claws-mail 3.17.0 - en to sk translation catalogue (3955 entries)

en: Some composing windows are open.
    Please close all the composing windows before editing accounts.
sk: Sú otvorené okná s rozpísanými správami.
    Prosím zatvorte všetky tieto okná predtým, ako začnete meniť nastavenia účtov.

en: Can't create folder.
sk: Nemožno vytvoriť zložku.

en: Edit accounts
sk: Upraviť účty

en: Using 'Get Mail' will retrieve messages from your Accounts in the order given, the checkbox indicates which accounts will be included. Bold text indicates the default account.
sk: Tlačidlo „Prijať poštu” prijme poštu z Vašich účtov v zadanom poradí, zaškrtnutie poľa v stĺpci „G” určuje ktoré účty budú zahrnuté. Predvolený účet je označený tučným písmom.

en: _New
sk: _Nový

en: Create a new account
sk: Vytvoriť nový účet

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: Edit preferences for the selected account
sk: Upraviť nastavenia zvoleného účtu

en: D_elete
sk: O_dstrániť

en: Delete the selected account from the list
sk: Odstrániť zvolený účet zo zoznamu

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: Create a new copy of the selected account
sk: Vytvoriť novú kópiu zvoleného účtu

en: _Down
sk: _Nižšie

en: Move the selected account down
sk: Posunúť zvolený účet nižšie

en: _Up
sk: _Vyššie

en: Move the selected account up
sk: Posunúť zvolený účet vyššie

en:  _Set as default account
sk:  _Nastaviť ako predvolený účet

en: _Close
sk: _Zavrieť

en: Accounts with remote folders cannot be copied.
sk: Účty so vzdialenými zložkami nemožno kopírovať.

en: Copy of %s
sk: Kópia %s

en: Do you really want to delete the account '%s'?
sk: Naozaj chcete odstrániť účet „%s”?

en: (Untitled)
sk: (Bez názvu)

en: Delete account
sk: Zmazať účet

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Delete
sk: O_dstrániť

en: 'Get Mail' retrieves mail from the checked accounts
sk: Tlačidlo „Prijať poštu” prijme poštu z označených účtov

en: Name
sk: Meno

en: Protocol
sk: Protokol

en: Could not get message file %d
sk: Nemožno získať súbor správy %d

en: Could not get message part.
sk: Nemožno získať časť správy.

en: Can't get part of multipart message: %s
sk: Nemožno získať časť viacdielnej správy: %s

en: The selected action cannot be used in the compose window
    because it contains %%f, %%F, %%as or %%p.
sk: Zvolená akcia nemôže byť použitá v okne písania správy,
    pretože obsahuje %%f, %%F, %%as alebo %%p.

en: There is no filtering action set
sk: Nie je nastavená žiadna akcia filtra

en: Invalid filtering action(s):
    %s
sk: Neplatné akcie filtra:
    %s

en: Could not fork to execute the following command:
    %s
    %s
sk: Nemožno vytvoriť podproces na vykonanie nasledujúceho príkazu:
    %s
    %s

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: Completed
sk: Dokončené

en: --- Running: %s
sk: --- Bežiace: %s

en: --- Ended: %s
sk: --- Ukončené: %s

en: Action's input/output
sk: Akcie vstupu/výstupu

en: _Execute
sk: _Vykonať

en: _Stop
sk: _Zastaviť

en: Enter the argument for the following action:
    ('%%h' will be replaced with the argument)
      %s
sk: Zadajte parameter nasledujúcej akcie:
    („%%h” bude nahradené parametrom)
      %s

en: Action's hidden user argument
sk: Skrytý používateľský parameter akcie

en: Enter the argument for the following action:
    ('%%u' will be replaced with the argument)
      %s
sk: Zadajte parameter nasledujúcej akcie:
    („%%u” bude nahradené parametrom)
      %s

en: Action's user argument
sk: Používateľský parameter

en: Cannot copy a folder to itself or to its sub-structure.
sk: Nie je možné kopírovať zložku do seba samej alebo do jej potomka.

en: Cannot copy an address book to itself.
sk: Nie je možné adresár do seba samého.

en: Cannot move a folder to itself or to its sub-structure.
sk: Nie je možné presunúť zložku do so samej seba alebo jej potomka.

en: Group
sk: Skupina

en: date of birth
sk: dátum narodenia

en: address
sk: adresa

en: phone
sk: telefón

en: mobile phone
sk: mobilný telefón

en: organization
sk: organizácia

en: office address
sk: pracovná adresa

en: office phone
sk: pracovný telefón

en: website
sk: webová stránka

en: Attribute name
sk: Meno atribútu

en: Delete all attribute names
sk: Zmazať všetky mená atribútov

en: Do you really want to delete all attribute names?
sk: Naozaj chcete zmazať všetky mená atribútov?

en: Delete attribute name
sk: Zmazať meno atribútu

en: Do you really want to delete this attribute name?
sk: Naozaj chcete zmazať meno tohoto atribútu?

en: Reset to default
sk: Nastaviť na predvolené

en: Do you really want to replace all attribute names
    with the default set?
sk: Naozaj chcete nahradiť všetky mená atribútov
    predvoleným nastavením?

en: _No
sk: _Nie

en: _Yes
sk: _Áno

en: Delete _all
sk: Zm_azať všetko

en: _Reset to default
sk: Nastaviť na p_redvolené

en: Attribute name is not set.
sk: Nie je nastavené meno atribútu.

[ctx: Dialog title]
en: Edit attribute names
sk: Upraviť meno atribútu

en: New attribute name:
sk: Nové meno atribútu:

en: _Add
sk: _Pridať

en: Adding or removing attribute names won't affect attributes already set for contacts.
sk: Pridanie alebo odstránenie mien atribútov nebude mať efekt na už nastavené atribúty kontaktov.

en: Show duplicates in the same book
sk: Zobraziť duplikáty v rovnakom adresári

en: Show duplicates in different books
sk: Zobraziť duplikáty v rôznych adresároch

en: Find address book email duplicates
sk: Vyhľadať duplicitné adresy v adresári

en: Claws Mail will now search for duplicate email addresses in the address book.
sk: Claws Mail teraz vyhľadá duplicitné emailové adresy v adresári.

en: _Find
sk: _Hľadať

en: No duplicate email addresses found in the address book
sk: V adresári neboli nájdené žiadne duplicitné adresy

en: Duplicate email addresses
sk: Duplicitné adresy

en: Address
sk: Adresa

en: Address book path
sk: Cesta k adresáru

en: Delete address(es)
sk: Zmazať adresu(y)

en: Really delete the address(es)?
sk: Naozaj odstrániť adresu(y)?

en: Delete address
sk: Zmazať adresu

en: This address data is read-only and cannot be deleted.
sk: Údaje tejto adresy sú len na čítanie a nemožno ich odstrániť.

en: Add to address book
sk: Pridať do adresára

en: Contact
sk: Kontakt

en: Remarks
sk: Poznámky

en: Select Address Book Folder
sk: Vyberte zložku adresára

en: Add address(es)
sk: Pridať adresu(y)

en: Can't add the specified address
sk: Nemožno pridať zadanú adresu

en: Email Address
sk: Emailová adresa

en: _Book
sk: _Adresár

en: _Tools
sk: _Nástroje

en: New _Book
sk: Nový _Adresár

en: New _Folder
sk: Nová _zložka

en: New _vCard
sk: Nový _vCard

en: New _JPilot
sk: Nový _JPilot

en: New LDAP _Server
sk: Nový LDAP _server

en: _Edit book
sk: _Upraviť adresár

en: _Delete book
sk: Z_mazať adresár

en: _Save
sk: _Uložiť

en: _Select all
sk: Vy_brať všetko

en: C_ut
sk: _Vystrihnúť

en: _Paste
sk: V_ložiť

en: New _Address
sk: Nová _adresa

en: New _Group
sk: Nová _skupina

en: _Mail To
sk: Poslať _mail

en: _Merge
sk: _Zlúčiť

en: Import _LDIF file...
sk: Importovať súbor _LDIF...

en: Import M_utt file...
sk: Importovať súbor _Mutt...

en: Import _Pine file...
sk: Importovať súbor _Pine...

en: Export _HTML...
sk: Exportovať _HTML...

en: Export LDI_F...
sk: Exportovať L_DIF...

en: Find duplicates...
sk: Nájsť duplikáty...

en: Edit custom attributes...
sk: Upraviť vlastné atribúty...

en: _Browse Entry
sk: P_rechádzať  položky

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Success
sk: Úspech

en: Bad arguments
sk: Neplatné parametre

en: File not specified
sk: Nie je zadaný súbor

en: Error opening file
sk: Chyba pri otváraní súboru

en: Error reading file
sk: Chyba pri čítaní súboru

en: End of file encountered
sk: Bol nájdený koniec súboru

en: Error allocating memory
sk: Chyba pri alokácii pamäte

en: Bad file format
sk: Neplatný formát súboru

en: Error writing to file
sk: Chyba pri zápise do súboru

en: Error opening directory
sk: Chyba pri otváraní zložky

en: No path specified
sk: Nebola zadaná cesta

en: Error connecting to LDAP server
sk: Chyba pripojenia k serveru LDAP

en: Error initializing LDAP
sk: Chyba pri inicializácii LDAP

en: Error binding to LDAP server
sk: Chyba pri pripájaní LDAP serveru

en: Error searching LDAP database
sk: Chyba pri čítaní LDAP databázy

en: Timeout performing LDAP operation
sk: Pri LDAP operácii vypršal časový limit

en: Error in LDAP search criteria
sk: Chybné vyhľadávacie kritériá LDAP

en: No LDAP entries found for search criteria
sk: Neboli nájdené žiadne položky LDAP vyhovujúce kritériám

en: LDAP search terminated on request
sk: LDAP vyhľadávanie bolo ukončené na požiadavku používateľa

en: Error starting STARTTLS connection
sk: Chyba vytvorenia spojenia STARTTLS

en: Distinguished Name (dn) is missing
sk: Chýba Distguished Name (dn)

en: Missing required information
sk: Chýbajú požadované údaje

en: Another contact exists with that key
sk: Kontakt s takýmto kľúčom už existuje

en: Strong(er) authentication required
sk: Je vyžadovaná silnejšia autentifikácia

en: Sources
sk: Zdroje

en: Address book
sk: Adresár

en: Search
sk: Hľadať

en: Delete group
sk: Odstrániť skupinu

en: Really delete the group(s)?
    The addresses it contains will not be lost.
sk: Naozaj chcete odstrániť skupinu(y)?
    Adresy, ktoré obsahuje, budú stratené.

en: Cannot paste. Target address book is read-only.
sk: Nemožno vložiť. Cieľový adresár je len na čítanie.

en: Cannot paste into an address group.
sk: Nemožno vkladať do skupiny adries.

en: Do you want to delete the query results and addresses in '%s'?
sk: Chcete zmazať výsledky požiadavku a adresy v „%s”?

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Do you want to delete '%s'? If you delete the folder only, the addresses it contains will be moved into the parent folder.
sk: Chcete odstrániť „%s”? Ak odstránite len zložku, adresy, ktoré obsahuje, budú presunuté do rodičovskej zložky.

en: Delete folder
sk: Odstrániť zložku

en: Delete _folder only
sk: Odstrániť _len zložku

en: Delete folder and _addresses
sk: Odstrániť zložku i _adresy

en: Do you want to delete '%s'?
    The addresses it contains will not be lost.
sk: Chcete odstrániť „%s”?
    Adresy, ktoré obsahuje, nebudú stratené.

en: Do you want to delete '%s'?
    The addresses it contains will be lost.
sk: Chcete odstrániť „%s”?
    Adresy, ktoré obsahuje, budú stratené.

en: Search '%s'
sk: Hľadať „%s”

en: New Contacts
sk: Nové kontakty

en: New user, could not save index file.
sk: Nový používateľ, nemožno uložiť indexový súbor.

en: New user, could not save address book files.
sk: Nový používateľ, nemožno uložiť súbory adresára.

en: Old address book converted successfully.
sk: Konverzia starého adresára prebehla úspešne.

en: Old address book converted,
    could not save new address index file.
sk: Konverzia starého adresára je dokončená,
    nemožno uložiť indexový súbor nového adresára.

en: Could not convert address book,
    but created empty new address book files.
sk: Nemožno konvertovať starý adresár,
    ale boli vytvorené prázdne súbory nového adresára.

en: Could not convert address book,
    could not save new address index file.
sk: Nemožno konvertovať starý adresár,
    nemožno an vytvoriť indexový súbor nového adresára.

en: Could not convert address book
    and could not create new address book files.
sk: Nemožno konvertovať starý adresár
    a nemožno ani vytvoriť súbory nového adresára.

en: Addressbook conversion error
sk: Chyba pri konverzii adresára

en: Addressbook Error
sk: Chyba v adresári

en: Could not read address index
sk: Nemožno načítať zoznam adries

en: Busy searching...
sk: Prehľadávam...

en: Interface
sk: Ovládanie

en: Address Books
sk: Adresáre

en: Person
sk: Osoba

en: Folder
sk: Zložka

en: LDAP servers
sk: LDAP servery

en: LDAP Query
sk: LDAP požiadavka

en: Address Book
sk: Adresár

en: Please specify name for address book.
sk: Prosím zvoľte názov adresára.

en: No available address book.
sk: Nedostupný adresár.

en: Please select the mail headers to search.
sk: Prosím zvoľte prehľadávané poštové hlavičky.

en: Collecting addresses...
sk: Zhromažďujem adresy...

en: address added by Claws Mail
sk: adresa pridaná z claws-mail

en: Addresses collected successfully.
sk: Adresy zozbierané úspešne.

en: Current folder:
sk: Aktuálna zložka:

en: Address book name:
sk: Meno adresára:

en: Address book folder size:
sk: Veľkosť zložky adresára:

en: Maximum amount of entries per folder within the newly created address book
sk: Maximálny počet položiek na adresár v novovytvorenom adresári

en: Process these mail header fields
sk: Spracovať tieto poštové hlavičky

en: Include subfolders
sk: Zahrnúť podzložky

en: Header Name
sk: Názov hlavičky

en: Address Count
sk: Počet adries

en: Header Fields
sk: Polia hlavičky

en: Finish
sk: Dokončiť

en: Collect email addresses from selected messages
sk: Zozbierať emailové adresy zvolených správ

en: Collect email addresses from folder
sk: Zozbierať emailové adresy zo zložky

en: Common addresses
sk: Spoločné adresy

en: Personal addresses
sk: Súkromné adresy

en: Common address
sk: Spoločná adresa

en: Personal address
sk: Súkromná adresa

en: Address(es) update
sk: Aktualizácia adries

en: Update failed. Changes not written to Directory.
sk: Aktualizácia zlyhala. Zmeny neboli zapísané do adresára.

en: Notice
sk: Upozornenie

en: Warning
sk: Upozornenie

en: Error
sk: Chyba

en: _View log
sk: _Zobraziť záznam

en: Show this message next time
sk: Zobraziť túto správu aj nabudúce

en: Browse Directory Entry
sk: Prechádzať zložku

en: Server Name:
sk: Meno servera:

en: Distinguished Name (dn):
sk: Rozlišovacie meno (dn):

en: LDAP Name
sk: LDAP meno

en: Attribute Value
sk: Hodnota atribútu

en: Nothing
sk: Nič

en: a viewer
sk: zobrazovač

en: a MIME parser
sk: analyzátor MIME

en: folders
sk: zložiek

en: filtering
sk: filtrovania

en: a privacy interface
sk: rozhrania zabezpečenia súkromia

en: a notifier
sk: oznamovača

en: a utility
sk: nástroj

en: things
sk: inú

en: This plugin provides %s (%s), which is already provided by the %s plugin.
sk: Tento zásuvný modul poskytuje funkciu %s (%s), ktorá už je poskytovaná modulom %s.

en: Plugin already loaded
sk: Zásuvný modul už je načítaný

en: Failed to allocate memory for Plugin
sk: Zlyhalo pridelenie pamäte pre zásuvný modul

en: This module is not licensed under a GPL v3 or later compatible license.
sk: Tento modul nie je licencovaný pod licenciou kompatibilnou s GPL v3 alebo vyššou.

en: This module is for Claws Mail GTK1.
sk: Tento modul je pre Claws Mail GTK1.

en: Your version of Claws Mail is newer than the version the '%s' plugin was built with.
sk: Vaša verzia Claws Mail je novšia ako verzia, pre ktorú bol zásuvný modul „%s” zostavený.

en: Your version of Claws Mail is newer than the version the plugin was built with.
sk: Vaša verzia Claws Mail je novšia ako verzia, pre ktorú bol tento zásuvný modul zostavený.

en: Your version of Claws Mail is too old for the '%s' plugin.
sk: Vaša verzia Claws Mail je pre zásuvný modul „%s” príliš stará.

en: Your version of Claws Mail is too old for the plugin.
sk: Vaša verzia Claws Mail je pre tento zásuvný modul príliš stará.

en: TLS handshake failed
sk: Zlyhalo vytvorenie spojenia TLS

en: No SMTP AUTH method available
sk: Nie je dostupná žiadna metóda SMTP AUTH

en: Selected SMTP AUTH method not available
sk: Zvolená metóda SMTP AUTH nie je dostupná

en: bad SMTP response
sk: neplatná odozva SMTP

en: error occurred on SMTP session
sk: nastala chyba relácie SMTP

en: error occurred on authentication
sk: nastala chyba autentifikácie

en: Message is too big (Maximum size is %s)
sk: Správa je príliš veľká (Maximálna veľkosť je %s)

en: couldn't start STARTTLS session
sk: nemožno vytvoriť reláciu STARTTLS

en: Socket IO timeout.
sk: Časový limit soketu IO.

en: Connection timed out.
sk: Uplynul časový limit spojenia.

en: %s:%d: connection failed (%s).
sk: %s:%d: spojenie zlyhalo (%s).

en: %s:%d: unknown host.
sk: %s:%d: neznámy hostiteľ.

en: %s:%s: host lookup failed (%s).
sk: %s:%s: hľadanie hostiteľa zlyhalo (%s).

en: write on fd%d: %s
sk: zápis na fd%d: %s

en: Cannot stat P12 certificate file (%s)
sk: Nemožno získať stav súboru certifikátu P12 (%s)

en: Cannot read P12 certificate file (%s)
sk: Nemožno čítať súbor certifikátu P12 %s

en: Cannot import P12 certificate file (%s)
sk: Nemožno importovať súbor certifikátu P12 %s

en: Internal error
sk: Interná chyba

en: Uncheckable
sk: Neoveriteľný

en: Self-signed certificate
sk: Certifikát podpísaný sebou

en: Revoked certificate
sk: Odvolaný certifikát

en: No certificate issuer found
sk: Nebol nájdený vydavateľ certifikátu

en: Certificate issuer is not a CA
sk: Vydavateľ certifikátu nie je certifikačnou autoritou

en: Cannot open certificate file %s: %s
sk: Nemožno otvoriť súbor certifikátu %s: %s

en: Certificate file %s missing (%s)
sk: Súbor certifikátu %s chýba (%s)

en: Cannot open key file %s (%s)
sk: Nemožno otvoriť súbor kľúča %s (%s)

en: Key file %s missing (%s)
sk: Chýba súbor kľúča %s (%s)

en: Failed to read P12 certificate file %s
sk: Zlyhalo čítanie súboru certifikátu P12 %s

en: Cannot open P12 certificate file %s (%s)
sk: Nemožno otvoriť súbor certifikátu P12 %s (%s)

en: P12 Certificate file %s missing (%s)
sk: Chýba súbor certifikátu P12 %s (%s)

en: <not in certificate>
sk: <chýba v certifikáte>

en: (Subject cleared by RegExp)
sk: (Predmet vymazaný regulárnym výrazom)

en: %d.%02dKiB
sk: %d.%02d kiB

en: %d.%02dMiB
sk: %d.%02d MiB

en: %.2fGiB
sk: %.2f GiB

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Sunday
sk: Nedeľa

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Monday
sk: Pondelok

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Tuesday
sk: Utorok

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Wednesday
sk: Streda

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Thursday
sk: Štvrtok

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Friday
sk: Piatok

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Saturday
sk: Sobota

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: January
sk: Január

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: February
sk: Február

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: March
sk: Marec

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: April
sk: Apríl

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: May
sk: Máj

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: June
sk: Jún

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: July
sk: Júl

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: October
sk: Október

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Sun
sk: Ne

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Mon
sk: Po

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Tue
sk: Ut

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Wed
sk: St

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Thu
sk: Št

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Fri
sk: Pi

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Sat
sk: So

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: May
sk: Máj

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Jun
sk: Jún

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Jul
sk: Júl

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Oct
sk: Okt

[ctx: For use by strftime (morning)]
en: AM
sk: DOP

[ctx: For use by strftime (afternoon)]
en: PM
sk: ODP

[ctx: For use by strftime (morning, lowercase)]
en: am
sk: dop

[ctx: For use by strftime (afternoon, lowercase)]
en: pm
sk: odp

en: You have opted to sign and/or encrypt this message but have not selected a privacy system.
    
    Signing and encrypting have been disabled for this message.
sk: Zvolili ste podpísať a/alebo šifrovať túto správu, ale nemáte zvolený systém súkromia.
    
    Podpisovanie a šifrovanie tejto správy bolo vpynuté.

en: _Add...
sk: _Pridať...

en: _Remove
sk: _Odstrániť

en: _Properties...
sk: _Vlastnosti...

en: _Message
sk: Sp_ráva

en: _Spelling
sk: P_ravopis

en: _Options
sk: _Možnosti

en: _Help
sk: _Pomocník

en: S_end
sk: Odos_lať

en: Send _later
sk: Odoslať _neskôr

en: _Attach file
sk: Pripojiť sú_bor

en: _Insert file
sk: Vlož_iť súbor

en: Insert si_gnature
sk: Vložiť _podpis

en: _Replace signature
sk: Nah_radiť podpis

en: _Print
sk: _Tlačiť

en: _Undo
sk: _Späť

en: _Redo
sk: _Znova

en: Cu_t
sk: _Vystrihnúť

en: _Special paste
sk: Prilepiť _špeciálne

en: As _quotation
sk: Ako _citácia

en: _Wrapped
sk: _Zalomené

en: _Unwrapped
sk: _Nezalomené

en: Select _all
sk: Vy_brať všetko

en: A_dvanced
sk: _Rozšírené

en: Move a character backward
sk: Presunúť o znak dozadu

en: Move a character forward
sk: Presunúť o znak dopredu

en: Move a word backward
sk: Presunúť o slovo dozadu

en: Move a word forward
sk: Presunúť o slovo dopredu

en: Move to beginning of line
sk: Presunúť na začiatok riadku

en: Move to end of line
sk: Presunúť na koniec riadku

en: Move to previous line
sk: Presunúť na predchádzajúci riadok

en: Move to next line
sk: Presunúť na ďalší riadok

en: Delete a character backward
sk: Zmazať znak naľavo od kurzora

en: Delete a character forward
sk: Zmazať znak napravo od kurzora

en: Delete a word backward
sk: Zmazať slovo naľavo od kurzora

en: Delete a word forward
sk: Zmazať slovo napravo od kurzora

en: Delete line
sk: Zmazať riadok

en: Delete to end of line
sk: Zmazať do konca riadku

en: _Wrap current paragraph
sk: _Zalomiť aktuálny odsek

en: Wrap all long _lines
sk: Zalomiť všetky d_lhé riadky

en: Edit with e_xternal editor
sk: Upraviť pomocou e_xterného editora

en: _Check all or check selection
sk: _Skontrolovať všetko alebo výber

en: _Highlight all misspelled words
sk: _Zvýrazniť všetky nesprávne slová

en: Check _backwards misspelled word
sk: S_pätne skontrolovať nesprávne slovo

en: _Forward to next misspelled word
sk: _Dopredu na ďalšie nesprávne slovo

en: Reply _mode
sk: Reži_m odpovede

en: Privacy _System
sk: _Súkromie

en: _Priority
sk: Pri_orita

en: Character _encoding
sk: _Kódovanie znakov

en: Western European
sk: Západná Európa (ISO-8859-1)

en: Baltic
sk: Pobaltské

en: Hebrew
sk: Hebrejské

en: Arabic
sk: Arabské

en: Cyrillic
sk: Cyrilika

en: Japanese
sk: Japonské

en: Chinese
sk: Čínske

en: Korean
sk: Kórejské

en: Thai
sk: Thajské

en: _Address book
sk: _Adresár

en: _Template
sk: Šabló_na

en: Actio_ns
sk: A_kcie

en: _About
sk: _O programe

en: Aut_o wrapping
sk: Aut_omatické zalamovanie

en: Auto _indent
sk: Automatické odsaden_ie

en: Si_gn
sk: Podpí_sať

en: _Encrypt
sk: _Šifrovať

en: _Request Return Receipt
sk: Vyžiadať potv_rdenie o prijatí

en: Remo_ve references
sk: _Odstrániť odkazy

en: Show _ruler
sk: Zobraziť p_ravítko

en: _Normal
sk: _Normálny

en: _All
sk: _Všetkým

en: _Sender
sk: Odo_sielateľ

en: _Mailing-list
sk: E_mailová konferencia

en: _Highest
sk: _Najvyššia

en: Hi_gh
sk: _Vysoká

en: Lo_w
sk: _Nízka

en: _Lowest
sk: Na_jnižšia

en: _Automatic
sk: _Automaticky

en: Central European (ISO-8859-_2)
sk: Stredná Európa (ISO-8859-_2)

en: Greek (ISO-8859-_7)
sk: Grécke (ISO-8859-_7)

en: Turkish (ISO-8859-_9)
sk: Turecké (ISO-8859-_9)

en: New message From format error.
sk: Chyba v tvare odosielateľa novej správy.

en: New message subject format error.
sk: Chyba v tvare predmetu novej správy.

en: The body of the "New message" template has an error at line %d.
sk: V tele šablóny „Nová správa” je chyba na riadku %d.

en: Unable to reply. The original email probably doesn't exist.
sk: Nemožno odpovedať. Pôvodná správa už asi neexistuje.

en: The "From" field of the "Reply" template contains an invalid email address.
sk: Pole „Od” šablóny „Odpovedať” obsahuje neplatnú emailovú adresu.

en: The body of the "Reply" template has an error at line %d.
sk: V tele šablóny „Odpovedať” je chyba na riadku %d.

en: The "From" field of the "Forward" template contains an invalid email address.
sk: Pole „Od” šablóny „Poslať ďalej” obsahuje neplatnú emailovú adresu.

en: The body of the "Forward" template has an error at line %d.
sk: V tele šablóny „Poslať ďalej” je chyba na riadku %d.

en: Fw: multiple emails
sk: Fw: viacero správ

en: The body of the "Redirect" template has an error at line %d.
sk: V tele šablóny „Presmerovať” je chyba na riadku %d.

en: Cc:
sk: Kópia:

en: Bcc:
sk: Slepá kópia:

en: Reply-To:
sk: Odpovedať komu:

en: Newsgroups:
sk: Diskusné skupiny:

en: Followup-To:
sk: Pokračovanie:

en: In-Reply-To:
sk: V odpovedi komu:

en: To:
sk: Komu:

en: Couldn't attach a file (charset conversion failed).
sk: Nemožno priložiť súbor (zlyhala konverzia kódovania).

en: The following file has been attached: 
    %s | The following files have been attached: 
    %s
sk[0]: Bol pripojený nasledujúci súbor:
    %s
sk[1]: Nasledujúce súbory budú priložené:
    %s
sk[2]: Nasledujúce súbory budú priložené:
    %s

en: The "Quotation mark" of the template is invalid.
sk: „Značka citácie” šablóny nie je platná.

en: Could not get size of file '%s'.
sk: Nemožno zistiť veľkosť súboru „%s”.

en: You are about to insert a file of %s in the message body. Are you sure you want to do that?
sk: Do tela správy vkladáte súbor %s. Ste si istý, že to chcete urobiť?

en: Are you sure?
sk: Ste si istý?

en: _Insert
sk: _Vložiť

en: File %s is empty.
sk: Súbor %s je prázdny.

en: Empty file
sk: Prázdny súbor

en: _Attach anyway
sk: Pripojiť i _tak

en: Can't read %s.
sk: Nemožno čítať %s.

en: Message: %s
sk: Správa: %s

en:  [Edited]
sk:  [Upravené]

en: %s - Compose message%s
sk: %s - Písanie správy%s

en: [no subject] - Compose message%s
sk: [bez názvu] - Písanie správy%s

en: Compose message
sk: Napísať správu

en: Account for sending mail is not specified.
    Please select a mail account before sending.
sk: Nie je zadaný účet na odosielanie správ.
    Pred odosielaním prosím zvoľte poštový účet.

en: The only recipient is the default '%s' address. Send anyway?
sk: Jediný príjemca je predvolená adresa „%s”. Odoslať i tak?

en: Send
sk: Odoslať

en: _Send
sk: _Odoslať

en: Recipient is not specified.
sk: Nie je zadaný príjemca.

en: Subject is empty. %s
sk: Prázdny predmet. %s

en: Send it anyway?
sk: Poslať i tak?

en: Queue it anyway?
sk: Zaradiť do fronty i tak?

en: Send later
sk: Odoslať neskôr

en: _Queue
sk: Do _fronty

en: Sending to %d recipients. %s
sk: Odosielanie na %d adries. %s

en: Could not queue message.
sk: Nemožno zaradiť správu do fronty na odoslanie.

en: Could not queue message:
    
    %s.
sk: Nemožno zaradiť správu do fronty na odoslanie:
    
    %s.

en: Could not queue message for sending:
    
    Signature failed: %s
sk: Nemožno zaradiť správu do fronty na odoslanie:
    
    Podpísanie zlyhalo: %s

en: Could not queue message for sending:
    
    Encryption failed: %s
sk: Nemožno zaradiť správu do fronty na odoslanie:
    
    Šifrovanie zlyhalo: %s

en: Could not queue message for sending:
    
    Charset conversion failed.
sk: Nemožno zaradiť správu do fronty na odoslanie:
    
    Zlyhala konverzia kódovania.

en: Could not queue message for sending:
    
    Couldn't get recipient encryption key.
sk: Nemožno zaradiť správu do fronty na odoslanie:
    
    Nie je dostupný šifrovací kľúč príjemcu.

en: The message was queued but could not be sent.
    Use "Send queued messages" from the main window to retry.
sk: Správa bola zaradená do fronty, ale nebolo ju možné odoslať.
    Použite „Odoslať správy vo fronte” z hlavného okna na opakovanie.

en: %s
    You can try to "Send" again or queue the message with "Send later"
sk: %s
    Môžete skúsiť "Odoslať" znova alebo zaradiť správu to fronty pomocou "Odoslať neskôr"

en: Can't convert the character encoding of the message 
    to the specified %s charset.
    Send it as %s?
sk: Nemožno konvertovať kódovanie správy do zadaného
    kódovania na %s.
    Odoslať správu v kódovaní %s?

en: Line %d exceeds the line length limit (998 bytes).
    The contents of the message might be broken on the way to the delivery.
    
    Send it anyway?
sk: Riadok %d prekračuje limit dĺžky riadku (998 bajtov).
    Obsah správy môže byť počas prenosu k adresátovi znehodnotený.
    
    Odoslať aj tak?

en: Encryption warning
sk: Upozornenie šifrovania

en: C_ontinue
sk: _Pokračovať

en: No account for sending mails available!
sk: Nie je dostupné žiadny účet na odosielanie správ!

en: Selected account isn't NNTP: Posting is impossible.
sk: Zvolený účet nie je NNTP: Posielanie nie je možné.

en: Attachment %s doesn't exist anymore. Ignore?
sk: Príloha %s už neexistuje. Ignorovať?

en: Cancel drafting
sk: Zrušiť koncept

en: Cancel sending
sk: Zrušiť posielanie

en: Ignore attachment
sk: Ignorovať prílohu

en: Original %s part
sk: Pôvodná časť %s

en: Add to address _book
sk: Pridať do _adresára

en: Delete entry contents
sk: Zmazať obsah položiek

en: Use <tab> to autocomplete from addressbook
sk: Na automatické doplnenie z adresára použite <TAB>

en: Mime type
sk: Typ MIME

en: Size
sk: Veľkosť

en: Save Message to
sk: Uložiť správu do

en: _Browse
sk: _Prechádzať

en: Select folder to save message to
sk: Vyberte zložku na uloženie správy

en: Hea_der
sk: H_lavička

en: _Attachments
sk: _Prílohy

en: Othe_rs
sk: _Ostatné

en: S_ubject:
sk: Pre_dmet:

en: Spell checker could not be started.
    %s
sk: Nemožno spustiť kontrolu preklepov.
    %s

en: _From:
sk: O_d:

en: Account to use for this email
sk: Účet, použitý pre tento email

en: Sender address to be used
sk: Adresa odosielateľa

en: The privacy system '%s' cannot be loaded. You will not be able to sign or encrypt this message.
sk: Nemožno načítať systém súkromia „%s”. Nebude možné podpísať ani zašifrovať túto správu.

en: _None
sk: Žiad_na

en: The body of the template has an error at line %d.
sk: Telo šablóny má chybu v riadku %d.

[ctx: '%s' stands for a header name]
en: Template '%s' format error.
sk: Chyba formátu šablóny „%s”.

en: Invalid MIME type.
sk: Neplatný typ MIME.

en: File doesn't exist or is empty.
sk: Súbor neexistuje alebo je prázdny.

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: MIME type
sk: Typ MIME

en: Encoding
sk: Kódovanie

en: Path
sk: Cesta

en: File name
sk: Názov súboru

en: Could not write the body to file:
    %s
sk: Nemožno zapísať telo do súboru:
    %s

en: Socket communication with an external editor is not available on Windows.
sk: Socketová komunikácia s externým editorom nie je vo Widnows dostupná.

en: Could not spawn the following external editor command:
    %s
    %s
sk: Nemožno spustiť nasledujúci príkaz externého editora:
    %s
    %s

en: External editor stopped with an error: %s
sk: Externý editor skončil chybou: %s

en: process id: %
sk: id procesu: %

en: The external editor is still working.
    Force terminating the process?
    %s
sk: Externý editor ešte stále pracuje.
    Vynútiť ukončenie procesu?
    %s

en: Claws Mail needs network access in order to send this email.
sk: Claws Mail potrebuje na odoslanie tejto správy pripojenie k sieti.

en: Could not save draft.
sk: Koncept nemožno uložiť.

en: Could not save draft
sk: Koncept nemožno uložiť

en: Could not save draft.
    Do you want to cancel exit or discard this email?
sk: Koncept nemožno uložiť.
    Chcete pokračovať v písaní, alebo zahodiť rozpísanú správu?

en: _Cancel exit
sk: +_Zrušiť skončenie

en: _Discard email
sk: _Zahodiť správu

en: Select file
sk: Zvoľte súbor

en: File '%s' could not be read.
sk: Súbor „%s” nemožno čítať.

en: File '%s' contained invalid characters
    for the current encoding, insertion may be incorrect.
sk: Súbor „%s” obsahuje neplatné znaky pre
    súčasné kódovanie, vloženie môže byť nepresné.

en: Discard message
sk: Zahodiť správu

en: This message has been modified. Discard it?
sk: Táto správa bola zmenená. Zahodiť zmeny?

en: _Discard
sk: _Zahodiť

en: _Save to Drafts
sk: Uložiť medzi _koncepty

en: Save changes
sk: Uložiť zmeny

en: This message has been modified. Save the latest changes?
sk: Táto správa bola zmenená. Uložiť posledné zmeny?

en: _Don't save
sk: _Neukladať

en: Do you want to apply the template '%s'?
sk: Chcete použiť šablónu „%s”?

en: Apply template
sk: Použiť šablónu

en: _Replace
sk: _Nahradiť

en: Do you want to insert the contents of the file into the message body, or attach it to the email? | Do you want to insert the contents of the %d files into the message body, or attach them to the email?
sk[0]: Chcete vložiť obsah súboru do tela správy, alebo ho chcete pripojiť k správe ako prílohu?
sk[1]: Chcete vložiť obsah %d súborov do tela správy, alebo ich chcete pripojiť k správe ako prílohy?
sk[2]: Chcete vložiť obsah %d súborov do tela správy, alebo ich chcete pripojiť k správe ako prílohy?

en: Insert or attach?
sk: Vložiť, alebo pripojiť ako prílohu?

en: _Attach
sk: _Pripojiť

en: Quote format error at line %d.
sk: Chyba v tvare citácie na riadku %d.

en: You are about to reply to %d messages. Opening the windows could take some time. Do you want to continue?
sk: Chcete odpovedať na %d správ. Otvorenie všetkých okien môže chvíľu trvať. Chcete pokračovať?

en: Claws Mail process (%ld) received signal %ld
sk: Proces Claws Mail (%ld) prijal signál %ld

en: Claws Mail has crashed
sk: Claws Mail havaroval

en: %s.
    Please file a bug report and include the information below.
sk: %s.
    Prosím vyplňte správu o chybe a pridajte údaje uvedené nižšie.

en: Debug log
sk: Ladiaci záznam

en: Close
sk: Zavrieť

en: Save...
sk: Uložiť...

en: Create bug report
sk: Vytvoriť správu o chybe

en: Save crash information
sk: Uložiť informácie o havárii

en: Add New Person
sk: Pridať nový kontakt

en: Adding a new person requires at least one of the
    following values to be set:
     - Display Name
     - First Name
     - Last Name
     - Nickname
     - any email address
     - any additional attribute
    
    Click OK to keep editing this contact.
    Click Cancel to close without saving.
sk: Pridanie nového kontaktu vyžaduje nastavenie aspoň
    jednej hodnoty z nasledujúcich:
     - Zobrazené meno
     - Rodné meno
     - Priezvisko
     - Prezývka
     - emailová adresa
     - doplnkový atribút
    
    Zvoľte OK na pokračovanie v úprave kontaktu.
    Zvoľte Zrušiť na zatvorenie bez uloženia.

en: Adding a new person requires at least one of the
    following values to be set:
     - First Name
     - Last Name
     - any email address
     - any additional attribute
    
    Click OK to keep editing this contact.
    Click Cancel to close without saving.
sk: Pridanie nového kontaktu vyžaduje nastavenie aspoň
    jednej hodnoty z nasledujúcich:
     - Rodné meno
     - Priezvisko
     - emailová adresa
     - doplňujúci atribút
    
    Zvoľte OK na pokračovanie v úprave kontaktu.
    Zvoľte Zrušiť na zatvorenie bez uloženia.

en: Edit Person Details
sk: Upraviť údaje o kontakte

en: An Email address must be supplied.
sk: Musíte zadať emailovú adresu.

en: A Name and Value must be supplied.
sk: Musíte zadať názov a hodnotu.

en: Discard
sk: Zahodiť

en: Apply
sk: Použiť

en: Edit Person Data
sk: Upraviť údaje o kontakte

en: Choose a picture
sk: Vyberte obrázok

en: Failed to import image: 
    %s
sk: Zlyhal import obrázku: 
    %s

en: _Set picture
sk: _Nastaviť obrázok

en: _Unset picture
sk: _Zrušiť obrázok

en: Photo
sk: Fotografia

en: Display Name
sk: Zobrazené meno

en: Last Name
sk: Priezvisko

en: First Name
sk: Krstné meno

en: Nickname
sk: Prezývka

en: Value
sk: Hodnota

en: _User Data
sk: Údaje o _používateľovi

en: _Email Addresses
sk: _Emailové adresy

en: O_ther Attributes
sk: Ďalšie _atribúty

en: Failed to save image: 
    %s
sk: Zlyhalo uloženie obrázka: 
    %s

en: File appears to be OK.
sk: Súbor vyzerá byť v poriadku.

en: File does not appear to be a valid address book format.
sk: Súbor nemá platný formát adresára.

en: Could not read file.
sk: Nemožno čítať súbor.

en: Edit Addressbook
sk: Upraviť adresár

en:  Check File
sk:  Skontrolovať súbor

en: File
sk: Súbor

en: Add New Addressbook
sk: Pridať nový adresár

en: A Group Name must be supplied.
sk: Musíte zadať názov skupiny.

en: Edit group data
sk: Upraviť údaje skupiny

en: Group Name
sk: Názov skupiny

en: Available Addresses
sk: Dostupné adresy

en: Addresses in Group
sk: Adresy v skupine

en: Edit group details
sk: Upraviť podrobnosti skupiny

en: Add new group
sk: Pridať novú skupinu

en: Edit folder
sk: Upraviť zložku

en: Input the new name of folder:
sk: Zadajte nový názov zložky:

en: New folder
sk: Nová zložka

en: Input the name of new folder:
sk: Zadajte názov novej zložky:

en: File does not appear to be JPilot format.
sk: Súbor nemá JPilot formát.

en: Select JPilot File
sk: Vyberte súbor JPilot

en: Edit JPilot Entry
sk: Upraviť záznam JPilot

en: Additional e-Mail address item(s)
sk: Ďalšie emailové adresy

en: Add New JPilot Entry
sk: Pridať nový záznam JPilot

en: Edit LDAP - Select Search Base
sk: Úprava LDAP - Zvoľte základ vyhľadávania

en: Hostname
sk: Meno počítača

en: Search Base
sk: Báza vyhľadávania

en: Available Search Base(s)
sk: Dostupné bázy

en: Could not read Search Base(s) from server - please set manually
sk: Nemožno načítať bázu(y) vyhľadávania zo servera - prosím zadajte ručne

en: Could not connect to server
sk: Nemožno sa pripojiť k serveru

en: A Name must be supplied.
sk: Musíte zadať názov.

en: A Hostname must be supplied for the server.
sk: Musíte zadať názov servera.

en: At least one LDAP search attribute should be supplied.
sk: Musíte zadať aspoň jeden vyhľadávací atribút LDAP.

en: Connected successfully to server
sk: Úspešne pripojený k serveru

en: Edit LDAP Server
sk: Upraviť LDAP server

en: A name that you wish to call the server.
sk: Názov, ktorý chcete priradiť serveru.

en: This is the hostname of the server. For example, "ldap.example.org" may be appropriate for the "example.org" organization. An IP address may also be used. You may specify "localhost" if running an LDAP server on the same computer as Claws Mail.
sk: Toto je meno servera. Napríklad „ldap.mojadomena.sk” môže byť vhodné pre organizáciu „mojadomena.sk”. Môžete použiť aj adresu IP. Môžete zadať „localhost”, ak požadovaný server LDAP beží na rovnakom počítači ako Claws Mail.

en: Enable secure connection to the LDAP server via STARTTLS. Connection starts unencrypted and is secured by STARTTLS command. If connection fails, be sure to check the correct configuration in ldap.conf (TLS_CACERTDIR and TLS_REQCERT fields).
sk: Zapnúť bezpečné spojenie so serverom LDAP pomocou STARTTLS. Spojenie začína nešifrované a je zabezpečené príkazom STARTTLS. Ak spojenie zlyhá, overte správne nastavenie v ldap.conf (polia TLS_CACERTDIR a TLS_REQCERT).

en: Enable secure connection to the LDAP server via TLS. If connection fails, be sure to check the correct configuration in ldap.conf (TLS_CACERTDIR and TLS_REQCERT fields).
sk: Zapnúť bezpečné pripojenie so serverom LDAP pomocou TLS. Ak spojenie zlyhá, skontrolujte správne nastavenie v ldap.conf (polia TLS_CACERTDIR a TLS_REQCERT).

en: The port number that the server listens on. Port 389 is the default.
sk: Toto je číslo portu, na ktorom server počúva. Implicitne je nastavený port 389.

en:  Check Server
sk:  Overiť server

en: Press this button to test the connection to the server.
sk: Stlačte toto tlačidlo na vyskúšanie pripojenia k serveru.

en: This specifies the name of the directory to be searched on the server. Examples include:
      dc=claws-mail,dc=org
      ou=people,dc=domainname,dc=com
      o=Organization Name,c=Country
sk: Tu zadávate názov zložky, ktorá má byť prehľadaná na servere. Napríklad:
      dc=claws-mail,dc=sk
      ou=people,dc=menodomeny,dc=sk
      o=Meno organizácie,c=Krajina

en: Press this button to lookup the name of available directory names on the server.
sk: Stlačte toto tlačidlo na vyhľadanie názvov zložiek dostupných na servere.

en: Search Attributes
sk: Vyhľadávacie atribúty

en: A list of LDAP attribute names that should be searched when attempting to find a name or address.
sk: Zoznam atribútov LDAP, ktoré by mali byť prehľadávané pri hľadaní mena alebo adresy.

en:  Defaults
sk:  Štandardné

en: This resets the attribute names to a default value that should find most names and addresses during a name or address search process.
sk: Toto nastaví názvy atribútov naspäť na prednastavenú hodnotu, ktorá by mala nájsť najviac mien a atribútov počas vyhľadávania.

en: Max Query Age (secs)
sk: Max. trvanie požiadavky (v sekundách)

en: This defines the maximum period of time (in seconds) that an address search result is valid for address completion purposes. Search results are stored in a cache until this period of time has passed and then retired. This will improve the response time when attempting to search for the same name or address on subsequent address completion requests. The cache will be searched in preference to performing a new server search request. The default value of 600 seconds (10 minutes), should be sufficient for most servers. A larger value will reduce the search time for subsequent searches. This is useful for servers that have slow response times at the expense of more memory to cache results.
sk: Tu sa nastavuje doba (v sekundách), počas ktorej je výsledok vyhľadávania na dopĺňanie adresy platný. Výsledky sú počas tejto doby uložené v pamäti, po jej uplynutí sú vymazané. Toto by malo zlepšiť čas odozvy pri nasledujúcich vyhľadávaniach rovnakého mena alebo adresy. Prednastavená hodnota 600 sekúnd (10 minút) by mala byť postačujúca pre väčšinu serverov. Vyššia hodnota zlepší čas odozvy pri vyhľadávaní na pomalých serveroch za cenu väčšej spotreby pamäte.

en: Include server in dynamic search
sk: Zahrnúť server v dynamickom vyhľadávaní

en: Check this option to include this server for dynamic searches when using address completion.
sk: Zvoľte túto možnosť na zahrnutie tohoto servera do dynamického vyhľadávania pri použití dopĺňania adries.

en: Match names 'containing' search term
sk: Vyhľadať mená obsahujúce reťazec

en: Searches for names and addresses can be performed either using "begins-with" or "contains" search term. Check this option to perform a "contains" search; this type of search usually takes longer to complete. Note that for performance reasons, address completion uses "begins-with" for all searches against other address interfaces.
sk: Hľadanie mien a adries možno realizovať pomocou vyhľadávacích výrazov „začína” alebo ”obsahuje”. Zvoľte túto možnosť na vyhľadanie pomocou výrazu „obsahuje”. Toto zvyčajne zaberie viac času. Kvôli lepšiemu výkonu používa dokončovanie adries výraz „začína” pre všetky ostatné vyhľadávania.

en: Bind DN
sk: Priradiť DN

en: The LDAP user account name to be used to connect to the server. This is usually only used for protected servers. This name is typically formatted as: "cn=user,dc=claws-mail,dc=org". This is usually left empty when performing a search.
sk: Názov účtu LDAP, ktorý bude použitý na spojenie so serverom. Väčšinou je to potrebné len pre chránené servery. Meno je väčšinou v tvare „cn=meno,dc=claws-mail,dc=sk”. Pri vyhľadávaní je toto pole väčšinou ponechané prázdne.

en: Bind Password
sk: Heslo bind

en: The password to be used when connecting as the "Bind DN" user.
sk: Heslo, ktoré bude použité pri pripájaní sa ako používateľ „Bind DN”.

en: Show password
sk: Zobraziť heslo

en: Timeout (secs)
sk: Časový limit (v sekundách)

en: The timeout period in seconds.
sk: Časový limit v sekundách.

en: Maximum Entries
sk: Maximum záznamov

en: The maximum number of entries that should be returned in the search result.
sk: Najväčší počet vrátených výsledkov vyhľadávania.

en: Basic
sk: Základné

en: Extended
sk: Rozšírené

en: Add New LDAP Server
sk: Pridať nový LDAP server

[ctx: Window title]
en: Tags configuration
sk: Nastavenie značiek

[ctx: Window title]
en: Modify tags
sk: Zmeniť značky

en: Tag
sk: Značka

en: Delete tag
sk: Odstrániť značku

en: Do you really want to delete this tag?
sk: Naozaj chcete odstrániť túto značku?

en: Delete all tags
sk: Odstrániť všetky značky

en: Do you really want to delete all tags?
sk: Naozaj chcete odstrániť všetky značky?

en: You entered a reserved tag name, please choose another instead.
sk: Zadali ste rezervované meno značky, prosím, vyberte iné.

en: New tag:
sk: Nová značka:

en: Add the new tag
sk: Pridať novú začku

en: Delete the selected tag
sk: Zmazať zvolené značky

en: Choose the tag(s) for the message(s).
    Changes are immediately applied.
sk: Vyberte značku(y) správy.
    Zmeny sú aplikované okamžite.

en: File does not appear to be vCard format.
sk: Súbor nie je vo formáte vCard.

en: Select vCard File
sk: Vyberte súbor vCard

en: Edit vCard Entry
sk: Upraviť vCard záznam

en: Add New vCard Entry
sk: Pridať nový vCard záznam

en: Impossible to set the client certificate.
sk: Nemožno nastaviť certifikát klienta.

en: couldn't get xover range
sk: nemožno získať rozsah xover

en: couldn't get xhdr range
sk: nemožno získať rozsah xhdr

en: Please specify output directory and file to create.
sk: Prosím zadajte názov výstupného zložky a súboru.

en: Select stylesheet and formatting.
sk: Vyberte štýlopis a formátovanie.

en: File exported successfully.
sk: Súbor bol úspešne exportovaný.

en: The HTML output directory '%s'
    does not exist. Do you want to create it?
sk: Zložka výstupu HTML „%s”
    neexistuje. Chcete ju vytvoriť?

en: Create directory
sk: Vytvoriť zložku

en: Could not create output directory for HTML file:
    %s
sk: Nemožno vytvoriť zložku HTML výstupu:
    %s

en: Failed to Create Directory
sk: Zlyhalo vytvorenie zložky

en: Error creating HTML file
sk: Chyba pri vytváraní HTML súboru

en: Select HTML output file
sk: Zvoľte výstupný súbor HTML

en: HTML Output File
sk: Výstupný súbor HTML

en: B_rowse
sk: P_rehliadať

en: Stylesheet
sk: Štýlopis

en: None
sk: Žiadna

en: Default
sk: Štandardné

en: Full
sk: Plné

en: Custom
sk: Vlastné

en: Custom-2
sk: Vlastné-2

en: Custom-3
sk: Vlastné-3

en: Custom-4
sk: Vlastné-4

en: Full Name Format
sk: Formát celého mena

en: First Name, Last Name
sk: Rodné meno, priezvisko

en: Last Name, First Name
sk: Priezvisko, rodné meno

en: Color Banding
sk: Farebné značenie

en: Format Email Links
sk: Formátovať emailové odkazy

en: Format User Attributes
sk: Formátovať používateľské atribúty

en: Address Book:
sk: Adresár:

en: File Name:
sk: Meno súboru:

en: Open with Web Browser
sk: Otvoriť vo webovom prehliadači

en: Export Address Book to HTML File
sk: Exportovať adresár do HTML

en: _Previous
sk: _Predošlá

en: _Next
sk: Ďa_lšia

en: File Info
sk: Údaje o súbore

en: Format
sk: Formát

en: Please specify output directory and LDIF filename to create.
sk: Prosím zvoľte výstupnú zložku a meno súboru LDIF.

en: Specify parameters to format distinguished name.
sk: Zadajte parametre na formátovanie „distinguished name”.

en: LDIF Output Directory '%s'
    does not exist. OK to create new directory?
sk: Výstupná zložka LDIF „%s”
    neexistuje. Vytvoriť ho?

en: Create Directory
sk: Vytvoriť zložku

en: Could not create output directory for LDIF file:
    %s
sk: Nemožno vytvoriť výstupnú zložku LDIF:
    %s

en: Suffix was not supplied
sk: Nebola zadaná prípona

en: A suffix is required if data is to be used for an LDAP server. Are you sure you wish to proceed without a suffix?
sk: Prípona je potrebná, ak majú byť dáta používané na servere LDAP. Naozaj chcete  pokračovať bez prípony?

en: Error creating LDIF file
sk: Chyba pri vytváraní súboru LDIF

en: Select LDIF output file
sk: Zvoľte výstupný súbor LDIF

en: LDIF Output File
sk: Výstupný súbor LDIF

en: The address book Unique ID is used to create a DN that is formatted similar to:
      uid=102376,ou=people,dc=claws-mail,dc=org
sk: Jedinečné ID tohoto adresára bude použité na vytvorenie DN formátovaného približne takto:
      uid=102376,ou=people,dc=claws-mail,dc=org

en: The address book Display Name is used to create a DN that is formatted similar to:
      cn=John Doe,ou=people,dc=claws-mail,dc=org
sk: Zobrazované meno tohoto adresára bude použité na vytvorenie DN formátovaného takto:
      cn=Janko Hraško,ou=people,dc=claws-mail,dc=sk

en: The first Email Address belonging to a person is used to create a DN that is formatted similar to:
      mail=john.doe@domain.com,ou=people,dc=claws-mail,dc=org
sk: Prvá emailová adresa každého kontaktu bude použitá na vytvorenie DN formátovaného takto:
      mail=janko.hrasko@domena.sk,ou=people,dc=claws-mail,dc=sk

en: Suffix
sk: Prípona

en: The suffix is used to create a "Distinguished Name" (or DN) for an LDAP entry. Examples include:
      dc=claws-mail,dc=org
      ou=people,dc=domainname,dc=com
      o=Organization Name,c=Country
sk: Prípona je použitá na vytvorenie „Distinguished Name” (alebo DN) položky LDAP. Napríklad:
      dc=claws-mail,dc=sk
      ou=people,dc=menodomeny,dc=sk
      o=Meno organizácie,c=Krajina

en: Relative DN
sk: Relatívne DN

en: Unique ID
sk: Jedinečné ID

en: The LDIF file contains several data records that are usually loaded into an LDAP server. Each data record in the LDIF file is uniquely identified by a "Distinguished Name" (or DN). The suffix is appended to the "Relative Distinguished Name" (or RDN) to create the DN. Please select one of the available RDN options that will be used to create the DN.
sk: Súbor LDIF obsahuje viacero záznamov, ktoré sú zväčša zasielané na server LDAP. Každý záznam v súbore je odlíšený pomocou „Distinguished Name” (DN). Prípona je pridaná k „Relative Distinguished Name” (RDN), a spolu tvoria DN. Prosím vyberte jednu z možností RDN, ktorá bude použitá na vytvorenie DN.

en: Use DN attribute if present in data
sk: Použiť atribút DN ak sa nachádza v údajoch

en: The addressbook may contain entries that were previously imported from an LDIF file. The "Distinguished Name" (DN) user attribute, if present in the address book data, may be used in the exported LDIF file. The RDN selected above will be used if the DN user attribute is not found.
sk: Adresár môže obsahovať záznamy, ktoré boli predtým importované zo súboru LDIF. Atribút „Distinguished Name” (DN), ak sa nachádza medzi údajmi v adresári, môže byť použitý v exportovanom súbore LDIF. V prípade, že nebude atribút DN nájdený, bude použité vyššie zvolené RDN.

en: Exclude record if no Email Address
sk: Nezahrnúť záznam, ak nemá emailovú adresu

en: An addressbook may contain entries without Email Addresses. Check this option to ignore these records.
sk: Adresár môže obsahovať záznamy bez emailových adries. Zvoľte túto možnosť, ak si prajete takéto záznamy ignorovať.

en: Export Address Book to LDIF File
sk: Exportovať adresár do súboru LDIF

en: Distinguished Name
sk: Distguished Name

en: Export to mbox file
sk: Exportovať do súboru mbox

en: Locate the folder to export and specify the mbox file.
sk: Zvoľte zložku na export a zadajte súbor mbox.

en: Source folder:
sk: Zdrojová zložka:

en: Mbox file:
sk: Súbor mbox:

en: Target mbox filename can't be left empty.
sk: Musíte zadať názov cieľového súboru mbox.

en: Source folder can't be left empty.
sk: Musíte zadať názov zdrojovej zložky.

en: Couldn't find the source folder.
sk: Nemožno nájsť zadanú zdrojovú zložku.

en: Select exporting file
sk: Zvoľte súbor na exportovanie

en: Select folder to export
sk: Zvoľte zložku na export

en: Full Name
sk: Celé meno

en: Attributes
sk: Atribúty

en: Claws Mail Address Book
sk: Adresár Claws Mail

en: Name already exists but is not a directory.
sk: Názov už existuje, ale nie je to zložka.

en: No permissions to create directory.
sk: Nemáte práva na vytvorenie tejto zložky.

en: Name is too long.
sk: Názov je príliš dlhý.

en: Not specified.
sk: Nie je určený.

en: The file %s is missing! Do you want to use the backup file from %s?
sk: Súbor %s chýba! Chcete použiť záložný súbor z %s?

en: Could not copy %s to %s
sk: Nemožno kopírovať %s do %s

en: The file %s is empty or corrupted! Do you want to use the backup file from %s?
sk: Súbor %s je prázdny alebo poškodený! Chcete použiť záložný súbor z %s?

en: rule is not account-based
sk: pravidlo nie je závislé na účte

en: rule is account-based, matching the account currently used to retrieve messages
sk: pravidlo je závislé na účte, vyhovuje účtu práve použitému na získanie správ

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], matching the account currently used to retrieve messages
sk: pravidlo je závislé na účte [id=%d, názov='%s'], vyhovuje účtu práve použitému na získanie správ

en: NON_EXISTENT
sk: NE_EXISTUJÚCE

en: rule is account-based, not matching the account currently used to retrieve messages
sk: pravidlo je závislé na účte, nevyhovuje účtu práve použitému na získanie správ

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], not matching the account currently used to retrieve messages [id=%d, name='%s']
sk: pravidlo je závislé na účte [id=%d, názov='%s'], nevyhovuje účtu práve použitému na získanie správ [id=%d, názov='%s']

en: rule is not account-based, but all rules are applied on user request anyway
sk: pravidlo nie je závislé na účte, na žiadosť používateľa sú aplikované všetky pravidlá

en: rule is account-based, but all rules are applied on user request anyway
sk: pravidlo je závislé na účte, na žiadosť používateľa sú aplikované všetky pravidlá

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], but all rules are applied on user request anyway
sk: pravidlo je závislé na účte [id=%d, názov='%s'], na žiadosť používateľa sú aplikované všetky pravidlá

en: rule is account-based, skipped on user request
sk: pravidlo je závislé na účte, na žiadosť používateľa preskočené

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], skipped on user request
sk: pravidlo je závislé na účte [id=%d, názov='%s'], na žiadosť používateľa preskočené

en: rule is account-based, matching current account
sk: pravidlo je závislé na účte, vyhovuje práve použitému účtu

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], matching current account [id=%d, name='%s']
sk: pravidlo je závislé na účte [id=%d, názov='%s'], vyhovuje práve použitému účtu [id=%d, názov='%s']

en: rule is account-based, not matching current account
sk: pravidlo je závislé na účte, nevyhovuje práve použitému účtu

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], not matching current account [id=%d, name='%s']
sk: pravidlo je závislé na účte [id=%d, názov='%s'], nevyhovuje práve použitému účtu [id=%d, názov='%s']

en: applying action [ %s ]
sk: aplikovanie akcie [ %s ]

en: action could not apply
sk: akciu nemožno aplikovať

en: no further processing after action [ %s ]
sk: žiadne ďalšie spracovanie po akcii [ %s ]

en: processing rule '%s' [ %s ]
sk: spracovanie pravidla „%s” [ %s ]

en: processing rule <unnamed> [ %s ]
sk: spracovanie pravidla <bez mena> [ %s ]

en: disabled rule '%s' [ %s ]
sk: vypnuté pravidlo „%s” [ %s ]

en: disabled rule <unnamed> [ %s ]
sk: vypnuté pravidlo [ %s ]

en: undetermined
sk: neurčené

en: incorporation
sk: začlenenie

en: manually
sk: manuálne

en: folder processing
sk: spracovanie zložky

en: pre-processing
sk: pred-spracovanie

en: post-processing
sk: po-spracovanie

en: filtering message (%s%s%s)
    %smessage file: %s
    %s%s %s
    %s%s %s
    %s%s %s
    %s%s %s
sk: filtrovanie správy (%s%s%s)
    %ssúbor správy: %s
    %s%s %s
    %s%s %s
    %s%s %s
    %s%s %s

en: filtering message (%s%s%s)
    %smessage file: %s
sk: filtrovanie správy (%s%s%s)
    %ssúbor správy: %s

en: Inbox
sk: Prijaté

en: Sent
sk: Odoslané

en: Queue
sk: Front

en: Trash
sk: Kôš

en: Drafts
sk: Koncepty

en: Processing (%s)...
sk: Spracúvam (%s)...

en: Copying %s to %s...
sk: Kopírujem %s do %s...

en: Moving %s to %s...
sk: Presúvam %s do %s...

en: Updating cache for %s...
sk: Aktualizujem vyrovnávaciu pamäť zložky %s...

en: Processing messages...
sk: Spracúvam správy...

en: Synchronising %s for offline use...
sk: Synchronizujem %s na použitie pri odpojení...

en: A folder name cannot begin or end with a dot.
sk: Názov zložky nemôže začínať alebo končiť bodkou.

en: A folder name can not end with a space.
sk: Názov zložky nemôže končiť bodkou.

en: Select folder
sk: Zvoľte zložku

en: NewFolder
sk: Nová zložka

en: Inherit properties and processing rules from parent folder
sk: Zdediť vlastnosti a pravidlá spracovania z rodičovskej zložky

en: '%c' can't be included in folder name.
sk: Názov zložky nemôže obsahovať „%c”.

en: The folder '%s' already exists.
sk: Zložka „%s” už existuje.

en: Can't create the folder '%s'.
sk: Nemožno vytvoriť zložku „%s”.

en: Mark all re_ad
sk: Označiť _všetky ako prečítané

en: Mark all u_nread
sk: Označiť všetky ako _neprečítané

en: Mark all read recursi_vely
sk: Označiť všetky ako prečítané _rekurzívne

en: Mark all unread recursi_vely
sk: Označiť všetky ako neprečítané _rekurzívne

en: R_un processing rules
sk: Sp_ustiť pravidlá spracovania

en: _Search folder...
sk: Pre_hľadať zložku...

en: Open on start-up
sk: Otvoriť pri spustení

en: Process_ing...
sk: Spracovan_ie...

en: Empty _trash...
sk: V_yprázdniť kôš...

en: Send _queue...
sk: Odoslať _front...

en: Set Displayed columns
sk: Nastaviť zobrazované stĺpce

en: New
sk: Nový

en: Unread
sk: Neprečítané

en: Total
sk: Celkom

en: Setting folder info...
sk: Nastavujem informácie zložky...

en: Mark all as read
sk: Označiť všetky ako prečítané

en: Do you really want to mark all mails in this folder and its subfolders as read?
sk: Naozaj chcete označiť všetky správy tejto zložky a jej podzložiek ako prečítané?

en: Do you really want to mark all mails in this folder as read?
sk: Naozaj chcete označiť všetky správy tejto zložky ako prečítané?

en: Mark all as unread
sk: Označiť všetky ako neprečítané

en: Do you really want to mark all mails in this folder and its subfolders as unread?
sk: Naozaj chcete označiť všetky správy tejto zložky a jej podzložiek ako neprečítané?

en: Do you really want to mark all mails in this folder as unread?
sk: Naozaj chcete označiť všetky správy tejto zložky ako neprečítané?

en: Scanning folder %s/%s...
sk: Prehľadávanie zložky %s/%s...

en: Scanning folder %s...
sk: Prehľadávanie zložky %s...

en: Rebuild folder tree
sk: Obnoviť strom zložiek

en: Rebuilding the folder tree will remove local caches. Do you want to continue?
sk: Obnovenie stromu zložiek spôsobí vymazanie lokálnych vyrovnávacích pamätí. Chcete pokračovať?

en: Rebuilding folder tree...
sk: Obnovujem strom zložiek...

en: Scanning folder tree...
sk: Skenujem strom zložiek...

en: Couldn't scan folder %s
sk: Nemožno skenovať obsah zložky %s

en: Checking for new messages in all folders...
sk: Kontrolujem nové správy vo všetkých zložkách...

en: Closing folder %s...
sk: Zatváram zložku %s...

en: Opening folder %s...
sk: Otváram zložku %s...

en: Folder could not be opened.
sk: Zložku nemožno otvoriť.

en: Empty trash
sk: Vyprázdniť kôš

en: Delete all messages in trash?
sk: Vymazať všetky správy z koša?

en: _Empty trash
sk: _Vyprázdniť kôš

en: Offline warning
sk: Varovanie odpojenia

en: You're working offline. Override?
sk: Pracujete odpojený. Pripojiť?

en: Send queued messages
sk: Odoslať správy vo fronte

en: Send all queued messages?
sk: Odoslať všetky správy vo fronte?

en: Some errors occurred while sending queued messages.
sk: Pri odosielaní správ vo fronte nastali chyby.

en: Some errors occurred while sending queued messages:
    %s
sk: Pri odosielaní správ vo fronte nastali chyby:
    %s

en: Do you really want to copy folder '%s' in '%s'?
sk: Naozaj chcete kopírovať zložku „%s” do „%s”?

en: Do you really want to make folder '%s' a subfolder of '%s'?
sk: Naozaj chcete presunúť zložku „%s” ako podzložku „%s”?

en: Copy folder
sk: Kopírovať zložku

en: Move folder
sk: Presunúť zložku

en: Copying %s to %s...
sk: Kopírujem %s do %s...

en: Moving %s to %s...
sk: Presúvam %s do %s...

en: Source and destination are the same.
sk: Zdroj je identický s cieľom.

en: Can't copy a folder to one of its children.
sk: Nie je možné skopírovať zložku do jeho potomka.

en: Can't move a folder to one of its children.
sk: Nie je možné presunúť zložku do jeho potomka.

en: A folder cannot be moved between different mailboxes.
sk: Zložky nemožno presúvať medzi rôznymi schránkami.

en: Copy failed!
sk: Kopírovanie zlyhalo!

en: Move failed!
sk: Presun zlyhal!

en: Processing configuration for folder %s
sk: Nastavenie spracovania zložky %s

en: The destination folder can only be used to store subfolders.
sk: Zvolená cieľová zložka môže obsahovať len podzložky.

en: Newsgroup subscription
sk: Prihlásenie do diskusnej skupiny

en: Select newsgroups for subscription:
sk: Zvoľte diskusné skupiny, do ktorých sa chcete prihlásiť:

en: Find groups:
sk: Nájsť skupiny:

en:  Search
sk:  Vyhľadať

en: Newsgroup name
sk: Názov diskusnej skupiny

en: Messages
sk: Správy

en: Type
sk: Typ

en: _Refresh
sk: _Obnoviť

en: moderated
sk: moderovaná

en: read-only
sk: len na čítanie

en: unknown
sk: neznáme

en: Can't retrieve newsgroup list.
sk: Nemožno získať zoznam diskusných skupín.

en: Done.
sk: Hotovo.

en: %d newsgroups received (%s read)
sk: Prijatých %d diskusných skupín (prečítaných %s)

en: Claws Mail is a lightweight, fast and highly-configurable email client.
sk: Claws Mail je ľahký, rýchly a vysoko konfigurovateľný emailový klient.

en: For further information visit the Claws Mail website:
sk: Ďalšie informácie nájdete na webovej stránke Claws Mail:

en: For support and discussion subscribe to the Claws Mail users' mailing list:
sk: Na prístup k podpore a diskusii sa prihláste do emailovej konferencie používateľov Claws Mail:

en: Claws Mail is free software released under the GPL. If you wish to donate to the Claws Mail project you can do so at:
sk: Claws Mail je slobodný softvér vydaný pod licenciou GPL. Ak si prajete prispieť na projekt Claws Mail, môžete tak učiniť na:

en: Copyright (C) 1999-2023
    The Claws Mail Team
    and Hiroyuki Yamamoto
sk: Copyright (C) 1999 – 2023
    Tím Claws Mail
    a Hiroyuki Yamamoto

en: System Information
sk: Informácie o systéme

en: Locale: %s (charset: %s)
    Operating System: %s %s (%s)
sk: Jazyk: %s (kódovanie: %s)
    Operačný systém: %s %s (%s)

en: Locale: %s (charset: %s)
    Operating System: %s
sk: Jazyk: %s (kódovanie: %s)
    Operačný systém: %s

en: Locale: %s (charset: %s)
    Operating System: unknown
sk: Jazyk: %s (kódovanie: %s)
    Operačný systém: neznámy

en: The Claws Mail Team
sk: Tím Claws Mail

en: Previous team members
sk: Bývalí členovia tímu

en: The translation team
sk: Prekladateľský tím

en: Documentation team
sk: Dokumentačný tím

en: Icons
sk: Ikony

en: Contributors
sk: Prispievatelia

en: Compiled-in Features
sk: Zabudované funkcie

[ctx: compface]
en: adds support for the X-Face header
sk: pridáva podporu hlavičky X-Face

[ctx: Enchant]
en: adds support for spell checking
sk: pridáva podporu kontroly preklepov

[ctx: GnuTLS]
en: adds support for encrypted connections to servers
sk: pridáva podporu šifrovaných spojení so serverom

[ctx: iconv]
en: allows converting to and from different character sets
sk: umožňuje konverziu znakov medzi rôznymi kódovaniami

[ctx: IPv6]
en: adds support for IPv6 addresses
sk: pridáva podporu adries IPv6

[ctx: JPilot]
en: adds support for PalmOS addressbooks
sk: pridáva podporu adresárov PalmOS

[ctx: LDAP]
en: adds support for LDAP shared addressbooks
sk: pridáva podporu zdieľaných adresárov LDAP

[ctx: libetpan]
en: adds support for IMAP and NNTP servers
sk: pridáva podporu protokolu serverov IMAP a NNTP

[ctx: librSVG]
en: adds support for SVG themes
sk: pridáva podporu tém SVG

[ctx: libSM]
en: adds support for session handling
sk: pridáva podporu správy relácií

[ctx: NetworkManager]
en: adds support for detection of network connection changes
sk: pridáva podporu detekcie zmien sieťového pripojenia

[ctx: OAuth2]
en: adds support for OAuth2 authentication
sk: pridáva podporu autentifikácie OAuth2

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3, or (at your option) any later version.
sk: Tento program je voľne šíriteľný; môžete ho šíriť a/alebo ho upravovať tak, ako to popisuje GNU General Public License, licencia vydaná organizáciou Free Software Foundation, a to vo verzii 3 alebo (podľa svojho rozhodnutia) v akejkoľvek ďalšej verzii.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details.
sk: Tento program je šírený vo viere v jeho užitočnosť, ale BEZ AKEJKOĽVEK ZÁRUKY; a to i bez predpokladanej záruky PREDAJNOSTI, či VHODNOSTI NA URČITÝ ÚČEL. Ďalšie podrobnosti nájdete v GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program. If not, see
sk: Kópiu GNU General Public License by ste mali získať spoločne s týmto programom; ak to tak nie je, navštívte

en: Session statistics
sk: Štatistiky relácie

en: Started: %s
sk: Začatá: %s

en: Incoming traffic
sk: Došlá komunikácia

en: Received messages: %d
sk: Prijaté správy: %d

en: Spam messages: %d
sk: Spamové správy: %d

en: Outgoing traffic
sk: Odoslaná komunikácia

en: New/redirected messages: %d
sk: Nové/presmerované správy: %d

en: Replied messages: %d
sk: Odpovede na správy: %d

en: Forwarded messages: %d
sk: Presmerované správy: %d

en: Total outgoing messages: %d
sk: Odoslané správy celkom: %d

en: About Claws Mail
sk: O programe Claws Mail

en: _Info
sk: _Informácie

en: _Authors
sk: _Autori

en: _Features
sk: _Vlastnosti

en: _License
sk: _Licencia

en: _Release Notes
sk: _Poznámky k verzii

en: _Statistics
sk: Štati_stiky

en: Orange
sk: Oranžová

en: Red
sk: Červená

en: Pink
sk: Ružová

en: Sky blue
sk: Svetlomodrá

en: Blue
sk: Modrá

en: Green
sk: Zelená

en: Brown
sk: Hnedá

en: Grey
sk: Sivá

en: Light brown
sk: Svetlohnedá

en: Dark red
sk: Tmavočervená

en: Dark pink
sk: Tmavoružová

en: Steel blue
sk: Oceľovomodrá

en: Gold
sk: Zlatá

en: Bright green
sk: Svetlozelená

en: Magenta
sk: Fialová

en: Set mailbox order
sk: Nastaviť poradie schránok

en: Move mailboxes up or down to change the sort order in the Folder list.
sk: Presuňte schránky hore alebo dole na zmenu poradia v Zozname zložiek.

en: Mailboxes
sk: Schránky

en: Move the selected mailbox up
sk: Posunúť zvolenú schránku vyššie

en: Move the selected mailbox down
sk: Posunúť zvolenú schránku nižšie

en: No dictionary selected.
sk: Nie je zvolený žiadny slovník.

en: Couldn't initialize %s speller.
sk: Nemožno inicializovať kontrolu preklepov %s.

en: Couldn't initialize Enchant broker.
sk: Nemožno inicializovať Enchant broker.

en: Couldn't initialize %s dictionary:
sk: Nemožno inicializovať slovník %s:

en: No misspelled word found.
sk: Neboli nájdené žiadne preklepy.

en: Replace unknown word
sk: Nahradiť neznáme slovo

en: Replace "%s" with:
sk: Nahradiť „%s” s:

en: Holding down Control key while pressing Enter
    will learn from mistake.
sk: Ak pri stlačení Enter podržíte klávesu Control,
    program sa z chyby poučí.

en: More...
sk: Ďalšie...

en: "%s" unknown in dictionary '%s'
sk: „%s” neznáme v slovníku „%s”

en: Accept in this session
sk: Prijať v tejto relácii

en: Add to personal dictionary
sk: Pridať do osobného slovníka

en: Replace with...
sk: Nahradiť čím...

en: Check with %s
sk: Overiť pomocou %s

en: (no suggestions)
sk: (žiadne návrhy)

en: Dictionary: %s
sk: Slovník: %s

en: Use alternate (%s)
sk: Použiť alternatívny (%s)

en: Use both dictionaries
sk: Použiť oba slovníky

en: Check while typing
sk: Overovať pri písaní

en: The spell checker could not change dictionary.
    %s
sk: Kontrola preklepov nemohla zmeniť slovník.
    %s

en: The spell checker could not change the alternate dictionary.
    %s
sk: Kontrola preklepov nemohla zmeniť alternatívny slovník.
    %s

en: Failed: no service record found.
sk: Zlyhalo: nebol nájdený záznam služby.

en: Failed: network error.
sk: Zlyhalo: chyba siete.

en: Failed: unknown error (%d).
sk: Zlyhalo: neznáma chyba (%d).

en: Configuring...
sk: Nastavovanie...

en: Date
sk: Dátum

en: Date:
sk: Dátum:

en: From
sk: Od

en: From:
sk: Od:

en: Sender
sk: Odosielateľ

en: Sender:
sk: Odosielateľ:

en: Reply-To
sk: Odpovedať komu

en: To
sk: Komu

en: Cc
sk: Kópia

en: Bcc
sk: Slepá kópia

en: References
sk: Odkazy

en: References:
sk: Odkazy:

en: Subject
sk: Predmet

en: Subject:
sk: Predmet:

en: Comments
sk: Komentáre

en: Comments:
sk: Komentáre:

en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: Keywords:
sk: Kľúčové slová:

en: Newsgroups
sk: Diskusné skupiny

en: Organization
sk: Organizácia

en: Organization:
sk: Organizácia:

en: In reply to
sk: Odpoveď na

en: In reply to:
sk: Odpoveď na:

en: To or Cc
sk: Komu alebo Kópia

en: To or Cc:
sk: Komu alebo Kópia:

en: From, To or Subject
sk: Od, Komu alebo Predmet

en: From, To or Subject:
sk: Od, Komu alebo Predmet:

en: New message
sk: Nová správa

en: Unread message
sk: Neprečítaná správa

en: Message has been replied to
sk: Správa bola zodpovedaná

en: Message has been forwarded
sk: Správa bola poslaná ďalej

en: Message has been forwarded and replied to
sk: Správa bola presmerovaná a zodpovedaná

en: Message is in an ignored thread
sk: Správa je v ignorovanom vlákne

en: Message is in a watched thread
sk: Správa je v sledovanom vlákne

en: Message is spam
sk: Správa je považovaná za spam

en: Message has attachment(s)
sk: Správa má prílohy

en: Digitally signed message
sk: Správa je digitálne podpísaná

en: Encrypted message
sk: Správa je zašifrovaná

en: Message is signed and has attachment(s)
sk: Správa je digitálne podpísaná a má prílohy

en: Message is encrypted and has attachment(s)
sk: Správa je zašifrovaná a má prílohy

en: Marked message
sk: Správa je označená

en: Message is marked for deletion
sk: Správa je označená na odstránenie

en: Message is marked for moving
sk: Správa je označená na presunutie

en: Message is marked for copying
sk: Správa je označená na kopírovanie

en: Locked message
sk: Správa je uzamknutá

en: Folder (normal, opened)
sk: Zložka (obyčajná, otvorená)

en: Folder with read messages hidden
sk: Zložka so skrytými prečítanými správami

en: Folder contains marked messages
sk: Zložka obsahuje označené správy

en: IMAP folder which contains subfolders only
sk: Zložka IMAP, ktorá obsahuje len podzložky

en: IMAP mailbox showing only subscribed folders
sk: Poštová schránka IMAP zobrazujúca len vyžiadané zložky

en: Icon Legend
sk: Legenda k ikonám

en: The following icons are used to show the status of messages and folders:
sk: Nasledujúce ikony sú použité na zobrazenie stavu správ alebo zložiek:

en: Input password for %s on %s:
sk: Zadajte heslo pre %s na %s:

en: Input password for %s:
sk: Zadajte heslo pre %s:

en: Input password:
sk: Zadajte heslo:

en: Input password
sk: Zadajte heslo

en: Remember password for this session
sk: Zapamätať heslo počas tejto relácie

en: Remember this
sk: Zapamätať si

en: _Go to last error
sk: Prejsť na _poslednú chybu

en: Clear _Log
sk: Vyčistiť okno _záznamu

en: Warning:
sk: Upozornenie:

en: This URL was too long for displaying and
    has been truncated for safety. This message could be
    corrupted, malformed or part of some DoS attempt.
sk: Táto URL bola na zobrazenie príliš dlhá a kvôli
    bezpečnosti bola skrátená. Táto správa môže byť poškodená,
    zle formátovaná alebo sa môže jednať o nejaký pokus o DoS.

en: 
    
    Version:
sk: 
    
    Verzia:

en: Error:
sk: Chyba:

en: Plugin is not functional.
sk: Zásuvný modul je nefunkčný.

en: Select the Plugins to load
sk: Zvoľte zásuvné moduly, ktoré majú byť načítané

en: The following error occurred while loading %s:
    
    %s
sk: Pri načítaní %s nastala chyba:
    
    %s

en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: _Load...
sk: _Načítať...

en: _Unload
sk: _Odobrať

en: Description
sk: Popis

en: For more information about plugins see the %sClaws Mail website%s.
sk: Ďalšie informácie o zásuvnom module môžete nájsť na %swebovej stránke Claws Mail%s.

en: Click here to load one or more plugins
sk: Toto tlačidlo načíta jeden alebo viac zásuvných modulov

en: Unload the selected plugin
sk: Odobrať zvolený zásuvný modul

en: Loaded plugins
sk: Načítané zásuvné moduly

en: _Apply
sk: _Použiť

en: Page Index
sk: Obsah Stránky

en: _Hide
sk: _Skryť

en: Account
sk: Účet

en: all messages
sk: všetky správy

en: messages whose age is greater than # days
sk: správy, ktoré sú staršie ako # dní

en: messages whose age is less than # days
sk: správy, ktoré sú novšie ako # dní

en: messages whose age is greater than # hours
sk: správy, ktoré sú staršie ako # hodín

en: messages whose age is less than # hours
sk: správy, ktoré sú novšie ako # hodín

en: messages which contain S in the message body
sk: správy, ktorých telo obsahuje S

en: messages which contain S in the whole message
sk: správy, ktoré obsahujú S kdekoľvek

en: messages carbon-copied to S
sk: správy s kópiou v S

en: message is either To: or Cc: to S
sk: správa je buď To: alebo Cc: pre S

en: deleted messages
sk: vymazané správy

en: messages whose date is after requested date (time is optional)
sk: správy, ktorých dátum je po zadanom dátume (čas je voliteľný)

en: messages whose date is before requested date (time is optional)
sk: správy, ktorých dátum je pred zadaným dátumom (čas je voliteľný)

en: messages which contain S in the Sender field
sk: správy, ktoré obsahujú S v hlavičke Sender

en: true if execute "S" succeeds
sk: pravda, ak je „S” vykonané úspešne

en: messages originating from user S
sk: správy pochádzajúce od používateľa S

en: forwarded messages
sk: správy poslané ďalej

en: messages which contain S in any header name or value
sk: správy, ktoré obsahujú S v hociktorej hodnote alebo názve hlavičke

en: messages which contain S in the value of any header
sk: správy, ktoré obsahujú S v hodnote akejkoľvek hlavičky

en: messages which have attachments
sk: správy s prílohami

en: messages which contain S in Message-ID header
sk: správy, ktoré obsahujú S v hlavičke Message-ID

en: messages which contain S in In-Reply-To header
sk: správy, ktoré obsahujú S v hlavičke In-Reply-To

en: messages which are marked with color #
sk: správy, ktoré sú označené farbou #

en: locked messages
sk: zamknuté správy

en: messages which are in newsgroup S
sk: správy, ktoré sú v diskusnej skupine S

en: new messages
sk: nové správy

en: old messages
sk: staré správy

en: incomplete messages (not entirely downloaded)
sk: neúplné správy (nestiahnuté úplne)

en: messages which you have replied to
sk: správy, na ktoré ste odpovedali

en: read messages
sk: prečítané správy

en: messages which contain S in subject
sk: správy, ktoré obsahujú S v názve

en: messages whose score is equal to # points
sk: správy, ktorých ohodnotenie je rovné # bodov

en: messages whose score is greater than # points
sk: správy, ktorých ohodnotenie je väčšie ako # bodov

en: messages whose score is lower than # points
sk: správy, ktorých ohodnotenie je menšie ako # bodov

en: messages whose size is equal to # bytes
sk: správy, ktorých veľkosť je rovná # bajtov

en: messages whose size is greater than # bytes
sk: správy, ktorých veľkosť je väčšia ako # bajtov

en: messages whose size is smaller than # bytes
sk: správy, ktorých veľkosť je menšia ako # bajtov

en: messages which have been sent to S
sk: správy, odoslané S

en: messages which tags contain S
sk: správy, ktorých značky obsahujú S

en: messages which have tag(s)
sk: správy so značkami S

en: marked messages
sk: označené správy

en: unread messages
sk: neprečítané správy

en: messages which contain V in header H
sk: správy, ktoré obsahujú V v hlavičke H

en: messages which contain S in References header
sk: správy, ktoré obsahujú S v hlavičke References

en: messages returning 0 when passed to command - %F is message file
sk: správy, ktoré vracajú 0 po odovzdaní do príkazu – %F je súbor správy

en: logical AND operator
sk: logický operátor AND

en: logical OR operator
sk: logický operátor OR

en: logical NOT operator
sk: logický operátor NOT

en: case sensitive search
sk: záleží na veľkosti písmen

en: match using regular expressions instead of substring search
sk: zhoda pomocou regulárnych výrazov namiesto hľadania podreťazca

en: all filtering expressions are allowed, but cannot be mixed through logical operators with the expressions above
sk: povolené sú všetky filtrovacie výrazy, ale nemožno ich kombinovať pomocou logických operátorov s výrazmi vyššie

en: Extended Search
sk: Rozšírené vyhľadávanie

en: Extended Search allows the user to define criteria that messages must have in order to match and be displayed in the message list.
    The following symbols can be used:
sk: Rozšírené vyhľadávanie umožňuje používateľovi definovať kritériá, ktoré musia správy spĺňať, aby boli zobrazené v zozname správ.
    Môžu byť použité tieto symboly:

en: Something went wrong during search. Please check your logs.
sk: Počas hľadania sa prihodilo niečo zlé. Prosím, skontrolujte svoje záznamy.

en: From/To/Cc/Subject/Tag
sk: Od/Komu/Kópia/Predmet/Značka

en: Recursive
sk: Rekurzívne

en: Sticky
sk: Trvalé

en: Type-ahead
sk: Dynamické

en: Run on select
sk: Spustiť pri zvolení

en: C_lear
sk: Vy_mazať

en: Clear the current search
sk: Zrušiť súčasné vyhľadávanie

en: Edit search criteria
sk: Upraviť vyhľadávacie kritériá

en: _Information
sk: _Informácia

en: Information about extended symbols
sk: Informácie o rozšírených symboloch

en: E_dit
sk: _Upraviť

en: Correct%s
sk: Správne%s

en:  (expired)
sk:  (vypršané)

en: Owner
sk: Majiteľ

en: Signer
sk: Podpisovateľ

en: Name:
sk: Meno:

en: Organization:
sk: Organizácia:

en: Location:
sk: Umiestnenie:

en: Fingerprint:
sk: Odtlačok primárneho kľúča:

en: Signature status:
sk: Stav podpisu:

en: Expired on:
sk: Platnosť skončila:

en: Expires on:
sk: Dátum skončenia platnosti:

en: TLS certificate for %s
sk: Certifikát TLS pre %s

en: Certificate is for %s, but connection is to %s.
    You may be connecting to a rogue server.
sk: Certifikát je pre %s, ale spojenie je k %s.
    Môžete byť pripojený k podvodnému serveru.

en: Certificate for %s is unknown.
    %sDo you want to accept it?
sk: Certifikát pre %s je neznámy.
    %s Chcete ho prijať?

en: Correct
sk: Správne

en: Signature status: %s
sk: Stav podpisu: %s

en: _View certificate
sk: _Zobraziť certifikát

en: TLS certificate is invalid
sk: Certifikát TLS je neplatný

en: TLS certificate is unknown
sk: Certifikát TLS je neznámy

en: _Cancel connection
sk: _Zrušiť spojenie

en: _Accept and save
sk: _Prijať a uložiť

en: Certificate for %s is expired.
    %sDo you want to continue?
sk: Certifikát pre %s vypršal.
    %s Chcete ho prijať?

en: TLS certificate is invalid and expired
sk: Certifikát TLS je neplatný a vypršal

en: TLS certificate is expired
sk: Certifikát TLS vypršal

en: _Accept
sk: _Prijať

en: New certificate:
sk: Nový certifikát:

en: Known certificate:
sk: Známy certifikát:

en: Certificate for %s has changed.
    %sDo you want to accept it?
sk: Certifikát pre %s sa zmenil.
    %s Chcete ho prijať?

en: _View certificates
sk: _Zobraziť certifikáty

en: TLS certificate changed and is invalid
sk: Certifikát TLS sa zmenil a je neplatný

en: TLS certificate changed
sk: Certifikát TLS sa zmenil

en: Tags:
sk: Značky:

en: (No From)
sk: (bez Odosielateľa)

en: (No Subject)
sk: (bez Predmetu)

en: Error:
sk: Chyba:

en: Filename:
sk: Názov súboru:

en: Filesize:
sk: Veľkosť súboru:

en: Load Image
sk: Načítať obrázok

en: IMAP connection broken
sk: Spojenie IMAP prerušené

en: IMAP error on %s:
sk: Chyba IMAP na %s:

en: authenticated
sk: autentifikovaný

en: not authenticated
sk: neautentifikovaný

en: bad state
sk: zlý stav

en: stream error
sk: chyba streamu

en: parse error (very probably non-RFC compliance from the server)
sk: chyba spracovania (pravdepodobne server, ktorý nedodržiava štandard RFC)

en: connection refused
sk: spojenie odmietnuté

en: memory error
sk: chyba pamäte

en: fatal error
sk: fatálna chyba

en: protocol error (very probably non-RFC compliance from the server)
sk: chyba protokolu (pravdepodobne server, ktorý nedodržiava štandard RFC)

en: connection not accepted
sk: spojenie nebolo prijaté

en: APPEND error
sk: Chyba pri APPEND

en: NOOP error
sk: Chyba pri NOOP

en: LOGOUT error
sk: Chyba pri LOGOUT

en: CAPABILITY error
sk: Chyba pri CAPABILITY

en: CHECK error
sk: Chyba pri CHECK

en: CLOSE error
sk: Chyba pri CLOSE

en: EXPUNGE error
sk: Chyba pri EXPUNGE

en: COPY error
sk: Chyba pri COPY

en: UID COPY error
sk: Chyba pri UID COPY

en: CREATE error
sk: Chyba pri CREATE

en: DELETE error
sk: Chyba pri DELETE

en: EXAMINE error
sk: Chyba pri EXAMINE

en: FETCH error
sk: Chyba pri FETCH

en: UID FETCH error
sk: Chyba pri UID FETCH

en: LIST error
sk: Chyba pri LIST

en: LOGIN error
sk: Chyba pri LOGIN

en: LSUB error
sk: Chyba pri LSUB

en: RENAME error
sk: Chyba pri RENAME

en: SEARCH error
sk: Chyba pri SEARCH

en: UID SEARCH error
sk: Chyba pri UID SEARCH

en: SELECT error
sk: Chyba pri SELECT

en: STATUS error
sk: Chyba pri STATUS

en: STORE error
sk: Chyba pri STORE

en: UID STORE error
sk: Chyba pri UID STORE

en: SUBSCRIBE error
sk: Chyba pri SUBSCRIBE

en: UNSUBSCRIBE error
sk: Chyba pri UNSUBSCRIBE

en: STARTTLS error
sk: Chyba pri STARTTLS

en: INVAL error
sk: Chyba pri INVAL

en: EXTENSION error
sk: Chyba pri EXTENSION

en: SASL error
sk: Chyba pri SASL

en: TLS error
sk: Chyba TLS

en: Unknown error [%d]
sk: Neznáma chyba [%d]

en: 
    
    CRAM-MD5 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the CRAM-MD5 SASL plugin is installed.
sk: 
    
    Prihlásenie CRAM-MD5 funguje, len ak bola knižnica libetpan zostavená s podporou SASL, a je nainštalovaný zásuvný modul CRAM-MD5 SASL.

en: 
    
    DIGEST-MD5 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the DIGEST-MD5 SASL plugin is installed.
sk: 
    
    Prihlásenie DIGEST-MD5 funguje, len ak bola knižnica libetpan zostavená s podporou SASL, a je nainštalovaný zásuvný modul DIGEST-MD5 SASL.

en: 
    
    SCRAM-SHA-1 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the SCRAM SASL plugin is installed.
sk: 
    
    Prihlásenie CRAM-SHA-1 funguje, len ak bola knižnica libetpan zostavená s podporou SASL, a je nainštalovaný zásuvný modul SCRAM SASL.

en: 
    
    SCRAM-SHA-224 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the SCRAM SASL plugin is installed.
sk: 
    
    Prihlásenie CRAM-SHA-224 funguje, len ak bola knižnica libetpan zostavená s podporou SASL, a je nainštalovaný zásuvný modul SCRAM SASL.

en: 
    
    SCRAM-SHA-256 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the SCRAM SASL plugin is installed.
sk: 
    
    Prihlásenie CRAM-SHA-256 funguje, len ak bola knižnica libetpan zostavená s podporou SASL, a je nainštalovaný zásuvný modul SCRAM SASL.

en: 
    
    SCRAM-SHA-384 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the SCRAM SASL plugin is installed.
sk: 
    
    Prihlásenie CRAM-SHA-384 funguje, len ak bola knižnica libetpan zostavená s podporou SASL, a je nainštalovaný zásuvný modul SCRAM SASL.

en: 
    
    SCRAM-SHA-512 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the SCRAM SASL plugin is installed.
sk: 
    
    Prihlásenie CRAM-SHA-512 funguje, len ak bola knižnica libetpan zostavená s podporou SASL, a je nainštalovaný zásuvný modul SCRAM SASL.

en: 
    
    PLAIN logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the PLAIN SASL plugin is installed.
sk: 
    
    Prihlásenie PLAIN funguje, len ak bola knižnica libetpan zostavená s podporou SASL, a je nainštalovaný zásuvný modul PLAIN SASL.

en: 
    
    LOGIN logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the LOGIN SASL plugin is installed.
sk: 
    
    Prihlásenie LOGIN funguje, len ak bola knižnica libetpan zostavená s podporou SASL, a je nainštalovaný zásuvný modul LOGIN SASL.

en: 
    
    OAuth2 error. Check and correct your OAuth2 account preferences.
sk: 
    
    Chyba OAuth2. Skontrolujte a opravte nastavenia OAuth2 svojho účtu.

en: Connection to %s failed: login refused.%s
sk: Spojenie k %s zlyhalo: prihlásenie odmietnuté.%s

en: Connection to %s failed: login refused.%s
sk: Spojenie k %s zlyhalo: prihlásenie odmietnuté.%s

en: Connecting to %s failed
sk: Spojenie k %s zlyhalo

en: IMAP connection to %s has been disconnected. Reconnecting...
sk: Spojenie IMAP k %s bolo prerušené. Obnovujem...

en: Claws Mail needs network access in order to access the IMAP server.
sk: Na prístup k serveru IMAP potrebuje Claws Mail pripojenie k sieti.

en: Insecure connection
sk: Nezabezpečené spojenie

en: This connection is configured to be secured using TLS, but TLS is not available in this build of Claws Mail. 
    
    Do you want to continue connecting to this server? The communication would not be secure.
sk: Toto spojenie je nastavené tak, aby na zabezpečenie používalo TLS, ale v tomto zostavení Claws Mail nie je TLS dostupné. 
    
    Chcete pokračovať v pripájaní na tento server? Komunikácia nebude zabezpečená.

en: Con_tinue connecting
sk: Po_kračovať v pripájaní

en: Account '%s': Connecting to IMAP server: %s:%d...
sk: Účet „%s”: Pripájanie k serveru IMAP: %s: %d...

en: Can't connect to IMAP server: %s:%d
sk: Nemožno sa pripojiť k serveru IMAP: %s:%d

en: Can't connect to IMAP server: %s:%d
sk: Nemožno sa pripojiť k serveru IMAP: %s:%d

en: Can't start STARTTLS session.
sk: Nemožno vytvoriť reláciu STARTTLS.

en: Couldn't login to IMAP server %s.
sk: Nepodarilo sa pripojiť k IMAP serveru %s.

en: Couldn't login to IMAP server %s.
sk: Nepodarilo sa pripojiť k IMAP serveru %s.

en: Adding messages...
sk: Pridávam správy...

en: Copying messages...
sk: Kopírujem správy...

en: Search failed due to server error.
sk: Hľadanie zlyhalo kvôli chybe servera.

en: can't set deleted flags
sk: nemožno nastaviť príznak zmazania

en: can't expunge
sk: nemožno odstrániť

en: Looking for unsubscribed folders in %s...
sk: Hľadám neodoberané zložky v %s...

en: Looking for subfolders of %s...
sk: Hľadám podzložky %s...

en: can't create mailbox: LIST failed
sk: nemožno vytvoriť schránku: príkaz LIST zlyhal

en: can't create mailbox
sk: nemožno vytvoriť schránku

en: can't rename mailbox: %s to %s
sk: nemožno premenovať schránku: %s na %s

en: can't delete mailbox
sk: nemožno odstrániť schránku

en: LIST failed
sk: LIST zlyhal

en: Flagging messages...
sk: Označujem správy...

en: can't select folder: %s
sk: nemožno vybrať zložku: %s

en: Server requires STARTTLS to log in.
sk: Server na prihlásenie vyžaduje STARTTLS.

en: Can't refresh capabilities.
sk: Nepodarilo  sa obnoviť možnosti servera.

en: Connection to %s failed: server requires STARTTLS, but Claws Mail has been compiled without STARTTLS support.
sk: Pripojenie k %s zlyhalo: server vyžaduje STARTTLS, ale Claws Mail bol zostavený bez podpory STARTTLS.

en: Server logins are disabled.
sk: Tento server neumožňuje prihlásenie.

en: Fetching message...
sk: Sťahujem správu...

en: Expunging deleted messages...
sk: Odstrániť vymazané správy...

en: can't set deleted flags: %d
sk: nemožno nastaviť príznaky zmazania: %d

en: You have one or more IMAP accounts defined. However this version of Claws Mail has been built without IMAP support; your IMAP accounts are disabled.
    
    You probably need to install libetpan and recompile Claws Mail.
sk: Máte definovaný jeden alebo viac účtov IMAP. Avšak táto verzia Claws Mail bola zostavená bez podpory IMAP, Vaše účty IMAP sú deaktivované.
    
    Pravdepodobne potrebujete nainštalovať knižnicu „libetpan” a znovu zostaviť Claws Mail.

en: Create _new folder...
sk: Vytvoriť _novú zložku...

en: _Rename folder...
sk: _Premenovať zložku...

en: M_ove folder...
sk: _Presunúť zložku...

en: Cop_y folder...
sk: _Kopírovať zložku...

en: _Delete folder...
sk: _Odstrániť zložku...

en: Synchronise
sk: Synchronizovať

en: Down_load messages
sk: S_tiahnuť správy

en: S_ubscriptions
sk: _Odoberané zložky

en: _Subscribe...
sk: O_doberať...

en: _Unsubscribe...
sk: _Odhlásiť sa...

en: _Check for new messages
sk: P_rijať nové správy

en: C_heck for new folders
sk: S_kontrolovať nové zložky

en: R_ebuild folder tree
sk: O_bnoviť strom zložiek

en: Show only subscribed _folders
sk: Zobraziť len odoberané _zložky

en: Input the name of new folder:
    (if you want to create a folder to store subfolders
    only and no mail, append '/' to the folder name)
sk: Zadajte názov novej zložky:
    (ak chcete vytvoriť zložku len na uchovávanie podzložiek,
    teda bez správ, pridajte na koniec mena „/”)

en: Input new name for '%s':
sk: Zadajte nový názov pre „%s”:

en: Rename folder
sk: Premenovať zložku

en: The folder could not be renamed.
    The new folder name is not allowed.
sk: Nemožno premenovať zložku.
    Nový názov je neprípustný.

en: Select folder to move folder '%s' to
sk: Zvoľte cieľovú zložku na presun zložky „%s”

en: Select folder to copy folder '%s' to
sk: Zvoľte cieľovú zložku na kopírovanie zložky „%s”

en: All folders and messages under '%s' will be permanently deleted.
    Recovery will not be possible.
    
    Do you really want to delete?
sk: Všetky zložky a správy v „%s” budú trvalo odstránené.
    Ich obnovenie nebude možné
    
    Naozaj chcete pokračovať?

en: Can't remove the folder '%s'.
sk: Nemožno odstrániť zložku „%s”.

en: Do you want to search for unsubscribed subfolders of '%s'?
sk: Naozaj chcete vyhľadať neodoberané podzložky „%s”?

en: Search recursively
sk: Hľadať rekurzívne

en: Subscriptions
sk: Odoberané zložky

en: _Search
sk: _Hľadať

en: Choose a subfolder of %s to subscribe to:
sk: Zvoľte podzložku %s, ktorú chcete odoberať:

en: Subscribe
sk: Odoberať

en: All of them
sk: Všetky

en: This folder is already subscribed and has no unsubscribed subfolders.
    
    If there are new folders, created and subscribed to from another client, use "Check for new folders" at the mailbox's root folder.
sk: Túto zložku už odoberáte. Nemá žiadne neodoberané podzložky.
    
    Ak existujú nové podzložky, vytvorené a prihlásené na odber z iného poštového klienta, použite voľbu „Skontrolovať nové zložky” koreňovej zložky poštovej schránky.

en: Do you want to %s the '%s' folder?
sk: Naozaj chcete %s zložku „%s”?

en: subscribe
sk: odoberať

en: unsubscribe
sk: odhlásiť

en: Apply to subfolders
sk: Použiť aj na podzložky

en: _Subscribe
sk: _Odoberať

en: _Unsubscribe
sk: _Odhlásiť sa

en: Import mbox file
sk: Importovať súbor mbox

en: Locate the mbox file and specify the destination folder.
sk: Zvoľte importovaný mbox súbor a cieľovú zložku.

en: Destination folder:
sk: Cieľová zložka:

en: Source mbox filename can't be left empty.
sk: Musíte zadať názov zdrojového súboru mbox.

en: Destination folder is not set.
    Import mbox file to the Inbox folder?
sk: Nebola zadaná cieľová zložka.
    Chcete naimportovať správy do zložky Doručené?

en: Can't find the destination folder.
sk: Nemožno nájsť cieľovú zložku.

en: Importing mbox file...
sk: Import súboru mbox...

en: Select importing file
sk: Zvoľte súbor na importovanie

en: Select folder to import to
sk: Zvoľte zložku na import

en: Please specify address book name and file to import.
sk: Prosím zvoľte názov adresára a súboru na import.

en: Select and rename LDIF field names to import.
sk: Zvoľte a premenujte názvy LDIF polí na import.

en: File imported.
sk: Súbor importovaný.

en: Please select a file.
sk: Prosím zvoľte súbor.

en: Address book name must be supplied.
sk: Musíte zadať názov adresára.

en: LDIF file imported successfully.
sk: Súbor LDIFbol úspešne importovaný.

en: Select LDIF File
sk: Zvoľte súbor LDIF

en: Specify the name for the address book that will be created from the LDIF file data.
sk: Zadajte názov adresára, ktorý bude vytvorený z údajov súboru LDIF.

en: File Name
sk: Názov súboru

en: The full file specification of the LDIF file to import.
sk: Úplné určenie importovaného súboru LDIF.

en: Select the LDIF file to import.
sk: Zvoľte súbor LDIF na importovanie.

en: S
sk: V

en: LDIF Field Name
sk: Názov LDIF poľa

en: Attribute Name
sk: Názov atribútu

en: LDIF Field
sk: LDIF pole

en: Attribute
sk: Atribút

en: Choose the LDIF field that will be renamed or selected for import in the list above. Reserved fields (marked with a tick in the "R" column), are automatically imported and cannot be renamed. A single click in the Select ("S") column will select the field for import with a tick. A single click anywhere in the row will select that field for rename in the input area below the list. A double click anywhere in the row will also select the field for import.
sk: Vyberte pole LDIF, ktoré bude premenované alebo zvolené na import do zoznamu hore. Vyhradené polia (označené značkou v stĺpci „R”) sú importované automaticky a nemožno ich premenovať. Kliknutie v stĺpci Vybrať („S”) pridá pole medzi importované. Kliknutie kdekoľvek inde v riadku umožní premenovať pole vo vstupnom riadku pod zoznamom. Dvojklik kdekoľvek v riadku pridá pole medzi importované polia.

en: The LDIF field can be renamed to the User Attribute name.
sk: Pole ldif možno premenovať na názov používateľského atribútu.

en: Select for Import
sk: Zvoľte na import

en: Select the LDIF field for import into the address book.
sk: Vyberte pole LDIF na import do adresára.

en:  Modify
sk:  Zmeniť

en: This button will update the list above with the data supplied.
sk: Toto tlačidlo aktualizuje horný zoznam poskytnutými údajmi.

en: Records Imported:
sk: Importované záznamy:

en: Import LDIF file into Address Book
sk: Importovať súbor LDIF do adresára

en: Proceed
sk: Pokračovať

en: Error importing MUTT file.
sk: Chyba pri importovaní súboru MUTT.

en: Select MUTT File
sk: Zvoľte súbor MUTT

en: Import MUTT file into Address Book
sk: Importovať súbor MUTT do adresára

en: Please select a file to import.
sk: Prosím zvoľte súbor na import.

en: Error importing Pine file.
sk: Chyba pri importovaní súboru Pine.

en: Select Pine File
sk: Vyberte súbor Pine

en: Import Pine file into Address Book
sk: Importovať súbor Pine do adresára

en: Claws Mail needs network access in order to get mails.
sk: Claws Mail  potrebuje na prijatie pošty pripojenie k sieti.

en: %s failed
sk: %s zlyhal

en: Retrieving new messages
sk: Prijímam nové správy

en: Standby
sk: Čakajte

en: Cancelled
sk: Zrušené

en: Retrieving
sk: Prijímam

en: Done (%d message (%s) received) | Done (%d messages (%s) received)
sk[0]: Hotovo (%d správa (%s) prijatá)
sk[1]: Hotovo (%d správy (%s) prijaté)
sk[2]: Hotovo (%d správ (%s) prijatých)

en: Done (no new messages)
sk: Hotovo (žiadne nové správy)

en: Connection failed
sk: Spojenie zlyhalo

en: Auth failed
sk: Autentifikácia zlyhala

en: Locked
sk: Správa je zamknutá

en: Timeout
sk: Časový limit

en: Finished (%d new message) | Finished (%d new messages)
sk[0]: Dokončené (%d nová správa)
sk[1]: Dokončené (%d nové správy)
sk[2]: Dokončené (%d nových správ)

en: Finished (no new messages)
sk: Dokončené (žiadne nové správy)

en: %s: Retrieving new messages
sk: %s: Prijímam nové správy

en: Account '%s': Connecting to POP3 server: %s:%d...
sk: Účet „%s”: Pripájanie k serveru POP3: %s:%d...

en: Can't connect to POP3 server: %s:%d
sk: Nepodarilo sa pripojiť k serveru POP3: %s:%d

en: Can't connect to POP3 server: %s:%d
sk: Nepodarilo sa pripojiť k serveru POP3: %s:%d

en: Authenticating...
sk: Autentifikácia...

en: Retrieving messages from %s (%s)...
sk: Prijímanie správ z %s (%s)...

en: Getting the number of new messages (STAT)...
sk: Získavam počet nových správ (STAT)...

en: Getting the number of new messages (LAST)...
sk: Získavam počet nových správ (LAST)...

en: Getting the number of new messages (UIDL)...
sk: Získavam počet nových správ (UIDL)...

en: Getting the size of messages (LIST)...
sk: Získavam veľkosť správ (LIST)...

en: Quitting
sk: Odpájam sa

en: Retrieving message (%d / %d) (%s / %s)
sk: Prijímam správu (%d / %d) (%s / %s)

en: Retrieving (%d message (%s) received) | Retrieving (%d messages (%s) received)
sk[0]: Prijímam (%d správa (%s) prijatá)
sk[1]: Prijímam (%d správy (%s) prijaté)
sk[2]: Prijímam (%d správ (%s) prijatých)

en: Connection to %s:%d failed.
sk: Spojenie k %s:%d zlyhalo.

en: Error occurred while processing mail.
sk: Pri spracovávaní pošty nastala chyba.

en: Error occurred while processing mail:
    %s
sk: Pri spracovávaní pošty nastala chyba:
    %s

en: No disk space left.
sk: Na disku už nie je miesto.

en: Can't write file.
sk: Nemožno zapisovať do súboru.

en: Socket error.
sk: Chyba soketu.

en: Socket error on connection to %s:%d.
sk: Chyba soketu pri pripojení k %s:%d.

en: Connection closed by the remote host.
sk: Vzdialený hostiteľ ukončil spojenie.

en: Connection to %s:%d closed by the remote host.
sk: Vzdialený hostiteľ %s:%d ukončil spojenie.

en: Mailbox is locked.
sk: Poštová schránka je zamknutá.

en: Mailbox is locked:
    %s
sk: Poštová schránka je zamknutá:
    %s

en: Authentication failed.
sk: Autentifikácia zlyhala.

en: Authentication failed:
    %s
sk: Autentifikácia zlyhala:
    %s

en: Session timed out. You may be able to recover by increasing the timeout value in Preferences/Other/Miscellaneous.
sk: Vypršal limit relácie. Môže pomôcť úprava (zvýšenie) hodnoty časového limitu spojení v Nastavenia/Ostatné/Rôzne.

en: Connection to %s:%d timed out.
sk: Spojenie k %s:%d zlyhalo.

en: Incorporation cancelled
sk: Začleňovanie zrušené

en: seconds
sk: sekúnd

en: minute | minutes
sk[0]: minúta
sk[1]: minúty
sk[2]: minúty

en: hour | hours
sk[0]: hodina
sk[1]: hodiny
sk[2]: hodín

en: %s%sYou're working offline. Override for %d %s?
sk: %s%sPracujete odpojený. Zmeniť na nasledujúcich %d %s?

en: %s%sYou're working offline. Override?
sk: %s%sPracujete odpojený. Pripojiť?

en: On_ly once
sk: _Len raz

en: LDAP error (search): for attribute '%s': %d (%s)
sk: Chyba LDAP (hľadať): atribút „%s”: %d (%s)

en: LDAP error (modify): for DN '%s': %d (%s)
sk: Chyba LDAP (zmeniť): DN „%s”: %d (%s)

en: Some SN
sk: Niektoré SN

en: LDAP error (rename): from '%s' to '%s': %d (%s)
sk: Chyba LDAP (premenovať): z „%s” na „%s”: %d (%s)

en: LDAP (search): successful
sk: LDAP (hľadať): úspešné

en: LDAP error (search): %d (%s)
sk: Chyba LDAP (hľadať): %d (%s)

en: Nick Name
sk: Prezývka

en: File '%s' already exists.
    Can't create folder.
sk: Súbor „%s” už existuje.
    Zložku nemožno vytvoriť.

en: Configuration for %s found.
    Do you want to migrate this configuration?
sk: Bolo nájdené nastavenie pre %s.
    Chcete konvertovať toto nastavenie?

en: 
    
    Your Sylpheed filtering rules can be converted by a
    script available at %s.
sk: 
    
    Vaše filtrovacie pravidlá z aplikácie Sylpheed môžete
    previesť do Claws Mail pomocou skriptu dostupného na
    %s.

en: Keep old configuration
sk: Zachovať pôvodné nastavenie

en: Keeping a backup will allow you to go back to an older version, but may take a while if you have cached IMAP or News data, and will take some extra room on your disk.
sk: Zachovanie pôvodného nastavenia vám umožní vrátiť sa k staršej verzii, ale môže chvíľu trvať, najmä ak máte viacero dočasných súborov pre údaje IMAP alebo NNTP, a zaberie viac miesta na disku.

en: Migration of configuration
sk: Migrácia konfigurácie

en: Copying configuration... This may take a while...
sk: Kopírujem konfiguráciu... Môže to nejakú dobu trvať...

en: Migration failed!
sk: Migrácia zlyhala!

en: Migrating configuration...
sk: Migrujem konfiguráciu...

en: (or older)
sk: (alebo staršia)

en: The following plugin failed to load. Check the Plugins configuration for more information:
    %s | The following plugins failed to load. Check the Plugins configuration for more information:
    %s
sk[0]: Nasledujúci zásuvný modul nemožno načítať. Ďalšie informácie nájdete v nastavení zásuvných modulov.
    %s
sk[1]: Nasledujúce zásuvné moduly nemožno načítať. Ďalšie informácie nájdete v nastavení zásuvných modulov.
    %s
sk[2]: Nasledujúce zásuvné moduly nemožno načítať. Ďalšie informácie nájdete v nastavení zásuvných modulov.
    %s

en: Claws Mail has detected a configured mailbox, but it is incomplete. It is possibly due to a failing IMAP account. Use "Rebuild folder tree" on the mailbox parent folder's context menu to try to fix it.
sk: Claws Mail našiel nakonfigurovanú schránku, ale nie je úplná. Toto je pravdepodobne spôsobené zlyhávajúcim účtom IMAP. Na pokus o jej opravu použite voľbu „Obnoviť strom zložiek” z kontextového menu koreňovej zložky.

en: Claws Mail has detected a configured mailbox, but could not load it. It is probably provided by an out-of-date external plugin. Please reinstall the plugin and try again.
sk: Claws Mail našiel nakonfigurovanú poštovú schránku, ale nemožno ju načítať. Pravdepodobne je vytvorená zastaralým zásuvným modulom. Prosím, znova nainštalujte zásuvný modul a skúste znova.

en: Missing filename
sk: Chýba meno súboru

en: Cannot open filename for reading
sk: Súbor nemožno otvoriť na čítanie

en: Malformed header
sk: Nesprávny formát hlavičky

en: Duplicated 'To:' header
sk: Duplikovaná hlavička „To:”

en: Missing required 'To:' header
sk: Chýba vyžadovaná hlavička „To:”

en: %s. Try -h or --help for usage.
sk: %s. Skúste -h alebo --help na zobrazenie pomocníka.

en: Missing file argument for option %s
sk: Chýba argument súbor voľby %s

en: Missing or empty uri argument for option %s
sk: Chýba alebo prázdny argument uri voľby %s

en: Missing uri argument for option %s
sk: Chýba argument uri voľby %s

en: Missing at least one non-empty file argument for option %s
sk: Chýba aspoň jeden neprázdny argument súbor voľby %s

en: Missing folder, type and request arguments for option %s
sk: Chýbajú argumenty zložka, typ a požiadavka voľby %s

en: Missing type and request arguments for option %s
sk: Chýbajú argumenty typ a požiadavka voľby %s

en: Missing request argument for option %s
sk: Chýba argument požiadavka voľby %s

en: Usage: %s [OPTION]...
sk: Použitie: %s [VOĽBY]...

en:   --compose [address]    open composition window
sk:   --compose [adresa]     otvorí okno na písanie novej správy

en:   --compose-from-file file
                             open composition window with data from given file;
                             use - as file name for reading from standard input;
                             content format: headers first (To: required) until an
                             empty line, then mail body until end of file.
sk:   --compose-from-file súbor
                             otvorí okno novej správy s údajmi získanými zo zadaného súboru;
                             na čítanie zo štandardného vstupu použite ako meno súboru -;
                             formát obsahu: najprv hlavičky (To: povinné) – až po prázdny
                             riadok, potom telo správy – až do konca súboru.

en:   --subscribe uri        subscribe to the given URI if possible
sk:   --subscribe [uri]      prihlási k odberu zadanej URI, ak je to možné

en:   --attach file1 [file2]...
                             open composition window with specified files
                             attached
sk:   --attach súbor1 [súbor2]...
                             otvorí okno na písanie novej správy s pripojenými
                             zadanými súbormi

en:   --insert file1 [file2]...
                             open composition window with specified files
                             inserted
sk:   --insert súbor1 [súbor2]...
                             otvorí okno na písanie novej správy s pripojenými
                             zadanými súbormi

en:   --receive              receive new messages
sk:   --receive              prijme nové správy

en:   --receive-all          receive new messages of all accounts
sk:   --receive-all          prijme nové správy zo všetkých účtov

en:   --cancel-receiving     cancel receiving of messages
sk:   --cancel-receiving     zruší prijímanie nových správ

en:   --cancel-sending       cancel sending of messages
sk:   --cancel-sending       zruší odosielanie správ

en:   --search folder type request [recursive]
                             searches mail
                             folder ex.: "#mh/Mailbox/inbox" or "Mail"
                             type: s[ubject],f[rom],t[o],e[xtended],m[ixed] or g: tag
                             request: search string
                             recursive: false if arg. starts with 0, n, N, f or F
sk:   --search zložka typ text [rekurzívne]
                             hľadá v emailoch
                             zložka, napr.: „#mh/Mailbox/inbox” alebo „Mail”
                             typ: s[ubject],f[rom],t[o],e[xtended],m[ixed] alebo g: značka
                             text: hľadaný reťazec
                             rekurzívne: nepravda, ak arg. začína 0, n, N, f alebo F

en:   --send                 send all queued messages
sk:   --send                 pošle všetky správy vo výstupnej fronte

en:   --status [folder]...   show the total number of messages
sk:   --status [zložka]...   zobrazí celkový počet správ

en:   --status-full [folder]...
                             show the status of each folder
sk:   --status-full [zložka]...
                             zobrazí stav každej zložky

en:   --statistics           show session statistics
sk:   --statistics           zobrazí štatistiky relácie

en:   --reset-statistics     reset session statistics
sk:   --reset-statistics     vymaže štatistiky relácie

en:   --select folder[/msg]  jump to the specified folder/message
                             folder is a folder id like 'folder/sub_folder', a file:// uri or an absolute path
sk:   --select zložka[/správa]
                             prejde do zadanej zložky/správy
                             zložka je identifikátor zložky, napr. „zložka/pod_zložka”, URI file:// alebo absolútna cesta

en:   --online               switch to online mode
sk:   --online               prepne do online režimu

en:   --offline              switch to offline mode
sk:   --offline              prepne do odpojeného režimu

en:   --exit --quit -q       exit Claws Mail
sk:   --exit --quit -q       ukončí Claws Mail

en:   --debug -d             debug mode
sk:   --debug -d             ladiaci mód

en:   --toggle-debug         toggle debug mode
sk:   --toggle-debug         prepne ladiaci mód

en:   --help -h              display this help
sk:   --help -h              zobrazí tohoto pomocníka

en:   --version -v           output version information
sk:   --version -v           zobrazí informácie o verzii

en:   --version-full -V      output version and built-in features information
sk:   --version-full -V      zobrazí informácie o verzii a zabudovaných funkciách

en:   --config-dir           output configuration directory
sk:   --config-dir           výstupný konfiguračný adresár

en:   --alternate-config-dir directory
                             use specified configuration directory
sk:   --alternate-config-dir [adresár]
                             použiť zadaný konfiguračný adresár

en:   --geometry -geometry [WxH][+X+Y]
                             set geometry for main window
sk:   --geometry -geometry [WxH][+X+Y]
                             nastaví geometriu hlavného okna

en: Missing directory argument for option %s
sk: Chýba argument adresár voľby %s

en: Missing geometry argument for option %s
sk: Chýba argument geometria voľby %s

en: Missing folder argument for option %s
sk: Chýba argument zložka voľby %s

en: Unknown option %s
sk: Neznáma voľby %s

en: Processing (%s)...
sk: Spracovanie (%s)...

en: top level folder
sk: zložka najvyššej úrovne

en: Queued messages
sk: Správy vo fronte

en: Some unsent messages are queued. Exit now?
sk: Vo fronte sú neodoslané správy. Ukončiť program?

en: NetworkManager: network is online.
sk: NetworkManager: sieť je pripojená.

en: NetworkManager: network is offline.
sk: NetworkManager: sieť nie je pripojená.

en: _File
sk: _Súbor

en: _View
sk: Zo_braziť

en: _Configuration
sk: Nastav_enie

en: _Add mailbox
sk: Pridať m_ailbox

en: Change mailbox order...
sk: Zmeniť poradie schránok...

en: _Import mbox file...
sk: _Importovať súbor mbox...

en: _Export to mbox file...
sk: _Exportovať do súboru mbox...

en: _Export selected to mbox file...
sk: Exportovať _výber do súboru mbox...

en: Empty all _Trash folders
sk: Vyčistiť všetky _koše

en: _Save email as...
sk: _Uložiť email ako...

en: _Save part as...
sk: _Uložiť časť ako...

en: Page setup...
sk: Nastavenie strany...

en: _Print...
sk: _Tlačiť...

en: Synchronise folders
sk: S_ynchronizovať zložky

en: E_xit
sk: _Skončiť

en: Select _thread
sk: Zvoliť _vlákno

en: _Find in current message...
sk: _Nájsť v aktuálnej správe...

en: _Quick search
sk: _Rýchle vyhľadanie

en: Show or hi_de
sk: _Ukázať alebo skryť

en: _Toolbar
sk: Panel nás_trojov

en: Set displayed _columns
sk: Nastav_iť zobrazované stĺpce

en: In _folder list...
sk: V _zozname zložiek...

en: In _message list...
sk: V zozname _správ..

en: La_yout
sk: Rozmiestnenie _okien

en: _Sort
sk: _Radiť

en: _Attract by subject
sk: Zos_kupiť podľa predmetu

en: E_xpand all threads
sk: _Rozbaliť všetky vlákna

en: Co_llapse all threads
sk: Zba_liť všetky vlákna

en: _Go to
sk: Pre_jsť na

en: _Previous message
sk: _Predošlá správa

en: _Next message
sk: Ďa_lšia správa

en: P_revious unread message
sk: P_redchádzajúca neprečítaná správa

en: N_ext unread message
sk: Ďalšia _neprečítaná správa

en: Previous ne_w message
sk: Predchádzajúca no_vá správa

en: Ne_xt new message
sk: Ďalšia no_vá správa

en: Previous _marked message
sk: Predchádzajúca _označená správa

en: Next m_arked message
sk: Ďalšia _označená správa

en: Previous _labeled message
sk: Predchádzajúca správa s návestí_m

en: Next la_beled message
sk: Ďalšia správa s návestí_m

en: Previously opened message
sk: Naposledy otvorená správa

en: Next opened message
sk: Ďalšia o_tvorená správa

en: Parent message
sk: Rodičovská správa

en: Next unread _folder
sk: Ďalšia nepr_ečítaná zložka

en: F_older...
sk: _Zložka...

en: Next part
sk: Ďalšia časť

en: Previous part
sk: Predošlá časť

en: Message scroll
sk: Posúvanie správy

en: Previous line
sk: Predošlý riadok

en: Next line
sk: Ďalší riadok

en: Previous page
sk: Predošlá strana

en: Next page
sk: Ďalšia strana

en: Decode
sk: Dekódovať

en: Open in new _window
sk: Otvoriť v _novom okne

en: Mess_age source
sk: Zdrojový kód správ_y

en: Message part
sk: Správová časť

en: View as text
sk: Zobraziť ako text

en: Open
sk: Otvoriť

en: Open with...
sk: Otvoriť pomocou...

en: Quotes
sk: Citácia

en: _Update summary
sk: _Aktualizovať súhrn

en: Recei_ve
sk: P_rijať

en: Get from _current account
sk: Prijať z _aktuálneho účtu

en: Get from _all accounts
sk: Prijať zo _všetkých účtov

en: Cancel receivin_g
sk: _Zrušiť prijímanie

en: _Send queued messages
sk: Odoslať _správy z fronty

en: Compose a_n email message
sk: _Napísať novú správu

en: Compose a news message
sk: Napísať nový príspevok

en: _Reply
sk: _Odpovedať

en: Repl_y to
sk: O_dpovedať komu

en: Mailing _list
sk: Emai_lová konferencia

en: Follow-up and reply to
sk: Sledovať a odpovedať na

en: _Forward
sk: _Poslať ďalej

en: For_ward as attachment
sk: Poslať ďale_j ako prílohu

en: Redirec_t
sk: P_resmerovať

en: Mailing-_List
sk: Emai_lová-Konferencia

en: Post
sk: Pošta

en: Help
sk: _Pomocník

en: Unsubscribe
sk: _Odhlásiť sa

en: View archive
sk: Zobraziť archív

en: Contact owner
sk: Kontaktovať vlastníka

en: M_ove...
sk: Pre_sunúť...

en: _Copy...
sk: _Kopírovať...

en: Move to _trash
sk: Presunúť _do koša

en: _Delete...
sk: Z_mazať...

en: Move thread to tr_ash
sk: Presunúť vlákno do _koša

en: Delete t_hread
sk: _Zmazať vlákno

en: Cancel a news message
sk: Zrušiť príspevo_k

en: _Mark
sk: O_značiť

en: _Unmark
sk: O_dznačiť

en: Mark as rea_d
sk: Označiť ako _prečítané

en: Mark as unr_ead
sk: Označiť ako n_eprečítané

en: Mark all read in folder
sk: Označiť všetky v priečinku ako prečítané

en: Mark all unread in folder
sk: Označiť všetky v priečinku ako neprečítané

en: Ignore thread
sk: Ignorovať vlákno

en: Unignore thread
sk: Zrušiť ignorovanie vlákna

en: Watch thread
sk: Sledovať vlákno

en: Unwatch thread
sk: Zrušiť sledovanie vlákna

en: Mark as _spam
sk: Označiť ako _spam

en: Mark as _ham
sk: Označiť ako _nie spam

en: Lock
sk: Zamknúť

en: Unlock
sk: Odomknúť

en: Color la_bel
sk: _Farebné označenie

en: Ta_gs
sk: Z_načky

en: Re-_edit
sk: Znova _upraviť

en: Check signature
sk: Overiť podpis

en: Add sender to address boo_k
sk: Pridať odosielateľa _do adresára

en: C_ollect addresses
sk: Zoz_bierať adresy

en: From current _folder...
sk: Z aktuálnej _zložky...

en: From selected _messages...
sk: Z vybraných _správ...

en: _Filter all messages in folder
sk: Filtrovať _všetky správy v zložke

en: Filter _selected messages
sk: Filtrovať _zvolené správy

en: Run folder pr_ocessing rules
sk: Spustiť sprac_ovanie pravidiel

en: _Create filter rule
sk: Vytvor_iť pravidlo filtra

en: _Automatically
sk: _Automaticky

en: By _From
sk: Podľa _autora

en: By _To
sk: Podľa a_dresáta

en: By _Subject
sk: Podľa _predmetu

en: By S_ender
sk: Podľa _odosielateľa

en: Create processing rule
sk: Vytvoriť pravidlo spracovania

en: List _URLs...
sk: Zobraziť všetky _URL...

en: Ch_eck for new messages in all folders
sk: Skontrolovať nové správy vo všetkých pri_ečinkoch

en: Delete du_plicated messages
sk: Zmazať du_plikované správy

en: In selected folder
sk: V zvolenej zložke

en: In all folders
sk: Vo všetkých zložkách

en: E_xecute
sk: Vyko_nať

en: Exp_unge
sk: V_ymazať

en: TLS cer_tificates
sk: Cer_tifikáty TLS

en: Filtering Lo_g
sk: Záznam _filtra

en: Network _Log
sk: Záznam _siete

en: Debug _Log
sk: _Ladiaci záznam

en: _Forget all session passwords
sk: _Zabudnúť všetky heslá relácie

en: Forget _primary passphrase
sk: Zabudnúť _hlavnú tajnú vetu

en: C_hange current account
sk: Z_meniť aktívny účet

en: _Preferences for current account...
sk: Nastavenie aktívneho _účtu...

en: Create _new account...
sk: Vytvoriť _nový účet...

en: _Edit accounts...
sk: _Upraviť účty...

en: P_references...
sk: Nas_tavenia...

en: Pre-pr_ocessing...
sk: Pred-sprac_ovanie...

en: Post-pro_cessing...
sk: Po-spra_covanie...

en: _Filtering...
sk: _Filtrovanie...

en: _Templates...
sk: Ša_blóny...

en: _Actions...
sk: _Akcie...

en: Tag_s...
sk: Z_načky...

en: Plu_gins...
sk: Zásuvné _moduly...

en: _Manual
sk: _Manuál

en: _Online User-contributed FAQ
sk: _Online používateľské FAQ

en: Icon _Legend
sk: _Legenda k ikonám

en: Set as default client
sk: Nastaviť ako predvoleného klienta

en: Offline _mode
sk: Odpojený reži_m

en: Men_ubar
sk: Panel nástr_ojov

en: _Message view
sk: Zobraze_nie správy

en: Status _bar
sk: Stavový ria_dok

en: Column headers
sk: Hlavičky stĺpcov

en: Th_read view
sk: Zobraziť _vlákna

en: Hide read threads
sk: Skryť prečítané vlákna

en: _Hide read messages
sk: S_kryť prečítané správy

en: Hide deleted messages
sk: Skryť vymazané správy

en: _Fullscreen
sk: _Celá obrazovka

en: Show all _headers
sk: Zobraziť všetky _hlavičky

en: _Collapse all
sk: Zba_liť všetky

en: Collapse from level _2
sk: Zbaliť od úrovne _2

en: Collapse from level _3
sk: Zbaliť od úrovne _3

en: Text _below icons
sk: Text _pod ikonami

en: Text be_side icons
sk: Text _vedľa ikon

en: _Icons only
sk: Len _ikony

en: _Text only
sk: Len _text

en: _Standard
sk: Šta_ndardný

en: _Three columns
sk: _Tri stĺpce

en: _Wide message
sk: Š_iroká správa

en: W_ide message list
sk: Široký _zoznam správ

en: S_mall screen
sk: _Malá obrazovka

en: By _number
sk: Podľa _čísla

en: By s_ize
sk: Podľa _veľkosti

en: By _date
sk: Podľa _dátumu

en: By thread date
sk: Podľa dátumu v_lákna

en: By s_ubject
sk: Podľa _predmetu

en: By _color label
sk: Podľa _farebnej menovky

en: By tag
sk: Podľa _značky

en: By _mark
sk: Podľa _označenia

en: By _status
sk: Podľa _stavu

en: By a_ttachment
sk: Podľa _prílohy

en: By score
sk: Podľa s_kóre

en: By locked
sk: Podľa _zamknutia

en: D_on't sort
sk: _Neradiť

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Descending
sk: Zostupne

en: _Auto detect
sk: _Automaticky zistiť

en: Modify tags...
sk: Zmeniť značky...

en: Some error(s) happened. Click here to view log.
sk: Nastala chyba(y). Kliknite tu na zobrazenie okna so záznamom.

en: You are online. Click the icon to go offline
sk: Ste pripojený. Kliknite na ikonu ak sa chcete odpojiť

en: You are offline. Click the icon to go online
sk: Ste odpojený. Kliknite na ikonu ak sa chcete pripojiť

en: Select account
sk: Zvoliť účet

en: Network log
sk: Záznam komunikácie

en: Filtering/Processing debug log
sk: Záznam ladenia filtrovania/spracovania

en: filtering log enabled
sk: záznam filtrovania zapnutý

en: filtering log disabled
sk: záznam filtrovania vypnutý

en: Untitled
sk: Bez názvu

en: none
sk: žiadny

en: Delete all messages in trash folders?
sk: Zmazať všetky správy v košoch?

en: Don't quit
sk: Neskončiť

en: Add mailbox
sk: Pridať poštovú schránku

en: Input the location of the mailbox.
    The location can be either the full path or relative to the 
    home directory.
    If the location of an existing mailbox is specified, it will be
    scanned automatically.
sk: Zadajte umiestnenie schránky.
    Umiestnenie môže byť buď úplná cesta alebo relatívna 
    k domovskému priečinku.
    Ak zadáte názov existujúcej schránky, táto bude
    automaticky prehľadaná.

en: The mailbox '%s' already exists.
sk: Schránka „%s” už existuje.

en: Mailbox
sk: Schránka

en: Creation of the mailbox failed.
    Maybe some files already exist, or you don't have the permission to write there.
sk: Nemožno vytvoriť schránku.
    Pravdepodobne už niektoré súbory existujú, alebo tam nemáte právo zápisu.

en: No posting allowed
sk: Prispievanie nie je povolené

en: Mbox import has failed.
sk: Zlyhal import súboru mbox.

en: Export to mbox has failed.
sk: Zlyhal export do mbox.

en: Exit
sk: Skončiť

en: Exit Claws Mail?
sk: Skončiť Claws Mail?

en: _Quit
sk: _Koniec

en: Folder synchronisation
sk: Synchronizácia zložiek

en: Do you want to synchronise your folders now?
sk: Chcete teraz synchronizovať svoje zložky?

en: _Synchronise
sk: _Synchronizovať

en: Deleting duplicated messages...
sk: Mažem duplicitné správy...

en: No duplicate message found in selected folder.
sk: V zvolenej zložke neboli nájdené žiadne duplicitné správy.

en: Deleted %d duplicate message in selected folder.
     | Deleted %d duplicate messages in selected folder.
sk[0]: Zmazaná %d duplicitná správa v zvolenej zložke.
sk[1]: Zmazané %d duplicitné správy v zvolenej zložke.
sk[2]: Zmazaných %d duplicitných správ v zvolenej zložke.

en: Marked %d duplicate message for deletion in selected folder.
     | Marked %d duplicate messages for deletion in selected folder.
sk[0]: Označená %d duplicitná správa v zvolenej zložke.
sk[1]: Označené %d duplicitné správy v zvolenej zložke.
sk[2]: Označených %d duplicitných správ v zvolenej zložke.

en: Deleting duplicated messages in all folders...
sk: Mažem duplicitné správy vo všetkých zložkách...

en: Deleted %d duplicate message in %d folders.
     | Deleted %d duplicate messages in %d folders.
sk[0]: Zmazaná %d duplicitná správa v %d zložkách.
sk[1]: Zmazané %d duplicitné správy v %d zložkách.
sk[2]: Zmazaných %d duplicitných správ v %d zložkách.

en: No duplicate message found in %d folders.
sk: Žiadne duplicitné správy v %d zložkách.

en: Select folder to go to
sk: Zvoľte zložku na prechod

en: Processing rules to apply before folder rules
sk: Pravidlá spracovania použité pred pravidlami zložky

en: Processing rules to apply after folder rules
sk: Pravidlá spracovania použité po pravidlách zložky

en: Filtering configuration
sk: Nastavenie filtrovania

en: Can not register as default client: impossible to get executable path.
sk: Nemožno registrovať ako predvoleného klienta: nemožné nájsť cestu programu.

en: Claws Mail has been registered as default client.
sk: Claws Mail bol zaregistrovaný ako predvolený klient.

en: Can not register as default client: impossible to write to the registry.
sk: Nemožno registrovať ako predvolený klient: nemožné zapisovať do registra.

en: Scanning folder %s%c%s...
sk: Prehľadávanie zložky %s%c%s...

en: Forgotten %d password in %d accounts.
     | Forgotten %d passwords in %d accounts.
sk[0]: Zabudnuté %d heslo v %d účtoch.
sk[1]: Zabudnuté %d heslá v %d účtoch.
sk[2]: Zabudnutých %d hesiel v %d účtoch.

en: %s header
sk: Hlavička %s

en: header
sk: hlavička

en: header line
sk: riadok hlavičky

en: body line
sk: riadok tela správy

en: tag
sk: značka

en: Case sensitive
sk: Záleží na veľkosti písmen

en: Case insensitive
sk: Nezáleží na veľkosti

en: checking if message matches [ %s ]
sk: zisťujem či správa vyhovuje [ %s ]

en: message matches
sk: správa vyhovuje

en: message does not match
sk: správa nevyhovuje

en: (none)
sk: (žiadna)

en: Could not stat mbox file:
    %s
sk: Nemožno pristupovať k súboru mbox:
    %s

en: Could not open mbox file:
    %s
sk: Nemožno otvoriť súbor mbox:
    %s

en: Importing from mbox... (%ld MB imported) | Importing from mbox... (%ld MB imported)
sk[0]: Importovanie zo súboru mbox... (importovaný %ld MB)
sk[1]: Importovanie zo súboru mbox... (importované %ld MB)
sk[2]: Importovanie zo súboru mbox... (importovaných %ld MB)

en: Overwrite mbox file
sk: Prepísať súbor mbox

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
sk: Tento súbor už existuje. Chcete ho prepísať?

en: Overwrite
sk: Prepísať

en: Could not create mbox file:
    %s
sk: Nemožno vytvoriť súbor mbox:
    %s

en: Exporting to mbox...
sk: Exportujem do súboru mbox...

en: Find in current message
sk: Nájsť v aktuálnej správe

en: Find text:
sk: Hľadaný text:

en: Search failed
sk: Hľadanie zlyhalo

en: Search string not found.
sk: Hľadaný reťazec nenájdený.

en: Beginning of message reached; continue from end?
sk: Dosiahnutý začiatok správy; pokračovať od konca?

en: End of message reached; continue from beginning?
sk: Dosiahnutý koniec správy; pokračovať od začiatku?

en: Search finished
sk: Hľadanie dokončené

en: Previous opened message
sk: Naposledy ot_vorená správa

en: Compose _new message
sk: Napísať _novú správu

en: Claws Mail - Message View
sk: Claws Mail - Zobrazenie správy

en: <No Return-Path found>
sk: <Nenájdená adresa pre odpoveď>

en: The notification address to which the return receipt is
    to be sent does not correspond to the return path:
    Notification address: %s
    Return path: %s
    It is advised to not send the return receipt.
sk: Oznamovacia adresa, na ktorú má byť odoslané potvrdenie
    o prijatí sa nezhoduje s návratovou cestou:
    Oznamovacia adresa: %s
    Návratová cesta: %s
    Odporúčame toto potvrdenie neodoslať.

en: _Don't Send
sk: _Neodoslať

en: Fetching message (%s)...
sk: Sťahovanie správy (%s)...

en: Couldn't decrypt: %s
sk: Nemožno dešifrovať: %s

en: Message doesn't conform to MIME standard. It may render wrongly.
sk: Správa nezodpovedá štandardu MIME. Môže byť zle zobrazená.

en: Show all %s.
sk: Zobraziť všetky %s.

en: Only the first megabyte of text is shown.
sk: Zobrazený je len prvý megabajt textu.

en: You got a return receipt for this message: it has been displayed by the recipient.
sk: Dostali ste potvrdenie tejto správy: správa bola zobrazená príjemcom.

en: You asked for a return receipt in this message.
sk: Vyžiadali ste si potvrdenie o prijatí tejto správy.

en: This message asks for a return receipt.
sk: Táto správa chce aby ste odoslali potvrdenie o prijatí.

en: Send receipt
sk: Odoslať potvrdenie

en: This message has been partially retrieved,
    and has been deleted from the server.
sk: Táto správa bola čiastočne prijatá,
    a bola zmazaná zo servera.

en: This message has been partially retrieved;
    it is %s.
sk: Táto správa vola čiastočne prijatá;
    je %s.

en: Mark for download
sk: Označiť na stiahnutie

en: Mark for deletion
sk: Označiť na odstránenie

en: This message has been partially retrieved;
    it is %s and will be downloaded.
sk: Táto správa vola čiastočne prijatá;
    je %s a bude stiahnutá.

en: Unmark
sk: Odznačiť

en: This message has been partially retrieved;
    it is %s and will be deleted.
sk: Táto správa vola čiastočne prijatá;
    je %s a bude zmazaná.

[ctx: '%s' stands for 'To' then 'Cc']
en: This message is asking for a return receipt notification
    but according to its '%s' and '%s' headers it was not
    officially addressed to you.
    It is advised to not send the return receipt.
sk: Táto správa žiada o zaslanie potvrdenia o jej prijatí,
    ale podľa jej hlavičiek „'%s'” a „'%s'” nebola 
    oficiálne adresovaná vám.
    Neodporúčame toto potvrdenie odoslať.

en: Return Receipt Notification
sk: Potvrdenie o príjme

en: _Send Notification
sk: Odo_slať potvrdenie

en: More than one of your accounts uses the address that this message was sent to.
    Please choose which account you want to use for sending the receipt notification:
sk: Viac ako jeden účet používa adresu, na ktorú bola táto správa odoslaná.
    Prosím vyberte účet, ktorý chcete použiť na odoslanie potvrdenia o príjme:

en: Cannot print: the message doesn't contain text.
sk: Nemožno tlačiť: správa neobsahuje text.

en: 
      There are no messages in this folder
sk: 
      V tejto zložke nie sú správy

en: 
      Message has been deleted
sk: 
      Správa bola odstránená

en: 
      Message has been deleted or moved to another folder
sk: 
      Správa bola odstránená alebo presunutá do inej zložky

en: An error happened while learning.
sk: Nastala chyba pri učení.

en: Moving messages...
sk: Presúvam správy...

en: Deleting messages...
sk: Mažem správy...

en: Remove _mailbox...
sk: _Odstrániť schránku...

en: Can't remove the folder '%s'
    
    %s.
sk: Nemožno odstrániť zložku „%s”
    
    %s.

en: Really remove the mailbox '%s'?
    (The messages are NOT deleted from the disk)
sk: Naozaj chcete odstrániť schránku „%s”?
    (Správy NEBUDÚ z disku odstránené)

en: Remove mailbox
sk: Odstrániť schránku

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: Open _with...
sk: Otvoriť _pomocou...

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Send to...
sk: Odoslať do...

en: _Display as text
sk: _Zobraziť ako text

en: _Save as...
sk: _Uložiť ako...

en: Save _all...
sk: Uložiť _všetky...

en: Save all attachments...
sk: Uložiť všetky prílohy...

en: MIME Type
sk: MIME typ

en: View full information
sk: Zobraziť úplné informácie

en: Check again
sk: Znova overiť

en: %s Click the icon to check it.
sk: %s Na overenie kliknite na ikonu.

en: %s Click the icon or hit '%s' to check it.
sk: %s Na overenie kliknite na ikonu alebo stlačte „%s”.

en: Timeout checking the signature. Click the icon to try again.
sk: Čas na overenie podpisu vypršal. Na zopakovanie kliknite na ikonu.

en: Timeout checking the signature. Click the icon or hit '%s' to try again.
sk: Čas na overenie podpisu vypršal. Na zopakovanie kliknite na ikonu alebo stlačte „%s”.

en: Error checking the signature. Click the icon to try again.
sk: Chyba overenia podpisu. Na zopakovanie kliknite na ikonu.

en: Error checking the signature. Click the icon or hit '%s' to try again.
sk: Chyba overenia podpisu. Na zopakovanie kliknite na ikonu alebo stlačte „%s”.

en: Checking signature...
sk: Overovanie podpisu...

en: Go back to email
sk: Naspäť na správu

en: Couldn't save the part of multipart message: %s
sk: Nemožno uložiť časť viacdielnej správy: %s

en: Overwrite existing file '%s'?
sk: Prepísať existujúci súbor „%s”?

en: An error has occurred while saving message part %d. Do you want to cancel saving or ignore error and continue?
sk: Pri ukladaní časti správy %d nastala chyba. Chcete zrušiť operáciu alebo ignorovať chybu a pokračovať?

en: Error saving message part
sk: Chyba pri ukladaní časti správy

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Ignore all
sk: Ignorovať všetko

en: %d file saved successfully. | %d files saved successfully.
sk[0]: Súbor úspešne uložený.
sk[1]: %d súbory úspešne uložené.
sk[2]: %d súborov úspešne uložených.

en: %d file saved successfully | %d files saved successfully
sk[0]: Súbor úspešne uložený
sk[1]: %d súbory úspešne uložené
sk[2]: %d súborov úspešne uložených

en: %s, %d file failed. | %s, %d files failed.
sk[0]: %s, súbor zlyhal.
sk[1]: %s, %d súbory zlyhali.
sk[2]: %s, %d súborov zlyhalo.

en: Select destination folder
sk: Zvoľte cieľovú zložku

en: '%s' is not a directory.
sk: „%s” nie je zložka.

en: Save as
sk: Uložiť ako

en: Open with
sk: Otvoriť čím

en: Enter the command-line to open file:
    ('%s' will be replaced with file name)
sk: Zadajte príkazový na otvorenie súboru:
    („%s” bude nahradené názvom súboru)

en: Could not convert attachment name to UTF-16:
    
    %s
sk: Meno prílohy nemožno konvertovať do UTF-16:
    
    %s

en: Execute untrusted binary?
sk: Spustiť neznámy binárny súbor?

en: This attachment is an executable file. Executing untrusted binaries is dangerous and could compromise your computer.
    
    Do you want to run this file?
sk: Táto príloha je spustiteľný súbor. Spúšťanie neznámych binárnych súborov je nebezpečné a môže kompromitovať Váš počítač.
    
    Naozaj chcete spustiť tento súbor?

en: Run binary
sk: Spustiť binárny súbor

en: Type:
sk: Typ:

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Description:
sk: Popis:

en: NNTP connection to %s:%d has been disconnected.
sk: Spojenie NNTP k %s:%d bolo prerušené.

en: Account '%s': Connecting to NNTP server: %s:%d...
sk: Účet „%s”: Pripájanie k serveru NNTP: %s:%d...

en: Error logging in to %s:%d...
sk: Chyba pri prihlasovaní k %s:%d ...

en: Libetpan does not support return code 480 so for now we choose to continue
sk: Libetpan nepodporuje návratový kód 480, takže teraz zvoľte pokračovať

en: Mode reader failed, continuing nevertheless
sk: Mode reader zlyhalo, napriek tomu pokračujem

en: Error creating session with %s:%d
sk: Chyba pri vytváraní relácie s %s:%d

en: Error authenticating to %s:%d...
sk: Chyba pri autentifikácii na %s:%d...

en: Claws Mail needs network access in order to access the News server.
sk: Claws Mail potrebuje na prístup k serveru News pripojenie k sieti.

en: couldn't select group: %s
sk: nemožno zvoliť skupinu: %s

en: couldn't set group: %s
sk: nemožno nastaviť skupinu: %s

en: invalid article range: %d - %d
sk: neplatný rozsah článkov: %d - %d

en: couldn't get xhdr
sk: nemožno získať xhdr

en: getting xover %d - %d in %s...
sk: prijímam xover %d - %d v %s...

en: couldn't get xover
sk: nemožno získať xover

en: invalid xover line
sk: neplatný xover riadok

en: You have one or more News accounts defined. However this version of Claws Mail has been built without News support; your News accounts are disabled.
    
    You probably need to install libetpan and recompile Claws Mail.
sk: Máte definovaný jeden alebo viac účtov News. Avšak táto verzia Claws Mail bola zostavená bez podpory News, Vaše účty News sú deaktivované.
    
    Pravdepodobne potrebujete nainštalovať knižnicu „libetpan”, a znova zostaviť Claws Mail.

en: _Subscribe to newsgroup...
sk: Prih_lásiť sa do diskusnej skupiny...

en: _Unsubscribe newsgroup
sk: _Odhlásiť sa z diskusnej skupiny

en: Really unsubscribe newsgroup '%s'?
sk: Naozaj sa chcete odhlásiť z diskusnej skupiny „%s”?

en: Unsubscribe newsgroup
sk: Odhlásiť sa z diskusnej skupiny

en: Rename newsgroup folder
sk: Premenovať diskusnú zložku

en: OAuth2 missing authorization code
sk: Chýba autorizačný kód OAuth2

en: OAuth2 connection error
sk: Chyba spojenia OAuth2

en: OAuth2 TLS connection error
sk: Chyba spojenia OAuth2 TLS

en: OAuth2 access token obtained
sk: Prístupový token OAuth2 získaný

en: OAuth2 access token not obtained
sk: Prístupový token OAuth2 nezískaný

en: OAuth2 refresh token obtained
sk: Obnovovací token OAuth2 získaný

en: OAuth2 refresh token not obtained
sk: Obnovovací token OAuth2 nezískaný

en: OAuth2 replacement refresh token provided
sk: Náhradný obnovovací token OAuth2 poskytnutý

en: OAuth2 replacement refresh token not provided
sk: Náhradný obnovovací token OAuth2 neposkytnutý

en: OAuth2 socket write error
sk: Chyba zápisu soketu OAuth2

en: OAuth2 socket timeout error
sk: Uplynul časový limit socketu OAuth2

en: OAuth2 access token still fresh
sk: Prístupový token OAuth2 stále platný

en: OAuth2 obtaining access token using refresh token
sk: Získanie prístupového tokenu OAuth2 pomocou obnovovacieho tokenu

en: OAuth2 trying for fresh access token with authorization code
sk: OAuth2 skúšanie platného prístupového tokenu s autorizačným kódom

en: OAuth2 access and refresh token updated
sk: Prístupový a obnovovací token OAuth2 aktualizovaný

en: OAuth2 original: %s
sk: Originál OAuth2: %s

en: OAuth2 encoded: %s
sk: Kódovaný OAuth2: %s

en: OAuth2 decoded: %s
sk: Dekódovaný OAuth2: %s

en: Input primary passphrase
sk: Zadajte hlavnú tajnú vetu

en: Incorrect primary passphrase.
sk: Nesprávna hlavná tajná veta.

en: New passphrases do not match, try again.
sk: Nové tajné vety sa nezhodujú, skúste znova.

en: Incorrect old primary passphrase entered, try again.
sk: Zadaná nesprávna stará tajná veta, skúste znova.

en: Changing primary passphrase
sk: Mením hlavnú tajnú vetu

en: If a primary passphrase is currently active, it
    needs to be entered.
sk: Ak máte nastavenú hlavnú tajnú vetu, je
    nutné ju zadať.

en: Old passphrase:
sk: Stará tajná veta:

en: New passphrase:
sk: Nová tajná veta:

en: Confirm passphrase:
sk: Potvrďte tajnú vetu:

en: Acpi Notifier
sk: Upozornenia ACPI

en: Make sure that the kernel module 'acerhk' is loaded.
    You can get it from http://www.cakey.de/acerhk/
sk: Overte si, že je načítaný modulu jadra „acerhk”.
    Môžete ho získať z http://www.cakey.de/acerhk/

en: Make sure that the kernel module 'acer_acpi' is loaded.
    You can get it from http://code.google.com/p/aceracpi/
sk: Overte si, že je načítaný modulu jadra „acer_acpi”.
    Môžete ho získať z http://code.google.com/p/aceracpi/

en: Make sure that the kernel module 'asus_laptop' is loaded.
sk: Overte si, že je načítaný modul jadra „asus_laptop”.

en: Make sure that the kernel module 'asus_acpi' is loaded.
sk: Overte si, že je načítaný modul jadra „asus_acpi”.

en: Make sure that the kernel module 'ibm_acpi' is loaded.
sk: Overte si, že je načítaný modul jadra „ibm_acpi”.

en: Make sure that you have apanelc installed.
    You can get it from http://apanel.sourceforge.net/
sk: Overte si, že je nainštalovaný apanelc.
    Môžete ho získať z http://apanel.sourceforge.net/

en: Control file doesn't exist.
sk: Riadiaci súbor neexistuje.

en:  : no new or unread mail
sk:  : žiadna nová alebo neprečítaná pošta

en:  : unread mail
sk:  : neprečítaná pošta

en:  : new mail
sk:  : nová pošta

en: off
sk: vypnuté

en: blinking
sk: bliká

en: on
sk: svieti

en: ACPI type:
sk: Typ ACPI:

en: ACPI file:
sk: Súbor ACPI:

en: values - On:
sk: hodnoty - On:

en:  - Off:
sk:  - Vypnuté:

en: Blink when user interaction is required
sk: Blikať, keď je vyžadovaný zásah používateľa

en: This plugin handles various ACPI mail LEDs.
sk: Tento zásuvný modul ovláda rôzne ACPI LED pošty.

en: Laptop LED
sk: LED notebooka

en: Failed to register check before send hook
sk: Zlyhala registrácia obsluhy udalosti „check before send”

en: Keeps all recipient addresses in an addressbook folder.
sk: Uchováva adresy všetkých adresátov v zložke adresára.

en: Address Keeper
sk: Uchovávanie adries

en: Address book location
sk: Umiestnenie adresára

en: Keep to folder
sk: Uchovať v zložke

en: Address book path where addresses are kept
sk: Cesta k Adresáru, kde majú byť uchované adresy

en: Select...
sk: Vybrať...

en: Fields to keep addresses from
sk: Polia, z ktorých zachovať adresy

[ctx: address keeper: %s stands for a header name]
en: Keep addresses which appear in '%s' headers
sk: Uchovávať adresy, ktoré sú v hlavičkách „%s”

en: Exclude addresses matching the following regular expressions (one per line)
sk: Vynechať adresy, ktoré vyhovujú nasledujúcim regulárnym výrazom (jeden na riadok):

en: Mail Archiver
sk: Archivácia pošty

en: Create Archive...
sk: Vytvoriť archív...

en: This plugin adds archiving features to Claws Mail.
    
    It enables you to select a mail folder that you want to be archived, and then choose a name, format and location for the archive. Subfolders can be included and MD5 checksums can be added for each file in the archive. Several archiving options are also available.
    
    The archive can be stored as:
    %s
    The archive can be compressed using:
    %s
    The archives can be restored with any standard tool that supports the chosen format and compression.
    
    The supported folder types are MH, IMAP, RSSyl and vCalendar.
    
    To activate the archiving feature go to /Tools/Create Archive
    
    Default options can be set in /Configuration/Preferences/Plugins/Mail Archiver
sk: Tento zásuvný modul pridáva do Claws Mail možnosti archivácie.
    
    Umožňuje zvoliť poštovú zložku, ktorú chcete archivovať a zvoliť meno, formát a umiestnenie archívu. Umožňuje zahrnúť podzložky a pridať kontrolný súčet MD5 každého súboru v archíve. Dostupné sú viaceré voľby archivácie.
    
    Archív môže byť vytvorený ako:
    %s
    Archív môže byť komprimovaný pomocou:
    %s
    Archívy môžu byť obnovené pomocou štandardných nástrojov, ktoré podporujú zvolený formát a kompresiu.
    
    Podporované typy zložiek sú: MH, IMAP, RSSyl a vCalendar.
    
    Na aktiváciu archivácie prejdite do /Nástroje/Vytvoriť archív
    
    Predvolené voľby možno nastaviť v menu Nastavenie/Nastavenia/Zásuvné moduly/Archivácia pošty

en: Archiver
sk: Archivácia

en: Archiving
sk: Archivácia

en: Press Cancel button to stop archiving
sk: Na zastavenie archivácie stlačte tlačidlo Zrušiť

en: Archiving:
sk: Archivácia:

en: Some uninitialized data prevents from starting
    the archiving process:
    %s%s
sk: Niektoré neinicializované dáta bránia spusteniu
    procesu archivácie:
    %s%s

en: 
    - the folder to archive is not set
sk: 
    - nie je nastavená zložka archívu

en: 
    - the name for archive is not set
sk: 
    - nie je nastavený názov archívu

en: %s: Exists. Continue anyway?
sk: %s: existuje. Pokračovať i tak?

en: %s: Is a link. Cannot continue
sk: %s: je odkaz. Nemožno pokračovať

en: %s: Is a directory. Cannot continue
sk: %s: je adresár. Nemožno pokračovať

en: %s: Missing permissions. Cannot continue
sk: %s: Nedostatočné práva. Nemožno pokračovať

en: %s: Unknown error. Cannot continue
sk: %s: Neznáma chyba. Nemožno pokračovať

en: Creating archive
sk: Vytváranie archívu

en: Not a valid file name:
    %s.
sk: Neplatné meno súboru:
    %s.

en: Not a valid Claws Mail folder:
    %s.
sk: Neplatná zložka Claws Mail:
    %s.

en: Adding files in folder failed
    Files in folder: %d
    Files in list:   %d
    
    Continue anyway?
sk: Zlyhalo pridanie súborov v zložke
    Súbory v zložke: %d
    Súbory v zozname:   %d
    
    Pokračovať?

en: Archive creation error:
    %s
sk: Chyba vytvorenia archívu:
    %s

en: Archive result
sk: Výsledok archívu

en: Values
sk: Hodnoty

en: Archive
sk: Archív

en: Archive format
sk: Formát archívu

en: Compression method
sk: Komprimačná metóda

en: Number of files
sk: Počet súborov

en: Archive Size
sk: Veľkosť archívu

en: Folder Size
sk: Veľkosť zložky

en: Compression level
sk: Úroveň komprimácie

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: MD5 checksum
sk: Kontrolný súčet MD5

en: Descriptive names
sk: Popisné mená

en: Delete selected files
sk: Zmazať zvolené súbory

en: Select mails before
sk: Najprv vyberať správy

en: Select folder to archive
sk: Zvoľte zložka na archiváciu

en: Select file name for archive [suffix should reflect archive like .tgz]
sk: Vyberte meno súboru archívu [prípona musí zodpovedať archívu, napr. .tgz]

en: %ld of %ld
sk: %ld z %ld

en: Create Archive
sk: Vytvoriť archív

en: Enter Archiver arguments
sk: Zadajte argumenty archivácie

en: Folder to archive
sk: Zložka na archiváciu

en: Folder which is the root of the archive
sk: Zložka, ktorá je koreňom archívu

en: Click this button to select a folder which is to be root of the archive
sk: Týmto tlačidlom vyberiete zložku, ktorá je koreňom archívu

en: Name for archive
sk: Meno archívu

en: Archive location and name
sk: Umiestnenie a meno archívu

en: _Select
sk: _Zvoliť

en: Click this button to select a name and location for the archive
sk: Týmto tlačidlom vyberiete zložku meno a umiestnenie archívu

en: Choose compression
sk: Zvoľte komprimáciu

en: Choose this option to use %s compression for the archive
sk: Zvoľte túto možnosť na použitie komprimácie %s archívu

en: Choose format
sk: Zvoľte formát

en: Choose this to use %s as format for the archive
sk: Zvoľte túto možnosť na použitie formátu archívu %s

en: Miscellaneous options
sk: Rôzne voľby

en: _Recursive
sk: _Rekurzívne

en: Choose this option to include subfolders in the archive
sk: Zvoľte túto možnosť na zahrnutie podzložiek do archívu

en: Choose this option to add MD5 checksums for each file in the archive.
    Be aware though, that this dramatically increases the time it
    will take to create the archive
sk: Zvoľte túto možnosť na pridanie kontrolného súčtu MD5 každého súboru v archíve.
    Používajte s rozvahou, pretože dramaticky zvyšuje čas potrebný 
    na vytvorenie archívu

en: R_ename
sk: Pr_emenovať

en: Choose this option to use descriptive names for each file in the archive.
    The naming scheme: date_from@to@subject.
    Names will be truncated to max 96 characters
sk: Zvoľte túto možnosť na použitie popisných mien každého súboru v archíve.
    Súbory budú pomenované v tvare: dátum_od@komu@predmet.
    Mená budú skrátené na maximálne 96 znakov

en: Choose this option to delete mails after archiving
    At this point only handles IMAP4, Local mbox and POP3
sk: Zvoľte túto možnosť na zmazanie správ po ich archivácii
    Momentálne pracuje len s IMAP4, lokálnym mbox a POP3

en: Selection options
sk: Voľby výberu

en: Select emails before a certain date
    Date must comply to ISO-8601 [YYYY-MM-DD]
sk: Vybrať emaily pred daným dátumom
    Dátum musí vyhovovať ISO-8601 [RRRR-MM-DD]

en: Default save folder
sk: Predvolený adresár uloženia

en: Click this button to select the default location for saving archives
sk: Týmto tlačidlom vyberiete predvolené umiestnenie na ukladanie archívov

en: Default compression
sk: Predvolená komprimácia

en: Choose this option to use %s compression by default
sk: Zvoľte túto možnosť na predvolené použitie komprimácie %s

en: Default format
sk: Predvolený formát

en: Choose this option to use the %s as format by default
sk: Zvoľte túto možnosť na predvolené použitie formátu %s

en: Default miscellaneous options
sk: Rôzne predvolené možnosti

en: Choose this option to include subfolders in the archives by default
sk: Zvoľte túto možnosť na predvolené zahrnutie podzložiek do archívu

en: Choose this option to add MD5 checksums for each file in the archives by default.
    Be aware though, that this dramatically increases the time it
    will take to create the archives
sk: Zvoľte túto možnosť na pridanie kontrolného súčtu MD5 každého súboru v archíve.
    Používajte s rozvahou, pretože dramaticky zvyšuje čas potrebný 
    na vytvorenie archívov

en: Rename
sk: Premenovať

en: Choose this option to delete mails after archiving
sk: Zvoľte túto možnosť na zmazanie správ po archivácii

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Remove attachments
sk: Odstrániť prílohy

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Attachment
sk: Príloha

en: Destroy attachments
sk: Zrušiť prílohy

en: Do you really want to remove all attachments from the selected messages?
    
    The deleted data will be unrecoverable.
sk: Naozaj chcete odstrániť všetky prílohy zo zvolených správ?
    
    Odstránenie bude nevratné.

en: The selected messages don't have any attachments.
sk: Zvolené správy nemajú žiadne prílohy.

en: Attachments removed from %d of the %d selected messages.
sk: Prílohy odstránené z %d zo %d zvolených správ.

en: Attachments removed from all %d selected messages.
sk: Prílohy odstránené zo všetkých %d zvolených správ.

en: This message doesn't have any attachments.
sk: Táto správa nemá žiadne prílohy.

en: Remove attachments...
sk: Odstrániť prílohy...

en: This plugin removes attachments from mails.
    
    Warning: this operation will be completely un-cancellable and the deleted attachments will be lost forever, and ever, and ever.
sk: Tento zásuvný modul odstraňuje zo správ prílohy.
    
    Varovanie: táto operácia je úplne nevratná a odstránené prílohy budú navždy stratené a úplne a úplne.

en: Attachment handling
sk: Spracovanie prílohy

en: An attachment is mentioned in the mail you're sending, but no file was attached. Mention appears on line %d, which begins with text: %s
    
    %s
sk: V správe, ktorú posielate je spomenutá príloha, ale nebol pripojený žiadny súbor. Príloha je spomenutá v riadku %d, ktorý začína textom: %s
    
    %s

en: Attachment warning
sk: Upozornenie na prílohu

en: AttachWarner
sk: Upozornenie na prílohu

en: Warns user if some reference to attachments is found in the message text and no file is attached.
sk: Upozorňuje používateľa, ak bola v tele správy spomenutá príloha a nebol pripojený žiadny súbor.

en: attach
sk: pripojiť

en: Warn when one of the following regular expressions is matched (one per line)
sk: Upozorniť, keď jeden z nasledujúcich regulárnych výrazov zodpovedá (jeden na riadok)

en: Expressions are case sensitive
sk: Výrazy sú citlivé na veľkosť písmen

en: Case sensitive when matching for the regular expressions in the list
sk: Citlivé na veľkosť pri hľadaní zhody pre regulárne výrazy v zozname

en: Lines starting with quotation marks
sk: Riadky, ktoré začínajú značkami citácie

en: Exclude quoted lines from checking for the regular expressions above. Note that handmade quotes cannot be distinguished from quotes generated by replying.
sk: Pri hľadaní zhody vyššie uvedených regulárnych výrazov vynechať riadky citácie. Pamätajte, že ručne zadané citácie nemožno odlíšiť od citácií generovaných pri odpovedi.

en: Forwarded or redirected messages
sk: Správy poslané ďalej alebo presmerované

en: Don't check for missing attachments when forwarding or redirecting messages
sk: Nekontroluje chýbajúce prílohy pri správach Posielaných ďalej a Presmerovaných správach

en: Signatures
sk: Podpisy

en: Exclude lines from the first signature-separator onwards from checking for the regular expressions above
sk: Vynechať riadky od riadku prvého oddeľovača podpisu dopredu, pri hľadaní vyššie zadaného regulárneho výrazu

en: Exclude
sk: Vylúčiť

en: Any
sk: Všetky

en: Bogofilter: fetching bodies...
sk: Bogofilter: sťahujem správy...

en: Bogofilter: filtering messages...
sk: Bogofilter: filtrujem správy...

en: The Bogofilter plugin couldn't filter a message. The probable cause of the error is that it didn't learn from any mail.
    Use "/Mark/Mark as spam" and "/Mark/Mark as ham" to train Bogofilter with a few hundred spam and ham messages.
sk: Zásuvný modul Bogofilter nemohol filtrovať správu. Najpravdepodobnejšia príčina je, že jeho databáza ešte nie je dostatočne naplnená.
    Použite voľby „/Označiť/Označiť ako spam„ a „/Označiť/Označiť ako nie spam” na naplnenie databázy čo najväčším počtom nevyžiadaných aj legitímnych správ.

en: The Bogofilter plugin couldn't filter a message. The command `%s %s %s` couldn't be run.
sk: Zásuvný modul Bogofilter nemohol filtrovať správu. Nemožno spustiť príkaz `%s %s %s`.

en: Bogofilter: learning from message...
sk: Bogofilter: analyzujem správu...

en: Learning failed; `%s` returned with status %d.
sk: Učenie zlyhalo; „%s” skončil so stavom %d.

en: Bogofilter: learning from messages...
sk: Bogofilter: analyzujem správy...

en: Learning failed; `%s %s %s` returned with error:
    %s
sk: Analýza zlyhala; `%s %s %s` vrátilo chybu:
    %s

en: This plugin can check all messages that are received from an IMAP, LOCAL or POP account for spam using Bogofilter. You will need Bogofilter installed locally.
    
    Before Bogofilter can recognize spam messages, you have to train it by marking a few hundred spam and ham messages with the use of "/Mark/Mark as spam" and "/Mark/Mark as ham".
    
    When a message is identified as spam it can be deleted or saved in a specially designated folder.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/Bogofilter
sk: Tento zásuvný modul vytriedi nevyžiadanú poštu (spam) z pošty prijatej z IMAP, POP alebo lokálnych účtov. Budete potrebovať lokálne nainštalovaný program Bogofilter.
    
    Predtým, ako začne Bogofilter spoľahlivo rozpoznávať spam, musíte ho to „naučiť” tým, že mu naplníte databázu čo najväčším počtom nevyžiadaných a legitímnych správ, pomocou volieb „/Označiť/Označiť ako spam” a „/Označiť/Označiť ako nie spam”.
    
    Ak je správa identifikovaná ako SPAM, môže byť zmazaná alebo uložená do určenej zložky.
    
    Nastavenia nájdete v menu Nastavenie/Nastavenia/Zásuvné moduly/Bogofilter

en: Spam detection
sk: Detekcia spamu

en: Spam learning
sk: Učenie spamu

en: Process messages on receiving
sk: Spracovať správy pri prijímaní

en: Maximum size
sk: Maximálna veľkosť

en: Messages larger than this will not be checked
sk: Správy väčšie ako táto hodnota nebudú kontrolované

en: KiB
sk: kiB

en: Delete spam
sk: Odstrániť spam

en: Save spam in...
sk: Uložiť spam v...

en: Only mark as spam
sk: Len označiť ako spam

en: Folder for storing identified spam. Leave empty to use the trash folder.
sk: Zložka na uloženie nájdeného spamu. Nechajte prázdne, ak chcete použiť zložku koša.

en: Click this button to select a folder for storing spam
sk: Pomocou tohoto tlačidla vyberte zložku na ukladanie spamu

en: When unsure, move to
sk: V prípade neistoty presunúť do

en: Folder for storing mail for which spam status is Unsure. Leave empty to use the Inbox folder.
sk: Zložka na uloženie správ, u ktorých nie je istota, že sú spam. Nechajte prázdne, ak chcete použiť zložku prijatej pošty.

en: Click this button to select a folder for storing Unsure mails.
sk: Použite toto tlačidlo na výber zložky na uloženie neurčitých správ.

en: Insert X-Bogosity header
sk: Vložiť hlavičku X-Bogosity

en: Only done for messages in MH folders
sk: Toto je možné len so správami v zložkách MH

en: Whitelist senders found in address book/folder
sk: Správy pochádzajúce od odosielateľov v adresári/zložke nepovažovať za spam

en: Messages coming from your address book contacts will be received in the normal folder even if detected as spam
sk: Správy pochádzajúce od odosielateľov z Vášho adresára budú doručené do bežných zložiek aj v prípade, že budú identifikované ako spam

en: Click this button to select a book or folder in the address book
sk: Toto tlačidlo vám umožní zvoliť adresár, alebo zložku adresára

en: Learn whitelisted emails as ham
sk: Naučiť sa správy z povolených (whitelisted) správ ako nie spam

en: If Bogofilter thought an email was spam or unsure, but it was whitelisted, learn it as ham.
sk: Ak si Bogofilter myslí, že email bol spam alebo si nie je istý, ale je v zozname dôveryhodných, naučiť sa ho ako HAM.

en: Bogofilter call
sk: Volanie Bogofilter

en: Path to bogofilter executable
sk: Cesta k programu bogofilter

en: Mark spam as read
sk: Označiť všetok spam ako prečítaný

en: Bsfilter: fetching body...
sk: Bsfilter: vyberanie tela...

en: Bsfilter: filtering message...
sk: Bsfilter: filtrovanie správy...

en: The Bsfilter plugin couldn't filter a message. The probable cause of the error is that it didn't learn from any mail.
    Use "/Mark/Mark as spam" and "/Mark/Mark as ham" to train Bsfilter with a few hundred spam and ham messages.
sk: Zásuvný modul Bsfilter nemôže filtrovať správu. Pravdepodobnou príčinou chyby je, že sa neučil zo žiadnej správy.
    Použite „/Označiť/Označiť ako spam” a „/Označiť/Označiť ako nie spam” na naplnenie Bsfilter niekoľko sto správami SPAM a nie SPAM.

en: The Bsfilter plugin couldn't filter a message. The command `%s` couldn't be run.
sk: Zásuvný modul Bsfilter nemôže filtrovať správu. Nemožno spustiť príkaz `%s`.

en: Bsfilter: learning from message...
sk: Bsfilter: učenie zo správy...

en: This plugin can check all messages that are received from an IMAP, LOCAL or POP account for spam using Bsfilter. You will need Bsfilter installed locally.
    
    Before Bsfilter can recognize spam messages, you have to train it by marking a few hundred spam and ham messages with the use of "/Mark/Mark as spam" and "/Mark/Mark as ham".
    
    When a message is identified as spam it can be deleted or saved in a specially designated folder.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/Bsfilter
sk: Tento zásuvný modul môže kontrolovať všetky správy, ktoré sú prijaté z účtov IMAP, lokálny alebo POP, na SPAM pomocou Bsfilter. Budete potrebovať lokálne nainštalovaný Bsfilter.
    
    Aby Bsfilter dokázal rozpoznávať SPAM, je potrebné ho to naučiť označením niekoľko sto správ SPAM a nie SPAM pomocou „/Označiť/Označiť ako spam” a „/Označiť/Označiť ako nie spam”.
    
    Keď je správa identifikovaná ako SPAM, môže byť zmazaná alebo uložená do určenej zložky.
    
    Voľby môžete nájsť v /Nastavenie/Nastavenia/Zásuvné moduly/Bsfilter

en: Save spam in
sk: Uložiť spam v

en: If Bsfilter thought an email was spam or unsure, but it was whitelisted, learn it as ham.
sk: Ak si Bsfilter myslí o správe, že je to SPAM alebo si nie je istý, ale je v zozname povolených (whitelist), označí ju ako nie SPAM.

en: Bsfilter call
sk: Volanie Bsfilter

en: Path to bsfilter executable
sk: Cesta k bsfilter

en: Scanning
    No socket information.
    Antivirus disabled.
sk: Skenovanie
    Chýbajú informácie o sokete.
    Antivírus vypnutý.

en: Scanning
    Clamd does not respond to ping.
    Is clamd running?
sk: Skenovanie
    Clamd neodpovedá na ping.
    Je clamd spustený?

en: Detected %s virus.
sk: Zistený vírus %s.

en: Scanning error:
    %s
sk: Chyba skenovania:
    %s

en: File: %s. Size (%d) greater than limit (%d)
sk: Súbor: %s. Veľkosť (%d) prekračuje limit (%d)

en: ClamAV: scanning message...
sk: ClamAV: správa skenovania...

en: Failed to register mail filtering hook
sk: Zlyhala registrácia obsluhy udalosti „mail filtering”

en: Init
    No socket information.
    Antivirus disabled.
sk: Inicializácia
    Chýbajú informácie o sokete.
    Antivírus vypnutý.

en: Init
    Clamd does not respond to ping.
    Is clamd running?
sk: Inicializácia
    Clamd neodpovedá na ping.
    Je clamd spustený?

en: This plugin uses Clam AntiVirus to scan all messages that are received from an IMAP, LOCAL or POP account.
    
    When a message attachment is found to contain a virus it can be deleted or saved in a specially designated folder.
    
    Because this plugin communicates with clamd via a
    socket then there are some minimum requirements to
    the permissions for your home folder and the
    .claws-mail folder provided the clamav-daemon is
    configured to communicate via a unix socket. All
    users at least need to be given execute permissions
    on these folders.
    
    To avoid changing permissions you could configure
    the clamav-daemon to communicate via a TCP socket
    and choose manual configuration for clamd.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/Clam AntiVirus
sk: Tento zásuvný modul používa na skenovanie všetkých správ, ktoré sú prijaté z IMAP, lokálnych alebo POP účtov, Clam AntiVirus.
    
    Ak príloha správy obsahuje vírus, táto môže byť zmazaná alebo uložená v zadanej zložke.
    
    Pretože tento zásuvný modul komunikuje s clamd pomocou soketu, existujú isté špeciálne minimálne požiadavky na práva Vášho domovského adresára a adresára .claws-mail. Tieto adresáre musia povoľovať všetkým používateľom aspoň práva na vykonávanie (execute).
    
    Pretože tento zásuvný modul komunikuje s clamd prostredníctvom soketu, existujú minimálne požiadavky na prístupové práva k vášmu domovskému adresáru a k adresáru .claws-mail, poskytnutému clamav-daemon na komunikáciu cez unixový soket. Tieto adresáre musia povoľovať aspoň právo na vykonanie (spustenie) všetkým používateľom.
    
    Aby ste predišli nastavovaniu práv adresárov, môžete nastaviť clamav-daemon na konfiguráciu cez TCP soket a pre clamd zvoliť manuálnu konfiguráciu.
    
    Voľby možno nájsť v menu Nastavenie/Nastavenia/Zásuvné moduly/Clam AntiVírus

en: Virus detection
sk: Detekcia vírusu

en: Select folder to store infected messages in
sk: Vyberte zložku na ukladanie infikovaných správ

en: Enable virus scanning
sk: Zapnúť skenovanie vírusov

en: Maximum attachment size
sk: Maximálna veľkosť prílohy

en: Message attachments larger than this will not be scanned
sk: Prílohy správy, ktoré sú väčšie ako táto hodnota, nebudú skenované

en: Save infected mail in
sk: Uložiť nakazené emaily v

en: Save mail that contains viruses
sk: Uložiť emaily, ktoré obsahujú vírusy

en: Folder for storing infected mail. Leave empty to use the default trash folder
sk: Zložka na uchovávanie nakazených emailov. Nechajte prázdne, ak chcete použiť predvolenú zložku koša

en: Click this button to select a folder for storing infected mail
sk: Kliknite na toto tlačidlo a vyberte zložku na uloženie nakazených emailov

en: Automatic configuration
sk: Automatická konfigurácia

en: Should configuration be done automatic or manual
sk: Či má byť konfigurácia robená automaticky alebo manuálne

en: Where is clamd.conf
sk: Kde sa nachádza clamd.conf

en: Full path to clamd.conf. If this field is not empty then the plugin has been able to locate the file automatically
sk: Úplná cesta ku clamd.conf. Ak toto pole nie je prázdne, potom zásuvný modul dokázal nájsť súbor automaticky

en: Br_owse
sk: Pr_echádzať

en: Click this button to select full path to clamd.conf
sk: Kliknite na toto tlačidlo a vyberte úplnú cestu ku clamd.conf

en: Check permission for folders and adjust if necessary
sk: Skontrolovať práva zložiek a ak je to potrebné, upraviť ich

en: Find and _Replace
sk: Nájsť a nah_radiť

en: Click this button to check and adjust folder permissions
sk: Kliknite na toto tlačidlo na kontrolu a úpravu práv zložky

en: Remote Host
sk: Vzdialený hostiteľ

en: Hostname or IP for remote host running clamav daemon
sk: Meno stroja alebo IP adresa hostiteľa, na ktorom je spustený démon clamav

en: Port number where clamav daemon is listening
sk: Číslo portu, na ktorom démon clamav prijíma požiadavky

en: New config
    No socket information.
    Antivirus disabled.
sk: Nové nastavenie
    Chýbajú informácie o sokete.
    Antivírus vypnutý.

en: New config
    Clamd does not respond to ping.
    Is clamd running?
sk: Nové nastavenie
    Clamd neodpovedá na ping.
    Je clamd spustený?

en: %s: Unable to open
    clamd will be disabled
sk: %s: Nemožno otvoriť
    clamd bude vypnutý

en: %s: Not able to find required information
    clamd will be disabled
sk: %s: Nemožno nájsť požadované informácie
    clamd bude vypnutý

en: Could not create socket
sk: Nemožno vytvoriť soket

en: : File does not exist
sk: : Súbor neexistuje

en: : Unable to open
sk: : Nemožno otvoriť

en: Socket write error
sk: Chyba zápisu soketu

en: %s: Error reading
sk: %s: Chyba čítania

en: Socket read error
sk: Chyba čítania soketu

en: Failed to register log text hook
sk: Zlyhala registrácia obsluhy udalosti „log text”

en: This plugin is only a demo of how to write plugins for Claws Mail. It installs a hook for new log output and writes it to stdout.
    
    It is not really useful.
sk: Tento zásuvný modul je len ukážkou ako písať zásuvné moduly pre Claws Mail. Nainštaluje obsluhu udalosti nového výstupu záznamu a vypíše ho na štandardný výstup.
    
    Nie je veľmi užitočný.

en: Display images
sk: Zobraziť obrázky

en: Display embedded images
sk: Zobraziť zahrnuté obrázky

en: Execute javascript
sk: Vykonať JavaScript

en: Execute embedded javascript
sk: Vykonať zahrnutý JavaScript

en: Execute Java applets
sk: Vykonať aplety Java

en: Execute embedded Java applets
sk: Vykonať zahrnuté aplety Java

en: Render objects using plugins
sk: Spracovať objekty pomocou zásuvných modulov

en: Render embedded objects using plugins
sk: Spracovať zahrnuté objekty pomocou zásuvných modulov

en: Open in Viewer (remote content is enabled)
sk: Otvoriť v prehliadači (vzdialený obsah je zapnutý)

en: Do nothing (remote content is disabled)
sk: Neurobiť nič (vzdialený obsah je vypnutý)

en: Remote resources
sk: Vzdialené zdroje

en: Loading remote resources can lead to some privacy issues.
    When remote content loading is disabled, nothing will be requested
    from the network. Rendering of images, scripts, plugin objects or
    Java applets can still be enabled for content that is attached
    in the email.
sk: Načítanie vzdialených zdrojov môže viesť k narušeniu súkromia.
    Keď je načítanie vzdialeného obsahu vypnuté, nebude zo siete
    nič požadované. Spracovanie obrázkov, skriptov, objektov zásuvných
    modulov alebo apletov Java môže byť naďalej zapnuté pre obsah,
    ktorý je súčasťou správy.

en: Enable loading of remote content
sk: Povoliť načítanie vzdialeného obsahu

en: When clicking on a link, by default
sk: Pri kliknutí na odkaz, predvolene

en: Open in External Browser
sk: Otvoriť v externom prehliadači

en: The CSS in this file will be applied to all HTML parts
sk: CSS v tomto súbore bude použité na všetky časti HTML

en: Bro_wse
sk: P_rehliadať

en: Select stylesheet
sk: Vyberte štýlopis

en: Remote content loading is disabled.
sk: Načítavanie vzdialeného obsahu je vypnuté.

en: Load images
sk: Načítať obrázky

en: Enable remote content
sk: Zapnúť vzdialený obsah

en: Enable Javascript
sk: Povoliť JavaScript

en: Enable Plugins
sk: Povoliť zásuvné moduly

en: Enable Java
sk: Povoliť Java

en: Open links with external browser
sk: Otvoriť odkazy v externom prehliadači

en: An error occurred: %d
sk: Nastala chyba: %d

en: %s is a malformed or not supported feed
sk: %s je poškodený alebo nepodporovaný kanál

en: Open in Viewer
sk: Otvoriť v prehliadači

en: Open in Browser
sk: Otvoriť v prehliadači

en: Open Image
sk: Otvoriť obrázok

en: Copy Link
sk: Kopírovať odkaz

en: Download Link
sk: Stiahnuť odkaz

en: Save Image As
sk: Uložiť obrázok ako

en: Copy Image
sk: Kopírovať obrázok

en: Import feed
sk: Importovať kanál

en: Failed to find the companion WebKit extension %s
sk: Nebolo nájdené príslušné rozšírenie WebKit %s

note: TRANSLATORS: 'Fancy' here is name of the plugin, not the english word.
en: Fancy HTML Viewer
sk: Zobrazovač HTML Fancy

en: This plugin renders HTML mail using the WebKit %d.%d.%d library.
    By default all remote content is blocked. Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/Fancy
sk: Tento zásuvný modul zobrazuje poštu vo formáte HTML pomocou knižnice WebKit %d.%d.%d.
    Predvolene je všetok vzdialený obsah blokovaný. Voľby môžete nájsť v menu „Nastavenie/Nastavenia/Zásuvné moduly/Fancy”

note: TRANSLATORS: Possible error message during plugin load
en: Failed to register mail receive hook
sk: Zlyhala registrácia obsluhy udalosti „mail receive”

note: TRANSLATORS: Description seen in plugins dialog. * Translation of "Plugins" part of preferences path should to be * the same as translation of "Plugins" string in Claws Mail message * catalog.
en: This plugin modifies the downloaded messages. It inserts headers containing some download information: UIDL, Claws Mail account name, POP server, user ID and retrieval time.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/Fetchinfo
sk: Tento zásuvný modul mení stiahnuté správy. Vkladá hlavičky, ktoré obsahujú informácie o stiahnutí: UIDL, názov účtu Claws Mail, server POP, ID používateľa a čas získania.
    
    Nastavenia môžete nájsť v /Nastavenie/Nastavenia/Zásuvné moduly/Fetchinfo

note: TRANSLATORS: Description of functionality added by this plugin
en: Mail marking
sk: Označenie emailu

note: TRANSLATORS: Heading of a preferences section determining which headers to add
en: Add fetchinfo headers
sk: Pridať hlavičky Fetchinfo

en: Headers to be added
sk: Pridané hlavičky

note: TRANSLATORS: Description of a header to be added
en: Adds the X-FETCH-UIDL header with the unique ID listing of message (POP3)
sk: Pridá hlavičku X-FETCH-UIDL s jedinečným ID správy (POP3)

note: TRANSLATORS: Description of a header to be added
en: Account name
sk: Názov účtu

en: Adds the X-FETCH-ACCOUNT header with the account name
sk: Pridá hlavičku X-FETCH-ACCOUNT s menom účtu

note: TRANSLATORS: Description of a header to be added
en: Receive server
sk: Prijímací server

en: Adds the X-FETCH-SERVER header with the receive server
sk: Pridá hlavičku X-FETCH-SERVER s prijímacím serverom

note: TRANSLATORS: Description of a header to be added
en: UserID
sk: ID používateľa

en: Adds the X-FETCH-USERID header with the user ID
sk: Pridá hlavičku X-FETCH-USERID s ID používateľa

note: TRANSLATORS: Description of a header to be added
en: Fetch time
sk: Čas získania

en: Adds the X-FETCH-TIME header with the date and time of message retrieval in RFC822 format
sk: Pridá hlavičku X-FETCH-TIME s dátumom a časom prijatia správy vo formáte RFC822

en: A keyword is used in the mail you are sending. The keyword appears on line %d, which begins with the text: %s
    
    %s
sk: V správe, ktorú posielate, je spomenuté kľúčové slovo. Kľúčové slovo je spomenuté v riadku %d, ktorý začína textom: %s
    
    %s

en: Keyword warning
sk: Upozornenie na kľúčové slová

en: Keyword Warner
sk: Kľúčové slová

en: Shows a warning when sending or queueing a message and a reference to one or more keywords is found in the message text.
sk: Zobrazuje upozornenie pri posielaní alebo ukladaní správy, v ktorej texte je spomenuté jedno alebo viac kľúčových slov.

en: Don't check for keywords when forwarding or redirecting messages
sk: Nekontrolovať kľúčové slová pri správach Posielaných ďalej a Presmerovaných správach

en: Failed to register avatar header update hook
sk: Zlyhala registrácia obsluhy udalosti „avatar header update”

en: Failed to register avatar image render hook
sk: Zlyhala registrácia obsluhy udalosti „avatar image render”

en: Failed to create avatar image cache directory
sk: Zlyhalo vytvorenie zložky vyrovnávacej pamäte obrázkov avatar

en: Failed to load missing items cache
sk: Zlyhalo načítanie vyrovnávacej pamäte chýbajúcich položiek

en: Display libravatar profiles' images for mail messages. More
    info about libravatar at http://www.libravatar.org/. If you have
    a gravatar.com profile but not a libravatar one, those will also
    be retrieved (when redirections are allowed in plugin config).
    Plugin config page is available from main window at:
    /Configuration/Preferences/Plugins/Libravatar.
    
    This plugin uses libcurl to retrieve images, so if you're behind a
    proxy please refer to curl(1) manpage for details on 'http_proxy'
    configuration. More details about this and others on README file.
    
    Feedback to <ricardo@mones.org> is welcome.
sk: Zobrazuje v emailových správach obrázky profilu libravatar. Viac
    informácií o libravatar nájdete na http://www.libravatar.org/. Ak
    máte profil gravatar.com, ale nie libravatar, budú použité i tieto
    (ak je povolené presmerovanie v nastavení zásuvného modulu).
    Stránka nastavení zásuvného modulu je dostupná z hlavného okna:
    na /Nastavenie/Nastavenia.../Zásuvné moduly/Libravatar.
    
    Tento zásuvný modul používa na získanie obrázkov libcurl, takže ak ste
    za proxy, prosím, hľadajte podrobnosti o nastavení „http_proxy” v
    manuálovej stránke curl(1). Ďalšie podrobnosti o tomto i iných veciach
    sú v súbore README.
    
    Spätná väzba na <ricardo@mones.org> je vítaná.

en: Error reading cache stats
sk: Chyba pri čítaní štatistiky vyr. pamäte

en: Using %s in %d files, %d directories, %d others and %d errors
sk: Použité %s v %d súboroch, %d zložkách, %d iných a %d chýb

en: Using %s in %d files, %d directories and %d others
sk: Použité %s v %d súboroch, %d zložkách a %d iných

en: Clear icon cache
sk: Vymazať Vyrovnávaciu pamäť ikon

en: Are you sure you want to remove all cached avatar icons?
sk: Naozaj chcete vymazať všetky uložené ikony avatarov?

en: Not enough memory for operation
sk: Nedostatok pamäte na operáciu

en: Icon cache successfully cleared:
    • %u missing entries removed.
    • %u files removed.
sk: Vyrovnávacia pamäť ikon úspešne vymazaná:
    • %u chýbajúcich poloýiek odstránených.
    • %u súborov odstránených.

en: Icon cache successfully cleared!
sk: Vyrovnávacia pamäť ikon úspešne vymazaná!

en: Errors clearing icon cache:
    • %u missing entries removed.
    • %u files removed.
    • %u files failed to be read.
    • %u files couldn't be removed.
sk: Chyba vymazávania vyrovnávacej pamäte ikon:
    • %u chýbajúcich položiek odstránených.
    • %u súborov odstránených.
    • %u súborov zlyhalo čítanie.
    • %u súborov nebolo možné odstrániť.

en: Error clearing icon cache.
sk: Chyba vymazania vyrovnávacej pamäte ikon.

en: _Use cached icons
sk: Použiť ikony z _vyrovnávacej pamäte

en: Keep icons on disk for reusing instead of making another network request
sk: Uchováva ikony na disku namiesto vytvárania ďalšej sieťovej požiadavky

en: Cache refresh interval
sk: Interval aktualizácie vyrovnávacej pamäte

en: hours
sk: hodín

en: Mystery man
sk: Tajomný

en: Custom URL
sk: Vlastná URL

en: A blank image
sk: Prázdny obrázok

en: The unobtrusive low-contrast greyish silhouette
sk: Nenápadná silueta s nízkym kontrastom

en: A generated geometric pattern
sk: Vygenerovaný geometrický vzor

en: A generated full-body monster
sk: Vygenerovaná príšera s telom

en: A generated almost unique face
sk: Vygenerovaná skoro jedinečná tvár

en: A generated 8-bit arcade-style pixelated image
sk: Vygenerovaný 8b obrázok v akčnom štýle

en: A generated robotic character
sk: Vygenerovaný znak robota

en: A generated retro adventure game character
sk: Vygenerovaný znak starej dobrodružnej hry

en: Redirect to a user provided URL
sk: Presmerovať na používateľom zadanú URL

en: Enter the URL you want to be redirected when no user icon is available. Leave an empty URL to use the default libravatar orange icon.
sk: Zadajte URL, na ktorú chcete byť presmerovaný, ak nie je dostupná ikona používateľa. Nechajte prázdne na použitie predvolenej oranžovej ikony libravatar.

en: _Allow redirects to other sites
sk: Povoliť presmerov_ania na iné stránky

en: Follow redirect responses received from libravatar server to other avatar services like gravatar.com
sk: Nasledovať odpovede presmerovania na iné služby avataru (napr. gravatar.com) prijaté zo servera libravatar

en: _Enable federated servers
sk: Povoliť _federalizované servery

en: Try to get avatar from sender's domain libravatar server
sk: Skúsiť získať avatar zo servera libravatar domény odosielateľa

en: Request timeout
sk: Časový limit požiadavky

en: second(s)
sk: sekunda(y)

en: Set to 0 to use global socket I/O timeout. Maximum value must be also less than global socket I/O timeout.
sk: Nastavte na 0, aby bol použitý všeobecný časový limit V/V soketu. Maximálna hodnota musí byť tiež menšia ako je všeobecný  časový limit V/V soketu.

en: Icon cache
sk: Vyrovnávacia pamäť ikon

en: Default missing icon mode
sk: Predvolený režim chýbajúcej ikony

en: Network
sk: Sieť

en: Loading remote resources can lead to some privacy issues.
    When remote content loading is disabled, nothing will be requested
    from the network.
sk: Načítanie vzdialených zdrojov môže viesť k narušeniu súkromia.
    Keď je načítanie vzdialeného obsahu vypnuté, nebude zo siete
    nič požadované.

en: Size of image cache in megabytes
sk: Veľkosť vyrovnávacej pamäte obrázkov v MB

en: Default font
sk: Predvolené písmo

en: Open Link
sk: Otvoriť odkaz

en: Copy Link Location
sk: Kopírovať odkaz

en: LiteHTML viewer
sk: Prehliadač LiteHTML

en: Viewer plugin for HTML emails, using the litehtml library (http://www.litehtml.com/).
sk: Zásuvný modul prehliadača správ HTML, pomocou knižnice litehtml (http://www.litehtml.com/).

en: mailmbox folder
sk: zložka mailmbox

en: This is a plugin to handle mailboxes in mbox format.
sk: Tento zásuvný modul spravuje schránky vo formáte mbox.

en: Input the location of mailbox.
    If the existing mailbox is specified, it will be
    scanned automatically.
sk: Zadajte umiestnenie schránky.
    Ak zadáte názov existujúcej schránky, bude
    táto automaticky prehľadaná.

en: No Sieve auth method available
sk: Nie je dostupná metóda Sieve auth

en: Selected Sieve auth method not available
sk: Zvolená metóda Sieve auth nie je dostupná

en: Disconnected
sk: Odpojené

en: Disconnected: %s
sk: Odpojené: %s

en: unhandled message on Sieve session: %s
sk: nespracovaná správa v relácii Sieve: %s

en: STARTTLS failed
sk: STARTTLS zlyhalo

en: error occurred on SIEVE session
sk: nastala chyba relácie SIEVE

en: error occurred on Sieve session. data: %s
sk: nastala chyba relácie Sieve. Dáta: %s

en: unhandled message on Sieve session: %d
sk: nespracovaná správa v relácii Sieve: %d

en: Sieve: retrying auth
sk: Sieve: opakovanie auth

en: Auth method not available
sk: Metóda auth nie je dostupná

en: sending error on Sieve session: %s
sk: chyba odoslania v relácii Sieve: %s

en: _Filter
sk: _Filtrovať

en: Chec_k Syntax
sk: S_kontrolovať syntax

en: Re_vert
sk: _Vrátiť

en: Unable to get script contents
sk: Nemožno získať obsah skriptu

en: Reverting...
sk: Prijímanie...

en: Revert script
sk: Vrátiť skript

en: This script has been modified. Revert the unsaved changes?
sk: Tento skript bol zmenený. Vrátiť neuložené zmeny?

en: _Revert
sk: V_rátiť

en: Script saved successfully.
sk: Skript úspešne uložený.

en: Saving...
sk: Ukladanie...

en: Checking syntax...
sk: Kontrola syntaxe...

en: This script has been modified. Save the latest changes?
sk: Tento skript bol zmenený. Uložiť posledné zmeny?

en: %s - Sieve Filter%s
sk: %s – Filter Sieve%s

en: Loading...
sk: Načítanie...

en: Add Sieve script
sk: Pridať skript Sieve

en: Enter name for a new Sieve filter script.
sk: Zadajte meno nového skriptu Sieve.

en: Enter new name for the script.
sk: Zadajte nové meno skriptu.

en: Do you really want to delete the filter '%s'?
sk: Naozaj chcete odstrániť filter „%s”?

en: Delete filter
sk: Odstrániť filter

en: Active
sk: Aktívne

en: An account can only have one active script at a time.
sk: Účet môže mať v jednom okamihu len jeden aktívny skript.

en: Unable to connect
sk: Nemožno sa pripojiť

en: Listing scripts...
sk: Výpis skriptov...

en: Connecting...
sk: Pripájanie...

en: Manage Sieve Filters
sk: Spravovať skripty Sieve

en: _Rename
sk: P_remenovať

en: To use Sieve, enable it in an account's preferences.
sk: Na použitie Sieve, zapnite ho v nastavení účtu.

en: Manage Sieve Filters...
sk: Spravovať filtre Sieve...

en: Manage sieve filters on a server using the ManageSieve protocol.
sk: Spravovanie filtrov Sieve na serveri pomocou protokolu ManageSieve.

en: Enable Sieve
sk: Povoliť Sieve

en: Server information
sk: Informácie o servere

en: Server name
sk: Meno servera

en: Connect to this host instead of the host used for receiving mail
sk: Pripojiť sa k tomuto stroju, namiesto stroja použitého na prijatie správy

en: Server port
sk: Port servera

en: Connect to this port instead of the default
sk: Pripojiť sa na tento port, namiesto predovleného

en: Encryption
sk: Šifrovanie

en: No encryption
sk: Bez šifrovania

en: Use STARTTLS when available
sk: Použiť STARTTLS, keď je dostupné

en: Require STARTTLS
sk: Vyžadovať STARTTLS

en: Authentication
sk: Autentifikácia

en: No authentication
sk: Bez autentifikácie

en: Use same authentication as for receiving mail
sk: Použiť rovnakú autentifikáciu ako na prijímanie pošty

en: Specify authentication
sk: Zadať autentifikáciu

en: User ID
sk: Prihlasovacie meno

en: Password
sk: Heslo

en: Authentication method
sk: Metóda autentifikácie

en: Automatic
sk: Automatické

en: Sieve server must not contain a space.
sk: Server Sieve nesmie obsahovať medzery.

en: Sieve server is not entered.
sk: Nebol zadaný server Sieve.

en: Failed to register newmail hook
sk: Zlyhala registrácia obsluhy udalosti „newmail”

en: Could not open log file %s: %s
sk: Nemožno otvoriť súbor záznamu: %s: %s

en: This plugin writes a header summary to a log file for each mail received after sorting.
    
    Default is ~/Mail/NewLog
    
    Current log is %s
sk: Tento zásuvný modul zapisuje súhrn hlavičky každej prijatej správy po radení.
    
    Predvolene je ~/Mail/NewLog
    
    Aktuálny záznam je %s

en: Log file
sk: Súbor záznamu

en: Folder:
sk: Zložka:

en: Select folder(s)
sk: Vyberte zložky

en: select recursively
sk: vybrať aj podzložky

en: No new messages
sk: Žiadne nové správy

en: Notification
sk: Upozornenia

en: Failed to register folder item update hook in the Notification plugin
sk: V zásuvnom module Upozornenia zlyhala registrácia obsluhy udalosti „item update”

en: Failed to register folder update hook in the Notification plugin
sk: V zásuvnom module Upozornenia zlyhala registrácia obsluhy udalosti „folder update”

en: Failed to register msginfo update hook in the Notification plugin
sk: V zásuvnom module Upozornenia zlyhala registrácia obsluhy udalosti „msginfo update”

en: Failed to register offline switch hook in the Notification plugin
sk: V zásuvnom module Upozornenia zlyhala registrácia obsluhy udalosti „offline switch”

en: Failed to register main window close hook in the Notification plugin
sk: V zásuvnom module Upozornenia zlyhala registrácia obsluhy udalosti „window close”

en: Failed to register got iconified hook in the Notification plugin
sk: V zásuvnom module Upozornenia zlyhala registrácia obsluhy udalosti „iconified”

en: Failed to register account list changed hook in the Notification plugin
sk: V zásuvnom module Upozornenia zlyhala registrácia obsluhy udalosti „account list changed”

en: Failed to register theme change hook in the Notification plugin
sk: V zásuvnom module Upozornenia zlyhala registrácia obsluhy udalosti „theme change”

en: This plugin provides various ways to notify the user of new and unread email.
    The plugin is extensively configurable in the plugins section of the preferences dialog.
    
    Feedback to <berndth@gmx.de> is welcome.
sk: Tento zásuvný modul poskytuje rôzne spôsoby upozorňovania používateľa o novej a neprečítanej pošte.
    Zásuvný modul možno podrobne konfigurovať v sekcii Zásuvných modulov dialógu nastavení
    
    Spätná väzba na <berndth@gmx.de> je vítaná.

en: Various tools
sk: Rôzne nástroje

en: New Mail message
sk: Nová správa

en: New News post
sk: Nová správa News

en: A new message arrived
sk: Prišla nová správa

en: New Calendar message
sk: Nová správa kalendára

en: A new calendar message arrived
sk: Prišla nová správa kalendára

en: New RSS feed article
sk: Nový článok kanála RSS

en: A new article in a RSS feed arrived
sk: Prišiel nový článok kanála RSS

en: New unknown message
sk: Nová neznáma správa

en: Unknown message type arrived
sk: Prišla nová neznáma správa

en: Present main window
sk: Zobraziť hlavné okno

en: Mail message
sk: Správa

en: %d new message arrived | %d new messages arrived
sk[0]: Prišla %d nová správa
sk[1]: Prišli %d nové správy
sk[2]: Prišlo %d nových správ

en: News message
sk: Správa News

en: Calendar message
sk: Správa kalendára

en: %d new calendar message arrived | %d new calendar messages arrived
sk[0]: Prišla %d nová správa kalendára
sk[1]: Prišli %d nové správy kalendára
sk[2]: Prišlo %d nových správ kalendára

en: RSS news feed
sk: Kanál noviniek RSS

en: %d new article in a RSS feed arrived | %d new articles in a RSS feed arrived
sk[0]: Prišiel %d nový článok kanála RSS
sk[1]: Prišli %d nové články kanála RSS
sk[2]: Prišlo %d nových článkov kanála RSS

en: %d new message | %d new messages
sk[0]: %d nová správa
sk[1]: %d nové správy
sk[2]: %d nových správ

en: Hotkeys
sk: Klávesové skratky

en: Banner
sk: Titulkový pruh

en: Popup
sk: Vyskakovacie okno

en: Command
sk: Príkaz

en: Indicator
sk: Indikátor

en: Include folder types
sk: Zahrnúť tieto typy zložiek

en: Mail folders
sk: Poštové zložky

en: News folders
sk: Diskusné skupiny

en: RSSyl folders
sk: Zložky RSSyl

en: vCalendar folders
sk: Zložky vCalendar

en: These settings override folder-specific selections.
sk: Tieto nastavenia prepisujú nastavenia zložiek.

en: Global notification settings
sk: Globálne nastavenia upozornení

en: Set window manager urgency hint when new messages exist
sk: Nastaviť príznak naliehavosti (urgency hint) správcu okien, ak existujú nové správy

en: Set window manager urgency hint when unread messages exist
sk: Nastaviť príznak naliehavosti (urgency hint) správcu okien, ak existujú neprečítané správy

en: Use sound theme
sk: Použiť zvukovú tému

en: Show banner
sk: Zobraziť titulkový pruh

en: Never
sk: Nikdy

en: Always
sk: Vždy

en: Only when not empty
sk: Len ak nie je prázdny

en: Banner speed
sk: Rýchlosť titulkového pruhu

en: Maximum number of messages
sk: Maximálny počet správ

en: Limit the number of messages shown, use 0 for unlimited
sk: Maximálny počet zobrazených správ (0 znamená neobmedzené)

en: Banner width
sk: Šírka pruhu

en: Limit the size of banner, use 0 for screen width
sk: Maximálna šírka pruhu (0 pre šírku obrazovky)

en: pixel(s)
sk: pixel(ov)

en: Include unread mails in banner
sk: Zobraziť neprečítané správy

en: Make banner sticky
sk: Titulkový pruh na všetky plochy

en: Only include selected folders
sk: Zahrnúť len vybraté zložky

en: Select folders...
sk: Vybrať zložky...

en: Banner colors
sk: Farba pruhu

en: Use custom colors
sk: Použiť vlastné farby

en: Foreground
sk: Popredie

en: Foreground color
sk: Farba popredia

en: Background
sk: Pozadie

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Enable popup
sk: Zapnúť vyskakovacie okno

en: Popup timeout
sk: Časový limit zobrazenia okna

en: Make popup sticky
sk: Vyskakovacie okno na všetky plochy

en: Set popup window width and position
sk: Nastaviť šírku a pozíciu okna

en: (the window manager is free to ignore this)
sk: (správca okien to môže ignorovať)

en: Display folder name
sk: Zobraziť meno zložky

en: Sample popup window
sk: Ukážkové vyskakovacie okno

en: Done
sk: Hotovo

en: Select command
sk: Vybrať príkaz

en: Enable command
sk: Zapnúť vykonanie príkazu

en: Command to execute
sk: Príkaz na spustenie

en: Block command after execution for
sk: Blokovať príkaz po vykonaní počas

en: Enable LCD
sk: Zapnúť LCD

en: Hostname:Port of LCDd server
sk: Meno_stroja:Port servera LCDd

en: Enable Trayicon
sk: Zapnúť ikonu v systémovej lište

en: Hide at start-up
sk: Skryť pri spustení

en: Close to tray
sk: Zatvoriť do systémovej lišty

en: Hide when iconified
sk: Skryť pri minimalizácii

note: TRANSLATORS: "Toaster" does not refer to the kitchen appliance. A toast is a small passive (non-focus-stealing) notification bubble. If your language does not have a word for that, go for something along the lines of "passive popup" instead.See also http://en.wikipedia.org/wiki/Toast_(computing)
en: Passive toaster popup
sk: Pasívne vyskakovacie okno

en: Add to Indicator Applet
sk: Pridať do apletu Indikátor

en: Hide mainwindow when minimized
sk: Pri minimalizácii skryť hlavné okno

en: Enable global hotkeys
sk: Povoliť globálne klávesové skratky

en: Examples for hotkeys include <b>%s</b> and <b>%s</b>
sk: Príklady klávesových skratiek zahŕňajú <b>%s</b> a <b>%s</b>

en: Toggle minimize
sk: Prepnúť minimalizované

en: _Get Mail
sk: P_rijať správy

en: _Get Mail from account
sk: _Prijať správy z účtu

en: _Email
sk: _Správa

en: E_mail from account
sk: Správa _z účtu

en: Open A_ddressbook
sk: Otvoriť _Adresár

en: E_xit Claws Mail
sk: S_končiť Claws Mail

en: _Work Offline
sk: Pracovať _odpojený

en: Show Trayicon Notifications
sk: Zobraziť upozornenia ikony

en: New %d, Unread: %d, Total: %d
sk: Nové %d, Neprečítané: %d, Celkom: %d

en: New mail message
sk: Nová poštová správa

en: New news post
sk: Nová diskusná správa

en: New calendar message
sk: Nová správa kalendára

en: New article in RSS feed
sk: Nový článok kanála RSS

en: New messages arrived
sk: Prišla nová správa

en: %d new mail message arrived | %d new mail messages arrived
sk[0]: Prišla %d nová poštová správa
sk[1]: Prišli %d nové poštové správy
sk[2]: Prišlo %d nových poštových správ

en: %d new news post arrived | %d new news posts arrived
sk[0]: Prišla %d nová diskusná správa
sk[1]: Prišli %d nové diskusné správy
sk[2]: Prišlo %d nových diskusných správ

en: %d new article in RSS feeds arrived | %d new articles in RSS feeds arrived
sk[0]: Prišiel %d nový článok kanála RSS
sk[1]: Prišli %d nové články kanála RSS
sk[2]: Prišlo %d nových článkov kanála RSS

en: Title:
sk: Názov:

en: Author:
sk: Autor:

en: Creator:
sk: Vytvoril:

en: Producer:
sk: Výrobca:

en: Created:
sk: Vytvorené:

en: Modified:
sk: Upravené:

en: Format:
sk: Formát:

en: Optimized:
sk: Optimalizované:

en: PDF properties
sk: Vlastnosti PDF

en: Enter password
sk: Zadajte heslo

en: This document is locked and requires a password before it can be opened.
sk: Tento dokument je zamknutý a na otvorenie vyžaduje heslo.

en: %s Document
sk: Dokument %s

en: of %d
sk: z %d

en: PDF rendering failed for an unknown reason.
sk: Spracovanie PDF zlyhalo z neznámeho dôvodu.

en: Document Index
sk: Obsah dokumentu

en: First Page
sk: Prvá strana

en: Previous Page
sk: Predošlá strana

en: Next Page
sk: Ďalšia strana

en: Last Page
sk: Posledná strana

en: Zoom In
sk: Zväčšiť

en: Zoom Out
sk: Zmenšiť

en: Fit Page
sk: Celá strana

en: Fit Page Width
sk: Celá šírka

en: Rotate Left
sk: Otočiť vľavo

en: Rotate Right
sk: Otočiť vpravo

en: Print Document
sk: Vytlačiť dokument

en: Document Info
sk: Informácie o dokumente

en: Page Number
sk: Číslo strany

en: Zoom Factor
sk: Mierka

en: This plugin enables the viewing of PDF and PostScript attachments using the Poppler %s Lib and the gs tool.
    
    Any feedback is welcome: iwkse@claws-mail.org
sk: Tento zásuvný modul umožňuje zobrazovanie príloh PDF a PostScript pomocou knižnice Poppler %s a nástroja gs.
    
    Akákoľvek spätná väzba je vítaná: iwkse@claws-mail.org

en: PDF Viewer
sk: Zobrazovať PDF

en: Warning: could not find ghostscript binary (gs) required for %s plugin to process PostScript attachments, only PDF attachments will be displayed. To enable PostScript support please install gs program.
    
    %s
sk: Varovanie: nemožno nájsť binárny súbor ghostscript (gs), ktorý je vyžadovaný zásuvným modulom %s na spracovanie príloh PostScript, zobrazené budú len prílohy PDF. Na zapnutie podpory PostScript, prosím, nainštalujte program gs.
    
    %s

en: Edit perl filter rules (ext)...
sk: Upraviť filtrovacie pravidlá perl (ext)...

en: Failed to register PGP address autocompletion hook
sk: Zlyhala registrácia obsluhy udalosti „PGP address autocompletion”

en: Passphrase
sk: Heslo

en: [no user id]
sk: [žiadne id používateľa]

en: Passphrases did not match.
sk: Heslá nesúhlasia.

en: Please enter the passphrase for the new key:
sk: Prosím zadajte heslo nového kľúča:

en: Please re-enter the passphrase for the new key:
sk: Prosím zadajte znova heslo nového kľúča:

en: Bad passphrase.
sk: Neplatné heslo.

en: Please enter the passphrase for:
sk: Prosím, zadajte heslo pre:

en: Key import
sk: Import kľúča

en: This key is not in your keyring. Do you want Claws Mail to try to import it?
sk: Tento kľúč nie je vo Vašej kľúčenke. Chcete, aby sa Claws Mail pokúsil importovať ho?

en: from keyserver
sk: z kľúčového servera

en: from Web Key Directory
sk: z Web Key Directory

en: 
      Key ID
sk: 
      ID kľúča

en:    This key is not in your keyring.
sk:    Tento kľúč nie je vo Vašej kľúčenke.

en:    It should be possible to import it
sk:    Malo by byť možné importovať ho

en: when working online,
       or
sk: pri práci online,
       alebo

en: with either of the following commands:
sk: pomocou niektorého z nasledujúcich príkazov:

en: 
      Importing key ID
sk: 
      Importujem ID kľúča

en:    This key has been imported to your keyring.
sk:    Tento kľúč bol importovaný do Vašej kľúčenky.

en:    This key couldn't be imported to your keyring.
sk:    Tento kľúč nebol importovaný do Vašej kľúčenky.

en:    Key servers are sometimes slow.
sk:    Kľúčové servery sú niekedy pomalé.

en:    You can try to import it manually with the command:
sk:    Môžete sa pokúsiť naimportovať ho ručne pomocou príkazu:

en: or
sk: alebo

en:    This key is in your keyring.
sk:    Tento kľúč je vo Vašej kľúčenke.

en: PGP/Core
sk: PGP/Základ

en: This plugin handles PGP core operations and provides address autocompletion from the GPG keyring. It is used by other plugins, like PGP/Mime.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/GPG and /Configuration/[Account Preferences]/Plugins/GPG
    
    The plugin uses the GPGME library as a wrapper for GnuPG.
    
    GPGME is copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>
sk: Tento zásuvný modul spravuje základné operácie PGP a poskytuje automatické dokončovanie adresy z kľúčenky GPG. Je použitý inými zásuvnými modulmi, ako PGP/MIME.
    
    Voľby môžete nájsť v /Nastavenie/Nastavenia/Zásuvné moduly/GPG a /Nastavenie/[Nastavenia účtu]/Zásuvné moduly/GPG
    
    Tento zásuvný modul používa na prácu s GnuPG knižnicu GPGME.
    
    Na GPGME sa vzťahuje copyright 2001 Wernera Kocha <dd9jn@gnu.org>

en: Core operations
sk: Základné operácie

en: Automatically check signatures
sk: Automaticky overovať podpisy

en: Use keyring for address autocompletion
sk: Použiť na dokončovanie adries kľúčenku

en: Use gpg-agent to manage passwords
sk: Na správu hesiel použiť gpg-agent

en: Store passphrase in memory
sk: Uložiť heslo v pamäti

en: Expire after
sk: Vymazať z pamäte po

en: Setting to '0' will store the passphrase for the whole session
sk: Nastavenie na „0” (nula) bude uchovávať heslo počas celej relácie

en: minutes
sk: minút

en: Grab input while entering a passphrase
sk: Zachytiť vstup počas zadávania hesla

en: Display warning on start-up if GnuPG doesn't work
sk: Pri spustení zobraziť varovanie v prípade, že GnuPG nemožno použiť

en: Path to GnuPG executable
sk: Cesta k programu GnuPG

en: If left blank the location of the GnuPG executable will be automatically determined.
sk: Ak ponecháte prázdne, bude cesta k programu GnuPG určená automaticky.

en: Select GnuPG executable
sk: Vyberte program GnuPG

en: Sign key
sk: Kľúč podpisu

en: Use default GnuPG key
sk: Použiť predvolený kľúč GnuPG

en: Select key by your email address
sk: Zvoliť kľúč podľa Vašej emailovej adresy

en: Specify key manually
sk: Zadať kľúč ručne

en: User or key ID:
sk: Používateľ alebo ID kľúča:

en: No secret key found.
sk: Nebol nájdený žiadny súkromný kľúč.

en: Generate a new key pair
sk: Vygenerovať nový pár kľúčov

en: No exact match for '%s'; please select the key.
sk: Nenájdená presná zhoda s/so „%s”, prosím zvoľte kľúč.

en: Collecting info for '%s' ... %c
sk: Zhromažďujem informácie pre „%s” ... %c

en: Undefined
sk: Nezadaná

en: Marginal
sk: Čiastočná

en: Ultimate
sk: Úplná

en: Select Keys
sk: Zvoľte kľúče

en: Key ID
sk: ID kľúča

en: Trust
sk: Dôveryhodný

en: _Other
sk: _Ostatné

en: Do_n't encrypt
sk: _Nešifrovať

en: Add key
sk: Pridať kľúč

en: Enter another user or key ID:
sk: Zadajte iného používateľa alebo ID kľúča:

en: Encrypt to %s <%s>
sk: Šifrovanie pre %s <%s>

en: This encryption key is not fully trusted.
    If you choose to encrypt the message with this key, you don't
    know for sure that it will go to the person you mean it to.
    
    Key details: ID %s, primary identity %s &lt;%s&gt;
    
    Do you trust this key enough to use it anyway?
sk: Tento šifrovací kľúč nie je úplne dôveryhodný.
    Ak zvolíte šifrovanie správy pomocou tohoto kľúča, nemôžete si
    byť úplne istý, či bude zašifrovaná pre správnu osobu.
    
    Podrobnosti kľúča: ID %s, primárna identita  %s &lt;%s&gt;
    
    Dôverujete tomuto kľúču natoľko, že ho i tak chcete použiť?

en: No signature found
sk: Nebol nájdený žiadny podpis

en: Untrusted
sk: Nedôveryhodné

en: The signature can't be checked - %s
sk: Digitálny podpis nemožno overiť - %s

en: The signature has not been checked.
sk: Podpis nebol overený.

en: PGP Core: Can't get key - no gpg-agent running.
sk: PGP Core: Nemožno získať kľúč – nie je spustený gpg-agent.

en: Good signature from "%s" [ultimate]
sk: Platný podpis od „%s” [absolútna]

en: Good signature from "%s" [full]
sk: Platný podpis od „%s” [plná]

en: Good signature from "%s" [marginal]
sk: Platný podpis od „%s” [čiastočná]

en: Good signature from "%s"
sk: Platný podpis od „%s”

en: Key 0x%s not available to verify this signature
sk: Nie je dostupný kľúč 0x%s na overenie tohoto podpisu

en: Expired signature from "%s"
sk: Vypršaný podpis od „%s”

en: Good signature from "%s", but the key has expired
sk: Platný podpis od „%s”, ale kľúču vypršala platnosť

en: Good signature from "%s", but the key has been revoked
sk: Platný podpis od „%s”, ale kľúč bol odvolaný

en: Bad signature from "%s"
sk: Chybný podpis od „%s”.

en: The signature has not been checked
sk: Podpis nebol overený

en: Error checking signature: no status
sk: Chyba kontroly podpisu: žiadny stav

en: Error checking signature: %s
sk: Chyba overenia podpisu: %s

en: Signature made on %s using %s key ID %s
sk: %s podpísané pomocou kľúča %s s ID %s

en: Good signature from uid "%s" (Validity: %s)
sk: Platný podpis od uid „%s” (Dôveryhodnosť %s)

en: Expired key uid "%s"
sk: Kľúču od %s skončila platnosť.

en: Expired signature from uid "%s" (Validity: %s)
sk: Skončená platnosť podpisu od uid „%s” (Dôveryhodnosť: %s)

en: Revoked key uid "%s"
sk: Odvolaný kľúč od uid "%s"

en: BAD signature from "%s"
sk: ZLÝ podpis od „%s”

en:                     uid "%s" (Validity: %s)
sk:                     uid „%s” (Validita: %s)

en: Revoked
sk: Odvolaný

en: Owner Trust: %s
sk: Dôvera vlastníka: %s

en: No key!
sk: Bez kľúča!

en: Primary key fingerprint:
sk: Odtlačok primárneho kľúča:

en: WARNING: Signer's address "%s" does not match DNS entry
sk: UPOZORNENIE: Adresa podpisu „%s” sa nezhoduje so záznamom DNS

en: Verified signer's address is "%s"
sk: Overená adresa podpisu je „%s”

en: Couldn't get data from message, %s
sk: Nemožno získať údaje zo správy, %s

en: Couldn't initialize data, %s
sk: Nemožno inicializovať údaje, %s

en: Secret key specification is ambiguous
sk: Zadanie súkromného kľúča je nejednoznačné

en: Secret key not found (%s)
sk: Súkromný kľúč nebol nájdený (%s)

en: Error setting secret key: %s
sk: Chyba pri určení súkromného kľúča: %s

en: Gpgme protocol '%s' is unusable: Engine '%s' isn't installed properly.
sk: Protokol Gpgme „%s” je nepoužiteľný. Systém „%s” nie je správne nainštalovaný.

en: Gpgme protocol '%s' is unusable: Engine '%s' version %s is installed, but version %s is required.
sk: Protokol Gpgme „%s” je nepoužiteľný. Systém „%s” je nainštalovaný vo verzii %s, ale je potrebná verzia %s.

en: Gpgme protocol '%s' is unusable (unknown problem)
sk: Protokol Gpgme „%s” je nepoužiteľný (neznámy problém)

en: GnuPG is not installed properly, or needs to be upgraded.
    OpenPGP support disabled.
sk: GnuPG nie je správne nainštalované, alebo používate zastaralú
    verziu. Podpora OpenPGP bude vypnutá.

en: You have to save the account's information with "OK" before being able to generate a key pair.
sk: Pred vygenerovaním páru kľúčov musíte uložiť údaje o účte pomocou „OK”.

en: No PGP key found
sk: Nebol nájdený žiadny PGP kľúč

en: Claws Mail did not find a secret PGP key, which means that you won't be able to sign emails or receive encrypted emails.
    Do you want to create a new key pair now?
sk: Claws Mail nenašiel súkromný PGP kľúč, takže nebudete môcť digitálne podpisovať správy, ani prijímať šifrované správy.
    Prajete si teraz vygenerovať nový pár kľúčov?

en: Couldn't generate a new key pair: %s
sk: Nemožno vygenerovať nový pár kľúčov: %s

en: Generating your new key pair... Please move the mouse around to help generate entropy...
sk: Prebieha generácia Vášho nového páru kľúčov... Prosím, pohybujte myšou, aby ste zvýšili entropiu v systéme...

en: Couldn't generate a new key pair: unknown error
sk: Nemožno vygenerovať nový pár kľúčov: neznáma chyba

en: Your new key pair has been generated. Its fingerprint is:
    %s
    
    Do you want to export it to a keyserver?
sk: Váš nový pár kľúčov bol vygenerovaný. Jeho odtlačok je:
    %s
    
    Prajete si exportovať tento pár na kľúčový server?

en: Key generated
sk: Kľúč vygenerovaný

en: Key exported.
sk: Kľúč vyexportovaný.

en: Couldn't export key.
sk: Nemožno exportovať kľúč.

en: Couldn't parse mime part.
sk: Nemožno spracovať časť MIME.

en: Couldn't get text data.
sk: Nemožno získať textové dáta.

en: Couldn't open decrypted file %s
sk: Nemožno otvoriť dešifrovaný súbor %s

en: Couldn't write to decrypted file %s
sk: Nemožno zapísať do dešifrovaného súboru %s

en: 
    --- Start of PGP/Inline encrypted data ---
sk: 
    --- Začiatok dát šifrovaných PGP/Inline ---

en: --- End of PGP/Inline encrypted data ---
sk: --- Koniec dát šifrovaných PGP/Inline ---

en: Couldn't close decrypted file %s
sk: Nemožno zatvoriť dešifrovaný súbor %s

en: Couldn't scan decrypted file.
sk: Nemožno prečítať dešifrovaný súbor.

en: Couldn't scan decrypted file parts.
sk: Nemožno prečítať dešifrované časti súboru.

en: Malformed message
sk: Nesprávny formát správy

en: Couldn't create temporary file, %s
sk: Nemožno vytvoriť dočasný súbor, %s

en: Couldn't initialize GPG context, %s
sk: Nemožno inicializovať kontext GPG, %s

en: Data signing failed, %s
sk: Podpísanie dát zlyhalo, %s

en: Data signing failed due to invalid signer: %s
sk: Podpísanie dát zlyhalo kvôli neplatnému podpisu: %s

en: Data signing failed, no results.
sk: Podpísanie dát zlyhalo, žiadne výsledky.

en: Data signing failed, no contents.
sk: Podpísanie dát zlyhalo, žiadny obsah.

en: Please note that attachments are not encrypted by the PGP/Inline system, nor are email headers, like Subject.
sk: Prosím, pamätajte, že pri použití systému PGP/Inline nebudú šifrované prílohy ani hlavičky správy (napr. Predmet).

en: Couldn't add GPG key %s, %s
sk: Nemožno pridať GPG kľúč %s, %s

en: Encryption failed, %s
sk: Šifrovanie zlyhalo, %s

en: PGP/inline
sk: PGP/Inline

en: This plugin handles the deprecated Inline method of signing and/or encrypting mails. You can decrypt mails, verify signatures or sign and encrypt your own mails.
    
    It can be selected as the Default Privacy System in /Configuration/[Account Preferences]/Privacy and when composing a message from /Options/Privacy System
    
    The plugin uses the GPGME library as a wrapper for GnuPG.
    
    GPGME is copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>
sk: Tento zásuvný modul pracuje so správami podpísanými alebo šifrovanými pomocou PGP/MIME. Môžete dešifrovať správy, overovať podpisy a šifrovať vlastné správy.
    
    Môže byť zvolený ako predvolený systém súkromia v menu Nastavenie/Nastavenie aktívneho účtu/Súkromie, ako aj pri písaní správy z menu /Možnosti/Systém súkromia.
    
    Tento zásuvný modul používa na prácu s GnuPG knižnicu GPGME.
    
    Na GPGME sa vzťahuje copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>

en: Couldn't parse decrypted file.
sk: Nemožno spracovať dešifrovaný súbor.

en: Couldn't parse decrypted file parts.
sk: Nemožno spracovať dešifrované časti súboru.

en: Couldn't create temporary file: %s
sk: Nemožno vytvoriť dočasný súbor: %s

en: OpenPGP digital signature
sk: Digitálny podpis OpenPGP

en: Please note that email headers, like Subject, are not encrypted by the PGP/Mime system.
sk: Pozor, pri použití PGP/Mime systému nebudú šifrované hlavičky správy.

en: This plugin handles PGP/MIME signed and/or encrypted mails. You can decrypt mails, verify signatures or sign and encrypt your own mails.
    
    It can be selected as the Default Privacy System in /Configuration/[Account Preferences]/Privacy and when composing a message from /Options/Privacy System
    
    The plugin uses the GPGME library as a wrapper for GnuPG.
    
    GPGME is copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>
sk: Tento zásuvný modul pracuje so správami podpísanými, alebo šifrovanými pomocou PGP/MIME. Môžete dešifrovať správy, overovať podpisy a šifrovať vlastné správy.
    
    Môže byť zvolený ako predvolený systém súkromia v menu /Nastavenie/Nastavenie aktívneho účtu/Súkromie, ako aj pri písaní správy z menu /Možnosti/Systém súkromia.
    
    Tento zásuvný modul používa na prácu s GnuPG knižnicu GPGME.
    
    Na GPGME sa vzťahuje copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>

en: Python scripts
sk: Skripty Python

en: Show Python console...
sk: Zobraziť konzolu Python...

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Browse
sk: Prechádzať

en: Failed to register "compose create hook" in the Python plugin
sk: V zásuvnom module Python zlyhala registrácia obsluhy udalosti „compose create hook”

en: This plugin provides Python integration features.
    Python code can be entered interactively into an embedded Python console, under Tools -> Show Python console, or stored in scripts.
    
    These scripts are then available via the menu. You can assign keyboard shortcuts to them just like it is done with other menu items. You can also put buttons for script invocation into the toolbars using Claws Mail's builtin toolbar editor.
    
    You can provide scripts working on the main window by placing files into ~/.claws-mail/python-scripts/main.
    
    You can also provide scripts working on an open compose window by placing files into ~/.claws-mail/python-scripts/compose.
    
    The folder ~/.claws-mail/python-scripts/auto/ may contain some scripts that are automatically executed when certain events occur. Currently, the following files in this directory are recognised:
    
    compose_any
    Gets executed whenever a compose window is opened, no matter if that opening happened as a result of composing a new message, replying or forwarding a message.
    
    startup
    Executed at plugin load
    
    shutdown
    Executed at plugin unload
    
    
    For the most up-to-date API documentation, type
    
     help(clawsmail)
    
    in the interactive Python console.
    
    The source distribution of this plugin comes with various example scripts in the "examples" subdirectory. If you wrote a script that you would be interested in sharing, feel free to send it to me to have it considered for inclusion in the examples.
    
    Feedback to <berndth@gmx.de> is welcome.
sk: Tento zásuvný modul poskytuje integráciu Python.
    Kód Python možno zadať interaktívne do zabudovanej konzoly Python, v Nástroje -> Zobraziť konzolu Python, alebo ich možno uložiť do skriptov.
    
    Tieto skripty sú potom dostupné prostredníctvom menu a môžete im priradiť klávesové skratky presne tak, ako iným položkám menu. Pomocou zabudované editora panela nástrojov Clavs Mail môžete tiež do panela nástrojov umiestniť aj tlačidlá, ktoré tieto skripty spúšťajú.
    
    Môžete vytvoriť skripty, ktoré pracujú v hlavnom okne, ich umiestnením do ~/.claws-mail/python-scripts/main.
    
    Môžete tiež vytvoriť skripty, ktoré pracujú pri otvorení okna na napísanie novej správy, ich umiestnením do ~/.claws-mail/python-scripts/compose.
    
    Zložka ~/.claws-mail/python-scripts/auto/ môže obsahovať skripty, ktoré sú automaticky vykonávané pri výskyte určitých udalostí. V súčasnosti sú rozpoznávané tieto súbory:
    
    compose_any
    Vykonávaný pri každom otvorení okna na napísanie novej správy, bez ohľadu či otvorenie nastalo ako výsledok písania novej správy, odpovede alebo posielania správy ďalej.
    
    startup
    Vykonávaný pri načítaní zásuvného modulu
    
    shutdown
    Vykonávaný pri uvoľnení zásuvného modulu
    
    
    Na získanie aktuálnej dokumentácie API, napíšte
    
     help(clawsmail)
    
    v interaktívnej konzole Python.
    
    Zdrojová distribúcia tohoto zásuvného modulu obsahuje, v zložke „examples” rôzne ukážkové skripty. Ak napíšete skript, ktorý by ste chceli zdieľať, pokojne mi ho pošlite a ja zvážim jeho pridanie k príkladom.
    
    Spätná väzba na <berndth@gmx.de> je vítaná.

en: Python integration
sk: Integrácia Python

en: Couldn't read contents of old feeds.xml file:
    %s
sk: Nemožno čítať obsah starého súboru feeds.xml:
    %s

en: RSSyl: Error while writing '%s' to feed export list.
sk: RSSyl: Chyba počas zápisu „%s” do exportu zoznamu kanálov.

en: RSSyl: Couldn't delete old OPML file '%s': %s
sk: RSSyl: Nemožno odstrániť starý súbor OPML „%s”: %s

en: RSSyl: Couldn't open file '%s' for feed list exporting: %s
sk: RSSyl: Nemožno otvoriť súbor „%s” na exportovanie zoznamu kanálov: %s

en: RSSyl: Error during writing feed export file.
sk: RSSyl: Chyba počas zápisu súboru exportu kanála.

en: Error while subscribing feed
    %s
    
    Folder name '%s' is not allowed.
sk: Chyba pri získavaní kanála
    %s
    
    Názov zložky „%s” nie je povolený.

en: This plugin allows you to create a mailbox tree where you can add newsfeeds in RSS 1.0, RSS 2.0 or Atom format.
    
    Each newsfeed will create a folder with appropriate entries, fetched from the web. You can read them, and delete or keep old entries.
sk: Tento zásuvný modul vám umožňuje vytvoriť strom správ, do ktorého je možno pridávať kanály noviniek vo formáte RSS 1.0, RSS 2.0 alebo Atom.
    
    Pre každý kanál noviniek bude vytvorená zložka s príslušnými položkami, prijatými z webu. Môžete ich čítať a mazať, alebo aj ponechávať staré položky.

en: RSS feed
sk: RSS kanál

[ctx: Empty RSS feed title placeholder]
en: (empty)
sk: (prázdne)

en: Refresh all feeds
sk: Obnoviť všetky kanály

en: Subscribe feed
sk: Odoberať kanál

en: Input the URL of the news feed you wish to subscribe:
sk: Zadajte URL kanála noviniek, ktoré chcete odoberať:

en: '%c' can't be used in folder name.
sk: „%c” nemožno použiť v názve zložky.

en: Claws Mail needs network access in order to update the feed. | Claws Mail needs network access in order to update feeds.
sk[0]: Claws Mail potrebuje na aktualizáciu kanála sieťový prístup.
sk[1]: Claws Mail potrebuje na aktualizáciu kanálov sieťový prístup.
sk[2]: Claws Mail potrebuje na aktualizáciu kanálov sieťový prístup.

en: Really remove the feed tree `%s' ?
sk: Naozaj odstrániť strom kanálov „%s” ?

en: Remove feed tree
sk: Odstráni strom kanálov

en: Select an OPML file
sk: Vybrať súbor OPML

en: RSSyl: Subscribing new feed: %s
sk: RSSyl: Prihlasovanie nového kanála: %s

en: RSSyl: New feed subscribed: '%s' (%s)
sk: RSSyl: Nový kanál prihlásený: „%s” (%s)

en: RSSyl: Updating feed: %s
sk: RSSyl: Aktualizácia kanála %s

en: RSSyl: Feed update finished: %s
sk: RSSyl: Aktualizácia kanála dokončená: %s

en: RSSyl: Error fetching feed at '%s': %s
sk: RSSyl: Chyba získavania kanála z „%s” (%s)

en: RSSyl: No valid feed found at '%s'
sk: RSSyl: Nenájdený platný kanál na „%s”

en: RSSyl: Couldn't process feed at '%s'
sk: RSSyl: Nemožno spracovať kanál na „%s”

en: RSSyl: Application is exiting, couldn't finish updating feed at '%s'
sk: RSSyl: Aplikácia končí, nemožno dokončiť aktualizáciu kanála na „%s”

en: HTTP Basic authentication
sk: Základná autentifikácia HTTP

en: Use default refresh interval
sk: Použiť predvolený interval aktualizácie

en: Keep old items
sk: Zachovať staré položky

en: _Trim
sk: _Orezať

en: Update feed, deleting items which are no longer in the source feed
sk: Aktualizuje kanál, odstráni položky, ktoré už v zdroji kanála nie sú

en: Fetch comments if possible
sk: Sťahovať komentáre, ak je to možné

en: Always mark it as new
sk: Vždy označiť ako novú

en: Only mark it as new if its text has changed
sk: Označiť ako novú, len ak sa zmenil text

en: Never mark it as new
sk: Nikdy neoznačovať ako novú

en: Add item title to the top of message
sk: Pridať nadpis položky na začiatok správy

en: Ignore title rename
sk: Ignorovať zmenu nadpisu

en: Enable this to keep current folder name, even if feed author changes title of the feed.
sk: Táto možnosť zachová aktuálne meno zložky, hoci autor zmení nadpis kanála.

en: Verify TLS certificate validity
sk: Overiť platnosť certifikátu TLS

en: User name
sk: Meno používateľa

en: Source URL
sk: Zdrojová URL

en: Fetch comments on posts aged less than
sk: Sťahovať komentáre príspevkov novšie ako

en: days
sk: dní

en: Set to -1 to fetch all comments
sk: Nastavte na -1 na prijatie všetkých komentárov

en: If an item changes
sk: Ak sa položka zmení

en: Items
sk: Položiek

en: Refresh interval
sk: Interval obnovenia

en: Set to 0 to disable automatic refreshing for this feed
sk: Nastavte na 0 na vypnutie automatického obnovovania tohoto kanála

en: Set feed properties
sk: Nastaviť vlastnosti kanála

en: _Refresh feed
sk: _Obnoviť kanál

en: Feed pr_operties
sk: V_lastnosti kanála

en: Rena_me...
sk: Pre_menovať...

en: R_efresh recursively
sk: Obnoviť r_ekurzívne

en: Subscribe _new feed...
sk: Prihlásiť _nový kanál...

en: Create new _folder...
sk: V_ytvoriť novú zložku...

en: Import feed list...
sk: Importovať zoznam kanálov...

en: Remove tree
sk: Odstrániť strom

en: Add RSS folder tree
sk: Pridať strom RSS zložiek

en: Enter name for a new RSS folder tree.
sk: Zadajte meno nového stromu RSS zložiek.

en: Creation of folder tree failed.
    Maybe some files already exist, or you don't have the permission to write there?
sk: Vytvorenie stromu zložiek zlyhalo.
    Niektoré súbory už možno existujú, alebo nemáte práva na zápis do nich?

en: My Feeds
sk: Moje kanály

en: Select cookies file
sk: Vyberte súbor cookies

en: Default refresh interval
sk: Predvolený interval obnovenia

en: Refresh all feeds on start-up
sk: Obnoviť všetky kanály pri spustení

en: Verify TLS certificates validity for new feeds
sk: Overiť platnosť certifikátu TLS nových kanálov

en: Path to cookies file
sk: Cesta k súboru cookies

en: Path to Netscape-style cookies.txt file containing your cookies
sk: Cesta k súboru cookies.txt obsahujúcemu Vaše cookies v štýle Netscape

en: Refreshing
sk: Obnovovanie

en: Security and privacy
sk: Bezpečnosť a súkromie

en: Couldn't create folder for new feed '%s'.
sk: Nemožno vytvoriť zložku nového kanála „%s”.

en: Subscribe new feed?
sk: Prihlásiť _nový kanál?

en: Feed folder:
sk: Zložka kanála:

en: Instead of using official title, you can enter a different folder name for the feed.
sk: Namiesto oficiálneho nadpisu môžete zadať iné meno zložky kanály.

en: _Edit feed properties after subscribing
sk: _Upraviť vlastnosti kanála po prihlásení

en: Updating comments for '%s'...
sk: Aktualizácia komentárov pre „%s”...

en: 401 (Authorisation required)
sk: 401 (Vyžadovaná autorizácia)

en: 403 (Forbidden)
sk: 403 (Neprístupné)

en: 404 (Not found)
sk: 404 (Nenájdené)

en: Error %d
sk: Chyba %d

[ctx: First parameter is URL, second is error text]
en: Error fetching feed at
    <b>%s</b>:
    
    %s
sk: Chyba získania kanála na
    <b>%s</b>:
    
    %s

en: No valid feed found at
    <b>%s</b>
sk: Nenájdený platný kanál na
    <b>%s</b>

en: Untitled feed
sk: Kanál bez názvu

en: RSSyl: Possibly invalid feed without title at %s.
sk: RSSyl: Pravdepodobne neplatný kanál bez názvu na %s.

en: Updating feed '%s'...
sk: Aktualizácia kanála „%s”...

en: Couldn't process feed at
    <b>%s</b>
    
    Please contact developers, this should not happen.
sk: Nemožno spracovať kanál na
    <b>%s</b>
    
    Prosím, kontaktujte vývojára, toto by nemalo nastať.

en: Claws Mail needs network access in order to update your feeds.
sk: Claws Mail potrebuje na aktualizáciu kanálov sieťový prístup.

en: Internal problem while upgrading storage format. This should not happen. Please report this, with debug output attached.
sk: Interný problém pri aktualizáciu formátu úložiska. Toto nemá nastať, prosím nahláste to a pripojte ladiaci výstup.

en: This plugin handles S/MIME signed and/or encrypted mails. You can decrypt mails, verify signatures or sign and encrypt your own mails.
    
    It can be selected as the Default Privacy System in /Configuration/[Account Preferences]/Privacy and when composing a message from /Options/Privacy System
    
    This plugin uses the GPGME library as a wrapper for GnuPG.
    This plugin also needs gpgsm, gnupg-agent and dirmngr installed and configured.
    
    Information about how to get S/MIME certificates working with GPGSM can be found at:
    http://www.claws-mail.org/faq/index.php/S/MIME_howto
    
    GPGME is copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>
sk: Tento zásuvný modul spravuje správy podpísané a/alebo šifrované S/MIME. Môžete dešifrovať správy, overovať podpisy alebo podpisovať a šifrovať vlastné správy.
    
    Môže byť zvolený ako predvolený systém súkromia v /Nastavenia/[Nastavenia účtu]/Súkromie a pri písaní správy z /Možnosti/Systém súkromia
    
    Tento zásuvný modul používa knižnicu GPGME ako obálku pre GnuPG.
    a potrebuje nainštalované a nastavené aj gpgsm, gnupg-agent a dirmngr.
    
    Informácie o tom ako nastaviť spoluprácu S/MIME certifikátov s GPGSM možno nájsť na:
    http://www.claws-mail.org/faq/index.php/S/MIME_howto
    
    GPGME je copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>

en: Couldn't set GPG protocol, %s
sk: Nemožno nastaviť protokol GPG, %s

en: Couldn't open temporary file
sk: Nemožno otvoriť dočasný súbor

en: Couldn't write to temporary file
sk: Nemožno zapisovať do dočasného súboru

en: Couldn't close temporary file
sk: Nemožno zatvoriť dočasný súbor

en: Please note that email headers, like Subject, are not encrypted by the S/MIME system.
sk: Prosím dajte pozor na to, že hlavičky emailu, ako predmet, nie sú systémom S/MIME šifrované.

en: Reporting spam...
sk: Ohlasovanie SPAM...

en: Report spam online...
sk: Ohlásiť SPAM online...

en: SpamReport
sk: Hlásenie SPAM

en: This plugin reports spam to various places.
    Currently the following sites or methods are supported:
    
     * spam-signal.fr
     * spamcop.net
     * lists.debian.org nomination system
sk: Tento zásuvný modul ohlasuje SPAM na rôzne miesta.
    Aktuálne sú podporované tieto stránky alebo metódy:
    
     * spam-signal.fr
     * spamcop.net
     * nominačný systém lists.debian.org

en: Spam reporting
sk: Hlásenie SPAM

en: Enabled
sk: Zapnuté

en: Forward to:
sk: Poslať ďalej na:

en: Username:
sk: Používateľské meno:

en: Password:
sk: Heslo:

en: SpamAssassin plugin couldn't connect to spamd.
sk: Zlyhalo pripojenie zásuvného modulu SpamAssassin k serveru spamd.

en: SpamAssassin plugin filtering failed.
sk: Filtrovanie zásuvného modulu SpamAssassin zlyhalo.

en: SpamAssassin plugin is disabled by its preferences.
sk: Zásuvný modul SpamAssassin je vo svojich nastaveniach vypnutý.

en: SpamAssassin: filtering message...
sk: SpamAssassin: filtrujem správu...

en: The SpamAssassin plugin couldn't filter a message. The probable cause of the error is an unreachable spamd daemon. Please make sure spamd is running and accessible.
sk: Zásuvný modul SpamAssassin nemohol filtrovať správu. Najpravdepodobnejšia príčina je nedostupnosť servera spamd. Uistite sa, že server spamd beží a je dostupný.

en: Claws Mail needs network access in order to feed the mail to the remote learner.
sk: Claws Mail potrebuje sieťové pripojenie, aby mohol dodať správu vzdialenému učiacemu sa.

en: Failed to get username
sk: Zlyhalo získanie mena používateľa

en: SpamAssassin plugin is loaded but disabled by its preferences.
sk: Zásuvný modul SpamAssassin je načítaný, ale je vo svojich nastaveniach vypnutý.

en: This plugin can check all messages that are received from an IMAP, LOCAL or POP account for spam using a SpamAssassin server. You will need a SpamAssassin Server (spamd) running somewhere.
    
    It can also be used for marking messages as Ham or Spam.
    
    When a message is identified as spam it can be deleted or saved in a specially designated folder.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/SpamAssassin
sk: Tento zásuvný modul vytriedi nevyžiadanú poštu (spam) z pošty prijatej z IMAP, POP alebo lokálnych účtov. Budete potrebovať bežiaci server SpamAssassin (spamd).
    
    Môžete ho takisto použiť na označenie správ ako spam, alebo nie spam.
    
    Ak je správa identifikovaná ako spam, môže byť zmazaná alebo uložená do určenej zložky.
    
    Nastavenia nájdete v menu Nastavenie/Nastavenia/Zásuvné moduly/SpamAssassin

en: Unix Socket
sk: Unixový soket

en: Select folder to save spam to
sk: Vyberte zložku na uloženie SPAMu

en: Enable SpamAssassin plugin
sk: Aktivovať zásuvný modul SpamAssassin

en: Transport
sk: Prenos

en: Type of transport
sk: Typ prenosu

en: User
sk: Meno používateľa

en: User to use with spamd server
sk: Používateľ na spamd servere

en: Hostname or IP address of spamd server
sk: Názov hostiteľa alebo IP adresa servera spamd

en: Port of spamd server
sk: Port serveru spamd

en: Path of Unix socket
sk: Cesta k unixovému soketu

en: Use compression
sk: Požiť komprimáciu

en: Enable compression if spamd uses it, otherwise disable it.
sk: Zapnite komprimáciu, ak ju spamd používa, inak ju vypnite.

en: Maximum time allowed for checking. If the check takes longer it will be aborted.
sk: Maximálny čas povolený na kontrolu. Ak kontrola trvá dlhšie, bude prerušená.

en: 
    Claws Mail TNEF parser:
    
    %s
sk: 
    Claws Mail TNEF Analyzátor:
    
    %s

en: Failed to write the part data.
sk: Zlyhal zápis časti dát.

en: Failed to parse VCalendar data.
sk: Zlyhalo spracovanie dát VCalendar.

en: Failed to parse VTask data.
sk: Zlyhalo spracovanie dát VTask.

en: Failed to parse VCard data.
sk: Zlyhalo spracovanie dát VCard.

en: TNEF Parser
sk: TNEF Analyzátor

en: This Claws Mail plugin allows you to read application/ms-tnef attachments.
    
    The plugin uses the Ytnef library, which is copyright 2002-2007 by Randall Hand <yerase@yerot.com>
sk: Tento zásuvný modul umožňuje čítať prílohy application/ms-tnef.
    
    Zásuvný modul používa knižnicu Ytnef, ktorá má Copyright 2002-2007 by Randall Hand <yerase@yerot.com>

en: _Edit this meeting...
sk: Upraviť toto str_etnutie...

en: _Cancel this meeting...
sk: _Zrušiť toto stretnutie...

en: _Create new meeting...
sk: _Vytvoriť nové stretnutie...

en: _Go to today
sk: Pre_jsť na dnes

en: Start
sk: Začiatok

en: Show
sk: Zobraziť

en: Monday
sk: Pondelok

en: Tuesday
sk: Utorok

en: Wednesday
sk: Streda

en: Thursday
sk: Štvrtok

en: Friday
sk: Piatok

en: Saturday
sk: Sobota

en: Sunday
sk: Nedeľa

en: January
sk: Január

en: February
sk: Február

en: March
sk: Marec

en: April
sk: Apríl

en: May
sk: Máj

en: June
sk: Jún

en: July
sk: Júl

en: October
sk: Október

en: Week number
sk: Číslo týždňa

en: Previous month
sk: Minulý mesiac

en: Next month
sk: Ďalší mesiac

en: This plugin enables vCalendar message handling like that produced by Evolution or Outlook.
    
    When loaded, it will create a vCalendar mailbox in the Folder List, which will be populated by meetings that you have accepted or created.
    Meeting requests that you receive will be presented in an appropriate form and you will be able to accept or decline them.
    To create a meeting right-click on the vCalendar or Meetings folder and choose "New meeting...".
    
    You will also be able to subscribe to remote Webcal feeds, export your meetings and calendars, publish your free/busy information and retrieve that information from others.
sk: Tento zásuvný modul zapína obsluhu správ vCalendar podobným spôsobom, ako to umožňuje Evolution alebo Outlook.
    
    Keď je načítaný, vytvorí v zozname zložiek schránku vCalendar, v ktorej budú stretnutia, ktoré ste prijali alebo vytvorili.
    Požiadavky na stretnutie, ktoré prijmete, budú zobrazené vo vhodnej forme a Vy ich budete môcť prijať alebo odmietnuť.
    Na vytvorenie stretnutia kliknite pravým tlačidlom na zložku vCalendar alebo Stretnutia a zvoľte „Nové stretnutie...”.
    
    Môžete sa tiež prihlásiť k externým kanálom webCal, exportovať svoje stretnutia a kalendáre, zverejňovať informácie o svojom čase a prijímať informácie od iných.

en: Calendar
sk: Kalendár

en: Create meeting from message...
sk: Vytvoriť zo správy stretnutie...

en: You are about to create %d meetings, one by one. Do you want to continue?
sk: Vytvárate %d stretnutia, jedno po druhom. Chcete pokračovať?

en: Creating meeting...
sk: Vytváranie stretnutia...

en: no subject
sk: bez predmetu

en: Accept
sk: Prijať

en: Tentatively accept
sk: Nezáväzne prijať

en: Decline
sk: Odmietnuť

en: You have a Todo item.
sk: Máte položku ToDo.

en: Details follow:
sk: Detaily:

en: You have created a meeting.
sk: Vytvorili ste stretnutie.

en: You have been invited to a meeting.
sk: Boli ste pozvaný na stretnutie.

en: A meeting to which you had been invited has been cancelled.
sk: Stretnutie, na ktoré ste boli pozvaný, bolo zrušené.

en: You have been forwarded an appointment.
sk: Boli ste poslaný na stretnutie.

en: (this event recurs)
sk: (opakovaná udalosť)

en: (this event is part of a recurring event)
sk: (táto udalosť je časťou opakovanej udalosti)

en: You have received an answer to an unknown meeting proposal.
sk: Prijali ste odpoveď na neznámu ponuku na stretnutie.

en: You have received an answer to a meeting proposal.
    %s has %s the invitation whose details follow:
sk: Prijali ste odpoveď na ponuku na stretnutie.
    %s je %s pozvaný s týmito podrobnosťami:

en: Error - could not get the calendar MIME part.
sk: Chyba: Nemožno získať MIME časť kalendára.

en: Error - no calendar part found.
sk: Chyba: Nenájdená kalendárová časť.

en: Error - Unknown calendar component type.
sk: Chyba: Neznámy typ kalendárového komponentu.

en: Send a notification to the attendees
sk: Poslať upozornenie účastníkom

en: Cancel meeting
sk: Zrušiť stretnutie

en: Are you sure you want to cancel this meeting?
sk: Naozaj chcete zrušiť toto stretnutie?

en: No account found
sk: Účet nenájdený

en: You have no account matching any attendee.
    Do you want to reply anyway?
sk: Nemáte účet, ktorý zodpovedá tomuto účastníkovi.
    Chcete napriek tomu odpovedať?

en: Reply anyway
sk: Odpovedať i tak

en: Answer
sk: Odpovedať

en: Edit meeting...
sk: Upraviť stretnutie...

en: Cancel meeting...
sk: Zrušiť stretnutie...

en: Launch website
sk: Pozrieť webovú stránku

en: You are already busy at this time.
sk: V tej dobe ste obsadený.

en: Event:
sk: Udalosť:

en: Organizer:
sk: Organizátor:

en: Location:
sk: Miesto:

en: Summary:
sk: Súhrn:

en: Starting:
sk: Začiatok:

en: Ending:
sk: Koniec:

en: Attendees:
sk: Účastníci:

en: Action:
sk: Akcia:

en: _New meeting...
sk: _Nové stretnutie...

en: _Export calendar...
sk: _Exportovať kalendár...

en: _Subscribe to Webcal...
sk: Prihlá_siť sa do Webcal...

en: _Rename...
sk: P_remenovať...

en: U_pdate subscriptions
sk: Aktualizovať _prihlásenia

en: _List view
sk: Zobrazenie _zoznamu

en: _Week view
sk: _Týždenný pohľad

en: _Month view
sk: _Mesačný pohľad

en: Meetings
sk: Stretnutia

en: [no summary]
sk: [bez súhrnu]

en: in the past
sk: v minulosti

en: today
sk: dnes

en: tomorrow
sk: zajtra

en: this week
sk: tento týždeň

en: later
sk: neskôr

en: 
    These are the events planned %s:
sk: 
    Toto sú plánované udalosti %s:

en: Timeout (%d seconds) connecting to %s
sk: Časový limit (%d sekúnd) pripojenia k %s

en: 403 (Unauthorised)
sk: 403 (Neautorizované)

en: Error %ld
sk: Chyba %ld

en: Could not retrieve the Webcal URL:
    %s:
    
    %s
sk: Nemožno pristupovať k URL Webcal:
    %s:
    
    %s

en: This URL does not look like a Webcal URL:
    %s
    %s
sk: Táto URL nevyzerá ako URL Webcal:
    %s
    %s

en: Could not create directory %s
sk: Nemožno vytvoriť adresár %s

en: Claws Mail needs network access in order to update the Webcal feed.
sk: Claws Mail potrebuje na aktualizáciu kanála Webcal prístup k sieti.

en: Fetching calendar for %s...
sk: Prijímanie kalendára pre %s...

en: new subscription
sk: nové prihlásenie

en: Claws Mail needs network access in order to update the subscription.
sk: Claws Mail potrebuje sieťový prístup na aktualizáciu prihlásenia.

en: Subscribe to Webcal
sk: Prihlásiť sa do Webcal

en: Enter the Webcal URL:
sk: Zadajte URL WebCal:

en: Could not parse the URL.
sk: Nemožno spracovať URL.

en: Do you really want to unsubscribe?
sk: Naozaj sa chcete odhlásiť?

en: Delete subscription
sk: Odstrániť prihlásenie

en: accepted
sk: prijaté

en: tentatively accepted
sk: nezáväzne prijaté

en: declined
sk: odmietnuté

en: did not answer
sk: neodpovedal

en: individual
sk: individuálne

en: group
sk: skupina

en: resource
sk: zdroj

en: room
sk: miestnosť

en: Past
sk: V minulosti

en: Today
sk: Dnes

en: Tomorrow
sk: Zajtra

en: This week
sk: Tento týždeň

en: Later
sk: Neskôr

en: Accepted:
sk: Prijaté:

en: Declined:
sk: Odmietnuté:

en: Tentatively Accepted:
sk: Nezáväzne prijaté:

en: Individual
sk: Individuálne

en: Resource
sk: Zdroj

en: Room
sk: Miestnosť

en: Add...
sk: Pridať...

en: The following people are busy at the time of your planned meeting:
    -
sk: Nasledujúca osoba(y) je v čase vami plánovaného stretnutia obsadená:
    -

en: You
sk: Vy

en: You are busy at the time of your planned meeting
sk: V čase plánovaného stretnutia ste zaneprázdnený

en: %s is busy at the time of your planned meeting
sk: %s je v čase plánovaného stretnutia ste zaneprázdnený

en: %d hour sooner
sk: %d hodinu skôr

en: %d hours sooner
sk: %d hodín skôr

en: %d hours and %d minutes sooner
sk: %d hodín a %d minúť skôr

en: %d minutes sooner
sk: %d minút skôr

en: %d hour later
sk: %d hodinu neskôr

en: %d hours later
sk: %d hodím neskôr

en: %d hours and %d minutes later
sk: %d hodín a %d minút neskôr

en: %d minutes later
sk: %d minúť neskôr

en: 
    
    Everyone would be available %s or %s.
sk: 
    
    Všetci budú dostupní %s alebo %s.

en: 
    
    Everyone would be available %s.
sk: 
    
    Všetci budú dostupní %s.

en: 
    
    It isn't possible to have this meeting with everyone in the previous or next 6 hours.
sk: 
    
    Nie je možné stretnúť sa so všetkými v predchádzajúcich alebo nasledujúcich 6 hodinách.

en: would be available %s or %s
sk: bude dostupný %s alebo %s

en: would be available %s
sk: bude dostupný %s

en: not available
sk: nedostupný

en: , but would be available %s or %s.
sk: , ale bude dostupný %s alebo %s.

en: , but would be available %s.
sk: , ale bude dostupný %s.

en: , and isn't available in the previous or next 6 hours.
sk: , a nebude dostupný ani predchádzajúcich, ani nasledujúcich 6 hodín.

en: available
sk: dostupný

en: Free/busy retrieval failed
sk: Zlyhalo získanie voľný/obsadený

en: Not everyone is available
sk: Nikto nie je dostupný

en: Send anyway
sk: Poslať i tak

en: Not everyone is available. See tooltips for more info...
sk: Nikto nie je dostupný. Pozrite si nástrojové tipy s ďalšími informáciami...

en: Fetching planning for %s...
sk: Prijímanie plánovania pre %s...

en: Available
sk: Dostupný

en: Everyone is available.
sk: Všetci sú dostupní.

en: Everyone seems available, but some free/busy information failed to be retrieved.
sk: Všetci vyzerajú byť dostupní, ale niektoré informácie o dostupnosti sa nepodarilo získať.

en: Could not send the meeting invitation.
    Check the recipients.
sk: Nemožno poslať pozvánku na stretnutie.
    Skontrolujte adresárov.

en: Save & Send
sk: Uložiť a Poslať

en: Check availability
sk: Overiť dostupnosť

en: Starts at:
sk: Začína o:

en: on:
sk: o:

en: Ends at:
sk: Končí o:

en: New meeting
sk: Nové stretnutie

en: %s - Edit meeting
sk: %s - Upravuje stretnutie

en: Time:
sk: Čas:

en: %d hour | %d hours
sk[0]: %d hodina
sk[1]: %d hodiny
sk[2]: %d hodín

en: %d minute | %d minutes
sk[0]: %d minúta
sk[1]: %d minúty
sk[2]: %d minút

en: Upcoming event: %s
sk: Nadchádzajúca udalosť: %s

en: You have a meeting or event soon.
    It starts at %s and ends %s later.
    Location: %s
    More information:
    
    %s
sk: Zanedlho máte mať stretnutie alebo inú udalosť.
    Začína sa o %s a končí %s neskôr.
    Miesto: %s
    Viac informácií:
    
    %s

en: Remind me in %d minute | Remind me in %d minutes
sk[0]: Pripomeň mi za %d minútu
sk[1]: Pripomeň mi za %d minúty
sk[2]: Pripomeň mi za %d minút

en: Empty calendar
sk: Prázdny kalendár

en: There is nothing to export.
sk: Nie je čo exportovať.

en: Could not export the calendar.
sk: Nemožno exportovať kalendár.

en: Export calendar to ICS
sk: Export kalendára do ICS

en: Couldn't export calendar to '%s'
sk: Nemožno exportovať kalendár do „%s”

en: Could not export the freebusy info.
sk: Nemožno exportovať informácie o voľný/obsadený.

en: Couldn't export free/busy to '%s'
sk: Nemožno exportovať voľný/obsadený do „%s”

en: Reminders
sk: Pripomienky

en: Alert me
sk: Upozorni ma

en: minutes before an event
sk: minút pred udalosťou

en: Calendar export
sk: Export kalendára

en: Automatically export calendar to
sk: Automaticky exportovať kalendár do

en: You can export to a local file or URL
sk: Kalendár môžete exportovať do lokálneho súboru alebo URL

en: Specify a local file or URL (http://server/path/file.ics)
sk: Zadajte umiestnenie súboru alebo URL (http://server/cesta/súbor.ics)

en: Include Webcal subscriptions in export
sk: V exporte zahrnúť prihlásenia Webcal

en: Command to run after calendar export
sk: Príkaz na spustenie po exporte kalendára

en: Register Claws' calendar in XFCE's Orage clock
sk: Zaregistrovať Claws kalendár v Orage prostredia XFCE

en: Allows Orage (version greater than 4.4) to see Claws Mail's calendar
sk: Umožniť Orage (verzia vyššia ako 4.4) prístup ku kalendáru Claws Mail

en: Export as GNOME shell calendar server
sk: Exportovať ako kalendárový server GNOME shell

en: Register D-Bus calendar server interface to export Claws Mail's calendar
sk: Registrovať rozhranie D-Bus kalendárového servera na export kalendára Claws Mail

en: Free/Busy information
sk: Informácie voľný/obsadený

en: Automatically export free/busy status to
sk: Automaticky exportovať stav voľný/obsadený do

en: Specify a local file or URL (http://server/path/file.ifb)
sk: Zadajte lokálny súbor alebo URL (http://server/cesta/súbor.ifb)

en: Command to run after free/busy status export
sk: Príkaz, spustený po exporte voľný/obsadený

en: Get free/busy status of others from
sk: Získať stav voľný/obsadený ostatných z

en: Specify a local file or URL (http://server/path/file.ifb). Use %u for the left part of the email address, %d for the domain
sk: Zadajte lokálny súbor alebo URL (http://server/cesta/súbor.ifb). Použite %u pre ľavú časť emailovej adresy, %d pre doménu

en: TLS options
sk: Voľby TLS

en: Required APOP timestamp not found in greeting
sk: V pozdrave nebola nájdená vyžadovaná APOP časová značka

en: Timestamp syntax error in greeting
sk: Chybná časová značka v pozdrave

en: Timestamp syntax error in greeting (not ASCII)
sk: Chybná časová značka v pozdrave (nie ascii)

en: POP protocol error
sk: Chyba protokolu POP

en: invalid UIDL response: %s
sk: neplatná UIDL odpoveď: %s

en: POP: Deleting expired message %d [%s]
sk: POP: Odstraňujem starú správu %d [%s]

en: POP: Skipping message %d [%s] (%d bytes)
sk: POP: Preskakujem správu %d [%s] (%d B)

en: mailbox is locked
sk: poštová schránka je zamknutá

en: Session timeout
sk: Čas spojenia vypršal

en: command not supported
sk: príkaz nie je podporovaný

en: error occurred on POP session
sk: nastala chyba relácie POP

en: TOP command unsupported
sk: Príkaz TOP nie je podporovaný

en: Local mbox file
sk: Lokálna schránka mbox

en: None (SMTP only)
sk: Žiadne (len SMTP)

en: Name of account
sk: Názov účtu

en: Set as default
sk: Nastaviť ako predvolené

en: Personal information
sk: Osobné informácie

en: Full name
sk: Celé meno

en: Mail address
sk: Emailová adresa

en: Auto-configure
sk: Automatická konfigurácia

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Warning: this version of Claws Mail
    has been built without IMAP and News support.
sk: Varovanie: táto verzia Claws Mail
    bola zostavená bez podpory protokolu IMAP a News.

en: This server requires authentication
sk: Tento server vyžaduje autentifikáciu

en: Authenticate on connect
sk: Autentifikovať pri pripojení

en: Server for receiving
sk: Server pre prijímanie

en: Local mailbox
sk: Lokálna poštová schránka

en: SMTP server (send)
sk: SMTP server (odosielanie)

en: Use mail command rather than SMTP server
sk: Použiť príkaz miesto SMTP serveru

en: command to send mails
sk: príkaz na odosielanie pošty

en: Account%d
sk: Účet%d

en: Local
sk: Lokálne

en: Default Inbox
sk: Predvolený inbox

en: Unfiltered messages will be stored in this folder
sk: Nefiltrované správy budú umiestnené v tejto zložke

en: Authenticate before POP connection
sk: Autentifikovať pred pripojením POP

en: Select
sk: Zvoliť

en: Remove messages on server when received
sk: Vymazať správy na servere po ich prijatí

en: Remove after
sk: Vymazať po

en: 0 days and 0 hours : remove immediately
sk: 0 dní a 0 hodín: mazať ihneď

en: Receive size limit
sk: Prijať správu veľkú najviac

en: Messages over this limit will be partially retrieved. When selecting them you will be able to download them fully or delete them.
sk: Správy väčšie ako táto hodnota budú stiahnuté čiastočne. Po ich zvolení ich bude možné buď stiahnuť úplne, alebo ich odstrániť.

en: Maximum number of articles to download
sk: Maximálny počet príspevkov na stiahnutie

en: unlimited if 0 is specified
sk: neobmedzené, ak je zadané 0

en: Plain text
sk: Prostý text

en: IMAP server directory
sk: Zložka servera IMAP

en: (usually empty)
sk: (zväčša prázdne)

en: Show subscribed folders only
sk: Zobraziť len odoberané zložky

en: Bandwidth-efficient mode (prevents retrieving remote tags)
sk: Na šírku pásma efektívny režim (bráni prijímaniu vzdialených značiek)

en: This mode uses less bandwidth, but can be slower with some servers.
sk: V tomto režime je prenášaných menej dát, ale komunikácia s niektorými servermi môže byť pomalšia.

en: Batch size
sk: Veľkosť dávky

en: Automatic checking
sk: Automatická kontrola

en: Use global settings
sk: Použiť globálne nastavenia

en: Check for new mail every
sk: Automaticky kontrolovať novú poštu každých

en: Filter messages on receiving
sk: Filtrovať správy pri prijatí

en: Allow filtering using plugins on receiving
sk: Filtrovať správy pri prijatí aj pomocou zásuvných modulov

en: 'Get Mail' checks for new messages on this account
sk: „Prijať poštu” kontroluje nové správy v tomto účte

en: Header
sk: Hlavička

en: Generate Message-ID
sk: Generovať hlavičku Message-ID

en: Send account mail address in Message-ID
sk: Poslať emailovú adresu účtu v Message-ID

en: Add user agent header
sk: Pridať hlavičku „user agent”

en: Add user-defined header
sk: Pridať používateľom definované hlavičky

en: SMTP Authentication (SMTP AUTH)
sk: Autentifikácia SMTP (SMTP AUTH)

en: If you leave these entries empty, the same user ID and password as receiving will be used.
sk: Ak necháte tieto polia prázdne, bude použité to isté prihlasovacie meno a heslo ako pri prijímaní.

en: Authenticate with POP before sending
sk: Autentifikovať cez POP pred odosielaním

en: POP authentication timeout
sk: Časový limit autentifikácie POP

en: Authorization
sk: Autorizácia

en: Select OAuth2 Email Service Provider
sk: Zvoľte Poskytovateľa OAuth2 emailovej služby

en: Client ID
sk: ID klienta

en: Client secret
sk: Heslo klienta

en: Obtain authorization code
sk: Získať autorizačný kód

en: Open default browser with request
sk: Otvoriť predvolený prehliadač s požiadavkou

en: Copy link
sk: Kopírovať odkaz

en: Authorization code
sk: Autorizačný kód

en: Paste complete URL from browser or the provided authorization token
sk: Prekopírujte kompletnú URL z prehliadača alebo poskytnutý autorizačný token

en: Complete authorization
sk: Dokončiť autorizáciu

en: Authorize
sk: Autororizovať

en: Signature
sk: Podpis

en: Automatically insert signature
sk: Automaticky vložiť podpis

en: Signature separator
sk: Oddeľovač podpisu

en: Command output
sk: Výstup príkazu

en: Automatically set the following addresses
sk: Automaticky nastaviť nasledujúce adresy

en: Spell check dictionaries
sk: Slovníky kontroly preklepov

en: Default dictionary
sk: Predvolený slovník

en: Default alternate dictionary
sk: Prednastavený alternatívny slovník

en: Compose
sk: Nová

en: Reply
sk: Odpovedať

en: Forward
sk: Poslať ďalej

en: Default privacy system
sk: Predvolený systém súkromia

en: Always sign messages
sk: Vždy podpisovať správy

en: Always encrypt messages
sk: Vždy šifrovať správy

en: Always sign messages when replying to a signed message
sk: Vždy podpísať správy pri odpovedi na podpísanú správu

en: Always encrypt messages when replying to an encrypted message
sk: Vždy šifrovať odpoveď na šifrovanú správu

en: Encrypt sent messages with your own key in addition to recipient's
sk: Zašifrovať odoslané správy aj vlastným kľúčom

en: Save sent encrypted messages as clear text
sk: Uložiť odoslané zašifrované správy ako prostý text

en: Don't use TLS
sk: Nepoužívať TLS

en: Use TLS
sk: Použiť TLS

en: Use STARTTLS command to start encrypted session
sk: Použiť príkaz STARTTLS na vytvorenie šifrovanej relácie

en: Send (SMTP)
sk: Odoslať (SMTP)

en: Don't use TLS (but, if necessary, use STARTTLS)
sk: Nepoužívať TLS (v prípade potreby použiť STARTTLS)

en: Client certificates
sk: Certifikáty klienta

en: Certificate for receiving
sk: Certifikát na prijímanie

en: Client certificate file as a PKCS12 or PEM file
sk: Súbor klientského certifikátu ako súbor PKCS12 alebo PEM

en: Certificate for sending
sk: Certifikát na odosielanie

en: Automatically accept valid TLS certificates
sk: Automaticky akceptovať platné certifikáty TLS

en: Use non-blocking TLS
sk: Použiť neblokujúce TLS

en: Turn this off if you have TLS connection problems
sk: Vypnite túto voľbu, ak máte problémy pri spojeniach TLS

en: Use proxy server
sk: Použiť proxy server

[ctx: In account preferences, referring to whether or not use proxy settings from common preferences]
en: Use default settings
sk: Použiť predvolené nastavenia

en: Use global proxy server settings
sk: Použiť globálne nastavenia proxy servera

en: Use authentication
sk: Použiť autentifikáciu

en: Username
sk: Používateľské meno

en: Use proxy server for sending
sk: Na odosielanie použiť proxy server

en: If disabled, messages will be sent using direct connection to configured outgoing server, bypassing any configured proxy server.
sk: Ak je vypnuté, správy budú odoslané priamym spojením s nastaveným serverom odosielania pošty, bez použitia nastavené servera proxy.

en: Domain name
sk: Doménové meno

en: The domain name will be used in the generated Message-ID, and when connecting to SMTP servers.
sk: Názov domény bude použitý na generovanie Message-ID, a pri pripájaní k serverom SMTP.

en: Use command to communicate with server
sk: Použiť príkaz na komunikáciu so serverom

en: Mark cross-posted messages as read and color:
sk: Označiť správy posielané ďalej ako prečítané a zafarbiť:

en: Put sent messages in
sk: Uložiť odoslané správy do

en: Put queued messages in
sk: Uložiť správy do fronty

en: Put draft messages in
sk: Uložiť koncepty do

en: Put deleted messages in
sk: Uložiť vymazané správy do

en: Account name is not entered.
sk: Nebol zadaný názov účtu.

en: Mail address is not entered.
sk: Nebola zadaná emailová adresa.

en: SMTP server is not entered.
sk: Nebol zadaný SMTP server.

en: User ID is not entered.
sk: Nebolo zadané ID používateľa.

en: POP server is not entered.
sk: Nebol zadaný POP server.

en: The default Inbox folder doesn't exist.
sk: Predvolená zložka doručených správ neexistuje.

en: IMAP server is not entered.
sk: Nebol zadaný IMAP server.

en: NNTP server is not entered.
sk: Nebol zadaný NNTP server.

en: local mailbox filename is not entered.
sk: Nebol zadaný názov lokálnej schránky.

en: mail command is not entered.
sk: Nebol zadaný príkaz na odosielanie pošty.

en: User ID cannot contain a newline character.
sk: ID používateľa nesmie obsahovať znak nového riadku.

en: Password cannot contain a newline character.
sk: Heslo nesmie obsahovať znak nového riadku.

en: SMTP user ID cannot contain a newline character.
sk: ID používateľa SMTP nesmie obsahovať znak nového riadku.

en: SMTP password cannot contain a newline character.
sk: Heslo SMTP nesmie obsahovať znak nového riadku.

en: domain is not specified.
sk: nie je zadaná doména.

en: sent folder is not selected.
sk: nie je zvolená zložka odoslaných.

en: queue folder is not selected.
sk: nie je zvolená zložka fronty.

en: draft folder is not selected.
sk: nie je zvolená zložka konceptov.

en: trash folder is not selected.
sk: nie je zvolená zložka koša.

en: Receive
sk: Prijať

[ctx: Preferences menu item]
en: Send
sk: Odoslať

en: Templates
sk: Šablóny

en: Privacy
sk: Súkromie

en: Advanced
sk: Rozšírené

en: Preferences for new account
sk: Nastavenie nového účtu

en: %s - Account preferences
sk: %s – Nastavenie účtu

en: Failed (wrong address)
sk: Zlyhalo (zlá adresa)

en: Select signature file
sk: Vyberte súbor so podpisom

en: Select certificate file
sk: Zvoľte súbor certifikátu

en: Protocol:
sk: Protokol:

en: %s (plugin not loaded)
sk: %s (zásuvný modul nie je načítaný)

en: Authorisation complete
sk: Autorizácia dokončená

en: Your OAuth2 authorisation code has been received by Claws Mail
sk: Váš autorizačný kód OAuth2 bol v Claws Mail prijatý

en: Authorisation NOT completed
sk: Autorizácia nebola dokončená

en: Your OAuth2 authorisation code was not received by Claws Mail
sk: Váš autorizačný kód OAuth2 nebol v Claws Mail prijatý

en: Actions configuration
sk: Nastavenie akcií

en: Menu name
sk: Názov menu

en: Shell command
sk: Príkaz shellu

en: Filter action
sk: Filtrovacie akcie

en: Edit filter action
sk: Upraviť filtrovacie akcie

en: Append the new action above to the list
sk: Pridať novú akciu na začiatok zoznamu

en: Replace the selected action in list with the action above
sk: Nahradiť zvolenú akciu v zozname akciou vyššie

en: Delete the selected action from the list
sk: Zmazať zvolenú akciu zo zoznamu

en: Clear all the input fields in the dialog
sk: Vymazať všetky vstupné polia dialógu

en: Show information on configuring actions
sk: Zobraziť informácie o konfigurácii akcií

en: _Top
sk: _Hore

en: Move the selected action to the top
sk: Presunúť zvolenú akciu na začiatok

en: Move the selected action up
sk: Posunúť zvolenú akciu vyššie

en: Move selected action down
sk: Posunúť zvolenú akciu nižšie

en: _Bottom
sk: _Dole

en: Move the selected action to the bottom
sk: Presunúť zvolenú akciu na koniec

en: (New)
sk: (Nová)

en: Menu name is not set.
sk: Nebol zadaný názov menu.

en: A leading '/' is not allowed in the menu name.
sk: Lomka „/” nie je na začiatku názvu položky menu povolená.

en: Colon ':' is not allowed in the menu name.
sk: Dvojbodka „:” nie je v názve menu povolená.

en: Menu name is too long.
sk: Názov menu je príliš dlhý.

en: Command-line not set.
sk: Nebol zadaný príkazový riadok.

en: Menu name and command are too long.
sk: Názov menu a príkazový riadok sú príliš dlhé.

en: The command
    %s
    has a syntax error.
sk: Príkaz
    %s
    má syntaktickú chybu.

en: Delete action
sk: Zmazať akciu

en: Do you really want to delete this action?
sk: Naozaj chcete zmazať túto akciu?

en: Delete all actions
sk: Zmazať všetky akcie

en: Do you really want to delete all the actions?
sk: Naozaj chcete zmazať všetky akcie?

en: Entry not saved
sk: Záznam nebol uložený

en: The entry was not saved. Close anyway?
sk: Záznam nebol uložený. Zavrieť napriek tomu?

en: _Continue editing
sk: _Pokračovať v úprave

en: Actions list not saved
sk: Zoznam akcií nebol uložený

en: The actions list has been modified. Close anyway?
sk: Zoznam akcií bol zmenený. Zavrieť napriek tomu?

en: <span weight="bold" underline="single">Menu name:</span>
sk: <span weight="bold" underline="single">Názov menu:</span>

en: Use / in menu name to make submenus.
sk: Použite „/” v názve menu na tvorbu podmenu.

en: <span weight="bold" underline="single">Command-line:</span>
sk: <span weight="bold" underline="single">Príkazový riadok:</span>

en: <span weight="bold">Begin with:</span>
sk: <span weight="bold">Začať s:</span>

en: to send message body or selection to command's standard input
sk: na odoslanie tela správy alebo výberu na štandardný vstup príkazu

en: to send user provided text to command's standard input
sk: na odoslanie textu zadaného používateľom na štandardný vstup príkazu

en: to send user provided hidden text to command's standard input
sk: na odoslanie skrytého textu zadaného používateľom na štandardný vstup príkazu

en: <span weight="bold">End with:</span>
sk: <span weight="bold">Skončiť s:</span>

en: to replace message body or selection with command's standard output
sk: na nahradenie tela správy alebo výberu štandardným výstupom príkazu

en: to insert command's standard output without replacing old text
sk: na vloženie štandardného výstupu príkazu bez odstránenia pôvodného textu

en: to run command asynchronously
sk: na asynchrónne vykonanie príkazu

en: <span weight="bold">Use:</span>
sk: <span weight="bold">Použiť:</span>

en: for the file of the selected message in RFC822/2822 format
sk: pre súbor zvolenej správy vo formáte RFC822/2822

en: for the list of the files of the selected messages in RFC822/2822 format
sk: pre zoznam súborov zvolených správ vo formáte RFC822/2822

en: for the file of the selected decoded message MIME part
sk: pre súbor dekódovanej zvolenej časti MIME správy

en: for a user provided argument
sk: pre parameter zadaný používateľom

en: for a user provided hidden argument (e.g. password)
sk: pre skrytý parameter zadaný používateľom (napr. heslo)

en: for the text selection
sk: pre textový výber

en: apply filtering actions between {} to selected messages
sk: aplikuje akcie medzi {} na zvolené správy

en: for a literal %
sk: pre znak %

en: Actions
sk: Akcie

en: The Actions feature is a way for the user to launch external commands to process a complete message file or just one of its parts.
sk: Akcie umožňujú používateľovi spúšťať, na prácu so súborom správy alebo s jej časťou, externé programy.

en: D_uplicate
sk: D_uplikovať

en: Current actions
sk: Aktuálne akcie

en: Entry was modified
sk: Položka bola zmenená

en: Opening the filter action dialog will clear current modifications of the command-line.
sk: Otvorenie dialógu akcie filtra vymaže aktuálne zmeny príkazového riadku.

en: Action string is not valid.
sk: Reťazec akcie je neplatný.

en: Hello,\n
sk: Dobrý deň,\n

en: On %d\n%f wrote:\n\n%q\n%X
sk: Dňa %d\n%f napísal:\n\n%q\n%X

en: \n\nBegin forwarded message:\n\n?d{Date: %d\n}?f{From: %f\n}?t{To: %t\n}?c{Cc: %c\n}?n{Newsgroups: %n\n}?s{Subject: %s\n}\n\n%M
sk: \n\nZačiatok správy poslanej ďalej:\n\n?d{Dátum: %d\n}?f{Od: %f\n}?t{Komu: %t\n}?c{Cc: %c\n}?n{Diskusné skupiny: %n\n}?s{Predmet: %s\n}\n\n%M

en: Automatic account selection
sk: Automatická voľba účtu

en: when replying
sk: pri odpovedaní

en: when forwarding
sk: pri posielaní ďalej

en: when re-editing
sk: pri opätovnej úprave

en: Editing
sk: Písanie

en: Automatically launch the external editor
sk: Automaticky spustiť externý editor

en: Automatically save message to Drafts folder every
sk: Automaticky ukladať koncept správy každých

en: characters
sk: znakoch

en: Even if message is to be encrypted
sk: Hoci má byť správa šifrovaná

en: Undo level
sk: Počet krokov späť

en: Warn when inserting a file larger than
sk: Upozorniť pri vložení súboru väčšieho ako

en: KiB into message body
sk: kiB do tela správy

en: Replying
sk: Odpovedanie

en: Reply will quote by default
sk: Pri odpovedaní implicitne citovať

en: Reply button invokes mailing list reply
sk: Tlačidlo Odpovedať zvolí odpoveď do emailovej konferencie

en: Forwarding
sk: Posielanie ďalej

en: Forward as attachment
sk: Poslať ďalej ako prílohu

en: Keep the original '%s' header when redirecting
sk: Pri presmerovaní zachovať pôvodnú hlavičku „%s”

en: When dropping files into the Compose window
sk: Pri presune súborov do okna s novou správou

en: Ask
sk: Spýtať sa

en: Insert
sk: Vložiť

en: Attach
sk: Pripojiť

en: Writing
sk: Písanie

en: Custom header configuration
sk: Nastavenie dodatočných hlavičiek

en: Header name is not set.
sk: Nebol zadaný názov hlavičky.

en: A colon (:) is not allowed in a custom header.
sk: Dvojbodka (:) nie je vo vlastnej hlavičke povolená.

en: This Header name is not allowed as a custom header.
sk: Táto hlavička nie je povolená ako dodatočná.

en: Choose a PNG file
sk: Vyberte súbor PNG

en: Choose an XBM file
sk: Vyberte súbor XBM

en: Choose a text file
sk: Vyberte textový súbor

en: This file isn't an image.
sk: Toto nie je obrázkový súbor.

en: The chosen image isn't the correct size (48x48).
sk: Zvolený obrázok nie je v požadovanej veľkosti (48x48).

en: The image is too big; it must be maximum 725 bytes.
sk: Obrázok je príliš veľký, maximálna veľkosť je 725 bajtov.

en: The image isn't in the correct format (PNG).
sk: Obrázok nie je v správnom formáte (PNG).

en: The image isn't in the correct format (XBM).
sk: Obrázok nie je v správnom formáte (XBM).

en: Couldn't call `compface`. Make sure it's in your $PATH.
sk: Nemožno vykonať `compface`. Preverte, či je v premennej $PATH.

en: Compface error: %s
sk: Chyba compface: %s

en: This file contains newlines.
sk: Tento súbor obsahuje zalomenia riadkov.

en: Delete header
sk: Zmazať hlavičku

en: Do you really want to delete this header?
sk: Naozaj chcete zmazať túto hlavičku?

en: Current custom headers
sk: Aktuálne dodatočné hlavičky

en: Displayed header configuration
sk: Nastavenie zobrazovaných hlavičiek

en: Header name
sk: Názov hlavičky

en: Hidden headers
sk: Skryté hlavičky

en: Displayed Headers
sk: Zobrazované hlavičky

en: Show all unspecified headers
sk: Zobraziť všetky neurčené hlavičky

en: This header is already in the list.
sk: Táto hlavička už je v zozname.

en: %s will be replaced with file name / URI
sk: %s bude nahradené názvom súboru / URI

en: For the text editor, %w will be replaced with GtkSocket ID
sk: Pre textový editor, %w bude nahradené s GtkSocket ID

en: Use system defaults when possible
sk: Použiť systémom predvolené, ak je to možné

en: Web browser
sk: Webový prehliadač

en: Text editor
sk: Textový editor

en: Command for 'Display as text'
sk: Príkaz na „Zobraziť ako text”

en: This option enables MIME parts to be displayed in the message view via a script when using the 'Display as text' contextual menu item
sk: Toto nastavenie umožňuje zobraziť MIME časti v zobrazení správy pomocou skriptu, pri použití voľby „Zobraziť ako text” z kontextového menu

en: Message View
sk: Zobrazenie správy

en: External Programs
sk: Externé programy

en: Move
sk: Presunúť

en: Hide
sk: Skryť

en: Message flags
sk: Príznaky správy

en: Mark
sk: Označiť

en: Mark as read
sk: Označiť ako prečítané

en: Mark as unread
sk: Označiť ako neprečítané

en: Mark as spam
sk: Označiť ako spam

en: Mark as ham
sk: Označiť ako nie spam

en: Execute
sk: Vykonať

en: Color label
sk: Farebná menovka

en: Resend
sk: Poslať znova

en: Redirect
sk: Presmerovať

en: Score
sk: Ohodnotenie

en: Change score
sk: Zmeniť ohodnotenie

en: Set score
sk: Nastaviť ohodnotenie

en: Tags
sk: Značky

en: Apply tag
sk: Použiť značku

en: Unset tag
sk: Odstrániť značku

en: Clear tags
sk: Odstrániť značky

en: Threads
sk: Vlákna

en: Stop filter
sk: Zastaviť filtrovanie

en: Action configuration
sk: Nastavenie akcie

en: Rule
sk: Pravidlo

en: Action
sk: Akcia

en: Command-line not set
sk: Nebol zadaný príkazový riadok

en: Destination is not set.
sk: Nebol zadaný cieľ.

en: Recipient is not set.
sk: Nebol zadaný príjemca.

en: Score is not set
sk: Nebolo zadané ohodnotenie

en: Header is not set.
sk: Nebol zadaný názov hlavičky.

en: Target addressbook/folder is not set.
sk: Nie je nastavený cieľový adresár/zložka.

en: Tag name is empty.
sk: Meno značky je prázdne.

en: No action was defined.
sk: Nebola definovaná žiadna akcia.

en: literal %
sk: znak %

en: filename (should not be modified)
sk: názov súboru (nemal by byť menený)

en: new line
sk: nový riadok

en: escape character for quotes
sk: únikový znak citácie

en: quote character
sk: znak úvodzoviek

en: Filtering Action: 'Execute'
sk: Filtrovacia akcia: „Vykonať”

en: 'Execute' allows you to send a message or message element to an external program or script.
    The following symbols can be used:
sk: „Vykonať” vám umožní spracovať správu, alebo časť správy pomocou externého programu, alebo skriptu.
    Môžete použiť tieto symboly:

en: Recipient
sk: Príjemca

en: Book/Folder
sk: _Adresár/Zložka

en: Destination
sk: Cieľ

en: Color
sk: Zafarbiť

en: Current action list
sk: Zoznam aktuálnych akcií

en: Filtering/Processing configuration
sk: Nastavenie filtrovania

[ctx: Filtering Account Menu]
en: All
sk: Všetky

en: Condition
sk: Podmienka

en:  Def_ine...
sk:  D_efinovať...

en:  De_fine...
sk:  D_efinovať...

en: Append the new rule above to the list
sk: Priať nové pravidlo na začiatok zoznamu

en: Replace the selected rule in list with the rule above
sk: Nahradiť zvolené pravidlo v zozname pravidlom vyššie

en: Delete the selected rule from the list
sk: Zmazať zvolené pravidlo zo zoznamu

en: Move the selected rule to the top
sk: Presunúť zvolené pravidlo na začiatok

en: Page u_p
sk: O stranu _vyššie

en: Move the selected rule one page up
sk: Presunúť zvolené pravidlo na začiatok strany

en: Move the selected rule up
sk: Posunúť zvolené pravidlo vyššie

en: Move the selected rule down
sk: Posunúť zvolené pravidlo nižšie

en: Page dow_n
sk: O stranu _nižšie

en: Move the selected rule one page down
sk: Presunúť zvolené pravidlo na koniec strany

en: Move the selected rule to the bottom
sk: Presunúť zvolené pravidlo na koniec

en: Condition string is not valid.
sk: Reťazec podmienky je neplatný.

en: Condition string is empty.
sk: Reťazec podmienky je prázdny.

en: Action string is empty.
sk: Reťazec akcie je prázdny.

en: Delete rule
sk: Odstrániť pravidlo

en: Do you really want to delete this rule?
sk: Naozaj chcete odstrániť toto pravidlo?

en: Delete all rules
sk: Zmazať všetky pravidlá

en: Do you really want to delete all the rules?
sk: Naozaj chcete odstrániť všetky pravidlá?

en: Filtering rules not saved
sk: Pravidlá filtrovania neboli uložené

en: The list of filtering rules have been modified. Close anyway?
sk: Zoznam filtrovacích pravidiel bol zmenený. Zavrieť aj napriek tomu?

en: Move one page up
sk: Posunúť o stranu vyššie

en: Move one page down
sk: Posunúť o stranu nižšie

en: Enable
sk: Povoliť

en: Folder list columns configuration
sk: Nastavenie stĺpcov zoznamu správ

en: Select columns to be displayed in the folder list. You can modify
    the order by using the Up / Down buttons or by dragging the items.
sk: Vyberte položky ktoré majú byť zobrazené v zozname správ. Môžete
    meniť poradie pomocou tlačidiel Nahor/Nadol, alebo presúvaním pomocou myši.

en: Hidden columns
sk: Skryté položky

en: Displayed columns
sk: Zobrazené položky

en:  Use default
sk:  Použiť predvolené

en: These preferences will not be saved as this folder is a top-level folder.
    However, you can set them for the whole mailbox tree by using "Apply to subfolders".
sk: Tieto nastavenia nebudú uložené, pretože toto je koreňová zložka. Môžete ich ale nastaviť na celú poštovú schránku pomocou „Použiť na podzložky”.

en: Apply to
    subfolders
sk: Použiť aj na
    podzložky

en: Normal
sk: Normálny

en: Outbox
sk: Odoslaná pošta

en: Folder type
sk: Typ zložky

en: Simplify Subject RegExp
sk: Zjednodušiť regulárny výraz predmetu

en: Test string
sk: Testovací reťazec

en: Result
sk: Výsledok

en: Folder chmod
sk: Chmod zložky

en: Folder color
sk: Farba zložky

en: Pick color for folder
sk: Vyberte farbu zložky

en: Run Processing rules at start-up
sk: Spustiť spracovanie pravidiel pri spustení

en: Run Processing rules when opening
sk: Spustiť spracovanie pravidiel pri otvorení

en: Scan for new mail
sk: Zistiť novú poštu

en: Turn this option on if mail is delivered directly to this folder by server side filtering on IMAP or by an external application
sk: Zapnite túto voľbu ak je pošta do tejto zložky doručovaná priamo na servere, alebo inou aplikáciou

en: Select the HTML part of multipart messages
sk: Zvoliť HTML časť zložených správ

en: "Default" will follow global preference (found in /Preferences/Message View/Text Options)
sk: „Predvolené” bude nasledovať všeobecné nastavenie (nájdete v /Nastavenia/Zobrazenie správy/Textové možnosti)

en: Skip folder when searching for unread or new messages
sk: Preskočiť zložku pri hľadaní neprečítaných alebo nových správ

en: Turn this option on if you want this folder to be ignored when searching for unread or new messages
sk: Zvoľte túto možnosť, ak chcete, aby bola táto zložka ignorovaná pri hľadaní neprečítaných alebo nových správ

en: Synchronise for offline use
sk: Synchronizovať na použitie pri odpojení

en: Fetch message bodies from the last
sk: Stiahnuť telá správ za posledných

en: 0: all bodies
sk: 0: všetky

en: Remove older messages bodies
sk: Odstrániť telá starších správ

en: Discard folder cache
sk: Vymazať vyrovnávaciu pamäť zložky

en: Request Return Receipt
sk: Vyžiadať potvrdenie o príjme

en: Save copy of outgoing messages to this folder instead of Sent
sk: Uložiť kópiu odoslaných správ do tejto zložky namiesto do zložky Odoslané

[ctx: folder properties: %s stands for a header name]
en: Default %s
sk: Predvolene %s

[ctx: folder properties: %s stands for a header name]
en: Default %s for replies
sk: Predvolené %s na odpovede

en: Default account
sk: Predvolený účet

en: "Default" will follow the applicable account preference
sk: „Predvolené” použije použiteľné nastavenia účtu

en: Discard cache
sk: Zrušiť lokálne uložené dáta

en: Do you really want to discard the local cached data for this folder?
sk: Naozaj chcete zmazať vyrovnávaciu pamäť tejto zložky?

en: General
sk: Všeobecné

en: Properties for folder %s
sk: Vlastnosti zložky %s

en: Folder and Message Lists
sk: Zoznamy zložiek a správ

en: Message
sk: Správa

en: Derive small and bold fonts from Folder and Message Lists font
sk: Odvodiť malé a tučné písma z písma Zložky a Zoznamu správ

en: Small
sk: Malé

en: Bold
sk: Tučné

en: Use different font for printing
sk: Použiť odlišné písmo pri tlačení

en: Message Printing
sk: Tlač správy

en: Display
sk: Zobrazenie

en: Fonts
sk: Písma

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Automatically display attached images
sk: Automaticky zobraziť priložené obrázky

en: Resize attached images by default
sk: Predvolene prispôsobiť veľkosť obrázkových príloh

en: Clicking image toggles scaling
sk: Kliknutie na obrázok prepína mierku

en: Fit image
sk: Celý obrázok

en: Right-clicking image toggles fitting height/width
sk: Kliknutie na obrázok prepína vyplnenie výšky/šírky

en: Height
sk: Výška

en: Width
sk: Šírka

en: Display images inline
sk: Zobraziť obrázky priamo v tele správy

en: Print images
sk: Tlačiť obrázky

en: Image Viewer
sk: Zobrazovač obrázkov

en: Restrict the log window to
sk: Obmedziť okno záznamu na

en: 0 to stop logging in the log window
sk: 0 na zastavenie zápisu do okna záznamu

en: lines
sk: riadkov

en: Filtering/processing log
sk: Záznam filtrov

en: Enable logging of filtering/processing rules
sk: Zapnúť záznam filtrovacích pravidiel a pravidiel spracúvania

en: If checked, turns on logging of filtering and processing rules.
    The log is accessible from 'Tools/Filtering log'.
    Caution: enabling this option will slow down the filtering/processing, this might be critical when applying many rules upon thousands of messages.
sk: Táto voľba zapína záznam činnosti filtrovacích pravidiel a pravidiel
    spracúvania. Tento záznam je dostupný z menu „Nástroje/Záznam filtra”.
    Pozor: zapnutie tohoto záznamu spomalí filtrovanie a spracovanie, čo môže byť nepríjemné pri použití veľa pravidiel na tisícky správ.

en: Log filtering/processing when...
sk: Zaznamenať filtrovanie/spracúvanie pri...

en: filtering at incorporation
sk: filtrovaní pri príjme

en: pre-processing folders
sk: predspracovanie zložiek

en: manually filtering
sk: manuálnom filtrovaní

en: post-processing folders
sk: zložky pospracovania

en: processing folders
sk: spracovaní zložiek

en: Log level
sk: Úroveň záznamu

en: Low
sk: Nízka

en: Medium
sk: Stredná

en: High
sk: Vysoká

en: Select the level of detail of the logging.
    Choose Low to see when rules are applied, which conditions match or don't match and what actions are performed.
    Choose Medium to see more details about the message that is being processed, and why rules are skipped.
    Choose High to explicitly show the reason why all rules are processed or skipped, and why all conditions are matched or not matched.
    Caution: the higher the level, the greater the impact on performance.
sk: Zvoľte úroveň detailnosti záznamu.
    Nízka úroveň zaznamená zobrazenie použitia jednotlivých pravidiel, ktorých podmienky boli alebo neboli splnené, a ktoré akcie boli vykonané.
    Stredná úroveň zaznamená zobrazenie viac podrobností o správe, ktorá je spracovávaná a prečo sú niektoré pravidlá preskočené.
    Vysoká úroveň explicitne zobrazí dôvod na použitie alebo preskočenie každého pravidla, a prečo sú jednotlivé podmienky splnené alebo nesplnené.
    Pozor: čím vyššia úroveň, tým väčší dopad na výkon.

en: Disk log
sk: Záznam disku

en: Write the following information to disk...
sk: Zapísať nasledujúce informácie na disk...

en: Warning messages
sk: Varovné správy

en: Network protocol messages
sk: Správy sieťových protokolov

en: Error messages
sk: Chybové správy

en: Status messages for filtering/processing log
sk: Záznam stavových správ filtrovania/spracovania

en: Other
sk: Ostatné

en: Logging
sk: Záznam

en: more than
sk: viac ako

en: less than
sk: menej ako

en: weeks
sk: týždne

en: after
sk: po

en: before
sk: pred

en: higher than
sk: vyšší ako

en: lower than
sk: nižší ako

en: exactly
sk: presne

en: greater than
sk: väčší ako

en: smaller than
sk: menší ako

en: bytes
sk: bajty

en: kibibytes
sk: kilobibajty

en: mebibytes
sk: megabibajty

en: contains
sk: obsahuje

en: doesn't contain
sk: neobsahuje

en: headers part
sk: hlavička správy

en: headers values
sk: hodnoty hlavičky

en: body part
sk: telo správy

en: whole message
sk: celá správa

en: Marked
sk: Označená

en: Deleted
sk: Zmazaná

en: Replied
sk: Odpovedaná

en: Forwarded
sk: Poslané ďalej

en: Has attachment
sk: Má prílohu

en: Signed
sk: Podpísané

en: set
sk: nastavené

en: not set
sk: nenastavené

en: yes
sk: áno

en: no
sk: nie

en: Any tags
sk: Žiadne značky

en: Specific tag
sk: Špecifická značka

en: ignored
sk: ignorované

en: not ignored
sk: neignorované

en: watched
sk: sledované

en: not watched
sk: nesledované

en: found
sk: nájdené

en: not found
sk: nenájdené

en: 0 (Passed)
sk: 0 (Prešlo)

en: non-0 (Failed)
sk: nenulové (Zlyhalo)

en: Condition configuration
sk: Nastavenie podmienok

en: Match criteria
sk: Kritériá zhody

en: All messages
sk: Všetky správy

en: Age
sk: Vek

en: Phrase
sk: Fráza

en: Flags
sk: Príznaky

en: Color labels
sk: Farebné označenia

en: Thread
sk: Vlákno

en: Partially downloaded
sk: Čiastočne stiahnutá

en: External program test
sk: Kontrola externým programom

en: Use selector on the right to pick the header name. Type the name of the header if not available in the list.
sk: Použite výber vpravo na výber mena hlavičky. Ak nie je meno hlavičky dostupné v zozname, napíšte ho.

[ctx: Filtering Matcher Menu]
en: All
sk: Všetky

en: Use regexp
sk: Použiť regulárny výraz

en: Message must match
sk: Správa musí vyhovovať

en: at least one
sk: aspoň jedno

en: all
sk: všetky

en: of above rules
sk: predošlých pravidiel

en: Search pattern is not set.
sk: Nebol zadaný vyhľadávací vzor.

en: Invalid hour.
sk: Neplatná hodina.

en: Test command is not set.
sk: Nie je nastavený testovací príkaz.

en: all addresses in all headers
sk: všetky adresy vo všetkých hlavičkách

en: any address in any header
sk: akákoľvek adresa v akejkoľvek hlavičke

en: the address(es) in header '%s'
sk: adresy v hlavičke „%s”

en: Book/folder path is not set.
    
    If you want to match %s against the whole address book, you have to select '%s' from the book/folder drop-down list.
sk: Cesta adresára/zložky nie je nastavená.
    
    Ak chcete overiť či %s existuje v rámci celého adresára, vyberte „%s” z rozbaľovacieho zoznamu adresára/zložky.

en: Headers part
sk: Záhlavie správy

en: Headers values
sk: Hodnoty hlavičky

en: Body part
sk: Telo správy

en: Whole message
sk: Celá správa

en: in
sk: v

en: content is
sk: obsahuje

en: Date is
sk: Dátum je

en: Age is
sk: Vek je

en: Flag
sk: Príznak

en: is
sk: je

en: Name:
sk: Meno:

en: Label
sk: Menovka

en: Value:
sk: Hodnota:

en: Score is
sk: Skóre je

en: points
sk: bodov

en: Size is
sk: Veľkosť je

en: Scope:
sk: Rozsah:

en: tags
sk: značky

en: type is
sk: typ je

en: Program returns
sk: Návratová hodnota programu

en: The entry was not saved.
    Close anyway?
sk: Pravidlo nebolo uložené.
    Zavrieť napriek tomu?

en: Match Type: 'Test'
sk: Typ zhody: „Test”

en: 'Test' allows you to test a message or message element using an external program or script. The program will return either 0 or 1.
    
    The following symbols can be used:
sk: „Test” umožňuje testovať správu, alebo časť správy pomocou externého programu, alebo skriptu. Program musí vrátiť buď 0 alebo 1.
    
    Môžete použiť tieto symboly:

en: Current condition rules
sk: Aktuálne pravidlá

en: Headers
sk: Hlavičky

en: Display header pane above message view
sk: Zobraziť panel s hlavičkami nad správou

en: Display (X-)Face in message view
sk: Zobraziť (X-)Face v zobrazení správy

en: Save (X-)Face in address book if possible
sk: Uložiť (X-)Face v adresári, ak je to možné

en: Display Face in message view
sk: Zobraziť Face v zobrazení správy

en: Save Face in address book if possible
sk: Uložiť Face v adresári, ak je to možné

en: Display headers in message view
sk: Zobraziť hlavičky v správe

en: HTML messages
sk: HTML správy

en: Render HTML messages as text
sk: Vykresľovať HTML správy ako text

en: Render HTML-only messages with plugin if possible
sk: Zobraziť HTML správy pomocou zásuvného modulu, ak je to možné

en: Select the HTML part of multipart/alternative messages
sk: Zvoliť HTML časť zložených/alternatívnych správ

en: Line space
sk: Medzera medzi riadkami

en: pixels
sk: pixely

en: Scroll
sk: Posúvanie

en: Half page
sk: Pol stránky

en: Smooth scroll
sk: Plynulé posúvanie

en: Step
sk: Posun

en: Show attachment descriptions (rather than names)
sk: Zobraziť popisy príloh miesto ich názvov

en: Quotation
sk: Citácia

en: Collapse quoted text on double click
sk: Zbaliť citovaný text po dvojkliku

en: Treat these characters as quotation marks
sk: Za úvodzovky považovať tieto znaky

en: Text Options
sk: Textové možnosti

en: Your Claws Mail configuration is from a newer version than the version which you are currently using.
    
    This is not recommended.
    
    For further information see the %sClaws Mail website%s.
    
    Do you want to exit now?
sk: Vaše nastavenie Claws Mail je z novšej verzie, ako je tá, ktorú práve používate.
    
    Toto neodporúčame.
    
    Ďalšie informácie nájdete na %swebovej stránke Claws Mail%s.
    
    Chcete teraz skončiť?

en: Configuration warning
sk: Konfiguračné upozornenie

en: Message view
sk: Zobrazenie správy

en: Enable coloration of message text
sk: Povoliť farby v texte správy

en: Quote
sk: Citácia

en: Cycle quote colors
sk: Opakovať farby citátov

en: If there are more than 3 quote levels, the colors will be reused
sk: Pri viac ako troch úrovniach citácií budú farby opakované

en: 1st Level
sk: Prvá úroveň

[ctx: Tooltip]
en: Pick color for 1st level text
sk: Vyberte farbu prvej úrovne textu

en: 2nd Level
sk: Druhá úroveň

[ctx: Tooltip]
en: Pick color for 2nd level text
sk: Vyberte farbu druhej úrovne textu

en: 3rd Level
sk: Tretia úroveň

[ctx: Tooltip]
en: Pick color for 3rd level text
sk: Vyberte farbu tretej úrovne textu

en: Enable coloration of text background
sk: Povoliť zafarbenie pozadia textu

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for 1st level text background
sk: Vyberte farbu pozadia prvej úrovne textu

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for 2nd level text background
sk: Vyberte farbu pozadia druhej úrovne textu

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for 3rd level text background
sk: Vyberte farbu pozadia tretej úrovne textu

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for links
sk: Vyberte farbu odkazov

en: URI link
sk: URI odkaz

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for signatures
sk: Vyberte farbu podpisov

note: TRANSLATORS: A patch is a text file listing the differences between 2 or more different versions of the same text file
en: Patch messages and attachments
sk: Správy a prílohy záplat

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for inserted lines
sk: Vyberte farbu vložených riadkov

en: Inserted lines
sk: Vložené riadky

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for removed lines
sk: Vyberte farbu odstránených riadkov

en: Removed lines
sk: Odstránené riadky

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for hunk lines
sk: Vyberte farbu skupiny riadkov

note: TRANSLATORS: A hunk is a section of the patch indicating how the files differ
en: Hunk lines
sk: Skupiny riadkov

en: Folder list
sk: Zoznam správ

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for Target folder.
sk: Vyberte farbu cieľovej zložky

en: Target folder
sk: Cieľová zložka

[ctx: Tooltip]
en: Target folder is used when the option 'Execute immediately when moving or deleting messages' is turned off
sk: Cieľová zložka je použitá, keď je vypnutá voľba „Pri presúvaní alebo mazaní správ toto vykonať okamžite”

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for folders containing new messages
sk: Vyberte farbu zložiek s novými správami

en: Folder containing new messages
sk: Zložka s novými správami

[ctx: Tooltip]
note: TRANSLATORS: 'color %d' refers to the filtering/processing rule name and should not be translated
en: Pick color for 'color %d'
sk: Vyberte farbu pre „color %d”

note: TRANSLATORS: 'color %d' refers to the filtering/processing rule name and should not be translated
en: Set label for 'color %d'
sk: Nastaviť menovku pre „color %d”

[ctx: Dialog title]
en: Pick color for 'color %d'
sk: Vyberte farbu pre „color %d”

en: Colors
sk: Farby

en: Choose preset keyboard shortcuts
sk: Zvoliť predvolené klávesové skratky

en: Select preset keyboard shortcuts:
sk: Zvoliť predvolené klávesové skratky

en: Add address to destination when double-clicked
sk: Pridať adresu k príjemcom po dvojitom kliknutí

en: On exit
sk: Pri ukončení

en: Confirm on exit
sk: Potvrdiť ukončenie

en: Empty trash on exit
sk: Vyprázdniť kôš pri ukončení

en: Warn if there are queued messages
sk: Upozorniť, ak sú správy vo fronte

en: Keyboard shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: Enable keyboard shortcuts
sk: Zapnúť klávesové skratky

en:  Choose preset keyboard shortcuts...
sk:  Zvoliť predvolené klávesové skratky...

en: Metadata handling
sk: Spracovanie metadát

en: Safer mode asks the OS to write metadata to disk directly;
    it avoids data loss after crashes but can take some time.
sk: Bezpečnejší režim požiada OS o zápis metadát priamo;
    priamy zápis predchádza strate dát pri havárii, ale trvá dlhšie.

en: Safer
sk: Bezpečnejšie

en: Faster
sk: Rýchlejšie

en: Socket I/O timeout
sk: Časový limit spojení

en: Translate header names
sk: Prekladať názvy hlavičiek

en: The display of standard headers (such as 'From:', 'Subject:') will be translated into your language.
sk: Štandardné hlavičky (ako „From:”, „Subject:”) budú preložené do Vášho jazyka.

en: Ask before emptying trash
sk: Potvrdiť vyprázdnenie koša

en: Ask about account specific filtering rules when filtering manually
sk: Potvrdiť filtrovacie pravidlá špecifické pre jednotlivé účty pri ručnom filtrovaní

en: Use secure file deletion if possible
sk: Použiť bezpečné mazanie súborov, ak je to možné

en: Use secure file deletion if possible
    (the 'shred' program is not available)
sk: Použiť bezpečné mazanie súborov, ak je to možné
    (program „shred” nie je dostupný)

en: Use the 'shred' program to overwrite files with random data before deleting them. This slows down deletion. Be sure to read shred's man page for caveats.
sk: Použiť program „shred” na prepísanie súborov náhodnými údajmi pred jeho zmazaním, čo umožňuje bezpečné zmazanie. Podrobnosti hľadajte v manuálovej stránke shred.

en: Synchronise offline folders as soon as possible
sk: Synchronizovať zložky hneď ako je to možné

en: Primary passphrase
sk: Hlavná tajná veta

en: Use a primary passphrase
sk: Použiť hlavnú tajnú vetu

en: If checked, your saved account passwords will be protected by a primary passphrase. If no primary passphrase is set, you will be prompted to set one.
sk: Ak je zvolené, uložené heslá k účtom budú chránené hlavnou tajnou vetou. Ak ešte nebola nastavená žiadna tajná veta, budete vyzvaný na jej nastavenie.

en: Change primary passphrase
sk: Zmeniť hlavnú tajnú vetu

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Mail Handling
sk: Správa pošty

en: On %d\n%f wrote:\n\n%q
sk: Dňa %d\n%f napísal:\n\n%q

en: External incorporation program
sk: Externý program na príjem

en: Use external program for receiving mail
sk: Na príjem pošty použiť externý program

en: Check for new mail on start-up
sk: Skontrolovať novú poštu pri spustení

en: Dialogs
sk: Dialógy

en: Show receive dialog
sk: Zobraziť okno prijímania

en: Only on manual receiving
sk: Len pri manuálnom prijímaní

en: Close receive dialog when finished
sk: Po skončení zavrieť okno prijímania

en: Don't popup error dialog on receive error
sk: Nezobrazovať upozornenie pri chybe pri prijímaní

en: After receiving new mail
sk: Po prijatí novej správy

en: Go to Inbox
sk: Prejsť do zložky doručenej pošty

en: Update all local folders
sk: Aktualizovať všetky miestne zložky

en: Run command
sk: Spustiť príkaz

en: after automatic check
sk: po automatickej kontrole

en: after manual check
sk: po ručnej kontrole

en: Use %d as number of new mails
sk: Použite %d ako počet nových správ

en: Receiving
sk: Príjem pošty

en: Save sent messages
sk: Uložiť odoslané správy

en: Never send Return Receipts
sk: Neposielať potvrdenia o doručení

en: Confirm before sending queued messages
sk: Potvrdiť odoslanie správ vo fronte

en: Show send dialog
sk: Zobraziť okno odosielania

en: Warn when Subject is empty
sk: Upozorniť na prázdny predmet

en: Warn when sending to more recipients than
sk: Upozorniť pri odosielaní viacerým adresátom ako

en: Outgoing encoding
sk: Výstupné kódovanie

en: If 'Automatic' is selected, the optimal encoding for the current locale will be used
sk: Po zvolení „Automatické” bude zvolené optimálne kódovanie pre súčasnú lokalizáciu

en: Western European (ISO-8859-1)
sk: Západná Európa (ISO-8859-1)

en: Western European (ISO-8859-15)
sk: Západná Európa (ISO-8859-15)

en: Central European (ISO-8859-2)
sk: Stredná Európa (ISO-8859-2)

en: Baltic (ISO-8859-13)
sk: Pobaltie (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
sk: Pobaltie (ISO-8859-4)

en: Greek (ISO-8859-7)
sk: Grécko (ISO-8859-7)

en: Hebrew (ISO-8859-8)
sk: Hebrejské (ISO-8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
sk: Hebrejské (Windows-1255)

en: Arabic (ISO-8859-6)
sk: Arabské (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
sk: Arabské (Windows-1256)

en: Turkish (ISO-8859-9)
sk: Turecko (ISO-8859-9)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
sk: Cyrilika (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (KOI8-R)
sk: Cyrilika (KOI8-R)

en: Cyrillic (X-MAC-CYRILLIC)
sk: Cyrilika (X-MAC-CYRILLIC)

en: Cyrillic (KOI8-U)
sk: Cyrilika (KOI8-U)

en: Cyrillic (Windows-1251)
sk: Cyrilika (Windows-1251)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
sk: Japonsko (ISO-2022-JP)

en: Japanese (EUC-JP)
sk: Japonsko (EUC-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
sk: Japonsko (Shift_JIS)

en: Simplified Chinese (GB18030)
sk: Zjednodušená čínština (GB18030)

en: Simplified Chinese (GB2312)
sk: Zjednodušená čínština (GB2312)

en: Simplified Chinese (GBK)
sk: Zjednodušená čínština (GBK)

en: Traditional Chinese (Big5)
sk: Tradičná čínština (Big5)

en: Traditional Chinese (EUC-TW)
sk: Tradičná čínština (EUC-TW)

en: Chinese (ISO-2022-CN)
sk: Čínština (ISO-2022-CN)

en: Korean (EUC-KR)
sk: Kórea (EUC-KR)

en: Thai (TIS-620)
sk: Thajsko (TIS-620)

en: Thai (Windows-874)
sk: Thajsko (Windows-874)

en: Transfer encoding
sk: Kódovanie pri prenose

en: Specify Content-Transfer-Encoding used when message body contains non-ASCII characters
sk: Zadajte hodnotu Content-Transfer-Encoding, ktorá bude použitá, keď bude správa obsahovať iné znaky ako ASCII

en: Sending
sk: Odosielanie

en: Enable spell checker
sk: Povoliť kontrolu preklepov

en: Enable alternate dictionary
sk: Povoliť alternatívny slovník

en: Faster switching with last used dictionary
sk: Rýchlejšie prepínanie s naposledy použitým slovníkom

en: Automatic spell checking
sk: Automatická kontrola preklepov

en: Re-check message when changing dictionary
sk: Po zmene slovníka znova skontrolovať správu

en: Dictionary
sk: Slovník

en: Check with both dictionaries
sk: Skontrolovať podľa oboch slovníkov

en: Get more dictionaries...
sk: Získať ďalšie slovníky...

en: Misspelled word color
sk: Farba nesprávneho slova

en: Pick color for misspelled word
sk: Vyberte farbu nesprávneho slova

en: Pick color for misspelled word. Use black to underline
sk: Vyberte farbu nesprávneho slova. Použite čiernu na podčiarkovanie

en: Spell Checking
sk: Kontrola preklepov

en: the abbreviated weekday name
sk: skrátený názov dňa v týždni

en: the full weekday name
sk: názov dňa v týždni

en: the abbreviated month name
sk: skrátený názov mesiaca

en: the full month name
sk: názov mesiaca

en: the preferred date and time for the current locale
sk: uprednostňovaný dátum a čas aktuálnej lokalizácie

en: the century number (year/100)
sk: storočie (rok/100)

en: the day of the month as a decimal number
sk: deň v mesiaci

en: the hour as a decimal number using a 24-hour clock
sk: číslo hodiny pri použití 24-hod času

en: the hour as a decimal number using a 12-hour clock
sk: číslo hodiny pri použití 12-hod času

en: the day of the year as a decimal number
sk: číslo dňa v roku

en: the month as a decimal number
sk: číslo mesiaca

en: the minute as a decimal number
sk: minúty

en: either AM or PM
sk: AM alebo PM

en: the second as a decimal number
sk: sekundy

en: the day of the week as a decimal number
sk: poradie dňa v týždni

en: the preferred date for the current locale
sk: uprednostňovaný dátum aktuálnej lokalizácie

en: the last two digits of a year
sk: posledné dve číslice roku

en: the year as a decimal number
sk: rok

en: the time zone or name or abbreviation
sk: časová zóna, jej názov alebo skratka

en: Date format
sk: Formát dátumu

en: Specifier
sk: Symbol

en: Example
sk: Príklad

en: Display message count next to folder name
sk: Zobraziť počet správ vedľa názvu zložky

en: Unread messages
sk: Počet neprečítaných správ

en: Unread and Total messages
sk: Počet neprečítaných a všetkých správ

en: Open last opened folder at start-up
sk: Pri spustení otvoriť poslednú otvorenú zložku

en: Open selected folder at start-up
sk: Pri spustení otvoriť zvolenú zložku

en: Run processing rules before marking all messages in a folder as read or unread
sk: Spustiť pravidlá spracovania pred označením všetkých správ v zložke ako prečítané alebo neprečítané

en: Abbreviate newsgroup names longer than
sk: Skrátiť diskusné skupiny dlhšie ako

en: letters
sk: písmen

en: Message list
sk: Zoznam správ

en: Lock column headers
sk: Zamknúť hlavičky stĺpcov

en: Displayed in From column
sk: Zobrazené v stĺpci Od

en: Name and Address
sk: Meno a adresa

en: Date format help
sk: Pomôcka formátu dátumu

en: Set message selection when entering a folder
sk: Nastaviť predvolený výber pri vstupe do zložky

en: Open message when selected
sk: Otvoriť správu pri vybratí

en: When opening a folder
sk: Pri otvorení zložky

en: When displaying search results
sk: Pri zobrazení výsledkov hľadania

en: When selecting next or previous message using shortcuts
sk: Pri výbere ďalšej alebo predošlej správy pomocou skratiek

en: When deleting or moving messages
sk: Pri mazaní alebo presúvaní správ

en: When using directional keys
sk: Pri použití kláves šipiek

en: Mark message as read
sk: Označiť správu ako prečítanú

en: when selected, after
sk: keď je vybratá, za

en: only when opened in a new window, or replied to
sk: len ak je otvorená v novom okne, alebo odpovedaná

en: Show "no unread (or new) message" dialog
sk: Zobraziť dialóg „žiadne neprečítané (alebo nové) správy”

en: Assume 'Yes'
sk: Predpokladať „Áno”

en: Assume 'No'
sk: Predpokladať „Nie”

en: Display sender using address book
sk: Zobraziť odosielateľa pomocou adresára

en: Thread using subject in addition to standard headers
sk: Zaraďovať do vlákien dodatočne aj podľa názvu správy

en: Execute immediately when moving or deleting messages
sk: Pri presúvaní alebo mazaní správ toto vykonať okamžite

en: When unchecked moving, copying and deleting of messages is deferred until you use 'Tools/Execute'
sk: Ak nie je zvolené, tak je presun, kopírovanie a mazanie správ odložený kým nezvolíte „Nástroje/Vykonať”

en: Confirm when marking all messages as read or unread
sk: Potvrdiť pred označením všetkých správ v zložke ako prečítané alebo neprečítané

en: Confirm when changing color labels
sk: Potvrdiť pred prepísaním menovky farby

en: Show tooltips
sk: Zobraziť nástrojové tipy

en: Defaults
sk: Predvolené

en: New folders
sk: Nové zložky

en: Sort by
sk: Radiť podľa

en: Number
sk: Číslo

en: Thread date
sk: Dátumu vlákna

en: Don't sort
sk: Neradiť

en: Thread view
sk: Zobraziť vlákna

en: Collapse all threads
sk: Zbaliť všetky vlákna

en: Hide read messages
sk: Skryť prečítané správy

en: Summaries
sk: Súhrny

en: Message list columns configuration
sk: Nastavenie stĺpcov zoznamu správ

en: Select columns to be displayed in the message list. You can modify
    the order by using the Up / Down buttons or by dragging the items.
sk: Vyberte položky ktoré majú byť zobrazené v zozname správ. Môžete
    meniť poradie pomocou tlačidiel Nahor / Nadol, alebo presúvaním pomocou myši.

en: oldest marked email
sk: najstaršia označená správa

en: oldest new email
sk: najstaršia nová správa

en: oldest unread email
sk: najstaršia neprečítaná správa

en: last opened email
sk: posledná otvorená správa

en: newest email in the list
sk: najnovšia správa v zozname

en: oldest email in the list
sk: najstaršia správa v zozname

en: newest marked email
sk: najnovšia označená správa

en: newest new email
sk: najnovšia nová správa

en: newest unread email
sk: najnovšia neprečítaná správa

en: Message selection when entering a folder
sk: Výber správy pri vstupe do zložky

en: Available selections
sk: Dostupné výbery

en: Current selections
sk: Aktuálne výbery

en: This name is used as the Menu item
sk: Tento názov je použitý ako položka v menu

en: Override composing account's From header. This doesn't change the composing account.
sk: Prepísať hlavičku Od účtu. Toto nezmení účet.

en: Append the new template above to the list
sk: Priať novú šablónu na začiatok zoznamu

en: Replace the selected template in list with the template above
sk: Nahradiť zvolenú šablónu v zozname šablónou vyššie

en: Delete the selected template from the list
sk: Zmazať zvolenú šablónu zo zoznamu

en: Show information on configuring templates
sk: Zobraziť informácie o nastavovaní šablón

en: Move the selected template to the top
sk: Presunúť zvolenú šablónu na začiatok

en: Move the selected template up
sk: Posunúť zvolenú šablónu vyššie

en: Move the selected template down
sk: Posunúť zvolenú šablónu nižšie

en: Move the selected template to the bottom
sk: Presunúť zvolenú šablónu na koniec

en: Template configuration
sk: Nastavenie šablón

en: Templates list not saved
sk: Zoznam šablón nebol uložený

en: The templates list has been modified. Close anyway?
sk: Zoznam šablón nebol uložený. Zavrieť napriek tomu?

en: The template's name is not set.
sk: Nebol zadaný názov šablóny.

en: The "From" field of the template contains an invalid email address.
sk: Pole „Od” šablóny obsahuje neplatnú emailovú adresu.

en: The "To" field of the template contains an invalid email address.
sk: Pole „Komu” šablóny obsahuje neplatnú emailovú adresu.

en: The "Cc" field of the template contains an invalid email address.
sk: Pole „Kópia” šablóny obsahuje neplatnú emailovú adresu.

en: The "Bcc" field of the template contains an invalid email address.
sk: Pole „Skrytá kópia” šablóny obsahuje neplatnú emailovú adresu.

en: The "Reply-To" field of the template contains an invalid email address.
sk: Pole „Reply-To” šablóny obsahuje neplatnú emailovú adresu.

en: The "Subject" field of the template is invalid.
sk: Pole „Predmet” šablóny nie je platné.

en: Delete template
sk: Zmazať šablónu

en: Do you really want to delete this template?
sk: Naozaj chcete zmazať túto šablónu?

en: Delete all templates
sk: Zmazať všetky šablóny

en: Do you really want to delete all the templates?
sk: Naozaj chcete zmazať všetky šablóny?

en: Current templates
sk: Aktuálne šablóny

en: Template
sk: Šablóna

en: Default internal theme
sk: Predvolená interná téma

en: Themes
sk: Témy

en: Remove theme '%s'
sk: Odstrániť tému „%s”

en: Are you sure you want to remove this theme?
sk: Naozaj chcete zmazať túto tému?

en: File %s failed
    while removing theme.
sk: Chyba pri súbore %s
    počas odstraňovania témy.

en: Removing theme directory failed.
sk: Chyba pri odstraňovaní zložky témy.

en: Theme removed successfully
sk: Téma bola úspešne odstránená

en: Select theme folder
sk: Zvoľte zložku témy

en: Install theme '%s'
sk: Nainštalovať tému „%s”

en: This folder doesn't seem to be a themefolder.
    Install anyway?
sk: Táto zložka nevyzerá ako zložka s témou.
    Nainštalovať aj tak?

en: Theme exists
sk: Téma existuje

en: A theme with the same name is
    already installed in this location.
    
    Do you want to replace it?
sk: Téma s rovnakým názvom
    je tu už nainštalovaná.
    
    Chcete ju nahradiť?

en: Couldn't delete the old theme in %s.
sk: Nemožno zmazať starú tému v %s.

en: Couldn't create destination directory %s.
sk: Nemožno vytvoriť cieľový adresár %s.

en: Theme installed successfully.
sk: Téma úspešne nainštalovaná.

en: Failed installing theme
sk: Zlyhala inštalácia témy

en: File %s failed
    while installing theme.
sk: Chyba pri súbore %s
    počas inštalácie témy.

en: View all theme icons
sk: Zobraziť všetky ikony témy

en: %d themes available (%d user, %d system, 1 internal)
sk: Je dostupných %d tém (%d používateľských, %d systémových, 1 interná)

en: Internal theme has %d icons
sk: Interná téma má %d ikon

en: No info file available for this theme
sk: O tejto téme nie sú k dispozícii žiadne informácie

en: Error: couldn't get theme status
sk: Chyba: nemožno zistiť stav témy

en: %d files (%d icons), size: %s
sk: %d súborov (%d ikon), veľkosť: %s

en: Selector
sk: Výber

en: Install new...
sk: Inštalovať novú...

en: Get more...
sk: Získať ďalšie...

en: Information
sk: Informácie

en: Author
sk: Autor

en: Preview
sk: Náhľad

en: View all
sk: Zobraziť všetko

en: SVG rendering
sk: Vykreslenie SVG

en: Enable alpha channel
sk: Povoliť priehľadnosť

en: Force scaling
sk: Vynútiť zväčšenie

en: Pixels per inch (PPI)
sk: Pixelov na palec (PPI)

en: Selected Action already set.
    Please choose another Action from List
sk: Zvolená akcia je už nastavená.
    Prosím, vyberte zo zoznamu inú akciu

en: Item has no icon defined.
sk: Položka nemá určenú ikonu.

en: Item has no text defined.
sk: Položka nemá určený text.

en: Toolbar item
sk: Položka panela nástrojov

en: Item type
sk: Typ položky

en: Internal Function
sk: Interná funkcia

en: User Action
sk: Akcia

en: Separator
sk: Oddeľovač

en: Event executed on click
sk: Vykonať pri kliknutí

en: Toolbar text
sk: Text panela nástrojov

en: Icon
sk: Ikona

en: Toolbars
sk: Panely nástrojov

en: Main Window
sk: Hlavné okno

en: Message Window
sk: Okno správy

en: Compose Window
sk: Okno písania správy

en: Icon text
sk: Text ikony

en: Mapped event
sk: Priradená udalosť

en: Toolbar item icon
sk: Ikona panela nástrojov

en: Auto wrapping
sk: Automatické zalamovanie

en: Wrap quotation
sk: Zalomiť citáciu

en: Wrap pasted text
sk: Zalamovať vkladaný text

en: Auto indent
sk: Automatické odsadenie

en: Wrap text at
sk: Zalomiť text na

en: Wrapping
sk: Zalamovanie

en: Print preview
sk: Náhľad tlače

en: First page
sk: Prvá strana

en: Last page
sk: Posledná strana

en: Zoom 100%
sk: Veľkosť 100%

en: Zoom fit
sk: Prispôsobiť veľkosť

en: Zoom in
sk: Zväčšiť

en: Zoom out
sk: Zmenšiť

en: Page %d
sk: Strana %d

en: No information available
sk: Nie sú dostupné žiadne informácie

en: No recipient keys defined.
sk: Neboli definované žiadne kľúče príjemcov.

en: [Error decoding BASE64]
sk: [Chyba pri dekódovaní BASE64]

en: Could not decode part
sk: Nemožno dekódovať časť

en: Already trying to send.
sk: Pokus o doručenie už prebieha.

en: Couldn't open file %s.
sk: Nemožno otvoriť súbor %s.

en: Queued message header is broken.
sk: Hlavička správy vo fronte je poškodená.

en: An error happened during SMTP session.
sk: Nastala chyba počas relácie SMTP.

en: No specific account has been found to send, and an error happened during SMTP session.
sk: Nebol nájdený zadaný účet na odoslanie a pri relácii SMTP nastala chyba.

en: Couldn't determine sending information. Maybe the email hasn't been generated by Claws Mail.
sk: Nemožno zistiť informácie na odoslanie. Správa asi nebola vygenerovaná programom Claws Mail.

en: Couldn't create temporary file for news sending.
sk: Nemožno vytvoriť dočasný súbor na odosielanie príspevkov news.

en: Error when writing temporary file for news sending.
sk: Chyba pri zápise do dočasného súboru na odosielanie príspevkov news.

en: Error occurred while posting the message to %s.
sk: Pri odosielaní správy na %s nastala chyba.

en: Filtering messages...
sk: Filtrujem správy...

en: <span weight="bold">symbols:</span>
sk: <span weight="bold">Symboly:</span>

en: customized date format (see 'man strftime')
sk: prispôsobený formát dátumu (viac v „man strftime”)

en: email address of sender
sk: emailová adresa odosielateľa

en: full name of sender
sk: celé meno odosielateľa

en: first name of sender
sk: krstné meno odosielateľa

en: last name of sender
sk: priezvisko odosielateľa

en: initials of sender
sk: iniciály odosielateľa

en: message body
sk: telo správy

en: quoted message body
sk: citované telo správy

en: message body without signature
sk: telo správy bez podpisu

en: quoted message body without signature
sk: citované telo správy bez podpisu

en: message tags
sk: značky správy

en: current dictionary
sk: aktuálny slovník

en: cursor position
sk: poloha kurzora

en: account property: your name
sk: nastavenie účtu: Vaše meno

en: account property: your email address
sk: nastavenie účtu: Vaša emailová adresa

en: account property: account name
sk: nastavenie účtu: názov účtu

en: account property: organization
sk: nastavenie účtu: organizácia

en: account property: signature
sk: nastavenie účtu: podpis

en: account property: signature path
sk: nastavenie účtu: cesta k podpisu

en: account property: default dictionary
sk: nastavenie účtu: prednastavený slovník

en: address book <span style="oblique">completion</span>: Cc
sk: <span style="oblique">dopĺňanie</span> z adresára: Cc

en: address book <span style="oblique">completion</span>: From
sk: <span style="oblique">dopĺňanie</span> z adresára: Od

en: address book <span style="oblique">completion</span>: To
sk: <span style="oblique">dopĺňanie</span> z adresára: Komu

en: literal backslash
sk: znak spätnej lomky

en: literal question mark
sk: znak otáznika

en: literal exclamation mark
sk: znak výkričníka

en: literal pipe
sk: znak rúry

en: literal opening curly brace
sk: znak ľavej zloženej zátvorky

en: literal closing curly brace
sk: znak pravej zloženej zátvorky

en: tab
sk: tabulátor

en: <span weight="bold">commands:</span>
sk: <span weight="bold">Príkazy:</span>

en: insert <span style="oblique">expr</span> if x is set, where x is one of
    the [dfNFLIstcnriT, ad, af, ao, as, asp, aT, ABc, ABf, ABt]
    symbols (or their long equivalent)
sk: vložiť <span style="oblique">výraz</span>, ak je zadané x, kde x je jeden
    zo symbolov [dfNFLIstcnriT, ad, af, ao, as, asp, aT, ABc, ABf, ABt]
    (alebo ich dlhý ekvivalent)

en: insert <span style="oblique">expr</span> if x is not set, where x is one of
    the [dfNFLIstcnriT, ad, af, ao, as, asp, aT, ABc, ABf, ABt]
    symbols (or their long equivalent)
sk: vložiť <span style="oblique">výraz</span>, ak nie je zadané x, kde x je jeden
    zo symbolov [dfNFLIstcnriT, ad, af, ao, as, asp, aT, ABc, ABf, ABt]
    (alebo ich dlhý ekvivalent)

en: insert file:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is evaluated as the path of the file to insert
sk: vložiť súbor:
    <span style="oblique">pod_výraz</span> je vyhodnotené ako cesta k súboru na vloženie

en: insert program output:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is evaluated as a command-line to get
    the output from
sk: vložiť výstup z programu:
    <span style="oblique">pod_výraz</span> je vyhodnotené ako príkazový riadok, 
    ktorého výstup bude vložený

en: insert user input:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is a variable to be replaced by
    user-entered text
sk: vložiť používateľský vstup:
    <span style="oblique">pod_výraz</span> je premenná, ktorá bude nahradená textom,
    zadaným používateľom

en: attach file:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is evaluated as the path of the file to attach
sk: pripojiť súbor:
    <span style="oblique">pod_výraz</span> je vyhodnotené ako cesta k súboru na pripojenie

en: attach file:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is evaluated as a command-line to get
    the filename from
sk: pripojiť súbor:
    <span style="oblique">pod_výraz</span> je vyhodnotený ako príkazo na, 
    získanie mena súboru

en: <span weight="bold">definition of terms:</span>
sk: <span weight="bold">Definícia pojmov:</span>

en: text that can contain any of the symbols or
    commands above
sk: text, ktorý môže obsahovať akékoľvek symboly alebo
    príkazy zo zoznamu hore

en: text that can contain any of the symbols (no
    commands) above
sk: text, ktorý môže obsahovať akékoľvek symboly (nie
    príkazy) zo zoznamu hore

en: completion from address book only works with the first
    address of the header, it outputs the full name
    of the contact if that address matches exactly
    one contact in the address book
sk: dopĺňanie z adresára funguje len s prvou adresou hlavičky,
    doplní celé meno a adresu kontaktu, ak vyhovuje práve
    jeden kontakt

en: Description of symbols
sk: Popis symbolov

en: The following symbols and commands can be used:
sk: Môžete použiť tieto symboly a príkazy:

en: Use template when composing new messages
sk: Použiť pri komponovaní nových správ šablónu

en: Override From header. This doesn't change the account used to compose the new message.
sk: Prepísať hlavičku Od. Toto nezmení účet použitý na vytvorenie novej správy.

en: Use template when replying to messages
sk: Použiť pri komponovaní nových správ šablónu

en: Override From header. This doesn't change the account used to reply.
sk: Prepíše hlavičku Od. Toto nezmení účet použitý na odpoveď.

en: Quotation mark
sk: Značka citácie

en: Use template when forwarding messages
sk: Pri posielaní ďalej použiť šablónu

en: Override From header. This doesn't change the account used to forward.
sk: Prepíše hlavičku Od. Nezmení účet použitý na poslanie ďalej.

en: The "From" field of the "New message" template contains an invalid email address.
sk: Pole „Od” šablóny „Nová správa” obsahuje neplatnú emailovú adresu.

en: The "Subject" field of the "New message" template is invalid.
sk: Pole „Predmet” šablóny „Nová správa” nie je platné.

en: The "Quotation mark" field of the "Reply" template is invalid.
sk: Pole „Značka citácie” šablóny „Odpovedať” nie je platné.

en: The "Quotation mark" field of the "Forward" template is invalid.
sk: Pole „Značka citácie” šablóny „Poslať ďalej” nie je platné.

en: Enter text to replace '%s'
sk: Zadajte text, ktorým má nahradiť „%s”

en: Enter variable
sk: Zadajte premennú

en: Sending message using command: %s
sk: Odosielam správu pomocou príkazu: %s

en: Couldn't execute command: %s
sk: Nemožno vykonať príkaz: %s

en: Error occurred while executing command: %s
sk: Pri odosielaní správy nastala chyba: %s

en: Connecting
sk: Pripájanie

en: Doing POP before SMTP...
sk: Robím POP pred SMTP...

en: POP before SMTP
sk: POP pred SMTP

en: Account '%s': Connecting to SMTP server: %s:%d...
sk: Účet „%s”: Pripájanie k serveru SMTP: %s:%d...

en: Mail sent successfully.
sk: Správa bola odoslaná úspešne.

en: Sending HELO...
sk: Posielam HELO...

en: Authenticating
sk: Autentifikácia

en: Sending message...
sk: Odosielam správu...

en: Sending EHLO...
sk: Odosielam EHLO...

en: Sending MAIL FROM...
sk: Odosielam MAIL FROM...

en: Sending RCPT TO...
sk: Odosielam RCPT TO...

en: Sending DATA...
sk: Odosielam DATA...

en: Quitting...
sk: Odpájam sa...

en: Sending message (%d / %d bytes)
sk: Odosielam správu (%d / %d bajtov)

en: Sending message
sk: Odosielam správu

en: Error occurred while sending the message.
sk: Pri odosielaní správy nastala chyba.

en: Error occurred while sending the message:
    %s
sk: Pri odosielaní správy nastala chyba:
    %s

en: Source of the message
sk: Zdroj správy

en: %s - Source
sk: %s – Zdroj

en: Expiry
sk: Vyprší

en: Saved TLS certificates
sk: Uložené certifikáty TLS

en: Delete certificate
sk: Vymazať certifikát

en: Do you really want to delete this certificate?
sk: Naozaj chcete vymazať tento certifikát?

en: Search messages
sk: Vyhľadať v správach

en: Match any of the following
sk: Spĺňa aspoň jednu z nasledujúcich podmienok

en: Match all of the following
sk: Spĺňa všetky z nasledujúcich podmienok

en: Body:
sk: Telo:

en: Condition:
sk: Podmienka:

en: Find _all
sk: Nájsť _všetky

en: Searching in %s...
sk: Hľadám v %s...

en: Beginning of list reached; continue from end?
sk: Bol dosiahnutý začiatok zoznamu; pokračovať od konca?

en: End of list reached; continue from beginning?
sk: Bol dosiahnutý koniec zoznamu; pokračovať od začiatku?

en: Re-edit
sk: Znova upraviť

en: Create _filter rule
sk: Vytvor_iť pravidlo filtra

en: _Set displayed columns
sk: Nastav_iť zobrazované stĺpce

en: _Lock column headers
sk: _Zamknúť hlavičky stĺpcov

en: Toggle quick search bar
sk: Zap/vyp. panel rýchleho vyhľadávania

en: Toggle multiple selection
sk: Prepnúť skupinovú voľbu

en: Process mark
sk: Spracovať značku

en: Some marks are left. Process them?
sk: Niektoré značky ostali. Spracovať ich?

en: Scanning folder (%s)...
sk: Prehľadávam zložku (%s)...

en: No more unread messages
sk: Žiadne neprečítané správy

en: No unread message found. Search from the end?
sk: Neboli nájdené žiadne neprečítané správy. Hľadať od konca?

en: Internal error: unexpected value for prefs_common.next_unread_msg_dialog
sk: Interná chyba: neočakávaná hodnota pre prefs_common.next_unread_msg_dialog

en: No unread messages.
sk: Žiadne neprečítané správy.

en: No unread message found. Go to next folder?
sk: Neboli nájdené žiadne neprečítané správy. Prejsť do ďalšej zložky?

en: No more new messages
sk: Žiadne nové správy

en: No new message found. Search from the end?
sk: Neboli nájdené žiadne nové správy. Hľadať od konca?

en: No new messages.
sk: Žiadne nové správy.

en: No new message found. Go to next folder?
sk: Neboli nájdené žiadne nové správy. Prejsť do ďalšej zložky?

en: No more marked messages
sk: Žiadne označené správy

en: No marked message found. Search from the end?
sk: Neboli nájdené žiadne označené správy. Hľadať od konca?

en: No marked messages.
sk: Žiadne označené správy.

en: No marked message found. Go to next folder?
sk: Neboli nájdené žiadne označené správy. Prejsť do ďalšej zložky?

en: No more labeled messages
sk: Žiadne zafarbené správy

en: No labeled message found. Search from the end?
sk: Neboli nájdené žiadne zafarbené správy. Hľadať od konca?

en: No labeled messages.
sk: Žiadne zafarbené správy.

en: No labeled message found. Search from the beginning?
sk: Neboli nájdené žiadne zafarbené správy. Hľadať od začiatku?

en: Attracting messages by subject...
sk: Zoskupujem správy podľa predmetu...

en: %d deleted
sk: %d zmazaných

en: %s%d moved
sk: %s%d presunutých

en: %s%d copied
sk: %s%d skopírovaných

en:  item selected |  items selected
sk[0]:  položka zvolená
sk[1]:  položky zvolené
sk[2]:  položiek zvolených

en: %d new, %d unread, %d total (%s)
sk: %d nových, %d neprečítaných, %d celkovo (%s)

en: Message summary
sk: Zhrnutie správy

en: New:
sk: Nové:

en: Unread:
sk: Neprečítané:

en: Total:
sk: Celkom:

en: Marked:
sk: Označené:

en: Replied:
sk: Odpovedané:

en: Forwarded:
sk: Poslané ďalej:

en: Locked:
sk: Zamknuté:

en: Ignored:
sk: Ignorované:

en: Watched:
sk: Sledované:

en: %d/%d selected (%s/%s), %d unread
sk: %d/%d zvolených (%s/%s), %d neprečítaných

en: Sorting summary...
sk: Radenie súhrnu...

en: Setting summary from message data...
sk: Nastavujem súhrn z dát správ...

en: (No Date)
sk: (Bez dátumu)

en: (No Recipient)
sk: (Žiadny príjemca)

en: From: %s, on %s
sk: Od: %s, na %s

en: To: %s, on %s
sk: Komu: %s, na %s

en: You're not the author of the article.
sk: Nie ste autorom tohoto príspevku.

en: Do you really want to delete the selected message? | Do you really want to delete the %d selected messages?
sk[0]: Naozaj chcete zmazať zvolenú správu?
sk[1]: Naozaj chcete zmazať %d zvolené správy?
sk[2]: Naozaj chcete zmazať %d zvolených správ?

en: Delete message | Delete messages
sk[0]: Zmazať správu
sk[1]: Zmazať správy
sk[2]: Zmazať správy

en: Destination is same as current folder.
sk: Cieľ je rovnaký ako aktuálna zložka.

en: Select folder to move selected message to | Select folder to move selected messages to
sk[0]: Zvoľte zložku na presun správy
sk[1]: Zvoľte zložku na presun správ
sk[2]: Zvoľte zložku na presun správ

en: Destination to copy is same as current folder.
sk: Cieľ kopírovania je rovnaký ako aktuálna zložka.

en: Select folder to copy selected message to | Select folder to copy selected messages to
sk[0]: Zvoľte zložku na kopírovanie správy
sk[1]: Zvoľte zložku na kopírovanie správ
sk[2]: Zvoľte zložku na kopírovanie správ

en: Append or Overwrite
sk: Pripojiť alebo prepísať

en: Append or overwrite existing file?
sk: Pripojiť alebo prepísať existujúci súbor?

en: _Append
sk: Pri_pojiť

en: _Overwrite
sk: _Prepísať

en: Couldn't save the file '%s'.
sk: Nemožno uložiť súbor „%s”.

en: You are about to print %d messages, one by one. Do you want to continue?
sk: Chystáte sa vytlačiť %d správ, jednu po druhej. Prajete si pokračovať?

en: Building threads...
sk: Vytváram vlákna...

en: Skip these rules
sk: Preskočiť tieto pravidlá

en: Apply these rules regardless of the account they belong to
sk: Použiť tieto pravidlá bez ohľadu na to, ku ktorému účtu patria

en: Apply these rules if they apply to the current account
sk: Použiť tieto pravidlá bez ohľadu na to, či patria k aktívnemu účtu

en: Filtering
sk: Filtrovanie

en: There are some filtering rules that belong to an account.
    Please choose what to do with these rules:
sk: Niektoré pravidlá patria konkrétnemu účtu.
    Prosím vyberte si, ako pristupovať k týmto pravidlám:

en: Filtering...
sk: Filtrujem...

en: Processing configuration
sk: Nastavenie spracovania

en: Do you really want to reset the color label of all selected messages?
sk: Naozaj chcete resetovať farebnú menovku všetkých zvolených správ?

en: Do you really want to apply this color label to all selected messages?
sk: Naozaj chcete použiť túto farebnú menovku na všetky zvolené správy?

en: Reset color label
sk: Obnoviť menovku farby

en: Set color label
sk: Nastaviť farebnú menovku

en: Ignored thread
sk: Ignorované vlákno

en: Watched thread
sk: Sledované vlákno

en: Replied but also forwarded - click to see reply
sk: Odpovedané, ale aj presmerované – kliknite na zobrazenie odpovede

en: Replied - click to see reply
sk: Odpovedané – kliknite na zobrazenie odpovede

en: To be moved
sk: Presunuté

en: To be copied
sk: Skopírované

en: Signed, has attachment(s)
sk: Podpísané, má prílohu(y)

en: Encrypted, has attachment(s)
sk: Zašifrované, má prílohu(y)

en: Encrypted
sk: Zašifrované

en: Has attachment(s)
sk: Má prílohu(y)

en: Regular expression (regexp) error:
    %s
sk: Chyba v regulárnom výraze:
    %s

en: Go back to the folder list (You have unread messages)
sk: Prejsť naspäť na zoznam zložiek (Máte neprečítané správy)

en: Go back to the folder list
sk: Prejsť naspäť na zoznam zložiek

en: _Open in web browser
sk: Otvoriť vo _webovom prehliadači

en: Copy this _link
sk: Kopírovať tento _odkaz

en: _Reply to this address
sk: _Odpovedať na túto adresu

en: Add to _Address book
sk: Pridať do _adresára

en: Copy this add_ress
sk: _Kopírovať túto adresu

en: [%s  %s (%d bytes)]
sk: [%s  %s (%d bajtov)]

en: [%s (%d bytes)]
sk: [%s (%d bajtov)]

en: 
      This message can't be displayed.
      This is probably due to a network error.
    
      Use
sk: 
      Túto správu nemožno zobraziť.
      Pravdepodobne je to spôsobené chybou siete.
    
    Použite

en: 'Network Log'
sk: „Záznam siete”

en:  in the Tools menu for more information.
sk:  v menu Nástroje s ďalšími informáciami.

en:   The following can be performed on this part
sk:   S touto časťou môžete urobiť

en:   by right-clicking the icon or list item:
sk:   pravým kliknutím na ikonu alebo položku zoznamu:

en:      - To save, select
sk:      – Ak ju chcete uložiť, zvoľte

en: 'Save as...'
sk: „Uložiť ako...”

en:  (Shortcut key: '
sk:  (klávesová skratka: „

en:      - To display as text, select
sk:      – Ak ju chcete zobraziť ako text, vyberte

en: 'Display as text'
sk: „Zobraziť ako text”

en:      - To open with an external program, select
sk:      – Ak ju chcete otvoriť v inej aplikácii, vyberte

en: 'Open'
sk: „Otvoriť”

en:        (alternately double-click, or click the middle
sk:        (alebo dvojklik, alebo kliknutie stredným

en: mouse button)
sk: tlačidlom myši)

en:      - Or use
sk:      – Alebo použite

en: 'Open with...'
sk: „Otvoriť pomocou...”

en: The command to view attachment as text failed:
        %s
    Exit code %d
sk: Príkaz na zobrazenie prílohy ako text zlyhal:
        %s
    Návratový kód %d

en: Tags:
sk: Značky:

en: Zoom _In
sk: Z_väčšiť

en: Zoom _Out
sk: Z_menšiť

en: Reset _zoom
sk: _Obnoviť zväčšenie

en: Copy it anyway?
sk: Kopírovať i tak?

en: Open it anyway?
sk: Otvoriť i tak?

en: Co_py URL
sk: Ko_pírovať URL

en: _Open URL
sk: _Otvoriť URL

en: The real URL is different from the displayed URL.
sk: Skutočná URL sa líši od zobrazenej URL.

en: Displayed URL:
sk: Zobrazená URL:

en: Real URL:
sk: Skutočná URL:

en: Phishing attempt warning
sk: Varovanie pred phishingovým podvodom

en: Receive Mail from all Accounts
sk: Prijať správy zo všetkých účtov

en: Receive Mail from current Account
sk: Prijať poštu z aktuálneho účtu

en: Send Queued Messages
sk: Odoslať správy vo fronte

en: Compose Email
sk: Nová správa

en: Compose News
sk: Nový príspevok News

en: Reply to Message
sk: Odpovedať na správu

en: Reply to Sender
sk: Odpovedať odosielateľovi

en: Reply to All
sk: Odpovedať odosielateľovi i všetkým príjemcom

en: Reply to Mailing-list
sk: Odpovedať do diskusnej skupiny

en: Open email
sk: Otvoriť správu

en: Forward Message
sk: Poslať správu ďalej

en: Trash Message
sk: Presunúť správu do koša

en: Delete Message
sk: Zmazať správu

en: Delete duplicate messages
sk: Zmazať duplikované správy

en: Go to Previous Unread Message
sk: Prejsť na predošlú neprečítanú správu

en: Go to Next Unread Message
sk: Prejsť na ďalšiu neprečítanú správu

en: Mark Message
sk: Označiť správu

en: Unmark Message
sk: Zrušiť označenie správy

en: Lock Message
sk: Zamknúť správu

en: Unlock Message
sk: Odomknúť správu

en: Mark all Messages as read
sk: Označiť všetky správy ako prečítané

en: Mark all Messages as unread
sk: Označiť všetky správy ako neprečítané

en: Mark Message as read
sk: Označiť správu ako prečítanú

en: Mark Message as unread
sk: Označiť správu ako neprečítanú

en: Run folder processing rules
sk: Spustiť pravidlá spracovania zložky

en: Print
sk: Tlačiť

en: Learn Spam or Ham
sk: Učiť sa ako SPAM alebo nie SPAM

en: Open folder/Go to folder list
sk: Otvoriť zložku/Prejsť na zoznam zložiek

en: Send Message
sk: Odoslať správu

en: Put into queue folder and send later
sk: Zaradiť správu do fronty a odoslať neskôr

en: Save to draft folder
sk: Uložiť medzi koncepty

en: Insert file
sk: Vložiť súbor

en: Attach file
sk: Pripojiť súbor

en: Insert signature
sk: Vložiť podpis

en: Replace signature
sk: Nahradiť podpis

en: Edit with external editor
sk: Upraviť pomocou externého editoru

en: Wrap long lines of current paragraph
sk: Zalomiť dlhé riadky aktuálneho odstavca

en: Wrap all long lines
sk: Zalomiť všetky dlhé riadky

en: Check spelling
sk: Skontrolovať preklepy

en: Sign
sk: Podpísať

en: Encrypt
sk: Šifrovať

en: Claws Mail Actions Feature
sk: Akcie Claws Mail

en: Cancel receiving
sk: Prerušiť príjem

en: Cancel receiving/sending
sk: Zrušiť prijímanie/odosielanie

en: Close window
sk: Zatvoriť okno

en: Claws Mail Plugins
sk: Zásuvné moduly Claws Mail

[ctx: Toolbar]
en: Trash
sk: Kôš

en: Get Mail
sk: Prijať poštu

en: Get
sk: Získať

[ctx: Toolbar]
en: Compose
sk: Napísať

[ctx: Toolbar]
en: Sender
sk: Odosielateľ

en: All
sk: Všetkým

en: List
sk: Do diskusie

en: Delete duplicates
sk: Zmazať duplikáty

en: Prev
sk: Predošlá

en: Next
sk: Ďalšia

en: All read
sk: Všetky prečítané

en: All unread
sk: Všetky neprečítané

en: Read
sk: Prečítané

en: Run proc. rules
sk: Spustiť pravidlá spracovania

en: Folders
sk: Zložky

en: Draft
sk: Koncept

en: Insert sig.
sk: Vložiť pod.

en: Replace sig.
sk: Nahradiť podp.

en: Edit
sk: Upraviť

en: Wrap para.
sk: Zalomiť odst.

en: Wrap all
sk: Zalomiť

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Stop all
sk: Zastaviť všetko

en: Compose News message
sk: Napísať príspevok

en: Learn spam
sk: Naučiť ako spam

en: Ham
sk: Nie spam

en: Learn ham
sk: Naučiť ako nie spam

en: Message will be signed
sk: Správa bude podpísaná

en: Message will not be signed
sk: Správa nebude podpísaná

en: Message will be encrypted
sk: Správa bude šifrovaná

en: Message will not be encrypted
sk: Správa nebude šifrovaná

en: Go to folder list
sk: Prejsť na zoznam zložiek

en: Receive Mail from selected Account
sk: Prijať poštu zo zvoleného účtu

en: Open preferences
sk: Otvoriť nastavenia

en: Compose with selected Account
sk: Napísať správu zo zvoleného účtu

en: Learn as...
sk: Naučiť ako...

en: Learn as _Spam
sk: Naučiť ako _spam

en: Learn as _Ham
sk: Naučiť ako _nie spam

en: Delete duplicates options
sk: Voľby mazania duplikátov

en: Delete duplicates in selected folder
sk: Zmazať duplikáty v zvolenej zložke

en: Delete duplicates in all folders
sk: Zmazať duplikáty vo všetkých zložkách

en: Reply to Message options
sk: Voľby Odpovede na správu

en: _Reply with quote
sk: Odpovedať s _citáciou

en: Reply without _quote
sk: _Odpovedať bez citácie

en: Reply to Sender options
sk: Voľby Odpoveď odosielateľovi

en: Reply to All options
sk: Voľby Odpovedať všetkým

en: Reply to Mailing-list options
sk: Voľby Odpovede do emailovej konferencie

en: Forward Message options
sk: Voľby Poslania správy ďalej

en: C_opy URL
sk: K_opírovať URL

en: There are no URLs in this email.
sk: V tejto správe nie sú žiadne linky.

en: Included URLs:
sk: Zahrnuté URL:

[ctx: Dialog title]
en: Open URLs
sk: Otvoriť URL

en: Open in browser
sk: Otvoriť v prehliadači

en: Any phishing URLs are shown in red, followed by the actual URL.
sk: Všetky phishingové URL sú zobrazené červenou, nasledované aktuálnou URL.

en: Select All
sk: Vybrať všetko

[ctx: Welcome Mail Subject]
en: Welcome to Claws Mail
sk: Víta vás Claws Mail

en: 
    Welcome to Claws Mail
    ---------------------
    
    Now that you have set up your account you can fetch your
    mail by clicking the 'Get Mail' button at the left of the
    toolbar.
    
    Claws Mail has lots of extra features accessible via plugins,
    like anti-spam filtering and learning (via the Bogofilter or
    SpamAssassin plugins), privacy protection (via PGP/Mime), an RSS
    aggregator, a calendar, and much more. You can load them from
    the menu entry '/Configuration/Plugins'.
    
    You can change your Account Preferences by using the menu
    entry '/Configuration/Preferences for current account'
    and change the general Preferences by using
    '/Configuration/Preferences'.
    
    You can find further information in the Claws Mail manual,
    which can be accessed by using the menu entry '/Help/Manual'
    or online at the URL given below.
    
    Useful URLs
    -----------
    Homepage:      <%s>
    Manual:        <%s>
    FAQ:           <%s>
    Themes:        <%s>
    Mailing Lists: <%s>
    
    LICENSE
    -------
    Claws Mail is free software, released under the terms
    of the GNU General Public License, version 3 or later, as
    published by the Free Software Foundation. The license can
    be found at <%s>.
    
    DONATIONS
    ---------
    If you wish to donate to the Claws Mail project you can do
    so at <%s>.
sk: 
    Víta vás Claws Mail
    -----------------------
    
    Teraz, po nastavení svojho poštového účtu, môžete prijať svoju
    poštu kliknutím na tlačidlo „Prijať poštu” na ľavej strane
    panela nástrojov.
    
    Claws Mail má množstvo dodatočných funkcií dostupných pomocou
    zásuvných modulov, napríklad na kontrolu spamu (Bogofilter
    alebo SpamAssassin), ochranu súkromia (PGP/Mime), čítačku RSS,
    kalendár a veľa iných. Zásuvné moduly môžete načítať pomocou
    položky menu „Nastavenie/Zásuvné moduly”.
    
    Nastavenia svojho účtu môžete upraviť pomocou položky menu
    „Nastavenie/Nastavenie aktívneho účtu” a všeobecné nastavenia
    môžete zmeniť pomocou položky „Nastavenie/Nastavenia”.
    
    Ďalšie informácie nájdete v manuáli Claws Mail, ktorý je
    dostupný cez položku menu „Pomocník/Manuál”, alebo na webovej
    adrese uvedenej nižšie.
    
    Užitočné adresy
    ---------------
    Domovská stránka: <%s>
    Manuál:           <%s>
    FAQ:              <%s>
    Témy:             <%s>
    Diskusné skupiny: <%s>
    
    LICENCIA
    --------
    Claws Mail je slobodný softvér vydaný za podmienok
    GNU General Public License, verzia 3 alebo novšej tak,
    ako bola publikovaná nadáciou Free Software Foundation,
    Túto licenciu nájdete na adrese <%s>,
    jej Slovenský preklad na adrese <http://www.gnu.sk>.
    
    PRÍSPEVKY
    ---------
    Ak si prajete finančne prispieť na projekt Claws Mail, môžete tak
    učiniť na adrese <%s>.

en: Please enter the mailbox name.
sk: Prosím, zadajte názov schránky.

en: Please enter your name and email address.
sk: Prosím, zadajte svoje meno a emailovú adresu.

en: Please enter your receiving server and username.
sk: Prosím, zadajte svoj server príchodzej pošty, a používateľské meno.

en: Please enter your username.
sk: Prosím, zadajte svoje používateľské meno.

en: Please enter your SMTP server.
sk: Prosím, zadajte svoj SMTP server.

en: Please enter your SMTP username.
sk: Prosím, zadajte svoje používateľské meno SMTP.

en: Your name:
sk: Vaše meno:

en: Your email address:
sk: Vaša emailová adresa:

en: Your organization:
sk: Vaša organizácia:

en: Mailbox name:
sk: Meno poštovej schránky:

en: You can also specify an absolute path, for example: "/home/john/Documents/Mail"
sk: Môžete zadať aj absolútnu cestu k zložke, napr.: „/home/jozef/Dokumenty/Mail”

en: You can specify the port number by appending it at the end: "mail.example.com:25"
sk: Číslo portu môžete zadať tak, že ho pridáte na koniec: „mail.firma.sk:25”

en: SMTP server address:
sk: Adresa servera SMTP:

en: (empty to use the same as receive)
sk: (nechajte prázdne, ak je rovnaké ako na príjem)

en: SMTP username:
sk: Meno SMTP:

en: SMTP password:
sk: Heslo SMTP:

en: Use TLS to connect to SMTP server
sk: Použiť TLS na pripojenie k serveru SMTP

en: Use STARTTLS command to start encryption
sk: Použiť príkaz STARTTLS na začatie šifrovania

en: Client TLS certificate (optional)
sk: Certifikát TLS klienta (voliteľné)

en: File:
sk: Súbor:

en: Server address:
sk: Adresa servera:

en: Local mailbox:
sk: Lokálna poštová schránka:

en: Server type:
sk: Typ servera:

en: You can specify the port number by appending it at the end: "mail.example.com:110"
sk: Číslo portu môžete zadať tak, že ho pridáte na koniec: „mail.priklad.sk:110”

en: Use TLS to connect to receiving server
sk: Použiť TLS na pripojenie k serveru prijímania

en: IMAP server directory:
sk: Zložka servera IMAP:

en: Show only subscribed folders
sk: Zobraziť len odoberané zložky

en: Warning: this version of Claws Mail
    has been built without IMAP support.
sk: Varovanie: táto verzia Claws Mail
    bola zostavená bez podpory protokolu IMAP.

en: Claws Mail Setup Wizard
sk: Sprievodca nastavením Claws Mail

en: Welcome to Claws Mail
sk: Claws Mail vás víta

en: Welcome to the Claws Mail setup wizard.
    
    We will begin by defining some basic information about you and your most common mail options so that you can start to use Claws Mail in less than five minutes.
sk: Víta Vás sprievodca nastavením Claws Mail.
    
    Začneme získaním základných údajov o Vás a Vašich poštových nastaveniach, aby ste mohli začať Claws Mail používať za menej ako päť minút.

en: About You
sk: O vás

en: Bold fields must be completed
sk: Polia, označené tučným písmom, musia byť vyplnené

en: Receiving mail
sk: Príjímanie pošty

en: Sending mail
sk: Odosielanie pošty

en: Saving mail on disk
sk: Ukladanie správy na disk

en: Configuration finished
sk: Konfigurácia dokončená

en: Claws Mail is now ready.
    Click Save to start.
sk: Program Claws Mail je pripravený.
    Kliknite na Uložiť a začnite.
