Clementine Music Player - en to ca translation catalogue (1303 entries)

en: 
    
    You can favorite playlists by clicking the star icon next to a playlist name
    
    Favorited playlists will be saved here
ca: 
    
    Podeu marcar llistes de reproducció com a preferides fent clic a la icona de l’estrella corresponent
    
    Les vostres llistes preferides es desaran aquí

en:  ANMR method (experimental)
ca: Mètode ANMR (experimental)

en:  days
ca:  dies

en:  kbps
ca:  kb/s

en:  seconds
ca:  segons

en:  songs
ca:  cançons

en: %1 albums
ca: %1 àlbums

en: %1 days
ca: %1 dies

en: %1 days ago
ca: fa %1 dies

en: %1 on %2
ca: %1 a %2

en: %1 playlists (%2)
ca: %1 llistes de reproducció (%2)

en: %1 request failed:
    %2
ca: La demanda %1 ha fallat:
    %2

en: %1 song
ca: %1 cançó

en: %1 songs
ca: %1 cançons

en: %1 songs found
ca: %1 cançons trobades

en: %1 songs found (showing %2)
ca: %1 cançons trobades (se’n mostren %2)

en: %1 tracks
ca: %1 peces

en: %1 transferred
ca: %1 transferit

en: %1: Wiimotedev module
ca: %1 mòdul Wiimotedev

en: %L1 other listeners
ca: %L1 oients més

en: %L1 selected of
ca: %L1 seleccionades de

en: %L1 total plays
ca: %L1 reproduccions en total

en: %L1 tracks
ca: %L1 peces

en: %n failed
ca: %n han fallat

en: %n finished
ca: %n han acabat

en: %n remaining
ca: %n restants

en: &Align text
ca: &Alinea el text

en: &Center
ca: &Centre

en: &Custom
ca: &Personalitzades

en: &Extras
ca: E&xtres

en: &Grouping
ca: A&grupament

en: &Help
ca: &Ajuda

en: &Hide %1
ca: &Amaga «%1»

en: &Hide...
ca: &Amaga…

en: &Left
ca: &Esquerra

en: &Lock Rating
ca: &Bloca la valoració

en: &Lyrics
ca: &Lletres

en: &Music
ca: &Música

en: &None
ca: &Cap

en: &Playlist
ca: &Llista de reproducció

en: &Quit
ca: &Surt

en: &Repeat mode
ca: Mode de &repetició

en: &Right
ca: &Dreta

en: &Shuffle mode
ca: Mode de me&scla

en: &Stretch columns to fit window
ca: &Encabeix les columnes a la finestra

en: &Tools
ca: &Eines

en: &Year
ca: An&y

en: (different across multiple songs)
ca: (diferents a les diverses cançons)

en: ...and all the Amarok contributors
ca: … i tots aquells que han contribuït amb l’Amarok

en: 1 day
ca: 1 dia

en: 1 track
ca: 1 peça

en: 128k MP3
ca: MP3 de 128k

en: 192,000Hz
ca: 192.000 Hz

en: 40%
ca: 40 %

en: 44,100Hz
ca: 44.100 Hz

en: 48,000Hz
ca: 48.000 Hz

en: 50 random tracks
ca: 50 peces a l’atzar

en: 96,000Hz
ca: 96.000 Hz

en: <a href="http://www.di.fm/premium/">Upgrade to Premium now</a>
ca: <a href="http://www.di.fm/premium/">Milloreu la subscripció a Premium ara</a>

en: <html><head/><body><p>If not checked, Clementine will  try to save your ratings and other statistics only in a separate database and don't modify your files.</p><p>If checked, it will save statistics both in database and directly into the file each time they changed.</p><p>Please note it might not work for every format and, as there is no standard for doing so, other music players might not be able to read them.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Si no s’habilita, el Clementine intentarà desar les vostres valoracions i altres estadístiques en una base de dades separada, sense modificar els vostres fitxers.</p><p>Si s’habilita, es desaran les estadístiques en la base de dades i directament en els fitxers, cada cop que es modifiquin.</p><p>Tingueu en compte que això podria no funcionar amb tots els formats i, com que no hi ha pas cap d’estàndard, els altres reproductors de música podrien no ser capaços de llegir-los.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Prefix a word with a field name to limit the search to that field, e.g. <span style=" font-weight:600;">artist:</span><span style=" font-style:italic;">Bode</span> searches the library for all artists that contain the word Bode, <span style=" font-weight:600;">playcount:</span><span style=" font-style:italic;">&gt;=2</span> searches the library for songs played at least twice, <span style=" font-weight:600;">lastplayed:</span>&lt;<span style=" font-style:italic;">1h30m</span> searches the library for songs played in the last 180 minutes.</p><p><span style=" font-weight:600;">Available fields: </span><span style=" font-style:italic;">%1</span>.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Afegiu un camp com a prefix a una paraula clau per limitar la cerca a aquest camp. P. ex., <span style=" font-weight:600;">artist:</span><span style=" font-style:italic;">Bode</span> cercarà tots els artistes de la col·lecció que continguin la paraula «Bode», <span style=" font-weight:600;">playcount:</span> <span style=" font-style:italic;">&gt;=2</span> cerca a la col·lecció les peces que s’han reproduït almenys dos cops, <span style=" font-weight:600;">lastplayed:</span>&lt;<span style=" font-style:italic;">1h30m</span> cerca a la col·lecció peces reproduïdes durant els últims 180 minuts.</p><p><span style=" font-weight:600;">Camps disponibles:</span><span style=" font-style:italic;">%1</span>.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This will write songs' ratings and statistics into files tags for all your library's songs.</p><p>This is not needed if the &quot;Save ratings and statistics in file tags&quot; option has always been activated.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Això guardarà les valoracions i estadístiques en etiquetes que s’escriuran en els fitxers de la vostra col·lecció.</p><p>Això no és necessari si el paràmetre «Desa les valoracions i estadístiques en etiquetes de fitxer» sempre ha estat activat.</p></body></html>

en: <p>This article uses material from the Wikipedia article <a href="%1">%2</a>, which is released under the <a href="https://clementine-player.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode.txt">Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0</a>.</p>
ca: <p>Aquest article empra material provinent de l’article de la Viquipèdia <a href="%1">%2</a>, disponible sota la llicència <a href="https://clementine-player.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode.txt">Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0</a>.</p>

en: <p>Tokens start with %, for example: %artist %album %title </p>
    
    <p>If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.</p>
ca: <p>Les fitxes de reemplaçament comencen amb %, per exemple: %artist %album %title </p>
    
    <p>Si demarqueu entre claus una secció de text que contingui una fitxa de remplaçament, aquesta secció no es mostrarà si la fitxa de remplaçament es troba buida.</p>

en: A client can connect only, if the correct code was entered.
ca: Només es pot connectar un client si s’introdueix el codi correcte.

en: A premium account is required
ca: Us cal un compte Premium

en: A smart playlist is a dynamic list of songs that come from your library.  There are different types of smart playlist that offer different ways of selecting songs.
ca: Una llista de reproducció intel·ligent és una llista dinàmica de cançons que es troben a la vostra col·lecció. Hi ha diferents tipus de llistes de reproducció intel·ligent que ofereixen formes diferents de seleccionar cançons.

en: A song will be included in the playlist if it matches these conditions.
ca: S’inclourà una cançó a la llista de reproducció si coincideix amb aquestes condicions.

en: A&utomatic
ca: Automàtic

en: A-Z
ca: A–Z

en: ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD
ca: LLOEM L’HIPNOGRIPAU

en: Abort
ca: Interromp

en: About %1
ca: Quant al %1

en: About Clementine...
ca: Quant al Clementine…

en: About Qt...
ca: Quant al Qt…

en: Absolute
ca: Absoluts

en: Account details
ca: Detalls del compte

en: Account details (Premium)
ca: Detalls del compte (Premium)

en: Action
ca: Acció

[ctx: Category label]
en: Action
ca: Acció

en: Activate/Deactivate Wii Remote
ca: Activa/desactiva el control remot de la Wii

en: Add Podcast
ca: Afegeix un podcast

en: Add Stream
ca: Afegeix un flux

en: Add a new line if supported by the notification type
ca: Afegeix una línia nova si és compatible amb el tipus de notificació

en: Add action
ca: Afegeix una acció

en: Add all tracks from a directory and all its subdirectories
ca: Afegeix totes les peces des d’una carpeta y las seves subcarpetes

en: Add another stream...
ca: Afegeix un altre flux…

en: Add directory...
ca: Afegeix un directori…

en: Add file
ca: Afegeix un fitxer

en: Add file to transcoder
ca: Afegeix un fitxer al convertidor

en: Add file(s) to transcoder
ca: Afegeix fitxer(s) al convertidor

en: Add file...
ca: Afegeix un fitxer…

en: Add files to transcode
ca: Afegeix fitxers per a convertir-los

en: Add folder
ca: Afegeix una carpeta

en: Add folder...
ca: Afegeix una carpeta…

en: Add new folder...
ca: Afegeix una carpeta nova…

en: Add podcast
ca: Afegeix un podcast

en: Add podcast...
ca: Afegeix un podcast…

en: Add search term
ca: Afegeix un terme de cerca

en: Add song album tag
ca: Afegeix l’etiqueta d’àlbum a la cançó

en: Add song albumartist tag
ca: Afegeix l’etiqueta «albumartist» a la cançó

en: Add song artist tag
ca: Afegeix l’etiqueta d’artista a la cançó

en: Add song auto score
ca: Afegeix valoració automàtica a la cançó

en: Add song composer tag
ca: Afegeix l’etiqueta de compositor a la cançó

en: Add song disc tag
ca: Afegeix l’etiqueta de disc a la cançó

en: Add song filename
ca: Afegeix el nom de fitxer de la cançó

en: Add song genre tag
ca: Afegeix l’etiqueta de gènere a la cançó

en: Add song grouping tag
ca: Afegeix etiqueta d’agrupació de la cançó

en: Add song length tag
ca: Afegeix l’etiqueta de durada a la cançó

en: Add song performer tag
ca: Afegeix etiqueta d’intèrpret de la cançó

en: Add song play count
ca: Afegeix el nombre de reproduccions

en: Add song rating
ca: Afegeix una valoració a la cançó

en: Add song skip count
ca: Afegeix comptador de passades de cançó

en: Add song title tag
ca: Afegeix l’etiqueta de títol a la cançó

en: Add song track tag
ca: Afegeix l’etiqueta de número de peça a la cançó

en: Add song year tag
ca: Afegeix l’etiqueta d’any a la cançó

en: Add stream...
ca: Afegeix un flux…

en: Add to another playlist
ca: Afegeix a una altra llista de reproducció

en: Add to playlist
ca: Afegeix a la llista de reproducció

en: Add to the queue
ca: Afegeix a la cua

en: Add to your radio streams
ca: Afegeix als vostres fluxos de ràdio

en: Add wiimotedev action
ca: Afegeix una acció del Wiimotedev

en: Added this month
ca: Afegides aquest mes

en: Added this week
ca: Afegides aquesta setmana

en: Added this year
ca: Afegides aquest any

en: Added today
ca: Afegides avui

en: Added within three months
ca: Afegides els últims tres mesos

en: Advanced grouping...
ca: Agrupament avançat…

en: After
ca: Després de

en: After copying...
ca: Després de copiar…

en: Album
ca: Àlbum

en: Album (ideal loudness for all tracks)
ca: Àlbum (volum ideal per a totes les peces)

en: Album artist
ca: Artista de l’àlbum

en: Album cover
ca: Coberta de l’àlbum

en: Album info on jamendo.com...
ca: Informació de l’àlbum a jamendo.com…

en: Albums with covers
ca: Àlbums amb cobertes

en: Albums without covers
ca: Àlbums sense cobertes

en: All
ca: Tot

en: All Files (*)
ca: Tots els fitxers (*)

[ctx: Label for button to enable/disable Hypnotoad background sound.]
en: All Glory to the Hypnotoad!
ca: Lloem l’hipnogripau!

en: All albums
ca: Tots els àlbums

en: All artists
ca: Tots els artistes

en: All files (*)
ca: Tots els fitxers (*)

en: All playlists (%1)
ca: Totes les llistes de reproducció (%1)

en: All the translators
ca: Tots els traductors

en: All tracks
ca: Totes les peces

en: Allow a client to download music from this computer.
ca: Permet que un client baixi música d’aquest ordinador.

en: Allow downloads
ca: Permet les baixades

en: Allow mid/side encoding
ca: Permet la codificació centre/costats

en: Alongside the originals
ca: Al costat dels originals

en: Alwa&ys hide the main window
ca: A&maga sempre la finestra principal

en: Always show &the main window
ca: M&ostra sempre la finestra principal

en: Always start playing
ca: Comença sempre la reproducció

en: An error occurred loading the iTunes database
ca: S’ha produït un error en carregar la base de dades de l’iTunes

en: An error occurred writing metadata to '%1'
ca: S’ha produït un error en escriure les metadades a «%1»

en: An unspecified error occurred.
ca: S’ha produït un error no especificat.

en: And:
ca: I:

en: Angry
ca: Enfadat

en: Appearance
ca: Aparença

en: Append files/URLs to the playlist
ca: Afegeix fitxers/URL a la llista de reproducció

en: Append to current playlist
ca: Afegeix a la llista de reproducció actual

en: Append to the playlist
ca: Afegeix a la llista de reproducció

en: Apply compression to prevent clipping
ca: Aplica compressió per a evitar la neutralització de pics

en: Are you sure you want to delete the "%1" preset?
ca: Segur que voleu suprimir la predefinició «%1»?

en: Are you sure you want to reset this song's statistics?
ca: Segur que voleu reinicialitzar les estadístiques d’aquesta cançó?

en: Are you sure you want to write song's statistics into song's file for all the songs of your library?
ca: Segur que voleu escriure les estadístiques de les cançons en tots els fitxers de la vostra col·lecció?

en: Artist
ca: Artista

en: Artist info
ca: Inf.artista

en: Artist's initial
ca: Inicials de l’artista

en: As&k when saving
ca: &Pregunta en desar

en: Audio format
ca: Format d’àudio

en: Audio output
ca: Sortida d’àudio

en: Authentication failed
ca: Ha fallat l’autenticació

en: Author
ca: Autor

en: Authors
ca: Autors

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Automatic updating
ca: Actualització automàtica

en: Automatically determine based on sample rate.
ca: Determina-ho depenent de la freqüència de mostratge.

en: Automatically open single categories in the library tree
ca: Expandeix automàticament les categories úniques en l’arbre de la col·lecció

en: Available
ca: Disponible

en: Average bitrate
ca: Taxa de bits mitjana

en: Average image size
ca: Mida d’imatge mitjana

en: BBC Podcasts
ca: Podcasts de la BBC

en: BPM
ca: PPM

en: Background Streams
ca: Fluxos en segon pla

en: Background color
ca: Color de fons

en: Background image
ca: Imatge de fons

en: Background opacity
ca: Opacitat del fons

en: Backing up database
ca: S’està fent una còpia de seguretat de la base de dades

en: Balance
ca: Balanç

en: Ban (Last.fm scrobbling)
ca: Veta-la (registre al Last.fm)

en: Bar analyzer
ca: Analitzador de barres

en: Basic Blue
ca: Blau bàsic

en: Basic audio type
ca: Tipus d’àudio bàsic

en: Behavior
ca: Comportament

en: Best
ca: Millor

en: Biography
ca: Biografia

en: Bit rate
ca: Taxa de bits

en: Bitrate
ca: Taxa de bits

[ctx: Refers to bitrate in file organise dialog.]
en: Bitrate
ca: Taxa de bits

en: Block analyzer
ca: Analitzador de blocs

en: Block type
ca: Tipus de bloc

en: Blur amount
ca: Quantitat de difuminació

en: Body
ca: Cos

en: Boom analyzer
ca: Analitzador de ressonància

en: Browse...
ca: Explora…

en: Buffer duration
ca: Durada de la memòria intermèdia

en: Buffering
ca: Emplenant la memòria intermèdia

en: Building Seafile index...
ca: S’està creant l’índex del Seafile…

en: But these sources are disabled:
ca: Els següents orígens estan desactivats:

en: Buttons
ca: Botons

en: CBC Podcasts
ca: Podcasts de la CBC

en: CD Drive
ca: Unitat de CD

en: CUE sheet support
ca: Compatibilitat amb fulles CUE

en: Cancel download
ca: Cancel·la la baixada

en: Change cover art
ca: Canvia la coberta

en: Change font size...
ca: Canvia la mida de la lletra

en: Change repeat mode
ca: Canvia la manera de repetició

en: Change shortcut...
ca: Canvia la drecera…

en: Change shuffle mode
ca: Canvia el mode de mescla

en: Change the currently playing song
ca: Canvia la cançó que s’està reproduint ara

en: Change the language
ca: Canvia la llengua

en: Changes will take place when the next song starts playing
ca: Els canvis surtiran efecte en reproduir-se la propera cançó

en: Changing mono playback preference will be effective for the next playing songs
ca: El canvi en el paràmetre de reproducció monofònic serà efectiu per a les següents cançons en reproducció

en: Channels
ca: Canals

en: Check for new episodes
ca: Comprova si hi ha episodis nous

en: Check for updates
ca: Comprova si hi ha actualitzacions

en: Check for updates...
ca: Comprova si hi ha actualitzacions…

en: Choose a name for your smart playlist
ca: Trieu un nom per a la llista de reproducció intel·ligent

en: Choose automatically
ca: Tria automàticament

en: Choose color...
ca: Tria el color…

en: Choose font...
ca: Tria la lletra tipogràfica…

en: Choose from the list
ca: Tria de la llista

en: Choose how the playlist is sorted and how many songs it will contain.
ca: Trieu com ordenar la llista de reproducció i quantes cançons contindrà.

en: Choose podcast download directory
ca: Escolliu el directori de baixada dels podcasts

en: Choose the internet services you want to show.
ca: Trieu els serveis en Internet que voleu mostrar.

en: Choose the websites you want Clementine to use when searching for lyrics.
ca: Trieu els llocs web on voleu que el Clementine cerqui lletres de cançons.

en: Classical
ca: Clàssica

en: Cleaning up
ca: S’està netejant

en: Clear
ca: Neteja

en: Clear playlist
ca: Neteja la llista de reproducció

en: Clementine Error
ca: Error del Clementine

en: Clementine Orange
ca: Taronja del Clementine

en: Clementine Visualization
ca: Visualització del Clementine

en: Clementine can automatically convert the music you copy to this device into a format that it can play.
ca: El Clementine pot convertir automàticament la música que copieu en aquest dispositiu a un format que pugui reproduir.

en: Clementine can play music that you have uploaded to Box
ca: El Clementine pot reproduir música que hàgiu penjat al Box

en: Clementine can play music that you have uploaded to Dropbox
ca: El Clementine pot reproduir música que hàgiu penjat al Dropbox

en: Clementine can play music that you have uploaded to Google Drive
ca: El Clementine pot reproduir música que hàgiu penjat al Google Drive

en: Clementine can play music that you have uploaded to OneDrive
ca: El Clementine pot reproduir música que hàgiu penjat a l’OneDrive

en: Clementine can show a message when the track changes.
ca: El Clementine pot mostrar un missatge cada vegada que la peça canvia.

en: Clementine can synchronize your subscription list with your other computers and podcast applications.  <a href="https://gpodder.net/register/">Create an account</a>.
ca: Clementine pot sincronitzar la vostra llista de subscripcions amb els vostres altres ordinadors i aplicacions de podcasts. <a href="https://gpodder.net/register/">Creeu un compte</a>.

en: Clementine could not load any projectM visualisations.  Check that you have installed Clementine properly.
ca: El Clementine no ha pogut carregar cap visualització de projectM. Assegureu-vos que teniu el Clementine instal·lat correctament.

en: Clementine image viewer
ca: Visor d’imatges del Clementine

en: Clementine was unable to find results for this file
ca: El Clementine no ha trobat resultats per a aquest fitxer

en: Clementine will find music in:
ca: El Clementine cercarà a:

en: Click here to add some music
ca: Feu clic aquí per afegir música

en: Click here to favorite this playlist so it will be saved and remain accessible through the "Playlists" panel on the left side bar
ca: Feu clic aquí per a marcar aquesta llista com a preferida i afegir-la al panell «Llistes de reproducció» de la barra lateral

en: Click to toggle between remaining time and total time
ca: Feu-hi clic per a alternar entre el temps de reproducció restant i el total

en: Clicking the Login button will open a web browser.  You should return to Clementine after you have logged in.
ca: Premeu «Entra» i s’obrirà un navegador. Quan acabeu, torneu al Clementine.

en: Close
ca: Tanca

en: Close playlist
ca: Tanca la llista de reproducció

en: Close visualization
ca: Tanca la visualització

en: Closing this window will cancel the download.
ca: Si tanqueu aquesta finestra es cancel·larà la baixada.

en: Closing this window will stop searching for album covers.
ca: En tancar aquesta finestra es detindrà la cerca de les cobertes dels àlbums.

en: Co&mposer
ca: Co&mpositor

en: Comma separated list of class:level, level is 0-3
ca: Llista separada per comes de classe:nivell, el nivell és 0-3

en: Comma separated list of prefix words to ignore when sorting
ca: Llista separada de paraules que s’ignoraran a l’inici de cada cadena quan s’ordeni.

en: Command
ca: Ordre

en: Comment
ca: Comentari

en: Complete tags automatically
ca: Completa les etiquetes automàticament

en: Complete tags automatically...
ca: Completa les etiquetes automàticament…

en: Composer
ca: Compositor

en: Configure %1...
ca: Configura %1…

en: Configure Magnatune...
ca: Configura el Magnatune…

en: Configure Shortcuts
ca: Configura les dreceres

en: Configure Subsonic...
ca: Configura el Subsonic…

en: Configure global search...
ca: Configura la cerca global…

en: Configure library...
ca: Configura la col·lecció…

en: Configure podcasts...
ca: Configura els podcasts…

en: Configure...
ca: Configura…

en: Connect Wii Remotes using active/deactive action
ca: Connecteu els comandaments del Wii amb el botó d’habilita/inhabilita

en: Connect device
ca: Connecta el dispositiu

en: Connection refused by server, check server URL. Example: http://localhost:4040/
ca: El servidor ha rebutjat la connexió, comproveu l’URL del servidor. Exemple: http://localhost:4040/

en: Connection timed out
ca: La connexió ha expirat

en: Connection timed out, check server URL. Example: http://localhost:4040/
ca: S’ha esgotat el temps d’espera de la connexió, comproveu l’URL del servidor. Exemple: http://localhost:4040/

en: Console
ca: Terminal

en: Constant bitrate
ca: Taxa de bits constant

en: Convert all music
ca: Converteix tota la música

en: Convert any music that the device can't play
ca: Convertir qualsevol música que el dispositiu no pugui reproduir

en: Convert lossless audiofiles before sending them to the remote.
ca: Converteix els fitxers sense pèrdues abans d’enviar-los al comandament.

en: Convert lossless files
ca: Converteix els fitxers sense pèrdues

en: Copy to clipboard
ca: Copia al porta-retalls

en: Copy to device...
ca: Copia al dispositiu…

en: Copy to library...
ca: Copia a la col·lecció…

en: Copyright
ca: Drets d’autor

en: Could not connect to Subsonic, check server URL. Example: http://localhost:4040/
ca: No s’ha pogut connectar amb el Subsonic, comproveu l’URL del servidor. Exemple: http://localhost:4040/

en: Could not create the GStreamer element "%1" - make sure you have all the required GStreamer plugins installed
ca: No s’ha pogut crear l’element «%1» del GStreamer. Comproveu que teniu instal·lats tots els connectors requerits del GStramer

en: Could not detect an audio stream in %1
ca: No s’ha pogut detectar un flux d’àudio a %1

en: Could not find Google Drive file.
ca: No s’ha trobat el fitxer del Google Drive.

en: Could not find a suitable encoder element for <b>%1</b>.
ca: No s’ha pogut trobar un codificador adequat per <b>%1</b>.

en: Could not get details
ca: No s’han pogut obtenir els detalls

en: Could not log in to Last.fm. Please try again.
ca: No s’ha pogut iniciar sessió a Last.fm. Si us plau, proveu-ho de nou.

en: Couldn't create playlist
ca: No s’ha pogut crear la llista de reproducció

en: Couldn't find a muxer for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
ca: No s’ha pogut trobar un muxer per a %1. Comproveu que teniu instal·lats els connectors adequats del GStreamer

en: Couldn't find an encoder for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
ca: No s’ha pogut trobar un codificador per a %1. Comproveu que teniu instal·lats els connectors adequats del GStreamer

en: Couldn't open output file %1
ca: No s’ha pogut obrir el fitxer de sortida %1

en: Cover Manager
ca: Gestor de cobertes

en: Cover art from embedded image
ca: Imatge de la coberta encastada al fitxer

en: Cover art loaded automatically from %1
ca: S’ha carregat la coberta automàticament de %1

en: Cover art manually unset
ca: S’ha esborrat la imatge de coberta manualment

en: Cover art not set
ca: No s’ha definit cap coberta

en: Cover art set from %1
ca: Coberta definida des de %1

en: Covers from %1
ca: Cobertes de %1

en: Create a new playlist with files/URLs
ca: Crea una nova llista de reproducció amb arxius i adreces URL

en: Cross-fade when changing tracks automatically
ca: Fusiona el so quan es canviï la peça automàticament

en: Cross-fade when changing tracks manually
ca: Fusiona el so quan es canviï la peça manualment

en: Ctrl+Down
ca: Ctrl+Avall

en: Ctrl+Up
ca: Ctrl+Amunt

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom image:
ca: Imatge personalitzada:

en: Custom message settings
ca: Configuració personalitzada dels missatges

en: Custom...
ca: Personalitza...

en: D-Bus path
ca: Camí del D-Bus

en: Database
ca: Base de dades

en: Database corruption detected. Please read https://github.com/clementine-player/Clementine/wiki/Database-Corruption for instructions on how to recover your database
ca: S’ha detectat un dany a la base de dades. Consulteu https://github.com/clementine-player/Clementine/wiki/Database-Corruption per a obtenir instruccions de recuperació

en: Date
ca: Data

en: Date created
ca: Data de creació

en: Date modified
ca: Data de modificació

en: Days
ca: Dies

en: De&fault
ca: Per de&fecte

en: Decrease the volume by 4 percent
ca: Redueix el volum un 4%

en: Decrease the volume by <value> percent
ca: Redueix el volum <value> per cent

en: Decrease volume
ca: Redueix el volum

en: Default background image
ca: Imatge de fons per defecte

en: Default device on %1
ca: Dispositiu per defecte a %1

en: Defaults
ca: Opcions per defecte

en: Delay between visualizations
ca: Retard entre visualitzacions

en: Delete
ca: Eliminar

en: Delete downloaded data
ca: Suprimeix les dades baixades

en: Delete files
ca: Suprimeix els fitxers

en: Delete from device...
ca: Suprimeix del dispositiu…

en: Delete from disk...
ca: Suprimeix del disc…

en: Delete played episodes
ca: Suprimeix els episodis escoltats

en: Delete preset
ca: Elimina la predefinició

en: Delete smart playlist
ca: Elimina la llista de reproducció intel·ligent

en: Delete the currently playing song
ca: Suprimeix la peça en reproducció

en: Delete the original files
ca: Suprimeix els fitxers originals

en: Deleting files
ca: S’estan suprimint els fitxers

en: Depth
ca: Profunditat

en: Dequeue selected tracks
ca: Treu de la cua les peces seleccionades

en: Dequeue track
ca: Treu de la cua la peça

en: Destination
ca: Destí

en: Details...
ca: Detalls…

en: Detect
ca: Detecta

en: Device
ca: Dispositiu

en: Device Properties
ca: Propietats del dispositiu

en: Device name
ca: Nom de dispositiu

en: Device properties...
ca: Propietats del dispositiu…

en: Devices
ca: Dispositius

en: Dialog
ca: Diàleg

en: Did you mean
ca: Potser volíeu dir

en: Digitally Imported password
ca: Contrasenya de Digitally Imported

en: Digitally Imported username
ca: Usuari de Digitally Imported

en: Direct internet connection
ca: Connexió directa a Internet

en: Directory
ca: Directori

en: Disable duration
ca: Inhabilita la durada

en: Disable moodbar generation
ca: Desactiva la generació de barres d’ànim

[ctx: Refers to a disabled notification type in Notification settings.]
en: Disabled
ca: Inhabilitat

[ctx: Refers to search provider's status.]
en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Discontinuous transmission
ca: Transmissió discontínua

en: Display options
ca: Opcions de visualització

en: Display the on-screen-display
ca: Mostra la indicació a pantalla

en: Do a full library rescan
ca: Analitza tota la col·lecció de nou

en: Do a full rescan
ca: Torna a analitzar tota la col·lecció

en: Do a full rescan...
ca: Torna a analitzar tota la col·lecció…

en: Do not convert any music
ca: No converteixis cap musica

en: Do not overwrite
ca: No ho sobreescriguis

en: Doing a full rescan will lose any metadata you've saved in Clementine such as cover art, play counts and ratings.  Clementine will rescan all your music in %1 which may take some time.
ca: En fer l’anàlisi sencera es perdran les metadades desades al Clementine, com ara les cobertes, el nombre de reproduccions i les valoracions. El Clementine tornarà a analitzar tota la vostra música en %1, la qual cosa pot trigar una estona.

en: Don't repeat
ca: Sense repetició

en: Don't show in various artists
ca: No ho mostris a Artistes diversos

en: Don't show listened episodes
ca: No hi mostris els episodis escoltats

en: Don't shuffle
ca: Sense mesclar

en: Don't stop!
ca: No aturar!

en: Donate
ca: Feu una donació

en: Double click to open
ca: Feu doble clic per obrir

en: Double clicking a song in the playlist will...
ca: En fer doble clic a una cançó de la llista…

en: Double clicking a song will...
ca: En fer doble clic a una cançó...

en: Download %n episodes
ca: Baixa %n episodis

en: Download directory
ca: Directori de descàrregues

en: Download episodes to
ca: Baixa els episodis a

en: Download membership
ca: Membres de descarrega

en: Download new episodes automatically
ca: Baixa els episodis nous automàticament

en: Download queued
ca: Baixada en la cua

en: Download settings
ca: Paràmetres de baixades

en: Download the original Android app
ca: Baixeu l’aplicació original per a l’Android

en: Download the remote for Desktops, Android and iOS
ca: Baixeu el comandament a distància per a l’escriptori, l’Android i l’iOS

en: Download this album
ca: Baixa aquest àlbum

en: Download this album...
ca: Baixa aquest àlbum…

en: Download this episode
ca: Baixa aquest episodi

en: Downloading (%1%)...
ca: S’està baixant (%1%)…

en: Downloading Icecast directory
ca: S’està baixant el directori d’Icecast

en: Downloading Jamendo catalogue
ca: S’està baixant el catàleg del Jamendo

en: Downloading Magnatune catalogue
ca: S’està baixant el catàleg de Magnatune

en: Downloading metadata
ca: S’estan baixant les metadades

en: Drag to reposition
ca: Arrossegueu per canviar de posició

en: Dump Graph
ca: Buida el graf

en: Dump Pipeline Graph
ca: Buida el graf del pipeline

en: Dump To Logs
ca: Volca-ho als registres

en: Duration
ca: Durada

en: Dynamic mode is on
ca: S’ha activat el mode dinàmic

en: Dynamic random mix
ca: Mescla dinàmica aleatòria

en: Edit smart playlist...
ca: Edita la llista de reproducció intel·ligent

en: Edit tag "%1"...
ca: Edita l’etiqueta «%1»…

en: Edit tag...
ca: Edita l’etiqueta…

en: Edit tags
ca: Edita les etiquetes

en: Edit track information
ca: Edita la informació de la peça

en: Edit track information...
ca: Edita la informació de la peça…

en: Edit tracks information...
ca: Edita la informació de les peces...

en: Edit...
ca: Edita…

en: Email
ca: Adreça electrònica

en: Enable Wii Remote support
ca: Habilita el comandament a distància del Wii

en: Enable equalizer
ca: Habilita l’equalitzador

en: Enable shortcuts only when Clementine is focused
ca: Activa les dreceres només quan el Clementine tingui el focus

en: Enable song metadata inline edition with click
ca: Edita les metadades d’una cançó amb un clic

en: Enable sources below to include them in search results.  Results will be displayed in this order.
ca: Activeu les fonts següents per incloure-les en els resultats de les cerques.  Els resultats es mostraran en aquest ordre.

en: Enable/disable Last.fm scrobbling
ca: Habilita/inhabilita l’«scrobbling» del Last.fm

en: Encoder
ca: Codificador

en: Encoding complexity
ca: Complexitat de la codificació

en: Encoding engine quality
ca: Qualitat del motor de codificació

en: Encoding mode
ca: Mode de codificació

en: Enter a URL
ca: Introduïu un URL

en: Enter a URL to download a cover from the Internet:
ca: Introduïu un URL per a baixar una coberta d’Internet:

en: Enter a filename for exported covers (no extension):
ca: Introduïu un nom de fitxer per a les cobertes exportades (sense extensió):

en: Enter a new name for this playlist
ca: Introduïu un nom per aquesta llista de reproducció

en: Enter search terms above to find music on your computer and on the internet
ca: Escriviu termes de cerca per a trobar música a l’ordinador i a la Internet

en: Enter search terms below to find podcasts in the iTunes Store
ca: Introduïu termes de cerca per trobar podcasts a iTunes Store

en: Enter search terms below to find podcasts on gpodder.net
ca: Introduïu termes de cerca per trobar podcasts a gpodder.net

en: Enter search terms here
ca: Introduïu els termes de la cerca

en: Enter the URL of an internet radio stream:
ca: Introduïu l’URL d’un flux de ràdio per Internet:

en: Enter the name of the folder
ca: Introduïu el nom de la carpeta

en: Enter this IP in the App to connect to Clementine.
ca: Escriviu aquesta IP en l’aplicació per connectar amb Clementine.

en: Entire collection
ca: Tota la col·lecció

en: Episode information
ca: Informació de l’episodi

en: Equalizer
ca: Equalitzador

en: Equivalent to --log-levels *:1
ca: Equivalent a --log-levels *:1

en: Equivalent to --log-levels *:3
ca: Equivalent a --log-levels *:3

en: Error connecting MTP device
ca: S’ha produït un error en connectar el dispositiu MTP

en: Error copying songs
ca: S’ha produït un error en copiar les cançons

en: Error deleting songs
ca: S’ha produït un error en suprimir les cançons

en: Error discovering %1: %2
ca: Hi ha hagut un error en descobrir %1: %2

en: Error loading %1
ca: S’ha produït un error en carregar %1

en: Error loading di.fm playlist
ca: S’ha produït un error en carregar la llista de reproducció del di.fm

en: Error processing %1: %2
ca: S’ha produït un error en processar %1: %2

en: Error while loading audio CD
ca: S’ha produït un error en carregar el CD d’àudio

en: Ever played
ca: Reproduïdes alguna vegada

en: Every 10 minutes
ca: Cada 10 minuts

en: Every 12 hours
ca: Cada 12 hores

en: Every 2 hours
ca: Cada 2 hores

en: Every 20 minutes
ca: Cada 20 minuts

en: Every 30 minutes
ca: Cada 30 minuts

en: Every 6 hours
ca: Cada 6 hores

en: Every hour
ca: Cada hora

en: Except between tracks on the same album or in the same CUE sheet
ca: Excepte entre peces del mateix àlbum o del mateix full CUE

en: Existing covers
ca: Cobertes existents

en: Expand
ca: Expandeix

en: Expires on %1
ca: Caduca el %1

en: Export Covers
ca: Exporta les cobertes

en: Export covers
ca: Exporta les cobertes

en: Export downloaded covers
ca: Exporta les cobertes baixades

en: Export embedded covers
ca: Exporta les cobertes encastades

en: Export finished
ca: Ha finalitzat l’exportació

en: Exported %1 covers out of %2 (%3 skipped)
ca: S’han exportat %1 cobertes de %2 (s’hi han omès %3)

en: F32LE (32-bit)
ca: F32LE (32 bits)

en: Fade out on pause / fade in on resume
ca: Atenua el volum en pausar i en reprendre

en: Fade out when stopping a track
ca: Esvaeix el so en parar una peça

en: Fading
ca: Esvaïment

en: Fading duration
ca: Durada de l’esvaïment

en: Failed reading CD drive
ca: Ha fallat la lectura de la unitat de CD

en: Failed to fetch directory
ca: No s’ha pogut obtenir el directori

en: Failed to fetch podcasts
ca: No s’han pogut obtenir els podcasts

en: Failed to get channel list:
    %1
ca: No s’ha pogut aconseguir la llista de canals:
    %1

en: Failed to load podcast
ca: No s’ha pogut carregar el podcast

en: Failed to parse %1 response:
    %2
ca: No s’ha pogut analitzar la resposta %1:
    %2

en: Failed to parse the XML for this RSS feed
ca: No s’ha pogut analitzar el codi XML d’aquest canal RSS

en: Failed to update icecast directory:
    %1
ca: No s’ha pogut actualitzar la carpeta de l’Icecast:
    %1

en: Failed to write new auto-tags to '%1'
ca: No s’han pogut escriure les etiquetes automàtiques noves a «%1»

en: Fast
ca: Ràpid

en: Fast search
ca: Cerca ràpida

en: Favourite tracks
ca: Peces preferides

en: Fetch Missing Covers
ca: Recull les cobertes que falten

en: Fetch automatically
ca: Recull automàticament

en: Fetch completed
ca: S’han acabat d’obtenir les dades

en: Fetching Subsonic library
ca: S’està recollint la col·lecció del Subsonic

en: Fetching cover error
ca: S’ha produït un error en obtenir la coberta

en: Fetching playlist items
ca: S’estan cercant els elements de la llista de reproducció

en: File extension
ca: Extensió del fitxer

en: File formats
ca: Format dels fitxers

en: File name
ca: Nom del fitxer

en: File name (without path)
ca: Nom del fitxer (sense camí)

en: File paths
ca: Camins dels fitxers

en: File size
ca: Mida del fitxer

en: File type
ca: Tipus de fitxer

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Filename Preview
ca: Previsualització de nom de fitxer

en: Files
ca: Fitxers

en: Files root folder
ca: Carpeta arrel dels fitxers

en: Files to transcode
ca: Fitxers per convertir

en: Find songs in your library that match the criteria you specify.
ca: Troba cançons en la vostra col·lecció que coincideixen amb el criteri especificat.

en: Fingerprinting song
ca: S’està identificant la cançó

en: Finish
ca: Finalitzat

en: First level
ca: Primer nivell

en: Fit cover to width
ca: Ajusta la coberta a l’amplada

en: Font size
ca: Mida de la lletra

en: Force mono encoding
ca: Força la codificació mono

en: Forget device
ca: Oblida el dispositiu

en: Forgetting a device will remove it from this list and Clementine will have to rescan all the songs again next time you connect it.
ca: Oblidar un dispositiu l’eliminarà de la llista i Clementine haurà de tornar a examinar totes les cançons el proper cop que el connecti.

en: Form
ca: Formulari

en: Framerate
ca: Taxa de mostratge

en: Frames per buffer
ca: Trames per espai de memòria intermèdia

en: Frequently Played Albums
ca: Àlbums reproduïts freqüentment

en: Frozen
ca: Congelat

en: Full Bass
ca: Baixos complets

en: Full Bass + Treble
ca: Baixos i aguts complets

en: Full Treble
ca: Aguts complets

en: Ge&nre
ca: Gè&nere

en: General settings
ca: Configuració general

en: Genre
ca: Estil

en: Getting channels
ca: S’estan obtenint els canals

en: Getting station
ca: S’està obtenint l’emissora

en: Getting streams
ca: S’estan obtenint els fluxos

en: Give it a name:
ca: Doneu-li un nom:

en: Go
ca: Vés-hi

en: Go to next playlist tab
ca: Vés a la pestanya de la següent llista de reproducció

en: Go to previous playlist tab
ca: Vés a la pestanya de l’anterior llista de reproducció

en: Got %1 covers out of %2 (%3 failed)
ca: S’han trobat %1 cobertes de %2 (%3 han fallat)

en: Grey out non existent songs in my playlists
ca: Enfosqueix les cançons de les llistes de reproducció que no es puguin trobar

en: Group Library by...
ca: Agrupa la col·lecció per…

en: Group by
ca: Agrupa per

en: Group by Album
ca: Agrupa per àlbum

en: Group by Album artist/Album
ca: Agrupa per artista de l’àlbum/àlbum

en: Group by Artist
ca: Agrupa per artista

en: Group by Artist/Album
ca: Agrupa per artista/àlbum

en: Group by Artist/Year - Album
ca: Agrupa per artista/any–àlbum

en: Group by Genre/Album
ca: Agrupa per gènere/àlbum

en: Group by Genre/Artist/Album
ca: Agrupa per gènere/artista/àlbum

en: Grouping
ca: Agrupació

en: Grouping Name
ca: Nom d’agrupació

en: Grouping name:
ca: Nom d’agrupació:

en: HTML page did not contain any RSS feeds
ca: La pàgina HTML no conté cap canal RSS

en: HTTP 3xx status code received without URL, verify server configuration.
ca: S’ha rebut el codi d’estat d’HTTP 3xx sense un URL, comproveu la configuració del servidor.

en: HTTP proxy
ca: Servidor intermediari per a l’HTTP

en: Happy
ca: Content

en: Hardware information
ca: Informació del maquinari

en: Hardware information is only available while the device is connected.
ca: La informació del maquinari només està disponible mentre el dispositiu està endollat.

en: Hide playlist filter toolbar
ca: Amaga la barra d’eines del filtre de la llista de reproducció

en: High
ca: Alt

en: High (%1 fps)
ca: Alta (%1 fps)

en: High (1024x1024)
ca: Alta (1024 × 1024)

en: Hip Hop
ca: Hip hop

en: Host not found, check server URL. Example: http://localhost:4040/
ca: No s’ha trobat l’amfitrió, comproveu l’URL del servidor. Exemple: http://localhost:4040/

en: Hours
ca: Hores

en: Hypnotoad
ca: Hipnogripau

en: I don't have a Magnatune account
ca: No tinc cap compte a Magnatune

en: Icon
ca: Icona

en: Icons on top
ca: Icones a la part superior

en: Identifying song
ca: S’està identificant la cançó

en: If activated, clicking a selected song in the playlist view will let you edit the tag value directly
ca: En habilitar aquesta opció, podreu fer clic en la cançó seleccionada de la llista de reproducció i editar els valors directament

en: If enabled the original files will be removed. If transcoded files have the same file extension and the destination is the same directory as the original files, the original files will be replaced.
ca: Si està activat, els fitxers originals es trauran. Si els fitxers transcodificats tenen la mateixa extensió i la carpeta de destinació és la mateixa, els fitxers originals es substituiran.

en: If you continue, this device will work slowly and songs copied to it may not work.
ca: Si continueu, aquest dispositiu funcionarà lentament i les cançons que hi copieu podrien no reproduïr-se.

en: If you know the URL of a podcast, enter it below and press Go.
ca: Si coneixeu l’URL d’un podcast, escriviu-ho a continuació i feu clic a Vés-hi.

en: Ignore "The" in artist names
ca: Ignora «The» als noms dels artistes

en: Ignore prefix word(s)
ca: Ignora paraules prefix

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)
ca: Imatges (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)
ca: Imatges (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)

en: In %1 days
ca: D’aquí a %1 dies

en: In %1 weeks
ca: D’aquí a %1 setmanes

en: In dynamic mode new tracks will be chosen and added to the playlist every time a song finishes.
ca: En el mode dinàmic, les peces noves s’escolliran i afegiran a la llista de reproducció cada vegada que acabi una cançó.

en: Include album art in the notification
ca: Inclou la coberta a la notificació

en: Include all songs
ca: Inclou totes les cançons

en: Incompatible Subsonic REST protocol version. Client must upgrade.
ca: La versió del protocol REST del Subsonic és incompatible. El client ha d’actualitzar-se.

en: Incompatible Subsonic REST protocol version. Server must upgrade.
ca: La versió del protocol REST del Subsonic és incompatible. El servidor ha d’actualitzar-se.

en: Incomplete configuration, please ensure all fields are populated.
ca: La configuració està incompleta. Assegureu-vos que heu emplenat tots els camps.

en: Increase the volume by 4 percent
ca: Incrementa el volum un 4%

en: Increase the volume by <value> percent
ca: Augmenta el volum <value> per cent

en: Increase volume
ca: Incrementa el volum

en: Indexing %1
ca: S’està indexant %1

en: Information
ca: Informació

en: Input options
ca: Opcions d’entrada

en: Insert...
ca: Insereix…

en: Integrity check
ca: Comprovació d’integritat

[ctx: Global search settings dialog title.]
en: Internet services
ca: Serveis en Internet

en: Intro tracks
ca: Peces d’introducció

en: Invalid API key
ca: La clau de l’API no és vàlida

en: Invalid URL
ca: URL invàlida

en: Invalid format
ca: El format no és vàlid

en: Invalid method
ca: El mètode no és vàlid

en: Invalid parameters
ca: Els paràmetres no són vàlids

en: Invalid resource specified
ca: El recurs especificat no és vàlid

en: Invalid service
ca: El servei no és vàlid

en: Invalid session key
ca: La clau de sessió no és vàlida

en: Invert Selection
ca: Inverteix la selecció

en: Jamendo Most Listened Tracks
ca: Peces més escoltades al Jamendo

en: Jamendo Top Tracks
ca: Les millors peces del Jamendo

en: Jamendo Top Tracks of the Month
ca: Les millors peces del mes al Jamendo

en: Jamendo Top Tracks of the Week
ca: Les millors peces de la setmana al Jamendo

en: Jamendo database
ca: Base de dades del Jamendo

en: Jump to previous song right away
ca: Vés a la peça anterior

en: Jump to the currently playing track
ca: Vés a la peça que s’està reproduint

en: Keep buttons for %1 second...
ca: Premeu els botons per %1 segon…

en: Keep buttons for %1 seconds...
ca: Premeu els botons per %1 segons…

en: Keep running in the background when the window is closed
ca: Conserva l’aplicació executant-se en segon pla quan tanqueu la finestra

en: Keep the original files
ca: Conserva els fitxers originals

[ctx: Label for buton to enable/disable kittens in the now playing widget]
en: Kittens
ca: Gatets

en: Language
ca: Llengua

en: Laptop/Headphones
ca: Portàtil/auriculars

en: Large Hall
ca: Saló gran

en: Large album cover
ca: Coberta de l’àlbum gran

en: Large album cover (details below)
ca: Coberta de l’àlbum gran (detalls a sota)

en: Large album cover (no details)
ca: Coberta de l’àlbum gran (sense detalls)

en: Large sidebar
ca: Barra lateral gran

en: Last played
ca: Reproduïdes l’última vegada

[ctx: A playlist's tag.]
en: Last played
ca: Darrera reproducció

en: Last.fm Authentication
ca: Autenticació amb Last.fm

en: Last.fm is currently busy, please try again in a few minutes
ca: Last.fm esta actualment saturat, reintentau passats uns minuts

en: Last.fm play counts
ca: Recompte de reproduccions de Last.fm

en: Last.fm tags
ca: Etiquetes de Last.fm

en: Last.fm wiki
ca: Wiki de Last.fm

en: Least favourite tracks
ca: Cançons menys preferides

en: Left
ca: Esquerra

en: Length
ca: Durada

en: Library
ca: Col·lecció

en: Library advanced grouping
ca: Agrupació avançada de la col·lecció

en: Library rescan notice
ca: Avís de reescaneig de la col·lecció

en: Library search
ca: Cerca a la col·lecció

en: Limits
ca: Límits

en: Live
ca: En directe

en: Load
ca: Carregar

en: Load cover from URL
ca: Carrega la coberta des d’un URL

en: Load cover from URL...
ca: Carrega la coberta des d’un URL…

en: Load cover from disk
ca: Carrega la coberta des del disc dur

en: Load cover from disk...
ca: Carrega la coberta des del disc…

en: Load playlist
ca: Carrega la llista de reproducció

en: Load playlist...
ca: Carrega la llista de reproducció...

en: Loading MTP device
ca: S’està carregant el dispositiu MTP

en: Loading iPod database
ca: S’està carregant la base de dades de l’iPod

en: Loading smart playlist
ca: S’està carregant la llista de reproducció intel·ligent

en: Loading songs
ca: S’estan carregant les cançons

en: Loading stream
ca: S’està carregant el flux

en: Loading tracks
ca: S’estan carregant les peces

en: Loading tracks info
ca: S’està carregant la informació de les peces

en: Loading...
ca: S’està carregant…

en: Loads files/URLs, replacing current playlist
ca: Carregar fitxers/URLs, substituïnt l’actual llista de reproducció

en: Login
ca: Entra

en: Login failed
ca: Ha fallat l’inici de sessió

en: Logs
ca: Registres

en: Long term prediction profile (LTP)
ca: Perfil de predicció a llarg termini (LTP)

en: Love
ca: M’encanta

en: Love (Last.fm scrobbling)
ca: Marca-la com a preferida (registre al Last.fm)

en: Low (%1 fps)
ca: Baixa (%1 fps)

en: Low (256x256)
ca: Baixa (256 × 256)

en: Low complexity profile (LC)
ca: Perfil de baixa complexitat (LC)

en: Lyrics
ca: Lletres

en: Lyrics from %1
ca: Lletres des de %1

en: Lyrics from the tag
ca: Lletra de l’etiqueta

en: Magnatune Download
ca: Baixada de Magnatune

en: Magnatune download finished
ca: Baixada de Magnatune finalitzada

en: Main profile (MAIN)
ca: Perfil principal (MAIN)

en: Make it so!
ca: Fes-ho doncs!

[ctx: Label for button to enable/disable Enterprise background sound.]
en: Make it so!
ca: Fes-ho doncs!

en: Malformed response
ca: Resposta incorrecta

en: Manage saved groupings
ca: Gestiona agrupacions guardades

en: Manual proxy configuration
ca: Configuració manual del servidor intermediari

en: Manually
ca: Manualment

en: Manufacturer
ca: Fabricant

en: Mark as listened
ca: Marca com a escoltat

en: Mark as new
ca: Marca com a nou

en: Match every search term (AND)
ca: Tots els termes de cerca han de coincidir (AND)

en: Match one or more search terms (OR)
ca: Un o més termes de cerca han de coincidir (OR)

en: Maximum bitrate
ca: Màxima taxa de bits

en: Maximum number of child processes for tag handling (requires restart)
ca: Nombre màxim de processos descendents per mantenir les etiquetes (cal reiniciar)

en: Medium (%1 fps)
ca: Mitja (%1 fps)

en: Medium (512x512)
ca: Mitja (512 × 512)

en: Membership type
ca: Tipus d’afiliació

en: Minimum bitrate
ca: Taxa de bits mínima

en: Minimum buffer fill
ca: Valor mínim de memòria

en: Missing plugins
ca: Connectors que manquen

en: Missing projectM presets
ca: Falten les predefinicions del projectM

en: Monitor the library for changes
ca: Monitoritza els canvis a la col·lecció

en: Monkey's Audio
ca: Monkey’s Audio

en: Mono playback
ca: Reproducció monofònica

en: Months
ca: Mesos

en: Mood
ca: Estat d’ànim

en: Moodbar style
ca: Estil de barres d’ànim

en: Moodbars
ca: Barres d’ànim

en: Most played
ca: Més reproduïdes

en: Mount point
ca: Punt de muntatge

en: Mount points
ca: Punts de muntatge

en: Move down
ca: Mou cap avall

en: Move to library...
ca: Mou a la col·lecció…

en: Move up
ca: Mou cap amunt

en: Music
ca: Música

en: Music Library
ca: Col·lecció de música

en: Music extensions remotely visible
ca: Extensions visibles a la xarxa remota

en: Mute
ca: Silenci

en: Name
ca: Nom

[ctx: Category label]
en: Name
ca: Nom

en: Naming options
ca: Opcions d’anomenament

en: Narrow band (NB)
ca: Banda estreta (BE)

en: Network Proxy
ca: Servidor intermediari de xarxa

en: Network Remote
ca: Control remot de xarxa

en: Never
ca: Mai

en: Never played
ca: Mai reproduïdes

en: Never start playing
ca: Mai no comencis a reproduir

en: New folder
ca: Carpeta nova

en: New playlist
ca: Llista de reproducció nova

en: New smart playlist...
ca: Llista de reproducció intel·ligent nova…

en: New songs
ca: Cançons noves:

en: New tracks will be added automatically.
ca: Les peces noves s’afegiran automàticament.

en: Newest Albums
ca: Àlbums nous

en: Newest tracks
ca: Peces més recents

en: Next
ca: Següent

en: Next album
ca: Àlbum següent

en: Next track
ca: Peça següent

en: Next week
ca: La setmana vinent

en: No analyzer
ca: Sense analitzador

en: No background image
ca: Sense imatge de fons

en: No covers to export.
ca: No hi ha cap coberta que exportar.

en: No long blocks
ca: No utilitzis blocs llargs

en: No matches found.  Clear the search box to show the whole playlist again.
ca: No s’han trobat coincidències. Netegeu el quadre de cerca per mostrar de nou la llista de reproducció completa.

en: No settings available for this type.
ca: No hi ha opcions per a aquest tipus.

en: No settings page available for encoder element <b>%1</b>. Please report this issue:<br><a href="%2">%2</a>
ca: No s’ha trobat una pàgina de configuració adequada per al codificador <b>%1</b>. Si us plau, informeu del problema: <br><a href="%2">%2</a>

en: No short blocks
ca: No utilitzis blocs curs

en: None
ca: Cap

en: None of the selected songs were suitable for copying to a device
ca: Cap de les cançons seleccionades són adequades per copiar-les a un dispositiu

en: Normal block type
ca: Tipus de bloc normal

en: Normal duration (at least 4 minutes or half the track length)
ca: Durada normal (almenys 4 minuts o la meitat de la peça)

en: Not available while using a dynamic playlist
ca: No està disponible mentre s’utilitza una llista de reproducció dinàmica

en: Not connected
ca: No connectat

en: Not enough content
ca: No hi ha suficient contingut

en: Not enough fans
ca: No hi ha suficients ventiladors

en: Not enough members
ca: No hi ha prous membres

en: Not enough neighbors
ca: No hi ha prous veïns

en: Not logged in
ca: No heu iniciat la sessió

en: Not mounted - double click to mount
ca: No s’ha muntat. Feu doble clic per muntar-ho

en: Notification type
ca: Tipus de notificació

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Now Playing
ca: Ara en reproducció

en: Number of episodes to show
ca: Nombre d’episodis a mostrar

en: Number of processes:
ca: Nombre de processos:

en: OSD Preview
ca: Vista prèvia OSD

en: Off
ca: Inactiu

en: On
ca: Actiu

en: Only accept connections from clients within the ip ranges:
    10.x.x.x
    172.16.0.0 - 172.31.255.255
    192.168.x.x
ca: Només accepta les connexions de clients dins del rang d’IP:
    10.x.x.x
    172.16.0.0 - 172.31.255.255
    192.168.x.x

en: Only allow connections from the local network
ca: Permet només connexions provinents de la xarxa local

en: Only show the first
ca: Mostra només els primers

en: Opacity
ca: Opacitat

en: Open %1 in browser
ca: Obre %1 en un navegador

en: Open &audio CD...
ca: Obre un &CD d’àudio…

en: Open OPML file
ca: Obre un fitxer OPML

en: Open OPML file...
ca: Obre un fitxer OPML…

en: Open a directory to import music from
ca: Obriu una carpeta des d’on s’importarà la música

en: Open device
ca: Obrir dispositiu

en: Open file...
ca: Obre un fitxer...

en: Open in Google Drive
ca: Obre-ho a Google Drive

en: Open in new playlist
ca: Obre en una llista de reproducció nova

[ctx: Refers to behavior settings in Clementine settings page.]
en: Open in new playlist
ca: Obre en una llista nova

en: Open in your browser
ca: Obre al navegador

en: Open...
ca: Obre…

en: Operation failed
ca: Operació fallida

en: Optimize for bitrate
ca: Optimitza la taxa de bits

en: Optimize for quality
ca: Optimitza la qualitat

en: Options...
ca: Opcions…

en: Organise Files
ca: Organitza fitxers

en: Organise files...
ca: Organitza fitxers...

en: Organising files
ca: Organitzant fitxers

en: Original tags
ca: Etiquetes originals

en: Original year
ca: Any original

en: Original year - Album
ca: Any original - àlbum

en: Original year tag support
ca: Compatibilitat amb l’etiqueta d’any original

en: Other
ca: Altres

en: Other options
ca: Altres opcions

en: Output
ca: Sortida

en: Output device
ca: Perifèric de sortida

en: Output options
ca: Opcions de sortida

en: Overwrite all
ca: Sobreescriu-ho tot

en: Overwrite existing files
ca: Sobreescriu els fitxers existents

en: Overwrite smaller ones only
ca: Sobreescriu només les més petites

en: Owner
ca: Propietari

en: Parsing Jamendo catalogue
ca: S’està analitzant el catàleg del Jamendo

en: Partition label
ca: Etiqueta de la partició

en: Party
ca: Festa

en: Password
ca: Contrasenya

en: Pause
ca: Pausa

en: Pause playback
ca: Pausa la reproducció

en: Paused
ca: En pausa

en: Performer
ca: Intèrpret

en: Pixel
ca: Píxel

en: Plain sidebar
ca: Barra lateral senzilla

en: Play
ca: Reprodueix

en: Play count
ca: Comptador de reproduccions

en: Play given playlist
ca: Reprodueix la llista

en: Play if stopped, pause if playing
ca: Reprodueix si està parat, posa en pausa si està reproduint

en: Play if there is nothing already playing
ca: Reprodueix si encara no hi ha res reproduint-se

en: Play next
ca: Reprodueix a continuació

en: Play selected tracks next
ca: Reprodueix les peces següents a continuació

en: Play the <n>th track in the playlist
ca: Reprodueix la <n>a cançó de la llista de reproducció

en: Play/Pause
ca: Reprodueix/Pausa

en: Playback
ca: Reproducció

en: Player options
ca: Opcions del reproductor

en: Playlist
ca: Llista de reproducció

en: Playlist finished
ca: Llista de reproducció finalitzada

en: Playlist options
ca: Opcions de la llista de reproducció

en: Playlist type
ca: Tipus de llista de reproducció

en: Playlists
ca: Llistes

en: Please close your browser and return to Clementine.
ca: Tanqueu el navegador i torneu a Clementine.

en: Please open this URL in your browser: <a href="%1">%1</a>
ca: Si us plau, obriu aquesta URL al navegador:<a href="%1">%1</a>

en: Podcast Information
ca: Informació del podcast

en: Podcast information
ca: Informació del podcast

en: Popup duration
ca: Duració de la finestra emergent

en: Pre-amp
ca: Preamplificador

en: Preference
ca: Preferència

en: Preferences
ca: Preferències

en: Preferences...
ca: Preferències…

en: Preferred album art filenames (comma separated)
ca: Noms de fitxer preferits per a les caràtules dels àlbums (separats per comes)

en: Preferred audio format
ca: Format d’àudio preferit

en: Preferred format
ca: Format preferit

en: Premium audio type
ca: Tipus d’àudio premium

en: Preset:
ca: Predefinició:

en: Press a button combination to use for
ca: Premeu una combinació de tecles per

en: Press a key
ca: Premeu una tecla

en: Press a key combination to use for %1...
ca: Premeu una combinació de tecles per utilitzar amb %1…

en: Pressing "Previous" in player will...
ca: En fer clic al botó «Anterior» del reproductor…

en: Pretty OSD options
ca: Opcions de l’OSD bonic

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Previous
ca: Anterior

en: Previous track
ca: Peça anterior

en: Print out version information
ca: Mostra la informació de la versió

en: Profile
ca: Perfil

en: Progress
ca: Progrés

[ctx: Category label]
en: Progress
ca: Progrés

en: Psychedelic
ca: Psicodèlic

en: Push Wii Remote button
ca: Premeu el botó remot de la Wii

en: Push Wiiremote button
ca: Premeu el botó del Wiiremote

en: Put songs in a random order
ca: Posa les cançons en ordre aleatori

[ctx: Sound quality]
en: Quality
ca: Qualitat

[ctx: Visualisation quality]
en: Quality
ca: Qualitat

en: Querying device...
ca: S’està consultant el dispositiu…

en: Queue Manager
ca: Gestor de la cua

en: Queue selected tracks
ca: Afegeix les peces seleccionades a la cua

en: Queue track
ca: Afegeix la peça a la cua

en: Quickly rate the playing track
ca: Valora ràpidament la peça que es reprodueix

en: Radio (equal loudness for all tracks)
ca: Ràdio (mateix volum per a totes les peces)

en: Rain
ca: Pluja

[ctx: Label for button to enable/disable rain background sound.]
en: Rain
ca: Pluja

en: Random Albums
ca: Àlbums aleatoris

en: Random Songs
ca: Peces aleatòries

en: Random visualization
ca: Visualització al·leatòria

en: Rate the current song 0 stars
ca: Puntua la cançó actual amb 0 estrelles

en: Rate the current song 1 star
ca: Puntua la cançó actual amb 1 estrella

en: Rate the current song 2 stars
ca: Puntua la cançó actual amb 2 estrelles

en: Rate the current song 3 stars
ca: Puntua la cançó actual amb 3 estrelles

en: Rate the current song 4 stars
ca: Puntua la cançó actual amb 4 estrelles

en: Rate the current song 5 stars
ca: Puntua la cançó actual amb 5 estrelles

en: Rating
ca: Puntuació

en: Really cancel?
ca: Realment voleu cancel·lar?

en: Recently Played Albums
ca: Àlbums reproduïts recentment

en: Redirect limit exceeded, verify server configuration.
ca: S’ha excedit el límit de redireccions, comproveu la configuració del servidor.

en: Refresh catalogue
ca: Actualitzar catàleg

en: Refresh channels
ca: Actualitzar canals

en: Refresh station list
ca: Actualitza la llista d’emissores

en: Refresh streams
ca: Actualitza els fluxos

en: Relative
ca: Relatius

en: Remember Wii remote swing
ca: Recorda el moviment del Wiimote

en: Remember from &last time
ca: Recorda de l’últim cop

en: Remember my choice
ca: Recorda la meva elecció

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Remove action
ca: Elimina l’acció

en: Remove current song from playlist
ca: Suprimeix aquesta peça de la llista de reproducció

en: Remove duplicates from playlist
ca: Esborra els duplicats de la llista de reproducció

en: Remove folder
ca: Suprimeix carpeta

en: Remove from playlist
ca: Suprimeix de la llista de reproducció

en: Remove or replace original files
ca: Treu o substitueix els fitxers originals

en: Remove playlist
ca: Esborra la llista de reproducció

en: Remove playlists
ca: Suprimeix llistes de reproducció

en: Remove unavailable tracks from playlist
ca: Elimina les peces no disponibles de la llista de reproducció

en: Rename playlist
ca: Renombra de la llista de reproducció

en: Rename playlist...
ca: Renombra de la llista de reproducció...

en: Renumber tracks in this order...
ca: Posa els números de les peces en aquest ordre...

en: Repeat
ca: Repeteix

en: Repeat album
ca: Repeteix l’àlbum

en: Repeat playlist
ca: Repeteix la llista de reproducció

en: Repeat track
ca: Repeteix la peça

en: Replace current playlist
ca: Substitueix la llista de reproducció actual

en: Replace the playlist
ca: Substitueix la llista de reproducció

en: Replaces spaces with underscores
ca: Reemplaça els espais amb guions baixos

en: Replay Gain mode
ca: Mode del Replay Gain

en: Repopulate
ca: Reomple

en: Require authentication code
ca: Sol·licita un codi d’autenticació

en: Reset
ca: Posa a zero

en: Reset play counts
ca: Posa a zero el comptador de reproduccions

en: Restart song, then jump to previous if pressed again
ca: Reinicia la peça i salta a l’anterior en fer clic un altre cop

en: Restart the track, or play the previous track if within 8 seconds of start.
ca: Reinicia la peça, o canvia a l’anterior si no han transcorregut 8 segons des de l’inici.

en: Restore Default Server
ca: Restaura el servidor per defecte

en: Restrict to ASCII characters
ca: Limitar als caràcters ASCII

en: Resume playback on start
ca: Reprèn la reproducció en l’inici

en: Return to Clementine
ca: Torna a Clementine

en: Right
ca: Dreta

en: Rip
ca: Captura

en: Rip CD
ca: Captura un CD

en: Rip audio CD
ca: Captura CD d’àudio

en: Root folder that will be browsable from the network remote
ca: Carpeta que es podrà navegar des de la xarxa remota

en: Run
ca: Executa

en: S16LE (16-bit)
ca: S16LE (16 bits)

en: SOCKS proxy
ca: Servidor intermediari per al SOCKS

en: SSL handshake error, verify server configuration. SSLv3 option below may workaround some issues.
ca: S’ha produït un error del protocol d’enllaç SSL, comproveu la configuració del servidor. El paràmetre de SSLv3 podria solucionar alguns errors temporalment.

en: Safely remove device
ca: Treure el dispositiu amb seguretat

en: Safely remove the device after copying
ca: Treure el dispositiu amb seguretat després de copiar

en: Sample rate
ca: Freqüència de mostratge

en: Samplerate
ca: Freqüència de mostratge

en: Save .mood files in your music library
ca: Desa fitxers .mood en la vostra col·lecció musical

en: Save album cover
ca: Desa la coberta de l’àlbum

en: Save cover to disk...
ca: Desa la coberta al disc dur…

en: Save current grouping
ca: Desa l’agrupació actual

en: Save image
ca: Desa la imatge

[ctx: Save playlist menu action.]
en: Save playlist
ca: Desa la llista de reproducció

[ctx: Title of the playlist save dialog.]
en: Save playlist
ca: Desa la llista de reproducció

en: Save playlist...
ca: Desa la llista de reproducció...

en: Save preset
ca: Desa els valors

en: Save ratings in file tags when possible
ca: Desa les valoracions en etiquetes de fitxers quan sigui possible

en: Save statistics in file tags when possible
ca: Desa les estadístiques en etiquetes de fitxers quan sigui possible

en: Save this stream in the Internet tab
ca: Desa aquest flux a la pestanya Internet

en: Saved Grouping Manager
ca: Gestor d’agrupacions desades

en: Saving cue files is not yet supported.
ca: Encara no s’admet el desament de fitxers .cue.

en: Saving songs statistics into songs files
ca: S’estan desant les estadístiques en els fitxers de les cançons

en: Saving tracks
ca: S’estan desant les peces

en: Scalable sampling rate profile (SSR)
ca: Perfil de freqüència de mostratge escalable (SSR)

en: Scale size
ca: Mida de l’escala

en: Score
ca: Puntuació

en: Scrobble tracks that I listen to
ca: Envia les peces que escolto

en: Scroll over icon to change track
ca: Desplaceu-vos sobre la icona per canviar la peça

en: Search
ca: Cerca

[ctx: Global search settings dialog title.]
en: Search
ca: Cerca

en: Search Icecast stations
ca: Cerca emissores Icecast

en: Search Jamendo
ca: Cerca a Jamendo

en: Search Magnatune
ca: Cerca al Magnatune

en: Search Subsonic
ca: Cerca al Subsonic

en: Search automatically
ca: Cerca automàticament

en: Search for album
ca: Cerca per àlbum

en: Search for album covers...
ca: Cerca la coberta de l’àlbum…

en: Search for anything
ca: Cerca a tot arreu

en: Search for artist
ca: Cerca per artista

en: Search for this
ca: Cerca-ho

en: Search gpodder.net
ca: Cerca a gpodder.net

en: Search iTunes
ca: Cerca a iTunes

en: Search mode
ca: Mode de cerca

en: Search options
ca: Opcions de cerca

en: Search terms
ca: Termes de cerca

en: Second Level
ca: Segon nivell

en: Second level
ca: Segon nivell

en: Seek backward
ca: Retrocedeix 10 segons

en: Seek forward
ca: Avança 10 segons

en: Seek the currently playing track by a relative amount
ca: Mou-te per la peça en reproducció a una posició relativa

en: Seek the currently playing track to an absolute position
ca: Mou-te per la peça en reproducció a una posició absoluta

en: Seeking using a keyboard shortcut or mouse wheel
ca: Moure’s dins la peça amb una tecla de drecera o la roda del ratolí

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select None
ca: No selecciones res

en: Select a directory
ca: Seleccioneu un directori

en: Select a file
ca: Seleccioneu un fitxer

en: Select background color:
ca: Seleccioneu el color de fons:

en: Select background image
ca: Seleccioneu la imatge de fons

en: Select best possible match
ca: Selecciona la millor coincidència possible

en: Select foreground color:
ca: Seleccioneu el color de primer pla:

en: Select visualizations
ca: Seleccioneu visualitzacions

en: Select visualizations...
ca: Seleccioneu visualitzacions...

en: Select...
ca: Navega…

en: Serial number
ca: Número de sèrie

en: Server
ca: Servidor

en: Server URL
ca: URL del servidor

en: Server details
ca: Detalls del servidor

en: Service offline
ca: Servei fora de línia

en: Set %1 to "%2"...
ca: Estableix %1 a «%2»…

en: Set target rate
ca: Estableix la freqüència desitjada

en: Set the volume to <value> percent
ca: Estableix el volum al <value> percent

en: Set value for all selected tracks...
ca: Estableix valor per a totes les peces seleccionades…

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Short duration (at least 1 minute or half the track length)
ca: Durada curta (almenys 1 minut o la meitat de la peça)

en: Shortcut
ca: Drecera

en: Shortcut for %1
ca: Drecera per a «%1»

en: Shortcut for %1 already exists
ca: Ja existeix la drecera per a «%1»

en: Show
ca: Mostrar

en: Show OSD
ca: Mostra l’OSD

en: Show a glowing animation on the current track
ca: Mostra una animació destacant la peça actual

en: Show a moodbar in the track progress bar
ca: Mostra una barra d’ànim en el progrés de la peça

en: Show a native desktop notification
ca: Mostra una notificació nativa d’escriptori

en: Show a notification when I change the repeat/shuffle mode
ca: Mostra una notificació quan canviï entre el modes de repetició i de mescla aleatòria

en: Show a notification when I change the volume
ca: Mostra una notificació quan canvia el volum

en: Show a notification when I pause playback
ca: Mostra una notificació en aturar la reproducció

en: Show a popup from the system tray
ca: Mostra una finestra emergent de la safata de sistema

en: Show a pretty OSD
ca: Mostra un OSD bonic

en: Show above status bar
ca: Mostra sota la barra d’estat

en: Show all songs
ca: Mostra totes les cançons

en: Show all the songs
ca: Mostra totes les cançons

en: Show cover art in library
ca: Mostra les cobertes a la col·lecció

en: Show dividers
ca: Mostra els separadors

en: Show fullsize...
ca: Mostra a mida completa...

en: Show in file browser...
ca: Mostra al gestor de fitxers

en: Show in library...
ca: Mostra a la col·lecció…

en: Show in various artists
ca: Mostra en Artistes diversos

en: Show moodbar
ca: Mostra les barres d’ànim

en: Show only duplicates
ca: Mostra només els duplicats

en: Show only untagged
ca: Mostra només les peces sense etiquetar

en: Show or hide the sidebar
ca: Mostra o amaga la barra lateral

en: Show search suggestions
ca: Mostra suggeriments de cerca

en: Show sidebar
ca: Mostra la barra lateral

en: Show the "love" button
ca: Mostra el botó «M’encanta»

en: Show the scrobble button in the main window
ca: Mostra el botó de compartir a la finestra principal

en: Show tray icon
ca: Mostrar la icona a la safata

en: Show which sources are enabled and disabled
ca: Mostra quins orígens estan activats i desactivats

en: Show/Hide
ca: Mostra/amaga

en: Shuffle
ca: Mescla

en: Shuffle albums
ca: Mescla els àlbums

en: Shuffle all
ca: Mescla-ho tot

en: Shuffle playlist
ca: Mescla la llista de reproducció

en: Shuffle tracks in this album
ca: Mescla les peces d’aquest àlbum

en: Sign in
ca: Inicia una sessió

en: Sign out
ca: Finalitza la sessió

en: Signing in...
ca: S’està iniciant la sessió…

en: Size
ca: Mida

en: Size:
ca: Mida:

en: Skip backwards in playlist
ca: Salta enrere en la llista de reproducció

en: Skip count
ca: Comptador d’omissions

en: Skip files with these extensions (comma separated, case insensitive)
ca: Omet fitxers amb aquestes extensions (separades per comes, no es distingeixen les majúscules)

en: Skip forwards in playlist
ca: Salta endavant en la llista de reproducció

en: Skip selected tracks
ca: Omet les peces seleccionades

en: Skip to the next album
ca: Passa a l’àlbum següent

en: Skip track
ca: Omet la peça

en: Small album cover
ca: Coberta petita

en: Small sidebar
ca: Barra lateral petita

en: Smart playlist
ca: Llista de reproducció intel·ligent

en: Smart playlists
ca: Llistes de reproducció intel·ligents

en: Soft
ca: Suau

en: Soft Rock
ca: Rock suau

en: Song Information
ca: Informació de la cançó

en: Song Metadata
ca: Metadades de la peça

en: Song info
ca: Inf. cançó

en: Sonogram
ca: Sonograma

en: Sorry
ca: Ho lamentem

en: Sort by genre (alphabetically)
ca: Ordena per gènere (alfabèticament)

en: Sort by genre (by popularity)
ca: Ordena per gènere (segons la popularitat)

en: Sort by station name
ca: Ordena pel nom de l’emissora

en: Sort songs by
ca: Ordena les cançons per

en: Sorting
ca: Ordenació

en: Source
ca: Font

en: Sources
ca: Fonts

en: Standard
ca: Estàndard

en: Starred Albums
ca: Àlbums destacats

en: Start ripping
ca: Inicia la captura

en: Start the playlist currently playing
ca: Inicia la llista de reproducció que es reprodueix ara mateix

en: Start transcoding
ca: Inicia la conversió

en: Starting %1
ca: S’està començant %1

en: Starting...
ca: S’està iniciant…

en: Stop
ca: Atura

en: Stop after
ca: Atura desprès

en: Stop after each track
ca: Atura després de cada peça

en: Stop after every track
ca: Atura després de cada peça

en: Stop after this track
ca: Atura després d’aquesta peça

en: Stop playback
ca: Atura la reproducció

en: Stop playback after current track
ca: Atura la reproducció després de la peça actual

en: Stop playback if song fails to play
ca: Atura la reproducció si la cançó no es pot iniciar

en: Stop playing after current track
ca: Atura la reproducció després de la peça actual

en: Stop playing after track: %1
ca: Atura la reproducció després de: %1

en: Stopped
ca: Aturat

en: Stream
ca: Flux

en: Stream Details
ca: Detalls del flux

en: Streaming from a Subsonic server requires a valid server license after the 30-day trial period.
ca: Per a la transmissió de dades des d’un servidor del Subsonic es requereix una llicència de servidor vàlida, una vegada que transcorrin 30 dies.

en: Streaming membership
ca: Membresía per transmetre dades

en: Subscribers
ca: Subscriptors

en: Success!
ca: Correcte!

en: Successfully written %1
ca: Escrit satisfactòriament %1

en: Suggested tags
ca: Etiquetes suggerides

en: Suitable element not found
ca: No s’ha trobat cap element adequat.

en: Summary
ca: Resum

en: Super high (%1 fps)
ca: Molt alta (%1 fps)

en: Super high (2048x2048)
ca: Molt alta (2048 × 2048)

en: Supported formats
ca: Formats compatibles

en: Synchronize statistics to files now
ca: Sincronitza estadístiques als fitxers ara

en: System colors
ca: Colors del sistema

en: Tabs on top
ca: Pestanyes a dalt de tot

en: Tag fetcher
ca: Recolector d’etiquetes

en: Target bitrate
ca: Taxa de bits desitjada

en: Text options
ca: Opcions del text

en: Thanks to
ca: Agraïm a

en: The "%1" command could not be started.
ca: No s’ha pogut iniciar l’ordre «%1».

en: The album cover of the currently playing song
ca: La coberta de l’àlbum de la cançó en reproducció

en: The directory %1 is not valid
ca: El directori %1 no es vàlid

en: The discoverer is busy
ca: El descobridor està ocupat

en: The format is only updated when a pipeline starts.
ca: El format només s’actualitza quan comença una canonada.

en: The second value must be greater than the first one!
ca: El segon valor ha de ser major que el primer!

en: The site you requested does not exist!
ca: L’adreça que heu sol·licitat no existeix.

en: The site you requested is not an image!
ca: L’adreça que heu sol·licitat no conté cap imatge.

en: The trial period for the Subsonic server is over. Please donate to get a license key. Visit subsonic.org for details.
ca: Ha acabat el període de prova del servidor del Subsonic. Feu una donació per a obtenir una clau de llicència. Visiteu subsonic.org per a més detalls.

en: The version of Clementine you've just updated to requires a full library rescan because of the new features listed below:
ca: La versió de Clementine a la que us acabeu d’actualitzar necessita tornar a analitzar tota la col·lecció perquè incorpora les següents funcions noves:

en: There are other songs in this album
ca: Hi ha altres cançons en aquest àlbum

en: There was a problem communicating with gpodder.net
ca: S’ha produit un error en comunicar-se amb gpodder.net

en: There was a problem fetching the metadata from Magnatune
ca: Hi ha hagut un problema rebent la meta-informació de Magnatune

en: There was a problem parsing the response from the iTunes Store
ca: S’ha produit un error en analitzar la resposta de l’iTunes Store

en: There were problems copying some songs.  The following files could not be copied:
ca: Hi ha hagut problemes en copiar algunes cançons. Els fitxers següents no s’han pogut copiar:

en: There were problems deleting some songs.  The following files could not be deleted:
ca: S’han produït problemes en suprimir algunes cançons. No s’han pogut suprimir els fitxers següents:

en: These files will be deleted from the device, are you sure you want to continue?
ca: Se suprimiran aquests fitxers del dispositiu; segur que voleu continuar?

en: These files will be permanently deleted from disk, are you sure you want to continue?
ca: Se suprimiran aquests fitxers del disc permanentment. Segur que voleu continuar?

en: These folders will be scanned for music to make up your library
ca: Se cercarà música en aquestes carpetes per a confeccionar la vostra col·lecció

en: These settings are used in the "Transcode Music" dialog, and when converting music before copying it to a device.
ca: Aquesta configuració s’usa en el diàleg «Converteix música», i quan es converteix la música abans de copiar-la a un dispositiu.

en: Third Level
ca: Tercer nivell

en: Third level
ca: Tercer nivell

en: This action will create a database which could be as big as 150 MB.
    Do you want to continue anyway?
ca: Aquesta acció crearà una base de dades que podria ser de fins a 150 MB.
    Voleu continuar de totes formes?

en: This album is not available in the requested format
ca: Aquest àlbum no està disponible en el format demanat

en: This can be changed later through the preferences
ca: Aquesta opció es pot modificar més tard a Preferències

en: This device must be connected and opened before Clementine can see what file formats it supports.
ca: Aquest dispositiu ha de connectar-se i obrir-se abans que el Clementine pugui veure quins formats de fitxers admet.

en: This device supports the following file formats:
ca: Aquest dispositiu és compatible amb els següents formats de fitxers:

en: This device will not work properly
ca: Aquest dispositiu no funcionarà correctament

en: This is an MTP device, but you compiled Clementine without libmtp support.
ca: Aquest és un dispositiu MTP, però s’ha compilat el Clementine sense compatibilitat amb libmtp.

en: This is an iPod, but you compiled Clementine without libgpod support.
ca: Aquest dispositiu és un iPod, però heu compilat el Clementine sense compatibilitat libgpod.

en: This is the first time you have connected this device.  Clementine will now scan the device to find music files - this may take some time.
ca: Aquest es el primer cop que connecteu aquest dispositiu. El Clementine analitzarà el dispositiu per trobar música. Això pot trigar un mica.

en: This option can be changed in the "Behavior" preferences
ca: Podeu modificar aquesta opció a la pestanya «Comportament» a Preferències

en: This stream is for paid subscribers only
ca: Aquest flux es sol per als subscriptors que paguen

en: This type of device is not supported: %1
ca: Aquest tipus de dispositiu no és compatible: %1

en: Time step
ca: Salt en el temps

en: Title
ca: Títol

en: Today
ca: Avui

en: Toggle Pretty OSD
ca: Activa la visualització per pantalla elegant

en: Toggle fullscreen
ca: Commuta a pantalla completa

en: Toggle queue status
ca: Commuta l’estat de la cua

en: Toggle scrobbling
ca: Commuta l’«scrobbling»

en: Toggle visibility for the pretty on-screen-display
ca: Canvia la visibilitat del OSD estètic

en: Tomorrow
ca: Demà

en: Too many redirects
ca: Massa redireccions

en: Top Rated Albums
ca: Àlbums millor valorats

en: Total albums:
ca: Total d’àlbums:

en: Total bytes transferred
ca: Bytes totals transferits

en: Total network requests made
ca: Total de sol·licituds de xarxa fetes

en: Trac&k
ca: &Peça

en: Track
ca: Peça

en: Transcode Music
ca: Converteix música

en: Transcoder Details
ca: Detalls del transcodificador

en: Transcoding
ca: Conversió

en: Transcoding %1 files using %2 threads
ca: S’estan convertint %1 fitxers emprant %2 fils

en: Transcoding options
ca: Opcions de conversió

en: Transcoding options - %1
ca: Opcions de transcodificació - %1

en: Try to extract title, artist, and album from file path.
ca: Prova d’extreure el títol, artista i nom d’àlbum del camí.

en: Try to guess missing metadata
ca: Prova d’esbrinar les metadades que falten

en: Turbine
ca: Turbina

en: Turn off
ca: Atura

en: Two loop searching method
ca: Mètode de cerca per doble volta

en: URL of its Logo:
ca: URL del logo:

en: Ultra wide band (UWB)
ca: Banda ultra ampla (UWB)

en: Unable to connect
ca: No s’ha pogut connectar

en: Unable to download %1 (%2)
ca: No es pot baixar %1 (%2)

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Unknown content-type
ca: Tipus de contingut desconegut

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unknown filetype: %1
ca: Tipus de fitxer desconegut: %1

en: Unset cover
ca: Esborra’n la coberta

en: Unskip selected tracks
ca: No ometis les peces seleccionades

en: Unskip track
ca: No ometis la peça

en: Unsubscribe
ca: Canceleu la subscripció

en: Upcoming Concerts
ca: Propers concerts

en: Update all podcasts
ca: Actualitza tots els podcasts

en: Update changed library folders
ca: Actualitza les carpetes de la col·lecció amb canvis

en: Update the library when Clementine starts
ca: Actualitza la col·lecció quan Clementine arranqui

en: Update this podcast
ca: Actualitza aquest podcast

en: Updating
ca: S’està actualitzant

en: Updating %1
ca: S’està actualitzant %1

en: Updating %1%...
ca: S’està actualitzant %1%…

en: Updating library
ca: S’està actualitzant la col·lecció

en: Usage
ca: Ús

en: Use Album Artist tag when available
ca: Utilitza l’etiqueta «Artista de l’àlbum» quan estigui disponible

en: Use Gnome's shortcut keys
ca: Utilitza les dreceres de teclat del Gnome

en: Use Psychedelic Colors
ca: Utilitza colors psicodèlics

en: Use Replay Gain metadata if it is available
ca: Utilitza les metadades Replay Gain si estan disponibles

en: Use SSLv3
ca: Utilitza SSLv3

en: Use Wii Remote
ca: Utilitza el comandament remot Wii

en: Use a custom color set
ca: Empra un conjunt de colors personalitzat

en: Use a custom message for notifications
ca: Utilitza un missatge personalitzat per les notificacions

en: Use a network remote control
ca: Usa un control remot de xarxa

en: Use authentication
ca: Empra autentificació

en: Use bitrate management engine
ca: Usa el motor de gestió de flux de bits

en: Use default bitrate
ca: Usa la taxa de bits per defecte

en: Use dynamic mode
ca: Empra el mode dinàmic

en: Use notifications to report Wii Remote status
ca: Utilitza les notificacions per informar sobre l’estat del Wiimote

en: Use system icons
ca: Empra les icones del sistema

en: Use temporal noise shaping
ca: Usa el modelatge de soroll temporal

en: Use the system default
ca: Utilitza el valor per defecte del sistema

en: Use the system default color set
ca: Utilitza el conjunt de colors del sistema

en: Use the system proxy settings
ca: Utilitza la configuració de servidor intermediari del sistema

en: Used
ca: Usat

en: User interface
ca: Interfície d’usuari

en: Username
ca: Nom d’usuari

en: Using the menu to add a song will...
ca: En emprar el menú per a afegir una cançó…

en: Variable bit rate
ca: Taxa de bits variable

en: Various artists
ca: Artistes diversos

en: Verify Server certificate
ca: Comprova el certificat del servidor

en: Version %1
ca: Versió %1

en: View
ca: Vista

en: View Stream Details
ca: Mostra els detalls del flux

en: Visualization mode
ca: Mode de visualització

en: Visualizations
ca: Visualitzacions

en: Visualizations Settings
ca: Paràmetres de visualització

en: Voice activity detection
ca: Detecció de veu

en: Volume %1%
ca: Volumen %1%

en: Warn me when closing a playlist tab
ca: Avisa’m abans de tancar una pestanya de llista de reproducció

en: Warning: This compression level is outside of the streamable subset. This means that a decoder may not be able to start playing it mid-stream. It may also affect the performance of hardware decoders.
ca: Avís: Aquest nivell de compressió està fora del subconjunt que es pot transmetre. Això vol dir que un decodificador potser no podrà reproduir-ho sense començar pel principi. També pot afectar al rendiment dels decodificadors per maquinari.

en: Website
ca: Lloc web

en: Weeks
ca: Setmanes

en: When Clementine starts
ca: Quan s’inicia el Clementine

en: When calculating play counts, use
ca: Quan es calculi el nombre de reproduccions, empra

en: When looking for album art Clementine will first look for picture files that contain one of these words.
    If there are no matches then it will use the largest image in the directory.
ca: En la cerca de caràtules d’àlbum, Clementine primer cercarà imatges que contenen una d’aquestes paraules.
    Si no hi ha resultats, s’usarà la imatge més gran en el directori.

en: When saving a playlist, file paths should be
ca: En desar una llista de reproducció, els camins dels fitxers han de ser

en: When sorting artists, albums and titles
ca: En ordenar artistes, àlbums i títols

en: When the list is empty...
ca: Quan la llista sigui buida...

en: Why not try...
ca: Podeu provar...

en: Wide band (WB)
ca: Banda ampla (WB)

en: Wii Remote %1: activated
ca: Comandament remot Wii %1: activat

en: Wii Remote %1: connected
ca: Comandament remot Wii %1: connectat

en: Wii Remote %1: critical battery (%2%)
ca: Comandament remot Wii %1: bateria crítica (%2%)

en: Wii Remote %1: disactived
ca: Comandament remot Wii %1: desactivat

en: Wii Remote %1: disconnected
ca: Comandament remot Wii %1: desconnectat

en: Wii Remote %1: low battery (%2%)
ca: Comandament remot Wii %1: bateria baixa (%2%)

en: Windows Media audio
ca: Audio Windows Media

en: Without cover:
ca: Sense coberta:

en: Would you like to move the other songs in this album to Various Artists as well?
ca: Voleu moure també les altres cançons d’aquest àlbum a Artistes diversos?

en: Would you like to run a full rescan right now?
ca: Voleu fer de nou un escaneig complet ara?

en: Write all songs statistics into songs' files
ca: Escriu totes les estadístiques en els fitxers de les cançons

en: Write metadata
ca: Escriu les metadades

en: Wrong username or password.
ca: Nom d’usuari o contrasenya incorrectes.

en: Year
ca: Any

en: Year - Album
ca: Any - Àlbum

en: Year - original
ca: Any original

en: Years
ca: Anys

en: Yesterday
ca: Ahir

en: You are about to download the following albums
ca: Sou a punt de baixar els següents àlbums

en: You are about to remove %1 playlists from your favorites, are you sure?
ca: Segur que voleu suprimir %1 llistes de reproducció de les vostres llistes preferides?

en: You are about to remove a playlist which is not part of your favorite playlists: the playlist will be deleted (this action cannot be undone). 
    Are you sure you want to continue?
ca: Sou a punt de suprimir una llista de reproducció que no heu desat com a preferida: la llista de reproducció se suprimirà (aquesta acció és irreversible).
    Segur que voleu continuar?

en: You are not signed in.
ca: No heu iniciat la sessió.

en: You are signed in as %1.
ca: Heu iniciat la sessió com a %1.

en: You are signed in.
ca: Heu iniciat la sessió.

en: You can change the way the songs in the library are organised.
ca: Podeu canviar la forma en la qual les cançons de la col·lecció estan organitzades

en: You can find <a href="%1">here on GitHub</a> the new cross platform remote.<br/>It is available on <b>Linux</b>, <b>MacOS</b> and <b>Windows</b><br/>
ca: <a href="%1">Aquí</a> podeu trobar el nou control remot multiplataforma.<br/>Està disponible per <b>Linux</b>, <b>MacOS</b> i <b>Windows</b><br/>

en: You can listen to Magnatune songs for free without an account.  Purchasing a membership removes the messages at the end of each track.
ca: Podeu escoltar cançons del Magnature gratuïtament i sense un compte. Compreu una afiliació per eliminar els missatges al final de cada peça.

en: You can listen to background streams at the same time as other music.
ca: Podeu escoltar so ambiental de fons mentre escolteu música.

en: You can use your Wii Remote as a remote control for Clementine.  <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote">See the page on the Clementine wiki</a> for more information.
ca: Podeu usar el vostre Wii Remote com un control remot per Clementine. <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote">Visiteu la pàgina en el wiki de Clementine para més informació.</a>

en: You do not have an active subscription
ca: No teniu una subscripció activa

en: You love this track
ca: Us encanta aquesta peça

en: You need to launch System Preferences and allow Clementine to "<span style="font-style:italic">control your computer</span>" to use global shortcuts in Clementine.
ca: Obriu Preferències del sistema i permeteu que el Clementine «<span style="font-style:italic">controli l’ordinador</span>» per a utilitzar les dreceres globals al Clementine.

en: You will need to restart Clementine if you change the language.
ca: Si canvieu la llengua haureu de reiniciar el Clementine.

en: Your IP address:
ca: La vostra adreça IP:

en: Your Magnatune credentials were incorrect
ca: Les vostres credencials de Magnature eren incorrectes

en: Your library is empty!
ca: La vostra col·lecció és buida.

en: Your radio streams
ca: Els vostres fluxos de ràdio

en: Your scrobbles: %1
ca: Els vostres «scrobblings»: %1

en: Your system is missing OpenGL support, visualizations are unavailable.
ca: El vostre sistema no és compatible amb OpenGL, les visualitzacions no estan disponibles.

en: add %n songs
ca: afegeix %n cançons

en: after
ca: després

en: ago
ca: fa

en: and
ca: i

en: automatic
ca: automàtic

en: before
ca: abans

en: between
ca: entre

en: biggest first
ca: els més grans primer

en: bpm
ca: ppm

en: comma-separated list of the allowed extensions that will be visible from the network remote (ex: m3u,mp3,flac,ogg,wav)
ca: Llista separada per comes de les extensions que seran visibles per la xarxa remota (com ara: m3u,mp3,flac,ogg,wav)

en: contains
ca: conté

en: disabled
ca: inhabilitat

en: does not contain
ca: no conté

en: dump
ca: volca

en: empty
ca: buit

en: ends with
ca: acaba amb

en: equals
ca: és igual a

en: gpodder.net directory
ca: Directori de gpodder.net

en: greater than
ca: més gran que

en: iPods and USB devices currently don't work on Windows.  Sorry!
ca: Els iPod i els dispositius USB no funcionen sota el Windows actualment. Disculpeu les molèsties.

en: in the last
ca: en el últims

en: kbps
ca: kb/s

en: less than
ca: més petit que

en: longest first
ca: el més llarg primer

en: move %n songs
ca: mou %n cançons

en: newest first
ca: els més recents primer

en: not empty
ca: no buit

en: not equals
ca: és diferent de

en: not in the last
ca: no en els últims

en: not on
ca: no pas a

en: oldest first
ca: els més antics primer

en: on
ca: a

en: options
ca: opcions

en: or scan the QR code:
ca: o escanegeu el codi QR:

en: press enter
ca: premeu retorn

en: remove %n songs
ca: elimina %n cançons

en: shortest first
ca: els més curts primer

en: shuffle songs
ca: mescla les cançons

en: smallest first
ca: els més petits primer

en: sort songs
ca: ordena les cançons

en: starts with
ca: comença amb

en: stop
ca: atura

en: track %1
ca: peça %1
