clapper - en to de_DE translation catalogue (14 entries)

en: Subtitles
de_DE: Untertitel

en: Show Subtitles
de_DE: Untertitel anzeigen

en: Open…
de_DE: Öffnen…

en: Mute
de_DE: Stummschalten

en: Reset
de_DE: Zurücksetzen

en: External video output
de_DE: Externe Videoausgabe

en: Used video sink cannot be embedded within application window
de_DE: Der verwendete Videoabfluss kann nicht in einem Anwendungsfenster eingebettet werden

en: Unplayable Content
de_DE: Medium nicht abspielbar

note: TRANSLATORS: Please do not try to translate "GStreamer" (it is a library name).
en: Your GStreamer installation is missing a plugin: %s
de_DE: GStreamer fehlt folgendes Plugin: %s

en: Missing Plugin
de_DE: Fehlendes Plugin

en: Undetermined
de_DE: Unbestimmt

en: Channels
de_DE: Audio-Kanäle

en: No media
de_DE: Keine Medien

en: Unknown title
de_DE: Unbekannter Titel
