claws-mail 4.0.0git443 - en to pl translation catalogue (4031 entries)

en: Some composing windows are open.
    Please close all the composing windows before editing accounts.
pl: Niektóre okna edycji są otwarte.
    Proszę zamknij wszystkie okna edycji przed zmianami ustawień konta.

en: Can't create folder.
pl: Nie można utworzyć katalogu.

en: Edit accounts
pl: Dostosowywanie kont

en: Using 'Get Mail' will retrieve messages from your Accounts in the order given, the checkbox indicates which accounts will be included. Bold text indicates the default account.
pl: Naciśnięcie przycisku 'Pobierz wiadomości' pobierze wiadomości z danego konta, jeśli jego pole w kolumnie 'P' zostało zaznaczone. Wiadomości zostaną pobrane w takiej kolejności jak poniżej. Wytłuszczenie tekstu oznacza domyślne konto.

en: _New
pl: _Nowe

en: Create a new account
pl: Utworzy nowe konto

en: _Edit
pl: _Edycja

en: Edit preferences for the selected account
pl: Dostosuje ustawienia dla danego konta

en: D_elete
pl: _Usuń

en: Delete the selected account from the list
pl: Usunie dane konto ze spisu

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: Create a new copy of the selected account
pl: Utworzy kopię danego konta

en: _Down
pl: _W dół

en: Move the selected account down
pl: Przesunie dane konto w dół

en: _Up
pl: _W górę

en: Move the selected account up
pl: Przesunie dane konto w górę

en:  _Set as default account
pl:  U_staw jako konto domyślne

en: _Close
pl: Zamknij

en: Accounts with remote folders cannot be copied.
pl: Nie można skopiować kont, zawierających zdalne katalogi.

en: Copy of %s
pl: Kopia %s

en: Do you really want to delete the account '%s'?
pl: Czy na pewno usunąć konto '%s'?

en: (Untitled)
pl: (Bez tytułu)

en: Delete account
pl: Usuń konto

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Delete
pl: _Usuń

[ctx: Accounts List Get Column Name]
en: G
pl: P

en: 'Get Mail' retrieves mail from the checked accounts
pl: 'Pobierz z wszystkich kont' odbierze pocztę z zaznaczonych kont

en: Name
pl: Nazwa

en: Protocol
pl: Protokół

en: Server
pl: Serwer

en: Could not get message file %d
pl: Nie można pobrać pliku z komunikatami %d

en: Could not get message part.
pl: Nie można pobrać części wiadomości.

en: Can't get part of multipart message: %s
pl: Nie można pobrać części wiadomości wieloczęściowej: %s

en: The selected action cannot be used in the compose window
    because it contains %%f, %%F, %%as or %%p.
pl: Wybrane działanie nie może być użyta w oknie pisania wiadomości
    ponieważ zawiera %%f, %%F, %%as lub %%p.

en: There is no filtering action set
pl: Nie przypisano żadnych akcji do tego filtra

en: Invalid filtering action(s):
    %s
pl: Nieprawidłowe działania filtrowania:
    %s

en: Could not fork to execute the following command:
    %s
    %s
pl: Nie można utworzyć procesu potomnego dla następującego polecenia:
    %s
    %s

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Completed
pl: Ukończono

en: --- Running: %s
pl: --- Uruchamianie: %s

en: --- Ended: %s
pl: --- Zakończono: %s

en: Action's input/output
pl: Wejście/wyjście działania

en: _Execute
pl: _Wykonaj

en: _Stop
pl: _Zatrzymaj

en: Enter the argument for the following action:
    ('%%h' will be replaced with the argument)
      %s
pl: Podaj argument dla następującej akcji:
    ('%%h' zostanie zastąpione przez)
      %s

en: Action's hidden user argument
pl: Ukryty argument użytkownika dla Akcji

en: Enter the argument for the following action:
    ('%%u' will be replaced with the argument)
      %s
pl: Podaj argument dla następującej akcji:
    ('%%u' zostanie zastąpione przez)
      %s

en: Action's user argument
pl: Argument użytkownika działania

en: Cannot copy a folder to itself or to its sub-structure.
pl: Nie można skopiować katalogu do samego siebie lub do jego pod struktury.

en: Cannot copy an address book to itself.
pl: Nie można wkleić skopiować książki adresowej do samej siebie.

en: Cannot move a folder to itself or to its sub-structure.
pl: Nie można przenieść katalogu do samego siebie lub do jego pod struktury.

en: Group
pl: Grupa

en: date of birth
pl: data urodzenia

en: address
pl: adres

en: phone
pl: telefon

en: mobile phone
pl: telefon komórkowy

en: organization
pl: organizacja

en: office address
pl: adres biura

en: office phone
pl: telefon do biura

en: website
pl: strona sieciowa

en: Attribute name
pl: Nazwa cechy

en: Delete all attribute names
pl: Usuń wszystkie nazwy cech

en: Do you really want to delete all attribute names?
pl: Czy na pewno usunąć wszystkie nazwy cech?

en: Delete attribute name
pl: Usuń nazwę cechy

en: Do you really want to delete this attribute name?
pl: Czy naprawdę usunąć tę nazwę cechy?

en: Reset to default
pl: Wyzeruj do domyślnych

en: Do you really want to replace all attribute names
    with the default set?
pl: Czy na pewno zastąpić wszystkie nazwy
    cech wartościami domyślnymi?

en: _No
pl: _Nie

en: _Yes
pl: _Tak

en: Delete _all
pl: Usuń _wszystko

en: _Reset to default
pl: Wyze_ruj do domyślnych

en: Attribute name is not set.
pl: Nie określono nazwy cechy.

[ctx: Dialog title]
en: Edit attribute names
pl: Zmień nazwy cech

en: New attribute name:
pl: Nazwa nowej cechy:

en: _Add
pl: Dod_aj

en: Adding or removing attribute names won't affect attributes already set for contacts.
pl: Dodawanie lub usuwanie cech nie wpłynie na cechy już ustawione dla kontaktów.

en: Show duplicates in the same book
pl: Pokaż powielenia w tej samej książce

en: Show duplicates in different books
pl: Pokaż powielenia z różnych książek

en: Find address book email duplicates
pl: Wyszukaj powielonych adresów pocztowych w książce adresowej

en: Claws Mail will now search for duplicate email addresses in the address book.
pl: Claws Mail spróbuje teraz znaleźć powielone adresy pocztowe w twojej książce adresowej.

en: _Find
pl: Po_szukaj

en: No duplicate email addresses found in the address book
pl: Nie znaleziono powielonych adresów pocztowych

en: Duplicate email addresses
pl: Powielone adresy pocztowe

en: Address
pl: Adres

en: Address book path
pl: Ścieżka do książki adresowej

en: Delete address(es)
pl: Usuń adres(y)

en: Really delete the address(es)?
pl: Czy na pewno usunąć adres(y)?

en: Delete address
pl: Usuń adresy

en: This address data is read-only and cannot be deleted.
pl: Te dane adresowe są tylko do odczytu i nie mogą być usuwane.

en: Add to address book
pl: Dodaj do książki adresowej

en: Contact
pl: Kontakt

en: Remarks
pl: Uwagi

en: Select Address Book Folder
pl: Wybierz katalog z książką adresową

en: Add address(es)
pl: Dodaj adres(y)

en: Can't add the specified address
pl: Wybrany adres nie może być dodany

en: Email Address
pl: Adres pocztowy

en: _Book
pl: _Książka

en: _Tools
pl: _Narzędzia

en: New _Book
pl: Nowa _książka

en: New _Folder
pl: Nowy _Katalog

en: New _vCard
pl: Nowa _wizytówka

en: New _JPilot
pl: Nowy _JPilot

en: New LDAP _Server
pl: Nowy _serwer LDAP

en: _Edit book
pl: _Edytuj książkę

en: _Delete book
pl: _Usuń książkę

en: _Save
pl: Zapi_sz

en: _Select all
pl: Zaznacz w_szystko

en: C_ut
pl: Wy_tnij

en: _Paste
pl: _Wklej

en: New _Address
pl: Nowy _adres

en: New _Group
pl: Nowa _grupa

en: _Mail To
pl: Wyślij tam wiado_mość

en: _Merge
pl: Połącz

en: Import _LDIF file...
pl: Zaimportuj plik _LDIF...

en: Import M_utt file...
pl: Zaimportuj plik M_utta...

en: Import _Pine file...
pl: Zaimportuj plik _Pine...

en: Export _HTML...
pl: Wyeksportuj do _HTML...

en: Export LDI_F...
pl: Wyeksportuj do LDI_F...

en: Find duplicates...
pl: Wyszukaj powieleń...

en: Edit custom attributes...
pl: Zmień własne cechy...

en: _Browse Entry
pl: _Przeglądanie wpisu

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Success
pl: Powodzenie

en: Bad arguments
pl: Złe argumenty

en: File not specified
pl: Nie określono pliku

en: Error opening file
pl: Błąd podczas otwierania pliku

en: Error reading file
pl: Błąd podczas czytania pliku

en: End of file encountered
pl: Napotkano koniec pliku

en: Error allocating memory
pl: Błąd alokacji pamięci

en: Bad file format
pl: Format pliku nieprawidłowy

en: Error writing to file
pl: Błąd zapisu pliku

en: Error opening directory
pl: Błąd podczas otwierania katalogu

en: No path specified
pl: Nie określono ścieżki

en: Error connecting to LDAP server
pl: Błąd przy próbie połączenia z serwerem LDAP

en: Error initializing LDAP
pl: Błąd podczas inicjalizacji LDAP

en: Error binding to LDAP server
pl: Błąd podczas podłączania adresu serwera LDAP

en: Error searching LDAP database
pl: Błąd podczas wyszukiwania w bazie LDAP

en: Timeout performing LDAP operation
pl: Upłynął czas oczekiwania na wykonanie działania LDAP

en: Error in LDAP search criteria
pl: Błąd w warunkach wyszukiwania LDAP

en: No LDAP entries found for search criteria
pl: Nie znaleziono wpisów LDAP powiązanych z kryterium wyszukiwania

en: LDAP search terminated on request
pl: przeszukiwanie LDAP zostało przerwane na żądanie

en: Error starting STARTTLS connection
pl: Błąd podczas nawiązywania połączenia STARTTLS

en: Distinguished Name (dn) is missing
pl: Brak unikatowej nazwy (dn)

en: Missing required information
pl: Brak wymaganych informacji

en: Another contact exists with that key
pl: Istnieje już kontakt o takim kluczu

en: Strong(er) authentication required
pl: Wymagany jest silniejszy sposób uwierzytelnienia

en: Sources
pl: Źródła

en: Address book
pl: Książka adresowa

en: Search
pl: Poszukaj

en: Delete group
pl: Usuń grupę

en: Really delete the group(s)?
    The addresses it contains will not be lost.
pl: Czy chcesz usunąć grupę(y)?
    Wszystkie znajdujące się tam adresy zostaną usunięte.

en: Cannot paste. Target address book is read-only.
pl: Nie można wkleić. Docelowa książka adresowa jest tylko do odczytu.

en: Cannot paste into an address group.
pl: Nie można wkleić do grupy adresowej.

en: Do you want to delete the query results and addresses in '%s'?
pl: Czy chcesz usunąć wyniki zapytania i adresy w `%s'?

en: Delete
pl: Usuń

en: Do you want to delete '%s'? If you delete the folder only, the addresses it contains will be moved into the parent folder.
pl: Czy chcesz usunąć '%s'? Jeżeli usuniesz tylko katalog, adresy w nim zawarte zostaną przeniesione do katalogu nadrzędnego.

en: Delete folder
pl: Usuń katalog

en: Delete _folder only
pl: Usuń tylko _katalog

en: Delete folder and _addresses
pl: Usuń katalog i _adresy

en: Do you want to delete '%s'?
    The addresses it contains will not be lost.
pl: Czy chcesz usunąć '%s'?
    Wszystkie znajdujące się tam adresy zostaną usunięte.

en: Do you want to delete '%s'?
    The addresses it contains will be lost.
pl: Czy chcesz usunąć '%s'?
    Wszystkie znajdujące się tam adresy zostaną usunięte.

en: Search '%s'
pl: Poszukaj '%s'

en: New Contacts
pl: Nowe kontakty

en: New user, could not save index file.
pl: Nowy użytkownik, nie można było zapisać pliku indeksowego.

en: New user, could not save address book files.
pl: Nowy użytkownik, nie można było zapisać plików książki adresowej.

en: Old address book converted successfully.
pl: Dawna książka adresowa została pomyślnie przekształcona.

en: Old address book converted,
    could not save new address index file.
pl: Stara książka adresowa przekształcona,
    jednak nie powiódł się zapis nowego pliku indeksowego

en: Could not convert address book,
    but created empty new address book files.
pl: Nie można było przekształcić książki adresowej,
    lecz utworzono puste pliki nowej książki adresowej.

en: Could not convert address book,
    could not save new address index file.
pl: Nie można przekształcić książki adresowej,
    nie można zapisać nowego pliku indeksowego adresu.

en: Could not convert address book
    and could not create new address book files.
pl: Nie można było przekształcić książki adresowej,
    oraz nie można było utworzyć nowych plików książki adresowej.

en: Addressbook conversion error
pl: Błąd przekształcania książki adresowej

en: Addressbook Error
pl: Błąd książki adresowej

en: Could not read address index
pl: Nie można było otworzyć indeksu adresów

en: Busy searching...
pl: Zajęty przeszukiwaniem...

en: Interface
pl: Interfejs

en: Address Books
pl: Książki Adresowe

en: Person
pl: Osoba

en: Folder
pl: Katalog

en: LDAP servers
pl: Serwery LDAP

en: LDAP Query
pl: Zapytanie LDAP

en: Address Book
pl: Książka adresowa

en: Please specify name for address book.
pl: Określ nazwę dla książki adresowej.

en: No available address book.
pl: Brak dostępnej książki adresowej

en: Please select the mail headers to search.
pl: Zaznacz nagłówki wiadomości do przeszukania.

en: Collecting addresses...
pl: Zbieranie adresów...

en: address added by Claws Mail
pl: adres dodany przez Claws Mail

en: Addresses collected successfully.
pl: Zbieranie adresów zakończone sukcesem.

en: Current folder:
pl: Bieżący katalog:

en: Address book name:
pl: Nazwa książki adresowej:

en: Address book folder size:
pl: Rozmiar katalogu książki adresowej:

en: Maximum amount of entries per folder within the newly created address book
pl: Określa graniczną liczbę wpisów w każdym katalogu nowo utworzonej książki adresowej

en: Process these mail header fields
pl: Przetwarzane nagłówki

en: Include subfolders
pl: Uwzględnij podkatalogi

en: Header Name
pl: Nazwa nagłówka

en: Address Count
pl: Liczba adresów

en: Header Fields
pl: Pola nagłówków

en: Finish
pl: Koniec

en: Collect email addresses from selected messages
pl: Zbierz adresy e-mail z zaznaczonych wiadomości

en: Collect email addresses from folder
pl: Zgromadź adresy e-mail z katalogu

en: Common addresses
pl: Wspólne adresy

en: Personal addresses
pl: Adresy osobiste

en: Common address
pl: Wspólny adres

en: Personal address
pl: Osobisty adres

en: Address(es) update
pl: Uaktualnienie adresów

en: Update failed. Changes not written to Directory.
pl: Nie udało się uaktualnić. Nie zapisano zmian do katalogu.

en: Notice
pl: Powiadomienie

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Error
pl: Błąd

en: _View log
pl: _Pokaż dziennik

en: Show this message next time
pl: Zapytaj o to także następnym razem

en: Browse Directory Entry
pl: Przeglądanie zawartości katalogu

en: Server Name:
pl: Nazwa serwera:

en: Distinguished Name (dn):
pl: Unikatowa Nazwa (dn):

en: LDAP Name
pl: Nazwa LDAP

en: Attribute Value
pl: Wartość Atrybutu

en: Nothing
pl: Nic

en: a viewer
pl: przeglądarka

en: a MIME parser
pl: przetwarzanie MIME

en: folders
pl: katalogi

en: filtering
pl: filtrowanie

en: a privacy interface
pl: interfejs prywatności

en: a notifier
pl: powiadamiacz

en: a utility
pl: narzędzie

en: things
pl: rzeczy

en: This plugin provides %s (%s), which is already provided by the %s plugin.
pl: Ta wtyczka daje obsługę %s (%s) co jest już wykonywane przez wtyczkę %s.

en: Plugin already loaded
pl: Wtyczka jest już wczytana

en: Failed to allocate memory for Plugin
pl: Nie udało się przydzielić odpowiedniej ilości pamięci dla wtyczki

en: This module is not licensed under a GPL v3 or later compatible license.
pl: Ten moduł nie jest rozprowadzany na licencji kompatybilnej z GPL v3 lub późniejszą.

en: This module is for Claws Mail GTK1.
pl: Ten moduł działa tylko z Claws Mail GTK1.

en: Your version of Claws Mail is newer than the version the '%s' plugin was built with.
pl: Twoja wersja Claws Mail jest nowsza niż ta dla której wtyczka %s została skompilowana.

en: Your version of Claws Mail is newer than the version the plugin was built with.
pl: Twoja wersja Claws Mail jest nowsza niż ta dla której ta wtyczka została skompilowana.

en: Your version of Claws Mail is too old for the '%s' plugin.
pl: Twoja wersja Claws Mail jest za stara aby użyć wtyczki '%s'.

en: Your version of Claws Mail is too old for the plugin.
pl: Twoja wersja Claws Mail jest za stara aby użyć tej wtyczki.

en: TLS handshake failed
pl: Nie udało się uścisnąć ręki TLS

en: No SMTP AUTH method available
pl: Metoda SMTP AUTH nie jest dostępna

en: Selected SMTP AUTH method not available
pl: Wybrana metoda SMTP AUTH nie jest dostępna

en: bad SMTP response
pl: zła odpowiedź SMTP

en: error occurred on SMTP session
pl: wystąpił błąd podczas sesji SMTP

en: error occurred on authentication
pl: wystąpił błąd podczas uwierzytelniania

en: Message is too big (Maximum size is %s)
pl: Wiadomość jest zbyt duża (Graniczny rozmiar to %s)

en: couldn't start STARTTLS session
pl: nie można rozpocząć sesji STARTTLS

en: Socket IO timeout.
pl: Czas oczekiwania na WE/WY gniazda.

en: Connection timed out.
pl: Upłynął czas oczekiwania na połączenie.

en: %s:%d: connection failed (%s).
pl: %s:%d: połączenie nieudane (%s).

en: %s:%d: unknown host.
pl: %s:%d: nieznany gospodarz.

en: %s:%s: host lookup failed (%s).
pl: %s:%s: nie udało się wyszukać gospodarza (%s).

en: write on fd%d: %s
pl: zapis do fd%d: %s

en: Cannot stat P12 certificate file (%s)
pl: Nie można było pobrać właściwości pliku certyfikatu P12 (%s)

en: Cannot read P12 certificate file (%s)
pl: Nie można było odczytać certyfikatu P12 z pliku (%s)

en: Cannot import P12 certificate file (%s)
pl: Nie można było zaimportować certyfikatu P12 z pliku (%s)

en: Internal error
pl: Błąd wewnętrzny

en: Uncheckable
pl: Nie do sprawdzenia

en: Self-signed certificate
pl: Samodzielnie podpisany certyfikat

en: Revoked certificate
pl: Unieważniony certyfikat

en: No certificate issuer found
pl: Nie znaleziono wydawcy certyfikatu

en: Certificate issuer is not a CA
pl: Wydawca certyfikatu nie jest CA

en: Cannot open certificate file %s: %s
pl: Nie można otworzyć pliku certyfikatu %s: %s

en: Certificate file %s missing (%s)
pl: Brakujący plik %s certyfikatu (%s)

en: Cannot open key file %s (%s)
pl: Nie można otworzyć pliku klucza %s (%s)

en: Key file %s missing (%s)
pl: Brakuje pliku %s klucza (%s)

en: Failed to read P12 certificate file %s
pl: Wczytanie pliku %s certyfikatu P12 zakończone niepowodzeniem

en: Cannot open P12 certificate file %s (%s)
pl: Nie można było otworzyć pliku %s certyfikatu P12 (%s)

en: P12 Certificate file %s missing (%s)
pl: Brakuje pliku %s certyfikatu P12 (%s)

en: <not in certificate>
pl: <nie występuje w certyfikacie>

en: (Subject cleared by RegExp)
pl: (Temat wyczyszczony przez Wyrażenie Regularne)

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Sunday
pl: Niedziela

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Monday
pl: Poniedziałek

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Tuesday
pl: Wtorek

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Wednesday
pl: Środa

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Thursday
pl: Czwartek

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Friday
pl: Piątek

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Saturday
pl: Sobota

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: January
pl: Styczeń

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: February
pl: Luty

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: March
pl: Marzec

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: April
pl: Kwiecień

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: May
pl: Maj

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: June
pl: Czerwiec

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: July
pl: Lipiec

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: August
pl: Sierpień

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: September
pl: Wrzesień

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: October
pl: Październik

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: November
pl: Listopad

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: December
pl: Grudzień

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Sun
pl: Nie

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Mon
pl: Pon

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Tue
pl: Wt

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Wed
pl: Śr

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Thu
pl: Czw

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Fri
pl: Pią

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Sat
pl: Sob

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Jan
pl: Sty

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Feb
pl: Lut

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Apr
pl: Kwi

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: May
pl: Maj

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Jun
pl: Cze

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Jul
pl: Lip

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Aug
pl: Sie

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Sep
pl: Wrz

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Oct
pl: Paź

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Nov
pl: Lis

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Dec
pl: Gru

[ctx: For use by strftime (morning)]
en: AM
pl: Rano

[ctx: For use by strftime (afternoon)]
en: PM
pl: Po południu

[ctx: For use by strftime (morning, lowercase)]
en: am
pl: rano

[ctx: For use by strftime (afternoon, lowercase)]
en: pm
pl: po południu

en: You have opted to sign and/or encrypt this message but have not selected a privacy system.
    
    Signing and encrypting have been disabled for this message.
pl: Wybrałeś, żeby podpisać i/lub zaszyfrować tę wiadomość, lecz nie wybrałeś sytemu prywatności.
    
    Podpisanie oraz szyfrowanie zostało wyłączone dla tej wiadomości

en: _Add...
pl: Dod_aj...

en: _Remove
pl: _Usuń

en: _Properties...
pl: _Właściwości...

en: _Message
pl: Wiado_mość

en: _Spelling
pl: Pi_sownia

en: _Options
pl: U_stawienia

en: _Help
pl: Pomo_c

en: S_end
pl: Wyślij

en: Send _later
pl: Wyślij później

en: _Attach file
pl: Z_ałącz plik

en: _Insert file
pl: Wstaw pl_ik

en: Insert si_gnature
pl: Wstaw podpis

en: _Replace signature
pl: Zastąp podpis

en: _Print
pl: Wy_drukuj

en: _Undo
pl: _Cofnij

en: _Redo
pl: P_onów

en: Cu_t
pl: Wy_tnij

en: _Special paste
pl: Wklej _szczególnie

en: As _quotation
pl: Jako _cytat

en: _Wrapped
pl: _Z zawijaniem wierszy

en: _Unwrapped
pl: _Bez zawijania wierszy

en: Select _all
pl: Z_aznacz wszystko

en: A_dvanced
pl: _Rozszerzone

en: Move a character backward
pl: Przesuń o znak w tył

en: Move a character forward
pl: Przesuń o znak wprzód

en: Move a word backward
pl: Przesuń o słowo w tył

en: Move a word forward
pl: Przesuń o słowo wprzód

en: Move to beginning of line
pl: Przesuń do początku wiersza

en: Move to end of line
pl: Przesuń do końca wiersza

en: Move to previous line
pl: Przesuń do poprzedniego wiersza

en: Move to next line
pl: Przesuń do następnego wiersza

en: Delete a character backward
pl: Usuń poprzedni znak

en: Delete a character forward
pl: Usuń kolejny znak

en: Delete a word backward
pl: Usuń poprzednie słowo

en: Delete a word forward
pl: Usuń kolejne słowo

en: Delete line
pl: Usuń wiersz

en: Delete to end of line
pl: Usuń do końca wiersza

en: _Wrap current paragraph
pl: Za_wiń bieżący akapit

en: Wrap all long _lines
pl: Zawiń wszystkie długie wiersze

en: Edit with e_xternal editor
pl: Edytuj w zewnętrznym edytorze

en: _Check all or check selection
pl: Sprawdź wszystko albo tylko zazna_czone

en: _Highlight all misspelled words
pl: Podświetl wszystkie słowa z błędami

en: Check _backwards misspelled word
pl: Przejdź do _poprzedniego słowa z błędem

en: _Forward to next misspelled word
pl: Przejdź do _następnego słowa z błędem

en: Reply _mode
pl: Tryb odpowiadania

en: Privacy _System
pl: Ochrona prywatności

en: _Priority
pl: _Ważność

en: Character _encoding
pl: Kodowani_e znaków

en: Western European
pl: Zachodnioeuropejskie

en: Baltic
pl: Bałtyckie

en: Hebrew
pl: Hebrajskie

en: Arabic
pl: Arabskie

en: Cyrillic
pl: Cyrylica

en: Japanese
pl: Japońskie

en: Chinese
pl: Chińskie

en: Korean
pl: Koreańskie

en: Thai
pl: Tajskie

en: _Address book
pl: Książka _adresowa

en: _Template
pl: Wzorce

en: Actio_ns
pl: Działa_nia

en: _About
pl: O progr_amie

en: Aut_o wrapping
pl: Sam zawijaj

en: Auto _indent
pl: Sam wc_inaj

en: Si_gn
pl: Podpisz

en: _Encrypt
pl: Za_szyfruj

en: _Request Return Receipt
pl: Pop_roś o potwierdzenie dostarczenia

en: Remo_ve references
pl: Usuń odniesienia

en: Show _ruler
pl: Pokaż li_nijkę

en: _Normal
pl: Z_wykły

en: _All
pl: W_szystkim

en: _Sender
pl: Nadawcy

en: _Mailing-list
pl: Na listę wysyłkową

en: _Highest
pl: Najwyższa

en: Hi_gh
pl: Wysoka

en: Lo_w
pl: Niska

en: _Lowest
pl: Najniższa

en: _Automatic
pl: S_am wykryj

en: 7bit ASCII (US-ASC_II)
pl: 7 bitowe ASCII (US-ASCII)

en: Unicode (_UTF-8)
pl: Unikod (UTF-8)

en: Central European (ISO-8859-_2)
pl: Środkowoeuropejskie (ISO-8859-2)

en: Greek (ISO-8859-_7)
pl: Greckie (ISO-8859-7)

en: Turkish (ISO-8859-_9)
pl: Tureckie (ISO-8859-9)

en: New message From format error.
pl: Błędny format nadawcy wiadomości.

en: New message subject format error.
pl: Błędny format tematu wiadomości.

en: The body of the "New message" template has an error at line %d.
pl: Błąd w treści wiadomości w wierszu %d.

en: Unable to reply. The original email probably doesn't exist.
pl: Nie można odpowiedzieć. Pierwotna wiadomość prawdopodobnie nie istnieje.

en: The "From" field of the "Reply" template contains an invalid email address.
pl: Pole "Od" wzorca "Odpowiedz" zawiera nieprawidłowy adres email.

en: The body of the "Reply" template has an error at line %d.
pl: Błąd formatu wzorca (treść wiadomości) w wierszu %d.

en: The "From" field of the "Forward" template contains an invalid email address.
pl: Pole "Od" wzorca "Przekaż" zawiera nieprawidłowy adres email.

en: The body of the "Forward" template has an error at line %d.
pl: Błąd formatu wzorca (treść wiadomości) w wierszu %d.

en: Fw: multiple emails
pl: Fw: kilka wiadomości email

en: The body of the "Redirect" template has an error at line %d.
pl: Błąd w formacie wiadomości przekierowującej w wierszu %d.

en: Cc:
pl: DW:

en: Bcc:
pl: UDW:

en: Reply-To:
pl: Odpowiedz-Do:

en: Newsgroups:
pl: Źródła wieści:

en: Followup-To:
pl: Odpowiedzi-Do(FUT):

en: In-Reply-To:
pl: W odpowiedzi na:

en: To:
pl: Do:

en: Couldn't attach a file (charset conversion failed).
pl: Nie można dołączyć pliku (nie udało się przekształcić zestawu znaków).

en: The following file has been attached: 
    %s | The following files have been attached: 
    %s
pl[0]: Następujący plik został dołączony:
    %s
pl[1]: Następujące pliki zostały dołączone:
    %s
pl[2]: Następujące pliki zostały dołączone:
    %s

en: The "Quotation mark" of the template is invalid.
pl: "Znacznik cytatu" wzorca jest nieprawidłowy.

en: Could not get size of file '%s'.
pl: Nie można pobrać rozmiaru pliku '%s'.

en: You are about to insert a file of %s in the message body. Are you sure you want to do that?
pl: Zamierzasz wstawić plik z %s do treści wiadomości. Na pewno chcesz kontynuować?

en: Are you sure?
pl: Czy jesteś pewny?

en: _Insert
pl: Ws_taw

en: File %s is empty.
pl: Plik %s jest pusty.

en: Empty file
pl: Pusty plik

en: _Attach anyway
pl: Z_ałącz mimo tego

en: Can't read %s.
pl: Nie można odczytać %s

en: Message: %s
pl: Wiadomość: %s

en:  [Edited]
pl:  [zmieniono]

en: %s - Compose message%s
pl: %s - Pisanie wiadomości %s

en: [no subject] - Compose message%s
pl: [brak tematu] - Tworzenie wiadomości %s

en: Compose message
pl: Napisz nową wiadomość

en: Account for sending mail is not specified.
    Please select a mail account before sending.
pl: Nie podano konta, z którego wysyłasz pocztę.
    Wybierz konto przed wysłaniem.

en: The only recipient is the default '%s' address. Send anyway?
pl: Jedynym odbiorą jest domyślny adres '%s'. Wysłać mimo to?

en: Send
pl: Wyślij

en: _Send
pl: _Wyślij

en: Recipient is not specified.
pl: Nie podano odbiorcy.

en: Subject is empty. %s
pl: Temat wiadomości jest pusty. %s

en: Send it anyway?
pl: Czy mimo to chcesz wysłać tą wiadomość ?

en: Queue it anyway?
pl: Czy mimo to chcesz dodać tę wiadomość do kolejki ?

en: Send later
pl: Wyślij później

en: _Queue
pl: Kolejka

en: Sending to %d recipients. %s
pl: Wysyłanie do %d odbiorców. %s

en: Could not queue message.
pl: Nie można zakolejkować do wysłania wiadomości.

en: Could not queue message:
    
    %s.
pl: Nie można zakolejkować do wysłania wiadomości:
    %s.

en: Could not queue message for sending:
    
    Signature failed: %s
pl: Nie można zakolejkować wiadomości do wysłania:
    
    Błąd sygnatury %s

en: Could not queue message for sending:
    
    Encryption failed: %s
pl: Nie można zakolejkować wiadomości do wysłania:
    
    Błąd szyfrowania: %s

en: Could not queue message for sending:
    
    Charset conversion failed.
pl: Nie można dodać wiadomości do kolejki wysyłkowej:
    
    Nie udało się przekształcić zestawu znaków.

en: Could not queue message for sending:
    
    Couldn't get recipient encryption key.
pl: Nie można zakolejkować wiadomości do wysłania:
    
    Nie odnaleziono klucza szyfrującego odbiorcy.

en: The message was queued but could not be sent.
    Use "Send queued messages" from the main window to retry.
pl: Wiadomość została zakolejkowana, ale nie mogła zostać wysłana
    Użyj "Wyślij zakolejkowane wiadomości" z głównego okna by ponowić.

en: %s
    You can try to "Send" again or queue the message with "Send later"
pl: %s
    Możesz spróbować "Wysłać" ponownie lub umieścić wiadomość w kolejce do "Wysłania później"

en: Can't convert the character encoding of the message 
    to the specified %s charset.
    Send it as %s?
pl: Nie można przekształcić kodowania znaków wiadomości 
    do danego zestawu znaków %s.
    Czy wysłać jako %s ?

en: Line %d exceeds the line length limit (998 bytes).
    The contents of the message might be broken on the way to the delivery.
    
    Send it anyway?
pl: Wiersz %d przekracza graniczną długość (998 bajtów).
    Treść tej wiadomości może ulec uszkodzeniu podczas dostarczania.
    
    Czy wysłać ją mimo tego?

en: Encryption warning
pl: Ostrzeżenie dotyczące szyfrowania

en: C_ontinue
pl: K_ontynuuj

en: No account for sending mails available!
pl: Brak konta do wysyłania poczty!

en: Selected account isn't NNTP: Posting is impossible.
pl: Wybrane konto nie jest kontem NNTP: Wysłanie wiadomości niemożliwe.

en: Attachment %s doesn't exist anymore. Ignore?
pl: Załącznik %s już nie istnieje. Czy pominąć go?

en: Cancel drafting
pl: Zaniechaj szkicowania

en: Cancel sending
pl: Przerwij wysyłanie

en: Ignore attachment
pl: Pomiń załącznik

en: Original %s part
pl: Pierwotna cześć %s

en: Add to address _book
pl: Dodaj do książki adresowej

en: Delete entry contents
pl: Usuń zawartość wpisu

en: Use <tab> to autocomplete from addressbook
pl: Aby uzupełnić adres z książki adresowej, naciśnij klawisz <tab>

en: Mime type
pl: Rodzaj MIME

en: Size
pl: Rozmiar

en: Save Message to
pl: Zapisz wiadomość w

en: _Browse
pl: _Przeglądaj

en: Select folder to save message to
pl: Wybierz katalog do zapisu wiadomości

en: Hea_der
pl: Na_główek

en: _Attachments
pl: Z_ałączniki

en: Othe_rs
pl: In_ne

en: S_ubject:
pl: Temat:

en: Spell checker could not be started.
    %s
pl: Nie udało się uruchomić sprawdzania pisowni.
    %s

en: _From:
pl: _Od:

en: Account to use for this email
pl: Konto do użycia dla tej wiadomości

en: Sender address to be used
pl: Adres nadawcy do użycia

en: The privacy system '%s' cannot be loaded. You will not be able to sign or encrypt this message.
pl: Nie można wczytać systemu ochrony prywatności '%s'. Nie będzie można ani podpisać, ani zaszyfrować tej wiadomości.

en: _None
pl: _Brak

en: The body of the template has an error at line %d.
pl: Treść wzorca zawiera błąd w wierszu %d.

[ctx: '%s' stands for a header name]
en: Template '%s' format error.
pl: Błąd formatu wzorca '%s'.

en: Invalid MIME type.
pl: Nieprawidłowy rodzaj MIME.

en: File doesn't exist or is empty.
pl: Plik nie istnieje lub jest pusty.

en: Properties
pl: Właściwości...

en: MIME type
pl: Rodzaj MIME

en: Encoding
pl: Kodowanie

en: Path
pl: Ścieżka

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: Could not write the body to file:
    %s
pl: Nie można zapisać treści do pliku
    %s

en: Socket communication with an external editor is not available on Windows.
pl: Porozumiewanie się gniazdami przy użyciu zewnętrznego edytora jest niedostępne na Windowsie.

en: Could not spawn the following external editor command:
    %s
    %s
pl: Nie można utworzyć następującego polecenia edytora zewnętrznego:
    %s
    %s

en: External editor stopped with an error: %s
pl: Zewnętrzy edytor zatrzymał się z błędem: %s

en: process id: %
pl: id procesu: %

en: The external editor is still working.
    Force terminating the process?
    %s
pl: Zewnętrzny edytor wciąż pracuje.
    Wymusić zakończenie jego działania?
    %s

en: Claws Mail needs network access in order to send this email.
pl: Claws Mail potrzebuje dostępu do sieci aby wysłać tę wiadomość.

en: Could not save draft.
pl: Nie można zapisać kopii roboczej.

en: Could not save draft
pl: Nie można zapisać kopii roboczej

en: Could not save draft.
    Do you want to cancel exit or discard this email?
pl: Nie można zapisać kopii roboczej
    Co chcesz zrobić z tą wiadomością ?

en: _Cancel exit
pl: _Anuluj i wyjdź

en: _Discard email
pl: Porzuć wia_domość

en: Select file
pl: Zaznacz plik

en: File '%s' could not be read.
pl: Nie można odczytać pliku '%s'.

en: File '%s' contained invalid characters
    for the current encoding, insertion may be incorrect.
pl: Bieżące kodowanie nie obsługuje
    wszystkich znaków pliku '%s', więc może się on wstawić niepoprawnie.

en: Discard message
pl: Porzucanie wiadomości

en: This message has been modified. Discard it?
pl: Wiadomość ta uległa zmianie. Czy porzucić te zmiany?

en: _Discard
pl: Por_zuć

en: _Save to Drafts
pl: Zapi_sz w katalogu roboczych

en: Save changes
pl: Zapisywanie zmian

en: This message has been modified. Save the latest changes?
pl: Wiadomość ta uległa zmianie. Czy zapisać te zmiany?

en: _Don't save
pl: _Nie zapisuj

en: Do you want to apply the template '%s'?
pl: W jaki sposób chcesz użyć szablonu '%s'?

en: Apply template
pl: Użycie szablonu

en: _Replace
pl: Z_astąp

en: Do you want to insert the contents of the file into the message body, or attach it to the email? | Do you want to insert the contents of the %d files into the message body, or attach them to the email?
pl[0]: Wstawić plik do treści wiadomości, czy dodać go jako załącznik?
pl[1]: Wstawić %d pliki do treści wiadomości, czy dodać je jako załączniki?
pl[2]: Wstawić %d plików do treści wiadomości, czy dodać je jako załączniki?

en: Insert or attach?
pl: Wstawić czy załączyć?

en: _Attach
pl: Z_ałącz

en: Quote format error at line %d.
pl: Błąd formatu cytowania w wierszu %d.

en: You are about to reply to %d messages. Opening the windows could take some time. Do you want to continue?
pl: Zamierzasz odpowiedzieć na %d wiadomości. Otworzenie takiej ilości okien może zająć trochę czasu. Na pewno chcesz kontynuować ?

en: Claws Mail process (%ld) received signal %ld
pl: Proces Claws Mail (%ld) otrzymał sygnał %ld

en: Claws Mail has crashed
pl: Claws Mail zakończył działanie z powodu błędu

en: %s.
    Please file a bug report and include the information below.
pl: %s.
    Proszę wysłać zgłoszenie o błędzie i dołączyć następujące szczegóły.

en: Debug log
pl: Dziennik diagnostyczny

en: Close
pl: Zamknij

en: Save...
pl: Zapisz...

en: Create bug report
pl: Utwórz zgłoszenie o błędzie

en: Save crash information
pl: Zapisz szczegóły po wysypaniu się

en: Add New Person
pl: Dodaj nową osobę

en: Adding a new person requires at least one of the
    following values to be set:
     - Display Name
     - First Name
     - Last Name
     - Nickname
     - any email address
     - any additional attribute
    
    Click OK to keep editing this contact.
    Click Cancel to close without saving.
pl: Dodanie nowej osoby wymaga ustawienia
    przynajmniej jednej z poniższych wartości:
     - Nazwa wyświetlana
     - Imię
     - Nazwisko
     - Pseudonim
     - dowolny adres pocztowy
     - dowolny dodatkowe cechy
    
    Naciśnij OK, aby wznowić edytowanie tego kontaktu.
    Naciśnij Anuluj, aby wyjść bez zapisywania.

en: Adding a new person requires at least one of the
    following values to be set:
     - First Name
     - Last Name
     - any email address
     - any additional attribute
    
    Click OK to keep editing this contact.
    Click Cancel to close without saving.
pl: Dodanie nowej osoby wymaga ustawienia
    przynajmniej jednej z poniższych wartości:
     - Imię
     - Nazwisko
     - dowolny adres pocztowy
     - dowolny dodatkowe cechy
    
    Naciśnij OK, aby wznowić edytowanie tego kontaktu.
    Naciśnij Anuluj, aby wyjść bez zapisywania.

en: Edit Person Details
pl: Zmień dane osobowe

en: An Email address must be supplied.
pl: Należy wpisać adres pocztowy.

en: A Name and Value must be supplied.
pl: Należy wpisać nazwę oraz wartość.

en: Discard
pl: Por_zuć

en: Apply
pl: Zatwierdź

en: Edit Person Data
pl: Edytuj dane osobowe

en: Choose a picture
pl: Wybierz obraz

en: Failed to import image: 
    %s
pl: Nie udało się zaimportować obrazu: 
    %s

en: _Set picture
pl: U_staw obraz

en: _Unset picture
pl: _Usuń obraz

en: Photo
pl: Zdjęcie

en: Display Name
pl: Wyświetlana nazwa

en: Last Name
pl: Nazwisko

en: First Name
pl: Imię

en: Nickname
pl: Pseudonim

en: Value
pl: Wartość

en: _User Data
pl: Dane _użytkownika

en: _Email Addresses
pl: Adr_esy e-mail

en: O_ther Attributes
pl: In_ne Cechy

en: Failed to save image: 
    %s
pl: Nie udało się zapisać obrazu: 
    %s

en: File appears to be OK.
pl: Plik zdaje się być poprawny.

en: File does not appear to be a valid address book format.
pl: Plik nie wygląda na prawidłowy format książki adresowej.

en: Could not read file.
pl: Nie można otworzyć pliku.

en: Edit Addressbook
pl: Edytuj książkę adresową

en:  Check File
pl:  Sprawdź plik

en: File
pl: Plik

en: Add New Addressbook
pl: Książka adresowa

en: A Group Name must be supplied.
pl: Trzeba podać nazwę grupy

en: Edit group data
pl: Zmień dane grupy

en: Group Name
pl: Nazwa grupy

en: Available Addresses
pl: Dostępne adresy

en: Addresses in Group
pl: Adresy w grupie

en: Edit group details
pl: Zmień szczegóły grupy

en: Add new group
pl: Dodaj nową grupę

en: Edit folder
pl: Edytuj katalog

en: Input the new name of folder:
pl: Podaj nazwę nowego katalogu:

en: New folder
pl: Nowy katalog

en: Input the name of new folder:
pl: Wpisz nazwę nowego katalogu:

en: File does not appear to be JPilot format.
pl: Plik nie wygląda na plik w formacie JPilot.

en: Select JPilot File
pl: Wybierz plik JPilot

en: Edit JPilot Entry
pl: Edytuj wpis JPilot

en: Additional e-Mail address item(s)
pl: Dodatkowe dane dot. adresów e-mail

en: Add New JPilot Entry
pl: Dodaj nowy wpis JPilot

en: Edit LDAP - Select Search Base
pl: Edytuj LDAP - Wybierz podstawę wyszukiwania

en: Hostname
pl: Nazwa gospodarza

en: Search Base
pl: Podstaw wyszukiwania

en: Available Search Base(s)
pl: Dostępne podstawowy wyszukiwania

en: Could not read Search Base(s) from server - please set manually
pl: Nie można uzyskać Podstaw(y) Wyszukiwania z serwera - proszę ustawić ręcznie

en: Could not connect to server
pl: Nie można połączyć się z serwerem

en: A Name must be supplied.
pl: Należy wpisać nazwę.

en: A Hostname must be supplied for the server.
pl: Nazwa gospodarza musi zostać podana dla serwera.

en: At least one LDAP search attribute should be supplied.
pl: Przynajmniej jeden atrybut przeszukiwania LDAP powinien zostać podany.

en: Connected successfully to server
pl: Podłączony prawidłowo do serwera

en: Edit LDAP Server
pl: Edytuj dane serwera LDAP

en: A name that you wish to call the server.
pl: Nazwa jaką chcesz nazywać serwer.

en: This is the hostname of the server. For example, "ldap.example.org" may be appropriate for the "example.org" organization. An IP address may also be used. You may specify "localhost" if running an LDAP server on the same computer as Claws Mail.
pl: To jest nazwa gospodarza serwera. Przykładowo "ldap.mojadomena.com" może być właściwą nazwą dla organizacji "mojadomena.com". Równie dobrze można użyć adresu IP. Możesz użyć "localhost" jeżeli serwer LDAP działa na tym samym komputerze co Claws Mail.

en: Enable secure connection to the LDAP server via STARTTLS. Connection starts unencrypted and is secured by STARTTLS command. If connection fails, be sure to check the correct configuration in ldap.conf (TLS_CACERTDIR and TLS_REQCERT fields).
pl: Włącz bezpieczne połączenie do serwera LDAP via STARTTLS. Połączenie rozpoczyna się niezaszyfrowane a następnie jest zabezpieczane poleceniem STARTTLS. Jeśli połączenie nie powiedzie się sprawdź ustawienia w pliku ldap.conf (pola TLS_CACERTDIR i TLS_REQCERT).

en: Enable secure connection to the LDAP server via TLS. If connection fails, be sure to check the correct configuration in ldap.conf (TLS_CACERTDIR and TLS_REQCERT fields).
pl: Włącz bezpieczne połączenie do serwera LDAP via TLS. Jeśli połączenie nie powiedzie się sprawdź ustawienia w pliku ldap.conf (pola TLS_CACERTDIR i TLS_REQCERT).

en: The port number that the server listens on. Port 389 is the default.
pl: Numer portu na którym nasłuchuje serwer. Domyślnie jest to port 389.

en:  Check Server
pl:  Sprawdź Serwer

en: Press this button to test the connection to the server.
pl: Wciśnięcie tego przycisku spowoduje przetestowanie połączenia do serwera.

en: This specifies the name of the directory to be searched on the server. Examples include:
      dc=claws-mail,dc=org
      ou=people,dc=domainname,dc=com
      o=Organization Name,c=Country
pl: Określa nazwę katalogu który będzie przeszukiwany na serwerze.Przykład zawiera:
      dc=claws-mail,dc=org
      ou=ludzie,dc=domena,dc=com
      o=nazwa organizacji,c=kraj

en: Press this button to lookup the name of available directory names on the server.
pl: Wyciśnięcie tego przycisku spowoduje wyszukanie nazwy w katalogu nazw serwera.

en: Search Attributes
pl: Atrybuty przeszukiwania

en: A list of LDAP attribute names that should be searched when attempting to find a name or address.
pl: Lista nazw atrybutów LDAP, która powinna być szukana podczas próby odnalezienia nazwy lub adresu.

en:  Defaults
pl:  Domyślne

en: This resets the attribute names to a default value that should find most names and addresses during a name or address search process.
pl: Atrybuty nazw zostaną zresetowane do domyślnych wartości które powinny odpowiadać większości nazw i adresów podczas szukania nazwy lub adresu.

en: Max Query Age (secs)
pl: Graniczny wiek zapytania (sekundy)

en: This defines the maximum period of time (in seconds) that an address search result is valid for address completion purposes. Search results are stored in a cache until this period of time has passed and then retired. This will improve the response time when attempting to search for the same name or address on subsequent address completion requests. The cache will be searched in preference to performing a new server search request. The default value of 600 seconds (10 minutes), should be sufficient for most servers. A larger value will reduce the search time for subsequent searches. This is useful for servers that have slow response times at the expense of more memory to cache results.
pl: Określa graniczny czas oczekiwania (w sekundach) podczas którego wynik poszukiwania adresu jest aktualny w funkcji podpowiadania. Wyniki poszukiwań są przechowywane w pamięci podręcznej dopóki ten okres czasu nie upłynie. Umożliwia to na polepszenie szybkości odpowiedzi w wypadku poszukiwania tej samej nazwy lub adresu w celu pokazania podpowiedzi. Najpierw będzie przeszukiwana pamięć podręczna a dopiero potem będą wykonywane zapytania do serwera. Domyślną wartością jest 60 sekund (10 min) co powinno być najbardziej odpowiednie dla większości serwerów. Większa wartość przyspieszy szybkość sekwencyjnych poszukiwań. Będzie ona użyteczna dla serwerów, które maja długie czasy odpowiedzi przy czym zwiększy się zużycie pamięci na pamięć podręczną.

en: Include server in dynamic search
pl: Dołącz serwer do dynamicznego szukania

en: Check this option to include this server for dynamic searches when using address completion.
pl: Zaznacz to pole, aby uwzględnić ten serwer w dynamicznym wyszukiwaniu podczas używania uzupełniania adresu.

en: Match names 'containing' search term
pl: Zaznacz nazwy 'zawierające' szukane pojęcie

en: Searches for names and addresses can be performed either using "begins-with" or "contains" search term. Check this option to perform a "contains" search; this type of search usually takes longer to complete. Note that for performance reasons, address completion uses "begins-with" for all searches against other address interfaces.
pl: Poszukiwania nazw lub adresów mogą być wykonywane przy użyciu terminów wyszukiwania "begins-with" i "contains". Zaznacz tą opcję aby wykonać poszukiwanie "contains", ten typ poszukiwania zazwyczaj zajmuje więcej czasu. Ze względu na  wydajność dopełnianie adresów wykorzystuje "begins-with" do wszystkich poszukiwań.

en: Bind DN
pl: Łącz DN

en: The LDAP user account name to be used to connect to the server. This is usually only used for protected servers. This name is typically formatted as: "cn=user,dc=claws-mail,dc=org". This is usually left empty when performing a search.
pl: Nazwa konta użytkownika LDAP użyta do łączenia z serwerem. Jest zwykle używana do zabezpieczonych serwerów. Ta nazwa jest zwykle formatowana jako: "cn=user,dc=claws,dc=com". Zwykle zostaje puste podczas wyszukiwania.

en: Bind Password
pl: Łącz hasło

en: The password to be used when connecting as the "Bind DN" user.
pl: Hasło, które zostanie użyte podczas łączenia jako użytkownik "BindDN"

en: Show password
pl: Pokaż hasło

en: Timeout (secs)
pl: Czas oczekiwania (sekundy)

en: The timeout period in seconds.
pl: Czas oczekiwania w sekundach

en: Maximum Entries
pl: Graniczna liczba wpisów

en: The maximum number of entries that should be returned in the search result.
pl: Graniczna liczba wyników zwrócona podczas wyszukiwania.

en: Basic
pl: Podstawowe

en: Extended
pl: Rozszerzone

en: Add New LDAP Server
pl: Dodaj nowy serwer LDAP

[ctx: Window title]
en: Tags configuration
pl: Ustawienia znaczników

[ctx: Window title]
en: Modify tags
pl: Zmień znaczniki

en: Tag
pl: Znacznik

en: Delete tag
pl: Usuń znacznik

en: Do you really want to delete this tag?
pl: Czy na pewno usunąć tą etykietę?

en: Delete all tags
pl: Usuń wszystkie znaczniki

en: Do you really want to delete all tags?
pl: Czy na pewno usunąć wszystkie znaczniki?

en: You entered a reserved tag name, please choose another instead.
pl: Wpisałeś zarezerwowaną nazwę znacznika, spróbuj wpisać inną.

en: New tag:
pl: Nowy znacznik:

en: Add the new tag
pl: Dodaj nowy znacznik

en: Delete the selected tag
pl: Usuń zaznaczony znacznik

en: Choose the tag(s) for the message(s).
    Changes are immediately applied.
pl: Wybierz znacznik(i) dla wiadomości.
    Zmiany są stosowane natychmiast.

en: File does not appear to be vCard format.
pl: Plik nie wydaje się być w formacie vCard

en: Select vCard File
pl: Wybierz plik vCard

en: Edit vCard Entry
pl: Edytuj wpis vCard

en: Add New vCard Entry
pl: Dodaj nowy wpis vCard

en: Impossible to set the client certificate.
pl: Nie można było przypisać certyfikatu klienta.

en: couldn't get xover range
pl: nie można pobrać zakresu xover

en: couldn't get xhdr range
pl: nie można pobrać zakresu xhdr

en: Please specify output directory and file to create.
pl: Proszę sprecyzuj katalog wyjściowy i plik do stworzenia.

en: Select stylesheet and formatting.
pl: Wybierz wzór stylów i formatowanie.

en: File exported successfully.
pl: Plik został wyeksportowany prawidłowo.

en: The HTML output directory '%s'
    does not exist. Do you want to create it?
pl: Katalog wyjściowy HTML '%s' nie istnieje.
    Czy chcesz go stworzyć?

en: Create directory
pl: Utwórz katalog

en: Could not create output directory for HTML file:
    %s
pl: Nie można było stworzyć katalogu wyjściowego dla pliku HTML:
    %s

en: Failed to Create Directory
pl: Nie powiodło się tworzenie katalogu

en: Error creating HTML file
pl: Błąd podczas tworzenia pliku HTML

en: Select HTML output file
pl: Wybierz plik wyjściowy HTML

en: HTML Output File
pl: Plik wyjściowy HTML

en: B_rowse
pl: P_rzeglądaj

en: Stylesheet
pl: Wzór stylów

en: None
pl: Brak

en: Default
pl: Domyślnie

en: Full
pl: Pełny

en: Custom
pl: Własne

en: Custom-2
pl: Własne-2

en: Custom-3
pl: Własne-3

en: Custom-4
pl: Własne-4

en: Full Name Format
pl: Pełna nazwa formatu

en: First Name, Last Name
pl: Nazwisko, Imię

en: Last Name, First Name
pl: Imię, Nazwisko

en: Color Banding
pl: Pasek koloru

en: Format Email Links
pl: Formatowanie odnośników e-mailowych

en: Format User Attributes
pl: Cechy formatowania użytkownika

en: Address Book:
pl: Książka Adresowa:

en: File Name:
pl: Nazwa Pliku:

en: Open with Web Browser
pl: Otwórz w przeglądarce sieciowej

en: Export Address Book to HTML File
pl: Wyeksportuj książkę adresową do pliku HTML

en: _Previous
pl: _Poprzednia

en: _Next
pl: _Następna

en: File Info
pl: Szczegóły pliku

en: Please specify output directory and LDIF filename to create.
pl: Wybierz katalog wyjściowy oraz nazwę pliku LDIF, który zostanie utworzony.

en: Specify parameters to format distinguished name.
pl: Ustaw parametry do formatowania wyróżnionej nazwy.

en: LDIF Output Directory '%s'
    does not exist. OK to create new directory?
pl: Katalog wyjściowy LDIF '%s' nie istnieje.
    Czy stworzyć nowy katalog?

en: Create Directory
pl: Utwórz katalog

en: Could not create output directory for LDIF file:
    %s
pl: Nie można było stworzyć katalogu wyjściowego dla pliku LDIF:
    %s

en: Suffix was not supplied
pl: Nie podano przedrostka

en: A suffix is required if data is to be used for an LDAP server. Are you sure you wish to proceed without a suffix?
pl: Przedrostek jest niezbędny aby dane były poprawnie przetwarzane przez serwer LDAP. Kontynuować bez przedrostka?

en: Error creating LDIF file
pl: Błąd podczas tworzenia pliku LDIF

en: Select LDIF output file
pl: Wybierz plik wyjściowy LDIF

en: LDIF Output File
pl: Plik wyjściowy LDIF

en: The address book Unique ID is used to create a DN that is formatted similar to:
      uid=102376,ou=people,dc=claws-mail,dc=org
pl: Unikalne ID książki adresowej jest użyte do stworzenia WN formatowanej podobnie do:
     uid=102376,ou=ludzie,dc=claws,dc=org

en: The address book Display Name is used to create a DN that is formatted similar to:
      cn=John Doe,ou=people,dc=claws-mail,dc=org
pl: Wyświetlana Nazwa książki adresowej jest używana do stworzenia WN formatowanej podobnie do:
     cn=Jan Nowak,ou=ludzie,dc=claws,dc=org

en: The first Email Address belonging to a person is used to create a DN that is formatted similar to:
      mail=john.doe@domain.com,ou=people,dc=claws-mail,dc=org
pl: Pierwszy adres Email należący do osoby jest użyty do tworzenia WN który jest formatowany podobnie do:
     mail=jan.nowak@domena.com,ou=ludzie,dc=claws-mail,dc=org

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: The suffix is used to create a "Distinguished Name" (or DN) for an LDAP entry. Examples include:
      dc=claws-mail,dc=org
      ou=people,dc=domainname,dc=com
      o=Organization Name,c=Country
pl: Przyrostek jest użyty do stworzenia "Wyróżnionej Nazwy" (lub WN) dla wpisu LDAP. Przykład zawiera:
      dc=claws,dc=org
      ou=ludzie,dc=nazwadomeny,dc=com
      o=Nazwa organizacji,c=Państwo

en: Relative DN
pl: Relatywne WN

en: Unique ID
pl: Niepowtarzalny identyfikator

en: The LDIF file contains several data records that are usually loaded into an LDAP server. Each data record in the LDIF file is uniquely identified by a "Distinguished Name" (or DN). The suffix is appended to the "Relative Distinguished Name" (or RDN) to create the DN. Please select one of the available RDN options that will be used to create the DN.
pl: Plik LDIF zawiera szereg danych zwykle wczytywanych do serwera LDAP. Każdy element z pliku LDIF posiada niepowtarzalny identyfikator "Wyróżniona Nazwa" (lub WN). Przyrostek jest dodawany do "Relatywnie Wyróżnionej Nazwy" (lub RWN) aby stworzyć WN. Proszę wybrać jedną z dostępnych opcji RWN która zostanie użyta do stworzenia WN.

en: Use DN attribute if present in data
pl: Użyj atrybutu WN jeżeli obecny w danych

en: The addressbook may contain entries that were previously imported from an LDIF file. The "Distinguished Name" (DN) user attribute, if present in the address book data, may be used in the exported LDIF file. The RDN selected above will be used if the DN user attribute is not found.
pl: Książka adresowa może zawierać wpisy które zostały wcześniej zaimportowane z pliku LDIF. "Wyróżniona Nazwa" (WN) atrybutu użytkownika, jeśli obecna w książce adresowej, może zostać użyta w eksportowanym pliku LDIF. RWN zaznaczone powyżej zostanie użyte jeżeli atrybut użytkownika WN nie zostanie znaleziony.

en: Exclude record if no Email Address
pl: Pomijaj wpisy bez adresu E-Mail

en: An addressbook may contain entries without Email Addresses. Check this option to ignore these records.
pl: Książka adresowa może zawierać wpisy bez adresu E-Mail. Zaznaczenie tego pola, spowoduje że takie wpisy będą pomijane.

en: Export Address Book to LDIF File
pl: Eksportowanie książki adresowej do pliku LDIF

en: Distinguished Name
pl: Unikalna nazwa

en: Export to mbox file
pl: Eksportowanie do pliku mbox

en: Locate the folder to export and specify the mbox file.
pl: Wybierz katalog, do którego chcesz wyeksportować i wskaż plik mbox.

en: Source folder:
pl: Katalog źródłowy:

en: Mbox file:
pl: Plik skrzynki mbox:

en: Target mbox filename can't be left empty.
pl: Wynikowa nazwa pliku mbox nie może być pusta.

en: Source folder can't be left empty.
pl: Katalog wynikowy nie może być pusty.

en: Couldn't find the source folder.
pl: Nie można odnaleźć katalogu źródłowego.

en: Select exporting file
pl: Wybierz plik eksportu

en: Select folder to export
pl: Wybierz katalog do eksportu

en: Full Name
pl: Pełna Nazwa

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Claws Mail Address Book
pl: Książka adresowa Claws Mail

en: Name already exists but is not a directory.
pl: Wybrana nazwa występuje ale nie jest katalogiem.

en: No permissions to create directory.
pl: Nie mam prawa utworzyć katalogu.

en: Name is too long.
pl: Nazwa jest za długa.

en: Not specified.
pl: Nie określono.

en: The file %s is missing! Do you want to use the backup file from %s?
pl: Brakuje pliku %s! Czy chcesz użyć pliku pobranego z kopi bezpieczeństwa %s?

en: Could not copy %s to %s
pl: Nie można skopiować %s do %s

en: The file %s is empty or corrupted! Do you want to use the backup file from %s?
pl: Plik %s jest pusty lub uszkodzony! Czy chcesz użyć pliku z kopi bezpieczeństwa %s?

en: rule is not account-based
pl: zasada nie zależy od konta

en: rule is account-based, matching the account currently used to retrieve messages
pl: zasada zależna od konta, nie dopasowana do bieżącego konta które służy do pobierania wiadomości

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], matching the account currently used to retrieve messages
pl: zasada zależna od konta [id=%d, name='%s'], dopasowana do bieżącego konta, które jest używane do pobierania wiadomości

en: rule is account-based, not matching the account currently used to retrieve messages
pl: zasada zależna od konta, nie dopasowana do bieżącego konta, które służy do pobierania wiadomości

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], not matching the account currently used to retrieve messages [id=%d, name='%s']
pl: zasada zależna od konta [id=%d, name='%s'], nie dopasowywana do bieżącego konta, które służy do pobierania wiadomości [id=%d, name='%s']

en: rule is not account-based, but all rules are applied on user request anyway
pl: zasada jest niezależna od konta, mimo to stosowane są wszystkie zasady na życzenie użytkownika

en: rule is account-based, but all rules are applied on user request anyway
pl: zasada jest zależna od konta, mimo to stosowane są wszystkie zasady na życzenie użytkownika

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], but all rules are applied on user request anyway
pl: zasada zależna od konta [id=%d, name='%s'], ale wszystkie reguły są dopasowywane na żądanie użytkownika mimo tego

en: rule is account-based, skipped on user request
pl: zasada zależna od konta, pominięta na życzenie użytkownika

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], skipped on user request
pl: zasada zależna od konta [id=%d, name='%s'], pomijane na życzenie użytkownika

en: rule is account-based, matching current account
pl: zasada zależna od konta, dopasowywana do bieżącego konta

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], matching current account [id=%d, name='%s']
pl: zasada zależna od konta [id=%d, name='%s'], dopasowywana do bieżącego konta [id=%d, name='%s']

en: rule is account-based, not matching current account
pl: zasada zależna od konta, nie dopasowywana do bieżącego konta

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], not matching current account [id=%d, name='%s']
pl: zasada zależna od konta [id=%d, name='%s'], nie dopasowywana do bieżącego konta [id=%d, name='%s']

en: applying action [ %s ]
pl: zastosowuje działania [ %s ]

en: action could not apply
pl: nie można zastosować działania

en: no further processing after action [ %s ]
pl: brak dalszych procedur po akcji [ %s ]

en: processing rule '%s' [ %s ]
pl: przetwarzanie zasady '%s' [ %s ]

en: processing rule <unnamed> [ %s ]
pl: przetwarzanie zasady <nienazwana> [ %s ]

en: disabled rule '%s' [ %s ]
pl: wyłączona zasada '%s' [ %s ]

en: disabled rule <unnamed> [ %s ]
pl: wyłączona zasada <nienazwana> [ %s ]

en: undetermined
pl: nieokreślone

en: manually
pl: ręcznie

en: folder processing
pl: przetwarzania katalogu

en: pre-processing
pl: przetwarzanie przed

en: post-processing
pl: post-przetwarzanie

en: filtering message (%s%s%s)
    %smessage file: %s
    %s%s %s
    %s%s %s
    %s%s %s
    %s%s %s
pl: filtruje wiadomość (%s%s%s)
    %splik wiadomości: %s
    %s%s %s
    %s%s %s
    %s%s %s
    %s%s %s

en: filtering message (%s%s%s)
    %smessage file: %s
pl: filtruje wiadomość (%s%s%s)
    %splik wiadomości: %s

en: Inbox
pl: Przychodząca

en: Sent
pl: Wysłane

en: Queue
pl: Kolejka

en: Trash
pl: Kosz

en: Drafts
pl: Kopie robocze

en: Processing (%s)...
pl: Przetwarzanie (%s)...

en: Copying %s to %s...
pl: Kopiowanie %s do %s...

en: Moving %s to %s...
pl: Przenoszenie %s do %s...

en: Updating cache for %s...
pl: Uaktualnianie pamięci podręcznej dla %s ...

en: Processing messages...
pl: Przetwarzanie wiadomości...

en: Synchronising %s for offline use...
pl: Synchronizowanie %s do użytku w trybie niesieciowym...

en: A folder name cannot begin or end with a dot.
pl: Nazwa katalogu nie może kończyć ani zaczynać się kropką.

en: A folder name can not end with a space.
pl: Nazwa katalogu nie może się kończyć ani zaczynać spacją.

en: Select folder
pl: Wybór katalogu

en: NewFolder
pl: Nowy katalog

en: Inherit properties and processing rules from parent folder
pl: Odziedzicz po katalogu nadrzędnym właściwości i zasady przetwarzania

en: '%c' can't be included in folder name.
pl: '%c' nie może występować w nazwie katalogu.

en: The folder '%s' already exists.
pl: Katalog '%s' już istnieje.

en: Can't create the folder '%s'.
pl: Nie można utworzyć katalogu '%s'.

en: Mark all re_ad
pl: Ozn_acz wszystkie jako przeczytane

en: Mark all u_nread
pl: Oz_nacz wszystkie jako nieprzeczytane

en: Mark all read recursi_vely
pl: Oznacz _wszystkie wgłąb jako przeczytane

en: Mark all unread recursi_vely
pl: Oznacz _wszystkie wgłąb jako nieprzeczytane

en: R_un processing rules
pl: _Wykonaj zasady przetwarzania

en: _Search folder...
pl: Po_szukaj w katalogu...

en: Open on start-up
pl: Otwórz zaraz po uruchomieniu

en: Process_ing...
pl: Przetwarzan_ie...

en: Empty _trash...
pl: Opróżnij _kosz...

en: Send _queue...
pl: Wyślij wiadomości z k_olejki...

en: Set Displayed columns
pl: Wybierz pokazywane kolumny

en: New
pl: Nowe

en: Unread
pl: Nieprzeczytane

en: Total
pl: Łącznie

en: Setting folder info...
pl: Ustawianie szczegółów katalogu...

en: Mark all as read
pl: Oznaczanie wszystkich jako przeczytane

en: Do you really want to mark all mails in this folder and its subfolders as read?
pl: Czy na pewno oznaczyć wszystkie wiadomości w tym katalogu i podkatalogach jako przeczytane?

en: Do you really want to mark all mails in this folder as read?
pl: Czy na pewno oznaczyć wszystkie wiadomości w tym katalogu jako przeczytane?

en: Mark all as unread
pl: Oznaczanie wszystkich jako nieprzeczytane

en: Do you really want to mark all mails in this folder and its subfolders as unread?
pl: Czy na pewno oznaczyć wszystkie wiadomości w tym katalogu i podkatalogach jako nieprzeczytane?

en: Do you really want to mark all mails in this folder as unread?
pl: Czy na pewno oznaczyć wszystkie wiadomości w tym katalogu jako nieprzeczytane?

en: Scanning folder %s/%s...
pl: Odpytywanie katalogu %s/%s...

en: Scanning folder %s...
pl: Odpytywanie katalogu %s...

en: Rebuild folder tree
pl: Przebuduj drzewo katalogów

en: Rebuilding the folder tree will remove local caches. Do you want to continue?
pl: Przebudowanie drzewa katalogów usunie miejscowe pliki pamięci podręczne (cache). Czy chcesz kontynuować?

en: Rebuilding folder tree...
pl: Przebudowywanie drzewa katalogu...

en: Scanning folder tree...
pl: Odpytywanie drzewa katalogu...

en: Couldn't scan folder %s
pl: Nie można otworzyć katalogu %s

en: Checking for new messages in all folders...
pl: Sprawdzanie nowych wiadomościami we wszystkich katalogach...

en: Closing folder %s...
pl: Zamykanie katalogu %s...

en: Opening folder %s...
pl: Otwieranie katalogu %s...

en: Folder could not be opened.
pl: Katalog nie mógł zostać otworzony.

en: Empty trash
pl: Opróżnij kosz

en: Delete all messages in trash?
pl: Usunąć wszystkie wiadomości z kosza?

en: _Empty trash
pl: Opróżnij _kosz

en: Offline warning
pl: Ostrzeżenie o braku sieci

en: You're working offline. Override?
pl: Pracujesz będąc odłączonym od sieci. Czy chcesz połączyć się ponownie do sieci?

en: Send queued messages
pl: Wyślij zakolejkowane wiadomości

en: Send all queued messages?
pl: Czy wysłać wszystkie wiadomości z kolejki?

en: Some errors occurred while sending queued messages.
pl: Błędy podczas wysyłania zakolejkowanych wiadomości.

en: Some errors occurred while sending queued messages:
    %s
pl: Pojawiły się błędy podczas wysyłania zakolejkowanych wiadomości:
    %s

en: Do you really want to copy folder '%s' in '%s'?
pl: Czy na pewno skopiować katalog '%s' wewnątrz '%s'?

en: Do you really want to make folder '%s' a subfolder of '%s'?
pl: Czy na pewno utworzyć katalog '%s' jako podkatalog '%s'?

en: Copy folder
pl: Skopiuj katalog

en: Move folder
pl: Przenieś katalog

en: Copying %s to %s...
pl: Kopiowanie %s do %s...

en: Moving %s to %s...
pl: Przenoszenie %s do %s...

en: Source and destination are the same.
pl: Miejsce źródłowe i docelowe są takie same.

en: Can't copy a folder to one of its children.
pl: Nie można skopiować katalogu do jego własnego podkatalogu.

en: Can't move a folder to one of its children.
pl: Nie można przenieść katalogu do jego własnego podkatalogu.

en: A folder cannot be moved between different mailboxes.
pl: Nie można przenieść katalogu między różnymi skrzynkami.

en: Copy failed!
pl: Nie udało się skopiować!

en: Move failed!
pl: Przeniesienie nie powiodło się

en: Processing configuration for folder %s
pl: Przetwarzanie ustawień dla katalogu %s

en: The destination folder can only be used to store subfolders.
pl: Katalog docelowy może przechowywać tylko podkatalogi.

en: Newsgroup subscription
pl: Śledzenie grup wieści

en: Select newsgroups for subscription:
pl: Wybierz źródła wieści, do zapisania się:

en: Find groups:
pl: Poszukaj grup:

en:  Search
pl:  Poszukaj

en: Newsgroup name
pl: Nazwa źródła wieści

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Type
pl: Rodzaj

en: _Refresh
pl: _Odśwież

en: moderated
pl: moderowana

en: read-only
pl: tylko do odczytu

en: unknown
pl: nieznana

en: Can't retrieve newsgroup list.
pl: Nie udało się pobrać listy źródła wieści.

en: Done.
pl: Zrobiono.

en: %d newsgroups received (%s read)
pl: %d pobranych nazw grup (%s przeczytano)

en: Claws Mail is a lightweight, fast and highly-configurable email client.
pl: Claws Mail jest lekkim, szybkim programem pocztowym o dużej liczbie ustawień.

en: For further information visit the Claws Mail website:
pl: Po więcej szczegółów odwiedź stronę Claws Mail:

en: For support and discussion subscribe to the Claws Mail users' mailing list:
pl: Aby otrzymać wsparcie i porozmawiać zapisz się na listę wysyłkową użytkowników Claws Mail:

en: Claws Mail is free software released under the GPL. If you wish to donate to the Claws Mail project you can do so at:
pl: Claws Mail jest wolnym oprogramowaniem wydawanym na licencji GPL. Jeśli chcesz wspomóc projekt Claws Mail możesz to zrobić tutaj:

en: Copyright (C) 1999-2023
    The Claws Mail Team
    and Hiroyuki Yamamoto
pl: Copyright (C) 1999-2023
    Zespół Claws Mail
    oraz Hiroyuki Yamamoto

en: System Information
pl: Szczegóły systemu

en: Locale: %s (charset: %s)
    Operating System: %s %s (%s)
pl: Ustawienia językowe: %s (zestaw znaków: %s)
    System Operacyjny: %s %s (%s)

en: Locale: %s (charset: %s)
    Operating System: %s
pl: Ustawienia językowe: %s (zestaw znaków: %s)
    System Operacyjny: %s

en: Locale: %s (charset: %s)
    Operating System: unknown
pl: Ustawienia językowe: %s (zestaw znaków: %s)
    System Operacyjny: nieznany

en: The Claws Mail Team
pl: Zespół Claws Mail

en: Previous team members
pl: Poprzedni członkowie zespołu

en: The translation team
pl: Zespół tłumaczy

en: Documentation team
pl: Zespół zajmujący się dokumentacją

en: Icons
pl: Ikony

en: Contributors
pl: Współtwórcy

en: Compiled-in Features
pl: Dodatki użyte do zbudowania programu

[ctx: compface]
en: adds support for the X-Face header
pl: dodaje obsługę nagłówka X-Face

[ctx: Enchant]
en: adds support for spell checking
pl: dodaje obsługę sprawdzania pisowni

[ctx: GnuTLS]
en: adds support for encrypted connections to servers
pl: dodaje obsługę szyfrowanych połączeń z serwerami

[ctx: iconv]
en: allows converting to and from different character sets
pl: umożliwia przekształcanie z i na zestawy znaków

[ctx: IPv6]
en: adds support for IPv6 addresses
pl: dodaje obsługę adresów IPv6

[ctx: JPilot]
en: adds support for PalmOS addressbooks
pl: dodaje obsługę książek adresowych PalmOS

[ctx: LDAP]
en: adds support for LDAP shared addressbooks
pl: dodaje obsługę współdzielonych książek adresowych LDAP

[ctx: libetpan]
en: adds support for IMAP and NNTP servers
pl: dodaje obsługę serwerów IMAP i NNTP

[ctx: librSVG]
en: adds support for SVG themes
pl: dodaje obsługę wyglądów SVG

[ctx: libSM]
en: adds support for session handling
pl: dodaje obsługę posiedzeń

[ctx: NetworkManager]
en: adds support for detection of network connection changes
pl: dodaje obsługę wykrywania zmian w ustawieniach sieci

[ctx: OAuth2]
en: adds support for OAuth2 authentication
pl: dodaje obsługę uwierzytelniania OAuth2

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3, or (at your option) any later version.
pl: Niniejszy program jest wolnym oprogramowaniem; możesz go rozprowadzać dalej i/lub zmieniać na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania - w wersji 3 lub (jeśli wolisz) każdej późniejszej.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details.
pl: Niniejszy program rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on użyteczny - jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania dalszych informacji zobacz Powszechną Licencję Publiczną GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program. If not, see
pl: Z pewnością wraz z niniejszym programem otrzymałeś też egzemplarz Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License);jeśli nie, odwiedź

en: Session statistics
pl: Statystyki posiedzenia

en: Started: %s
pl: Rozpoczęto: %s

en: Incoming traffic
pl: Ruch przychodzący

en: Received messages: %d
pl: Odebrane wiadomości: %d

en: Spam messages: %d
pl: Wiadomości spam: %d

en: Outgoing traffic
pl: Ruch wychodzący

en: New/redirected messages: %d
pl: Nowe/przekierowane wiadomości: %d

en: Replied messages: %d
pl: Odpowiedzi: %d

en: Forwarded messages: %d
pl: Przekazane wiadomości: %d

en: Total outgoing messages: %d
pl: Całkowita liczba wysłanych wiadomości: %d

en: About Claws Mail
pl: O Claws Mail

en: _Info
pl: Op_is

en: _Authors
pl: _Autorzy

en: _Features
pl: _Dodatki

en: _License
pl: _Licencja

en: _Release Notes
pl: _Uwagi do wydania

en: _Statistics
pl: _Statystyki

en: Orange
pl: Pomarańczowa

en: Red
pl: Czerwona

en: Pink
pl: Różowa

en: Sky blue
pl: Błękitna

en: Blue
pl: Niebieska

en: Green
pl: Zielona

en: Brown
pl: Brązowa

en: Grey
pl: Szara

en: Light brown
pl: Jasnobrązowa

en: Dark red
pl: Ciemnoczerwona

en: Dark pink
pl: Ciemnoróżowa

en: Steel blue
pl: Stalowoniebieska

en: Gold
pl: Złota

en: Bright green
pl: Jasnozielona

en: Set mailbox order
pl: Ustawianie kolejności skrzynek pocztowych

en: Move mailboxes up or down to change the sort order in the Folder list.
pl: Przesuwaj skrzynki w górę lub w dół, aby zmieniać ich kolejność w spisie katalogów.

en: Mailboxes
pl: Skrzynki

en: Move the selected mailbox up
pl: Przesuwa zaznaczoną skrzynkę w górę

en: Move the selected mailbox down
pl: Przesuwa zaznaczoną skrzynkę w dół

en: No dictionary selected.
pl: Nie wybrano żadnego słownika.

en: Couldn't initialize %s speller.
pl: Nie udało się przygotować sprawdzania pisowni %s

en: Couldn't initialize Enchant broker.
pl: Nie udało się przygotować Enchant broker.

en: Couldn't initialize %s dictionary:
pl: Nie udało się przygotować słownika %s:

en: No misspelled word found.
pl: Nie znaleziono żadnych błędnie zapisanych słów.

en: Replace unknown word
pl: Zastąp nieznane słowo

en: Replace "%s" with:
pl: Zastąp "%s" używając:

en: Holding down Control key while pressing Enter
    will learn from mistake.
pl: Przyciśnięcie klawisza Ctrl oraz naciśnięcie klawisza Enter
    spowoduje nauczenie się na błędzie.

en: More...
pl: Więcej...

en: "%s" unknown in dictionary '%s'
pl: Nie znaleziono "%s" w słowniku '%s'

en: Accept in this session
pl: Zezwól podczas tego posiedzenia

en: Add to personal dictionary
pl: Dodaj do słownika osobistego

en: Replace with...
pl: Zastąp używając...

en: Check with %s
pl: Sprawdź w %s

en: (no suggestions)
pl: (nie znaleziono żadnej podpowiedzi)

en: Dictionary: %s
pl: Słownik: %s

en: Use alternate (%s)
pl: Użyj zapasowego (%s)

en: Use both dictionaries
pl: Użyj obu słowników

en: Check while typing
pl: Sprawdzaj podczas pisania

en: The spell checker could not change dictionary.
    %s
pl: Nie udało się zmienić słownika.
    %s

en: The spell checker could not change the alternate dictionary.
    %s
pl: Nie udało się zmienić zapasowego słownika.
    %s

en: Failed: no service record found.
pl: Niepowodzenie: nie znaleziono rekordu usługi.

en: Failed: network error.
pl: Niepowodzenie: błąd sieci.

en: Failed: unknown error (%d).
pl: Niepowodzenie: nieznany błąd (%d).

en: Configuring...
pl: Ustawianie...

en: Date
pl: Data

en: Date:
pl: Data:

en: From
pl: Od

en: From:
pl: Od:

en: Sender
pl: Nadawca

en: Sender:
pl: Nadawca:

en: Reply-To
pl: Adres zwrotny

en: To
pl: Do

en: Cc
pl: DW

en: Bcc
pl: UDW

en: In-Reply-To
pl: W odpowiedzi na

en: References
pl: Odniesienia

en: References:
pl: Odniesienia:

en: Subject
pl: Temat

en: Subject:
pl: Temat:

en: Comments
pl: Komentarze

en: Comments:
pl: Komentarze:

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Keywords:
pl: Słowa kluczowe

en: Resent-Date
pl: Data-Ponownego-Wysłania

en: Resent-Date:
pl: Data-Ponownego-Wysłania:

en: Resent-From
pl: Ponowny-Nadawca

en: Resent-From:
pl: Ponowny-Nadawca

en: Resent-Sender
pl: Ponowny-Nadawca

en: Resent-Sender:
pl: Ponowny-Nadawca:

en: Resent-To
pl: Ponowny-Odbiorca

en: Resent-To:
pl: Ponowny-Odbiorca

en: Resent-Cc
pl: Zwrotna-DW

en: Resent-Cc:
pl: Zwrotna-DW

en: Resent-Bcc
pl: Zwrotna-UDW

en: Resent-Bcc:
pl: Zwrotna-UDW

en: Resent-Message-ID
pl: Ponowny-ID-Wiadomości

en: Resent-Message-ID:
pl: Ponowny-ID-Wiadomości

en: Return-Path
pl: Ścieżka-Zwrotna

en: Return-Path:
pl: Ścieżka-Zwrotna:

en: Received
pl: Odebrano

en: Received:
pl: Odebrano:

en: Newsgroups
pl: Źródła wieści

en: Followup-To
pl: Odpowiedzi-Do

en: Delivered-To
pl: Dostarczone-Do

en: Delivered-To:
pl: Dostarczone-Do:

en: Seen
pl: Widziane

en: Seen:
pl: Widziane:

en: Status
pl: Stan

en: Status:
pl: Stan:

en: Face
pl: Twarz

en: Face:
pl: Twarz:

en: Disposition-Notification-To
pl: Potwierdzenie-Przeczytania-Na-Adres

en: Disposition-Notification-To:
pl: Potwierdzenie-Przeczytania-Na-Adres:

en: Return-Receipt-To
pl: Zwrotny-Odbiorca-Na-Adres

en: Return-Receipt-To:
pl: Zwrotny-Odbiorca-Na-Adres

en: User-Agent:
pl: User-Agent

en: Content-Transfer-Encoding
pl: Kodowanie-Treści-Przesyłania

en: Content-Transfer-Encoding:
pl: Kodowanie-Treści-Przesyłania:

en: MIME-Version
pl: Wersja-MIME

en: MIME-Version:
pl: Wersja-MIME:

en: Precedence
pl: Pierwszeństwo

en: Precedence:
pl: Pierwszeństwo:

en: Organization
pl: Organizacja

en: Organization:
pl: Organizacja:

en: Mailing-List
pl: Lista wysyłkowa

en: Mailing-List:
pl: Lista wysyłkowa:

en: List-Post
pl: Wyślij posta

en: List-Post:
pl: Wyślij posta:

en: List-Subscribe
pl: Zapisz się na listę

en: List-Subscribe:
pl: Zapisz się na listę:

en: List-Unsubscribe
pl: Przestań śledzić listę

en: List-Unsubscribe:
pl: Przestań śledzić listę:

en: List-Help
pl: Pomoc Listy

en: List-Help:
pl: Pomoc Listy:

en: List-Archive
pl: Archiwum Listy

en: List-Archive:
pl: Archiwum Listy:

en: List-Owner
pl: Właściciel Listy

en: List-Owner:
pl: Właściciel Listy:

en: X-Label
pl: X-Etykieta

en: X-Label:
pl: X-Etykieta:

en: X-Status
pl: X-Stan

en: X-Status:
pl: X-Stan:

en: X-Face
pl: X-Twarz

en: X-Face:
pl: X-Twarz:

en: In reply to
pl: W odpowiedzi na

en: In reply to:
pl: W odpowiedzi na:

en: To or Cc
pl: Do lub DW

en: To or Cc:
pl: Do lub DW:

en: From, To or Subject
pl: Nadawca, Adresat lub Temat

en: From, To or Subject:
pl: Nadawca, Adresat lub Temat:

en: New message
pl: Nowa wiadomość

en: Unread message
pl: Nieprzeczytana wiadomość

en: Message has been replied to
pl: Odpowiedziano na daną wiadomość

en: Message has been forwarded
pl: Przekazano daną wiadomość

en: Message has been forwarded and replied to
pl: Przekazano i odpowiedziano na daną wiadomość

en: Message is in an ignored thread
pl: Wiadomość znajduje się w pominiętym wątku

en: Message is in a watched thread
pl: Wiadomość znajduje się w śledzonym wątku

en: Message is spam
pl: Wiadomość to spam

en: Message has attachment(s)
pl: Wiadomość posiada załącznik(i)

en: Digitally signed message
pl: Podpisana wiadomość

en: Encrypted message
pl: Zaszyfrowana wiadomość

en: Message is signed and has attachment(s)
pl: Wiadomość jest podpisana i posiada załącznik(i)

en: Message is encrypted and has attachment(s)
pl: Wiadomość jest zaszyfrowana i posiada załącznik(i)

en: Marked message
pl: Oznaczona wiadomość

en: Message is marked for deletion
pl: Wiadomość przeznaczona do usunięcia

en: Message is marked for moving
pl: Wiadomość przeznaczona do przeniesienia

en: Message is marked for copying
pl: Wiadomość przeznaczona do skopiowania

en: Locked message
pl: Zablokowana wiadomość

en: Folder (normal, opened)
pl: Katalog (zwyczajny, otwarty)

en: Folder with read messages hidden
pl: Katalog z przeczytanymi ukrytymi wiadomościami

en: Folder contains marked messages
pl: Katalog zawiera oznaczone wiadomości

en: IMAP folder which contains subfolders only
pl: Katalog IMAP, zawierający tylko pod-katalogi

en: IMAP mailbox showing only subscribed folders
pl: Skrzynka IMAP, pokazująca tylko śledzone katalogi

en: Icon Legend
pl: Opis ikon

en: The following icons are used to show the status of messages and folders:
pl: Poniższe ikony opisują stan wiadomości i katalogów:

en: Input password for %s on %s:
pl: Wpisz hasło dla %s na %s:

en: Input password for %s:
pl: Wpisz hasło dla %s:

en: Input password:
pl: Wpisz hasło:

en: Input password
pl: Wpisywanie hasła

en: Remember password for this session
pl: Zapamiętaj hasło dla tego posiedzenia

en: Remember this
pl: Zapamiętaj

en: _Go to last error
pl: Prze_jdź do ostatniego błędu

en: Clear _Log
pl: Wyczyść _Dziennik

en: Warning:
pl: Ostrzeżenie

en: This URL was too long for displaying and
    has been truncated for safety. This message could be
    corrupted, malformed or part of some DoS attempt.
pl: Ten adres URL jest za długi, aby go wyświetlić,
    więc został obcięty dla bezpieczeństwa. Ta wiadomość mogła zostać
    uszkodzona, przekształcona lub być częścią ataku DoS.

en: 
    
    Version:
pl: 
    
    Wersja:

en: Error:
pl: Błąd:

en: Plugin is not functional.
pl: Wtyczka nie funkcjonuje.

en: Select the Plugins to load
pl: Wybierz wtyczki do wczytania

en: The following error occurred while loading %s:
    
    %s
pl: Następujący błąd wystąpił podczas wczytywania %s:
    
    %s

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: _Load...
pl: _Wczytaj...

en: _Unload
pl: Wyłącz

en: Description
pl: Opis

en: For more information about plugins see the %sClaws Mail website%s.
pl: Po więcej szczegółów o wtyczkach odwiedź %sstronę Claws Mail%s.

en: Click here to load one or more plugins
pl: Naciśnij tutaj, aby wczytać jedną lub więcej wtyczek

en: Unload the selected plugin
pl: Usuń zaznaczoną wtyczkę z pamięci

en: Loaded plugins
pl: Wczytane wtyczki

en: _Apply
pl: Z_astosuj

en: Page Index
pl: Spis Stron

en: _Hide
pl: _Ukryj

en: Account
pl: Konto

en: all messages
pl: wszystkie wiadomości

en: messages whose age is greater than # days
pl: wiadomości starsze niż # dni

en: messages whose age is less than # days
pl: wiadomości nowsze niż # dni

en: messages whose age is greater than # hours
pl: wiadomości starsze niż # godzin

en: messages whose age is less than # hours
pl: wiadomości nowsze niż # godzin

en: messages which contain S in the message body
pl: wiadomości które zawierają S w treści wiadomości

en: messages which contain S in the whole message
pl: wiadomości, które zawierają S w całej wiadomości

en: messages carbon-copied to S
pl: wiadomości skopiowane do S

en: message is either To: or Cc: to S
pl: wiadomość jest albo do: albo kopia: do S

en: deleted messages
pl: usunięte wiadomości

en: messages whose date is after requested date (time is optional)
pl: wiadomości, które są późniejsze niż wybrana data (czas jest niewymagany)

en: messages whose date is before requested date (time is optional)
pl: wiadomości, które są wcześniejsze niż wybrana data (czas jest niewymagany)

en: messages which contain S in the Sender field
pl: wiadomości które zawierają S w polu nadawcy

en: true if execute "S" succeeds
pl: prawdziwe jeśli "S" powiedzie się

en: messages originating from user S
pl: wiadomości od użytkownika S

en: forwarded messages
pl: przekazane wiadomości

en: messages which contain S in any header name or value
pl: wiadomości zawierające S w dowolnej nazwie i wartości nagłówka

en: messages which contain S in the value of any header
pl: wiadomości zawierające S w wartości dowolnego nagłówka

en: messages which have attachments
pl: wiadomości które zawierające załączniki

en: messages which contain S in Message-ID header
pl: wiadomości, które zawierają S w polu Message-ID nagłówka

en: messages which contain S in In-Reply-To header
pl: wiadomości które zawierają S w nagłówku In-Reply-To

en: messages which are marked with color #
pl: wiadomości które są oznaczone kolorem #

en: locked messages
pl: zablokowane wiadomości

en: messages which are in newsgroup S
pl: wiadomości które są w grupie S

en: new messages
pl: nowe wiadomości

en: old messages
pl: stare wiadomości

en: incomplete messages (not entirely downloaded)
pl: niepełne wiadomości (niecałkowicie pobrane)

en: messages which you have replied to
pl: wiadomości, na które odpowiedziałeś

en: read messages
pl: przeczytanych wiadomości

en: messages which contain S in subject
pl: wiadomości zawierające S w tytule

en: messages whose score is equal to # points
pl: wiadomości, których punktacja jest równa #

en: messages whose score is greater than # points
pl: wiadomości, których punktacja jest większa od #

en: messages whose score is lower than # points
pl: wiadomości, których punktacja jest niższa od #

en: messages whose size is equal to # bytes
pl: wiadomości których wielkość jest równa # bajtów

en: messages whose size is greater than # bytes
pl: wiadomości których wielkość jest większa od # bajtów

en: messages whose size is smaller than # bytes
pl: wiadomości których wielkość jest mniejsza od # bajtów

en: messages which have been sent to S
pl: wiadomości które zostały wysłane do S

en: messages which tags contain S
pl: wiadomości których znaczniki zawierają S

en: messages which have tag(s)
pl: wiadomości, zawierające znacznik(i)

en: marked messages
pl: oznaczone wiadomości

en: unread messages
pl: nieprzeczytane wiadomości

en: messages which contain V in header H
pl: wiadomości zawierające V w nagłówku H

en: messages which contain S in References header
pl: wiadomości, zawierające S w nagłówku Referencje

en: messages returning 0 when passed to command - %F is message file
pl: wiadomości które po przetworzeniu przez polecenie zwracają 0 - %F jest plikiem z wiadomością

en: logical AND operator
pl: operator logiczny AND (I/Oraz)

en: logical OR operator
pl: operator logiczny LUB

en: logical NOT operator
pl: logiczny operator NIE

en: case sensitive search
pl: szukanie z rozróżnieniem na wielkość liter

en: match using regular expressions instead of substring search
pl: dopasuj używając wyrażenia regularnego zamiast wyszukiwania pod-ciągu znaków

en: all filtering expressions are allowed, but cannot be mixed through logical operators with the expressions above
pl: wszystkie filtrowane wyrażenia są dozwolone, ale nie mogą mieszać operatorów logicznych powyższymi wyrażeniami

en: Extended Search
pl: Rozszerzone wyszukiwanie

en: Extended Search allows the user to define criteria that messages must have in order to match and be displayed in the message list.
    The following symbols can be used:
pl: Wyszukiwanie w trybie rozszerzonym pozwala określić warunki, które muszą być spełnione, aby wiadomość została wyświetlona.
    
    W tym trybie wyszukiwania można używać następujących symboli:

en: Something went wrong during search. Please check your logs.
pl: Coś poszło nie tak podczas wyszukiwania. Proszę sprawdź logi.

en: From/To/Cc/Subject/Tag
pl: Od/Do/DW/Temat/Znacznik

en: Recursive
pl: Wgłąb

en: Sticky
pl: Przyklejony

en: Type-ahead
pl: Podpowiedź

en: Run on select
pl: Zastosuj tylko do zaznaczonych

en: C_lear
pl: W_yczyść

en: Clear the current search
pl: Wyczyść bieżące zapytanie

en: Edit search criteria
pl: Dostosuj warunki wyszukiwania

en: _Information
pl: _Szczegóły

en: Information about extended symbols
pl: Szczegóły rozszerzonych symboli

en: E_dit
pl: E_dycja

en: Correct%s
pl: Poprawny%s

en:  (expired)
pl:  (przedawniony)

en: Owner
pl: Właściciel

en: Signer
pl: Podpisujący

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Organization:
pl: Organizacja:

en: Location:
pl: Miejsce:

en: Fingerprint:
pl: Odcisk klucza:

en: Signature status:
pl: Stan podpisu:

en: Expired on:
pl: Wygasa:

en: Expires on:
pl: Wygasa:

en: TLS certificate for %s
pl: Certyfikaty TLS dla %s

en: Certificate is for %s, but connection is to %s.
    You may be connecting to a rogue server.
pl: Certyfikat jest dla %s, ale połączenie jest dla %s.
    Możesz się łączyć z nieuczciwym serwerem.

en: Certificate for %s is unknown.
    %sDo you want to accept it?
pl: Certyfikat dla %s jest nieznany.
    %sCzy chcesz go zatwierdzić?

en: Correct
pl: Poprawny

en: Signature status: %s
pl: Stan podpisu: %s

en: _View certificate
pl: _Podgląd certyfikatu

en: TLS certificate is invalid
pl: Certyfikat TLS jest nieprawidłowy

en: TLS certificate is unknown
pl: Certyfikat TLS jest nieznany

en: _Cancel connection
pl: Zerwij połą_czenie

en: _Accept and save
pl: Z_atwierdź i zapisz

en: Certificate for %s is expired.
    %sDo you want to continue?
pl: Upłynął termin ważności certyfikatu dla %s .
    %sCzy chcesz kontynuować?

en: TLS certificate is invalid and expired
pl: Certyfikat TLS jest nieprawidłowy i wygasł

en: TLS certificate is expired
pl: Certyfikat TLS wygasł

en: _Accept
pl: Z_atwierdź

en: New certificate:
pl: Nowy certyfikat:

en: Known certificate:
pl: Bieżący certyfikat:

en: Certificate for %s has changed.
    %sDo you want to accept it?
pl: Certyfikat dla %s uległ zmianie.
    %sZatwierdzić go?

en: _View certificates
pl: Po_każ certyfikaty

en: TLS certificate changed and is invalid
pl: Certyfikat TLS uległ zmianie i jest nieprawidłowy

en: TLS certificate changed
pl: Certyfikat TLS uległ zmianie

en: Tags:
pl: Znaczniki:

en: (No From)
pl: (Brak nadawcy)

en: (No Subject)
pl: (Bez tematu)

en: Error:
pl: Błąd:

en: Filename:
pl: Nazwa pliku:

en: Filesize:
pl: Rozmiar pliku:

en: Load Image
pl: Wczytaj obraz

en: IMAP connection broken
pl: Połączenie IMAP zostało zerwane

en: IMAP error on %s:
pl: Błąd IMAP dla %s:

en: authenticated
pl: uwierzytelnienie

en: not authenticated
pl: nie uwierzytelniono

en: bad state
pl: zły stan

en: stream error
pl: błąd strumienia

en: parse error (very probably non-RFC compliance from the server)
pl: błąd parsowania (prawdopodobnie serwer nie jest zgodny ze specyfikacją opisaną w RFC)

en: connection refused
pl: połączenie odrzucone.

en: memory error
pl: błąd pamięci

en: fatal error
pl: błąd krytyczny

en: protocol error (very probably non-RFC compliance from the server)
pl: błąd protokołu (prawdopodobnie serwer nie jest zgodny ze specyfikacją opisaną w RFC)

en: connection not accepted
pl: połączenie nie zostało zatwierdzone

en: APPEND error
pl: błąd przy wykonywaniu APPEND

en: NOOP error
pl: błąd przy wykonywaniu NOOP

en: LOGOUT error
pl: błąd przy wykonywaniu LOGOUT

en: CAPABILITY error
pl: błąd przy wykonywaniu CAPABILITY

en: CHECK error
pl: błąd przy wykonywaniu CHECK

en: CLOSE error
pl: błąd przy wykonywaniu CLOSE

en: EXPUNGE error
pl: błąd przy wykonywaniu EXPUNGE

en: COPY error
pl: błąd przy wykonywaniu COPY

en: UID COPY error
pl: błąd przy wykonywaniu UID COPY

en: CREATE error
pl: błąd przy wykonywaniu CREATE

en: DELETE error
pl: błąd przy wykonywaniu DELETE

en: EXAMINE error
pl: błąd przy wykonywaniu EXAMINE

en: FETCH error
pl: błąd przy wykonywaniu FETCH

en: UID FETCH error
pl: błąd przy wykonywaniu UID FETCH

en: LIST error
pl: błąd przy wykonywaniu LIST

en: LOGIN error
pl: błąd przy wykonywaniu LOGIN

en: LSUB error
pl: błąd przy wykonywaniu LSUB

en: RENAME error
pl: błąd przy wykonywaniu RENAME

en: SEARCH error
pl: błąd przy wykonywaniu SEARCH

en: UID SEARCH error
pl: błąd przy wykonywaniu UID SEARCH

en: SELECT error
pl: błąd przy wykonywaniu SELECT

en: STATUS error
pl: błąd przy wykonywaniu STATUS

en: STORE error
pl: błąd przy wykonywaniu STORE

en: UID STORE error
pl: błąd przy wykonywaniu UID STORE

en: SUBSCRIBE error
pl: błąd przy wykonywaniu SUBSCRIBE

en: UNSUBSCRIBE error
pl: błąd przy wykonywaniu UNSUBSCRIBE

en: STARTTLS error
pl: błąd przy wykonywaniu STARTTLS

en: INVAL error
pl: błąd przy wykonywaniu INVAL

en: EXTENSION error
pl: błąd przy wykonywaniu EXTENSION

en: SASL error
pl: błąd przy wykonywaniu SASL

en: TLS error
pl: Błąd TLS

en: Unknown error [%d]
pl: Nieznany błąd [%d]

en: 
    
    CRAM-MD5 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the CRAM-MD5 SASL plugin is installed.
pl: 
    
    Logowanie z użyciem CRAM-MD5 zadziała tylko wtedy, gdy biblioteka libetpan została zbudowana z obsługą SASL oraz gdy wgrano wtyczkę CRAM-MD5 SASL.

en: 
    
    DIGEST-MD5 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the DIGEST-MD5 SASL plugin is installed.
pl: 
    
    Logowanie z użyciem DIGEST-MD5 zadziała tylko wtedy, gdy biblioteka libetpan została zbudowana z obsługą SASL oraz gdy wgrano wtyczkę DIGEST-MD5 SASL.

en: 
    
    SCRAM-SHA-1 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the SCRAM SASL plugin is installed.
pl: 
    
    Logowanie z użyciem SCRAM-SHA-1 zadziała tylko wtedy, gdy biblioteka libetpan została zbudowana z obsługą SASL oraz gdy wgrano wtyczkę SCRAM SASL.

en: 
    
    SCRAM-SHA-224 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the SCRAM SASL plugin is installed.
pl: 
    
    Logowanie z użyciem SCRAM-SHA-224 zadziała tylko wtedy, gdy biblioteka libetpan została zbudowana z obsługą SASL oraz gdy wgrano wtyczkę SCRAM SASL.

en: 
    
    SCRAM-SHA-256 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the SCRAM SASL plugin is installed.
pl: 
    
    Logowanie z użyciem SCRAM-SHA-256 zadziała tylko wtedy, gdy biblioteka libetpan została zbudowana z obsługą SASL oraz gdy wgrano wtyczkę SCRAM SASL.

en: 
    
    SCRAM-SHA-384 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the SCRAM SASL plugin is installed.
pl: 
    
    Logowanie z użyciem SCRAM-SHA-384 zadziała tylko wtedy, gdy biblioteka libetpan została zbudowana z obsługą SASL oraz gdy wgrano wtyczkę SCRAM SASL.

en: 
    
    SCRAM-SHA-512 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the SCRAM SASL plugin is installed.
pl: 
    
    Logowanie z użyciem SCRAM-SHA-512 zadziała tylko wtedy, gdy biblioteka libetpan została zbudowana z obsługą SASL oraz gdy wgrano wtyczkę SCRAM SASL.

en: 
    
    PLAIN logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the PLAIN SASL plugin is installed.
pl: 
    
    Logowanie PLAIN zadziała tylko wtedy, gdy biblioteka libetpan została zbudowana z obsługą SASL oraz gdy wgrano wtyczkę PLAIN SASL.

en: 
    
    LOGIN logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the LOGIN SASL plugin is installed.
pl: 
    
    Logowanie LOGIN zadziała tylko wtedy, gdy biblioteka libetpan została zbudowana z obsługą SASL oraz gdy wgrano wtyczkę LOGIN SASL.

en: 
    
    OAuth2 error. Check and correct your OAuth2 account preferences.
pl: 
    
    Błąd OAuth2. Sprawdź i popraw ustawienia swojego konta OAuth2.

en: Connection to %s failed: login refused.%s
pl: Nie udało się połączyć z %s: odmówiono wejścia.%s

en: Connection to %s failed: login refused.%s
pl: Nie udało się połączyć z %s: odmówiono wejścia.%s

en: Connecting to %s failed
pl: Nie udało się połączyć z %s

en: IMAP connection to %s has been disconnected. Reconnecting...
pl: Połączenie IMAP do %s zostało przerwane. Łączę jeszcze raz...

en: Claws Mail needs network access in order to access the IMAP server.
pl: Claws Mail potrzebuje dostępu do sieci w celu dostępu do serwera IMAP.

en: Insecure connection
pl: Połączenie nie jest bezpieczne

en: This connection is configured to be secured using TLS, but TLS is not available in this build of Claws Mail. 
    
    Do you want to continue connecting to this server? The communication would not be secure.
pl: To połączenie jest ustawione jako bezpieczne z użyciem TLS, aleTLS nie jest dostępny w tej wersji Claws Mail. 
    
    Czy chcesz kontynuować łączenie do tego serwera? Połączenie nie będzie bezpieczne.

en: Con_tinue connecting
pl: Kon_tynuuj łączenie

en: Account '%s': Connecting to IMAP server: %s:%d...
pl: Konto '%s': Łączenie z serwerem IMAP: %s:%d...

en: Can't connect to IMAP server: %s:%d
pl: Nie można połączyć się z serwerem IMAP: %s:%d

en: Can't connect to IMAP server: %s:%d
pl: Nie można połączyć się z serwerem IMAP: %s:%d

en: Can't start STARTTLS session.
pl: Nie można nawiązać sesji STARTTLS.

en: Couldn't login to IMAP server %s.
pl: Nie udało się nawiązać połączenia z serwerem IMAP: %s.

en: Couldn't login to IMAP server %s.
pl: Nie można wejść na serwer IMAP %s.

en: Adding messages...
pl: Dodawanie wiadomości...

en: Copying messages...
pl: Kopiowanie wiadomości...

en: Search failed due to server error.
pl: Wyszukanie nie powiodło się z powodu błędu serwera.

en: can't set deleted flags
pl: nie można ustawić flagi usunięta

en: can't expunge
pl: nie można zlikwidować

en: Looking for unsubscribed folders in %s...
pl: Odpytywanie o katalogi, których nie śledzę %s...

en: Looking for subfolders of %s...
pl: Szukanie podkatalogów w %s ...

en: can't create mailbox: LIST failed
pl: nie można utworzyć skrzynki: błąd LIST.

en: can't create mailbox
pl: nie można utworzyć skrzynki

en: can't rename mailbox: %s to %s
pl: nie można zmienić nazwy skrzynki z %s do %s

en: can't delete mailbox
pl: nie można usunąć skrzynki pocztowej

en: LIST failed
pl: Nie udało się wykonać polecenia LIST

en: Flagging messages...
pl: Flagowanie wiadomości...

en: can't select folder: %s
pl: nie można zaznaczyć katalogu: %s

en: Server requires STARTTLS to log in.
pl: Serwer wymaga STARTTLS do zalogowania się.

en: Can't refresh capabilities.
pl: Nie można odświeżyć właściwości.

en: Connection to %s failed: server requires STARTTLS, but Claws Mail has been compiled without STARTTLS support.
pl: Połączenie z %s nie powiodło się: serwer wymaga STARTTLS, lecz Claws Mail skompilowane jest bez obsługi STARTTLS.

en: Server logins are disabled.
pl: Logowanie na serwer jest wyłączone.

en: Fetching message...
pl: Pobieranie wiadomości...

en: Expunging deleted messages...
pl: Wymazywanie usuniętych wiadomości...

en: can't set deleted flags: %d
pl: nie można ustawić flagi usunięta: %d

en: You have one or more IMAP accounts defined. However this version of Claws Mail has been built without IMAP support; your IMAP accounts are disabled.
    
    You probably need to install libetpan and recompile Claws Mail.
pl: Masz określone jedno lub więcej kont IMAP. Jednak ta wersja Claws  Mail została zbudowana bez obsługi IMAP; Twoje konta IMAP zostały wyłączone.
    
    Prawdopodobnie potrzebujesz wgrać libetpan lub zbudować Claws Mail.

en: Create _new folder...
pl: Utwórz _nowy katalog...

en: _Rename folder...
pl: P_rzemianuj katalog...

en: M_ove folder...
pl: _Przenieś katalog...

en: Cop_y folder...
pl: S_kopiuj katalog...

en: _Delete folder...
pl: _Usuń katalog...

en: Synchronise
pl: Zsynchronizuj

en: Down_load messages
pl: Po_bierz wiadomości

en: S_ubscriptions
pl: Śledzenie

en: _Subscribe...
pl: Zacznij śledzić...

en: _Unsubscribe...
pl: Przestań śledzić...

en: _Check for new messages
pl: Poszukaj nowych wiadomoś_ci

en: C_heck for new folders
pl: Odpytaj o nowe katalogi

en: R_ebuild folder tree
pl: Prz_ebuduj drzewo katalogów

en: Show only subscribed _folders
pl: Pokaż tylko katalogi, które śledzę

en: Input the name of new folder:
    (if you want to create a folder to store subfolders
    only and no mail, append '/' to the folder name)
pl: Wpisz nazwę nowego katalogu:
    (jeśli katalog ma przechowywać tylko podkatalogi
    i żadnych wiadomości, to dopisz znak '/' na końcu jego nazwy)

en: Input new name for '%s':
pl: Wpisz nową nazwę dla '%s':

en: Rename folder
pl: Przemianuj katalog

en: The folder could not be renamed.
    The new folder name is not allowed.
pl: Nie udało się przemianować katalogu.
    Nie wolno nazwać katalogu w ten sposób.

en: Select folder to move folder '%s' to
pl: Wybierz katalog, do którego przenieść katalog '%s'

en: Select folder to copy folder '%s' to
pl: Wybierz katalog, do którego skopiować katalog '%s'

en: All folders and messages under '%s' will be permanently deleted.
    Recovery will not be possible.
    
    Do you really want to delete?
pl: Nastąpi trwałe usunięcie wszystkich katalogów i wiadomości w '%s'.
    Odzyskanie ich będzie niemożliwe.
    Czy na pewno to zrobić?

en: Can't remove the folder '%s'.
pl: Nie można usunąć katalogu '%s'.

en: Do you want to search for unsubscribed subfolders of '%s'?
pl: Czy naprawdę odpytać o podkatalogi, których nie śledzisz w '%s'?

en: Search recursively
pl: Poszukaj wgłąb

en: Subscriptions
pl: Śledzone

en: _Search
pl: Po_szukaj

en: Choose a subfolder of %s to subscribe to:
pl: Wybierz podkatalog z %s do śledzenia:

en: Subscribe
pl: Zacznij śledzić

en: All of them
pl: Wszystkie

en: This folder is already subscribed and has no unsubscribed subfolders.
    
    If there are new folders, created and subscribed to from another client, use "Check for new folders" at the mailbox's root folder.
pl: Jesteś śledzisz ten katalog i nie posiada on podkatalogów,
    których nie śledzisz.
    
    Jeśli istnieją nowe katalogi, utworzone i które zacząłeś śledzić poprzez inny program, użyj "Odpytaj o nowe katalogi" w głównym katalogu skrzynki pocztowej.

en: Do you want to %s the '%s' folder?
pl: Czy chcesz %s katalog '%s'?

en: subscribe
pl: zacznij śledzić

en: unsubscribe
pl: przestań śledzić

en: Apply to subfolders
pl: Zastosuj do
    podkatalogów

en: _Subscribe
pl: Zacznij śledzić

en: _Unsubscribe
pl: Przestań śledzić

en: Import mbox file
pl: Importowanie pliku mbox

en: Locate the mbox file and specify the destination folder.
pl: Wybierz plik ze skrzynką mbox oraz docelowy katalog.

en: Destination folder:
pl: Katalog docelowy:

en: Source mbox filename can't be left empty.
pl: nazwa źródłowej skrzynki mbox nie została podana.

en: Destination folder is not set.
    Import mbox file to the Inbox folder?
pl: Katalog docelowy nie jest ustawiony.
    Zaimportować plik mbox do katalogu z pocztą przychodzącą?

en: Can't find the destination folder.
pl: Nie można odnaleźć docelowego katalogu.

en: Importing mbox file...
pl: Importowanie pliku mbox...

en: Select importing file
pl: Wybierz importowany plik

en: Select folder to import to
pl: Wybierz katalog, do którego chcesz zaimportować

en: Please specify address book name and file to import.
pl: Proszę podać nazwę książki adresowej oraz plik, który chcesz importować.

en: Select and rename LDIF field names to import.
pl: Zaznacz i zmień nazwy pól LDIF do importowania

en: File imported.
pl: Plik zaimportowany.

en: Please select a file.
pl: Proszę wybrać plik.

en: Address book name must be supplied.
pl: Książka adresowa musi być podana.

en: LDIF file imported successfully.
pl: Pomyślnie zaimportowano plik LDIF.

en: Select LDIF File
pl: Wybierz plik LDIF

en: Specify the name for the address book that will be created from the LDIF file data.
pl: Wybierz nazwę dla książki adresowej, która zostanie utworzona z pliku LDIF.

en: File Name
pl: Nazwa pliku

en: The full file specification of the LDIF file to import.
pl: Pełna nazwa pliku LDIF, który chcesz importować.

en: Select the LDIF file to import.
pl: Wybierz plik LDIF do importu

en: R
pl: Z

en: LDIF Field Name
pl: Nazwa pola LDIF

en: Attribute Name
pl: Nazwa Atrybutu

en: LDIF Field
pl: Pole LDIF

en: Attribute
pl: Atrybut

en: Choose the LDIF field that will be renamed or selected for import in the list above. Reserved fields (marked with a tick in the "R" column), are automatically imported and cannot be renamed. A single click in the Select ("S") column will select the field for import with a tick. A single click anywhere in the row will select that field for rename in the input area below the list. A double click anywhere in the row will also select the field for import.
pl: Wybierz pola LDIF którym chcesz zmienić nazwy lub które chcesz importować. Zarezerwowane pola (zaznaczone w kolumnie "R"), będą automatycznie importowane i ich nazwa nie może być zmieniona. Pojedyncze kliknięcie w kolumnie wyboru ("S") wybiera określone pole do importu. Pojedyncze kliknięcie na któryś z wierszy wybiera określone pole do zmiany nazwy - nazwę należy wprowadzić w polu poniżej. Podwójne kliknięcie na któryś z wierszy wybiera pole do importu.

en: The LDIF field can be renamed to the User Attribute name.
pl: Można zmienić nazwy pól LDIF zgodnie z atrybutem podanym przez użytkownika

en: Select for Import
pl: do importu

en: Select the LDIF field for import into the address book.
pl: Wybiera pola LDIF, które chcesz importować do książki adresowej.

en:  Modify
pl:  Zmień

en: This button will update the list above with the data supplied.
pl: Ten przycisk zaktualizuje powyższą listę dostarczonymi danymi.

en: Records Imported:
pl: Ilość zaimportowanych rekordów:

en: Import LDIF file into Address Book
pl: Zaimportuj plik LDIF do Książki Adresowej

en: Proceed
pl: Wykonaj

en: Error importing MUTT file.
pl: Błąd importu pliku MUTTa.

en: Select MUTT File
pl: Wybierz plik MUTTa

en: Import MUTT file into Address Book
pl: Zaimportuj plik MUTTa do Książki Adresowej

en: Please select a file to import.
pl: Proszę wybierz plik do importu.

en: Error importing Pine file.
pl: Błąd podczas importu pliku Pine.

en: Select Pine File
pl: Wybierz plik Pine.

en: Import Pine file into Address Book
pl: Zaimportuj plik Pine do Książki Adresowej

en: Claws Mail needs network access in order to get mails.
pl: Claws Mail potrzebuje dostępu do sieci, aby móc pobrać wiadomości.

en: %s failed
pl: Nie udało się wykonać polecenia %s

en: Retrieving new messages
pl: Pobieranie nowych wiadomości

en: Standby
pl: Oczekiwanie

en: Cancelled
pl: Anuluj

en: Retrieving
pl: Pobieranie

en: Done (%d message (%s) received) | Done (%d messages (%s) received)
pl[0]: Wykonano (otrzymano %d wiadomość (%s))
pl[1]: Wykonano (otrzymano %d wiadomości (%s))
pl[2]: Wykonano (otrzymano %d wiadomości (%s))

en: Done (no new messages)
pl: Wykonano (brak nowych wiadomości)

en: Connection failed
pl: Błąd połączenia.

en: Auth failed
pl: Błąd uwierzytelniania

en: Locked
pl: Zablokowana

en: Timeout
pl: Czas oczekiwania

en: Finished (%d new message) | Finished (%d new messages)
pl[0]: Skończono (%d nowa wiadomość)
pl[1]: Skończono (%d nowe wiadomości)
pl[2]: Skończono (%d nowe wiadomości)

en: Finished (no new messages)
pl: Skończono (brak nowych wiadomości)

en: %s: Retrieving new messages
pl: %s : Pobieranie nowych wiadomości

en: Account '%s': Connecting to POP3 server: %s:%d...
pl: Konto '%s': Podłączanie do serwera POP3: %s:%d...

en: Can't connect to POP3 server: %s:%d
pl: Nie można połączyć się z serwerem POP3: %s:%d

en: Can't connect to POP3 server: %s:%d
pl: Nie można połączyć się z serwerem POP3: %s:%d

en: Authenticating...
pl: Uwierzytelnianie...

en: Retrieving messages from %s (%s)...
pl: Pobieranie wiadomości z %s (%s)...

en: Getting the number of new messages (STAT)...
pl: Pobieranie liczby wiadomości (STAT)...

en: Getting the number of new messages (LAST)...
pl: Pobieranie liczby wiadomości (LAST)...

en: Getting the number of new messages (UIDL)...
pl: Pobieranie liczby wiadomości (UIDL)

en: Getting the size of messages (LIST)...
pl: Pobieranie wielkości wiadomości (LIST)...

en: Quitting
pl: Wychodzenie

en: Retrieving message (%d / %d) (%s / %s)
pl: Pobieranie wiadomości (%d / %d) (%s / %s)

en: Retrieving (%d message (%s) received) | Retrieving (%d messages (%s) received)
pl[0]: Pobieranie (%d wiadomości, otrzymano %s)
pl[1]: Pobieranie (%d wiadomości, otrzymano %s)
pl[2]: Pobieranie (%d wiadomości, otrzymano %s)

en: Connection to %s:%d failed.
pl: Nie udało się nawiązać połączenia z %s:%d.

en: Error occurred while processing mail.
pl: Błąd podczas przetwarzania wiadomości.

en: Error occurred while processing mail:
    %s
pl: Błąd podczas przetwarzania wiadomości:
    %s

en: No disk space left.
pl: Brak miejsca na dysku.

en: Can't write file.
pl: Nie można zapisać pliku.

en: Socket error.
pl: Błąd gniazda.

en: Socket error on connection to %s:%d.
pl: Błąd gniazda podczas połączenia z %s:%d.

en: Connection closed by the remote host.
pl: Połączenie zostało zamknięte przez zdalnego gospodarza

en: Connection to %s:%d closed by the remote host.
pl: Połączenie z %s:%d zostało zamknięte przez zdalnego gospodarza.

en: Mailbox is locked.
pl: Skrzynka zablokowana.

en: Mailbox is locked:
    %s
pl: Skrzynka zablokowana:
    %s

en: Authentication failed.
pl: Uwierzytelnienie nie powiodło się.

en: Authentication failed:
    %s
pl: Uwierzytelnienie nie powiodło się:
    %s

en: Session timed out. You may be able to recover by increasing the timeout value in Preferences/Other/Miscellaneous.
pl: Upłynął czas oczekiwania na sesję. Możesz zwiększyć czas oczekiwania w Ustawienia/Inne/Różne.

en: Connection to %s:%d timed out.
pl: Upłynął czas oczekiwania na połączenie z %s:%d.

en: Incorporation cancelled
pl: Inkorporacja została anulowana

en: seconds
pl: sekundy

en: minute | minutes
pl[0]: minuta
pl[1]: minuty
pl[2]: minut

en: hour | hours
pl[0]: godzina
pl[1]: godziny
pl[2]: godzin

en: %s%sYou're working offline. Override for %d %s?
pl: %s%sPracujesz odłączonym od sieci. Czy podłączyć na %d %s?

en: %s%sYou're working offline. Override?
pl: %s%s Pracujesz odłączonym od sieci. Czy chcesz się podłączyć?

en: On_ly once
pl: Ty_lko raz

en: LDAP error (search): for attribute '%s': %d (%s)
pl: Błąd LDAP (szukanie): dla atrybutu '%s': %d (%s)

en: LDAP error (modify): for DN '%s': %d (%s)
pl: Błąd LDAP (zmiana): dla DN '%s': %d (%s)

en: Some SN
pl: Niektóre SN

en: LDAP error (rename): from '%s' to '%s': %d (%s)
pl: Błąd LDAP (zmiana nazwy): z '%s' na '%s': %d (%s)

en: LDAP (search): successful
pl: LDAP (szukanie): zakończone sukcesem

en: LDAP error (search): %d (%s)
pl: Błąd LDAP (szukanie): %d (%s)

en: Nick Name
pl: Ksywka

en: File '%s' already exists.
    Can't create folder.
pl: Plik `%s' już istnieje.
    Nie można utworzyć katalogu.

en: Configuration for %s found.
    Do you want to migrate this configuration?
pl: Znaleziono ustawienia dla wersji %s.
    Czy chcesz przenieść te ustawienia?

en: 
    
    Your Sylpheed filtering rules can be converted by a
    script available at %s.
pl: 
    
    Twoje zasady filtrów mogą zostać przekształcone 
    za pomocą skryptu dostępnego pod adresem %s.

en: Keep old configuration
pl: Zachowaj starą ustawienia

en: Keeping a backup will allow you to go back to an older version, but may take a while if you have cached IMAP or News data, and will take some extra room on your disk.
pl: Wykonywanie kopi zapasowej pozwoli na przywrócenie starszej wersji, lecz może chwile potrwać jeśli dużo danych IMAP lub źródła wieści i zajmie trochu dodatkowego miejsca na twoim dysku.

en: Migration of configuration
pl: Przenoszenie ustawień

en: Copying configuration... This may take a while...
pl: Kopiowanie plików ustawień... Może to trochę potrwać...

en: Migration failed!
pl: Nie udało się przenieść ustawień!

en: Migrating configuration...
pl: Ustawienia przenosin...

en: (or older)
pl: (lub starszy)

en: The following plugin failed to load. Check the Plugins configuration for more information:
    %s | The following plugins failed to load. Check the Plugins configuration for more information:
    %s
pl[0]: Nie udało się wczytać następującej wtyczki. Sprawdź ustawienia wtyczek po więcej szczegółów:
    %s
pl[1]: Nie udało się wczytać następujących wtyczek. Sprawdź ustawienia wtyczek po więcej szczegółów:
    %s
pl[2]: Nie udało się wczytać następujących wtyczek. Sprawdź ustawienia wtyczek po więcej szczegółów:
    %s

en: Claws Mail has detected a configured mailbox, but it is incomplete. It is possibly due to a failing IMAP account. Use "Rebuild folder tree" on the mailbox parent folder's context menu to try to fix it.
pl: Claws Mail wykryło ustawioną skrzynkę mailbox, ale jest ona niepełna. Prawdopodobnie spowodowane jest to wadliwym kontem IMAP. Użyj "Przebuduj drzewo katalogów" z menu katalogu by spróbować to naprawić.

en: Claws Mail has detected a configured mailbox, but could not load it. It is probably provided by an out-of-date external plugin. Please reinstall the plugin and try again.
pl: Claws Mail wykrył ustawioną skrzynkę mailbox, ale nie mógł jej wczytać. Prawdopodobnie jest to spowodowane przestarzałą zewnętrzną wtyczką. Wgraj wtyczkę ponownie i spróbuj ponownie.

en: Missing filename
pl: Brakująca nazwa pliku

en: Cannot open filename for reading
pl: Nie można było odczytać pliku

en: Malformed header
pl: Uszkodzony nagłówek

en: Duplicated 'To:' header
pl: Powielony nagłówek 'Do:'

en: Missing required 'To:' header
pl: Brak wymaganego nagłówka 'Do:'

en: %s. Try -h or --help for usage.
pl: %s. Spróbuj opcji -h lub --help aby wyświetlić sposób użycia.

en: Missing file argument for option %s
pl: Brak argumentu pliku dla opcji %s

en: Missing or empty uri argument for option %s
pl: Brakujący lub pusty argument uri dla opcji %s

en: Missing uri argument for option %s
pl: Brakujący argument uri dla opcji %s

en: Missing at least one non-empty file argument for option %s
pl: Brakuje co najmniej jednego nie-pustego argumentu z plikiem dla opcji %s

en: Missing folder, type and request arguments for option %s
pl: Brakujący katalog, rodzaj i argument zapytania dla opcji %s

en: Missing type and request arguments for option %s
pl: Brakujący rodzaj oraz argument zapytania dla opcji %s

en: Missing request argument for option %s
pl: Brak argumentu zapytania dla opcji %s

en: Usage: %s [OPTION]...
pl: Użycie: %s [OPCJE]...

en:   --compose [address]    open composition window
pl:   --compose [adres]      otwiera okno tworzenia wiadomości

en:   --compose-from-file file
                             open composition window with data from given file;
                             use - as file name for reading from standard input;
                             content format: headers first (To: required) until an
                             empty line, then mail body until end of file.
pl:   --compose-from-file file
                             otwórz okno tworzenia wiadomości z danymi z pliku;
                             użyj - zamiast nazwy pliku aby użyć standardowego wejścia;
                             format zawartości: najpierw nagłówek (To: wymagany) dopóki
                             nie nastąpi pusty wiersz, dalej treść wiadomości do końca pliku.

en:   --subscribe uri        subscribe to the given URI if possible
pl:   --subscribe uri        zaczyna śledzić podany adres URI, jeśli to możliwe

en:   --attach file1 [file2]...
                             open composition window with specified files
                             attached
pl:   --attach plik1 [plik2]...
                             otwórz okno pisania wiadomości z załączonymi
                             plikami

en:   --insert file1 [file2]...
                             open composition window with specified files
                             inserted
pl:   --insert plik1 [plik2]...
                             otwórz okno pisania wiadomości z wstawionymi
                             plikami

en:   --receive              receive new messages
pl:   --receive              pobiera nowe wiadomości

en:   --receive-all          receive new messages of all accounts
pl:   --receive-all          pobiera nowe wiadomości dla wszystkich kont

en:   --cancel-receiving     cancel receiving of messages
pl:   --cancel-receiving     anuluje pobieranie wiadomości

en:   --cancel-sending       cancel sending of messages
pl:   --cancel-sending       anuluje wysyłanie wiadomości

en:   --search folder type request [recursive]
                             searches mail
                             folder ex.: "#mh/Mailbox/inbox" or "Mail"
                             type: s[ubject],f[rom],t[o],e[xtended],m[ixed] or g: tag
                             request: search string
                             recursive: false if arg. starts with 0, n, N, f or F
pl:   --search katalog rodzaj żądanie [wgłąb]
                             przeszukuje pocztę
                             katalog na przykład.: "#mh/Mailbox/inbox" lub "Mail"
                             typ: s[ubject],f[rom],t[o],e[xtended],m[ixed] lub g: etykieta
                             żądanie: wyszukiwany ciąg znaków
                             wgłąb: wyłączone jeśli arg. rozpoczyna się od 0, n, N, f lub F

en:   --send                 send all queued messages
pl:   --send                 wysyła zakolejkowane wiadomości

en:   --status [folder]...   show the total number of messages
pl:   --status [katalog]...   pokazuje całkowitą ilość wiadomości

en:   --status-full [folder]...
                             show the status of each folder
pl:   --status-full [katalog]...
                             pokaż stan każdego katalogu

en:   --statistics           show session statistics
pl:   --statistics           pokaż statystyki sesji

en:   --reset-statistics     reset session statistics
pl:   --reset-statistics     zresetuj statystyki sesji

en:   --select folder[/msg]  jump to the specified folder/message
                             folder is a folder id like 'folder/sub_folder', a file:// uri or an absolute path
pl:   --select katalog[/msg]  przechodzi do danego katalogu/wiadomości
                             Katalog to identyfikator w postaci 'katalog/podkatalog', adres uri o przedrostu file:// lub ścieżka bezwzględna

en:   --online               switch to online mode
pl:   --online               przełącza w tryb pracy z siecią

en:   --offline              switch to offline mode
pl:   --offline              przełącza w tryb pracy z rozłączoną siecią

en:   --exit --quit -q       exit Claws Mail
pl:   --exit --quit -q       wyłącza program Claws Mail

en:   --debug -d             debug mode
pl:   --debug -d             tryb serwisowy

en:   --toggle-debug         toggle debug mode
pl:   --toggle-debug         przełącz tryb debugowania

en:   --help -h              display this help
pl:   --help -h              wyświetla tę pomoc

en:   --version -v           output version information
pl:   --version -v           wyświetla informację o wersji

en:   --version-full -V      output version and built-in features information
pl:   --version-full -V      wyświetla szczegóły o wbudowanych funkcjach

en:   --config-dir           output configuration directory
pl:   --config-dir           wyjściowy katalog ustawień

en:   --alternate-config-dir directory
                             use specified configuration directory
pl:   --alternate-config-dir [katalog]
                             korzysta z podanego katalogu ustawień

en:   --geometry -geometry [WxH][+X+Y]
                             set geometry for main window
pl:   --geometry -geometry [SzerxWys][+X+Y]
                             ustaw geometrie okna głównego

en: Missing directory argument for option %s
pl: Brakujący argument katalogu dla opcji %s

en: Missing geometry argument for option %s
pl: Brakujący argument geometrii dla opcji %s

en: Missing folder argument for option %s
pl: Brakujący argument katalogu dla opcji %s

en: Unknown option %s
pl: Nieznany błąd %s

en: Processing (%s)...
pl: Przetwarzanie (%s)...

en: top level folder
pl: katalog górnego poziomu

en: Queued messages
pl: Zakolejkowane wiadomości

en: Some unsent messages are queued. Exit now?
pl: Niektóre niewysłane wiadomości zostały zakolejkowane. Wyjść?

en: NetworkManager: network is online.
pl: NetworkManager: sieć jest włączona.

en: NetworkManager: network is offline.
pl: NetworkManager: sieć jest rozłączona.

en: _File
pl: _Plik

en: _View
pl: _Widok

en: _Configuration
pl: U_stawienia

en: _Add mailbox
pl: Dod_aj skrzynkę pocztową

en: Change mailbox order...
pl: Zmień kolejność katalogów...

en: _Import mbox file...
pl: Za_importuj plik mbox...

en: _Export to mbox file...
pl: Wy_eksportuj do pliku mbox...

en: _Export selected to mbox file...
pl: Wy_eksportuj zaznaczone do pliku mbox...

en: Empty all _Trash folders
pl: Opróżnij wszys_tkie kosze

en: _Save email as...
pl: Zapi_sz wiadomość jako...

en: _Save part as...
pl: Zapi_sz część jako...

en: Page setup...
pl: Układ strony...

en: _Print...
pl: Wy_drukuj...

en: Synchronise folders
pl: Zsynchronizuj katalogi

en: E_xit
pl: _Wyjdź

en: Select _thread
pl: Zaznacz cały wątek

en: _Find in current message...
pl: Poszukaj w bieżącej wiadomości...

en: _Quick search
pl: Poszukaj szybko

en: Show or hi_de
pl: Pokaż lub uk_ryj

en: _Toolbar
pl: Pasek narzędzi

en: Set displayed _columns
pl: Wybierz pokazywane kolumny

en: In _folder list...
pl: W spisie katalogów...

en: In _message list...
pl: W spisie wiadomości...

en: La_yout
pl: _Układ

en: _Sort
pl: U_szereguj

en: _Attract by subject
pl: Grupuj po tem_acie

en: E_xpand all threads
pl: Ro_zwiń wszystkie wątki

en: Co_llapse all threads
pl: _Zwiń wszystkie wątki

en: _Go to
pl: Prze_jdź do

en: _Previous message
pl: _Poprzedniej wiadomości

en: _Next message
pl: _Następnej wiadomości

en: P_revious unread message
pl: Pop_rzedniej nieprzeczytanej wiadomości

en: N_ext unread message
pl: Następnej nieprz_eczytanej wiadomości

en: Previous ne_w message
pl: Poprzedniej nowej wiadomości

en: Ne_xt new message
pl: Następnej nowej wiadomości

en: Previous _marked message
pl: Poprzedniej oznaczonej wiado_mości

en: Next m_arked message
pl: Następnej ozn_aczonej wiadomości

en: Previous _labeled message
pl: Poprzedniej wiadomości z etykietą

en: Next la_beled message
pl: Następnej wiadomości z etykietą

en: Previously opened message
pl: Poprzedniej otwartej wiadomości

en: Next opened message
pl: Następnej otwartej wiadomości

en: Parent message
pl: Nadrzędnej wiadomości

en: Next unread _folder
pl: Następnego katalogu z ni_eprzeczytanymi wiadomościami

en: F_older...
pl: Katal_ogu...

en: Next part
pl: Następnej części

en: Previous part
pl: Poprzedniej części

en: Message scroll
pl: Przewiń wiadomość do

en: Previous line
pl: Poprzedniego wiersza

en: Next line
pl: Następnego wiersza

en: Previous page
pl: Poprzedniej strony

en: Next page
pl: Następnej strony

en: Decode
pl: Dekodowanie znaków

en: Open in new _window
pl: Otwórz w no_wym oknie

en: Mess_age source
pl: Źródło wi_adomości

en: Message part
pl: Część wiadomości

en: View as text
pl: Wyświetl jako tekst

en: Open
pl: Otwórz

en: Open with...
pl: Otwórz w...

en: Quotes
pl: Cytowania

en: _Update summary
pl: _Uaktualnij podliczenie wiadomości

en: Recei_ve
pl: Pobierz

en: Get from _current account
pl: Pobierz z bieżącego konta

en: Get from _all accounts
pl: Pobierz ze wszystkich kont

en: Cancel receivin_g
pl: Przerwij pobieranie

en: _Send queued messages
pl: Wyślij wiadomości z kolejki

en: Compose a_n email message
pl: Utwórz _nową wiadomość

en: Compose a news message
pl: Napisz nową wieść

en: _Reply
pl: _Odpowiedz

en: Repl_y to
pl: Odpowiedz szczególnie

en: Mailing _list
pl: Na _listę wysyłkową

en: Follow-up and reply to
pl: _Odpowiedz na grupę i nadawcy

en: _Forward
pl: Prze_każ

en: For_ward as attachment
pl: Prz_ekaż jako załącznik

en: Redirec_t
pl: Prze_kieruj

en: Mailing-_List
pl: _Lista wysyłkowa

en: Post
pl: Napisz

en: Help
pl: Pomoc

en: Unsubscribe
pl: Przestań śledzić

en: View archive
pl: Obejrzyj archiwum

en: Contact owner
pl: Napisz do właściciela

en: M_ove...
pl: _Przenieś...

en: _Copy...
pl: S_kopiuj...

en: Move to _trash
pl: Wyrzuć do _kosza

en: _Delete...
pl: _Usuń...

en: Move thread to tr_ash
pl: Wyrzuć wątek do kosz_a

en: Delete t_hread
pl: Usuń wątek

en: Cancel a news message
pl: Odwołaj wieść

en: _Mark
pl: O_znacz

en: _Unmark
pl: O_dznacz

en: Mark as rea_d
pl: _Oznacz jako przeczytane

en: Mark as unr_ead
pl: Oznacz jako nieprzeczytan_e

en: Mark all read in folder
pl: Oznacz wszystko w katalogu jako przeczytane

en: Mark all unread in folder
pl: Oznacz wszystko w katalogu jako nieprzeczytane

en: Ignore thread
pl: Pomiń wątek

en: Unignore thread
pl: Cofnij pominięcie wątku

en: Watch thread
pl: Śledź wątek

en: Unwatch thread
pl: Cofnij śledzenie wątku

en: Mark as _spam
pl: Oznacz jako _spam

en: Mark as _ham
pl: Oznacz jako _ham

en: Lock
pl: Zablokuj

en: Unlock
pl: Odblokuj

en: Color la_bel
pl: Kolorowa _etykieta

en: Ta_gs
pl: _Znaczniki

en: Re-_edit
pl: Zmień tr_eść

en: Check signature
pl: Sprawdź podpis

en: Add sender to address boo_k
pl: Dodaj nadawcę do książki adresowej...

en: C_ollect addresses
pl: Zbierz adresy

en: From current _folder...
pl: Z bi_eżącego katalogu...

en: From selected _messages...
pl: Z zaznaczonych wiado_mości...

en: _Filter all messages in folder
pl: Prze_filtruj wszystkie wiadomości w tym katalogu

en: Filter _selected messages
pl: Prze_filtruj zaznaczone wiadomości

en: Run folder pr_ocessing rules
pl: Wykonaj zasady przetwarzania katalogów

en: _Create filter rule
pl: Utwórz zasadę f_iltrowania

en: _Automatically
pl: S_amoczynnie

en: By _From
pl: Wg nadawcy

en: By _To
pl: Wg adresa_ta

en: By _Subject
pl: Wg tematu

en: By S_ender
pl: Wg wysyłając_ego

en: Create processing rule
pl: Utwórz zasadę przetwarzania

en: List _URLs...
pl: Wypisz adresy _URL...

en: Ch_eck for new messages in all folders
pl: Odpytaj o nowe wiadomości w_e wszystkich katalogach

en: Delete du_plicated messages
pl: Usuń _powielone wiadomości

en: In selected folder
pl: W zaznaczonym katalogu

en: In all folders
pl: We wszystkich katalogach

en: E_xecute
pl: Wykonaj

en: Exp_unge
pl: _Wymaż

en: TLS cer_tificates
pl: Cer_tyfikaty TLS

en: Filtering Lo_g
pl: Dziennik filtr_owania

en: Network _Log
pl: Dziennik sieci

en: Debug _Log
pl: Dziennik _diagnostyczny

en: _Forget all session passwords
pl: _Zapomnij wszystkie hasła sesji

en: Forget _primary passphrase
pl: Za_pomnij główne hasło

en: C_hange current account
pl: Przestaw bieżą_ce konto

en: _Preferences for current account...
pl: _Dostosuj bieżące konto...

en: Create _new account...
pl: Utwórz _nowe konto...

en: _Edit accounts...
pl: Dostosuj wszystki_e konta...

en: P_references...
pl: U_stawienia...

en: Pre-pr_ocessing...
pl: _Przetwarzanie przed...

en: Post-pro_cessing...
pl: _Przetwarzanie po...

en: _Filtering...
pl: _Filtrowanie...

en: _Templates...
pl: Wzorce...

en: _Actions...
pl: Dzi_ałania...

en: Tag_s...
pl: Znaczniki...

en: Plu_gins...
pl: Wtyczki...

en: _Manual
pl: _Podręcznik użytkownika

en: _Online User-contributed FAQ
pl: _FAQ w internecie

en: Icon _Legend
pl: Opis ikon

en: Set as default client
pl: Ustaw jako konto domyślne

en: Offline _mode
pl: Odłącz od sieci

en: Men_ubar
pl: Pasek men_u

en: _Message view
pl: Widok wiado_mości

en: Status _bar
pl: Pasek stanu

en: Column headers
pl: Nagłówki kolumn

en: Th_read view
pl: Pokaż w wątkach

en: Hide read threads
pl: Ukryj przeczytane wątki

en: _Hide read messages
pl: _Ukryj przeczytane wiadomości

en: Hide deleted messages
pl: Ukryj usunięte wiadomości

en: _Fullscreen
pl: _Na całym ekranie

en: Show all _headers
pl: Pokaż wszystkie na_główki

en: _Collapse all
pl: _Zwiń wszystkie

en: Collapse from level _2
pl: Zwiń od _2 poziomu

en: Collapse from level _3
pl: Zwiń od _3 poziomu

en: Text _below icons
pl: Tekst pod ikonkami

en: Text be_side icons
pl: Tekst obok ikon

en: _Icons only
pl: Tylko _ikony

en: _Text only
pl: Tylko _tekst

en: _Standard
pl: _Standardowy

en: _Three columns
pl: _Trójkolumnowy

en: _Wide message
pl: Szerokie _wiadomości

en: W_ide message list
pl: Szeroki sp_is wiadomości

en: S_mall screen
pl: _Mały ekran

en: By _number
pl: Wg _numeru

en: By s_ize
pl: Wg rozm_iaru

en: By _date
pl: Wg _daty

en: By thread date
pl: Wg daty wątku

en: By s_ubject
pl: Wg temat_u

en: By _color label
pl: Wg koloru _etykiety

en: By tag
pl: Wg znacznika

en: By _mark
pl: Wg oznaczenia

en: By _status
pl: Wg _stanu

en: By a_ttachment
pl: Wg załącznika

en: By score
pl: Wg punktacji

en: By locked
pl: Wg blokad

en: D_on't sort
pl: Nie szereguj

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: _Auto detect
pl: S_am wykryj

en: Modify tags...
pl: Zmień znaczniki...

en: Some error(s) happened. Click here to view log.
pl: Pojawił się błąd. Naciśnij tutaj aby zobaczyć dziennik.

en: You are online. Click the icon to go offline
pl: Jesteś podłączony do sieci. Naciśnij, aby odłączyć się od sieci

en: You are offline. Click the icon to go online
pl: Jesteś odłączony do sieci. Naciśnij, aby podłączyć się do sieci

en: Select account
pl: Wybierz konto

en: Network log
pl: Dziennik sieci

en: Filtering/Processing debug log
pl: Dziennik diagnostyczny filtrowania/przetwarzania

en: filtering log enabled
pl: dziennik filtrowania włączony

en: filtering log disabled
pl: dziennik filtrowania wyłączony

en: Untitled
pl: Nienazwany

en: none
pl: żaden

en: Delete all messages in trash folders?
pl: Usunąć wszystkie wiadomości z katalogów kosza?

en: Don't quit
pl: Nie wychodź

en: Add mailbox
pl: Dodaj skrzynkę pocztową

en: Input the location of the mailbox.
    The location can be either the full path or relative to the 
    home directory.
    If the location of an existing mailbox is specified, it will be
    scanned automatically.
pl: Wpisz położenie skrzynki pocztowej.
    Położenie może być ścieżką bezwzględną lub względną do 
    katalogu domowego.
    Jeśli podasz istniejącą skrzynkę, zostanie ona
    samoczynnie przeszukana.

en: The mailbox '%s' already exists.
pl: Skrzynka pocztowa '%s' już istnieje.

en: Mailbox
pl: Skrzynka pocztowa

en: Creation of the mailbox failed.
    Maybe some files already exist, or you don't have the permission to write there.
pl: Nie udało się utworzyć skrzynki pocztowej.
    Być może pliki już istnieją lub nie masz uprawnień do zapisu w tym miejscu.

en: No posting allowed
pl: Wysyłanie zabronione

en: Mbox import has failed.
pl: Nie udało się zaimportować skrzynki mbox.

en: Export to mbox has failed.
pl: Nie udało się wyeksportować skrzynki mbox.

en: Exit
pl: Wyjdź

en: Exit Claws Mail?
pl: Czy wyjść z Claws Mail?

en: _Quit
pl: _Wyjdź

en: Folder synchronisation
pl: Synchronizacja katalogów

en: Do you want to synchronise your folders now?
pl: Czy chcesz zsynchronizować swoje katalogi?

en: _Synchronise
pl: Z_synchronizuj

en: Deleting duplicated messages...
pl: Usuwanie powielonych wiadomości...

en: No duplicate message found in selected folder.
pl: Nie znaleziono powielonych wiadomości w wybranym katalogu.

en: Deleted %d duplicate message in selected folder.
     | Deleted %d duplicate messages in selected folder.
pl[0]: Usunięto %d powieloną wiadomość z zaznaczonego katalogu.
pl[1]: Usunięto %d powielone wiadomości z zaznaczonego katalogu.
pl[2]: Usunięto %d powielonych wiadomości z zaznaczonego katalogu.

en: Marked %d duplicate message for deletion in selected folder.
     | Marked %d duplicate messages for deletion in selected folder.
pl[0]: Oznaczono %d powieloną wiadomości do usunięcia z wybranego katalogu.
pl[1]: Oznaczono %d powielone wiadomości do usunięcia z wybranego katalogu.
pl[2]: Oznaczono %d powielonych wiadomości do usunięcia z wybranego katalogu.

en: Deleting duplicated messages in all folders...
pl: Usuwanie powielonych wiadomości z wszystkich katalogów...

en: Deleted %d duplicate message in %d folders.
     | Deleted %d duplicate messages in %d folders.
pl[0]: Usunięto %d powieloną wiadomość z %d katalogów.
pl[1]: Usunięto %d powielone wiadomości z %d katalogów.
pl[2]: Usunięto %d powielonych wiadomości z %d katalogów.

en: No duplicate message found in %d folders.
pl: Nie znaleziono powielonej wiadomości z %d katalogów.

en: Select folder to go to
pl: Wybierz katalog, do którego chcesz przejść

en: Processing rules to apply before folder rules
pl: Zasady przetwarzania do zastosowania przed zasadami katalogów

en: Processing rules to apply after folder rules
pl: Zasady przetwarzania do zastosowania po zasadach katalogów

en: Filtering configuration
pl: Ustawienia filtrowania

en: Can not register as default client: impossible to get executable path.
pl: Nie można zarejestrować jako domyślnego klienta: pobieranie ścieżki wykonania niemożliwe.

en: Claws Mail has been registered as default client.
pl: Claws Mail został zarejestrowany jako klient domyślny.

en: Can not register as default client: impossible to write to the registry.
pl: Nie można zarejestrować jako domyślnego klienta: nie można zapisywać do rejestru.

en: Scanning folder %s%c%s...
pl: Odpytywanie katalogu %s%c%s...

en: Forgotten %d password in %d accounts.
     | Forgotten %d passwords in %d accounts.
pl[0]: Usunięto %d hasło z %d konta.
pl[1]: Usunięto %d hasła z %d kont.
pl[2]: Usunięto %d haseł z %d kont.

en: %s header
pl: nagłówek %s

en: header
pl: nagłówek

en: header line
pl: wiersz nagłówka

en: body line
pl: wiersz treści wiadomości

en: tag
pl: znacznik

en: Case sensitive
pl: Rozróżniaj wielkości liter

en: Case insensitive
pl: Nie rozróżniaj wielkości liter

en: checking if message matches [ %s ]
pl: sprawdzanie czy wiadomości pasują [ %s ]

en: message matches
pl: wiadomość pasuje

en: message does not match
pl: wiadomość nie pasuje

en: (none)
pl: (żaden)

en: Could not stat mbox file:
    %s
pl: Nie można wykonać działania stat na pliku skrzynki mbox:
    %s

en: Could not open mbox file:
    %s
pl: Nie można otworzyć pliku skrzynki mbox:
    %s

en: Importing from mbox... (%ld MB imported) | Importing from mbox... (%ld MB imported)
pl[0]: Importowanie z pliku mbox... (zaimportowano %ld MB)
pl[1]: Importowanie z pliku mbox... (zaimportowano %ld MB)
pl[2]: Importowanie z pliku mbox... (zaimportowano %ld MB)

en: Overwrite mbox file
pl: Zastąp plik skrzynki mbox

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
pl: Ten plik już istnieje. Czy chcesz go zastąpić?

en: Overwrite
pl: Zastąp

en: Could not create mbox file:
    %s
pl: Nie można utworzyć pliku skrzynki mbox:
    %s

en: Exporting to mbox...
pl: Eksportowanie do pliku mbox...

en: Find in current message
pl: Szukanie w bieżącej wiadomości

en: Find text:
pl: Poszukaj tekstu:

en: Search failed
pl: Poszukiwanie nie powiodło się

en: Search string not found.
pl: Nie znaleziono szukanego ciągu.

en: Beginning of message reached; continue from end?
pl: Osiągnięto początek wiadomości; zacząć od końca?

en: End of message reached; continue from beginning?
pl: Osiągnięto koniec wiadomości; zacząć od początku?

en: Search finished
pl: Przeszukiwanie zakończone

en: Previous opened message
pl: Poprzedniej otwartej wiadomości

en: Compose _new message
pl: Utwórz _nową wiadomość

en: Claws Mail - Message View
pl: Claws Mail - Widok wiadomości

en: <No Return-Path found>
pl: <Nie znaleziono ścieżki powrotnej>

en: The notification address to which the return receipt is
    to be sent does not correspond to the return path:
    Notification address: %s
    Return path: %s
    It is advised to not send the return receipt.
pl: Adres na, który ma być wysłane potwierdzenie odbioru nie zgadza się
    z adresem, z którego nadano wiadomość.
    Adres któremu ma zostać wysłane potwierdzenie: %s
    Adres ścieżki zwrotu: %s
    Nie jest zalecane by wysyłać potwierdzenie odbioru.

en: _Don't Send
pl: _Nie wysyłaj

en: Fetching message (%s)...
pl: Pobieranie wiadomości (%s)...

en: Couldn't decrypt: %s
pl: Nie można odszyfrować: %s

en: Message doesn't conform to MIME standard. It may render wrongly.
pl: Wiadomość nie odpowiada standardom MIME. Może zostać nieprawidłowo pokazana.

en: Show all %s.
pl: Pokaż wszystkie %s.

en: Only the first megabyte of text is shown.
pl: Wyświetlono tylko pierwszy megabajt tekstu.

en: You got a return receipt for this message: it has been displayed by the recipient.
pl: Otrzymałeś potwierdzenie odbioru tej wiadomości: została pokazana wg odbiorcy.

en: You asked for a return receipt in this message.
pl: Prosisz w tej wiadomości o potwierdzenie jej dostarczenia.

en: This message asks for a return receipt.
pl: Autor tej wiadomości prosi o potwierdzenie jej dostarczenia.

en: Send receipt
pl: Wyślij potwierdzenie

en: This message has been partially retrieved,
    and has been deleted from the server.
pl: Pobrano tę wiadomość częściowo
    i usunięto na serwerze.

en: This message has been partially retrieved;
    it is %s.
pl: Wiadomość została częściowo pobrana, porzucić jej fragmenty - %s?

en: Mark for download
pl: Oznacz do pobrania

en: Mark for deletion
pl: Oznacz do usunięcia

en: This message has been partially retrieved;
    it is %s and will be downloaded.
pl: Ta wiadomość została częściowo pobrana;
    jej %s zostanie pobrane.

en: Unmark
pl: Odznacz

en: This message has been partially retrieved;
    it is %s and will be deleted.
pl: Ta wiadomość została częściowo pobrana;
    zawiera %s i zostanie usunięta.

[ctx: '%s' stands for 'To' then 'Cc']
en: This message is asking for a return receipt notification
    but according to its '%s' and '%s' headers it was not
    officially addressed to you.
    It is advised to not send the return receipt.
pl: Autor tej wiadomość prosił o potwierdzenie odbioru.
    ale nagłówki '%s' i '%s' wskazują, że nie 
    byłaś/byłeś oficjalnym odbiorcą tej wiadomości.
    Zaleca się nie potwierdzanie odbioru takich wiadomości.

en: Return Receipt Notification
pl: Potwierdzenie Odbioru Wiadomości

en: _Send Notification
pl: Wyślij _potwierdzenie odbioru

en: More than one of your accounts uses the address that this message was sent to.
    Please choose which account you want to use for sending the receipt notification:
pl: Wiadomość została wysłana do wielu z Twoich kont.
    Proszę sprecyzować którego konta chcesz użyć do wysłania potwierdzenia odbioru:

en: Cannot print: the message doesn't contain text.
pl: Nie można wydrukować: wiadomość nie zawiera tekstu.

en: 
      There are no messages in this folder
pl: 
      Nie ma wiadomości w tym katalogu

en: 
      Message has been deleted
pl: 
      Wiadomość została usunięta

en: 
      Message has been deleted or moved to another folder
pl: 
      Wiadomość została usunięta lub przeniesiona do innego katalogu

en: An error happened while learning.
pl: Błąd podczas uczenia.

en: Moving messages...
pl: Przenoszenie wiadomości...

en: Deleting messages...
pl: Usuwanie wiadomości...

en: Remove _mailbox...
pl: Usuń _skrzynkę...

en: Can't remove the folder '%s'
    
    %s.
pl: Nie można usunąć katalogu `%s'
    
    %s.

en: Really remove the mailbox '%s'?
    (The messages are NOT deleted from the disk)
pl: Naprawdę chcesz usunąć skrzynkę `%s'?
    (Wiadomości NIE zostaną usunięte z dysku)

en: Remove mailbox
pl: Usuń skrzynkę

en: _Open
pl: _Otwórz

en: Open _with...
pl: Otwórz _w...

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Send to...
pl: Wyślij do...

en: _Display as text
pl: Wyświetl jako tekst

en: _Save as...
pl: Zapi_sz jako...

en: Save _all...
pl: Z_apisz wszystko...

en: Save all attachments...
pl: Zapisz wszystkie załączniki...

en: MIME Type
pl: Rodzaj MIME

en: View full information
pl: Zobacz pełne szczegóły

en: Check again
pl: Sprawdź ponownie

en: %s Click the icon to check it.
pl: %s Kliknij na ikonkę aby go sprawdzić.

en: %s Click the icon or hit '%s' to check it.
pl: %s Kliknij na ikonkę, lub wciśnij klawisz '%s' aby go sprawdzić.

en: Timeout checking the signature. Click the icon to try again.
pl: Proces weryfikacji podpisu trwał zbyt długo. Kliknij na aby ponowić tę operację.

en: Timeout checking the signature. Click the icon or hit '%s' to try again.
pl: Proces weryfikacji podpisu trwał zbyt długo. Kliknij na ikonkę, lub wciśnij klawisz '%s' aby ponowić tę operację.

en: Error checking the signature. Click the icon to try again.
pl: Błąd sprawdzania podpisu. Naciśnij na ikonę i spróbuj ponownie.

en: Error checking the signature. Click the icon or hit '%s' to try again.
pl: Błąd sprawdzania podpisu. Naciśnij na ikonę, lub klawisz '%s', aby ponowić.

en: Checking signature...
pl: Sprawdzanie podpisu...

en: Go back to email
pl: Powrót do wiadomości email

en: Couldn't save the part of multipart message: %s
pl: Nie można zapisać części wiadomości wieloczęściowej: %s

en: Overwrite existing file '%s'?
pl: Czy zastąpić istniejący plik '%s'?

en: An error has occurred while saving message part %d. Do you want to cancel saving or ignore error and continue?
pl: Napotkano błąd podczas zapisywania części wiadomości %d. Wycofać zapisywanie, czy pójść dalej nie zważając na błąd?

en: Error saving message part
pl: Błąd zapisywania części wiadomości

en: Ignore
pl: Pomiń

en: Ignore all
pl: Pomiń wszystkie

en: %d file saved successfully. | %d files saved successfully.
pl[0]: Pomyślnie zapisano %d plik.
pl[1]: Pomyślnie zapisano %d pliki.
pl[2]: Pomyślnie zapisano %d plików.

en: %d file saved successfully | %d files saved successfully
pl[0]: Pomyślnie zapisano %d plik
pl[1]: Pomyślnie zapisano %d pliki
pl[2]: Pomyślnie zapisano %d plików

en: %s, %d file failed. | %s, %d files failed.
pl[0]: %s, %d plik zakończony niepowodzeniem
pl[1]: %s, %d plik zakończony niepowodzeniem
pl[2]: %s, %d plik zakończony niepowodzeniem

en: Select destination folder
pl: Wybierz katalog docelowy

en: '%s' is not a directory.
pl: "%s" nie jest katalogiem.

en: Save as
pl: Zapisz jako

en: Open with
pl: Otwórz w

en: Enter the command-line to open file:
    ('%s' will be replaced with file name)
pl: Wpisz nazwę programu do otworzenia pliku:
    ('%s' zostanie zastąpione nazwą pliku)

en: Could not convert attachment name to UTF-16:
    
    %s
pl: Nie można było przekształcić nazwy załącznika do UTF-16:
    
    %s

en: Execute untrusted binary?
pl: Uruchomić niepewny plik binarny?

en: This attachment is an executable file. Executing untrusted binaries is dangerous and could compromise your computer.
    
    Do you want to run this file?
pl: Ten załącznik jest plikiem wykonywalnym. Uruchamianie niepewnych plików binarnych jest niebezpieczne i może narazić na włamanie twój komputer.
    
    Czy chcesz uruchomić ten plik?

en: Run binary
pl: Uruchom plik wykonywalny

en: Type:
pl: Rodzaj:

en: Size:
pl: Rozmiar:

en: Description:
pl: Opis:

en: NNTP connection to %s:%d has been disconnected.
pl: Połączenie NNTP do %s:%d zostało przerwane.

en: Account '%s': Connecting to NNTP server: %s:%d...
pl: Konto '%s': Łączenie z serwerem NNTP: %s:%d...

en: Error logging in to %s:%d...
pl: Błąd podczas logowania do %s:%d...

en: Libetpan does not support return code 480 so for now we choose to continue
pl: Libetpan nie obsługuje kodu 480 dlatego na razie wybraliśmy kontynuowanie

en: Mode reader failed, continuing nevertheless
pl: Czytanie nie powiodło się, kontynuowanie mimo tego

en: Error creating session with %s:%d
pl: Błąd podczas tworzenia sesji z %s:%d

en: Error authenticating to %s:%d...
pl: Błąd uwierzytelniania na serwerze %s:%d...

en: Claws Mail needs network access in order to access the News server.
pl: Claws Mail potrzebuje połączenia z siecią aby uzyskać dostęp do serwera źródła wieści.

en: couldn't select group: %s
pl: nie można wybrać grupy: %s

en: couldn't set group: %s
pl: nie można ustawić grupy: %s

en: invalid article range: %d - %d
pl: niepoprawny zakres artykułu: %d - %d

en: couldn't get xhdr
pl: nie można pobrać xhdr

en: getting xover %d - %d in %s...
pl: pobieranie xover %d - %d w %s...

en: couldn't get xover
pl: nie można pobrać xover

en: invalid xover line
pl: nieprawidłowy wiersz xover:

en: You have one or more News accounts defined. However this version of Claws Mail has been built without News support; your News accounts are disabled.
    
    You probably need to install libetpan and recompile Claws Mail.
pl: Masz zdefiniowane jedno lub więcej kont źródła wieści. Jednak ta wersja Claws  Mail została zbudowana bez obsługi źródeł wieści; Twoje konta NNTP zostały wyłączone.
    Prawdopodobnie potrzebujesz wgrać libetpan lub zbudować Claws Mail.

en: _Subscribe to newsgroup...
pl: Zacznij śledzić źródło wieści...

en: _Unsubscribe newsgroup
pl: Przestań śledzić źródło wieści

en: Really unsubscribe newsgroup '%s'?
pl: Czy na pewno przestać śledzić źródła wieści "%s"?

en: Unsubscribe newsgroup
pl: Przestań śledzić źródło wieści

en: Rename newsgroup folder
pl: Przemianuj katalog źródła wieści

en: OAuth2 missing authorization code
pl: Brakuje kodu uwierzytelniającego OAuth2

en: OAuth2 connection error
pl: OAuth2 błąd połączenia

en: OAuth2 TLS connection error
pl: Błąd połączenia TLS OAuth2

en: OAuth2 access token obtained
pl: Token dostępu OAuth2 został pobrany

en: OAuth2 access token not obtained
pl: Token dostępu OAuth2 nie został pobrany

en: OAuth2 refresh token obtained
pl: Odświeżający token OAuth2 został pobrany

en: OAuth2 refresh token not obtained
pl: Odświeżający token OAuth2 nie został pobrany

en: OAuth2 replacement refresh token provided
pl: Podano token odświeżający, zastępujący OAuth2

en: OAuth2 replacement refresh token not provided
pl: Nie podano tokena odświeżającego, zastępującego OAuth2

en: OAuth2 socket write error
pl: Błąd pisania do gniazda OAuth2

en: OAuth2 socket timeout error
pl: Błąd przekroczenia czasu oczekiwania dla gniazda OAuth2

en: OAuth2 access token still fresh
pl: Token dostępu OAuth2 jest nadal aktualny

en: OAuth2 obtaining access token using refresh token
pl: OAuth2 pobieranie tokenu dostępu używając tokenu odświeżającego

en: OAuth2 trying for fresh access token with authorization code
pl: OAuth2 próba pobrania świeżego tokenu z kodem uwierzytelnienia

en: OAuth2 access and refresh token updated
pl: Uaktualniono token dostępu i odświeżania OAuth2

en: OAuth2 original: %s
pl: OAuth oryginalna cześć %s

en: OAuth2 encoded: %s
pl: OAuth zakodowano: %s

en: OAuth2 decoded: %s
pl: OAuth2 zdekodowało: %s

en: Input primary passphrase
pl: Wpisz hasło główne

en: Incorrect primary passphrase.
pl: Niepoprawne hasło główne.

en: New passphrases do not match, try again.
pl: Hasła nie są identyczne, spróbuj ponownie.

en: Incorrect old primary passphrase entered, try again.
pl: Wpisano niepoprawne stare, główne hasło, spróbuj ponownie.

en: Changing primary passphrase
pl: Zmiana głównego hasła

en: If a primary passphrase is currently active, it
    needs to be entered.
pl: Jeśli główne hasło jest obecnie włączone, to
    musisz je teraz wpisać.

en: Old passphrase:
pl: Stare hasło:

en: New passphrase:
pl: Nowe hasło:

en: Confirm passphrase:
pl: Potwierdź hasło:

en: Acpi Notifier
pl: Powiadamiacz Acpi

en: Make sure that the kernel module 'acerhk' is loaded.
    You can get it from http://www.cakey.de/acerhk/
pl: Upewnij się, że moduł jądra 'acerhk' jest wczytany.
    Możesz go pobrać ze strony http://www.cakey.de/acerhk/

en: Make sure that the kernel module 'acer_acpi' is loaded.
    You can get it from http://code.google.com/p/aceracpi/
pl: Upewnij się, że moduł jądra 'acer_acpi' został wczytany.
    Możesz go pobrać ze strony http://code.google.com/p/aceracpi/

en: Make sure that the kernel module 'asus_laptop' is loaded.
pl: Upewnij się, że moduł jądra 'asus_laptop' został wczytany.

en: Make sure that the kernel module 'asus_acpi' is loaded.
pl: Upewnij się, że moduł jądra 'asus_acpi' został wczytany.

en: Make sure that the kernel module 'ibm_acpi' is loaded.
pl: Upewnij się, że moduł jądra 'ibm_acpi' został wczytany.

en: Make sure that you have apanelc installed.
    You can get it from http://apanel.sourceforge.net/
pl: Upewnij się, że masz zainstalowany apanelc.
    Możesz go pobrać z http://apanel.sourceforge.net/

en: Control file doesn't exist.
pl: Plik sprawdzający nie istnieje.

en:  : no new or unread mail
pl:  : nie ma nowej lub nieprzeczytanej poczty

en:  : unread mail
pl:  : nieprzeczytana poczta

en:  : new mail
pl:  : nowa poczta

en: off
pl: wyłączone

en: blinking
pl: mrugające

en: on
pl: włączone

en: ACPI type:
pl: typ ACPI:

en: ACPI file:
pl: plik ACPI:

en: values - On:
pl: wartości - Włączone:

en:  - Off:
pl:  - Wyłączone:

en: Blink when user interaction is required
pl: Zamigaj, gdy wymagane jest działanie użytkownika

en: This plugin handles various ACPI mail LEDs.
pl: Ta wtyczka obsługuje różne diody LED poprzez ACPI.

en: Laptop LED
pl: LED laptopa

en: Failed to register check before send hook
pl: Nie powiodła się rejestracja funkcji sprawdzającej przed wysłaniem

en: Keeps all recipient addresses in an addressbook folder.
pl: Przechowuje wszystkich odbiorców w katalogu książki adresowej.

en: Address Keeper
pl: Opiekun Książki Adresowej

en: Address book location
pl: Miejsce książki adresowej

en: Keep to folder
pl: Zapisuj w katalogu

en: Address book path where addresses are kept
pl: Ścieżka książki adresowej gdzie przechowywane są adresy

en: Select...
pl: Wybierz...

en: Fields to keep addresses from
pl: Pola do przechowywania adresów

[ctx: address keeper: %s stands for a header name]
en: Keep addresses which appear in '%s' headers
pl: Zapisuj adresy które pojawiają się w nagłówku '%s'

en: Exclude addresses matching the following regular expressions (one per line)
pl: Wyłącz adresy, które spełniają poniższe wyrażenie regularne (jedno na wiersz)

en: Mail Archiver
pl: Archiwizer Poczty

en: Create Archive...
pl: Utwórz Archiwum...

en: This plugin adds archiving features to Claws Mail.
    
    It enables you to select a mail folder that you want to be archived, and then choose a name, format and location for the archive. Subfolders can be included and MD5 checksums can be added for each file in the archive. Several archiving options are also available.
    
    The archive can be stored as:
    %s
    The archive can be compressed using:
    %s
    The archives can be restored with any standard tool that supports the chosen format and compression.
    
    The supported folder types are MH, IMAP, RSSyl and vCalendar.
    
    To activate the archiving feature go to /Tools/Create Archive
    
    Default options can be set in /Configuration/Preferences/Plugins/Mail Archiver
pl: Ta wtyczka dodaje możliwość archiwizacji do Claws Mail.
    
    Umożliwia ona wybranie katalogu, który chcesz archiwizować i potem wybrać nazwę, format i położenie archiwum. Podkatalogi mogą zawierać sumę sprawdzającą MD5 dla każdego pliku w archiwum. Dostępne jest także kilka ustawień archiwizowania.
    
    Archiwum może być przechowywane jako:
    %s
    Archiwum może być spakowane używając:
    %s
    Archiwum może być odtworzone za pomocą standardowych narzędzi, które obsługują wybrany format i kompresje.
    
    Wybrane rodzaje katalogów to MH, IMAP, RSSyl oraz vCalendar.
    
    Aby włączyć archiwizowanie przejdź do /Narzędzia/Stwórz Archiwum
    
    Domyślne ustawienia można nadać w /Ustawienia/Ustawienia/Wtyczki/Archiwizer Poczty

en: Archiver
pl: Archiwizer

en: Archiving
pl: Archiwizowanie

en: Press Cancel button to stop archiving
pl: Naciśnij przycisk Anuluj, aby przerwać archiwizowanie

en: Archiving:
pl: Archiwizowanie:

en: Some uninitialized data prevents from starting
    the archiving process:
    %s%s
pl: Niektóre niezainicjowane dane uniemożliwiają rozpoczęcie
    procesu archiwizacji:
    %s%s

en: 
    - the folder to archive is not set
pl: 
    - brak nazwy katalogu do archiwizowania

en: 
    - the name for archive is not set
pl: 
    - brak nazwy archiwum.

en: %s: Exists. Continue anyway?
pl: %s: Istnieje. Kontynuować mimo tego?

en: %s: Is a link. Cannot continue
pl: %s: to link. Nie można kontynuować

en: %s: Is a directory. Cannot continue
pl: %s: to katalog. Nie można kontynuować

en: %s: Missing permissions. Cannot continue
pl: %s: Brakuje uprawnień. Nie można kontynuować

en: %s: Unknown error. Cannot continue
pl: %s: Nieznany błąd. Nie można kontynuować

en: Creating archive
pl: Tworzenie archiwum

en: Not a valid file name:
    %s.
pl: Nie poprawna nazwa pliku:
    %s.

en: Not a valid Claws Mail folder:
    %s.
pl: Niepoprawny katalog Claws Mail:
    %s.

en: Adding files in folder failed
    Files in folder: %d
    Files in list:   %d
    
    Continue anyway?
pl: Dodawanie plików do katalogu nie powiodło się
    Pliki w katalogu: %d
    Pliki na liście:  %d
    
    Kontynuować mimo to?

en: Archive creation error:
    %s
pl: Błąd przy tworzeniu archiwum:
    %s

en: Archive result
pl: Wynik archiwizacji

en: Values
pl: Wartości

en: Archive
pl: Archiwum

en: Archive format
pl: Format archiwum

en: Compression method
pl: Metoda kompresji

en: Number of files
pl: Liczba plików

en: Archive Size
pl: Rozmiar archiwum

en: Folder Size
pl: Rozmiar katalogu

en: Compression level
pl: Poziom spakowania

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: MD5 checksum
pl: suma sprawdzająca MD5

en: Descriptive names
pl: Opisowa nazwa

en: Delete selected files
pl: Usuń wybrany plik

en: Select mails before
pl: Wybierz wiadomości przed

en: Select folder to archive
pl: Wybierz katalog do archiwizacji

en: Select file name for archive [suffix should reflect archive like .tgz]
pl: Wybierz nazwa pliku archiwum [końcówka powinna odzwierciedlać archiwum np.: .tgz]

en: %ld of %ld
pl: %ld z %ld

en: Create Archive
pl: Utwórz archiwum

en: Enter Archiver arguments
pl: Wpisz argumenty Archiwizera

en: Folder to archive
pl: Katalog do archiwizacji

en: Folder which is the root of the archive
pl: Katalog główny archiwum

en: Click this button to select a folder which is to be root of the archive
pl: Naciśnij przycisk aby wybrać katalog, który będzie katalogiem głównym archiwum

en: Name for archive
pl: Nazwa Archiwum

en: Archive location and name
pl: Miejsce archiwum i jego nazwa

en: _Select
pl: _Wybierz

en: Click this button to select a name and location for the archive
pl: Naciśnij ten przycisk, aby wybrać nazwę i miejsce dla archiwum

en: Choose compression
pl: Wybierz kompresję

en: Choose this option to use %s compression for the archive
pl: Zaznacz to pole, aby użyć pakowania %s dla tego archiwum

en: Choose format
pl: Wybierz format

en: Choose this to use %s as format for the archive
pl: Wybierz to, aby użyć %s jako format archiwum

en: Miscellaneous options
pl: Różne ustawienia

en: _Recursive
pl: _Wgłąb

en: Choose this option to include subfolders in the archive
pl: Zaznacz to pole, aby dołączyć podkatalogi w archiwum

en: Choose this option to add MD5 checksums for each file in the archive.
    Be aware though, that this dramatically increases the time it
    will take to create the archive
pl: Zaznacz to pole, aby dodać sumę sprawdzającą MD5 do każdego pliku w archiwum.
    Bądź jednak świadomy, że może do znacznie zwiększyć czas jaki
    zajmie na stworzenie archiwum

en: R_ename
pl: _Zmień nazwę

en: Choose this option to use descriptive names for each file in the archive.
    The naming scheme: date_from@to@subject.
    Names will be truncated to max 96 characters
pl: Zaznacz to pole, aby użyć opisowych nazw dla każdego pliku w archiwum.
    Nazwy są nadawane według zapisu: data_od@do@tytuł.
    Nazwy zostaną obcięte do 96 znaków

en: Choose this option to delete mails after archiving
    At this point only handles IMAP4, Local mbox and POP3
pl: Zaznacz to pole, aby usunąć wiadomości po archiwizacji
    Obecnie obsługiwane są tylko IMAP4, miejscowe skrzynki i POP3

en: Selection options
pl: Ustawienia zaznaczania

en: Select emails before a certain date
    Date must comply to ISO-8601 [YYYY-MM-DD]
pl: Wybierz wiadomości przed pewną datą
    Data musi być w formacie ISO-8601 [YYYY-MM-DD]

en: Default save folder
pl: Domyślny katalog zapisu

en: Click this button to select the default location for saving archives
pl: Naciśnij ten przycisk, aby wybrać domyślne miejsce dla zapisywanych archiwów

en: Default compression
pl: Domyślna kompresja

en: Choose this option to use %s compression by default
pl: Zaznacz to pole, aby domyślnie użyć pakowania %s

en: Default format
pl: Domyślny format

en: Choose this option to use the %s as format by default
pl: Wybierz tę opcję, aby użyć domyślnie formatu %s

en: Default miscellaneous options
pl: Domyślne wartości różnych opcji

en: Choose this option to include subfolders in the archives by default
pl: Wybierz tę opcję, aby domyślnie dołączyć podkatalogi do archiwum

en: Choose this option to add MD5 checksums for each file in the archives by default.
    Be aware though, that this dramatically increases the time it
    will take to create the archives
pl: Zaznacz to pole, aby domyślnie dodawać sumy sprawdzające MD5 do każdego pliku archiwum
    Miej jednak na uwadze, że może to znacznie zwiększyć czas potrzebny
    na stworzenie archiwum

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Choose this option to delete mails after archiving
pl: Wybierz tę opcję, aby usunąć wiadomości po archiwizacji

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Remove attachments
pl: Usuń załącznik

en: Remove
pl: Usuń

en: Attachment
pl: Załącznik

en: Destroy attachments
pl: Zniszcz załączniki

en: Do you really want to remove all attachments from the selected messages?
    
    The deleted data will be unrecoverable.
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wszystkie załączniki w wybranych wiadomościach?
    
    Usunięte dane będą nie do odzyskania.

en: The selected messages don't have any attachments.
pl: Wybrana wiadomość nie ma żadnych załączników.

en: Attachments removed from %d of the %d selected messages.
pl: Usunięto %d załączników z %d wybranych wiadomości.

en: Attachments removed from all %d selected messages.
pl: Usunięto załączniki z wszystkich %d wybranych wiadomości.

en: This message doesn't have any attachments.
pl: Ta wiadomość nie ma żadnych załączników

en: Remove attachments...
pl: Usuń załączniki...

en: This plugin removes attachments from mails.
    
    Warning: this operation will be completely un-cancellable and the deleted attachments will be lost forever, and ever, and ever.
pl: Ta wtyczka usuwa załączniki z wiadomości.
    
    Uwaga: ta operacja jest całkowicie nie odwracalna i usunięte załączniki będą na zawsze, zawsze i jeszcze raz zawsze stracone.

en: Attachment handling
pl: Obsługa załączników

en: An attachment is mentioned in the mail you're sending, but no file was attached. Mention appears on line %d, which begins with text: %s
    
    %s
pl: Załącznik jest wspomniany w wiadomości, którą wysyłasz, ale nie załączono żadnego pliku. Wspomniany wpis znajduje się w wierszu %d, który rozpoczyna się słowami: %s
    
    %s

en: Attachment warning
pl: Powiadomienie o załączniku

en: AttachWarner
pl: Ostrzeżenie o załączniku

en: Warns user if some reference to attachments is found in the message text and no file is attached.
pl: Ostrzega użytkownika jeśli nie załączono żadnego pliku do wiadomości a wspomniano o nim w treści wiadomości.

en: attach
pl: załącz

en: Warn when one of the following regular expressions is matched (one per line)
pl: Ostrzeż, gdy jedno z następujących wyrażeń regularnych zostało dopasowane (jedno na wiersz)

en: Expressions are case sensitive
pl: Wyrażenia rozróżniają wielkość liter

en: Case sensitive when matching for the regular expressions in the list
pl: Dopasowanie dla wyrażenia regularnego z tej listy rozróżnia wielkość liter

en: Lines starting with quotation marks
pl: Wiersze zaczynające się od znaku cytatu

en: Exclude quoted lines from checking for the regular expressions above. Note that handmade quotes cannot be distinguished from quotes generated by replying.
pl: Wyłącz cytowane wiersze ze sprawdzania dla powyższego wyrażenia regularnego. Zauważ, że ręcznie dodane cytowanie nie może być odróżnione do cytowania stworzonego przez odpowiedź.

en: Forwarded or redirected messages
pl: Przekazane lub przekierowane wiadomości

en: Don't check for missing attachments when forwarding or redirecting messages
pl: Nie sprawdzaj czy brakuje załączników gdy wiadomości są przekazywane lub przekierowywane

en: Signatures
pl: Podpisy

en: Exclude lines from the first signature-separator onwards from checking for the regular expressions above
pl: Wyłącz wiersze po pierwszym rozdzielaczu podpisu ze sprawdzenia powyższego wyrażenia regularnego

en: Exclude
pl: Wyklucz

en: Any
pl: Wszystkie

en: Bogofilter: fetching bodies...
pl: Bogofilter: pobieranie treści wiadomości...

en: Bogofilter: filtering messages...
pl: Bogofilter: filtrowanie wiadomości...

en: The Bogofilter plugin couldn't filter a message. The probable cause of the error is that it didn't learn from any mail.
    Use "/Mark/Mark as spam" and "/Mark/Mark as ham" to train Bogofilter with a few hundred spam and ham messages.
pl: Wtyczka Bogofilter nie może filtrować wiadomości. Prawdopodobną przyczyną błędu jest to, że rozpoznawał on jeszcze żadnych wiadomości.
    Użyj"/Oznacz/Oznacz jako spam" i "/Zaznacz/Zaznacz  jako dobra" by wytrenować Bogofilter kilkuset wiadomościami spam i dobrymi.

en: The Bogofilter plugin couldn't filter a message. The command `%s %s %s` couldn't be run.
pl: Wtyczka Bogofilter nie może odfiltrować wiadomości. Nie można uruchomić polecenia `%s %s %s`.

en: Bogofilter: learning from message...
pl: Bogofilter: rozpoznawanie wiadomości...

en: Learning failed; `%s` returned with status %d.
pl: Rozpoznawanie nie powiodło się, %s zwrócił stan %d.

en: Bogofilter: learning from messages...
pl: Bogofilter: rozpoznawanie wiadomości...

en: Learning failed; `%s %s %s` returned with error:
    %s
pl: Rozpoznawanie nie powiodło się, '%s %s %s' zwrócił błąd:
    %s

en: This plugin can check all messages that are received from an IMAP, LOCAL or POP account for spam using Bogofilter. You will need Bogofilter installed locally.
    
    Before Bogofilter can recognize spam messages, you have to train it by marking a few hundred spam and ham messages with the use of "/Mark/Mark as spam" and "/Mark/Mark as ham".
    
    When a message is identified as spam it can be deleted or saved in a specially designated folder.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/Bogofilter
pl: Wtyczka ta może rozpoznawać spam w wiadomościach z kont IMAP, LOCAL lub POP przy użyciu Bogofilter. Wtyczka ta do swojego działania wymaga wgranego Bogofilter.
    
    Zanim Bogofilter będzie mógł rozpoznawać spam, musisz go wyćwiczyć poprzez zaznaczenie kilkuset wiadomości dobrych i niechcianych (spamu), używając menu "/Oznacz/Oznacz jako spam" i "/Oznacz/Oznacz jako ham".
    
    Gdy wiadomość zostanie rozpoznana jako spam, to może zostać usunięta lub zapisana w szczególnie do tego przeznaczonym katalogu.
    
    Ustawienia wtyczki znajdują się w /Ustawienia/Ustawienia/Wtyczki/Bogofilter

en: Spam detection
pl: Wykrywanie spamu

en: Spam learning
pl: Rozpoznawanie spamu

en: Process messages on receiving
pl: Przetwarzaj wiadomości podczas ich pobierania

en: Maximum size
pl: Rozmiar graniczny

en: Messages larger than this will not be checked
pl: Wiadomości większe niż ta nie zostaną sprawdzone

en: Delete spam
pl: Usuń spam

en: Save spam in...
pl: Zapisz spam w...

en: Only mark as spam
pl: Tylko oznacz jako spam

en: Folder for storing identified spam. Leave empty to use the trash folder.
pl: Katalog do zapisywania zidentyfikowanego spamu. Zostaw puste aby użyć domyślnego katalogu dla śmieci.

en: Click this button to select a folder for storing spam
pl: Naciśnij tutaj aby zaznaczyć katalog do zapisywania spamu

en: When unsure, move to
pl: W razie niepewności przenoszenie do

en: Folder for storing mail for which spam status is Unsure. Leave empty to use the Inbox folder.
pl: Katalog do zapisywania wiadomości określonych jako niepewne. Zostaw puste aby użyć katalogu Przychodząca.

en: Click this button to select a folder for storing Unsure mails.
pl: Kliknij na ten przycisk aby wybrać katalog do zapisywania niepewnych wiadomości

en: Insert X-Bogosity header
pl: Wstawianie nagłówka X-Bogosity

en: Only done for messages in MH folders
pl: Wykonywane jedynie na wiadomościach w skrzynkach MH

en: Whitelist senders found in address book/folder
pl: Dopuść nadawców z książki adresowej/katalogu

en: Messages coming from your address book contacts will be received in the normal folder even if detected as spam
pl: Wiadomości od kontaktów z Twojej książki adresowej będą przechowywane w normalnych katalogach nawet jeśli zostaną rozpoznane jako spam

en: Click this button to select a book or folder in the address book
pl: Naciśnij ten przycisk aby wybrać książkę lub katalog w książce adresowej

en: Learn whitelisted emails as ham
pl: Zapamiętaj adresy e-mail z białej listy jako pożądane

en: If Bogofilter thought an email was spam or unsure, but it was whitelisted, learn it as ham.
pl: Jeśli Bogofilter uznał wiadomość e-mail jako spam lub niepewną, ale znajduje się ona na białej liście, zapamiętaj ją jako pożądaną.

en: Bogofilter call
pl: Wywołanie Bogofilter

en: Path to bogofilter executable
pl: Ścieżka do programu Bogofilter

en: Mark spam as read
pl: Oznacz wiadomości ze spamem jako przeczytaną

en: Bsfilter: fetching body...
pl: Bsfilter: pobieranie treści wiadomości...

en: Bsfilter: filtering message...
pl: Bsfilter: filtrowanie wiadomości...

en: The Bsfilter plugin couldn't filter a message. The probable cause of the error is that it didn't learn from any mail.
    Use "/Mark/Mark as spam" and "/Mark/Mark as ham" to train Bsfilter with a few hundred spam and ham messages.
pl: Wtyczka Bsfilter nie może filtrować wiadomości. Prawdopodobną przyczyną błędu jest to, że rozpoznawał on jeszcze żadnych wiadomości.
    Użyj"/Oznacz/Oznacz jako spam" i "/Zaznacz/Zaznacz  jako dobra" by wytrenować Bsfilter kilkuset wiadomościami spam i dobrymi.

en: The Bsfilter plugin couldn't filter a message. The command `%s` couldn't be run.
pl: Wtyczka Bsfilter nie może odfiltrować wiadomości. Nie można uruchomić polecenia `%s`.

en: Bsfilter: learning from message...
pl: Bsfilter: rozpoznawanie wiadomości...

en: This plugin can check all messages that are received from an IMAP, LOCAL or POP account for spam using Bsfilter. You will need Bsfilter installed locally.
    
    Before Bsfilter can recognize spam messages, you have to train it by marking a few hundred spam and ham messages with the use of "/Mark/Mark as spam" and "/Mark/Mark as ham".
    
    When a message is identified as spam it can be deleted or saved in a specially designated folder.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/Bsfilter
pl: Wtyczka ta może rozpoznawać spam w wiadomościach z kont IMAP, LOCAL lub POP przy użyciu Bsfilter. Wtyczka ta do swojego działania wymaga wgranego Bsfilter.
    
    Zanim Bsfilter będzie mógł rozpoznawać spam, musisz go wyćwiczyć poprzez zaznaczenie kilkuset wiadomości dobrych i niechcianych (spamu), używając menu "/Oznacz/Oznacz jako spam" i "/Oznacz/Oznacz jako ham".
    
    Gdy wiadomość zostanie rozpoznana jako spam, to może zostać usunięta lub zapisana w szczególnie do tego przeznaczonym katalogu.
    
    Ustawienia wtyczki znajdują się w /Ustawienia/Ustawienia/Wtyczki/Bsfilter

en: Save spam in
pl: Zapisz spam w

en: If Bsfilter thought an email was spam or unsure, but it was whitelisted, learn it as ham.
pl: Jeśli Bsfilter uznał wiadomość e-mail jako spam lub niepewną, ale znajduje się ona na białej liście, zapamiętaj ją jako pożądaną.

en: Bsfilter call
pl: Wywołanie Bsfilter

en: Path to bsfilter executable
pl: Ścieżka do programu bsfilter

en: Clam AntiVirus
pl: AntiVirus Clam

en: Scanning
    No socket information.
    Antivirus disabled.
pl: Odpytywanie
    Brak danych o gnieździe.
    Antywirus wyłączony.

en: Scanning
    Clamd does not respond to ping.
    Is clamd running?
pl: Odpytywanie
    Clamd nie odpowiada na polecenia ping.
    Czy clamd został uruchomiony?

en: Detected %s virus.
pl: Wykryto wirusa %s.

en: Scanning error:
    %s
pl: Błąd przeszukiwania:
    %s

en: File: %s. Size (%d) greater than limit (%d)
pl: Plik: %s. Rozmiar (%d) większy niż graniczny (%d)

en: ClamAV: scanning message...
pl: ClamAV: przeszukiwanie wiadomości...

en: Failed to register mail filtering hook
pl: Nie powiodła się rejestracja funkcji filtrowania wiadomości

en: Init
    No socket information.
    Antivirus disabled.
pl: Przygotowywanie
    Brak danych o gnieździe.
    Antywirus wyłączony.

en: Init
    Clamd does not respond to ping.
    Is clamd running?
pl: Przygotowywanie
    Clamd nie odpowiada na polecenia ping.
    Czy clamd został uruchomiony?

en: This plugin uses Clam AntiVirus to scan all messages that are received from an IMAP, LOCAL or POP account.
    
    When a message attachment is found to contain a virus it can be deleted or saved in a specially designated folder.
    
    Because this plugin communicates with clamd via a
    socket then there are some minimum requirements to
    the permissions for your home folder and the
    .claws-mail folder provided the clamav-daemon is
    configured to communicate via a unix socket. All
    users at least need to be given execute permissions
    on these folders.
    
    To avoid changing permissions you could configure
    the clamav-daemon to communicate via a TCP socket
    and choose manual configuration for clamd.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/Clam AntiVirus
pl: Ta wtyczka używa programu Antywirusowego Clam do przeszukiwania wszystkich wiadomości pobieranych z kont IMAP, LOCAL oraz POP.
    
    Gdy okaże się, że załącznik wiadomości zawiera wirusa, to można go usunąć lub zapisać w przeznaczonym do tego katalogu.
    
    Ponieważ ta wtyczka porozumiewa się z clamd za pomocą
    gniazd dlatego są wymagane minimalne uprawnienia do
    katalogu Domowego oraz katalogu .claws-mail zakładając,
    że usługa clamav została ustawiona na porozumiewanie się 
    za pomocą gniazd uniksowych. Wszyscy użytkownicy
    muszą co najmniej dać uprawnienia do uruchamiania do
    tych katalogów.
    
    Aby uniknąć zmiany uprawnień możesz ustawić
    usługę clamav, aby porozumiewała się za pomocą gniazd TCP
    i wybrać ustawienia ręczne dla clamd.
    
    Ustawienia można znaleźć w /Ustawienia/Ustawienia/Wtyczki/AntiVirus Clam

en: Virus detection
pl: Wykrywanie wirusów

en: Select folder to store infected messages in
pl: Wybierz katalog, w którym będą przechowywane zainfekowane wiadomości

en: Enable virus scanning
pl: Włącz skanowanie wirusów

en: Maximum attachment size
pl: Graniczny rozmiar załącznika

en: Message attachments larger than this will not be scanned
pl: Załączniki wiadomości większe niż ta nie zostaną sprawdzone

en: Save infected mail in
pl: Zapisz zainfekowane wiadomości w

en: Save mail that contains viruses
pl: Zapisz wiadomości, które zawierają wirusy

en: Folder for storing infected mail. Leave empty to use the default trash folder
pl: Katalog do zapisywania zainfekowanych wiadomości. Zostaw puste aby użyć domyślnego katalogu dla śmieci.

en: Click this button to select a folder for storing infected mail
pl: Kliknij na ten przycisk aby wybrać katalog do zapisywania zainfekowanych wiadomości

en: Automatic configuration
pl: Sam ustaw

en: Should configuration be done automatic or manual
pl: Pozwolić programowi nadać ustawienia, czy chcesz zrobić to ręcznie

en: Where is clamd.conf
pl: Gdzie jest clamd.conf

en: Full path to clamd.conf. If this field is not empty then the plugin has been able to locate the file automatically
pl: Pełna ścieżka do clamd.conf. Jeśli to pole będzie puste wtyczka nie będzie w stanie namierzyć pliku samoczynnie

en: Br_owse
pl: Przeglądaj

en: Click this button to select full path to clamd.conf
pl: Naciśnij tutaj aby wybrać pełną ścieżkę do clamd.conf

en: Check permission for folders and adjust if necessary
pl: Sprawdź prawa dostępu do katalogu i popraw jeśli będzie trzeba

en: Find and _Replace
pl: Poszukaj i _zastąp

en: Click this button to check and adjust folder permissions
pl: Naciśnij ten przycisk, aby zaznaczyć i dopasować prawa dostępu

en: Remote Host
pl: Gospodarz zdalny

en: Hostname or IP for remote host running clamav daemon
pl: Nazwa gospodarza lub adres IP gospodarza zdalnego, na którym działa usługa clamav

en: Port number where clamav daemon is listening
pl: Nazwa portu, na którym nasłuchuje demon clamav

en: New config
    No socket information.
    Antivirus disabled.
pl: Nowe ustawienia
    Brak danych o gnieździe.
    Antywirus wyłączony.

en: New config
    Clamd does not respond to ping.
    Is clamd running?
pl: Nowe ustawienia
    Clamd nie odpowiada na polecenia ping.
    Czy clamd został uruchomiony?

en: %s: Unable to open
    clamd will be disabled
pl: %s: Nie można otworzyć
    clamd będzie wyłączony

en: %s: Not able to find required information
    clamd will be disabled
pl: %s: Nie można znaleźć potrzebnych informacji
    clamd będzie wyłączony

en: Could not create socket
pl: Nie można było utworzyć gniazda

en: : File does not exist
pl: : Plik nie istnieje

en: : Unable to open
pl: : Nie można otworzyć

en: Socket write error
pl: Błąd pisania do gniazda

en: %s: Error reading
pl: %s: Błąd podczas czytania

en: Socket read error
pl: Błąd czytania z gniazda

en: This plugin is only a demo of how to write plugins for Claws Mail. It installs a hook for new log output and writes it to stdout.
    
    It is not really useful.
pl: Ta wtyczka jest tylko prezentacja jak pisać wtyczki dla Claws Mail. Instaluje możliwość logowania informacji i wypisuje je do standardowego wyjścia.
    
    Nie jest do niczego przydatna

en: Display images
pl: Wyświetlanie obrazów

en: Display embedded images
pl: Wyświetlanie zagnieżdżonych obrazów

en: Execute javascript
pl: Uruchamiaj javascript

en: Execute embedded javascript
pl: Uruchamiaj zagnieżdżony javascript

en: Execute Java applets
pl: Uruchamiaj aplety Java

en: Execute embedded Java applets
pl: Uruchamiaj zagnieżdżone aplety Java

en: Render objects using plugins
pl: Renderuj obiekty używając wtyczek

en: Render embedded objects using plugins
pl: Renderuj zagnieżdżone obiekty używając wtyczek

en: Open in Viewer (remote content is enabled)
pl: Otwieraj w przeglądarce (zdalna zawartość jest włączona)

en: Do nothing (remote content is disabled)
pl: Nie rób nic (zdalna zawartość jest wyłączona)

en: Remote resources
pl: Zdalne zasoby

en: Loading remote resources can lead to some privacy issues.
    When remote content loading is disabled, nothing will be requested
    from the network. Rendering of images, scripts, plugin objects or
    Java applets can still be enabled for content that is attached
    in the email.
pl: Wczytywanie zdalnych zasoby może zagrozić prywatności.
    Gdy wczytywanie zdalnej zawartość jest wyłączone, nic nie może zostać pobrane
    z sieci. Wyświetlanie obrazów, skryptów, obiektów wtyczek lub apletów
    Java nadal może być włączone dla załączników w wiadomości.

en: Enable loading of remote content
pl: Włącz wczytywanie zdalnej zawartości

en: When clicking on a link, by default
pl: Przy kliknięciu na odnośnik, domyślnie

en: Open in External Browser
pl: Otwórz w zewnętrznej przeglądarce

en: The CSS in this file will be applied to all HTML parts
pl: CSS z tego pliku zostanie wczytany dla każdej części HTML

en: Bro_wse
pl: Prze_glądaj

en: Select stylesheet
pl: Wybierz arkusz stylów

en: Remote content loading is disabled.
pl: Wyłączono wczytywanie zdalnej zawartości.

en: Load images
pl: Wczytaj obrazy

en: Enable remote content
pl: Włącz zdalną zawartość

en: Enable Javascript
pl: Włącz Javascript

en: Enable Plugins
pl: Włącz Wtyczki

en: Enable Java
pl: Włącz Javę

en: Open links with external browser
pl: Otwórz odnośniki w zewnętrznej przeglądarce

en: An error occurred: %d
pl: Wystąpił błąd: %d

en: %s is a malformed or not supported feed
pl: %s jest uszkodzonym lub nie obsługiwanym kanałem

en: Open in Viewer
pl: Otwórz w przeglądarce

en: Open in Browser
pl: Otwórz w przeglądarce

en: Open Image
pl: Otwórz obraz

en: Copy Link
pl: Skopiuj odnośnik

en: Download Link
pl: Odnośnik Pobierania

en: Save Image As
pl: Zapisz obraz Jako

en: Copy Image
pl: Skopiuj obraz

en: Import feed
pl: Zaimportuj kanał

en: Failed to find the companion WebKit extension %s
pl: Nie udało się znaleźć rozszerzenia WebKit o nazwie %s

note: TRANSLATORS: 'Fancy' here is name of the plugin, not the english word.
en: Fancy HTML Viewer
pl: Przeglądarka HTML Fancy

en: This plugin renders HTML mail using the WebKit %d.%d.%d library.
    By default all remote content is blocked. Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/Fancy
pl: Ta wtyczka wyświetla wiadomości HTML używając biblioteki WebKit %d.%d.%d.
    Domyślnie wszystkie zdalne zawartości są blokowane. Ustawienia można znaleźć w /Ustawienia/Ustawienia/Wtyczki/Fancy

note: TRANSLATORS: Possible error message during plugin load
en: Failed to register mail receive hook
pl: Nie powiodła się rejestracja funkcji pobierania wiadomości

note: TRANSLATORS: Description seen in plugins dialog. * Translation of "Plugins" part of preferences path should to be * the same as translation of "Plugins" string in Claws Mail message * catalog.
en: This plugin modifies the downloaded messages. It inserts headers containing some download information: UIDL, Claws Mail account name, POP server, user ID and retrieval time.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/Fetchinfo
pl: Ta wtyczka zmienia pobrane wiadomości. Dodaje nagłówki zawierające szczegóły takiej takie jak: UIDL, konto Claws Mail, serwer POP, ID użytkownika oraz czas pobrania.
    
    Ustawienia można znaleźć w /Ustawienia/Ustawienia/Wtyczki/Fetchinfo

note: TRANSLATORS: Description of functionality added by this plugin
en: Mail marking
pl: Oznaczanie poczty

note: TRANSLATORS: Heading of a preferences section determining which headers to add
en: Add fetchinfo headers
pl: Dodaj nagłówki fetchinfo

en: Headers to be added
pl: Nagłówki, które zostaną dodane

note: TRANSLATORS: Description of a header to be added
en: Adds the X-FETCH-UIDL header with the unique ID listing of message (POP3)
pl: Dodaje nagłówek X-FETCH-UIDL, zawierający ID wiadomości (POP3)

note: TRANSLATORS: Description of a header to be added
en: Account name
pl: Nazwa konta

en: Adds the X-FETCH-ACCOUNT header with the account name
pl: Dodaje nagłówek X-FETCH-ACCOUNT, zawierający nazwę konta

note: TRANSLATORS: Description of a header to be added
en: Receive server
pl: Server odbiorcy

en: Adds the X-FETCH-SERVER header with the receive server
pl: Dodaje nagłówek X-FETCH-SERVER zawierający nazwę serwera odbiorcy

note: TRANSLATORS: Description of a header to be added
en: UserID
pl: Identyfikator użytkownika

en: Adds the X-FETCH-USERID header with the user ID
pl: Dodaje nagłówek X-FETCH-USERID, zawierający identyfikator użytkownika

note: TRANSLATORS: Description of a header to be added
en: Fetch time
pl: Czas pobrania

en: Adds the X-FETCH-TIME header with the date and time of message retrieval in RFC822 format
pl: Dodaje nagłówek X-FETCH-TIME, zawierający datę i czas pobrania wiadomości w formacje RFC822

en: A keyword is used in the mail you are sending. The keyword appears on line %d, which begins with the text: %s
    
    %s
pl: W wiadomości, którą próbujesz wysłać znajduje się słowo kluczowe. Słowo to znajduje się w wierszu %d, który zaczyna się tekstem: %s
    
    %s

en: Keyword warning
pl: Ostrzeżenie o słowie kluczowym

en: Keyword Warner
pl: Ostrzeżenie o słowie kluczowym

en: Shows a warning when sending or queueing a message and a reference to one or more keywords is found in the message text.
pl: Pokazuje ostrzeżenie przy wysyłaniu lub umieszczaniu wiadomości w kolejce i gdy w jej treści znajdzie się jedno lub więcej słów kluczowych.

en: Don't check for keywords when forwarding or redirecting messages
pl: Nie sprawdzaj słów kluczowych, gdy przekazuję lub przekierowuję wiadomość

en: Failed to register avatar header update hook
pl: Nie powiodła się rejestracja funkcji uaktualniania avatarów

en: Failed to register avatar image render hook
pl: Nie powiodła się rejestracja funkcji renderującej awatary

en: Failed to create avatar image cache directory
pl: Nie powiodło się tworzenie katalogu pamięci podręcznej dla obrazów awatarów

en: Failed to load missing items cache
pl: Nie udało się wczytać brakujących rzeczy z pamięci podręcznej

en: Display libravatar profiles' images for mail messages. More
    info about libravatar at http://www.libravatar.org/. If you have
    a gravatar.com profile but not a libravatar one, those will also
    be retrieved (when redirections are allowed in plugin config).
    Plugin config page is available from main window at:
    /Configuration/Preferences/Plugins/Libravatar.
    
    This plugin uses libcurl to retrieve images, so if you're behind a
    proxy please refer to curl(1) manpage for details on 'http_proxy'
    configuration. More details about this and others on README file.
    
    Feedback to <ricardo@mones.org> is welcome.
pl: Wyświetlanie obrazów profilowych libravatar dla wiadomości. Więcej
    informacji o libravatar na http://www.libravatar.org/. Jeśli masz
    profil na gravatar.com ale nie libravatar, ten także będzie pobrany
    (gdy przekierowania będą ustawione w ustawieniach wtyczki).
    Strona ustawień wtyczki jest dostępna z głównej strona poprzez:
    /Ustawienia/Ustawienia/Wtyczki/Libravatar.
    
    Ta wtyczka używa libcurl do pobierania obrazów, więc jeśli używasz pośrednika
    proszę zobacz szczegóły ustawień 'http_proxy na stronie dokumentacji
     mam curl(1). Więcej szczegółów na ten temat i nie tylko znajdziesz w pliku README.
    
    Wrażenia i uwagi na adres <ricardo@mones.org> będą mile widziane.

en: Error reading cache stats
pl: Błąd podczas czytania stanu pamięci podręcznej

en: Using %s in %d files, %d directories, %d others and %d errors
pl: Używając %s w %d plikach, %d katalogów, %d innych oraz %d błędów

en: Using %s in %d files, %d directories and %d others
pl: Używając %s w %d plikach, %d katalogów oraz %d innych

en: Clear icon cache
pl: Wyczyść cache ikon

en: Are you sure you want to remove all cached avatar icons?
pl: Czy na pewno usunąć wszystkie ikony z pamięci podręcznej?

en: Not enough memory for operation
pl: Brak wystarczającej pamięci do wykonania operacji

en: Icon cache successfully cleared:
    • %u missing entries removed.
    • %u files removed.
pl: Czyszczenie pamięci podręcznej ikon zakończone powodzeniem:
    • %u brakujących wpisów usuniętych.
    • %u plików usuniętych.

en: Icon cache successfully cleared!
pl: Czyszczenie pamięci podręcznej ikon zakończone powodzeniem!

en: Errors clearing icon cache:
    • %u missing entries removed.
    • %u files removed.
    • %u files failed to be read.
    • %u files couldn't be removed.
pl: Błąd czyszczenia pamięci podręcznej ikon:
    • %u brakujących wpisów usuniętych.
    • %u plików usuniętych.
    • %u plików nie dało się czytać.
    • %u plików nie mogło zostać usuniętych.

en: Error clearing icon cache.
pl: Błąd czyszczenia pamięci podręcznej ikon.

en: _Use cached icons
pl: _Użyj pamięci podręcznej ikon

en: Keep icons on disk for reusing instead of making another network request
pl: Zachowuj ikonu na dysku w celu ponownego użycia zamiast kolejne wykonywać żądanie sieciowe

en: Cache refresh interval
pl: Odstęp czasu między odświeżeniami pamięci podręcznej

en: hours
pl: godzin

en: Custom URL
pl: Własny URL

en: A blank image
pl: Pusty obraz

en: The unobtrusive low-contrast greyish silhouette
pl: Dyskretna mało-kontrastowa szara sylwetka

en: A generated geometric pattern
pl: Wygenerowany geometryczny wzór

en: A generated full-body monster
pl: Wygenerowane pełne ciało potwora

en: A generated almost unique face
pl: Wygenerowana prawie unikalna twarz

en: A generated 8-bit arcade-style pixelated image
pl: Wygenerowany 8-bitowy spikselizowany obraz w stylu arcade

en: A generated robotic character
pl: Wygenerowana postać robota

en: A generated retro adventure game character
pl: Wygenerowany bohater przygodowej gry retro

en: Redirect to a user provided URL
pl: Przekieruj do URL'a ustawionego przez użytkownika

en: Enter the URL you want to be redirected when no user icon is available. Leave an empty URL to use the default libravatar orange icon.
pl: Wpisz URL na który ma zostać wykonane przekierowanie gdy ikona użytkownika jest niedostępna. Zostaw puste aby użyć domyślnej pomarańczowej ikony libravatar.

en: _Allow redirects to other sites
pl: Pozwól na przekierowania do innych stron

en: Follow redirect responses received from libravatar server to other avatar services like gravatar.com
pl: Podążaj za przekierowaniami otrzymanymi od serwera libravatar do innych serwisów avatarów takich jak gravatar.com

en: _Enable federated servers
pl: Włącz serwery typu f_ederated

en: Try to get avatar from sender's domain libravatar server
pl: Spróbuj pobrać avatar z serwera libravatar domeny nadawcy

en: Request timeout
pl: Upłynął czas oczekiwania żądania

en: second(s)
pl: sekunda/y

en: Set to 0 to use global socket I/O timeout. Maximum value must be also less than global socket I/O timeout.
pl: Ustaw 0 dla globalnego czasu oczekiwania WE/WY gniazda. Graniczna wartość musi być także mniejsza od globalnego czasu oczekiwania WE/WY gniazda.

en: Icon cache
pl: Cache ikon

en: Default missing icon mode
pl: Domyślny tryb brakujących ikon

en: Network
pl: Sieć

en: Loading remote resources can lead to some privacy issues.
    When remote content loading is disabled, nothing will be requested
    from the network.
pl: Wczytywanie zdalnych zasoby może zagrozić prywatności.
    Po wyłączeniu wczytywania zdalnej zawartość, nic nie zostanie pobrane
    z sieci.

en: Size of image cache in megabytes
pl: Rozmiar pamięci podręcznej dla obrazów w megabajtach

en: Default font
pl: Domyślna czcionka

en: Open Link
pl: Otwórz odnośnik

en: Copy Link Location
pl: Skopiuj położenie odnośnika

en: LiteHTML viewer
pl: Przeglądarka LiteHTML

en: Viewer plugin for HTML emails, using the litehtml library (http://www.litehtml.com/).
pl: Dodatkowa przeglądarka dla wiadomości HTML, używająca biblioteki litehtml (http://www.litehtml.com/).

en: mailmbox folder
pl: katalog skrzynki pocztowej

en: This is a plugin to handle mailboxes in mbox format.
pl: Ta wtyczka służy od obsługiwania formatu mbox skrzynek pocztowych.

en: Input the location of mailbox.
    If the existing mailbox is specified, it will be
    scanned automatically.
pl: Wpisz miejsce skrzynki pocztowej.
    Jeśli podasz istniejącą skrzynkę, zostanie ona
    samoczynnie przeszukana.

en: No Sieve auth method available
pl: Brak dostępnych metod uwierzytelniania Sieve

en: Selected Sieve auth method not available
pl: Wybrana metoda uwierzytelniania Sieve jest niedostępna

en: Disconnected
pl: Rozłączony

en: Disconnected: %s
pl: Rozłączony: %s

en: unhandled message on Sieve session: %s
pl: nieobsłużona wiadomość dla sesji Sieve: %s

en: STARTTLS failed
pl: STARTTLS nie powiodło się

en: error occurred on SIEVE session
pl: wystąpił błąd podczas sesji SIEVE

en: error occurred on Sieve session. data: %s
pl: wystąpił błąd podczas sesji Sieve. dane: %s

en: unhandled message on Sieve session: %d
pl: nieobsłużona wiadomość dla sesji Sieve: %d

en: Sieve: retrying auth
pl: Sieve: ponawianie uwierzytelniania

en: Auth method not available
pl: Metoda uwierzytelniania niedostępna

en: sending error on Sieve session: %s
pl: błąd wysyłania podczas sesji Sieve: %s

en: _Filter
pl: _Filtr

en: Chec_k Syntax
pl: Sprawdź S_kładnię

en: Re_vert
pl: Cofnij

en: Unable to get script contents
pl: Nie można pobrać zawartości skryptu

en: Reverting...
pl: Cofanie zmian...

en: Revert script
pl: Skrypt cofania zmian

en: This script has been modified. Revert the unsaved changes?
pl: Ten skrypt został zmieniony. Czy chcesz cofnąć niezapisane zmiany?

en: _Revert
pl: Cofnij

en: Script saved successfully.
pl: Pomyślnie zapisano skrypt.

en: Saving...
pl: Zapisywanie...

en: Checking syntax...
pl: Sprawdzanie składni...

en: This script has been modified. Save the latest changes?
pl: Ten skrypt został zmieniony. Czy chcesz zapisać ostatnie zmiany?

en: %s - Sieve Filter%s
pl: %s - Filtr Sieve%s

en: Loading...
pl: Wczytywanie...

en: Add Sieve script
pl: Dodaj skrypt Sieve

en: Enter name for a new Sieve filter script.
pl: Wpisz nazwę nowego skryptu filtra Sieve.

en: Enter new name for the script.
pl: Wpisz nową nazwę skryptu.

en: Do you really want to delete the filter '%s'?
pl: Czy na pewno usunąć filtr '%s'?

en: Delete filter
pl: Usuń filtr

en: Active
pl: Aktywny

en: An account can only have one active script at a time.
pl: Konto może mieć tylko jeden skrypt aktywny na raz.

en: Unable to connect
pl: Nie można się połączyć

en: Listing scripts...
pl: Wypisuje skrypty...

en: Connecting...
pl: Łączenie...

en: Manage Sieve Filters
pl: Zarządzanie Filtrami Sieve

en: _Rename
pl: P_rzemianuj

en: To use Sieve, enable it in an account's preferences.
pl: Aby użyć Sieve, musisz go włączyć w ustawieniach konta.

en: Manage Sieve Filters...
pl: Zarządzanie Filtrami Sieve...

en: Manage sieve filters on a server using the ManageSieve protocol.
pl: Zarządzanie filtrami sieve na serwerze używając protokołu ManageSieve.

en: Enable Sieve
pl: Włącz Sieve

en: Server information
pl: Szczegóły serwera

en: Server name
pl: Nazwa serwera

en: Connect to this host instead of the host used for receiving mail
pl: Połącz do tego gospodarza zamiast do gospodarza używanego do pobierania poczty

en: Server port
pl: Port serwera

en: Connect to this port instead of the default
pl: Połącz z tym portem zamiast domyślnym

en: Encryption
pl: Szyfrowanie

en: No encryption
pl: Brak szyfrowania

en: Use STARTTLS when available
pl: Używaj STARTTLS jeśli możliwe

en: Require STARTTLS
pl: Wymagane STARTTLS

en: Authentication
pl: Uwierzytelnianie

en: No authentication
pl: Brak uwierzytelnienia

en: Use same authentication as for receiving mail
pl: Użyj tego samego uwierzytelniania co do pobierania wiadomości

en: Specify authentication
pl: Określ uwierzytelnienia

en: User ID
pl: Identyfikator użytkownika

en: Password
pl: Hasło

en: Authentication method
pl: Sposób uwierzytelniania

en: Automatic
pl: Sam wykryj

en: Sieve server must not contain a space.
pl: Server Sieve nie może zawierać spacji.

en: Sieve server is not entered.
pl: Nie wpisano serwera Sieve.

en: Failed to register newmail hook
pl: Nie powiodła się rejestracja funkcji newmail

en: Could not open log file %s: %s
pl: Nie można było otworzyć pliku dziennika %s: %s

en: This plugin writes a header summary to a log file for each mail received after sorting.
    
    Default is ~/Mail/NewLog
    
    Current log is %s
pl: Ta wtyczka zapisuje podsumowanie nagłówków do pliku dziennika dla każdej odebranej wiadomości po szeregowaniu.
    
    Domyślenie jest to ~/Mail/NewLog
    
    Bieżący dziennik to %s

en: Log file
pl: Plik dziennika

en: Folder:
pl: Katalog:

en: Select folder(s)
pl: Wybierz katalog(i)

en: select recursively
pl: wybierz wgłąb

en: No new messages
pl: Nie ma żadnych nowych wiadomości

en: Notification
pl: Powiadomienia

en: Failed to register folder item update hook in the Notification plugin
pl: Nie powiodła się rejestracja funkcji uaktualniania elementu katalogu we wtyczce Notification

en: Failed to register folder update hook in the Notification plugin
pl: Nie powiodła się rejestracja funkcji uaktualniania katalogu we wtyczce Notification

en: Failed to register msginfo update hook in the Notification plugin
pl: Nie powiodła się rejestracja funkcji uaktualniania msginfo we wtyczce Notification

en: Failed to register offline switch hook in the Notification plugin
pl: Nie powiodła się rejestracja funkcji zmiany tryby offline we wtyczce Notification

en: Failed to register main window close hook in the Notification plugin
pl: Nie powiodła się rejestracja funkcji zamykania głównego okna we wtyczce Notification

en: Failed to register got iconified hook in the Notification plugin
pl: Nie powiodła się rejestracja funkcji iconified we wtyczce Notification

en: Failed to register account list changed hook in the Notification plugin
pl: Nie powiodła się rejestracja funkcji zmiany listy kont we wtyczce Notification

en: Failed to register theme change hook in the Notification plugin
pl: Nie powiodła się rejestracja funkcji zmiany wyglądu we wtyczce Notification

en: This plugin provides various ways to notify the user of new and unread email.
    The plugin is extensively configurable in the plugins section of the preferences dialog.
    
    Feedback to <berndth@gmx.de> is welcome.
pl: Wtyczka ta powiadamia użytkownika o nowych i nieprzeczytanych wiadomościach na różne sposoby.
    Wtyczkę tę można dostosować w oknie ustawień w dziale wtyczki.
    
    Wrażenia i uwagi na adres <berndth@gmx.de> będą mile widziane.

en: Various tools
pl: Różne narzędzia

en: New Mail message
pl: Nowa wiadomość

en: New News post
pl: Nowa wieść

en: A new message arrived
pl: Nadeszła nowa wiadomość

en: New Calendar message
pl: Nowa wiadomość kalendarza

en: A new calendar message arrived
pl: Nadeszła nowa wiadomość kalendarza

en: New RSS feed article
pl: Nowa wieść z kanału RSS

en: A new article in a RSS feed arrived
pl: Nadeszła nowa wieść z kanału RSS

en: New unknown message
pl: Nowa nieznana wiadomość

en: Unknown message type arrived
pl: Dostarczono wiadomość nieznanego typu

en: Present main window
pl: Otwórz w głównym oknie

en: Mail message
pl: Wiadomość pocztowa

en: %d new message arrived | %d new messages arrived
pl[0]: nadeszła %d nowa wiadomość
pl[1]: nadeszły %d nowe wiadomości
pl[2]: nadeszło %d nowych wiadomości

en: News message
pl: Wieść

en: Calendar message
pl: Wiadomość kalendarza

en: %d new calendar message arrived | %d new calendar messages arrived
pl[0]: Nadeszła %d nowa wiadomość kalendarza
pl[1]: Nadeszły %d nowe wiadomości kalendarza
pl[2]: Nadeszło %d nowych wiadomości kalendarza

en: RSS news feed
pl: Kanał RSS

en: %d new article in a RSS feed arrived | %d new articles in a RSS feed arrived
pl[0]: Nadeszła %d nowa wieść z kanału RSS
pl[1]: Nadeszły %d nowa wieści z kanału RSS
pl[2]: Nadeszło %d nowych wieści z kanału RSS

en: %d new message | %d new messages
pl[0]: %d nowa wiadomość
pl[1]: %d nowe wiadomości
pl[2]: %d nowych wiadomości

en: Hotkeys
pl: Skróty klawiszowe

en: Popup
pl: Okno wysuwne

en: Command
pl: Polecenie

en: SysTrayicon
pl: Ikona zasobnika systemowego

en: Indicator
pl: Wskaźnik

en: Include folder types
pl: Weź pod uwagę tylko następujące katalogi

en: Mail folders
pl: Katalogi poczty

en: News folders
pl: Katalogi wieści

en: RSSyl folders
pl: Katalogi RSSyl

en: vCalendar folders
pl: Katalogi vCalendar

en: These settings override folder-specific selections.
pl: Ustawienia te zastępują ustawienia poszczególnych katalogów.

en: Global notification settings
pl: Globalne ustawienie powiadamiania

en: Set window manager urgency hint when new messages exist
pl: Powiadom zarządzanie oknami o pilności, gdy pojawią się nowe wiadomości

en: Set window manager urgency hint when unread messages exist
pl: Powiadom zarządzanie oknami o pilności, gdy pojawią się nieprzeczytane wiadomości

en: Use sound theme
pl: Użyj dźwięków

en: Show banner
pl: Pokaż baner

en: Never
pl: Nigdy

en: Always
pl: Zawsze

en: Only when not empty
pl: Tylko gdy niepusty

en: Banner speed
pl: Szybkość banera

en: Maximum number of messages
pl: Graniczna liczba wiadomości

en: Limit the number of messages shown, use 0 for unlimited
pl: Ogranicz liczbę pokazywanych wiadomości, użyj 0 dla nieograniczonej

en: Banner width
pl: Szerokość banera

en: Limit the size of banner, use 0 for screen width
pl: Ogranicz rozmiar banera, użyj 0 dla szerokości ekranu

en: pixel(s)
pl: piksel(e)

en: Include unread mails in banner
pl: Dołącz nieprzeczytane wiadomości w banerze

en: Make banner sticky
pl: Ustaw baner jako pokazujący się na wszystkich obszarach roboczych

en: Only include selected folders
pl: Weź pod uwagę tylko wybrane katalogi

en: Select folders...
pl: Wybierz katalogi...

en: Banner colors
pl: Kolor banera

en: Use custom colors
pl: Użyj własnych kolorów

en: Foreground
pl: Pierwszy plan

en: Foreground color
pl: Kolor pierwszoplanowy

en: Background
pl: Drugi plan

en: Background color
pl: Kolor drugoplanowy

en: Enable popup
pl: Włącz okna wysuwne

en: Popup timeout
pl: Czas pokazywania okna wysuwnego

en: Make popup sticky
pl: Uczyń okno wysuwne lepkim

en: Set popup window width and position
pl: Ustaw szerokość i położenie okna wysuwnego

en: (the window manager is free to ignore this)
pl: (zarządzanie oknami może to pominąć)

en: Display folder name
pl: Wyświetl nazwę katalogu

en: Sample popup window
pl: Przykładowe okno wysuwne

en: Done
pl: Zrobione

en: Select command
pl: Wybierz polecenie

en: Enable command
pl: Włącz polecenie

en: Command to execute
pl: Polecenie do wykonania

en: Block command after execution for
pl: Zablokuj działanie po wykonaniu na

en: Enable LCD
pl: Włącz LCD

en: Hostname:Port of LCDd server
pl: Gospodarz:Port serwera LCDd

en: Enable Trayicon
pl: Włącz ikonę zasobnika systemowego

en: Hide at start-up
pl: Ukryj zaraz po uruchomieniu

en: Close to tray
pl: Zamknięcie umieszcza w zasobniku systemowym

en: Hide when iconified
pl: Ukryj gdy zikonizowany

note: TRANSLATORS: "Toaster" does not refer to the kitchen appliance. A toast is a small passive (non-focus-stealing) notification bubble. If your language does not have a word for that, go for something along the lines of "passive popup" instead.See also http://en.wikipedia.org/wiki/Toast_(computing)
en: Passive toaster popup
pl: Bierne okno wysuwne

en: Add to Indicator Applet
pl: Dodaj do apletu Indicator

en: Hide mainwindow when minimized
pl: Ukryj główne okno gdy zminimalizowano

en: Enable global hotkeys
pl: Włącz globalne skróty klawiszowe

en: Examples for hotkeys include <b>%s</b> and <b>%s</b>
pl: Przykładami skrótów klawiszowych są <b>%s</b> i <b>%s</b>

en: Toggle minimize
pl: Przełącz minimalizację

en: _Get Mail
pl: _Pobierz wiadomości

en: _Get Mail from account
pl: _Pobierz wiadomości z konta

en: _Email
pl: _Napisz wiadomość

en: E_mail from account
pl: Napisz wiado_mość z konta

en: Open A_ddressbook
pl: Otwórz książkę a_dresową

en: E_xit Claws Mail
pl: W_yjdź z Claws Mail

en: _Work Offline
pl: _Pracuj odłączonym od sieci

en: Show Trayicon Notifications
pl: Pokaż powiadomienia w zasobniku systemowym

en: New %d, Unread: %d, Total: %d
pl: %d nowych, %d nieprzeczytanych, razem %d

en: New mail message
pl: Nowa wiadomość

en: New news post
pl: Nowa wieść

en: New calendar message
pl: Nowa wiadomość w kalendarzu

en: New article in RSS feed
pl: Nowy artykuł kanału RSS

en: New messages arrived
pl: Dostarczono nową wiadomość

en: %d new mail message arrived | %d new mail messages arrived
pl[0]: Dostarczono %d nowych wiadomości
pl[1]: Dostarczono %d nowych wiadomości
pl[2]: Dostarczono %d nowych wiadomości

en: %d new news post arrived | %d new news posts arrived
pl[0]: Przybyła %d nowa wieść
pl[1]: Przybyły %d nowe wieści
pl[2]: Przybyło %d nowe wieści

en: %d new article in RSS feeds arrived | %d new articles in RSS feeds arrived
pl[0]: Dostarczono %d nowych artykułów z kanału RSS
pl[1]: Dostarczono %d nowych artykułów z kanału RSS
pl[2]: Dostarczono %d nowych artykułów z kanału RSS

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Author:
pl: Autor:

en: Creator:
pl: Twórca:

en: Producer:
pl: Producent:

en: Created:
pl: Stworzony:

en: Modified:
pl: Zmieniony:

en: Optimized:
pl: Zoptymalizowany:

en: PDF properties
pl: Właściwości PDF

en: Enter password
pl: Wpisz hasło

en: This document is locked and requires a password before it can be opened.
pl: Ten dokument jest zablokowany i wymaga podania hasła przed jego otworzeniem.

en: %s Document
pl: Dokument %s

en: of %d
pl: z %d

en: PDF rendering failed for an unknown reason.
pl: Nie udało się utworzyć PDF z nieznanych powodów.

en: Document Index
pl: Indeks Dokumentu

en: First Page
pl: Pierwsza Strona

en: Previous Page
pl: Poprzednia Strona

en: Next Page
pl: Następna Strona

en: Last Page
pl: Ostatnia Strona

en: Zoom In
pl: Powiększ

en: Zoom Out
pl: Pomniejsz

en: Fit Page
pl: Dopasuj do Strony

en: Fit Page Width
pl: Dopasuj do Szerokości Strony

en: Rotate Left
pl: Obróć w Lewo

en: Rotate Right
pl: Obróć w Prawo

en: Print Document
pl: Wydrukuj dokument

en: Document Info
pl: Szczegóły dokumentu

en: Page Number
pl: Numer Strony

en: Zoom Factor
pl: Współczynnik Powiększenia

en: This plugin enables the viewing of PDF and PostScript attachments using the Poppler %s Lib and the gs tool.
    
    Any feedback is welcome: iwkse@claws-mail.org
pl: Ta wtyczka włącza podgląd załączników w formacie PDF i PostScript używając Poppler %s Lib oraz narzędzi gs.
    
    Jakiekolwiek opinie i sugestie mile widziane: iwkse@claws-mail.org

en: PDF Viewer
pl: Przeglądarka PDF

en: Warning: could not find ghostscript binary (gs) required for %s plugin to process PostScript attachments, only PDF attachments will be displayed. To enable PostScript support please install gs program.
    
    %s
pl: Uwaga: nie znaleziono pliku wykonywalnego ghostscript (gs) który jest wymagany przez wtyczkę %s aby przetworzyć załącznik PostScript, tylko załączniki PDF będą wyświetlane. Aby włączyć obsługę PostScript wgraj program gs.
    
    %s

en: Edit perl filter rules (ext)...
pl: Edytuj zasady filtra perl (ext)...

en: Failed to register PGP address autocompletion hook
pl: Nie powiodła się rejestracja funkcji autouzupełniania adresu PGP

en: Passphrase
pl: Hasło

en: [no user id]
pl: [brak identyfikatora]

en: Passphrases did not match.
pl: Hasła nie są identyczne.

en: Please enter the passphrase for the new key:
pl: Proszę podać hasło dla nowego klucza:

en: Please re-enter the passphrase for the new key:
pl: Proszę podać jeszcze raz hasło dla nowego klucza:

en: Bad passphrase.
pl: Niewłaściwe hasło.

en: Please enter the passphrase for:
pl: Proszę podać hasło dla:

en: Key import
pl: Import klucza

en: This key is not in your keyring. Do you want Claws Mail to try to import it?
pl: Ten klucz jest w twoim pęku kluczy. Czy chcesz aby Claws Mail spróbował go zaimportować?

en: from keyserver
pl: z serwera kluczy

en: from Web Key Directory
pl: z Internetowego Katalogu Kluczy

en: 
      Key ID
pl: 
      ID klucza

en:    This key is not in your keyring.
pl:    Ten klucz jest nieznany.

en:    It should be possible to import it
pl:    Powinno być możliwe jego zaimportowanie

en: when working online,
       or
pl: pracując podłączonym do sieci,
       lub

en: with either of the following commands:
pl: przy użyciu jednego z następujących poleceń:

en: 
      Importing key ID
pl: 
      Importowanie klucza o ID

en:    This key has been imported to your keyring.
pl:    Ten klucz został pomyślnie zaimportowany.

en:    This key couldn't be imported to your keyring.
pl:    Ten klucz nie został pomyślnie zaimportowany.

en:    Key servers are sometimes slow.
pl:    Serwery kluczy są czasem powolne.

en:    You can try to import it manually with the command:
pl:    Możesz spróbować zaimportować go ręcznie poleceniem:

en: or
pl: lub

en:    This key is in your keyring.
pl:    Ten klucz jest już zaimportowany.

en: PGP/Core
pl: PGP/Jądro

en: This plugin handles PGP core operations and provides address autocompletion from the GPG keyring. It is used by other plugins, like PGP/Mime.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/GPG and /Configuration/[Account Preferences]/Plugins/GPG
    
    The plugin uses the GPGME library as a wrapper for GnuPG.
    
    GPGME is copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>
pl: Wtyczka ta obsługuje działania PGP jądra i daje możliwość uzupełniania adresów z pęku kluczy GPG. Jest ona używana przez inne wtyczki, takie jak PGP/Mime.
    
    Ustawienia znajdują się w /Ustawienia/Ustawienia/Wtyczki/GPG a także /Ustawienia/Dostosuj bieżące konto.../Wtyczki/GPG
    
    Wtyczka ta uzyskuje dostęp do GnuPG poprzez bibliotekę GPGME.
    
    Do GPGME prawa autorskie ma Werner Koch <dd9jn@gnu.org>

en: Core operations
pl: Główne działania

en: Automatically check signatures
pl: Sam sprawdzaj podpisy

en: Use keyring for address autocompletion
pl: Użyj pęku kluczy uzupełniania adresów

en: Use gpg-agent to manage passwords
pl: Użyj programu gpg-agent do zarządzania hasłami

en: Store passphrase in memory
pl: Przechowuj hasła w pamięci

en: Expire after
pl: Zapomnij po

en: Setting to '0' will store the passphrase for the whole session
pl: (Ustawienie '0' powoduje przechowywanie
    hasła przez całą sesję

en: minutes
pl: minut

en: Grab input while entering a passphrase
pl: Przechwyć wprowadzanie przy wpisywaniu hasła

en: Display warning on start-up if GnuPG doesn't work
pl: Ostrzeż zaraz po uruchomieniu, jeśli GnuPG nie działa

en: Path to GnuPG executable
pl: Ścieżka do programu GnuPG

en: If left blank the location of the GnuPG executable will be automatically determined.
pl: Jeśli zostawisz puste, to miejsce programu GnuPG zostanie określone samoczynnie

en: Select GnuPG executable
pl: Wybierz program wykonywalny GnuPG

en: Sign key
pl: Podpisz klucz

en: Use default GnuPG key
pl: Użyj domyślnego klucza GnuPG

en: Select key by your email address
pl: Wybierz klucz po twoim adresie pocztowym

en: Specify key manually
pl: Określ klucz ręcznie

en: User or key ID:
pl: Użytkownik lub klucz ID:

en: No secret key found.
pl: Nie znaleziono klucza prywatnego

en: Generate a new key pair
pl: Generuj nową parę kluczy

en: No exact match for '%s'; please select the key.
pl: Nie znaleziono '%s', wybierz klucz.

en: Collecting info for '%s' ... %c
pl: Zbieranie informacji dla "%s" ... %c

en: Undefined
pl: Nieokreślone

en: Marginal
pl: Marginalne

en: Ultimate
pl: Nieograniczone

en: Select Keys
pl: Wybierz klucze

en: Key ID
pl: ID klucza

en: Trust
pl: Zaufany klucz

en: _Other
pl: _Inne

en: Do_n't encrypt
pl: B_rak szyfrowania

en: Add key
pl: Dodaj klucz

en: Enter another user or key ID:
pl: Wpisz innego użytkownika lub ID klucza:

en: Encrypt to %s <%s>
pl: Zaszyfruj do %s <%s>

en: This encryption key is not fully trusted.
    If you choose to encrypt the message with this key, you don't
    know for sure that it will go to the person you mean it to.
    
    Key details: ID %s, primary identity %s &lt;%s&gt;
    
    Do you trust this key enough to use it anyway?
pl: Klucz szyfrowania nie jest w pełni zaufany.
    Jeśli wybierzesz szyfrowanie wiadomości tym kluczem, nie będziesz
    pewny czy trafi ona do osoby która miała być jej odbiorcą.
    
    Szczegóły klucza: ID %s, podstawowa identyfikacja %s &lt;%s&gt;
    
    Czy ufasz mu wystarczająco, aby mimo to go użyć?

en: No signature found
pl: Nie znaleziono podpisu

en: Untrusted
pl: Niezaufany

en: The signature can't be checked - %s
pl: Ten podpis nie może zostać sprawdzony - %s

en: The signature has not been checked.
pl: Ten podpis nie był sprawdzony.

en: PGP Core: Can't get key - no gpg-agent running.
pl: PGP Core: Nie można pobrać klucza - agent gpg nie jest uruchomiony.

en: Good signature from "%s" [ultimate]
pl: Poprawny podpis od "%s" [ultimate]

en: Good signature from "%s" [full]
pl: Poprawny podpis od "%s" [full]

en: Good signature from "%s" [marginal]
pl: Poprawny podpis od "%s" [marginal]

en: Good signature from "%s"
pl: Poprawny podpis od "%s"

en: Key 0x%s not available to verify this signature
pl: Klucz 0x%s nie jest dostępny, aby zweryfikować ten podpis

en: Expired signature from "%s"
pl: Przedawniony podpis od" %s"

en: Good signature from "%s", but the key has expired
pl: Poprawny podpis od "%s", ale klucz stracił ważność

en: Good signature from "%s", but the key has been revoked
pl: Poprawny podpis od %s, ale klucz został unieważniony

en: Bad signature from "%s"
pl: Niewłaściwy podpis od "%s"

en: The signature has not been checked
pl: Ten podpis nie był sprawdzony

en: Error checking signature: no status
pl: Błąd podczas sprawdzania podpisu: brak stanu

en: Error checking signature: %s
pl: Błąd podczas sprawdzania podpisu: %s

en: Signature made on %s using %s key ID %s
pl: Podpis wykonano %s za pomocą %s, ID klucza %s

en: Good signature from uid "%s" (Validity: %s)
pl: Poprawny podpis od "%s" (Zaufanie: %s)

en: Expired key uid "%s"
pl: Przedawniony klucz uid "%s"

en: Expired signature from uid "%s" (Validity: %s)
pl: Przedawniony podpis od "%s" (Zaufanie: %s)

en: Revoked key uid "%s"
pl: Unieważniony uid klucza "%s"

en: BAD signature from "%s"
pl: NIEWŁAŚCIWY podpis od "%s"

en:                     uid "%s" (Validity: %s)
pl:                     uid "%s" (Ważność: %s)

en: Revoked
pl: Unieważniony

en: Owner Trust: %s
pl: Zaufany Właściciel: %s

en: No key!
pl: Brak klucza!

en: Primary key fingerprint:
pl: Odcisk podstawowego klucza:

en: WARNING: Signer's address "%s" does not match DNS entry
pl: UWAGA: Adres podpisującego "%s" nie zgadza się z wpisem w DNS

en: Verified signer's address is "%s"
pl: Potwierdzony adres podpisującego, to "%s"

en: Couldn't get data from message, %s
pl: Nie można informacji z komunikatu, %s

en: Couldn't initialize data, %s
pl: Nie można zainicjować danych, %s

en: Secret key specification is ambiguous
pl: Specyfikacja klucza prywatnego jest nieprawidłowa

en: Secret key not found (%s)
pl: Klucz prywatny nie został odnaleziony (%s)

en: Error setting secret key: %s
pl: Nie udało się ustawić klucza prywatnego: %s

en: Gpgme protocol '%s' is unusable: Engine '%s' isn't installed properly.
pl: Protokół GPGme '%s' nie nadaje się do użytku: Silnik '%s' nie jest zainstalowany poprawnie.

en: Gpgme protocol '%s' is unusable: Engine '%s' version %s is installed, but version %s is required.
pl: Protokół GPGme '%s' nie nadaje się do użytku: Zainstalowany jest silnik '%s' w wersji %s ale do poprawnego działania wymagana jest wersja %s.

en: Gpgme protocol '%s' is unusable (unknown problem)
pl: Protokół Gpgme '%s' nie nadaje się do użytku (nieznany problem)

en: GnuPG is not installed properly, or needs to be upgraded.
    OpenPGP support disabled.
pl: GnuPG nie jest poprawnie zainstalowany, lub musi zostać uaktualniony
    Obsługa OpenPGP została wyłączona.

en: You have to save the account's information with "OK" before being able to generate a key pair.
pl: Musisz zapisać informację o koncie przy użyciu "OK" zanim będziesz mógł wygenerować parę kluczy.

en: No PGP key found
pl: Nie znaleziono klucza PGP

en: Claws Mail did not find a secret PGP key, which means that you won't be able to sign emails or receive encrypted emails.
    Do you want to create a new key pair now?
pl: Claws Mail nie odnalazł prywatnego klucza PGP co oznacza, że nie będziesz mógł podpisywać i otrzymywać zaszyfrowanych wiadomości.
    Chcesz stworzyć teraz nową parę kluczy?

en: Couldn't generate a new key pair: %s
pl: Nie udało się wygenerować nowej pary kluczy: %s

en: Generating your new key pair... Please move the mouse around to help generate entropy...
pl: Generowanie nowej pary kluczy... Poruszaj myszką aby pomóc w generacji entropii...

en: Couldn't generate a new key pair: unknown error
pl: Generowanie kluczy nie powiodło się: nieznany błąd

en: Your new key pair has been generated. Its fingerprint is:
    %s
    
    Do you want to export it to a keyserver?
pl: Nowa para kluczy została wygenerowana. Ich odcisk to:
    %s
    
    Chcesz wyeksportować ją na serwer kluczy?

en: Key generated
pl: Klucz wygenerowany

en: Key exported.
pl: Klucz wyeksportowany.

en: Couldn't export key.
pl: Eksport klucza nie powiódł się.

en: Couldn't parse mime part.
pl: Przetwarzanie części MIME nie powiodło.

en: Couldn't get text data.
pl: Nie można pobrać tekstowej części wiadomości.

en: Couldn't open decrypted file %s
pl: Nie można otworzyć rozszyfrowanego pliku %s

en: Couldn't write to decrypted file %s
pl: Nie można zapisywać do rozszyfrowanego pliku %s

en: 
    --- Start of PGP/Inline encrypted data ---
pl: 
    --- Początek zaszyfrowanych danych PGP/Inline ---

en: --- End of PGP/Inline encrypted data ---
pl: --- Koniec zaszyfrowanych danych PGP/w wierszu ---

en: Couldn't close decrypted file %s
pl: Nie można zamknąć rozszyfrowanego pliku %s

en: Couldn't scan decrypted file.
pl: Nie powiodło się skanowanie odszyfrowanego pliku.

en: Couldn't scan decrypted file parts.
pl: Nie powiodło się skanowanie części odszyfrowanego pliku.

en: Malformed message
pl: Zniekształcona wiadomość

en: Couldn't create temporary file, %s
pl: Nie można utworzyć pliku tymczasowego, %s

en: Couldn't initialize GPG context, %s
pl: Nie powiodła się inicjalizacja kontekstu GPG, %s

en: Data signing failed, %s
pl: Podpisywanie danych nie powiodło się, %s

en: Data signing failed due to invalid signer: %s
pl: Podpisywanie danych nie powiodło się z powodu niewłaściwego autora podpisu, %s

en: Data signing failed, no results.
pl: Podpisywanie danych nie powiodło się, brak wyników.

en: Data signing failed, no contents.
pl: Podpisywanie danych nie powiodło się, brak danych.

en: Please note that attachments are not encrypted by the PGP/Inline system, nor are email headers, like Subject.
pl: Pamiętaj, że zarówno załączniki jak i nagłówki wiadomości (np. Temat) nie są szyfrowane w systemie PGP/w wierszu

en: Couldn't add GPG key %s, %s
pl: Nie udało się dodać klucza GPG %s, %s

en: Encryption failed, %s
pl: Błąd przy szyfrowaniu, %s

en: PGP/Inline
pl: PGP/W wierszu

en: PGP/inline
pl: PGP/W wierszu

en: This plugin handles the deprecated Inline method of signing and/or encrypting mails. You can decrypt mails, verify signatures or sign and encrypt your own mails.
    
    It can be selected as the Default Privacy System in /Configuration/[Account Preferences]/Privacy and when composing a message from /Options/Privacy System
    
    The plugin uses the GPGME library as a wrapper for GnuPG.
    
    GPGME is copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>
pl: Wtyczka ta obsługuje przestarzały sposób podpisywania i/lub szyfrowania wiadomości w ich treści. Dzięki niej dostajesz możliwość odszyfrowywania wiadomości, potwierdzania podpisów, a także podpisywania i szyfrowania własnych wiadomości.
    
    Można ją wybrać jako Domyślny System Ochrony Prywatności w /Ustawienia/Dostosuj bieżące konto.../Prywatność, a także podczas tworzenia wiadomości z /Ustawienia/Ochrona Prywatności
    
    Wtyczka ta uzyskuje dostęp do GnuPG poprzez bibliotekę GPGME.
    
    Do GPGME prawa autorskie ma Werner Koch <dd9jn@gnu.org>

en: Couldn't parse decrypted file.
pl: Nie można przetworzyć zdeszyfrowanego pliku.

en: Couldn't parse decrypted file parts.
pl: Nie można przetworzyć części zdeszyfrowanego pliku.

en: Couldn't create temporary file: %s
pl: Nie można utworzyć pliku tymczasowego: %s

en: OpenPGP digital signature
pl: Podpis cyfrowy OpenPGP

en: Please note that email headers, like Subject, are not encrypted by the PGP/Mime system.
pl: Pamiętaj, że nagłówki wiadomości (np. Temat) nie są szyfrowane w systemie PGP/Mime

en: This plugin handles PGP/MIME signed and/or encrypted mails. You can decrypt mails, verify signatures or sign and encrypt your own mails.
    
    It can be selected as the Default Privacy System in /Configuration/[Account Preferences]/Privacy and when composing a message from /Options/Privacy System
    
    The plugin uses the GPGME library as a wrapper for GnuPG.
    
    GPGME is copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>
pl: Wtyczka ta obsługuje wiadomości podpisane i/lub zaszyfrowane PGP/MIME. Dzięki niej dostajesz możliwość odszyfrowywania wiadomości, potwierdzania podpisów, a także podpisywania i szyfrowania własnych wiadomości.
    
    Można ją wybrać jako Domyślny System Ochrony Prywatności w /Ustawienia/Dostosuj bieżące konto.../Prywatność, a także podczas tworzenia wiadomości z /Ustawienia/Ochrona Prywatności
    
    Wtyczka ta uzyskuje dostęp do GnuPG poprzez bibliotekę GPGME.
    
    Do GPGME prawa autorskie ma Werner Koch <dd9jn@gnu.org>

en: Python scripts
pl: Skrypt Pythona

en: Show Python console...
pl: Pokaż konsolę Pythona...

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Failed to register "compose create hook" in the Python plugin
pl: Nie powiodła się rejestracja funkcji "compose create hook" we wtycze Python

en: This plugin provides Python integration features.
    Python code can be entered interactively into an embedded Python console, under Tools -> Show Python console, or stored in scripts.
    
    These scripts are then available via the menu. You can assign keyboard shortcuts to them just like it is done with other menu items. You can also put buttons for script invocation into the toolbars using Claws Mail's builtin toolbar editor.
    
    You can provide scripts working on the main window by placing files into ~/.claws-mail/python-scripts/main.
    
    You can also provide scripts working on an open compose window by placing files into ~/.claws-mail/python-scripts/compose.
    
    The folder ~/.claws-mail/python-scripts/auto/ may contain some scripts that are automatically executed when certain events occur. Currently, the following files in this directory are recognised:
    
    compose_any
    Gets executed whenever a compose window is opened, no matter if that opening happened as a result of composing a new message, replying or forwarding a message.
    
    startup
    Executed at plugin load
    
    shutdown
    Executed at plugin unload
    
    
    For the most up-to-date API documentation, type
    
     help(clawsmail)
    
    in the interactive Python console.
    
    The source distribution of this plugin comes with various example scripts in the "examples" subdirectory. If you wrote a script that you would be interested in sharing, feel free to send it to me to have it considered for inclusion in the examples.
    
    Feedback to <berndth@gmx.de> is welcome.
pl: Wtyczka ta dodaje obsługę Pythona.
    Kod Pythona może być wpisany interaktywnie do zagnieżdżonej konsoli Pythona, w Narzędzia -> Pokaż konsole Pythona lub zapisany w skryptach.
    
    Te skrypty są dostępne w menu. Możesz im przypisać skróty klawiszowe jak każde inne elementy menu. Możesz także dodać przyciski dla skryptów używając wbudowanego edytora paska narzędzi Claws Mail.
    
    Możesz udostępnić skrypty dla głównego okna, umieszczając jest w katalogu ~/.claws-mail/python-scripts/main.
    
    Katalog ~/.claws-mail/python-scripts/auto/ może zawierać skrypty, które będą automatycznie wywoływane gdy nastąpią pewne zdarzenia. Aktualnie poniższe pliki w tym katalogu są rozpoznawane:
    
    compose_any
    Zostaje wywołany gdy okno to tworzenia wiadomości jest otwierane, nie ma znaczenia czy to otwarcie nastąpiło jako rezultat tworzenia nowej wiadomości, odpowiedzi czy przekazania wiadomości
    startup
    Wywoływany podczas ładowania wtyczki
    
    shutdown
    Wywoływany podczas wyłączania wtyczki
    
    
    Po najnowszą dokumentację API, wpisz
    
     help(clawsmail)
    
    w interaktywnej konsoli Pythona
    Dystrybucja kodu tej wtyczki zawiera wiele różnych przykładów skryptów w podkatalogu "examples". Jeśli napiszesz jakiś skrypt, którym chciałbyś się podzielić, nie krępuj się i prześlij do mnie a może dołączę go do przykładów.
    
    Wrażenia i uwagi na adres <berndth@gmx.de> będą mile widziane.

en: Python integration
pl: Obsługa Pythona

en: Couldn't read contents of old feeds.xml file:
    %s
pl: Nie można utworzyć starego pliku feeds.xml:
    %s

en: RSSyl: Error while writing '%s' to feed export list.
pl: RSSyl: Błąd podczas dodawania '%s' do listy eksportowanych kanałów.

en: RSSyl: Couldn't delete old OPML file '%s': %s
pl: RSSyl: Nie można otworzyć starego pliku OPML '%s' %s

en: RSSyl: Couldn't open file '%s' for feed list exporting: %s
pl: RSSyl: Nie można otworzyć pliku '%s' w celu przeglądania listy kanałów: %s

en: RSSyl: Error during writing feed export file.
pl: RSSyl: Błąd podczas zapisu pliku z eksportowanymi kanałami.

en: Error while subscribing feed
    %s
    
    Folder name '%s' is not allowed.
pl: Błąd podczas rozpoczynania śledzenia kanału
    %s
    
    Nazwa katalogu '%s' nie dozwolona.

en: This plugin allows you to create a mailbox tree where you can add newsfeeds in RSS 1.0, RSS 2.0 or Atom format.
    
    Each newsfeed will create a folder with appropriate entries, fetched from the web. You can read them, and delete or keep old entries.
pl: Ta wtyczka pozwala ci na zakładanie skrzynek, które będą obsługiwały kanały wiadomości w formatach RSS 1.0, RSS 2.0 lub Atom.
    
    Każdy kanał będzie posiadał katalog z wiadomościami, pobranymi z sieci. Możesz je czytać, usuwać lub zapisywać.

en: RSS feed
pl: Kanał RSS

[ctx: Empty RSS feed title placeholder]
en: (empty)
pl: (pusty)

en: Refresh all feeds
pl: Odśwież wszystkie kanały

en: Subscribe feed
pl: Zacznij śledzić kanał

en: Input the URL of the news feed you wish to subscribe:
pl: Wpisz adres URL kanału, który chcesz zacząć śledzić:

en: '%c' can't be used in folder name.
pl: '%c' nie może występować w nazwie katalogu.

en: Claws Mail needs network access in order to update the feed. | Claws Mail needs network access in order to update feeds.
pl[0]: Claws Mail potrzebuje dostępu do sieci żeby odświeżyć kanał.
pl[1]: Claws Mail potrzebuje dostępu do sieci żeby odświeżyć kanały.
pl[2]: Claws Mail potrzebuje dostępu do sieci żeby odświeżyć kanały.

en: Really remove the feed tree `%s' ?
pl: Na pewno usunąć drzewo kanału `%s' ?

en: Remove feed tree
pl: Usuń drzewo kanałów

en: Select an OPML file
pl: Wybierz plik OPML

en: RSSyl: Subscribing new feed: %s
pl: RSSyl: Zaczęto śledzić nowy kanał %s

en: RSSyl: New feed subscribed: '%s' (%s)
pl: RSSyl: Zaczęto śledzić nowy kanał: '%s' (%s)

en: RSSyl: Updating feed: %s
pl: RSSyl: Odświeżanie kanału: %s

en: RSSyl: Feed update finished: %s
pl: RSSyl: odświeżanie zakończone: %s

en: RSSyl: Error fetching feed at '%s': %s
pl: RSSyl: Błąd pobierania kanału z '%s': %s

en: RSSyl: No valid feed found at '%s'
pl: RSSyl: Nie znaleziono poprawnego kanału na '%s'

en: RSSyl: Couldn't process feed at '%s'
pl: RSSyl: Nie można przetworzyć kanału z '%s'

en: RSSyl: Application is exiting, couldn't finish updating feed at '%s'
pl: RSSyl: Aplikacja kończy działania, nie można skończyć uaktualniania kanału z '%s'

en: HTTP Basic authentication
pl: Uwierzytelnienia HTTP Basic

en: Use default refresh interval
pl: Użyj domyślnego odstępu odświeżania

en: Keep old items
pl: Zachowaj stare elementy

en: _Trim
pl: _Obetnij

en: Update feed, deleting items which are no longer in the source feed
pl: Uaktualnij kanał usuwając wpisy, które już nie są w źródle kanału

en: Fetch comments if possible
pl: Pobierz komentarze jeśli to możliwe

en: Always mark it as new
pl: Zawsze oznaczaj jako nowe

en: Only mark it as new if its text has changed
pl: Oznacz jako nową, tylko gdy tekst uległ zmianie

en: Never mark it as new
pl: Nigdy nie oznaczaj jako nowy

en: Add item title to the top of message
pl: Wstaw tytuły elementów na początek wiadomości

en: Ignore title rename
pl: Pomiń zmianę tytułu

en: Enable this to keep current folder name, even if feed author changes title of the feed.
pl: Włącz to aby zachować bieżącą nazwę katalogu, nawet gdy autor zmieni tytuł kanału.

en: Verify TLS certificate validity
pl: Potwierdź poprawność certyfikatu TLS

en: User name
pl: Nazwa pliku

en: Source URL
pl: Adres źródłowy

en: Fetch comments on posts aged less than
pl: Pobierz komentarze do postów, które są młodsze niż

en: days
pl: dni

en: Set to -1 to fetch all comments
pl: Ustaw -1 aby pobrać wszystkie komentarze

en: If an item changes
pl: Gdy wpis ulegnie zmianie

en: Items
pl: Wpisy

en: Refresh interval
pl: Okres odświeżania

en: Set to 0 to disable automatic refreshing for this feed
pl: Ustaw na 0 żeby wyłączyć okresowe odświeżanie tego kanału

en: Set feed properties
pl: Ustaw właściwości kanału

en: _Refresh feed
pl: _Odśwież kanał

en: Feed pr_operties
pl: Właściw_ości kanału

en: Rena_me...
pl: Prze_mianuj...

en: R_efresh recursively
pl: Poszuk_aj wgłąb

en: Subscribe _new feed...
pl: Zacznij śledzić _nowy kanał...

en: Create new _folder...
pl: Utwórz _nowy katalog...

en: Import feed list...
pl: Import listy kanałów...

en: Remove tree
pl: Usuń drzewo

en: Add RSS folder tree
pl: Dodaj katalog RSS

en: Enter name for a new RSS folder tree.
pl: Wpisz nazwę nowego katalogu RSS.

en: Creation of folder tree failed.
    Maybe some files already exist, or you don't have the permission to write there?
pl: Utworzenie katalogu nie powiodło się.
    Może pliki już istnieją lub nie masz praw do zapisu w tym miejscu?

en: My Feeds
pl: Moje Kanały

en: Select cookies file
pl: Wybierz plik ciasteczek

en: Default refresh interval
pl: Domyślny odstęp czasu między odświeżeniami

en: Refresh all feeds on start-up
pl: Odśwież wszystkie kanały zaraz po uruchomieniu

en: Verify TLS certificates validity for new feeds
pl: Sprawdź ważność certyfikatów TLS dla nowych kanałów

en: Path to cookies file
pl: Ścieżka do pliku ciasteczek

en: Path to Netscape-style cookies.txt file containing your cookies
pl: Ścieżka do pliku cookies.txt, w formacie Netscape, który zawiera twoje ciasteczka

en: Refreshing
pl: Odświeżanie

en: Security and privacy
pl: Bezpieczeństwo i prywatność

en: Couldn't create folder for new feed '%s'.
pl: Nie można było stworzyć katalogu dla nowego kanału '%s'.

en: Subscribe new feed?
pl: Czy zacząć śledzić nowy kanał?

en: Feed folder:
pl: Katalog kanału:

en: Instead of using official title, you can enter a different folder name for the feed.
pl: Zamiast używać oficjalnego tytułu, możesz wpisać inną nazwę katalog dla tego kanału.

en: _Edit feed properties after subscribing
pl: Dostosuj właściwości kanału rozpoczęciu jego śledz_enia

en: Updating comments for '%s'...
pl: Uaktualnianie uwag dla %s ...

en: 401 (Authorisation required)
pl: 401 (Wymagane uwierzytelnienie)

en: 403 (Forbidden)
pl: 403 (Nieautoryzowany)

en: 404 (Not found)
pl: 404 (Nie znaleziono)

en: Error %d
pl: Błąd %d

[ctx: First parameter is URL, second is error text]
en: Error fetching feed at
    <b>%s</b>:
    
    %s
pl: Błąd pobierania kanału z
    <b>%s</b>:
    
    %s

en: No valid feed found at
    <b>%s</b>
pl: Nie znaleziono poprawnego kanału na
    <b>%s</b>

en: Untitled feed
pl: Kanał bez tytułu

en: RSSyl: Possibly invalid feed without title at %s.
pl: RSSyl: Prawdopodobny niepoprawny kanał bez tytuł na %s.

en: Updating feed '%s'...
pl: Odświeżanie '%s...

en: Couldn't process feed at
    <b>%s</b>
    
    Please contact developers, this should not happen.
pl: Nie można przetworzyć kanał z
    <b>%s</b>
    
    Proszę skontaktuj się z programistami, to nie powinno się wydarzyć.

en: Claws Mail needs network access in order to update your feeds.
pl: Claws Mail potrzebuje dostępu do sieci żeby odświeżyć twoje kanały.

en: Internal problem while upgrading storage format. This should not happen. Please report this, with debug output attached.
pl: Napotkano błąd wewnętrzny podczas uaktualniania formatu przechowalni. Nie powinno było do tego dojść. Zalecamy zgłoszenie tego wraz z załączonym wyjściem diagnostycznym.

en: This plugin handles S/MIME signed and/or encrypted mails. You can decrypt mails, verify signatures or sign and encrypt your own mails.
    
    It can be selected as the Default Privacy System in /Configuration/[Account Preferences]/Privacy and when composing a message from /Options/Privacy System
    
    This plugin uses the GPGME library as a wrapper for GnuPG.
    This plugin also needs gpgsm, gnupg-agent and dirmngr installed and configured.
    
    Information about how to get S/MIME certificates working with GPGSM can be found at:
    http://www.claws-mail.org/faq/index.php/S/MIME_howto
    
    GPGME is copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>
pl: Wtyczka ta obsługuje wiadomości podpisane i/lub zaszyfrowane S/MIME. Dzięki niej dostajesz możliwość odszyfrowywania wiadomości, potwierdzania podpisów, a także podpisywania i szyfrowania własnych wiadomości.
    
    Można ją wybrać jako Domyślny System Ochrony Prywatności w /Ustawienia/Dostosuj bieżące konto.../Prywatność, a także podczas tworzenia wiadomości z /Ustawienia/Ochrona Prywatności
    
    Wtyczka ta uzyskuje dostęp do GnuPG poprzez bibliotekę GPGME.
    Wtyczka ta wymaga wymaga wgrania gpgsm, gnupg-agent i dirmngr i ich poprawnego ustawienia
    
    Odwiedź http://www.claws-mail.org/faq/index.php/S/MIME_howto
    aby dowiedzieć się jak sprawić, żeby certyfikaty S/MIME zadziałały z GPGSM.
    Do GPGME prawa autorskie ma Werner Koch <dd9jn@gnu.org>

en: Couldn't set GPG protocol, %s
pl: Nie powiodło się ustawianie protokołu GPG, %s

en: Couldn't open temporary file
pl: Nie można było stworzyć pliku tymczasowego

en: Couldn't write to temporary file
pl: Nie można zapisywać do pliku tymczasowego

en: Couldn't close temporary file
pl: Nie można zamknąć pliku tymczasowego

en: Please note that email headers, like Subject, are not encrypted by the S/MIME system.
pl: Pamiętaj, że nagłówki wiadomości (np. Temat) nie są szyfrowane w systemie S/MIME

en: Reporting spam...
pl: Zgłaszanie spamu...

en: Report spam online...
pl: Zgłoś spam w sieci...

en: This plugin reports spam to various places.
    Currently the following sites or methods are supported:
    
     * spam-signal.fr
     * spamcop.net
     * lists.debian.org nomination system
pl: Ta wtyczka zgłasza spam do różnych miejsc.
    Obecnie obsługiwane są poniższe strony i sposoby:
    
     * spam-signal.fr
     * spamcop.net
     * lists.debian.org nomination system

en: Spam reporting
pl: Zgłaszanie spamu

en: Enabled
pl: Włączone

en: Forward to:
pl: Przekaż do:

en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

en: Password:
pl: Hasło:

en: SpamAssassin plugin couldn't connect to spamd.
pl: Wtyczka SpamAssassin nie może połączyć się ze spamd.

en: SpamAssassin plugin filtering failed.
pl: Filtrowanie wiadomości przez wtyczkę SpamAssassin nie powiodło się.

en: SpamAssassin plugin is disabled by its preferences.
pl: Wtyczka SpamAssassin został wyłączona w jej ustawieniach.

en: SpamAssassin: filtering message...
pl: filtrowanie wiadomości SpamAssassin...

en: The SpamAssassin plugin couldn't filter a message. The probable cause of the error is an unreachable spamd daemon. Please make sure spamd is running and accessible.
pl: Wtyczce SpamAssassin nie udało się przefiltrować tej wiadomości. Prawdopodobnie z powodu nieosiągalności usługi spamd. Upewnij się, że spamd jest uruchomiony i osiągalny.

en: Claws Mail needs network access in order to feed the mail to the remote learner.
pl: Claws Mail potrzebuje dostępu do sieci aby przekazać wiadomości to zdalnego ucznia.

en: Failed to get username
pl: Nie powiodło się pobranie nazwy użytkownika

en: SpamAssassin plugin is loaded but disabled by its preferences.
pl: Wczytano wtyczkę SpamAssassin, lecz wyłączono ją w ustawieniach.

en: This plugin can check all messages that are received from an IMAP, LOCAL or POP account for spam using a SpamAssassin server. You will need a SpamAssassin Server (spamd) running somewhere.
    
    It can also be used for marking messages as Ham or Spam.
    
    When a message is identified as spam it can be deleted or saved in a specially designated folder.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/SpamAssassin
pl: Wtyczka ta może rozpoznawać spam w wiadomościach z kont IMAP, LOCAL lub POP przy użyciu serwera SpamAssassin. Wtyczka ta do swojego działania wymaga uruchomionego serwera SpamAssassin (spamd).
    
    Wtyczki tej można użyć do oznaczania wiadomości jako Ham lub Spam.
    
    Gdy wiadomość zostanie rozpoznana jako spam, to może zostać usunięta lub zapisana w szczególnie do tego przeznaczonym katalogu.
    
    Ustawienia wtyczki znajdują się w /Ustawienia/Ustawienia/Wtyczki/SpamAssassin

en: Unix Socket
pl: Gniazdo Uniksa

en: Select folder to save spam to
pl: Wybierz katalog do zapisywania spamu

en: Enable SpamAssassin plugin
pl: Włącz wtyczkę SpamAssassin

en: Transport
pl: Przesyłanie

en: Type of transport
pl: Rodzaj przesyłania

en: User
pl: Użytkownik

en: User to use with spamd server
pl: Użytkownik którego użyć z serwerem spamd

en: Hostname or IP address of spamd server
pl: Nazwa gospodarza lub adres IP serwera spamd

en: Port of spamd server
pl: Port na którym jest uruchomiony serwer spamd

en: Path of Unix socket
pl: Ścieżka gniazda Uniksa

en: Use compression
pl: Użyj pakowania

en: Enable compression if spamd uses it, otherwise disable it.
pl: Włącz pakowanie, jeśli spamd jej używa, w przeciwnym przypadku wyłącz.

en: Maximum time allowed for checking. If the check takes longer it will be aborted.
pl: Dopuszczalny czas przeznaczony na sprawdzanie. Po jego upływie sprawdzanie zostanie przerwane.

en: Failed to write the part data.
pl: Nie powiodło się tworzenie danych części

en: Failed to parse VCalendar data.
pl: Nie powiodło się parsowania danych w formacie VCalendar.

en: Failed to parse VTask data.
pl: Nie powiodło się parsowania danych w formacie VTask

en: Failed to parse VCard data.
pl: Nie powiodło się parsowania danych w formacie VCard

en: TNEF Parser
pl: Przetwarzanie TNEF

en: This Claws Mail plugin allows you to read application/ms-tnef attachments.
    
    The plugin uses the Ytnef library, which is copyright 2002-2007 by Randall Hand <yerase@yerot.com>
pl: Ta wtyczka Claws Mail daje Ci możliwość czytania załączników application/ms-tnef.
    
    Wtyczka używa biblioteki Ytnef, do której prawa autorskie 2002-2007 ma Randall Hand <yerase@yerot.com>

en: _Edit this meeting...
pl: _Edytuj to spotkanie...

en: _Cancel this meeting...
pl: _Odwołaj to spotkanie...

en: _Create new meeting...
pl: _Utwórz nowe spotkanie...

en: _Go to today
pl: Prze_jdź do dzisiaj

en: Show
pl: Pokaż

en: Monday
pl: Poniedziałek

en: Tuesday
pl: Wtorek

en: Wednesday
pl: Środa

en: Thursday
pl: Czwartek

en: Friday
pl: Piątek

en: Saturday
pl: Sobota

en: Sunday
pl: Niedziela

en: January
pl: Styczeń

en: February
pl: Luty

en: March
pl: Marzec

en: April
pl: Kwiecień

en: May
pl: Maj

en: June
pl: Czerwiec

en: July
pl: Lipiec

en: August
pl: Sierpień

en: September
pl: Wrzesień

en: October
pl: Październik

en: November
pl: Listopad

en: December
pl: Grudzień

en: Week number
pl: Numer tygodnia

en: Previous month
pl: Poprzedni miesiąc

en: Next month
pl: Następny miesiąc

en: This plugin enables vCalendar message handling like that produced by Evolution or Outlook.
    
    When loaded, it will create a vCalendar mailbox in the Folder List, which will be populated by meetings that you have accepted or created.
    Meeting requests that you receive will be presented in an appropriate form and you will be able to accept or decline them.
    To create a meeting right-click on the vCalendar or Meetings folder and choose "New meeting...".
    
    You will also be able to subscribe to remote Webcal feeds, export your meetings and calendars, publish your free/busy information and retrieve that information from others.
pl: Ta wtyczka umożliwia używanie wiadomości vCalendar utworzonych przez program Evolution lub Outlook.
    
    Gdy zostanie wczytana utworzy skrzynkę vCalendar na spisie katalogów, która zawierać będzie spotkania przyjęte lub stworzone przez ciebie.
    Przysłane Formularze spotkań zostaną przedstawione w odpowiedniej postaci i będziesz mógł je przyjąć lub odrzucić.
    Aby utworzyć spotkanie , naciśnij prawym klawiszem myszy na katalogu vCalendar i wybierz "Nowe spotkanie...".
    
    Będziesz miał również możliwość rozpoczęcia śledzenia kanałów Webcal, eksportowania twoich spotkań lub twoich kalendarzy, ogłaszania twojej dostępności wolny/zajęty i pobierania takiej dostępności od innych.

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: Create meeting from message...
pl: Utwórz spotkanie z wiadomości...

en: You are about to create %d meetings, one by one. Do you want to continue?
pl: Zamierzasz utworzyć %d spotkań, jedno po drugim. Na pewno chcesz kontynuować?

en: Creating meeting...
pl: Tworzenie spotkań...

en: no subject
pl: brak tytułu

en: Accept
pl: Przyjmij

en: Tentatively accept
pl: Wstępnie przyjmij

en: Decline
pl: Odmów

en: You have a Todo item.
pl: Masz zadanie.

en: Details follow:
pl: Szczegóły poniżej:

en: You have created a meeting.
pl: Stworzyłeś spotkanie.

en: You have been invited to a meeting.
pl: Zostałeś zaproszony na spotkanie.

en: A meeting to which you had been invited has been cancelled.
pl: Spotkanie, na które zostałeś zaproszony zostało odwołane.

en: You have been forwarded an appointment.
pl: Dostałeś powiadomienie o spotkaniu.

en: (this event recurs)
pl: (to spotkanie się powtarza)

en: (this event is part of a recurring event)
pl: (to spotkanie jest częścią powtarzającego się wydarzenia)

en: You have received an answer to an unknown meeting proposal.
pl: Otrzymałeś odpowiedź na niewiadomą propozycje spotkania

en: You have received an answer to a meeting proposal.
    %s has %s the invitation whose details follow:
pl: Otrzymałeś odpowiedź dotyczącą propozycji spotkania.
    %s przekazał %s zaproszenie, szczegóły poniżej:

en: Error - could not get the calendar MIME part.
pl: Błąd: Nie można odczytać części MIME kalendarza

en: Error - no calendar part found.
pl: Błąd - nie znaleziono części kalendarza.

en: Error - Unknown calendar component type.
pl: Błąd - Nieznany rodzaj składnika kalendarza

en: Send a notification to the attendees
pl: Wyślij powiadomienie do uczestników

en: Cancel meeting
pl: Odwołaj spotkanie

en: Are you sure you want to cancel this meeting?
pl: Czy na pewno anulować to spotkanie?

en: No account found
pl: Nie znaleziono konta

en: You have no account matching any attendee.
    Do you want to reply anyway?
pl: Twoje konto nie znajduje się w spisie uczestników.
    Czy chcesz odpowiedzieć mimo tego?

en: Reply anyway
pl: Odpowiedz mimo wszystko

en: Answer
pl: Odpowiedz

en: Edit meeting...
pl: Edytuj spotkanie...

en: Cancel meeting...
pl: Odwołaj spotkanie...

en: Launch website
pl: Otwórz stronę sieciową

en: You are already busy at this time.
pl: Jesteś zajęty w tym czasie.

en: Event:
pl: Wydarzenie:

en: Organizer:
pl: Organizator:

en: Location:
pl: Miejsce:

en: Summary:
pl: Podsumowanie:

en: Starting:
pl: Rozpoczęcie:

en: Ending:
pl: Zakończenie:

en: Attendees:
pl: Uczestnicy:

en: Action:
pl: Działanie:

en: _New meeting...
pl: _Nowe spotkanie

en: _Export calendar...
pl: Wy_eksportuj kalendarz...

en: _Subscribe to Webcal...
pl: Zacznij śledzić Webcal...

en: _Rename...
pl: P_rzemianuj...

en: U_pdate subscriptions
pl: Uaktualnij śledzone

en: _List view
pl: Widok _listy

en: _Week view
pl: _Widok tygodni

en: _Month view
pl: Widok _miesięcy

en: Meetings
pl: Spotkania

en: [no summary]
pl: [bez podsumowania]

en: in the past
pl: w przeszłości

en: today
pl: dzisiaj

en: tomorrow
pl: jutro

en: this week
pl: w tym tygodniu

en: later
pl: później

en: 
    These are the events planned %s:
pl: 
    Te spotkania są zaplanowane %s:

en: Timeout (%d seconds) connecting to %s
pl: Upłynął czas połączenia (%d sekund) do %s

en: 403 (Unauthorised)
pl: 403 (Nieautoryzowany)

en: Error %ld
pl: Błąd: %ld

en: Could not retrieve the Webcal URL:
    %s:
    
    %s
pl: Nie można pobrać URL'a Webcal:
    %s:
    
    %s

en: This URL does not look like a Webcal URL:
    %s
    %s
pl: Ten adres nie wygląda na URL WebCal:
    %s
    %s

en: Could not create directory %s
pl: Nie można utworzyć katalogu %s

en: Claws Mail needs network access in order to update the Webcal feed.
pl: Claws Mail potrzebuje dostępu do sieci w celu odświeżenia kanału Webcal.

en: Fetching calendar for %s...
pl: Pobieranie kalendarza dla %s...

en: new subscription
pl: nowy śledzony

en: Claws Mail needs network access in order to update the subscription.
pl: Claws Mail potrzebuje dostępu do sieci żeby odświeżyć śledzone.

en: Subscribe to Webcal
pl: Zacznij śledzić Webcal

en: Enter the Webcal URL:
pl: Wpisz adres URL WebCal:

en: Could not parse the URL.
pl: Błędny adres URL.

en: Do you really want to unsubscribe?
pl: Czy na pewno chcesz przestać śledzić?

en: Delete subscription
pl: Przestań śledzić

en: accepted
pl: przyjęto

en: tentatively accepted
pl: wstępnie przyjęto

en: declined
pl: odmówiono

en: did not answer
pl: nie odpowiedziano

en: individual
pl: indywidualny

en: group
pl: grupa

en: resource
pl: zasób

en: room
pl: pokój

en: Past
pl: Przeszłość

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Tomorrow
pl: Jutro

en: This week
pl: W tym tygodniu

en: Later
pl: Później

en: Accepted:
pl: Przyjęto:

en: Declined:
pl: Odwołany:

en: Tentatively Accepted:
pl: Wstępnie przyjęto:

en: Individual
pl: Indywidualny

en: Resource
pl: Zasób

en: Room
pl: Pokój

en: Add...
pl: Dodaj...

en: The following people are busy at the time of your planned meeting:
    -
pl: Następujące osoby są zajęte w czasie twojego planowanego spotkania:
    -

en: You
pl: Ty

en: You are busy at the time of your planned meeting
pl: Jesteś zajęty w czasie planowanego spotkania

en: %s is busy at the time of your planned meeting
pl: %s jest zajęty w czasie planowanego spotkania

en: %d hour sooner
pl: %d godzinę wcześniej

en: %d hours sooner
pl: %d godzin(y) wcześniej

en: %d hours and %d minutes sooner
pl: %d godzin i %d minut wcześniej

en: %d minutes sooner
pl: %d minut wcześniej

en: %d hour later
pl: %d godzin później

en: %d hours later
pl: %d godzin później

en: %d hours and %d minutes later
pl: %d godzin i %d minut później

en: %d minutes later
pl: %d minut później

en: 
    
    Everyone would be available %s or %s.
pl: 
    
    Wszyscy będą dostępni %s lub %s.

en: 
    
    Everyone would be available %s.
pl: 
    
    Wszyscy będą dostępni %s.

en: 
    
    It isn't possible to have this meeting with everyone in the previous or next 6 hours.
pl: 
    
    Nie jest możliwe zorganizowanie tego spotkania ze wszystkimi w ciągu poprzedzających lub następujących 6 godzin.

en: would be available %s or %s
pl: byłby dostępny %s lub %s

en: would be available %s
pl: byłby dostępny %s

en: not available
pl: niedostępny

en: , but would be available %s or %s.
pl: , lecz będzie wolny %s lub %s.

en: , but would be available %s.
pl: , lecz będzie wolny %s.

en: , and isn't available in the previous or next 6 hours.
pl: i nie będzie wolny w przeciągu poprzedzających lub następujących 6 godzin.

en: available
pl: dostępny

en: Free/busy retrieval failed
pl: Nie udało się pobrać stanu wolny/zajęty

en: Not everyone is available
pl: Nie wszyscy są wolni

en: Send anyway
pl: Wyślij mimo wszystko

en: Not everyone is available. See tooltips for more info...
pl: Nie wszyscy są wolni. Zobacz opis w chmurce by dowiedzieć się więcej...

en: Fetching planning for %s...
pl: Pobieranie planowanie dla %s...

en: Available
pl: Dostępny

en: Everyone is available.
pl: Wszyscy są dostępni.

en: Everyone seems available, but some free/busy information failed to be retrieved.
pl: Wygląda na to, że wszyscy są dostępni, ale nie udało się ściągnąć wszystkich stanów wolny/zajęty.

en: Could not send the meeting invitation.
    Check the recipients.
pl: Wysłanie zaproszenia na spotkanie nie powidło się.
    Sprawdź odbiorców.

en: Save & Send
pl: Zapisz i wyślij

en: Check availability
pl: Sprawdź osiągalność

en: Starts at:
pl: Zaczyna się o:

en: on:
pl: dnia:

en: Ends at:
pl: Kończy się o:

en: New meeting
pl: Nowe spotkanie

en: %s - Edit meeting
pl: %s - Edytuj spotkanie

en: Time:
pl: Czas:

en: %d hour | %d hours
pl[0]: %d godzina
pl[1]: %d godziny
pl[2]: %d godzin

en: %d minute | %d minutes
pl[0]: %d minuta
pl[1]: %d minuty
pl[2]: %d minut

en: Upcoming event: %s
pl: Nadchodzące wydarzenie: %s

en: You have a meeting or event soon.
    It starts at %s and ends %s later.
    Location: %s
    More information:
    
    %s
pl: Niedługo masz spotkanie lub zdarzenie.
    Rozpoczyna się o %s a kończy %s później.
    Miejsce: %s
    Więcej szczegółów:
    
    %s

en: Remind me in %d minute | Remind me in %d minutes
pl[0]: Przypomnij mi za %d minut
pl[1]: Przypomnij mi za %d minuty
pl[2]: Przypomnij mi za %d minuty

en: Empty calendar
pl: Pusty kalendarz

en: There is nothing to export.
pl: Nie ma nic do wyeksportowania.

en: Could not export the calendar.
pl: Eksport kalendarza nie powiódł się.

en: Export calendar to ICS
pl: Wyeksportuj kalendarz do ICS

en: Couldn't export calendar to '%s'
pl: Eksport kalendarza do '%s' nie powiódł się

en: Could not export the freebusy info.
pl: Eksport kalendarza nie powiódł się.

en: Couldn't export free/busy to '%s'
pl: Nie można wyeksportować stanów zajęty/wolny do '%s'

en: Reminders
pl: Przypomnienia

en: Alert me
pl: Powiadom mnie

en: minutes before an event
pl:  minut przed wydarzeniem

en: Calendar export
pl: Eksport kalendarza

en: Automatically export calendar to
pl: Sam wyeksportuj kalendarz do

en: You can export to a local file or URL
pl: Możesz wyeksportować do pliku lub na adres URL

en: Specify a local file or URL (http://server/path/file.ics)
pl: Podaj plik lokalny lub adres URL (http://serwer/ścieżka/plik.ics)

en: Include Webcal subscriptions in export
pl: Uwzględnij śledzone na Webcal podczas eksportowania

en: Command to run after calendar export
pl: Polecenie wykonywane po wyeksportowaniu kalendarza

en: Register Claws' calendar in XFCE's Orage clock
pl: Zarejestruj kalendarz Claws w zegarze Orage XFCE

en: Allows Orage (version greater than 4.4) to see Claws Mail's calendar
pl: Zezwól Orage (wersja większa niż 4.4) na podgląd kalendarzy Claws Mail

en: Export as GNOME shell calendar server
pl: Wyeksportuj jako serwer GNOME shell calendar

en: Register D-Bus calendar server interface to export Claws Mail's calendar
pl: Zarejestruj interfejs serwera kalendarza D-Bus do eksportu kalendarza Claws Mail

en: Free/Busy information
pl: Stan wolny/zajęty

en: Automatically export free/busy status to
pl: Sam wyeksportuj stan wolny/zajęty do

en: Specify a local file or URL (http://server/path/file.ifb)
pl: Podaj plik lokalny lub adres URL (http://serwer/ścieżka/plik.ifb)

en: Command to run after free/busy status export
pl: Polecenie wykonywane po wyeksportowaniu stanów wolny/zajęty

en: Get free/busy status of others from
pl: Pobierz stan wolny/zajęty innych z

en: Specify a local file or URL (http://server/path/file.ifb). Use %u for the left part of the email address, %d for the domain
pl: Podaj plik lub adres URL (http://serwer/ścieżka/plik.ifb). Użyj %u dla lewej części adresu email, %d jako domeny

en: TLS options
pl: Ustawienia TLS

en: Required APOP timestamp not found in greeting
pl: Przy powitaniu zabrakło wymaganego znacznika czasowego APOP

en: Timestamp syntax error in greeting
pl: Błąd składni przy znaczniku czasowym powitania

en: Timestamp syntax error in greeting (not ASCII)
pl: Błąd składni przy znaczniku czasowym powitania (nie jest w ASCII)

en: POP protocol error
pl: Błąd protokołu POP

en: invalid UIDL response: %s
pl: niewłaściwa odpowiedź UIDL: %s

en: POP: Deleting expired message %d [%s]
pl: POP: Usuwanie przeterminowanych wiadomości %d [%s]

en: POP: Skipping message %d [%s] (%d bytes)
pl: POP: Pomijanie wiadomości %d [%s] (%d bajtów)

en: mailbox is locked
pl: skrzynka zablokowana

en: Session timeout
pl: Upłynął czas oczekiwania na sesję

en: command not supported
pl: nieobsługiwane polecenie

en: error occurred on POP session
pl: wystąpił błąd podczas sesji POP

en: TOP command unsupported
pl: polecenie TOP nie jest obsługiwana

en: News (NNTP)
pl: Wieści (NNTP)

en: Local mbox file
pl: Plik miejscowej skrzynki mbox

en: None (SMTP only)
pl: Żaden (tylko SMTP)

en: Name of account
pl: Nazwa konta

en: Set as default
pl: Ustaw jako konto domyślne

en: Personal information
pl: Dane osobowe

en: Full name
pl: Imię i nazwisko

en: Mail address
pl: Adres pocztowy

en: Auto-configure
pl: Sam ustaw

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Warning: this version of Claws Mail
    has been built without IMAP and News support.
pl: Ostrzeżenie: ta wersja Claws Mail
    została zbudowana bez obsługi IMAP oraz News.

en: This server requires authentication
pl: Ten serwer wymaga uwierzytelniania

en: Authenticate on connect
pl: Uwierzytelnij przy połączeniu

en: News server
pl: Serwer wieści

en: Server for receiving
pl: Serwer do pobierania

en: Local mailbox
pl: Lokalny mailbox

en: SMTP server (send)
pl: Serwer SMTP (do wysyłania)

en: Use mail command rather than SMTP server
pl: Użyj polecenia mail zamiast serwera SMTP

en: command to send mails
pl: polecenia do wysyłania poczty

en: Account%d
pl: Konto%d

en: Local
pl: Lokalny

en: Default Inbox
pl: Domyślna skrzynka poczty przychodzącej

en: Unfiltered messages will be stored in this folder
pl: Niefiltrowane wiadomości będą przetrzymywane w tym katalogu

en: Authenticate before POP connection
pl: Uwierzytelnij przed połączeniem POP

en: Select
pl: Wybierz

en: Remove messages on server when received
pl: Po odebraniu usuń wiadomość z serwera

en: Remove after
pl: Usuń po

en: 0 days and 0 hours : remove immediately
pl: 0 dni oraz 0 godzin : usuw natychmiast

en: Receive size limit
pl: Graniczny rozmiar przy pobieraniu

en: Messages over this limit will be partially retrieved. When selecting them you will be able to download them fully or delete them.
pl: Wiadomości powyżej tej granicy będą pobierane częściowo. Po ich zaznaczeniu będziesz mieć możliwość ich pełnego pobrania lub usunięcia.

en: Maximum number of articles to download
pl: Graniczna liczba artykułów do pobrania

en: unlimited if 0 is specified
pl: nieskończona jeśli podano 0

en: Plain text
pl: Zwykły tekst

en: IMAP server directory
pl: Katalog serwera IMAP

en: (usually empty)
pl: (zazwyczaj puste)

en: Show subscribed folders only
pl: Pokaż tylko katalogi, które śledzę

en: Bandwidth-efficient mode (prevents retrieving remote tags)
pl: Tryb oszczędzania łącza (zapobiega pobieraniu zdalnych znaczników)

en: This mode uses less bandwidth, but can be slower with some servers.
pl: Ten tryb w mniejszym stopniu obciąża łącze, ale może powodować wolniejsze działanie przy niektórych serwerach.

en: Batch size
pl: Rozmiar wsadu

en: Automatic checking
pl: Sprawdzanie okresowe

en: Use global settings
pl: Użyj ustawień globalnych

en: Check for new mail every
pl: Odpytuj o nowe wiadomości co

en: Filter messages on receiving
pl: Filtruj wiadomości w trakcie ich pobierania

en: Allow filtering using plugins on receiving
pl: Zezwól wtyczkom na filtrowanie wiadomości w trakcie ich pobierania

en: 'Get Mail' checks for new messages on this account
pl: Poszukaj nowych wiadomości na tym koncie po naciśnięciu 'Pobierz wiadomości'

en: Header
pl: Nagłówek

en: Generate Message-ID
pl: Wytwórz ID-wiadomości

en: Send account mail address in Message-ID
pl: Wyślij adres konta w ID-wiadomości

en: Add user agent header
pl: Dodaj nagłówek user agent

en: Add user-defined header
pl: Dodaj nagłówek określony przez użytkownika

en: SMTP Authentication (SMTP AUTH)
pl: Uwierzytelnienie SMTP (SMTP AUTH)

en: If you leave these entries empty, the same user ID and password as receiving will be used.
pl: Jeśli pozostawisz te pola puste, to zostanie użyty ten sam login i hasło co przy pobieraniu.

en: Authenticate with POP before sending
pl: Uwierzytelnij z POP przed wysłaniem

en: POP authentication timeout
pl: Upłynął czas oczekiwania uwierzytelnienie POP

en: Authorization
pl: Uwierzytelnienie

en: Select OAuth2 Email Service Provider
pl: Wybierz dostawcę usług dla wiadomości OAuth2

en: Client ID
pl: Identyfikator Klienta

en: Client secret
pl: Dana poufna klienta

en: Obtain authorization code
pl: Pobierz kod uwierzytelniający

en: Open default browser with request
pl: Otwórz domyślną przeglądarkę wraz z zapytaniem

en: Copy link
pl: Skopiuj odnośnik

en: Authorization code
pl: Kod uwierzytelnienia

en: Paste complete URL from browser or the provided authorization token
pl: Wklej cały adres URL z przeglądarki lub dostarczonego  tokena auth

en: Complete authorization
pl: Dokończ uwierzytelnienie

en: Authorize
pl: Uwierzytelnij

en: Signature
pl: Podpis

en: Automatically insert signature
pl: Sam wstaw podpis

en: Signature separator
pl: Podpis oddziel

en: Command output
pl: Wynik polecenia

en: Automatically set the following addresses
pl: Sam dodaj następujące adresy

en: Spell check dictionaries
pl: Sprawdź pisownię poniższymi słownikami

en: Default dictionary
pl: Domyślny słownik

en: Default alternate dictionary
pl: Domyślny zapasowy słownik

en: Compose
pl: Pisanie wiadomości

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: Forward
pl: Przekaż

en: Default privacy system
pl: Domyślny system ochrony prywatności

en: Always sign messages
pl: Podpisz każdą wiadomość

en: Always encrypt messages
pl: Zaszyfruj każdą wiadomość

en: Always sign messages when replying to a signed message
pl: Podpisz wiadomość, gdy odpowiadam na podpisaną wiadomość

en: Always encrypt messages when replying to an encrypted message
pl: Zaszyfruj wiadomość, gdy odpowiadam na zaszyfrowaną wiadomość

en: Encrypt sent messages with your own key in addition to recipient's
pl: Zaszyfruj wysyłane wiadomości także przy użyciu własnego klucza

en: Save sent encrypted messages as clear text
pl: Zapisz wysłane, zaszyfrowane wiadomości zwykłym tekstem

en: Don't use TLS
pl: Nie używaj TLS

en: Use TLS
pl: Użyj TLS

en: Use STARTTLS command to start encrypted session
pl: Użyj polecenia STARTTLS, aby nawiązać zaszyfrowaną sesję

en: Send (SMTP)
pl: Wysyłanie (SMTP)

en: Don't use TLS (but, if necessary, use STARTTLS)
pl: Nie używaj TLS (ale w razie potrzeby użyj STARTTLS)

en: Client certificates
pl: Certyfikaty klienta

en: Certificate for receiving
pl: Certyfikaty do pobierania

en: Client certificate file as a PKCS12 or PEM file
pl: Plik certyfikatów klienta file jako plik PKCS12 lub PEM

en: Certificate for sending
pl: Certyfikat do wysyłania

en: Automatically accept valid TLS certificates
pl: Sam zatwierdzaj prawidłowe certyfikaty TLS

en: Use non-blocking TLS
pl: Użyj nieblokującego TLS

en: Turn this off if you have TLS connection problems
pl: Wyłącz to, jeśli masz kłopoty z połączeniem TLS

en: Use proxy server
pl: Użyj serwera pośredniczącego

[ctx: In account preferences, referring to whether or not use proxy settings from common preferences]
en: Use default settings
pl: Użyj ustawień domyślnych

en: Use global proxy server settings
pl: Użyj globalnych ustawień serwera pośredniczącego

en: Use authentication
pl: Uwierzytelnij się

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Use proxy server for sending
pl: Użyj serwera pośredniczącego do wysyłania

en: If disabled, messages will be sent using direct connection to configured outgoing server, bypassing any configured proxy server.
pl: Jeśli wyłączone, wiadomości będą wysyłane używając bezpośredniego połączenia do ustawionego serwera wysyłania, omijając ustawione serwery pośredniczące

en: SMTP port
pl: Port serwera SMTP

en: POP port
pl: Port serwera POP

en: IMAP port
pl: Port serwera IMAP

en: NNTP port
pl: Port serwera NNTP

en: Domain name
pl: Nazwa domeny

en: The domain name will be used in the generated Message-ID, and when connecting to SMTP servers.
pl: Nazwa domeny zostanie użyta w wytworzenia identyfikatora wiadomości, jak również podczas łączenia z serwerami SMTP.

en: Use command to communicate with server
pl: Użyj tego polecenia do porozumiewania się z serwerem

en: Mark cross-posted messages as read and color:
pl: Oznacz cross-posty jako przeczytane i zakoloruj:

en: Put sent messages in
pl: Umieść wiadomości wysłane w

en: Put queued messages in
pl: Umieść wiadomości z kolejki w

en: Put draft messages in
pl: Umieść wiadomości robocze w

en: Put deleted messages in
pl: Umieść usunięte wiadomości w

en: Account name is not entered.
pl: Nie wpisano nazwy konta.

en: Mail address is not entered.
pl: Nie wpisano adresu pocztowego.

en: SMTP server is not entered.
pl: Nie wpisano serwera SMTP.

en: User ID is not entered.
pl: Nie wpisano ID użytkownika.

en: POP server is not entered.
pl: Nie wpisano serwera POP.

en: The default Inbox folder doesn't exist.
pl: Domyślny katalog poczty przychodzącej nie istnieje.

en: IMAP server is not entered.
pl: Nie wpisano serwera IMAP.

en: NNTP server is not entered.
pl: Nie wpisano serwera NNTP.

en: local mailbox filename is not entered.
pl: nie wpisano ścieżki do pliku miejscowej skrzynki mailbox.

en: mail command is not entered.
pl: nie wpisano polecenia poczty.

en: User ID cannot contain a newline character.
pl: ID użytkownika nie może zawierać znaku nowego wiersza.

en: Password cannot contain a newline character.
pl: Hasło nie może zawierać znaku nowego wiersza.

en: SMTP user ID cannot contain a newline character.
pl: ID użytkownika SMTP nie może zawierać znaku nowego wiersza.

en: SMTP password cannot contain a newline character.
pl: Hasło SMTP nie może zawierać znaku nowego wiersza.

en: domain is not specified.
pl: nie podano domeny.

en: sent folder is not selected.
pl: nie wybrano katalogu wysłanych.

en: queue folder is not selected.
pl: nie wybrano katalogu kolejki.

en: draft folder is not selected.
pl: nie wybrano katalogu roboczych.

en: trash folder is not selected.
pl: nie wybrano katalogu kosza.

en: Receive
pl: Pobieranie

[ctx: Preferences menu item]
en: Send
pl: Wysyłanie

en: Templates
pl: Wzorce

en: Privacy
pl: Prywatność

en: Proxy
pl: Pośrednik

en: Advanced
pl: Rozszerzone

en: Preferences for new account
pl: Ustawianie nowego konta

en: %s - Account preferences
pl: %s - Ustawienia konta

en: Failed (wrong address)
pl: Niepowodzenie (błędy adres)

en: Select signature file
pl: Wybierz plik z podpisem

en: Select certificate file
pl: Wybierz plik certyfikatu

en: Protocol:
pl: Protokół:

en: %s (plugin not loaded)
pl: %s (nie wczytano wtyczki)

en: Authorisation complete
pl: Ukończono uwierzytelnianie

en: Your OAuth2 authorisation code has been received by Claws Mail
pl: Claws Mail otrzymał twój kod uwierzytelniający OAuth2

en: Authorisation NOT completed
pl: NIE ukończono uwierzytelniania

en: Your OAuth2 authorisation code was not received by Claws Mail
pl: Claws Mail nie otrzymał twojego kodu uwierzytelniającego OAuth2

en: Actions configuration
pl: Ustawienia działań

en: Menu name
pl: Nazwa menu

en: Shell command
pl: Polecenie powłoki

en: Filter action
pl: Działanie filtra

en: Edit filter action
pl: Edytuj działanie filtra

en: Append the new action above to the list
pl: Doda powyższe działanie do spisu

en: Replace the selected action in list with the action above
pl: Zastąpi działanie zaznaczone w spisie powyższym działaniem

en: Delete the selected action from the list
pl: Usuń wybrane działanie z listy

en: Clear all the input fields in the dialog
pl: Wyczyść wszystkie pola do wypełnienia w tym oknie

en: Show information on configuring actions
pl: Pokaż szczegóły działań ustawień

en: _Top
pl: Na _górę

en: Move the selected action to the top
pl: Przesunie zaznaczone działanie na górę

en: Move the selected action up
pl: Przesuń wybrane działanie w górę

en: Move selected action down
pl: Przesuń wybrane działanie w dół

en: _Bottom
pl: Na _dół

en: Move the selected action to the bottom
pl: Przesunie zaznaczone działanie na dół

en: (New)
pl: (Nowy)

en: Menu name is not set.
pl: Nie wpisano nazwy menu.

en: A leading '/' is not allowed in the menu name.
pl: Ukośnik '/' nie może występować na początku nazwy menu.

en: Colon ':' is not allowed in the menu name.
pl: Dwukropek ':' nie może występować w nazwie menu.

en: Menu name is too long.
pl: Nazwa menu jest za długa.

en: Command-line not set.
pl: Nie określono wiersza poleceń.

en: Menu name and command are too long.
pl: Nazwa menu i polecenie są za długie.

en: The command
    %s
    has a syntax error.
pl: Składania tego polecenia
    %s
    jest błędna.

en: Delete action
pl: Usuń działanie

en: Do you really want to delete this action?
pl: Czy na pewno usunąć to działanie?

en: Delete all actions
pl: Usuń wszystkie działania

en: Do you really want to delete all the actions?
pl: Czy na pewno usunąć wszystkie działania?

en: Entry not saved
pl: Nie zapisano wpisu

en: The entry was not saved. Close anyway?
pl: Nie zapisano wpisu po jego zmianach. Czy na pewno zamknąć?

en: _Continue editing
pl: Wróć d_o zmieniania

en: Actions list not saved
pl: Nie zapisano spisu działań

en: The actions list has been modified. Close anyway?
pl: Spis działań uległ zmianie. Czy zamknąć mimo tego?

en: <span weight="bold" underline="single">Menu name:</span>
pl: <span weight="bold" underline="single">Nazwa menu:</span>

en: Use / in menu name to make submenus.
pl: Wstaw / w nazwie menu, aby stworzyć podmenu

en: <span weight="bold" underline="single">Command-line:</span>
pl: <span weight="bold" underline="single">Wiersz poleceń:</span>

en: <span weight="bold">Begin with:</span>
pl: <span weight="bold">Rozpocznij poniższymi:</span>

en: to send message body or selection to command's standard input
pl: aby wysłać treść wiadomości lub jej zaznaczenie na standardowe wejście polecenia

en: to send user provided text to command's standard input
pl: aby wysłać tekst użytkownika na standardowe wejście polecenia

en: to send user provided hidden text to command's standard input
pl: aby wysłać ukryty tekst użytkownika na standardowe wejście polecenia

en: <span weight="bold">End with:</span>
pl: <span weight="bold">Zakończ poniższymi:</span>

en: to replace message body or selection with command's standard output
pl: aby zamienić treść wiadomości lub wybrany jej kawałek standardowym wyjściem polecenia

en: to insert command's standard output without replacing old text
pl: aby wstawić standardowe wyjście polecenia bez zamieniania starego tekstu

en: to run command asynchronously
pl: aby wykonać polecenie asynchronicznie

en: <span weight="bold">Use:</span>
pl: <span weight="bold">Użyj:</span>

en: for the file of the selected message in RFC822/2822 format
pl: aby uzyskać plik zaznaczonej wiadomości w formacie RFC822/2822

en: for the list of the files of the selected messages in RFC822/2822 format
pl: aby uzyskać plik listy plików zaznaczonych wiadomości w formacie RFC822/2822

en: for the file of the selected decoded message MIME part
pl: aby uzyskać plik zaznaczonej wiadomości po zdekodowaniu jej części MIME

en: for a user provided argument
pl: aby uzyskać argument podany przez użytkownika

en: for a user provided hidden argument (e.g. password)
pl: aby uzyskać ukryty argument podany przez użytkownika (np. hasło)

en: for the text selection
pl: aby uzyskać zaznaczony tekst

en: apply filtering actions between {} to selected messages
pl: zastosuj filtrowanie określone pomiędzy {} na zaznaczonych wiadomościach

en: for a literal %
pl: aby użyć znaku % dosłownie

en: Actions
pl: Działania

en: The Actions feature is a way for the user to launch external commands to process a complete message file or just one of its parts.
pl: Działania są sposobem na uruchomienie zewnętrznych poleceń do przetworzenia pliku całej wiadomości lub tylko niektórych z jej części.

en: D_uplicate
pl: Powiel

en: Current actions
pl: Bieżące działania

en: Entry was modified
pl: Zmieniono wpis

en: Opening the filter action dialog will clear current modifications of the command-line.
pl: Otworzenie okna działania filtra wyczyści bieżące zmiany wiersza poleceń.

en: Action string is not valid.
pl: Ciąg działania jest nieprawidłowy.

en: Hello,\n
pl: Witam,\n

en: On %d\n%f wrote:\n\n%q\n%X
pl: Dnia %D{%F}, o godz. %D{%T}\n%f napisał(a):\n\n%q\n%X

en: \n\nBegin forwarded message:\n\n?d{Date: %d\n}?f{From: %f\n}?t{To: %t\n}?c{Cc: %c\n}?n{Newsgroups: %n\n}?s{Subject: %s\n}\n\n%M
pl: \n\nPoczątek przekazywanej wiadomości:\n\n?d{Data: %d\n}?f{Od: %f\n}?t{Do: %t\n}?c{Kopia: %c\n}?n{Lista news: %n\n}?s{Temat: %s\n}\n\n%M

en: Automatic account selection
pl: Samoczynny wybór konta

en: when replying
pl: przy odpowiadaniu

en: when forwarding
pl: przy przekazywaniu

en: when re-editing
pl: przy redagowaniu

en: Editing
pl: Edycja

en: Automatically launch the external editor
pl: Domyślnie otwórz w edytorze zewnętrznym

en: Automatically save message to Drafts folder every
pl: Domyślnie zapisz wiadomości w katalogu roboczych po

en: characters
pl: znakach

en: Even if message is to be encrypted
pl: Nawet gdy wiadomość ma zostać zaszyfrowana

en: Undo level
pl: Graniczna liczba kroków cofnięć

en: Warn when inserting a file larger than
pl: Ostrzeż, gdy wstawię plik większy niż

en: KiB into message body
pl: KiB w treści wiadomości

en: Replying
pl: Odpowiadanie

en: Reply will quote by default
pl: Domyślnie odpowiedz cytując

en: Reply button invokes mailing list reply
pl: Przycisk odpowiadania odpowiada na listę wysyłkową

en: Forwarding
pl: Przekazywanie

en: Forward as attachment
pl: Przekaż jako załącznik

en: Keep the original '%s' header when redirecting
pl: Zachowaj pierwotny nagłówek '%s' przy przekierowywaniu

en: When dropping files into the Compose window
pl: Po przeciągnięciu pliku na okno tworzenia wiadomości

en: Ask
pl: Zapytaj

en: Insert
pl: Wstaw

en: Attach
pl: Załącz

en: Writing
pl: Zapisywanie

en: Custom header configuration
pl: Ustawienia nagłówków użytkownika

en: Header name is not set.
pl: Brak nazwy nagłówka.

en: A colon (:) is not allowed in a custom header.
pl: W nazwie nagłówka nie wolno stosować dwukropka (:).

en: This Header name is not allowed as a custom header.
pl: Ta nazwa nagłówka nie jest dozwolona jako własny nagłówek.

en: Choose a PNG file
pl: Wybierz plik PNG

en: Choose an XBM file
pl: Wybierz plik XBM

en: Choose a text file
pl: Wybierz plik tekstowy

en: This file isn't an image.
pl: Ten plik nie jest obrazem.

en: The chosen image isn't the correct size (48x48).
pl: Wybrany obraz ma niewłaściwe wymiary. Prawidłowy powinien mieć (48x48).

en: The image is too big; it must be maximum 725 bytes.
pl: Wybrany obraz jest zbyt duży - może mieć co najwyżej 752 bajty.

en: The image isn't in the correct format (PNG).
pl: Obraz nie jest we właściwym formacie (PNG).

en: The image isn't in the correct format (XBM).
pl: Obraz nie jest we właściwym formacie (XBM).

en: Couldn't call `compface`. Make sure it's in your $PATH.
pl: Nie można uruchomić `compface`. Sprawdź czy ten plik jest w Twojej zmiennej $PATH.

en: Compface error: %s
pl: błąd Compface: %s

en: This file contains newlines.
pl: Ten plik zawiera znaki nowych wierszy.

en: Delete header
pl: Usuń nagłówek

en: Do you really want to delete this header?
pl: Czy na pewno usunąć ten nagłówek?

en: Current custom headers
pl: Bieżące własne nagłówki

en: Displayed header configuration
pl: Ustawienia wyświetlania nagłówka

en: Header name
pl: Nazwa nagłówka

en: Hidden headers
pl: Ukryte nagłówki

en: Displayed Headers
pl: Wyświetlane nagłówki

en: Show all unspecified headers
pl: Pokaż wszystkie nieokreślone nagłówki

en: This header is already in the list.
pl: Taki nagłówek już występuje.

en: %s will be replaced with file name / URI
pl: %s zostanie zastąpione nazwą pliku / URI

en: For the text editor, %w will be replaced with GtkSocket ID
pl: Dla edytora tekstowego, %w będzie zamienione przez ID GtkSocket

en: Use system defaults when possible
pl: Użyj domyślnych ustawień systemu jeżeli to możliwe

en: Web browser
pl: Przeglądarka sieciowa

en: Text editor
pl: Edytor tekstu

en: Command for 'Display as text'
pl: Polecenie dla 'Wyświetl jako tekst'

en: This option enables MIME parts to be displayed in the message view via a script when using the 'Display as text' contextual menu item
pl: Zaznaczenie tego pola włącza wyświetlanie części MIME w widoku wiadomości przy użyciu skryptu gdy używasz opcji z menu kontekstowego 'Wyświetl jako tekst'

en: Message View
pl: Widok wiadomości

en: External Programs
pl: Programy zewnętrzne

en: Move
pl: Przenieś

en: Hide
pl: Ukryj

en: Message flags
pl: Flagi wiadomości

en: Mark
pl: Oznacz

en: Mark as read
pl: Oznacz jako przeczytane

en: Mark as unread
pl: Oznacz jako nieprzeczytane

en: Mark as spam
pl: Oznacz jako spam

en: Mark as ham
pl: Oznacz jako ham

en: Execute
pl: Wykonaj

en: Color label
pl: Kolorowa etykieta

en: Resend
pl: Wyślij ponownie

en: Redirect
pl: Przekieruj

en: Score
pl: Punktacja

en: Change score
pl: Zmień punktację

en: Set score
pl: Ustaw punktację

en: Tags
pl: Znaczniki

en: Apply tag
pl: Zastosuj znacznik

en: Unset tag
pl: Usuń znacznik

en: Clear tags
pl: Wyczyść znaczniki

en: Threads
pl: Wątki

en: Stop filter
pl: Zatrzymaj filtrowanie

en: Action configuration
pl: Ustawienia działań

en: Rule
pl: Warunek

en: Action
pl: Działanie

en: Command-line not set
pl: Nie określono wiersza poleceń

en: Destination is not set.
pl: Nie określono miejsca docelowego.

en: Recipient is not set.
pl: Nie podano adresata.

en: Score is not set
pl: Punktacja nie jest ustawiona

en: Header is not set.
pl: Nagłówek nie jest ustawiony.

en: Target addressbook/folder is not set.
pl: Nie wybrano docelowej książki adresowej/katalogu.

en: Tag name is empty.
pl: Nazwa znacznika jest pusta.

en: No action was defined.
pl: Nie określono żadnego działania.

en: literal %
pl: znak % dosłownie

en: filename (should not be modified)
pl: Nazwa pliku (nie powinna być zmieniana)

en: new line
pl: nowy wiersz

en: escape character for quotes
pl: znak sterujący dla cytowań

en: quote character
pl: znak cytowania

en: Filtering Action: 'Execute'
pl: Działanie filtrowania: 'Wykonaj'

en: 'Execute' allows you to send a message or message element to an external program or script.
    The following symbols can be used:
pl: 'Wykonaj' pozwoli na wysłanie wiadomości lub części wiadomości do zewnętrznego programu lub skryptu.
    
    Następujące symbole mogą zostać użyte:

en: Recipient
pl: Adresat

en: Book/Folder
pl: Książka/Katalog

en: Destination
pl: Miejsce docelowe

en: Color
pl: Kolor

en: Current action list
pl: Spis bieżących działań

en: Filtering/Processing configuration
pl: Ustawienia filtrowanie/przetwarzania

[ctx: Filtering Account Menu]
en: All
pl: Wszystkie

en: Condition
pl: Warunek

en:  Def_ine...
pl:  O_kreśl...

en:  De_fine...
pl:  O_kreśl...

en: Append the new rule above to the list
pl: Doda powyższą zasadę do spisu

en: Replace the selected rule in list with the rule above
pl: Zastąpi zasadę zaznaczoną w spisie powyższą zasadą

en: Delete the selected rule from the list
pl: Usunie zaznaczoną zasadę ze spisu

en: Move the selected rule to the top
pl: Przesunie zaznaczoną zasadę na szczyt

en: Page u_p
pl: _Strona w górę

en: Move the selected rule one page up
pl: Przesunie zaznaczoną zasadę o stronę w górę

en: Move the selected rule up
pl: Przesunie zaznaczoną zasadę w górę

en: Move the selected rule down
pl: Przesunie zaznaczoną zasadę w dół

en: Page dow_n
pl: Stro_na w dół

en: Move the selected rule one page down
pl: Przesunie zaznaczoną zasadę o stronę w dół

en: Move the selected rule to the bottom
pl: Przesunie zaznaczoną zasadę na spód

en: Condition string is not valid.
pl: Ciąg znaków warunku jest nieprawidłowy.

en: Condition string is empty.
pl: Ciąg znaków warunku jest pusty.

en: Action string is empty.
pl: Ciąg znaków działania jest pusty.

en: Delete rule
pl: Usuń zasadę

en: Do you really want to delete this rule?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć tę zasadę?

en: Delete all rules
pl: Usuń wszystkie zasady

en: Do you really want to delete all the rules?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wszystkie zasady?

en: Filtering rules not saved
pl: Zasady filtrowania nie zostały zapisane

en: The list of filtering rules have been modified. Close anyway?
pl: Spis zasad filtrowania uległ zamianie. Czy mimo to chcesz go zamknąć?

en: Move one page up
pl: Przejdź o stronę w górę

en: Move one page down
pl: Przejdź o stronę w dół

en: Enable
pl: Włączony

en: Folder list columns configuration
pl: Ustawienia kolumn w liście katalogów

en: Select columns to be displayed in the folder list. You can modify
    the order by using the Up / Down buttons or by dragging the items.
pl: Wybierz kolumny, które mają być wyświetlone w spisie katalogów.
    Możesz zmieniać ich kolejność za pomocą przycisków "Do góry" "Na dół",
    lub przeciągając je myszą.

en: Hidden columns
pl: Ukryte kolumny

en: Displayed columns
pl: Wyświetlane kolumny

en:  Use default
pl:  Użyj domyślnych

en: These preferences will not be saved as this folder is a top-level folder.
    However, you can set them for the whole mailbox tree by using "Apply to subfolders".
pl: Te ustawienia nie zostaną zapisane, ponieważ to jest katalog nadrzędny.
    Jednakże możesz ich użyć aby ustawić je w całej skrzynce za pomocą "Zastosuj do podkatalogów".

en: Apply to
    subfolders
pl: Zastosuj do
    podkatalogów

en: Normal
pl: Zwykła

en: Outbox
pl: Wysłane

en: Folder type
pl: Rodzaj katalogu

en: Simplify Subject RegExp
pl: Wyrażenie regularne, upraszczające temat

en: Test string
pl: Wejściowy ciąg znaków

en: Result
pl: Wynikowy ciąg znaków

en: Folder chmod
pl: chmod dla katalogu

en: Folder color
pl: Kolor katalogu

en: Pick color for folder
pl: Wybierz kolor dla docelowego katalogu

en: Run Processing rules at start-up
pl: Wykonaj zasady przetwarzania zaraz po uruchomieniu

en: Run Processing rules when opening
pl: Wykonaj zasady przetwarzania zaraz po otwarciu

en: Scan for new mail
pl: Odpytaj o nowe wiadomości

en: Turn this option on if mail is delivered directly to this folder by server side filtering on IMAP or by an external application
pl: Zaznacz to pole, jeśli poczta jest dostarczana do tego katalogu bezpośrednio przez system filtrujący na serwerze (np. poprzez IMAP lub zewnętrzny program).

en: Select the HTML part of multipart messages
pl: Wybierz część HTML z wieloczęściowych wiadomości

en: "Default" will follow global preference (found in /Preferences/Message View/Text Options)
pl: Ustawienie wartości "Domyślne" będzie pobierało wartość globalną (którą można znaleźć w /Ustawienia/Widok Wiadomości/Opcje Tekstowe)

en: Skip folder when searching for unread or new messages
pl: Pomiń katalog przy odpytywaniu o nieprzeczytane lub nowe wiadomości

en: Turn this option on if you want this folder to be ignored when searching for unread or new messages
pl: Zaznacz to pole, jeśli chcesz aby ten katalog był pomijany przy odpytywaniu o nieprzeczytane lub nowe wiadomości

en: Synchronise for offline use
pl: Synchronizuj do użytku niesieciowego

en: Fetch message bodies from the last
pl: Pobierz treści wiadomości z ostatnich

en: 0: all bodies
pl: 0: wszystkie treści

en: Remove older messages bodies
pl: Usuń treść starszych wiadomości

en: Discard folder cache
pl: Porzuć pamięć podręczną katalogu

en: Request Return Receipt
pl: Poproś o potwierdzenie dostarczenia

en: Save copy of outgoing messages to this folder instead of Sent
pl: Zapisuj wiadomości wychodzące w tym katalogu zamiast w katalogu wysłanych

[ctx: folder properties: %s stands for a header name]
en: Default %s
pl: Domyślny %s

[ctx: folder properties: %s stands for a header name]
en: Default %s for replies
pl: Domyślny %s przy odpowiadaniu

en: Default account
pl: Domyślne konto

en: "Default" will follow the applicable account preference
pl: "Domyślnie" zastosuje ustawienia konta, które będzie się dało zastosować

en: Discard cache
pl: Opróżnij dane z pamięci podręcznej

en: Do you really want to discard the local cached data for this folder?
pl: Czy na pewno chcesz wyczyścić przechowywaną miejscowo pamięć podręczną dla tego katalogu?

en: General
pl: Ogólne

en: Properties for folder %s
pl: Ustawienia dla katalogu %s

en: Folder and Message Lists
pl: Spis katalogów i wiadomości

en: Message
pl: Wiadomość

en: Derive small and bold fonts from Folder and Message Lists font
pl: Przy małych i pogrubionych czcionkach wzoruj się na spisie katalogu i wiadomości

en: Small
pl: Małe

en: Bold
pl: Pogrubione

en: Use different font for printing
pl: Użyj innej czcionki do drukowania

en: Message Printing
pl: Drukowanie wiadomości

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Preferences
pl: Ustawienia

en: Automatically display attached images
pl: Sam wyświetlaj załączone obrazy

en: Resize attached images by default
pl: Domyślnie skaluj załączone obrazy

en: Clicking image toggles scaling
pl: Kliknięcie włącza skalowanie

en: Fit image
pl: Zmieść obraz na

en: Right-clicking image toggles fitting height/width
pl: Prawe kliknięcie włącza dopasowanie wysokość/szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Width
pl: Szerokość

en: Display images inline
pl: Wyświetlaj obrazy wewnątrz wiadomości

en: Print images
pl: Drukuj obrazy

en: Image Viewer
pl: Przeglądarka obrazów

en: Restrict the log window to
pl: Ogranicz wielkość okna dziennika do

en: 0 to stop logging in the log window
pl: 0 by zatrzymać komunikaty w oknie dziennika

en: lines
pl: wiersze

en: Filtering/processing log
pl: Dziennik filtrowania/przetwarzania

en: Enable logging of filtering/processing rules
pl: Włącz dziennik zasad filtrowania/przetwarzania

en: If checked, turns on logging of filtering and processing rules.
    The log is accessible from 'Tools/Filtering log'.
    Caution: enabling this option will slow down the filtering/processing, this might be critical when applying many rules upon thousands of messages.
pl: Po zaznaczeniu tego pola, wszystkie działania filtrowania i przetwarzania wiadomość będą zapisywane do odpowiedniego dziennika zdarzeń. 
    Można go w dowolnej chwili przejrzeć wybierając z menu Narzędzia Dziennik filtrów/Dziennik przetwarzania.
    Należy pamiętać, że zaznaczenie tego pola może spowodować spowolnienie czynności filtrowania/przetwarzania szczególnie wtedy, gdy liczba wiadomości przekracza tysiąc.

en: Log filtering/processing when...
pl: Zapisuj do dziennika filtrowania/przetwarzania podczas...

en: filtering at incorporation
pl: filtrowania przy inkorporacji

en: pre-processing folders
pl: przetwarzaniu katalogów przed

en: manually filtering
pl: ręcznego filtrowania

en: post-processing folders
pl: przetwarzaniu katalogów po

en: processing folders
pl: przetwarzaniu katalogów

en: Log level
pl: Poziom dziennika

en: Low
pl: Niski

en: Medium
pl: Średni

en: High
pl: Wysoki

en: Select the level of detail of the logging.
    Choose Low to see when rules are applied, which conditions match or don't match and what actions are performed.
    Choose Medium to see more details about the message that is being processed, and why rules are skipped.
    Choose High to explicitly show the reason why all rules are processed or skipped, and why all conditions are matched or not matched.
    Caution: the higher the level, the greater the impact on performance.
pl: Wybierz poziom szczegółowości zapisywania w dzienniku.
    Wybierz Niski, aby widzieć, kiedy są stosowane zasady, które warunki pasują a które nie i jakie akcje są podejmowane.
    Wybierz Średni, aby widzieć więcej szczegółów o wiadomościach, które są przetwarzane i dlaczego zasady są pomijane.
    Wybierz Wysoki, aby dokładnie pokazać powód, dla którego wszystkie zasady są stosowane lub pomijane, oraz dlaczego warunki pasują bądź nie.
    Uwaga: im wyższy poziom logowania, tym większy wpływ na wydajność.

en: Disk log
pl: Dziennik na dysku

en: Write the following information to disk...
pl: Zapisuj dane wiadomości na dysk...

en: Warning messages
pl: Wiadomości ostrzeżeń

en: Network protocol messages
pl: Wiadomości protokołu sieciowego

en: Error messages
pl: Wiadomości błędów

en: Status messages for filtering/processing log
pl: Wiadomości stanu do dziennika filtrowania/przetwarzania

en: Other
pl: Inne

en: Logging
pl: Dziennik zdarzeń

en: more than
pl: więcej niż

en: less than
pl: mniej niż

en: weeks
pl: tygodni

en: after
pl: po

en: before
pl: przed

en: higher than
pl: wyższa niż

en: lower than
pl: mniejsza niż

en: exactly
pl: dokładnie

en: greater than
pl: większa niż

en: smaller than
pl: mniejsza niż

en: bytes
pl: bajtów

en: kibibytes
pl: kibibajty

en: mebibytes
pl: mebibajty

en: contains
pl: zawiera

en: doesn't contain
pl: nie zawiera

en: headers part
pl: części nagłówka

en: headers values
pl: wartościach nagłówka

en: body part
pl: treści wiadomości

en: whole message
pl: całej wiadomości

en: Marked
pl: Oznaczona

en: Deleted
pl: Usunięte

en: Replied
pl: Odpowiedziane

en: Forwarded
pl: Przekazane

en: Has attachment
pl: Posiada załącznik

en: Signed
pl: Podpisane

en: set
pl: ustawiona

en: not set
pl: nieustawiona

en: yes
pl: tak

en: no
pl: nie

en: Any tags
pl: Dowolne znaczniki

en: Specific tag
pl: Szczególne znaczniki

en: ignored
pl: pomijany

en: not ignored
pl: niepomijany

en: watched
pl: śledzony

en: not watched
pl: nieśledzony

en: found
pl: znaleziona

en: not found
pl: nieznaleziona

en: 0 (Passed)
pl: 0 (Powodzenie)

en: non-0 (Failed)
pl: nie-0 (Niepowodzenie)

en: Condition configuration
pl: Ustawienia warunków

en: Match criteria
pl: Rodzaj warunku

en: All messages
pl: Wszystkie wiadomości

en: Age
pl: Wiek

en: Phrase
pl: Wyrażenie

en: Flags
pl: Flagi

en: Color labels
pl: Kolorowe etykiety

en: Thread
pl: Wątek

en: Partially downloaded
pl: Częściowo pobrane

en: External program test
pl: Próba programem zewnętrznym

en: Use selector on the right to pick the header name. Type the name of the header if not available in the list.
pl: Użyj wybieraka po prawej aby wybrać nazwę nagłówka. Wpisz nazwę nagłówka, jeśli nie ma jej na liście.

[ctx: Filtering Matcher Menu]
en: All
pl: Wszystkie

en: Use regexp
pl: Użyj wyrażenia regularnego

en: Message must match
pl: Wiadomość musi spełnić

en: at least one
pl: co najmniej jeden

en: all
pl: wszystkie

en: of above rules
pl: z powyższych warunków

en: Search pattern is not set.
pl: Wzorzec do poszukiwań nie został ustawiony.

en: Invalid hour.
pl: Nieprawidłowa godzina.

en: Test command is not set.
pl: Polecenie próbujące nie zostało ustawione.

en: all addresses in all headers
pl: wszystkie adresy we wszystkich nagłówkach

en: any address in any header
pl: jakikolwiek adres w jakimkolwiek nagłówku

en: the address(es) in header '%s'
pl: adres(y) w nagłówku '%s'

en: Book/folder path is not set.
    
    If you want to match %s against the whole address book, you have to select '%s' from the book/folder drop-down list.
pl: Ścieżka do książki/katalogu nie jest ustawiona.
    
    Jeżeli chcesz szukać %s w całej książce adresowej, wybierz '%s' z listy książek/katalogów.

en: Headers part
pl: Część nagłówka

en: Headers values
pl: Wartość nagłówka

en: Body part
pl: Część wiadomości

en: Whole message
pl: Cała wiadomość

en: in
pl: w

en: content is
pl: treść jest

en: Date is
pl: Data jest

en: Age is
pl: Wiek jest

en: Flag
pl: Flaga

en: is
pl: jest

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Label
pl: Etykieta

en: Value:
pl: Wartość:

en: Score is
pl: Punktacja jest

en: points
pl: punkty

en: Size is
pl: Rozmiar jest

en: Scope:
pl: Zakres:

en: tags
pl: znaczniki

en: type is
pl: rodzaj

en: Program returns
pl: Program zwraca

en: The entry was not saved.
    Close anyway?
pl: Nie zapisano wpisu po jego zmianach.
    Czy zamknąć mimo tego?

en: Match Type: 'Test'
pl: Rodzaj dopasowania: 'Test'

en: 'Test' allows you to test a message or message element using an external program or script. The program will return either 0 or 1.
    
    The following symbols can be used:
pl: 'Test' umożliwia przetestowanie wiadomości lub elementu wiadomości używając zewnętrznego programu lub skryptu. Program zwróci wartość 0 lub 1.
    
    Mogą zostać użyte następujące symbole:

en: Current condition rules
pl: Bieżące warunki

en: Headers
pl: Nagłówki

en: Display header pane above message view
pl: Pokaż pasek nagłówka powyżej wiadomości

en: Display (X-)Face in message view
pl: Wyświetl obrazy X-Face w podglądzie wiadomości

en: Save (X-)Face in address book if possible
pl: Zapisz (X-)Face w książce adresowej, jeśli to możliwe

en: Display Face in message view
pl: Wyświetlanie buźki w widoku wiadomości

en: Save Face in address book if possible
pl: Zapisz Face w książce adresów jeśli możliwe

en: Display headers in message view
pl: Pokaż nagłówki w widoku wiadomości

en: HTML messages
pl: Wiadomości HTML

en: Render HTML messages as text
pl: Wiadomości HTML wyświetlaj jako zwykły tekst

en: Render HTML-only messages with plugin if possible
pl: Wiadomości tylko-HTML wyświetlaj przy użyciu wtyczki, jeśli to możliwe

en: Select the HTML part of multipart/alternative messages
pl: W wiadomościach wieloczęściowych wybieraj HTML, jeśli to możliwe

en: Line space
pl: Odstępy między wierszami

en: pixels
pl: piksele

en: Scroll
pl: Przewijanie

en: Half page
pl: O pół strony

en: Smooth scroll
pl: Przewijaj płynnie

en: Step
pl: Krok

en: Show attachment descriptions (rather than names)
pl: Pokaż opisy załączników (zamiast ich nazw)

en: Quotation
pl: Cytowanie

en: Collapse quoted text on double click
pl: Zwiń cytowanie po dwukrotnym naciśnięciu

en: Treat these characters as quotation marks
pl: Traktuj te znaki jako znaczniki cytatu

en: Text Options
pl: Ustawienia tekstu

en: Your Claws Mail configuration is from a newer version than the version which you are currently using.
    
    This is not recommended.
    
    For further information see the %sClaws Mail website%s.
    
    Do you want to exit now?
pl: Twoje ustawienia Claws Mail pochodzą z nowszej wersji niż ta, której obecnie używasz.
    
    Odradzamy takiego działania.
    
    Po więcej szczegółów odwiedź %sstronę Claws Mail%s.
    
    Czy chcesz zakończyć działanie programu?

en: Configuration warning
pl: Ostrzeżenie ustawiania

en: Message view
pl: Widok wiadomości

en: Enable coloration of message text
pl: Koloruj tekst wiadomości

en: Quote
pl: Cytowanie

en: Cycle quote colors
pl: Powtarzanie kolorów cytatów

en: If there are more than 3 quote levels, the colors will be reused
pl: Jeśli występują więcej niż 3 poziomy cytowania kolory zostaną użyte ponownie

en: 1st Level
pl: Pierwszy poziom

en: Text
pl: Tekst

[ctx: Tooltip]
en: Pick color for 1st level text
pl: Wybierz kolor dla pierwszego poziomu tekstu

en: 2nd Level
pl: Drugi poziom

[ctx: Tooltip]
en: Pick color for 2nd level text
pl: Wybierz kolor dla trzeciego poziomu tekstu

en: 3rd Level
pl: Trzeci poziom

[ctx: Tooltip]
en: Pick color for 3rd level text
pl: Wybierz kolor dla pierwszego poziomu tekstu

en: Enable coloration of text background
pl: Włącz kolorowanie tła tekstu

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for 1st level text background
pl: Wybierz kolor dla pierwszego poziomu tła

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for 2nd level text background
pl: Wybierz kolor dla drugiego poziomu tła

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for 3rd level text background
pl: Wybierz kolor dla trzeciego poziomu tła

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for links
pl: Wybierz kolor odnośników

en: URI link
pl: Łącze URI

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for signatures
pl: Wybierz kolor dla sygnaturek

note: TRANSLATORS: A patch is a text file listing the differences between 2 or more different versions of the same text file
en: Patch messages and attachments
pl: Pliki łat wiadomości oraz załączniki

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for inserted lines
pl: Wybierz kolor dla wstawionych wierszy

en: Inserted lines
pl: Wstawione wiersze

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for removed lines
pl: Wybierz kolor dla usuniętych wierszy

en: Removed lines
pl: Usunięte wiersze

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for hunk lines
pl: Wybierz kolor dla różnic plików

note: TRANSLATORS: A hunk is a section of the patch indicating how the files differ
en: Hunk lines
pl: Wiersze kawałków

en: Folder list
pl: Spis katalogów

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for Target folder.
pl: Wybierz kolor dla docelowego katalogu.

en: Target folder
pl: Katalog docelowy

[ctx: Tooltip]
en: Target folder is used when the option 'Execute immediately when moving or deleting messages' is turned off
pl: Katalog docelowy jest używany gdy pole 'Natychmiastowe wykonywanie działań przenoszenia lub usuwania wiadomości' jest wyłączona

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for folders containing new messages
pl: Wybierz kolor dla katalogów zawierający nowe wiadomości

en: Folder containing new messages
pl: Katalog zawiera nowe wiadomości

[ctx: Tooltip]
note: TRANSLATORS: 'color %d' refers to the filtering/processing rule name and should not be translated
en: Pick color for 'color %d'
pl: Wybierz kolor dla 'color %d'

note: TRANSLATORS: 'color %d' refers to the filtering/processing rule name and should not be translated
en: Set label for 'color %d'
pl: Wybierz kolor dla 'color %d'

[ctx: Dialog title]
en: Pick color for 'color %d'
pl: Wybór koloru dla 'color %d'

en: Colors
pl: Kolory

en: Choose preset keyboard shortcuts
pl: Wybór zestawu skrótów klawiszowych

en: Select preset keyboard shortcuts:
pl: Wybór zestawu skrótów klawiszowych:

en: Add address to destination when double-clicked
pl: Dodaj adres do pola "Do" po dwukrotnym naciśnięciu na niego

en: On exit
pl: Podczas wyjścia

en: Confirm on exit
pl: Zapytaj przed wyjściem

en: Empty trash on exit
pl: Opróżnij kosz przed wyjściem

en: Warn if there are queued messages
pl: Ostrzeż, gdy w kolejce znajdują się wiadomości

en: Keyboard shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: Enable keyboard shortcuts
pl: Włącz skróty klawiszowe

en:  Choose preset keyboard shortcuts...
pl:  Wybierz skróty klawiszowe z zestawów...

en: Metadata handling
pl: Obsługa metadanych

en: Safer mode asks the OS to write metadata to disk directly;
    it avoids data loss after crashes but can take some time.
pl: Bezpieczniejszy tryb zleca systemowi operacyjnemu zapisywanie
    metadanych na dysk bezpośrednio; pozwala to uniknąć utraty
    danych po wysypaniu się programu, ale zajmuje więcej czasu.

en: Safer
pl: Bezpieczniej

en: Faster
pl: Szybciej

en: Socket I/O timeout
pl: Czas oczekiwania na WE/WY gniazda

en: Translate header names
pl: Przetłumacz nazwy nagłówków

en: The display of standard headers (such as 'From:', 'Subject:') will be translated into your language.
pl: Nazwy standardowych nagłówków (takich jak Od:,Temat:) będą przetłumaczone na twój język.

en: Ask before emptying trash
pl: Zapytaj przed opróżnieniem kosza

en: Ask about account specific filtering rules when filtering manually
pl: Zapytaj o zasady szczególne dla konta przy filtrowaniu ręcznym

en: Use secure file deletion if possible
pl: Usuń pliki bezpiecznie, jeśli to możliwe

en: Use secure file deletion if possible
    (the 'shred' program is not available)
pl: Usuń pliki bezpiecznie, jeśli to możliwe
    (program 'shred' nie jest dostępny)

en: Use the 'shred' program to overwrite files with random data before deleting them. This slows down deletion. Be sure to read shred's man page for caveats.
pl: Użycie programu 'shred' do nadpisywania plików losowymi danymi przed ich usunięciem. Wolniejsze niż zwykłe usuwanie. Upewnij się, że przeczytałeś ostrzeżenia w dokumentacji programu shred.

en: Synchronise offline folders as soon as possible
pl: Synchronizuj katalogi niesieciowe tak szybko jak to możliwe

en: Primary passphrase
pl: Hasło główne

en: Use a primary passphrase
pl: Użyj hasła głównego

en: If checked, your saved account passwords will be protected by a primary passphrase. If no primary passphrase is set, you will be prompted to set one.
pl: Jeśli zaznaczone, twoje zapisane hasła do konta będą zabezpieczone hasłem głównym. Jeśli hasło nie zostało jeszcze przypisane, będziesz poproszony o nie.

en: Change primary passphrase
pl: Zmień hasło główne

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Mail Handling
pl: Obsługa poczty

en: On %d\n%f wrote:\n\n%q
pl: Dnia %D{%F}, o godz. %D{%T}\n%f napisał(a):\n\n%q

en: External incorporation program
pl: Zewnętrzny program inkorporacji

en: Use external program for receiving mail
pl: Użyj zewnętrznego programu do pobierania wiadomości

en: Check for new mail on start-up
pl: Odpytaj o nowe wiadomości zaraz po uruchomieniu

en: Dialogs
pl: Okna dialogowe

en: Show receive dialog
pl: Pokaż okno przy pobieraniu

en: Only on manual receiving
pl: Tylko gdy wywołam je ręcznie

en: Close receive dialog when finished
pl: Zamknij okno pobierania po jego ukończeniu

en: Don't popup error dialog on receive error
pl: Nie pokazuj okna w przypadku błędu pobierania

en: After receiving new mail
pl: Po otrzymaniu nowej wiadomości

en: Go to Inbox
pl: Przejdź do skrzynki odbiorczej

en: Update all local folders
pl: Uaktualnij wszystkie katalogi miejscowe

en: Run command
pl: Uruchom polecenie

en: after automatic check
pl: po okresowym sprawdzeniu

en: after manual check
pl: po ręcznym sprawdzeniu

en: Use %d as number of new mails
pl: Użyj %d jako liczby nowych wiadomości

en: Receiving
pl: Pobieranie

en: Save sent messages
pl: Zapisuj wysyłane wiadomości

en: Never send Return Receipts
pl: Nigdy nie wysyłaj potwierdzeń dostarczenia

en: Confirm before sending queued messages
pl: Zapytaj przed wysłaniem wiadomości z kolejki

en: Show send dialog
pl: Pokaż okno wysyłania

en: Warn when Subject is empty
pl: Ostrzeż, gdy temat wiadomości jest pusty

en: Warn when sending to more recipients than
pl: Ostrzeż, gdy wysyłam do większej liczby odbiorców niż

en: Outgoing encoding
pl: Kodowanie znaków

en: If 'Automatic' is selected, the optimal encoding for the current locale will be used
pl: Po wybraniu `Sam wykryj', zostanie użyte optymalne kodowanie na podstawie obecnych ustawień językowych

en: 7bit ASCII (US-ASCII)
pl: 7 bitowe ASCII (US-ASCII)

en: Unicode (UTF-8)
pl: Unikod (UTF-8)

en: Western European (ISO-8859-1)
pl: Zachodnioeuropejskie (ISO-8859-1)

en: Western European (ISO-8859-15)
pl: Zachodnioeuropejskie (ISO-8859-15)

en: Central European (ISO-8859-2)
pl: Środkowoeuropejskie (ISO-8859-2)

en: Baltic (ISO-8859-13)
pl: Bałtyckie (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
pl: Bałtyckie (ISO-8859-4)

en: Greek (ISO-8859-7)
pl: Greckie (ISO-8859-7)

en: Hebrew (ISO-8859-8)
pl: Hebrajskie (ISO-8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
pl: Hebrajskie (Windows-1255)

en: Arabic (ISO-8859-6)
pl: Arabskie (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
pl: Arabskie (Windows-1256)

en: Turkish (ISO-8859-9)
pl: Tureckie (ISO-8859-9)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
pl: Cyrylica (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (KOI8-R)
pl: Cyrylica (KOI8-R)

en: Cyrillic (X-MAC-CYRILLIC)
pl: Cyrylica (X-MAC-CYRILLIC)

en: Cyrillic (KOI8-U)
pl: Cyrylica (KOI8-U)

en: Cyrillic (Windows-1251)
pl: Cyrylica (Windows-1251)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
pl: Japońskie (ISO-2022-JP)

en: Japanese (EUC-JP)
pl: Japońskie (EUC-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
pl: Japońskie (Shift_JIS)

en: Simplified Chinese (GB18030)
pl: Chińskie uproszczone (GB18030)

en: Simplified Chinese (GB2312)
pl: Chińskie uproszczone (GB2312)

en: Simplified Chinese (GBK)
pl: Chińskie uproszczone (GBK)

en: Traditional Chinese (Big5)
pl: Chińskie tradycyjne (Big5)

en: Traditional Chinese (EUC-TW)
pl: Chińskie tradycyjne (EUC-TW)

en: Chinese (ISO-2022-CN)
pl: Chińskie (ISO-2022-CN)

en: Korean (EUC-KR)
pl: Koreańskie (EUC-KR)

en: Thai (TIS-620)
pl: Tajlandzkie (TIS-620)

en: Thai (Windows-874)
pl: Tajlandzkie (Windows-874)

en: Transfer encoding
pl: Dekodowanie znaków

en: Specify Content-Transfer-Encoding used when message body contains non-ASCII characters
pl: Określ kodowanie treści przesyłania (Content-Transfer-Encoding)
    dla wiadomość zawierających znaki odmienne od formatu ASCII

en: Sending
pl: Wysyłanie

en: Enable spell checker
pl: Włącz sprawdzanie pisowni

en: Enable alternate dictionary
pl: Włącz zapasowy słownik

en: Faster switching with last used dictionary
pl: Pozwala na szybsze przełączanie
    pomiędzy używanymi słownikami.

en: Automatic spell checking
pl: Sam sprawdzaj pisownię

en: Re-check message when changing dictionary
pl: Sprawdź wiadomość ponownie po zmianie słownika

en: Dictionary
pl: Słownik

en: Check with both dictionaries
pl: Sprawdź w obu słownikach

en: Get more dictionaries...
pl: Pobierz więcej słowników...

en: Misspelled word color
pl: Kolor błędnie napisanego wyrazu:

en: Pick color for misspelled word
pl: Wybierz kolor dla wyrazu o złej pisowni

en: Pick color for misspelled word. Use black to underline
pl: Wybierz kolor dla wyrazu o złej pisowni. Wybierz czarny aby podkreślać

en: Spell Checking
pl: Sprawdzanie pisowni

en: the abbreviated weekday name
pl: skrócona nazwa dnia tygodnia

en: the full weekday name
pl: pełna nazwa dnia

en: the abbreviated month name
pl: skrócona nazwa miesiąca

en: the full month name
pl: pełna nazwa miesiąca

en: the preferred date and time for the current locale
pl: domyślna data oraz czas dla bieżącego języka

en: the century number (year/100)
pl: numer wieku (rok/100)

en: the day of the month as a decimal number
pl: dzień jako liczba

en: the hour as a decimal number using a 24-hour clock
pl: godzina jako numer (zegar 24 godzinny)

en: the hour as a decimal number using a 12-hour clock
pl: godzina jako numer (zegar 12 godzinny)

en: the day of the year as a decimal number
pl: dzień roku jako liczba

en: the month as a decimal number
pl: miesiąc jako liczba

en: the minute as a decimal number
pl: minuta jako liczba

en: either AM or PM
pl: albo AM albo PM

en: the second as a decimal number
pl: drugie jako liczba

en: the day of the week as a decimal number
pl: dzień tygodnia jako liczba

en: the preferred date for the current locale
pl: domyślna data dla bieżącego języka

en: the last two digits of a year
pl: ostatnie dwie liczby roku

en: the year as a decimal number
pl: rok jako liczba

en: the time zone or name or abbreviation
pl: strefa czasu lub nazwa lub skrót

en: Date format
pl: Zapis daty

en: Specifier
pl: Wybierz plik

en: Example
pl: Przykład

en: Display message count next to folder name
pl: Wyświetl licznik liczby wiadomości obok nazwy katalogu

en: Unread messages
pl: Nieprzeczytane wiadomości

en: Unread and Total messages
pl: Wszystkie i nieprzeczytane wiadomości

en: Open last opened folder at start-up
pl: Otwórz ostatni otwarty katalog zaraz po uruchomieniu

en: Open selected folder at start-up
pl: Otwórz wybrany katalog zaraz po uruchomieniu

en: Run processing rules before marking all messages in a folder as read or unread
pl: Wykonaj zasady przetwarzania przed oznaczeniem wszystkich wiadomości w katalogu jako przeczytane lub nieprzeczytane

en: Abbreviate newsgroup names longer than
pl: Skracaj nazwy źródła wieści do

en: letters
pl: liter(y)

en: Message list
pl: Spis wiadomości

en: Lock column headers
pl: Nie odpowiadaj na naciśnięcia kolumn

en: Displayed in From column
pl: Wyświetlane w kolumnie Od

en: Name and Address
pl: Nazwa oraz adres

en: Date format help
pl: Pomoc formatu daty

en: Set message selection when entering a folder
pl: Określ otwartą wiadomość po otwarciu katalogu

en: Open message when selected
pl: Otwórz wiadomość po jej zaznaczeniu

en: When opening a folder
pl: Po otwarciu katalogu

en: When displaying search results
pl: Po wyświetleniu wyników wyszukiwania

en: When selecting next or previous message using shortcuts
pl: Po wybraniu następnej lub poprzedniej wiadomości, używając skrótów

en: When deleting or moving messages
pl: Po usunięciu lub przeniesieniu wiadomości

en: When using directional keys
pl: Po użyciu klawiszy kierunkowych

en: Mark message as read
pl: Oznacz wiadomość jako przeczytaną

en: when selected, after
pl: po jej zaznaczeniu i po czasie

en: only when opened in a new window, or replied to
pl: tylko po jej otwarciu w nowym oknie lub odpowiedzeniu na nią

en: Show "no unread (or new) message" dialog
pl: Pokaż okno "nie ma żadnych nieprzeczytanych (lub nowych) wiadomości"

en: Assume 'Yes'
pl: Domyślnie 'Tak'

en: Assume 'No'
pl: Domyślnie 'Nie'

en: Display sender using address book
pl: Wyświetl nadawcę, używając książki adresowej

en: Thread using subject in addition to standard headers
pl: Wątek używa tematu w dodatku do standardowych nagłówków

en: Execute immediately when moving or deleting messages
pl: Przenoś lub usuwaj wiadomości ze skutkiem natychmiastowym

en: When unchecked moving, copying and deleting of messages is deferred until you use 'Tools/Execute'
pl: Gdy nie zaznaczono przenoszenie, kopiowanie i usuwanie wiadomości jest opóźnione do czasu wybrania 'Narzędzia/Wykonaj'

en: Confirm when marking all messages as read or unread
pl: Proś o potwierdzenie przy oznaczaniu wszystkich wiadomości  jako przeczytane lub nieprzeczytane

en: Confirm when changing color labels
pl: Zapytaj przed zmianą kolorowej etykiety

en: Show tooltips
pl: Pokaż wskazówki

en: Defaults
pl: Domyślne

en: New folders
pl: Nowe katalogi

en: Sort by
pl: Uszereguj wg

en: Number
pl: Numer

en: Thread date
pl: wg daty wątku

en: Don't sort
pl: Nie szereguj

en: Thread view
pl: Wątkuj widok

en: Collapse all threads
pl: Zwiń wszystkie wątki

en: Hide read messages
pl: Ukryj przeczytane wiadomości

en: Summaries
pl: Widok podsumowania

en: Message list columns configuration
pl: Ustawienia kolumn w widoku wiadomości

en: Select columns to be displayed in the message list. You can modify
    the order by using the Up / Down buttons or by dragging the items.
pl: Wybierz kolumny, które mają być wyświetlone w spisie wiadomości.
    Możesz zmieniać ich kolejność za pomocą przycisków "Do góry" "Na dół",
    lub przeciągając je myszą.

en: oldest marked email
pl: najstarsza oznaczona wiadomość

en: oldest new email
pl: najstarsza nowa wiadomość

en: oldest unread email
pl: najstarsza nieprzeczytana wiadomość

en: last opened email
pl: ostatnio otworzona wiadomość

en: newest email in the list
pl: najnowsza wiadomość w spisie

en: oldest email in the list
pl: najstarsza wiadomość w spisie

en: newest marked email
pl: najnowsza oznaczona wiadomość

en: newest new email
pl: najnowsza wiadomość

en: newest unread email
pl: najnowsza nieprzeczytana wiadomość

en: Message selection when entering a folder
pl: Otwarcie wiadomości po otwarciu katalogu

en: Available selections
pl: Dostępny wybór

en: Current selections
pl: Bieżący wybór

en: This name is used as the Menu item
pl: Ta nazwa jest używana jako nazwa menu

en: Override composing account's From header. This doesn't change the composing account.
pl: Nadpisz nagłówek Od podczas tworzenia nowej wiadomości. Nie zmienia to konta używanego do tworzenia wiadomości.

en: Append the new template above to the list
pl: Dopisuje nowy wzorcze do listy powyżej

en: Replace the selected template in list with the template above
pl: Zastępuje wybrany wzorzec na liście powyższym wzorcem

en: Delete the selected template from the list
pl: Usuwa wybrany szablon z listy

en: Show information on configuring templates
pl: Wyświetla szczegóły o ustawianiu wzorców

en: Move the selected template to the top
pl: Przesuwa wybrany wzorzec na samą górę

en: Move the selected template up
pl: Przesuwa wybrany wzorzec do góry

en: Move the selected template down
pl: Przesuwa wybrany wzorzec na dół

en: Move the selected template to the bottom
pl: Przesuwa wybrany wzorzec na sam dół

en: Template configuration
pl: Ustawienia wzorców

en: Templates list not saved
pl: Lista wzorców nie została zapisana

en: The templates list has been modified. Close anyway?
pl: Spis wzorców uległ zmianie. Czy zamknąć mimo tego?

en: The template's name is not set.
pl: Nie podano nazwy wzorca.

en: The "From" field of the template contains an invalid email address.
pl: Pole "Od" wzorca zawiera nieprawidłowy adres pocztowy.

en: The "To" field of the template contains an invalid email address.
pl: Pole "Do" wzorca zawiera nieprawidłowy adres pocztowy.

en: The "Cc" field of the template contains an invalid email address.
pl: Pole "Cc" wzorca zawiera nieprawidłowy adres pocztowy.

en: The "Bcc" field of the template contains an invalid email address.
pl: Pole "Bcc" wzorca zawiera nieprawidłowy adres pocztowy.

en: The "Reply-To" field of the template contains an invalid email address.
pl: Pole "Reply-To" szablonu zawiera nieprawidłowy adres pocztowy.

en: The "Subject" field of the template is invalid.
pl: Pole "Temat" wzorca jest nieprawidłowe.

en: Delete template
pl: Usuń wzorzec

en: Do you really want to delete this template?
pl: Czy na pewno usunąć ten wzorzec?

en: Delete all templates
pl: Usuń wszystkie wzorce

en: Do you really want to delete all the templates?
pl: Czy na pewno usunąć wszystkie wzorce?

en: Current templates
pl: Bieżące wzorce

en: Template
pl: Wzorzec

en: Default internal theme
pl: Domyślny wewnętrzny wygląd

en: Themes
pl: Wyglądy

en: Remove theme '%s'
pl: Usuń wygląd '%s'

en: Are you sure you want to remove this theme?
pl: Czy na pewno usunąć ten wygląd?

en: File %s failed
    while removing theme.
pl: Wystąpił błąd pliku %s
    podczas usuwania wyglądu.

en: Removing theme directory failed.
pl: Nie udało się usunąć katalogu wyglądu.

en: Theme removed successfully
pl: Pomyślnie usunięto wygląd

en: Select theme folder
pl: Wybierz katalog wyglądu

en: Install theme '%s'
pl: Wgraj wygląd '%s'

en: This folder doesn't seem to be a themefolder.
    Install anyway?
pl: Ten katalog nie wygląda na katalog wyglądu.
    Czy wgrać mimo tego?

en: Theme exists
pl: Wygląd już istnieje

en: A theme with the same name is
    already installed in this location.
    
    Do you want to replace it?
pl: Wygląd o tej samej nazwie jest już
    wgrany w tym miejscu.
    
    Czy chcesz go zastąpić?

en: Couldn't delete the old theme in %s.
pl: Nie udało się usunąć starego wyglądu w %s.

en: Couldn't create destination directory %s.
pl: Nie można utworzyć katalogu docelowego %s.

en: Theme installed successfully.
pl: Pomyślnie wgrano wygląd.

en: Failed installing theme
pl: Nie udało się wgrać wyglądu

en: File %s failed
    while installing theme.
pl: Wystąpił błąd pliku %s
    podczas wgrywania wyglądu.

en: View all theme icons
pl: Zobacz wszystkie ikony z zestawu

en: %d themes available (%d user, %d system, 1 internal)
pl: dostępne wyglądy- %d (%d użytkownika, %d systemowe, 1 wewnętrzne)

en: Internal theme has %d icons
pl: Wewnętrzny wygląd zawiera %d ikon

en: No info file available for this theme
pl: Brak pliku szczegółów dla tego wyglądu

en: Error: couldn't get theme status
pl: Błąd: Nie można odczytać stanu wyglądu

en: %d files (%d icons), size: %s
pl: %d plików (w tym ikony: %d), rozmiar: %s

en: Selector
pl: Wybór

en: Install new...
pl: Wgraj nowe...

en: Get more...
pl: Pobierz więcej...

en: Information
pl: Szczegóły

en: Author
pl: Autor

en: Preview
pl: Podgląd

en: View all
pl: Zobacz wszystkie

en: SVG rendering
pl: Wyświetlanie SVG

en: Enable alpha channel
pl: Włącz kanał alfa

en: Force scaling
pl: Wymuś skalowanie

en: Pixels per inch (PPI)
pl: Piksele na cal (PPI)

en: Selected Action already set.
    Please choose another Action from List
pl: Wybrane Działanie już ustawiona.
    Proszę wybrać inne Działanie ze Spisu

en: Item has no icon defined.
pl: Element nie ma określonej ikony.

en: Item has no text defined.
pl: Element nie ma określonego tekstu.

en: Toolbar item
pl: Element paska narzędzi

en: Item type
pl: Rodzaj rzeczy

en: Internal Function
pl: Działanie wewnętrzne

en: User Action
pl: Działanie użytkownika

en: Separator
pl: Rozdzielacz

en: Event executed on click
pl: Po naciśnięciu

en: Toolbar text
pl: Tekst na pasku narzędzi

en: Icon
pl: Ikona

en: Toolbars
pl: Pasek narzędzi

en: Main Window
pl: Okno główne

en: Message Window
pl: Okno wiadomości

en: Compose Window
pl: Okno pisania wiadomości

en: Icon text
pl: Tekst ikony

en: Mapped event
pl: Przypisane działanie

en: Toolbar item icon
pl: Ikonka paska narzędzi

en: Auto wrapping
pl: Sam zawijaj

en: Wrap quotation
pl: Zawiń cytaty

en: Wrap pasted text
pl: Zawiń wiersze we wklejonym tekście

en: Auto indent
pl: Sam wcinaj

en: Wrap text at
pl: Zwijaj tekst po

en: Wrapping
pl: Zawijanie wierszy

en: Print preview
pl: Podgląd wydruku

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: Zoom 100%
pl: Powiększa do 100%

en: Zoom fit
pl: Dopasowuje powiększenie do rozmiaru ekranu

en: Zoom in
pl: Powiększa

en: Zoom out
pl: Pomniejsza

en: Page %d
pl: Strona nr %d

en: No information available
pl: Brak informacji

en: No recipient keys defined.
pl: Nie określono kluczy odbiorcy.

en: [Error decoding BASE64]
pl: [Błąd podczas dekodowania BASE64]

en: Could not decode part
pl: Nie można odczytać części wiadomości

en: Already trying to send.
pl: Właśnie trwa wysyłanie.

en: Couldn't open file %s.
pl: Nie można otworzyć pliku %s.

en: Queued message header is broken.
pl: Nagłówek zakolejkowanej wiadomości jest uszkodzony.

en: An error happened during SMTP session.
pl: Wystąpił błąd podczas sesji SMTP.

en: No specific account has been found to send, and an error happened during SMTP session.
pl: Nie zostało odnalezione odpowiednie konto do wysyłania i wystąpił błąd podczas sesji SMTP.

en: Couldn't determine sending information. Maybe the email hasn't been generated by Claws Mail.
pl: Nie można ustalić informacji o wysyłce. Prawdopodobnie email nie był wygenerowany przez Claws Mail.

en: Couldn't create temporary file for news sending.
pl: Nie można było stworzyć pliku tymczasowego do wysłania postu na grupy.

en: Error when writing temporary file for news sending.
pl: Błąd podczas zapisywania do pliku tymczasowego do wysłania postu na grupy.

en: Error occurred while posting the message to %s.
pl: Błąd podczas wysyłania wiadomości do %s

en: Filtering messages...
pl: Filtrowanie wiadomości...

en: <span weight="bold">symbols:</span>
pl: <span weight="bold">symbole:</span>

en: customized date format (see 'man strftime')
pl: własny zapis daty (zobacz `man strftime')

en: email address of sender
pl: adres pocztowy nadawcy

en: full name of sender
pl: imię i nazwisko nadawcy

en: first name of sender
pl: imię nadawcy

en: last name of sender
pl: nazwisko nadawcy

en: initials of sender
pl: inicjały nadawcy

en: message body
pl: treść wiadomości

en: quoted message body
pl: zacytowana treść wiadomości

en: message body without signature
pl: treść wiadomości bez podpisu

en: quoted message body without signature
pl: zacytowana treść wiadomości bez podpisu

en: message tags
pl: znaczniki wiadomości

en: current dictionary
pl: bieżący słownik

en: cursor position
pl: położenie kursora

en: account property: your name
pl: właściwość konta: twoje imię

en: account property: your email address
pl: właściwość konta: twój adres email

en: account property: account name
pl: właściwość konta: nazwa konta

en: account property: organization
pl: właściwość konta: organizacja

en: account property: signature
pl: właściwość konta: podpis

en: account property: signature path
pl: właściwość konta: ścieżka do podpisu

en: account property: default dictionary
pl: właściwość konta: domyślny słownik

en: address book <span style="oblique">completion</span>: Cc
pl: książka adresowa <span style="oblique">uzupełnianie</span>: DW

en: address book <span style="oblique">completion</span>: From
pl: książka adresowa <span style="oblique">uzupełnianie</span>: Od

en: address book <span style="oblique">completion</span>: To
pl: książka adresowa <span style="oblique">uzupełnianie</span>: Do

en: literal backslash
pl: odwrócony ukośnik dosłownie

en: literal question mark
pl: zapytanie dosłownie

en: literal exclamation mark
pl: wykrzyknik dosłownie

en: literal pipe
pl: potok dosłownie

en: literal opening curly brace
pl: otwarcia nawiasu klamrowego dosłownie

en: literal closing curly brace
pl: zamknięcia nawiasu klamrowego dosłownie

en: tab
pl: tabulator

en: <span weight="bold">commands:</span>
pl: <span weight="bold">polecenia:</span>

en: insert <span style="oblique">expr</span> if x is set, where x is one of
    the [dfNFLIstcnriT, ad, af, ao, as, asp, aT, ABc, ABf, ABt]
    symbols (or their long equivalent)
pl: wstawia <span style="oblique">expr</span> gdy x jest ustawione. X może być jednym z
    następujących symboli: [dfNFLIstcnriT, ad, af, ao, aT, ABc, ABf, ABt]
    (lub ich długim odpowiednikiem)

en: insert <span style="oblique">expr</span> if x is not set, where x is one of
    the [dfNFLIstcnriT, ad, af, ao, as, asp, aT, ABc, ABf, ABt]
    symbols (or their long equivalent)
pl: wstawia <span style="oblique">expr</span> gdy x nie jest ustawione. X może być jednym z
    następujących symboli: [dfNFLIstcnriT, ad, af, ao, aT, ABc, ABf, ABt]
    (lub ich długim odpowiednikiem)

en: insert file:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is evaluated as the path of the file to insert
pl: wstaw plik:
    <span style="oblique">sub_expr </span> jest nazwą pliku do wstawienia

en: insert program output:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is evaluated as a command-line to get
    the output from
pl: wstaw wynik programu:
    <span style="oblique">sub_expr </span>jest poleceniem, z którego pobierane
    jest wyjście

en: insert user input:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is a variable to be replaced by
    user-entered text
pl: wstaw daną użytkownika:
    <span style="oblique">sub_expr</span> jest zmienną podmienianą na
    tekst wprowadzony przez użytkownika

en: attach file:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is evaluated as the path of the file to attach
pl: załącz plik:
    <span style="oblique">sub_expr </span> zostanie odczytane jako ścieżka pliku do załączenia

en: attach file:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is evaluated as a command-line to get
    the filename from
pl: załącz plik:
    <span style="oblique">sub_expr </span> zostanie odczytane jako polecenie wiersza poleceń, z którego
    pobrać nazwę pliku

en: <span weight="bold">definition of terms:</span>
pl: <span weight="bold">Opis symboli:</span>

en: text that can contain any of the symbols or
    commands above
pl: tekst, który może zawierać wszystkie znaki lub polecenia
    opisane powyżej

en: text that can contain any of the symbols (no
    commands) above
pl: tekst, który może zawierać wszystkie znaki powyżej
    (polecenia nie są dozwolone)

en: completion from address book only works with the first
    address of the header, it outputs the full name
    of the contact if that address matches exactly
    one contact in the address book
pl: uzupełnienie z książki adresowej działa tylko z pierwszym
    adresem w nagłówku, daje imię i nazwisko kontaktu,
    jeśli ten adres pasuje dokładnie do jednego kontaktu
    w książce adresowej

en: Description of symbols
pl: Opis symboli

en: The following symbols and commands can be used:
pl: Można używać następujących symboli i poleceń:

en: Use template when composing new messages
pl: Użyj poniższego wzorca, tworząc nową wiadomość

en: Override From header. This doesn't change the account used to compose the new message.
pl: Nadpisuj nagłówek From (nadawcę). Nie zmienia to konta używanego do tworzenia wiadomości.

en: Use template when replying to messages
pl: Użyj poniższego wzorca, odpowiadając na wiadomość

en: Override From header. This doesn't change the account used to reply.
pl: Nadpisuj nagłówek From (nadawcę). Nie zmienia to konta używanego do odpowiadania.

en: Quotation mark
pl: Znak cytowania

en: Use template when forwarding messages
pl: Użyj poniższego wzorca, przekazując wiadomość

en: Override From header. This doesn't change the account used to forward.
pl: Nadpisuj nagłówek From (nadawcę). Nie zmienia to konta używanego do przekazywania wiadomości.

en: The "From" field of the "New message" template contains an invalid email address.
pl: Pole "Od" wzorca "Nowa wiadomość" zawiera nieprawidłowy adres pocztowy.

en: The "Subject" field of the "New message" template is invalid.
pl: Pole "Temat" wzorca "Nowa wiadomość" jest nieprawidłowe.

en: The "Quotation mark" field of the "Reply" template is invalid.
pl: Pole "Znak cytowania" wzorca "Odpowiedź" jest nieprawidłowe.

en: The "Quotation mark" field of the "Forward" template is invalid.
pl: Pole "Znak cytowania" wzorca "Przekaż" jest nieprawidłowe.

en: Enter text to replace '%s'
pl: Wpisz tekst zastępujący '%s'

en: Enter variable
pl: Wpisz zmienną

en: Sending message using command: %s
pl: Wysyłanie wiadomości za pomocą polecenia: %s

en: Couldn't execute command: %s
pl: Nie można wykonać polecenia: %s

en: Error occurred while executing command: %s
pl: Wystąpił błąd podczas wykonywania polecenia: %s

en: Connecting
pl: Podłączanie

en: Doing POP before SMTP...
pl: Wykonywanie POP przez SMTP

en: POP before SMTP
pl: POP przed SMTP

en: Account '%s': Connecting to SMTP server: %s:%d...
pl: Konto '%s': Łączenie z serwerem SMTP: %s:%d...

en: Mail sent successfully.
pl: Wiadomość została poprawnie wysłana.

en: Sending HELO...
pl: Wysyłanie HELO...

en: Authenticating
pl: Uwierzytelnianie

en: Sending message...
pl: Wysyłanie wiadomości...

en: Sending EHLO...
pl: Wysyłanie EHLO...

en: Sending MAIL FROM...
pl: Wysyłanie MAIL FROM...

en: Sending RCPT TO...
pl: Wysyłanie RCPT TO...

en: Sending DATA...
pl: Wysyłanie DATA...

en: Quitting...
pl: Wychodzenie...

en: Sending message (%d / %d bytes)
pl: Wysyłanie wiadomości (%d / %d bajtów)

en: Sending message
pl: Wysyłanie wiadomości

en: Error occurred while sending the message.
pl: Błąd podczas wysyłania wiadomości.

en: Error occurred while sending the message:
    %s
pl: Wystąpił błąd podczas wysyłania wiadomości:
    %s

en: Source of the message
pl: Źródło wiadomości

en: %s - Source
pl: %s - Źródło

en: Expiry
pl: Wygasa

en: Saved TLS certificates
pl: Zapisane certyfikaty TLS

en: Delete certificate
pl: Usuń certyfikat

en: Do you really want to delete this certificate?
pl: Czy na pewno usunąć ten certyfikat?

en: Search messages
pl: Szukanie wiadomości

en: Match any of the following
pl: Spełnij jedno z poniższych

en: Match all of the following
pl: Spełnij wszystkie z poniższych

en: Body:
pl: Treść:

en: Condition:
pl: Warunek:

en: Find _all
pl: Zn_ajdź wszystkie

en: Searching in %s...
pl: Wyszukiwanie w (%s)...

en: Beginning of list reached; continue from end?
pl: Osiągnięto początek listy; zacząć od końca?

en: End of list reached; continue from beginning?
pl: Osiągnięto koniec listy; zacząć od początku?

en: Re-edit
pl: Zmień treść

en: Create _filter rule
pl: Utwórz zasadę _filtrowania

en: _Set displayed columns
pl: _Wybierz pokazywane kolumny

en: _Lock column headers
pl: _Nie odpowiadaj na naciśnięcia kolumn

en: Toggle quick search bar
pl: Włącz/Wyłącz pasek szybkiego wyszukiwania

en: Toggle multiple selection
pl: Przełącz wybór wielu elementów na raz

en: Process mark
pl: Znacznik procesu

en: Some marks are left. Process them?
pl: Niektóre znaczniki pozostały. Przetworzyć je?

en: Scanning folder (%s)...
pl: Odpytywanie katalogu (%s)...

en: No more unread messages
pl: Nie ma już więcej nieprzeczytanych wiadomości

en: No unread message found. Search from the end?
pl: Nie znaleziono żadnych nieprzeczytanych wiadomości. Czy szukać od końca?

en: Internal error: unexpected value for prefs_common.next_unread_msg_dialog
pl: Błąd wewnętrzny: niespodziewana wartość w prefs_common.next_unread_msg_dialog

en: No unread messages.
pl: Nie ma żadnych nieprzeczytanych wiadomości

en: No unread message found. Go to next folder?
pl: Nie znaleziono nieprzeczytanych wiadomości. Przejść do następnego katalogu?

en: No more new messages
pl: Nie ma żadnych nowych wiadomości

en: No new message found. Search from the end?
pl: Nie znaleziono żadnych nowych wiadomości. Czy szukać od końca?

en: No new messages.
pl: Nie ma żadnych nowych wiadomości.

en: No new message found. Go to next folder?
pl: Nie znaleziono nowych wiadomości. Przejść do następnego katalogu?

en: No more marked messages
pl: Brak oznaczonych wiadomości

en: No marked message found. Search from the end?
pl: Nie znaleziono oznaczonych wiadomości. Szukać od końca?

en: No marked messages.
pl: Brak oznaczonych wiadomości

en: No marked message found. Go to next folder?
pl: Nie znaleziono oznaczonych wiadomości. Przejść do następnego katalogu?

en: No more labeled messages
pl: Brak kolorowanych wiadomości

en: No labeled message found. Search from the end?
pl: Nie znaleziono żadnej wiadomości z etykietami. Czy poszukać od końca?

en: No labeled messages.
pl: Brak kolorowanych wiadomości

en: No labeled message found. Search from the beginning?
pl: Brak kolorowanych wiadomości. Szukać od początku?

en: Attracting messages by subject...
pl: Łączenie wiadomości wg tematu...

en: %d deleted
pl: %d usuniętych

en: %s%d moved
pl: %s%d przeniesionych

en: %s%d copied
pl: %s%d skopiowano

en:  item selected |  items selected
pl[0]:  zaznaczona rzecz
pl[1]:  zaznaczone rzeczy
pl[2]:  zaznaczonych rzeczy

en: %d new, %d unread, %d total (%s)
pl: %d nowych, %d nieprzeczytanych, razem %d (%s)

en: Message summary
pl: Podliczenie wiadomości

en: New:
pl: Nowe:

en: Unread:
pl: Nieprzeczytane:

en: Total:
pl: Łącznie:

en: Marked:
pl: Oznaczone:

en: Replied:
pl: Odpowiedziane:

en: Forwarded:
pl: Przekazane:

en: Locked:
pl: Zablokowane:

en: Ignored:
pl: Pominięte:

en: Watched:
pl: Śledzone:

en: %d/%d selected (%s/%s), %d unread
pl: wybrano %d/%d (%s/%s). Nieprzeczytanych - %d

en: Sorting summary...
pl: Podsumowanie szeregowania...

en: Setting summary from message data...
pl: Ustawianie podsumowania z danych wiadomości...

en: (No Date)
pl: (Bez daty)

en: (No Recipient)
pl: (Brak adresata)

en: From: %s, on %s
pl: Od: %s, w %s

en: To: %s, on %s
pl: Do: %s, w %s

en: You're not the author of the article.
pl: Nie jesteś autorem artykułu.

en: Do you really want to delete the selected message? | Do you really want to delete the %d selected messages?
pl[0]: Czy na pewno usunąć %d zaznaczoną wiadomość?
pl[1]: Czy na pewno usunąć %d zaznaczone wiadomości?
pl[2]: Czy na pewno usunąć %d zaznaczonych wiadomości?

en: Delete message | Delete messages
pl[0]: Usuń wiadomość
pl[1]: Usuń wiadomości
pl[2]: Usuń wiadomości

en: Destination is same as current folder.
pl: Katalog docelowy taki sam jak bieżący.

en: Select folder to move selected message to | Select folder to move selected messages to
pl[0]: Wybierz katalog, do którego przenieść zaznaczoną wiadomość
pl[1]: Wybierz katalog, do którego przenieść zaznaczone wiadomości
pl[2]: Wybierz katalog, do którego przenieść zaznaczone wiadomości

en: Destination to copy is same as current folder.
pl: Katalog docelowy jest taki sam jak bieżący.

en: Select folder to copy selected message to | Select folder to copy selected messages to
pl[0]: Wybierz katalog, do którego skopiować zaznaczoną wiadomość
pl[1]: Wybierz katalog, do którego skopiować zaznaczone wiadomości
pl[2]: Wybierz katalog, do którego skopiować zaznaczone wiadomości

en: Append or Overwrite
pl: Dopisać, czy zastąpić

en: Append or overwrite existing file?
pl: Dopisać się, czy zastąpić istniejący plik?

en: _Append
pl: _Dopisz

en: _Overwrite
pl: _Zastąp

en: Couldn't save the file '%s'.
pl: Nie można zapisać pliku '%s'.

en: You are about to print %d messages, one by one. Do you want to continue?
pl: Nastąpi wydrukowanie %d wiadomości. Czy na pewno to zrobić?

en: Building threads...
pl: Budowanie wątków...

en: Skip these rules
pl: Pomiń te zasady

en: Apply these rules regardless of the account they belong to
pl: Wykonaj te zasady, bez względu na to z jakim kontem są powiązane

en: Apply these rules if they apply to the current account
pl: Wykonaj te zasady, jeśli powiązane są z bieżącym kontem

en: Filtering
pl: Filtrowanie

en: There are some filtering rules that belong to an account.
    Please choose what to do with these rules:
pl: Istnieją zasady filtrowania należące do tego konta.
    Wybierz co z nimi zrobić:

en: Filtering...
pl: Filtrowanie...

en: Processing configuration
pl: Ustawienia przetwarzania

en: Do you really want to reset the color label of all selected messages?
pl: Czy na pewno wyzerować kolorową etykietę wszystkim zaznaczonym wiadomościom?

en: Do you really want to apply this color label to all selected messages?
pl: Czy na pewno nadać kolorową etykietę wszystkim zaznaczonym wiadomościom?

en: Reset color label
pl: Wyzeruj kolorową etykietę

en: Set color label
pl: Ustaw kolorową etykietę

en: Ignored thread
pl: Pominięty wątek

en: Watched thread
pl: Śledzony wątek

en: Replied but also forwarded - click to see reply
pl: Odpowiedziano, ale także przekazano - naciśnij, aby zobaczyć odpowiedź

en: Replied - click to see reply
pl: Odpowiedziano - naciśnij, aby zobaczyć odpowiedź

en: To be moved
pl: Do przeniesienia

en: To be copied
pl: Do skopiowania

en: Signed, has attachment(s)
pl: Podpisana, posiada załącznik(i)

en: Encrypted, has attachment(s)
pl: Wiadomość jest zaszyfrowana i posiada załącznik(i)

en: Encrypted
pl: Zaszyfrowana wiadomość

en: Has attachment(s)
pl: Wiadomość posiada załącznik(i)

en: Regular expression (regexp) error:
    %s
pl: Błąd regularnego wyrażenia (regexp):
    %s

en: Go back to the folder list (You have unread messages)
pl: Powrót do listy katalogów (Masz nieprzeczytane wiadomości)

en: Go back to the folder list
pl: Powrót do listy katalogów

en: _Open in web browser
pl: _Otwórz w przeglądarce sieciowej

en: Copy this _link
pl: Skopiuj ten _odnośnik

en: _Reply to this address
pl: Odpowiedz na ten ad_res

en: Add to _Address book
pl: Dodaj do książki _adresowej

en: Copy this add_ress
pl: Skopiuj ten ad_res

en: [%s  %s (%d bytes)]
pl: [%s  %s (%d bajtów)]

en: [%s (%d bytes)]
pl: [%s (%d bajtów)]

en: 
      This message can't be displayed.
      This is probably due to a network error.
    
      Use
pl: 
      Ta wiadomość nie może być wyświetlona.
      Prawdopodobnie jest to spowodowane problemami z połączeniem sieciowym.
    
      Użyj

en: 'Network Log'
pl: 'Dziennik sieci'

en:  in the Tools menu for more information.
pl: w menu Narzędzia w celu zasięgnięcia informacji.

en:   The following can be performed on this part
pl:   Na tej części można wykonać następujące działania

en:   by right-clicking the icon or list item:
pl:   naciskając prawym na ikonę lub rzecz ze spisu:

en:      - To save, select
pl:      - Aby zapisać naciśnij

en: 'Save as...'
pl: 'Zapisz jako...'

en:  (Shortcut key: '
pl:  (Skrót klawiszowy: '

en:      - To display as text, select
pl:      - Aby wyświetlić jako tekst naciśnij

en: 'Display as text'
pl: 'Wyświetl jako tekst'

en:      - To open with an external program, select
pl:      - Aby otworzyć w programie zewnętrznym naciśnij

en: 'Open'
pl: 'Otwórz'

en:        (alternately double-click, or click the middle
pl:        (możesz także nacisnąć dwukrotnie lub środkowym

en: mouse button)
pl: przyciskiem myszy)

en:      - Or use
pl:      - Lub naciśnij

en: 'Open with...'
pl: 'Otwórz w...'

en: The command to view attachment as text failed:
        %s
    Exit code %d
pl: Nie udało się uruchomić programu, który miał wyświetlić załącznik jako tekst:
        %s
    Kod wyjścia %d

en: Tags:
pl: Znaczniki:

en: Zoom _In
pl: Pow_iększ

en: Zoom _Out
pl: P_omniejsz

en: Reset _zoom
pl: Wyzeruj powięks_zenie

en: Copy it anyway?
pl: Czy skopiować mimo tego?

en: Open it anyway?
pl: Czy mimo to chcesz otworzyć?

en: Co_py URL
pl: Sko_piuj adres URL

en: _Open URL
pl: _Otwórz adres URL

en: The real URL is different from the displayed URL.
pl: Prawdziwy adres URL jest inny niż wyświetlany w wiadomości.

en: Displayed URL:
pl: Wyświetlany adres URL:

en: Real URL:
pl: Prawdziwy adres URL:

en: Phishing attempt warning
pl: Ostrzeżenie przed próbą oszustwa.

en: Receive Mail from all Accounts
pl: Pobiera wiadomości ze wszystkich kont

en: Receive Mail from current Account
pl: Pobiera wiadomości z bieżącego konta

en: Send Queued Messages
pl: Wysyła zakolejkowane wcześniej wiadomości

en: Compose Email
pl: Pisze wiadomość

en: Compose News
pl: Pisze wieść

en: Reply to Message
pl: Odpowiada na wiadomość

en: Reply to Sender
pl: Odpowiada nadawcy

en: Reply to All
pl: Odpowiada wszystkim

en: Reply to Mailing-list
pl: Odpowiada na listę wysyłkową

en: Open email
pl: Otwiera wiadomość

en: Forward Message
pl: Przekazuje wiadomość

en: Trash Message
pl: Wyrzuca wiadomość do kosza

en: Delete Message
pl: Usuwa wiadomość

en: Delete duplicate messages
pl: Usuń powielone wiadomości

en: Go to Previous Unread Message
pl: Przechodzi do poprzedniej nieprzeczytanej wiadomości

en: Go to Next Unread Message
pl: Przechodzi do następnej nieprzeczytanej wiadomości

en: Mark Message
pl: Oznacza wiadomość

en: Unmark Message
pl: Usuwa oznaczenie wiadomości

en: Lock Message
pl: Blokuje wiadomość

en: Unlock Message
pl: Odblokowuje wiadomość

en: Mark all Messages as read
pl: Oznacza wszystkie wiadomości jako przeczytane

en: Mark all Messages as unread
pl: Oznacza wszystkie wiadomości jako nieprzeczytane

en: Mark Message as read
pl: Oznacza wiadomość jako przeczytaną

en: Mark Message as unread
pl: Oznacza wiadomość jako nieprzeczytaną

en: Run folder processing rules
pl: Wykonuje zasady przetwarzania katalogu

en: Print
pl: Drukuje

en: Learn Spam or Ham
pl: Zapamiętuje jako Spam lub Ham

en: Open folder/Go to folder list
pl: Otwiera katalog/Przechodzi do spisu katalogów

en: Send Message
pl: Wysyła wiadomość

en: Put into queue folder and send later
pl: Umieszcza wiadomość w katalogu z wiadomościami do późniejszego wysłania

en: Save to draft folder
pl: Zapisuje w katalogu roboczych

en: Insert file
pl: Wstawia plik

en: Attach file
pl: Załącza plik

en: Insert signature
pl: Wstawia podpis

en: Replace signature
pl: Zastępuje podpis

en: Edit with external editor
pl: Edytuje w zewnętrznym edytorze

en: Wrap long lines of current paragraph
pl: Zawija długie wiersze w bieżącym akapicie

en: Wrap all long lines
pl: Zawija wszystkie długie wiersze

en: Check spelling
pl: Sprawdza pisownię

en: Sign
pl: Podpisuje

en: Encrypt
pl: Szyfruje

en: Claws Mail Actions Feature
pl: Działania Claws Mail

en: Cancel receiving
pl: Odwołuje pobieranie

en: Cancel receiving/sending
pl: Odwołuje pobieranie/wysyłanie

en: Close window
pl: Zamyka okno

en: Claws Mail Plugins
pl: Wtyczki Claws Mail

[ctx: Toolbar]
en: Trash
pl: Kosz

en: Get Mail
pl: Pobierz wiadomości

en: Get
pl: Pobierz

[ctx: Toolbar]
en: Compose
pl: Napisz wiadomość

[ctx: Toolbar]
en: Sender
pl: Nadawcy

en: All
pl: Wszystkim

en: List
pl: Na listę

en: Delete duplicates
pl: Usuń powielenia

en: Prev
pl: Poprzednia

en: Next
pl: Następna

en: All read
pl: Wszystkie przeczytane

en: All unread
pl: Wszystkie nieprzeczytane

en: Read
pl: Przeczytane

en: Run proc. rules
pl: Wykonaj zasady przetwarzania

en: Folders
pl: Katalogi

en: Draft
pl: Kopie robocze

en: Insert sig.
pl: Wstaw podpis.

en: Replace sig.
pl: Zastąp podpis.

en: Edit
pl: Edycja

en: Wrap para.
pl: Zawiń para.

en: Wrap all
pl: Zawiń wszystko

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Stop all
pl: Zatrzymaj wszystko

en: Compose News message
pl: Napisz nową wieść

en: Learn spam
pl: Zapamiętuje jako spam

en: Ham
pl: Dobra

en: Learn ham
pl: Zapamiętuje jako ham

en: Message will be signed
pl: Wiadomość zostanie podpisana

en: Message will not be signed
pl: Wiadomość nie zostanie podpisana

en: Message will be encrypted
pl: Wiadomość zostanie zaszyfrowana

en: Message will not be encrypted
pl: Wiadomość nie zostanie zaszyfrowana

en: Go to folder list
pl: Przejdź do spisu katalogów

en: Receive Mail from selected Account
pl: Pobiera wiadomości z wybranego konta

en: Open preferences
pl: Otwórz Ustawienia

en: Compose with selected Account
pl: Pisze wiadomość z wybranego konta

en: Learn as...
pl: Rozpoznaj jako...

en: Learn as _Spam
pl: Zapamiętuje jako _Spam

en: Learn as _Ham
pl: Zapamiętuje jako _Ham

en: Delete duplicates options
pl: Usuń powielone ustawienia

en: Delete duplicates in selected folder
pl: Usuń powielone wiadomości z wybranego katalogu

en: Delete duplicates in all folders
pl: Usuń powielone wiadomości z wszystkich katalogów

en: Reply to Message options
pl: Możliwości odpowiadania na wiadomość

en: _Reply with quote
pl: Odpowiedz _cytując

en: Reply without _quote
pl: Odpowiedz nie_cytując

en: Reply to Sender options
pl: Możliwości odpowiadania nadawcy

en: Reply to All options
pl: Możliwości odpowiadania wszystkim

en: Reply to Mailing-list options
pl: Możliwości odpowiadania na listy wysyłkowej

en: Forward Message options
pl: Możliwości przekazywania wiadomości

en: C_opy URL
pl: Sk_opiuj adres URL

en: There are no URLs in this email.
pl: W tej wiadomości nie ma żadnych adresów URL.

en: Included URLs:
pl: Adresy URL w treści:

[ctx: Dialog title]
en: Open URLs
pl: Otwieranie adresów URL

en: Open in browser
pl: Otwórz w przeglądarce

en: Any phishing URLs are shown in red, followed by the actual URL.
pl: Wyłudzające adresy URL zapisano na czerwono, a po nich same adresy.

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

[ctx: Welcome Mail Subject]
en: Welcome to Claws Mail
pl: Witamy w Claws Mail

en: 
    Welcome to Claws Mail
    ---------------------
    
    Now that you have set up your account you can fetch your
    mail by clicking the 'Get Mail' button at the left of the
    toolbar.
    
    Claws Mail has lots of extra features accessible via plugins,
    like anti-spam filtering and learning (via the Bogofilter or
    SpamAssassin plugins), privacy protection (via PGP/Mime), an RSS
    aggregator, a calendar, and much more. You can load them from
    the menu entry '/Configuration/Plugins'.
    
    You can change your Account Preferences by using the menu
    entry '/Configuration/Preferences for current account'
    and change the general Preferences by using
    '/Configuration/Preferences'.
    
    You can find further information in the Claws Mail manual,
    which can be accessed by using the menu entry '/Help/Manual'
    or online at the URL given below.
    
    Useful URLs
    -----------
    Homepage:      <%s>
    Manual:        <%s>
    FAQ:           <%s>
    Themes:        <%s>
    Mailing Lists: <%s>
    
    LICENSE
    -------
    Claws Mail is free software, released under the terms
    of the GNU General Public License, version 3 or later, as
    published by the Free Software Foundation. The license can
    be found at <%s>.
    
    DONATIONS
    ---------
    If you wish to donate to the Claws Mail project you can do
    so at <%s>.
pl: 
    Witaj w Claws Mail
    -----------------------
    
    Twoje konto pocztowe zostało już ustawione, więc możesz pobrać 
    swoją pocztę, naciskając na przycisk "Pobierz wiadomości" z paska narzędzi. 
    
    Możliwości programu Claws Mail można rozszerzać za pomocą dodatkowych wtyczek,
    takich jak do filtrowania niechcianych wiadomości (spamu)
    z mechanizmem uczenia się (przy użyciu Bogofilter lub SpamAssassin), wtyczki do ochrony prywatności (PGP/Mime), agregator RSS, kalendarz i wiele innych
    Wszystkie wtyczki można włączyć i wyłączyć, wybierając z menu Ustawienia/Wtyczki.
    
    Możesz w każdej chwili zmienić parametry swojego konta wybierając z menu
    "/Ustawienia/Dostosuj bieżące konto..."
    Ustawienia bardziej ogólne (dotyczące pracy całego programu) dostępne są w
    /Ustawienia/Ustawienia...
    
    Po więcej szczegółów odnośnie pracy z programem zajrzyj do podręcznika
    użytkownika Claws Mail. Można go przeczytać, wybierając
    /Pomoc/Podręcznik użytkownika
    lub w internecie pod podanymi poniżej adresami.
    
    Przydatne adresy:
    -----------
    Strona domowa:          <%s>
    Podręcznik użytkownika: <%s>
    FAQ:                    <%s>
    Zestawy ikon:           <%s>
    Listy wysyłkowe:       <%s>
    
    LICENCJA
    --------
    Claws Mail jest Wolnym oprogramowaniem, 
    rozpowszechnianym na warunkach Powszechnej
    Licencji Publicznej GNU w wersji 3 lub późniejszej.
    Licencja ta została opublikowana przez Fundację Wolnego
    Treść licencji znajduje się pod adresem <%s>.
    
    DAROWIZNY
    -------
    Jeżeli chcesz przekazać jakikolwiek dar pieniężny
    dla projektu Claws Mail, to możesz to zrobić
    pod adresem <%s>.

en: Please enter the mailbox name.
pl: Wpisz nazwę skrzynki pocztowej.

en: Please enter your name and email address.
pl: Wpisz swoje imię i nazwisko oraz adres pocztowy.

en: Please enter your receiving server and username.
pl: Wpisz adres serwera do pobierania wiadomości i nazwę użytkownika.

en: Please enter your username.
pl: Wpisz swoją nazwę użytkownika.

en: Please enter your SMTP server.
pl: Wpisz adres serwera SMTP.

en: Please enter your SMTP username.
pl: Wpisz swoją nazwę użytkownika SMTP.

en: Your name:
pl: Twoje imię:

en: Your email address:
pl: Twój adres pocztowy:

en: Your organization:
pl: Twoja organizacja:

en: Mailbox name:
pl: Nazwa skrzynki pocztowej:

en: You can also specify an absolute path, for example: "/home/john/Documents/Mail"
pl: Możesz podać również pełną ścieżkę, np "/home/janek/Dokumenty/Poczta/"

en: You can specify the port number by appending it at the end: "mail.example.com:25"
pl: Możesz podać numer portu dopisując go na końcu: "mail.serwer.com:25"

en: SMTP server address:
pl: Adres serwera SMTP:

en: (empty to use the same as receive)
pl: (pozostaw pustym, aby użyć tego samego co przy pobieraniu)

en: SMTP username:
pl: Użytkownik SMTP:

en: SMTP password:
pl: Hasło SMTP:

en: Use TLS to connect to SMTP server
pl: Użyj TLS do łączenia z serwerem SMTP

en: Use STARTTLS command to start encryption
pl: Użyj polecenia STARTTLS, aby rozpocząć szyfrowanie

en: Client TLS certificate (optional)
pl: Certyfikat TLS klienta (niewymagany)

en: File:
pl: Plik:

en: Server address:
pl: Adres serwera:

en: Local mailbox:
pl: Miejscowa skrzynka:

en: Server type:
pl: Rodzaj serwera:

en: You can specify the port number by appending it at the end: "mail.example.com:110"
pl: Możesz podać numer portu, dopisując go na końcu: "mail.serwer.com:110"

en: Use TLS to connect to receiving server
pl: Użyj TLS do łączenia z serwerem pobierającym

en: IMAP server directory:
pl: Katalog serwera IMAP:

en: Show only subscribed folders
pl: Pokaż tylko katalogi, które śledzę

en: Warning: this version of Claws Mail
    has been built without IMAP support.
pl: Ostrzeżenie: ta wersja Claws Mail
    nie obsługuje IMAP.

en: Claws Mail Setup Wizard
pl: Pomocnik ustawień Claws Mail

en: Welcome to Claws Mail
pl: Witaj w Claws Mail

en: Welcome to the Claws Mail setup wizard.
    
    We will begin by defining some basic information about you and your most common mail options so that you can start to use Claws Mail in less than five minutes.
pl: Witaj w pomocniku ustawień Claws Mail.
    
    Rozpoczniemy od ustawienia podstawowych danych o tobie i wspólnych ustawień twojej poczty tak, abyś mógł/mogła zacząć używać Claws Mail w mniej niż pięć minut.

en: About You
pl: Dane o tobie

en: Bold fields must be completed
pl: Należy wypełnić wszystkie pogrubione pola

en: Receiving mail
pl: Pobieranie poczty

en: Sending mail
pl: Wysyłanie poczty

en: Saving mail on disk
pl: Zapisywanie poczty na dysku

en: Configuration finished
pl: Zakończono ustawianie

en: Claws Mail is now ready.
    Click Save to start.
pl: Claws Mail jest teraz gotowy.
    Naciśnij Zapisz, aby zacząć go używać.
