claws-mail 4.1.0git71 - en to tr translation catalogue (4027 entries)

en: Some composing windows are open.
    Please close all the composing windows before editing accounts.
tr: Bazı posta yazma pencereleri açık.
    Hesapları düzenlemeden önce bu pencereleri kapatın lütfen.

en: Can't create folder.
tr: Dizin oluşturulamıyor.

en: Edit accounts
tr: Hesapları düzenle

en: Using 'Get Mail' will retrieve messages from your Accounts in the order given, the checkbox indicates which accounts will be included. Bold text indicates the default account.
tr: 'Posta Al' Hesaplarınızdan sırayla posta almanızı sağlayacaktır, onay kutusu hangi hesapların seçildiğini göstermektedir. Koyu metinle gösterilen hesap, öntanımlı hesabınızdır.

en: _New
tr: _Yeni

en: Create a new account
tr: Yeni bir hesap oluştur

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: Edit preferences for the selected account
tr: Seçilen hesabın tercihlerini düzenle

en: D_elete
tr: S_il

en: Delete the selected account from the list
tr: Seçilen hesabı listeden kaldır

en: _Copy
tr: _Kopyala

en: Create a new copy of the selected account
tr: Seçilen hesabın bir kopyasını oluştur

en: _Down
tr: _Aşağı

en: Move the selected account down
tr: Seçilen hesabı bir aşağı taşı

en: _Up
tr: _Yukarı

en: Move the selected account up
tr: Seçilen hesabı bir yukarı taşı

en:  _Set as default account
tr:  Öntanımlı hesap olarak _ata

en: _Close
tr: _Kapat

en: Accounts with remote folders cannot be copied.
tr: Uzak dizine sahip hesaplar kopyalanamaz.

en: Copy of %s
tr: %s hesabının kopyası

en: Do you really want to delete the account '%s'?
tr: '%s' hesabını silmek istediğinizden emin misiniz?

en: (Untitled)
tr: (Başlıksız)

en: Delete account
tr: Hesabı sil

en: _Cancel
tr: İ_ptal

en: _Delete
tr: _Sil

en: 'Get Mail' retrieves mail from the checked accounts
tr: 'Posta Al' seçilen hesaplardan posta alır

en: Name
tr: İsim

en: Protocol
tr: Protokol

en: Server
tr: Sunucu

en: Could not get message file %d
tr: İleti dosyası %d alınamadı

en: Could not get message part.
tr: İletinin bir parçası alınamadı.

en: Can't get part of multipart message: %s
tr: Çok bölümlü postanın bir bölümü alınamadı: %s

en: The selected action cannot be used in the compose window
    because it contains %%f, %%F, %%as or %%p.
tr: Seçilen işlem posta yazma penceresinde kullanılamaz
    çünkü %%f, %%F, %%as ya da %%p içermekte.

en: There is no filtering action set
tr: Herhangi bir süzme kuralı ayarlanmış değil

en: Invalid filtering action(s):
    %s
tr: Geçersiz süzme kural(lar)ı:
    %s

en: Could not fork to execute the following command:
    %s
    %s
tr: Aşağıdaki komutu yürütmek için süreç açılamadı:
    %s
    %s

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Completed
tr: Tamamlandı

en: --- Running: %s
tr: --- Yürütülüyor: %s

en: --- Ended: %s
tr: --- İşlem bitti: %s

en: Action's input/output
tr: Kurala ait girdi/çıktı

en: _Execute
tr: Ç_alıştır

en: _Stop
tr: _Dur

en: Enter the argument for the following action:
    ('%%h' will be replaced with the argument)
      %s
tr: Aşağıdaki kural için bir değişken giriniz:
    ('%%h' değişkenle değiştirilecek)
      %s

en: Action's hidden user argument
tr: Kurala ait gizli kullanıcı değişkeni

en: Enter the argument for the following action:
    ('%%u' will be replaced with the argument)
      %s
tr: Aşağıdaki kural için bir değişken giriniz:
    ('%%u' değişkenle değiştirilecek)
      %s

en: Action's user argument
tr: Kurala ait kullanıcı değişkeni

en: Cannot copy a folder to itself or to its sub-structure.
tr: Bir dizin kendi üzerine ya da alt dizinlerine kopyalanamaz.

en: Cannot copy an address book to itself.
tr: Bir adres defteri kendi üzerine kopyalanamaz.

en: Cannot move a folder to itself or to its sub-structure.
tr: Bir dizin kendi üzerine ya da alt dizinlerine taşınamaz.

en: Group
tr: Grup

en: date of birth
tr: doğum tarihi

en: address
tr: adres

en: phone
tr: telefon

en: mobile phone
tr: cep telefonu

en: organization
tr: kurum

en: office address
tr: kurum adresi

en: office phone
tr: kurum telefonu

en: fax
tr: faks

en: website
tr: web site

en: Attribute name
tr: Ek bilgi tanımı

en: Delete all attribute names
tr: Tüm ek bilgi tanımlarını sil

en: Do you really want to delete all attribute names?
tr: Tüm ek bilgi tanımlarını silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Delete attribute name
tr: Ek bilgi tanımını sil

en: Do you really want to delete this attribute name?
tr: Bu ek bilgi tanımını silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Reset to default
tr: Öntanımlı ayarları getir

en: Do you really want to replace all attribute names
    with the default set?
tr: Tüm ek bilgi tanımlarını öntanımlı değerlerle değiştirmek
    istediğinizden emin misiniz?

en: _No
tr: _Hayır

en: _Yes
tr: _Evet

en: Delete _all
tr: Hepsini _sil

en: _Reset to default
tr: Öntanımlı ayarları _getir

en: Attribute name is not set.
tr: Ek bilgi tanımı yapılmadı.

[ctx: Dialog title]
en: Edit attribute names
tr: Ek bilgi tanımlarını düzenle

en: New attribute name:
tr: Yeni ek bilgi tanımı:

en: _Add
tr: _Ekle

en: _OK
tr: _TAMAM

en: Adding or removing attribute names won't affect attributes already set for contacts.
tr: Ek bilgi tanımı eklemek ya da kaldırmak kişi listeniz için daha önceden tanımladığınız ek bilgileri etkilemez.

en: Show duplicates in the same book
tr: Aynı adres defterindeki mükerrer girdileri göster

en: Show duplicates in different books
tr: Farklı adres defterlerindeki mükerrer girdileri göster

en: Find address book email duplicates
tr: Adres defterindeki mükerrer e-posta adreslerini bul

en: Claws Mail will now search for duplicate email addresses in the address book.
tr: Claws Mail adres defterindeki mükerrer e-posta adresleri arayacak.

en: _Find
tr: _Ara

en: No duplicate email addresses found in the address book
tr: Adres defterinde mükerrer e-posta adresi bulunmadı

en: Duplicate email addresses
tr: Mükerrer e-posta adresleri

en: Address
tr: Adres Defteri

en: Address book path
tr: Adres defteri yolu

en: Delete address(es)
tr: E-posta adres(ler)ini sil

en: Really delete the address(es)?
tr: E-posta adres(ler)i silinsin mi?

en: Delete address
tr: E-posta adresini sil

en: This address data is read-only and cannot be deleted.
tr: Bu e-posta adres verisi saltokunur olduğu için silinemez.

en: Add to address book
tr: Adres defterine ekle

en: Contact
tr: Kişiler

en: Remarks
tr: Notlar

en: Select Address Book Folder
tr: Adres Defteri Dizinini Seç

en: Add address(es)
tr: E-posta adres(ler)i ekle

en: Can't add the specified address
tr: Belirtilen e-posta adresi eklenemiyor

en: Email Address
tr: E-Posta Adresi

en: _Book
tr: _Defter

en: _Tools
tr: _Araçlar

en: New _Book
tr: Yeni _Defter

en: New _Folder
tr: Yeni _Dizin

en: New _vCard
tr: Yeni _vCard

en: New _JPilot
tr: Yeni _JPilot

en: New LDAP _Server
tr: Yeni LDAP _Sunucu

en: _Edit book
tr: _Defteri düzenle

en: _Delete book
tr: _Defteri sil

en: _Save
tr: _Kaydet

en: _Select all
tr: _Hepsini seç

en: C_ut
tr: K_es

en: _Paste
tr: _Yapıştır

en: New _Address
tr: Yeni _Adres

en: New _Group
tr: Yeni _Sınıf

en: _Mail To
tr: _Posta Gönder

en: _Merge
tr: _Birleştir

en: Import _LDIF file...
tr: _LDIF dosyasını içe aktar...

en: Import M_utt file...
tr: M_utt dosyasını içer aktar...

en: Import _Pine file...
tr: _Pine dosyasını içe aktar...

en: Export _HTML...
tr: _HTML olarak dışarı aktar...

en: Export LDI_F...
tr: LDI_F olarak dışarı aktar...

en: Find duplicates...
tr: Mükerrer girdileri bul...

en: Edit custom attributes...
tr: Ek bilgileri düzenle...

en: _Browse Entry
tr: Kayda _Bak

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Success
tr: Tamamlandı

en: Bad arguments
tr: Yanlış değişkenler

en: File not specified
tr: Dosya belirtilmedi

en: Error opening file
tr: Dosya açılırken hata

en: Error reading file
tr: Dosya okunurken hata

en: End of file encountered
tr: Dosya sonuna ulaşıldı

en: Error allocating memory
tr: Hafıza tahsis edilirken hata

en: Bad file format
tr: Yanlış dosya biçimi

en: Error writing to file
tr: Dosyaya yazarken hata

en: Error opening directory
tr: Dizini açarken hata

en: No path specified
tr: Yol belirtilmedi

en: Error connecting to LDAP server
tr: LDAP sunucusuna bağlanırken hata

en: Error initializing LDAP
tr: LDAP başlatılırken hata

en: Error binding to LDAP server
tr: LDAP sunucusuna bağlarken hata

en: Error searching LDAP database
tr: LDAP veritabanı aranırken hata

en: Timeout performing LDAP operation
tr: LDAP işlemi gerçekleştirilirken zaman aşımı

en: Error in LDAP search criteria
tr: LDAP arama kıstasında hata

en: No LDAP entries found for search criteria
tr: Arama kıstası için LDAP girdisi bulunamadı

en: LDAP search terminated on request
tr: LDAP araması istek üzerine sonlandırıldı

en: Error starting STARTTLS connection
tr: STARTTLS bağlantısı başlatma hatası

en: Distinguished Name (dn) is missing
tr: Ayırt Edici İsim (dn) yok

en: Missing required information
tr: Gerekli bilgi eksik

en: Another contact exists with that key
tr: Bu anahtara sahip başka bir kişi mevcut

en: Strong(er) authentication required
tr: (Daha) Güçlü bir kimlik doğrulaması gerekiyor

en: Sources
tr: Kaynaklar

en: Address book
tr: Adres defteri

en: Search
tr: Ara

en: Delete group
tr: Grubu sil

en: Really delete the group(s)?
    The addresses it contains will not be lost.
tr: Grup(lar) silinsin mi?
    Barındırdığı e-posta adres(ler)i silinmeyecek.

en: Cannot paste. Target address book is read-only.
tr: Yapıştırılamıyor. Hedef adres defteri salt okunur.

en: Cannot paste into an address group.
tr: Adres grubuna yapıştırılamaz.

en: Do you want to delete the query results and addresses in '%s'?
tr: '%s' içindeki arama sonuçlarını ve  adresleri silmek istiyor musunuz?

en: Delete
tr: Sil

en: Do you want to delete '%s'? If you delete the folder only, the addresses it contains will be moved into the parent folder.
tr: '%s' silinsin mi? Sadece dizini silerseniz, dizinin barındırdığı e-posta adresleri ana dizine taşınacak.

en: Delete folder
tr: Dizini sil

en: Delete _folder only
tr: Sadece _dizini sil

en: Delete folder and _addresses
tr: Dizini ve e-posta adreslerini _sil

en: Do you want to delete '%s'?
    The addresses it contains will not be lost.
tr: '%s' silinsin mi?
    Barındırdığı e-posta adresleri silinmeyecek.

en: Do you want to delete '%s'?
    The addresses it contains will be lost.
tr: '%s' silinsin mi?
    Barındırdığı e-posta adresleri de silinecek.

en: Search '%s'
tr: '%s' terimini ara

en: New Contacts
tr: Yani Kişiler

en: New user, could not save index file.
tr: Yeni kullanıcı için fihrist dosyası kaydedilemedi.

en: New user, could not save address book files.
tr: Yeni kullanıcı için adres defteri dosyaları kaydedilemedi.

en: Old address book converted successfully.
tr: Eski adres defteri başarıyla dönüştürüldü.

en: Old address book converted,
    could not save new address index file.
tr: Eski adres defteri dönüştürüldü,
    yeni bir adres fihrist dosyası kaydedilemedi.

en: Could not convert address book,
    but created empty new address book files.
tr: Adres defteri dönüştürülemedi,
    fakat boş bir yeni adres defteri dosyası oluşturuldu.

en: Could not convert address book,
    could not save new address index file.
tr: Adres defteri dönüştürülemedi,
    yeni bir adres fihrist dosyası kaydedilemedi.

en: Could not convert address book
    and could not create new address book files.
tr: Adres defteri dönüştürülemedi
    ve yeni bir adres defteri dosyası oluşturulamadı.

en: Addressbook conversion error
tr: Adres defteri dönüştürme hatası

en: Addressbook Error
tr: Adres Defteri Hatası

en: Could not read address index
tr: Adres fihristi okunamadı

en: Busy searching...
tr: Aranıyor...

en: Interface
tr: Arayüz

en: Address Books
tr: Adres Defterleri

en: Person
tr: Kişi

en: Folder
tr: Dizin

en: LDAP servers
tr: LDAP sunucuları

en: LDAP Query
tr: LDAP Sorgusu

en: Address Book
tr: Adres Defteri

en: Please specify name for address book.
tr: Lütfen adres defteri için bir isim belirtin.

en: No available address book.
tr: Adres defteri mevcut değil.

en: Please select the mail headers to search.
tr: Lütfen aranacak e-posta üstbilgilerini seçin.

en: Collecting addresses...
tr: Adresler toplanıyor...

en: address added by Claws Mail
tr: adres claws-mail tarafından eklendi

en: Addresses collected successfully.
tr: Adresler başarıyla toplandı.

en: Current folder:
tr: Geçerli dizin:

en: Address book name:
tr: Adres defteri adı:

en: Address book folder size:
tr: Adres defteri dizin boyutu:

en: Maximum amount of entries per folder within the newly created address book
tr: Yeni oluşturulan adres defterindeki dizin başına azami girdi sayısı

en: Process these mail header fields
tr: Bu e-posta üstbilgi alanlarını işle

en: Include subfolders
tr: Alt dizinleri içer

en: Header Name
tr: Üstbilgi Adı

en: Address Count
tr: Adres Say

en: Header Fields
tr: Üstbilgi Alanları

en: Finish
tr: Bitir

en: Collect email addresses from selected messages
tr: Seçilen iletilerden e-posta adreslerini topla

en: Collect email addresses from folder
tr: Dizinden e-posta adreslerini topla

en: Common addresses
tr: Sık kullanılan adresler

en: Personal addresses
tr: Kişisel adresler

en: Common address
tr: Sık kullanılan adresler

en: Personal address
tr: Kişisel adresler

en: Address(es) update
tr: Adres(ler)i güncelle

en: Update failed. Changes not written to Directory.
tr: Güncelleme başarısız. Değişiklikler dizine yazılmadı.

en: Notice
tr: Not

en: Warning
tr: Uyarı

en: Error
tr: Hata

en: _View log
tr: _Kaydı gör

en: Show this message next time
tr: Bu iletiyi sonraki açılışta tekrar göster

en: Browse Directory Entry
tr: Dizin Girdisine Göz At

en: Server Name:
tr: Sunucu Adı:

en: Distinguished Name (dn):
tr: Ayırt Edici İsim (dn):

en: LDAP Name
tr: LDAP Adı

en: Attribute Value
tr: Ek Bilgi Değeri

en: Nothing
tr: Yok

en: a viewer
tr: dosya okuyucu

en: a MIME parser
tr: MIME ayrıştırıcı

en: folders
tr: dizinler

en: filtering
tr: süzme

en: a privacy interface
tr: gizlilik arayüzü

en: a notifier
tr: bilgilendirme

en: a utility
tr: araç

en: things
tr: işlev

en: This plugin provides %s (%s), which is already provided by the %s plugin.
tr: Bu eklentinin sağladığı %s (%s), %s eklentisi tarafından zaten sağlanmakta.

en: Plugin already loaded
tr: Eklenti zaten yüklendi

en: Failed to allocate memory for Plugin
tr: Eklenti için hafıza tahsis edilemedi

en: This module is not licensed under a GPL v3 or later compatible license.
tr: Bu modül GPL 3 ya da daha sonraki bir sürümle uyumlu bir lisansla lisanslanmamış.

en: This module is for Claws Mail GTK1.
tr: Bu modül Claws Mail GTK1 için.

en: Your version of Claws Mail is newer than the version the '%s' plugin was built with.
tr: Kullandığınız Claws Mail sürümü, '%s' eklentisinin desteklediği sürümden daha yeni.

en: Your version of Claws Mail is newer than the version the plugin was built with.
tr: Kullandığınız Claws Mail sürümü, eklentinin desteklediği sürümden daha yeni.

en: Your version of Claws Mail is too old for the '%s' plugin.
tr: Kullandığınız Claws Mail sürümü '%s' eklentisi için çok eski.

en: Your version of Claws Mail is too old for the plugin.
tr: Kullandığınız Claws Mail sürümü eklenti için çok eski.

en: TLS handshake failed
tr: TLS iletişimi başarısız

en: No SMTP AUTH method available
tr: SMTP AUTH yöntemi mevcut değil

en: Selected SMTP AUTH method not available
tr: Seçilen SMTP AUTH yöntemi mevcut değil

en: bad SMTP response
tr: kötü SMTP tepkisi

en: error occurred on SMTP session
tr: SMTP oturumunda hata meydana geldi

en: error occurred on authentication
tr: kimlik doğrulamada hata meydana geldi

en: Message is too big (Maximum size is %s)
tr: İleti boyutu çok büyük (Azami boyut %s)

en: couldn't start STARTTLS session
tr: STARTTLS oturumu başlatılamadı

en: Socket IO timeout.
tr: Soket GÇ zaman aşımı.

en: Connection timed out.
tr: Bağlantı zaman aşımına uğradı.

en: %s:%d: connection failed (%s).
tr: %s:%d: bağlantı başarısız oldu (%s).

en: %s:%d: unknown host.
tr: %s:%d: bilinmeyen sunucu.

en: %s:%s: host lookup failed (%s).
tr: %s:%s sunucu adı bulunamadı (%s).

en: write on fd%d: %s
tr: fd%d üzerine yaz: %s

en: Cannot stat P12 certificate file (%s)
tr: P12 sertifika dosyasının (%s) durumu elde edilemiyor

en: Cannot read P12 certificate file (%s)
tr: P12 sertifika dosyası (%s) okunamıyor

en: Cannot import P12 certificate file (%s)
tr: P12 sertifika dosyası (%s) içe aktarılamıyor

en: Internal error
tr: İçsel hata

en: Uncheckable
tr: Denetlenemez

en: Self-signed certificate
tr: Kişisel imzalı sertifika

en: Revoked certificate
tr: İptal edilmiş sertifika

en: No certificate issuer found
tr: Sertifika yayımcısı bulunamadı

en: Certificate issuer is not a CA
tr: Sertifika yayımcısı CA içinde değil

en: Cannot open certificate file %s: %s
tr: Sertifika dosyası %s açılamıyor: %s

en: Certificate file %s missing (%s)
tr: Sertifika dosyası %s kayıp (%s)

en: Cannot open key file %s (%s)
tr: Anahtar dosyası %s açılamıyor (%s)

en: Key file %s missing (%s)
tr: Anahtar dosyası %s kayıp (%s)

en: Failed to read P12 certificate file %s
tr: P12 sertifika dosyası %s okunamadı

en: Cannot open P12 certificate file %s (%s)
tr: P12 sertifika dosyası %s açılamıyor (%s)

en: P12 Certificate file %s missing (%s)
tr: P12 sertifika dosyası %s kayıp (%s)

en: <not in certificate>
tr: <sertifika içinde değil>

en: (Subject cleared by RegExp)
tr: (Başlık RegExp tarafından temizlendi)

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Sunday
tr: Pazar

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Monday
tr: Pazartesi

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Tuesday
tr: Salı

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Wednesday
tr: Çarşamba

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Thursday
tr: Perşembe

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Friday
tr: Cuma

[ctx: Complete day name for use by strftime]
en: Saturday
tr: Cumartesi

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: January
tr: Ocak

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: February
tr: Şubat

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: March
tr: Mart

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: April
tr: Nisan

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: May
tr: Mayıs

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: June
tr: Haziran

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: July
tr: Temmuz

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: August
tr: Ağustos

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: September
tr: Eylül

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: October
tr: Ekim

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: November
tr: Kasım

[ctx: Complete month name for use by strftime]
en: December
tr: Aralık

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Sun
tr: Paz

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Mon
tr: Pzt

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Tue
tr: Sal

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Wed
tr: Çar

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Thu
tr: Per

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Fri
tr: Cum

[ctx: Abbr. day name for use by strftime]
en: Sat
tr: Cmt

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Jan
tr: Oca

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Feb
tr: Şub

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Apr
tr: Nis

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Jun
tr: Haz

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Jul
tr: Tem

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Aug
tr: Ağu

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Sep
tr: Eyl

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Oct
tr: Eki

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Nov
tr: Kas

[ctx: Abbr. month name for use by strftime]
en: Dec
tr: Ara

[ctx: For use by strftime (morning)]
en: AM
tr: ÖÖ

[ctx: For use by strftime (afternoon)]
en: PM
tr: ÖS

[ctx: For use by strftime (morning, lowercase)]
en: am
tr: öö

[ctx: For use by strftime (afternoon, lowercase)]
en: pm
tr: ös

en: You have opted to sign and/or encrypt this message but have not selected a privacy system.
    
    Signing and encrypting have been disabled for this message.
tr: Bu e-postayı imzalamayı ya da şifrelemeyi seçtiniz fakat gizlilik sistemi seçmediniz.
    
    İmzalama ve şifreleme bu e-posta için iptal edildi.

en: _Add...
tr: _Ekle...

en: _Remove
tr: _Kaldır

en: _Properties...
tr: _Özellikler...

en: _Message
tr: _İleti

en: _Spelling
tr: _İmlâ

en: _Options
tr: _Seçenekler

en: _Help
tr: _Yardım

en: S_end
tr: _Gönder

en: Send _later
tr: Sonra _gönder

en: _Attach file
tr: Dosya _iliştir

en: _Insert file
tr: Dosya _ekle

en: Insert si_gnature
tr: İmza _ekle

en: _Replace signature
tr: İmzayı _değiştir

en: _Print
tr: _Yazdır

en: _Undo
tr: _Geri al

en: _Redo
tr: _Tekrarla

en: Cu_t
tr: Ke_s

en: _Special paste
tr: Özel _yapıştır

en: As _quotation
tr: Alıntı _olarak

en: _Wrapped
tr: _Katlanmış

en: _Unwrapped
tr: _Katlanmamış

en: Select _all
tr: Hepsini _seç

en: A_dvanced
tr: _Gelişmiş

en: Move a character backward
tr: Bir harf geri git

en: Move a character forward
tr: Bir harf ileri git

en: Move a word backward
tr: Bir kelime geri git

en: Move a word forward
tr: Bir kelime ileri git

en: Move to beginning of line
tr: Satır başına git

en: Move to end of line
tr: Satır sonuna git

en: Move to previous line
tr: Önceki satıra git

en: Move to next line
tr: Sonraki satıra git

en: Delete a character backward
tr: Bir önceki harfi sil

en: Delete a character forward
tr: Bir sonraki harfi sil

en: Delete a word backward
tr: Bir önceki kelimeyi sil

en: Delete a word forward
tr: Bir sonraki kelimeyi sil

en: Delete line
tr: Satırı sil

en: Delete to end of line
tr: Satır sonuna kadar sil

en: _Wrap current paragraph
tr: _Mevcut paragrafı katla

en: Wrap all long _lines
tr: Tüm uzun satırları _katla

en: Edit with e_xternal editor
tr: _Harici metin düzenleyici ile aç

en: _Check all or check selection
tr: _Hepsini ya da seçileni denetle

en: _Highlight all misspelled words
tr: _Tüm yanlış yazılan kelimeleri vurgula

en: Check _backwards misspelled word
tr: Yanlış yazılan kelimeyi _geriye doğru denetle

en: _Forward to next misspelled word
tr: _Bir sonraki yanlış yazılan kelimeye ilerle

en: Reply _mode
tr: Çevaplama _biçimi

en: Privacy _System
tr: Gizlilik _Sistemi

en: _Priority
tr: _Öncelik

en: Character _encoding
tr: Karakter _kodlaması

en: Western European
tr: Batı Avrupa

en: Baltic
tr: Baltık

en: Hebrew
tr: İbranice

en: Arabic
tr: Arapça

en: Cyrillic
tr: Kiril

en: Japanese
tr: Japonca

en: Chinese
tr: Çince

en: Korean
tr: Korece

en: Thai
tr: Tayca

en: _Address book
tr: _Adres defteri

en: _Template
tr: Şab_lon

en: Actio_ns
tr: _Eylemler

en: _About
tr: _Hakkında

en: Aut_o wrapping
tr: _Otomatik katlama

en: Auto _indent
tr: Otomatik _girinti

en: Si_gn
tr: İm_zala

en: _Encrypt
tr: Şif_rele

en: _Request Return Receipt
tr: _Okundu Bilgisi İste

en: Remo_ve references
tr: Referansları _kaldır

en: Show _ruler
tr: Cetveli _göster

en: _All
tr: _Hepsini

en: _Sender
tr: _Gönderene

en: _Mailing-list
tr: _E-posta listesi

en: _Highest
tr: _En yüksek

en: Hi_gh
tr: _Yüksek

en: Lo_w
tr: _Düşük

en: _Lowest
tr: En _düşük

en: _Automatic
tr: _Otomatik

en: Central European (ISO-8859-_2)
tr: Orta Avrupa (ISO-8859-_2)

en: Greek (ISO-8859-_7)
tr: Yunanca (ISO-8859-_7)

en: Turkish (ISO-8859-_9)
tr: Türkçe (ISO-8859-_9)

en: New message From format error.
tr: Yeni iletide Gönderen biçimi hatası

en: New message subject format error.
tr: Yeni iletide başlık biçimi hatası

en: The body of the "New message" template has an error at line %d.
tr: "Yeni ileti" şablonu gövdesinin %d. satırında hata bulundu.

en: Unable to reply. The original email probably doesn't exist.
tr: Cevaplanamıyor. Asıl e-posta muhtemelen mevcut değil.

en: The "From" field of the "Reply" template contains an invalid email address.
tr: "Cevapla" şablonunun "Gönderen" bölümü geçersiz bir e-posta adresi barındırıyor.

en: The body of the "Reply" template has an error at line %d.
tr: "Cevapla" şablonu gövdesinin %d. satırında hata bulundu.

en: The "From" field of the "Forward" template contains an invalid email address.
tr: "Yönlendir" şablonunun "Gönderen" bölümü geçersiz bir e-posta adresi barındırıyor.

en: The body of the "Forward" template has an error at line %d.
tr: "Yönlendir" şablonu gövdesinin %d. satırında hata bulundu.

en: Fw: multiple emails
tr: Yön: birçok e-posta

en: The body of the "Redirect" template has an error at line %d.
tr: "Yeniden Yönlendir" şablonu gövdesinin %d. satırında hata bulundu.

en: Reply-To:
tr: Yanıtla:

en: Newsgroups:
tr: Haber grubu:

en: Followup-To:
tr: Takiben:

en: In-Reply-To:
tr: Yanıt-Olarak:

en: To:
tr: Alıcı:

en: Couldn't attach a file (charset conversion failed).
tr: Dosya iliştirilemedi (karakter seti dönüştürmede hata).

en: The following file has been attached: 
    %s | The following files have been attached: 
    %s
tr[0]: İliştirilen dosya(lar): 
    %s

en: The "Quotation mark" of the template is invalid.
tr: Şablonun "Alıntı işareti" geçersiz.

en: Could not get size of file '%s'.
tr: '%s' dosyasının boyutu alınamadı.

en: You are about to insert a file of %s in the message body. Are you sure you want to do that?
tr: İleti gövdesine %s boyutunda bir dosya eklemek üzeresiniz. Bunu yapmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure?
tr: Emin misiniz?

en: _Insert
tr: _Ekle

en: File %s is empty.
tr: %s dosyası boş.

en: Empty file
tr: Boş dosya

en: _Attach anyway
tr: _Yine de iliştir

en: Can't read %s.
tr: %s okunamıyor.

en: Message: %s
tr: İleti: %s

en:  [Edited]
tr:  [Düzenlendi]

en: %s - Compose message%s
tr: %s - İleti yaz%s

en: [no subject] - Compose message%s
tr: [başlık yok] - İleti yaz%s

en: Compose message
tr: İleti yaz

en: Account for sending mail is not specified.
    Please select a mail account before sending.
tr: E-postayı gönderecek hesap seçilmedi.
    Lütfen göndermeden önce bir e-posta hesabı seçin.

en: The only recipient is the default '%s' address. Send anyway?
tr: Alıcı olarak tek öntanımlı '%s' adresi girilmiş. Yine de gönderilsin mi?

en: Send
tr: Gönder

en: _Send
tr: _Gönder

en: Recipient is not specified.
tr: Alıcı belirtilmedi.

en: Subject is empty. %s
tr: Başlık boş bırakılmış. %s

en: Send it anyway?
tr: Yine de gönderilsin mi?

en: Queue it anyway?
tr: Yine de kuyruğa eklensin mı?

en: Send later
tr: Sonra gönder

en: _Queue
tr: _Kuyruğa ekle

en: Sending to %d recipients. %s
tr: %d adet alıcıya gönderiliyor. %s

en: Could not queue message.
tr: İleti kuyruğa eklenemedi.

en: Could not queue message:
    
    %s.
tr: İleti kuyruğa eklenemedi:
    
    %s.

en: Could not queue message for sending:
    
    Signature failed: %s
tr: İleti gönderilmek üzere kuyruğa eklenemedi:
    
    İmzalama başarısız oldu: %s

en: Could not queue message for sending:
    
    Encryption failed: %s
tr: İleti gönderilmek üzere kuyruğa eklenemedi:
    
    Şifreleme başarısız oldu: %s

en: Could not queue message for sending:
    
    Charset conversion failed.
tr: İleti gönderilmek üzere kuyruğa eklenemedi:
    
    Karakter seti dönüştürmesi başarısız oldu.

en: Could not queue message for sending:
    
    Couldn't get recipient encryption key.
tr: İleti gönderilmek üzere kuyruğa eklenemedi:
    
    Alıcının şifreleme anahtarı alınamadı.

en: The message was queued but could not be sent.
    Use "Send queued messages" from the main window to retry.
tr: İleti kuyruğa eklenmesine rağmen gönderilemedi.
    Ana pencereden "Kuyruktaki iletileri gönder"i kullanarak tekrar deneyin.

en: %s
    You can try to "Send" again or queue the message with "Send later"
tr: %s
    İletiyi "Gönder" ile deneyebilir ya da "Sonra Gönder" ile kuyruğa eklemeyebilirsiniz

en: Can't convert the character encoding of the message 
    to the specified %s charset.
    Send it as %s?
tr: İletinin karakter kodlaması %s olarak belirtilen 
    karakter kodlamasına dönüştürülemedi.
    %s olarak gönderilsin mi?

en: Line %d exceeds the line length limit (998 bytes).
    The contents of the message might be broken on the way to the delivery.
    
    Send it anyway?
tr: %d. satır, satır uzunluğu sınırını (998 bit) aşmakta.
    Bu yüzden iletim sırasında iletinin içeriği bozulabilir.
    
    Yine de gönderilsin mi?

en: Encryption warning
tr: Şifreleme uyarısı

en: C_ontinue
tr: Devam _Et

en: No account for sending mails available!
tr: E-posta göndermek için bir hesap mevcut değil!

en: Selected account isn't NNTP: Posting is impossible.
tr: Seçilen hesap NNTP değil: Göndermek mümkün değil.

en: Attachment %s doesn't exist anymore. Ignore?
tr: %s eki artık mevcut değil. Dikkate alma?

en: Cancel drafting
tr: Taslağı iptal et

en: Cancel sending
tr: Göndermeyi iptal et

en: Ignore attachment
tr: Eki dikkate alma

en: Original %s part
tr: Ozgün %s bölümü

en: Add to address _book
tr: Adres _defterine ekle

en: Delete entry contents
tr: Girdi içeriğini sil

en: Use <tab> to autocomplete from addressbook
tr: Adres defterinden otomatik tamamlamak için <tab> kullanın

en: Mime type
tr: Mime türü

en: Size
tr: Boyut

en: Save Message to
tr: İletiyi şuraya kaydet

en: _Browse
tr: _Gözat

en: Select folder to save message to
tr: İletinin kaydedileceği dizini seçin

en: Hea_der
tr: Üst_bilgi

en: _Attachments
tr: _Ekler

en: Othe_rs
tr: _Diğerleri

en: S_ubject:
tr: _Başlık

en: Spell checker could not be started.
    %s
tr: İmlâ denetimi başlatılamadı.
    %s

en: _From:
tr: _Gönderen:

en: Account to use for this email
tr: Bu e-posta için kullanılacak hesap

en: Sender address to be used
tr: Kullanılacak gönderen adresi

en: The privacy system '%s' cannot be loaded. You will not be able to sign or encrypt this message.
tr: '%s' gizlilik sistemi yüklenemedi. Bu iletiyi imzalayamayacak ya da şifreleyemeyeceksiniz

en: _None
tr: _Hiç biri

en: The body of the template has an error at line %d.
tr: Şablon gövdesinin %d. satırında hata bulundu.

[ctx: '%s' stands for a header name]
en: Template '%s' format error.
tr: '%s' şablonu format hatası.

en: Invalid MIME type.
tr: Geçersiz MIME türü.

en: File doesn't exist or is empty.
tr: Dosya mevcut değil ya da boş.

en: Properties
tr: Özellikler

en: MIME type
tr: MIME türü

en: Encoding
tr: Kodlama

en: Path
tr: Yol

en: File name
tr: Dosya adı

en: Could not write the body to file:
    %s
tr: Metin gövdesi dosyaya yazdırılamadı:
    %s

en: Socket communication with an external editor is not available on Windows.
tr: Haricî editörle socket iletişimi kurmak Windows'ta desteklenmemekte.

en: Could not spawn the following external editor command:
    %s
    %s
tr: Harici düzenleyici komutu çalıştırılamadı:
    %s
    %s

en: External editor stopped with an error: %s
tr: Harici metin düzenleyici çalışmayı durdurdu: %s

en: process id: %
tr: işlem id: %

en: The external editor is still working.
    Force terminating the process?
    %s
tr: Harici metin düzenleyici hâlâ çalışıyor.
    İşlemi sonlandırmaya zorla?
    %s

en: Claws Mail needs network access in order to send this email.
tr: Bu e-postayı gönderebilmek için ağ erişimine ihtiyaç var.

en: Could not save draft.
tr: Taslak kaydedilemedi.

en: Could not save draft
tr: Taslak kaydedilemedi.

en: Could not save draft.
    Do you want to cancel exit or discard this email?
tr: Taslak kaydedilemedi.
    Çıkmaktan ya da bu e-postadan vaz geçmek ister misiniz?

en: _Cancel exit
tr: Çıkmaktan _vazgeç

en: _Discard email
tr: E-postadan _vaz geç

en: Select file
tr: Dosya seç

en: File '%s' could not be read.
tr: '%s' dosyası okunamadı.

en: File '%s' contained invalid characters
    for the current encoding, insertion may be incorrect.
tr: '%s' dosyası mevcut karakter kodlaması için
    geçersiz karakterler barındırıyor, eklemek yanlış olabilir.

en: Discard message
tr: İletiden vaz geç

en: This message has been modified. Discard it?
tr: Bu ileti değiştirilmiş. Vaz geç?

en: _Discard
tr: _Vaz geç

en: _Save to Drafts
tr: _Taslaklara Kaydet

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: This message has been modified. Save the latest changes?
tr: Bu ileti değiştirilmiş. Son değişiklikleri kaydet?

en: _Don't save
tr: _Kaydetme

en: Do you want to apply the template '%s'?
tr: '%s' şablonunun uygulanmasını istiyor musunuz?

en: Apply template
tr: Şablonu uygula

en: _Replace
tr: _Yer Değiştir

en: Do you want to insert the contents of the file into the message body, or attach it to the email? | Do you want to insert the contents of the %d files into the message body, or attach them to the email?
tr[0]: %d adet dosya içeriğinin ileti gövdesine eklenmesini ya da e-postaya iliştirilmesini istiyor musunuz?

en: Insert or attach?
tr: Ekle ya da iliştir

en: _Attach
tr: _İliştir

en: Quote format error at line %d.
tr: %d. satırda alıntı biçimi hatası.

en: You are about to reply to %d messages. Opening the windows could take some time. Do you want to continue?
tr: %d adet iletiyi cevaplamak üzeresiniz. Pencereleri açmak zaman alacaktır. Devam etmek istiyor musunuz?

en: Claws Mail process (%ld) received signal %ld
tr: Claws Mail süreci (%ld) %ld sinyali aldı

en: Claws Mail has crashed
tr: Claws Mail çöktü

en: %s.
    Please file a bug report and include the information below.
tr: %s.
    Lütfen aşağıdaki bilgiyi dahil eden bir hata raporu açın.

en: Debug log
tr: Debug kaydı

en: Close
tr: Kapat

en: Save...
tr: Kaydet...

en: Create bug report
tr: Hata raporu oluştur

en: Save crash information
tr: Çökme bilgisini kaydet

en: Add New Person
tr: Yeni Kişi Ekle

en: Adding a new person requires at least one of the
    following values to be set:
     - Display Name
     - First Name
     - Last Name
     - Nickname
     - any email address
     - any additional attribute
    
    Click OK to keep editing this contact.
    Click Cancel to close without saving.
tr: Yeni bir kişi eklemek için aşağıdaki değerlerden en azından
    bir tanesinin atanması gerek:
     - Görülecek Ad
     - Ad
     - Soyad
     - Takma ad
     - e-posta adresi
     - ek bilgi
    
    Bu kişiyi düzenlemeye devam etmek için Tamam'a tıklayın.
    Kaydetmeden çıkmak için Vaz Geç'e tıklayın.

en: Adding a new person requires at least one of the
    following values to be set:
     - First Name
     - Last Name
     - any email address
     - any additional attribute
    
    Click OK to keep editing this contact.
    Click Cancel to close without saving.
tr: Yeni bir kişi eklemek için aşağıdaki değerlerden en azından
    bir tanesinin atanması gerek:
     - Ad
     - Soyad
     - e-posta adresi
     - ek bilgi
    
    Bu kişiyi düzenlemeye devam etmek için Tamam'a tıklayın.
    Kaydetmeden çıkmak için Vaz Geç'e tıklayın.

en: Edit Person Details
tr: Kişi Ayrıntılarını Düzenle

en: An Email address must be supplied.
tr: Bir E-posta adresi sağlanmalı.

en: A Name and Value must be supplied.
tr: Bir İsim ve Değer sağlanmalı.

en: Discard
tr: Vaz geç

en: Apply
tr: Uygula

en: Edit Person Data
tr: Kişi Verisini Düzenle

en: Choose a picture
tr: Bir resim seç

en: Failed to import image: 
    %s
tr: Resim içe aktarılamadı: 
    %s

en: _Set picture
tr: Resim _ata

en: _Unset picture
tr: Resmi _geri al

en: Photo
tr: Fotoğraf

en: Display Name
tr: Görülecek İsim

en: Last Name
tr: Soyad

en: First Name
tr: İsim

en: Nickname
tr: Takma Ad

en: Alias
tr: Nam-ı Diğer

en: Value
tr: Değer

en: _User Data
tr: _Kullanıcı Verisi

en: _Email Addresses
tr: _E-posta Adresleri

en: O_ther Attributes
tr: _Diğer Ek Bilgiler

en: Failed to save image: 
    %s
tr: Resim kaydedilemedi :
    %s

en: File appears to be OK.
tr: Dosya sorunsuz görünüyor.

en: File does not appear to be a valid address book format.
tr: Dosya geçerli bir adres defteri formatında değil.

en: Could not read file.
tr: Dosya okunamadı.

en: Edit Addressbook
tr: Adres Defterini Düzenle

en:  Check File
tr:  Dosyayı Denetle

en: File
tr: Dosya

en: Add New Addressbook
tr: Yeni Adres Defteri Ekle

en: A Group Name must be supplied.
tr: Bir Sınıf Adı sağlanmalı.

en: Edit group data
tr: Sınıf verisini düzenle

en: Group Name
tr: Sınıf Adı

en: Available Addresses
tr: Mevcut Adresler

en: Addresses in Group
tr: Sınıftaki Adresler

en: Edit group details
tr: Sınıf ayrıntılarını düzenle

en: Add new group
tr: Yeni sınıf ekle

en: Edit folder
tr: Dizini düzenle

en: Input the new name of folder:
tr: Dizinin yeni adını girin:

en: New folder
tr: Yeni dizin

en: Input the name of new folder:
tr: Yeni dizinin adını girin:

en: File does not appear to be JPilot format.
tr: Dosya JPilot biçiminde değil.

en: Select JPilot File
tr: JPilot Dosyası Seçin

en: Edit JPilot Entry
tr: JPilot Girdisini Düzenle

en: Additional e-Mail address item(s)
tr: Ek E-posta adres ögesi

en: Add New JPilot Entry
tr: Yeni JPilot Girdisi Ekleyin

en: Edit LDAP - Select Search Base
tr: LDAP Düzenle - Arama Tabanını Seç

en: Hostname
tr: Makine Adı

en: Search Base
tr: Arama Tabanı

en: Available Search Base(s)
tr: Mevcut Arama Taban(lar)ı

en: Could not read Search Base(s) from server - please set manually
tr: Arama Taban(lar)ı sunucudan okunamadı - lütfen elle atayın

en: Could not connect to server
tr: Sunucuya bağlanamadı

en: A Name must be supplied.
tr: Bir İsim sağlanmalı.

en: A Hostname must be supplied for the server.
tr: Sunucu için bir Makine Adı sağlanmalı.

en: At least one LDAP search attribute should be supplied.
tr: En azından bir tane LDAP arama ölçütü sağlanmalı.

en: Connected successfully to server
tr: Sunucuya başarıyla bağlanıldı

en: Edit LDAP Server
tr: LDAP Sunucusunu Düzenle

en: A name that you wish to call the server.
tr: Sunucuya vermek istediğiniz bir isim.

en: This is the hostname of the server. For example, "ldap.example.org" may be appropriate for the "example.org" organization. An IP address may also be used. You may specify "localhost" if running an LDAP server on the same computer as Claws Mail.
tr: Bu, sunucunun makine adıdır. Misal, "alanadım.com" şirketi için "ldap.alanadım.com" uygun olabilir. Ayrıca bir IP adresi de kullanılabilir. LDAP sunucusunu Claws Mail ile aynı bilgisayarda çalıştırıyorsanız "localhost" kullanabilirsiniz.

en: STARTTLS
tr: STARTSSL

en: Enable secure connection to the LDAP server via STARTTLS. Connection starts unencrypted and is secured by STARTTLS command. If connection fails, be sure to check the correct configuration in ldap.conf (TLS_CACERTDIR and TLS_REQCERT fields).
tr: STARTTLS üzerinden LDAP sunucusuna güvenli bağlantıyı aç. Eğer bağlantı başarısız olursa, ldap.conf ayarlarının (TLS_CACERTDIR ve TLS_REQCERT) doğruluğundan emin olun.

en: Enable secure connection to the LDAP server via TLS. If connection fails, be sure to check the correct configuration in ldap.conf (TLS_CACERTDIR and TLS_REQCERT fields).
tr: TLS üzerinden LDAP sunucusuna güvenli bağlantıyı aç. Eğer bağlantı başarısız olursa, ldap.conf ayarlarının (TLS_CACERTDIR ve TLS_REQCERT) doğruluğundan emin olun.

en: The port number that the server listens on. Port 389 is the default.
tr: Sunucunun dinlediği port. 389 portu öntanımlı değerdir.

en:  Check Server
tr:  Sunucuyu Denetle

en: Press this button to test the connection to the server.
tr: Sunucu bağlantısını sınamak için bu düğmeye basın.

en: This specifies the name of the directory to be searched on the server. Examples include:
      dc=claws-mail,dc=org
      ou=people,dc=domainname,dc=com
      o=Organization Name,c=Country
tr: Sunucu üzerinde aranacak dizinin adı bununla belirtilmekte. Örnek olarak:
      dc=claws-mail,dc=org
      ou=kullanıcı,dc=alanadı,dc=com
      o=Kurum Adı,c=Ülke

en: Press this button to lookup the name of available directory names on the server.
tr: Sunucu üzerindeki mevcut dizinlerin isimlerini aramak için bu düğmeye basın.

en: Search Attributes
tr: Ek Bilgileri Ara

en: A list of LDAP attribute names that should be searched when attempting to find a name or address.
tr: Bir isim ya da adres bulmaya çalışırken aranması gereken LDAP ek bilgi isimlerinin listesi

en:  Defaults
tr:  Öntanımlı Ayarlar

en: This resets the attribute names to a default value that should find most names and addresses during a name or address search process.
tr: Bu seçenek, bir isim ya da adres arama sürecinde çoğu isim ve adresin bulunmasını sağlayacak ek bilgi isimlerini öntanımlı değere getirir.

en: Max Query Age (secs)
tr: Azamî Sorgu Süresi (sn)

en: This defines the maximum period of time (in seconds) that an address search result is valid for address completion purposes. Search results are stored in a cache until this period of time has passed and then retired. This will improve the response time when attempting to search for the same name or address on subsequent address completion requests. The cache will be searched in preference to performing a new server search request. The default value of 600 seconds (10 minutes), should be sufficient for most servers. A larger value will reduce the search time for subsequent searches. This is useful for servers that have slow response times at the expense of more memory to cache results.
tr: Bu seçenek adres tamamlama amacıyla kullanılan adres arama sonuçlarının azami ne kadar süreyle (sn) geçerli olduğunu tanımlar. Arama sonuçları belirtilen zaman süresince geçici bir bellekte tutulur. Bu yöntem aynı ad ve adres arandığında daha sonraki adres tamamlama tepki süresini iyileştirecektir. Yeni bir sunucu arama isteğinde öncelikle geçici bellek aranacaktır. Öntanımlı 600 saniye (10 dakika), bir çok sunucu için yeterlidir. Daha büyük bir değer müteakip aramalar için arama süresini azaltacaktır. Bu özellik, sonuçları geçici bellekte tutmak için gerekli daha fazla bellek pahasına, yavaş cevap süresine sahip sunucular için kullanışlıdır.

en: Include server in dynamic search
tr: Dinamik aramada sunucuyu dahil et

en: Check this option to include this server for dynamic searches when using address completion.
tr: Adres tamamlama kullanılırken bu sunucunun dinamik aramada dahil edilmesi için bu seçeneği işaretleyin.

en: Match names 'containing' search term
tr: Arama koşulunu 'içeren' isimlerle eşleş

en: Searches for names and addresses can be performed either using "begins-with" or "contains" search term. Check this option to perform a "contains" search; this type of search usually takes longer to complete. Note that for performance reasons, address completion uses "begins-with" for all searches against other address interfaces.
tr: İsim ve adres araması "bununla başla" ya da "içeren" arama koşulları kullanılarak ifa edilebilir. "içeren" koşulunu kullanmak için bu seçeneği işaretleyin; bu tür arama genelde daha uzun sürmekte. Adres tamamlama, diğer adres arayüzleri için verim kaybı yaşanmaması adına "bununla başla" koşulunu kullanır.

en: The LDAP user account name to be used to connect to the server. This is usually only used for protected servers. This name is typically formatted as: "cn=user,dc=claws-mail,dc=org". This is usually left empty when performing a search.
tr: Sunucuya bağlanmak için kullanılacak LDAP kullanıcı hesabı adı. Bu seçenek sadece korumalı sunucular için kullanılmakta. Bu isim genellikle "cn=kullanıcı,dc=claws-mail,dc=org" biçimini kullanmakta. Arama yapılırken bu seçenek genellikle boş bırakılır.

en: Bind Password
tr: Bind Şifre

en: The password to be used when connecting as the "Bind DN" user.
tr: "Bind DN" kullanıcısı olarak bağlanırken kullanılacak şifre.

en: Show password
tr: Şifreyi göster

en: Timeout (secs)
tr: Zaman aşımı (sn)

en: The timeout period in seconds.
tr: Saniye biriminden zaman aşımı süresi.

en: Maximum Entries
tr: Azami Girdi Sayısı

en: The maximum number of entries that should be returned in the search result.
tr: Arama sonucunda gösterilecek azamî girdi sayısı.

en: Basic
tr: Temel

en: Extended
tr: Gelişmiş

en: Add New LDAP Server
tr: Yeni LDAP Sunucusu Ekle

[ctx: Window title]
en: Tags configuration
tr: Etiket ayarları

[ctx: Window title]
en: Modify tags
tr: Etiket düzenleme

en: Tag
tr: Etiket

en: Delete tag
tr: Etiketi sil

en: Do you really want to delete this tag?
tr: Bu etiketi silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Delete all tags
tr: Tüm etiketleri sil

en: Do you really want to delete all tags?
tr: Tüm etiketleri silmek istediğinizden emin misiniz?

en: You entered a reserved tag name, please choose another instead.
tr: Kullanımda olan bir etiket girdiniz, lütfen başka bir etiket seçin.

en: New tag:
tr: Yani etiket:

en: Add the new tag
tr: Yeni bir etiket ekle

en: Delete the selected tag
tr: Seçilen etiketi sil

en: Choose the tag(s) for the message(s).
    Changes are immediately applied.
tr: İletilere yönelik etiket(ler)i seçer.
    Değişiklikler derhal uygulanır.

en: File does not appear to be vCard format.
tr: Bu dosya vCard biçiminde değil.

en: Select vCard File
tr: vCard Dosyası Seç

en: Edit vCard Entry
tr: vCard Girdisini Düzenle

en: Add New vCard Entry
tr: Yeni vCard Girdisi Ekle

en: Impossible to set the client certificate.
tr: İstemci sertifikasını atamak mümkün değil.

en: couldn't get xover range
tr: xover aralığı alınamadı

en: couldn't get xhdr range
tr: xhdr aralığı alınamadı

en: Please specify output directory and file to create.
tr: Lütfen oluşturmak için bir dizin ve dosya belirtin.

en: Select stylesheet and formatting.
tr: Stil ve biçimlendirmeyi seç

en: File exported successfully.
tr: Dosya başarıyla dışarı aktarıldı.

en: The HTML output directory '%s'
    does not exist. Do you want to create it?
tr: HTML dosyasının aktarılacağı '%s' dizini
    mevcut değil. Oluşturulmasını istiyor musunuz?

en: Create directory
tr: Dizini oluştur

en: Could not create output directory for HTML file:
    %s
tr: HTML dosyasının aktarılacağı dizin oluşturulamadı:
    %s

en: Failed to Create Directory
tr: Dizin Oluşturulamadı

en: Error creating HTML file
tr: HTML dosyası oluşturulurken hata

en: Select HTML output file
tr: HTML çıktı dosyası Seçin

en: HTML Output File
tr: HTML Çıktı Dosyası

en: B_rowse
tr: _Gözat

en: Stylesheet
tr: Stil

en: None
tr: Hiçbiri

en: Default
tr: Öntanımlı Ayar

en: Full
tr: Tam

en: Custom
tr: Özel

en: Custom-2
tr: Özel-2

en: Custom-3
tr: Özel-3

en: Custom-4
tr: Özel-4

en: Full Name Format
tr: Tam Ad Biçimi

en: First Name, Last Name
tr: Ad, Soyad

en: Last Name, First Name
tr: Soyad, Ad

en: Color Banding
tr: Renk Şeridi

en: Format Email Links
tr: E-posta Bağlantılarını Düzenle

en: Format User Attributes
tr: Kullanıcı Ek Bilgilerini Düzenle

en: Address Book:
tr: Adres Defteri:

en: File Name:
tr: Dosya Adı:

en: Open with Web Browser
tr: Web tarayıcı ile aç

en: Export Address Book to HTML File
tr: Adres Defterini HTML Olarak Kaydet

en: _Previous
tr: Ö_nceki

en: _Next
tr: _Sonraki

en: File Info
tr: Dosya Bilgisi

en: Format
tr: Biçim

en: Please specify output directory and LDIF filename to create.
tr: Lütfen oluşturulacak dizin ve LDIF dosyasını belirtin.

en: Specify parameters to format distinguished name.
tr: Ayırt edici ismi biçimlendirmek için değişkenleri belirtin.

en: LDIF Output Directory '%s'
    does not exist. OK to create new directory?
tr: LDIF Çıktı Dizini '%s' mevcut
    değil. Oluşturulmasını ister misiniz?

en: Create Directory
tr: Dizin Oluştur

en: Could not create output directory for LDIF file:
    %s
tr: LDIF dosyasının kaydedileceği dizin oluşturulamadı:
    %s

en: Suffix was not supplied
tr: Sok ek sağlanmadı

en: A suffix is required if data is to be used for an LDAP server. Are you sure you wish to proceed without a suffix?
tr: Veri, LDAP sunucu için kullanılacaksa bir son ek sağlanmalı. Son ek olmadan devam etmek istediğinizden emin misiniz?

en: Error creating LDIF file
tr: LDIF dosyası oluştururken hata

en: Select LDIF output file
tr: LDIF çıktı dosyasını Seçin

en: LDIF Output File
tr: LDIF Çıktı Dosyası

en: The address book Unique ID is used to create a DN that is formatted similar to:
      uid=102376,ou=people,dc=claws-mail,dc=org
tr: Adres kitabı Benzersiz ID değişkeni, DN oluşturmak için aşağıdaki biçimde kullanılır:
      uid=102376,ou=kullanıcı,dc=claws-mail,dc=org

en: The address book Display Name is used to create a DN that is formatted similar to:
      cn=John Doe,ou=people,dc=claws-mail,dc=org
tr: Adres kitabı Görünür Ad değişkeni, DN oluşturmak için aşağıdaki biçimde kullanılır:
      cn=Emir Numan,ou=kullanıcı,dc=claws-mail,dc=org

en: The first Email Address belonging to a person is used to create a DN that is formatted similar to:
      mail=john.doe@domain.com,ou=people,dc=claws-mail,dc=org
tr: Bir şahsa ait ilk E-posta Adresi, DN oluşturmak için aşağıdaki biçimde kullanılır:
      mail=numan@alandi.com,ou=kullanıcı,dc=claws-mail,dc=org

en: Suffix
tr: Sok ek

en: The suffix is used to create a "Distinguished Name" (or DN) for an LDAP entry. Examples include:
      dc=claws-mail,dc=org
      ou=people,dc=domainname,dc=com
      o=Organization Name,c=Country
tr: Sok ek, bir LDAP girdisi için "Ayırt Edici İsim" (DN) oluşturmada kullanılır. Örnek olarak:
      dc=claws-mail,dc=org
      ou=kullanıcı,dc=alanadı,dc=com
      o=Kurum Adı,c=Ülke

en: Relative DN
tr: Göreceli DN

en: Unique ID
tr: Benzersiz ID

en: The LDIF file contains several data records that are usually loaded into an LDAP server. Each data record in the LDIF file is uniquely identified by a "Distinguished Name" (or DN). The suffix is appended to the "Relative Distinguished Name" (or RDN) to create the DN. Please select one of the available RDN options that will be used to create the DN.
tr: LDIF dosyası genellikle bir LDAP sunucusuna yüklenen bir çok veri kaydı içerir. LDIF dosyasındaki her bir veri kaydı bir "Ayırt Edici İsim" (DN) tarafından benzersiz biçimde tanımlanır. Son ek, bir DN oluşturmak için "Göreceli Ayırt Edici İsim" (RDN) değişkenine eklenir. DN oluşturmak için kullanılacak RDN seçeneklerinden birini seçin lütfen.

en: Use DN attribute if present in data
tr: Veride mevcutsa DN değişkenini kullan

en: The addressbook may contain entries that were previously imported from an LDIF file. The "Distinguished Name" (DN) user attribute, if present in the address book data, may be used in the exported LDIF file. The RDN selected above will be used if the DN user attribute is not found.
tr: Adres defteri, bir LDIF dosyasından daha önce içe aktarılmış değerler içerebilir. Adres defteri verisinde mevcutsa, "Ayırt Edici İsim" (DN) kullanıcı değişkeni dışa aktarılan LDIF dosyasında kullanılabilir. DN kullanıcı değişkeni mevcut değilse yukarıda seçilen RDN kullanılacaktır.

en: Exclude record if no Email Address
tr: E-posta Adresi yoksa kaydı hariç tut

en: An addressbook may contain entries without Email Addresses. Check this option to ignore these records.
tr: Adres defteri E-posta Adresi içermeyen değerler içerebilir. Bu kayıtları dikkate almamak için bu seçeneği işaretleyin.

en: Export Address Book to LDIF File
tr: Adres Defterini LDIF Olarak Kaydet

en: Distinguished Name
tr: Ayırt Edici İsim (dn):

en: Export to mbox file
tr: mbox olarak kaydet

en: Locate the folder to export and specify the mbox file.
tr: Dışa aktarılacak dizini seçin ve mbox dosyasını belirtin.

en: Source folder:
tr: Kaynak dizini:

en: Mbox file:
tr: Mbox dosyası:

en: Target mbox filename can't be left empty.
tr: Hedef mbox dosya adı boş bırakılamaz.

en: Source folder can't be left empty.
tr: Kaynak dizini boş bırakılamaz.

en: Couldn't find the source folder.
tr: Kaynak dizin bulunamadı.

en: Select exporting file
tr: Dışarı aktarılacak dosyayı seçin

en: Select folder to export
tr: Dışarı aktarılacak dizini seçin

en: Full Name
tr: Tam Ad

en: Attributes
tr: Ek Bilgiler

en: Claws Mail Address Book
tr: Clawws Mail Adres Defteri

en: Name already exists but is not a directory.
tr: Ad mevcut fakat bir dizin değil.

en: No permissions to create directory.
tr: Dizin oluşturma izniniz yok.

en: Name is too long.
tr: Çok uzun isim.

en: Not specified.
tr: Belirtilmedi

en: The file %s is missing! Do you want to use the backup file from %s?
tr: %s dosyası kayıp! %s tarihindeki yedek dosyayı kullanmak istiyor musunuz?

en: Could not copy %s to %s
tr: %s, %s üzerine kopyalanamadı

en: The file %s is empty or corrupted! Do you want to use the backup file from %s?
tr: %s dosyası boş ya da bozulmuş! %s tarihindeki yedek dosyayı kullanmak istiyor musunuz?

en: rule is not account-based
tr: kural hesaba bağlı değil

en: rule is account-based, matching the account currently used to retrieve messages
tr: kural hesaba bağlı, iletileri almak için şu an kullanılan hesapla eşleşmiyor

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], matching the account currently used to retrieve messages
tr: kural hesaba bağlı [id=%d, name='%s'], iletileri almak için şu an kullanılan hesapla eşleşiyor

en: rule is account-based, not matching the account currently used to retrieve messages
tr: kural hesaba bağlı, iletileri almak için şu an kullanılan hesapla eşleşmiyor

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], not matching the account currently used to retrieve messages [id=%d, name='%s']
tr: kural hesaba bağlı [id=%d, name='%s'], iletileri almak için şu an kullanılan hesapla eşleşmiyor [id=%d, name='%s']

en: rule is not account-based, but all rules are applied on user request anyway
tr: kural hesaba bağlı değil, yine de tüm kurallar isteğiniz üzere uygulanıyor

en: rule is account-based, but all rules are applied on user request anyway
tr: kural hesaba bağlı, yine de tüm kurallar isteğiniz üzere uygulanıyor

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], but all rules are applied on user request anyway
tr: kural hesaba bağlı [id=%d, name='%s'], fakat tüm kurallar isteğiniz üzere uygulanıyor

en: rule is account-based, skipped on user request
tr: kural hesaba bağlı, isteğiniz üzere es geçiliyor

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], skipped on user request
tr: kural hesaba bağlı [id=%d, name='%s'],  isteğiniz üzere es geçiliyor

en: rule is account-based, matching current account
tr: kural hesaba bağlı, kullanılan hesapla eşleşiyor

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], matching current account [id=%d, name='%s']
tr: kural hesaba bağlı [id=%d, name='%s'], şuanki hesapla eşleşiyor [id=%d, name='%s']

en: rule is account-based, not matching current account
tr: kural hesaba bağlı, kullanılan hesapla eşleşmiyor

en: rule is account-based [id=%d, name='%s'], not matching current account [id=%d, name='%s']
tr: kural hesaba bağlı [id=%d, name='%s'], şuanki hesapla eşleşmiyor [id=%d, name='%s']

en: applying action [ %s ]
tr: işlem [ %s ] uygulanıyor

en: action could not apply
tr: işlem uygulanamadı

en: no further processing after action [ %s ]
tr: eylemden [ %s ] sonra başka işlem yok

en: processing rule '%s' [ %s ]
tr: kural '%s' işletiliyor [ %s ]

en: processing rule <unnamed> [ %s ]
tr: kural <unnamed> işletiliyor [ %s ]

en: disabled rule '%s' [ %s ]
tr: kural '%s' kapatıldı [ %s ]

en: disabled rule <unnamed> [ %s ]
tr: kural <unnamed> kapatıldı [ %s ]

en: undetermined
tr: kararlaştırılmamış

en: incorporation
tr: birleştirme

en: manually
tr: elle

en: folder processing
tr: dizin işleme

en: pre-processing
tr: ön işlem

en: post-processing
tr: son işlem

en: filtering message (%s%s%s)
    %smessage file: %s
    %s%s %s
    %s%s %s
    %s%s %s
    %s%s %s
tr: ileti süzülüyor (%s%s%s)
    %sileti dosyası: %s
    %s%s %s
    %s%s %s
    %s%s %s
    %s%s %s

en: filtering message (%s%s%s)
    %smessage file: %s
tr: ileti süzülüyor(%s%s%s)
    %sileti dosyası: %s

en: Inbox
tr: Gelen

en: Sent
tr: Gönderilen

en: Queue
tr: Kuyruk

en: Trash
tr: Çöp

en: Drafts
tr: Taslaklar

en: Processing (%s)...
tr: İşleniyor (%s)...

en: Copying %s to %s...
tr: %s %s üzerine kopyalanıyor...

en: Moving %s to %s...
tr: %s %s üzerine taşınıyor...

en: Updating cache for %s...
tr: %s için önbellek güncelleniyor...

en: Processing messages...
tr: İletiler işleniyor...

en: Synchronising %s for offline use...
tr: %s çevrim dışı kullanım için eşleniyor...

en: A folder name cannot begin or end with a dot.
tr: Dizin adı nokta ile başlayamaz ya da bitemez.

en: A folder name can not end with a space.
tr: Dizin adı boşluk ile bitemez.

en: Select folder
tr: Dizini seç

en: NewFolder
tr: Yeni Dizin

en: Inherit properties and processing rules from parent folder
tr: Ana dizinden özellikleri ve işleme kurallarını devral

en: '%c' can't be included in folder name.
tr: '%c' dizin isminde kullanılamaz.

en: The folder '%s' already exists.
tr: `%s' dizini zaten var.

en: Can't create the folder '%s'.
tr: `%s' dizini oluşturulamıyor.

en: Mark all re_ad
tr: Tümünü _okunmuş say

en: Mark all u_nread
tr: Hepsini _okunmamış say

en: Mark all read recursi_vely
tr: Bütün dizinlerdekini _okunmuş say

en: Mark all unread recursi_vely
tr: Bütün dizinlerdekini _okunmamuş say

en: R_un processing rules
tr: İşlem kurallarını _yürüt

en: _Search folder...
tr: Dizini _ara...

en: Open on start-up
tr: Açılışta aç

en: Process_ing...
tr: İş_leniyor...

en: Empty _trash...
tr: Çöpü _boşalt...

en: Send _queue...
tr: _Kuyruğa gönder...

en: Set Displayed columns
tr: Gösterilen _Sütünları seç

en: New
tr: Yeni

en: Unread
tr: Okunmamış

en: Total
tr: Toplam

en: Setting folder info...
tr: Dizin bilgisi ayarlanıyor...

en: Mark all as read
tr: Hepsini okunmuş say

en: Do you really want to mark all mails in this folder and its subfolders as read?
tr: Bu ve bunun alt dizinlerindeki tüm e-postaları okunmuş olarak işaretlemek istiyor musunuz?

en: Do you really want to mark all mails in this folder as read?
tr: Bu dizindeki tüm e-postaları okunmuş olarak işaretlemek istiyor musunuz?

en: Mark all as unread
tr: Hepsini okunmamış say

en: Do you really want to mark all mails in this folder and its subfolders as unread?
tr: Bu ve bunun alt dizinlerindeki tüm e-postaları okunmamış olarak işaretlemek istiyor musunuz?

en: Do you really want to mark all mails in this folder as unread?
tr: Bu dizindeki tüm e-postaları okunmamuş olarak işaretlemek istiyor musunuz?

en: Scanning folder %s/%s...
tr: %s/%s dizini taranıyor...

en: Scanning folder %s...
tr: %s dizini taranıyor...

en: Rebuild folder tree
tr: Dizin ağacını yeniden oluştur

en: Rebuilding the folder tree will remove local caches. Do you want to continue?
tr: Dizin ağacını yeniden oluşturmak yerel önbelleği silecektir. Devam edilsin mi?

en: Rebuilding folder tree...
tr: Dizin ağacı yeniden oluşturuluyor...

en: Scanning folder tree...
tr: Dizin ağacı taranıyor...

en: Couldn't scan folder %s
tr: %s dizini taranamadı

en: Checking for new messages in all folders...
tr: Tüm dizinlerdeki yeni iletiler denetleniyor...

en: Closing folder %s...
tr: %s dizini kapatılıyor...

en: Opening folder %s...
tr: %s dizini açılıyor...

en: Folder could not be opened.
tr: Dizin açılamadı.

en: Empty trash
tr: Çöpü boşalt

en: Delete all messages in trash?
tr: Çöpteki tüm iletiler silinsin mi?

en: _Empty trash
tr: Çöpü _boşalt

en: Offline warning
tr: Çevrimdışı uyarı

en: You're working offline. Override?
tr: Çevrim dışı çalışıyorsunuz. Geçersiz kıl?

en: Send queued messages
tr: Kuyruktaki iletileri gönder

en: Send all queued messages?
tr: Kuyruktaki tüm iletileri gönder

en: Some errors occurred while sending queued messages.
tr: Kuruktaki iletiler gönderilirken hata oluştu.

en: Some errors occurred while sending queued messages:
    %s
tr: Kuyruktaki iletiler gönderilirken hata oluştu:
    %s

en: Do you really want to copy folder '%s' in '%s'?
tr: '%s' dizinini '%s' içine kopyalamak istediğinizden emin misiniz?

en: Do you really want to make folder '%s' a subfolder of '%s'?
tr: '%s' dizinini '%s' dizininin alt dizini yapmak istiyor musunuz?

en: Copy folder
tr: Dizini kopyala

en: Move folder
tr: Dizini taşı

en: Copying %s to %s...
tr: %s %s içine kopyalanıyor...

en: Moving %s to %s...
tr: %s %s içine taşınıyor...

en: Source and destination are the same.
tr: Kaynak ve hedef aynı.

en: Can't copy a folder to one of its children.
tr: Bir dizin kendi alt dizinine kopyalanamaz.

en: Can't move a folder to one of its children.
tr: Bir dizin kendi alt dizinine taşınamaz.

en: A folder cannot be moved between different mailboxes.
tr: Bir dizin farklı posta kutuları arasında taşınamaz.

en: Copy failed!
tr: Kopyalama başarısız!

en: Move failed!
tr: Taşıma başarısız!

en: Processing configuration for folder %s
tr: %s dizini için düzenlemeler işleniyor

en: The destination folder can only be used to store subfolders.
tr: Hedef dizin sadece alt dizinleri kaydetmek için kullanılabilir.

en: Newsgroup subscription
tr: Haber grubu aboneliği

en: Select newsgroups for subscription:
tr: Kaydolunacak haber gurubunu seçin:

en: Find groups:
tr: Grupları bul:

en:  Search
tr:  Ara

en: Newsgroup name
tr: Haber grubu adı

en: Messages
tr: İletiler

en: Type
tr: Tür

en: _Refresh
tr: _Yenile

en: moderated
tr: yöneticili

en: read-only
tr: salt okunur

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: Can't retrieve newsgroup list.
tr: Haber grubu listesi alınamadı.

en: Done.
tr: Tamamlandı.

en: %d newsgroups received (%s read)
tr: %d haber grubu alındı (%s okundu)

en: Claws Mail is a lightweight, fast and highly-configurable email client.
tr: Claws Mail hafif, hızlı ve kişiselleştirilebilir bir e-posta istemcisidir.

en: For further information visit the Claws Mail website:
tr: Daha fazla bilgi için Claws Mail web sitesini ziyaret edin:

en: For support and discussion subscribe to the Claws Mail users' mailing list:
tr: Destek almak ve müzakere için Claws Mail kullanıcı e-posta listesine abone olun:

en: Claws Mail is free software released under the GPL. If you wish to donate to the Claws Mail project you can do so at:
tr: Claws Mail GPL lisansıyla yayınlanan özgür bir yazılımdır. Claws Mail projesine bağışta bulunmak istiyorsanız:

en: Copyright (C) 1999-2023
    The Claws Mail Team
    and Hiroyuki Yamamoto
tr: Copyright (C) 1999-2023
    Claws Mail Tayfası
    ve Hiroyuki Yamamoto

en: System Information
tr: Sistem Bilgisi

en: Locale: %s (charset: %s)
    Operating System: %s %s (%s)
tr: Yerel: %s (karakter seti: %s)
    İşletim Sistemi: %s %s (%s)

en: Locale: %s (charset: %s)
    Operating System: %s
tr: Yerel: %s (karakter seti: %s)
    İşletim Sistemi: %s

en: Locale: %s (charset: %s)
    Operating System: unknown
tr: Yerel: %s (karakter seti: %s)
    İşletim Sistemi: bilinmeyen

en: The Claws Mail Team
tr: Claws Mail Tayfası

en: Previous team members
tr: Önceki tayfa üyeleri

en: The translation team
tr: Çeviri tayfası

en: Documentation team
tr: Belgelendirme tayfası

en: Icons
tr: Simgeler

en: Contributors
tr: Katkıda Bulunanlar

en: Compiled-in Features
tr: Derlenmiş Özellikler

[ctx: compface]
en: adds support for the X-Face header
tr: X-Face üstbilgi desteğini sağlar

[ctx: Enchant]
en: adds support for spell checking
tr: yazım denetimi desteğini sağlar

[ctx: GnuTLS]
en: adds support for encrypted connections to servers
tr: sunuculara şifrelenmiş bağlantı desteğini sağlar.

[ctx: iconv]
en: allows converting to and from different character sets
tr: farklı karakter setlerini dönüştürmeye izin verir

[ctx: IPv6]
en: adds support for IPv6 addresses
tr: IPv6 adres desteğini sağlar

[ctx: JPilot]
en: adds support for PalmOS addressbooks
tr: PalmOS adres defteri desteğini sağlar

[ctx: LDAP]
en: adds support for LDAP shared addressbooks
tr: LDAP paylaşımlı adres defteri desteğini sağlar

[ctx: libetpan]
en: adds support for IMAP and NNTP servers
tr: IMAP ve NNTP sunucuları desteğini ekler

[ctx: librSVG]
en: adds support for SVG themes
tr: SVG tema desteğini sağlar

[ctx: libSM]
en: adds support for session handling
tr: oturum yönetimi desteğini sağlar

[ctx: NetworkManager]
en: adds support for detection of network connection changes
tr: ağ bağlantısındaki değişimlerin saptanması için destek sağlar

[ctx: OAuth2]
en: adds support for OAuth2 authentication
tr: OAuth2 kimlik doğrulama desteğini sağlar

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3, or (at your option) any later version.
tr: Bu program bir özgür yazılımdır; Özgür Yazılım Vakfı tarafından yayımlandığı üzere GNU Genel Kamu Lisansı sözleşme şartları altında bu programı dağıtabilir ve/ya da değiştirebilirsiniz; 3. ya da (tercih ettiğiniz) sonraki bir sürüm ile.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details.
tr: Bu program yararlı olması umuduyla dağıtılmaktadır fakat HER HANGİ BİR GARANTİ VERİLMEDEN;  ORTALAMA KALİTE YA DA BELLİ BİR AMACA UYGUNLUK GARANTİSİ dahi ima edilmeden. Daha fazla ayrıntı için GNU Genel Kamu Lisansına bakın.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program. If not, see
tr: Bu programla beraber GNU Genel Kamu Lisansının bir kopyasını almış olmalısınız. Almadıysanız, bakın

en: Session statistics
tr: Oturum istatistikleri

en: Started: %s
tr: Başlatıldı: %s

en: Incoming traffic
tr: Gelen trafik

en: Received messages: %d
tr: Alınan iletiler: %d

en: Spam messages: %d
tr: İstenmeyen iletiler: %d

en: Outgoing traffic
tr: Giden trafik

en: New/redirected messages: %d
tr: Yeni/yönlendirilmiş iletiler: %d

en: Replied messages: %d
tr: Cevaplanan iletiler: %d

en: Forwarded messages: %d
tr: Yönlendirilmiş iletiler: %d

en: Total outgoing messages: %d
tr: Giden toplam ileti: %d

en: About Claws Mail
tr: Claws Mail Hakkında

en: _Info
tr: _Bilgi

en: _Authors
tr: _Yazarlar

en: _Features
tr: Ö_zellikler

en: _License
tr: _Lisans

en: _Release Notes
tr: _Sürüm Notları

en: _Statistics
tr: İ_statistikler

en: Orange
tr: Turuncu

en: Red
tr: Kırmızı

en: Pink
tr: Pembe

en: Sky blue
tr: Gök mavisi

en: Blue
tr: Mavi

en: Green
tr: Yeşil

en: Brown
tr: Kahverengi

en: Grey
tr: Gri

en: Light brown
tr: Açık kahverengi

en: Dark red
tr: Koyu kırmızı

en: Dark pink
tr: Koyu pembe

en: Steel blue
tr: Çelik mavisi

en: Gold
tr: Altın

en: Bright green
tr: Parlak yeşil

en: Magenta
tr: Eflatun

en: Set mailbox order
tr: Posta kutusu sırasını ayarla

en: Move mailboxes up or down to change the sort order in the Folder list.
tr: Dizin listesindeki sırayı değiştirmek için posta kutularını aşağı ya da yukarı taşıyın.

en: Mailboxes
tr: Posta kutuları

en: Move the selected mailbox up
tr: Seçilen posta kutusubu yukarı taşı

en: Move the selected mailbox down
tr: Seçilen posta kutusunu aşağı taşı

en: No dictionary selected.
tr: Hiç bir sözlük seçilmedi.

en: Couldn't initialize %s speller.
tr: %s imlâ kılavuzu başlatılamadı.

en: Couldn't initialize Enchant broker.
tr: Enchant aracısı başlatılamadı.

en: Couldn't initialize %s dictionary:
tr: %s sözlüğü başlatılamadı:

en: No misspelled word found.
tr: Yanlış yazılmış kelime bulunmadı.

en: Replace unknown word
tr: Bilinmeyen kelimeyi değiştir.

en: Replace "%s" with:
tr: "%s" ifadesini şununla değiştir:

en: Holding down Control key while pressing Enter
    will learn from mistake.
tr: Enter tuşuna basarken Kontrol tuşuna basılı tutmak
    hatalardan öğrenilmesini sağlar.

en: More...
tr: Daha fazla...

en: "%s" unknown in dictionary '%s'
tr: "%s" kelimesi '%s' sözlüğünde yok

en: Accept in this session
tr: Bu oturum için kabul et

en: Add to personal dictionary
tr: Kişisel sözlüğe ekle

en: Replace with...
tr: Şununla değiştir...

en: Check with %s
tr: %s ile denetle

en: (no suggestions)
tr: (öneri yok)

en: Dictionary: %s
tr: Sözlük: %s

en: Use alternate (%s)
tr: Diğerini kullan (%s)

en: Use both dictionaries
tr: Her iki sözlüğü de kullan

en: Check while typing
tr: Yazarken denetle

en: The spell checker could not change dictionary.
    %s
tr: İmlâ denetçisi sözlüğü değiştiremedi.
    %s

en: The spell checker could not change the alternate dictionary.
    %s
tr: İmlâ denetçisi alternatif sözlüğü değiştiremedi.
    %s

en: Failed: no service record found.
tr: Başarısız oldu: servis kaydı bulunamadı.

en: Failed: network error.
tr: Başarısız oldu: bağlantı hatası.

en: Failed: unknown error (%d).
tr: Başarısız oldu: bilinmeyen hata (%d).

en: Configuring...
tr: Ayarlarnıyor...

en: Date
tr: Tarih

en: Date:
tr: Tarih:

en: From
tr: Gönderen

en: From:
tr: Gönderen:

en: Sender
tr: Gönderen

en: Sender:
tr: Gönderen:

en: Reply-To
tr: Yanıtla

en: To
tr: Alıcı

en: Message-ID
tr: İleti-ID

en: Message-ID:
tr: İleti-ID:

en: In-Reply-To
tr: Yanıt-Olarak:

en: References
tr: Referanslar

en: References:
tr: Referanslar:

en: Subject
tr: Başlık

en: Subject:
tr: Başlık:

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Comments:
tr: Yorumlar:

en: Keywords
tr: Anahtar-Kelimeler

en: Keywords:
tr: Anahtar-Kelimeler:

en: Resent-Date
tr: Yeniden-Gönderme-Tarihi

en: Resent-Date:
tr: Yeniden-Gönderme-Tarihi:

en: Resent-From
tr: Yeniden-Gönderen

en: Resent-From:
tr: Yeniden-Gönderen:

en: Resent-Sender
tr: Yeniden-Gönderen

en: Resent-Sender:
tr: Yeniden-Gönderen:

en: Resent-To
tr: Yeniden-Alıcı

en: Resent-To:
tr: Yeniden-Alıcı:

en: Resent-Message-ID
tr: Yeniden-İleti-ID

en: Resent-Message-ID:
tr: Yeniden-İleti-ID:

en: Return-Path
tr: Ulaşım-Adresi

en: Return-Path:
tr: Ulaşım-Adresi:

en: Received
tr: Alındı

en: Received:
tr: Alındı:

en: Newsgroups
tr: Haber grubu

en: Followup-To
tr: Takipeden-Alıcı

en: Delivered-To
tr: İletilen-Alıcı

en: Delivered-To:
tr: İletilen-Alıcı

en: Seen
tr: Görünen

en: Seen:
tr: Görünen:

en: Status
tr: Durum

en: Status:
tr: Durum:

en: Face
tr: Sima

en: Face:
tr: Sima:

en: Return-Receipt-To
tr: Okundu-Bilgisi-Alıcısı

en: Return-Receipt-To:
tr: Okundu-Bilgisi-Alıcısı:

en: User-Agent
tr: Kullanıcı-Uygulaması

en: User-Agent:
tr: Kullanıcı-Uygulaması:

en: Content-Type
tr: İçerik-Türü

en: Content-Type:
tr: İçerik-Türü:

en: Content-Transfer-Encoding
tr: İçerik-Aktarım-Kod-Kümesi

en: Content-Transfer-Encoding:
tr: İçerik-Aktarım-Kod-Kümesi:

en: MIME-Version
tr: MIME-Sürümü

en: MIME-Version:
tr: MIME-Sürümü:

en: Precedence
tr: Öncelik

en: Precedence:
tr: Öncelik:

en: Organization
tr: Kurum

en: Organization:
tr: Kurum:

en: Mailing-List
tr: E-posta-Listesi

en: Mailing-List:
tr: E-posta-Listesi

en: List-Post
tr: Liste-Postası

en: List-Post:
tr: Liste-Postası:

en: List-Subscribe
tr: Liste-Aboneliği

en: List-Subscribe:
tr: Liste-Aboneliği:

en: List-Unsubscribe
tr: Liste-Abonelikten-Çık

en: List-Unsubscribe:
tr: Liste-Abonelikten-Çık:

en: List-Help
tr: Liste-Yardım

en: List-Help:
tr: Liste-Yardım:

en: List-Archive
tr: Liste-Arşiv

en: List-Archive:
tr: Liste-Arşiv:

en: List-Owner
tr: Liste-Sahip

en: List-Owner:
tr: Liste-Sahip:

en: X-Label
tr: X-Etiket

en: X-Label:
tr: X-Etiket:

en: X-Mailer
tr: X-Posta-İstemcisi

en: X-Mailer:
tr: X-Posta-İstemcisi:

en: X-Status
tr: X-Durum

en: X-Status:
tr: X-Durum:

en: X-Face
tr: X-Sima

en: X-Face:
tr: X-Sima:

en: X-No-Archive
tr: X-Arşiv-Değil

en: X-No-Archive:
tr: X-Arşiv-Değil:

en: In reply to
tr: Yanıt olarak

en: In reply to:
tr: Yanıt olarak:

en: To or Cc
tr: Alıcı ya da Cc

en: To or Cc:
tr: Alıcı ya da Cc

en: From, To or Subject
tr: Gönderen, Alıcı ya da Başlık

en: From, To or Subject:
tr: Gönderen, Alıcı ya da Başlık:

en: New message
tr: Yeni ileti

en: Unread message
tr: Okunmamış ileti

en: Message has been replied to
tr: İleti cevaplanmış

en: Message has been forwarded
tr: İleti yönlendirilmiş

en: Message has been forwarded and replied to
tr: İleti yönlendirilmiş ve cevaplanmış

en: Message is in an ignored thread
tr: İleti dikkate alınmayan bir zincirleme konuda

en: Message is in a watched thread
tr: İleti takip edilen bir zincirleme konuda

en: Message is spam
tr: İstenmeyen ileti

en: Message has attachment(s)
tr: Ek(ler)i bulunan ileti

en: Digitally signed message
tr: Dijital imzalı ileti

en: Encrypted message
tr: Şifrelenmiş ileti

en: Message is signed and has attachment(s)
tr: İleti imzalanmış ve ek(ler)e sahip

en: Message is encrypted and has attachment(s)
tr: İleti şifrelenmiş ve ek(ler)e sahip

en: Marked message
tr: İşaretlenmiş ileti

en: Message is marked for deletion
tr: İleti silinmek üzere işaretlenmiş

en: Message is marked for moving
tr: İleti taşınmak üzere işaretlenmiş

en: Message is marked for copying
tr: İleti kopyalanmak üzere işaretlenmiş

en: Locked message
tr: Kilitlenmiş ileti

en: Folder (normal, opened)
tr: Dizin (normal, açılmış)

en: Folder with read messages hidden
tr: Okunmuş iletilerin saklandığı dizin

en: Folder contains marked messages
tr: İşaretlenmiş iletiler barındıran dizin

en: IMAP folder which contains subfolders only
tr: Sadece alt dizinler içeren IMAP dizini

en: IMAP mailbox showing only subscribed folders
tr: Sadece abone olunan dizinleri gösteren IMAP posta dizini

en: Icon Legend
tr: Simge Açıklamaları

en: The following icons are used to show the status of messages and folders:
tr: Bu simgeler ileti ve dizinlerin durumlarını göstermek için kullanılır:

en: Input password for %s on %s:
tr: %s hesabının  %s  bağlantısı için şifreyi girin:

en: Input password for %s:
tr: %s için şifreyi girin:

en: Input password:
tr: Şifreyi girin:

en: Input password
tr: Şifreyi girin

en: Remember password for this session
tr: Bu oturum için şifreyi hatırla

en: Remember this
tr: Bunu hatırla

en: _Go to last error
tr: Son hataya _git

en: Clear _Log
tr: _Kaydı sil

en: Warning:
tr: Uyarı:

en: This URL was too long for displaying and
    has been truncated for safety. This message could be
    corrupted, malformed or part of some DoS attempt.
tr: Bu URL gösterilmek için çok uzun ve
    güvenliğiniz için kısaltıldı. Bu ileti bozulmuş, kusurlu
    ya da bir DoS girişiminin parçası olabilir.

en: 
    
    Version:
tr: 
    
    Sürüm:

en: Error:
tr: Hata:

en: Plugin is not functional.
tr: Eklenti kullanılamıyor.

en: Select the Plugins to load
tr: Yüklenecek Eklentileri seçin

en: The following error occurred while loading %s:
    
    %s
tr: %s yüklenirken aşağıdaki hata oluştu:
    
    %s

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: _Load...
tr: _Yükle...

en: _Unload
tr: _Kaldır

en: Description
tr: Tanım

en: For more information about plugins see the %sClaws Mail website%s.
tr: Eklentiler hakkında daha fazla bilgi için %sClaws Mail sitesine%s bakın.

en: Click here to load one or more plugins
tr: Bir ya da daha fazla eklenti yüklemek için buraya tıklayın

en: Unload the selected plugin
tr: Seçilen eklentiyi kaldır

en: Loaded plugins
tr: Yüklenmiş eklentiler

en: _Apply
tr: _Uygula

en: Page Index
tr: Sayfa Fihristi

en: _Hide
tr: _Gizle

en: Account
tr: Hesap

en: all messages
tr: tüm iletiler

en: messages whose age is greater than # days
tr: # günden daha eski iletiler

en: messages whose age is less than # days
tr: # günden daha yeni iletiler

en: messages whose age is greater than # hours
tr: # saatten daha eski iletiler

en: messages whose age is less than # hours
tr: # saatten daha yeni iletiler

en: messages which contain S in the message body
tr: ileti gövdesinde S içeren iletiler

en: messages which contain S in the whole message
tr: iletinin bütününde S içeren iletiler

en: messages carbon-copied to S
tr: S için karbon kopyalanan iletiler

en: message is either To: or Cc: to S
tr: S için Alıcı: ya da CC: kullanılan iletiler

en: deleted messages
tr: silinen iletiler

en: messages whose date is after requested date (time is optional)
tr: tarihi, istenen tarihten sonra olan iletiler (zaman isteğe bağlı)

en: messages whose date is before requested date (time is optional)
tr: tarihi, istenen tarihten önce olan iletiler (zaman isteğe bağlı)

en: messages which contain S in the Sender field
tr: Gönderen alanında S içeren iletiler

en: true if execute "S" succeeds
tr: "S" yürütülmesi başarılıysa, doğru

en: messages originating from user S
tr: S kullanıcısından gelen iletiler

en: forwarded messages
tr: yönlendirilmiş iletiler

en: messages which contain S in any header name or value
tr: herhangi bir üstbilgi adı ya da değer içinde S içeren iletiler

en: messages which contain S in the value of any header
tr: herhangi bir üstbilgi değeri içinde S içeren iletiler

en: messages which have attachments
tr: eki olan iletiler

en: messages which contain S in Message-ID header
tr: İleti-ID üstbilgisi içinde S içeren iletiler

en: messages which contain S in In-Reply-To header
tr: Yanıt-Olarak üstbilgisi içinde S içeren iletiler

en: messages which are marked with color #
tr: # rengiyle işaretlenmiş iletiler

en: locked messages
tr: kilitlenmiş iletiler

en: messages which are in newsgroup S
tr: S haber gurubundaki iletiler

en: new messages
tr: yeni iletiler

en: old messages
tr: eski iletiler

en: incomplete messages (not entirely downloaded)
tr: tamamlanmamış iletiler (bütünüyle indirilmemiş)

en: messages which you have replied to
tr: cevapladığınız iletiler

en: read messages
tr: okunmuş iletiler

en: messages which contain S in subject
tr: başlığında S içeren iletiler

en: messages whose score is equal to # points
tr: önemi # puana eşit iletiler

en: messages whose score is greater than # points
tr: # puandan daha fazla öneme sahip iletiler

en: messages whose score is lower than # points
tr: # puandan daha düşük öneme sahip iletiler

en: messages whose size is equal to # bytes
tr: boyutu # bayta eşit iletiler

en: messages whose size is greater than # bytes
tr: boyutu # bayttan daha fazla olan iletiler

en: messages whose size is smaller than # bytes
tr: boyutu # bayttan daha küçük olan iletiler

en: messages which have been sent to S
tr: S alıcısına gönderilen iletiler

en: messages which tags contain S
tr: etiketinde S içeren iletiler

en: messages which have tag(s)
tr: etiketi olan iletiler

en: marked messages
tr: işaretlenmiş iletiler

en: unread messages
tr: okunmamış iletiler

en: messages which contain V in header H
tr: H üstbilgisinde V içeren iletiler

en: messages which contain S in References header
tr: Referanslar üstbilgisinde S içeren iletiler

en: messages returning 0 when passed to command - %F is message file
tr: komuta yönlendirildiğinde 0 döndüren iletiler - %F ileti dosyasıdır

en: logical AND operator
tr: mantıksal VE operatörü

en: logical OR operator
tr: mantıksal YADA operatörü

en: logical NOT operator
tr: mantıksal DEĞİL operatörü

en: case sensitive search
tr: büyük/küçük harf duyarlı arama

en: match using regular expressions instead of substring search
tr: alt dizi yerine kurallı ifadeler kullanarak eşleştir

en: all filtering expressions are allowed, but cannot be mixed through logical operators with the expressions above
tr: her türlü filtreleme ifadesi kullanılabilir fakat mantıksal operatörler aracılığıyla yukarıdaki ifadelerle birleştirilemez

en: Extended Search
tr: Gelişmiş Arama

en: Extended Search allows the user to define criteria that messages must have in order to match and be displayed in the message list.
    The following symbols can be used:
tr: Genişletilmiş Arama, kullanıcıya iletilerin eşleşmesi ve ileti listesinde görünmesi için sahip olmaları gereken kıstas tanımlama olanağı sağlamaktadır.
    Şu semboller bu iş için kullanılabilir:

en: Something went wrong during search. Please check your logs.
tr: Arama sırasında sorun oluştur. Sebebi için kayıtlara bakın.

en: From/To/Cc/Subject/Tag
tr: Gönderen/Alıcı/Cc/Başlık/Etiket

en: Recursive
tr: Yinelenen

en: Sticky
tr: Yapışkan

en: Type-ahead
tr: Kesintisiz yazma

en: Run on select
tr: Seçince yürüt

en: C_lear
tr: _Sil

en: Clear the current search
tr: Mevcut aramayı temizle

en: Edit search criteria
tr: Arama ölçütünü düzenle

en: _Information
tr: _Bilgi

en: Information about extended symbols
tr: Genişletilmiş semboller hakkında bilgi

en: E_dit
tr: _Düzenle

en: Correct%s
tr: Düzelt%s

en:  (expired)
tr:  (geçersiz)

en: Owner
tr: Sahibi

en: Signer
tr: İmzalayan

en: Name:
tr: Ad:

en: Organization:
tr: Kurum:

en: Location:
tr: Konum:

en: Fingerprint:
tr: Parmakizi:

en: Signature status:
tr: İmza durumu:

en: Expired on:
tr: Geçerliğini yitirdi:

en: Expires on:
tr: Geçerliğini yitirir:

en: TLS certificate for %s
tr: %s için TLS sertifikası

en: Certificate is for %s, but connection is to %s.
    You may be connecting to a rogue server.
tr: Sertifika %s için fakat bağlantı %s için.
    Yanlış bir sunucuya bağlanıyor olabilirsiniz.

en: Certificate for %s is unknown.
    %sDo you want to accept it?
tr: %s için sunulan sertifika bilinmiyor.
    %sKabul etmek istiyor musunuz?

en: Correct
tr: Düzelt

en: Signature status: %s
tr: İmza durumu: %s

en: _View certificate
tr: Sertifikayı _incele

en: TLS certificate is invalid
tr: TLS sertifikası geçersiz

en: TLS certificate is unknown
tr: Bilinmeyen TLS sertifikası

en: _Cancel connection
tr: Bağlantıdan _vaz geç

en: _Accept and save
tr: _Kabul et ve kaydet

en: Certificate for %s is expired.
    %sDo you want to continue?
tr: %s için sunulan sertifikanın müddeti bitmiş.
    %sDevam etmek istiyor musunuz?

en: TLS certificate is invalid and expired
tr: TLS sertifikası geçersiz ve müddeti bitmiş.

en: TLS certificate is expired
tr: TLS sertifikasının müddeti bitmiş.

en: _Accept
tr: _Kabul et

en: New certificate:
tr: Yeni sertifika:

en: Known certificate:
tr: Bilinen sertifika:

en: Certificate for %s has changed.
    %sDo you want to accept it?
tr: %s için sunulan sertifika değişmiş.
    %sKabul etmek istiyor musunuz?

en: _View certificates
tr: _Sertifikaları incele

en: TLS certificate changed and is invalid
tr: TLS sertifikası değişmiş ve geçersiz.

en: TLS certificate changed
tr: TLS sertifikası değişti

en: Tags:
tr: Etiketler:

en: (No From)
tr: (Gönderen satırı yok)

en: (No Subject)
tr: (Başlık yok)

en: Error:
tr: Hata:

en: Filename:
tr: Dosya adı:

en: Filesize:
tr: Dosya boyutu:

en: Load Image
tr: Resmi yükle

en: IMAP connection broken
tr: IMAP bağlantısı koptu

en: IMAP error on %s:
tr: %s üzerinde IMAP hatası:

en: authenticated
tr: kimlik doğrulama yapıldı

en: not authenticated
tr: Kimlik doğrulama yapılmamış

en: bad state
tr: kötü durum

en: stream error
tr: sıralı karakter dizisi hatası

en: parse error (very probably non-RFC compliance from the server)
tr: ayrıştırma hatası (muhtemelen sunucu tarafında RFC uyumsuzluğu)

en: connection refused
tr: bağlantı reddedildi

en: memory error
tr: bellek hatası

en: fatal error
tr: geri dönüşü olmayan hata

en: protocol error (very probably non-RFC compliance from the server)
tr: protokol hatası (muhtemelen sunucu tarafında RFC uyumsuzluğu)

en: connection not accepted
tr: bağlantı kabul edilmedi

en: APPEND error
tr: APPEND hatası

en: NOOP error
tr: NOOP hatası

en: LOGOUT error
tr: LOGOUT hatası

en: CAPABILITY error
tr: CAPABILITY hatası

en: CHECK error
tr: CHECK hatası

en: CLOSE error
tr: CLOSE hatası

en: EXPUNGE error
tr: EXPUNGE hatası

en: COPY error
tr: COPY hatası

en: UID COPY error
tr: UID COPY hatası

en: CREATE error
tr: CREATE hatası

en: DELETE error
tr: DELETE hatası

en: EXAMINE error
tr: EXAMINE hatası

en: FETCH error
tr: FETCH hatası

en: UID FETCH error
tr: UID FETCH hatası

en: LIST error
tr: LIST hatası

en: LOGIN error
tr: LOGIN hatası

en: LSUB error
tr: LSUB hatası

en: RENAME error
tr: RENAME hatası

en: SEARCH error
tr: SEARCH hatası

en: UID SEARCH error
tr: UID SEARCH hatası

en: SELECT error
tr: SELECT hatası

en: STATUS error
tr: STATUS hatası

en: STORE error
tr: STORE hatası

en: UID STORE error
tr: UID STORE hatası

en: SUBSCRIBE error
tr: SUBSCRIBE hatası

en: UNSUBSCRIBE error
tr: UNSUBSCRIBE hatası

en: STARTTLS error
tr: STARTSSL hatası

en: INVAL error
tr: INVAL hatası

en: EXTENSION error
tr: EXTENSION hatası

en: SASL error
tr: SASL hatası

en: TLS error
tr: TLS hatası

en: Unknown error [%d]
tr: Bilinmeyen hata [%d]

en: 
    
    CRAM-MD5 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the CRAM-MD5 SASL plugin is installed.
tr: 
    
    CRAM-MD5 ile oturum açma, libetpan SASL desteğiyle derlendiyse ve CRAM-MD5 eklentisi yüklüyse çalışır.

en: 
    
    DIGEST-MD5 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the DIGEST-MD5 SASL plugin is installed.
tr: 
    
    DIGEST-MD5 ile oturum açma, libetpan SASL desteğiyle derlendiyse ve DIGEST-MD5 SASL eklentisi yüklüyse çalışır.

en: 
    
    SCRAM-SHA-1 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the SCRAM SASL plugin is installed.
tr: 
    
    SCRAM-SHA-1 ile oturum açma, sadece libetpan SASL desteğiyle derlendiyse ve SCRAM eklentisi yüklüyse çalışır.

en: 
    
    SCRAM-SHA-224 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the SCRAM SASL plugin is installed.
tr: 
    
    SCRAM-SHA-224 ile oturum açma, sadece libetpan SASL desteğiyle derlendiyse ve SCRAM eklentisi yüklüyse çalışır.

en: 
    
    SCRAM-SHA-256 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the SCRAM SASL plugin is installed.
tr: 
    
    SCRAM-SHA-256 ile oturum açma, sadece libetpan SASL desteğiyle derlendiyse ve SCRAM eklentisi yüklüyse çalışır.

en: 
    
    SCRAM-SHA-384 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the SCRAM SASL plugin is installed.
tr: 
    
    SCRAM-SHA-384 ile oturum açma, sadece libetpan SASL desteğiyle derlendiyse ve SCRAM eklentisi yüklüyse çalışır.

en: 
    
    SCRAM-SHA-512 logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the SCRAM SASL plugin is installed.
tr: 
    
    SCRAM-SHA-512 ile oturum açma, sadece libetpan SASL desteğiyle derlendiyse ve SCRAM eklentisi yüklüyse çalışır.

en: 
    
    PLAIN logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the PLAIN SASL plugin is installed.
tr: 
    
    PLAIN ile oturum açma, libetpan SASL desteğiyle derlendiyse ve PLAIN SSL eklentisi yüklüyse çalışır.

en: 
    
    LOGIN logins only work if libetpan has been compiled with SASL support and the LOGIN SASL plugin is installed.
tr: 
    
    LOGIN ile oturum açma, libetpan SASL desteğiyle derlendiyse ve LOGIN SASL eklentisi yüklüyse çalışır.

en: 
    
    OAuth2 error. Check and correct your OAuth2 account preferences.
tr: 
    
    OAuth2 hatası. OAuth2 hesap seçeneklerinizi gözden geçirin.

en: Connection to %s failed: login refused.%s
tr: %s adresine bağlanma başarısız oldu: giriş reddedildi.%s

en: Connection to %s failed: login refused.%s
tr: %s adresine bağlanma başarısız oldu: giriş reddedildi.%s

en: Connecting to %s failed
tr: %s adresine bağlanma başarısız oldu.

en: IMAP connection to %s has been disconnected. Reconnecting...
tr: %s adresine yapılmış IMAP bağlantısı koptu. Yeniden bağlanılıyor...

en: Claws Mail needs network access in order to access the IMAP server.
tr: IMAP sunucusuna bağlanmak için Claws Mail'in ağ erişimine ihtiyacı var.

en: Insecure connection
tr: Güvensiz bağlantı

en: This connection is configured to be secured using TLS, but TLS is not available in this build of Claws Mail. 
    
    Do you want to continue connecting to this server? The communication would not be secure.
tr: Bu bağlantı, güvenli olması için TLS kullanılarak ayarlandı fakat Claws Mail'in bu sürümünde TLS mevcut değil. 
    
    Bu sunucuya bağlanmaya devam etmek istiyor musunuz? İletişim güvenli olmayacak.

en: Con_tinue connecting
tr: Bağlanmaya _devam et

en: Account '%s': Connecting to IMAP server: %s:%d...
tr: '%s' hesabı: IMAP sunucusuna bağlanıyor: %s:%d...

en: Can't connect to IMAP server: %s:%d
tr: IMAP sunucusuna bağlanılamıyor: %s:%d

en: Can't connect to IMAP server: %s:%d
tr: IMAP sunucusuna bağlanılamıyor: %s:%d

en: Can't start STARTTLS session.
tr: STARTTLS oturumu başlatılamıyor.

en: Couldn't login to IMAP server %s.
tr: %s IMAP4 sunucusunda oturum açılamadı.

en: Couldn't login to IMAP server %s.
tr: %s IMAP sunucusunda oturum açılamadı.

en: Adding messages...
tr: İletiler ekleniyor...

en: Copying messages...
tr: İletiler kopyalanıyor...

en: Search failed due to server error.
tr: Arama sunucu hatasından dolayı başarısız oldu.

en: can't set deleted flags
tr: silinen işaretler atanamaz

en: can't expunge
tr: silinemiyor

en: Looking for unsubscribed folders in %s...
tr: %s içindeki abonelikten çıkılan dizinler aranıyor...

en: Looking for subfolders of %s...
tr: %s içindeki alt dizinler aranıyor...

en: can't create mailbox: LIST failed
tr: posta kutusu oluşturulamıyor: LIST hatası

en: can't create mailbox
tr: posta kutusu oluşturulamıyor

en: can't rename mailbox: %s to %s
tr: %s posta kutusunun adı %s olarak değiştiremiyor

en: can't delete mailbox
tr: posta kutusu silinemiyor

en: LIST failed
tr: LIST başarısız oldu

en: Flagging messages...
tr: İletiler işaretleniyor...

en: can't select folder: %s
tr: dizin seçilemiyor: %s

en: Server requires STARTTLS to log in.
tr: Oturum açabilmek için STARTTLS gerekli.

en: Can't refresh capabilities.
tr: Kabiliyeler tazelenemedi.

en: Connection to %s failed: server requires STARTTLS, but Claws Mail has been compiled without STARTTLS support.
tr: %s sunucusuna bağlanılamadı: sunucuya bağlanmak için STARTTLS gerek, fakat Claws Mail STARTTLS desteği olmadan derlenmiş.

en: Server logins are disabled.
tr: Sunucuya oturum açma kapatılmış.

en: Fetching message...
tr: İleti alınıyor...

en: Expunging deleted messages...
tr: Silinen iletiler temizleniyor...

en: can't set deleted flags: %d
tr: silinen işaretler atanamaz: %d

en: You have one or more IMAP accounts defined. However this version of Claws Mail has been built without IMAP support; your IMAP accounts are disabled.
    
    You probably need to install libetpan and recompile Claws Mail.
tr: Bir ya da daha fazla IMAP hesabı tanımladınız. Lâkin Claws Mail'in bu sürümü IMAP desteği olmadan derlenmiş; IMAP hesabınız kapatıldı.
    
    libetpan kütüphanesini yükleyip Claws Mail'i tekrar derlemeniz gerek.

en: Create _new folder...
tr: _Yeni dizin oluştur...

en: _Rename folder...
tr: Dizinin adını _değiştir...

en: M_ove folder...
tr: Dizini _taşı...

en: Cop_y folder...
tr: Dizini _kopyala...

en: _Delete folder...
tr: Dizini _sil...

en: Synchronise
tr: Eşleştir

en: Down_load messages
tr: İletileri _indir

en: S_ubscriptions
tr: Ü_yelikler

en: _Subscribe...
tr: _Abone ol...

en: _Unsubscribe...
tr: _Abonelikten çık...

en: _Check for new messages
tr: Yeni iletilerin olup olmadığına _bak

en: C_heck for new folders
tr: Yeni dizinlerin olup olmadığına _bak

en: R_ebuild folder tree
tr: Dizin ağacını yeniden _oluştur

en: Show only subscribed _folders
tr: Sadece abone olunan _dizinleri göster

en: Input the name of new folder:
    (if you want to create a folder to store subfolders
    only and no mail, append '/' to the folder name)
tr: Yeni dizin adını giriniz:
    (Sadece alt dizinleri kaydedip e-postaları kaydetmek
    istemiyorsanız; dizin sonuna '/' ekleyin)

en: Input new name for '%s':
tr: `%s' için yeni bir ad girin:

en: Rename folder
tr: Dizin adını değiştir

en: The folder could not be renamed.
    The new folder name is not allowed.
tr: Dizin adı değiştirilemedi.
    Yeni dizin ismine izin verilmiyor.

en: Select folder to move folder '%s' to
tr: '%s' dizininin taşınacağı dizini seçin

en: Select folder to copy folder '%s' to
tr: '%s' dizininin kopyalanacağı dizini seçin

en: All folders and messages under '%s' will be permanently deleted.
    Recovery will not be possible.
    
    Do you really want to delete?
tr: '%s' altındaki tüm dizinler ve iletiler kalıcı olarak silinecektir.
    İşlemi geri almak mümkün değil.
    
    Silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Can't remove the folder '%s'.
tr: '%s' dizini kaldırılamıyor.

en: Do you want to search for unsubscribed subfolders of '%s'?
tr: '%s' hesabındaki abone olunmayan alt dizinleri aramak istiyor musunuz?

en: Search recursively
tr: Derin tamama yap

en: Subscriptions
tr: Üyelikler

en: _Search
tr: _Ara

en: Choose a subfolder of %s to subscribe to:
tr: %s hesabı için abone olunacak alt dizini seçin:

en: Subscribe
tr: Abone ol

en: All of them
tr: Hepsi

en: This folder is already subscribed and has no unsubscribed subfolders.
    
    If there are new folders, created and subscribed to from another client, use "Check for new folders" at the mailbox's root folder.
tr: Bu dizine zaten abone olundu ve üye olunmayan alt dizin kalmadı.
    
    Eğer başka bir istemciden oluşturulmuş ve üye olunmuş yeni dizinler mevcutsa, posta kutusunun kök dizininde "Yeni dizinleri denetle" özelliğini kullanın.

en: Do you want to %s the '%s' folder?
tr: '%s' dizinini %s yapmak istiyor musunuz?

en: subscribe
tr: abone ol

en: unsubscribe
tr: abonelikten çık

en: Apply to subfolders
tr: Alt dizinlere uygula

en: _Subscribe
tr: _Abone ol

en: _Unsubscribe
tr: _Abonelikten çık

en: Import mbox file
tr: mbox dosyasını içe aktar

en: Locate the mbox file and specify the destination folder.
tr: mbox dosyasının konumunu ve hedef dizini belirtin.

en: Destination folder:
tr: Hedef dizin:

en: Source mbox filename can't be left empty.
tr: Kaynak mbox dosyasının adı boş bırakılamaz.

en: Destination folder is not set.
    Import mbox file to the Inbox folder?
tr: Hedef dizin belirtilmedi.
    mbox dosyası Gelen dizinine aktarılsın mı?

en: Can't find the destination folder.
tr: Hedef dizin bulunamıyor.

en: Importing mbox file...
tr: Mbox dosyasını içe aktarılıyor...

en: Select importing file
tr: İçe aktarılacak dosyayı seçin

en: Select folder to import to
tr: İçe aktarılacak dizini seçin

en: Please specify address book name and file to import.
tr: Lütfen adres defteri adını ve içe aktarılacak dosyayı seçin.

en: Select and rename LDIF field names to import.
tr: İçe aktarılacak LDIF alanlarını seçin ve adını değiştirin

en: File imported.
tr: Dosya aktarıldı.

en: Please select a file.
tr: Lütfen bir dosya seçin

en: Address book name must be supplied.
tr: Adres defteri adı sağlanmalıdır.

en: LDIF file imported successfully.
tr: LDIF dosyası başarıyla içe aktarıldı.

en: Select LDIF File
tr: LDIF Dosyasını Seçin

en: Specify the name for the address book that will be created from the LDIF file data.
tr: LDIF dosyasından elde edilecek veri ile oluşturulacak adres kitabı için bir isim belirtin.

en: File Name
tr: Dosya Adı

en: The full file specification of the LDIF file to import.
tr: İçe aktarılacak LDIF dosyasının bütün dosya özellikleri.

en: Select the LDIF file to import.
tr: İçe aktarılacak LDIF dosyasını seçin.

en: LDIF Field Name
tr: LDIF Alan Adı

en: Attribute Name
tr: Ek Bilgi Adı

en: LDIF Field
tr: LDIF Alanı

en: Attribute
tr: Ek Bilgi

en: Choose the LDIF field that will be renamed or selected for import in the list above. Reserved fields (marked with a tick in the "R" column), are automatically imported and cannot be renamed. A single click in the Select ("S") column will select the field for import with a tick. A single click anywhere in the row will select that field for rename in the input area below the list. A double click anywhere in the row will also select the field for import.
tr: Yukarıdaki listeden içe aktarmak için adı değiştirilecek ya da seçilecek LDIF alanını seçin. Ayrılmış alanlar ("R" sütununda kalın olarak işaretlenmiş) doğrudan içe aktarılır ve adı değiştirilemez. Seçim ("S") sütununa tek tıklama ile içe aktarılacak alan seçilecektir. Satırdaki herhangi bir yere tek tıklama listenin altındaki girdi alanında adı değirilecek alanı seçecektir. Satırdaki herhangi bir yere çift tıklama ayrıca içe aktarılacak alanı seçecektir.

en: The LDIF field can be renamed to the User Attribute name.
tr: LDIF alanı Kullanıcı Ek Bilgisi olarak yeniden adlandırılabilir.

en: Select for Import
tr: İçe Aktarmak için Seç

en: Select the LDIF field for import into the address book.
tr: Adres defterine aktarılacak LDIF alanını seçin.

en:  Modify
tr:  Düzenle

en: This button will update the list above with the data supplied.
tr: Bu düğme yukarıdaki listeyi sağlanan veriyle güncelleyecektir.

en: Records Imported:
tr: İçe Aktarılan Kayıtlar:

en: Import LDIF file into Address Book
tr: LDIF dosyasını Adres Defterine aktar

en: Proceed
tr: İlerle

en: Error importing MUTT file.
tr: MUTT dosyası içe aktarılırken hata oluştu.

en: Select MUTT File
tr: MUTT Dosyasını Seçin

en: Import MUTT file into Address Book
tr: MUTT dosyasını Adres Defterine aktar

en: Please select a file to import.
tr: Lütfen içe aktarılacak bir dosya seçin.

en: Error importing Pine file.
tr: Pine dosyasını içe aktarırken hata oluştu.

en: Select Pine File
tr: Pine Dosyası Seçin

en: Import Pine file into Address Book
tr: Pine dosyasını Adres Defterine aktar

en: Claws Mail needs network access in order to get mails.
tr: E-postaları almak için ağ erişimine ihtiyaç var.

en: %s failed
tr: %s başarısız oldu

en: Retrieving new messages
tr: Yeni iletiler alınıyor

en: Standby
tr: Bekle

en: Cancelled
tr: İptal edildi

en: Retrieving
tr: Alınıyor

en: Done (%d message (%s) received) | Done (%d messages (%s) received)
tr[0]: Tamamlandı (%d adet ileti (%s) alındı)

en: Done (no new messages)
tr: Tamamlandı (yeni ileti yok)

en: Connection failed
tr: Bağlantı başarısız

en: Auth failed
tr: Kimlik doğrulama başarısız

en: Locked
tr: Kilitli

en: Timeout
tr: Zaman aşımı

en: Finished (%d new message) | Finished (%d new messages)
tr[0]: Tamamlandı (%d adet yeni ileti)

en: Finished (no new messages)
tr: Tamamlandı (yeni ileti yok)

en: %s: Retrieving new messages
tr: %s: Yeni iletiler alınıyor

en: Account '%s': Connecting to POP3 server: %s:%d...
tr: '%s' hesabı: POP3 sunucusuna bağlanıyor: %s:%d...

en: Can't connect to POP3 server: %s:%d
tr: POP3 sunucusuna bağlanılamıyor: %s:%d

en: Can't connect to POP3 server: %s:%d
tr: POP3 sunucusuna bağlanılamıyor: %s:%d

en: Authenticating...
tr: Kimlik doğrulama yapılıyor...

en: Retrieving messages from %s (%s)...
tr: İletiler %s hesabından alınıyor (%s)...

en: Getting the number of new messages (STAT)...
tr: Yeni ileti sayısı alınıyor (STAT)...

en: Getting the number of new messages (LAST)...
tr: Yeni ileti sayısı alınıyor (LAST)...

en: Getting the number of new messages (UIDL)...
tr: Yeni ileti sayısı alınıyor (UIDL)...

en: Getting the size of messages (LIST)...
tr: İletilerin boyutları alınıyor (LIST)...

en: Quitting
tr: Çıkılıyor

en: Retrieving message (%d / %d) (%s / %s)
tr: İleti alınıyor (%d / %d) (%s / %s)

en: Retrieving (%d message (%s) received) | Retrieving (%d messages (%s) received)
tr[0]: Alınıyor (%d adet ileti (%s) alındı)

en: Connection to %s:%d failed.
tr: %s:%d bağlantısı başarısız oldu.

en: Error occurred while processing mail.
tr: E-posta işlenirken bir hata oluştu.

en: Error occurred while processing mail:
    %s
tr: E-posta işlenirken hata oluştu:
    %s

en: No disk space left.
tr: Yeterli disk alanı kalmadı.

en: Can't write file.
tr: Dosya yazılamıyor.

en: Socket error.
tr: soket hatası

en: Socket error on connection to %s:%d.
tr: %s:%d bağlantısında soket hatası meydana geldi.

en: Connection closed by the remote host.
tr: Bağlantı karşı taraftan kesildi.

en: Connection to %s:%d closed by the remote host.
tr: %s:%d bağlantısı karşı taraftan kesildi.

en: Mailbox is locked.
tr: Posta kutusu kilitli.

en: Mailbox is locked:
    %s
tr: Posta kutusu kilitli:
    %s

en: Authentication failed.
tr: Kimlik doğrulaması başarısız oldu.

en: Authentication failed:
    %s
tr: Kimlik doğrulaması başarısız oldu:
    %s

en: Session timed out. You may be able to recover by increasing the timeout value in Preferences/Other/Miscellaneous.
tr: Oturum zaman aşımına uğradı. Tercihler/Diğer/Muhtelif içindeki zaman aşımı süresini artırarak kurtarabilirsiniz.

en: Connection to %s:%d timed out.
tr: %s:%d bağlantısı zaman aşımına uğradı.

en: Incorporation cancelled
tr: Birleştirme iptal edildi

en: seconds
tr: saniye

en: minute | minutes
tr[0]: dakikada

en: hour | hours
tr[0]: saat

en: %s%sYou're working offline. Override for %d %s?
tr: %s%sÇevrim dışı çalışıyorsunuz. %d %s süre için geçersiz kıl?

en: %s%sYou're working offline. Override?
tr: %s%sÇevrim dışı çalışıyorsunuz. Geçersiz kıl?

en: On_ly once
tr: _Bir kereliğine

en: LDAP error (search): for attribute '%s': %d (%s)
tr: LDAP hatası (arama): '%s' ölçütü için: %d (%s)

en: LDAP error (modify): for DN '%s': %d (%s)
tr: LDAP hatası (düzenleme): DN '%s' için: %d (%s)

en: Some SN
tr: SN

en: LDAP error (rename): from '%s' to '%s': %d (%s)
tr: LDAP hatası (adlandırma): '%s' adından '%s' adına: %d (%s)

en: LDAP (search): successful
tr: LDAP (arama): başarılı

en: LDAP error (search): %d (%s)
tr: LDAP hatası (arama): %d (%s)

en: Nick Name
tr: Lakabı

en: File '%s' already exists.
    Can't create folder.
tr: %s dosyası zaten mevcut.
    Dizin oluşturulamıyor.

en: Configuration for %s found.
    Do you want to migrate this configuration?
tr: %s hesabı için ayarlar bunundu.
    Bu ayarları taşımak istiyor musunuz?

en: 
    
    Your Sylpheed filtering rules can be converted by a
    script available at %s.
tr: 
    
    Sylpheed süzme kurallarınız %s içinde bulunan bir
    betikle dönüştürülebilir.

en: Keep old configuration
tr: Eski ayarları koru

en: Keeping a backup will allow you to go back to an older version, but may take a while if you have cached IMAP or News data, and will take some extra room on your disk.
tr: Bir yedek bulundurmak daha eski bir sürüme dönmenizi sağlayacaktır fakat önbelleklenmiş IMAP ya da Haberler veriniz varsa bu işlem zaman alacak ve diskte daha fazla alan kapsayacaktır.

en: Migration of configuration
tr: Ayarların taşınması

en: Copying configuration... This may take a while...
tr: Ayarlar kopyalanıyor... Bu süreç zaman alabilir...

en: Migration failed!
tr: Taşıma başarısız oldu!

en: Migrating configuration...
tr: Ayarlar taşınıyor...

en: (or older)
tr: (ya da daha eski)

en: The following plugin failed to load. Check the Plugins configuration for more information:
    %s | The following plugins failed to load. Check the Plugins configuration for more information:
    %s
tr[0]: Eklentinin yüklenmesi başarısız oldu. Daha fazla bilgi için Eklenti ayarlarını denetleyin:
    %s

en: Claws Mail has detected a configured mailbox, but it is incomplete. It is possibly due to a failing IMAP account. Use "Rebuild folder tree" on the mailbox parent folder's context menu to try to fix it.
tr: Claws Mail ayarlanmış fakat tamamlanmamış bir posta kutusu buldu. Sorun muhtemelen hatalı bir IMAP hesabından kaynaklanıyor. Sorunu çözmek için posta kutusunun ana dizini üzerinde "Dizin ağacını yenden oluştur" seçeneğini kullanın.

en: Claws Mail has detected a configured mailbox, but could not load it. It is probably provided by an out-of-date external plugin. Please reinstall the plugin and try again.
tr: Claws Mail ayarlanmış bir posta kutusu buldu fakat posta kutusunu yükleyemedi. Posta kutusu muhtemelen güncelliğini yitirmiş haricî bir eklenti tarafından sağlanmakta. Lütfen eklentiyi tekrar yükleyip yeniden deneyin.

en: Missing filename
tr: Dosya adı yok

en: Cannot open filename for reading
tr: Dosya okumak için açılamıyor

en: Malformed header
tr: Bozuk üstbilgi

en: Duplicated 'To:' header
tr: Mükerrer 'Alıcı:' üstbilgisi

en: Missing required 'To:' header
tr: Gerekli olan 'Alıcı:' üstbilgisi yok

en: %s. Try -h or --help for usage.
tr: %s. Yardım için -h ya da --help deneyin

en: Missing file argument for option %s
tr: %s seçeneği için dosya değişkeni eksik

en: Missing or empty uri argument for option %s
tr: %s seçeneği için uri değişkeni eksik ya da boş

en: Missing uri argument for option %s
tr: %s seçeneği için uri değişkeni eksik

en: Missing at least one non-empty file argument for option %s
tr: %s seçeneği için boş olmayan en az bir tane dosya değişkeni girin

en: Missing folder, type and request arguments for option %s
tr: %s seçeneği için dizin, tür ve talep değişkenleri eksik

en: Missing type and request arguments for option %s
tr: %s seçeneği için tür ve talep değişkenleri eksik

en: Missing request argument for option %s
tr: %s seçeneği için talep değişkeni eksik

en: Usage: %s [OPTION]...
tr: Kullanım: %s [SEÇENEK]...

en:   --compose [address]    open composition window
tr:   --compose [adres]    posta yazma penceresini açar

en:   --compose-from-file file
                             open composition window with data from given file;
                             use - as file name for reading from standard input;
                             content format: headers first (To: required) until an
                             empty line, then mail body until end of file.
tr:   --compose-from-file dosya
                             posta yazma penceresini sağlanan veri ile aç;
                             standart girdiden okumak için dosya adı yerine - kullanın;
                             içerik biçimi: boş bir satıra kadar üstbilgiler girilir
                             (Alıcı: zorunlu), sonra satır sonuna kadar ileti gövdesi.

en:   --subscribe uri        subscribe to the given URI if possible
tr:   --subscribe uri        girilen URI adresine mümkünse abone olunur

en:   --attach file1 [file2]...
                             open composition window with specified files
                             attached
tr:   --attach dosya1 [dosya2]...
                             posta yazma penceresini belirtilen dosyaları
                             postaya iliştirilmiş halde açar

en:   --insert file1 [file2]...
                             open composition window with specified files
                             inserted
tr:   --insert dosya1 [dosya2]...
                             posta yazma penceresini belirtilen dosyaları
                             postaya eklenmiş halde açar

en:   --receive              receive new messages
tr:   --receive              yeni iletileri alır

en:   --receive-all          receive new messages of all accounts
tr:   --receive-all          tüm hesaplardaki yeni iletileri alır

en:   --cancel-receiving     cancel receiving of messages
tr:   --cancel-receiving     ileti alınımını iptal et

en:   --cancel-sending       cancel sending of messages
tr:   --cancel-sending       ileti gönderimini iptal et

en:   --search folder type request [recursive]
                             searches mail
                             folder ex.: "#mh/Mailbox/inbox" or "Mail"
                             type: s[ubject],f[rom],t[o],e[xtended],m[ixed] or g: tag
                             request: search string
                             recursive: false if arg. starts with 0, n, N, f or F
tr:   --search dizin tür terim [yinelenen]
                             postaları arar
                             dizin ör.: "#mh/Postakutusu/gelen" ya da "Posta"
                             tür: s[başlık],f[gönderen],t[alıcı],e[genişletilmiş],m[karışık] ya da g: etiket
                             terim: aranacak terim
                             yinelenen: değişken 0, n, N, f ya da F ile başlarsa yanlış

en:   --send                 send all queued messages
tr:   --send                 kuyruktaki tüm iletileri gönderir

en:   --status [folder]...   show the total number of messages
tr:   --status [dizin]...   toplam ileti sayısını göster

en:   --status-full [folder]...
                             show the status of each folder
tr:   --status-full [dizin]...
                             her dizinin durumunu göster

en:   --statistics           show session statistics
tr:   --statisstics           oturum istatistiklerini göster

en:   --reset-statistics     reset session statistics
tr:   --reset-statistics     oturum istatistiklerini sıfırla

en:   --select folder[/msg]  jump to the specified folder/message
                             folder is a folder id like 'folder/sub_folder', a file:// uri or an absolute path
tr:   --select dizin[/ileti] belirtilen dizin ya da iletiye gider
                             dizin, 'dizin/alt_dizin' gibi bir dizin id'si, bir file:// biçiminde uri ya da dizinin yolu

en:   --online               switch to online mode
tr:   --online               çevrimiçi moda geç

en:   --offline              switch to offline mode
tr:   --offline              çevrim dışı moda geç

en:   --exit --quit -q       exit Claws Mail
tr:   --exit --quit -q       Claws Mail'i kapat

en:   --debug -d             debug mode
tr:   --debug -d             hata ayıklama modu

en:   --toggle-debug         toggle debug mode
tr:   --toggle-debug          hata ayıklama modunu değiştir

en:   --help -h              display this help
tr:   --help -h              bu yardımı göster

en:   --version -v           output version information
tr:   --version -v           sürüm bilgisini yazdır

en:   --version-full -V      output version and built-in features information
tr:   --version-full -V      sürüm ve gömülü özelliklere dair bilgileri yazdır

en:   --config-dir           output configuration directory
tr:   --config-dir           ayar dizinini ekrana yazdır

en:   --alternate-config-dir directory
                             use specified configuration directory
tr:   --alternate-config-dir dizin
                             belirtilen ayar dizinini kullan

en:   --geometry -geometry [WxH][+X+Y]
                             set geometry for main window
tr:   --geometry -geometry [WxH][+X+Y]
                             ana pencere boyutunu ayarla

en: Missing directory argument for option %s
tr: %s seçeneği için dizin değişkeni eksik

en: Missing geometry argument for option %s
tr: %s seçeneği için geometri değişkeni eksik

en: Missing folder argument for option %s
tr: %s seçeneği için dizin değişkeni eksik

en: Unknown option %s
tr: Bilinmeyen seçenek %s

en: Processing (%s)...
tr: İşleniyor (%s)...

en: top level folder
tr: en üst dizin

en: Queued messages
tr: Kuyruktaki iletiler

en: Some unsent messages are queued. Exit now?
tr: Gönderilmemiş bazı iletiler kuyrukta bekliyor. Şimdi çıkılsın mı?

en: NetworkManager: network is online.
tr: NetworkManager: ağ devrede.

en: NetworkManager: network is offline.
tr: NetworkManager: ağ devre dışı.

en: _File
tr: _Dosya

en: _View
tr: _Görünüm

en: _Configuration
tr: _Yapılandırma

en: _Add mailbox
tr: _Posta kutusu ekle

en: Change mailbox order...
tr: Posta kutusu sırasını değiştir...

en: _Import mbox file...
tr: _Mbox dosyasını içe aktar...

en: _Export to mbox file...
tr: _Mbox olarak dışa aktar...

en: _Export selected to mbox file...
tr: _Seçileni mbox dosyasına aktar...

en: Empty all _Trash folders
tr: Tüm Çöp dizinlerini _boşalt

en: _Save email as...
tr: _E-postayı farklı kaydet...

en: _Save part as...
tr: _Bir bölümünü farklı kaydet...

en: Page setup...
tr: Sayfa düzeni...

en: _Print...
tr: _Yazdır....

en: Synchronise folders
tr: Dizinleri eşle

en: E_xit
tr: Çı_k

en: Select _thread
tr: Zİncirleme konu _seç

en: _Find in current message...
tr: _Mevcut ileti içinde bul...

en: _Quick search
tr: _Hızlı arama

en: Show or hi_de
tr: Göster ya da _sakla

en: _Toolbar
tr: _Araç çubuğu

en: Set displayed _columns
tr: Gösterilen _sütünları ayarla

en: In _folder list...
tr: _Dizin listesi içinde...

en: In _message list...
tr: İ_leti listesi içinde...

en: La_yout
tr: _Yerleşim

en: _Sort
tr: _Sırala

en: _Attract by subject
tr: _Başlığa göre çek

en: E_xpand all threads
tr: Zincirleme konuları _genişlet

en: Co_llapse all threads
tr: Zincirleme konuları _küçült

en: _Go to
tr: İletiye _git

en: _Previous message
tr: Ö_nceki ileti

en: _Next message
tr: _Sonraki ileti

en: P_revious unread message
tr: Ö_nceki okunmamış ileti

en: N_ext unread message
tr: _Sonraki okunmamış ileti

en: Previous ne_w message
tr: Önceki _yeni ileti

en: Ne_xt new message
tr: _Sonraki yeni ileti

en: Previous _marked message
tr: Önceki _işaretli ileti

en: Next m_arked message
tr: Sonraki _işaretli ileti

en: Previous _labeled message
tr: Önceki _etiketli ileti

en: Next la_beled message
tr: Sonraki _etiketli ileti

en: Previously opened message
tr: Önceki açılmış ileti

en: Next opened message
tr: Sonraki açılmış ileti

en: Parent message
tr: Ana ileti

en: Next unread _folder
tr: Sonraki okunmamış _dizin

en: F_older...
tr: D_izin

en: Next part
tr: Sonraki bölüm

en: Previous part
tr: Önckei bölüm

en: Message scroll
tr: İleti kaydırma

en: Previous line
tr: Önceki satır

en: Next line
tr: Sonraki satır

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Decode
tr: Çöz

en: Open in new _window
tr: Yeni _pencerede aç

en: Mess_age source
tr: İl_etinin kaynağı

en: Message part
tr: İleti bölümü

en: View as text
tr: Metin olarak görüntüle

en: Open
tr: _Aç

en: Open with...
tr: _Birlikte aç...

en: Quotes
tr: Alıntılar

en: _Update summary
tr: Özeti _güncelle

en: Recei_ve
tr: İleti _al

en: Get from _current account
tr: _Seçilmiş hesaptan al

en: Get from _all accounts
tr: _Tüm hesaplardan al

en: Cancel receivin_g
tr: _Almaktan vaz geç

en: _Send queued messages
tr: Kuyruktaki iletileri _gönder

en: Compose a_n email message
tr: Yeni _bir e-posta oluştur

en: Compose a news message
tr: Yeni bir haber oluştur

en: _Reply
tr: _Yanıtla

en: Repl_y to
tr: _Yanıtla

en: Mailing _list
tr: E-posta _listesi

en: Follow-up and reply to
tr: Takiben ve cevaben

en: _Forward
tr: _Yönlendir

en: For_ward as attachment
tr: Ek olarak _yönlendir

en: Redirec_t
tr: _Yeniden yönlendir

en: Mailing-_List
tr: E-posta-_Listesi

en: Post
tr: Posta

en: Help
tr: Yardım

en: Unsubscribe
tr: Abonelikten çık

en: View archive
tr: Arşivi göster

en: Contact owner
tr: Kişi listesi sahibi

en: M_ove...
tr: _Taşı...

en: _Copy...
tr: _Kopyala...

en: Move to _trash
tr: Çöpe _taşı

en: _Delete...
tr: _Sil...

en: Move thread to tr_ash
tr: Zincirleme konuyu çöpe t_aşı

en: Delete t_hread
tr: Zincirleme konuyu _sil

en: Cancel a news message
tr: Haber iletisini iptal et

en: _Mark
tr: İşa_retle

en: _Unmark
tr: İşareti _kaldır

en: Mark as rea_d
tr: _Okunmuş olarak işaretle

en: Mark as unr_ead
tr: _Okunmamış olarak işaretle

en: Mark all read in folder
tr: Dizindekileri okunmuş olarak işaretle

en: Mark all unread in folder
tr: Dizindekileri okunmamış olarak işaretle

en: Ignore thread
tr: Zincirleme konuyu dikkate alma

en: Unignore thread
tr: Zincirleme konuyu dikkate al

en: Watch thread
tr: Zincirleme konuyu takip et

en: Unwatch thread
tr: Zincirleme konu takibini kaldır

en: Mark as _spam
tr: İstenmeyen olarak işaretle

en: Mark as _ham
tr: Zararsız olarak işaretle

en: Lock
tr: Kilitle

en: Unlock
tr: Kilidi aç

en: Color la_bel
tr: Renk _etiketi

en: Ta_gs
tr: Etiketler

en: Re-_edit
tr: Yeniden _düzenle

en: Check signature
tr: İmzayı denetle

en: Add sender to address boo_k
tr: Göndereni adres _defterine ekle

en: C_ollect addresses
tr: Adresleri topla

en: From current _folder...
tr: Mevcut _dizinden...

en: From selected _messages...
tr: Seçilmiş _iletilerden...

en: _Filter all messages in folder
tr: Dizindeki tüm iletileri _süz

en: Filter _selected messages
tr: _Seçilen iletileri süz

en: Run folder pr_ocessing rules
tr: Dizin işleme kurallarını yürüt

en: _Create filter rule
tr: Süzgeç kuralı _oluştur

en: _Automatically
tr: _Otomatik olarak

en: By _From
tr: _Gönderene göre

en: By _To
tr: _Alıcıya göre

en: By _Subject
tr: _Başlığa göre

en: By S_ender
tr: Gön_derene Göre

en: Create processing rule
tr: İşleme kuralı oluştur

en: List _URLs...
tr: _URL'leri listele...

en: Ch_eck for new messages in all folders
tr: Tüm dizinlerde yeni ileti olup olmadığına _bak

en: Delete du_plicated messages
tr: Mükerrer iletileri sil

en: In selected folder
tr: Seçilen dizinde

en: In all folders
tr: Tüm dizinler

en: E_xecute
tr: Çalış_tır

en: Exp_unge
tr: _Sil

en: TLS cer_tificates
tr: TLS ser_tifikaları

en: Filtering Lo_g
tr: Süzme Ka_yıtları

en: Network _Log
tr: Ağ K_ayıtları

en: Debug _Log
tr: Debug _Kaydı

en: _Forget all session passwords
tr: Tüm oturum şifrelerini _unut

en: Forget _primary passphrase
tr: A_na şifreyi unut

en: C_hange current account
tr: Kullanılan hesabı _değiştir

en: _Preferences for current account...
tr: Kullanılan hesap için tercihler...

en: Create _new account...
tr: _Yeni hesap oluştur...

en: _Edit accounts...
tr: Hesapları _düzenle...

en: P_references...
tr: _Tercihler...

en: Pre-pr_ocessing...
tr: Ön _işlem...

en: Post-pro_cessing...
tr: Son _işlem...

en: _Filtering...
tr: _Süzme...

en: _Templates...
tr: Şab_lonlar...

en: _Actions...
tr: _Eylemler...

en: Tag_s...
tr: _Etiketler...

en: Plu_gins...
tr: _Eklentiler...

en: _Manual
tr: _Kullanım kılavuzu

en: _Online User-contributed FAQ
tr: Çevrimiçi _SSS

en: Icon _Legend
tr: Simge _Açıklamaları

en: Set as default client
tr: Öntanımlı istemci olarak ata

en: Offline _mode
tr: Çevrimdışı _mod

en: Men_ubar
tr: _Menü çubuğu

en: _Message view
tr: _Posta içeriği

en: Status _bar
tr: _Durum çubuğu

en: Column headers
tr: Sütun başlıkları

en: Th_read view
tr: _Zİncirleme konuları göster

en: Hide read threads
tr: Okunmuş zincirleme konuları gizle

en: _Hide read messages
tr: Okunmuş iletileri _gizle

en: Hide deleted messages
tr: Silinen iletileri gizle

en: _Fullscreen
tr: _Tam ekran

en: Show all _headers
tr: Tüm üst_bilgileri göster

en: _Collapse all
tr: _Hepsini gizle

en: Collapse from level _2
tr: İkinci seviyeyi _gizle

en: Collapse from level _3
tr: Üçüncü seviyeyi _gizle

en: Text _below icons
tr: Simge _altında metin

en: Text be_side icons
tr: Simge _yanında metin

en: _Icons only
tr: Sadece _simge

en: _Text only
tr: Sadece _metin

en: _Standard
tr: _Standart

en: _Three columns
tr: Üçlü _sütun

en: _Wide message
tr: İleti bölümünü _genişlet

en: W_ide message list
tr: İleti listesini _genişlet

en: S_mall screen
tr: Küçük _ekran

en: By _number
tr: _Numaraya göre

en: By s_ize
tr: _Boyuta göre

en: By _date
tr: _Tarihe göre

en: By thread date
tr: Zincirleme konu tarihine göre

en: By s_ubject
tr: Başlığa göre

en: By _color label
tr: _Renk etiketine göre

en: By tag
tr: Etikete göre

en: By _mark
tr: İşaret_e göre

en: By _status
tr: _Duruma göre

en: By a_ttachment
tr: _Eke göre

en: By score
tr: Öneme göre

en: By locked
tr: Kilide göre

en: D_on't sort
tr: Tasnif _etme

en: Ascending
tr: Artan sırada

en: Descending
tr: Azalan sırada

en: _Auto detect
tr: _Otomatik sapta

en: Modify tags...
tr: Etiketleri düzenle...

en: Some error(s) happened. Click here to view log.
tr: Bazı hatalar meydana geldi. Kaydı görmek için buraya tıklayın.

en: You are online. Click the icon to go offline
tr: Çevrimiçisiniz. Çevrimdışı olmak için simgeye tıklayın

en: You are offline. Click the icon to go online
tr: Çevrimdışısınız. Çevrimiçi olmak için simgeye tıkla

en: Select account
tr: Hesap seç

en: Network log
tr: Ağ kaydı

en: Filtering/Processing debug log
tr: Süzme/İşlem debug kaydı

en: filtering log enabled
tr: Süzme kaydı açık

en: filtering log disabled
tr: Süzme kaydı kapalı

en: Untitled
tr: Başlıksız

en: none
tr: hiçbiri

en: Delete all messages in trash folders?
tr: Çöp dizinlerindeki tüm iletiler silinsin mi?

en: Don't quit
tr: Çıkma

en: Add mailbox
tr: Posta kutusu ekle

en: Input the location of the mailbox.
    The location can be either the full path or relative to the 
    home directory.
    If the location of an existing mailbox is specified, it will be
    scanned automatically.
tr: mailbox kutusunun konumunu girin.
    Gireceğiniz konum, tam yol ya da ev dizinine nispeten bir konum olabilir.
    Mevcut bir mailbox belirtildiyse, doğrudan
    taranacaktır.

en: The mailbox '%s' already exists.
tr: `%s' e-posta kutusu zaten var.

en: Mailbox
tr: Posta kutusu

en: Creation of the mailbox failed.
    Maybe some files already exist, or you don't have the permission to write there.
tr: Posta kutusu oluşturulurken hata oluştu.
    Bazı dosyalar zaten mevcut olabilir ya da buraya yazma izniniz olmayabilir.

en: No posting allowed
tr: Posta göndermeye izin yok

en: Mbox import has failed.
tr: Mbox içe aktarılamadı.

en: Export to mbox has failed.
tr: Mbox'a aktarılamadı.

en: Exit
tr: Çık

en: Exit Claws Mail?
tr: Claws Mail'i kapat?

en: _Quit
tr: Çı_k

en: Folder synchronisation
tr: Dizin eşleştirme

en: Do you want to synchronise your folders now?
tr: Dizinleri şimdi eşleştirmek istiyor musunuz?

en: _Synchronise
tr: _Eşleştir

en: Deleting duplicated messages...
tr: Mükerrer iletiler siliniyor...

en: No duplicate message found in selected folder.
tr: Seçilen dizinde mükerrer ileti bulunamadı.

en: Deleted %d duplicate message in selected folder.
     | Deleted %d duplicate messages in selected folder.
tr[0]: Seçilen dizinde %d adet mükerrer ileti silindi.

en: Marked %d duplicate message for deletion in selected folder.
     | Marked %d duplicate messages for deletion in selected folder.
tr[0]: Seçilen dizinde %d adet mükerrer ileti işaretlendi.

en: Deleting duplicated messages in all folders...
tr: Tüm dizinlerdeki mükerrer iletiler siliniyor...

en: Deleted %d duplicate message in %d folders.
     | Deleted %d duplicate messages in %d folders.
tr[0]: %d adet dizindeki %d adet mükerrer ileti silindi.

en: No duplicate message found in %d folders.
tr: %d adet dizinde mükerrer ileti bulunamadı.

en: Select folder to go to
tr: Gidilecek dizini seçin

en: Processing rules to apply before folder rules
tr: Dizin kurallarından önce uygulanacak işlem kuralları

en: Processing rules to apply after folder rules
tr: Dizin kurallarından sonra uygulanacak işlem kuralları

en: Filtering configuration
tr: Süzme ayarları

en: Can not register as default client: impossible to get executable path.
tr: Öntanımlı istemci olarak atanamıyor: ikiliğin konumu elde edilemiyor

en: Claws Mail has been registered as default client.
tr: Claws Mail öntanımlı istemci olarak atandı.

en: Can not register as default client: impossible to write to the registry.
tr: Öntanımlı istemci olarak atanamıyor: kayıt defterine yazmak olanaksız.

en: Scanning folder %s%c%s...
tr: %s%c%s dizini taranıyor...

en: Forgotten %d password in %d accounts.
     | Forgotten %d passwords in %d accounts.
tr[0]: %d adet hesapta %d adet unutulmuş şifre.

en: %s header
tr: %s üstbilgi

en: header
tr: üstbilgi

en: header line
tr: üstbilgi satırı

en: body line
tr: gövde satırı

en: tag
tr: etiket

en: Case sensitive
tr: Büyük/küçük harf duyarlı

en: Case insensitive
tr: Büyük/küçük harf duyarlı değil

en: checking if message matches [ %s ]
tr: İletinin eşleşip eşleşmediğine bakılıyor [ %s ]

en: message matches
tr: ileti eşleşiyor

en: message does not match
tr: ileti eşleşmiyor

en: (none)
tr: (hiç biri)

en: Could not stat mbox file:
    %s
tr: mbox dosyasının durumu alınamadı:
    %s

en: Could not open mbox file:
    %s
tr: mbox dosyası açılamadı:
    %s

en: Importing from mbox... (%ld MB imported) | Importing from mbox... (%ld MB imported)
tr[0]: mbox'dan içe aktarılıyor...(%ld MB aktarıldı)

en: Overwrite mbox file
tr: mbox dosyasının üzerine yaz

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
tr: Bu dosya zaten var. Üzerine yazmak istiyor musunuz?

en: Overwrite
tr: Üzerine yaz

en: Could not create mbox file:
    %s
tr: mbox dosyası oluşturulamadı:
    %s

en: Exporting to mbox...
tr: mbox olarak dışa aktarılıyor...

en: Find in current message
tr: Mevcut iletinin içinde bul

en: Find text:
tr: Metni bul:

en: Search failed
tr: Aramada hata oluştu

en: Search string not found.
tr: Aranan dizi bulunamadı.

en: Beginning of message reached; continue from end?
tr: İletinin başına ulaşıldı, sonundan başlansın mı?

en: End of message reached; continue from beginning?
tr: İletinin sonuna ulaşıldı, başından başlansın mı?

en: Search finished
tr: Arama tamamlandı

en: Previous opened message
tr: Önceki açılmış ileti

en: Compose _new message
tr: Yeni ileti _oluştur

en: Claws Mail - Message View
tr: Claws Mail - Posta İçeriği

en: <No Return-Path found>
tr: <Geri-Bildirim-Adresi bulunamadı>

en: The notification address to which the return receipt is
    to be sent does not correspond to the return path:
    Notification address: %s
    Return path: %s
    It is advised to not send the return receipt.
tr: Okundu bilgisinin gönderileceği adres, geri bildirim yolu
    için tanımlanan adresle uyuşmuyor:
    Okundu bilgisi adresi: %s
    Ger bildirim adresi: %s
    Okundu bilgisini göndermemeniz tavsiye edilir.

en: _Don't Send
tr: _Gönderme

en: Fetching message (%s)...
tr: İleti (%s) alınıyor...

en: Couldn't decrypt: %s
tr: Şifre çözülemedi: %s

en: Message doesn't conform to MIME standard. It may render wrongly.
tr: İleti MIME standartlarına uymuyor. Yanlış yorumlanabilir.

en: Show all %s.
tr: %s tümünü göster.

en: Only the first megabyte of text is shown.
tr: Metnin sadece ilk megabiti gösterilir.

en: You got a return receipt for this message: it has been displayed by the recipient.
tr: Bu ileti için okundu bilgisi aldınız : ileti alıcı tarafından okundu.

en: You asked for a return receipt in this message.
tr: Bu iletide okundu bilgisi istediniz.

en: This message asks for a return receipt.
tr: Bu ileti okundu bilgisi istemekte.

en: Send receipt
tr: Bilgiyi gönder

en: This message has been partially retrieved,
    and has been deleted from the server.
tr: Bu ileti kısmen alındı,
    ve ileti sunucudan silindi.

en: This message has been partially retrieved;
    it is %s.
tr: Bu ileti kısmen alındı; alınan
    kısım %s.

en: Mark for download
tr: İndirmek için işaretle

en: Mark for deletion
tr: Silmek için işaretle

en: This message has been partially retrieved;
    it is %s and will be downloaded.
tr: Bu ileti kısmen alındı; alınan
    kısım %s ve indirilecek.

en: Unmark
tr: İşareti kaldır

en: This message has been partially retrieved;
    it is %s and will be deleted.
tr: Bu ileti kısmen alındı; alınan
    kısım %s ve silinecek.

[ctx: '%s' stands for 'To' then 'Cc']
en: This message is asking for a return receipt notification
    but according to its '%s' and '%s' headers it was not
    officially addressed to you.
    It is advised to not send the return receipt.
tr: Bu ileti okundu bilgisi gönderilmesini istemekte fakat
    '%s' ve '%s' üstbilgilerine göre ileti doğrudan
    size gönderilmemiş.
    Okundu bilgisini göndermemeniz tavsiye edilir.

en: Return Receipt Notification
tr: Okundu Bilgisi Uyarısı

en: _Send Notification
tr: Uyarı _Gönder

en: More than one of your accounts uses the address that this message was sent to.
    Please choose which account you want to use for sending the receipt notification:
tr: Hesaplarınızdan bir kaçı bu iletinin gönderildiği adresi kullanıyor.
    Lütfen okundu bilgisini göndermek için hangi hesabı kullanacağınızı seçin:

en: Cannot print: the message doesn't contain text.
tr: Yazdırılamıyor: ileti metin barındırmıyor.

en: 
      There are no messages in this folder
tr: 
      Bu dizinde ileti yok

en: 
      Message has been deleted
tr: 
      İleti silindi

en: 
      Message has been deleted or moved to another folder
tr: 
      İleti silindi ya da başka bir dizine taşındı

en: An error happened while learning.
tr: Öğrenirken bir sorun meydana geldi.

en: Moving messages...
tr: İletiler taşınıyor...

en: Deleting messages...
tr: İletiler siliniyor...

en: Remove _mailbox...
tr: Posta _kutusunu kaldır...

en: Can't remove the folder '%s'
    
    %s.
tr: '%s' dizini kaldırılamıyor.
    
    %s.

en: Really remove the mailbox '%s'?
    (The messages are NOT deleted from the disk)
tr: '%s' posta kutusu kaldırılsın mı?
    (İletiler diskten silinmez)

en: Remove mailbox
tr: Posta kutusunu kaldır

en: _Open
tr: _Aç

en: Open _with...
tr: _Birlikte aç...

en: Copy
tr: Kopyala

en: Send to...
tr: Gönder...

en: _Display as text
tr: _Metin olarak görüntüle

en: _Save as...
tr: _Farklı kaydet...

en: Save _all...
tr: _Hepsini kaydet...

en: Save all attachments...
tr: Tüm ekleri kaydet...

en: MIME Type
tr: Mime Türü

en: View full information
tr: Tüm bilgileri göster

en: Check again
tr: Tekrar denetle

en: %s Click the icon to check it.
tr: %s Denetlemek için simgeye tıklayın.

en: %s Click the icon or hit '%s' to check it.
tr: %s Denetlemek için simgeye tıklayın ya da '%s' tuşuna basın.

en: Timeout checking the signature. Click the icon to try again.
tr: İmza denetimi zaman aşımına uğradı. Tekrar denemek için simgeye tıklayın.

en: Timeout checking the signature. Click the icon or hit '%s' to try again.
tr: İmza denetimi zaman aşımına uğradı. Tekrar denemek için simgeye tıklayın ya da '%s' tuşuna basın.

en: Error checking the signature. Click the icon to try again.
tr: İmza denetimi başarısız. Tekrar denemek için simgeye tıklayın.

en: Error checking the signature. Click the icon or hit '%s' to try again.
tr: İmza denetimi başarısız. Tekrar etmek için simgeye tıklayın ya da '%s' tuşuna basın.

en: Checking signature...
tr: İmza denetleniyor...

en: Go back to email
tr: E-postaya geri dön

en: Couldn't save the part of multipart message: %s
tr: Çok bölümlü iletinin bir bölümü kaydedilemedi: %s

en: Overwrite existing file '%s'?
tr: '%s' dosyasının üzerine yazılsın mı?

en: An error has occurred while saving message part %d. Do you want to cancel saving or ignore error and continue?
tr: İleti bölümü %d kaydedilirken bir hata meydana geldi. İşlemi sonlandır ya da hatayı atlayıp devam et?

en: Error saving message part
tr: İleti bölümü kaydedilirken hata

en: Ignore
tr: Dikkate alma

en: Ignore all
tr: Hiçbirini dikkate alma

en: %d file saved successfully. | %d files saved successfully.
tr[0]: %d adet dosya başarıyla kaydedildi.

en: %d file saved successfully | %d files saved successfully
tr[0]: %d adet dosya başarıyla kaydedildi.

en: %s, %d file failed. | %s, %d files failed.
tr[0]: %s, %d adet dosya kaydedilemedi.

en: Select destination folder
tr: Hedef dizini seç

en: '%s' is not a directory.
tr: '%s' bir dizin değil.

en: Save as
tr: Farklı kaydet

en: Open with
tr: Birlikte aç

en: Enter the command-line to open file:
    ('%s' will be replaced with file name)
tr: Dosyayı açmak için komut satırını aç:
    ('%s' dosya adıyla değiştirilecek)

en: Could not convert attachment name to UTF-16:
    
    %s
tr: Ekin adı UTF-16'ya dönüştürülemedi:
    
    %s

en: Execute untrusted binary?
tr: Güvenilmeyen ikilik çalıştırılsın mı?

en: This attachment is an executable file. Executing untrusted binaries is dangerous and could compromise your computer.
    
    Do you want to run this file?
tr: Bu ek çalıştırılabilir bir dosyadır. Güvenilmeyen ikilikleri çalıştırmak tehlikelidir ve bilgisayarınızda açığa neden olabilir.
    
    Bu dosyayı çalıştırmak istiyor musunuz?

en: Run binary
tr: İkiliği çalıştır

en: Type:
tr: Tür:

en: Size:
tr: Boyut:

en: Description:
tr: Tanım:

en: NNTP connection to %s:%d has been disconnected.
tr: %s:%d sunucusuna yapılmış NNTP bağlantısı koptu.

en: Account '%s': Connecting to NNTP server: %s:%d...
tr: '%s' hesabı: NNTP sunucusuna bağlanılıyor: %s:%d...

en: Error logging in to %s:%d...
tr: %s:%d sunusuna oturum açmada sorun...

en: Libetpan does not support return code 480 so for now we choose to continue
tr: Libetpan 480 geri dönüş kodunu desteklemediğinden devam etmeyi seçtik

en: Mode reader failed, continuing nevertheless
tr: Mod okuyucu başarısız oldu, yine de devam ediliyor

en: Error creating session with %s:%d
tr: %s:%d ile oturum oluşturmada sorun

en: Error authenticating to %s:%d...
tr: %s:%d kimlik doğrulama hatası...

en: Claws Mail needs network access in order to access the News server.
tr: Haberler sunucusuna erişmek için Claws Mail'in ağ erişimine ihtiyacı var.

en: couldn't select group: %s
tr: grup seçilemedi: %s

en: couldn't set group: %s
tr: grup ayarlanamadı: %s

en: invalid article range: %d - %d
tr: geçersiz makale aralığı: %d - %d

en: couldn't get xhdr
tr: xhdr alınamadı

en: getting xover %d - %d in %s...
tr: xover alınıyor %d - %d içeren %s...

en: couldn't get xover
tr: xover alınamadı

en: invalid xover line
tr: geçersiz xover satırı

en: You have one or more News accounts defined. However this version of Claws Mail has been built without News support; your News accounts are disabled.
    
    You probably need to install libetpan and recompile Claws Mail.
tr: Bir ya da daha fazla Haber hesabı tanımladınız. Lâkin Claws Mail'in bu sürümü Haber desteğine sahip değil; Haber hesab(lar)ınız etkisiz kılındı.
    
    Muhtemelen libetpan'ı kurup Claws Mail'i yeniden derlemelisiniz.

en: _Subscribe to newsgroup...
tr: Haber grubuna _abone ol...

en: _Unsubscribe newsgroup
tr: Haber grubu _aboneliğinden ayrıl

en: Really unsubscribe newsgroup '%s'?
tr: '%s' haber gurubu aboneliğinden çıkılsın mı?

en: Unsubscribe newsgroup
tr: Haber grubu aboneliğinden çık

en: Rename newsgroup folder
tr: Haber grubu dizinini yeniden adlandır

en: OAuth2 missing authorization code
tr: OAuth2 kimlik doğrulama kodu eksik

en: OAuth2 connection error
tr: OAuth2 bağlantısında hata

en: OAuth2 TLS connection error
tr: OAuth2 TLS bağlantısında hata

en: OAuth2 access token obtained
tr: OAuth2 erişim bilgileri alındı

en: OAuth2 access token not obtained
tr: OAuth2 erişim bilgileri alınmadı

en: OAuth2 refresh token obtained
tr: OAuth2 yenileme bilgisi alındı

en: OAuth2 refresh token not obtained
tr: OAuth2 yenileme bilgisi alınmadı

en: OAuth2 replacement refresh token provided
tr: OAuth2 yedek yenileme bilgisi sağlandı

en: OAuth2 replacement refresh token not provided
tr: OAuth2 yedek yenileme bilgisi sağlanmadı

en: OAuth2 socket write error
tr: OAuth2 soket yazma hatası

en: OAuth2 socket timeout error
tr: OAuth2 soket zaman aşım hatası

en: OAuth2 access token still fresh
tr: OAuth2 erişim bilgisi hâlâ taze

en: OAuth2 obtaining access token using refresh token
tr: OAuth2 erişim bilgisini yenileyerek elde ediyor

en: OAuth2 trying for fresh access token with authorization code
tr: OAuth2 kimlik koduyla yeni bir erişim bilgisini deniyor

en: OAuth2 access and refresh token updated
tr: OAuth2 erişim ve yenileme bilgisi güncellendi

en: OAuth2 original: %s
tr: OAuth2 aslı: %s

en: OAuth2 encoded: %s
tr: OAuth2 şifreli: %s

en: OAuth2 decoded: %s
tr: OAuth2 çözümlenmiş: %s

en: Input primary passphrase
tr: Ana şifreyi girin

en: Incorrect primary passphrase.
tr: Yanlış ana şifre.

en: New passphrases do not match, try again.
tr: Yeni şifre eşleşmedi, tekrar deneyin.

en: Incorrect old primary passphrase entered, try again.
tr: Eski ana şifreyi yanlış girdiniz, yeniden deneyin.

en: Changing primary passphrase
tr: Ana şifre değiştiriliyor

en: If a primary passphrase is currently active, it
    needs to be entered.
tr: Hâli hazırda bir ana şifre mevcutsa, şifrenin
    girilmesi gerekiyor.

en: Old passphrase:
tr: Eski şifre

en: New passphrase:
tr: Yeni şifre

en: Confirm passphrase:
tr: Şifreyi doğrula

en: Acpi Notifier
tr: ACPI Bildirimi

en: Make sure that the kernel module 'acerhk' is loaded.
    You can get it from http://www.cakey.de/acerhk/
tr: 'acerhk' çekirdek sürücüsünün yüklü olduğundan emin olun.
    http://www.cakey.de/acerhk/ adresinden temin edebilirsiniz.

en: Make sure that the kernel module 'acer_acpi' is loaded.
    You can get it from http://code.google.com/p/aceracpi/
tr: 'acer_acpi' çekirdek sürücüsünün yüklü olduğundan emin olun.
    http://code.google.com/p/aceracpi/ adresinden temin edebilirsiniz.

en: Make sure that the kernel module 'asus_laptop' is loaded.
tr: 'asus_laptop' çekirdek sürücüsünün yüklü olduğundan emin olun.

en: Make sure that the kernel module 'asus_acpi' is loaded.
tr: 'asus_acpi' çekirdek sürücüsünün yüklü olduğundan emin olun.

en: Make sure that the kernel module 'ibm_acpi' is loaded.
tr: 'ibm_acpi' çekirdek sürücüsünün yüklü olduğundan emin olun.

en: Make sure that you have apanelc installed.
    You can get it from http://apanel.sourceforge.net/
tr: apanelc yazılımının yüklü olduğundan emin olun.
    http://apanel.sourceforge.net/ adresinden temin edebilirsiniz.

en: Control file doesn't exist.
tr: Denetim dosyası mevcut değil.

en:  : no new or unread mail
tr:  : yeni ya da okunmamış e-posta yok

en:  : unread mail
tr:  : okunmamış e-posta

en:  : new mail
tr:  : yeni e-posta

en: off
tr: kapalı

en: blinking
tr: yanıp sönme

en: on
tr: açık

en: ACPI type:
tr: ACPI türü:

en: ACPI file:
tr: ACPI dosyası:

en: values - On:
tr: değerler - Açık:

en:  - Off:
tr:  - Kapalı:

en: Blink when user interaction is required
tr: Kullanıcı girdisi gerektiğinde yanıp sönsün

en: This plugin handles various ACPI mail LEDs.
tr: Bu eklenti çeşitli ACPI e-posta LED'lerini yönetmektir

en: Laptop LED
tr: Dizüstü LED

en: Failed to register check before send hook
tr: Gönderme kancasından önce denetleme kancasının kaydı yapılamadı

en: Keeps all recipient addresses in an addressbook folder.
tr: Tüm alıcı adreslerini bir adres defteri dizininde tutar.

en: Address Keeper
tr: Rehber

en: Address book location
tr: Adres defteri yolu

en: Keep to folder
tr: Dizinde tut

en: Address book path where addresses are kept
tr: Adreslerin kaydedildiği adres defterinin yolu

en: Select...
tr: Seç...

en: Fields to keep addresses from
tr: Adreslerin alınacağı üstbilgiler

[ctx: address keeper: %s stands for a header name]
en: Keep addresses which appear in '%s' headers
tr: '%s' üstbilgisinde bulunan adresleri tut

en: Exclude addresses matching the following regular expressions (one per line)
tr: Aşağıdaki düzenli ifadelerle eşleşen adresleri hariç tut (satır başına bir)

en: Mail Archiver
tr: Posta Arşivleyici

en: Create Archive...
tr: Yedek Oluştur....

en: This plugin adds archiving features to Claws Mail.
    
    It enables you to select a mail folder that you want to be archived, and then choose a name, format and location for the archive. Subfolders can be included and MD5 checksums can be added for each file in the archive. Several archiving options are also available.
    
    The archive can be stored as:
    %s
    The archive can be compressed using:
    %s
    The archives can be restored with any standard tool that supports the chosen format and compression.
    
    The supported folder types are MH, IMAP, RSSyl and vCalendar.
    
    To activate the archiving feature go to /Tools/Create Archive
    
    Default options can be set in /Configuration/Preferences/Plugins/Mail Archiver
tr: Bu eklenti Claws Mail'e yedekleme özellikleri sağlamakta.
    
    Yedeklenmesini istediğiniz bir e-posta dizinini seçtikten sonra, bir isim, arşiv türü ve yedeğin kaydedileceği yeri seçebilirsiniz. Altdizinlerin içerilmesinin yanı sıra yedekteki tüm dosyalar için MD5 bütünlüğü de eklenebilir. Daha başka yedekleme özellikleri de bulunmakta.
    
    Yedek, aşağıdaki türlerde kaydedilebilir:
    %s
    Yedek, aşağıdaki biçimde sıkıştırılabilir:
    %s
    Yedek, seçilen tür ve sıkıştırma biçimini destekleyen herhangi bir standart araçla açılabilir.
    
    Desteklenen dosya türleri MH, IMAP, RSSyl ve vCalendar'dır.
    
    Yedekleme özelliğini açmak için /Araçlar/Yedek Oluştur yolunu kullanın
    
    Öntanımlı ayarlar /Yapılandırma/Tercihler/Eklentiler/Posta Arşivleyici ile atanabilir

en: Archiver
tr: Arşivleyici

en: Archiving
tr: Yedekleniyor

en: Press Cancel button to stop archiving
tr: Yedeklemeyi durdurmak için iptale basın

en: Archiving:
tr: Yedekleniyor:

en: Some uninitialized data prevents from starting
    the archiving process:
    %s%s
tr: Bazı seçilmemiş veriler yedekleme işleminin
    başlamasını önlüyor:
    %s%s

en: 
    - the folder to archive is not set
tr: 
    - yedeklenecek dizin seçilmedi

en: 
    - the name for archive is not set
tr: 
    - yedek için bir isim girilmedi

en: %s: Exists. Continue anyway?
tr: %s: mevcut. Yine de devam edilsin mi?

en: %s: Is a link. Cannot continue
tr: %s: bir bağlantı. Devam etmek mümkün değil

en: %s: Is a directory. Cannot continue
tr: %s: bir dizin. Devam etmek mümkün değil

en: %s: Missing permissions. Cannot continue
tr: %s: Yetersiz izin. Devam etmek mümkün değil

en: %s: Unknown error. Cannot continue
tr: %s: Bilinmeyen hata. Devam etmek mümkün değil

en: Creating archive
tr: Yedek oluşturuluyor

en: Not a valid file name:
    %s.
tr: Geçerli bir dosya adı değil:
    %s.

en: Not a valid Claws Mail folder:
    %s.
tr: Geçerli bir Claws Mail dizini değil:
    %s.

en: Adding files in folder failed
    Files in folder: %d
    Files in list:   %d
    
    Continue anyway?
tr: Dizine dosya eklenemiyor
    Dizindeki dosyalar: %d
    Listedeki dosyalar: %d
    
    Yine de devam et?

en: Archive creation error:
    %s
tr: Arşiv oluşturma hatası:
    %s

en: Archive result
tr: Yedekleme sonucu

en: Values
tr: Değerler

en: Archive
tr: Yedek

en: Archive format
tr: Yedek türü

en: Compression method
tr: Sıkıştırma yöntemi

en: Number of files
tr: Dosya adedi

en: Archive Size
tr: Yedek Boyutu

en: Folder Size
tr: Dizin Boyutu

en: Compression level
tr: Sıkıştırma düzeyi

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: MD5 checksum
tr: MD5 bütünlüğü

en: Descriptive names
tr: Açıklayıcı adlar

en: Delete selected files
tr: Seçilen dosyaları sil

en: Select mails before
tr: Önce e-postaları seç

en: Select folder to archive
tr: Yedeklenecek dizini seçin

en: Select file name for archive [suffix should reflect archive like .tgz]
tr: Yedek için dosya adını seçin [dosya uzantısı .tgz gibi yedekleme türünü belirtmeli]

en: %ld of %ld
tr: %ld / %ld

en: Create Archive
tr: Yedek Oluştur

en: Enter Archiver arguments
tr: Yedek değişkenlerini gir

en: Folder to archive
tr: Yedeklenecek dizin

en: Folder which is the root of the archive
tr: Yedeğin kök dizini

en: Click this button to select a folder which is to be root of the archive
tr: Yedeğin kök dizini olacak dizini seçmek için bu düğmeye tıklayın

en: Name for archive
tr: Yedeğin adı

en: Archive location and name
tr: Yedek konumu ve adı

en: _Select
tr: _Seç

en: Click this button to select a name and location for the archive
tr: Yedek için bir ad ve konum seçmek için bu düğmeye tıklayın.

en: Choose compression
tr: Sıkıştırma metodunu seç

en: Choose this option to use %s compression for the archive
tr: Yedeği %s olarak sıkıştırmak için bu seçeneği seçin

en: Choose format
tr: Türü seç

en: Choose this to use %s as format for the archive
tr: Yedek türü olarak %s kullanmak için bu seçeneği seçin

en: Miscellaneous options
tr: Diğer seçenekler

en: _Recursive
tr: _Alt Dizinler

en: Choose this option to include subfolders in the archive
tr: Altdizinlerin de yedeklenmesi için bu seçeneği seçin

en: Choose this option to add MD5 checksums for each file in the archive.
    Be aware though, that this dramatically increases the time it
    will take to create the archive
tr: Yedekteki her bir dosyaya MD5 değeri eklemek için bu seçeneği
    seçin. Bu seçenek yedek oluşturma süresini oldukça
    artıracaktır

en: R_ename
tr: Yeniden _adlandır

en: Choose this option to use descriptive names for each file in the archive.
    The naming scheme: date_from@to@subject.
    Names will be truncated to max 96 characters
tr: Bu seçenek yedekteki her bir dosya için açıklayıcı isimler kullanılmasını sağlar.
    İsimlendirme şekli: tarih_gönderen@alıcı@başlık.
    İsimler azamî 96 karakter barındıracak şekilde kısaltılacak

en: Choose this option to delete mails after archiving
    At this point only handles IMAP4, Local mbox and POP3
tr: Yedekleme sonrasında e-postaları silmek için bu seçeneği seçin
    Şu an IMAP4, yerel mbox ve POP3 desteklenmekte

en: Selection options
tr: Seçim seçenekleri

en: Select emails before a certain date
    Date must comply to ISO-8601 [YYYY-MM-DD]
tr: Belli bir günden önceki e-postaları seç
    Tarih ISO-8601 standardına uygun olmalı [YYYY-AA-GG]

en: Default save folder
tr: Öntanımlı kayıt dizini

en: Click this button to select the default location for saving archives
tr: Yedeklerin kaydedileceği öntanımlı dizini seçmek için bu düğmeye tıklayın

en: Default compression
tr: Öntanımlı sıkıştırma

en: Choose this option to use %s compression by default
tr: Öntanımlı olarak %s kullanılması için bu seçeneği seçin

en: Default format
tr: Öntanımlı tür

en: Choose this option to use the %s as format by default
tr: Öntanımlı tür olarak %s kullanmak için bu seçeneği seçin

en: Default miscellaneous options
tr: Diğer öntanımlı ayarlar

en: Choose this option to include subfolders in the archives by default
tr: Altdizinlerin öntanımlı olarak yedeklenmesi için bu seçeneği seçin

en: MD5sum
tr: MD5 bütünlüğü

en: Choose this option to add MD5 checksums for each file in the archives by default.
    Be aware though, that this dramatically increases the time it
    will take to create the archives
tr: Yedekteki her bir dosyaya öntanımlı olarak MD5 değeri eklemek için bu seçeneği seçin.
    Bu seçeneğin yedek oluşturma süresini oldukça artıracağını
    göz önünde bulundurun

en: Rename
tr: Yeniden adlandır

en: Choose this option to delete mails after archiving
tr: Yedekleme sonrasında e-postaları silmek için bu seçeneği seçin

en: Filename
tr: Dosya adı:

en: Remove attachments
tr: Ekleri kaldır

en: Remove
tr: Kaldır

en: Attachment
tr: Ek

en: Destroy attachments
tr: Ekleri kaldır

en: Do you really want to remove all attachments from the selected messages?
    
    The deleted data will be unrecoverable.
tr: Seçilen iletideki tüm ekleri kaldırmak istediğinizden emin misiniz?
    
    Silinen veri kurtarılamaz.

en: The selected messages don't have any attachments.
tr: Seçilen ileti herhangi bir ek barındırmıyor.

en: Attachments removed from %d of the %d selected messages.
tr: Seçilen %d adet iletinin %d adedinden ek silindi.

en: Attachments removed from all %d selected messages.
tr: Seçilen %d adet iletiden ek silindi.

en: This message doesn't have any attachments.
tr: Bu ileti herhangi bir ek barındırmıyor.

en: Remove attachments...
tr: Ekleri kaldır...

en: This plugin removes attachments from mails.
    
    Warning: this operation will be completely un-cancellable and the deleted attachments will be lost forever, and ever, and ever.
tr: Bu eklenti e-postadaki ekleri kaldırır.
    
    Uyarı: kaldırma işlemi kesinlikle iptal edilemez ve silinen ekler asla kurtarılamaz.

en: Attachment handling
tr: Ek yönetici

en: An attachment is mentioned in the mail you're sending, but no file was attached. Mention appears on line %d, which begins with text: %s
    
    %s
tr: Gönderdiğiniz postada bir ekten bahsedilmekte, fakat dosya eklenmemiş. Eklentiden %d. satırda bahsedilmekte, başlangıç metni: %s
    
    %s

en: Attachment warning
tr: Ek uyarısı

en: Warns user if some reference to attachments is found in the message text and no file is attached.
tr: İleti metninde ekten bahsedilmesine rağmen herhangi bir dosya eklenmediyse kullanıcıyı uyarır.

en: attach
tr: ek

en: Warn when one of the following regular expressions is matched (one per line)
tr: Aşağıdaki düzenli ifadelerden biri eşleşirse uyar (satır başına bir)

en: Expressions are case sensitive
tr: İfadeler büyük/küçük harf duyarlıdır

en: Case sensitive when matching for the regular expressions in the list
tr: Listedeki düzenli ifadeler büyük/küçük harf duyarlı eşleştirilir

en: Lines starting with quotation marks
tr: Alıntı işaretiyle başlayan satırlar

en: Exclude quoted lines from checking for the regular expressions above. Note that handmade quotes cannot be distinguished from quotes generated by replying.
tr: Alıntılanmış satırları yukarıdaki düzenli ifadeler denetlenirken hariç tut. El ile girilmiş alıntılar cevaplama sırasında oluşturulan alıntılardan ayırt edilemez.

en: Forwarded or redirected messages
tr: Yönlendirilmiş iletiler

en: Don't check for missing attachments when forwarding or redirecting messages
tr: İletileri yönlendirirken eksik ekler için denetleme yapma

en: Signatures
tr: İmzalar

en: Exclude lines from the first signature-separator onwards from checking for the regular expressions above
tr: İlk imza ayracından itibaren devam eden satırları yukarıdaki düzenli ifadeler denetlenirken hariç tut

en: Exclude
tr: Hariç Tut

en: Any
tr: Herhangi biri

en: Bogofilter: fetching bodies...
tr: Bogofilter: posta metinleri alınıyor...

en: Bogofilter: filtering messages...
tr: Bogofilter: iletiler süzülüyor...

en: The Bogofilter plugin couldn't filter a message. The probable cause of the error is that it didn't learn from any mail.
    Use "/Mark/Mark as spam" and "/Mark/Mark as ham" to train Bogofilter with a few hundred spam and ham messages.
tr: Bogofilter eklentisi bir iletiyi süzemedi. Hatanın muhtemel sebebi süzmenin nasıl yapılacağının herhangi bir postadan öğrenilememesi
    .Bogofilter'ı eğitmek için bir kaç yüz iletiyi "/İşaretle/İstenmeyen" ve "/İşaretle/Zararsız" seçenekleriyle işaretleyin.

en: The Bogofilter plugin couldn't filter a message. The command `%s %s %s` couldn't be run.
tr: Bogofilter eklentisi bir iletiyi süzemedi. `%s %s %s` komutu yürütülemedi.

en: Bogofilter: learning from message...
tr: Bogofilter: iletiden öğreniyor...

en: Learning failed; `%s` returned with status %d.
tr: Öğrenme başarısız; `%s` %d durumuyla geri döndü.

en: Bogofilter: learning from messages...
tr: Bogofilter: iletilerden öğreniyor....

en: Learning failed; `%s %s %s` returned with error:
    %s
tr: Öğrenme başarısız; `%s %s %s` hata döndürdü:
    %s

en: This plugin can check all messages that are received from an IMAP, LOCAL or POP account for spam using Bogofilter. You will need Bogofilter installed locally.
    
    Before Bogofilter can recognize spam messages, you have to train it by marking a few hundred spam and ham messages with the use of "/Mark/Mark as spam" and "/Mark/Mark as ham".
    
    When a message is identified as spam it can be deleted or saved in a specially designated folder.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/Bogofilter
tr: Bu eklenti Bogofilter kullanarak IMAP, Yerel ya da POP hesaplarından alınan bütün iletileri denetler. Eklentinin çalışabilmesi için Bogofilter'ın sisteminizde kurulu olması gerek.
    
    Bogofilter'ın istenmeyen iletileri tanıyabilmesi için bir kaç yüz iletiyi "/İşaretle/İstenmeyen" ve "/İşaretle/Zararsız" seçenekleriyle işaretleyerek Bogofilter'ı eğitin.
    
    Bir ileti istenmeyen olarak tanımlandığında ileti silinebilir ya da belirtilen bir dizinde saklanabilir.
    
    Seçeneklere /Yapılandırma/Tercihler/Eklentiler/Bogofilter yoluyla ulaşabilirsiniz.

en: Spam detection
tr: İstenmeyen posta tespiti

en: Spam learning
tr: İstenmeyen posta öğrenimi

en: Process messages on receiving
tr: Postaları alırken işle

en: Maximum size
tr: Azami boyut

en: Messages larger than this will not be checked
tr: Bundan daha büyük iletiler denetlenmez

en: Delete spam
tr: İstenmeyen postayı sil

en: Save spam in...
tr: İstenmeyen postayı kaydet...

en: Only mark as spam
tr: Sadece istenmeyen olarak işaretle

en: Folder for storing identified spam. Leave empty to use the trash folder.
tr: İstenmeyen iletilerin kaydedileceği dizin. Çöpü kullanmak için boş bırakın.

en: Click this button to select a folder for storing spam
tr: İstenmeyen iletilerin kaydedileceği dizini seçmek için buna basın

en: When unsure, move to
tr: Emin olunmadığında, taşı

en: Folder for storing mail for which spam status is Unsure. Leave empty to use the Inbox folder.
tr: İstenmeyen olup olmadığından emin olmadığınız iletilerin kaydedileceği dizin. Gelen kutusunu kullanmak için boş bırakın.

en: Click this button to select a folder for storing Unsure mails.
tr: Emin olunmayan iletilerin kaydedileceği dizini seçmek için buna basın.

en: Insert X-Bogosity header
tr: X-Bogosity üstbilgisini ekle

en: Only done for messages in MH folders
tr: Sadece MH dizini içindeki iletiler için uygula

en: Whitelist senders found in address book/folder
tr: Adres defterinde bulunan beyaz listedeki gönderenler

en: Messages coming from your address book contacts will be received in the normal folder even if detected as spam
tr: Adres defterindeki kişilerden gelen iletiler istenmeyen olarak tespit edilse dahi istenmeyen dizinine taşınmayacak.

en: Click this button to select a book or folder in the address book
tr: Adres defterinden bir dizin ya da adres seçmek için buna tıklayın

en: Learn whitelisted emails as ham
tr: Beyaz listedeki e-postaları zararsız say

en: If Bogofilter thought an email was spam or unsure, but it was whitelisted, learn it as ham.
tr: Eğer Bogofilter bir postayı beyaz listede olmasına rağmen istenmeyen ya da emin olunmayan sayıyorsa, zararsız olarak öğret.

en: Bogofilter call
tr: Bogofilter komutu

en: Path to bogofilter executable
tr: Bogofilter ikiliğinin yolu

en: Mark spam as read
tr: İstenmeyeni okunmuş olarak işaretle

en: Bsfilter: fetching body...
tr: Bsfilter: posta metinleri alınıyor...

en: Bsfilter: filtering message...
tr: Bsfilter: iletiler süzülüyor...

en: The Bsfilter plugin couldn't filter a message. The probable cause of the error is that it didn't learn from any mail.
    Use "/Mark/Mark as spam" and "/Mark/Mark as ham" to train Bsfilter with a few hundred spam and ham messages.
tr: Bsfilter eklentisi bir iletiyi süzemedi. Hatanın muhtemel sebebi süzmenin nasıl yapacağının herhangi bir postadan öğrenilememesi
    .Bsfilter'ı eğitmek için bir kaç yüz iletiyi "/İşaretle/İstenmeyen" ve "/İşaretle/Zararsız" seçenekleriyle işaretleyin.

en: The Bsfilter plugin couldn't filter a message. The command `%s` couldn't be run.
tr: Bsfilter eklentisi bir iletiyi süzemedi. `%s` komutu yürütülemedi.

en: Bsfilter: learning from message...
tr: Bsfilter: iletiden öğreniyor...

en: This plugin can check all messages that are received from an IMAP, LOCAL or POP account for spam using Bsfilter. You will need Bsfilter installed locally.
    
    Before Bsfilter can recognize spam messages, you have to train it by marking a few hundred spam and ham messages with the use of "/Mark/Mark as spam" and "/Mark/Mark as ham".
    
    When a message is identified as spam it can be deleted or saved in a specially designated folder.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/Bsfilter
tr: Bu eklenti Bsfilter kullanarak IMAP, Yerel ya da POP hesaplarından alınan bütün iletileri denetler. Bsfilter'ın sisteminizde kurulu olması gerek.
    
    Bsfilter'ın istenmeyen iletileri tanıyabilmesi için bir kaç yüz iletiyi "/İşaretle/İstenmeyen" ve "/İşaretle/Zararsız" seçenekleriyle işaretleyerek Bsfilter'ı eğitin.
    
    Bir ileti istenmeyen olarak tanımlandığında ileti silinebilir ya da belirtilen bir dizinde saklanabilir.
    
    Seçeneklere /Yapılandırma/Tercihler/Eklentiler/Bsfilter yoluyla ulaşabilirsiniz.

en: Save spam in
tr: İstenmeyeni kaydet

en: If Bsfilter thought an email was spam or unsure, but it was whitelisted, learn it as ham.
tr: Eğer Bsfilter bir postayı beyaz listede olmasına rağmen istenmeyen ya da emin olunmayan sayıyorsa, zararsız olarak öğret.

en: Bsfilter call
tr: Bsfilter komutu

en: Path to bsfilter executable
tr: Bogofilter ikiliğinin yolu

en: Scanning
    No socket information.
    Antivirus disabled.
tr: Taranıyor
    Soket bilgisi yok.
    Antivirus kapatıldı.

en: Scanning
    Clamd does not respond to ping.
    Is clamd running?
tr: Taranıyor
    Clam çağrıya cevap vermiyor.
    clamd çalışıyor mu?

en: Detected %s virus.
tr: %s adet virüs bulundu.

en: Scanning error:
    %s
tr: Tarama hatası:
    %s

en: File: %s. Size (%d) greater than limit (%d)
tr: Dosya: %s. Boyut (%d) sınırdan (%d) daha fazla

en: ClamAV: scanning message...
tr: ClamAV: ileti taranıyor...

en: Failed to register mail filtering hook
tr: Posta süzme kancası kaydedilemedi

en: Init
    No socket information.
    Antivirus disabled.
tr: Başlat
    Soket bilgisi yok.
    Antivirüs kapatıldı.

en: Init
    Clamd does not respond to ping.
    Is clamd running?
tr: İnit
    Clamd çağrıya cevap vermiyor.
    clamd çalışıyor mu?

en: This plugin uses Clam AntiVirus to scan all messages that are received from an IMAP, LOCAL or POP account.
    
    When a message attachment is found to contain a virus it can be deleted or saved in a specially designated folder.
    
    Because this plugin communicates with clamd via a
    socket then there are some minimum requirements to
    the permissions for your home folder and the
    .claws-mail folder provided the clamav-daemon is
    configured to communicate via a unix socket. All
    users at least need to be given execute permissions
    on these folders.
    
    To avoid changing permissions you could configure
    the clamav-daemon to communicate via a TCP socket
    and choose manual configuration for clamd.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/Clam AntiVirus
tr: Bu eklenti bir IMAP, yerel ya da POP hesabından alınan tüm iletileri taramak için Clam AntiVirus'u kullanır.
    
    Bir iletideki ekin virüs barındırdığı tespit edildiğinde, ek silinebilir ya da virüslü dosyalar için ayrılmış bir dizine kaydedilebilir.
    
    Bu eklenti clamd ile bir soket aracılığıyla iletişim
    kurduğu için ev ve .claws-mail dizin izinlerinin atanması
    ve clamav-daemon'nın bir unix soket aracılığıyla iletişim
    kuracak şekilde yapılandırılması gerekmekte. En azından
    bütün kullanıcılara bu dizinlerde çalıştırma izninin
    verilmesi gerek.
    
    İzinleri değiştirmemek için clamav-daemon'ın bir
    TCP soket aracılığıyla iletişim kurmasını sağlayabilir
    ve clamd'yi elle yapılandırabilirsiniz.
    
    Seçeneklere /Yapılandırma/Tercihler/Eklentiler/Clam Antivirüs yoluyla ulaşabilirsiniz.

en: Virus detection
tr: Virüs tespiti

en: Select folder to store infected messages in
tr: Virüslü iletilerin kaydedileceği dizini seçin

en: Enable virus scanning
tr: Virüs taramayı aç

en: Maximum attachment size
tr: Azami ek boyutu

en: Message attachments larger than this will not be scanned
tr: Bu boyuttan büyük ileti ekleri taranmayacak

en: Save infected mail in
tr: Virüslü postayı kaydet

en: Save mail that contains viruses
tr: Virüs barındıran postayı kaydet

en: Folder for storing infected mail. Leave empty to use the default trash folder
tr: Virüslü postanın kaydedileceği dizin. Çöp dizinini kullanmak için boş bırakın

en: Click this button to select a folder for storing infected mail
tr: Virüslü postanın kaydedileceği dizini seçmek için buna basın

en: Automatic configuration
tr: Otomatik yapılandırma

en: Should configuration be done automatic or manual
tr: Yapılandırma otomatik mi ya da elle mi yapılmalı

en: Where is clamd.conf
tr: clamd.conf dosya yolu

en: Full path to clamd.conf. If this field is not empty then the plugin has been able to locate the file automatically
tr: clamd.conf dosyasının tam yolu. Bu alan boş değilse eklenti dosya yolunu kendiliğinden bulmuş demektir.

en: Br_owse
tr: _Gözat

en: Click this button to select full path to clamd.conf
tr: clamd.conf dosya yolunu seçmek için buna basın

en: Check permission for folders and adjust if necessary
tr: Dizinlerin izinlerini denetle ve lazımsa ayarla

en: Find and _Replace
tr: Bul ve _Değiştir

en: Click this button to check and adjust folder permissions
tr: dizin izinlerini denetlemek ve ayarlamak için buna basın

en: Remote Host
tr: Uzak Sunucu

en: Hostname or IP for remote host running clamav daemon
tr: Clamav daemon'u çalıştıran uzak sunucunun adı ya da IP'si

en: Port number where clamav daemon is listening
tr: clamav daemon'un dinlediği port numarası

en: New config
    No socket information.
    Antivirus disabled.
tr: Yeni ayar
    Soket bilgisi yok.
    Antivirüs kapatıldı.

en: New config
    Clamd does not respond to ping.
    Is clamd running?
tr: Yeni ayar
    Clamd çağrıya cevap vermiyor.
    clamd çalışıyor mu?

en: %s: Unable to open
    clamd will be disabled
tr: %s: Açılamıyor
    clamd kapatılacak

en: %s: Not able to find required information
    clamd will be disabled
tr: %s: Gerekli bilgi bulunamadı
    clamd kapatılacak

en: Could not create socket
tr: Soket oluşturulamadı

en: : File does not exist
tr: : Dosya mevcut değil

en: : Unable to open
tr: : Açılamadı

en: Socket write error
tr: Soket yazma hatası

en: %s: Error reading
tr: %s: Okuma hata

en: Socket read error
tr: Soket okuma hatası

en: Failed to register log text hook
tr: Kayıt metni kancası kaydedilemedi

en: This plugin is only a demo of how to write plugins for Claws Mail. It installs a hook for new log output and writes it to stdout.
    
    It is not really useful.
tr: Bu eklenti Claws Mail için nasıl eklenti yazılacağını gösteren bir örnektir. Yeni kayıt çıktıları için bir kanca yükler ve stdout'a yazar.
    
    Pek kullanışlı değil.

en: Display images
tr: Görüntüleri göster

en: Display embedded images
tr: Gömülü görüntüleri göster

en: Execute javascript
tr: Javascript'i çalıştır

en: Execute embedded javascript
tr: Gömülü javascript'i çalıştır

en: Execute Java applets
tr: Java nesnelerini çalıştır

en: Execute embedded Java applets
tr: Gömülü Java nesnelerini çalıştır

en: Render objects using plugins
tr: Nesneleri eklentileri kullanarak yorumla

en: Render embedded objects using plugins
tr: Gömülü nesneleri eklentiler kullanarak yorumla

en: Open in Viewer (remote content is enabled)
tr: Görüntüleyicide aç (uzak içerik etkin)

en: Do nothing (remote content is disabled)
tr: Bir şey yapma (uzak içerik kapatıldı)

en: Remote resources
tr: Uzak kaynaklar

en: Loading remote resources can lead to some privacy issues.
    When remote content loading is disabled, nothing will be requested
    from the network. Rendering of images, scripts, plugin objects or
    Java applets can still be enabled for content that is attached
    in the email.
tr: Uzak kaynakların yüklenmesi gizlilik sorunlarına yol açabilir.
    Uzak kaynak yüklemesi kapatıldığında, ağdan hiç bir şey
    istenmeyecek. E-postaya eklenen içerikler için görüntülerin,
    betiklerin, eklenti ve Java nesnelerinin yorumlanması her hâl-ü
    kârda açılabilir.

en: Enable loading of remote content
tr: Uzak içerik yüklemesini aç

en: When clicking on a link, by default
tr: Öntanımlı olarak, bağlantıya tıklandığında

en: Open in External Browser
tr: Harici tarayıcı ile aç

en: The CSS in this file will be applied to all HTML parts
tr: Bu dosyadaki CSS tüm HTML parçalarına uygulanacak

en: Bro_wse
tr: Göz_at

en: Select stylesheet
tr: Sitil seç

en: Remote content loading is disabled.
tr: Uzak içerik yüklemesi kapatıldı

en: Load images
tr: Görüntüleri yükle

en: Enable remote content
tr: Uzak içeriği aç

en: Enable Javascript
tr: Javascript'i Aç

en: Enable Plugins
tr: Eklentileri Aç

en: Enable Java
tr: Java'yı aç

en: Open links with external browser
tr: Bağlantıları harici bir tarayıcı ile aç

en: An error occurred: %d
tr: Bir hata oluştu: %d

en: %s is a malformed or not supported feed
tr: %s kusurlu ya da desteklenmeyen bir besleme

en: Open in Viewer
tr: Okuyucuda Aç

en: Open in Browser
tr: Tarayıcıda Aç

en: Open Image
tr: Görüntüyü Aç

en: Copy Link
tr: Bağlantıyı Kopyala

en: Download Link
tr: Bağlantıyı İndir

en: Save Image As
tr: Görüntüyü Farklı Kaydet

en: Copy Image
tr: Görüntüyü Kopyala

en: Import feed
tr: Beslemeyi içe aktar

en: Failed to find the companion WebKit extension %s
tr: Tamamlayıcı WebKit eklentisi %s bulunaması

note: TRANSLATORS: 'Fancy' here is name of the plugin, not the english word.
en: Fancy HTML Viewer
tr: Fancy HTML Okuyucu

en: This plugin renders HTML mail using the WebKit %d.%d.%d library.
    By default all remote content is blocked. Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/Fancy
tr: Bu eklenti WebKit %d.%d.%d kütüphanesini kullanarak HTML e-postaları yorumlar.
    Öntanımlı olarak tüm uzak içerik engellenmiştir. Seçenekler için /Yapılandırma/Tercihler/Eklentiler/Fancy

note: TRANSLATORS: Possible error message during plugin load
en: Failed to register mail receive hook
tr: Posta alma kancası kaydedilemedi

note: TRANSLATORS: Description seen in plugins dialog. * Translation of "Plugins" part of preferences path should to be * the same as translation of "Plugins" string in Claws Mail message * catalog.
en: This plugin modifies the downloaded messages. It inserts headers containing some download information: UIDL, Claws Mail account name, POP server, user ID and retrieval time.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/Fetchinfo
tr: Bu eklenti indirilen iletileri değiştirir. İndirme bilgilerini içeren bazı üstbilgileri iletiye ekler: UIDL, Claws Mail hesap adı, POP sunucu, kullanıcı ID ve iletinin alındığı zaman.
    
    Seçenekler için /Yapılandırma/Tercihler/Eklentiler/Fetchinfo yolunu izleyin

note: TRANSLATORS: Description of functionality added by this plugin
en: Mail marking
tr: Posta işaretleme

note: TRANSLATORS: Heading of a preferences section determining which headers to add
en: Add fetchinfo headers
tr: Fetchinfo üstbilgilerini ekle

en: Headers to be added
tr: Eklenecek üstbilgiler

note: TRANSLATORS: Description of a header to be added
en: Adds the X-FETCH-UIDL header with the unique ID listing of message (POP3)
tr: X-FETCH-UIDL üstbilgisini iletiyi listeleyen benzersiz ID ile ekler (POP3)

note: TRANSLATORS: Description of a header to be added
en: Account name
tr: Hesap adı

en: Adds the X-FETCH-ACCOUNT header with the account name
tr: X-FETCH-ACCOUNT üstbilgisini hesap adıyla ekler

note: TRANSLATORS: Description of a header to be added
en: Receive server
tr: Alınan sunucu

en: Adds the X-FETCH-SERVER header with the receive server
tr: X-FETCH-SERVER üstbilgisini iletinin alındığı sunucu bilgisiyle ekler

en: Adds the X-FETCH-USERID header with the user ID
tr: X-FETCH-USERID üstbilgisini kullanıcı ID'siyle ekler

note: TRANSLATORS: Description of a header to be added
en: Fetch time
tr: Alınma zamanı

en: Adds the X-FETCH-TIME header with the date and time of message retrieval in RFC822 format
tr: X-FETCH-TIME üstbilgisini RFC822 formatındaki iletinin alındığı tarih ve zamanla ekler

en: A keyword is used in the mail you are sending. The keyword appears on line %d, which begins with the text: %s
    
    %s
tr: Gönderdiğiniz postada bir anahtar kelime mevcut. Anahtar kelime %d. satırda bulunmakta, satır başlangıcı: %s
    
    %s

en: Keyword warning
tr: Anahtar kelime uyarımı

en: Keyword Warner
tr: Anahtar Kelime Uyarıcısı

en: Shows a warning when sending or queueing a message and a reference to one or more keywords is found in the message text.
tr: İleti metninde anahtar kelime bulunduğunda iletinin gönderimi ya da kuyruğa alınması sırasında uyarıda bulunur.

en: Don't check for keywords when forwarding or redirecting messages
tr: İletileri yönlendirirken anahtar kelimeler için denetleme yapma

en: Libravatar
tr: Libavatar

en: Failed to register avatar header update hook
tr: Avatar üstbilgi güncelleme kancası kaydedilemedi

en: Failed to register avatar image render hook
tr: Avatar görüntü yorumlama kancası kaydedilemedi

en: Failed to create avatar image cache directory
tr: Avatar dosyaları için geçici dizin oluşturulamadı

en: Failed to load missing items cache
tr: Kayıp ögeler geçici belleği yüklenemedi

en: Display libravatar profiles' images for mail messages. More
    info about libravatar at http://www.libravatar.org/. If you have
    a gravatar.com profile but not a libravatar one, those will also
    be retrieved (when redirections are allowed in plugin config).
    Plugin config page is available from main window at:
    /Configuration/Preferences/Plugins/Libravatar.
    
    This plugin uses libcurl to retrieve images, so if you're behind a
    proxy please refer to curl(1) manpage for details on 'http_proxy'
    configuration. More details about this and others on README file.
    
    Feedback to <ricardo@mones.org> is welcome.
tr: Posta iletilerinde libravatar hesabına ait avatarı gösterir.
    Libravatarla ilgili daha fazla bilgi için http://www.libravatar.org/
    adresine bakın. gravatar.com hesabınız varsa, (eklenti ayarında
    yeniden yönlendirmeye izin verildiyse), o da gösterilecektir.
    Eklentinin yapılandırma sayfasına şu yolla ulaşabilirsiniz:
    /Yapılandırma/Tercihler/Eklentiler/Libravatar.
    
    Bu eklenti, avatarları almak için libcurl kullanır, eğer bir vekil
    (proxy) arkasındaysanız, 'http_proxy' yapılandırması için curl(1)
    el kitabına başvurun. Daha fazla bilgi için README dosyasına bakın.
    
    Geri dönüş için <ricardo@mones.org>

en: Error reading cache stats
tr: Önbellek istatistikleri okunurken hata

en: Using %s in %d files, %d directories, %d others and %d errors
tr: %s içinde %d dosya, %d dizin, %d diğer ve %d hata

en: Using %s in %d files, %d directories and %d others
tr: %s içinde %d dosya, %d dizin ve %d diğer

en: Clear icon cache
tr: Geçici simge belleğini sil

en: Are you sure you want to remove all cached avatar icons?
tr: Geçici bellekteki tüm avatar simgelerini silmek istiyor musunuz?

en: Not enough memory for operation
tr: İşlem için yeterli bellek bulunmamakta

en: Icon cache successfully cleared:
    • %u missing entries removed.
    • %u files removed.
tr: Geçici simge belleği temizlendi:
    • %u kayıp girdi kaldırıldı
    • %u dosya kaldırıldı.

en: Icon cache successfully cleared!
tr: Geçici simge belleği başarıyla temizlendi!

en: Errors clearing icon cache:
    • %u missing entries removed.
    • %u files removed.
    • %u files failed to be read.
    • %u files couldn't be removed.
tr: Geçici simge belleği temizlenirken hata:
    • %u kayıp girdi kaldırıldı.
    • %u dosya kaldırıldı.
    • %u dosya okunamadı.
    • %u dosya kaldırılamadı.

en: Error clearing icon cache.
tr: Geçici simge belleği silinirken hata.

en: _Use cached icons
tr: _Geçici belleğe atılmış simgeleri kullan

en: Keep icons on disk for reusing instead of making another network request
tr: Tekrar ağdan çekmektense simgeleri diskte tut

en: Cache refresh interval
tr: Geçici bellek yineleme sıklığı

en: hours
tr: saat

en: Mystery man
tr: Gizemli şahıs

en: Custom URL
tr: Özel URL

en: A blank image
tr: Boş simge

en: The unobtrusive low-contrast greyish silhouette
tr: Silik düşük karşıtlı grimsi karaltı

en: A generated geometric pattern
tr: Geometrik desen

en: A generated full-body monster
tr: Canavar

en: A generated almost unique face
tr: Neredeyse kendine mahsus yüz

en: A generated 8-bit arcade-style pixelated image
tr: 8-bit oyunlardan çıkma pikselleştirilen görüntü

en: A generated robotic character
tr: Robotik karakter

en: A generated retro adventure game character
tr: Retro macera oyunu karakteri

en: Redirect to a user provided URL
tr: Kullanıcının tanımladığı bir URL'ye yönlendir

en: Enter the URL you want to be redirected when no user icon is available. Leave an empty URL to use the default libravatar orange icon.
tr: Kullanıcı simgesi olmadığında yönlendirilmeyi istediğiniz URL'yi yazın. Öntanımlı turuncu simgeyi kullanmak istiyorsanız boş bırakın.

en: _Allow redirects to other sites
tr: _Diğer sitelere yönlendirmeye izin ver

en: Follow redirect responses received from libravatar server to other avatar services like gravatar.com
tr: Libravatar sunucusundan alınan gravatar.com gibi diğer avatar sunucularına yönlendirme çağrılarını takip et

en: _Enable federated servers
tr: _Federe sunucuları aç

en: Try to get avatar from sender's domain libravatar server
tr: Avatarı, gönderenin libravatar sunucusundan almaya çalış

en: Request timeout
tr: Zaman aşımı iste

en: second(s)
tr: saniye

en: Set to 0 to use global socket I/O timeout. Maximum value must be also less than global socket I/O timeout.
tr: Genel soket G/Ç zaman aşımını kullanmak için 0 yap. Azamî değer genel soket G/Ç zaman aşımından az olmalı.

en: Icon cache
tr: Simge geçici belleği

en: Default missing icon mode
tr: Öntanımlı kayıp simge modu

en: Network
tr: Ağ

en: Loading remote resources can lead to some privacy issues.
    When remote content loading is disabled, nothing will be requested
    from the network.
tr: Uzak kaynakların yüklenmesi gizlilik sorunlarına yol açabilir.
    Uzak kaynak yüklemesi kapatıldığında, ağdan hiç bir şey
    istenmeyecek.

en: Size of image cache in megabytes
tr: Görüntü önbelleğinin megabayt cinsinden boyutu

en: Default font
tr: Öntanımlı font

en: Open Link
tr: Bağlantıyı Aç

en: Copy Link Location
tr: Bağlantı Konumunu Kopyala

en: LiteHTML viewer
tr: LiteHTML Gösterici

en: Viewer plugin for HTML emails, using the litehtml library (http://www.litehtml.com/).
tr: HTML e-postaları litehtml kütüphanesi (http://www.litehtml.com/) kullanarak gösteren bir eklenti.

en: mailmbox folder
tr: mailmbox dizini

en: This is a plugin to handle mailboxes in mbox format.
tr: Bu eklenti mbox biçimindeki posta kutularını yönetmek içindir.

en: Input the location of mailbox.
    If the existing mailbox is specified, it will be
    scanned automatically.
tr: Posta kutusunun konumunu girin.
    Mevcut bir posta kutusu belirtildiyse, doğrudan
    taranacaktır.

en: No Sieve auth method available
tr: Sieve AUTH yöntemi mevcut değil

en: Selected Sieve auth method not available
tr: Seçilen Sieve AUTH yöntemi mevcut değil

en: Disconnected
tr: Bağlantı koptu

en: Disconnected: %s
tr: Bağlantı koptu: %s

en: unhandled message on Sieve session: %s
tr: Sieve oturumunda işlenemeyen ileti: %s

en: STARTTLS failed
tr: STARTTLS başarısız oldu

en: error occurred on SIEVE session
tr: SIEVE oturumunda hata meydana geldi

en: error occurred on Sieve session. data: %s
tr: SIEVE oturumunda hata meydana geldi. veri: %s

en: unhandled message on Sieve session: %d
tr: Sieve oturumunda işlenemeyen ileti: %d

en: Sieve: retrying auth
tr: Sieve: kimlik doğrulama yenileniyor

en: Auth method not available
tr: Kimlik doğrulama mevcut değil

en: sending error on Sieve session: %s
tr: Sieve oturumu hatası gönderiliyor: %s

en: _Filter
tr: _Süz

en: Chec_k Syntax
tr: Yazı_m denetimi yap

en: Re_vert
tr: Ge_ri al

en: Unable to get script contents
tr: Betik içeriği alınamadı

en: Reverting...
tr: Geri alınıyor...

en: Revert script
tr: Betiği eski haline getir

en: This script has been modified. Revert the unsaved changes?
tr: Bu betik değiştirilmiş. Kaydedilmeyen değişiklikleri geri al?

en: _Revert
tr: _Geri al

en: Script saved successfully.
tr: Betik başarıyla gönderildi.

en: Saving...
tr: Kaydediliyor...

en: Checking syntax...
tr: Yazım denetimi yapılıyor...

en: This script has been modified. Save the latest changes?
tr: Bu betik değiştirilmiş. Son değişiklikleri kaydet?

en: %s - Sieve Filter%s
tr: %s - Sieve Filtresi%s

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Add Sieve script
tr: Sieve betiği ekle

en: Enter name for a new Sieve filter script.
tr: Yeni bir Sieve filtresi için isim girin.

en: Enter new name for the script.
tr: Betik için yeni bir ad girin.

en: Do you really want to delete the filter '%s'?
tr: '%s' filtresini silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Delete filter
tr: Filtreyi sil

en: Active
tr: Etkin

en: An account can only have one active script at a time.
tr: Bir hesap sadece bir tane etkin betiğe sahip olabilir.

en: Unable to connect
tr: Bağlanılamadı

en: Listing scripts...
tr: Betikler dinleniyor...

en: Connecting...
tr: Bağlanılıyor...

en: Manage Sieve Filters
tr: Sieve Filtrelerini Yönet

en: _Rename
tr: _Yeniden adlandır

en: To use Sieve, enable it in an account's preferences.
tr: Sieve kullanabilmek için hesabın seçeneklerinden etkin kılmalısınız

en: Manage Sieve Filters...
tr: Sieve Filtrelerini Yönet

en: Manage sieve filters on a server using the ManageSieve protocol.
tr: Sunucudaki Sieve filtrelerini ManageSieve protokolünü kullanarak yönet.

en: Enable Sieve
tr: Sieve'yi aç

en: Server information
tr: Sunucu bilgisi

en: Server name
tr: Sunucu Adı

en: Connect to this host instead of the host used for receiving mail
tr: Posta almak için kullanılan sunucu yerine bu sunucuya bağlan

en: Server port
tr: Sunucu portu

en: Connect to this port instead of the default
tr: Öntanımlı yerine porta noktasına bağlanın

en: Encryption
tr: Şifreleme

en: No encryption
tr: Şifreleme kullanma

en: Use STARTTLS when available
tr: Mevcut olduğundan STARTTLS kullan

en: Require STARTTLS
tr: STARTTLS kullan

en: Authentication
tr: Kimlik Doğrulama

en: No authentication
tr: Kimlik doğrulama yok

en: Use same authentication as for receiving mail
tr: Posta alımı için kullanılan kimlik doğrulamayı kullan

en: Specify authentication
tr: Kimlik doğrulamayı belirleyin

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Password
tr: Parola

en: Authentication method
tr: Kimlik doğrulama yöntemi

en: Automatic
tr: Otomatik

en: Sieve server must not contain a space.
tr: Sieve sunucusu boşluk barındırmamalı.

en: Sieve server is not entered.
tr: Sieve sunucusu girilmemiş.

en: Failed to register newmail hook
tr: Newmail kancası kaydedilemedi

en: Could not open log file %s: %s
tr: Kayıt dosyası %s açılamadı: %s

en: This plugin writes a header summary to a log file for each mail received after sorting.
    
    Default is ~/Mail/NewLog
    
    Current log is %s
tr: Bu eklenti sıraladıktan sonra alınan her ileti için kayıt dosyasına bir üstbilgi özeti yazar.
    
    Öntanımlı dizin: ~/Mail/NewLog
    
    Mevcut kayıt: %s

en: Log file
tr: Kayıt dosyası

en: Folder:
tr: Dizin:

en: Select folder(s)
tr: Dizin(leri) seç

en: select recursively
tr: Alt dizinleri de seç

en: No new messages
tr: Yeni ileti yok

en: Notification
tr: Bildirim

en: Failed to register folder item update hook in the Notification plugin
tr: Bildirim eklentisindeki dizin ögesi güncelleme kancası kaydedilemedi

en: Failed to register folder update hook in the Notification plugin
tr: Bildirim eklentisindeki dizin güncelleme kancası kaydedilemedi

en: Failed to register msginfo update hook in the Notification plugin
tr: Bildirim eklentisindeki msginfo güncelleme kancası kaydedilemedi

en: Failed to register offline switch hook in the Notification plugin
tr: Bildirim eklentisindeki çevrimdışı geçiş kancası kaydedilemedi

en: Failed to register main window close hook in the Notification plugin
tr: Bildirim eklentisindeki ana pencere kapatma kancası kaydedilemedi

en: Failed to register got iconified hook in the Notification plugin
tr: Bildirim eklentisindeki simge durumuna küçültmeyi bildirir kanca kaydedilemedi

en: Failed to register account list changed hook in the Notification plugin
tr: Bildirim eklentisindeki hesap listesinin değişimini bildirir kanca kaydedilemedi

en: Failed to register theme change hook in the Notification plugin
tr: Bildirim eklentisindeki tema değiştirme kancası kaydedilemedi

en: This plugin provides various ways to notify the user of new and unread email.
    The plugin is extensively configurable in the plugins section of the preferences dialog.
    
    Feedback to <berndth@gmx.de> is welcome.
tr: Bu eklenti kullanıcının yeni ve okunmamış postalardan haberdar olmasını sağlayacak
    çeşitli yollar sağlar. Tercihler bölümünden eklentiyi istediğiniz şekilde yapılandırılabilirsiniz.
    
    Geri bildirim için: <berndth@gmx.de>

en: Various tools
tr: Çeşitli araçlar

en: New Mail message
tr: Yeni Posta iletisi

en: New News post
tr: Yeni Haber iletisi

en: A new message arrived
tr: Yeni bir ileti geldi

en: New Calendar message
tr: Yeni Takvim iletisi

en: A new calendar message arrived
tr: Yeni bir takvim iletisi geldi

en: New RSS feed article
tr: Yeni RSS besleme makalesi

en: A new article in a RSS feed arrived
tr: RSS beslemesine yeni bir makale geldi

en: New unknown message
tr: Yeni bilinmeyen ileti

en: Unknown message type arrived
tr: Bilinmeyen ileti tipi geldi

en: Present main window
tr: Ana pencereyi göster

en: Mail message
tr: E-posta iletisi

en: %d new message arrived | %d new messages arrived
tr[0]: %d adet yeni ileti alındı

en: News message
tr: Haber iletisi

en: Calendar message
tr: Takvim iletisi

en: %d new calendar message arrived | %d new calendar messages arrived
tr[0]: %d adet yeni takvim iletisi alındı

en: RSS news feed
tr: RSS haber beslemesi

en: %d new article in a RSS feed arrived | %d new articles in a RSS feed arrived
tr[0]: Bir RSS beslemesine %d adet yeni makale alındı

en: %d new message | %d new messages
tr[0]: %d adet yeni posta alındı

en: Hotkeys
tr: Kısayollar

en: Command
tr: Komut

en: Include folder types
tr: İçerilecek dizin tipleri

en: Mail folders
tr: Posta dizinleri

en: News folders
tr: Haber dizinleri

en: RSSyl folders
tr: RSSyl dizinleri

en: vCalendar folders
tr: vCalendar dizinleri

en: These settings override folder-specific selections.
tr: Bu ayarlar dizin bazlı seçimlerin üzerine yazar

en: Global notification settings
tr: Genel bildirim ayarları

en: Set window manager urgency hint when new messages exist
tr: Yeni ileti geldiğinde pencere yöneticisi aciliyetini ata

en: Set window manager urgency hint when unread messages exist
tr: Okunmamış ileti geldiğinde pencere yöneticisi aciliyetini ata

en: Use sound theme
tr: Ses teması kullan

en: Show banner
tr: Banner'ı göster

en: Never
tr: Hiç bir zaman

en: Always
tr: Her zaman

en: Only when not empty
tr: Boş olmadığında

en: Banner speed
tr: Banner hızı

en: Maximum number of messages
tr: Azami ileti sayısı

en: Limit the number of messages shown, use 0 for unlimited
tr: Gösterilen ileti sayısını sınırlar, sınırsız ileti için 0 kullanın

en: Banner width
tr: Banner genişliği

en: Limit the size of banner, use 0 for screen width
tr: Banner boyutunu kısıtla, ekran genişliği için 0 kullanın

en: pixel(s)
tr: benek

en: Include unread mails in banner
tr: Banner'da okunmamış iletileri göster

en: Make banner sticky
tr: Banneri sürekli kıl

en: Only include selected folders
tr: Sadece seçilen dizinleri içer

en: Select folders...
tr: Dizinleri seç...

en: Banner colors
tr: Banner renkleri

en: Use custom colors
tr: Kişisel renkleri kullan

en: Foreground
tr: Önplan

en: Foreground color
tr: Önplan rengi

en: Background
tr: Arkaplan

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Enable popup
tr: Popup'ı aç

en: Popup timeout
tr: Popup zaman aşımı

en: Make popup sticky
tr: Popupı kalıcı kıl

en: Set popup window width and position
tr: Popup pencere genişliği ve konumunu ata

en: (the window manager is free to ignore this)
tr: (pencere yöneticisi bunu dikkate almayabilir)

en: Display folder name
tr: Dizin adını göster

en: Sample popup window
tr: Örnek popup penceresi

en: Done
tr: Yapıldı

en: Select command
tr: Komut seç

en: Enable command
tr: Komutu etkin kıl

en: Command to execute
tr: Çalıştırılacak komut

en: Block command after execution for
tr: Komutu şu kadar süre çalıştırdıktan sonra durdur

en: Enable LCD
tr: LCD'yi aç

en: Hostname:Port of LCDd server
tr: Makine Adı: LCDd sunucunun portu

en: Enable Trayicon
tr: Trayicon kullan

en: Hide at start-up
tr: Açılışta sakla

en: Close to tray
tr: Çalışma alanına küçült

en: Hide when iconified
tr: Simge durumuna getirince sakla

note: TRANSLATORS: "Toaster" does not refer to the kitchen appliance. A toast is a small passive (non-focus-stealing) notification bubble. If your language does not have a word for that, go for something along the lines of "passive popup" instead.See also http://en.wikipedia.org/wiki/Toast_(computing)
en: Passive toaster popup
tr: Pasif popup

en: Add to Indicator Applet
tr: Bildirim Uygulamasına Ekle

en: Hide mainwindow when minimized
tr: Küçültüldüğünde ana pencereyi gizle

en: Enable global hotkeys
tr: Genel kısayol tuşlarını kullan

en: Examples for hotkeys include <b>%s</b> and <b>%s</b>
tr: Kısayol tuşları için örnek: <b>%s</b> ve <b>%s</b>

en: Toggle minimize
tr: Küçültmeyi aç/kapat

en: _Get Mail
tr: _Posta Al

en: _Get Mail from account
tr: _Hesaptan e-posta al

en: _Email
tr: _E-posta

en: E_mail from account
tr: _Hesaptan e-posta

en: Open A_ddressbook
tr: Adres Defterini _Aç

en: E_xit Claws Mail
tr: Claws Maili _Kapat

en: _Work Offline
tr: Çevrimdışı _Çalış

en: Show Trayicon Notifications
tr: Trayicon Bildirimlerini Göster

en: New %d, Unread: %d, Total: %d
tr: Yeni %d, Okunmamış: %d, Toplam: %d

en: New mail message
tr: Yeni posta iletisi

en: New news post
tr: Yeni haber postası

en: New calendar message
tr: Yeni takvim iletisi

en: New article in RSS feed
tr: RRS beslemesinde yeni makale

en: New messages arrived
tr: Yeni iletiler alındı

en: %d new mail message arrived | %d new mail messages arrived
tr[0]: %d adet yeni e-posta alındı

en: %d new news post arrived | %d new news posts arrived
tr[0]: %d adet yeni e-posta alındı

en: %d new article in RSS feeds arrived | %d new articles in RSS feeds arrived
tr[0]: RRS beslemesine %d adet yeni makale alındı

en: Title:
tr: Başlık:

en: Author:
tr: Yazar:

en: Creator:
tr: Oluşturan:

en: Producer:
tr: Yapımcı:

en: Created:
tr: Oluşturuldu:

en: Modified:
tr: Düzenlendi:

en: Format:
tr: Biçim:

en: Optimized:
tr: En iyileştirilmiş:

en: PDF properties
tr: PDF özellikleri

en: Enter password
tr: Şifreyi girin

en: This document is locked and requires a password before it can be opened.
tr: Bu belge kilitlenmiş ve açılması için bir şifre girilmelidir.

en: %s Document
tr: %s adet belge

en: of %d
tr: %d adetten

en: PDF rendering failed for an unknown reason.
tr: Bilinmeyen bir sebepten PDF yorumlanamadı.

en: Document Index
tr: Belge Fihristi

en: First Page
tr: İlk Sayfa

en: Previous Page
tr: Önceki Sayfa

en: Next Page
tr: Sonraki Sayfa

en: Last Page
tr: Son Sayfa

en: Zoom In
tr: Yakınlaş

en: Zoom Out
tr: Uzaklaş

en: Fit Page
tr: Sayfaya Sığdır

en: Fit Page Width
tr: Sayfa Genişliğine Sığdır

en: Rotate Left
tr: Sola Çevir

en: Rotate Right
tr: Sağa Çevir

en: Print Document
tr: Belgeyi Yazdır

en: Document Info
tr: Belge Bilgisi

en: Page Number
tr: Sayfa Numarası

en: Zoom Factor
tr: Yakınlaşma Çarpanı

en: This plugin enables the viewing of PDF and PostScript attachments using the Poppler %s Lib and the gs tool.
    
    Any feedback is welcome: iwkse@claws-mail.org
tr: Bu eklenti Popler %s kütüphanesi ve gs aracını kullanarak PDF ve Postscript eklerinin görüntülenmesini sağlar.
    
    Geri bildirim için: iwkse@claws-mail.org

en: PDF Viewer
tr: PDF Okuyucu

en: Warning: could not find ghostscript binary (gs) required for %s plugin to process PostScript attachments, only PDF attachments will be displayed. To enable PostScript support please install gs program.
    
    %s
tr: Uyarı: Postscript eklerini işleyebilmek için %s eklentisinin ihtiyaç duyduğu ghostscript ikiliği (gs) bulunamadı. Sadece PDF biçimindeki ekler gösterilecek. PostScript desteğini kullanmak için gs uygulamasını kurun.
    
    %s

en: Edit perl filter rules (ext)...
tr: Perl süzme kurallarını düzenle (ext)...

en: Failed to register PGP address autocompletion hook
tr: Otomatik PGP adres tamamlama kancası kaydedilemedi

en: Passphrase
tr: Parola

en: [no user id]
tr: [kullanıcı adı yok]

en: Passphrases did not match.
tr: Parola eşleşmedi.

en: Please enter the passphrase for the new key:
tr: Lütfen yeni anahtar için parolayı girin

en: Please re-enter the passphrase for the new key:
tr: Lütfen yeni anahtar için parolayı tekrar girin:

en: Bad passphrase.
tr: Kötü parola.

en: Please enter the passphrase for:
tr: Lütfen hesap için parolayı giriniz:

en: Key import
tr: Anahtarı içe aktar

en: This key is not in your keyring. Do you want Claws Mail to try to import it?
tr: Anahtar, anahtarlığınızda yok. Claws Mail'in içe aktarmasını istiyor musunuz?

en: from keyserver
tr: anahtar sunucusundan

en: from Web Key Directory
tr: Web Key Dizininden

en: 
      Key ID
tr: 
      Anahtar ID

en:    This key is not in your keyring.
tr:    Bu anahtar anahtarlığınızda yok.

en:    It should be possible to import it
tr:    İçe aktarılabilir.

en: when working online,
       or
tr: çevrim içi çalışırken,
       ya da

en: with either of the following commands:
tr: aşağıdaki komutlardan herhangi biriyle:

en: 
      Importing key ID
tr: 
      Anahtar ID'si içe aktarılıyor

en:    This key has been imported to your keyring.
tr:    Bu anahtar anahtarlığınıza eklendi.

en:    This key couldn't be imported to your keyring.
tr:    Bu anahtar anahtarlığınıza eklenemedi.

en:    Key servers are sometimes slow.
tr:    Anahtar sunucuları bazen yavaş olabiliyor.

en:    You can try to import it manually with the command:
tr:    Aşağıdaki komutu kullanarak elle eklemeyi deneyebilirsiniz:

en: or
tr: ya da

en:    This key is in your keyring.
tr:    Bu anahtar anahtarlığınızda var.

en: This plugin handles PGP core operations and provides address autocompletion from the GPG keyring. It is used by other plugins, like PGP/Mime.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/GPG and /Configuration/[Account Preferences]/Plugins/GPG
    
    The plugin uses the GPGME library as a wrapper for GnuPG.
    
    GPGME is copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>
tr: Bu eklenti temel PGP işlemlerini yönetir ve GPG anahtarlığından adres tamamlamayı sağlar. PGP/Mime gibi diğer eklentiler tarafından kullanılır.
    
    Seçenekler /Yapılandırma/Tercihler/Eklentiler/GPG ve /Yapılandırma[Hesap Tercihleri]/Eklentiler/GPG altında bulunabilir
    
    Eklenti GnuPG fonksiyonunu sağlamak için GPGME kütüphanesini kullanır.
    
    GPGME Werner Koch <dd9jn@gnu.org> tarafından 2001 yılında tescillenmiştir.

en: Core operations
tr: Temel işlemler

en: Automatically check signatures
tr: İmzaları kendiliğinden denetle

en: Use keyring for address autocompletion
tr: Adres tamamlama için anahtarlığı kullan

en: Use gpg-agent to manage passwords
tr: Parolaları yönetmek için gpg-agent'ı kullan

en: Store passphrase in memory
tr: Parolayı hafızada tut

en: Expire after
tr: Kullanımdan kaldırma süresi

en: Setting to '0' will store the passphrase for the whole session
tr: '0' olarak ayarlamak parolanın oturum boyunca hafıza tutulmasını sağlar

en: minutes
tr: dakikada

en: Grab input while entering a passphrase
tr: Parolayı yazarken girdiyi yakala

en: Display warning on start-up if GnuPG doesn't work
tr: GnuPG çalışmıyorsa açılışta uyarı göster

en: Path to GnuPG executable
tr: GnuPG ikiliğinin yolu

en: If left blank the location of the GnuPG executable will be automatically determined.
tr: Boş bırakıldığında GnuPG ikiliğinin konumu otomatik olarak saptanacaktır.

en: Select GnuPG executable
tr: GnuPG ikiliğini seç

en: Sign key
tr: İmza anahtarı

en: Use default GnuPG key
tr: Öntanımlı GnuPG anahtarını kullan

en: Select key by your email address
tr: Anahtarı e-posta adresine göre seç

en: Specify key manually
tr: Anahtarı elle seç

en: User or key ID:
tr: Kullanıcı ya da anahtar ID'si:

en: No secret key found.
tr: İmza bulunamadı

en: Generate a new key pair
tr: Yeni bir anahtar çifti üret

en: No exact match for '%s'; please select the key.
tr: '%s' eşleştirilemedi; lütfen anahtarı seçin.

en: Collecting info for '%s' ... %c
tr: '%s' için bilgiler toplanıyor ... %c

en: Undefined
tr: Tanımlanmamış

en: Marginal
tr: Sınırlı güvenilen

en: Ultimate
tr: En üst düzey

en: Select Keys
tr: Anahtarları Seç

en: Key ID
tr: Anahtar ID

en: Trust
tr: Güven

en: _Other
tr: _Diğer

en: Do_n't encrypt
tr: Ş_ifreleme

en: Add key
tr: Anahtar ekle

en: Enter another user or key ID:
tr: Başka kullanıcı ya da anahtar ID'si ekle:

en: Encrypt to %s <%s>
tr: %s <%s> hesabına şifreli ileti gönder

en: This encryption key is not fully trusted.
    If you choose to encrypt the message with this key, you don't
    know for sure that it will go to the person you mean it to.
    
    Key details: ID %s, primary identity %s &lt;%s&gt;
    
    Do you trust this key enough to use it anyway?
tr: Bu şifreleme anahtarına tam olarak güvenilemez.
    İletiyi bu anahtarla şifrelemeyi seçerseniz, iletinin göndermek
    istediğiniz kişiye gideceğinden emin olamazsınız.
    
    Anahtar teferruatları: ID %s, birincil kimlik %s &lt;%s&gt;
    
    Bu anahtara kullanacak kadar güveniyor musunuz?

en: No signature found
tr: İmza bulunamadı

en: Untrusted
tr: Güvenilmeyen

en: The signature can't be checked - %s
tr: İmza denetlenemiyor - %s

en: The signature has not been checked.
tr: İmza denetlenmedi.

en: PGP Core: Can't get key - no gpg-agent running.
tr: PGP Core: Anahtar alınamıyor - gpg-agent çalışmıyor.

en: Good signature from "%s" [ultimate]
tr: "%s" hesabından iyi imza [en üst düzey]

en: Good signature from "%s" [full]
tr: "%s" hesabından iyi imza [tam güvenilen]

en: Good signature from "%s" [marginal]
tr: "%s" hesabından iyi imza [sınırlı güvenilen]

en: Good signature from "%s"
tr: "%s" hesabından iyi imza

en: Key 0x%s not available to verify this signature
tr: Bu imzayı doğrulamak için 0x%s anahtarı mevcut değil

en: Expired signature from "%s"
tr: "%s" hesabından geçerliliğini yitirmiş imza

en: Good signature from "%s", but the key has expired
tr: "%s" hesabından iyi imza; fakat anahtar geçerliliğini yitirmiş

en: Good signature from "%s", but the key has been revoked
tr: "%s" hesabından iyi imza; fakat anahtar iptal edilmiş

en: Bad signature from "%s"
tr: "%s" hesabından kötü imza

en: The signature has not been checked
tr: İmza denetlendi

en: Error checking signature: no status
tr: İmza denetleme hatası: durum bilgisi yok

en: Error checking signature: %s
tr: İmza denetleme hatası: %s

en: Signature made on %s using %s key ID %s
tr: %s ile yapılan, %s kullanılarak, imza %s anahtar ID'sini kullanıyor

en: Good signature from uid "%s" (Validity: %s)
tr: "%s" uid'den iyi imza (Geçerlilik: %s)

en: Expired key uid "%s"
tr: "%s" uid'li anahtar geçerliliğini yitirmiş

en: Expired signature from uid "%s" (Validity: %s)
tr: "%s" uid'den geçerliliğini yitirmiş imza (Geçerlilik: %s)

en: Revoked key uid "%s"
tr: "%s" uid'li anahtar iptal edilmiş

en: BAD signature from "%s"
tr: "%s" hesabından KÖTÜ imza

en:                     uid "%s" (Validity: %s)
tr:                     uid "%s" (Geçerlilik: %s)

en: Revoked
tr: İptal edilmiş

en: Owner Trust: %s
tr: Sahibinin Güvenirliliği: %s

en: No key!
tr: Anahtar yok!

en: Primary key fingerprint:
tr: Birincil anahtar parmak izi:

en: WARNING: Signer's address "%s" does not match DNS entry
tr: UYARI: İmzalayanın "%s" adresi DNS girdisiyle eşleşmiyor

en: Verified signer's address is "%s"
tr: İmzalayanın doğrulanan adresi: "%s"

en: Couldn't get data from message, %s
tr: İletiden veri alınamadı, %s

en: Couldn't initialize data, %s
tr: Veri başlatılamadı, %s

en: Secret key specification is ambiguous
tr: Gizli anahtar tanımlaması muğlak

en: Secret key not found (%s)
tr: Gizli anahtar bulunamadı (%s)

en: Error setting secret key: %s
tr: Gizli anahtar atama hatası: %s

en: Gpgme protocol '%s' is unusable: Engine '%s' isn't installed properly.
tr: '%s' gpgme protokolü kullanılamaz: '%s' motoru düzgün kurulmamış.

en: Gpgme protocol '%s' is unusable: Engine '%s' version %s is installed, but version %s is required.
tr: '%s' gpgme protokolü kullanılamaz: '%s' motorunun %s sürümü kurulu; fakat %s sürümü gerekli.

en: Gpgme protocol '%s' is unusable (unknown problem)
tr: '%s' gpgme protokolü kullanılamaz (bilinmeyen sorun)

en: GnuPG is not installed properly, or needs to be upgraded.
    OpenPGP support disabled.
tr: GnuPG düzgün kurulmamış ya da yükseltilmeli.
    OpenPGP desteği kapatıldı.

en: You have to save the account's information with "OK" before being able to generate a key pair.
tr: Bir anahtar çifti üretmeden önce hesabın bilgilerini "OK" ile kaydetmeniz gerek

en: No PGP key found
tr: PGP anahtarı bulunmadı

en: Claws Mail did not find a secret PGP key, which means that you won't be able to sign emails or receive encrypted emails.
    Do you want to create a new key pair now?
tr: Claws Mail bir gizli PGP anahtarı bulamadı, dolayısıyla e-postaları imzalayamayacak ya da şifrelenmiş e-posta alamayacaksınız.
    Yeni bir anahtar çifti üretmek istiyor musunuz?

en: Couldn't generate a new key pair: %s
tr: Yeni bir anahtar çifti üretilemedi: %s

en: Generating your new key pair... Please move the mouse around to help generate entropy...
tr: Yeni anahtar çiftiniz üretiliyor... Entropiyi üretimine yardımcı olması için fareyi hareket ettirin...

en: Couldn't generate a new key pair: unknown error
tr: Yeni bir anahtar çifti üretilemedi: bilinmeyen hata

en: Your new key pair has been generated. Its fingerprint is:
    %s
    
    Do you want to export it to a keyserver?
tr: Yeni anahtar çiftiniz üretildi. Parmak iziniz:
    %s
    
    Anahtarı anahtar sunucusuna yüklemek istiyor musunuz?

en: Key generated
tr: Anahtar üretildi

en: Key exported.
tr: Anahtar yüklendi.

en: Couldn't export key.
tr: Anahtar yüklenemedi

en: Couldn't parse mime part.
tr: Mime bölümü ayrıştırılamadı.

en: Couldn't get text data.
tr: Metin verisi alınamadı.

en: Couldn't open decrypted file %s
tr: Şifresi çözülmüş dosya %s açılamadı

en: Couldn't write to decrypted file %s
tr: Şifresi çözülmüş %s dosyasına yazılamadı

en: 
    --- Start of PGP/Inline encrypted data ---
tr: 
    --- PGP/Inline ile şifrelenmiş verinin başlangıcı---

en: --- End of PGP/Inline encrypted data ---
tr: --- PGP/Inline ile şifrelenmiş verinin sonu ---

en: Couldn't close decrypted file %s
tr: Şifresi çözülmüş %s dosyası kapatılamadı

en: Couldn't scan decrypted file.
tr: Şifresi çözülmüş dosya taranamadı

en: Couldn't scan decrypted file parts.
tr: Şifresi çözülmüş dosya bölümleri taranamadı

en: Malformed message
tr: Kusurlu ileti

en: Couldn't create temporary file, %s
tr: Geçici dosya oluşturulamadı, %s

en: Couldn't initialize GPG context, %s
tr: GPG içeriği başlatılamadı, %s

en: Data signing failed, %s
tr: Veri imzalama başarısız oldu, %s

en: Data signing failed due to invalid signer: %s
tr: Veri imzalama imzalayanın geçersiz olması nedeniyle başarısız: %s

en: Data signing failed, no results.
tr: Veri imzalama başarısız oldu, sonuç yok.

en: Data signing failed, no contents.
tr: Veri imzalama başarısız oldu, içerik yok.

en: Please note that attachments are not encrypted by the PGP/Inline system, nor are email headers, like Subject.
tr: Ne eklerin ne de 'Başlık' gibi e-posta üstbilgilerin PGP/Inline sistemiyle şifrelenmediğini dikkate alın.

en: Couldn't add GPG key %s, %s
tr: %s GPG anahtarı eklenemedi, %s

en: Encryption failed, %s
tr: Şifreleme başarısız, %s

en: This plugin handles the deprecated Inline method of signing and/or encrypting mails. You can decrypt mails, verify signatures or sign and encrypt your own mails.
    
    It can be selected as the Default Privacy System in /Configuration/[Account Preferences]/Privacy and when composing a message from /Options/Privacy System
    
    The plugin uses the GPGME library as a wrapper for GnuPG.
    
    GPGME is copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>
tr: Bu eklenti e-postaları imzalamak ve şifrelemek için artık kullanılmayan Inline metodunu yönetir. Şifre çözme, imza doğrulama, imzalama ve şifreleme özellikleri kullanılabilir.
    
    /Yapılandırma/[Hesap Seçenekleri]/Gizlilik ya da ileti yazarken /Seçenekler/Gizlilik Sistemi altından Öntanımlı Gizlilik Sistemi olarak seçilebilir
    
    Eklenti GnuPG fonksiyonunu sağlamak için GPGME kütüphanesini kullanır.
    
    GPGME Werner Koch <dd9jn@gnu.org> tarafından 2001 yılında tescillenmiştir.

en: Couldn't parse decrypted file.
tr: Şifresi çözülmüş dosya ayrıştırılamadı.

en: Couldn't parse decrypted file parts.
tr: Şifresi çözülüş dosyanın bölümleri ayrıştırılamadı.

en: Couldn't create temporary file: %s
tr: Geçici dosya oluşturulamadı: %s

en: OpenPGP digital signature
tr: Dijital OpenPGP imzası

en: Please note that email headers, like Subject, are not encrypted by the PGP/Mime system.
tr: 'Başlık' gibi e-posta üstbilgilerin PGP/Mime sistemi tarafından şifrelenmediğini dikkate alın.

en: PGP/MIME
tr: PGP/Mime

en: This plugin handles PGP/MIME signed and/or encrypted mails. You can decrypt mails, verify signatures or sign and encrypt your own mails.
    
    It can be selected as the Default Privacy System in /Configuration/[Account Preferences]/Privacy and when composing a message from /Options/Privacy System
    
    The plugin uses the GPGME library as a wrapper for GnuPG.
    
    GPGME is copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>
tr: Bu eklenti PGP/Mime ile imzalanmış ve şifrelenmiş postaları yönetir. Postaların şifresini çözebilir ve imzalarını doğrulayabilir; kendi postalarınızı imzalayabilir ve şifreleyebilirsiniz.
    
    /Yapılandırma/[Hesap Seçenekleri]/Gizlilik ya da ileti yazarken /Seçenekler/Gizlilik Sistemi altından Öntanımlı Gizlilik Sistemi olarak seçilebilir
    
    Eklenti GnuPG fonksiyonunu sağlamak için GPGME kütüphanesini kullanır.
    
    GPGME Werner Koch <dd9jn@gnu.org> tarafından 2001 yılında tescillenmiştir.

en: Python scripts
tr: Python betikleri

en: Show Python console...
tr: Python uçbirimini göster...

en: Refresh
tr: Yenile

en: Browse
tr: Gözat

en: Failed to register "compose create hook" in the Python plugin
tr: Python eklentisindeki "ileti yazma pencere kancası" kaydedilemedi

en: This plugin provides Python integration features.
    Python code can be entered interactively into an embedded Python console, under Tools -> Show Python console, or stored in scripts.
    
    These scripts are then available via the menu. You can assign keyboard shortcuts to them just like it is done with other menu items. You can also put buttons for script invocation into the toolbars using Claws Mail's builtin toolbar editor.
    
    You can provide scripts working on the main window by placing files into ~/.claws-mail/python-scripts/main.
    
    You can also provide scripts working on an open compose window by placing files into ~/.claws-mail/python-scripts/compose.
    
    The folder ~/.claws-mail/python-scripts/auto/ may contain some scripts that are automatically executed when certain events occur. Currently, the following files in this directory are recognised:
    
    compose_any
    Gets executed whenever a compose window is opened, no matter if that opening happened as a result of composing a new message, replying or forwarding a message.
    
    startup
    Executed at plugin load
    
    shutdown
    Executed at plugin unload
    
    
    For the most up-to-date API documentation, type
    
     help(clawsmail)
    
    in the interactive Python console.
    
    The source distribution of this plugin comes with various example scripts in the "examples" subdirectory. If you wrote a script that you would be interested in sharing, feel free to send it to me to have it considered for inclusion in the examples.
    
    Feedback to <berndth@gmx.de> is welcome.
tr: Bu eklenti Python entegrasyon özelliklerini sağlamaktadır.
    Python kodu, Araçlar -> Python konsolunu göster ile açılan Python konsoluna interaktif olarak girilebilir ya da betik olarak kaydedilebilir.
    
    Kaydedilen betiklere menüden ulaşılabilir. Diğer menü ögelerinde olduğu gibi betiklere kısayol tuşları atayabilirsiniz. Ayrıca Claws Mail'in araç çubuğu düzenleyicisini kullanarak araç çubuğuna betikleri çalıştıracak düğmeler de atayabilirsiniz.
    
    Betikleri ~/.claws-mail/python-scripts/main yoluna koyarak ana pencereden çalıştırılmalarını sağlayabilirsiniz.
    
    Betikleri ~/.claws-mail/python-scripts/compose yoluna koyarak ileti yazma penceresinde çalıştırılmalarını sağlayabilirsiniz.
    
    ~/.claws-mail/python-scripts/auto/ dizinine belirlediğiniz eylemler gerçekleştiğinde kendiliğinden çalışan betikleri koyabilirsiniz. Şu anda, bu dizindeki aşağıdaki dosyalar tanınmakta:
    
    compose_any
    İleti yazma penceresi açılınca çalıştırılır, ileti yazma penceresinin açılması yeni ileti yazma, cevaplama ya da yönlendirme eylemlerinden herhangi biri olabilir.
    
    startup
    Eklenti yüklenirken çalıştırılır
    
    shutdown
    Eklenti kaldırılırken çalıştırılır
    
    
    En güncel API belgelendirmesi için
    
     help(clawsmail)
    
    komutunu yürütün.
    
    Eklentinin kaynak dosyasının "örnekler" alt dizininde bir çok örnek betik bulunmakta. Paylaşmak istediğiniz bir betik yazdıysanız, örnekler içerisine dahil edilmesini değerlendirmek üzere bana göndermekten çekinmeyin.
    
    Geri bildirim için: <berndth@gmx.de>

en: Python integration
tr: Python entegrasyonu

en: Couldn't read contents of old feeds.xml file:
    %s
tr: Eski feeds.xml dosyasının içeriği okunamadı:
    %s

en: RSSyl: Error while writing '%s' to feed export list.
tr: RSSyl: Besleme dışa aktarım listesine '%s' yazılırken hata meydana geldi.

en: RSSyl: Couldn't delete old OPML file '%s': %s
tr: RSSyl: Eski '%s' OPML dosyası silinemedi: %s

en: RSSyl: Couldn't open file '%s' for feed list exporting: %s
tr: RSSyl: Besleme listesi dışa aktarımı için '%s' dosyası açılamadı: %s

en: RSSyl: Error during writing feed export file.
tr: RSSyl: Besleme dışa aktarım listesi yazılırken hata meydana geldi.

en: Error while subscribing feed
    %s
    
    Folder name '%s' is not allowed.
tr: Beslemeye abone olunurken hata
    %s
    
    '%s' dosya adına izin verilmiyor.

en: This plugin allows you to create a mailbox tree where you can add newsfeeds in RSS 1.0, RSS 2.0 or Atom format.
    
    Each newsfeed will create a folder with appropriate entries, fetched from the web. You can read them, and delete or keep old entries.
tr: Bu eklenti RSS 1.0, RSS 2.0 ya da Atom türünde haber beslemeleri ekleyebileceğiniz bir posta kutusu ağacı oluşturmanızı sağlar.
    
    Her haber beslemesi web'den alınan uygun girdilerle bir dizin oluşturacaktır. Bu beslemeleri okuyabilir, silebilir ya da saklayabilirsiniz.

en: RSS feed
tr: RSS beslemesi

[ctx: Empty RSS feed title placeholder]
en: (empty)
tr: (boş)

en: Refresh all feeds
tr: Tüm beslemeleri tazele

en: Subscribe feed
tr: Beslemeye abone ol

en: Input the URL of the news feed you wish to subscribe:
tr: Abone olmak istediğiniz haber beslemesinin URL'sini girin:

en: '%c' can't be used in folder name.
tr: '%c' dizin isminde kullanılamaz.

en: Claws Mail needs network access in order to update the feed. | Claws Mail needs network access in order to update feeds.
tr[0]: Beslemeyi güncellemek için Claws Mail'in ağa erişebilmesi gerek.

en: Really remove the feed tree `%s' ?
tr: '%s' besleme ağacını kaldırılsın mı?

en: Remove feed tree
tr: Besleme ağacını kaldır

en: Select an OPML file
tr: OPML dosyası seç

en: RSSyl: Subscribing new feed: %s
tr: RSSyl: Yeni beslemeye abone olunuyor: %s

en: RSSyl: New feed subscribed: '%s' (%s)
tr: RSSyl: Yeni beslemeye abone olundu: '%s' (%s)

en: RSSyl: Updating feed: %s
tr: RSSyl: Besleme güncelleniyor: %s

en: RSSyl: Feed update finished: %s
tr: RSSyl: Besleme güncellemesi bitirildi: %s

en: RSSyl: Error fetching feed at '%s': %s
tr: RSSyl: '%s' konumundaki besleme alınırken hata: %s

en: RSSyl: No valid feed found at '%s'
tr: RSSyl: '%s' konumunda geçerli bir besleme bulunamadı

en: RSSyl: Couldn't process feed at '%s'
tr: RSSyl: '%s' konumundaki besleme işlenemedi

en: RSSyl: Application is exiting, couldn't finish updating feed at '%s'
tr: RSSyl: Uygulama kapatılıyor, '%s' konumundaki besleme güncellenemedi

en: HTTP Basic authentication
tr: HTTP Basic kimlik doğrulama

en: Use default refresh interval
tr: Kullanıcı tanımlı yenileme sıklığı

en: Keep old items
tr: Eski ögeleri tut

en: _Trim
tr: _Kısalt

en: Update feed, deleting items which are no longer in the source feed
tr: Beslemeyi güncelle, kaynak beslemede bulunmayan ögeler siliniyor

en: Fetch comments if possible
tr: Mümkünse yorumlar al

en: Always mark it as new
tr: Her zaman yeni olarak işaretle

en: Only mark it as new if its text has changed
tr: Metni değiştiyse yeni olarak işaretle

en: Never mark it as new
tr: Asla yeni olarak işaretleme

en: Add item title to the top of message
tr: Öge başlığını iletinin başına koy

en: Ignore title rename
tr: Başlığın yeniden isimlendirilmesini önemseme

en: Enable this to keep current folder name, even if feed author changes title of the feed.
tr: Besleme yazarı beslemenin başlığını değiştirse bile mevcut dizin adını korumak için bunu seç.

en: Verify TLS certificate validity
tr: TLS sertifika geçerliliğini doğrula

en: User name
tr: Kullanıcı adı

en: Source URL
tr: Kaynak URL

en: Fetch comments on posts aged less than
tr: Şu tarihten daha yeni tarihli iletilerdeki yorumları al

en: days
tr: gün

en: Set to -1 to fetch all comments
tr: Bütün yorumları almak için -1 yazın

en: If an item changes
tr: Bir öğe değiştiyse

en: Items
tr: Ögeler

en: Refresh interval
tr: Yenileme sıklığı

en: Set to 0 to disable automatic refreshing for this feed
tr: Bu besleme için kendiliğinden yenilemeyi iptal etmek için 0 yazın

en: Set feed properties
tr: Besleme özelliklerini ata

en: _Refresh feed
tr: Beslemeyi _tazele

en: Feed pr_operties
tr: Besleme öz_ellikleri

en: Rena_me...
tr: A_dını değiştir...

en: R_efresh recursively
tr: Alt dizinleri t_azele

en: Subscribe _new feed...
tr: _Yeni beslemeye abone ol...

en: Create new _folder...
tr: Yeni _dizin oluştur...

en: Import feed list...
tr: Besleme listesini içe aktar...

en: Remove tree
tr: Ağacı kaldır

en: Add RSS folder tree
tr: RSS dizin ağacı ekle

en: Enter name for a new RSS folder tree.
tr: Yeni RSS dizin ağacı için isim girin.

en: Creation of folder tree failed.
    Maybe some files already exist, or you don't have the permission to write there?
tr: Dizin ağacı oluşturulamadı.
    Bazı dosyalar zaten mevcut olabilir ya da yazmak için yeterli izine sahip değilsiniz?

en: My Feeds
tr: Beslemelerim

en: Select cookies file
tr: Çerez dosyasını seç

en: Default refresh interval
tr: Öntanımlı yenileme sıklığı

en: Refresh all feeds on start-up
tr: Açılışta tüm beslemeleri yenile

en: Verify TLS certificates validity for new feeds
tr: Yeni beslemelerin TLS sertifika geçerliliklerini doğrula

en: Path to cookies file
tr: Çerez dosyası yolu

en: Path to Netscape-style cookies.txt file containing your cookies
tr: Çerezlerinizi barındıran Netscape sitilindeki çerez.txt dosya yolu

en: Refreshing
tr: Yenileniyor

en: Security and privacy
tr: Güvenlik ve gizlilik

en: Couldn't create folder for new feed '%s'.
tr: '%s' yeni beslemesi için dizin oluşturulamadı.

en: Subscribe new feed?
tr: Yeni beslemeye abone ol?

en: Feed folder:
tr: Besleme dizini

en: Instead of using official title, you can enter a different folder name for the feed.
tr: Resmî ismini kullanmak yerine, besleme için farklı bir dizin adı girebilirsiniz.

en: _Edit feed properties after subscribing
tr: _Abone olduktan sonra besleme özelliklerini düzenle

en: Updating comments for '%s'...
tr: '%s' beslemenin yorumları güncelleniyor...

en: 401 (Authorisation required)
tr: 401 (Yetki gerekiyor)

en: 403 (Forbidden)
tr: 403 (Yasaklı)

en: 404 (Not found)
tr: 404 (Bulunmadı)

en: Error %d
tr: Hata %d

[ctx: First parameter is URL, second is error text]
en: Error fetching feed at
    <b>%s</b>:
    
    %s
tr: Besleme alınırken hata
    <b>%s</b>:
    
    %s

en: No valid feed found at
    <b>%s</b>
tr: Geçerli besleme bulunamadı
    <b>%s</b>

en: Untitled feed
tr: Başlıksız besleme

en: RSSyl: Possibly invalid feed without title at %s.
tr: RSSyl: '%s' konumunda başlığı olmayan geçersiz bir besleme.

en: Updating feed '%s'...
tr: '%s' beslemesi güncelleniyor...

en: Couldn't process feed at
    <b>%s</b>
    
    Please contact developers, this should not happen.
tr: Besleme işlenemedi
    <b>%s</b>
    
    Lütfen geliştiricilere bildirin, bunun olmaması gerekiyordu.

en: Claws Mail needs network access in order to update your feeds.
tr: Beslemeyi güncellemek için Claws Mail'in ağa erişebilmesi lazım.

en: Internal problem while upgrading storage format. This should not happen. Please report this, with debug output attached.
tr: Depo türü güncellenirken sorunla karşılaşıldı. Bunun olmaması gerekiyordu. Lütfen debug çıktısıyla beraber bu sorunu bildirin.

en: This plugin handles S/MIME signed and/or encrypted mails. You can decrypt mails, verify signatures or sign and encrypt your own mails.
    
    It can be selected as the Default Privacy System in /Configuration/[Account Preferences]/Privacy and when composing a message from /Options/Privacy System
    
    This plugin uses the GPGME library as a wrapper for GnuPG.
    This plugin also needs gpgsm, gnupg-agent and dirmngr installed and configured.
    
    Information about how to get S/MIME certificates working with GPGSM can be found at:
    http://www.claws-mail.org/faq/index.php/S/MIME_howto
    
    GPGME is copyright 2001 by Werner Koch <dd9jn@gnu.org>
tr: Bu eklenti S/MIME ile imzalanmış ve şifrelenmiş postaları yönetir. Şifre çözme, imza doğrulama, imzalama ve şifreleme özellikleri kullanılabilir.
    
    /Yapılandırma/[Hesap Seçenekleri]/Gizlilik altından ya da ileti yazarken /Seçenekler/Gizlilik Sistemi altından Öntanımlı Gizlilik Sistemi olarak seçilebilir
    
    Eklenti GnuPG fonksiyonunu sağlamak için GPGME kütüphanesini kullanır.
    Bu eklenti için ayrıca gpgsm, gnupg-agent ve dirmngr uygulamalarına ihtiyaç var.
    
    S/MIME sertifikalarının GPGSM ile nasıl kullanılacağına dair bilgiye bu adresten ulaşabilirsiniz:
    http://www.claws-mail.org/faq/index.php/S/MIME_howto
    
    GPGME Werner Koch <dd9jn@gnu.org> tarafından 2001 yılında tescillenmiştir.

en: Couldn't set GPG protocol, %s
tr: GPG protokolü atanamadı, %s

en: Couldn't open temporary file
tr: Geçici dosya açılamadı

en: Couldn't write to temporary file
tr: Geçici dosyaya yazılamadı

en: Couldn't close temporary file
tr: Geçici dosya kapatılamadı

en: Please note that email headers, like Subject, are not encrypted by the S/MIME system.
tr: 'Başlık' gibi e-posta üstbilgilerinin S/Mime sistemi tarafından şifrelenmediğini dikkate alın.

en: Reporting spam...
tr: İstenmeyen ileti raporlanıyor...

en: Report spam online...
tr: İstenmeyen iletiyi çevrim içi raporla...

en: This plugin reports spam to various places.
    Currently the following sites or methods are supported:
    
     * spam-signal.fr
     * spamcop.net
     * lists.debian.org nomination system
tr: Bu eklenti istenmeyen iletileri çeşitli yerlere
    raporlar. Aşağıdaki site ve yöntemler destekleniyor:
    
     * spam-signal.fr
     * spamcop.net
     * lists.debian.org adaylık sistemi

en: Spam reporting
tr: İstenmeyen ileti raporlama

en: Enabled
tr: Açık

en: Forward to:
tr: Yönlendir:

en: Username:
tr: Kullanıcı adı:

en: Password:
tr: Şifre:

en: SpamAssassin plugin couldn't connect to spamd.
tr: SpamAssassin eklentisi spamd'ye bağlanamadı.

en: SpamAssassin plugin filtering failed.
tr: SpamAssassin eklentisi süzme yapamadı.

en: SpamAssassin plugin is disabled by its preferences.
tr: SpamAssassin eklentisi seçeneklerden kapatılmış durumda.

en: SpamAssassin: filtering message...
tr: SpamAssassin: ileti süzülüyor...

en: The SpamAssassin plugin couldn't filter a message. The probable cause of the error is an unreachable spamd daemon. Please make sure spamd is running and accessible.
tr: SpamAssassin eklentisi iletiyi süzemedi. Hatanın muhtemele sebebi ulaşılamayan smapd daemon'u. smapd'nin çalıştığından ve ulaşılabilir olduğundan emin olun.

en: Claws Mail needs network access in order to feed the mail to the remote learner.
tr: Bu postayı uzak sunucuya göndermek için Claws Mail'in ağa erişebilmesi gerek.

en: Failed to get username
tr: Kullanıcı adı alınamadı

en: SpamAssassin plugin is loaded but disabled by its preferences.
tr: SpamAssassin eklentisi yüklenmiş fakat seçeneklerden kapatılmış.

en: This plugin can check all messages that are received from an IMAP, LOCAL or POP account for spam using a SpamAssassin server. You will need a SpamAssassin Server (spamd) running somewhere.
    
    It can also be used for marking messages as Ham or Spam.
    
    When a message is identified as spam it can be deleted or saved in a specially designated folder.
    
    Options can be found in /Configuration/Preferences/Plugins/SpamAssassin
tr: Bu eklenti bir SpamAssassin sunucusu kullanarak IMAP, Yerel ya da POP hesaplarından alınan bütün iletileri denetleyebilir. Bir yerde çalışan bir SpamAssassin sunucunuzun (spamd) olmadı gerek.
    
    İletileri istenmeyen ya da zararsız olarak işaretlemek için de kullanılabilir.
    
    Bir ileti istenmeyen olarak tanımlandığında ileti silinebilir ya da belirtilen bir dizinde saklanabilir.
    
    Seçenekler /Yapılandırma/Tercihler/Eklentiler/SpamAssassin altında bulunabilir.

en: Localhost
tr: Yerel makine

en: Unix Socket
tr: Unix Soketi

en: Select folder to save spam to
tr: İstenmeyen iletilerin kaydedileceği dizini seçin

en: Enable SpamAssassin plugin
tr: SpamAssassin eklentisini aç

en: Transport
tr: Taşı

en: Type of transport
tr: Taşıma türü

en: User
tr: Kullanıcı

en: User to use with spamd server
tr: spamd sunucusuyla kullanılacak kullanıcı

en: Hostname or IP address of spamd server
tr: spamd sunucusunun makine adı ya da IP adresi

en: Port of spamd server
tr: spamd sunucusunun portu

en: Path of Unix socket
tr: Unix soketinin konumu

en: Use compression
tr: Sıkıştırma kullan

en: Enable compression if spamd uses it, otherwise disable it.
tr: spamd kullanıyorsa sıkıştırma kullan, kullanmıyorsa kapat.

en: Maximum time allowed for checking. If the check takes longer it will be aborted.
tr: Denetleme için izin verilen azamî süre. Denetleme uzun sürerse iptal edilebilir.

en: 
    Claws Mail TNEF parser:
    
    %s
tr: 
    Claws Mail TNEF ayrıştırıcısı:
    
    %s

en: Failed to write the part data.
tr: Parça verisi yazılamadı.

en: Failed to parse VCalendar data.
tr: VCalendar verisi ayrıştırılamadı.

en: Failed to parse VTask data.
tr: VTask verisi ayrıştırılamadı.

en: Failed to parse VCard data.
tr: VCard verisi ayrıştırılamadı.

en: TNEF Parser
tr: TNEF Ayrıştırıcısı

en: This Claws Mail plugin allows you to read application/ms-tnef attachments.
    
    The plugin uses the Ytnef library, which is copyright 2002-2007 by Randall Hand <yerase@yerot.com>
tr: Bu Claws Mail eklentisi Outlook'un TNEF eklerini okumanızı sağlar.
    
    Eklenti Randall Hand <yerase@yerot.com> tarafından 2002-2007 yıllarında tescillenmiş Ytnef kütüphanesini kullanır.

en: _Edit this meeting...
tr: Bu toplantıyı _düzenle...

en: _Cancel this meeting...
tr: Bu toplantıyı _iptal et...

en: _Create new meeting...
tr: Yeni toplantı _oluştur...

en: _Go to today
tr: Bugüne _git

en: Start
tr: Başlat

en: Show
tr: Göster

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Sunday
tr: Pazar

en: January
tr: Ocak

en: February
tr: Şubat

en: March
tr: Mart

en: April
tr: Nisan

en: May
tr: Mayıs

en: June
tr: Haziran

en: July
tr: Temmuz

en: August
tr: Ağustos

en: September
tr: Eylül

en: October
tr: Ekim

en: November
tr: Kasım

en: December
tr: Aralık

en: Week number
tr: Hafta numarası

en: Previous month
tr: Önceki ay

en: Next month
tr: Sonraki ay

en: This plugin enables vCalendar message handling like that produced by Evolution or Outlook.
    
    When loaded, it will create a vCalendar mailbox in the Folder List, which will be populated by meetings that you have accepted or created.
    Meeting requests that you receive will be presented in an appropriate form and you will be able to accept or decline them.
    To create a meeting right-click on the vCalendar or Meetings folder and choose "New meeting...".
    
    You will also be able to subscribe to remote Webcal feeds, export your meetings and calendars, publish your free/busy information and retrieve that information from others.
tr: Bu eklenti Evolution ve Outlook tarafından kullanılana benzer vCalendar ileti yönetimini sağlar.
    
    Yüklendiğinde, Dizin Listesinde kabul ettiğiniz ya da oluşturduğunuz toplantıları içeren bir vCalendar posta kutusu oluşturacak.
    Aldığınız toplantı istekleri uygun bir biçimde gösterilecek ve bu istekleri kabul ya da reddedebileceksiniz.
    Yeni bir toplantı oluşturmak için vCalendar ya da Toplantılar dizinine sağ tıklayıp "Yeni toplantı..." seçeneğini seçin.
    
    Ayrıca uzak Webcal beslemelerine abone olabilecek; toplantı ve takvimlerinizi dışarı aktarabilecek; müsait/meşgul bilgisini sunabilecek ve diğerlerinden bu bilgiyi alabileceksiniz.

en: Calendar
tr: Takvim

en: Create meeting from message...
tr: İletiden toplantı oluştur...

en: You are about to create %d meetings, one by one. Do you want to continue?
tr: Tek tek %d adet toplantı oluşturma üzeresiniz. Devam etmek istiyor musunuz?

en: Creating meeting...
tr: Toplantı oluşturuluyor...

en: no subject
tr: başlık yok

en: Accept
tr: Kabul et

en: Tentatively accept
tr: Kesinleştirilmemiş kabul

en: Decline
tr: Reddet

en: You have a Todo item.
tr: Bir Göreviniz var.

en: Details follow:
tr: Detayları:

en: You have created a meeting.
tr: Bir toplantı oluşturdunuz.

en: You have been invited to a meeting.
tr: Bir toplantıya davet edildiniz.

en: A meeting to which you had been invited has been cancelled.
tr: Davet edildiğiniz bir toplantı iptal edildi.

en: You have been forwarded an appointment.
tr: Bir buluşmayı yönlendirdiniz.

en: (this event recurs)
tr: (tekrarlayan etkinlik)

en: (this event is part of a recurring event)
tr: (bu etkinlik tekrarlayan bir etkinliğin parçası)

en: You have received an answer to an unknown meeting proposal.
tr: Bilinmeyen bir toplantı teklifine bir cevap aldınız.

en: You have received an answer to a meeting proposal.
    %s has %s the invitation whose details follow:
tr: Toplantı öneriniz için bir cevap aldınız.
    %s teferruatı aşağıda olan daveti %s:

en: Error - could not get the calendar MIME part.
tr: Hata - takvimin MIME bölümü alınamadı.

en: Error - no calendar part found.
tr: Hata - takvim bölümü bulunamadı.

en: Error - Unknown calendar component type.
tr: Hata - bilinmeyen takvim bileşen türü.

en: Send a notification to the attendees
tr: Katılımcılara bildirim gönder

en: Cancel meeting
tr: Toplantıyı iptal et

en: Are you sure you want to cancel this meeting?
tr: Bu toplantıyı iptal etmek istediğinizden emin misiniz?

en: No account found
tr: Hesap bulunamadı

en: You have no account matching any attendee.
    Do you want to reply anyway?
tr: Katılımcılarla eşleşen bir hesabınız yok.
    Yine de cevaplamak istiyor musunuz?

en: Reply anyway
tr: Yine de cevapla

en: Answer
tr: Cevapla

en: Edit meeting...
tr: Toplantıyı düzenle...

en: Cancel meeting...
tr: Toplantıyı iptal et

en: Launch website
tr: Web siteyi aç

en: You are already busy at this time.
tr: Bu saatte meşgulsünüz.

en: Event:
tr: Etkinlik:

en: Organizer:
tr: Düzenleyen:

en: Location:
tr: Konum:

en: Summary:
tr: Özet:

en: Starting:
tr: Başlama Tarihi:

en: Ending:
tr: Bitme Tarihi:

en: Attendees:
tr: Katılımcılar:

en: Action:
tr: Eylem:

en: _New meeting...
tr: _Yeni toplantı...

en: _Export calendar...
tr: Takvimi _dışa aktar...

en: _Subscribe to Webcal...
tr: Webcal'e _abone ol...

en: _Rename...
tr: _Yeniden adlandır...

en: U_pdate subscriptions
tr: Aboneliği gü_ncelle

en: _List view
tr: _Liste görünümü

en: _Week view
tr: _Hafta görünümü

en: _Month view
tr: _Ay görünümü

en: Meetings
tr: Toplantılar

en: [no summary]
tr: [özet yok]

en: in the past
tr: geçmişte

en: today
tr: bugün

en: tomorrow
tr: yarın

en: this week
tr: bu hafta

en: later
tr: daha sonra

en: 
    These are the events planned %s:
tr: 
    Planlanan etkinlikler %s:

en: Timeout (%d seconds) connecting to %s
tr: Zaman aşımı (%d saniye) %s sunucusuna bağlanırken

en: 403 (Unauthorised)
tr: 403 (Yetkisiz)

en: Error %ld
tr: Hata %ld

en: Could not retrieve the Webcal URL:
    %s:
    
    %s
tr: Webcal URL'si alınamadı:
    %s:
    
    %s

en: This URL does not look like a Webcal URL:
    %s
    %s
tr: Bu URL Webcal URL'sine benzemiyor:
    %s
    %s

en: Could not create directory %s
tr: %s dizini oluşturulamadı

en: Claws Mail needs network access in order to update the Webcal feed.
tr: Webcal beslemesini güncellemek için Claws Mail'in ağa erişebilmesi lazım.

en: Fetching calendar for %s...
tr: %s için takvim alınıyor...

en: new subscription
tr: yeni abonelik

en: Claws Mail needs network access in order to update the subscription.
tr: Aboneliği güncellemek için Claws Mail'in ağa erişebilmesi lazım.

en: Subscribe to Webcal
tr: Webcal'e  Abone Ol

en: Enter the Webcal URL:
tr: WebCal URL'sini Gir

en: Could not parse the URL.
tr: URL ayrıştırılamadı.

en: Do you really want to unsubscribe?
tr: Abonelikten çıkmak istiyor musunuz?

en: Delete subscription
tr: Aboneliği sil

en: accepted
tr: kabul edildi

en: tentatively accepted
tr: kesinleştirmeden kabul edildi

en: declined
tr: reddedildi

en: did not answer
tr: cevaplanmadı

en: individual
tr: bireysel

en: group
tr: grup

en: resource
tr: kaynak

en: room
tr: oda

en: Past
tr: Geçmiş

en: Today
tr: Bugün

en: Tomorrow
tr: Yarın

en: This week
tr: Bu hafta

en: Later
tr: Daha sonra

en: Accepted:
tr: Kabul edildi:

en: Declined:
tr: Reddedildi:

en: Tentatively Accepted:
tr: Kesinleştirilmeden Kabul Edildi:

en: Individual
tr: Bireysel

en: Resource
tr: Kaynak

en: Room
tr: Oda

en: Add...
tr: Ekle...

en: The following people are busy at the time of your planned meeting:
    -
tr: Planlanmış toplantı zamanında aşağıdaki kişi(ler) meşgul:
    -

en: You
tr: Siz

en: You are busy at the time of your planned meeting
tr: Planlanmış toplantınızın zamanında meşgulsünüz

en: %s is busy at the time of your planned meeting
tr: Planlanmış toplantınızın zamanında %s şahsı meşgul

en: %d hour sooner
tr: %d saat önce

en: %d hours sooner
tr: %d saat önce

en: %d hours and %d minutes sooner
tr: %d saat ve %d dakika önce

en: %d minutes sooner
tr: %d dakika önce

en: %d hour later
tr: %d saat sonra

en: %d hours later
tr: %d saat sonra

en: %d hours and %d minutes later
tr: %d saat ve %d dakika sonra

en: %d minutes later
tr: %d dakika sonra

en: 
    
    Everyone would be available %s or %s.
tr: 
    
    Herkes %s ya da %s müsait olabilir.

en: 
    
    Everyone would be available %s.
tr: 
    
    Herkes %s müsait olabilir.

en: 
    
    It isn't possible to have this meeting with everyone in the previous or next 6 hours.
tr: 
    
    Bu toplantının önceki ya da sonraki 6 saat içerisinde herkesle yapılması mümkün değil.

en: would be available %s or %s
tr: %s ya da %s müsait olabilir

en: would be available %s
tr: %s müsait olabilir

en: not available
tr: müsait değil

en: , but would be available %s or %s.
tr: ; fakat %s ya da %s müsait olabilir.

en: , but would be available %s.
tr: ; fakat %s müsait olabilir.

en: , and isn't available in the previous or next 6 hours.
tr: ; ve önceki ve sonraki 6 saat içinde müsait değil.

en: available
tr: müsait

en: Free/busy retrieval failed
tr: Müsait/meşgul bilgisi alınamadı

en: Not everyone is available
tr: Herkes müsait değil

en: Send anyway
tr: Yine de gönder

en: Not everyone is available. See tooltips for more info...
tr: Herkes mevcut değil. Daha fazla bilgi için araç ipucuna bakın...

en: Fetching planning for %s...
tr: %s için plan alınıyor...

en: Available
tr: Müsait

en: Everyone is available.
tr: Herke müsait

en: Everyone seems available, but some free/busy information failed to be retrieved.
tr: Herkes müsait görünüyor; fakat bazı müsait/meşgul bilgileri alınamadı.

en: Could not send the meeting invitation.
    Check the recipients.
tr: Toplantı davetiyesi gönderilemedi.
    Alıcıları denetleyin

en: Save & Send
tr: Kaydet & Gönder

en: Check availability
tr: Müsaitliği denetle

en: Starts at:
tr: Başlama Saati:

en: on:
tr: açık

en: Ends at:
tr: Bitme Saati:

en: New meeting
tr: Yeni toplantı

en: %s - Edit meeting
tr: %s - Toplantıyı düzenle

en: Time:
tr: Zaman:

en: %d hour | %d hours
tr[0]: %d saat

en: %d minute | %d minutes
tr[0]: %d dakika

en: Upcoming event: %s
tr: Yaklaşan etkinlik: %s

en: You have a meeting or event soon.
    It starts at %s and ends %s later.
    Location: %s
    More information:
    
    %s
tr: Yakında bir toplantı ya da etkinliğiniz var.
    Başlama: %s ; Bitme: %s
    Konum: %s
    Daha fazla bilgi:
    
    %s

en: Remind me in %d minute | Remind me in %d minutes
tr[0]: %d dakika içinde hatırlat

en: Empty calendar
tr: Boş takvim

en: There is nothing to export.
tr: Dışarı aktarılacak bir şey yok.

en: Could not export the calendar.
tr: Takvim dışarı aktarılamadı.

en: Export calendar to ICS
tr: Takvimi ICS'ye aktar

en: Couldn't export calendar to '%s'
tr: takvim '%s' üzerine aktarılamadı

en: Could not export the freebusy info.
tr: Müsait/meşgul bilgisi dışarı aktarılamadı.

en: Couldn't export free/busy to '%s'
tr: Müsait/meşgul bilgisi '%s' üzerine aktarılamadı

en: Reminders
tr: Hatırlatıcılar

en: Alert me
tr: Beni uyar

en: minutes before an event
tr: dakika öncesinde

en: Calendar export
tr: Takvim dışa aktarımı

en: Automatically export calendar to
tr: Takvimi doğrudan buraya aktar

en: You can export to a local file or URL
tr: Yerel bir doya da ya URL'ye aktarabilirsiniz

en: Specify a local file or URL (http://server/path/file.ics)
tr: Yerel bir dizin ya da URL (http://sunucu/yol/dosya.ics) belirtin

en: Include Webcal subscriptions in export
tr: Dışa aktarırken Webcal aboneliklerini içer

en: Command to run after calendar export
tr: Dışa aktarım sonrası çalıştırılacak komut

en: Register Claws' calendar in XFCE's Orage clock
tr: Claws'ın takvimini XFCE'nin Orange saatine kaydet

en: Allows Orage (version greater than 4.4) to see Claws Mail's calendar
tr: Orange'ın (4.4'den daha üst sürümlerin) Claws Mail'in takvimini görmesini sağlar

en: Export as GNOME shell calendar server
tr: GNOME Shell takvim sunucusu olarak dışa aktar

en: Register D-Bus calendar server interface to export Claws Mail's calendar
tr: Claws Mail'in takvimini dışa aktarmak için D-Bus takvim sunucusu arayüzünü kaydet

en: Free/Busy information
tr: Müsait/Meşgul bilgisi

en: Automatically export free/busy status to
tr: Müsait/meşgul bilgisini doğrudan buraya aktar

en: Specify a local file or URL (http://server/path/file.ifb)
tr: Yerel bir dosya ya da URL (http://sunucu/yol/dosya.ifb) belirtin

en: Command to run after free/busy status export
tr: Müsait/meşgul bilgisi aktarımı sonrası çalıştırılacak komut

en: Get free/busy status of others from
tr: Diğerlerinin müsait/meşgul bilgisini buradan al

en: Specify a local file or URL (http://server/path/file.ifb). Use %u for the left part of the email address, %d for the domain
tr: Yerel bir dosya ya da URL (http://sunucu/yol/dosya.ifb) belirtin. Postanın sol kısmı için %u; alan adı kısmı için %d kullanın.

en: TLS options
tr: TLS seçenekleri

en: Required APOP timestamp not found in greeting
tr: Gerekli olan APOP zaman etiketi bulunamadı

en: Timestamp syntax error in greeting
tr: Zaman etiketi yazım hatası

en: Timestamp syntax error in greeting (not ASCII)
tr: Zaman etiketi yazım hatası (ASCII değil)

en: POP protocol error
tr: POP protokol hatası

en: invalid UIDL response: %s
tr: geçersiz UIDL cevabı: %s

en: POP: Deleting expired message %d [%s]
tr: POP: %d eski iletisi siliniyor [%s]

en: POP: Skipping message %d [%s] (%d bytes)
tr: POP: %d iletisi atlanıyor [%s] (%d bayt)

en: mailbox is locked
tr: posta kutusu kilitli

en: Session timeout
tr: oturum zaman aşımına uğradı

en: command not supported
tr: komut desteklenmiyor

en: error occurred on POP session
tr: POP oturumunda hata oluştu

en: TOP command unsupported
tr: TOP komutu desteklenmiyor

en: News (NNTP)
tr: Haberler (NNTP)

en: Local mbox file
tr: Yerel mbox dosyası

en: None (SMTP only)
tr: Hiç biri (sadece SMTP)

en: Name of account
tr: Hesabın adı

en: Set as default
tr: Öntanımlı kullan

en: Personal information
tr: Kişisel bilgiler

en: Full name
tr: Tam adı

en: Mail address
tr: E-Posta adresi

en: Auto-configure
tr: Kendiliğinden ayarla

en: Cancel
tr: İptal

en: Warning: this version of Claws Mail
    has been built without IMAP and News support.
tr: Uyarı: Claws Mail'in bu sürümü
    IMAP ve Haberler desteği olmadan derlenmiş.

en: This server requires authentication
tr: Bu sunucu kimlik doğrulaması istiyor

en: Authenticate on connect
tr: Bağlanırken kimlik doğrulaması yap

en: News server
tr: Haberler sunucusu

en: Server for receiving
tr: Alımın yapılacağı sunucu

en: Local mailbox
tr: Yerel posta kutusu

en: SMTP server (send)
tr: SMTP sunucu (gönder)

en: Use mail command rather than SMTP server
tr: SMTP sunucu yerine mail komutunu kullan

en: command to send mails
tr: postaları gönderecek komut

en: Account%d
tr: Hesap%d

en: Local
tr: Yerel

en: Default Inbox
tr: Öntanımlı Gelen Kutusu

en: Unfiltered messages will be stored in this folder
tr: Süzülmemiş iletiler bu dizinde tutulacak

en: Authenticate before POP connection
tr: POP bağlantısından önce kimlik doğrulaması yap

en: Select
tr: Seç

en: Remove messages on server when received
tr: İleti alındığı zaman sunucudaki kopyasını sil

en: Remove after
tr: Sonra sil

en: 0 days and 0 hours : remove immediately
tr: 0 gün ve 0 saat : derhal sil

en: Receive size limit
tr: Alınan ileti boyutu sınırı

en: Messages over this limit will be partially retrieved. When selecting them you will be able to download them fully or delete them.
tr: Bu boyutun üstündeki iletiler tamamen indirilmeyecek. Seçtiğiniz zaman tamamen indirebilecek ya da silebileceksiniz.

en: Maximum number of articles to download
tr: Azamî indirilecek yazı sayısı

en: unlimited if 0 is specified
tr: 0 girildiyse sonsuz

en: Plain text
tr: Düz metin

en: IMAP server directory
tr: IMAP sunucu dizini

en: (usually empty)
tr: (genellikle boş)

en: Show subscribed folders only
tr: Sadece abone olunan dizinleri göster

en: Bandwidth-efficient mode (prevents retrieving remote tags)
tr: Verimli ağ kullanımı yöntemi (etiketlerin alınmasını önler)

en: This mode uses less bandwidth, but can be slower with some servers.
tr: Bu yöntem daha az ağ verisi kullanır; fakat bazı sunucularla yavaş çalışabilir.

en: Batch size
tr: Küme büyüklüğü

en: Automatic checking
tr: Otomatik denetle

en: Use global settings
tr: Genel ayarları kullan

en: Check for new mail every
tr: Yeni iletileri denetle

en: Filter messages on receiving
tr: İletileri alırken süz

en: Allow filtering using plugins on receiving
tr: İletileri alırken eklenti kullanarak süzmeye izin ver

en: 'Get Mail' checks for new messages on this account
tr: 'E-Posta Al' bu hesap için yeni iletileri denetler

en: Header
tr: Üstbilgi

en: Generate Message-ID
tr: İleti-ID Oluştur

en: Send account mail address in Message-ID
tr: İleti-ID içinde hesap posta adresini gönder

en: Add user agent header
tr: Uygulama adı üstbilgisini ekle

en: Add user-defined header
tr: Kullanıcı tanımlı üstbilgi ekle

en: SMTP Authentication (SMTP AUTH)
tr: SMTP Kimlik Doğrulama (SMTP AUTH)

en: If you leave these entries empty, the same user ID and password as receiving will be used.
tr: Eğer bu girdileri boş bırakırsanız, posta alımı ile aynı kullanıcı ID ve parolası kullanılır.

en: Authenticate with POP before sending
tr: Göndermeden önce POP ile kimlik doğrulaması yap

en: POP authentication timeout
tr: POP kimlik doğrulaması zaman aşımı

en: Authorization
tr: Yetkilendirme

en: Select OAuth2 Email Service Provider
tr: OAuth2 E-posta Servis Sunucusu Seç

en: Client ID
tr: İstemci ID

en: Client secret
tr: İstemci gizli değeri

en: Obtain authorization code
tr: Yetkilendirme kodunu al

en: Open default browser with request
tr: İsteği öntanımlı tarayıcı ile aç

en: Copy link
tr: Bağlantıyı Kopyala

en: Authorization code
tr: Yetkilendirme kodu

en: Paste complete URL from browser or the provided authorization token
tr: Tarayıcıdaki URL'yi ya da sağlanan kimlik doğrulama bilgisini yapıştır

en: Complete authorization
tr: Yetkilendirmeyi tamamla

en: Authorize
tr: Yetkilendir

en: Signature
tr: İmza

en: Automatically insert signature
tr: İmzayı kendiliğinden ekle

en: Signature separator
tr: İmza ayracı

en: Command output
tr: Komut çıktısı

en: Automatically set the following addresses
tr: Aşağıdaki adresleri kendiliğinden ata

en: Spell check dictionaries
tr: İmlâ denetim sözlükleri

en: Default dictionary
tr: Öntanımlı sözlük

en: Default alternate dictionary
tr: Öntanımlı diğer sözlük

en: Compose
tr: Yaz

en: Reply
tr: Yanıtla

en: Forward
tr: Yönlendir

en: Default privacy system
tr: Öntanımlı gizlilik sistemi

en: Always sign messages
tr: İletileri her zaman imzala

en: Always encrypt messages
tr: İletileri her zaman şifrele

en: Always sign messages when replying to a signed message
tr: İmzalı bir iletiyi yanıtlarken iletileri her zaman imzala

en: Always encrypt messages when replying to an encrypted message
tr: Şifrelenmiş bir iletiyi yanıtlarken iletileri her zaman şifrele

en: Encrypt sent messages with your own key in addition to recipient's
tr: Gönderilen iletileri alıcının anahtarının yanı sıra kendi anahtarınızla şifreleyin

en: Save sent encrypted messages as clear text
tr: Şifrelenmiş iletileri metin dosyası olarak kaydet

en: Don't use TLS
tr: TLS kullanma

en: Use TLS
tr: TLS kullan

en: Use STARTTLS command to start encrypted session
tr: Şifreli oturumuna başlamak için STARTTLS komutunu kullan

en: Send (SMTP)
tr: Gönder (SMTP)

en: Don't use TLS (but, if necessary, use STARTTLS)
tr: TLS kullanma (fakat, gerekliyse, STARTTLS kullan)

en: Client certificates
tr: İstemci sertifikaları

en: Certificate for receiving
tr: Alım için sertifika

en: Client certificate file as a PKCS12 or PEM file
tr: PKCS12 ya da PEM olarak istemci sertifikası

en: Certificate for sending
tr: Gönderim için sertifika

en: Automatically accept valid TLS certificates
tr: Geçerli TLS sertifikaları doğrudan kabul et

en: Use non-blocking TLS
tr: Bloklanmamış TLS Kullan

en: Turn this off if you have TLS connection problems
tr: TLS bağlantı sorunlarınız varsa bunu kapatın

en: Use proxy server
tr: Vekil sunucu (proxy) kullan

[ctx: In account preferences, referring to whether or not use proxy settings from common preferences]
en: Use default settings
tr: Öntanımlı proxy ayarını kullan

en: Use global proxy server settings
tr: Genel vekil sunucu (proxy) ayarlarını kullan

en: Use authentication
tr: Kimlik doğrulaması kullan

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Use proxy server for sending
tr: Göndermek için vekil sunucu (proxy) kullan

en: If disabled, messages will be sent using direct connection to configured outgoing server, bypassing any configured proxy server.
tr: Seçilmediğinde ayarlanan vekil sunucu (proxy) es geçilip iletiler tercih edilen giden sunucu aracılığıyla gönderilecektir.

en: SMTP port
tr: SMTP portu

en: POP port
tr: POP portu

en: IMAP port
tr: IMAP portu

en: NNTP port
tr: NNTP portu

en: Domain name
tr: Alan adı

en: The domain name will be used in the generated Message-ID, and when connecting to SMTP servers.
tr: Alan adı, oluşturulan İleti-ID'sinde ve SMTP sunuculara bağlanırken kullanılacak.

en: Use command to communicate with server
tr: Sunucuyla iletişim kurmak için komut kullan

en: Mark cross-posted messages as read and color:
tr: Mükerrer iletileri okundu olarak ve renkle işaretle:

en: Put sent messages in
tr: Gönderilen iletileri buraya koy

en: Put queued messages in
tr: Kuyruktaki iletileri buraya koy

en: Put draft messages in
tr: Taslak iletilerini buraya koy

en: Put deleted messages in
tr: Silinen iletileri buraya koy

en: Account name is not entered.
tr: Hesap adı girilmemiş.

en: Mail address is not entered.
tr: Posta adresi girilmemiş.

en: SMTP server is not entered.
tr: SMTP sunucu girilmemiş.

en: User ID is not entered.
tr: Kullanıcı ID girilmemiş.

en: POP server is not entered.
tr: POP sunucu girilmemiş.

en: The default Inbox folder doesn't exist.
tr: Öntanımlı Gelen Kutusu yok.

en: IMAP server is not entered.
tr: IMAP sunucu girilmemiş.

en: NNTP server is not entered.
tr: NNTP sunucu girilmemiş.

en: local mailbox filename is not entered.
tr: yerel posta kutusunun adı girilmemiş.

en: mail command is not entered.
tr: mail komutu girilmemiş

en: User ID cannot contain a newline character.
tr: Kullanıcı ID'si yeni satır karakteri içeremez.

en: Password cannot contain a newline character.
tr: Şifre yeni satır karakteri içeremez.

en: SMTP user ID cannot contain a newline character.
tr: SMTP kullanıcı ID'si yeni satır karakteri içeremez.

en: SMTP password cannot contain a newline character.
tr: SMTP şifresi yeni satır karakteri içeremez.

en: domain is not specified.
tr: alan aldı belirtilmedi.

en: sent folder is not selected.
tr: gönderilen dizini seçilmedi.

en: queue folder is not selected.
tr: kuyruk dizini seçilmedi.

en: draft folder is not selected.
tr: taslak dizini seçilmedi.

en: trash folder is not selected.
tr: çöp dizini seçilmedi.

en: Receive
tr: Alma

[ctx: Preferences menu item]
en: Send
tr: Gönderme

en: Templates
tr: Şablonlar

en: Privacy
tr: Gizlilik

en: Proxy
tr: Vekil (Proxy)

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Preferences for new account
tr: Yeni hesap için tercihler

en: %s - Account preferences
tr: %s - Hesap tercihleri

en: Failed (wrong address)
tr: Başarısız oldu (yanlış adres)

en: Select signature file
tr: İmza dosyasını seç

en: Select certificate file
tr: Sertifika dosyasını seç

en: Protocol:
tr: Protokol

en: %s (plugin not loaded)
tr: %s (eklenti yüklü değil)

en: Authorisation complete
tr: Yetkilendirme tamamlandı

en: Your OAuth2 authorisation code has been received by Claws Mail
tr: OAuth2 yetkilendirme kodunuz Claws Mail tarafından alındı

en: Authorisation NOT completed
tr: Yetkilendirme TAMAMLANMADI

en: Your OAuth2 authorisation code was not received by Claws Mail
tr: OAuth2 yetkilendirme kodunuz Claws Mail tarafından alındımadı

en: Actions configuration
tr: Eylem ayarları

en: Menu name
tr: Menü adı:

en: Shell command
tr: Kabuk komutu

en: Filter action
tr: Süzme eylemi

en: Edit filter action
tr: Süzem eylemini düzenle

en: Append the new action above to the list
tr: Yeni eylemi yukarıdaki listeye ekle

en: Replace the selected action in list with the action above
tr: Listedeki seçilen eylemi aşağıdaki eylemle değiştir

en: Delete the selected action from the list
tr: Listeden seçilen eylemi sil

en: Clear all the input fields in the dialog
tr: Penceredeki bütün girdi alanlarını temizle

en: Show information on configuring actions
tr: Yapılandırma eylemleri hakkında bilgi göster

en: _Top
tr: _En üst

en: Move the selected action to the top
tr: Seçilen eylemi en üste taşı

en: Move the selected action up
tr: Seçilen eylemi yukarı taşı

en: Move selected action down
tr: Seçilen eylemi aşağı taşı

en: _Bottom
tr: En _alt

en: Move the selected action to the bottom
tr: Seçilen eylemi en alta taşı

en: (New)
tr: (Yeni)

en: Menu name is not set.
tr: Menü adı belirtilmedi.

en: A leading '/' is not allowed in the menu name.
tr: Menü adının başına '/' konulamaz.

en: Colon ':' is not allowed in the menu name.
tr: Menü adından ':' kullanılamaz.

en: Menu name is too long.
tr: Menü adı çok uzun.

en: Command-line not set.
tr: Komut satırı belirtilmedi.

en: Menu name and command are too long.
tr: Menü adı ve komut çok uzun.

en: The command
    %s
    has a syntax error.
tr: Komut
    %s
    yazım hatası barındırıyor.

en: Delete action
tr: Eylemi sil

en: Do you really want to delete this action?
tr: Bu eylemi silmek istiyor musunuz?

en: Delete all actions
tr: Tüm eylemleri sil

en: Do you really want to delete all the actions?
tr: Tüm eylemleri silmek istiyor musunuz?

en: Entry not saved
tr: Girdi kaydedilmesi

en: The entry was not saved. Close anyway?
tr: Girdi kaydedilmesi. Yine de kapat?

en: _Continue editing
tr: _Düzenlemeye devam et

en: Actions list not saved
tr: Eylem listesi kaydedilmedi

en: The actions list has been modified. Close anyway?
tr: Eylem listedi değiştirildi. Yine de kapat?

en: <span weight="bold" underline="single">Menu name:</span>
tr: <span weight="bold" underline="single">Menu adı:</span>

en: Use / in menu name to make submenus.
tr: Alt menüler oluşturmak için menü adında / kullanın.

en: <span weight="bold" underline="single">Command-line:</span>
tr: <span weight="bold" underline="single">Komut satırı:</span>

en: <span weight="bold">Begin with:</span>
tr: span weight="bold">Bununla başla:</span>

en: to send message body or selection to command's standard input
tr: ileti gövdesini ya da seçimi komutun standart girdisine göndermek için

en: to send user provided text to command's standard input
tr: kullanıcının sunduğu metni komutun standart girdisine göndermek için

en: to send user provided hidden text to command's standard input
tr: kullanıcının sunduğu gizli metni komutun standart girdisine göndermek için

en: <span weight="bold">End with:</span>
tr: <span weight="bold">Bununla bitir:</span

en: to replace message body or selection with command's standard output
tr: ileti gövdesini ya da seçimi komutun standart çıktısıyla değiştirmek için

en: to insert command's standard output without replacing old text
tr: eski metni değiştirmeden komutun standart çıktısını içermek için

en: to run command asynchronously
tr: komutu asenkronize çalıştırmak için

en: <span weight="bold">Use:</span>
tr: <span weight="bold">Kullan:</span>

en: for the file of the selected message in RFC822/2822 format
tr: RFC822/2822 türündeki seçilen iletinin dosyası için

en: for the list of the files of the selected messages in RFC822/2822 format
tr: RFC822/2822 türündeki seçilen iletilerin dosyalarının listesi için

en: for the file of the selected decoded message MIME part
tr: seçilen çözülmüş iletinin MIME bölümü dosyaları için

en: for a user provided argument
tr: kullanıcının sağladığı bir değişken için

en: for a user provided hidden argument (e.g. password)
tr: kullanıcının sağladığı gizli bir değişken için (ör. parola)

en: for the text selection
tr: metin seçimi için

en: apply filtering actions between {} to selected messages
tr: {} arasındaki süzme eylemlerini seçilen iletilere uygula

en: for a literal %
tr: lafzî bir % için

en: Actions
tr: Eylemler

en: The Actions feature is a way for the user to launch external commands to process a complete message file or just one of its parts.
tr: Eylemler özelliği kullanıcının harici bir komutu bir iletinin tamamını ya da bir bölümünü işlemek için kullanabileceği bir yöntemdir.

en: D_uplicate
tr: Çoğal_t

en: Current actions
tr: Mevcut eylemler

en: Entry was modified
tr: Girdi değiştirildi

en: Opening the filter action dialog will clear current modifications of the command-line.
tr: Filtre eylem penceresini açmak komut satırındaki mevcut değişiklikleri silecektir.

en: Action string is not valid.
tr: Eylem dizisi geçerli değil.

en: Hello,\n
tr: Merhaba.\n

en: On %d\n%f wrote:\n\n%q\n%X
tr: %d tarihinde\n%f yazdı:\n\n%q\n%X

en: \n\nBegin forwarded message:\n\n?d{Date: %d\n}?f{From: %f\n}?t{To: %t\n}?c{Cc: %c\n}?n{Newsgroups: %n\n}?s{Subject: %s\n}\n\n%M
tr: \n\nYönlendirilen iletiye başla:\n\n?d{Tarih: %d\n}?f{Gönderen: %f\n}?t{Alıcı: %t\n}?c{Cc: %c\n}?n{Habergrubu: %n\n}?s{Başlık: %s\n}\n\n%M

en: Automatic account selection
tr: Otomatik hesap seçimi

en: when replying
tr: Cevaplarken

en: when forwarding
tr: Yönlendirirken

en: when re-editing
tr: Tekrar düzenlerken

en: Editing
tr: Düzenleme

en: Automatically launch the external editor
tr: Harici düzenleyici doğrudan çalıştır

en: Automatically save message to Drafts folder every
tr: İletiyi Taslaklar dizinine doğrudan kaydet

en: characters
tr: karakter

en: Even if message is to be encrypted
tr: İleti şifrelenecek olsa bile

en: Undo level
tr: Geri alma sayısı

en: Warn when inserting a file larger than
tr: İleti gövdesine eklenen dosya

en: KiB into message body
tr: KiB'den büyükse uyar

en: Replying
tr: Cevaplama

en: Reply will quote by default
tr: Cevaplanan ileti doğrudan alıntı yapılsın

en: Reply button invokes mailing list reply
tr: Cevapla düğmesi posta listesine cevaplamayı tetiklesin

en: Forwarding
tr: Yönlendirme

en: Forward as attachment
tr: Ek olarak yönlendir

en: Keep the original '%s' header when redirecting
tr: Yönlendirirken özgün '%s' üstbilgisini koru

en: When dropping files into the Compose window
tr: Dosyaları ileti yazma penceresine bırakırken

en: Ask
tr: Sor

en: Insert
tr: İçer

en: Attach
tr: Ekle

en: Writing
tr: Yazma

en: Custom header configuration
tr: Kişisel üstbilgi yapılandırması

en: Header name is not set.
tr: Üstbilgi adı atanmadı.

en: A colon (:) is not allowed in a custom header.
tr: İki nokta üst üste (:) üstbilgide kullanılamaz

en: This Header name is not allowed as a custom header.
tr: Bu üstbilgi adını kişisel bir üstbilgi olarak kullanılamaz.

en: Choose a PNG file
tr: Bir PNG dosyası seç

en: Choose an XBM file
tr: Bir XBM dosyası seç

en: Choose a text file
tr: Bir metin dosyası seç

en: This file isn't an image.
tr: Bu dosya bir görüntü değil.

en: The chosen image isn't the correct size (48x48).
tr: Seçilen görüntü doğru boyutta (48x48) değil.

en: The image is too big; it must be maximum 725 bytes.
tr: Görüntü çok büyük; azamî 725 bayt olmalı.

en: The image isn't in the correct format (PNG).
tr: Görüntü doğru türde değil (PNG).

en: The image isn't in the correct format (XBM).
tr: Görüntü doğru türde değil (XBM).

en: Couldn't call `compface`. Make sure it's in your $PATH.
tr: `compface` çalıştırılamadı. $PATH değişkeni içinde olduğundan emin olun.

en: Compface error: %s
tr: Compface hatası: %s

en: This file contains newlines.
tr: Bu dosya yeni satırlar içeriyor.

en: Delete header
tr: Üstbilgiyi sil

en: Do you really want to delete this header?
tr: Bu üstbilgiyi silmek istiyor musunuz?

en: Current custom headers
tr: Mevcut kişisel üstbilgiler:

en: Displayed header configuration
tr: Gösterilen üstbilgi yapılandırması

en: Header name
tr: Üstbilgi adı

en: Hidden headers
tr: Gizli üstbilgiler

en: Displayed Headers
tr: Gösterilen Üstbilgiler

en: Show all unspecified headers
tr: Belirtilmemiş tüm üstbilgileri göster

en: This header is already in the list.
tr: Bu üstbilgi zaten listede.

en: %s will be replaced with file name / URI
tr: %s, dosya adı / URI ile değiştirilecek

en: For the text editor, %w will be replaced with GtkSocket ID
tr: Metin düzenleyici için, %w GtkSocket ID ile değiştirilecek

en: Use system defaults when possible
tr: Mümkün olduğunda sistem öntanımlı ayarlarını kullan

en: Web browser
tr: Web tarayıcı

en: Text editor
tr: Metin düzenleyici

en: Command for 'Display as text'
tr: 'Metin olarak görüntüle' için komut

en: This option enables MIME parts to be displayed in the message view via a script when using the 'Display as text' contextual menu item
tr: Bu seçenek, 'Metin olarak göster' menü seçeneği kullanıldığında bir betik aracılığıyla posta içeriğinde gösterilecek MIME bölümleri etkinleştirir.

en: Message View
tr: Posta İçeriği

en: External Programs
tr: Harici Programlar

en: Move
tr: Taşı

en: Hide
tr: Sakla

en: Message flags
tr: İleti bayrakları

en: Mark
tr: İşaretle

en: Mark as read
tr: Okundu olarak işaretle

en: Mark as unread
tr: Okunmadı olarak işaretle

en: Mark as spam
tr: İstenmeyen olarak işaretle

en: Mark as ham
tr: Zararsız olarak işaretle

en: Execute
tr: Çalıştır

en: Color label
tr: Renk etiketi

en: Resend
tr: Tekrar gönder

en: Redirect
tr: Yeniden yönlendir

en: Score
tr: Önem

en: Change score
tr: Önemi değiştir

en: Set score
tr: Önem ata

en: Tags
tr: Etiketler

en: Apply tag
tr: Etiketi uygula

en: Unset tag
tr: Etiketi kaldır

en: Clear tags
tr: Etiketleri temizle

en: Threads
tr: Zincirleme Konular

en: Stop filter
tr: Süzmeyi durdur

en: Action configuration
tr: Eylem yapılandırması

en: Rule
tr: Kural

en: Action
tr: Eylem

en: Command-line not set
tr: Komut satırı belirtilmedi.

en: Destination is not set.
tr: Hedef belirtilmedi.

en: Recipient is not set.
tr: Alıcı belirtilmedi.

en: Score is not set
tr: Önem atanmadı

en: Header is not set.
tr: Üstbilgi belirtilmedi.

en: Target addressbook/folder is not set.
tr: Hedef adres defteri/dizini belirtilmemiş.

en: Tag name is empty.
tr: Etiket adı boş bırakılmış.

en: No action was defined.
tr: Eylem tanımlanmamış.

en: literal %
tr: lafzî %

en: filename (should not be modified)
tr: dosya adı (düzenlenmemeli)

en: new line
tr: yeni satır

en: escape character for quotes
tr: alıntılar için kaçış karakteri

en: quote character
tr: alıntı karakteri

en: Filtering Action: 'Execute'
tr: Süzme Eylemi: 'Çalıştır'

en: 'Execute' allows you to send a message or message element to an external program or script.
    The following symbols can be used:
tr: 'Çalıştır' bir iletiyi ya da ileti elemanını harici bir program ya da betiğe göndermenizi sağlar.
    Şu semboller kullanılabilir:

en: Recipient
tr: Alıcı

en: Book/Folder
tr: Defter/Dizin

en: Destination
tr: Hedef

en: Color
tr: Renk

en: Current action list
tr: Mevcut eylemlerin listesi

en: Filtering/Processing configuration
tr: Süzme/İşleme yapılandırması

[ctx: Filtering Account Menu]
en: All
tr: Hepsi

en: Condition
tr: Koşul

en:  Def_ine...
tr:  T_anımla...

en:  De_fine...
tr:  Ta_nımla...

en: Append the new rule above to the list
tr: Yeni kuralı yukarıdaki listeye ekle

en: Replace the selected rule in list with the rule above
tr: Listedeki seçilen kuralı aşağıdaki kuralla değiştir

en: Delete the selected rule from the list
tr: Seçilen kuralı listeden sil

en: Move the selected rule to the top
tr: Seçilen kuralı en başa taşı

en: Page u_p
tr: Bir sayfa y_ukarı

en: Move the selected rule one page up
tr: Seçilen kuralı bir sayfa yukarı taşı

en: Move the selected rule up
tr: Seçilen kuralı yukarı taşı

en: Move the selected rule down
tr: Seçilen kuralı aşağı taşı

en: Page dow_n
tr: Bir sayfa aşağ_ı

en: Move the selected rule one page down
tr: Seçilen kuralı bir sayfa aşağı taşı

en: Move the selected rule to the bottom
tr: Seçilen kuralı en alta taşı

en: Condition string is not valid.
tr: Koşul dizisi geçerli değil.

en: Condition string is empty.
tr: Koşul dizini boş bırakılmış.

en: Action string is empty.
tr: Eylem dizisi boş bırakılmış.

en: Delete rule
tr: Kuralı sil

en: Do you really want to delete this rule?
tr: Bu kuralı silmek istiyor musunuz?

en: Delete all rules
tr: Tüm kuralları sil

en: Do you really want to delete all the rules?
tr: Tüm kuralları silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Filtering rules not saved
tr: Süzme kuralları kaydedilmedi

en: The list of filtering rules have been modified. Close anyway?
tr: Süzme kuralları listesi düzenlendi. Yine de kapat?

en: Move one page up
tr: Bir sayfa yukarı taşı

en: Move one page down
tr: Bir sayfa aşağı taşı

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Folder list columns configuration
tr: Dizin listesi sütunları yapılandırması

en: Select columns to be displayed in the folder list. You can modify
    the order by using the Up / Down buttons or by dragging the items.
tr: Dizin listesinde gösterilecek sütunları seçin. Yukarı/Aşağı tuşlarını
    kullanarak ya da ögeleri taşıyarak sıralamayı değiştirebilirsiniz.

en: Hidden columns
tr: Gösterilmeyen sütunlar

en: Displayed columns
tr: Gösterilen sütunlar

en:  Use default
tr:  Öntanımlı ayarı kullan

en: These preferences will not be saved as this folder is a top-level folder.
    However, you can set them for the whole mailbox tree by using "Apply to subfolders".
tr: Bu dizin üst seviye bir dizin olduğu için bu seçenekler kaydedilmeyecek.
    Lâkin, bu seçenekleri "Alt dizinlere uygula" seçeneğini kullanarak tüm posta kutusu ağacı için atayabilirsiniz.

en: Apply to
    subfolders
tr: Alt dizinlere
    uygula

en: Outbox
tr: Giden Kutusu

en: Folder type
tr: Dizin türü

en: Simplify Subject RegExp
tr: Başlık Düzenli İfadesini Basitleştir

en: Test string
tr: Deneme dizisi

en: Result
tr: Sonuç

en: Folder chmod
tr: Dizin chmod değeri

en: Folder color
tr: Dizin rengi

en: Pick color for folder
tr: Dizin için renk seç

en: Run Processing rules at start-up
tr: Açılışta İşleme kurallarını çalıştır

en: Run Processing rules when opening
tr: Açarken İşleme kurallarını çalıştır

en: Scan for new mail
tr: Yeni posta için tara

en: Turn this option on if mail is delivered directly to this folder by server side filtering on IMAP or by an external application
tr: Eğer posta, sunucu tarafındaki IMAP süzmesinde ya da harici bir programdan dolayı doğrudan bu dizine taşınıyorsa, bu seçeneği açın.

en: Select the HTML part of multipart messages
tr: Çok bölümlü iletilerin HTML bölümünü seç

en: "Default" will follow global preference (found in /Preferences/Message View/Text Options)
tr: "Öntanımlı" seçeneği (/Tercihler/İleti Görünümü/Metin Seçenekleri altında bulunan) tercihleri uygulayacak

en: Skip folder when searching for unread or new messages
tr: Okunmamış ya da yeni iletiler aranırken dizini atla

en: Turn this option on if you want this folder to be ignored when searching for unread or new messages
tr: Okunmamış ya da yeni iletiler aranırken bu dizinin atlanmasını istiyorsanız bu seçeneği işaretleyin.

en: Synchronise for offline use
tr: Çevrim dışı kullanım için senkronize et

en: Fetch message bodies from the last
tr: Sonuncusundan ileti gövdelerini al

en: 0: all bodies
tr: 0: tüm gövdeler

en: Remove older messages bodies
tr: Eski ileti gövdelerini kaldır

en: Discard folder cache
tr: Dizin geçici belleğinden vaz geç

en: Request Return Receipt
tr: Okundu Bilgisi İste

en: Save copy of outgoing messages to this folder instead of Sent
tr: Gönderilen iletilerin kopyasını Gönderilenler yerine buraya kaydet

[ctx: folder properties: %s stands for a header name]
en: Default %s
tr: Öntanımlı %s

[ctx: folder properties: %s stands for a header name]
en: Default %s for replies
tr: Cevaplar için öntanımlı %s

en: Default account
tr: Öntanımlı hesap

en: "Default" will follow the applicable account preference
tr: "Öntanımlı" uygulanabilir hesap tercihine uyacaktır.

en: Discard cache
tr: Geçici bellekten vaz geç

en: Do you really want to discard the local cached data for this folder?
tr: Bu dizin için yerel geçici belleğe alınmış veriden vaz geçmek istiyor musunuz?

en: General
tr: Genel

en: Properties for folder %s
tr: %s dizini için özellikler

en: Folder and Message Lists
tr: Dizin ve İleti Listeleri

en: Message
tr: İleti

en: Derive small and bold fonts from Folder and Message Lists font
tr: Küçük ve kalın fontları Dizin ve İleti Listeleriyle aynı kıl

en: Small
tr: Küçük

en: Bold
tr: Kalın

en: Use different font for printing
tr: Yazdırırken farklı bir font kullan

en: Message Printing
tr: İleti Yazdırma

en: Display
tr: Görünüm

en: Fonts
tr: Fontlar

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Automatically display attached images
tr: Eklenmiş görüntüleri doğrudan göster

en: Resize attached images by default
tr: Eklenmiş görüntüleri öntanımlı olarak yeniden boyutlandır

en: Clicking image toggles scaling
tr: Görüntüye tıklama boyutlandırılmasını sağlar

en: Fit image
tr: Görüntüyü sığdır

en: Right-clicking image toggles fitting height/width
tr: Görüntüye sağ tıklama görüntünün yükseklik/genişlik boyutlandırmasını açar

en: Height
tr: Yükseklik

en: Width
tr: Genişlik

en: Display images inline
tr: Görüntüleri satır içinde göster

en: Print images
tr: Görüntüleri yazdır

en: Image Viewer
tr: Görüntü Gösterici

en: Restrict the log window to
tr: Kayıt penceresini kısıtla

en: 0 to stop logging in the log window
tr: Kayıt penceresine kaydetmeyi durdurmak için 0 gir

en: lines
tr: satır

en: Filtering/processing log
tr: Süzme/İşleme kaydı

en: Enable logging of filtering/processing rules
tr: Süzme/işleme kurallarını kaydetmeyi aç

en: If checked, turns on logging of filtering and processing rules.
    The log is accessible from 'Tools/Filtering log'.
    Caution: enabling this option will slow down the filtering/processing, this might be critical when applying many rules upon thousands of messages.
tr: İşaretlendiğinde, süzme ve işleme kurallarının kaydedilmesini sağlar.
    İlgili kayıt 'Araçlar/Süzme kayıtları' altındadır.
    Dikkat: bu seçeneği açmak süzme ve işlemeyi yavaşlatacaktır, binlerce iletiye kurallar uygulanırken dikkate alınması gerekir.

en: Log filtering/processing when...
tr: Süzme ve işlemeyi kaydet...

en: filtering at incorporation
tr: birleştirirken süzme

en: pre-processing folders
tr: dizinleri ön işlemden geçirirken

en: manually filtering
tr: elle filtrelerken

en: post-processing folders
tr: dizinleri son işlemden geçirirken

en: processing folders
tr: dizinler işlenirken

en: Log level
tr: Kayıt seviyesi

en: Low
tr: Düşük

en: Medium
tr: Orta

en: High
tr: Yüksek

en: Select the level of detail of the logging.
    Choose Low to see when rules are applied, which conditions match or don't match and what actions are performed.
    Choose Medium to see more details about the message that is being processed, and why rules are skipped.
    Choose High to explicitly show the reason why all rules are processed or skipped, and why all conditions are matched or not matched.
    Caution: the higher the level, the greater the impact on performance.
tr: Kayıt detaylarının seviyesini seçin.
    Kuralların uygulandığını, hangi koşulların eşleşip eşleşmediğini ve hangi eylemlerin gerçekleştirildiğini görmek için Düşük'ü seçin.
    İşlenen ileti hakkında daha fazla detay ve kuralların neden atlandığını görmek için Orta'yı seçin.
    Bütün kuralların neden işlendiğinin ya da atlandığının sebebini ve neden tüm koşulların eşleşip eşleşmediğini özellikle göstermek için Yüksek'i seçin.
    Dikkat: seviye yükseldikçe performansa etkisi o oranda yüksek olacaktır.

en: Disk log
tr: Diske kayıt

en: Write the following information to disk...
tr: Şu bilgileri diske yaz...

en: Warning messages
tr: Uyarı mesajları

en: Network protocol messages
tr: Ağ protokolü mesajları

en: Error messages
tr: Hata mesajları

en: Status messages for filtering/processing log
tr: Süzme/işleme kaydının durumlarına dair mesajlar

en: Other
tr: Diğer

en: Logging
tr: Kayıt

en: more than
tr: daha fazla

en: less than
tr: daha az

en: weeks
tr: hafta

en: after
tr: sonra

en: before
tr: önce

en: higher than
tr: daha yüksek

en: lower than
tr: daha düşük

en: exactly
tr: tam olarak

en: greater than
tr: daha büyük

en: smaller than
tr: daha küçük

en: bytes
tr: bayt

en: kibibytes
tr: kibibayt

en: mebibytes
tr: mebibayt

en: contains
tr: içeren

en: doesn't contain
tr: içermeyen

en: headers part
tr: üstbilgi bölümü

en: headers values
tr: üstbilgi değeri

en: body part
tr: gövde bölümü

en: whole message
tr: tüm ileti

en: Marked
tr: İşaretlenmiş

en: Deleted
tr: Silinmiş

en: Replied
tr: Cevaplanmış

en: Forwarded
tr: Yönlendirilmiş

en: Spam
tr: İstenmeyen

en: Has attachment
tr: Eki olan

en: Signed
tr: İmzalanmış

en: set
tr: atanmış

en: not set
tr: atanmamış

en: yes
tr: evet

en: no
tr: hayır

en: Any tags
tr: Herhangi bir etiket

en: Specific tag
tr: Belirli bir etiket

en: ignored
tr: dikkate alınmayan

en: not ignored
tr: dikkate alınan

en: watched
tr: izlenen

en: not watched
tr: izlenmeyen

en: found
tr: bulunan

en: not found
tr: bulunmayan

en: 0 (Passed)
tr: 0 (Geçti)

en: non-0 (Failed)
tr: 0 olmayan (Başarısız)

en: Condition configuration
tr: Koşul yapılandırması

en: Match criteria
tr: Eşleşme ölçütü

en: All messages
tr: Tüm iletiler

en: Age
tr: Yaş

en: Phrase
tr: Parola

en: Flags
tr: Bayraklar

en: Color labels
tr: Renk etiketleri

en: Thread
tr: Zincirleme Konu

en: Partially downloaded
tr: Kısmen indirilen

en: External program test
tr: Harici program testi

en: Use selector on the right to pick the header name. Type the name of the header if not available in the list.
tr: Üstbilgileri sağdaki listeden seçin. Listede bulunmuyosa üstbilginin adını yazın.

[ctx: Filtering Matcher Menu]
en: All
tr: Hepsi

en: Use regexp
tr: düzenli ifade kullan

en: Message must match
tr: İleti yukarıdaki kuralların

en: at least one
tr: en az biriyle

en: all
tr: hepsiyle

en: of above rules
tr: eşleşmeli

en: Search pattern is not set.
tr: Arama kalıbı atanmamış.

en: Invalid hour.
tr: Geçersiz saat.

en: Test command is not set.
tr: Deneme komutu ayarlanmadı.

en: all addresses in all headers
tr: tüm üstbilgilerde bulunan tüm adresler

en: any address in any header
tr: herhangi bir üstbilgideki herhangi bir adres

en: the address(es) in header '%s'
tr: '%s' üstbilgisindeki adres(ler)

en: Book/folder path is not set.
    
    If you want to match %s against the whole address book, you have to select '%s' from the book/folder drop-down list.
tr: Defter/dizin konumu atanmamış.
    
    %s yolunun tüm adres defterini ifade etmesini istiyorsanız, '%s' yolunu defter/dizin listesinden seçmelisiniz.

en: Headers part
tr: Üstbilgilerin bölümü

en: Headers values
tr: Üstbilgilerin değeri

en: Body part
tr: Gövde bölümü

en: Whole message
tr: İletinin tümü

en: in
tr: içinde

en: content is
tr: içerik

en: Date is
tr: Tarih

en: Age is
tr: Yaş

en: Flag
tr: Bayrak

en: is
tr: seç

en: Name:
tr: Ad:

en: Label
tr: Etiket

en: Value:
tr: Değer:

en: Score is
tr: Önem

en: points
tr: puan

en: Size is
tr: Boyut

en: Scope:
tr: Kapsam:

en: tags
tr: etiketler

en: type is
tr: tür

en: Program returns
tr: Uygulama cevap veriyor

en: The entry was not saved.
    Close anyway?
tr: Girdi kaydedilmedi.
    Yine de kapatılsın mı?

en: Match Type: 'Test'
tr: Tür Eşleştir: 'Test'

en: 'Test' allows you to test a message or message element using an external program or script. The program will return either 0 or 1.
    
    The following symbols can be used:
tr: 'Test', bir ileti ya da ileti elemanını haricî bir uygulama ya da betik kullanarak test etmenizi sağlar. Bu uygulama 0 ya da 1 döndürür.
    
    Aşağıdaki semboller kullanılabilir:

en: Current condition rules
tr: duruma dair kullanılan kurallar

en: Headers
tr: Üstbilgiler

en: Display header pane above message view
tr: Üstbilgi bölümünü posta içeriğinin üstünde göster

en: Display (X-)Face in message view
tr: Posta içeriğinde (X-)Face göster

en: Save (X-)Face in address book if possible
tr: Mümkünse (X-)Face'yi adres defterine kaydet

en: Display Face in message view
tr: Posta içeriğinde Face göster

en: Save Face in address book if possible
tr: Mümkünse Face'yi adres defterine kaydet

en: Display headers in message view
tr: Posta içeriğinde üstbilgileri göster

en: HTML messages
tr: HTML İletiler

en: Render HTML messages as text
tr: HTML iletileri metin olarak yorumla

en: Render HTML-only messages with plugin if possible
tr: Sadece HTML barındıran iletileri mümkünse eklenti ile görüntüle

en: Select the HTML part of multipart/alternative messages
tr: Çok bölümlü/alternatifli bir iletinin HTML bölümünü seç

en: Line space
tr: Satır boşluğu

en: pixels
tr: benek

en: Scroll
tr: Kaydırma

en: Half page
tr: Yarım sayfa

en: Smooth scroll
tr: Yumuşak kaydır

en: Step
tr: Adım

en: Show attachment descriptions (rather than names)
tr: Ekin tanımlarını göster (isimlerden ziyâde)

en: Quotation
tr: Alıntı

en: Collapse quoted text on double click
tr: Çift tıklayınca alıntı metnini sakla

en: Treat these characters as quotation marks
tr: Bu işaretleri alıntı işareti olarak yorumla

en: Text Options
tr: Metin Seçenekleri

en: Your Claws Mail configuration is from a newer version than the version which you are currently using.
    
    This is not recommended.
    
    For further information see the %sClaws Mail website%s.
    
    Do you want to exit now?
tr: Claws Mail ayarlarınız, şu an kullanmakta olduğunuzdan daha yeni bir sürümün ayarlarından gelmekte.
    
    Bu durumu tavsiye etmiyoruz.
    
    Daha fazla bilgi için %sClaws Mail sitesini%s ziyaret edin.
    
    Çıkmak istiyor musunuz\

en: Configuration warning
tr: Yapılandırma uyarısı

en: Message view
tr: Posta İçeriği

en: Enable coloration of message text
tr: İleti metninin renklendirilmesine izin ver

en: Quote
tr: Alıntılama

en: Cycle quote colors
tr: Alıntı renklerini tekrarla

en: If there are more than 3 quote levels, the colors will be reused
tr: Üçden fazla alıntı seviyesi varsa renkler tekrar kullanılacaktır

en: 1st Level
tr: 1. Seviye

en: Text
tr: Metin

[ctx: Tooltip]
en: Pick color for 1st level text
tr: 1. seviye metni için renk seç

en: 2nd Level
tr: 2. seviye

[ctx: Tooltip]
en: Pick color for 2nd level text
tr: 2. seviye metni için renk seç

en: 3rd Level
tr: 3. seviye

[ctx: Tooltip]
en: Pick color for 3rd level text
tr: 3. seviye metni için renk seç

en: Enable coloration of text background
tr: Metinin arka planının renklendirilmesine izin ver

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for 1st level text background
tr: 1. seviye metnin arka planı için renk seç

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for 2nd level text background
tr: 2. seviye metnin arka planı için renk seç

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for 3rd level text background
tr: 3. seviye metnin arka planı için renk seç

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for links
tr: Bağlantılar için renk seç

en: URI link
tr: URI bağlantısı

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for signatures
tr: İmzalar için renk seç

note: TRANSLATORS: A patch is a text file listing the differences between 2 or more different versions of the same text file
en: Patch messages and attachments
tr: Yama mesajları ve ekleri

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for inserted lines
tr: Eklenen satırlar için renk seç

en: Inserted lines
tr: Eklenen satırlar

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for removed lines
tr: Silinen satırlar için renk seç

en: Removed lines
tr: Silinen satırlar

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for hunk lines
tr: Farklı satırlar için renk seç

note: TRANSLATORS: A hunk is a section of the patch indicating how the files differ
en: Hunk lines
tr: Farklı satırlar

en: Folder list
tr: Dizin listesi

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for Target folder.
tr: Hedef dizin için renk seçin

en: Target folder
tr: Hedef dizin:

[ctx: Tooltip]
en: Target folder is used when the option 'Execute immediately when moving or deleting messages' is turned off
tr: Hedef dizin 'İletileri silerken ve taşırken hemen çalıştır' seçeneği kapalı olduğunda kullanılır.

[ctx: Tooltip and Dialog title]
en: Pick color for folders containing new messages
tr: Yeni ileti içeren dizinler için renk seçin

en: Folder containing new messages
tr: Yeni ileti içeren dizin

[ctx: Tooltip]
note: TRANSLATORS: 'color %d' refers to the filtering/processing rule name and should not be translated
en: Pick color for 'color %d'
tr: 'color %d' için renk seçin

note: TRANSLATORS: 'color %d' refers to the filtering/processing rule name and should not be translated
en: Set label for 'color %d'
tr: 'color %d' için etiket seçin

[ctx: Dialog title]
en: Pick color for 'color %d'
tr: 'color %d' için renk seçin

en: Colors
tr: Renkler

en: Choose preset keyboard shortcuts
tr: Mevcut klavye kısayollarını seçin

en: Select preset keyboard shortcuts:
tr: Öntanımlı klavye kısayollarını seçin

en: Add address to destination when double-clicked
tr: Çift tıklandığında adresi hedefe ekle

en: On exit
tr: Çıkışta

en: Confirm on exit
tr: Çıkışta sor

en: Empty trash on exit
tr: Çıkışta çöpü boşalt

en: Warn if there are queued messages
tr: Kuyrukta ileti varsa uyar

en: Keyboard shortcuts
tr: Kılavye kısayolları

en: Enable keyboard shortcuts
tr: Klavye kısayollarını aç

en:  Choose preset keyboard shortcuts...
tr:  Önayarlı klavye kısayollarını seç...

en: Metadata handling
tr: Meta bilgi yönetimi

en: Safer mode asks the OS to write metadata to disk directly;
    it avoids data loss after crashes but can take some time.
tr: Güvenli kip İS'ten meta bilgiyi diske doğrudan yazmasını ister;
    çökmelerden sonra veri kaybını önler fakat işlem zaman alabilir.

en: Safer
tr: Daha güvenli

en: Faster
tr: Daha hızlı

en: Socket I/O timeout
tr: Soket I/O zaman aşımı

en: Translate header names
tr: Üstbilgi adlarını çevir

en: The display of standard headers (such as 'From:', 'Subject:') will be translated into your language.
tr: Öntanımlı üstbilgilerin görünümü ('Gönderen:', 'Başlık:' gibi) ana dilinize çevrilecektir.

en: Ask before emptying trash
tr: Çöpü boşaltmadan önce sor

en: Ask about account specific filtering rules when filtering manually
tr: Normalde süzme yaparken hesaba özgü süzme kurallarını sor

en: Use secure file deletion if possible
tr: Mümkün olduğunda güvenli dosya silmeyi kullan

en: Use secure file deletion if possible
    (the 'shred' program is not available)
tr: Mümkünse güvenli dosya silmeyi kullan
    ('shred' uygulaması yüklü değil)

en: Use the 'shred' program to overwrite files with random data before deleting them. This slows down deletion. Be sure to read shred's man page for caveats.
tr: Silmeden önce dosyaların üzerine rassal veri yazmak için 'shred' uygulamasını kullan. Silme işlemi yavaşlayacaktır. Uyarılar için shred man sayfasını okuyun.

en: Synchronise offline folders as soon as possible
tr: Çevrimdışı dizinleri ilk fırsatta eşzamanla

en: Primary passphrase
tr: Ana şifre

en: Use a primary passphrase
tr: Ana şifre kullan

en: If checked, your saved account passwords will be protected by a primary passphrase. If no primary passphrase is set, you will be prompted to set one.
tr: Seçildiği takdirde, kayıtlı hesaplarınız bir ana şifre ile korunacaktır. Ana şifre atanmadığı takdirde, bir tane oluşturmanız istenecektir.

en: Change primary passphrase
tr: Ana şifreyi değiştir

en: Miscellaneous
tr: Muhtelif

en: Mail Handling
tr: Posta Yönetimi

en: On %d\n%f wrote:\n\n%q
tr: %d tarihinde\n%f yazdı:\n\n%q

en: External incorporation program
tr: Haricî posta alma uygulaması

en: Use external program for receiving mail
tr: Posta almak için haricî uygulama kullan

en: Check for new mail on start-up
tr: Açılışta yeni iletileri denetle

en: Dialogs
tr: İletişim pencereleri

en: Show receive dialog
tr: İletişim penceresini göster

en: Only on manual receiving
tr: Yalnızca kullanıcı kendi elle aldığında

en: Close receive dialog when finished
tr: İşlemler tamamlandığında pencereyi kapat

en: Don't popup error dialog on receive error
tr: İleti alma sırasında bir hata oluşursa ek pencerede gösterme

en: After receiving new mail
tr: Yeni ileti aldıktan sonra

en: Go to Inbox
tr: Gelen Kutusuna git

en: Update all local folders
tr: Tüm yerel dizinleri güncelle

en: Run command
tr: Komut yürüt

en: after automatic check
tr: otomatik denetlemeden sonra

en: after manual check
tr: elle denetlemeden sonra

en: Use %d as number of new mails
tr: Yeni posta adedi için %d kullan

en: Receiving
tr: Alma

en: Save sent messages
tr: Gönderilen iletileri kaydet

en: Never send Return Receipts
tr: Asla Okundu Bilgisi gönderme

en: Confirm before sending queued messages
tr: Kuyruktaki iletileri göndermeden önce onayla

en: Show send dialog
tr: Gönderme penceresini göster

en: Warn when Subject is empty
tr: Başlık boş bırakılmışsa uyar

en: Warn when sending to more recipients than
tr: Bundan fazla alıcıya gönderirken uyar

en: Outgoing encoding
tr: Giden kodlaması

en: If 'Automatic' is selected, the optimal encoding for the current locale will be used
tr: Eğer 'Otomatik' seçildiyse, kullanılan yerel ayar için en uygun kodlama seçilecektir.

en: Western European (ISO-8859-1)
tr: Batı Avrupa (ISO-8859-1)

en: Western European (ISO-8859-15)
tr: Batı Avrupa (ISO-8859-15)

en: Central European (ISO-8859-2)
tr: Orta Avrupa (ISO-8859-2)

en: Baltic (ISO-8859-13)
tr: Baltık (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
tr: Baltık (ISO-8859-4)

en: Greek (ISO-8859-7)
tr: Yunanca (ISO-8859-7)

en: Hebrew (ISO-8859-8)
tr: İbranice (ISO-8859-8)

en: Hebrew (Windows-1255)
tr: İbranice (Windows-1255)

en: Arabic (ISO-8859-6)
tr: Arapça (ISO-8859-6)

en: Arabic (Windows-1256)
tr: Arapça (Windows-1256)

en: Turkish (ISO-8859-9)
tr: Türkçe (ISO-8859-9)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
tr: Kiril (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (KOI8-R)
tr: Kiril (KOI8-R)

en: Cyrillic (X-MAC-CYRILLIC)
tr: Kiril (KOI8-R)

en: Cyrillic (KOI8-U)
tr: Kiril (KOI8-U)

en: Cyrillic (Windows-1251)
tr: Kiril (Windows-1251)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
tr: Japonca (ISO-2022-JP)

en: Japanese (EUC-JP)
tr: Japonca (EUC-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
tr: Japonca (Shift_JIS)

en: Simplified Chinese (GB18030)
tr: Basitleştirilmiş Çince (GBK)

en: Simplified Chinese (GB2312)
tr: Basitleştirilmiş Çince (GB2312)

en: Simplified Chinese (GBK)
tr: Basitleştirilmiş Çince (GBK)

en: Traditional Chinese (Big5)
tr: Geleneksel Çince (Big5)

en: Traditional Chinese (EUC-TW)
tr: Geleneksel Çince (EUC-TW)

en: Chinese (ISO-2022-CN)
tr: Çince (ISO-2022-CN)

en: Korean (EUC-KR)
tr: Korece (EUC-KR)

en: Thai (TIS-620)
tr: Tayca (TIS-620)

en: Thai (Windows-874)
tr: Tayca (Windows-874)

en: Transfer encoding
tr: Transfer kod kümesi

en: Specify Content-Transfer-Encoding used when message body contains non-ASCII characters
tr: İleti gövdesi ASCII olmayan karakterler içerdiği zaman kullanılacak İçerik Aktarım Kodlaması'nı seçiniz.

en: Sending
tr: Gönderme

en: Enable spell checker
tr: İmlâ denetimi aç

en: Enable alternate dictionary
tr: Diğer sözlüğü aç

en: Faster switching with last used dictionary
tr: Son kullanılan sözlüğe daha hızlı geçiş

en: Automatic spell checking
tr: Otomatic imlâ denetimi

en: Re-check message when changing dictionary
tr: Sözlük değiştirilince yeniden imlâ denetimi yap

en: Dictionary
tr: Sözlük

en: Check with both dictionaries
tr: Her iki sözlüğü kullanarak imlâ denetimi yap

en: Get more dictionaries...
tr: Daha fazla sözlük al...

en: Misspelled word color
tr: Yanlış yazılmış kelime için renk

en: Pick color for misspelled word
tr: Yanlış yazılan kelimeyi belirtecek rengi seçin

en: Pick color for misspelled word. Use black to underline
tr: Yanlış yazılan kelimeyi belirtecek rengi seçin. Siyah seçerseniz altı çizilir

en: Spell Checking
tr: İmlâ denetimi

en: the abbreviated weekday name
tr: kısaltılmış hafta adı

en: the full weekday name
tr: tam hafta adı

en: the abbreviated month name
tr: kısaltılmış ay adı

en: the full month name
tr: tam ay adı

en: the preferred date and time for the current locale
tr: kullanılan yerel ayar için tercih edilen tarih ve zaman

en: the century number (year/100)
tr: yüzyıl numarası (yıl/100)

en: the day of the month as a decimal number
tr: ondalık sayı olarak ayın günü

en: the hour as a decimal number using a 24-hour clock
tr: 24 saat formatında ondalık sayı olarak saat

en: the hour as a decimal number using a 12-hour clock
tr: 12 saat formatında ondalık sayı olarak saat

en: the day of the year as a decimal number
tr: ondalık sayı olarak yılın günü

en: the month as a decimal number
tr: ondalık sayı olarak ay

en: the minute as a decimal number
tr: ondalık sayı olarak dakika

en: either AM or PM
tr: ÖÖ ya da ÖS

en: the second as a decimal number
tr: ondalık sayı olarak saniye

en: the day of the week as a decimal number
tr: ondalık sayı olarak haftanın günü

en: the preferred date for the current locale
tr: kullanılan yerel ayar için tercih edilen yerel saat

en: the last two digits of a year
tr: yılın son iki hanesi

en: the year as a decimal number
tr: ondalık sayı olarak yıl

en: the time zone or name or abbreviation
tr: zaman dilimi, adı ya da kısaltılmış adı

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Specifier
tr: İşaret

en: Example
tr: Örnek

en: Display message count next to folder name
tr: Dizin adının yanında ileti sayısını göster

en: Unread messages
tr: Okunmamış iletiler

en: Unread and Total messages
tr: Okunmamış ve Toplam iletiler

en: Open last opened folder at start-up
tr: Açılışta son açılan dizini aç

en: Open selected folder at start-up
tr: Açılışta seçilen dizini aç

en: Run processing rules before marking all messages in a folder as read or unread
tr: Dizindeki tüm iletileri okundu ya da okunmadı olarak işaretlemeden önce işleme kuralını çalıştır

en: Abbreviate newsgroup names longer than
tr: Bundan uzun haber grubu isimlerini kısalt

en: letters
tr: harf

en: Message list
tr: İleti listesi

en: Lock column headers
tr: Sütun başlıklarını sabitle

en: Displayed in From column
tr: Gönderen sütununda gösterilen

en: Name and Address
tr: Ad ve Adres

en: Date format help
tr: Tarih biçimi için yardım

en: Set message selection when entering a folder
tr: Dizine girildiğinde ileti seçimini ata

en: Open message when selected
tr: Seçilince iletiyi aç

en: When opening a folder
tr: Dizine girerken ki seçim

en: When displaying search results
tr: Arama sonuçları gösterilirken

en: When selecting next or previous message using shortcuts
tr: Kısa yolları kullanarak önceki ya da sonraki ileti gösterilirken

en: When deleting or moving messages
tr: İletileri silerken ya da taşırken

en: When using directional keys
tr: Yönlendirme tuşları kullanılırken

en: Mark message as read
tr: Okunmuş olarak işaretle

en: when selected, after
tr: Seçildikten sonra

en: only when opened in a new window, or replied to
tr: sadece yeni bir pencerede açılınca ya da cevaplanınca

en: Show "no unread (or new) message" dialog
tr: "okunmamış (ya da yeni) ileti yok" iletisini göster

en: Assume 'Yes'
tr: 'Evet'

en: Assume 'No'
tr: 'Hayır'

en: Display sender using address book
tr: Adres defterini kullanarak göndereni göster

en: Thread using subject in addition to standard headers
tr: Standart üstbilgilerin yanı sıra başlık üstbilgisini de kullansın

en: Execute immediately when moving or deleting messages
tr: İletileri silerken ve taşırken hemen çalıştır

en: When unchecked moving, copying and deleting of messages is deferred until you use 'Tools/Execute'
tr: 'Araçlar/Çalıştır' seçeneğini seçene kadar iletilerin taşınması, kopyalanması ve silinmesini ötele

en: Confirm when marking all messages as read or unread
tr: Tüm iletileri okundu ya da okunmadı olarak işaretlerken onayla

en: Confirm when changing color labels
tr: Renk etiketlerini değiştirmeyi onayla

en: Show tooltips
tr: Araç ipuçlarını göster

en: Defaults
tr: Öntanımlı ayarlar

en: New folders
tr: Yeni dizinler

en: Sort by
tr: Sıralama ölçütü

en: Number
tr: Adet

en: Thread date
tr: Zincirleme konu tarihi

en: Don't sort
tr: Tasnif etme

en: Thread view
tr: Zincirleme konuyu göster

en: Collapse all threads
tr: Zincirleme konuları küçült

en: Hide read messages
tr: Okunmuş iletileri gizle

en: Summaries
tr: Özet bilgiler

en: Message list columns configuration
tr: İleti listesinin sütun ayarları

en: Select columns to be displayed in the message list. You can modify
    the order by using the Up / Down buttons or by dragging the items.
tr: İleti listesinde gösterilecek sütunları seçin. Aşağı / Yukarı
    tuşlarını ya da ögeleri sürükleyerek sırayı değiştirebilirsiniz.

en: oldest marked email
tr: işaretlenen en eski posta

en: oldest new email
tr: en eski yeni posta

en: oldest unread email
tr: en eski okunmamış posta

en: last opened email
tr: son açılmış posta

en: newest email in the list
tr: listedeki en yeni posta

en: oldest email in the list
tr: listedeki en eski posta

en: newest marked email
tr: işaretlenen en yeni posta

en: newest new email
tr: en yeni posta

en: newest unread email
tr: okunmamış en yeni posta

en: Message selection when entering a folder
tr: Dizine girildiğinde ileti seçimi

en: Available selections
tr: Mevcut seçimler

en: Current selections
tr: Kullanılan seçimler

en: This name is used as the Menu item
tr: Bu ad Menü ögesi olarak kullanılmakta

en: Override composing account's From header. This doesn't change the composing account.
tr: İletiyi gönderen hesabın Gönderen üst bilgisini değiştir. Bu seçenek iletiyi gönderen hesabı değiştirmez.

en: Append the new template above to the list
tr: Yeni şablonu listenin üzerine iliştir

en: Replace the selected template in list with the template above
tr: Listedeki seçilen şablonu aşağıdaki şablonla değiştir

en: Delete the selected template from the list
tr: Seçilen şablonu listeden sil

en: Show information on configuring templates
tr: Şablon ayarları hakkında bilgi ver

en: Move the selected template to the top
tr: Seçilen şablonu en üste taşı

en: Move the selected template up
tr: Seçilen şablonu yukarı taşı

en: Move the selected template down
tr: Seçilen şablonu aşağı taşı

en: Move the selected template to the bottom
tr: Seçilen şablonu en alta taşı

en: Template configuration
tr: Şablon ayarları

en: Templates list not saved
tr: Şablon listesi kaydedilemedi

en: The templates list has been modified. Close anyway?
tr: Şablon listesi değiştirilmiş. Yine de kapat?

en: The template's name is not set.
tr: Şablona bir ad verilmedi.

en: The "From" field of the template contains an invalid email address.
tr: Şablonunun "Gönderen" kısmı geçersiz bir e-posta adresi barındırıyor.

en: The "To" field of the template contains an invalid email address.
tr: Şablonunun "Alıcı" kısmı geçersiz bir e-posta adresi barındırıyor.

en: The "Cc" field of the template contains an invalid email address.
tr: Şablonunun "Cc" kısmı geçersiz bir e-posta adresi barındırıyor.

en: The "Bcc" field of the template contains an invalid email address.
tr: Şablonunun "Bcc" kısmı geçersiz bir e-posta adresi barındırıyor.

en: The "Reply-To" field of the template contains an invalid email address.
tr: Şablonunun "Yanıtla" kısmı geçersiz bir e-posta adresi barındırıyor.

en: The "Subject" field of the template is invalid.
tr: Şablonun "Başlık" kısmı geçersiz.

en: Delete template
tr: Şablonu sil

en: Do you really want to delete this template?
tr: Gerçekten bu şablonu silmek istiyor musunuz?

en: Delete all templates
tr: Tüm şablonları sil

en: Do you really want to delete all the templates?
tr: Gerçekten tüm şablonları silmek istiyor musunuz?

en: Current templates
tr: Mevcut şablonlar

en: Template
tr: Şablon

en: Default internal theme
tr: Öntanımlı tema

en: Themes
tr: Temalar

en: Remove theme '%s'
tr: '%s' temasını kaldır

en: Are you sure you want to remove this theme?
tr: Gerçekten bu temayı kaldırmak istiyor musunuz?

en: File %s failed
    while removing theme.
tr: %s dosyasında sorun oldu
    tema silinirken

en: Removing theme directory failed.
tr: Tema dizini silinemedi.

en: Theme removed successfully
tr: Tema kaldırıldı

en: Select theme folder
tr: Tema dizini seç

en: Install theme '%s'
tr: '%s' temasını yükle

en: This folder doesn't seem to be a themefolder.
    Install anyway?
tr: Bu dizin bir tema dizini gibi görünmüyor.
    Yine de yükle?

en: Theme exists
tr: Tema mevcut

en: A theme with the same name is
    already installed in this location.
    
    Do you want to replace it?
tr: Aynı isimde bir tema
    bu konumda zaten yüklü.
    
    Değiştirmek istiyor musunuz?

en: Couldn't delete the old theme in %s.
tr: '%s' dizinindeki eski tema kaldırılamadı.

en: Couldn't create destination directory %s.
tr: %s hedef dizini oluşturulamadı.

en: Theme installed successfully.
tr: Tema başarıyla yüklendi.

en: Failed installing theme
tr: Tema yüklenemedi

en: File %s failed
    while installing theme.
tr: %s dosyası tema
    yüklerken başarısız oldu.

en: View all theme icons
tr: Tema simgelerinin hepsini göster

en: %d themes available (%d user, %d system, 1 internal)
tr: %d adet tema mevcut (%d kullanıcı, %d sistem, 1 öntanımlı)

en: Internal theme has %d icons
tr: Öntanımlı tema %d adet simgeye sahip

en: No info file available for this theme
tr: Bu tema için bilgi içeren bir dosya yok

en: Error: couldn't get theme status
tr: Hata: tema durumu alınamadı

en: %d files (%d icons), size: %s
tr: %d adet dosya (%d simge), boyutu: %s

en: Selector
tr: Seçim

en: Install new...
tr: Yeni yükle...

en: Get more...
tr: Daha fazlasını edin...

en: Information
tr: Bilgi

en: Author
tr: Yazar

en: Preview
tr: Önizleme

en: View all
tr: Hepsini göster

en: SVG rendering
tr: SVG yorumlama

en: Enable alpha channel
tr: Alfa kanalını aç

en: Force scaling
tr: Ölçeklendirmeyi zorla

en: Pixels per inch (PPI)
tr: İnç başına piksel (PPI)

en: Selected Action already set.
    Please choose another Action from List
tr: Seçilen İşlem zaten atanmış.
    Lütfen Listeden farklı bir İşlem seçin

en: Item has no icon defined.
tr: Öge tanımlanmış simge içermiyor

en: Item has no text defined.
tr: Öge tanımlanmış metin içermiyor

en: Toolbar item
tr: Araç çubuğu ögesi

en: Item type
tr: Öge türü

en: Internal Function
tr: Dahili Fonksiyon

en: User Action
tr: Kullanıcı Eylemi

en: Separator
tr: Ayraç

en: Event executed on click
tr: tıklanınca yürütülecek eylem

en: Toolbar text
tr: Araç çubuğu metni

en: Icon
tr: Simge

en: Toolbars
tr: Araç çubukları

en: Main Window
tr: Ana Pencere

en: Message Window
tr: İleti Penceresi

en: Compose Window
tr: Yazma Penceresi

en: Icon text
tr: Simge metni:

en: Mapped event
tr: Eşlenmiş olay

en: Toolbar item icon
tr: Araç çubuğu öge simgesi

en: Auto wrapping
tr: Otomatik katlama

en: Wrap quotation
tr: Alıntıyı katla

en: Wrap pasted text
tr: Kopyalanan metni katla

en: Auto indent
tr: Otomatik girinti

en: Wrap text at
tr: Metni katla

en: Wrapping
tr: Katlama

en: Print preview
tr: Önizlemeyi yazdır

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Zoom 100%
tr: %100 yakınlaş

en: Zoom fit
tr: Ekrana sığdır

en: Zoom in
tr: Yakınlaş

en: Zoom out
tr: Uzaklaş

en: Page %d
tr: Sayfa %d

en: No information available
tr: Herhangi bir bilgi mevcut değil

en: No recipient keys defined.
tr: Alıcı anahtarı tanımlanmadı.

en: [Error decoding BASE64]
tr: [BASE64 çözümünde hata]

en: Could not decode part
tr: İletinin bir parçası çözülemedi

en: Already trying to send.
tr: Zaten göndermeye çalışıyor.

en: Couldn't open file %s.
tr: %s dosyası açılamadı.

en: Queued message header is broken.
tr: Kuyruktaki iletinin üstbilgisi bozuk.

en: An error happened during SMTP session.
tr: SMTP oturumunda hata meydana geldi.

en: No specific account has been found to send, and an error happened during SMTP session.
tr: Göndermek için belirli bir hesap bulunamadı ve SMTP oturumu sırasında bir hata meydana geldi.

en: Couldn't determine sending information. Maybe the email hasn't been generated by Claws Mail.
tr: Gönderme bilgisi saptanamadı. E-posta Claws Mail tarafından oluşturulmamış olabilir.

en: Couldn't create temporary file for news sending.
tr: İleti gönderilmek üzere kuyruğa eklenemedi.

en: Error when writing temporary file for news sending.
tr: Haber gönderi için geçici dosyaya yazım sorasında hata meydana geldi.

en: Error occurred while posting the message to %s.
tr: %s adresine e-posta yazarken hata meydana geldi.

en: Filtering messages...
tr: İletiler süzülüyor...

en: <span weight="bold">symbols:</span>
tr: <span weight="bold">semboller:</span>

en: customized date format (see 'man strftime')
tr: isteğe uyarlanmış zaman biçimi ('man strftime')

en: email address of sender
tr: gönderenin e-posta adresi

en: full name of sender
tr: gönderenin tam ismi

en: first name of sender
tr: gönderenin adı

en: last name of sender
tr: gönderenin soyadı

en: initials of sender
tr: gönderenin baş harfleri

en: message body
tr: İleti gövdesi

en: quoted message body
tr: alıntılanmış ileti gövdesi

en: message body without signature
tr: imzasız ileti gövdesi

en: quoted message body without signature
tr: imzasız alıntılanmış ileti gövdesi

en: message tags
tr: ileti etiketleri

en: current dictionary
tr: kullanılan sözlük

en: cursor position
tr: imleç konumu

en: account property: your name
tr: hesap niteliği: adınız

en: account property: your email address
tr: hesap niteliği: e-posta adresiniz

en: account property: account name
tr: hesap niteliği: hesap adı

en: account property: organization
tr: hesap niteliği: kurum

en: account property: signature
tr: hesap niteliği: imza

en: account property: signature path
tr: hesap niteliği: imza yolu

en: account property: default dictionary
tr: hesap niteliği: öntanımlı sözlük

en: address book <span style="oblique">completion</span>: Cc
tr: adres tefteri <span style="oblique">tamamlama</span>: Cc

en: address book <span style="oblique">completion</span>: From
tr: adres defteri <span style="oblique">tamamlama</span>: Gönderen

en: address book <span style="oblique">completion</span>: To
tr: adres defteri <span style="oblique">tamamlama</span>: Alıcı

en: literal backslash
tr: lafzî ters kesme imi

en: literal question mark
tr: lafzî soru işareti

en: literal exclamation mark
tr: lafzî ünlem işareti

en: literal pipe
tr: lafzî dikey çizgi

en: literal opening curly brace
tr: lafzî süslü parente açılışı

en: literal closing curly brace
tr: lafzî süslü parentez kapanışı

en: <span weight="bold">commands:</span>
tr: <span weight="bold">komutlar:</span>

en: insert <span style="oblique">expr</span> if x is set, where x is one of
    the [dfNFLIstcnriT, ad, af, ao, as, asp, aT, ABc, ABf, ABt]
    symbols (or their long equivalent)
tr: x atanmışsa, x'in [dfNFLIstcnriT, ad, af, ao, as, asp, aT, ABc, ABf, ABt]
    sembollerini (ya da uzun muadillerini) ifade ettiği yerde
    <span style="oblique">expr</span> ekle

en: insert <span style="oblique">expr</span> if x is not set, where x is one of
    the [dfNFLIstcnriT, ad, af, ao, as, asp, aT, ABc, ABf, ABt]
    symbols (or their long equivalent)
tr: x atanmamışsa, x'in [dfNFLIstcnriT, ad, af, ao, as, asp, aT, ABc, ABf, ABt]
    sembollerini (ya da uzun muadillerini) ifade ettiği yerde
    <span style="oblique">expr</span> ekle

en: insert file:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is evaluated as the path of the file to insert
tr: dosya ekle:
    <span style="oblique">sub_expr</span> eklenecek dosya yolu olarak değerlendirilir

en: insert program output:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is evaluated as a command-line to get
    the output from
tr: uygulama çıktısı ekle:
    <span style="oblique">sub_expr</span> çıktıyı almak için kullanılacak komut
    satırı olarak değerlendirilir

en: insert user input:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is a variable to be replaced by
    user-entered text
tr: kullanıcı girdisi ekle:
    <span style="oblique">sub_expr</span> kullanıcının gireceği metinle
    değiştirilecek değişkendir.

en: attach file:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is evaluated as the path of the file to attach
tr: dosya ekle:
    <span style="oblique">sub_expr</span> eklenecek dosya yolu olarak değerlendirilir

en: attach file:
    <span style="oblique">sub_expr</span> is evaluated as a command-line to get
    the filename from
tr: uygulama çıktısı ekle:
    <span style="oblique">sub_expr</span> dosya adını almak için kullanılacak komut
    satırı olarak değerlendirilir

en: <span weight="bold">definition of terms:</span>
tr: <span weight="bold">koşulların tanımı:</span>

en: text that can contain any of the symbols or
    commands above
tr: Yukarıdaki sembol ya da komutları içerebilen
    metin

en: text that can contain any of the symbols (no
    commands) above
tr: Yukarıdaki sembolleri (komutları değil)
    içerebilen metin

en: completion from address book only works with the first
    address of the header, it outputs the full name
    of the contact if that address matches exactly
    one contact in the address book
tr: Adres defterinden tamamlama sadece üstbilginin ilk
    adresiyle çalışır, bu adres, adres defterindeki
    bir kişiyle harfiyen eşleşirse o kişinin
    ad ve soyadını yazdırır

en: Description of symbols
tr: Sembollerin açıklamaları

en: The following symbols and commands can be used:
tr: Şu sembol ve komutlar kullanılabilir:

en: Use template when composing new messages
tr: Yeni ileti yazarken şablon kullan

en: Override From header. This doesn't change the account used to compose the new message.
tr: Gönderen üstbilgisinin üstüne yaz. Yeni iletiyi göndermek için kullanılan hesabı değiştirmez.

en: Use template when replying to messages
tr: İletileri cevaplarken şablon kullan

en: Override From header. This doesn't change the account used to reply.
tr: Gönderen üstbilgisinin üstüne yaz. Cevaplamak için kullanılan hesabı değiştirmez.

en: Quotation mark
tr: Alıntı işareti

en: Use template when forwarding messages
tr: İletileri yönlendirirken şablon kullan

en: Override From header. This doesn't change the account used to forward.
tr: Gönderen üstbilgisinin üstüne yaz. İletiyi yönlendirmek için kullanılan hesabı değiştirmez.

en: The "From" field of the "New message" template contains an invalid email address.
tr: "Yeni ileti" şablonunun "Gönderen" kısmı geçersiz bir e-posta adresi barındırıyor.

en: The "Subject" field of the "New message" template is invalid.
tr: "Yeni ileti" şablonunun "Başlık" kısmı geçersiz.

en: The "Quotation mark" field of the "Reply" template is invalid.
tr: "Cevapla" şablonun "Alıntı işareti" kısmı geçersiz.

en: The "Quotation mark" field of the "Forward" template is invalid.
tr: "Yönlendir" şablonun "Alıntı işareti" kısmı geçersiz.

en: Enter text to replace '%s'
tr: '%s' yerine geçecek metni girin

en: Enter variable
tr: Değişken girin

en: Sending message using command: %s
tr: İleti şu komut kullanılarak gönderiliyor: %s

en: Couldn't execute command: %s
tr: Komut yürütülemedi: %s

en: Error occurred while executing command: %s
tr: Komut yürütülürken hata oluştu: %s

en: Connecting
tr: Bağlantı kuruluyor

en: Doing POP before SMTP...
tr: SMTP'den önce POP yapılıyor

en: POP before SMTP
tr: SMTP'den önce POP

en: Account '%s': Connecting to SMTP server: %s:%d...
tr: '%s' hesabı: SMTP sunucuya bağlanıyor: %s:%d...

en: Mail sent successfully.
tr: İleti başarıyla gönderildi.

en: Sending HELO...
tr: HELO gönderiliyor...

en: Authenticating
tr: Kimlik doğrulanıyor

en: Sending message...
tr: İleti gönderiliyor...

en: Sending EHLO...
tr: EHLO gönderiliyor...

en: Sending MAIL FROM...
tr: MAIL FROM gönderiliyor...

en: Sending RCPT TO...
tr: RCPT TO gönderiliyor...

en: Sending DATA...
tr: DATA gönderiliyor...

en: Quitting...
tr: Çıkılıyor...

en: Sending message (%d / %d bytes)
tr: İleti gönderiliyor (%d / %d bayt)

en: Sending message
tr: İleti gönderiliyor

en: Error occurred while sending the message.
tr: İleti gönderilirken hata oluştu.

en: Error occurred while sending the message:
    %s
tr: İleti gönderilirken hata oluştu:
    %s

en: Source of the message
tr: İletinin kaynağı

en: %s - Source
tr: %s - Kaynak

en: Expiry
tr: Vade

en: Saved TLS certificates
tr: Kaydedilmiş TLS sertifikaları

en: Delete certificate
tr: Sertifikayı sil

en: Do you really want to delete this certificate?
tr: Bu sertifikayı silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Search messages
tr: İletileri ara

en: Match any of the following
tr: Aşağıdakilerin herhangi biriyle eşleş

en: Match all of the following
tr: Aşağıdakilerin hepsiyle eşleş

en: Body:
tr: Gövde:

en: Condition:
tr: Koşul:

en: Find _all
tr: _Hepsini bul

en: Searching in %s...
tr: %s içinde aranıyor...

en: Beginning of list reached; continue from end?
tr: Listenin başına ulaşıldı, sonundan başlansın mı?

en: End of list reached; continue from beginning?
tr: Listenin sonuna ulaşıldı, başından başlansın mı?

en: Re-edit
tr: Yeniden düzenle

en: Create _filter rule
tr: _Süzme kuralı oluştur

en: _Set displayed columns
tr: Gösterilen _sütünları seç

en: _Lock column headers
tr: Sütun _başlıklarını sabitle

en: Toggle quick search bar
tr: Hızlı arama çubuğuna geç

en: Toggle multiple selection
tr: Çoklu seçime geç

en: Process mark
tr: İşaretleri işle

en: Some marks are left. Process them?
tr: Bazı işaretler kaldı. İşlensin mi?

en: Scanning folder (%s)...
tr: Dizin taranıyor (%s)...

en: No more unread messages
tr: Başka okunmamış ileti yok

en: No unread message found. Search from the end?
tr: Okunmamış ileti bulunamadı. Sondan aratılsın mı?

en: Internal error: unexpected value for prefs_common.next_unread_msg_dialog
tr: İçsel hata: prefs_common.next_unread_msg_dialog için beklenmedik değer

en: No unread messages.
tr: Okunmamış ileti yok.

en: No unread message found. Go to next folder?
tr: Okunmamış ileti bulunamadı. Bir sonraki dizine geçilsin mi?

en: No more new messages
tr: Başka yeni ileti yok

en: No new message found. Search from the end?
tr: Yeni ileti bulunamadı. Sondan itibaren aransın mı?

en: No new messages.
tr: Yeni ileti yok.

en: No new message found. Go to next folder?
tr: Yeni ileti bulunamadı. Bir sonraki dizine geçilsin mi?

en: No more marked messages
tr: Başka işaretlenmiş ileti yok

en: No marked message found. Search from the end?
tr: İşaretlenmiş ileti bulunamadı. Sondan aratılsın mı?

en: No marked messages.
tr: İşaretlenmiş ileti yok.

en: No marked message found. Go to next folder?
tr: İşaretlenmiş ileti bulunamadı. Bir sonraki dizine geçilsin mi?

en: No more labeled messages
tr: Başka etiketlenmiş ileti yok

en: No labeled message found. Search from the end?
tr: Etiketlenlenmiş ileti bulunamadı. Sondan aratılsın mı?

en: No labeled messages.
tr: Etiketlenmiş ileti yok.

en: No labeled message found. Search from the beginning?
tr: Etkiketlenmiş ileti bulunamadı. Baştan aratılsın mı?

en: Attracting messages by subject...
tr: Başlıklarına göre postalar çekiliyor...

en: %d deleted
tr: %d adet silindi

en: %s%d moved
tr: %s%d adet taşındı

en: %s%d copied
tr: %s%d adet kopyalandı

en:  item selected |  items selected
tr[0]:  öğe seçildi

en: %d new, %d unread, %d total (%s)
tr: %d yeni, %d okunmamış, toplam %d (%s)

en: Message summary
tr: İleti özeti

en: New:
tr: Yeni:

en: Unread:
tr: Okunmamış:

en: Total:
tr: Toplam:

en: Marked:
tr: İşaretlenmiş:

en: Replied:
tr: Cevaplanmış:

en: Forwarded:
tr: Yönlendirilmiş:

en: Locked:
tr: Kilitli:

en: Ignored:
tr: Dikkate alınmayan:

en: Watched:
tr: İzlenen

en: %d/%d selected (%s/%s), %d unread
tr: %d/%d adet seçildi (%s/%s), %d adet okunmayan

en: Sorting summary...
tr: Özet sıralanıyor...

en: Setting summary from message data...
tr: İleti bilgisinden özet atanıyor...

en: (No Date)
tr: (Tarih Yok)

en: (No Recipient)
tr: (Alıcı yok)

en: From: %s, on %s
tr: Gönderen: %s, %s

en: To: %s, on %s
tr: Alıcı: %s, %s

en: You're not the author of the article.
tr: Makalenin yazarı siz değilsiniz.

en: Do you really want to delete the selected message? | Do you really want to delete the %d selected messages?
tr[0]: Seçilen %d adet iletiyi gerçekten silmek istiyor musunuz?

en: Delete message | Delete messages
tr[0]: İletiyi  Sil

en: Destination is same as current folder.
tr: Hedef dizin bulunulan dizinle aynı.

en: Select folder to move selected message to | Select folder to move selected messages to
tr[0]: Seçilen iletilerin taşınacağı dizini seçin

en: Destination to copy is same as current folder.
tr: Kopyalama için seçilen hedef dizin bulunulan dizinle aynı.

en: Select folder to copy selected message to | Select folder to copy selected messages to
tr[0]: Seçilen iletilerin kopyalanacağı dizini seçin

en: Append or Overwrite
tr: İçeriği Güncelle ya da Üzerine Yaz

en: Append or overwrite existing file?
tr: Var olan dosyanın üzerine mi yazılsın yoksa içeriği mi güncellensin?

en: _Append
tr: İçeriği _güncelle

en: _Overwrite
tr: Ü_zerine yaz

en: Couldn't save the file '%s'.
tr: '%s' dosyası kaydedilemedi.

en: You are about to print %d messages, one by one. Do you want to continue?
tr: %d adet iletiyi birer birer yazdırmak üzeresiniz. Devam etmek istiyor musunuz?

en: Building threads...
tr: Zincirleme konular oluşturuluyor...

en: Skip these rules
tr: Bu kuralları geç

en: Apply these rules regardless of the account they belong to
tr: Ait olduğu hesaptan bağımsız olarak bu kuralları uygula

en: Apply these rules if they apply to the current account
tr: Mevcut hesaba uygunsa bu kuralları uygula

en: Filtering
tr: Filtreleme

en: There are some filtering rules that belong to an account.
    Please choose what to do with these rules:
tr: Bir hesaba ait bazı süzme kuralları mevcut.
    Lütfen bu kurallarla ne yapmak istediğinizi seçin:

en: Filtering...
tr: Süzülüyor...

en: Processing configuration
tr: Ayarlar işleniyor

en: Do you really want to reset the color label of all selected messages?
tr: Seçilen tüm iletilerin renk etiketlerini öntanımlı değerlere getirmeyi istiyor musunuz?

en: Do you really want to apply this color label to all selected messages?
tr: Bu renk etiketinin seçilen tüm iletilere uygulanmasını istiyor musunuz?

en: Reset color label
tr: Renk etiketini sıfırla

en: Set color label
tr: Renk etiketini ata

en: Ignored thread
tr: Dikkate alınmayan zincirleme konu

en: Watched thread
tr: Takip edilen zincirleme konu

en: Replied but also forwarded - click to see reply
tr: Cevaplandı ve yönlendirildi - cevabı görmek için tıklayın

en: Replied - click to see reply
tr: Cevaplandı - cevabı görmek için tıklayın

en: To be moved
tr: Taşınacak

en: To be copied
tr: Kopyalanacak

en: Signed, has attachment(s)
tr: İmzalanmış, ek(ler)i olan

en: Encrypted, has attachment(s)
tr: Şifrelenmiş, ek(ler)i olan

en: Encrypted
tr: Şifrelenmiş

en: Has attachment(s)
tr: Ek(ler)i olan

en: Regular expression (regexp) error:
    %s
tr: Düzenli ifade (regexp) hatası:
    %s

en: Go back to the folder list (You have unread messages)
tr: Dizin listesine geri dön (Okunmamış iletileriniz var)

en: Go back to the folder list
tr: Dizin listesine geri dön

en: _Open in web browser
tr: Web tarayıcı ile _aç

en: Copy this _link
tr: Bu _bağlantıyı kopyala

en: _Reply to this address
tr: Bu adrese _yanıtla

en: Add to _Address book
tr: _Adres kitabına ekle

en: Copy this add_ress
tr: Bu _adresi kopyala

en: [%s  %s (%d bytes)]
tr: [%s %s (%d bayt)]

en: [%s (%d bytes)]
tr: [%s (%d bayt)]

en: 
      This message can't be displayed.
      This is probably due to a network error.
    
      Use
tr: 
      Bu ileti gösterilemiyor.
      Muhtemelen bir ağ hatasından dolayı.
    
      Bakın:

en: 'Network Log'
tr: 'Ağ kayıtları'

en:  in the Tools menu for more information.
tr:  daha fazla bilgi için Araç Çubuğu menüsünden.

en:   The following can be performed on this part
tr:   Aşağıdaki bu bölümde uygulanabilir

en:   by right-clicking the icon or list item:
tr:   simge ya da liste ögesine sağ tıklanarak:

en:      - To save, select
tr:      - Kaydetmek için bunu seçin

en: 'Save as...'
tr: 'Farklı kaydet...'

en:  (Shortcut key: '
tr:  (Kısayol tuşu: '

en:      - To display as text, select
tr:      - Metin olarak görüntülemek için, bunu seçin

en: 'Display as text'
tr: 'Metin olarak görüntüle'

en:      - To open with an external program, select
tr:      - Harici bir uygulama ile açmak için, bunu seçin

en: 'Open'
tr: 'Aç'

en:        (alternately double-click, or click the middle
tr:        (ya çift tıklayın, ya da farenin orta tuşuna

en: mouse button)
tr: basın)

en:      - Or use
tr:      - Ya da

en: 'Open with...'
tr: 'Birlikte aç...'

en: The command to view attachment as text failed:
        %s
    Exit code %d
tr: Eki, metin olarak görmeyi sağlayan komut başarısız oldu:
        %s
    Çıkış kodu %d

en: Tags:
tr: Etiketler:

en: Zoom _In
tr: Yakın_laş

en: Zoom _Out
tr: U_zaklaş

en: Reset _zoom
tr: Ölçeği _sıfırla

en: Copy it anyway?
tr: Yine de kopyala?

en: Open it anyway?
tr: Yine de açılsın mı?

en: Co_py URL
tr: URL K_opyala

en: _Open URL
tr: URLyi _Aç

en: The real URL is different from the displayed URL.
tr: Gerçek URL, gösterilen URL'den farklı.

en: Displayed URL:
tr: Gösterilen URL:

en: Real URL:
tr: Gerçek URL:

en: Phishing attempt warning
tr: Kimlik hırsızlığı teşebbüsü uyarısı

en: Receive Mail from all Accounts
tr: Tüm Hesaplardan E-posta Al

en: Receive Mail from current Account
tr: Mevcut Hesaptan E-posta Al

en: Send Queued Messages
tr: Kuyruktaki İletileri Gönder

en: Compose Email
tr: E-posta Yaz

en: Compose News
tr: Haber Yaz

en: Reply to Message
tr: İletiyi Yanıtla

en: Reply to Sender
tr: Gönderene Yanıtla

en: Reply to All
tr: Hepsine Yanıtla

en: Reply to Mailing-list
tr: E-posta Listesine Yanıtla

en: Open email
tr: E-posta aç

en: Forward Message
tr: İletiyi Yönlendir

en: Trash Message
tr: İletiyi Çöpe Taşı

en: Delete Message
tr: İletiyi  Sil

en: Delete duplicate messages
tr: Mükerrer iletileri sil

en: Go to Previous Unread Message
tr: Önceki Okunmamış İletiye Git

en: Go to Next Unread Message
tr: Sonraki Okunmamış İletiye Git

en: Mark Message
tr: İletiyi işaretle

en: Unmark Message
tr: İletiden işareti kaldır

en: Lock Message
tr: İletiyi kilitle

en: Unlock Message
tr: İletinin kilidini aç

en: Mark all Messages as read
tr: Tüm iletileri okunmuş say

en: Mark all Messages as unread
tr: Tüm iletileri okunmamış say

en: Mark Message as read
tr: İletiyi okunmuş say

en: Mark Message as unread
tr: İletiyi okunmamış say

en: Run folder processing rules
tr: Dizin işleme kurallarını yürüt

en: Print
tr: Yazdır

en: Learn Spam or Ham
tr: İstenmeyen ya da zararsız ileti öğren

en: Open folder/Go to folder list
tr: Dizin aç/Dizin listesine git

en: Send Message
tr: İleti Gönder

en: Put into queue folder and send later
tr: Kuyruk dizinine koy ve sonra gönder

en: Save to draft folder
tr: Taslak dizinine kaydet

en: Insert file
tr: Dosya ekle

en: Attach file
tr: Dosya iliştir

en: Insert signature
tr: İmza ekle

en: Replace signature
tr: İmzayı değiştir

en: Edit with external editor
tr: Harici bir metin düzenleyici kullan

en: Wrap long lines of current paragraph
tr: Mevcut paragrafın satırlarını katla

en: Wrap all long lines
tr: Tüm uzun satırları katla

en: Check spelling
tr: İmlâ denetimi yap

en: Sign
tr: İmzala

en: Encrypt
tr: Şifrele

en: Claws Mail Actions Feature
tr: Claws Mail Eylemleri Özelliği

en: Cancel receiving
tr: Almayı iptal et

en: Cancel receiving/sending
tr: Göndermeyi/almayı iptal et

en: Close window
tr: Penreceyi kapat

en: Claws Mail Plugins
tr: Claws Mail Eklentileri

[ctx: Toolbar]
en: Trash
tr: Çöp

en: Get Mail
tr: E-posta Al

en: Get
tr: Al

[ctx: Toolbar]
en: Compose
tr: Yaz

[ctx: Toolbar]
en: Sender
tr: Gönderene

en: All
tr: Hepsine

en: List
tr: Liste

en: Delete duplicates
tr: Mükerrer iletileri sil

en: Prev
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: All read
tr: Hepsini okunmuş say

en: All unread
tr: Hepsini okunmamış say

en: Read
tr: Oku

en: Run proc. rules
tr: İşl. kuralını yürüt

en: Folders
tr: Dizinler

en: Draft
tr: Taslak

en: Insert sig.
tr: İmza ekle

en: Replace sig.
tr: İmzayı değiştir

en: Edit
tr: Düzenle

en: Wrap para.
tr: Paragrafı katla

en: Wrap all
tr: Hepsini katla

en: Stop
tr: Dur

en: Stop all
tr: Hepsini durdur

en: Compose News message
tr: Haber iletisi Yaz

en: Learn spam
tr: İstenmeyen ileti öğren

en: Ham
tr: Zararsız

en: Learn ham
tr: Zararsız ileti öğren

en: Message will be signed
tr: İleti imzalanacak

en: Message will not be signed
tr: İleti imzalanmayacak

en: Message will be encrypted
tr: İleti şifrelenecek

en: Message will not be encrypted
tr: İleti şifrelenmeyecek

en: Go to folder list
tr: Dizin listesine git

en: Receive Mail from selected Account
tr: Seçilen Hesaptan E-posta al

en: Open preferences
tr: Tercihleri aç

en: Compose with selected Account
tr: Seçilen Hesapla yanıtla

en: Learn as...
tr: Öğret...

en: Learn as _Spam
tr: _İstenmeyen ileti olarak öğren

en: Learn as _Ham
tr: _Zararsız ileti olarak öğren

en: Delete duplicates options
tr: Mükerrer iletileri seçenekleri

en: Delete duplicates in selected folder
tr: Seçilen dizindeki mükerrer iletileri sil

en: Delete duplicates in all folders
tr: Tüm dizinlerdeki mükerrer iletileri sil

en: Reply to Message options
tr: İletiyi Yanıtla seçenekleri

en: _Reply with quote
tr: _Alıntılayarak yanıtla

en: Reply without _quote
tr: _Alıntılamadan yanıtla

en: Reply to Sender options
tr: Gönderene Yanıtla seçenekleri

en: Reply to All options
tr: Hepsine Yanıtla seçenekleri

en: Reply to Mailing-list options
tr: E-posta listesine Cevapla seçenekleri

en: Forward Message options
tr: İleti Yönlendirme seçenekleri

en: C_opy URL
tr: B_ağlantıyı Kopyala

en: There are no URLs in this email.
tr: Bu e-postada URL bulunmuyor.

en: Included URLs:
tr: İçerilen URL'ler

[ctx: Dialog title]
en: Open URLs
tr: URL'leri Aç

en: Open in browser
tr: Tarayıcıda Aç

en: Any phishing URLs are shown in red, followed by the actual URL.
tr: Kimlik avı URL'leri kırmızı renkte, ardından asıl URL gösterilir.

en: Select All
tr: Hepsini Seç

[ctx: Welcome Mail Subject]
en: Welcome to Claws Mail
tr: Claws Mail'e Hoş Geldiniz

en: 
    Welcome to Claws Mail
    ---------------------
    
    Now that you have set up your account you can fetch your
    mail by clicking the 'Get Mail' button at the left of the
    toolbar.
    
    Claws Mail has lots of extra features accessible via plugins,
    like anti-spam filtering and learning (via the Bogofilter or
    SpamAssassin plugins), privacy protection (via PGP/Mime), an RSS
    aggregator, a calendar, and much more. You can load them from
    the menu entry '/Configuration/Plugins'.
    
    You can change your Account Preferences by using the menu
    entry '/Configuration/Preferences for current account'
    and change the general Preferences by using
    '/Configuration/Preferences'.
    
    You can find further information in the Claws Mail manual,
    which can be accessed by using the menu entry '/Help/Manual'
    or online at the URL given below.
    
    Useful URLs
    -----------
    Homepage:      <%s>
    Manual:        <%s>
    FAQ:           <%s>
    Themes:        <%s>
    Mailing Lists: <%s>
    
    LICENSE
    -------
    Claws Mail is free software, released under the terms
    of the GNU General Public License, version 3 or later, as
    published by the Free Software Foundation. The license can
    be found at <%s>.
    
    DONATIONS
    ---------
    If you wish to donate to the Claws Mail project you can do
    so at <%s>.
tr: 
    Claws Mail'e Hoş Geldiniz
    -------------------------
    
    Artık hesabınızı oluşturduğunuza göre araç çubuğunun
    solundaki 'Posta Al' tuşuna basarak e-postalarınızı
    alabilirsiniz.
    
    Claws Mail, zararlı postaları filtreleme ve öğrenme (Bogofilter ya da
    SpamAssassin yoluyla), gizliliğin korunması (PGP/Mime yoluyla), RSS
    toplayıcı, takvim ve benzeri bir çok özelliği eklentileri vasıtasıyla
    sağlamakta. Eklentileri '/Yapılandırma/Eklentiler' yolundan
    yükleyebilirsiniz.
    
    Mevcut hesabınıza ait hesap ayarlarını değiştirmek için
    '/Yapılandırma/Kullanılan hesap için tercihler'
    ve genel ayarları değiştirmek için
    '/Yapılandırma/Tercihler' menüsünü kullanabilirsiniz.
    
    '/Yardım/Kullanım Kılavuzu' menüsünden ya da çevrimiçi
    ulaşabileceğiniz Claws Mail kullanma kılavuzundan daha
    fazla bilgi alabilirsiniz.
    
    Faydalı URLler
    --------------
    Ana Sayfa:         <%s>
    Kullanma Kılavuzu: <%s>
    SSS:	             <%s>
    Temalar:           <%s>
    E-Posta Listeleri: <%s>
    
    LİSANS
    ------
    Claws Mail GNU Genel Kamu Lisansı, 3. ya da daha sonraki
    bir sürüm, altında yayımlanan bir özgür yazılımdır. Lisans
    Özgür Yazılım Vakfı tarafından yayımlanmaktadır. Vakfın adresi
    51 Franklin Cad. 5. kat, Boston, MA 02120-1301, ABD'dir. Lisans
    %s adresinden temin edilebilir.
    
    BAĞIŞLAR
    --------
    Claws Mail'e bağışta bulunmak istiyorsanız şu bağlantıdan
    yapabilirsiniz: <%s>.

en: Please enter the mailbox name.
tr: Posta kutusu adını giriniz.

en: Please enter your name and email address.
tr: Adınızı ve e-posta adresinizi giriniz.

en: Please enter your receiving server and username.
tr: İletilerin alınacağı sunucu ve kullanıcı adını giriniz.

en: Please enter your username.
tr: Kullanıcı adınızı giriniz.

en: Please enter your SMTP server.
tr: SMTP sunucunuzu giriniz.

en: Please enter your SMTP username.
tr: SMTP kullanıcı adınızı giriniz.

en: Your name:
tr: İsminiz:

en: Your email address:
tr: E-Posta adresiniz:

en: Your organization:
tr: Kurumunuz:

en: Mailbox name:
tr: Posta kutusu adı:

en: You can also specify an absolute path, for example: "/home/john/Documents/Mail"
tr: Ayrıca tam yolu da girebilirsiniz, misal: "/home/ahmed/Belgeler/Postalar"

en: You can specify the port number by appending it at the end: "mail.example.com:25"
tr: Portu adres sonuna ekleyerek belirtebilirsiniz: "mail.örnek.com:25"

en: SMTP server address:
tr: SMTP sunucu adresi:

en: (empty to use the same as receive)
tr: (posta alımı ile aynı olması için boş bırakın)

en: SMTP username:
tr: SMTP kullanıcı adı:

en: SMTP password:
tr: SMTP şifresi:

en: Use TLS to connect to SMTP server
tr: SMTP sunucuya bağlanmak için TLS kullan

en: Use STARTTLS command to start encryption
tr: Şifrelemeyi başlatmak için STARTTLS komutunu kullan

en: Client TLS certificate (optional)
tr: İstemci TLS sertifikası (isteğe bağlı)

en: File:
tr: Dosya:

en: Server address:
tr: Sunucu adresi:

en: Local mailbox:
tr: Yerel posta kutusu:

en: Server type:
tr: Sunucu türü:

en: You can specify the port number by appending it at the end: "mail.example.com:110"
tr: Portu adres sonuna ekleyerek belirtebilirsiniz: "mail.örnek.com:110"

en: Use TLS to connect to receiving server
tr: İletilerin alınacağı sunuya bağlanmak için TLS kullan

en: IMAP server directory:
tr: IMAP sunucu dizini:

en: Show only subscribed folders
tr: Sadece abone olunan dizinleri göster

en: Warning: this version of Claws Mail
    has been built without IMAP support.
tr: Uyarı: Claws Mail'in bu sürümü
    IMAP desteği olmadan derlenmiş.

en: Claws Mail Setup Wizard
tr: Claws Mail Kurulum Sihirbazı

en: Welcome to Claws Mail
tr: Claws Mail'e Hoş Geldiniz

en: Welcome to the Claws Mail setup wizard.
    
    We will begin by defining some basic information about you and your most common mail options so that you can start to use Claws Mail in less than five minutes.
tr: Claws Mail kurulum sihirbazına hoş geldiniz.
    
    Claws Mail'i beş dakikadan daha kısa sürede kullanabilmeniz için kendinize ve sık kullandığınız e-posta seçeneklerine ait  bazı bilgileri tanımlayarak başlayacağız.

en: About You
tr: Hakkınızda

en: Bold fields must be completed
tr: Koyu alanlar doldurulmalıdır

en: Receiving mail
tr: E-posta Alım Ayarları

en: Sending mail
tr: E-posta Gönderim Ayarları

en: Saving mail on disk
tr: E-posta diske kaydediliyor

en: Configuration finished
tr: Yapılandırma tamamlandı

en: Claws Mail is now ready.
    Click Save to start.
tr: Claws Mail hizmete hazır.
    Başlamak için Kaydet tuşuna basın.
