Clementine Music Player - en to sk translation catalogue (1251 entries)

en: 
    
    You can favorite playlists by clicking the star icon next to a playlist name
    
    Favorited playlists will be saved here
sk: 
    
    Playlisty môžete označiť ako obľúbené kliknutím na hviezdičku vedľa názvu playlistu
    
    Obľúbené playlisty sa uložia sem

en:  days
sk: dní

en:  kbps
sk:  kb/s

en:  pt
sk:  bodov

en:  seconds
sk:  sekúnd

en:  songs
sk:  piesne

en: %1 albums
sk: %1 albumov

en: %1 days
sk: %1 dní

en: %1 days ago
sk: Pred %1 dňami

en: %1 on %2
sk: %1 na %2

en: %1 playlists (%2)
sk: %1 playlistov (%2)

en: %1 request failed:
    %2
sk: %1 požiadavka zlyhala:
    %2

en: %1 song
sk: %1 pieseň

en: %1 songs
sk: %1 piesní

en: %1 songs found
sk: nájdených %1 piesní

en: %1 songs found (showing %2)
sk: nájdených %1 piesní (zobrazuje sa %2)

en: %1 tracks
sk: %1 skladieb

en: %1 transferred
sk: %1 prenesených

en: %1: Wiimotedev module
sk: %1: Wiimotedev modul

en: %L1 other listeners
sk: %L1 ďalších poslucháčov

en: %L1 selected of
sk: %L1 vybraných z

en: %L1 total plays
sk: %L1 spolu prehraní

en: %n failed
sk: %n zlyhalo

en: %n finished
sk: %n dokončených

en: %n remaining
sk: %n zostávajúcich

en: &Align text
sk: Zarovn&ať text

en: &Center
sk: Na &stred

en: &Custom
sk: &Vlastná

en: &Extras
sk: Bonusy

en: &Grouping
sk: &Zoskupenie

en: &Help
sk: &Nápoveda

en: &Hide %1
sk: &Skryť %1

en: &Hide...
sk: &Skryť...

en: &Left
sk: &Vľavo

en: &Lock Rating
sk: &Uzamknúť hodnotenie

en: &Lyrics
sk: &Texty piesní

en: &Music
sk: Hudba

en: &None
sk: &Nijaká

en: &Playlist
sk: Playlist

en: &Quit
sk: &Zavrieť

en: &Repeat mode
sk: Režim opakovania

en: &Right
sk: Vp&ravo

en: &Shuffle mode
sk: Režim zamiešavania

en: &Stretch columns to fit window
sk: Roztiahnuť &stĺpce na prispôsobenie oknu

en: &Tools
sk: Nástroje

en: &Year
sk: &Rok

en: (different across multiple songs)
sk: (odlišné naprieč mnohými piesňami)

en: ...and all the Amarok contributors
sk: ...a všetkým prispievateľom Amaroku

en: 1 day
sk: 1 deň

en: 1 track
sk: 1 skladba

en: 192,000Hz
sk: 192 000 Hz

en: 44,100Hz
sk: 44 100 Hz

en: 48,000Hz
sk: 48 000 Hz

en: 50 random tracks
sk: 50 náhodých piesní

en: 96,000Hz
sk: 96 000 Hz

en: <a href="http://www.di.fm/premium/">Upgrade to Premium now</a>
sk: <a href="http://www.di.fm/premium/">Prejsť teraz na prémium verziu</a>

en: <html><head/><body><p>If not checked, Clementine will  try to save your ratings and other statistics only in a separate database and don't modify your files.</p><p>If checked, it will save statistics both in database and directly into the file each time they changed.</p><p>Please note it might not work for every format and, as there is no standard for doing so, other music players might not be able to read them.</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Ak nie je zaškrtnuté, Clementine sa pokúsi uložiť vaše hodnotenia a ďalšie štatistiky iba v samostatnej databáze a nebude meniť vaše súbory.</p><p>Ak je zaškrtnuté, štatistika sa bude ukladať rovnako do databázy aj priamo do súboru vždy keď sa zmení.</p><p>Uvedomte si, prosím, že toto nemusí fungovať pre každý formát, a neexistuje ani žiadny štandard, ako toto robiť, takže iné hudobné prehrávače možno nebudú schopné tieto súbory čítať.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Prefix a word with a field name to limit the search to that field, e.g. <span style=" font-weight:600;">artist:</span><span style=" font-style:italic;">Bode</span> searches the library for all artists that contain the word Bode, <span style=" font-weight:600;">playcount:</span><span style=" font-style:italic;">&gt;=2</span> searches the library for songs played at least twice, <span style=" font-weight:600;">lastplayed:</span>&lt;<span style=" font-style:italic;">1h30m</span> searches the library for songs played in the last 180 minutes.</p><p><span style=" font-weight:600;">Available fields: </span><span style=" font-style:italic;">%1</span>.</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Pred hľadaný výraz napíšte typ výrazu, ktorý hľadáte, napr. <span style=" font-weight:600;">artist:</span><span style=" font-style:italic;">Spears</span> vyhľadá v zbierke všetkých interprétov, ktorí obsahujú slovo Spears, <span style=" font-weight:600;">playcount:</span><span style=" font-style:italic;">&gt;=2</span> vyhľadá v zbierke piesne prehrané aspoň dvakrát, <span style=" font-weight:600;">lastplayed:</span>&lt;<span style=" font-style:italic;">1h30m</span> vyhľadá v zbierke piesne prehrávané aspoň 180 minút.</p><p><span style=" font-weight:600;">Dostupné typy: </span><span style=" font-style:italic;">%1</span>.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This will write songs' ratings and statistics into files tags for all your library's songs.</p><p>This is not needed if the &quot;Save ratings and statistics in file tags&quot; option has always been activated.</p></body></html>
sk: <html><head/><body><p>Toto zapíše hodnotenie piesní a štatistiky do tagov piesní pri všetkých piesňach vo vašej zbierke.</p><p>Toto nie je potrebné, ak bola možnosť &quot;Ukladať hodnotenie piesní a štatistiky do tagov piesní&quot; vždy zapnutá.</p></body></html>

en: <p>This article uses material from the Wikipedia article <a href="%1">%2</a>, which is released under the <a href="https://clementine-player.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode.txt">Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0</a>.</p>
sk: <p>Tento článok používa údaje z článku na Wikipedii <a href="%1">%2</a>, ktorý je vydaný pod licenciou <a href="https://clementine-player.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode.txt">Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0</a>.</p>

en: <p>Tokens start with %, for example: %artist %album %title </p>
    
    <p>If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.</p>
sk: <p>Štítky začínajte s %, napríklad: %artist %album %title </p>
    
    <p>Ak naplníte sekciu znakmi ktoré obsahujú štítok so zloženými zátvorkami, táto sekcia bude skrytá, ak je štítok prázdny.</p>

en: A client can connect only, if the correct code was entered.
sk: Klient sa môže pripojiť len vtedy, ak bol zadaný správny kód.

en: A premium account is required
sk: Vyžaduje sa prémiový účet

en: A smart playlist is a dynamic list of songs that come from your library.  There are different types of smart playlist that offer different ways of selecting songs.
sk: Inteligentný playlist je dynamický zoznam piesní z vašej zbierky. Existujú rôzne typy inteligentných playlistov ktoré ponúkajú rúzne cesty výberu piesní.

en: A song will be included in the playlist if it matches these conditions.
sk: Pieseň bude zahrnutá do playlistu ak spĺňa tieto podmienky.

en: A&utomatic
sk: A&utomaticky

en: Abort
sk: Zrušiť

en: About %1
sk: O %1

en: About Clementine...
sk: O Clemetine...

en: About Qt...
sk: O Qt..

en: Absolute
sk: absolútne

en: Account details
sk: Detaily účtu

en: Account details (Premium)
sk: Podrobnosti o účte (prémium)

en: Action
sk: Činnosť

[ctx: Category label]
en: Action
sk: Činnosť

en: Activate/Deactivate Wii Remote
sk: Aktivovať/deaktivovať Wii Remote

en: Add Podcast
sk: Pridať podcast

en: Add Stream
sk: Pridať stream

en: Add a new line if supported by the notification type
sk: Pridať nový riadok, ak je to podporované typom upozornení

en: Add action
sk: Pridať činnosť

en: Add all tracks from a directory and all its subdirectories
sk: Pridať všetky skladby z priečinka a všetkých jeho podpriečinkov

en: Add another stream...
sk: Pridať ďalší stream...

en: Add directory...
sk: Pridať priečinok...

en: Add file
sk: Pridať súbor

en: Add file to transcoder
sk: Pridať súbor na prekódovanie

en: Add file(s) to transcoder
sk: Pridať súbor(y) na prekódovanie

en: Add file...
sk: Pridať súbor...

en: Add files to transcode
sk: Pridať súbory na transkódovanie

en: Add folder
sk: Pridať priečinok

en: Add folder...
sk: Pridať priečinok...

en: Add new folder...
sk: Pridať nový priečinok...

en: Add podcast
sk: Pridať podcast

en: Add podcast...
sk: Pridať podcast...

en: Add search term
sk: Pridať výraz hľadania

en: Add song album tag
sk: Pridať tag albumu

en: Add song albumartist tag
sk: Pridať tag interpréta albumu

en: Add song artist tag
sk: Pridať tag interpréta piesne

en: Add song auto score
sk: Pridať automatické skóre piesne

en: Add song composer tag
sk: Pridať tag skladateľa piesne

en: Add song disc tag
sk: Pridať tag disku

en: Add song filename
sk: Vložiť názov súboru piesne

en: Add song genre tag
sk: Pridať tag žánru piesne

en: Add song grouping tag
sk: Pridať tag  zoskupenia piesne

en: Add song length tag
sk: Pridať tag dĺžky piesne

en: Add song performer tag
sk: Pridať tag účinkujúceho piesne

en: Add song play count
sk: Pridať počet prehraní piesne

en: Add song rating
sk: Pridať hodnotenie piesne

en: Add song skip count
sk: Pridať počet preskočení piesne

en: Add song title tag
sk: Pridať tag názvu piesne

en: Add song track tag
sk: Pridať tag čísla skladby

en: Add song year tag
sk: Pridať tag roka piesne

en: Add stream...
sk: Pridať stream...

en: Add to another playlist
sk: Pridať do iného playlistu

en: Add to playlist
sk: Pridať do playlistu

en: Add to the queue
sk: ju pridá do poradia

en: Add wiimotedev action
sk: Pridať wiimotedev činnosť

en: Added this month
sk: Pridané tento mesiac

en: Added this week
sk: Pridané tento týždeň

en: Added this year
sk: Pridané tento rok

en: Added today
sk: Pridané dnes

en: Added within three months
sk: Pridané posledný štvrťrok

en: Advanced grouping...
sk: Pokročilé zoraďovanie...

en: After
sk: Po

en: After copying...
sk: Po kopírovaní...

en: Album (ideal loudness for all tracks)
sk: Album (ideálna hlasitosť pre všetky skladby)

en: Album artist
sk: Interprét albumu

en: Album cover
sk: Obal albumu

en: Album info on jamendo.com...
sk: Informácie o albume na jamendo.com...

en: Albums with covers
sk: Albumy s obalmi

en: Albums without covers
sk: Albumy bez obalov

en: All
sk: Všetko

en: All Files (*)
sk: Všetky súbory (*)

en: All albums
sk: Všetky albumy

en: All artists
sk: Všetci interpréti

en: All files (*)
sk: Všetky súbory (*)

en: All playlists (%1)
sk: Všetky playlisty (%1)

en: All the translators
sk: DAG Software (Ďanovský Ján), všetkým ostatným prekladateľom

en: All tracks
sk: Všetky skladby

en: Allow a client to download music from this computer.
sk: Povoliť klientu stiahnuť hudbu z tohto počítača.

en: Allow downloads
sk: Povoliť sťahovania

en: Allow mid/side encoding
sk: Povoliť stred/kraj enkódovanie

en: Alongside the originals
sk: Po boku originálov

en: Alwa&ys hide the main window
sk: Vždy &skryť hlavné okno

en: Always show &the main window
sk: Vždy zobraziť &hlavné okno

en: Always start playing
sk: Hneď začne hrať

en: An error occurred loading the iTunes database
sk: Nastala chyba pri načítavaní iTunes databázy

en: An error occurred writing metadata to '%1'
sk: Vyskytla sa chyba počas zapisovania metadát do '%1'

en: An unspecified error occurred.
sk: Vyskytla nešpecifikovaná chyba.

en: And:
sk: A:

en: Angry
sk: Zlostný

en: Appearance
sk: Vzhľad

en: Append files/URLs to the playlist
sk: Pridať súbory/URL adresy do playlistu

en: Append to current playlist
sk: Pridať do aktuálneho playlistu

en: Append to the playlist
sk: ju pridá do playlistu

en: Apply compression to prevent clipping
sk: Použiť kompresiu na zabránenie odrezávania

en: Are you sure you want to delete the "%1" preset?
sk: Ste si istý, že chcete vymazať predvoľbu "%1"?

en: Are you sure you want to reset this song's statistics?
sk: Ste si istý, že chcete zresetovať štatistiky tejto piesne?

en: Are you sure you want to write song's statistics into song's file for all the songs of your library?
sk: Ste si istý, že chcete ukladať štatistiky piesní do súboru piesne pri všetkých piesňach vo vašej zbierke?

en: Artist
sk: Interprét

en: Artist info
sk: Interprét

en: Artist's initial
sk: Iniciálky interpréta

en: As&k when saving
sk: O&pýtať sa pri ukladaní

en: Audio format
sk: Audio formát

en: Audio output
sk: Výstup zvuku

en: Authentication failed
sk: Autentifikácia zlyhala

en: Author
sk: Autor

en: Authors
sk: Autori

en: Auto
sk: Automaticky

en: Automatic
sk: Automaticky

en: Automatic updating
sk: Automatické aktualizovanie

en: Automatically determine based on sample rate.
sk: Automaticky rozpoznať podľa vzorkovacej frekvencie.

en: Automatically open single categories in the library tree
sk: Automaticky otvoriť jednotlivé kategórie v strome zbierky

en: Available
sk: K dispozícii

en: Average bitrate
sk: Priemerný dátový tok

en: Average image size
sk: Priemerná veľkosť obrázku

en: BBC Podcasts
sk: Podcasty BBC

en: Background Streams
sk: Streamy na pozadí

en: Background color
sk: Farba pozadia

en: Background image
sk: Obrázok na pozadí

en: Background opacity
sk: Priehľadnosť pozadia

en: Backing up database
sk: Zálohuje sa databáza

en: Balance
sk: Vyváženie

en: Ban (Last.fm scrobbling)
sk: Zakázať (Last.fm skroblovanie)

en: Bar analyzer
sk: Prúžkový analyzér

en: Basic Blue
sk: Základná modrá

en: Basic audio type
sk: Základný typ zvuku

en: Behavior
sk: Správanie

en: Best
sk: Najlepšia

en: Biography
sk: Životopis

en: Bitrate
sk: Dátový tok

[ctx: Refers to bitrate in file organise dialog.]
en: Bitrate
sk: Dátový tok

en: Block analyzer
sk: Blokový analyzér

en: Block type
sk: Typ bloku

en: Blur amount
sk: Množstvo rozmazania

en: Body
sk: Obsah

en: Boom analyzer
sk: Boom analyzér

en: Browse...
sk: Prehľadávať...

en: Buffer duration
sk: Dĺžka vyrovnávacej pamäte

en: Buffering
sk: Ukladá sa do vyrovnávacej pamäte

en: Building Seafile index...
sk: Zostavuje sa index Seafile...

en: But these sources are disabled:
sk: Ale tieto zdroje sú zakázané:

en: Buttons
sk: Tlačidlá

en: CBC Podcasts
sk: Podcasty CBC

en: CUE sheet support
sk: podpora CUE zoznamu

en: Cancel download
sk: Zrušiť sťahovanie

en: Change cover art
sk: Zmeniť obal albumu

en: Change font size...
sk: Zmeniť veľkosť písma...

en: Change repeat mode
sk: Zmeniť režim opakovania

en: Change shortcut...
sk: Zmeniť skratku...

en: Change shuffle mode
sk: Zmeniť režim zamiešavania

en: Change the currently playing song
sk: zmení práve prehrávanú pieseň

en: Change the language
sk: Zmeniť jazyk

en: Changes will take place when the next song starts playing
sk: Zmeny sa prejavia pri spustení prehrávania nasledujúcej skladby

en: Changing mono playback preference will be effective for the next playing songs
sk: Zmena nastavenia mono prehrávania bude účinná pre nasledujúce prehrávané piesne.

en: Channels
sk: Kanály

en: Check for new episodes
sk: Skontrolovať, či sú nové časti

en: Check for updates
sk: Skontrolovať aktualizácie

en: Check for updates...
sk: Skontrolovať aktualizácie...

en: Choose a name for your smart playlist
sk: Vyberte názov pre váš inteligentný playlist

en: Choose automatically
sk: Vybrať automaticky

en: Choose color...
sk: Vybrať farbu...

en: Choose font...
sk: Vybrať písmo...

en: Choose from the list
sk: Vybrať zo zoznamu

en: Choose how the playlist is sorted and how many songs it will contain.
sk: Vyberte, ako má byť playlist usporiadaný a koľko piesní má obsahovať.

en: Choose podcast download directory
sk: Vybrať pričinok na sťahovanie podcastu

en: Choose the internet services you want to show.
sk: Vyberte internetové služby, ktoré chcete zobraziť.

en: Choose the websites you want Clementine to use when searching for lyrics.
sk: Vyberte webstránky ktoré chcete použiť na hľadanie textov piesní.

en: Cleaning up
sk: Upratovanie

en: Clear
sk: Vyprázdniť

en: Clear playlist
sk: Vyprázdniť playlist

en: Clementine Error
sk: Chyba Clementine

en: Clementine Orange
sk: Klementínková oranžová

en: Clementine Visualization
sk: Clementine vizualizácia

en: Clementine can automatically convert the music you copy to this device into a format that it can play.
sk: Clementine môže automaticky konvertovať hudbu, ktorú ste skopírovali na toto zariadenie do formátu, ktorý môže prehrať.

en: Clementine can play music that you have uploaded to Box
sk: Clementine môže prehrávať hudbu, ktorú ste uploadli do služby Box

en: Clementine can play music that you have uploaded to Dropbox
sk: Clementine môže prehrať hudbu, ktorú ste uploadli na Dropbox

en: Clementine can play music that you have uploaded to Google Drive
sk: Clementine môže prehrávať hudbu, ktorú ste uploadli na Google Drive

en: Clementine can play music that you have uploaded to OneDrive
sk: Clementine môže prehrávať hudbu, ktorú ste uploadli do služby OneDrive

en: Clementine can show a message when the track changes.
sk: Clementine môže zobraziť správu keď sa zmení skladba.

en: Clementine can synchronize your subscription list with your other computers and podcast applications.  <a href="https://gpodder.net/register/">Create an account</a>.
sk: Clementine môže synchronizovať váš zoznam predplatných s vašimi ďalšími počítačmi a programami pre podcasty. <a href="https://gpodder.net/register/">Vytvoriť účet</a>.

en: Clementine could not load any projectM visualisations.  Check that you have installed Clementine properly.
sk: Clementine nemôže načítať žiadnu projectM vizualizáciu. Skontrolujte, či máte Clementine nainštalovaný správne.

en: Clementine image viewer
sk: Clementine prehliadač obrázkov

en: Clementine was unable to find results for this file
sk: Clementine nebol schopný nájsť výsledky pre tento súbor

en: Clementine will find music in:
sk: Clementine bude hľadať hudbu na:

en: Click here to add some music
sk: Kliknite sem aby ste pridali nejakú hudbu

en: Click here to favorite this playlist so it will be saved and remain accessible through the "Playlists" panel on the left side bar
sk: Kliknite sem pre označenie tohto playlitu ako obľúbeného, uloží sa a zostane prístupný cez bočný panel Playlisty

en: Click to toggle between remaining time and total time
sk: Kliknite na prepínanie medzi zostávajúcim a celkovým časom

en: Clicking the Login button will open a web browser.  You should return to Clementine after you have logged in.
sk: Kliknutie na tlačítko Prihlásiť otvorí internetový prehliadač.
    Po tom, ako sa prihlásite, mali by ste sa vrátiť do Clementine.

en: Close
sk: Zatvoriť

en: Close playlist
sk: Zatvoriť playlist

en: Close visualization
sk: Zatvoriť vizualizáciu

en: Closing this window will cancel the download.
sk: Zatvorenie tohto okna zruší sťahovanie.

en: Closing this window will stop searching for album covers.
sk: Zatvorenie tohto okna zastaví hľadanie obalov albumov

en: Co&mposer
sk: &Skladateľ

en: Colors
sk: Farby

en: Comma separated list of class:level, level is 0-3
sk: Čiarkou oddelený zoznam class:level, level je 0-3

en: Comma separated list of prefix words to ignore when sorting
sk: Zoznam slov (predpon) oddelených čiarkou, ktoré se pri zoradení majú ignorovať

en: Command
sk: Príkaz

en: Comment
sk: Komentár

en: Complete tags automatically
sk: Vyplniť tagy automaticky

en: Complete tags automatically...
sk: Vyplniť tagy automaticky...

en: Composer
sk: Skladateľ

en: Configure %1...
sk: Nastaviť %1...

en: Configure Magnatune...
sk: Nastaviť Magnatune...

en: Configure Shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: Configure Subsonic...
sk: Nastaviť Subsonic...

en: Configure global search...
sk: Nastaviť globálne vyhľadávanie...

en: Configure library...
sk: Nastaviť zbierku...

en: Configure podcasts...
sk: Nastaviť podcasty...

en: Configure...
sk: Nastaviť...

en: Connect Wii Remotes using active/deactive action
sk: Pripojiť Wii Remote použitím činnosti aktivovať/deaktivovať

en: Connect device
sk: Pripojiť zariadenie

en: Connection refused by server, check server URL. Example: http://localhost:4040/
sk: Spojenie odmietnuté serverom, skontrolujte URL adresu serveru. Príklad: http://localhost:4040/

en: Connection timed out
sk: Spojenie vypršalo

en: Connection timed out, check server URL. Example: http://localhost:4040/
sk: Čas na spojenie vypršal, skontrolujte URL adresu serveru. Príklad: http://localhost:4040/

en: Console
sk: Konzola

en: Constant bitrate
sk: Konštantný dátový tok

en: Convert all music
sk: Konvertovať všetku hudbu

en: Convert any music that the device can't play
sk: Konvertovať hudbu ktorú zariadenie nemôže prehrať

en: Convert lossless audiofiles before sending them to the remote.
sk: Konvertovať bezstratové zvukové súbory pred ich odoslaním do vzdialeného úložiska.

en: Convert lossless files
sk: Konvertovať bezstratové súbory

en: Copy to clipboard
sk: Kopírovať do schránky

en: Copy to device...
sk: Skopírovať na zariadenie...

en: Copy to library...
sk: Skopírovať do zbierky...

en: Copyright
sk: Autorské práva

en: Could not connect to Subsonic, check server URL. Example: http://localhost:4040/
sk: Nedalo sa pripojiť na Subsonic, skontrolujte URL adresu servera. Napríklad: http://localhost:4040/

en: Could not create the GStreamer element "%1" - make sure you have all the required GStreamer plugins installed
sk: Nedal sa vytvoriť GStreamer element "%1" - uistite sa, že máte nainštalované všetky potrebné pluginy GStreamera.

en: Could not detect an audio stream in %1
sk: Nepodarilo sa rozpoznať zvukový stream v %1

en: Could not find Google Drive file.
sk: Nepodarilo sa nájsť súbor na Google Drive.

en: Could not get details
sk: Nepodarilo sa získať podrobnosti

en: Could not log in to Last.fm. Please try again.
sk: Nepodarilo sa prihlásiť k službe Last.fm. Prosím, skúste to znovu.

en: Couldn't create playlist
sk: Nepodarilo sa vytvoriť playlist

en: Couldn't find a muxer for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
sk: Nedal sa nájsť muxer pre %1, skontrolujte či máte korektne nainštalované GStreamer pluginy

en: Couldn't find an encoder for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
sk: Nedal sa nájsť enkóder pre %1, skontrolujte či máte korektne nainštalované GStreamer pluginy

en: Couldn't open output file %1
sk: Nedá sa otvoriť výstupný súbor %1

en: Cover Manager
sk: Správca obalov

en: Cover art from embedded image
sk: Obal zo zabudovaného obrázka

en: Cover art loaded automatically from %1
sk: Obal automaticky načítaný z %1

en: Cover art manually unset
sk: Obal ručne nenastavený

en: Cover art not set
sk: Obal nenastavený

en: Cover art set from %1
sk: Obal nastavený z %1

en: Covers from %1
sk: Obaly z %1

en: Create a new playlist with files/URLs
sk: Vytvoriť nový playlist so súbormi/URL adresami

en: Cross-fade when changing tracks automatically
sk: Prelínať keď sa zmení skladba automaticky

en: Cross-fade when changing tracks manually
sk: Prelínať keď sa zmení skladba ručne

en: Custom
sk: Vlastné

en: Custom image:
sk: Vlastný obrázok

en: Custom message settings
sk: Vlastné nastavenie správy

en: Custom...
sk: Vlastná...

en: D-Bus path
sk: Cesta zbernice D-Bus

en: Database
sk: Databáza

en: Database corruption detected. Please read https://github.com/clementine-player/Clementine/wiki/Database-Corruption for instructions on how to recover your database
sk: Bolo zistené porušenie databázy. Prosím, prečítajte si https://github.com/clementine-player/Clementine/wiki/Database-Corruption pre inštrukcie, ako zotaviť vašu databázu

en: Date
sk: Dátum

en: Date created
sk: Dátum vytvorenia

en: Date modified
sk: Dátum zmeny

en: Days
sk: Dni

en: De&fault
sk: Pôvo&dná

en: Decrease the volume by 4 percent
sk: Znížiť hlasitosť o 4%

en: Decrease the volume by <value> percent
sk: Znížiť hlasitosť o <value>%

en: Decrease volume
sk: Znížiť hlasitosť

en: Default background image
sk: Štandardný obrázok na pozadí

en: Default device on %1
sk: Východzie zariadenie na %1

en: Defaults
sk: Predvolené

en: Delay between visualizations
sk: Oneskorenie medzi vizualizáciami

en: Delete
sk: Vymazať

en: Delete downloaded data
sk: Vymazať stiahnuté dáta

en: Delete files
sk: Vymazať súbory

en: Delete from device...
sk: Vymazať zo zariadenia...

en: Delete from disk...
sk: Vymazať z disku...

en: Delete played episodes
sk: Vymazať prehrané časti

en: Delete preset
sk: Vymazať predvoľbu

en: Delete smart playlist
sk: Vymazať inteligentný playlist

en: Delete the currently playing song
sk: Vymazať práve prehrávanú pieseň

en: Delete the original files
sk: Vymazať pôvodné súbory

en: Deleting files
sk: Odstraňujú sa súbory

en: Depth
sk: Hĺbka

en: Dequeue selected tracks
sk: Vybrať z radu vybrané skladby

en: Dequeue track
sk: Vybrať z radu skladbu

en: Destination
sk: Cieľ

en: Details...
sk: Podrobnosti...

en: Device
sk: Zariadenie

en: Device Properties
sk: Vlastnosti zariadenia

en: Device name
sk: Názov zariadenia

en: Device properties...
sk: Vlastnosti zariadenia...

en: Devices
sk: Zariadenia

en: Dialog
sk: Dialóg

en: Did you mean
sk: Mysleli ste

en: Digitally Imported password
sk: Digitally Imported heslo

en: Digitally Imported username
sk: Digitally Imported meno používateľa

en: Direct internet connection
sk: Priame pripojenie na internet

en: Directory
sk: Priečinok

en: Disable duration
sk: Zakázať trvanie

en: Disable moodbar generation
sk: Zakázať vytváranie panelu nálady

[ctx: Refers to a disabled notification type in Notification settings.]
en: Disabled
sk: Zakázané

[ctx: Refers to search provider's status.]
en: Disabled
sk: Zakázané

en: Disc
sk: Disk

en: Discontinuous transmission
sk: Nesúvislý prenos

en: Display options
sk: Možnosti zobrazovania

en: Display the on-screen-display
sk: Zobrazovať OSD

en: Do a full library rescan
sk: Vykonať preskenovanie celej zbierky

en: Do a full rescan
sk: Vykonať úplné preskenovanie

en: Do a full rescan...
sk: Vykonať úplné preskenovanie...

en: Do not convert any music
sk: Nekonvertovať žiadnu hudbu

en: Do not overwrite
sk: Neprepisovať

en: Don't repeat
sk: Neopakovať

en: Don't show in various artists
sk: Nezobrazovať v rôznych interprétoch

en: Don't show listened episodes
sk: Nezobrazovať vypočuté epizódy

en: Don't shuffle
sk: Nezamiešavať

en: Don't stop!
sk: Neprestávať!

en: Donate
sk: Prispieť

en: Double click to open
sk: Otvoríte dvojklikom

en: Double clicking a song in the playlist will...
sk: Dvojklik na pieseň v playliste...

en: Double clicking a song will...
sk: Dvojklik na pieseň...

en: Download %n episodes
sk: Stiahnuť %n častí

en: Download directory
sk: Priečinok na sťahovanie

en: Download episodes to
sk: Stiahnuť časti do

en: Download membership
sk: Členstvo sťahovania

en: Download new episodes automatically
sk: Sťahovať nové časti automaticky

en: Download queued
sk: Sťahovanie zaradené

en: Download settings
sk: Nastavenia sťahovania

en: Download the original Android app
sk: Stiahnuť pôvodnú Android aplikáciu

en: Download the remote for Desktops, Android and iOS
sk: Stiahnuť diaľkové ovládanie pre počítač, Android a iOS.

en: Download this album
sk: Stiahnuť tento album

en: Download this album...
sk: Stiahnuť tento album...

en: Download this episode
sk: Stiahnuť túto časť

en: Downloading (%1%)...
sk: Sťahovanie (%1%)...

en: Downloading Icecast directory
sk: Sťahuje sa Icecast priečinok

en: Downloading Jamendo catalogue
sk: Sťahuje sa Jamendo katalóg

en: Downloading Magnatune catalogue
sk: Sťahuje sa Magnatune katalóg

en: Downloading metadata
sk: Sťahujú sa metadáta

en: Drag to reposition
sk: Pretiahnite na iné miesto

en: Dump To Logs
sk: Uložiť do výpisu

en: Duration
sk: Dĺžka

en: Dynamic mode is on
sk: Dynamický režim je zapnutý

en: Dynamic random mix
sk: Dynamicky náhodná zmes

en: Edit smart playlist...
sk: Upraviť inteligentný playlist...

en: Edit tag "%1"...
sk: Upraviť tag "%1"...

en: Edit tag...
sk: Upraviť tag...

en: Edit tags
sk: Upraviť tagy

en: Edit track information
sk: Upravť informácie o skladbe

en: Edit track information...
sk: Upravť informácie o skladbe...

en: Edit tracks information...
sk: Upraviť informácie o skladbách

en: Edit...
sk: Upraviť...

en: Enable Wii Remote support
sk: Povoliť podporu Wii Remote

en: Enable equalizer
sk: Povoliť ekvalizér

en: Enable shortcuts only when Clementine is focused
sk: Povoliť skratky len keď je Clementine zameraný

en: Enable song metadata inline edition with click
sk: Povoliť upravovanie metadát piesní kliknutím na riadok

en: Enable sources below to include them in search results.  Results will be displayed in this order.
sk: Povoľte zdroje nižšie, aby boli zahrnuté do výsledkov vyhľadávania. Výsledky budú zobrazené v tomto poradí.

en: Enable/disable Last.fm scrobbling
sk: Povoliť/zakázať Last.fm skroblovanie

en: Encoding complexity
sk: Zložitosť enkódovania

en: Encoding engine quality
sk: Kvalita enkódovacieho stroja

en: Encoding mode
sk: Režim enkódovania

en: Enter a URL
sk: Zadajte URL adresu

en: Enter a URL to download a cover from the Internet:
sk: Zadajte URL adresu na stiahnutie obalu z internetu:

en: Enter a filename for exported covers (no extension):
sk: Zadajte názov súboru pre exportované obaly (bez prípony):

en: Enter a new name for this playlist
sk: Zadajte nový názov pre tento playlist

en: Enter search terms above to find music on your computer and on the internet
sk: Sem vyššie zadajte určité výrazy, aby ste našli hudbu vo vašom počítači alebo na internete

en: Enter search terms below to find podcasts in the iTunes Store
sk: Zadajte výrazy na hľadanie nižšie, aby ste našli podcasty na iTunes Store

en: Enter search terms below to find podcasts on gpodder.net
sk: Zadajte výrazy na hľadanie nižšie, aby ste našli podcasty na gpodder.net

en: Enter search terms here
sk: Sem napíšte výrazy na hľadanie

en: Enter the URL of an internet radio stream:
sk: Zadajte URL adresu internetového rádio streamu:

en: Enter the name of the folder
sk: Vložte názov priečinka

en: Enter this IP in the App to connect to Clementine.
sk: Zadajte túto IP adresu v programe na spojenie s Clementine.

en: Entire collection
sk: Celá zbierka

en: Episode information
sk: Informácie o dieli

en: Equalizer
sk: Ekvalizér

en: Equivalent to --log-levels *:1
sk: Ekvivalent k --log-levels *:1

en: Equivalent to --log-levels *:3
sk: Ekvivalent k --log-levels *:3

en: Error
sk: Chyba

en: Error connecting MTP device
sk: Chyba pri pripájaní MTP zariadenia

en: Error copying songs
sk: Chyba pri kopírovaní piesní

en: Error deleting songs
sk: Chyba pri vymazávaní piesní

en: Error discovering %1: %2
sk: Chyba pri prehľadávaní %1: %2

en: Error loading %1
sk: Chyba pri načítavaní %1

en: Error loading di.fm playlist
sk: Chyba pri načítavaní di.fm playlistu

en: Error processing %1: %2
sk: Chyba spracovania %1: %2

en: Error while loading audio CD
sk: Chyba pri čítaní zvukového CD

en: Ever played
sk: Vždy hrané

en: Every 10 minutes
sk: Každých 10 minút

en: Every 12 hours
sk: Každých 12 hodín

en: Every 2 hours
sk: Každé 2 hodiny

en: Every 20 minutes
sk: Každých 20 minut

en: Every 30 minutes
sk: Každých 30 minút

en: Every 6 hours
sk: Každých 6 hodín

en: Every hour
sk: Každú hodinu

en: Except between tracks on the same album or in the same CUE sheet
sk: Nezoslabovať medzi skladbami z rovnakého albumu

en: Existing covers
sk: Existujúce obaly

en: Expand
sk: Rozbaliť

en: Expires on %1
sk: Vyprší %1

en: Export Covers
sk: Exportovať obaly

en: Export covers
sk: Exportovať obaly

en: Export downloaded covers
sk: Exportovať stiahnuté obaly

en: Export embedded covers
sk: Exportovať vložené obaly

en: Export finished
sk: Exportovanie dokončené

en: Exported %1 covers out of %2 (%3 skipped)
sk: Exportovaných %1 obalov z %2 (%3 preskočených)

en: Fade out on pause / fade in on resume
sk: Zoslabenie pri pozastavení / zosilenie pri obnovení prehrávania

en: Fade out when stopping a track
sk: Zoslabiť pri zastavení skladby

en: Fading
sk: Zoslabovanie

en: Fading duration
sk: Trvanie zoslabovania

en: Failed reading CD drive
sk: Zlyhalo čítanie CD v mechanike

en: Failed to fetch directory
sk: Zlyhalo získanie priečinka

en: Failed to fetch podcasts
sk: Zlyhalo získanie podcastov

en: Failed to get channel list:
    %1
sk: Nepodarilo se získať zoznam kanálov:
    %1

en: Failed to load podcast
sk: Zlyhalo načítanie podcastu

en: Failed to parse %1 response:
    %2
sk: Nepodarilo sa spracovať %1 odpoveď:
    %2

en: Failed to parse the XML for this RSS feed
sk: Zlyhalo spracovanie XML pre tento RSS kanál

en: Failed to update icecast directory:
    %1
sk: Nepodarilo sa aktualizovať priečinok icecast:
    %1

en: Failed to write new auto-tags to '%1'
sk: Zlyhalo zapísanie nových auto-tagov do '%1'

en: Fast
sk: Rýchla

en: Favourite tracks
sk: Obľúbené skladby

en: Fetch Missing Covers
sk: Získať chýbajúce obaly

en: Fetch automatically
sk: Získavať automaticky

en: Fetch completed
sk: Sťahovanie dokončené

en: Fetching Subsonic library
sk: Získava sa zbierka zo Subsonicu

en: Fetching cover error
sk: Chyba pri získavaní obalu

en: Fetching playlist items
sk: Získavajú sa položky playlistu

en: File extension
sk: Prípona súboru

en: File formats
sk: Formáty súborov

en: File name
sk: Názov súboru

en: File name (without path)
sk: Názov súboru (bez cesty)

en: File paths
sk: Cesty k súborom

en: File size
sk: Veľkosť súboru

en: File type
sk: Typ súboru

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Files
sk: Súbory

en: Files root folder
sk: Koreňový priečinok súborov

en: Files to transcode
sk: Súbory na transkódovanie

en: Find songs in your library that match the criteria you specify.
sk: Nájsť piesne vo vašej zbierke ktoré spĺňajú kritériá ktoré ste zadali.

en: Fingerprinting song
sk: Robí sa odtlačok piesne

en: Finish
sk: Dokončiť

en: First level
sk: Prvá úroveň

en: Fit cover to width
sk: Prispôsobiť obal šírke

en: Font size
sk: Veľkosť písma

en: Force mono encoding
sk: Vynútiť mono enkódovanie

en: Forget device
sk: Zabudnúť na zariadenie

en: Forgetting a device will remove it from this list and Clementine will have to rescan all the songs again next time you connect it.
sk: Zabudnutie zariadenia ho odstráni z tohto zoznamu a Clementine bude musieť preskenovať všetky piesne znovu, keď ho nabudúce pripojíte.

en: Form
sk: Formulár

en: Format
sk: Formát

en: Framerate
sk: Počet snímkov

en: Frames per buffer
sk: Snímkov na buffer

en: Frequently Played Albums
sk: Často prehrávané albumy

en: Frozen
sk: Zmrznutý

en: Full Bass
sk: Plné basy

en: Full Bass + Treble
sk: Plné basy a výšky

en: Full Treble
sk: Plné výšky

en: Ge&nre
sk: Žá&ner

en: General
sk: Všeobecné

en: General settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Genre
sk: Žáner

en: Getting channels
sk: Preberanie kanálov

en: Getting streams
sk: Získavanie streamov

en: Give it a name:
sk: Pomenujte:

en: Go
sk: Prejsť

en: Go to next playlist tab
sk: Prejsť na kartu ďalšieho playlistu

en: Go to previous playlist tab
sk: Prejsť na kartu predchádzajúceho playlistu

en: Got %1 covers out of %2 (%3 failed)
sk: Získaných %1 obalov z %2 (%3 zlyhalo)

en: Grey out non existent songs in my playlists
sk: Zošednúť neexistujúce piesne v playlistoch

en: Group Library by...
sk: Zoraďovanie zbierky podľa...

en: Group by
sk: Zoradiť podľa

en: Group by Album
sk: Zoradiť podľa albumu

en: Group by Album artist/Album
sk: Zoradiť podľa interprét albumu/album

en: Group by Artist
sk: Zoradiť podľa interpréta

en: Group by Artist/Album
sk: Zoradiť podľa interprét/album

en: Group by Artist/Year - Album
sk: Zoradiť podľa interprét/rok - album

en: Group by Genre/Album
sk: Zoradiť podľa žáner/album

en: Group by Genre/Artist/Album
sk: Zoradiť podľa žáner/interprét/album

en: Grouping
sk: Zoskupenie

en: Grouping Name
sk: Názov zoskupenia

en: Grouping name:
sk: Názov zoskupenia:

en: HTML page did not contain any RSS feeds
sk: HTML stránka neobsahuje žiadne RSS kanály

en: HTTP 3xx status code received without URL, verify server configuration.
sk: Stavový kód HTTP 3xx prijatý bez URL adresy, overte nastavenie serveru

en: Happy
sk: Šťastný

en: Hardware information
sk: Hardwarové informácie

en: Hardware information is only available while the device is connected.
sk: Hardwarové informácie sú dostupné len keď je zariadenie pripojené.

en: Hide playlist filter toolbar
sk: Skryť panel nástrojov pre filter playlistu

en: High
sk: Vysoké

en: High (%1 fps)
sk: Vysoké (%1 fps)

en: High (1024x1024)
sk: Vysoká (1024x1024)

en: Host not found, check server URL. Example: http://localhost:4040/
sk: Hostiteľ nenájdený, skontrolujte URL adresu serveru. Príklad: http://localhost:4040/

en: Hours
sk: Hodiny

en: I don't have a Magnatune account
sk: Nemám Magnatune účet

en: Icon
sk: Ikona

en: Icons on top
sk: Ikony na vrchu

en: Identifying song
sk: Identifikuje sa pieseň

en: If activated, clicking a selected song in the playlist view will let you edit the tag value directly
sk: Ak je aktivované, kliknutím na vybratú pieseň v playliste priamo upravíte tagy

en: If you continue, this device will work slowly and songs copied to it may not work.
sk: Ak budete pokračovať, toto zariadenie bude pracovať pomaly a skopírované piesne možno nebudú fungovať.

en: If you know the URL of a podcast, enter it below and press Go.
sk: Ak poznáte URL adrsesu podcastu, zadajte ju nižšie a kliknite na Prejsť.

en: Ignore "The" in artist names
sk: Ignorovať „The“ v menách interprétov

en: Ignore prefix word(s)
sk: Ignorovať slová (predpony)

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)
sk: Obrázky (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)
sk: Obrázky (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)

en: In %1 days
sk: Za %1 dní

en: In %1 weeks
sk: Za %1 týždňov

en: In dynamic mode new tracks will be chosen and added to the playlist every time a song finishes.
sk: V dynamickom režime budú nové skladby vybraté a pridané do playlistu zakaždým keď skončí pieseň.

en: Include album art in the notification
sk: Zahrnúť obal do upozornenia

en: Include all songs
sk: Zahrnúť všetky piesne.

en: Incompatible Subsonic REST protocol version. Client must upgrade.
sk: Nekompatibilná verzia Subsonic REST protokolu. Klienta musíte aktualizovať.

en: Incompatible Subsonic REST protocol version. Server must upgrade.
sk: Nekompatibilná verzia Subsonic REST protokolu. Server musíte aktualizovať.

en: Incomplete configuration, please ensure all fields are populated.
sk: Neúplné nastavenie. Zabezpečte, prosím, aby boli všetky políčka vyplnené.

en: Increase the volume by 4 percent
sk: Zvýšiť hlasitosť o 4%

en: Increase the volume by <value> percent
sk: Znížiť hlasitosť o <value>%

en: Increase volume
sk: Zvýšiť hlasitosť

en: Indexing %1
sk: Indexuje sa %1

en: Information
sk: Informácie

en: Input options
sk: Možnosti vstupu

en: Insert...
sk: Vložiť...

en: Integrity check
sk: Kontrola integrity

[ctx: Global search settings dialog title.]
en: Internet services
sk: Internetové služby

en: Intro tracks
sk: Úvodné skladby

en: Invalid API key
sk: Neplatný API kľúč

en: Invalid URL
sk: Neplatná URL

en: Invalid format
sk: Neplatný formát

en: Invalid method
sk: Neplatná metóda

en: Invalid parameters
sk: Neplatné parametre

en: Invalid resource specified
sk: Určený neplatný zdroj

en: Invalid service
sk: Nefunkčná služba

en: Invalid session key
sk: Neplatný kľúč sedenia

en: Invert Selection
sk: Invertovať výber

en: Jamendo Most Listened Tracks
sk: Jamendo najpočúvanejšie skladby

en: Jamendo Top Tracks
sk: Jamendo naj skladby

en: Jamendo Top Tracks of the Month
sk: Jamendo naj skladby mesiaca

en: Jamendo Top Tracks of the Week
sk: Jamendo naj skladby týždňa

en: Jamendo database
sk: Jamendo databáza

en: Jump to previous song right away
sk: Okamžitý prechod na predchádzajúcu pieseň

en: Jump to the currently playing track
sk: Prejsť na práve prehrávanú skladbu

en: Keep buttons for %1 second...
sk: Držte tlačidlá %1 sekundu...

en: Keep buttons for %1 seconds...
sk: Držte tlačidlá %1 sekúnd...

en: Keep running in the background when the window is closed
sk: Nechať bežať na pozadí, keď sa zavrie hlavné okno

en: Keep the original files
sk: Zachovať pôvodné súbory

[ctx: Label for buton to enable/disable kittens in the now playing widget]
en: Kittens
sk: Mačiatka

en: Language
sk: Jazyk

en: Laptop/Headphones
sk: Notebook/sluchátka

en: Large album cover
sk: Veľký obal albumu

en: Large album cover (details below)
sk: Veľký obal albumu (detaily naspodku)

en: Large album cover (no details)
sk: Veľký obal albumu (bez detailov)

en: Large sidebar
sk: Veľký bočný panel

en: Last played
sk: Naposledy prehrávané

[ctx: A playlist's tag.]
en: Last played
sk: Naposledy prehrávané

en: Last.fm Authentication
sk: Overenie totožnosti služby Last.fm

en: Last.fm is currently busy, please try again in a few minutes
sk: Last.fm je práve zaneprázdnené, prosím skúste za pár minút

en: Last.fm play counts
sk: Last.fm počet prehraní

en: Last.fm tags
sk: Last.fm tagy

en: Least favourite tracks
sk: Najmenej obľúbené skladby

en: Left
sk: Ľavý

en: Length
sk: Dĺžka

en: Library
sk: Zbierka

en: Library advanced grouping
sk: Pokročilé zoraďovanie zbierky

en: Library rescan notice
sk: Poznámka k preskenovaniu zbierky

en: Library search
sk: Hľadanie v zbierke

en: Limits
sk: Obmedzenia

en: Load
sk: Načítať

en: Load cover from URL
sk: Načítať obal z URL adresy

en: Load cover from URL...
sk: Načítať obal z URL adresy...

en: Load cover from disk
sk: Načítať obal z disku

en: Load cover from disk...
sk: Načítať obal z disku...

en: Load playlist
sk: Načítať playlist

en: Load playlist...
sk: Načítať playlist...

en: Loading MTP device
sk: Načítava sa MTP zariadenie

en: Loading iPod database
sk: Načítava sa iPod databáza

en: Loading smart playlist
sk: Načítava sa inteligentný playlist

en: Loading songs
sk: Načítavanie piesní

en: Loading stream
sk: Načítava sa stream

en: Loading tracks
sk: Načítavajú sa skladby

en: Loading tracks info
sk: Načítavajú sa informácie o skladbe

en: Loading...
sk: Načítava sa...

en: Loads files/URLs, replacing current playlist
sk: Načítať súbory/URL adresy, nahradiť nimi aktuálny playlist

en: Login
sk: Prihlásiť sa

en: Login failed
sk: Prihlásenie zlyhalo

en: Logs
sk: Protokoly

en: Long term prediction profile (LTP)
sk: Profil dlhodobej predpovede (LTP)

en: Love
sk: Obľúbené

en: Love (Last.fm scrobbling)
sk: Povoliť (Last.fm skroblovanie)

en: Low (%1 fps)
sk: Nízke (%1 fps)

en: Low (256x256)
sk: Nízka (256x256)

en: Low complexity profile (LC)
sk: Nízko-komplexný profil (LC)

en: Lyrics
sk: Texty piesní

en: Lyrics from %1
sk: Texty z %1

en: Lyrics from the tag
sk: Texty z tagu

en: Magnatune Download
sk: Magnatune sťahovanie

en: Magnatune download finished
sk: Magnatune sťahovanie dokončené

en: Main profile (MAIN)
sk: Hlavný profil (MAIN)

en: Malformed response
sk: Poškodená odpoveď

en: Manage saved groupings
sk: Spravovať uložené zoskupenia

en: Manual proxy configuration
sk: Ručné nastavenie proxy

en: Manually
sk: Ručne

en: Manufacturer
sk: Výrobca

en: Mark as listened
sk: Označiť ako vypočuté

en: Mark as new
sk: Označiť ako nové

en: Match every search term (AND)
sk: Spĺňať všetky výrazy hľadania (AND)

en: Match one or more search terms (OR)
sk: Splniť jeden alebo viac výrazov (OR)

en: Maximum bitrate
sk: Maximálny dátový tok

en: Maximum number of child processes for tag handling (requires restart)
sk: Maximálny počet podprocesov pre spracovanie tagov (vyžaduje reštart)

en: Medium (%1 fps)
sk: Stredné (%1 fps)

en: Medium (512x512)
sk: Stredná (512x512)

en: Membership type
sk: Typ členstva

en: Minimum bitrate
sk: Minimálny dátový tok

en: Minimum buffer fill
sk: Nejmenšie naplnenie vyrovnávacej pamäte

en: Missing plugins
sk: Chýbajúce zásuvné moduly

en: Missing projectM presets
sk: Chýbajú projectM predvoľby

en: Monitor the library for changes
sk: Sledovať zmeny v zbierke

en: Mono playback
sk: Mono prehrávanie

en: Months
sk: Mesiace

en: Mood
sk: Nálada

en: Moodbar style
sk: Štýl panelu nálady

en: Moodbars
sk: Panel nálady

en: Most played
sk: Najviac hrané

en: Mount point
sk: Bod pripojenia

en: Mount points
sk: Body pripojenia

en: Move down
sk: Posunúť nižšie

en: Move to library...
sk: Presunúť do zbierky...

en: Move up
sk: Posunúť vyššie

en: Music
sk: Hudba

en: Music Library
sk: Hudobná zbierka

en: Music extensions remotely visible
sk: Vzdialene viditeľné prípony hudobných súborov

en: Mute
sk: Stlmiť

en: Name
sk: Názov

[ctx: Category label]
en: Name
sk: Názov

en: Naming options
sk: Možnosti pomenovávania

en: Narrow band (NB)
sk: Úzke pásmo

en: Network Proxy
sk: Sieťové proxy

en: Network Remote
sk: Diaľkové ovládanie cez sieť

en: Never
sk: Nikdy

en: Never played
sk: Nikdy nehrané

en: Never start playing
sk: Nezačne sa prehrávať

en: New folder
sk: Nový playlist

en: New playlist
sk: Nový playlist

en: New smart playlist...
sk: Nový inteligentný playlist...

en: New songs
sk: Nové piesne

en: New tracks will be added automatically.
sk: Nové skladby budú pridané autamticky.

en: Newest Albums
sk: Najnovšie albumy

en: Newest tracks
sk: Najnovšie skladby

en: Next
sk: Ďalšia

en: Next album
sk: Ďalší album

en: Next track
sk: Nasledujúca skladba

en: Next week
sk: Budúci týždeň

en: No analyzer
sk: Bez analyzéru

en: No background image
sk: Žiaden obrázok na pozadí

en: No covers to export.
sk: Žiadne obaly na exportovanie.

en: No long blocks
sk: Žiadne dlhé bloky

en: No matches found.  Clear the search box to show the whole playlist again.
sk: Nenájdené. Vymažte políčko hľadania pre opätovné zobrazenie celého playlistu.

en: No short blocks
sk: Žiadne krátke bloky

en: None
sk: Nijako

en: None of the selected songs were suitable for copying to a device
sk: Žiadna z vybratých piesní nieje vhodná na kopírovanie do zariadenia

en: Normal
sk: Normálny

en: Normal block type
sk: Normálny typ bloku

en: Normal duration (at least 4 minutes or half the track length)
sk: Normálna dĺžka (aspoň 4 minúty, alebo polovica dĺžky skladby)

en: Not available while using a dynamic playlist
sk: Nedostupné, keď sa používajú dynamické playlisty

en: Not connected
sk: Nepripojené

en: Not enough content
sk: Nedostatok obsahu

en: Not enough fans
sk: Nedostatok fanúšikov

en: Not enough members
sk: Nedostatok členov

en: Not enough neighbors
sk: Nedostatok susedov

en: Not logged in
sk: Neprihlásený

en: Not mounted - double click to mount
sk: Nepripojené - pripojíte dvojklikom

en: Notification type
sk: Typ upozornení

en: Notifications
sk: Upozornenia

en: Now Playing
sk: Prehráva sa

en: Number of episodes to show
sk: Počet epizód na zobrazenie

en: Number of processes:
sk: Počet procesov:

en: OSD Preview
sk: OSD ukážka

en: Off
sk: Vypnuté

en: On
sk: Zapnuté

en: Only accept connections from clients within the ip ranges:
    10.x.x.x
    172.16.0.0 - 172.31.255.255
    192.168.x.x
sk: Akceptovať iba spojenia z klientov s rozsahom ip adries:
    10.x.x.x
    172.16.0.0 - 172.31.255.255
    192.168.x.x

en: Only allow connections from the local network
sk: Povoliť spojenie iba z lokálnej siete

en: Only show the first
sk: Iba prvé zobraziť

en: Opacity
sk: Nepriehľadnosť

en: Open %1 in browser
sk: Otvoriť %1 v prehliadači

en: Open &audio CD...
sk: Otvoriť &zvukové CD...

en: Open OPML file
sk: Otvoriť OPML súbor

en: Open OPML file...
sk: Otvoriť OPML súbor...

en: Open a directory to import music from
sk: Otvoriť priečinok na importovanie hudby z neho

en: Open device
sk: Otvoriť zariadenie

en: Open file...
sk: Otvoriť súbor ...

en: Open in Google Drive
sk: Otvoriť v Google Drive

en: Open in new playlist
sk: Otvoriť v novom zozname skladieb

[ctx: Refers to behavior settings in Clementine settings page.]
en: Open in new playlist
sk: Otvoriť v novom zozname skladieb

en: Open in your browser
sk: Otvoriť v prehliadači

en: Open...
sk: Otvoriť...

en: Operation failed
sk: Operácia zlyhala

en: Optimize for bitrate
sk: Optimalizovať na dátový tok

en: Optimize for quality
sk: Optimalizovať na kvalitu

en: Options...
sk: Možnosti...

en: Organise Files
sk: Organizovať súbory

en: Organise files...
sk: Spravovať súbory...

en: Organising files
sk: Spravovanie súborov

en: Original tags
sk: Pôvodné tagy

en: Original year
sk: Pôvodný rok

en: Original year - Album
sk: Pôvodný rok - Album

en: Original year tag support
sk: Podpora tagu pôvodného roku

en: Other
sk: Iné

en: Other options
sk: Ostatné možnosti

en: Output
sk: Výstup

en: Output device
sk: Výstupné zariadenie

en: Output options
sk: Možnosti výstupu

en: Overwrite all
sk: Prepísať všetko

en: Overwrite existing files
sk: Prepísať existujúce súbory

en: Overwrite smaller ones only
sk: Prepísať iba menšie

en: Owner
sk: Vlastník

en: Parsing Jamendo catalogue
sk: Analyzuje sa Jamendo katalóg

en: Partition label
sk: Štítok partície

en: Password
sk: Heslo

en: Pause
sk: Pozastaviť

en: Pause playback
sk: Pozastaviť prehrávanie

en: Paused
sk: Pozastavené

en: Performer
sk: Účinkujúci

en: Plain sidebar
sk: Obyčajný bočný panel

en: Play
sk: Hrať

en: Play count
sk: Počet prehraní

en: Play given playlist
sk: Prehrať daný playlist

en: Play if stopped, pause if playing
sk: Hrať ak je zastavené, pozastaviť ak hrá

en: Play if there is nothing already playing
sk: Začne hrať, ak sa nič neprehráva

en: Play next
sk: Prehrať nasledujúcu

en: Play selected tracks next
sk: Prehrať vybrané skladby ako ďalšie

en: Play the <n>th track in the playlist
sk: Hrať <n>. skladbu v playliste

en: Play/Pause
sk: Hrať/Pozastaviť

en: Playback
sk: Prehrávanie

en: Player options
sk: Možnosti prehrávača

en: Playlist finished
sk: Playlist dokončený

en: Playlist options
sk: Možnosti playlistu

en: Playlist type
sk: Typ playlistu

en: Playlists
sk: Playlisty

en: Please close your browser and return to Clementine.
sk: Prosím zatvorte váš internetový prehliadač a vráťte sa do Clementine

en: Please open this URL in your browser: <a href="%1">%1</a>
sk: Prosím, otvorte tento odkaz URL vo vašom prehliadači: <a href="%1">%1</a>

en: Podcast Information
sk: Informácie o podcaste

en: Podcast information
sk: Informácie o podcaste

en: Podcasts
sk: Podcasty

en: Popup duration
sk: Trvanie upozornenia

en: Pre-amp
sk: Predzosilnenie

en: Preference
sk: Nastavenie

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Preferences...
sk: Nastavenia...

en: Preferred album art filenames (comma separated)
sk: Preferované názvy súborov obalov albumov (oddelené čiarkou)

en: Preferred audio format
sk: Preferovaný formát zvuku

en: Preferred format
sk: Preferovaný formát

en: Premium audio type
sk: Typ zvuku prémium

en: Preset:
sk: Predvoľba:

en: Press a button combination to use for
sk: Stlačte kombináciu kláves na použitue pre

en: Press a key
sk: Stlač tlačítko

en: Press a key combination to use for %1...
sk: Stlač kombináciu tlačítok na použitie pre %1...

en: Pressing "Previous" in player will...
sk: Stlačenie "Predchádzajúca" v prehrávači spôsobí...

en: Pretty OSD options
sk: Možnosti krásneho OSD

en: Preview
sk: Ukážka

en: Previous
sk: Predchádzajúca

en: Previous track
sk: Predchádzajúca skladba

en: Print out version information
sk: Vypísať informáciu o verzii

en: Profile
sk: Profil

en: Progress
sk: Priebeh

[ctx: Category label]
en: Progress
sk: Priebeh

en: Psychedelic
sk: Psychedelické

en: Push Wii Remote button
sk: Stlač tlačidlo na Wii Remote

en: Push Wiiremote button
sk: Stlač tlačidlo na Wiiremote

en: Put songs in a random order
sk: Vložiť piesne v náhodnom poradí

[ctx: Sound quality]
en: Quality
sk: Kvalita

[ctx: Visualisation quality]
en: Quality
sk: Kvalita

en: Querying device...
sk: Zaraďuje sa zariadenie...

en: Queue Manager
sk: Správca poradia

en: Queue selected tracks
sk: Zaradiť vybrané skladby

en: Queue track
sk: Zaradiť skladbu

en: Quickly rate the playing track
sk: Rýchlo ohodnotiť prehrávanú skladbu

en: Radio (equal loudness for all tracks)
sk: Rádio (rovnaká hlasitosť pre všetky skladby)

en: Rain
sk: Dážď

[ctx: Label for button to enable/disable rain background sound.]
en: Rain
sk: Dážď

en: Random Albums
sk: Náhodné albumy

en: Random Songs
sk: Náhodné piesne

en: Random visualization
sk: Náhodná vizualizácia

en: Rate the current song 0 stars
sk: Ohodnotiť aktuálnu pieseň 0 hviezdičkami

en: Rate the current song 1 star
sk: Ohodnotiť aktuálnu pieseň 1 hviezdičkou

en: Rate the current song 2 stars
sk: Ohodnotiť aktuálnu pieseň 2 hviezdičkami

en: Rate the current song 3 stars
sk: Ohodnotiť aktuálnu pieseň 3 hviezdičkami

en: Rate the current song 4 stars
sk: Ohodnotiť aktuálnu pieseň 4 hviezdičkami

en: Rate the current song 5 stars
sk: Ohodnotiť aktuálnu pieseň 5 hviezdičkami

en: Rating
sk: Hodnotenie

en: Really cancel?
sk: Naozaj zrušiť?

en: Recently Played Albums
sk: Nedávno prehrávané albumy

en: Redirect limit exceeded, verify server configuration.
sk: Prekročený limit presmerovaní, overte nastavenie servra

en: Refresh catalogue
sk: Obnoviť katalóg

en: Refresh channels
sk: Obnoviť kanály

en: Refresh station list
sk: Obnoviť zoznam staníc

en: Refresh streams
sk: Obnoviť streamy

en: Relative
sk: relatívne

en: Remember Wii remote swing
sk: Pamätať si kývnutie Wii Remote

en: Remember from &last time
sk: Zapamätať z napos&ledy

en: Remember my choice
sk: Pamätať môj výber

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Remove action
sk: Odstrániť činnosť

en: Remove current song from playlist
sk: Odstrániť aktuálnu pieseň z playlistu

en: Remove duplicates from playlist
sk: Odstrániť duplikáty z playlistu

en: Remove folder
sk: Odstrániť priečinok

en: Remove from playlist
sk: Odstrániť z playlistu

en: Remove playlist
sk: Odstrániť playlist

en: Remove playlists
sk: Odstrániť playlisty

en: Remove unavailable tracks from playlist
sk: Odstrániť nedostupné skladby z playlistu

en: Rename playlist
sk: Premenovať playlist

en: Rename playlist...
sk: Premenovať playlist...

en: Renumber tracks in this order...
sk: Prečíslovať skladby v tomto poradí...

en: Repeat
sk: Opakovať

en: Repeat album
sk: Opakovať album

en: Repeat playlist
sk: Opakovať playlist

en: Repeat track
sk: Opakovať skladbu

en: Replace current playlist
sk: Nahradiť aktuálny playlist

en: Replace the playlist
sk: ňou nahradí playlist

en: Replaces spaces with underscores
sk: Nahradiť medzery podčiarknutiami

en: Replay Gain
sk: Vyrovnať hlasitosť

en: Replay Gain mode
sk: Režim normalizovania hlasitosti

en: Repopulate
sk: Znovu naplniť

en: Require authentication code
sk: Vyžadovať overovací kód

en: Reset
sk: Zresetovať

en: Reset play counts
sk: Vynulovať počet prehraní

en: Restart song, then jump to previous if pressed again
sk: Prehrávať pieseň od začiatku, po ďalšom stlačení prechod na predchádzajúcu pieseň

en: Restart the track, or play the previous track if within 8 seconds of start.
sk: Spustiť znovu prehrávanie skladby, alebo prehrať predchádzajúcu skladbu, ak ešte neprešlo 8 sekúnd od začiatku skladby.

en: Restrict to ASCII characters
sk: Obmedziť na znaky ASCII

en: Resume playback on start
sk: Obnoviť prehrávanie pri spustení

en: Return to Clementine
sk: Vrátiť sa do Clementine

en: Right
sk: Pravý

en: Rip
sk: Ripovať

en: Rip CD
sk: Ripovať CD

en: Rip audio CD
sk: Ripovať zvukové CD

en: Root folder that will be browsable from the network remote
sk: Koreňový priečinok ktorý bude prístupný zo sieťového diaľkového ovládania

en: Run
sk: Spustiť

en: SSL handshake error, verify server configuration. SSLv3 option below may workaround some issues.
sk: Chyba pri SSL handshakeu, overte nastavenie serveru. Možnosť SSLv3 nižšie môže niektoré problémy obísť.

en: Safely remove device
sk: Bezpečne odpojiť zariadenie

en: Safely remove the device after copying
sk: Bezpečne odpojiť zariadenie po skončení kopírovania

en: Sample rate
sk: Vzorkovacia frekvencia

en: Samplerate
sk: Vzorkovacia frekvencia

en: Save .mood files in your music library
sk: Ukladať súbory .mood vo vašej hudobnej zbierke

en: Save album cover
sk: Uložiť obal albumu

en: Save cover to disk...
sk: Uložiť obal na disk...

en: Save current grouping
sk: Uložiť aktuálne zoskupenie

en: Save image
sk: Uložiť obrázok

[ctx: Save playlist menu action.]
en: Save playlist
sk: Uložiť playlist

[ctx: Title of the playlist save dialog.]
en: Save playlist
sk: Uložiť playlist

en: Save playlist...
sk: Uložiť playlist...

en: Save preset
sk: Uložiť predvoľbu

en: Save ratings in file tags when possible
sk: Ukladať hodnotenie do tagov súboru, keď je to možné

en: Save statistics in file tags when possible
sk: Ukladať štatistiku do tagov súboru, keď je to možné

en: Save this stream in the Internet tab
sk: Uložiť tento stream na karte Internet

en: Saved Grouping Manager
sk: Správca uložených zoskupení

en: Saving songs statistics into songs files
sk: Ukladanie štatistiky piesní do súborov piesní

en: Saving tracks
sk: Ukladajú sa skladby

en: Scalable sampling rate profile (SSR)
sk: Profil so škálovateľnou vzorkovacou frekvenciou

en: Scale size
sk: Veľkosť škály

en: Score
sk: Skóre

en: Scrobble tracks that I listen to
sk: Skroblovať skladby, ktoré počúvam

en: Scroll over icon to change track
sk: Skrolovaním ponad ikonu zmeníte skladbu

en: Search
sk: Hľadať

[ctx: Global search settings dialog title.]
en: Search
sk: Hľadať

en: Search Icecast stations
sk: Hľadať Icecast stanice

en: Search Jamendo
sk: Hľadať na Jamendo

en: Search Magnatune
sk: Hľadať na Magnatune

en: Search Subsonic
sk: Vyhľadať na Subsonicu

en: Search automatically
sk: Hľadať automaticky

en: Search for album
sk: Vyhľadať album

en: Search for album covers...
sk: Hľadať obaly albumov...

en: Search for anything
sk: Hľadať všetko

en: Search for artist
sk: Vyhľadať interpreta

en: Search for this
sk: Vyhľadať toto

en: Search gpodder.net
sk: Hľadať na gpodder.net

en: Search iTunes
sk: Hľadať na iTunes

en: Search mode
sk: Režim hľadania

en: Search options
sk: Možnosti hľadania

en: Search terms
sk: Výrazy na hľadanie

en: Second Level
sk: Druhá úroveň

en: Second level
sk: Druhá úroveň

en: Seek backward
sk: Posunúť vzad

en: Seek forward
sk: Posunúť vpred

en: Seek the currently playing track by a relative amount
sk: Pretočiť práve prehrávanú skladbu o určitý čas

en: Seek the currently playing track to an absolute position
sk: Pretočiť práve prehrávanú skladbu na presnú pozíciu

en: Seeking using a keyboard shortcut or mouse wheel
sk: Posúvanie pomocou klávesovej skratky alebo kolieska myši

en: Select All
sk: Označiť všetko

en: Select None
sk: Nevybrať nič

en: Select a directory
sk: Vyberte priečinok

en: Select a file
sk: Vyberte súbor

en: Select background color:
sk: Vybrať farbu pozadia:

en: Select background image
sk: Vybrať obrázok pozadia

en: Select best possible match
sk: Vyberte najlepšiu možnosť

en: Select foreground color:
sk: Vybrať farbu popredia:

en: Select visualizations
sk: Vybrať vizualizácie

en: Select visualizations...
sk: Vybrať vizualizácie...

en: Select...
sk: Vybrať...

en: Serial number
sk: Sériové číslo

en: Server URL
sk: URL adresa servera

en: Server details
sk: Podrobnosti o serveri

en: Service offline
sk: Služba je offline

en: Set %1 to "%2"...
sk: Nastaviť %1 do "%2"...

en: Set the volume to <value> percent
sk: Nastaviť hlasitosť na <value> percent

en: Set value for all selected tracks...
sk: Nastaviť hodnotu pre všetky vybraté skladby...

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Short duration (at least 1 minute or half the track length)
sk: Krátka dĺžka (aspoň 1 minúta, alebo štvrť dĺžky skladby)

en: Shortcut
sk: Skratka

en: Shortcut for %1
sk: Skratka pre %1

en: Shortcut for %1 already exists
sk: Skratka pre %1 už existuje

en: Show
sk: Zobraziť

en: Show OSD
sk: Zobraziť OSD

en: Show a glowing animation on the current track
sk: Zobraziť blikajúcu animáciu na aktuálnej skladbe

en: Show a moodbar in the track progress bar
sk: Zobraziť panel nálady v paneli priebehu skladby

en: Show a native desktop notification
sk: Zobrazovať natívne desktopové upozornenia

en: Show a notification when I change the repeat/shuffle mode
sk: Zobraziť upozornenie keď zmením režim opakovania alebo zamiešavania

en: Show a notification when I change the volume
sk: Zobraziť upozornenie keď zmením hlasitosť

en: Show a notification when I pause playback
sk: Zobraziť upozornenie keď pozastavím prehrávanie

en: Show a popup from the system tray
sk: Zobrazovať upozornenia z tray lišty

en: Show a pretty OSD
sk: Zobrazovať krásne OSD

en: Show above status bar
sk: Zobraziť nad stavovým riadkom

en: Show all songs
sk: Zobraziť všetky piesne

en: Show all the songs
sk: Zobraziť všetky piesne

en: Show cover art in library
sk: Zobraziť obaly albumov v zbierke

en: Show dividers
sk: Zobraziť oddeľovače

en: Show fullsize...
sk: Zobraziť celú veľkosť...

en: Show in file browser...
sk: Zobraziť v prehliadači súborov...

en: Show in library...
sk: Zobraziť v zbierke...

en: Show in various artists
sk: Zobrazovať v rôznych interprétoch

en: Show moodbar
sk: Zobraziť panel nálady

en: Show only duplicates
sk: Zobraziť iba duplikáty

en: Show only untagged
sk: Zobraziť iba neotagované

en: Show or hide the sidebar
sk: Zobraziť alebo skryť bočný panel

en: Show search suggestions
sk: Zobrazovať návrhy vyhľadávania

en: Show sidebar
sk: Zobraziť bočný panel

en: Show the "love" button
sk: Zobraziť tlačidlo "Obľúbené"

en: Show the scrobble button in the main window
sk: Zobraziť tlačidlo skroblovania v hlavnom okne

en: Show tray icon
sk: Zobrazovať tray ikonu

en: Show which sources are enabled and disabled
sk: Zobraziť, ktoré zdroje sú povolené, a ktoré zakázané

en: Show/Hide
sk: Zobraziť/Skryť

en: Shuffle
sk: Zamiešať

en: Shuffle albums
sk: Zamiešať albumy

en: Shuffle all
sk: Zamiešať všetko

en: Shuffle playlist
sk: Zamiešať playlist

en: Shuffle tracks in this album
sk: Zamiešať skladby v tomto albume

en: Sign in
sk: Prihlásiť sa

en: Sign out
sk: Odhlásiť

en: Signing in...
sk: Prihlasovanie...

en: Size
sk: Veľkosť

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Skip backwards in playlist
sk: Preskočiť dozadu v playliste

en: Skip count
sk: Počet preskočení

en: Skip forwards in playlist
sk: Preskočiť dopredu v playliste

en: Skip selected tracks
sk: Preskočiť vybrané skladby

en: Skip to the next album
sk: Preskočiť na ďalší album

en: Skip track
sk: Preskočiť skladbu

en: Small album cover
sk: Malý obal albumu

en: Small sidebar
sk: Malý bočný panel

en: Smart playlist
sk: Inteligentný playlist

en: Smart playlists
sk: Inteligentné playlisty

en: Song Information
sk: Informácie o piesni

en: Song info
sk: Pieseň

en: Sorry
sk: Ľutujem

en: Sort by genre (alphabetically)
sk: Usporiadať podľa žánru (abecedne)

en: Sort by genre (by popularity)
sk: Usporiadať podľa žánru (podľa populatity)

en: Sort by station name
sk: Usporiadať podľa názvu stanice

en: Sort songs by
sk: Zoradiť piesne podľa

en: Sorting
sk: Triedenie

en: Source
sk: Zdroj

en: Sources
sk: Zdroje

en: Standard
sk: Štandardný

en: Starred Albums
sk: Albumy s hviezdičkou

en: Start ripping
sk: Začať ripovanie

en: Start the playlist currently playing
sk: Začať playlist práve prehrávanou

en: Start transcoding
sk: Začať transkódovanie

en: Starting %1
sk: Začína sa %1

en: Starting...
sk: Začína sa ...

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Stop after
sk: Zastaviť po

en: Stop after each track
sk: Zastaviť po každej skladbe

en: Stop after every track
sk: Zastaviť po každej skladbe

en: Stop after this track
sk: Zastaviť po tejto skladbe

en: Stop playback
sk: Zastaviť prehrávanie

en: Stop playback after current track
sk: Zastaviť prehrávanie po aktuálnej skladbe

en: Stop playback if song fails to play
sk: Zastaviť prehrávanie, ak sa zlyhá prehranie piesne

en: Stop playing after current track
sk: Zastaviť prehrávanie po aktuálnej skladbe

en: Stop playing after track: %1
sk: Zastaviť prehrávanie po skladbe: %1

en: Stopped
sk: Zastavené

en: Stream Details
sk: Podrobnosti o streame

en: Streaming from a Subsonic server requires a valid server license after the 30-day trial period.
sk: Streamovanie zo servru Subsonic vyžaduje po 30 dňovej skúšobnej dobe platnú servrovú licenciu.

en: Streaming membership
sk: Streamovacie členstvo

en: Subscribers
sk: Predplatitelia

en: Success!
sk: Hotovo!

en: Successfully written %1
sk: Úspešne zapísané %1

en: Suggested tags
sk: Nájdené tagy

en: Summary
sk: Zhrnutie

en: Super high (%1 fps)
sk: Veľmi vysoké (%1 fps)

en: Super high (2048x2048)
sk: Super vysoká (2048x2048)

en: Supported formats
sk: Podporované formáty

en: Synchronize statistics to files now
sk: Synchronizovať štatistiky do súborov teraz

en: System colors
sk: Systémové farby

en: Tabs on top
sk: Karty na vrchu

en: Tag fetcher
sk: Získavač tagov

en: Target bitrate
sk: Cieľový dátový tok

en: Text options
sk: Textové možnosti

en: Thanks to
sk: Poďakovanie

en: The "%1" command could not be started.
sk: Príkaz "%1" nemohol začať.

en: The album cover of the currently playing song
sk: Obal albumu práve prehrávanej piesne

en: The directory %1 is not valid
sk: Priečinok %1 nieje platný

en: The discoverer is busy
sk: Nástroj na prehľadávanie je zaneprázdnený

en: The second value must be greater than the first one!
sk: Druhá hodnota musí byť väčšia ako prvá!

en: The site you requested does not exist!
sk: Stránka, ktorú požadujete, neexistuje!

en: The site you requested is not an image!
sk: Stránka, ktorú požadujete, nie je obrázok!

en: The trial period for the Subsonic server is over. Please donate to get a license key. Visit subsonic.org for details.
sk: Skúšobná verzia Subsonic servera uplynula. Prosím prispejte, aby ste získali licenčný kľúč. Navštívte subsonic.org pre detaily.

en: The version of Clementine you've just updated to requires a full library rescan because of the new features listed below:
sk: Verzia Clementine, na ktorú sa práve aktualizovali, vyžaduje preskenovanie celej zbierky kvôli novým funkciám uvedeným nižšie:

en: There are other songs in this album
sk: V tomto albume sú ďalšie piesne

en: There was a problem communicating with gpodder.net
sk: Bol tu problém s komunikáciou s gpodder.net

en: There was a problem fetching the metadata from Magnatune
sk: Nastal problém pri získavaní metadát z Magnatune

en: There was a problem parsing the response from the iTunes Store
sk: Bol tu problém so spracovaním odpovede z iTunes Store

en: There were problems copying some songs.  The following files could not be copied:
sk: Nastal problém pri kopírovaní niektorých piesní. Nasledujúce súbory sa nedali skopírovať:

en: There were problems deleting some songs.  The following files could not be deleted:
sk: Nastal problém pri vymazávaní niektorých piesní. Nasledujúce súbory sa nedali vymazať:

en: These files will be deleted from the device, are you sure you want to continue?
sk: Tieto súbory budú vymazané zo zariadenia, ste si istý, že chcete pokračovať?

en: These files will be permanently deleted from disk, are you sure you want to continue?
sk: Tieto súbory budú trvalo vymazané z disku. Ste si istý, že chcete pokračovať?

en: These folders will be scanned for music to make up your library
sk: Tieto priečinky budú prehľadané pre vytvorenie vašej zbierky

en: These settings are used in the "Transcode Music" dialog, and when converting music before copying it to a device.
sk: Tieto nastavenia sú použité v dialógu "Transkódovať hudbu", a keď sa konvertuje hudba pred skopírovaním na zariadenie.

en: Third Level
sk: Tretia úroveň

en: Third level
sk: Tretia úroveň

en: This action will create a database which could be as big as 150 MB.
    Do you want to continue anyway?
sk: Táto činnosť vytvorí databázu ktorá môže byť veľká aj 150MB.
    Chcete ajtak pokračovať?

en: This album is not available in the requested format
sk: Tento album nieje dostupný v požadovanom formáte

en: This can be changed later through the preferences
sk: Toto sa dá zmeniť neskôr v nastaveniach

en: This device must be connected and opened before Clementine can see what file formats it supports.
sk: Toto zariadenie musí byť najprv pripojené a otvorené, až potom môže Clementine vidieť ktoré formáty súborov podporuje.

en: This device supports the following file formats:
sk: Toto zariadenie podporuje nasledujúce formáty súborov:

en: This device will not work properly
sk: Toto zariadenie nebude pracovať správne

en: This is an MTP device, but you compiled Clementine without libmtp support.
sk: Toto síce je MTP zariadenie, ale skompilovali ste Clementine bez podpory libmtp.

en: This is an iPod, but you compiled Clementine without libgpod support.
sk: Toto síce je iPod, ale skompilovali ste Clementine bez podpory libgpod.

en: This is the first time you have connected this device.  Clementine will now scan the device to find music files - this may take some time.
sk: Prvý krát ste pripojili toto zariadenie. Clementine teraz prehľadá zariadenie aby našlo hudobné súbory - môže to zabrať nejaký čas.

en: This option can be changed in the "Behavior" preferences
sk: Táto možnosť sa dá zmeniť v nastaveniach, v časti Správanie

en: This stream is for paid subscribers only
sk: Tento stream je len pre platiacich predplatiteľov

en: This type of device is not supported: %1
sk: Tento typ zariadení nieje podporovaný: %1

en: Time step
sk: Časový krok

en: Title
sk: Názov

en: Today
sk: Dnes

en: Toggle Pretty OSD
sk: Prepnúť Krásne OSD

en: Toggle fullscreen
sk: Prepnúť na celú obrazovku

en: Toggle queue status
sk: Prepínať stav radu

en: Toggle scrobbling
sk: Prepnúť skroblovanie

en: Toggle visibility for the pretty on-screen-display
sk: Prepnúť viditeľnosť Krásneho OSD

en: Tomorrow
sk: Zajtra

en: Too many redirects
sk: Príliš veľa presmerování

en: Top Rated Albums
sk: Najvyššie hodnotené albumy

en: Total albums:
sk: Albumov celkom:

en: Total bytes transferred
sk: Spolu prenesených bytov

en: Total network requests made
sk: Spolu urobených požiadavok cez sieť

en: Trac&k
sk: Č&.

en: Track
sk: Č.

en: Transcode Music
sk: Transkódovať hudbu

en: Transcoder Details
sk: Podrobnosti transkodéra

en: Transcoding
sk: Transkódovanie

en: Transcoding %1 files using %2 threads
sk: Transkódovanie %1 súborov použitím %2 vlákien.

en: Transcoding options
sk: Možnosti transkódovania

en: Turbine
sk: Turbína

en: Turn off
sk: Vypnúť

en: URL of its Logo:
sk: URL adresa jeho loga:

en: URL(s)
sk: URL adresa(y)

en: Ultra wide band (UWB)
sk: Ultra široké pásmo (UWB)

en: Unable to connect
sk: Nepodarilo sa pripojiť

en: Unable to download %1 (%2)
sk: Nedá sa stiahnuť %1 (%2)

en: Unknown
sk: neznámy

en: Unknown content-type
sk: Neznámy typ obsahu

en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: Unset cover
sk: Nenastavený obal

en: Unskip selected tracks
sk: Nepreskočiť vybraté skladby

en: Unskip track
sk: Nepreskočiť skladbu

en: Unsubscribe
sk: Zrušiť predplatné

en: Upcoming Concerts
sk: Pripravované koncerty

en: Update all podcasts
sk: Aktualizovať všetky podcasty

en: Update changed library folders
sk: Aktualizovať zmenené priečinky v zbierke

en: Update the library when Clementine starts
sk: Aktualizovať zbierku pri zapnutí Clementine

en: Update this podcast
sk: Aktualizovať tento podcast

en: Updating
sk: Aktualizuje sa

en: Updating %1
sk: Aktualizovanie %1

en: Updating %1%...
sk: Aktualizovanie %1%...

en: Updating library
sk: Aktualizovanie zbierky

en: Usage
sk: Využitie

en: Use Album Artist tag when available
sk: Použiť tag Interprét albumu, ak je dostupný

en: Use Gnome's shortcut keys
sk: Použiť klávesové skratky GNOME

en: Use Psychedelic Colors
sk: Použiť psychedelické farby

en: Use Replay Gain metadata if it is available
sk: Použiť metadáta na vyrovnanie hlasitosti ak sú dostupné

en: Use SSLv3
sk: Použiť SSLv3

en: Use Wii Remote
sk: Použiť Wii Remote

en: Use a custom color set
sk: Použiť vlastnú sadu farieb

en: Use a custom message for notifications
sk: Používať vlastnú správu pre upozornenia

en: Use a network remote control
sk: Použiť sieťové diaľkové ovládanie

en: Use authentication
sk: Používať autentifikáciu

en: Use bitrate management engine
sk: Použiť stroj na správu dátového toku

en: Use dynamic mode
sk: Použiť dynamický režim

en: Use notifications to report Wii Remote status
sk: Použiť upozornenia na oznamovanie stavu Wii diaľkového

en: Use system icons
sk: Použiť systémové ikony

en: Use temporal noise shaping
sk: Použiť časové tvarovanie šumu

en: Use the system default
sk: Použiť základný systémový

en: Use the system default color set
sk: Použiť systémovú predvolenú sadu farieb

en: Use the system proxy settings
sk: Použiť systémové nastavenia proxy

en: Used
sk: Použitých

en: User interface
sk: Používateľské rozhranie

en: Username
sk: Meno používateľa

en: Using the menu to add a song will...
sk: Použitie menu na pridanie piesne...

en: Variable bit rate
sk: Premenlivý dátový tok

en: Various artists
sk: Rôzni interpréti

en: Verify Server certificate
sk: Overiť certifikát servera

en: Version %1
sk: Verzia %1

en: View
sk: Zobraziť

en: View Stream Details
sk: Zobraziť podrobnosti o streame

en: Visualization mode
sk: Režim vizualizácií

en: Visualizations
sk: Vizualizácie

en: Visualizations Settings
sk: Nastavenia vizualizácií

en: Voice activity detection
sk: Detekcia hlasovej činnosti

en: Volume %1%
sk: Hlasitosť %1%

en: Warn me when closing a playlist tab
sk: Varovať ma pri zatvorení karty s playlistom

en: Website
sk: Webstránka

en: Weeks
sk: Týždne

en: When Clementine starts
sk: Pri zapnutí Clementine

en: When calculating play counts, use
sk: Pri počítaní počtu prehraní použiť

en: When looking for album art Clementine will first look for picture files that contain one of these words.
    If there are no matches then it will use the largest image in the directory.
sk: Keď sa hľadá obal albumu, Clementine sa najprv pozrie po súbore, ktorého názov obsahuje jedno z týchto slov.
    Ak sa ani jeden nezhoduje, použije sa najväčší obrázok v priečinku.

en: When saving a playlist, file paths should be
sk: Pri ukladaní playlitu majú byť cesty k súborom

en: When sorting artists, albums and titles
sk: Pri zoraďovaní interprétov, albumov a názvov

en: When the list is empty...
sk: Keď je zoznam prázdny...

en: Why not try...
sk: Prečo neskúsiť...

en: Wide band (WB)
sk: Široké pásmo (WB)

en: Wii Remote %1: activated
sk: Wii Remote %1: aktivované

en: Wii Remote %1: connected
sk: Wii Remote %1: pripojené

en: Wii Remote %1: critical battery (%2%)
sk: Wii Remote %1: kriticky slabá baterka (%2%)

en: Wii Remote %1: disactived
sk: Wii Remote %1: deaktivované

en: Wii Remote %1: disconnected
sk: Wii Remote %1: odpojené

en: Wii Remote %1: low battery (%2%)
sk: Wii Remote %1: slabá baterka (%2%)

en: Windows Media audio
sk: WMa

en: Without cover:
sk: Bez obalu:

en: Would you like to move the other songs in this album to Various Artists as well?
sk: Chceli by ste presunúť tiež ostatné piesne v tomto albume do rôznych interprétov?

en: Would you like to run a full rescan right now?
sk: Chcete teraz spustiť úplné preskenovanie?

en: Write all songs statistics into songs' files
sk: Zapísať všetky štatistiky piesní do súborov piesní

en: Write metadata
sk: Zapísať metadáta

en: Wrong username or password.
sk: Nesprávne meno používateľa alebo heslo.

en: Year
sk: Rok

en: Year - Album
sk: Rok - Album

en: Year - original
sk: Rok - pôvodný

en: Years
sk: Roky

en: Yesterday
sk: Včera

en: You are about to download the following albums
sk: Chystáte sa stiahnuť nasledujúce albumy

en: You are about to remove %1 playlists from your favorites, are you sure?
sk: Chystáte sa odstrániť %1 playlistov z vašich obľúbených, ste si istí?

en: You are about to remove a playlist which is not part of your favorite playlists: the playlist will be deleted (this action cannot be undone). 
    Are you sure you want to continue?
sk: Chystáte sa odstrániť playlist, ktorý nie je súčasťou vašich obľúbených playlistov: playlist bude nenávratne vymazaný (tento krok sa nedá vrátiť späť). Ste si istý, že chcete pokračovať?

en: You are not signed in.
sk: Nie ste prihlásený.

en: You are signed in as %1.
sk: Ste prihlásený ako %1.

en: You are signed in.
sk: Ste prihlásený.

en: You can change the way the songs in the library are organised.
sk: Môžete zmeniť spôsob, ktorým sú piesne v zbierke organizované.

en: You can find <a href="%1">here on GitHub</a> the new cross platform remote.<br/>It is available on <b>Linux</b>, <b>MacOS</b> and <b>Windows</b><br/>
sk:  <a href="%1">Tu na GitHube</a> nájdete nové multi-platformné diaľkové ovládanie.<br/>Je dostupné pre <b>Linux</b>, <b>MacOS</b> a <b>Windows</b><br/>

en: You can listen to Magnatune songs for free without an account.  Purchasing a membership removes the messages at the end of each track.
sk: Môžete zadarmo počúvať Magnatune piesne bez účtu. Zakúpenie členstva odstráni správy na konci každej skladby.

en: You can listen to background streams at the same time as other music.
sk: Môžete počúvať streamy na pozadí v rovnakom čase ako inú hudbu.

en: You can use your Wii Remote as a remote control for Clementine.  <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote">See the page on the Clementine wiki</a> for more information.
sk: Môžete použiť vaše Wii Remote ako diaľkový ovládač pre Clementine.  <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote">Pozrite si stránku na Clementine wiki</a> pre viac informácií.

en: You do not have an active subscription
sk: Nemáte aktívne predplatné

en: You love this track
sk: Milujete túto pieseň

en: You need to launch System Preferences and allow Clementine to "<span style="font-style:italic">control your computer</span>" to use global shortcuts in Clementine.
sk: Potrebujete otvoriť Systémové nastavenia a povoliť Clementine "<span style="font-style:italic">ovládať váš počítač</span>" na použitie globálnych skratiek v Clementine.

en: You will need to restart Clementine if you change the language.
sk: Musíte reštartovať Clementine ak chcete zmeniť jazyk.

en: Your IP address:
sk: Vaša IP adresa:

en: Your Magnatune credentials were incorrect
sk: Vaše Magnatune údaje sú neplatné

en: Your library is empty!
sk: Vaša zbierka je prázdna!

en: Your radio streams
sk: Vaše rádio streamy

en: Your scrobbles: %1
sk: Skroblujete: %1

en: Your system is missing OpenGL support, visualizations are unavailable.
sk: Vášmu systému chýba OpenGL podpora, vizualizácie nebudú dostupné.

en: Zero
sk: Vynulovať

en: add %n songs
sk: pridať %n piesní

en: after
sk: po

en: ago
sk: pred

en: and
sk: a

en: automatic
sk: automaticky

en: before
sk: pred

en: between
sk: medzi

en: biggest first
sk: najprv najväčšie

en: contains
sk: obsahuje

en: desktop_remote
sk: desktop_dialkove_ovladanie

en: disabled
sk: zakázané

en: disc %1
sk: disk %1

en: does not contain
sk: neobsahuje

en: dump
sk: vypísať

en: empty
sk: prázdne

en: ends with
sk: končí na

en: equals
sk: rovná sa

en: gpodder.net directory
sk: gpodder.net priečinok

en: greater than
sk: väčšie ako

en: iPods and USB devices currently don't work on Windows.  Sorry!
sk: iPody a USB zariadenia momentálne na Windows nefungujú. Prepáčte!

en: in the last
sk: za posledných

en: less than
sk: menšie ako

en: longest first
sk: najprv najdlhšie

en: move %n songs
sk: presunúť %n piesní

en: newest first
sk: najprv najnovšie

en: not empty
sk: neprázdne

en: not equals
sk: sa nerovná

en: not in the last
sk: nie za posledných

en: not on
sk: nie na

en: oldest first
sk: najprv najstaršie

en: on
sk: na

en: options
sk: možnosti

en: or scan the QR code:
sk: alebo zosnímajte QR kód:

en: press enter
sk: stlačte Enter

en: remove %n songs
sk: odstrániť %n piesní

en: shortest first
sk: najprv najkratšie

en: shuffle songs
sk: zamiešať piesne

en: smallest first
sk: najprv najmenšie

en: sort songs
sk: zoradiť piesne

en: starts with
sk: začína na

en: stop
sk: posledná

en: track %1
sk: skladba %1
