Clementine Music Player - en to be translation catalogue (1308 entries)

en: 
    
    You can favorite playlists by clicking the star icon next to a playlist name
    
    Favorited playlists will be saved here
be: 
    
    Вы можаце пазначаць сьпісы прайграваньня  як улюблёныя, націснуўшы на выяву зоркі адразу за іх назвай
    
    Абраныя плэйлісты будуць захаваныя тут

en:  ANMR method (experimental)
be: ANMR мэтад (у распрацоўцы)

en:  days
be: дзён

en:  kbps
be:  Кбіт/c

en:  ms
be:  мс

en:  pt
be:  крп

en:  s
be: с

en:  seconds
be: сякунды

en:  songs
be: кампазыцыі

en: %1 albums
be: %1 альбом(аў)

en: %1 dB
be: %1 дБ

en: %1 days
be: %1 дзён

en: %1 days ago
be: %1 дзён таму

en: %1 on %2
be: %1 на %2

en: %1 playlists (%2)
be: %1 плэйлістоў (%2)

en: %1 request failed:
    %2
be: %1 запыт не выкананы:
    %2

en: %1 song
be: %1 кампазыцыя

en: %1 songs
be: %1 песень

en: %1 songs found
be: %1 песень знойдзена

en: %1 songs found (showing %2)
be: %1 кампазыцый знойдзена (паказана %2)

en: %1 tracks
be: %1 трэкаў

en: %1 transferred
be: %1 перададзены

en: %1: Wiimotedev module
be: %1: модуль Wiimotedev

en: %L1 other listeners
be: %L1 іншыx слухачоў

en: %L1 selected of
be: %L1 абраны з

en: %L1 total plays
be: %L1 прайграваньняў увогуле

en: %L1 tracks
be: %L1 трэкаў

en: %n failed
be: %n з памылкай

en: %n finished
be: %n завершана

en: %n remaining
be: %n засталося

en: &Align text
be: &Выраўнаць тэкст

en: &Center
be: Па &цэнтры

en: &Custom
be: &Іншы

en: &Extras
be: Пашырэньні

en: &Grouping
be: Групаваньне

en: &Help
be: &Даведка

en: &Hide %1
be: &Схаваць %1

en: &Hide...
be: &Схаваць...

en: &Left
be: &Зьлева

en: &Lock Rating
be: &заблякаваць рэйтынг

en: &Lyrics
be: &Тэкст Песьні

en: &Music
be: Музыка

en: &None
be: &Няма

en: &Playlist
be: Плэйліст

en: &Quit
be: &Выйсьці

en: &Repeat mode
be: Рэжым паўтору

en: &Right
be: &Справа

en: &Shuffle mode
be: Рэжым мяшаньня

en: &Stretch columns to fit window
be: &Выраўнаць слупкі па памеры вакна

en: &Tools
be: &Iнструмэнты

en: &Year
be: &Год

en: (different across multiple songs)
be: (розны праз некалькі кампазыцый)

en: ...and all the Amarok contributors
be: ...і ўсім стваральнікам Amarok

en: 1 day
be: 1 дзень

en: 1 track
be: 1 кампазыцыя

en: 128k MP3
be: 128к MP3

en: 50 random tracks
be: 50 выпадковых трэкаў

en: <a href="http://www.di.fm/premium/">Upgrade to Premium now</a>
be: <a href="http://www.di.fm/premium/">Абнавіць да вэрсіі Premium</a>

en: <html><head/><body><p>If not checked, Clementine will  try to save your ratings and other statistics only in a separate database and don't modify your files.</p><p>If checked, it will save statistics both in database and directly into the file each time they changed.</p><p>Please note it might not work for every format and, as there is no standard for doing so, other music players might not be able to read them.</p></body></html>
be: <html><head/><body><p>калі не праверана, Clementine будзе спрабаваць захоўваць вашыя ацэнкі і іншую статыстыку толькі ў асобныя базы дадзеных і ня будзе зьмяняць вашыя файлы.</p><p>Калі праверана, ён будзе захоўваць статыстыку разам у базу дадзеных і непасрэдна ў файл кожны раз калі яна зьмяняецца.</p><p>Калі ласка памятайце, што гэта можа не працаваць для кожнага фармату і, так як няма асобнага стандарту для гэтага, іншыя музычныя плэеры могуць не прачытаць яе.

en: <html><head/><body><p>Prefix a word with a field name to limit the search to that field, e.g. <span style=" font-weight:600;">artist:</span><span style=" font-style:italic;">Bode</span> searches the library for all artists that contain the word Bode, <span style=" font-weight:600;">playcount:</span><span style=" font-style:italic;">&gt;=2</span> searches the library for songs played at least twice, <span style=" font-weight:600;">lastplayed:</span>&lt;<span style=" font-style:italic;">1h30m</span> searches the library for songs played in the last 180 minutes.</p><p><span style=" font-weight:600;">Available fields: </span><span style=" font-style:italic;">%1</span>.</p></body></html>
be: <html><head/><body><p>Дадайце да словапрэфікс зь імем поля, каб абмежаваць пошук гэтым полем, напр. <span style=" font-weight:600;">artist:</span><span style=" font-style:italic;">Bode</span> шукае ў бібліятэцы ўсіх выканаўцаў, якія ўтрымліваюць слова Bode, <span style=" font-weight:600;">playcount:</span><span style=" font-style:italic;">&gt;=2</span> шукае ў бібліятэцы кампазыцыі, прайграныя прынамсі двойчы, <span style=" font-weight:600;">last played:</span>&lt;<span style=" font-style:italic;">1h30m</span> шукае ў бібліятэцы кампазыцыі, прайграныя за апошнія 180 хвілін.</p><p><span style=" font-weight:600;">Даступныя палі: </span><span style=" font-style:italic;"> %1.</span>.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This will write songs' ratings and statistics into files tags for all your library's songs.</p><p>This is not needed if the &quot;Save ratings and statistics in file tags&quot; option has always been activated.</p></body></html>
be: <html><head/><body><p>Гэта запіша рэйтынгі і статыстыку кампазыцыяў у тэгі файлаў для ўсіх кампазыцый вашай бібліятэкі. </p><p>Гэта не спатрэбіцца пры ўмове, што &quot;Save рэйтынгі і статыстыка ў тэгах файла  tags&quot; опцыя заўсёды была актываваная. </p></body></html>

en: <p>This article uses material from the Wikipedia article <a href="%1">%2</a>, which is released under the <a href="https://clementine-player.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode.txt">Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0</a>.</p>
be: <p>Гэты артыкул выкарыстоўвае матэрыялы зь  Вікіпэдыі <a href="%1">%2</a>, якія разьмешчаныя пад ліцэнзіяй <a href="https://clementine-player.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode.txt">Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.03</a>.</p>

en: <p>Tokens start with %, for example: %artist %album %title </p>
    
    <p>If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.</p>
be: <p>Палі пачынаюцца са знака %, напрыклад: %artist %album %title </p> 
    <p>Калі вы абмежавалі частку тэкста фігурнымі дужкамі, то гэтая частка тэкста ня будзе бачная, калі значэньні палёў будуць пустымі</p>

en: A client can connect only, if the correct code was entered.
be: Кліент можа падключыцца толькі калі быў уведзены правільны код.

en: A premium account is required
be: Патрабуецца прэміальны акаўнт

en: A smart playlist is a dynamic list of songs that come from your library.  There are different types of smart playlist that offer different ways of selecting songs.
be: Смарт-плэйліст - гэта дынамічны сьпіс кампазыцый з Вашай бібліятэкі. Існуюць розныя тыпы смарт-плэйлістоў, якія прапануюць розныя спосабы выбару кампазыцый

en: A song will be included in the playlist if it matches these conditions.
be: Кампазыцыя будзе дададзеная ў плэйліст, калі адпавядае гэтым умовам.

en: A&utomatic
be: Аўтаматычна

en: A-Z
be: A-Z (А-Я)

en: ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD
be: УСЯ СЛАВА ГІПНАЖАБЕ!

en: Abort
be: Адмена

en: About %1
be: Пра %1

en: About Clementine...
be: Пра праграму Clementine...

en: About Qt...
be: Пра Qt...

en: Absolute
be: Абсалютна

en: Account details
be: Дэталі акаўнта

en: Account details (Premium)
be: Дэталі акаўнта (вэрсія Premium)

en: Action
be: Дзеяньне

[ctx: Category label]
en: Action
be: Дзея

en: Activate/Deactivate Wii Remote
be: Актываваць/Дэактываваць Wii Remote

en: Add Podcast
be: Дадаць Подкаст

en: Add Stream
be: Дадаць струменевае вяшчанне

en: Add a new line if supported by the notification type
be: Дадаць новы радок, калі падтрымліваецца тыпам апавяшчэння

en: Add action
be: Дадаць дзеяньне

en: Add all tracks from a directory and all its subdirectories
be: Дадаць усе трэкі з каталёгаў й усіх падкаталёгаў

en: Add another stream...
be: Дадаць іншае струменевае  вяшчанне

en: Add directory...
be: Дадаць каталёг

en: Add file
be: Дадаць файл

en: Add file to transcoder
be: Дадаць файлы для кадаваньня

en: Add file(s) to transcoder
be: Дадаць файл(ы) для кадаваньня

en: Add file...
be: Дадаць файл...

en: Add files to transcode
be: Дадаць файлы для перакадаваньня

en: Add folder
be: Дадаць каталёг

en: Add folder...
be: Дадаць каталёг...

en: Add new folder...
be: Дадаць новы каталёг...

en: Add podcast
be: Дадаць подкаст

en: Add podcast...
be: Дадаць подкаст...

en: Add search term
be: Дадаць умову пошуку

en: Add song album tag
be: Дадаць тэг "Альбом"

en: Add song albumartist tag
be: Дадаць тэг "Выканаўца альбома"

en: Add song artist tag
be: Дадаць тэг "Выканаўца"

en: Add song auto score
be: Дадаць аўтападлік песень

en: Add song composer tag
be: Дадаць тэг "Кампазытар"

en: Add song disc tag
be: Дадаць тэг "Дыск"

en: Add song filename
be: Дадаць імя файлу з кампазыцыяй

en: Add song genre tag
be: Дадаць тэг "Жанр"

en: Add song grouping tag
be: Дадаць тэг групаваньне кампазыцый

en: Add song length tag
be: Дадаць тэг "Працягласьць"

en: Add song performer tag
be: Дадаць кампазыцыі тэг выканаўца

en: Add song play count
be: Дадаць колькасць прайграваньняў

en: Add song rating
be: Дадаць ацэнку песьні

en: Add song skip count
be: Дадаць колькасьць пропускаў

en: Add song title tag
be: Дадаць тэг "Назва"

en: Add song track tag
be: Дадаць тэг "Нумар трэку"

en: Add song year tag
be: Дадаць тэг "Год"

en: Add stream...
be: Дадаць струмень...

en: Add to another playlist
be: Дадаць у іншы плэйліст

en: Add to playlist
be: Дадаць у плэйліст

en: Add to the queue
be: Дадаць у чаргу

en: Add to your radio streams
be: Дадаць вашыя радыё струмені

en: Add wiimotedev action
be: Дадаць дзеяньне wiimotedev

en: Added this month
be: Дададзена за месяц

en: Added this week
be: Дададзена за тыдзень

en: Added this year
be: Дададзена за год

en: Added today
be: Дададзена сёньня

en: Added within three months
be: Дададзена за тры месяцы

en: Advanced grouping...
be: Пашыраная сартоўка

en: After
be: Пасьля

en: After copying...
be: Пасьля капіяваньня...

en: Album
be: Альбом

en: Album (ideal loudness for all tracks)
be: Альбом (ідэальная гучнасьць для ўсіх трэкаў)

en: Album artist
be: Выканаўца альбому

en: Album cover
be: Вокладка альбому

en: Album info on jamendo.com...
be: Інфармацыя аб альбоме на jamendo.com...

en: Albums with covers
be: Альбомы з вокладкамі

en: Albums without covers
be: Альбомы бяз вокладак

en: All
be: Усё

en: All Files (*)
be: Усе файлы (*)

[ctx: Label for button to enable/disable Hypnotoad background sound.]
en: All Glory to the Hypnotoad!
be: Гіпнажабе Рэй!

en: All albums
be: Усе альбомы

en: All artists
be: Усе выканаўцы

en: All files (*)
be: Усе файлы (*)

en: All playlists (%1)
be: Усе спісы прайгравання (%1)

en: All the translators
be: Усе перакладчыкі

en: All tracks
be: Усе кампазіцыі

en: Allow a client to download music from this computer.
be: Дазволіць кліенту спампоўку музыкі з кампутару

en: Allow downloads
be: Дазволіць запампоўкі

en: Allow mid/side encoding
be: Дазволіць mid/side кадаваньне

en: Alongside the originals
be: Разам з арыгіналамі

en: Alwa&ys hide the main window
be: Заўжды хаваць галоўнае вакно

en: Always show &the main window
be: Заўжды паказваць галоўнае вакно

en: Always start playing
be: Заўсёды пачынаць прайграваньне

en: An error occurred loading the iTunes database
be: Адбылася памылка пры загрузке дадзеных iTunes

en: An error occurred writing metadata to '%1'
be: Адбылася памылка пры запісе мэта-дадзеных в '%1'

en: An unspecified error occurred.
be: Адбылася невядомая памылка

en: And:
be: І:

en: Angry
be: Злы

en: Appearance
be: Зьнешні выгляд

en: Append files/URLs to the playlist
be: Дадаць файлы/URLs ў плэйліст

en: Append to current playlist
be: Дадаць у бягучы плэйліст

en: Append to the playlist
be: Дадаць у плэйліст

en: Apply compression to prevent clipping
be: Ужыць кампрэсію для прадухіленьня скажэнняў

en: Are you sure you want to delete the "%1" preset?
be: Вы сапраўды жадаеце выдаліць прэсэт "%1"?

en: Are you sure you want to reset this song's statistics?
be: Вы сапраўды жадаеце ачысьціць статыстыку гэтых песень?

en: Are you sure you want to write song's statistics into song's file for all the songs of your library?
be: Ці вы ўпэўненыя, што жадаеце запісаць статыстыку кампазыцыяў у файл кампазыцыяў для ўсіх кампазыцыяў вашай бібліятэкі?

en: Artist
be: Выканаўца

en: Artist info
be: Пра Артыста

en: Artist's initial
be: Ініцыялы выканаўцы

en: As&k when saving
be: Паведаміць пры захаваньні

en: Audio format
be: Фармат аўдыё

en: Audio output
be: Аўдыё выхад

en: Authentication failed
be: Памылка аўтэнтыфікацыі

en: Author
be: Аутар

en: Authors
be: Аўтары

en: Auto
be: Аўта

en: Automatic
be: Аўтаматычна

en: Automatic updating
be: Аўтаматычнае абнаўленьне

en: Automatically determine based on sample rate.
be: Аўтаматычна вызначыць зыходзячы з частаты дыскрэтызацыі

en: Automatically open single categories in the library tree
be: Аўтаматычна адкрываць адзіночныя катэгорыі ў дрэве калекцыі

en: Available
be: Даступна

en: Average bitrate
be: Сярэдні бітрэйт

en: Average image size
be: Прыкладны памер выявы

en: BBC Podcasts
be: Подкасты BBC

en: Background Streams
be: Фонавыя гукі

en: Background color
be: Колер фону

en: Background image
be: Фонавая выява

en: Background opacity
be: Празрыстасьць фону

en: Backing up database
be: Рэзэрвнае капіяваньне базы дадзеных

en: Balance
be: Балянс

en: Ban (Last.fm scrobbling)
be: Заблакаваць (скроблінг Last.fm )

en: Bar analyzer
be: Аналізатар палосамі

en: Basic Blue
be: Стандартны блакітны

en: Basic audio type
be: Фармат аўдыёзапісаў

en: Behavior
be: Паводзіны

en: Best
be: Найлепшая

en: Biography
be: Біяграфія

en: Bit rate
be: Бітрэйт

en: Bitrate
be: Бітрэйт

[ctx: Refers to bitrate in file organise dialog.]
en: Bitrate
be: Бітрэйт

en: Block analyzer
be: Аналізатар блёкамі

en: Block type
be: Тып блёка

en: Blur amount
be: Ступень размыцьця

en: Body
be: Зьмесьціва

en: Boom analyzer
be: Пад'ём аналізатару

en: Browse...
be: Агляд...

en: Buffer duration
be: Працяжнасьць буфэру

en: Buffering
be: Буфэрызацыя

en: Building Seafile index...
be: Будуецца Seafile паказчык

en: But these sources are disabled:
be: Гэтыя крыніцы адключаныя:

en: Buttons
be: Клявішы

en: CBC Podcasts
be: CBC Падкасты

en: CD Drive
be: CD Прылада

en: CUE sheet support
be: Падтрымка CUE

en: Cancel download
be: Скасаваць спампоўку

en: Change cover art
be: Абярыце вокладку

en: Change font size...
be: Зьмяніць памер шрыфту...

en: Change repeat mode
be: Зьмяніць рэжым паўтарэньня

en: Change shortcut...
be: Зьмяніць камбінацыю клявішаў...

en: Change shuffle mode
be: Зьмяніць рэжым мяшаньня

en: Change the currently playing song
be: Зьмяніць кампазыцыю, якая прайграецца

en: Change the language
be: Зьмяніць мову

en: Changes will take place when the next song starts playing
be: Зьмены будуць ужытыя разам з прайграваньнем наступнай кампазыцыі

en: Changing mono playback preference will be effective for the next playing songs
be: Зьмяненьне наладаў прайграваньня мона падзейнічае з наступных кампазыцыяў

en: Channels
be: Каналы

en: Check for new episodes
be: Праверыць новыя выпускі

en: Check for updates
be: Пераверыць абнаўленьні

en: Check for updates...
be: Праверыць абнаўленьні...

en: Choose a name for your smart playlist
be: Пазначце імя для смарт-плэйліста

en: Choose automatically
be: Выбраць аўтаматычна

en: Choose color...
be: Абраць колер...

en: Choose font...
be: Абраць шрыфт

en: Choose from the list
be: Выбар са сьпісу

en: Choose how the playlist is sorted and how many songs it will contain.
be: Выбраць, як плэйліст адсартаваны і колькі ў ім будзе песень.

en: Choose podcast download directory
be: Абраць каталёг для загрузкі подкастаў

en: Choose the internet services you want to show.
be: Абярыце сэрвісы зь сеціва, што жадаеце бачыць

en: Choose the websites you want Clementine to use when searching for lyrics.
be: Выберыце сайт, які Clementine будзе выкарыстоўваць для пошуку тэкстаў песень.

en: Classical
be: Клясычная

en: Cleaning up
be: Ачыстка

en: Clear
be: Ачысьціць

en: Clear playlist
be: Ачысьціць плэйліст

en: Clementine Error
be: Памылка Clementine

en: Clementine Orange
be: Памаранчовы Clementine

en: Clementine Visualization
be: Візуалізацыя Clementine

en: Clementine can automatically convert the music you copy to this device into a format that it can play.
be: Clementine можа аўтаматычна канвэртаваць музыку, якую капіруеце на гэтую прыладу ў фармат, які яна падтрымлівае.

en: Clementine can play music that you have uploaded to Box
be: Clementine можа прайграваць музыку, загружаную на

en: Clementine can play music that you have uploaded to Dropbox
be: Clementine можа прайграваць музыку, якую вы загрузілі на Dropbox

en: Clementine can play music that you have uploaded to Google Drive
be: Clementine можа граць музыку на вашым Google Drive

en: Clementine can play music that you have uploaded to OneDrive
be: Clementine здольны  прайграваць музыку з OneDrive

en: Clementine can show a message when the track changes.
be: Clementine можа паказваць паведамленьні пры зьмене дарожкі.

en: Clementine can synchronize your subscription list with your other computers and podcast applications.  <a href="https://gpodder.net/register/">Create an account</a>.
be: Clementine можа сынхранізаваць вашыя падпіскі з іншымі кампутарамі й прылажэньнямі. <a href="https://gpodder.net/register/">Create an account</a>.

en: Clementine could not load any projectM visualisations.  Check that you have installed Clementine properly.
be: Clementine ня можа загрузіць якою-небудзь візуалізацыю projectM. Праверце, што ўсталявалі Clementine правільна.

en: Clementine image viewer
be: Прагляд малюнкаў у Clementine

en: Clementine was unable to find results for this file
be: Clementine ня змог знайсьці вынікі па запыце для гэтака файлу

en: Clementine will find music in:
be: Clementine будзе шукаць тут:

en: Click here to add some music
be: Націсьніце тут, каб дадаць музыку

en: Click here to favorite this playlist so it will be saved and remain accessible through the "Playlists" panel on the left side bar
be: Націсьнеце тут, каб абраць плэйліст, які будзе захаваны і застанецца дасьціпным праз панэль "Плэйлісты" па левы бок

en: Click to toggle between remaining time and total time
be: Націсьніце для пераключэньня паміж часам, які застаецца і поўнай працягласьцю

en: Clicking the Login button will open a web browser.  You should return to Clementine after you have logged in.
be: Націск на кнопку рэгістрацыі адкрые браўзэр. Вярніцеся ў Clementine пясьля рэгістрацыі і ўваходу.

en: Close
be: Зачыніць

en: Close playlist
be: Зачыніць плэйліст

en: Close visualization
be: Зачыніць візуалізацыю

en: Closing this window will cancel the download.
be: Закрыцьцё гэтага вакна адменіць загрузку.

en: Closing this window will stop searching for album covers.
be: Закрыцьцё гэтага вакна спыніць пошук вокладак альбомаў.

en: Club
be: Клюбны

en: Co&mposer
be: &Кампазытар

en: Colors
be: Колеры

en: Comma separated list of class:level, level is 0-3
be: Падзелены коскамі сьпіс "кляс:узровень", дзе ўзровень ад 0 да 3

en: Comma separated list of prefix words to ignore when sorting
be: Сьпіс адасобленых коскамі словаў-прэфіксаў, ігнаруемых пры пошуке

en: Command
be: Загад

en: Comment
be: Камэнтар

en: Complete tags automatically
be: Аўтаматычна запоўніць тэгі

en: Complete tags automatically...
be: Аўтаматычна запоўніць тэгі...

en: Composer
be: Кампазытар

en: Configure %1...
be: Наладзіць %1

en: Configure Magnatune...
be: Наладзіць Magnatune...

en: Configure Shortcuts
be: Камбінацыі клявішаў

en: Configure Subsonic...
be: Наладзіць Subsonic...

en: Configure global search...
be: Наладзіць глябальны пошук...

en: Configure library...
be: Наладзіць калекцыю...

en: Configure podcasts...
be: Наладзіць подкасты...

en: Configure...
be: Наладзіць...

en: Connect Wii Remotes using active/deactive action
be: Падключыць пульт Wii, выкарыстоўваючы актывацыю/дэактывацыю

en: Connect device
be: Падлучыць прыладу

en: Connection refused by server, check server URL. Example: http://localhost:4040/
be: Злучэньне скасаванае праз сэрвэр, пераверце, калі ласка, бясхібнасьць адрасу URL. Прыклад: http://localhost:4040/

en: Connection timed out
be: Час чаканьня зьяднаньня скончыўся

en: Connection timed out, check server URL. Example: http://localhost:4040/
be: Час на зьяднаньне вычэрпаны, пераверце, калі ласка, бясхібнасьць адрасу URL. Прыклад: http://localhost:4040/

en: Console
be: Кансоль

en: Constant bitrate
be: Пастаянны бітрэйт

en: Convert all music
be: Канвэртаваць ўсю музыку

en: Convert any music that the device can't play
be: Канвэртаваць ўсю музыку, якую можа прайграваць прылада.

en: Convert lossless audiofiles before sending them to the remote.
be: Канвэртаваць гукавыя файлы ў фарматы без страты якасьці перад пасыланьнем іх на аддаленую прыладу.

en: Convert lossless files
be: Канвэртаваньне файлаў без страты якасьці

en: Copy to clipboard
be: Скапіяваць у буфэр

en: Copy to device...
be: Капіяваць на прыладу...

en: Copy to library...
be: Капіяваць у калекцыю...

en: Copyright
be: Копірайт

en: Could not connect to Subsonic, check server URL. Example: http://localhost:4040/
be: Немагчыма злучыцца з Subsonic, праверце URL. Прыклад: http://localhost:4040/

en: Could not create the GStreamer element "%1" - make sure you have all the required GStreamer plugins installed
be: Немагчыма стварыць элемент GStreamer "%1" - пераканайцеся, што ў вас усталяваныя ўсе неабходныя плагіны GStreamer

en: Could not detect an audio stream in %1
be: Не атрымалася выявіць струменю гукавых дадзеных у %1

en: Could not find Google Drive file.
be: Не атрымалася знайсьці Google Drive файл

en: Could not find a suitable encoder element for <b>%1</b>.
be: Не атрымалася знайсьці адпаведны элемэнт кадавальніка для <b>%1</b>.

en: Could not get details
be: Не атрымалася атрымаць зьвесткі

en: Could not log in to Last.fm. Please try again.
be: Уваход ў Last.fm не адбыўся. Калі ласка, паспрабуйце наноў.

en: Couldn't create playlist
be: Не атрымалася стварыць плэйліст

en: Couldn't find a muxer for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
be: Немагчыма знайсці мультыплексар для %1. Пераканайцеся, што ў вас усталяваныя неабходныя плагіны GStreamer.

en: Couldn't find an encoder for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
be: Немагчыма знайсці кадавальнік для %1, праверце, што ўсталяваныя ўсе неабходныя плагіны GStreamer

en: Couldn't open output file %1
be: Немагчыма адкрыць выходны файл %1

en: Cover Manager
be: Мэнэджэр вокладак

en: Cover art from embedded image
be: Вокладка са ўбудаванай выявы

en: Cover art loaded automatically from %1
be: Вокладка загружаная аўтаматычна з %1

en: Cover art manually unset
be: Вокладка самастойна адключаная

en: Cover art not set
be: Вокладка не заданая

en: Cover art set from %1
be: Вокладка заданая з %1

en: Covers from %1
be: Вокладкі з %1

en: Create a new playlist with files/URLs
be: Стварыць новы плэйліст з файламі/URLs

en: Cross-fade when changing tracks automatically
be: Кросфэйд пры аўтаматычнай зьмене трэку

en: Cross-fade when changing tracks manually
be: Кросфэйд пры ручной змене трэку

en: Custom
be: Карыстальніцкі

en: Custom image:
be: Карыстальніцкая выява:

en: Custom message settings
be: Налады паведамленьня

en: Custom...
be: Карыстальніцкі...

en: D-Bus path
be: D-Bus шлях

en: Dance
be: Танцавальны

en: Database
be: База дадзеных

en: Database corruption detected. Please read https://github.com/clementine-player/Clementine/wiki/Database-Corruption for instructions on how to recover your database
be: Выяўлена пашкоджаньне базы дадзеных. Калі ласка, азнаёмцеся са зьвесткамі на старонцы https://github.com/clementine-player/Clementine/wiki/Database-Corruption каб даведацца як аднавіць вашую базу дадзеных.

en: Date
be: Дата

en: Date created
be: Дата стварэньня

en: Date modified
be: Дата зьмены

en: Days
be: Дзень (дня, дзён)

en: De&fault
be: Па &змоўчаньні

en: Decrease the volume by 4 percent
be: Паменьшыць гучнасьць на 4 адсоткі

en: Decrease the volume by <value> percent
be: Памяншаць гучнасьць на <value> адсоткаў

en: Decrease volume
be: Паменьшыць гучнасьць

en: Default background image
be: Карыстальніцкая выява па-змоўчаньні:

en: Default device on %1
be: Прылада па змоўчаньні у %1

en: Defaults
be: Па змоўчаньні

en: Delay between visualizations
be: Затрымка паміж візуалізацыямі

en: Delete
be: Выдаліць

en: Delete downloaded data
be: Выдаліць спампаваныя дадзеныя

en: Delete files
be: Выдаліць файлы

en: Delete from device...
be: Выдаліць з прылады

en: Delete from disk...
be: Выдаліць з дыску...

en: Delete played episodes
be: Выдаліць праслуханыя выпускі

en: Delete preset
be: Выдаліць прэсэт

en: Delete smart playlist
be: Выдаліць смарт-плэйліст

en: Delete the currently playing song
be: Выдаліць кампазыцыю, што прайграецца

en: Delete the original files
be: Выдаліць арыгінальныя файлы

en: Deleting files
be: Выдаленьне файлаў

en: Depth
be: Глыбіня

en: Dequeue selected tracks
be: Прыбраць з чаргі абраныя трэкі

en: Dequeue track
be: Прыбраць трэк з чаргі

en: Destination
be: Назначэньне

en: Details...
be: Падрабязнасьці...

en: Detect
be: Выявіць

en: Device
be: Прылада

en: Device Properties
be: Уласьцівасьці прылады

en: Device name
be: Імя прылады

en: Device properties...
be: Уласьцівасьці прылады...

en: Devices
be: Прылады

en: Dialog
be: Дыялёг

en: Did you mean
be: Магчыма, вы мелі на ўвазе

en: Digitally Imported password
be: Пароль

en: Digitally Imported username
be: Імя карыстальніка

en: Direct internet connection
be: Простае Інтэрнэт злучэньне

en: Directory
be: Каталёг

en: Disable duration
be: Адключыць працягласьць

en: Disable moodbar generation
be: Выключыць генэрацыю панэлі настрою

[ctx: Refers to a disabled notification type in Notification settings.]
en: Disabled
be: Адключана

[ctx: Refers to search provider's status.]
en: Disabled
be: Адключана

en: Disc
be: Дыск

en: Discontinuous transmission
be: Бесперапынная перадача

en: Display options
be: Налады адлюстраваньня

en: Display the on-screen-display
be: Паказваць экраннае апавяшчэньне

en: Do a full library rescan
be: Перасканаваць бібліятэку

en: Do a full rescan
be: Перасканаваць цалкам

en: Do a full rescan...
be: Перасканаваць цалкам...

en: Do not convert any music
be: Не канвэртаваць ніякую музыку

en: Do not overwrite
be: Не перазапісваць

en: Doing a full rescan will lose any metadata you've saved in Clementine such as cover art, play counts and ratings.  Clementine will rescan all your music in %1 which may take some time.
be: Паўторнае выкананьне поўнага сканаваньня прычыніцца да поўнай згубы ўсіх мэтададзеных захаваных у базе дадзеных Clementine, за выняткам выяваў вокладак, зьвестак пра колькасць прайграваньняў ды адзнакаў. Clementine таксама праскануе наноў усе вашыя кампазыцыі ў %1, што запатрабуе пэўнага часу.

en: Don't repeat
be: Не паўтараць

en: Don't show in various artists
be: Не паказваць у "Розных выканаўцах"

en: Don't show listened episodes
be: Не паказваць праслуханыя эпізоды

en: Don't shuffle
be: Ня зьмешваць

en: Don't stop!
be: Не спыняць!

en: Donate
be: Ахвяраваць

en: Double click to open
be: Двайная пстрычка для адкрыцьця

en: Double clicking a song in the playlist will...
be: Падвоены пстрык па кампазыцыі ў плэйлісьце...

en: Double clicking a song will...
be: Двайны клік на песьні

en: Download %n episodes
be: Спампаваць %n сэрыяў

en: Download directory
be: Каталёг загрузак

en: Download episodes to
be: Спампаваць сэрыі ў

en: Download membership
be: "Download" падпіска

en: Download new episodes automatically
be: Пампаваць новыя выпускі аўтаматычна

en: Download queued
be: Запампоўка даданая ў чаргу

en: Download settings
be: Запампаваць налады

en: Download the original Android app
be: Запампаваць арыгінальную Андроід праграму

en: Download the remote for Desktops, Android and iOS
be: Спампаваць для Дэсктопу, Андроіду і iOS

en: Download this album
be: Загрузіць гэты альбом

en: Download this album...
be: Спампаваць гэты альбом...

en: Download this episode
be: Спампаваць гэтую сэрыю

en: Downloading (%1%)...
be: Пампаваньне (%1%)...

en: Downloading Icecast directory
be: Запампоўка дырэкторыі lcecast

en: Downloading Jamendo catalogue
be: Запампоўка каталёга Jamendo

en: Downloading Magnatune catalogue
be: Спампаваць каталог Magnatune

en: Downloading metadata
be: Запампоўка мэтададзеных

en: Drag to reposition
be: Цягнеце для перамяшчэння

en: Dump Graph
be: Дамп графу.

en: Dump Pipeline Graph
be: Стварыць дамп графу каналу апрацоўкі.

en: Dump To Logs
be: Занатаваць у журнал.

en: Duration
be: Трываласьць

en: Dynamic mode is on
be: Дынамічны рэжым уключаны

en: Dynamic random mix
be: Выпадковы дынамічны мікс

en: Edit smart playlist...
be: Рэдагаваць смарт-плэйліст

en: Edit tag "%1"...
be: Зьмяніць тэг "%1"...

en: Edit tag...
be: Рэдагаваць тэг...

en: Edit tags
be: Рэдагаваць тэгі

en: Edit track information
be: Рэдагаваньне інфарамацыі аб кампазыцыі

en: Edit track information...
be: Рэдагаваць інфармацыю аб кампазыцыі...

en: Edit tracks information...
be: Рэдагаваць інфармацыю аб кампазыцыях...

en: Edit...
be: Рэдагаваць...

en: Email
be: Пошта

en: Enable Wii Remote support
be: Уключыць падтрымку Wii Remote

en: Enable equalizer
be: Задзейнічаць эквалайзэр

en: Enable shortcuts only when Clementine is focused
be: Задзейнічаць камбінацыі толькі ў вакне праграмы

en: Enable song metadata inline edition with click
be: Дазволіць рэдагаваньне мэтададзеных кампазыцыі праз пстрык

en: Enable sources below to include them in search results.  Results will be displayed in this order.
be: Уключыць пералічаныя ніжэй крыніцы, каб уключыць іх у вынікі пошуку. Вынікі будуць адлюстраваныя ў гэтым парадку.

en: Enable/disable Last.fm scrobbling
be: Уключыць/выключыць скроблінг Last.fm

en: Encoder
be: Кадавальнік

en: Encoding complexity
be: Складанасьць кадаваньня

en: Encoding engine quality
be: Якасьць кадаваньня

en: Encoding mode
be: Рэжым кадаваньня

en: Enter a URL
be: Уведзьце URL

en: Enter a URL to download a cover from the Internet:
be: Уведзьце URL для пампаваньня вокладки з Інтэрнэту

en: Enter a filename for exported covers (no extension):
be: Уведзьце імя файла для экспартаванае вокладкі (без пашырэньня)

en: Enter a new name for this playlist
be: Уведзьце новае імя для гэтага плэйлісту

en: Enter search terms above to find music on your computer and on the internet
be: Уведзьце ключавыя словы для пошуку музыкі на кампутары і ў інтэрнэце

en: Enter search terms below to find podcasts in the iTunes Store
be: Уведзьце ключавыя словы для пошуку ў iTunes Store

en: Enter search terms below to find podcasts on gpodder.net
be: Уведзьце ключавыя словы для пошуку ў gpodder.net

en: Enter search terms here
be: Пошук...

en: Enter the URL of an internet radio stream:
be: Уведзьце адрас радыёпатоку:

en: Enter the name of the folder
be: Уведзьце імя тэчкі

en: Enter this IP in the App to connect to Clementine.
be: Уведзьце гэты IP у Прыкладаньні для падлучэньня да Clementine.

en: Entire collection
be: Уся калекцыя

en: Episode information
be: Зьвесткі пра эпізод.

en: Equalizer
be: Эквалайзэр

en: Equivalent to --log-levels *:1
be: Аналягічна --log-levels *:1

en: Equivalent to --log-levels *:3
be: Аналягічна --log-levels *:3

en: Error
be: Памылка

en: Error connecting MTP device
be: Памылка падлучэньня да прылады MTP

en: Error copying songs
be: Памылка капіяваньня песень

en: Error deleting songs
be: Памылка выдаленьня песень

en: Error discovering %1: %2
be: Памылка выяўленьня %1 %2

en: Error loading %1
be: Памылка загрузкі %1

en: Error loading di.fm playlist
be: Памылка пры загрузке плэйлісту di.fm

en: Error processing %1: %2
be: Памылка пры апрацоўке %1: %2

en: Error while loading audio CD
be: Памылка пры загрузке Аўдыё CD

en: Ever played
be: Прайграных хоць калі

en: Every 10 minutes
be: Кожныя 10 хвілінаў

en: Every 12 hours
be: Кожныя 12 гадзін

en: Every 2 hours
be: Кожныя 2 гадзіны

en: Every 20 minutes
be: Кожныя 20 хвілінаў

en: Every 30 minutes
be: Кожныя 30 хвілінаў

en: Every 6 hours
be: Кожныя 6 гадзінаў

en: Every hour
be: Кожную гадзіну

en: Except between tracks on the same album or in the same CUE sheet
be: Акрамя трэкаў з аднаго й таго ж альбому ці CUE-файлу

en: Existing covers
be: Існыя вокладкі

en: Expand
be: Разгарнуць

en: Expires on %1
be: Тэрмін дзеяньня мінае %1

en: Export Covers
be: Экспартаваць Вокладкі

en: Export covers
be: Экспартаваць вокладкі

en: Export downloaded covers
be: Экспартаваць спампаваныя вокладкі

en: Export embedded covers
be: Экспарт убудаваных вокладак

en: Export finished
be: Экспартаваньне скончана

en: Exported %1 covers out of %2 (%3 skipped)
be: Экспартавана %1 вокладак(кі) з %2 (%3 прапушчана)

en: Fade out on pause / fade in on resume
be: Плаўная паўза / працяг

en: Fade out when stopping a track
be: Згасаць пры спыненьні прайграваньня

en: Fading
be: Згасаньне

en: Fading duration
be: Працягласьць згасаньня

en: Failed reading CD drive
be: Чытаньне CD прылады не атрымалася

en: Failed to fetch directory
be: Памылка атрыманьне каталёгу

en: Failed to fetch podcasts
be: Памылка атрыманьня подкастаў

en: Failed to get channel list:
    %1
be: Не ўдалося атрымаць сьпіс каналаў:
    %1

en: Failed to load podcast
be: Памылка загрузкі подкастаў

en: Failed to parse %1 response:
    %2
be: Не ўдалося праналізаваць %1 адказ:
    %2

en: Failed to parse the XML for this RSS feed
be: Памылка разбору XML у дадзенай RSS падпісцы

en: Failed to update icecast directory:
    %1
be: Не атрымалася абнавіць icecast каталёг:
    %1

en: Failed to write new auto-tags to '%1'
be: Не атрымалася запісаць новыя аўта-тэгі да '%1

en: Fast
be: Хутка

en: Fast search
be: Хуткі пошук

en: Favourite tracks
be: Улюбёныя трэкі

en: Fetch Missing Covers
be: Запоўнiць пустыя вокладкi

en: Fetch automatically
be: Выбіраць аўтаматычна

en: Fetch completed
be: Дадзеныя атрыманыя

en: Fetching Subsonic library
be: Складаньне бібліятэкі Subsonic

en: Fetching cover error
be: Памылка пошуку вокладкі

en: Fetching playlist items
be: Атрыманьне частак плэйліста

en: File extension
be: Пашырэньне файлу

en: File formats
be: Фарматы файлаў

en: File name
be: Імя файла

en: File name (without path)
be: Імя файла (без указаньня шляху)

en: File paths
be: Шляхі да файлаў

en: File size
be: Памер файлу

en: File type
be: Тып файлу

en: Filename
be: Имя файлу

en: Filename Preview
be: Перадпрагляд імя файлу

en: Files
be: Файлы

en: Files root folder
be: Файлы рут тэчкі

en: Files to transcode
be: Файлы для перакадаваньня

en: Find songs in your library that match the criteria you specify.
be: Знайсьці песьні ў вашай бібліятэцы, якія адпавядаюць пазначаным

en: Fingerprinting song
be: Дактыласкапаваньне песьні

en: Finish
be: Гатова

en: First level
be: Першы ўзровень

en: Fit cover to width
be: Падагнаць вокладку па шырыні

en: Font size
be: Памер шрыфту

en: Force mono encoding
be: Прымусовае кадаваньне ў мона

en: Forget device
be: Забыць прыладу

en: Forgetting a device will remove it from this list and Clementine will have to rescan all the songs again next time you connect it.
be: Калі выбраць "Забыць прыладу", то яна будзе выдаленая з гэтага сьпісу й Clementine пераскануе ўсе песьні на ім пры наступным падлучэньні.

en: Form
be: Форма

en: Format
be: Фармат

en: Framerate
be: Чашчыня кадраў

en: Frames per buffer
be: Фрэймаў на буфэр

en: Frequently Played Albums
be: Часта прайграваныя альбомы

en: Frozen
be: Зьмерзлы

en: Ge&nre
be: &Жанр

en: General
be: Агульныя

en: General settings
be: Агульныя налады

en: Genre
be: Жанр

en: Getting channels
be: Атрыманьне каналаў

en: Getting station
be: Атрыманне станцыі

en: Getting streams
be: Атрыманьне струменяў

en: Give it a name:
be: Даць імя:

en: Go
be: Перайсьці

en: Go to next playlist tab
be: Перайсьці да наступнага сьпісу прайграваньня

en: Go to previous playlist tab
be: Перайсьці да папярэдняга сьпісу прайграваньня

en: Got %1 covers out of %2 (%3 failed)
be: Атрымана %1 вокладак з %2 (%3 атрымаць не ўдалося)

en: Grey out non existent songs in my playlists
be: Адзначаць шэрым няісныя песьні ў плэйлістах

en: Group Library by...
be: Сартаваць Бібліятэку па...

en: Group by
be: Згрупаваць па

en: Group by Album
be: Сартаваць па Альбом

en: Group by Album artist/Album
be: Групаваць па Альбом Выканаўца/Альбом

en: Group by Artist
be: Сартаваць па Выканаўца

en: Group by Artist/Album
be: Сартаваць па Выканаўца/Альбом

en: Group by Artist/Year - Album
be: Сартаваць па Выканаўца/Год - Альбом

en: Group by Genre/Album
be: Сартаваць па Жанр/Альбом

en: Group by Genre/Artist/Album
be: Сартаваць па Жанр/Выканаўца/Альбом

en: Grouping
be: Групаваньне

en: Grouping Name
be: Назва Групаваньня

en: Grouping name:
be: Назва Групаваньня:

en: HTML page did not contain any RSS feeds
be: HTML-старонка не зьмяшчае RSS-падпісак

en: HTTP 3xx status code received without URL, verify server configuration.
be: Атрыманы код стану HTTP 3xx без адрасу URL, калі ласка, пераверце налады сэрвэру.

en: HTTP proxy
be: HTTP проксі

en: Happy
be: Шчасьлівы

en: Hardware information
be: Інфармацыя пра абсталяваньне.

en: Hardware information is only available while the device is connected.
be: Інфармацыя пра абсталяваньне даступная толькі калі прылада падключаная

en: Hide playlist filter toolbar
be: Прыхаваць панэль фільтраваньня сьпісу прайграваньня

en: High
be: Высокі

en: High (%1 fps)
be: Высокі (%1 fps)

en: High (1024x1024)
be: Высокая (1024x1024)

en: Host not found, check server URL. Example: http://localhost:4040/
be: Вузел не знайдзены, калі ласка, пераверце бясхібнасьць адрасу URL. Прыклад: http://localhost:4040/

en: Hours
be: Гадзін(ы)

en: Hypnotoad
be: Гіпнажаба

en: I don't have a Magnatune account
be: У мяне няма акаўнту Magnatune

en: Icon
be: Іконка

en: Icons on top
be: Іконкі ўверсе

en: Identifying song
be: Вызначэньне песьні

en: If activated, clicking a selected song in the playlist view will let you edit the tag value directly
be: Калі гэты пункт пазначаны, націсканьне па абранай кампазыцыі ў плэйлісьце дазволіць вам непасрэдна зьмяняць значаньне тэгу

en: If enabled the original files will be removed. If transcoded files have the same file extension and the destination is the same directory as the original files, the original files will be replaced.
be: Калі актывізавана, першапачатковыя файлы будуць выдалены. Калі перакадаваныя файлы маюць некалькі пашырэньняў і знаходзяцца ў адных тэчках разам з зыходнымі файламі, яны будуць замененыя новымі.

en: If you continue, this device will work slowly and songs copied to it may not work.
be: Калі працягваць, то прылада будзе працаваць павольна й капіяваньне кампазыцый на яго можа не працаваць

en: If you know the URL of a podcast, enter it below and press Go.
be: Калі вы ведаеце URL подкасту, уведзьце яго сюды і націсьніце Go.

en: Ignore "The" in artist names
be: Ігнараваць "The" ў імені выканаўцы

en: Ignore prefix word(s)
be: Не зважаць на прэфікс слова(ы)

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)
be: Выявы (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)
be: Выявы (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)

en: In %1 days
be: Праз %1 дзён (дні)

en: In %1 weeks
be: Праз %1 тыдняў (тыдні)

en: In dynamic mode new tracks will be chosen and added to the playlist every time a song finishes.
be: У дынамічнам рэжыме новыя трэкі выбіраюцца й дадаюцца ў сьпіс прайграваньня кожны раз, калі зьвяршаецца чарговая песьня.

en: Include album art in the notification
be: Уключыць вокладку ў апавяшчэньні

en: Include all songs
be: Уключыць усе песьні

en: Incompatible Subsonic REST protocol version. Client must upgrade.
be: Несумяшчальная вэрсія пратаколу Subsonic REST. Трэба абнавіць кліент.

en: Incompatible Subsonic REST protocol version. Server must upgrade.
be: Несумяшчальная вэрсія пратаколу Subsonic REST. Трэба абнавіць сэрвэр.

en: Incomplete configuration, please ensure all fields are populated.
be: Наладжваньне не скончана, калі ласка, пераканайцесь, што ўсе палі запоўненыя.

en: Increase the volume by 4 percent
be: Павялічыць гучнасьць на 4 адсоткі

en: Increase the volume by <value> percent
be: Павялічваць гучнасьць на <value> адсоткаў

en: Increase volume
be: Павялічыць гучнасьць

en: Indexing %1
be: Індэксуем %1

en: Information
be: Сьведкі

en: Input options
be: Варыянты ўводу

en: Insert...
be: Устаўка

en: Integrity check
be: Праверка цельнасьці

en: Internet
be: Інтэрнэт

[ctx: Global search settings dialog title.]
en: Internet services
be: Сэрвісы зь сеціва

en: Intro tracks
be: Кампазыцыі ўступу.

en: Invalid API key
be: Нявправільны ключ API

en: Invalid URL
be: Хібны URL

en: Invalid format
be: Няверны фармат

en: Invalid method
be: Няправільны мэтад

en: Invalid parameters
be: Няверныя парамэтры

en: Invalid resource specified
be: Няправільна ўказаная крыніца

en: Invalid service
be: Няправільная служба

en: Invalid session key
be: Няправільны ключ сэсіі

en: Invert Selection
be: Інвэртаваць Вылучанае

en: Jamendo Most Listened Tracks
be: Найчасьцей праслуханыя трэкі на Jamendo

en: Jamendo Top Tracks
be: Самыя папулярныя трэкі на Jamendo

en: Jamendo Top Tracks of the Month
be: Лепшыя трэкі месяца на Jamendo

en: Jamendo Top Tracks of the Week
be: Самыя папулярныя трэкі тыдня на Jamendo

en: Jamendo database
be: База Jamendo

en: Jump to previous song right away
be: Павярнуцца да папярэдняй кампазыцыі проста зараз

en: Jump to the currently playing track
be: Перайсьці да бягучага трэку

en: Keep buttons for %1 second...
be: Адлюстроўваць кнопкі на працягу %1 сэкунд...

en: Keep buttons for %1 seconds...
be: Адлюстроўваць кнопкі на працягу %1 сэкунды...

en: Keep running in the background when the window is closed
be: Працягваць працу ў фонавым рэжыме, калі вакно зачыненае

en: Keep the original files
be: Захаваць арыгінальныя файлы

[ctx: Label for buton to enable/disable kittens in the now playing widget]
en: Kittens
be: Кацяняткі

en: Language
be: Мова

en: Laptop/Headphones
be: Ноўтбук/навушнікі

en: Large Hall
be: Вялікі карыдор

en: Large album cover
be: Вялікая вокладка альбому

en: Large album cover (details below)
be: Вялізная вокладка альбому (падрабязнасьці долу)

en: Large album cover (no details)
be: Вялізная вокладка альбому (без падрабязнасьцей)

en: Large sidebar
be: Шырокая бакавая панэль

en: Last played
be: Апошняе праслуханае

[ctx: A playlist's tag.]
en: Last played
be: Апошняе з прайгранага

en: Last.fm Authentication
be: Last.fm Уваход

en: Last.fm is currently busy, please try again in a few minutes
be: Last.fm у дадзены момант заняты, паспрабуйце праз некаторы час

en: Last.fm play counts
be: Колькасьць праслухоўваньняў на Last.fm

en: Last.fm tags
be: Last.fm тэгі

en: Least favourite tracks
be: Найменш улюбёныя трэкі

en: Left
be: Левы

en: Length
be: Працягласьць

en: Library
be: Бібліятэка

en: Library advanced grouping
be: Пашыраная сартоўка калекцыі

en: Library rescan notice
be: Апавяшчэньне сканіраваньня бібліятэкі

en: Library search
be: Пошук па бібліятэцы

en: Limits
be: Абмежаваньні

en: Load
be: Загрузіць

en: Load cover from URL
be: Загрузка вокладкі па спасылцы

en: Load cover from URL...
be: Загрузіць вокладку з URL...

en: Load cover from disk
be: Загрузіць вокладку з дыску

en: Load cover from disk...
be: Загрузіць вокладку з дыску...

en: Load playlist
be: Загрузіць плэйліст

en: Load playlist...
be: Загрузіць плэйліст...

en: Loading MTP device
be: Загрузка прылады MTP

en: Loading iPod database
be: Загрузка базы дадзеных iPod

en: Loading smart playlist
be: Загрузка смарт-плэйлісту

en: Loading songs
be: Загрузка песень

en: Loading stream
be: Загрузка струменю

en: Loading tracks
be: Загрузка трэкаў

en: Loading tracks info
be: Загрузка інфармацыі пра трэк

en: Loading...
be: Загрузка...

en: Loads files/URLs, replacing current playlist
be: Загрузіць файлы/URLs, замяняючы бягучы плэйліст

en: Login
be: Уваход

en: Login failed
be: Памылка ўваходу

en: Logs
be: Логі

en: Long term prediction profile (LTP)
be: Профіль Long term prediction (LTP)

en: Love
be: Упадабаць

en: Love (Last.fm scrobbling)
be: Упадабаць (скролінг Last.fm)

en: Low (%1 fps)
be: Нізкі (%1 fps)

en: Low (256x256)
be: Нізкая (256x256)

en: Low complexity profile (LC)
be: Профіль нізкай складанасьці (LC)

en: Lyrics
be: Тэксты песень

en: Lyrics from %1
be: Тэкст песьні з %1

en: Lyrics from the tag
be: Тэкст з тэга

en: Magnatune Download
be: Загрузка Magnatune

en: Magnatune download finished
be: Загрузка Magnatune скончаная

en: Main profile (MAIN)
be: Асноўны профіль (MAIN)

en: Make it so!
be: Да будзе так!

[ctx: Label for button to enable/disable Enterprise background sound.]
en: Make it so!
be: Хай будзе так!

en: Malformed response
be: Няправільны адказ

en: Manage saved groupings
be: Кіраваньне захаванымі групамі

en: Manual proxy configuration
be: Ручная наладка проксі

en: Manually
be: Самастойна

en: Manufacturer
be: Вытворца

en: Mark as listened
be: Пазначыць як праслуханае

en: Mark as new
be: Пазначыць як новае

en: Match every search term (AND)
be: Супадае з кожнай умовай пошуку (І)

en: Match one or more search terms (OR)
be: Супадае з адным ці некалькімі ўмовамі (ЦІ)

en: Maximum bitrate
be: Максымальны бітрэйт

en: Maximum number of child processes for tag handling (requires restart)
be: Найвялікшая колькасьць спадчынных працэсаў для абробкі тэгаў (патрабуе перазапуску)

en: Medium (%1 fps)
be: Сярэдні (%1 fps)

en: Medium (512x512)
be: Сярэдняе (512x512)

en: Membership type
be: Тып падпіскі

en: Minimum bitrate
be: Мінімальны бітрэйт

en: Minimum buffer fill
be: Найменьшае запаўненьне буфэру

en: Missing plugins
be: Адсутнічаюць плагіны

en: Missing projectM presets
be: Прапушчаныя ўсталёўкі projectM

en: Model
be: Мадэль

en: Monitor the library for changes
be: Сачыць за зьменамі бібліятэкі

en: Monkey's Audio
be: Monkey's Аўдыё

en: Mono playback
be: Прайграваньне мона

en: Months
be: Месяцаў

en: Mood
be: Настрой

en: Moodbar style
be: Стыль панэлі настрою

en: Moodbars
be: Панэлі Настрою

en: Most played
be: Найчасьцей праслуханае

en: Mount point
be: Пункт мантаваньня

en: Mount points
be: Пункты мантаваньня

en: Move down
be: Перамясьціць долу

en: Move to library...
be: Перамясьціць у бібліятэку

en: Move up
be: Перамясьціць вышэй

en: Music
be: Музыка

en: Music Library
be: Музычная Бібліятэка

en: Music extensions remotely visible
be: Адлегла бачныя музычныя пашырэньні

en: Mute
be: Бязгучна

en: Name
be: Імя

[ctx: Category label]
en: Name
be: Імя

en: Naming options
be: Налады называньня

en: Narrow band (NB)
be: Вузкая паласа прапусканьня (NB)

en: Network Proxy
be: Сеціўная проксі-служба

en: Network Remote
be: Сеткавае кіраваньне

en: Never
be: Ніколі

en: Never played
be: Ніколі не праслухоўвалася

en: Never start playing
be: Ніколі не пачынаць прайграваць

en: New folder
be: Новая тэчка

en: New playlist
be: Новы плэйліст

en: New smart playlist...
be: Новы смарт-плэйліст...

en: New songs
be: Новыя песьні

en: New tracks will be added automatically.
be: Новыя трэкі будуць даданыя аўтаматычна

en: Newest Albums
be: Найноўшыя Альбомы

en: Newest tracks
be: Новыя трэкі

en: Next
be: Далей

en: Next album
be: Наступны Альбом

en: Next track
be: Наступны трэк

en: Next week
be: На наступным тыдні

en: No analyzer
be: Без аналізатару

en: No background image
be: Няма фонавай выявы

en: No covers to export.
be: Няма вокладак для экспартаваньня.

en: No long blocks
be: Бяз доўгіх блёкаў

en: No matches found.  Clear the search box to show the whole playlist again.
be: Супадзеньняў ня знойдзена. Ачысьціце радок пошуку, каб зноў убачыць плэйліст.

en: No settings available for this type.
be:  Налады не дасьціпныя для гэтага тыпу.

en: No settings page available for encoder element <b>%1</b>. Please report this issue:<br><a href="%2">%2</a>
be: Не дасьціпная старонка наладаў для элементу кадавальніка <b>%1</b> Калі ласка, паведамце аб гэтай хібе:<br><a href="%2">%2</a>

en: No short blocks
be: Без кароткіх блёкаў

en: None
be: Нічога

en: None of the selected songs were suitable for copying to a device
be: Ніводная з абраных песень ня будзе скапіяваная на прыладу

en: Normal
be: Звычайны

en: Normal block type
be: Нармальны тып блёкаў

en: Normal duration (at least 4 minutes or half the track length)
be: Нармалёвая трываласьць (не меньш за 4 хвіліны, албо за палову даўжыні кампазыцыі)

en: Not available while using a dynamic playlist
be: Не даступныя пры выкарыстаньні дынамічных плэйлістоў

en: Not connected
be: Не падключана

en: Not enough content
be: Нестае зьместу

en: Not enough fans
be: Нестае фанаў

en: Not enough members
be: Нестае ўдзельнікаў

en: Not enough neighbors
be: Нестае суседзяў

en: Not logged in
be: Ня быў выкананы логін

en: Not mounted - double click to mount
be: Не падключана. Зрабіце двайны пстрык мышшу для падключэньня.

en: Notification type
be: Тып апавяшчэньня

en: Notifications
be: Апавяшчэньні

en: Now Playing
be: Зараз грае

en: Number of episodes to show
be: Колькасьць бачных эпізодаў

en: Number of processes:
be: Колmкасьць працэсаў:

en: OSD Preview
be: Перадагляд OSD

en: Off
be: Выключана

en: On
be: Уключана

en: Only accept connections from clients within the ip ranges:
    10.x.x.x
    172.16.0.0 - 172.31.255.255
    192.168.x.x
be: Дапускаць злучэньні толькі ад кліентаў з ip наступных абсягаў:
    10.x.x.x
    172.16.0.0 - 172.31.255.255
    192.168.x.x

en: Only allow connections from the local network
be: Дазваляць зьяднаньні выключна з лакальнай сеткай

en: Only show the first
be: Паказваць толькі першы

en: Opacity
be: Непразрыстасьць

en: Open %1 in browser
be: Адчыніць %1 у браўзэры

en: Open &audio CD...
be: Адкрыць аўдыё CD...

en: Open OPML file
be: Адкрыць файл OPML

en: Open OPML file...
be: Адкрыць файл OPML...

en: Open a directory to import music from
be: Адкрыць каталёг для імпарту музыкі з

en: Open device
be: Адкрыць прыладу

en: Open file...
be: Адкрыць файл...

en: Open in Google Drive
be: Адчыніць у Google Drive

en: Open in new playlist
be: Адкрыць у новым плэйлісьце

[ctx: Refers to behavior settings in Clementine settings page.]
en: Open in new playlist
be: Адкрыць у новым плэйлісьце

en: Open in your browser
be: Адкрыць у Вашым броўзэры

en: Open...
be: Адкрыць

en: Operation failed
be: Апэрацыя не ўдалася

en: Optimize for bitrate
be: Аптымізаваць па бітрэйце

en: Optimize for quality
be: Аптымізаваць па якасьці

en: Options...
be: Опцыі...

en: Organise Files
be: Упарадкаваць файлы

en: Organise files...
be: Упарадкаваць файлы...

en: Organising files
be: Арганізацыя файлаў

en: Original tags
be: Першапачатковыя тэгі

en: Original year
be: Год выйсьця

en: Original year - Album
be: Год выйсьця - Альбом

en: Original year tag support
be: Падтрымка тэга году выйсьця

en: Other
be: Іншае

en: Other options
be: Іншыя налады

en: Output
be: Выхад

en: Output device
be: Вывадная прылада

en: Output options
be: Опцыі вываду

en: Overwrite all
be: Перазапісаць усё

en: Overwrite existing files
be: Перазапісаць існыя файлы

en: Overwrite smaller ones only
be: Перазапісаць толькі меньшыя:

en: Owner
be: Уладальнік

en: Parsing Jamendo catalogue
be: Аналіз каталога Jamendo

en: Partition label
be: Пазнака падзелу

en: Password
be: Пароль

en: Pause
be: Прыпыніць

en: Pause playback
be: Прыпыніць прайграваньне

en: Paused
be: Прыпынены

en: Performer
be: Выканаўца

en: Pipeline
be: Канал апрацоўкі

en: Pipelines
be: Канал апрацоўкі

en: Pixel
be: Піксэль

en: Plain sidebar
be: Нармальная бакавая панэль

en: Play
be: Прайграць

en: Play count
be: Колькасць прайграваньняў

en: Play given playlist
be: Прайграць указаны сьпіс

en: Play if stopped, pause if playing
be: Прайграць калі спынена, прыпыніць калі прайграваецца

en: Play if there is nothing already playing
be: Прайграць, калі яшчэ нічога не прайграваецца

en: Play next
be: Прайграць наступнае

en: Play selected tracks next
be: Прайграць вылучаныя кампазыцыі наступнымі

en: Play the <n>th track in the playlist
be: Прайграць <n> кампазыцыю ў плэйлісьце

en: Play/Pause
be: Граць/Прыпыніць

en: Playback
be: Прайграваньне

en: Player options
be: Налады плэеру

en: Playlist
be: Плэйліст

en: Playlist finished
be: Плэйліст скончыўся

en: Playlist options
be: Налады плэйлісту

en: Playlist type
be: Тып плэйлісту

en: Playlists
be: Плэйлісты

en: Please close your browser and return to Clementine.
be: Зачыніце браўзэр і вяпніцеся ў Clementine.

en: Please open this URL in your browser: <a href="%1">%1</a>
be: Калі ласка, адкрыйце гэты URL праз свой броўзэр: <a href="%1">%1</a>

en: Podcast Information
be: Зьвесткі аб падкасьце

en: Podcast information
be: Зьвесткі аб падкасьце

en: Podcasts
be: Подкасты

en: Popup duration
be: Працягласьць усплываючага паведамленьня

en: Port
be: Порт

en: Pre-amp
be: Прадузмацненьне

en: Preference
be: Варыянты

en: Preferences
be: Налады

en: Preferences...
be: Налады...

en: Preferred album art filenames (comma separated)
be: Пераважныя імёны файлаў вокладак (раздзеленыя коскамі)

en: Preferred audio format
be: Пераважны аўдыё фармат

en: Preferred format
be: Пераважны фармат

en: Premium audio type
be: Прэміум аўдыё

en: Preset:
be: Профіль:

en: Press a button combination to use for
be: Націсьніце камбінацыю клявішаў

en: Press a key
be: Націсьніце клявішу

en: Press a key combination to use for %1...
be: Нажміце камбінацыю клявішаў для %1...

en: Pressing "Previous" in player will...
be: Націсканьне "Папярэдні" у прайгравальніку выканае дзею...

en: Pretty OSD options
be: Парамэтры OSD

en: Preview
be: Перадагляд

en: Previous
be: Папярэдні

en: Previous track
be: Папярэдні трэк

en: Print out version information
be: Вывесьці інфармацыю аб вэрсіі

en: Profile
be: Профіль

en: Progress
be: Прагрэс

[ctx: Category label]
en: Progress
be: Паказчык выкананьня

en: Push Wii Remote button
be: Націсканьне пімпачкі Wii пульту

en: Push Wiiremote button
be: Націсьніце на кнопку пульта Wii

en: Put songs in a random order
be: Раськідаць песьні ў выпадковым парадку

[ctx: Sound quality]
en: Quality
be: Якасьць

[ctx: Visualisation quality]
en: Quality
be: Якасьць

en: Querying device...
be: Апытваньне прылады...

en: Queue Manager
be: Мэнэджэр Чаргі

en: Queue selected tracks
be: Дадаць абраныя трэкі ў чаргу

en: Queue track
be: Дадаць у чаргу

en: Quickly rate the playing track
be: Хуткая адзнака граючай кампазыцыі

en: Radio (equal loudness for all tracks)
be: Радыё (аднолькавая гучнасьць для ўсіх трэкаў)

en: RadioBrowser
be: Радыё Броўзэр

en: Rain
be: Дождж

[ctx: Label for button to enable/disable rain background sound.]
en: Rain
be: Дождж

en: Random Albums
be: Выпадковы Альбом

en: Random Songs
be: Выпадковая Кампазыцыя

en: Random visualization
be: Выпадковая візуалізацыя

en: Rate the current song 0 stars
be: Ацаніць бягучую кампазыцыю ў 0 зорак

en: Rate the current song 1 star
be: Ацаніць бягучую кампазыцыю ў 1 зорку

en: Rate the current song 2 stars
be: Ацаніць бягучую кампазыцыю ў 2 зоркі

en: Rate the current song 3 stars
be: Ацаніць бягучую кампазыцыю ў 3 зоркі

en: Rate the current song 4 stars
be: Ацаніць бягучую кампазыцыю ў 4 зоркі

en: Rate the current song 5 stars
be: Ацаніць бягучую кампазыцыю ў 5 зорак

en: Rating
be: Рэйтынг

en: Really cancel?
be: Ці сапраўды адмяніць?

en: Recently Played Albums
be: Нядаўна Прайграваныя Альбомы

en: Redirect limit exceeded, verify server configuration.
be: Ліміт перазьяднаньняў вычэрпаны, калі ласка, пераверце налады сэрвэру.

en: Refresh catalogue
be: Абнавіць каталёг

en: Refresh channels
be: Абнавіць каналы

en: Refresh station list
be: Абнавіць сьпіс станцый

en: Refresh streams
be: Абнавіць струмені

en: Relative
be: Адносны

en: Remember Wii remote swing
be: Запомніць рух пульта Wii

en: Remember from &last time
be: Запомніць &апоші варыянт

en: Remember my choice
be: Запомніць мой выбар

en: Remove
be: Выдаліць

en: Remove action
be: Выдаліць дзеяньне

en: Remove current song from playlist
be: Прыбраць бягучую кампазыцыю з плэйлісту

en: Remove duplicates from playlist
be: Прыбраць паўторы з плэйлісту

en: Remove folder
be: Прыбраць каталёг

en: Remove from playlist
be: Прыбраць з плэйлісту

en: Remove or replace original files
be: Выдаліць альбо замяніць першапачатковыя файлы

en: Remove playlist
be: Выдаліць плэйліст

en: Remove playlists
be: Выдаліць плэйлісты

en: Remove unavailable tracks from playlist
be: Прыбраць недасьціпныя кампазыцыі з плэйлісту

en: Rename playlist
be: Пераназваць плэйліст

en: Rename playlist...
be: Пераназваць плэйліст...

en: Renumber tracks in this order...
be: Перанумараваць трэкі ў такім парадку...

en: Repeat
be: Паўтараць

en: Repeat album
be: Паўтараць альбом

en: Repeat playlist
be: Паўтараць плэйліст

en: Repeat track
be: Паўтараць трэк

en: Replace current playlist
be: Замяніць бягучы плэйліст

en: Replace the playlist
be: Замяніць плэйліст

en: Replaces spaces with underscores
be: Замяняць прагалы падкрэсьліваньнем

en: Replay Gain mode
be: Рэжым Replay Gain

en: Repopulate
be: Перазапоўніць

en: Require authentication code
be: Патрабуецца код аўтэнтыфікаваньня

en: Reset
be: Ськід

en: Reset play counts
be: Ськінуць лічыльнікі прайграваньня

en: Restart song, then jump to previous if pressed again
be: Распачаць прайграваньне кампазыцыі спачатку, альбо павярнуцца да папярэдняй, калі націснуць зноў

en: Restart the track, or play the previous track if within 8 seconds of start.
be: Распачаць прайграваньне наноў, альбо прайграць папярэднюю кампазыцыю пры ўмове, што прайграваньне не доўжылася болей за 8 сякундаў ад пачатку.

en: Restore Default Server
be: Аднавіць сэрвэр па змоўчаньні

en: Restrict to ASCII characters
be: Абмежаваць толькі сымбалямі ASCII

en: Resume playback on start
be: Працягваць прайграваньне пры запуску

en: Return to Clementine
be: Вярнуцца ў Clementine.

en: Right
be: Правы

en: Rip
be: Скапіяваць

en: Rip CD
be: Скапіяваць CD

en: Rip audio CD
be: Скапіяваць аўдыё CD

en: Root folder that will be browsable from the network remote
be: Карэнная тэчка, што будзе дасьціпная да прагляду праз прылады адлеглага кіраваньня

en: Run
be: Запусьцiць

en: S16LE (16-bit)
be: S16LE (16-біт)

en: SOCKS proxy
be: SOCKS проксі

en: SSL handshake error, verify server configuration. SSLv3 option below may workaround some issues.
be: Памылка SSL зьяднаньня. Калі ласка, пераверце налады зьяднаньня. Таксама выкарыстаньне SSLv3 опцыі можа паспрыяць унікненьню пэўных складанасьцяў.

en: Safely remove device
be: Бясьпечна выняць прыладу

en: Safely remove the device after copying
be: Бясьпечна выняць прыладу пасьля капіяваньня

en: Sample rate
be: Чашчыня

en: Samplerate
be: Чашчыня дыскрэтызацыі

en: Save .mood files in your music library
be: Захаваць файлы .mood у музычную бібліятэку

en: Save album cover
be: Такая ж вокладка альбому

en: Save cover to disk...
be: Захаваць вокладку на дыск...

en: Save current grouping
be: Захаваць бягучае групаваньне

en: Save image
be: Захаваць выяву

[ctx: Save playlist menu action.]
en: Save playlist
be: Захаваць плэйліст

[ctx: Title of the playlist save dialog.]
en: Save playlist
be: Захаваць плэйліст

en: Save playlist...
be: Захаваць плэйліст...

en: Save preset
be: Захаваць профіль

en: Save ratings in file tags when possible
be: Захоўваць ацэнкі ў тэгах файлаў, калі магчыма

en: Save statistics in file tags when possible
be: Захоўваць статыстыку ў тэгах файлаў, калі магчыма

en: Save this stream in the Internet tab
be: Захаваць гэты струмень ў закладцы Інтэрнэт

en: Saved Grouping Manager
be: Кіраваньне захаванымі групаваньнямі

en: Saving cue files is not yet supported.
be: Захаваньне cue файлаў покуль што не падтрымліваецца.

en: Saving songs statistics into songs files
be: Захаваньне статыстыкі песень у файлы

en: Saving tracks
be: Захоўваньне трэкаў

en: Scalable sampling rate profile (SSR)
be: Профіль Scalable sampling rate (SSR)

en: Scale size
be: Зьмяніць памер

en: Score
be: Лік

en: Scrobble tracks that I listen to
be: Скробліць трэкі, якія я слухаю

en: Scroll over icon to change track
be: Прагарнуць на значку для зьмены кампазыцыі

en: Search
be: Пошук

[ctx: Global search settings dialog title.]
en: Search
be: Пошук

en: Search Icecast stations
be: Шукаць станцыі Icecast

en: Search Jamendo
be: Шукаць у Jamendo

en: Search Magnatune
be: Шукаць на Magnatune

en: Search Subsonic
be: Пошук

en: Search automatically
be: Шукаць аўтаматычна

en: Search for album
be: Шукаць альбом

en: Search for album covers...
be: Шукаць вокладкі альбомаў...

en: Search for anything
be: Пошук усяго

en: Search for artist
be: Шукаць артыста

en: Search for this
be: Шукаць гэта

en: Search gpodder.net
be: Шукаць на gpodder.net

en: Search iTunes
be: Пошук у iTunes

en: Search mode
be: Рэжым пошуку

en: Search options
be: Парамэтры пошуку

en: Search terms
be: Умовы пошуку

en: Second Level
be: Другі Ўзровень

en: Second level
be: Другі ўзровень

en: Seek backward
be: Перамотка назад

en: Seek forward
be: Перамотка наперад

en: Seek the currently playing track by a relative amount
be: Крыху пераматаць быгучы трэк

en: Seek the currently playing track to an absolute position
be: Пераматаць бягучы трэк на абсалютную пазыцыю

en: Seeking using a keyboard shortcut or mouse wheel
be: Пазыцыянаваньне выкарыстоўваючы клявіятурныя скароты, ці колца мышы

en: Select All
be: Абраць усё

en: Select None
be: Адмяніць выбар

en: Select a directory
be: Абраць каталёг

en: Select a file
be: Абраць файл

en: Select background color:
be: Абярыце колер фону:

en: Select background image
be: Абрацт фонавую выяву

en: Select best possible match
be: Выбраць самыя пасуючыя вынікі

en: Select foreground color:
be: Абярыце колер:

en: Select visualizations
be: Выбраць візуалізацыі

en: Select visualizations...
be: Выбраць візуалізацыі...

en: Select...
be: Абраць...

en: Serial number
be: Сэрыйны нумар

en: Server
be: Сэрвэр

en: Server URL
be: URL Сэрвэру

en: Server details
be: Дэталі сэрвэру

en: Service offline
be: Служба не працуе

en: Set %1 to "%2"...
be: Усталяваць %1 у "%2"...

en: Set target rate
be: Усталяваць пажаданую частату

en: Set the volume to <value> percent
be: Усталяваць гучнасьць у <value> адсоткаў

en: Set value for all selected tracks...
be: Усталяваць значэньне для вызначаных трэкаў...

en: Settings
be: Налады

en: Short duration (at least 1 minute or half the track length)
be: Кароткая даўжыня (як найменьш 1 хвіліна, альбо палова трываласьці кампазыцыі)

en: Shortcut
be: Камбінацыя клявішаў

en: Shortcut for %1
be: Камбінацыя клявішаў для %1

en: Shortcut for %1 already exists
be: Камбінацыя клявішаў для %1 ужо існуе

en: Show
be: Паказаць

en: Show OSD
be: Паказваць OSD

en: Show a glowing animation on the current track
be: Падсьвечваць бягучы трэк

en: Show a moodbar in the track progress bar
be: Паказваць панэль настрою ў радку прагрэсу

en: Show a native desktop notification
be: Паказваць сыстэмныя апавяшчэньні

en: Show a notification when I change the repeat/shuffle mode
be: Паказваць апавяшчэньне пры зьмене рэжыму паўтору/мяшаньня

en: Show a notification when I change the volume
be: Паказваць апавяшчэньне пры зьмене гучнасьці

en: Show a notification when I pause playback
be: Паказваць паведамленьні падчас прыпынення прайграваньня

en: Show a popup from the system tray
be: Паказваць усплываючыя паведамленьні

en: Show a pretty OSD
be: Паказваць OSD

en: Show above status bar
be: Паказаць над радком стану

en: Show all songs
be: Паказаць усе кампазыцыі

en: Show all the songs
be: Паказаць усе песьні

en: Show cover art in library
be: Паказваць вокладкі ў бібліятэцы

en: Show dividers
be: Паказваць падзяляльнікі

en: Show fullsize...
be: Паказаць поўны памер...

en: Show in file browser...
be: Паказаць ў аглядчыку файлаў

en: Show in library...
be: Паказаць у бібліятэцы...

en: Show in various artists
be: Паказаць ў "Розных выканаўцах"

en: Show moodbar
be: Паказаць панэль настрою

en: Show only duplicates
be: Паказваць толькі дубляваныя

en: Show only untagged
be: Паказваць толькі бяз тэгаў

en: Show or hide the sidebar
be: Паказаць альбо прыхаваць бакавую панэль

en: Show search suggestions
be: Паказаць пошукавыя падказкі

en: Show sidebar
be: Паказаць бакавую панэль

en: Show the "love" button
be: Паказаць пімпачку "Ўлюблёнае"

en: Show the scrobble button in the main window
be: Паказваць кнопку скроблінгу ў галоўным вакне

en: Show tray icon
be: Паказаць значок у латку

en: Show which sources are enabled and disabled
be: Паказаць якія крыніцы ўключаны і адключаны

en: Show/Hide
be: Паказаць/Схаваць

en: Shuffle
be: Перамяшаць

en: Shuffle albums
be: Перамяшаць альбомы

en: Shuffle all
be: Перамяшаць усё

en: Shuffle playlist
be: Перамяшаць плэйліст

en: Shuffle tracks in this album
be: Перамяшаць трэкі ў гэтым альбоме

en: Sign in
be: Уваход

en: Sign out
be: Выйсьці

en: Signing in...
be: Адбываецца ўваход...

en: Size
be: Памер

en: Size:
be: Памер:

en: Skip backwards in playlist
be: Перамясьціць назад у плэйлісьце

en: Skip count
be: Прапусьціць падлік

en: Skip files with these extensions (comma separated, case insensitive)
be: Ігнараваць файлы з гэтымі пашырэньнямі (адасабляюцца коскамі, без уліку рэгістру)

en: Skip forwards in playlist
be: Перамясьціць наперад ў плэйлісьце

en: Skip selected tracks
be: Прапусьціць вылучаныя кампазыцыі

en: Skip to the next album
be: Перайсьці да наступнага альбому

en: Skip track
be: Прапусьціць трэк

en: Small album cover
be: Маленькая вокладка альбому

en: Small sidebar
be: Вузкая бакавая панэль

en: Smart playlist
be: Смарт-плэйліст

en: Smart playlists
be: Смарт-плэйлісты

en: Song Information
be: Інфармацыя аб кампазыцыі

en: Song Metadata
be: Мэтададзеныя кампазыцыі

en: Song info
be: Пра Песьню

en: Sonogram
be: Санаграма

en: Sorry
be: Прабачце

en: Sort by genre (alphabetically)
be: Сартаваць па жанры (ў альфабэтным парадку)

en: Sort by genre (by popularity)
be: Сартаваць па стылю (па папулярнасьці)

en: Sort by station name
be: Сартаваць па назве станцыі

en: Sort songs by
be: Сартаваць песьні па

en: Sorting
be: Сартаваць

en: Source
be: Крыніца

en: Sources
be: Крыніцы

en: Standard
be: Стандартны

en: Starred Albums
be: Альбомы з зоркамі

en: Start ripping
be: Распачаць алічбоўваньне

en: Start the playlist currently playing
be: Запусьціць бягучы плэйліст

en: Start transcoding
be: Пачаць перакадаваньне

en: Starting %1
be: Запуск %1

en: Starting...
be: Запуск...

en: Stop
be: Спыніць

en: Stop after
be: Спыніць пасьля

en: Stop after each track
be: Спыняцца пасьля кожнай кампазыцыі

en: Stop after every track
be: Спыняцца пасьля будзь-якой кампазыцыі

en: Stop after this track
be: Спыніць пасьля гэтага трэку

en: Stop playback
be: Спыніць прайграваньне

en: Stop playback after current track
be: Спыніць прайграваньне пасьля бягучай кампазыцыі

en: Stop playback if song fails to play
be: Спыніць прайграваньне ў выпадку, калі не атрымаецца прайграць кампазыцыю

en: Stop playing after current track
be: Спыніць прайграваньне пасьля бягучага трэку

en: Stop playing after track: %1
be: Спыніць прайграваньне пасьля кампазыцыі %1

en: Stopped
be: Спынена

en: Stream
be: Струмень

en: Stream Details
be: Падрабязнасьці струменю

en: Streaming from a Subsonic server requires a valid server license after the 30-day trial period.
be: Праслухоўваньне з сэрвэру Subsonic патрабуе сапраўдную ліцэнзію пясьля 30-дзённага пробнага пэрыяду.

en: Streaming membership
be: "Streaming" падпіска

en: Subscribers
be: Падпісанты

en: Success!
be: Пасьпяхова!

en: Successfully written %1
be: Пасьпяхова запісанае %1

en: Suggested tags
be: Прапанаваныя тэгі

en: Suitable element not found
be: Адпаведны элемент ня знойдзены

en: Summary
be: Зводка

en: Super high (%1 fps)
be: Звышвысокі (%1 fps)

en: Super high (2048x2048)
be: Вельмі высокая (2048x2048)

en: Supported formats
be: Падтрыманыя фарматы

en: Synchronize statistics to files now
be: Сынхранізаваць статыстыку з файламі

en: System colors
be: Сыстэмныя колеры

en: Tabs on top
be: Укладкі ўверсе

en: Tag fetcher
be: Зьбіральнік тэгаў

en: Target bitrate
be: Мэтавы бітрэйт

en: Text options
be: Уласьцівасьці тэксту

en: Thanks to
be: Дзякуй

en: The "%1" command could not be started.
be: Каманда "%1" ня можа быць выкананая.

en: The album cover of the currently playing song
be: Вокладка альбому бягучае кампазыцыі

en: The directory %1 is not valid
be: Каталёг %1 няправільны

en: The discoverer is busy
be: Адкрывальнік заняты

en: The format is only updated when a pipeline starts.
be: Фармат будзе абноўлены калі стартуе канвэер абробкі.

en: The second value must be greater than the first one!
be: Другое значэньне павінна быць большым за першае!

en: The site you requested does not exist!
be: Запытаны вамі сайт не існуе!

en: The site you requested is not an image!
be: Запытаная вамі спасылка не зьяўляецца выявай!

en: The trial period for the Subsonic server is over. Please donate to get a license key. Visit subsonic.org for details.
be: Скончыўся пробны пэрыяд сэрвэру Subsonic. Калі ласка заплаціце каб атрымаць ліцэнзыйны ключ. Наведайце subsonic.org для падрабязнасьцяў.

en: The version of Clementine you've just updated to requires a full library rescan because of the new features listed below:
be: Абноўленая вэрсія Clementine патрабуе паўторнага сканіраваньня бібліятэкі з-за асаблівасьцяў, пералічаных ніжэй:

en: There are other songs in this album
be: У альбоме прысутнічаюць іншыя песьні

en: There was a problem communicating with gpodder.net
be: Праблема сувязі з gpodder.net

en: There was a problem fetching the metadata from Magnatune
be: Праблема атрыманьня мэтададзеных з Magnatune

en: There was a problem parsing the response from the iTunes Store
be: Праблема разбору адказу ад iTunes Store

en: There were problems copying some songs.  The following files could not be copied:
be: Падчас капіяваньня некаторых кампазыцый узьніклі праблемы. Наступныя файлы ня могуць быць скапіяваныя:

en: There were problems deleting some songs.  The following files could not be deleted:
be: Падчас выдаленьня некаторых кампазыцый узьніклі праблемы. Наступныя файлы ня могуць быць выдаленыя:

en: These files will be deleted from the device, are you sure you want to continue?
be: Гэтыя файлы будуць выдаленыя з прылады, вы дакладна жадаеце працягнуць?

en: These files will be permanently deleted from disk, are you sure you want to continue?
be: Файлы будуць на заўжды выдаленыя з дыску! Ці вы дакладна ўпэўненыя ў жаданьні прадоўжыць?

en: These folders will be scanned for music to make up your library
be: Гэтыя каталёгі будуць прасканіраваныя, каб пабудаваць вашую бібліятэку.

en: These settings are used in the "Transcode Music" dialog, and when converting music before copying it to a device.
be: Гэтыя налады выкарыстоўваюцца ў дыялёгу "Перакадаваньне музыкі" і пры канвэртацыі музыкі перад капіяваньнем на прыладу.

en: Third Level
be: Трэці Ўзровень

en: Third level
be: Трэці ўзровень

en: This action will create a database which could be as big as 150 MB.
    Do you want to continue anyway?
be: Гэтае дзеяньне створыць базу дадзеных, якая можа займаць больш за 150МБ.
    Ці працягнуць?

en: This album is not available in the requested format
be: Гэты альбом не даступны ў патрабаваным фармаце

en: This can be changed later through the preferences
be: Гэта можа быць зьменена потым праз налады

en: This device must be connected and opened before Clementine can see what file formats it supports.
be: Прылада павінна быць падключаная і адчыненая перад тым, як Clementine вызначыць, які фармат яна падтрымлівае.

en: This device supports the following file formats:
be: Гэтая прылада падтрымлівае наступныя фарматы:

en: This device will not work properly
be: Гэтая прылада ня будзе працаваць правільна

en: This is an MTP device, but you compiled Clementine without libmtp support.
be: Гэта MTP прылада, а вашая вэрсія Clementine скампіляваная без падтрымкі libmtp.

en: This is an iPod, but you compiled Clementine without libgpod support.
be: Гэта iPod, а вашая вэрсія Clementine скампіляваная без падтрымкі libgpod.

en: This is the first time you have connected this device.  Clementine will now scan the device to find music files - this may take some time.
be: Гэта першы раз, калі вы падключылі прыладу. Clementine прасканіруе прыладу для атрыманьня музычных файлаў - гэта можа заняць нейкі час.

en: This option can be changed in the "Behavior" preferences
be: Гэтую опцыю можна зьмяніць на старонке "Паводзіны" у наладах праграмы.

en: This stream is for paid subscribers only
be: Гэты струмень толькі для платных падпісантаў

en: This type of device is not supported: %1
be: Гэты тып прылады не падтрымліваецца: %1

en: Time step
be: Крок па часе

en: Title
be: Назва

en: Today
be: Сёньня

en: Toggle Pretty OSD
be: Уключыць

en: Toggle fullscreen
be: Укл/Выкл поўнаэкранны рэжым

en: Toggle queue status
be: Пераключыць стан чаргі

en: Toggle scrobbling
be: Укл/Выкл скроблінг

en: Toggle visibility for the pretty on-screen-display
be: Паказаць/Скрыць экраннае апавяшчэньне

en: Tomorrow
be: Заўтра

en: Too many redirects
be: Занадта шмат перанакіраваньняў

en: Top Rated Albums
be: Альбомы з найвялікшым рэйтынгам

en: Total albums:
be: Усяго альбомаў:

en: Total bytes transferred
be: Перадана байтаў увогуле

en: Total network requests made
be: Выканана сеткавых запытаў увогуле

en: Trac&k
be: &Кампазыцыя

en: Track
be: Трэк

en: Transcode Music
be: Перакадаваньне Музыкі

en: Transcoder Details
be: Падрабязнасьці што да кадавальніка

en: Transcoding
be: Перакадоўка

en: Transcoding %1 files using %2 threads
be: Перакадавана %1 файлаў, выкарыстоўваючы %2 тэм

en: Transcoding options
be: Парамэтры перакадоўкі

en: Transcoding options - %1
be: Налады кадаваньня - %1

en: Try to extract title, artist, and album from file path.
be: Спрабаваць выцягнуць дадзеныя што да  назвы, выканаўца ды альбому са шляху да файлу.

en: Try to guess missing metadata
be: Спрабаваць угадаць зьніклыя мэтададзеныя

en: Turbine
be: Турбіна

en: Turn off
be: Выключыць

en: Two loop searching method
be: Дзьвуцыклічны спосаб пошуку

en: URL
be: URL Адрас

en: URL of its Logo:
be: URL  Адрас лагатыпу:

en: URL(s)
be: URI(s)

en: Ultra wide band (UWB)
be: Ультрашырокая паласа прапусканьня (UWB)

en: Unable to connect
be: Не атрымалася падлучыцца

en: Unable to download %1 (%2)
be: Немагчыма спампаваць %1 (%2)

en: Unknown
be: Невядомы

en: Unknown content-type
be: Невядомы тып кантэнту

en: Unknown error
be: Невядомая памылка

en: Unknown filetype: %1
be: Невядомы тып файлу: %1

en: Unset cover
be: Выдаліць вокладку

en: Unskip selected tracks
be: Не прапускаць вылучаныя кампазыцыі

en: Unskip track
be: Не прапускаць кампазыцыю

en: Unsubscribe
be: Адпісацца

en: Upcoming Concerts
be: Канцэрты, якія маюць адбыцца

en: Update all podcasts
be: Абнавіць усе подкасты

en: Update changed library folders
be: Абнавіць зьмененыя тэчкі бібліятэкі

en: Update the library when Clementine starts
be: Абнаўляць бібліятэку пры старце Clementine

en: Update this podcast
be: Абнавіць гэты подкаст

en: Updating
be: Абнаўленьне

en: Updating %1
be: Абнаўленьне %1

en: Updating %1%...
be: Абнаўленьне %1%...

en: Updating library
be: Абнаўленьне бібліятэкі

en: Usage
be: Выкарыстаньне

en: Use Album Artist tag when available
be: Выкарыстоўваць тэг Выканаўца Альбому калі магчыма

en: Use Gnome's shortcut keys
be: Выкарыстоуваць камбінацыі клявішаў Gnome

en: Use Psychedelic Colors
be: Выкарыстоўваць псыхадэлічныя колеры

en: Use Replay Gain metadata if it is available
be: Выкарыстоўваць мэтададзеныя  Replay Gain, калі гэта магчыма

en: Use SSLv3
be: Выкарыстоўваць SSLv3

en: Use Wii Remote
be: Выкарыстоўваць пульт Wii

en: Use a custom color set
be: Выкарыстоўваць карыстальніцкія колеры

en: Use a custom message for notifications
be: Выкарыстоўваць уласнае апавяшчэньне

en: Use a network remote control
be: Выкарыстоўваць аддаленае сеткавае кіраваньне

en: Use authentication
be: Выкарыстоўваць аўтэнтыфікацыю

en: Use bitrate management engine
be: Выкарыстоўваць рухавічок кіраваньня бітрэйтам

en: Use default bitrate
be: Выкарыстоўваць бітрэйт па змоўчаньні

en: Use dynamic mode
be: Выкарыстоўваць дынамічны рэжым

en: Use notifications to report Wii Remote status
be: Паказваць апавяшчэньні аб статусе пульту Wii

en: Use system icons
be: Выкарыстоўваць сыстэмныя значкі

en: Use temporal noise shaping
be: Выкарыстоўваць часавое зглажваньне шумоў

en: Use the system default
be: Выкарыстоўваць сыстэмныя змоўчаньні

en: Use the system default color set
be: Выкарыстоўвауць сыстэмныя колеры

en: Use the system proxy settings
be: Выкарыстоўваць сыстэмныя налады проксі

en: Used
be: Скарыстана

en: User interface
be: Інтэрфэйс

en: Username
be: Імя карыстальніку

en: Using the menu to add a song will...
be: Выкарыстаньне мэню для даданьня песьні...

en: Variable bit rate
be: Пераменны бітрэйт

en: Various artists
be: Розныя выканаўцы

en: Verify Server certificate
be: Пераверыць сэртыфікат сэрвэру

en: Version %1
be: Вэрсія %1

en: View
be: Прагляд

en: View Stream Details
be: Прагляд падррабязнасьцей струменю

en: Visualization mode
be: Рэжым візуалізацыі

en: Visualizations
be: Візуалізацыі

en: Visualizations Settings
be: Налады візуалізацыі

en: Voice activity detection
be: Вызначэньне голасу

en: Volume %1%
be: Гучнасьць %1%

en: Warn me when closing a playlist tab
be: Папяраджаць мяне пра закрыцьцё карткі сьпісу прайграваньня

en: Warning: This compression level is outside of the streamable subset. This means that a decoder may not be able to start playing it mid-stream. It may also affect the performance of hardware decoders.
be: Увага: гэты ўзровень сьцісканьня па-за межамі падмножнасьці прыдатных да трасляваньня ўзроўняў. З гэтага вынікае, што кадавальнік, магчыма, не здолее распачаць прайграваньне зь яго сярэдзіны. Таксама гэта можа адбіцца на прадукцыйнасьці апаратных кадавальнікаў.

en: Website
be: Вэб-сайт

en: Weeks
be: Тыдняў

en: When Clementine starts
be: Падчас запуску Clementine

en: When calculating play counts, use
be: Пры вылічэньні колькасьці прайграваньняў выкарыстоўваць

en: When looking for album art Clementine will first look for picture files that contain one of these words.
    If there are no matches then it will use the largest image in the directory.
be: Пры пошуку вокладак альбомаў Clementine будзе спачатку шукаць файлы выяў, якія зьмяшчаюць адно з гэтых словаў.
    Пры адсутнасьці супадзеньняў ён будзе выкарыстоўваць найбольшую выяву ў каталёгу.

en: When saving a playlist, file paths should be
be: Падчас захаваньня сьпісаў прайграваньня, шляхі павінны быць

en: When sorting artists, albums and titles
be: Падчас сартаваньня за выканаўцамі, альбомамі ды назвамі

en: When the list is empty...
be: Калі сьпіс пусты...

en: Why not try...
be: Чаму б не паспрабаваць...

en: Wide band (WB)
be: Шырокая паласа прапусканьня (WB)

en: Wii Remote %1: activated
be: Wii Remote%1: актывавана

en: Wii Remote %1: connected
be: Пульт Wii Remote %1: злучаны

en: Wii Remote %1: critical battery (%2%)
be: Пульт Wii Remote %1: крытычны ўзровень зарада батарэі (%2%)

en: Wii Remote %1: disactived
be: Пульт Wii Remote %1: дэактываваны

en: Wii Remote %1: disconnected
be: Пульт Wii Remote %1: адлучаны

en: Wii Remote %1: low battery (%2%)
be: Пульт Wii Remote %1: нізкі зарад батарэі (%2%)

en: Without cover:
be: Бяз вокладкі:

en: Would you like to move the other songs in this album to Various Artists as well?
be: Перасунуць іншыя песьні з гэтага альбому ў Розныя Выканаўцы?

en: Would you like to run a full rescan right now?
be: Ці жадаеце запусьціць паўторнае сканіраваньне?

en: Write all songs statistics into songs' files
be: Запісваць усю статыстыку песень ў іх файлы

en: Write metadata
be: Запісаць мэтададзеныя

en: Wrong username or password.
be: Няправільнае імя ці пароль.

en: Year
be: Год

en: Year - Album
be: Год - Альбом

en: Year - original
be: Год - арыгінал

en: Years
be: Годы

en: Yesterday
be: Учора

en: You are about to download the following albums
be: Вы зьбіраецеся спампаваць наступныя альбомы

en: You are about to remove %1 playlists from your favorites, are you sure?
be: Вы намагаецесь выдаліць %1 сьпісаў прайграваньня з улюблёных! Ці вы дакладна ўпэўнены, што жадаеце прадоўжыць?

en: You are about to remove a playlist which is not part of your favorite playlists: the playlist will be deleted (this action cannot be undone). 
    Are you sure you want to continue?
be: Вы намагаецесь выдаліць сьпіс прайграваньня, які не зьяўляецца часткай вашых улюблёных сьпісаў. Гэты сьпіс прайграваньня будзе выдалены незваротна.
    Ці вы сапраўды жадаеце яго выдаліць?

en: You are not signed in.
be: Вы не ўвайшлі.

en: You are signed in as %1.
be: Вы ўвайшлі як %1.

en: You are signed in.
be: Вы ўвайшлі ў сыстэму.

en: You can change the way the songs in the library are organised.
be: Вы можаце абраць спосаб сартоўкі кампазыцый ў бібліятэцы.

en: You can find <a href="%1">here on GitHub</a> the new cross platform remote.<br/>It is available on <b>Linux</b>, <b>MacOS</b> and <b>Windows</b><br/>
be: Вы можаце знайсьці <a href="%1">тут на GitHub</a> код для аддаленага кіраваньня, дасьціпны для шмат якіх плятформаў. <br/> Праграма дасьціпная на <b>Linux</b>, <b>MacOS</b> і <b>Windows</b><br/>

en: You can listen to Magnatune songs for free without an account.  Purchasing a membership removes the messages at the end of each track.
be: Вы можаце слухаць песьні з Magnatune свабодна без рэгістрацыі. Рэгістрацыя прыбірае паведамленьні ў канцы кожнага трэку.

en: You can listen to background streams at the same time as other music.
be: Вы можаце слухаць фонавыя гукі адначасова з іншай музыкай.

en: You can use your Wii Remote as a remote control for Clementine.  <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote">See the page on the Clementine wiki</a> for more information.
be: Вы можаце выкарыстоўваць пульт Wii для дыстанцыйнага кіраваньня Clementine. <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote">Глядзі разьдзел на wiki-старонцы Clementime</a> для падрабнейшай инфармацыі.

en: You do not have an active subscription
be: Вы ня маеце актыўнае падпіскі

en: You love this track
be: Вы ўпадабалі гэты трэк

en: You need to launch System Preferences and allow Clementine to "<span style="font-style:italic">control your computer</span>" to use global shortcuts in Clementine.
be: Вам патрэбна запусьціць Сыстэмныя Налады каб дазволіць Clementine "<span style="font-style:italic">кіраваць вашым кампутарам</span>"  пры дапамозе агульных клявіатурных скаротаў.

en: You will need to restart Clementine if you change the language.
be: Пасьля зьмены мовы патрабуецца перазапуск Clementine.

en: Your IP address:
be: Вашая IP адрэса:

en: Your Magnatune credentials were incorrect
be: Вашыя дадзеныя Magnatune некарэктныя

en: Your library is empty!
be: Вашая бібліятэка пустая!

en: Your radio streams
be: Вашыя струмені радыё

en: Your scrobbles: %1
be: Вашыя скроблінгі: %1

en: Your system is missing OpenGL support, visualizations are unavailable.
be: Адсутнічае падтрымка  OpenGL у сыстэме, візуалізацыі недаступныя.

en: Z-A
be: Z-A(Я-А)

en: Zero
be: Па-змоўчаньні

en: add %n songs
be: дадаць %n кампазыцыяў

en: after
be: пасьля

en: ago
be: таму

en: and
be: і

en: automatic
be: аўтаматычна

en: before
be: да

en: between
be: паміж

en: biggest first
be: спачатку найбольшыя

en: comma-separated list of the allowed extensions that will be visible from the network remote (ex: m3u,mp3,flac,ogg,wav)
be: сьпіс дазволеных пашырэньняў, якія будуць бачныя пры  адлеглым кіраваньні (ex: m3u,mp3,flac,ogg,wav)

en: contains
be: зьмяшчае

en: desktop_remote
be: аддалены працоўны стол

en: disabled
be: адключаны

en: disc %1
be: дыск %1

en: does not contain
be: не зьмяшчае

en: dump
be: дамп

en: empty
be: парожні

en: ends with
be: завяршаецца на

en: equals
be: раўняецца

en: gpodder.net directory
be: Каталёг gpodder.net

en: greater than
be: болей за

en: iPods and USB devices currently don't work on Windows.  Sorry!
be: iPods ды USB прылады не працуюць як сьлед у Windows. Прабачце!

en: in the last
be: у апошнія

en: kbps
be: кбіт/с

en: less than
be: менш за

en: longest first
be: спачатку найдаўжэйшыя

en: move %n songs
be: перасунуць %n кампазыцый

en: newest first
be: спачатку найноўшыя

en: not empty
be: Не парожні

en: not equals
be: ня роўна

en: not in the last
be: не ў апошнія

en: not on
be: выключана

en: oldest first
be: спачатку найстарэйшыя

en: on
be: на

en: options
be: налады

en: or scan the QR code:
be: альбо скануйце QR код:

en: press enter
be: націсьніце "enter"

en: remove %n songs
be: выдаліць %n кампазыцый

en: shortest first
be: спачатку найкарацейшыя

en: shuffle songs
be: Перамяшаць кампазыцыі

en: smallest first
be: спачатку найменьшыя

en: sort songs
be: сартаваць кампазыцыі

en: starts with
be: пачынаецца на

en: stop
be: Спыніць

en: track %1
be: кампазыцыя %1
