: Plugin
fi_FI: Liitännäinen

en: Plugin feature
fi_FI: Liitännäisen ominaisuus

en: Add override
fi_FI: Lisää ylitys

en: Rank overrides
fi_FI: Sijoitusylitykset

en: Add
fi_FI: Lisää

en: Queue progression
fi_FI: Jonon eteneminen

en: Clear Queue
fi_FI: Tyhjennä jono

en: Add URI
fi_FI: Lisää URI

en: Insert an URI to be added to playback queue
fi_FI: Lisää URI toistettavien jonoon

en: Enter or drop URI here
fi_FI: Syötä tai pudota URI tähän

en: Cancel
fi_FI: Peru

en: Resolution
fi_FI: Resoluutio

en: Framerate
fi_FI: Kuvataajuus

en: Pixel Format
fi_FI: Pikselimuoto

en: Create a new window
fi_FI: Luo uusi ikkuna

en: Set window to be fullscreen
fi_FI: Aseta ikkuna koko näytön tilaan

en: Hardware
fi_FI: Laitteisto

en: Software
fi_FI: Ohjelmisto

en: Accurate
fi_FI: Tarkka

en: Normal
fi_FI: Normaali

en: Fast
fi_FI: Nopea

en: No progression
fi_FI: Ei etenemistä

en: Consecutive
fi_FI: Perättäinen

en: Repeat item
fi_FI: Toista kohde

en: Carousel
fi_FI: Karuselli

en: Shuffle
fi_FI: Sekoita

en: Drop on title bar to play now or anywhere else to enqueue.
fi_FI: Pudota otsikkopalkkiin toistaaksesi nyt tai mihin tahansa asettaaksesi jonoon.
