Clementine Music Player - en to bg translation catalogue (1216 entries)

en: 
    
    You can favorite playlists by clicking the star icon next to a playlist name
    
    Favorited playlists will be saved here
bg: 
    
    Можете да добавите списъци с песни в любими като щракнете на звездичката до името на списъка с песни.
    
    Любимите плейлисти ще бъдат запазени тук

en:  days
bg:  дни

en:  kbps
bg:  кбита/сек

en:  pt
bg:  точки

en:  seconds
bg:  секунди

en:  songs
bg:  песни

en: %1 albums
bg: %1 албума

en: %1 days
bg: %1 дни

en: %1 days ago
bg: Преди %1 дни

en: %1 on %2
bg: %1 на %2

en: %1 playlists (%2)
bg: %1 списъци с песни (%2)

en: %1 song
bg: %1 песен

en: %1 songs
bg: %1 песни

en: %1 songs found
bg: %1 намерени песни

en: %1 songs found (showing %2)
bg: %1 намерени песни (%2 показани)

en: %1 tracks
bg: %1 песни

en: %1 transferred
bg: %1 прехвърлени

en: %1: Wiimotedev module
bg: %1:Wiimotedev модул

en: %L1 other listeners
bg: %L1 други слушатели

en: %L1 total plays
bg: %L1 прослушвания общо

en: %n failed
bg: %n неуспешно

en: %n finished
bg: %n завършено

en: %n remaining
bg: %n оставащо

en: &Align text
bg: &Подравни текста

en: &Center
bg: &Център

en: &Custom
bg: &Потребителски

en: &Extras
bg: Допълнения

en: &Help
bg: Помо&щ

en: &Hide %1
bg: &Скриване на %1

en: &Hide...
bg: &Скриване...

en: &Left
bg: &Ляво

en: &Music
bg: Музика

en: &None
bg: &Никакъв

en: &Playlist
bg: Списък с песни

en: &Quit
bg: &Изход

en: &Repeat mode
bg: Режим „Повторение“

en: &Right
bg: &Дясно

en: &Shuffle mode
bg: Режим „Случаен ред“

en: &Stretch columns to fit window
bg: &Разтегли колоните да се вместят в прозореца

en: &Tools
bg: &Инструменти

en: (different across multiple songs)
bg: (различен по време на множество песни)

en: ...and all the Amarok contributors
bg: ... и всички сътрудници от Amarok

en: 1 day
bg: 1 ден

en: 1 track
bg: 1 песен

en: 50 random tracks
bg: 50 случайни песни

en: <a href="http://www.di.fm/premium/">Upgrade to Premium now</a>
bg: <a href="http://www.di.fm/premium/">Надградете към Premium сега</a>

en: <html><head/><body><p>If not checked, Clementine will  try to save your ratings and other statistics only in a separate database and don't modify your files.</p><p>If checked, it will save statistics both in database and directly into the file each time they changed.</p><p>Please note it might not work for every format and, as there is no standard for doing so, other music players might not be able to read them.</p></body></html>
bg: <html><head/><body><p>Ако не е разрешено, Clementine ще се опита да запази Вашите рейтинги и други статистики само в отделна база данни и няма да променя файловете ви.</p><p>Ако е избрано, ще запазва статистики и в базата данни, и директно в файла всеки път, когато се променят.</p><p>Моля имайте предвид, че може да не работи във всеки формат и понеже няма стандарт за това как да се направи, други музикални плеъри може да не успеят да ги прочетат.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Prefix a word with a field name to limit the search to that field, e.g. <span style=" font-weight:600;">artist:</span><span style=" font-style:italic;">Bode</span> searches the library for all artists that contain the word Bode, <span style=" font-weight:600;">playcount:</span><span style=" font-style:italic;">&gt;=2</span> searches the library for songs played at least twice, <span style=" font-weight:600;">lastplayed:</span>&lt;<span style=" font-style:italic;">1h30m</span> searches the library for songs played in the last 180 minutes.</p><p><span style=" font-weight:600;">Available fields: </span><span style=" font-style:italic;">%1</span>.</p></body></html>
bg: <html><head/><body><p>Сложи име на поле преди дума, за да ограничиш търсенето до това поле, например <span style=" font-weight:600;">artist:</span><span style=" font-style:italic;">Bode</span> търси в библиотеката всички изпълнители, които съдържат думата Bode, <span style=" font-weight:600;">playcount:</span><span style=" font-style:italic;">&gt;=2</span> търси в библиотеката песни, пускани поне два пъти, <span style=" font-weight:600;">lastplayed:</span>&lt;<span style=" font-style:italic;">1h30m</span> търси в библиотеката песни, пускани в последните 180 минути.</p><p><span style=" font-weight:600;">Възможни полета: </span><span style=" font-style:italic;">%1</span>.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This will write songs' ratings and statistics into files tags for all your library's songs.</p><p>This is not needed if the &quot;Save ratings and statistics in file tags&quot; option has always been activated.</p></body></html>
bg: <html><head/><body><p>Това ще запише рейтингите и статистиките на песни в етикетите на файловете от цялата ви библиотека.</p><p>Не е необходимо ако опцията &quot;Запазване на рейтинги и статистики в етикетите на файловете&quot; винаги е била активна.</p></body></html>

en: <p>This article uses material from the Wikipedia article <a href="%1">%2</a>, which is released under the <a href="https://clementine-player.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode.txt">Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0</a>.</p>
bg: <p>Тази статия използва материал от Wikipedia статията <a href="%1">%2</a>, която е лицензирана под <a href="https://clementine-player.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode.txt">Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0</a>.</p>

en: <p>Tokens start with %, for example: %artist %album %title </p>
    
    <p>If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.</p>
bg: <p>Признаците започват с %, например: %artist %album %title </p>
    
    <p>Ако оградите част от текста, съдържаща признак, с къдрави скоби, тази част ще се скрива, ако признакът е празен.</p>

en: A client can connect only, if the correct code was entered.
bg: Клиент може да се свърже само ако е въведен правилният код.

en: A premium account is required
bg: Необходим е Premium акаунт

en: A smart playlist is a dynamic list of songs that come from your library.  There are different types of smart playlist that offer different ways of selecting songs.
bg: Умният списък е динамичен списък от песни, налични във Вашата библиотека. Има различни типове умни списъци с песни, които предлагат различни начини за избиране на песните.

en: A song will be included in the playlist if it matches these conditions.
bg: Една песен ще бъде включена в списъка с песни, ако отговаря на тези критерии.

en: A-Z
bg: А-Я

en: ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD
bg: Славният хипножабок!

en: Abort
bg: Отхвърляне

en: About %1
bg: Относно %1

en: About Clementine...
bg: Относно Clementine...

en: About Qt...
bg: Относно QT...

en: Absolute
bg: Абосолютен

en: Account details
bg: Данни за акаунта

en: Account details (Premium)
bg: Информация за акаунта (Premium)

en: Action
bg: Действие

[ctx: Category label]
en: Action
bg: Действие

en: Activate/Deactivate Wii Remote
bg: Активирай/деактивирай Wii Remote

en: Add Podcast
bg: Добави подкаст

en: Add Stream
bg: Добавяне на поток

en: Add a new line if supported by the notification type
bg: Добавяне на нов ред ако се поддържа от типа известяване

en: Add action
bg: Добавяне на действие

en: Add all tracks from a directory and all its subdirectories
bg: Добавяне на всички песни от папка и всичките й подпапки

en: Add another stream...
bg: Добавяне на друг поток...

en: Add directory...
bg: Добави папка...

en: Add file
bg: Добавяне на файл

en: Add file to transcoder
bg: Добавяне на файл към прекодера

en: Add file(s) to transcoder
bg: Добавяне на файл(ове) към прекодера

en: Add file...
bg: Добавяне на файл...

en: Add files to transcode
bg: Добавяне на файлове за прекодиране

en: Add folder
bg: Добави папка

en: Add folder...
bg: Добави папка...

en: Add new folder...
bg: Добави нова папка...

en: Add podcast
bg: Добавя движещ се текст

en: Add podcast...
bg: Добавяне на подкаст...

en: Add search term
bg: Добавяне на аргумент за търсене

en: Add song album tag
bg: Добавяне на етикет име на албум за песен

en: Add song albumartist tag
bg: Добавяне на етикет за изпълнител (албум) на песен

en: Add song artist tag
bg: Добавяне на етикет за изпълнител на песен

en: Add song auto score
bg: Добавяне на автоматичен резултат за песен

en: Add song composer tag
bg: Добавяне на етикет за композитор на песен

en: Add song disc tag
bg: Добавяне на етикет за диск на песен

en: Add song filename
bg: Добави името на файла на песента

en: Add song genre tag
bg: Добавяне на етикет за жанр на песен

en: Add song grouping tag
bg: Добавяне на етикет за групиране на песен

en: Add song length tag
bg: Добавяне на етикет за дължина на песен

en: Add song performer tag
bg: Добавяне на етикет за изпълнител на песен

en: Add song play count
bg: Добавяне на брой слушания

en: Add song rating
bg: Добавяне рейтинг на песен

en: Add song skip count
bg: Добавяне брой пропускания на песента

en: Add song title tag
bg: Добавяне на етикет за име на песен

en: Add song track tag
bg: Добавяне на етикет за номер на песен

en: Add song year tag
bg: Добавяне на етикет за година на песен

en: Add stream...
bg: Добавяне на поток...

en: Add to another playlist
bg: Добави в друг списък с песни

en: Add to playlist
bg: Добавяне към списъка с песни

en: Add to the queue
bg: Добави към опашката

en: Add wiimotedev action
bg: Добави Wiiremote действие

en: Added this month
bg: Добавени този месец

en: Added this week
bg: Добавени тази седмица

en: Added this year
bg: Добавени тази година

en: Added today
bg: Добавени днес

en: Added within three months
bg: Добавени през последните три месеца

en: Advanced grouping...
bg: Разширено групиране...

en: After
bg: След

en: After copying...
bg: След копиране...

en: Album
bg: Албум

en: Album (ideal loudness for all tracks)
bg: Албум (идеална сила на звука за всички песни)

en: Album artist
bg: Изпълнител на албума

en: Album cover
bg: Обложка на албума

en: Album info on jamendo.com...
bg: Информация за албума на jamendo.com...

en: Albums with covers
bg: Албуми с обложки

en: Albums without covers
bg: Албуми без обложки

en: All
bg: Всички

en: All Files (*)
bg: Всички файлове (*)

[ctx: Label for button to enable/disable Hypnotoad background sound.]
en: All Glory to the Hypnotoad!
bg: Славният хипножабок!

en: All albums
bg: Всички албуми

en: All artists
bg: Всички изпълнители

en: All files (*)
bg: Всички файлове (*)

en: All playlists (%1)
bg: Всички списъци с песни (%1)

en: All the translators
bg: Всички преводачи

en: All tracks
bg: Всички песни

en: Allow a client to download music from this computer.
bg: Позволяване на клиент да сваля музика от този компютър.

en: Allow downloads
bg: Позволяване на сваляния

en: Allow mid/side encoding
bg: Позволи mid/side кодиране

en: Alongside the originals
bg: Заедно с оригиналите

en: Always start playing
bg: Винаги започвай възпроизвеждането

en: An error occurred loading the iTunes database
bg: Възникна грешка при зареждането на базата данни на iTunes

en: An error occurred writing metadata to '%1'
bg: Получи се грешка при запис метаданните на '%1'

en: An unspecified error occurred.
bg: Възникна неизвестна грешка.

en: And:
bg: И:

en: Angry
bg: Ядосан

en: Appearance
bg: Облик

en: Append files/URLs to the playlist
bg: Добавяне на файлове/URL адреси към списъка с песни

en: Append to current playlist
bg: Добавяне към текущия списък с песни

en: Append to the playlist
bg: Добавяне към списъка с песни

en: Apply compression to prevent clipping
bg: Прилагане на компресия за да се предотврати орязване

en: Are you sure you want to delete the "%1" preset?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете "%1" настройката?

en: Are you sure you want to reset this song's statistics?
bg: Сигурни ли сте, че искате да нулирате статистиката за тази песен?

en: Are you sure you want to write song's statistics into song's file for all the songs of your library?
bg: Сигурни ли сте, че искате да запишете статистиките на песните във файловете на всички песни в библиотеката си?

en: Artist
bg: Изпълнител

en: Artist info
bg: Изпълнител

en: Artist's initial
bg: Инициали на изпълнителя

en: Audio format
bg: Аудио формат

en: Audio output
bg: Аудио изход

en: Authentication failed
bg: Неуспешна идентификация

en: Author
bg: Автор

en: Authors
bg: Автори

en: Auto
bg: Автоматично

en: Automatic
bg: Автоматично

en: Automatic updating
bg: Автоматично обновяване

en: Automatically open single categories in the library tree
bg: Отваряй автоматично единични категории от библиотечното дърво

en: Available
bg: Налични

en: Average bitrate
bg: Среден битов поток

en: Average image size
bg: Среден размер на изображение

en: BBC Podcasts
bg: BBC подкасти

en: BPM
bg: Темпо

en: Background Streams
bg: Фонови потоци

en: Background color
bg: Цвят на фона

en: Background image
bg: Фоново изображение

en: Background opacity
bg: Прозрачност на фона

en: Backing up database
bg: Архивиране на базата данни

en: Balance
bg: Баланс

en: Ban (Last.fm scrobbling)
bg: Бан (Last.fm скроблинг)

en: Bar analyzer
bg: Колонков анализатор

en: Basic Blue
bg: Основно синьо

en: Basic audio type
bg: Обикновен тип на звука

en: Behavior
bg: Поведение

en: Best
bg: Най-добро

en: Biography
bg: Биография

en: Bit rate
bg: Поток в битове

en: Bitrate
bg: Поток в битове

[ctx: Refers to bitrate in file organise dialog.]
en: Bitrate
bg: Поток в битове

en: Block analyzer
bg: Блоков анализатор

en: Block type
bg: Тип блок

en: Blur amount
bg: Количество на замъгляване

en: Body
bg: Тяло

en: Boom analyzer
bg: Бум анализатор

en: Browse...
bg: Избор…

en: Buffer duration
bg: Времетраене на буфера

en: Buffering
bg: Буфериране

en: Building Seafile index...
bg: Построявам Seafile индекс...

en: But these sources are disabled:
bg: Но тези източници са забранени:

en: Buttons
bg: Бутони

en: CUE sheet support
bg: Поддръжка на CUE листове

en: Cancel download
bg: Откажи свалянето

en: Change cover art
bg: Смени обложката

en: Change font size...
bg: Смени размера на щрифта

en: Change repeat mode
bg: Смени режим повторение

en: Change shortcut...
bg: Промяна на бърз клавиш...

en: Change shuffle mode
bg: Смени режим разбъркване

en: Change the currently playing song
bg: Смени песента, пусната в момента

en: Change the language
bg: Промяна на езика

en: Changes will take place when the next song starts playing
bg: Промените ще влязат в сила, когато започне следващата песен

en: Changing mono playback preference will be effective for the next playing songs
bg: Смяната на предпочитание за моно възпроизвеждане ще бъде ефективна за следващите възпроизведени песни

en: Channels
bg: Канали

en: Check for new episodes
bg: Провери за нови епизоди

en: Check for updates
bg: Проверка за обновления

en: Check for updates...
bg: Проверка за обновления...

en: Choose a name for your smart playlist
bg: Изберете име за вашият умен списък с песни

en: Choose automatically
bg: Автоматичен избор

en: Choose color...
bg: Избиране на цвят...

en: Choose font...
bg: Избор на шрифт...

en: Choose from the list
bg: Избор от списъка

en: Choose how the playlist is sorted and how many songs it will contain.
bg: Изберете как ще е сортиран списъка и колко песни ще съдържа.

en: Choose podcast download directory
bg: Избор на директория за сваляне на подкасти

en: Choose the internet services you want to show.
bg: Изберете интернет услугите, които искате да бъдат показани.

en: Choose the websites you want Clementine to use when searching for lyrics.
bg: Изберете уебсайтовете, които искате Clementine да използва за търсене на текстовете на песните.

en: Classical
bg: Класически

en: Cleaning up
bg: Почистване

en: Clear
bg: Изчистване

en: Clear playlist
bg: Изчистване на списъка с песни

en: Clementine Error
bg: Грешка в Clementine

en: Clementine Orange
bg: Портокал Clementine

en: Clementine Visualization
bg: Clementine Визуализация

en: Clementine can automatically convert the music you copy to this device into a format that it can play.
bg: Clementine може автоматично да конвертира музиката, която копирате в това устройство във формата, в който то може да я изпълнява.

en: Clementine can play music that you have uploaded to Box
bg: Clementine може да свири музика, която сте качили в Box

en: Clementine can play music that you have uploaded to Dropbox
bg: Clementine може да възпроизвежда музикални файлове, които сте качили в Dropbox

en: Clementine can play music that you have uploaded to Google Drive
bg: Clementine може да възпроизвежда музикални файлове, които сте качили в Google Drive

en: Clementine can play music that you have uploaded to OneDrive
bg: Clementine може да възпроизвежда музикални файлове, които сте качили в OneDrive

en: Clementine can show a message when the track changes.
bg: Clementine може да показва съобщение, когато се сменя песента

en: Clementine can synchronize your subscription list with your other computers and podcast applications.  <a href="https://gpodder.net/register/">Create an account</a>.
bg: Clementine може да синхронизира Вашите списък с абонаменти и приложения за движещи се текстове между компютрите Ви.  <a href="https://gpodder.net/register/">Създаване на акаунт</a>.

en: Clementine could not load any projectM visualisations.  Check that you have installed Clementine properly.
bg: Clementine не можа да зареди никаква projectM визуализация.  Проверете дали сте инсталирали Clementine правилно.

en: Clementine image viewer
bg: Clementine мениджър на изображения

en: Clementine was unable to find results for this file
bg: Clementine не намери резултати за този файл

en: Clementine will find music in:
bg: Clementine ще намери музика в:

en: Click here to add some music
bg: Щракнете тук, за да добавите музика

en: Click here to favorite this playlist so it will be saved and remain accessible through the "Playlists" panel on the left side bar
bg: Щракнете тук, за да добавите списък с песни в любими, така че да бъде запазен и достъпен през панела "Списъци с песни" в лявата лента

en: Click to toggle between remaining time and total time
bg: Щракнете, за да превключите между оставащо и общо време

en: Clicking the Login button will open a web browser.  You should return to Clementine after you have logged in.
bg: Натискането на бутона Влизане ще отвори уеб браузер. Върнете се в Clementine след като влезете.

en: Close
bg: Затваряне

en: Close playlist
bg: Затвори плейлиста

en: Close visualization
bg: Затваря визуализацията

en: Closing this window will cancel the download.
bg: Затварянето на този прозорец ще прекрати свалянето

en: Closing this window will stop searching for album covers.
bg: Затварянето на този прозорец ще прекрати търсенето на обложки.

en: Club
bg: Клуб

en: Colors
bg: Цветове

en: Comma separated list of class:level, level is 0-3
bg: Разделен със запетаи списък с class:level, level (ниво) е 0-3

en: Comment
bg: Коментар

en: Complete tags automatically
bg: Автоматично довършване на етикетите

en: Complete tags automatically...
bg: Автоматично довършване на етикетите...

en: Composer
bg: Композитор

en: Configure %1...
bg: Конфигурация на %1...

en: Configure Magnatune...
bg: Настройване на Magnatune...

en: Configure Shortcuts
bg: Настройване на бързите клавиши

en: Configure Subsonic...
bg: Конфигурация на Subsonic...

en: Configure global search...
bg: Конфигурирай глобално търсене

en: Configure library...
bg: Настройване на библиотека...

en: Configure podcasts...
bg: Конфигуриране на подкасти...

en: Configure...
bg: Настройване...

en: Connect Wii Remotes using active/deactive action
bg: Свържете Wii дистанционни чрез действието активиране/деактивиране

en: Connect device
bg: Свързване на устройство

en: Connection refused by server, check server URL. Example: http://localhost:4040/
bg: Съвъра отказа връзката, проверете URL адреса на сървъра. Например: http://localhost:4040/

en: Connection timed out
bg: Връзката се забави прекалено

en: Connection timed out, check server URL. Example: http://localhost:4040/
bg: Връзката се забави прекалено, проверете URL адреса на съвъра. Например: http://localhost:4040/

en: Console
bg: Конзола

en: Constant bitrate
bg: Постоянен битов поток

en: Convert all music
bg: Конвертирай цялата музика

en: Convert any music that the device can't play
bg: Конвертиране само музиката, която това устройство не може да възпроизвежда

en: Convert lossless audiofiles before sending them to the remote.
bg: Конвертира lossless аудио файлове преди да ги изпрати отдалечено.

en: Convert lossless files
bg: Конвертиране на lossless файлове

en: Copy to clipboard
bg: Копиране в буфера

en: Copy to device...
bg: Копирай в устройство...

en: Copy to library...
bg: Копиране в библиотека...

en: Could not connect to Subsonic, check server URL. Example: http://localhost:4040/
bg: Не можах да се свържа със Subsonic, проверете URL адреса на сървъра. Например: http://localhost:4040/

en: Could not create the GStreamer element "%1" - make sure you have all the required GStreamer plugins installed
bg: Не мога да създам GStreamer елемент "%1" - уверете се, че всички необходими приставки на GStreamer са инсталирани

en: Could not detect an audio stream in %1
bg: Не можах да открия аудио поток в %1

en: Could not get details
bg: Не можах да получа подробности

en: Could not log in to Last.fm. Please try again.
bg: Не можах да се свържа с Last.fm. Моля опитайте отново.

en: Couldn't create playlist
bg: Не можах да създам списък с песни.

en: Couldn't find a muxer for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
bg: Не мога да намеря миксер за %1, проверете дали имате инсталирани правилните GStreamer плъгини.

en: Couldn't find an encoder for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
bg: Не мога да намеря кодер за %1, проверете дали имате инсталирани правилните GSteamer плъгини.

en: Couldn't open output file %1
bg: Не мога да отворя изходен файл %1

en: Cover Manager
bg: Мениджър за обложки

en: Cover art from embedded image
bg: Обложка от изображение

en: Cover art loaded automatically from %1
bg: Обложката е заредена автоматично от %1

en: Cover art manually unset
bg: Обложката е ръчно премахната

en: Cover art not set
bg: Обложката не е зададена

en: Cover art set from %1
bg: Обложката е зададена от %1

en: Covers from %1
bg: Обложки от %1

en: Create a new playlist with files/URLs
bg: Създай нов списък с песни от файлове/линкове

en: Cross-fade when changing tracks automatically
bg: Плавен преход при автоматична смяна на песни

en: Cross-fade when changing tracks manually
bg: Плавен преход при ръчна смяна на песни

en: Custom
bg: По избор

en: Custom image:
bg: Потребителско изображение:

en: Custom message settings
bg: Настройки на потребителското съобщение

en: Custom...
bg: Потребителски...

en: D-Bus path
bg: път към D-Bus

en: Dance
bg: Денс

en: Database corruption detected. Please read https://github.com/clementine-player/Clementine/wiki/Database-Corruption for instructions on how to recover your database
bg: Базата данни е развалена. Моля прочетете https://github.com/clementine-player/Clementine/wiki/Database-Corruption, за да разберете как да я поправите

en: Date created
bg: Дата на създаване

en: Date modified
bg: Дата на променяне

en: Days
bg: Дни

en: De&fault
bg: &По подразбиране

en: Decrease the volume by 4 percent
bg: Намали звука с 4 процента

en: Decrease the volume by <value> percent
bg: Намаляване на звука с <value> процента

en: Decrease volume
bg: Намаляване на звука

en: Default background image
bg: Фоново изображение по подразбиране

en: Default device on %1
bg: Устройство по подразбиране на %1

en: Defaults
bg: Стандартни настройки

en: Delay between visualizations
bg: Забавяне между визуализации

en: Delete
bg: Изтрий

en: Delete downloaded data
bg: Изтрий свалените данни

en: Delete files
bg: Изтриване на файлове

en: Delete from device...
bg: Изтриване от устройство

en: Delete from disk...
bg: Изтриване от диска...

en: Delete played episodes
bg: Изтрий показаните епизоди

en: Delete preset
bg: Изтриване на фиксираната настройка

en: Delete smart playlist
bg: Изтриване на умен списък с песни

en: Delete the currently playing song
bg: Изтрий песента, която върви в момента

en: Delete the original files
bg: Изтрий оригиналните файлове

en: Deleting files
bg: Изтриване на файлове

en: Depth
bg: Дълбочина

en: Dequeue selected tracks
bg: Махни от опашката избраните парчета

en: Dequeue track
bg: Махни от опашката парчето

en: Destination
bg: Местоположение

en: Details...
bg: Подробности...

en: Device
bg: Устройство

en: Device Properties
bg: Свойства на устройство

en: Device name
bg: Име на устройство

en: Device properties...
bg: Свойства на устройство...

en: Devices
bg: Устройства

en: Dialog
bg: Диалог

en: Did you mean
bg: Може би имахте предвид

en: Digitally Imported password
bg: Парола за Digitally Imported

en: Digitally Imported username
bg: Потребителско име за Digitally Imported

en: Direct internet connection
bg: Директна връзка към Интернет

en: Directory
bg: Папка

en: Disable duration
bg: Изключи времетраенето

en: Disable moodbar generation
bg: Забраняване на генериране на ленти по настроение

[ctx: Refers to a disabled notification type in Notification settings.]
en: Disabled
bg: Изключено

[ctx: Refers to search provider's status.]
en: Disabled
bg: Изключено

en: Disc
bg: Диск

en: Discontinuous transmission
bg: Непрекъснато излъчване

en: Display options
bg: Настройки на показването

en: Display the on-screen-display
bg: Показване на екранно уведомление

en: Do a full library rescan
bg: Пусни пълно повторно сканиране на библиотеката

en: Do a full rescan
bg: Пусни пълно повторно сканиране

en: Do a full rescan...
bg: Пусни пълно повторно сканиране...

en: Do not convert any music
bg: Не конвертирай никаква музика

en: Do not overwrite
bg: Не презаписвай съществуващи

en: Don't repeat
bg: Без повторение

en: Don't show in various artists
bg: Да не се показва в различни изпълнители

en: Don't show listened episodes
bg: Не показвай изслушани епизоди

en: Don't shuffle
bg: Не разбърквай

en: Don't stop!
bg: Не спирай!

en: Donate
bg: Дарете

en: Double click to open
bg: Двойно цъкване за отваряне

en: Double clicking a song in the playlist will...
bg: Двойното цъкване върху песен в списъка с песни ще...

en: Double clicking a song will...
bg: Двойното цъкване върху песен ще...

en: Download %n episodes
bg: Сваля %n епизода

en: Download directory
bg: Папка за сваляне

en: Download episodes to
bg: Свали епизодите в

en: Download membership
bg: Членство за сваляне

en: Download new episodes automatically
bg: Сваляй автоматично новите епизоди

en: Download queued
bg: Опашка на свалянето

en: Download settings
bg: Настройки на сваляне

en: Download this album
bg: Сваляне на този албум

en: Download this album...
bg: Сваляне на този албум...

en: Download this episode
bg: Свали този епизод

en: Downloading (%1%)...
bg: Сваляне (%1%)...

en: Downloading Icecast directory
bg: Сваляне на icecast директорията

en: Downloading Jamendo catalogue
bg: Сваляне на jamendo каталог

en: Downloading Magnatune catalogue
bg: Сваляне на каталог Magnatune

en: Downloading metadata
bg: Сваляне на метаданни

en: Drag to reposition
bg: Влачете за позициониране

en: Dubstep
bg: Дъбстеп

en: Duration
bg: Времетраене

en: Dynamic mode is on
bg: Динамичния режим е включен

en: Dynamic random mix
bg: Динамичен случаен микс

en: Edit smart playlist...
bg: Редактиране умен списък с песни...

en: Edit tag "%1"...
bg: Редактиране на етикет "%1"...

en: Edit tag...
bg: Редактиране на етикет...

en: Edit tags
bg: Редактиране на етикети

en: Edit track information
bg: Редактиране на информацията за песента

en: Edit track information...
bg: Редактиране на информацията за песента...

en: Edit tracks information...
bg: Редактиране на информация за песните...

en: Edit...
bg: Редактиране...

en: Email
bg: Имейл

en: Enable Wii Remote support
bg: Разреши подръжката на Wii Remote

en: Enable equalizer
bg: Разреши еквалазйзера

en: Enable shortcuts only when Clementine is focused
bg: Разреши бързите клавиши, само когато Clementine е активен прозорец

en: Enable song metadata inline edition with click
bg: Позволи директна поправка на метаданните за песента при щракане

en: Enable sources below to include them in search results.  Results will be displayed in this order.
bg: Разрешете източници отдолу, за да ги включите в резултатите от търсенето. Резултатите ще бъдат показани в този ред.

en: Enable/disable Last.fm scrobbling
bg: Включване/изключване на Last.fm скроблинг

en: Encoding complexity
bg: Сложност на кодирането

en: Encoding engine quality
bg: Качество на енджина на кодирането

en: Encoding mode
bg: Режим на кодирането

en: Enter a URL
bg: Въведете URL

en: Enter a URL to download a cover from the Internet:
bg: Въведете URL за да свалите обложката от Internet:

en: Enter a filename for exported covers (no extension):
bg: Въведете име на файла за експортирани обложки (без разширение):

en: Enter a new name for this playlist
bg: Въведете ново име за този списък с песни

en: Enter search terms above to find music on your computer and on the internet
bg: Въведете критерии за търсене отгоре, за да намерите музика на Вашия компютър и в интернет

en: Enter search terms below to find podcasts in the iTunes Store
bg: Въведете по-долу термини за търсене в подкастите на iTunes Store

en: Enter search terms below to find podcasts on gpodder.net
bg: Въведете по-долу термини за търсене в подкастите на gpodder.net

en: Enter search terms here
bg: Въведете критерий за търсене

en: Enter the URL of an internet radio stream:
bg: Въведете URL адрес на Интернет радио поток

en: Enter the name of the folder
bg: Въведете името на новата папка

en: Enter this IP in the App to connect to Clementine.
bg: Въведето този IP в App за да се свържете с Clementine

en: Entire collection
bg: Цялата колекция

en: Equalizer
bg: Еквалайзер

en: Equivalent to --log-levels *:1
bg: Еквивалентно на --log-levels *:1

en: Equivalent to --log-levels *:3
bg: Еквивалентно на --log-levels *:3

en: Error
bg: Грешка

en: Error connecting MTP device
bg: Грешка при свързването на MTP устройство

en: Error copying songs
bg: Грешка при копиране на песни

en: Error deleting songs
bg: Грешка при изтриване на песни

en: Error discovering %1: %2
bg: Грешка при откриване на %1: %2

en: Error loading %1
bg: Грешка при зареждане на %1

en: Error loading di.fm playlist
bg: Грешка при зареждане на di.fm списък с песни

en: Error processing %1: %2
bg: Грешка при обработване на %1: %2

en: Error while loading audio CD
bg: Грешка при зареждането на аудио CD

en: Ever played
bg: Някога пускана

en: Every 10 minutes
bg: Всеки 10 минути

en: Every 12 hours
bg: Всеки 12 часа

en: Every 2 hours
bg: Всеки 2 часа

en: Every 20 minutes
bg: Всеки 20 минути

en: Every 30 minutes
bg: Всеки 30 минути

en: Every 6 hours
bg: Всеки 6 часа

en: Every hour
bg: Всеки час

en: Except between tracks on the same album or in the same CUE sheet
bg: Освен между песните в един и същи албум или в един и същи CUE лист

en: Existing covers
bg: Съществуващи обложки

en: Expand
bg: Разширяване

en: Expires on %1
bg: Изтича на %1

en: Export Covers
bg: Експортиране на Обложки

en: Export covers
bg: Експортиране на обложки

en: Export downloaded covers
bg: Експортиране на свалени обложки

en: Export embedded covers
bg: Експортиране на вградени обложки

en: Export finished
bg: Експортирането приключи

en: Exported %1 covers out of %2 (%3 skipped)
bg: Експортирах %1 обложки от %2 (прескочих %3)

en: Fade out on pause / fade in on resume
bg: Заглушаване при пауза / плавен преход при продължаване

en: Fade out when stopping a track
bg: Заглушаване при спиране на песен

en: Fading
bg: Заглушаване

en: Fading duration
bg: Времетраене на заглушаването

en: Failed reading CD drive
bg: Не успях да прочета CD устройството

en: Failed to fetch directory
bg: Неуспех при извличане на директория

en: Failed to fetch podcasts
bg: Не успях да извлека подкасти

en: Failed to load podcast
bg: Не успях да заредя подкаст

en: Failed to parse the XML for this RSS feed
bg: Неуспешен разбор на XML за тази RSS хранилка

en: Failed to write new auto-tags to '%1'
bg: Не можах да запиша нови автоматични етикети в '%1'

en: Fast
bg: Бързо

en: Favourite tracks
bg: Любими парчета

en: Fetch Missing Covers
bg: Сваляне на липсващите обложки

en: Fetch automatically
bg: Автоматично изтегляне

en: Fetch completed
bg: Изтеглянето завърши

en: Fetching Subsonic library
bg: Извличане на Subsonic библиотека

en: Fetching cover error
bg: Грешка по време на свалянето на обложката

en: File extension
bg: Файлово разширение

en: File formats
bg: Файлови формати

en: File name
bg: Име на файл

en: File name (without path)
bg: Име на файл (без път)

en: File paths
bg: Пътища към файл

en: File size
bg: Размер на файла

en: File type
bg: Тип на файла

en: Filename
bg: Име на файл

en: Files
bg: Файлове

en: Files to transcode
bg: Файлове за прекодиране

en: Find songs in your library that match the criteria you specify.
bg: Намери песни в библиотеката, които спазват вашият критерия

en: Fingerprinting song
bg: Подпечатване на песента

en: Finish
bg: Край

en: First level
bg: Първо ниво

en: Fit cover to width
bg: Сместване на обложката в ширината

en: Font size
bg: Размер на шрифта

en: Force mono encoding
bg: Принудително кодиране в моно

en: Forget device
bg: Забравяне на устройство

en: Forgetting a device will remove it from this list and Clementine will have to rescan all the songs again next time you connect it.
bg: Забравяне на устройство ще го премахне от списъка и Clementine ще трябва да сканира всички песни, когато го свържете отново.

en: Form
bg: Форма

en: Format
bg: Формат

en: Framerate
bg: Скорост

en: Frames per buffer
bg: Кадри за буфер

en: Frozen
bg: Заледен

en: Full Bass
bg: Пълен бас

en: Full Bass + Treble
bg: Пълен бас + Високи

en: Full Treble
bg: Пълни високи

en: General
bg: Общи

en: General settings
bg: Общи настройки

en: Genre
bg: Жанр

en: Getting channels
bg: Получаване на канали

en: Getting streams
bg: Извличане на потоците

en: Give it a name:
bg: Въведете име:

en: Go
bg: Давай

en: Go to next playlist tab
bg: Отиване към подпрозореца със следващия списък с песни

en: Go to previous playlist tab
bg: Отиване към подпрозореца с предишния списък с песни

en: Got %1 covers out of %2 (%3 failed)
bg: Успешно изтегляне на %1 от общо %2 обложки (неуспешно на %3)

en: Grey out non existent songs in my playlists
bg: Посивяване на песните, които не съществуват в моят списък с песни

en: Group Library by...
bg: Групиране на Библиотеката по...

en: Group by
bg: Групиране по

en: Group by Album
bg: Групиране по Албум

en: Group by Album artist/Album
bg: Групиране по Изпълнител на албум/Албум

en: Group by Artist
bg: Групиране по Изпълнител

en: Group by Artist/Album
bg: Групиране по Изпълнител/Албум

en: Group by Artist/Year - Album
bg: Групиране по Изпълнител/Година - Албум

en: Group by Genre/Album
bg: Групиране по Жанр/Албум

en: Group by Genre/Artist/Album
bg: Групиране по Жанр/Изпълнител/Албум

en: Grouping
bg: Групиране

en: Grouping Name
bg: Име на групиране

en: Grouping name:
bg: Име на групиране:

en: HTML page did not contain any RSS feeds
bg: HTML страницата не съдържа никакви RSS хранилки

en: HTTP 3xx status code received without URL, verify server configuration.
bg: Кодът за състояние на HTTP 3xx получен без URL адрес, проверете конфигурацията на сървъра.

en: HTTP proxy
bg: HTTP прокси

en: Happy
bg: Щастлив

en: Hardware information
bg: Хардуерна информация

en: Hardware information is only available while the device is connected.
bg: Хардуерна информация е налична единствено когато устройството е свързано.

en: Hide playlist filter toolbar
bg: Скрий лентата за филтриране на списък с песни

en: High
bg: Високо

en: High (%1 fps)
bg: Високо (%1 fps)

en: High (1024x1024)
bg: Високо (1024x1024)

en: Hip Hop
bg: Хип хоп

en: Host not found, check server URL. Example: http://localhost:4040/
bg: Не можах да намеря хост, проверете URL адреса на съвъра. Например: http://localhost:4040/

en: Hours
bg: Часа

en: Hypnotoad
bg: Хипножабok

en: I don't have a Magnatune account
bg: Нямам регистрация в Magnatune

en: Icon
bg: Икона

en: Icons on top
bg: Иконите отгоре

en: Identifying song
bg: Идентифициране на песента

en: If activated, clicking a selected song in the playlist view will let you edit the tag value directly
bg: Ако е активирано, щракането върху селектирана песен от плейлиста ще позволява директно модифициране на тага

en: If you continue, this device will work slowly and songs copied to it may not work.
bg: Ако продължите това устройство ще работи бавно и песните копирани в него може да не работят.

en: If you know the URL of a podcast, enter it below and press Go.
bg: Ако знаете линка към подкаст, въведете го по-долу и щракнете на Давай.

en: Ignore "The" in artist names
bg: Игнориране на "The" в имена на изпълнители

en: Ignore prefix word(s)
bg: Игнорирай дума/думи

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)
bg: Изображения (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)
bg: Изображения (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)

en: In %1 days
bg: След %1 дни

en: In %1 weeks
bg: След %1 седмици

en: In dynamic mode new tracks will be chosen and added to the playlist every time a song finishes.
bg: В динамичен режим новите песни ще бъдат избирани и добавяни към списъка с песни всеки път, когато свърши песента.

en: Include album art in the notification
bg: Включване на обложката в известяването

en: Include all songs
bg: Включване на всички песни

en: Incompatible Subsonic REST protocol version. Client must upgrade.
bg: Несъвместима версия на Subsonic REST протокол. Клиентът трябва да я обнови.

en: Incompatible Subsonic REST protocol version. Server must upgrade.
bg: Несъвместима версия на Subsonic REST протокол. Сървърът трябва да я обнови.

en: Incomplete configuration, please ensure all fields are populated.
bg: Непълна конфигурация, моля уверете се, че всички полета са запълнени.

en: Increase the volume by 4 percent
bg: Увеличи звука с 4 процента

en: Increase the volume by <value> percent
bg: Увеличаване на звука с <value> процента

en: Increase volume
bg: Увеличаване на звука

en: Indexing %1
bg: Индексиране %1

en: Information
bg: Информация

en: Input options
bg: Входни настройки

en: Insert...
bg: Вмъкване...

en: Integrity check
bg: Проверка на интегритета

en: Internet
bg: Интернет

[ctx: Global search settings dialog title.]
en: Internet services
bg: Интернет услуги

en: Invalid API key
bg: Невалиден API ключ

en: Invalid URL
bg: Невалиден линк

en: Invalid format
bg: Невалиден формат

en: Invalid method
bg: Невалиден метод

en: Invalid parameters
bg: Невалидни параметри

en: Invalid resource specified
bg: Невалиден ресурс

en: Invalid service
bg: Невалидна услуга

en: Invalid session key
bg: Невалиден ключ за сесия

en: Invert Selection
bg: Обръщане на избраното

en: Jamendo Most Listened Tracks
bg: Най-слушаните парчета в Jamendo

en: Jamendo Top Tracks
bg: Най-високо класираните парчета в Jamendo

en: Jamendo Top Tracks of the Month
bg: Най-високо класираните парчета в Jamendo този месец

en: Jamendo Top Tracks of the Week
bg: Най-високо класираните парчета в Jamendo тази седмица

en: Jamendo database
bg: Jamendo база от данни

en: Jump to previous song right away
bg: Премини към предната песен веднага

en: Jump to the currently playing track
bg: Отиване до песента, изпълнявана в момента

en: Keep buttons for %1 second...
bg: Пази бутоните за %1 секундa...

en: Keep buttons for %1 seconds...
bg: Пази бутоните за %1 секунди...

en: Keep running in the background when the window is closed
bg: Продължи ипзълнението и във фонов режим, дори когато прозореца е затворен

en: Keep the original files
bg: Запази оригиналните файлове

[ctx: Label for buton to enable/disable kittens in the now playing widget]
en: Kittens
bg: Котенца

en: Language
bg: Език

en: Laptop/Headphones
bg: Лаптоп/Слушалки

en: Large Hall
bg: Голяма зала

en: Large album cover
bg: Голяма обложка

en: Large album cover (details below)
bg: Голяма обложка (подробности отдолу)

en: Large album cover (no details)
bg: Голяма обложка (без подробности)

en: Large sidebar
bg: Голяма странична лента

en: Last played
bg: Последно изпълнение

[ctx: A playlist's tag.]
en: Last played
bg: Последно изпълнение

en: Last.fm Authentication
bg: Влизане в Last.fm

en: Last.fm is currently busy, please try again in a few minutes
bg: Last.fm е претоварен в момента, моля, опитайте след няколко минути

en: Last.fm play counts
bg: Брой пускания в Last.fm

en: Last.fm tags
bg: Last.fm етикети

en: Last.fm wiki
bg: Last.fm уики

en: Least favourite tracks
bg: Най-малко любими песни

en: Left
bg: Ляво

en: Length
bg: Дължина

en: Library
bg: Библиотека

en: Library advanced grouping
bg: Разширено групиране на Библиотеката

en: Library rescan notice
bg: Известие за повторно сканиране на библиотеката

en: Library search
bg: Търсене в библиотеката

en: Limits
bg: Ограничения

en: Live
bg: На живо

en: Load
bg: Зареди

en: Load cover from URL
bg: Зареди обложка от URL

en: Load cover from URL...
bg: Зареди обложка от URL...

en: Load cover from disk
bg: Зареждане на обложка от диск

en: Load cover from disk...
bg: Зареждане на обложката от диска...

en: Load playlist
bg: Зареждане на списък с песни

en: Load playlist...
bg: Зареждане на списък с песни...

en: Loading MTP device
bg: Зареждане на MTP устройство

en: Loading iPod database
bg: Зареждане на iPod база данни

en: Loading smart playlist
bg: Зареждане на умен списък с песни

en: Loading songs
bg: Зареждане на песни

en: Loading stream
bg: Зареждане на поток...

en: Loading tracks
bg: Зареждане на песни

en: Loading tracks info
bg: Зареждане на информация за песните

en: Loading...
bg: Зареждане…

en: Loads files/URLs, replacing current playlist
bg: Зареждане на файлове/URL адреси, замествайки настоящият списък с песни

en: Login
bg: Влизане

en: Login failed
bg: Влизането не успя

en: Love
bg: Любима

en: Love (Last.fm scrobbling)
bg: Обичам (Last.fm скроблинг)

en: Low (%1 fps)
bg: Ниско (%1 fps)

en: Low (256x256)
bg: Ниско (256x256)

en: Lyrics
bg: Текстове на песни

en: Lyrics from %1
bg: Текстове на песни от %1

en: Lyrics from the tag
bg: Текстове на песни от етикета

en: Magnatune Download
bg: Изтегляне от Magnatune

en: Magnatune download finished
bg: Изтеглянето от Magnatune завършено

en: Make it so!
bg: Направи го така!

[ctx: Label for button to enable/disable Enterprise background sound.]
en: Make it so!
bg: Нека бъде!

en: Malformed response
bg: Грешка при отговора

en: Manage saved groupings
bg: Управление на записаните групирания

en: Manual proxy configuration
bg: Ръчна настройка на прокси

en: Manually
bg: Ръчно

en: Manufacturer
bg: Производител

en: Mark as listened
bg: Маркирай като чута

en: Mark as new
bg: Маркирай като нова

en: Match every search term (AND)
bg: Съвпадане всеки термин за търсене (И)

en: Match one or more search terms (OR)
bg: Съвпадане на един или повече терминала за търсене (ИЛИ)

en: Maximum bitrate
bg: Максимален битов поток

en: Medium (%1 fps)
bg: Средно (%1 fps)

en: Medium (512x512)
bg: Средно (512x512)

en: Membership type
bg: Тип членство

en: Minimum bitrate
bg: Минимален битов поток

en: Minimum buffer fill
bg: Минимално запълване на буфера

en: Missing plugins
bg: Липсващи плъгини

en: Missing projectM presets
bg: Липсват готови настройки за проектМ

en: Model
bg: Модел

en: Monitor the library for changes
bg: Следи за промени в библиотеката

en: Mono playback
bg: Моно възпроизвеждане

en: Months
bg: Месеца

en: Mood
bg: Статус

en: Moodbar style
bg: Стил на лентата по настроение

en: Moodbars
bg: Ленти по настроение

en: Most played
bg: Най-пускани

en: Mount point
bg: Точка на монтиране

en: Mount points
bg: Точки за монтиране

en: Move down
bg: Преместване надолу

en: Move to library...
bg: Преместване в библиотека...

en: Move up
bg: Преместване нагоре

en: Music
bg: Музика

en: Music Library
bg: Музикална Библиотека

en: Mute
bg: Без звук

en: Name
bg: Име

[ctx: Category label]
en: Name
bg: Име

en: Naming options
bg: Опции за именуване

en: Network Proxy
bg: Мрежово прокси

en: Network Remote
bg: Дистанционно управление

en: Never
bg: Никога

en: Never played
bg: Никога пускани

en: Never start playing
bg: Никога да не се пуска възпроизвеждането

en: New folder
bg: Нова папка

en: New playlist
bg: Нов списък с песни

en: New smart playlist...
bg: Нов умен списък с песни...

en: New songs
bg: Нови песни

en: New tracks will be added automatically.
bg: Нови парчета ще бъдат добавяни автоматично.

en: Newest tracks
bg: Най-нови парчета

en: Next
bg: Следваща

en: Next track
bg: Следваща песен

en: Next week
bg: Следващата седмица

en: No analyzer
bg: Без анализатор

en: No background image
bg: Няма фоново изображение

en: No covers to export.
bg: Няма обложки за експортиране.

en: No matches found.  Clear the search box to show the whole playlist again.
bg: Няма намерени съвпадения. Изтрийте текста, за да видите отново цялото съдържание.

en: None
bg: Никаква

en: None of the selected songs were suitable for copying to a device
bg: Никоя от избраните песни бяха сподобни да бъдат копирани на устройството

en: Normal
bg: Нормално

en: Normal duration (at least 4 minutes or half the track length)
bg: Нормално времетраене (поне 4 минути или половината песен)

en: Not available while using a dynamic playlist
bg: Не е налично при използването на динамичен списък с песни

en: Not connected
bg: Не е свързан

en: Not enough content
bg: Недостатъчно съдържание

en: Not enough fans
bg: Недостатъчно почитатели

en: Not enough members
bg: Недостатъчно членове

en: Not enough neighbors
bg: Недостатъчно съседи

en: Not logged in
bg: Не сте вписан

en: Not mounted - double click to mount
bg: Не е монтиран - двоен клик за монтиране

en: Notification type
bg: Тип на известяване

en: Notifications
bg: Известия

en: Now Playing
bg: В момента се изпълнява

en: Number of episodes to show
bg: Брой епизоди за показване

en: OSD Preview
bg: OSD Изглед

en: Off
bg: Изключено

en: On
bg: Включено

en: Only accept connections from clients within the ip ranges:
    10.x.x.x
    172.16.0.0 - 172.31.255.255
    192.168.x.x
bg: Приемане на връзки само от клиенти в следните интервали на ip:
    10.x.x.x
    172.16.0.0 - 172.31.255.255
    192.168.x.x

en: Only allow connections from the local network
bg: Позволяване само на връзки от локалната мрежа

en: Only show the first
bg: Покажи само първите

en: Opacity
bg: Непрозрачност

en: Open %1 in browser
bg: Отвори %1 в браузъра

en: Open &audio CD...
bg: Отваряне на &аудио CD...

en: Open OPML file
bg: Отваряне на OPML файл

en: Open OPML file...
bg: Отваряне на OPML файл...

en: Open a directory to import music from
bg: Отваряне на папка за импортиране на музика

en: Open device
bg: Отворено устройство

en: Open file...
bg: Отваряне на файл...

en: Open in Google Drive
bg: Отвори в Google Drive

en: Open in new playlist
bg: Отворяне в нов списък с песни

[ctx: Refers to behavior settings in Clementine settings page.]
en: Open in new playlist
bg: Отваряне в нов списък с песни

en: Open in your browser
bg: Отвори в браузера

en: Open...
bg: Отваряне...

en: Operation failed
bg: Неуспешна операция

en: Optimize for bitrate
bg: Оптимизиране на битов поток

en: Optimize for quality
bg: Оптимизиране за качество

en: Options...
bg: Настройки…

en: Organise Files
bg: Организиране на Файлове

en: Organise files...
bg: Организиране на файлове...

en: Organising files
bg: Файловете се организират

en: Original tags
bg: Оригинални етикети

en: Original year
bg: Оригинална година

en: Original year - Album
bg: Оригинална година - Албум

en: Original year tag support
bg: Поддръжка на етикет за оригинална година

en: Other
bg: Други

en: Other options
bg: Други настройки

en: Output
bg: Изход

en: Output device
bg: Изходно устройство

en: Output options
bg: Изходни настройки

en: Overwrite all
bg: Презаписване на всички съществуващи

en: Overwrite existing files
bg: Презапис на съществуващите файлове

en: Overwrite smaller ones only
bg: Презаписване само на по-малките

en: Owner
bg: Собственик

en: Parsing Jamendo catalogue
bg: Претърсване на Jamendo каталога

en: Party
bg: Парти

en: Password
bg: Парола

en: Pause
bg: Пауза

en: Pause playback
bg: На пауза

en: Paused
bg: На пауза

en: Performer
bg: Изпълнител

en: Pixel
bg: Пиксел

en: Plain sidebar
bg: Стандартна странична лента

en: Play
bg: Възпроизвеждане

en: Play count
bg: Брой изпълнения

en: Play if stopped, pause if playing
bg: Продължаване ако е спряно и обратно

en: Play if there is nothing already playing
bg: Възпроизвеждане, ако има песен, която вече се изпълнява

en: Play next
bg: Пусни след това

en: Play selected tracks next
bg: Пусни избраните песни след това

en: Play the <n>th track in the playlist
bg: Възпроизвеждане на <n>тата песен от списъка с песни

en: Play/Pause
bg: Възпроизвеждане/Пауза

en: Playback
bg: Възпроизвеждане

en: Player options
bg: Настройки на плеър

en: Playlist
bg: Списък с песни

en: Playlist finished
bg: Списъка с песни е завършен

en: Playlist options
bg: Настройки на списъка с песни

en: Playlist type
bg: Тип на списъка с песни

en: Playlists
bg: Списъци с песни

en: Please close your browser and return to Clementine.
bg: Моля изберете вашия браузър и се върнете към Clementine

en: Please open this URL in your browser: <a href="%1">%1</a>
bg: Моля отворете този линк в браузера си: <a href="%1">%1</a>

en: Podcasts
bg: Подкасти

en: Pop
bg: Поп

en: Popup duration
bg: Врементраене на балончето

en: Port
bg: Порт

en: Pre-amp
bg: Предусилвател

en: Preference
bg: Настройка

en: Preferences
bg: Настройки

en: Preferences...
bg: Настройки...

en: Preferred album art filenames (comma separated)
bg: Предпочитани файлови разширения за обложките (разделени със запетайки)

en: Preferred audio format
bg: Предпочитан аудио формат

en: Preferred format
bg: Предпочитан формат

en: Premium audio type
bg: Premium тип на звука

en: Preset:
bg: Предварително зададени:

en: Press a button combination to use for
bg: Натиснете клавишна комбинация, която да използвате за

en: Press a key
bg: Натиснете клавиш

en: Press a key combination to use for %1...
bg: Натиснете клавишна комбинация, която да използвате за %1...

en: Pressing "Previous" in player will...
bg: Натискане на "Предишна" в плейъра ще...

en: Pretty OSD options
bg: Настройки на красиво OSD

en: Preview
bg: Преглед

en: Previous
bg: Предишна

en: Previous track
bg: Предишна песен

en: Print out version information
bg: Показване на информация за версията

en: Profile
bg: Профил

en: Progress
bg: Напредък

[ctx: Category label]
en: Progress
bg: Напредък

en: Psychedelic
bg: Психаделик

en: Push Wii Remote button
bg: Натисни бутона на Wii Remote

en: Push Wiiremote button
bg: Натиснете бутон на Wiiremote

en: Put songs in a random order
bg: Подреди песните по случаен начин

[ctx: Sound quality]
en: Quality
bg: Качество

[ctx: Visualisation quality]
en: Quality
bg: Качество

en: Querying device...
bg: Заявящо устойство...

en: Queue Manager
bg: Мениджър на опашката

en: Queue selected tracks
bg: Пратете избраните песни на опашката

en: Queue track
bg: Прати избрана песен на опашката

en: Radio (equal loudness for all tracks)
bg: Радио (еднаква сила на звука за всички песни)

en: Rain
bg: Дъжд

[ctx: Label for button to enable/disable rain background sound.]
en: Rain
bg: Дъжд

en: Random visualization
bg: Произволна визуализация

en: Rate the current song 0 stars
bg: Задай рейтинг на текущата песен 0 звезди

en: Rate the current song 1 star
bg: Задай рейтинг на текущата песен 1 звезда

en: Rate the current song 2 stars
bg: Задай рейтинг на текущата песен 2 звезди

en: Rate the current song 3 stars
bg: Задай рейтинг на текущата песен 3 звезди

en: Rate the current song 4 stars
bg: Задай рейтинг на текущата песен 4 звезди

en: Rate the current song 5 stars
bg: Задай рейтинг на текущата песен 5 звезди

en: Rating
bg: Рейтинг

en: Really cancel?
bg: Наистина ли искаш да затвориш?

en: Redirect limit exceeded, verify server configuration.
bg: Лимита за пренасочвания надвишен, проверете конфигурацията на сървъра.

en: Refresh catalogue
bg: Презареди каталога

en: Refresh channels
bg: Презареди каналите

en: Refresh station list
bg: Презареди листа със станциите

en: Refresh streams
bg: Обновяване на потоците

en: Reggae
bg: Реге

en: Relative
bg: Релативен

en: Remember Wii remote swing
bg: Запомни Wiiremote суинг

en: Remember my choice
bg: Помни изборът ми

en: Remove
bg: Премахване

en: Remove action
bg: Премахване на действието

en: Remove current song from playlist
bg: Премахни текущата песен от списъка

en: Remove duplicates from playlist
bg: Премахни дублиранията от плейлиста

en: Remove folder
bg: Премахни папката

en: Remove from playlist
bg: Премахване от списъка с песни

en: Remove playlist
bg: Премахване на списъка с песни

en: Remove playlists
bg: Премахване на списъци с песни

en: Remove unavailable tracks from playlist
bg: Премахни недостъпни песни от плейлиста

en: Rename playlist
bg: Преименуване на списъка с песни

en: Rename playlist...
bg: Преименуване на списъка с песни...

en: Renumber tracks in this order...
bg: Преномерирай песните в този ред...

en: Repeat
bg: Повтаряне

en: Repeat album
bg: Повтаряне на албума

en: Repeat playlist
bg: Повтаряне на списъка с песни

en: Repeat track
bg: Повтаряне на песента

en: Replace current playlist
bg: Заместване на текущия списък с песни

en: Replace the playlist
bg: Заместване на списъка с песни

en: Replaces spaces with underscores
bg: Заменя интервалите със символи

en: Replay Gain
bg: Изравняване на усилването

en: Replay Gain mode
bg: Режим Изравняване на усилването

en: Repopulate
bg: Ново попълване

en: Require authentication code
bg: Изискване на код за удостоверение

en: Reset
bg: Възстановяване

en: Reset play counts
bg: Изчистване на броя възпроизвеждания

en: Restart song, then jump to previous if pressed again
bg: Започни песента отначало, после премини към предната, ако се натисне още веднъж

en: Restart the track, or play the previous track if within 8 seconds of start.
bg: Рестартиране на песента, или свирене на предишната песен, ако са минали по-малко от 8 секунди от началото й.

en: Restrict to ASCII characters
bg: Само ASCII символи

en: Resume playback on start
bg: Продължаване на възпроизвеждането при стартиране

en: Return to Clementine
bg: Назад към Clementine

en: Right
bg: Дясно

en: Rip
bg: Печене

en: Rip CD
bg: Печене на CD

en: Rip audio CD
bg: Печене на аудио CD

en: Rock
bg: Рок

en: Run
bg: Стартирай

en: SOCKS proxy
bg: SOCKS прокси

en: SSL handshake error, verify server configuration. SSLv3 option below may workaround some issues.
bg: Грешка при SSL ръкостискането, проверете конфигурацията на съвъра. SSLv3 опцията отдолу може да се справи с някои проблеми.

en: Safely remove device
bg: Безопасно премахване на устройството

en: Safely remove the device after copying
bg: Безопасно премахване на устройството след приключване на копирането

en: Sample rate
bg: Дискретизация

en: Samplerate
bg: Дискретизация

en: Save .mood files in your music library
bg: Запазване на .mood файлове в музикалната Ви библиотека

en: Save album cover
bg: Запази обложката на албума

en: Save cover to disk...
bg: Запази обложката на диска...

en: Save current grouping
bg: Запиши текущото групиране

en: Save image
bg: Запазване на изображение

[ctx: Save playlist menu action.]
en: Save playlist
bg: Запазване на списъка с песни

[ctx: Title of the playlist save dialog.]
en: Save playlist
bg: Запазване на списъка с песни

en: Save playlist...
bg: Запазване на списъка с песни...

en: Save preset
bg: Запис на фиксирани настройки

en: Save ratings in file tags when possible
bg: Запазвай рейтинги в етикетите на файловете, когато е възможно

en: Save statistics in file tags when possible
bg: Запазвай статистики в етикетите на файловете, когато е възможно

en: Save this stream in the Internet tab
bg: Запази този поток в интернет таб

en: Saved Grouping Manager
bg: Записан Мениджър на групиране

en: Saving songs statistics into songs files
bg: Запазвам статистики за песните във файловете на песните

en: Saving tracks
bg: Запазване на песните

en: Scale size
bg: Размер на омащабяването

en: Score
bg: Резултат

en: Scrobble tracks that I listen to
bg: Запази песните, които слушам

en: Search
bg: Търсене

[ctx: Global search settings dialog title.]
en: Search
bg: Търсене

en: Search Icecast stations
bg: Търси Icecast станции

en: Search Jamendo
bg: Търси в jamendo

en: Search Magnatune
bg: Търси в Magnatune

en: Search Subsonic
bg: Търсене в Subsonic

en: Search automatically
bg: Автоматично търсене

en: Search for album
bg: Търси албум

en: Search for album covers...
bg: Търси за обложки

en: Search for anything
bg: Търсене из всички

en: Search for artist
bg: Търси изпълнител

en: Search for this
bg: Търси това

en: Search gpodder.net
bg: Търси в gpodder.net

en: Search iTunes
bg: Търси в iTunes

en: Search mode
bg: Режим "Търсене"

en: Search options
bg: Опции при търсене

en: Search terms
bg: Термини за търсене

en: Second Level
bg: Второ ниво

en: Second level
bg: Второ ниво

en: Seek backward
bg: Придвижване назад

en: Seek forward
bg: Придвижване напред

en: Seek the currently playing track by a relative amount
bg: Следене на текущата песен с относително количество

en: Seek the currently playing track to an absolute position
bg: Следене на текущата песен с абсолютно позиция

en: Seeking using a keyboard shortcut or mouse wheel
bg: Търсене чрез бързи клавиши или колелце на мишката

en: Select All
bg: Избиране на всички

en: Select None
bg: Изчистване на избора

en: Select background color:
bg: Изберете цвета на фона:

en: Select background image
bg: Избор на фоново изображение

en: Select best possible match
bg: Избери най-доброто съвпадение

en: Select foreground color:
bg: Изберете цвета на обекта:

en: Select visualizations
bg: Избери визуализации

en: Select visualizations...
bg: Избери визуализации...

en: Select...
bg: Избиране...

en: Serial number
bg: Сериен номер

en: Server
bg: Сървър

en: Server URL
bg: URL адрес на сървъра

en: Server details
bg: Подробности за сървъра

en: Service offline
bg: Услугата е недостъпна

en: Set %1 to "%2"...
bg: Задай %1 да е %2"...

en: Set the volume to <value> percent
bg: Ниво на звука - <value> процента

en: Set value for all selected tracks...
bg: Избери стойност за всички песни

en: Settings
bg: Настройки

en: Short duration (at least 1 minute or half the track length)
bg: Кратко времетраене (поне 1 минута или половината песен)

en: Shortcut
bg: Бърз клавиш

en: Shortcut for %1
bg: Бърз клавиш за %1

en: Shortcut for %1 already exists
bg: Бързият клавиш за %1 вече съществува

en: Show
bg: Показване

en: Show OSD
bg: Показване на OSD

en: Show a glowing animation on the current track
bg: Показвай светеща анимация върху текущата песен

en: Show a moodbar in the track progress bar
bg: Показване на лента по настроение в лентата за напредък на песента

en: Show a native desktop notification
bg: Показване подразбиращо се за системата известяване

en: Show a notification when I change the repeat/shuffle mode
bg: Показване на известяване при превключване между режим разбъркано/случайно

en: Show a notification when I change the volume
bg: Показване на известяване при промяна силата на звука

en: Show a notification when I pause playback
bg: Показване на известяване при пауза

en: Show a popup from the system tray
bg: Покажи изкачащо прозорче в областа за уведомяване

en: Show a pretty OSD
bg: Показване на красиво OSD

en: Show above status bar
bg: Покажи над status bar-а

en: Show all songs
bg: Показвай всички песни

en: Show all the songs
bg: Покажи всичките песни

en: Show cover art in library
bg: Показвай обложки в библиотеката

en: Show dividers
bg: Показвай разделители

en: Show fullsize...
bg: Покажи в пълен размер...

en: Show in file browser...
bg: Покажи във файловия мениджър...

en: Show in library...
bg: Показване в библиотеката...

en: Show in various artists
bg: Показване в смесени изпълнители

en: Show moodbar
bg: Показване на лента по настроение

en: Show only duplicates
bg: Показвай само дубликати

en: Show only untagged
bg: Показване само на неотбелязани

en: Show or hide the sidebar
bg: Покажи или скрий страничната лента

en: Show search suggestions
bg: Покажи подсказвания при търсене

en: Show sidebar
bg: Покажи страничната лента

en: Show the "love" button
bg: Показване на бутона "харесвам"

en: Show the scrobble button in the main window
bg: Показване на бутона скроблинг в главния прозорец

en: Show tray icon
bg: Показване на икона в областта за уведомяване

en: Show which sources are enabled and disabled
bg: Покажи кои източници са разрешени и кои забранени

en: Show/Hide
bg: Показване/скриване

en: Shuffle
bg: Случаен ред на изпълнение

en: Shuffle albums
bg: Случаен ред на албуми

en: Shuffle all
bg: Случаен ред на изпълнение на всички

en: Shuffle playlist
bg: Разбъркване на списъка с песни

en: Shuffle tracks in this album
bg: Случаен ред на песните в този алубм

en: Sign in
bg: Записване

en: Sign out
bg: Изход

en: Signing in...
bg: Вписване...

en: Size
bg: Размер

en: Size:
bg: Размер:

en: Ska
bg: Ска

en: Skip backwards in playlist
bg: Прескачане назад в списъка с песни

en: Skip count
bg: Презключи броя

en: Skip forwards in playlist
bg: Прескачане напред в списъка с песни

en: Skip selected tracks
bg: Прескачане на избраните песни

en: Skip track
bg: Прескачане на песента

en: Small album cover
bg: Малки обложки

en: Small sidebar
bg: Малка странична лента

en: Smart playlist
bg: Умен списък с песни

en: Smart playlists
bg: Умни списъци с песни

en: Soft
bg: Лек

en: Soft Rock
bg: Лек рок

en: Song Information
bg: Информация за песен

en: Song info
bg: Песен

en: Sonogram
bg: Сонограма

en: Sorry
bg: Съжалявам

en: Sort by genre (alphabetically)
bg: Сортиране по жанр(азбучно)

en: Sort by genre (by popularity)
bg: Сортиране по жанр(по популярност)

en: Sort by station name
bg: Сортирай по име на станция

en: Sort songs by
bg: Сортиране на песните по

en: Sorting
bg: Сортиране

en: Source
bg: Източник

en: Sources
bg: Източници

en: Standard
bg: Стандартно

en: Start ripping
bg: Започни печене

en: Start the playlist currently playing
bg: Стартиране на текущо възпроизвеждания списък с песни

en: Start transcoding
bg: Начало на прекодирането

en: Starting %1
bg: Стартиране на %1

en: Starting...
bg: Стартиране...

en: Stop
bg: Спиране

en: Stop after
bg: Спиране след

en: Stop after each track
bg: Спирай след всяка песен

en: Stop after every track
bg: Спирай след всяка песен

en: Stop after this track
bg: Спри след тази песен

en: Stop playback
bg: Спиране на възпроизвеждането

en: Stop playback after current track
bg: Спри всички след текущата песен

en: Stop playback if song fails to play
bg: Спри всички, ако някоя песен не успее да се пусне

en: Stop playing after current track
bg: Спиране на възпроизвеждането след текущата песен

en: Stop playing after track: %1
bg: Спри след песен: %1

en: Stopped
bg: Спрян

en: Stream
bg: Поток

en: Stream Details
bg: Подробности за потока

en: Streaming from a Subsonic server requires a valid server license after the 30-day trial period.
bg: Слушане на живо от Subsonic сървър изисква валиден лиценз за сървъра след 30-дневния пробен период.

en: Streaming membership
bg: Членство за слушане

en: Subscribers
bg: Абонати

en: Success!
bg: Успешно!

en: Successfully written %1
bg: Успешно записан %1

en: Suggested tags
bg: Предложени етикети

en: Summary
bg: Резюме

en: Super high (%1 fps)
bg: Много високо (%1 fps)

en: Super high (2048x2048)
bg: Супер високо (2048x2048)

en: Supported formats
bg: Поддържани формати

en: Synchronize statistics to files now
bg: Синхронизирай статистиките към файловете сега

en: System colors
bg: Системни цветове

en: Tabs on top
bg: Табовете отгоре

en: Tag fetcher
bg: Получаване на етикети

en: Target bitrate
bg: Отбелязан битов поток

en: Techno
bg: Техно

en: Text options
bg: Настройки на текста

en: Thanks to
bg: Благодарности на

en: The "%1" command could not be started.
bg: Командата "%1" не може да бъде стартирана

en: The album cover of the currently playing song
bg: Обложката на албума на текущо звучащата песен

en: The directory %1 is not valid
bg: Директорията "%1" не е валидна

en: The discoverer is busy
bg: Октривача е зает

en: The second value must be greater than the first one!
bg: Втората стойност трябва да е по-голяма от първата!

en: The site you requested does not exist!
bg: Сайта, който предоставихте не съществува

en: The site you requested is not an image!
bg: Сайта, който предоставихте не е изображение!

en: The trial period for the Subsonic server is over. Please donate to get a license key. Visit subsonic.org for details.
bg: Пробния период на Subsonic сървъра изтече. Моля дайте дарение за да получите ключ за лиценз. Посетете subsonic.org за подробности.

en: The version of Clementine you've just updated to requires a full library rescan because of the new features listed below:
bg: Версията на Clementine, която току що обновихте изисква пълно повторно сканиране на библиотеката, заради следните нови функции:

en: There are other songs in this album
bg: В този албум има други песни

en: There was a problem communicating with gpodder.net
bg: Имаше проблем в комуникацията с gpodder.net

en: There was a problem fetching the metadata from Magnatune
bg: Имаше проблем с изтеглянето на метаданните от Magnatune

en: There was a problem parsing the response from the iTunes Store
bg: Имаше проблем в разбора на отговора от iTunes Store

en: There were problems copying some songs.  The following files could not be copied:
bg: Имаше проблем с копирането на някои песни.Следните не можаха да бъдат копирани:

en: There were problems deleting some songs.  The following files could not be deleted:
bg: Имаше проблем с изтриването на някои песни.Следните не можаха да бъдат изтрити:

en: These files will be deleted from the device, are you sure you want to continue?
bg: Тези файлове ще бъдат изтрити от устройството,сигурни ли сте че искате да продължите?

en: These files will be permanently deleted from disk, are you sure you want to continue?
bg: Тези файлове ще бъдат безвъзвратно изтрити от диска, сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: These folders will be scanned for music to make up your library
bg: Тези папки ще бъдат сканирани за музика, която да бъде включена във вашата библиотека

en: These settings are used in the "Transcode Music" dialog, and when converting music before copying it to a device.
bg: Тези настройки се използват в диалоговия прозорец "Прекодиране на музика" и когато се прекодира музика преди да се копира на устройство.

en: Third Level
bg: Трето ниво

en: Third level
bg: Трето ниво

en: This action will create a database which could be as big as 150 MB.
    Do you want to continue anyway?
bg: Това действие ще създаде база от данни с размер, който може да достигне 150 MB.
    Сигурни ли сте че искате да продължите?

en: This album is not available in the requested format
bg: Този албум не е наличен в избраният формат

en: This can be changed later through the preferences
bg: Това може да се промени по-късно от предпочитанията

en: This device must be connected and opened before Clementine can see what file formats it supports.
bg: Това устройство трябва да бъде свързано и отоворено преди Clementine да маоже да види какви файлови формати подържа.

en: This device supports the following file formats:
bg: Това устройство подържа следните формати:

en: This device will not work properly
bg: Това устройство няма да работи както трябва.

en: This is an MTP device, but you compiled Clementine without libmtp support.
bg: Това е MTP устройство,но вие сте компилирали Clementine без подръжка за libmtp.

en: This is an iPod, but you compiled Clementine without libgpod support.
bg: Това е iPod, но вие сте компилирали Clementine без подръжка за libgpod

en: This is the first time you have connected this device.  Clementine will now scan the device to find music files - this may take some time.
bg: Това е първият път,когато мушкате това устройство. Clementine сега ще сканира това устройство за да намери музикални файлове - това може да отнеме известно време.

en: This option can be changed in the "Behavior" preferences
bg: Тази опция може да се промени от предпочитанията "Поведение"

en: This stream is for paid subscribers only
bg: Този поток е само за платени регистрации.

en: This type of device is not supported: %1
bg: Този тип устройство не е подържано:%1

en: Time step
bg: Стъпка

en: Title
bg: Заглавие

en: Today
bg: Днес

en: Toggle Pretty OSD
bg: Вкл./Изкл. на красиво екранно меню

en: Toggle fullscreen
bg: Превключване на пълен екран

en: Toggle queue status
bg: Покажи статус на опашката

en: Toggle scrobbling
bg: Включаване на скроблинга

en: Toggle visibility for the pretty on-screen-display
bg: Превключване видимостта на красиво екранно меню

en: Tomorrow
bg: Утре

en: Too many redirects
bg: Твърде много пренасочвания

en: Total albums:
bg: Общо албуми:

en: Total bytes transferred
bg: Общо прехвърлени байта

en: Total network requests made
bg: Общ брой направени мрежови заявки

en: Track
bg: Песен

en: Transcode Music
bg: Прекодирай музиката

en: Transcoding
bg: Прекодиране

en: Transcoding %1 files using %2 threads
bg: Прекодиране на %1 файлове чрез %2 начина

en: Transcoding options
bg: Настройки на прекодиране

en: TrueAudio
bg: Инстинско Аудио

en: Turbine
bg: Турбина

en: Turn off
bg: Изключване

en: URL
bg: линк

en: URL(s)
bg: URL-и

en: Unable to connect
bg: Не можах да се свържа

en: Unable to download %1 (%2)
bg: Неуспешно сваляне %1 (%2)

en: Unknown
bg: Непознат

en: Unknown content-type
bg: Неизвестен тип съдържание

en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

en: Unset cover
bg: Махни обложката

en: Unskip selected tracks
bg: Не прескачай избраните песни

en: Unskip track
bg: Не прескачай песента

en: Unsubscribe
bg: Премахване абонамент

en: Upcoming Concerts
bg: Наближаващи концерти

en: Update all podcasts
bg: Обнови всички подкасти

en: Update changed library folders
bg: Обнови папките с промени в библиотеката

en: Update the library when Clementine starts
bg: Обновявай библиотеката при стартиране на Clementine

en: Update this podcast
bg: Обнови този подкаст

en: Updating
bg: Обновяване

en: Updating %1
bg: Обновяване %1

en: Updating %1%...
bg: Обновяване %1%...

en: Updating library
bg: Обновяване на библиотеката

en: Usage
bg: Използване

en: Use Album Artist tag when available
bg: Използване на етикет изпълнител на албума, когато го има

en: Use Gnome's shortcut keys
bg: Използване на клавишните комбинации на Гном

en: Use Psychedelic Colors
bg: Използвай психаделик цветове

en: Use Replay Gain metadata if it is available
bg: Ако е възможно да се използват мета данни на Изравняване на усилването

en: Use SSLv3
bg: Използване на SSLv3

en: Use Wii Remote
bg: Използване на Wii дистанционно

en: Use a custom color set
bg: Използване на потребителски цветове

en: Use a custom message for notifications
bg: Използване на потребителско съобщение за известията

en: Use a network remote control
bg: Използване на дистанционно за мрежа

en: Use authentication
bg: Използвай име и парола

en: Use bitrate management engine
bg: Използване на енджин за управление на битов поток

en: Use dynamic mode
bg: Използвай динамичен режим

en: Use notifications to report Wii Remote status
bg: Използвай известия за докладване на статуса на Wii Remote

en: Use system icons
bg: Използвай системните иконки

en: Use temporal noise shaping
bg: Използване на оформяне на звук по време

en: Use the system default
bg: Използвай подразбиращия се за систмета

en: Use the system default color set
bg: Използване на подразбиращите се за системата цветове

en: Use the system proxy settings
bg: Използвай системните прокси настройки

en: Used
bg: Използван

en: User interface
bg: Потребителски интерфейс

en: Username
bg: Потребителско име

en: Using the menu to add a song will...
bg: Използването на менюто за добавяне на песен ще...

en: Variable bit rate
bg: Променлив битов поток

en: Various artists
bg: Сборни формации

en: Verify Server certificate
bg: Провери сертификата на сървъра

en: Version %1
bg: Версия %1

en: View
bg: Изглед

en: View Stream Details
bg: Виж подробности за потока

en: Visualization mode
bg: Режим "Визуализация"

en: Visualizations
bg: Визуализации

en: Visualizations Settings
bg: Настройки на визуализациите

en: Voice activity detection
bg: Засичане на глас

en: Volume %1%
bg: Сила на звука %1%

en: Warn me when closing a playlist tab
bg: Предупреди ме, преди да се затвори подпрозорец със списък от песни

en: Website
bg: Уебсайт

en: Weeks
bg: Седмици

en: When Clementine starts
bg: При стартиране на Clementine

en: When calculating play counts, use
bg: При смятане на броя слушания използвай

en: When looking for album art Clementine will first look for picture files that contain one of these words.
    If there are no matches then it will use the largest image in the directory.
bg: Когато Clementine търси обложки първо ще потърси за картинки съдържащи една от тези думи.
    Ако няма свъпадения тогава ще използва най-големите изображения в директорията,

en: When saving a playlist, file paths should be
bg: При запис на списъци с песни, пътищата на файла трябва да са

en: When sorting artists, albums and titles
bg: При подреждане на изпълнители, албуми и заглавия

en: When the list is empty...
bg: Когато списъка е празен

en: Why not try...
bg: Защо не опитате...

en: Wii Remote %1: connected
bg: Wii Remote %1: свързано

en: Wii Remote %1: critical battery (%2%)
bg: Wii Remote %1: критично ниво на батериите (%2%)

en: Wii Remote %1: disactived
bg: Wii Remote %1: деактивирано

en: Wii Remote %1: disconnected
bg: Wii Remote %1: несвързано

en: Wii Remote %1: low battery (%2%)
bg: Wii Remote %1: ниско ниво на батерията (%2%)

en: Windows Media audio
bg: Аудио — Windows Media

en: Without cover:
bg: Без обложка:

en: Would you like to move the other songs in this album to Various Artists as well?
bg: Искате ли да преместим другите песни от този албум в Различни изпълнители?

en: Would you like to run a full rescan right now?
bg: Искате ли да изпълните пълно повторно сканиране сега?

en: Write all songs statistics into songs' files
bg: Записване на всички статистики за песните във файловете на песните

en: Write metadata
bg: Запиши метадата

en: Wrong username or password.
bg: Грешно потребителско име или парола.

en: Year
bg: Година

en: Year - Album
bg: Година - Албум

en: Years
bg: Години

en: Yesterday
bg: Вчера

en: You are about to download the following albums
bg: На път сте да свалите следните албуми

en: You are about to remove %1 playlists from your favorites, are you sure?
bg: Така ще премахнете %1 плейлисти от любимите Ви, сигурни ли сте?

en: You are about to remove a playlist which is not part of your favorite playlists: the playlist will be deleted (this action cannot be undone). 
    Are you sure you want to continue?
bg: Искате да премахнете списък с песни, който не е част от Вашите любими списъци: списъкът ще бъде премахнат (действието не може да бъде отменено).
    Сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: You are not signed in.
bg: Не сте вписан.

en: You are signed in as %1.
bg: Вписани сте като %1.

en: You are signed in.
bg: Вписани сте.

en: You can change the way the songs in the library are organised.
bg: Можете да промените начина, по-който песните в библиотеката са организирани.

en: You can listen to Magnatune songs for free without an account.  Purchasing a membership removes the messages at the end of each track.
bg: Можете да слушате песни от magnatune безплатно, без регистрация. Купуването на членство маха съобщенията в края на всяка песен.

en: You can listen to background streams at the same time as other music.
bg: Можете да слушате фонови потоци по същото време, когато слушате и музика.

en: You can use your Wii Remote as a remote control for Clementine.  <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote">See the page on the Clementine wiki</a> for more information.
bg: Можете да използвате Wii Remote като дистанционно за Clementine.<a href="http://www.clementine-player.org/wiimote">Вижте Wiki страницата на Clementine</a> за повече информация.

en: You do not have an active subscription
bg: Нямате активен абонамент

en: You love this track
bg: Харесвате тази песен

en: You need to launch System Preferences and allow Clementine to "<span style="font-style:italic">control your computer</span>" to use global shortcuts in Clementine.
bg: Трябва да влезете в Системните Настройки и да позволите на Clementine да "<span style=" font-style:italic;">контролира вашия компютър</span>" за да изпозлвате глобалните клавишни комбинации в Clementine.

en: You will need to restart Clementine if you change the language.
bg: Трябва да рестартирате Clementine, ако смените езика.

en: Your IP address:
bg: Вашият IP адрес:

en: Your Magnatune credentials were incorrect
bg: Вашите данни за достъп за Magnatune бяха грешни

en: Your library is empty!
bg: Вашата библиотека е празна!

en: Your radio streams
bg: Вашите радио потоци

en: Your scrobbles: %1
bg: Вашите слушания: %1

en: Your system is missing OpenGL support, visualizations are unavailable.
bg: В системата Ви липсва OpenGL поддръжка, визуализациите са недостъпни.

en: Z-A
bg: Я-А

en: Zero
bg: Нула

en: add %n songs
bg: добавете %n песни

en: after
bg: след

en: ago
bg: преди

en: and
bg: и

en: automatic
bg: автоматично

en: before
bg: преди

en: between
bg: между

en: biggest first
bg: Пъво най-големите

en: bpm
bg: удари в минута

en: contains
bg: съдържа

en: disabled
bg: изключено

en: disc %1
bg: диск %1

en: does not contain
bg: не съдържа

en: empty
bg: празен

en: ends with
bg: свършва с

en: equals
bg: равно

en: gpodder.net directory
bg: gpodder.net директория

en: greater than
bg: по-голям от

en: iPods and USB devices currently don't work on Windows.  Sorry!
bg: iPod-и и USB устройства в момента не работят под Windows. Съжаляваме!

en: in the last
bg: в последните

en: kbps
bg: килобита/сек

en: less than
bg: по-малко от

en: longest first
bg: първо най-дългите

en: move %n songs
bg: премести %n песни

en: newest first
bg: първо най-новите

en: not empty
bg: не е празен

en: not equals
bg: различно

en: not in the last
bg: не e в последните

en: not on
bg: не е на

en: oldest first
bg: първо най-старите

en: on
bg: вкл.

en: options
bg: опции

en: press enter
bg: натиснете enter

en: remove %n songs
bg: премахване на %n песни

en: shortest first
bg: първо най-късите

en: shuffle songs
bg: разбъркване на песните

en: smallest first
bg: първо най-малките

en: sort songs
bg: сортирай песните

en: starts with
bg: започва с

en: stop
bg: Стоп

en: track %1
bg: песен %1
