Clawsker - en to sr translation catalogue (103 entries)

en: Claws Mail Hidden Preferences
sr: Скривене поставке за Claws Mail

en: About...
sr: O Clawsker...

en: Clawsker :: A Claws Mail Tweaker
sr: Clawsker :: Фино штеловање скривених поставки за Claws Mail

en: License:
sr: Лиценца:

en: Version:
sr: Верзија:

en: Colours
sr: Боје

en: Behaviour
sr: Понашање

en: GUI
sr: Сучеље

en: Other
sr: Остало

en: Addressbook
sr: Адресар

en: Memory
sr: Меморија

en: Message view
sr: Приказ поруке

en: Log window
sr: Дневник рада

en: Drag 'n' drop
sr: Повуци и пусти

en: Secure Sockets Layer
sr: Безбедни сокет слој

en: Messages
sr: Поруке

en: Coloured stripes
sr: Обојене штрафте

en: Scroll bars
sr: Траке за померање

en: Message list
sr: Списак порука

en: NetworkManager
sr: Управљање мрежом

en: Use detached address book edit dialogue
sr: Користи посебно прозорче за уређивање адресара

en: If true use a separate dialogue to edit a person's details. Otherwise will use a form embedded in the address book's main window.
sr: Ако је омогућено, користи се посебно прозорче за уређивање личних података. У супротном ће се користити формулар уграђен у прозор адресара.

en: Maximum memory for message cache (Kb)
sr: Максимална меморија за кеширање порука (Kb)

en: The maximum amount of memory to use to cache messages, in kB.
sr: Максимална количина меморије за кеширање порука, у килобајтима.

en: Minimun time for cache elements (minutes)
sr: Минимално време чување кеша (минути)

en: The minimum time in minutes to keep a cache in memory. Caches more recent than this time will not be freed, even if the memory usage is too high.
sr: Минимално време у минутима за чување кешираних елемената у меморији. Кеш свежији од овог времена неће бити испражњен, чак иако је употреба меморије превелика.

en: Use NetworkManager
sr: Користи управник мреже

en: Use NetworkManager to switch offline automatically.
sr: За аутоматски прелазак на рад ван мреже користи се управник мреже.

en: Show unread messages with bold font
sr: Прикажи непрочитане поруке подебљаним фонтом

en: Show unread messages in the Message List using a bold font.
sr: Непрочитане поруке у списку порука приказују се подебљаним фонтом.

en: Don't use markup in compose window
sr: Без наглашавања у прозору за састављање

en: Don't use bold and italic text in Compose dialogue's account selector.
sr: На дијалогу за састављање порука у изборнику налога не користи се подебљани и курзивни текст.

en: Use dotted lines in tree views
sr: Користи тачкасте линије у стаблима

en: Use the old dotted line look in the main window tree views (folder and message lists) instead of the modern lineless look.
sr: Уместо модерног изгледа без линија у списку порука фасцикли и порука, користи се стари начин повезивања фасцикли тачкастим линијама.

en: Enable horizontal scrollbar
sr: Омогући водоравну траку за померање

en: Enable the horizontal scrollbar in the Message List.
sr: Омогућава приказ водоравне траке за померање у списку порука.

en: Display To header in From field in Sent folder
sr: „Прималац“ у пољу „Пошиљалац“ за фасциклу „Послато“

en: Display the sender's email address in the To column of the Sent folder instead of the recipient's.
sr: У фасцикли за послате поруке уместо адреса е-поште примаоца у пољу „Прималац“ приказује се адреса пошиљаоца.

en: Folder list scrollbar behaviour
sr: Приказ траке за померање у списку фасцикли

en: Specify the policy of vertical scrollbar of Folder List: show always, automatic or hide always.
sr: Одређује приказ усправних трака за померање у списку фасцикли: увек видљива, аутоматски или увек скривена.

en: Show always
sr: увек видљива

en: Automatic
sr: аутоматски

en: Hide always
sr: увек скривена

en: Striped lines contrast
sr: Контраст штрафти

en: Specify the value to use when creating alternately coloured lines in tree view components. The smaller the value, the less visible the difference in the alternating colours of the lines.
sr: Одређује вредност која ће се користити када се прави алтернативно обојена линија у компонентама стабла. Што је вредност нижа, видљива разлика обојених линија је мања.

en: Show Cursor in message view
sr: Прикажи курсор у приказу поруке

en: Display the cursor in the message view.
sr: У приказу поруке приказује се курсор.

en: Detachable toolbars
sr: Одвојиве тарке алатки

en: Show handles in the toolbars.
sr: У тракама алатки приказују се јастучићи за одвајање.

en: Use stripes in all tree view components
sr: Користи штрафте у свим стаблима

en: Enable alternately coloured lines in all tree view components.
sr: Омогућава наизменично обојене линије у свим стаблима.

en: Use stripes in Folder List and Message List
sr: Користи штрафте у списку фасцикли и порука

en: Enable alternately coloured lines in message list and folder list
sr: Омогућава наизменично обојене линије у списку порука и списку фасцикли

en: Drag 'n' drop hover timeout (ms)
sr: Време за акцију „превуци и пусти“ (ms)

en: Time in milliseconds that will cause a folder tree to expand when the mouse cursor is held over it during drag and drop.
sr: Време у милисекундама после кога ће се отворити стабло у списку фасцикли када се курсор миша нађе изнад фасцикле за време акције „превуци и пусти“.

en: Don't confirm deletions (dangerous!)
sr: Без потврде брисања (опасно!)

en: Don't ask for confirmation before definitive deletion of emails.
sr: Пре перманентног брисања порука, неће бити постављено питање за потврду брисања.

en: Respect format=flowed in messages
sr: Поштуј опцију „format=flowed“ у порукама

en: Respect format=flowed on text/plain message parts. This will cause some mails to have long lines, but will fix some URLs that would otherwise be wrapped.
sr: Поштовање опције „format=flowed“ у деловима обичних текстуалних порука. Ово ће довести до тога да поједине поруке имају дугачке редове, али ће поправити неке веб адресе које би у супротном биле преломљене.

en: Allow writable temporary files
sr: Омогући уписиве привремене датотеке

en: Saves temporary files when opening attachment with write bit set.
sr: Омогућава дозволу за писање у датотеку при чува привремене датотеке код отварања прилога.

en: Don't check SSL certificates
sr: Без провере SSL сертификата

en: Disables the verification of SSL certificates.
sr: Искључује ветификацију SSL сертификата.

en: Progress bar update step (items)
sr: Период ажурирања линије напретка (ставке)

en: Update stepping in progress bars.
sr: Одређује колико ставки чини један корак напретка за линију напретка.

en: Maximum age when threading by subject (days)
sr: Максимална старост спајања у нити по теми (дана)

en: Number of days to include a message in a thread when using "Thread using subject in addition to standard headers".
sr: Број дана који ће се узети у обзир при спајању порука у нити разговора када се користи „Спајање у нит разговора користећи тему као додатак за стандардна заглавља“.

en: Allow unsafe SSL certificates
sr: Дозволи несигурни SSL

en: Allows Claws Mail to remember multiple SSL certificates for a given server/port.
sr: Дозвољава да Clas Mail памти вишеструке SSL сертификате за дати сервер/порт.

en: Force UTF-8 for broken mails
sr: Форсирај УТФ-8 за неисправне поруке

en: Use UTF-8 encoding for broken mails instead of current locale.
sr: Уместо активног локалитета користи се УТФ-8 кодни распоред за неисправне поруке.

en: Warn on drag 'n' drop
sr: Упозори на „превуци и пусти“

en: Display a confirmation dialogue on drag 'n' drop of folders.
sr: Приказује дијалог за потврду за акцију „превуци и пусти“ над фасциклама.

en: X-Mailer header
sr: „X-Mailer“ заглавље

en: The colour used for the X-Mailer line when its value is Claws Mail.
sr: Боја за приказ реда X-Mailer када му је вредност Claws Mail.

en: Error messages
sr: Поруке о грешкама

en: Colour for error messages in log window.
sr: Боја порука о грешкама у прозору дневника рада.

en: Server messages
sr: Поруке од сервера

en: Colour for input messages in log window.
sr: Боја долазних порука у прозору дневника рада.

en: Standard messages
sr: Обичне поруке

en: Colour for messages in log window.
sr: Боја обичних порука у прозору дневника рада.

en: Client messages
sr: Поруке клијента

en: Colour for output messages in log window.
sr: Боја излазних порука у прозору дневника рада.

en: Warnings
sr: Упозорења

en: Colour for warning messages in log window.
sr: Боја за поуке о упозорењима у прозору дневника рада.

en: Error:
sr: Грешка:

en: resource file for Claws Mail was not found.
sr: датотека за Claws Mail ресурсе није пронађена.

en: seems Claws Mail is currently running, close it first.
sr: изгледа да јe Claws Mail покренут, прво га искључите.

en: option requires a directory name.
sr: опција захтева назив директоријума.

en: option requires a file name.
sr: опција захтева назив датотеке.

en: specified name is not a directory or does not exist.
sr: задати назив није директоријум или он не постоји.

en: specified name is not a file or does not exist.
sr: задати назив није датотека или она не постоји.

en: Error message
sr: Порука о грешци

en: , built for
sr: , изгређен за

en: , running with
sr: , покренут са

en: Syntax:
sr: Синтакса:

en:     clawsker [options]
sr:     clawsker [опције]

en: Options:
sr: Опције:

en:     --help                         Prints this help screen.
sr:     --help                         Приказује овај екран помоћи.

en:     --verbose                      More messages on standard output.
sr:     --verbose                      Више порука на стардантном излазу.

en:     --alternate-config-dir <dir>   Uses <dir> as Claws Mail config dir.
sr:     --alternate-config-dir <дир>   КОристи <дир> као конфигурациони директоријум za Claws Mail.

en:     --clawsrc <file>               Uses <file> as full resource name.
sr:     --clawsrc <датотека>           Користи датотеку <датотека> као назив за ресурсе.

en: unknown option '{opt}'.
sr: непозната опција „{opt}“.
