Clawsker - en to sr translation catalogue (103 entries)

en: Claws Mail Hidden Preferences
sr: Skrivene postavke za Claws Mail

en: About...
sr: O Clawsker...

en: Clawsker :: A Claws Mail Tweaker
sr: Clawsker :: Fino štelovanje skrivenih postavki za Claws Mail

en: License:
sr: Licenca:

en: Version:
sr: Verzija:

en: Colours
sr: Boje

en: Behaviour
sr: Ponašanje

en: GUI
sr: Sučelje

en: Other
sr: Ostalo

en: Addressbook
sr: Adresar

en: Memory
sr: Memorija

en: Message view
sr: Prikaz poruke

en: Log window
sr: Dnevnik rada

en: Drag 'n' drop
sr: Povuci i pusti

en: Secure Sockets Layer
sr: Bezbedni soket sloj

en: Messages
sr: Poruke

en: Coloured stripes
sr: Obojene štrafte

en: Scroll bars
sr: Trake za pomeranje

en: Message list
sr: Spisak poruka

en: NetworkManager
sr: Upravljanje mrežom

en: Use detached address book edit dialogue
sr: Koristi posebno prozorče za uređivanje adresara

en: If true use a separate dialogue to edit a person's details. Otherwise will use a form embedded in the address book's main window.
sr: Ako je omogućeno, koristi se posebno prozorče za uređivanje ličnih podataka. U suprotnom će se koristiti formular ugrađen u prozor adresara.

en: Maximum memory for message cache (Kb)
sr: Maksimalna memorija za keširanje poruka (Kb)

en: The maximum amount of memory to use to cache messages, in kB.
sr: Maksimalna količina memorije za keširanje poruka, u kilobajtima.

en: Minimun time for cache elements (minutes)
sr: Minimalno vreme čuvanje keša (minuti)

en: The minimum time in minutes to keep a cache in memory. Caches more recent than this time will not be freed, even if the memory usage is too high.
sr: Minimalno vreme u minutima za čuvanje keširanih elemenata u memoriji. Keš svežiji od ovog vremena neće biti ispražnjen, čak iako je upotreba memorije prevelika.

en: Use NetworkManager
sr: Koristi upravnik mreže

en: Use NetworkManager to switch offline automatically.
sr: Za automatski prelazak na rad van mreže koristi se upravnik mreže.

en: Show unread messages with bold font
sr: Prikaži nepročitane poruke podebljanim fontom

en: Show unread messages in the Message List using a bold font.
sr: Nepročitane poruke u spisku poruka prikazuju se podebljanim fontom.

en: Don't use markup in compose window
sr: Bez naglašavanja u prozoru za sastavljanje

en: Don't use bold and italic text in Compose dialogue's account selector.
sr: Na dijalogu za sastavljanje poruka u izborniku naloga ne koristi se podebljani i kurzivni tekst.

en: Use dotted lines in tree views
sr: Koristi tačkaste linije u stablima

en: Use the old dotted line look in the main window tree views (folder and message lists) instead of the modern lineless look.
sr: Umesto modernog izgleda bez linija u spisku poruka fascikli i poruka, koristi se stari način povezivanja fascikli tačkastim linijama.

en: Enable horizontal scrollbar
sr: Omogući vodoravnu traku za pomeranje

en: Enable the horizontal scrollbar in the Message List.
sr: Omogućava prikaz vodoravne trake za pomeranje u spisku poruka.

en: Display To header in From field in Sent folder
sr: „Primalac“ u polju „Pošiljalac“ za fasciklu „Poslato“

en: Display the sender's email address in the To column of the Sent folder instead of the recipient's.
sr: U fascikli za poslate poruke umesto adresa e-pošte primaoca u polju „Primalac“ prikazuje se adresa pošiljaoca.

en: Folder list scrollbar behaviour
sr: Prikaz trake za pomeranje u spisku fascikli

en: Specify the policy of vertical scrollbar of Folder List: show always, automatic or hide always.
sr: Određuje prikaz uspravnih traka za pomeranje u spisku fascikli: uvek vidljiva, automatski ili uvek skrivena.

en: Show always
sr: uvek vidljiva

en: Automatic
sr: automatski

en: Hide always
sr: uvek skrivena

en: Striped lines contrast
sr: Kontrast štrafti

en: Specify the value to use when creating alternately coloured lines in tree view components. The smaller the value, the less visible the difference in the alternating colours of the lines.
sr: Određuje vrednost koja će se koristiti kada se pravi alternativno obojena linija u komponentama stabla. Što je vrednost niža, vidljiva razlika obojenih linija je manja.

en: Show Cursor in message view
sr: Prikaži kursor u prikazu poruke

en: Display the cursor in the message view.
sr: U prikazu poruke prikazuje se kursor.

en: Detachable toolbars
sr: Odvojive tarke alatki

en: Show handles in the toolbars.
sr: U trakama alatki prikazuju se jastučići za odvajanje.

en: Use stripes in all tree view components
sr: Koristi štrafte u svim stablima

en: Enable alternately coloured lines in all tree view components.
sr: Omogućava naizmenično obojene linije u svim stablima.

en: Use stripes in Folder List and Message List
sr: Koristi štrafte u spisku fascikli i poruka

en: Enable alternately coloured lines in message list and folder list
sr: Omogućava naizmenično obojene linije u spisku poruka i spisku fascikli

en: Drag 'n' drop hover timeout (ms)
sr: Vreme za akciju „prevuci i pusti“ (ms)

en: Time in milliseconds that will cause a folder tree to expand when the mouse cursor is held over it during drag and drop.
sr: Vreme u milisekundama posle koga će se otvoriti stablo u spisku fascikli kada se kursor miša nađe iznad fascikle za vreme akcije „prevuci i pusti“.

en: Don't confirm deletions (dangerous!)
sr: Bez potvrde brisanja (opasno!)

en: Don't ask for confirmation before definitive deletion of emails.
sr: Pre permanentnog brisanja poruka, neće biti postavljeno pitanje za potvrdu brisanja.

en: Respect format=flowed in messages
sr: Poštuj opciju „format=flowed“ u porukama

en: Respect format=flowed on text/plain message parts. This will cause some mails to have long lines, but will fix some URLs that would otherwise be wrapped.
sr: Poštovanje opcije „format=flowed“ u delovima običnih tekstualnih poruka. Ovo će dovesti do toga da pojedine poruke imaju dugačke redove, ali će popraviti neke veb adrese koje bi u suprotnom bile prelomljene.

en: Allow writable temporary files
sr: Omogući upisive privremene datoteke

en: Saves temporary files when opening attachment with write bit set.
sr: Omogućava dozvolu za pisanje u datoteku pri čuva privremene datoteke kod otvaranja priloga.

en: Don't check SSL certificates
sr: Bez provere SSL sertifikata

en: Disables the verification of SSL certificates.
sr: Isključuje vetifikaciju SSL sertifikata.

en: Progress bar update step (items)
sr: Period ažuriranja linije napretka (stavke)

en: Update stepping in progress bars.
sr: Određuje koliko stavki čini jedan korak napretka za liniju napretka.

en: Maximum age when threading by subject (days)
sr: Maksimalna starost spajanja u niti po temi (dana)

en: Number of days to include a message in a thread when using "Thread using subject in addition to standard headers".
sr: Broj dana koji će se uzeti u obzir pri spajanju poruka u niti razgovora kada se koristi „Spajanje u nit razgovora koristeći temu kao dodatak za standardna zaglavlja“.

en: Allow unsafe SSL certificates
sr: Dozvoli nesigurni SSL

en: Allows Claws Mail to remember multiple SSL certificates for a given server/port.
sr: Dozvoljava da Clas Mail pamti višestruke SSL sertifikate za dati server/port.

en: Force UTF-8 for broken mails
sr: Forsiraj UTF-8 za neispravne poruke

en: Use UTF-8 encoding for broken mails instead of current locale.
sr: Umesto aktivnog lokaliteta koristi se UTF-8 kodni raspored za neispravne poruke.

en: Warn on drag 'n' drop
sr: Upozori na „prevuci i pusti“

en: Display a confirmation dialogue on drag 'n' drop of folders.
sr: Prikazuje dijalog za potvrdu za akciju „prevuci i pusti“ nad fasciklama.

en: X-Mailer header
sr: „X-Mailer“ zaglavlje

en: The colour used for the X-Mailer line when its value is Claws Mail.
sr: Boja za prikaz reda X-Mailer kada mu je vrednost Claws Mail.

en: Error messages
sr: Poruke o greškama

en: Colour for error messages in log window.
sr: Boja poruka o greškama u prozoru dnevnika rada.

en: Server messages
sr: Poruke od servera

en: Colour for input messages in log window.
sr: Boja dolaznih poruka u prozoru dnevnika rada.

en: Standard messages
sr: Obične poruke

en: Colour for messages in log window.
sr: Boja običnih poruka u prozoru dnevnika rada.

en: Client messages
sr: Poruke klijenta

en: Colour for output messages in log window.
sr: Boja izlaznih poruka u prozoru dnevnika rada.

en: Warnings
sr: Upozorenja

en: Colour for warning messages in log window.
sr: Boja za pouke o upozorenjima u prozoru dnevnika rada.

en: Error:
sr: Greška:

en: resource file for Claws Mail was not found.
sr: datoteka za Claws Mail resurse nije pronađena.

en: seems Claws Mail is currently running, close it first.
sr: izgleda da je Claws Mail pokrenut, prvo ga isključite.

en: option requires a directory name.
sr: opcija zahteva naziv direktorijuma.

en: option requires a file name.
sr: opcija zahteva naziv datoteke.

en: specified name is not a directory or does not exist.
sr: zadati naziv nije direktorijum ili on ne postoji.

en: specified name is not a file or does not exist.
sr: zadati naziv nije datoteka ili ona ne postoji.

en: Error message
sr: Poruka o grešci

en: , built for
sr: , izgređen za

en: , running with
sr: , pokrenut sa

en: Syntax:
sr: Sintaksa:

en:     clawsker [options]
sr:     clawsker [opcije]

en: Options:
sr: Opcije:

en:     --help                         Prints this help screen.
sr:     --help                         Prikazuje ovaj ekran pomoći.

en:     --verbose                      More messages on standard output.
sr:     --verbose                      Više poruka na stardantnom izlazu.

en:     --alternate-config-dir <dir>   Uses <dir> as Claws Mail config dir.
sr:     --alternate-config-dir <dir>   KOristi <dir> kao konfiguracioni direktorijum za Claws Mail.

en:     --clawsrc <file>               Uses <file> as full resource name.
sr:     --clawsrc <datoteka>           Koristi datoteku <datoteka> kao naziv za resurse.

en: unknown option '{opt}'.
sr: nepoznata opcija „{opt}“.
