clawsker 1.3.8 - en to ca translation catalogue (283 entries)

en: Clawsker :: A Claws Mail Tweaker
ca: Clawsker :: Un modificador del Claws Mail

en: Use detached address book edit dialogue
ca: Usa un diàleg d'edició de la llibreta d'adreces separat

en: If true use a separate dialogue to edit a person's details. Otherwise will use a form embedded in the address book's main window.
ca: Si es marca a cert, s'usa un diàleg separat per editar els detalls de la identitat. Si no, s'usa un formulari encastat a la finestra principal de la llibreta d'adreces.

en: Maximum memory for message cache
ca: Memòria màxima per a la cau de missatges

en: The maximum amount of memory to use to cache messages, in kilobytes.
ca: La memòria màxima per desar els missatges a la memòria cau, en kilobytes.

en: Minimun time for cache elements
ca: Temps mínim per a la cau d'elements

en: minutes
ca: minuts

en: The minimum time in minutes to keep a cache in memory. Caches more recent than this time will not be freed, even if the memory usage is too high.
ca: L'estona mínima en minuts per mantenir la cau a la memòria. No s'alliberaran caus més recents, fins i tot si l'ús de memòria és massa elevat.

en: Use NetworkManager
ca: Usa el NetworkManager

en: Use NetworkManager to switch offline automatically.
ca: Usa el NetworkManager per commutar a fora de línia automàticament.

en: Rounds for PBKDF2 function
ca: Rondes per a la funció PBKDF2

en: Specify the number of iterations the key derivation function will be applied on master passphrase computation. Does not modify currently stored passphrase, only master passphrases computed after changing this value are affected.
ca: Especifiqueu el nombre d'iteracions de la funció de derivació de claus que s'aplicarà en el càlcul contrasenya mestra. No modifica la contrasenya emmagatzemada en l'actualitat, només afecta les contrasenyes mestres calculades després de canviar aquest valor.

en: Maximum depth scanning folders
ca: Profunditat màxima de l'escaneig de carpetes

en: Maximum number of nested folders to be scanned on your configured IMAP servers.
ca: Nombre màxim de carpetes imbricades que s’han d’escanejar als servidors IMAP configurats.

en: Show unread messages with bold font
ca: Mostra els missatges no llegits en negreta

en: Show unread messages in the Message List using a bold font.
ca: Mostra els missatges no llegits en negreta a la llista de missatges.

en: Show marked messages with bold font
ca: Mostra els missatges marcats en negreta

en: Show marked messages in the Message List using a bold font.
ca: Mostra els missatges marcats a la llista de missatges usant la negreta.

en: Don't use markup
ca: No usis el marcatge

en: Don't use bold and italic text in Compose dialogue's account selector.
ca: No usis negreta ni cursiva al selector de comptes del diàleg d'escriptura.

en: Use dotted lines in tree view components
ca: Usa línies de punts als components de la vista arbòria

en: Use the old dotted line look in the main window tree views (Folder, Message and other lists) instead of the modern lineless look.
ca: Usa l'aparença antiga de línia de punts a les vistes arbòries de la finestra principal (carpetes, missatges i altres llistes) en comptes de l'aparença moderna sense línies.

en: Enable horizontal scrollbar
ca: Habilita el desplaçament horitzontal

en: Enable the horizontal scrollbar in the Message List.
ca: Habilita el desplaçament horitzontal a la llista de missatges.

en: Display To column instead From column in Sent folder
ca: Mostra la columna "Per a" en comptes de la columna "De" a la carpeta d'enviats

en: Display the recipient's email address in a To column of the Sent folder instead of the originator's one in a From column.
ca: Mostra l'adreça de correu electrònic del destinatari en una columna de "Per a" de la carpeta d'enviats en lloc de l'adreça de l'originador en una columna "De".

en: Folder List scrollbar behaviour
ca: Comportament del desplaçament a la llista de carpetes

en: Specify the policy of vertical scrollbar of Folder List: show always, automatic or hide always.
ca: Especifiqueu la política del desplaçament vertical de la llista de carpetes: mostra-ho sempre, automàtic o amaga-ho sempre.

en: Show always
ca: Mostra-ho sempre

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Hide always
ca: Amaga-ho sempre

en: From column displays
ca: Visualització de la columna "De"

en: Selects the data displayed in the From column of the Message List: name, address or both.
ca: Selecciona la dades mostrades a la columna "De" de la llista de missatges: nom, adreça o ambdós.

en: Name only
ca: Només el nom

en: Address only
ca: Només l'adreça

en: Both name and address
ca: El nom i l'adreça

en: Coloured lines contrast
ca: Contrast de les línies de color

en: Specify the value to use when creating alternately coloured lines in tree view components. The smaller the value, the less visible the difference in the alternating colours of the lines.
ca: Especifiqueu el valor per usar quan es creïn línies de colors alternativament als components de la vista arbòria. Com més baix sigui el valor, menys visible serà la diferència en l'alternança dels colors de les línies.

en: Show cursor
ca: Mostra el cursor

en: Display the cursor in the Message View.
ca: Mostra el cursor a la vista de missatges.

en: Detachable toolbars
ca: Barres d'eines desacoblables

en: Show handles in the toolbars.
ca: Mostra nanses a les barres d'eines.

en: Use stripes in all tree view components
ca: Usa ratlles a tots els components de la vista arbòria

en: Enable alternately coloured lines in all tree view components.
ca: Habilita línies de colors alterns en tots els components de la vista arbòria.

en: Use stripes in Folder List and Message List
ca: Usa ratlles a la llista de carpetes i missatges

en: Enable alternately coloured lines in Message List and Folder List.
ca: Habilita línies de colors alterns a la llista de missatges i a la llista de carpetes.

en: 2 lines per Message List item in 3-column layout
ca: 2 línies per element de la llista de missatges al disseny de 3 columnes

en: Spread Message List information over two lines when using the three column mode.
ca: Estén la informació de la llista de missatges de més de dues línies quan s'usi el mode de tres columnes.

en: Show margin
ca: Mostra el marge

en: Shows a small margin in the Compose View.
ca: Mostra un petit marge a la vista d'escriptura.

en: Don't display localized date
ca: No mostris la data traduïda

en: Toggles localization of date format in Message View.
ca: Commuta la llengua del format de la data a la vista de missatges.

en: Zero replacement character
ca: Caràcter de reemplaçament del zero

en: Replaces '0' with the given character in Folder List.
ca: Reemplaça el "0" amb el caràcter proporcionat a la llista de carpetes.

en: Editable headers
ca: Capçaleres editables

en: Allows to manually type any value in Compose Window header entries or just select from the available choices in the associated dropdown list.
ca: Permet escriure manualment qualsevol valor a la capçalera de la finestra d'escriptura o simplement seleccioneu una de les opcions disponibles a la llista desplegable associada.

en: Warn when sending to more than
ca: Avisa quan es faci un enviament a més de

en: recipients
ca: destinataris

en: Show a warning dialogue when sending to more recipients than specified. Use 0 to disable this check.
ca: Mostra un diàleg d'avís quan es faci un enviament a més destinataris dels especificats. Useu 0 per inhabilitar aquesta comprovació.

en: Select next message on delete
ca: Selecciona el missatge següent en suprimir

en: When deleting a message, toggles between selecting the next one (newer message) or the previous one (older message).
ca: Quan se suprimeixi un missatge, commuta entre seleccionar-ne el següent (missatge més recent) o l'anterior (més antic).

en: Drag 'n' drop hover timeout
ca: Temps d'espera de la flotació per arrossegar i deixar anar

en: milliseconds
ca: mil·lisegons

en: Time in milliseconds that will cause a folder tree to expand when the mouse cursor is held over it during drag and drop.
ca: Temps en mil·lisegons que causarà que un arbre de carpetes s'expandeixi quan el cursor del ratolí es mantingui a sobre durant una acció d'arrossegar i deixar anar.

en: Don't confirm deletions (dangerous!)
ca: No confirmis les supressions (perillós!)

en: Don't ask for confirmation before definitive deletion of emails.
ca: No demanis cap confirmació abans de suprimir missatges definitivament.

en: Respect format=flowed in messages
ca: Respecta el format=flux als missatges

en: Respect format=flowed on text/plain message parts. This will cause some mails to have long lines, but will fix some URLs that would otherwise be wrapped.
ca: Respecta el format=flux a les seccions de missatges de text / plans. Això provocarà que alguns missatges tinguin línies llargues, però corregirà alguns URL que d'altra manera s'ajustarien.

en: Allow writable temporary files
ca: Permet els fitxers temporals d'escriptura

en: Saves temporary files when opening attachment with write bit set.
ca: Desa fitxers temporals quan s'obrin els adjunts amb permís d'escriptura.

en: Don't check SSL certificates
ca: No comprovis els certificats SSL

en: Disables the verification of SSL certificates.
ca: Inhabilita la verificació de certificats SSL.

en: Progress bar update step every
ca: La barra de progrés fa un pas d'actualització cada

en: items
ca: elements

en: Update stepping in progress bars.
ca: Passos per actualitzar la barra de progrés.

en: Maximum age when threading by subject
ca: Antiguitat màxima en enfilar per assumpte

en: days
ca: dies

en: Number of days to include a message in a thread when using "Thread using subject in addition to standard headers".
ca: Nombre de dies per incloure un missatge en un fil quan s'usi "Associa usant l'assumpte a més de les capçaleres estàndards".

en: Allow unsafe SSL certificates
ca: Permet certificats SSL no segurs

en: Allows Claws Mail to remember multiple SSL certificates for a given server/port.
ca: Permet al Claws Mail recordar múltiples certificats SSL per a un port / servidor concret.

en: Force UTF-8 for broken mails
ca: Força UTF-8 per a missatges malmesos

en: Use UTF-8 encoding for broken mails instead of current locale.
ca: Usa la codificació UTF-8 per a missatges malmesos en comptes de la llengua actual.

en: Warn on drag 'n' drop
ca: Avisa en arrossegar i deixar anar

en: Display a confirmation dialogue on drag 'n' drop of folders.
ca: Mostra un diàleg de confirmació en arrossegar i deixar anar carpetes.

en: Outgoing messages fallback to ASCII
ca: Els missatges de sortida tenen ASCII com a alternativa

en: If allowed by content, ASCII will be used to encode outgoing messages, otherwise the user-defined encoding is always enforced.
ca: Si el contingut ho permet, s'usarà ASCII per codificar els missatges de sortida; si no, sempre s'imposa la codificació definida per l'usuari.

en: Primary paste unselects selection
ca: L'acció d'enganxar primària desmarca la selecció

en: Controls how pasting using middle-click changes the selected text and insertion point.
ca: Controla com enganxar amb el clic del mig canvia el text seleccionat i el punt d'inserció.

en: Show inline attachments
ca: Mostra els adjunts encastats

en: Allows to hide inline attachments already shown in mail structure view.
ca: Permet amagar fitxers adjunts incorporats que ja es mostren a la vista de l'estructura del missatge.

en: Address search in compose window matches any
ca: La cerca d'adreces a la finestra d'escriptura coincideix amb qualsevol

en: On Tab-key completion, address text will match any part of the string or only from the start.
ca: Amb la compleció del tabulador, el text de l'adreça coincidirà amb qualsevol part de la cadena o només des de l'inici.

en: Folder search in folder selector matches any
ca: La cerca de carpetes al selector de carpetes coincideix amb qualsevol

en: On folder name completion text will match any part of the string or only from the start.
ca: A la compleció del nom de carpeta, el text coincidirà amb qualsevol part de la cadena o només des de l'inici.

en: Rewrite first 'From' using QP encoding
ca: Reescriu el primer "De" usant codificació QP

en: Workaround some servers which convert first 'From' to '>From' by using Quoted-Printable transfer encoding instead of 7bit/8bit encoding.
ca: Solució per a alguns servidors que converteixen el primer "De" a ">De" usant una transferència de codificació de Quoted-Printable en lloc d'una codificació de 7 bits / 8 bits.

en: Hide time zone information
ca: Amaga la informació de la zona horària

en: On outgoing messages, sets time zone of date headers to the unknown timezone value "-0000", as specified by RFC 5322
ca: Als missatges de sortida, s'estableix la zona horària de les capçaleres de data al valor desconegut de zona horària "-0000", tal com especifica l'RFC 5322

en: Quick search type-ahead delay
ca: Retard de l'escriptura anticipada a la cerca ràpida

en: When type-ahead mode of Quick search is enabled, this is the delay after key presses in the search entry before starting a new search with the changes made.
ca: Quan el mode d'escriptura anticipada de la cerca ràpida està habilitat, aquest és el retard posterior a prémer les tecles a l'entrada de cerca abans d'iniciar una cerca nova amb els canvis fets.

en: Navigation history length
ca: Llargada de l'historial de navegació

en: Maximum number of messages to keep track of when navigating with the “Next opened message” and “Previously opened message” menu actions
ca: Nombre màxim de missatges dels quals cal fer un seguiment quan navegueu amb les accions del menú de missatge obert següent i missatge obert anterior.

en: X-Mailer header
ca: Capçalera X-Mailer

en: The colour used for the X-Mailer line when its value is Claws Mail.
ca: El color usat per a la línia d'X-Mailer quan el valor sigui "Claws Mail".

en: Error messages
ca: Missatges d'error

en: Colour for error messages in log window.
ca: Color per als missatges d'error a la finestra de registre.

en: Server messages
ca: Missatges del servidor

en: Colour for messages received from servers in log window.
ca: Color per als missatges rebuts dels servidors a la finestra de registre.

en: Standard messages
ca: Missatges estàndards

en: Colour for messages in log window.
ca: Color per als missatges a la finestra de registre.

en: Client messages
ca: Missatges del client

en: Colour for messages sent to servers in log window.
ca: Color per als missatges enviats a servidors a la finestra de registre.

en: Warning messages
ca: Missatges d'avís

en: Colour for warning messages in log window.
ca: Color per als missatges d'avís a la finestra de registre.

en: Tags background
ca: Fons de les etiquetes

en: Background colour for tags in message view.
ca: Color de fons per a les etiquetes a la vista de missatges.

en: Tags text
ca: Text de les etiquetes

en: Text colour for tags in message view.
ca: Color del text per a les etiquetes a la vista de missatges.

en: Default headers background
ca: Fons per defecte de les capçaleres

en: Background colour for default headers in compose window.
ca: Color de fons per a les capçaleres per defecte a la finestra de redacció.

en: Default headers text
ca: Text de les capçaleres per defecte

en: Text colour for default headers in compose window.
ca: Color del text per a les capçaleres per defecte a la finestra de redacció.

en: Active quick search background
ca: Fons de la cerca ràpida activa

en: Background colour for active quick search.
ca: Color de fons per a la cerca ràpida activa.

en: Active quick search text
ca: Text de la cerca ràpida activa

en: Text colour for active quick search.
ca: Color del text per a la cerca ràpida activa.

en: Quick search error background
ca: Fons d'error de la cerca ràpida

en: Background colour for quick search error.
ca: Color de fons per a error de la cerca ràpida.

en: Quick search error text
ca: Text d'error de la cerca ràpida

en: Text colour for quick search error.
ca: Color del text per a error de la cerca ràpida.

en: Added lines
ca: Línies afegides

en: Colour for added lines in patches.
ca: Color per a línies afegides als pedaços.

en: Deleted lines
ca: Línies suprimides

en: Colour for deleted lines in patches.
ca: Color per a les línies suprimides als pedaços.

en: Hunk lines
ca: Línies de peça

en: Colour for hunk headers in patches.
ca: Color per a les capçaleres de peça als pedaços.

en: X position
ca: Posició X

en: X coordinate for window's top-left corner.
ca: Coordenada X per a la cantonada superior esquerra de la finestra.

en: Y position
ca: Posició Y

en: Y coordinate for window's top-left corner.
ca: Coordenada Y per a la cantonada superior esquerra de la finestra.

en: Width
ca: Amplada

en: Window's width in pixels.
ca: Amplada de la finestra en píxels.

en: Height
ca: Alçada

en: Window's height in pixels.
ca: Alçada de la finestra en píxels.

en: Maximized
ca: Maximització

en: Changes window maximized status.
ca: Canvia l'estat maximitzat de la finestra.

en: Full-screen
ca: Pantalla completa

en: Changes full screen status.
ca: Canvia l'estat de pantalla completa.

en: Use custom GnuTLS priority
ca: Usa una prioritat de GnuTLS personalitzada

en: Enables using user provided GnuTLS priority string.
ca: Habilita l'ús d'una cadena de prioritat de GnuTLS proporcionada per l'usuari.

en: GnuTLS priority
ca: Prioritat de GnuTLS

en: Value to use as GnuTLS priority string if custom priority check is enabled. Otherwise this value is ignored.
ca: Valor per usar com a cadena de prioritat de GnuTLS si s'habilita la comprovació de prioritat personalitzada. Si no, s'ignora el valor.

en: Use TLS SNI extension
ca: Usa l'extensió TLS SNI

en: Enables sending your hostname, if available, so the server can select the appropriate certificate for your domain. Useful for servers which host multiple domains on the same IP address.
ca: Habilita l'enviament del nom d'amfitrió, si està disponible, perquè el servidor pugui seleccionar el certificat adient per al domini. És útil per a servidors que fan d'amfitrió de dominis múltiples a la mateixa adreça IP.

en: Autocompletion limit
ca: Límit de l'autocompleció

en: Limits the number of addresses obtained from keyring through autocompletion. Use 0 to get all matches.
ca: Limita el nombre d'adreces obtingudes de l'anell de claus a través de l'autocompleció. Useu 0 per a totes les coincidències.

en: Base URL
ca: URL de base

en: This is the URL where avatar requests are sent. You can use the one of your own libravatar server, if available.
ca: Aquest és l'URL on s'envien les sol·licituds d'avatar. Podeu usar el del vostre servidor libravatar, si està disponible.

en: Default redirects
ca: Redireccions per defecte

en: Maximum default value for HTTP redirects, if enabled
ca: Valor màxim per defecte per a redireccions d'HTTP, si s'habilita

en: Mistery man redirects
ca: Redireccions d'home misteriós

en: Maximum value for HTTP redirects when using "Mistery man" mode.
ca: És el valor màxim per a redireccions d'HTTP quan s'usi el mode d'Home misteriós.

en: Custom URL redirects
ca: Redireccions d'URL personalitzat

en: Maximum value for HTTP redirects when using a custom URL
ca: Valor màxim per a redireccions d'HTTP quan s'usi un URL personalitzat

en: Log level
ca: Nivell de registre

en: Verbosity level of log, accumulative.
ca: Nivell detallat de registre, acumulatiu.

en: None
ca: Cap

en: Actions
ca: Accions

en: Matches
ca: Coincidències

en: Clawsker error
ca: Error del Clawsker

en: Error: seems Claws Mail is currently running, close it first.
ca: Error: sembla que el Claws Mail ja s'executa, tanqueu-lo primer.

en: Error: resource file for Claws Mail was not found.
ca: Error: no s'ha trobat el fitxer de recurs per al Claws Mail.

en: Addressbook
ca: Llibreta d'adreces

en: Memory
ca: Memòria

en: NetworkManager
ca: Gestor de xarxa

en: Master passphrase
ca: Contrasenya mestra

en: Coloured stripes
ca: Línies de colors

en: Message List
ca: Llista de missatges

en: Message View
ca: Vista de missatges

en: Compose window
ca: Finestra d'escriptura

en: Scroll bars
ca: Barres de desplaçament

en: Other
ca: Altres

en: Drag 'n' drop
ca: Arrossegar i deixar anar

en: Secure Sockets Layer
ca: Capa segura de sòcols

en: Messages
ca: Missatges

en: Completion
ca: Compleció

en: Log window
ca: Finestra de registre

en: Viewing patches
ca: Pedaços de visualització

en: Quick search
ca: Cerca ràpida

en: Main window
ca: Finestra principal

en: Message window
ca: Finestra de missatges

en: Open URLs window
ca: Obre la finestra de l'URL

en: Send window
ca: Finestra d'enviament

en: Receive window
ca: Finestra de recepció

en: Folder window
ca: Finestra de carpetes

en: Folder selection window
ca: Finestra de selecció de carpetes

en: Folder sorting window
ca: Finestra de classificació de carpetes

en: Addressbook main window
ca: Finestra principal de la llibreta d'adreces

en: Edit person window
ca: Finestra d'edició de persones

en: Edit group window
ca: Finestra d'edició de grups

en: Add address window
ca: Finestra d'addició d'adreça

en: Folder select window
ca: Finestra de selecció de carpeta

en: Accounts window
ca: Finestra de comptes

en: Edit account window
ca: Finestra d'edició de comptes

en: Filtering window
ca: Finestra de filtratge

en: Filtering actions window
ca: Finestra d'accions de filtratge

en: Filtering debug window
ca: Finestra de depuració de filtratge

en: Matcher window
ca: Finestra de coincidències

en: User Actions prefs window
ca: Finestra de preferències de les accions de l'usuari

en: User Actions I/O window
ca: Finestra d'E/S de les accions de l'usuari

en: Preferences window
ca: Finestra de preferències

en: Templates window
ca: Finestra de plantilles

en: Tags window
ca: Finestra d'etiquetes

en: Plugins window
ca: Finestra dels connectors

en: About window
ca: Finestra sobre l'aplicació

en: SSL manager
ca: Gestor d'SSL

en: Print preview window
ca: Finestra de previsualització d'impressió

en: View source window
ca: Visualització de la finestra de codi font

en: Main
ca: Principal

en: Message
ca: Missatge

en: Send/Receive
ca: Enviament / Recepció

en: Folder
ca: Carpeta

en: Accounts
ca: Comptes

en: Filtering
ca: Filtratge

en: User Actions
ca: Accions de l'usuari

en: Preferences
ca: Preferències

en: Server Name Indication
ca: Indicació del nom del servidor

en: Attachment remover
ca: Supressor d'adjunts

en: Sieve manager
ca: Gestor del sedàs

en: Python console
ca: Consola de Python

en: Menu path
ca: Camí del menú

en: Hotkey
ca: Tecla d'accés directe

en: Library versions
ca: Versions de les biblioteques

en: GLib runtime
ca: Versió d'execució de GLib

en: not available
ca: no disponible

en: GLib built
ca: Muntatge de GLib

en: GTK3 runtime
ca: Versió d'execució de GTK3

en: GTK3 built
ca: Muntatge de GTK3

en: Claws Mail versions
ca: Versions del Claws Mail

en: Binary
ca: Binari

en: Configuration
ca: Configuració

en: Not available
ca: No disponible

en: Version:
ca: Versió:

en: Perl-GLib version {glibv}, built for {glibb}, running with {glibr}.
ca: Perl-GLib versió {glibv}, muntatge per a {glibb}, s'executa amb {glibr}.

en: Perl-GLib version {glibv}.
ca: Perl-GLib versió {glibv}.

en: Perl-GTK3 version {gtkv}, built for {gtkb}, running with {gtkr}.
ca: Perl-GTK3 versió {gtkv}, muntatge per a {gtkb}, s'executa amb {gtkr}.

en: Perl-GTK3 version {gtkv}.
ca: Perl-GTK3 versió {gtkv}.

en: Claws Mail was not found!
ca: No s'ha trobat el Claws Mail!

en: Claws Mail returned version {cmv}.
ca: El Claws Mail ha retornat la versió {cmv}.

en: Syntax:
ca: Sintaxi:

en:   clawsker [options]
ca:   clawsker [opcions]

en: Options:
ca: Opcions:

en:   -a|--alternate-config-dir <dir>  Uses <dir> as Claws Mail configuration.
ca:   -a|--alternate-config-dir <dir>  Usa <dir> com a configuració del Claws Mail.

en:   -b|--verbose                     More messages on standard output.
ca:   -b|--verbose                     Més missatges a la sortida estàndard.

en:   -c|--clawsrc <file>              Uses <file> as full resource name.
ca:   -c|--clawsrc <file>              Usa <fitxer> com a nom de recurs complet.

en:   -h|--help                        Prints this help screen and exits.
ca:   -h|--help                        Imprimeix aquesta pàgina d'ajuda i surt.

en:   -i|--ignore-versions             Allows setting almost everything.
ca:   -i|--ignore-versions             Permet establir-ho gairebé tot.

en:   -k|--hide-disabled-keys          Hides unassigned hotkeys in key columns.
ca:   -k|--hide-disabled-keys          Amaga les tecles d'accés directe no assignades a les columnes de tecles.

en:   -r|--read-only                   Disables writing changes to disk.
ca:   -r|--read-only                   Inhabilita escriure canvis al disc.

en:   -s|--small-screen                Forces low resolution UI adjustments.
ca:   -s|--small-screen                Força els ajusts de baixa resolució a la interfície d'usuari.

en:   -u|--use-claws-version <ver>     Uses <ver> instead of detected version.
ca:   -u|--use-claws-version <ver>     Usa <ver> en comptes de la versió detectada.

en:   -v|--version                     Prints version information and exits.
ca:   -v|--version                     Imprimeix la informació de la versió i surt.

en: try -h or --help for syntax.
ca: intenteu -h o --help per a la sintaxi.

en: Error in options: {msg}
ca: Error a les opcions: {msg}

en: Error: {opt} requires a dotted numeric value argument
ca: Error: {opt} requireix un valor numèric separat per punts com a argument.

en: Error: '{dir}' is not a directory or does not exist
ca: Error: "{dir}" no és un directori o no existeix.

en: Error: '{value}' is not a file or does not exist
ca: Error: "{value}" no és un fitxer o no existeix.

en: Error: opening '{file}' for reading
ca: Error: obrint {file} per a la lectura

en: Error: duplicate section '{sect}' in resource file '{file}'
ca: Error: secció duplicada, "{sect}", al fitxer de recurs {file}

en: Error: opening '{file}' for writing
ca: Error: obrint {file} per a l'escriptura

en: Unable to create backup file '{name}'
ca: No es pot crear el fitxer de còpia de seguretat {name}

en: Behaviour
ca: Comportament

en: Colours
ca: Colors

en: GUI
ca: IGU

en: Windows
ca: Finestres

en: Plugins
ca: Connectors

en: Hotkeys
ca: Tecles d'accés directe

en: Info
ca: Informació

en: Visit Clawsker's web page
ca: Visiteu la pàgina web del Clawsker!

en: There are unapplied modifications.
ca: Hi ha modificacions sense aplicar.

en: Do you really want to quit?
ca: Realment en voleu sortir?

en: Clawsker warning
ca: Avís del Clawsker

en: Claws Mail Hidden Preferences
ca: Preferències amagades del Claws Mail
