clawsker 1.3.8 - en to tr translation catalogue (282 entries)

en: Clawsker :: A Claws Mail Tweaker
tr: Clawsker :: Claws Mail Aracı

en: Use detached address book edit dialogue
tr: Müstakil adres defteri düzenleme penceresi kullan

en: If true use a separate dialogue to edit a person's details. Otherwise will use a form embedded in the address book's main window.
tr: Seçilince kişi ayrıntılarını düzenlemek için ayrı bir pencere kullanılır Yoksa adres defterinin ana penceresi içerisinde bir form kullanılır.

en: Maximum memory for message cache
tr: İleti geçici belleği için azamî bellek boyutu

en: kilobytes
tr: kilobit

en: The maximum amount of memory to use to cache messages, in kilobytes.
tr: Kilobit biriminden iletileri geçici hafızada tutmak için kullanılacak azamî bellek boyutu

en: Minimun time for cache elements
tr: Geçici bellekteki ögeler için azamî süre

en: minutes
tr: dakika

en: The minimum time in minutes to keep a cache in memory. Caches more recent than this time will not be freed, even if the memory usage is too high.
tr: Dakika biriminden geçici belleğin bellekte tutulacağı zaman. Hafıza kullanımı yüksek dahi olsa bu süreden daha az süredir var olan geçici bellekler silinmez.

en: Use NetworkManager
tr: NetworkManager'ı kullan

en: Use NetworkManager to switch offline automatically.
tr: Otomatik olarak çevrimdışı olmak için NetworkManager'ı kullan.

en: Rounds for PBKDF2 function
tr: PBKDF2 fonksiyon yinelenmesi

en: Specify the number of iterations the key derivation function will be applied on master passphrase computation. Does not modify currently stored passphrase, only master passphrases computed after changing this value are affected.
tr: Ana şifre üretimi sırasında anahtar türetme fonksiyonunun kaç defa tekrarlanacağını belirt. Kullanılan şifreyi etkilemez, sadece bu seçenek seçildikten sonra oluşturulacak ana şifreler için geçerlidir.

en: Maximum depth scanning folders
tr: Maksimum dizin arama derinliği

en: Maximum number of nested folders to be scanned on your configured IMAP servers.
tr: Ayarlanmış IMAP sunucularınızda taranacak maksimum iç içe geçmiş dizin sayısı

en: Show unread messages with bold font
tr: Okunmayan iletileri koyu fontla göster

en: Show unread messages in the Message List using a bold font.
tr: İleti Listesindeki okunmayan iletileri koyu fontla göster.

en: Show marked messages with bold font
tr: Okunmayan iletileri koyu fontla göster

en: Show marked messages in the Message List using a bold font.
tr: İleti Listesindeki okunmayan iletileri koyu fontla göster.

en: Don't use markup
tr: Markup kullanma

en: Don't use bold and italic text in Compose dialogue's account selector.
tr: İleti yazma penceresinin hesap seçme bölümünde koyu ve eğik metin kullanma.

en: Use dotted lines in tree view components
tr: Ağaç görünümü ögelerinde noktalı çizgi kullan

en: Use the old dotted line look in the main window tree views (Folder, Message and other lists) instead of the modern lineless look.
tr: Ana pneceredeki ağaç görünümlerinde (Dizin, İleti ve diğer listeler) modern çizgisiz görünüm yerine eski noktalı çizgiyi kullan.

en: Enable horizontal scrollbar
tr: Yatay kaydırma çubuğu kullan

en: Enable the horizontal scrollbar in the Message List.
tr: İleti listesinde yatay kaydırma çubuğu kullan.

en: Display To column instead From column in Sent folder
tr: Giden dizininde Gönderen sütunu yerine Alıcı sütununu göster

en: Display the recipient's email address in a To column of the Sent folder instead of the originator's one in a From column.
tr: Giden dizininde iletiyi gönderenin e-posta adresini Gönderen sütununda göstermektense alıcının e-posta adresini Alıcı sutununda göster

en: Folder List scrollbar behaviour
tr: Dizin Listesi kaydırma çubuğu davranışı

en: Specify the policy of vertical scrollbar of Folder List: show always, automatic or hide always.
tr: Dizin Listesinin dikey kaydırma çubuğu ilkesini belirt: her zaman göster, otomatik ya da her zaman gizle.

en: Show always
tr: Her zaman göster

en: Automatic
tr: Otomatik

en: Hide always
tr: Her zaman gizle

en: From column displays
tr: Gönderen sütunu içeriği

en: Selects the data displayed in the From column of the Message List: name, address or both.
tr: İleti Listesinin Gönderen sütununda gösterilecek veriyi seç: isim, adres ya da ikisi.

en: Name only
tr: Sadece isim

en: Address only
tr: Sadece adres

en: Both name and address
tr: İsim ve adres

en: Coloured lines contrast
tr: Renkli satır karşıtlığı

en: Specify the value to use when creating alternately coloured lines in tree view components. The smaller the value, the less visible the difference in the alternating colours of the lines.
tr: Ağaç görünümü ögeleri için karşıt renkli satırlar oluştururken kullanılacak değeri belirtir. Değer ne kadar küçük olursa satırların karşıt renkleri arasındaki fark o kadar az olacaktır.

en: Show cursor
tr: İmleci göster

en: Display the cursor in the Message View.
tr: İleti Görünümünde imleci göster

en: Detachable toolbars
tr: Müstakil araç çubuğu

en: Show handles in the toolbars.
tr: Araç çubuğunda tutamakları göster.

en: Use stripes in all tree view components
tr: Tüm ağaç görünümü ögelerinde çizgi kullan

en: Enable alternately coloured lines in all tree view components.
tr: Tüm ağaç gürünümü ögelerinde karşıt renkli satırlar kullan.

en: Use stripes in Folder List and Message List
tr: Dizin ve İleti listesinde çizgi kullan

en: Enable alternately coloured lines in Message List and Folder List.
tr: İleti ve Dizin Listelerinde karşıt renkli satırlar kullan.

en: 2 lines per Message List item in 3-column layout
tr: 3 sütunlu düzende İleti Listesi başına 2 satır

en: Spread Message List information over two lines when using the three column mode.
tr: Üç sütun düzenini kullanırken İleti Listesi bilgisini iki satıra yay.

en: Show margin
tr: Payı göster

en: Shows a small margin in the Compose View.
tr: Yazma Penceresinde ufak bir boşluk göster.

en: Don't display localized date
tr: Yerel tarihi gösterme

en: Toggles localization of date format in Message View.
tr: İleti Görünümünde yerel tarihi açıp kapatır.

en: Zero replacement character
tr: Sıfır yerine kullanılacak karakter

en: Replaces '0' with the given character in Folder List.
tr: Dizin Listesindeki '0' yerine gösterilecek karakter.

en: Editable headers
tr: Üstbilgileri kullan

en: Allows to manually type any value in Compose Window header entries or just select from the available choices in the associated dropdown list.
tr: Yazma Penceresinin üstbilgi bölümüne herhangi bir değerin yazılmasına ya da ilgili açılır listeden mevcut seçeneklerin seçilmesine olanak sağlar.

en: Warn when sending to more than
tr: Birden fazla alıcıya gönderiliyorsa

en: recipients
tr: uyar

en: Show a warning dialogue when sending to more recipients than specified. Use 0 to disable this check.
tr: Belirlenenden daha fazla alıcıya gönderiliyorsa uyarı göster. Kapatmak için 0 kullanın.

en: Select next message on delete
tr: Sonraki silinecek iletiyi seç

en: When deleting a message, toggles between selecting the next one (newer message) or the previous one (older message).
tr: Bir ileti silerken bir sonraki (daha yeni bir ileti) ya da önceki (daha eski bir ileti) arasında seçim yapılmasını sağlar.

en: Drag 'n' drop hover timeout
tr: Sürükle ve bırak zaman aşımı

en: milliseconds
tr: milisaniye

en: Time in milliseconds that will cause a folder tree to expand when the mouse cursor is held over it during drag and drop.
tr: Sürükle ve bırak yaparken imleç üzerine tutulduğunda dizin ağacının genişlemesine yol açan mili saniye cinsinden zaman.

en: Don't confirm deletions (dangerous!)
tr: Sillerken onaylama (tehlikeli!)

en: Don't ask for confirmation before definitive deletion of emails.
tr: E-postaları nihaî olarak silmeden önce onay isteme.

en: Respect format=flowed in messages
tr: İletilere format=flowed seçeneğini uygula

en: Respect format=flowed on text/plain message parts. This will cause some mails to have long lines, but will fix some URLs that would otherwise be wrapped.
tr: Metin/düz biçimindeki iletilerde format=flowed seçeneğini uygula. Bu seçenek bazı iletilerin olduğundan daha uzun satırlarla gösterilmesine sebep olacak fakat diğer taraftan katlanmış olarak gösterilen bazı URL'lerin gösterimini düzeltecektir.

en: Allow writable temporary files
tr: Yazılabilir geçici dosyalara izin ver

en: Saves temporary files when opening attachment with write bit set.
tr: Herhangi bir eki açarken geçici dosyaları yazma bitiyle kaydet.

en: Don't check SSL certificates
tr: SSL sertifikaları denetleme

en: Disables the verification of SSL certificates.
tr: SSL sertifikaların doğrulanmasını kapatır.

en: Progress bar update step every
tr: İlerleme çubuğu güncelleme adımı

en: items
tr: öğe

en: Update stepping in progress bars.
tr: İlerleme çubuğundaki kademelendirmeyi güncelle.

en: Maximum age when threading by subject
tr: Konuya göre sıralama zaman aşımı süresi

en: days
tr: gün

en: Number of days to include a message in a thread when using "Thread using subject in addition to standard headers".
tr: "Konu standart üstbilgilerin yanı sıra konu üstbilgisini de kullansın" seçeneği seçiliyken bir iletinin konuda bulunacağı gün sayısı.

en: Allow unsafe SSL certificates
tr: Güvenilmeyen SSL sertifikalara izin ver

en: Allows Claws Mail to remember multiple SSL certificates for a given server/port.
tr: Belirli bri sunucu/port için Claws Mail'in birden fazla SSL sertifikası kullanmasına izin ver.

en: Force UTF-8 for broken mails
tr: Bozuk iletiler için UTF-8 kullanmaya zorla

en: Use UTF-8 encoding for broken mails instead of current locale.
tr: Bozuk iletiler için kullanılan yerel kodlama yerine UTF-8 karakter kodlamasını kullan.

en: Warn on drag 'n' drop
tr: Sürükle ve bırak yaparken uyar

en: Display a confirmation dialogue on drag 'n' drop of folders.
tr: Dizinleri sürükle ve bırak yaparken onaylama kutusunu göster.

en: Outgoing messages fallback to ASCII
tr: Gönderilen iletiler için ASCII kullan

en: If allowed by content, ASCII will be used to encode outgoing messages, otherwise the user-defined encoding is always enforced.
tr: İçerik elverdiğinde gönderilen iletiler için ASCII karakter kodlaması kullanılır, aksi takdirde kullanıcı tanımlı karakter kodlaması kullanılır.

en: Primary paste unselects selection
tr: Yapıştırma seçimi iptal eder

en: Controls how pasting using middle-click changes the selected text and insertion point.
tr: Orta tuş kullanılarak yapılan yapıştırmanın seçilen metni ve ekleme noktasını nasıl değiştirdiğini yönetir.

en: Show inline attachments
tr: Satır içi ekleri göster

en: Allows to hide inline attachments already shown in mail structure view.
tr: İleti yapısının görünümünde gösterilen satır içi eklerin gizlenmesini sağlar.

en: Address search in compose window matches any
tr: Yazma penceresinde adres araması herhangi bir terimle örtüşsün

en: On Tab-key completion, address text will match any part of the string or only from the start.
tr: Adres tamamlamada adres metni girilen karakterlerin herhangi biriyle ya da sadece en baştakiyle eşleşsin.

en: Folder search in folder selector matches any
tr: Dizin seçiminde dizin araması yapılırken herhangi bir terimle örtüşsün

en: On folder name completion text will match any part of the string or only from the start.
tr: Dizin adı tamamlamada metin girilen karakterlerin herhangi biriyle ya da en baştakiyle eşleşsin.

en: Rewrite first 'From' using QP encoding
tr: QP kodlaması kullanarak ilk 'Gönderen' üstbilgisini yeniden yaz

en: Workaround some servers which convert first 'From' to '>From' by using Quoted-Printable transfer encoding instead of 7bit/8bit encoding.
tr: 7bit/8bit kodlaması yerine Quoted-Printable transfer kodlması kullanarak 'Gönderen' üstbilgisini '>Gönderen' üstbilgisine çeviren bazı sunucular için çözüm.

en: Hide time zone information
tr: Zaman dilimi bilgisini sakla

en: On outgoing messages, sets time zone of date headers to the unknown timezone value "-0000", as specified by RFC 5322
tr: Gönderilen iletiler için, zaman dilimi için RFC 5322 ile belirtilen bilinmeyen zaman dilimi değeri "-0000" atansın

en: Quick search type-ahead delay
tr: Hızlı arama yazarken-ara metni

en: When type-ahead mode of Quick search is enabled, this is the delay after key presses in the search entry before starting a new search with the changes made.
tr: Hızlı aramanın yazdıkça-ara özelliği etkinken, yapılan değişiklikle yeni bir arama yapmadan önceki basılan tuşun arama kutusundaki gecikmesidir.

en: Navigation history length
tr: Gezinti geçmişi adedi

en: Maximum number of messages to keep track of when navigating with the “Next opened message” and “Previously opened message” menu actions
tr: “Sonraki açılan mesaj” ve “Önceki açılan mesaj” menü eylemleri ile gezinirken takip edilecek maksimum mesaj sayısı

en: X-Mailer header
tr: X-Posta-İstemcisi

en: The colour used for the X-Mailer line when its value is Claws Mail.
tr: X-Posta-İstemcisi üstbilgisinin değeri Claws Mail ise kullanılacak renk.

en: Error messages
tr: Hata iletileri

en: Colour for error messages in log window.
tr: Kayıt penceresindeki hata iletileri için kullanılacak renk.

en: Server messages
tr: Sunucu iletileri

en: Colour for messages received from servers in log window.
tr: Kayıt penceresindeki sunuculardan alınan iletiler için kullanılacak renk.

en: Standard messages
tr: Standart iletiler

en: Colour for messages in log window.
tr: Kayıt penceresindeki iletiler için kullanılacak renk.

en: Client messages
tr: İstemci iletileri

en: Colour for messages sent to servers in log window.
tr: Kayıt penceresindeki sunuculara gönderilen iletiler için kullanılacak renk.

en: Warning messages
tr: Uyarı iletileri

en: Colour for warning messages in log window.
tr: Kayıt penceresindeki uyarılar için kullanılacak renk.

en: Tags background
tr: Etiket arkaplanı

en: Background colour for tags in message view.
tr: İleti görünümünde etiketler için arkaplan rengi.

en: Tags text
tr: Etiket metni

en: Text colour for tags in message view.
tr: İleti görünümünde etiketler içi metin rengi

en: Default headers background
tr: Öntanımlı üstbilgi arkaplanı

en: Background colour for default headers in compose window.
tr: Yazma penceresindeki öntanımlı üst bilgiler için arkaplan rengi.

en: Default headers text
tr: Öntanımlı üstbilgi metni

en: Text colour for default headers in compose window.
tr: Yazma penceresindeki öntanımlı üst bilgiler için metin rengi.

en: Active quick search background
tr: Etkin hızlı arama arkaplanı

en: Background colour for active quick search.
tr: Etkin hızlı arama için arkaplan rengi.

en: Active quick search text
tr: Etkin hızlı arama metni

en: Text colour for active quick search.
tr: Etkin hızlı arama için metin rengi.

en: Quick search error background
tr: Hızlı arama hatası arkaplanı

en: Background colour for quick search error.
tr: Hızlı arama hatası için arkaplan rengi.

en: Quick search error text
tr: Hızlı arama hatası metni

en: Text colour for quick search error.
tr: Hızlı arama hatası için metin rengi.

en: Added lines
tr: Eklenen satırlar

en: Colour for added lines in patches.
tr: Yamadaki eklenen satırlar için kullanılacak renk.

en: Deleted lines
tr: Silinen satırlar

en: Colour for deleted lines in patches.
tr: Yamadaki silinen satırlar için kullanılacak renk.

en: Hunk lines
tr: Farklı satırlar

en: Colour for hunk headers in patches.
tr: Yamadaki farklı satır başlıkları için kullanılacak renk.

en: X position
tr: X konumu

en: X coordinate for window's top-left corner.
tr: Pencerenin sol üst köşesi için X konumu.

en: Y position
tr: Y konumu

en: Y coordinate for window's top-left corner.
tr: Pencerenin sol üst köşesi için Y konumu.

en: Width
tr: Genişlik

en: Window's width in pixels.
tr: Pikzel cinsinden pencere genişliği.

en: Height
tr: Yükseklik

en: Window's height in pixels.
tr: Pikzel cinsinden pencere yüksekliği.

en: Maximized
tr: Küçültülmüş.

en: Changes window maximized status.
tr: Pencerenin tam ekran durumunu değiştirir.

en: Full-screen
tr: Tam ekran

en: Changes full screen status.
tr: Tam ekran durumunu değiştirir

en: Use custom GnuTLS priority
tr: Özel GnuTLS önceliği kullan

en: Enables using user provided GnuTLS priority string.
tr: Kullanıcının tanımladığı GnuTLS öncelik değerinin kullanılmasını sağlar.

en: GnuTLS priority
tr: GnuTLS önceliği

en: Value to use as GnuTLS priority string if custom priority check is enabled. Otherwise this value is ignored.
tr: Özel öncelik seçeneği seçildiyse GnuTLS önceliği olarak kullanılacak değer. Aksi takdirde bu değer ihmal edilir.

en: Use TLS SNI extension
tr: TLS SNI uzantısını kullan

en: Enables sending your hostname, if available, so the server can select the appropriate certificate for your domain. Useful for servers which host multiple domains on the same IP address.
tr: Mevcut olduğunda, makine adının gönderilmesini sağlar ki sunucu alanınız için uygun sertifikayı seçebilsin. Aynı IP adresi üzerinde bir çok alan sunun sunucular için uygun.

en: Autocompletion limit
tr: Otomatik tamamlama sınırı

en: Limits the number of addresses obtained from keyring through autocompletion. Use 0 to get all matches.
tr: Otomatik tamamlama yoluyla Gönderen üstbilgisinden elde edilen adres sayısını sınırlar. Tüm eşleşmeleri almak için 0 kullanın.

en: Base URL
tr: Temel URL

en: This is the URL where avatar requests are sent. You can use the one of your own libravatar server, if available.
tr: Avatar isteklerinin gönderileceği URL. Mevcutsa, kendi libavatar sunucularınızdan birini kullanabilirsiniz.

en: Default redirects
tr: Öntanımlı yönlendirmeler

en: Maximum default value for HTTP redirects, if enabled
tr: Seçildiyse, HTTP yönlendirmeleri için öntanımlı tavan değer

en: Mistery man redirects
tr: Gizemli şahıs yönlendirmeleri

en: Maximum value for HTTP redirects when using "Mistery man" mode.
tr: "Gizemli şahıs" modunda HTTP yönlendirmeleri için tavan değer

en: Custom URL redirects
tr: Kişiselleştirilmiş URL yönlendirmeleri

en: Maximum value for HTTP redirects when using a custom URL
tr: Kişiselleştirilmiş URL kullanıldığında HTTP yönlendirmeleri için tavan değer

en: Log level
tr: Kayıt seviyesi

en: Verbosity level of log, accumulative.
tr: Kayıtların ayrıntı seviyesi, birikimli.

en: None
tr: Yok

en: Manual
tr: Kullanma klavuzu

en: Actions
tr: Eylemler

en: Matches
tr: Eşleşmeler

en: Clawsker error
tr: Clawsker hatası

en: Error: seems Claws Mail is currently running, close it first.
tr: Hata: Claws Mail çalışıyor görünüyor, kapatıp tekrar deneyin.

en: Error: resource file for Claws Mail was not found.
tr: Hata: Claws Mail kaynak dosyası bulunamadı.

en: Addressbook
tr: Adres Defteri

en: Memory
tr: Bellek

en: Master passphrase
tr: Ana şifre

en: Coloured stripes
tr: Renkli çizgiler

en: Message List
tr: İleti listesi

en: Message View
tr: İleti Görünümü

en: Compose window
tr: Yazma Penceresi

en: Scroll bars
tr: Kaydırma çubuğu

en: Other
tr: Diğer

en: Drag 'n' drop
tr: Sürükle ve bırak

en: Secure Sockets Layer
tr: Güvenli Soket Katmanı(SSL)

en: Messages
tr: İletiler

en: Completion
tr: Tamamlama

en: Log window
tr: Kayıt Penceresi

en: Viewing patches
tr: Yama görünümü

en: Quick search
tr: Hızlı arama

en: Main window
tr: Ana pencere

en: Message window
tr: İleti Penceresi

en: Open URLs window
tr: Gönderme penceresi

en: Send window
tr: Gönderme penceresi

en: Receive window
tr: Alma penceresi

en: Folder window
tr: Dizin penceresi

en: Folder selection window
tr: Dizin seçme penceresi

en: Folder sorting window
tr: Dizin seçme penceresi

en: Addressbook main window
tr: Adres defteri ana penceresi

en: Edit person window
tr: Şahıs penceresini düzenle

en: Edit group window
tr: Grup penceresini düzenle

en: Add address window
tr: Adres penceresi ekle

en: Folder select window
tr: Dizin seçme penceresi

en: Accounts window
tr: Hesaplar penceresi

en: Edit account window
tr: Hesap penceresini düzenle

en: Filtering window
tr: Süzme penceresi

en: Filtering actions window
tr: Süzme eylemleri penceresi

en: Filtering debug window
tr: Süzme debug penceresi

en: Matcher window
tr: Ana pencere

en: User Actions prefs window
tr: Kullanıcı Eylemleri tercihler penceresi

en: User Actions I/O window
tr: Kullanıcı Eylemleri I/O penceresi

en: Preferences window
tr: Tercihler penceresi

en: Templates window
tr: Şablonlar penceresi

en: Tags window
tr: Etiket penceresi

en: Plugins window
tr: Eklenti penceresi

en: About window
tr: Hesaplar penceresi

en: SSL manager
tr: SSL yöneticisi

en: Print preview window
tr: Önizleme pneceresini yazdır

en: View source window
tr: Kaynak penceresini göster

en: Main
tr: Ana

en: Message
tr: İleti

en: Send/Receive
tr: Al/Gönder

en: Folder
tr: Dizin

en: Accounts
tr: Hesaplar

en: Filtering
tr: Filtreleme

en: User Actions
tr: Kullanıcı Eylemleri

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Server Name Indication
tr: Sunucu İsim Göstergesi

en: Attachment remover
tr: Ek kaldırıcı

en: Sieve manager
tr: Sieve yöneticisi

en: Python console
tr: Python konsolu

en: Menu path
tr: Menü yolu

en: Hotkey
tr: Kısa tuşlar

en: Library versions
tr: Kütüphane sürümleri

en: GLib runtime
tr: Glib runtime

en: not available
tr: mevcut değil

en: GLib built
tr: Glib built

en: Claws Mail versions
tr: Claws Mail sürümleri

en: Binary
tr: İkilik

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Not available
tr: Mevcut değil

en: Version:
tr: Sürüm:

en: Perl-GLib version {glibv}, built for {glibb}, running with {glibr}.
tr: Perl-GLib sürümü {glibv}, {glibb} için insa edilmiş, {glibr} ile çalışıyor.

en: Perl-GLib version {glibv}.
tr: Perl-GLib sürümü {glibv}.

en: Perl-GTK3 version {gtkv}, built for {gtkb}, running with {gtkr}.
tr: Perl-GTK3 sürümü {gtkv}, {gtkb} için inşa edilmiş, {gtkr} ile çalışıyor.

en: Perl-GTK3 version {gtkv}.
tr: Perl-GTK3 sürümü {gtkv}.

en: Claws Mail was not found!
tr: Claws Mail bulunamadı!

en: Claws Mail returned version {cmv}.
tr: Claws Mail sürümü {cmv}.

en: Syntax:
tr: Sözdizimi:

en:   clawsker [options]
tr:   clawsker [seçenekler]

en: Options:
tr: Seçenekler:

en:   -a|--alternate-config-dir <dir>  Uses <dir> as Claws Mail configuration.
tr:   -a|--alternate-config-dir <dizin>  Claws Mail ayarları için <dizin> kullan.

en:   -b|--verbose                     More messages on standard output.
tr:   -b|--verbose                     Çıktıyı detaylandır.

en:   -c|--clawsrc <file>              Uses <file> as full resource name.
tr:   -c|--clawsrc <dosya>              kaynak adı olarak <dosya> kullan.

en:   -h|--help                        Prints this help screen and exits.
tr:   -h|--help                        Bu yardım ekranını gösterir.

en:   -i|--ignore-versions             Allows setting almost everything.
tr:   -i|--ignore-versions             Nerdeyse herşyin atanmasını sağlar

en:   -k|--hide-disabled-keys          Hides unassigned hotkeys in key columns.
tr:   -k|--hide-disabled-keys          Atanmamış kısayol tuşlarını tuş sütununda gösterme.

en:   -r|--read-only                   Disables writing changes to disk.
tr:   -r|--read-only                   Değişikliklerin diske yazılmasını kapatır.

en:   -s|--small-screen                Forces low resolution UI adjustments.
tr:   -s|--small-screen                Düşük çözünürlüklü UI düzeltmelerini uygula.

en:   -u|--use-claws-version <ver>     Uses <ver> instead of detected version.
tr:   -u|--use-claws-version <ver>     Kurulu olan yerine <ver> sürümü kullanılır

en:   -v|--version                     Prints version information and exits.
tr:   -v|--version                     Sürüm bilgilerini gösterir.

en: try -h or --help for syntax.
tr: sözdizimi için -h ya da --help kullan.

en: Error in options: {msg}
tr: Seçeneklerde hata: {msg}

en: Error: {opt} requires a dotted numeric value argument
tr: Hata: {opt} seçeneği noktalı bir sayısal değer gerektiriyor

en: Error: '{dir}' is not a directory or does not exist
tr: Hata: '{dir}' bir dizin değil ya da mevcut değil

en: Error: '{value}' is not a file or does not exist
tr: Hata: '{value}' dosya değil ya da mevcut değil

en: Error: opening '{file}' for reading
tr: Hata:'{file}' okunmak için açılıyor

en: Error: duplicate section '{sect}' in resource file '{file}'
tr: Hata:'{file}' kaynak dosyasında mükerrer bölüm '{sect}'

en: Error: opening '{file}' for writing
tr: Hata:'{file}' yazmak için açılıyor

en: Unable to create backup file '{name}'
tr: Oluşturulamayan yedek '{name}'

en: Behaviour
tr: Davranış

en: Colours
tr: Renkler

en: GUI
tr: Arayüz

en: Windows
tr: Pencereler

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Hotkeys
tr: Kısayol tuşları

en: Info
tr: Bilgi

en: Visit Clawsker's web page
tr: Clawsker'in web sitesini ziyaret edin

en: There are unapplied modifications.
tr: Kaydedilmemiş değişiklikler var.

en: Do you really want to quit?
tr: Çıkmak istediğinize emin misiniz?

en: Clawsker warning
tr: Clawsker uyarı

en: Claws Mail Hidden Preferences
tr: Claws Mail Gizlenmiş Tercihler
