Clementine Music Player - en to gl translation catalogue (1300 entries)

en: 
    
    You can favorite playlists by clicking the star icon next to a playlist name
    
    Favorited playlists will be saved here
gl: 
    
    Pode marcar listas de reprodución como favoritas ao pulsar na icona da estrela correspondente
    
    As súas listas favoritas gardaranse aquí

en:  ANMR method (experimental)
gl: Método ANMR (experimental)

en:  days
gl:  días

en:  seconds
gl:  segundos

en:  songs
gl:  cancións

en: %1 albums
gl: %1 álbums

en: %1 days
gl: %1 días

en: %1 days ago
gl: hai %1 días

en: %1 on %2
gl: %1 en %2

en: %1 playlists (%2)
gl: %1 listas de reprodución (%2)

en: %1 request failed:
    %2
gl: A solicitude de %1 fallou:
    %2

en: %1 song
gl: %1 canción

en: %1 songs
gl: %1 cancións

en: %1 songs found
gl: %1 canción encontrada

en: %1 songs found (showing %2)
gl: %1 cancións atopada (amosando %2)

en: %1 tracks
gl: %1 canción

en: %1 transferred
gl: %1 descargado.

en: %1: Wiimotedev module
gl: %1: Módulo Wiimotedev

en: %L1 other listeners
gl: %L1 outros oíntes

en: %L1 selected of
gl: %L1 escollidas de

en: %L1 total plays
gl: %L1 reproducións totais

en: %L1 tracks
gl: %L1 cancións

en: %n failed
gl: %n fallou

en: %n finished
gl: %n completado(s)

en: %n remaining
gl: %n restante

en: &Align text
gl: &Aliñar Texto

en: &Center
gl: &Centrar

en: &Custom
gl: &Personalizado

en: &Extras
gl: &Complementos

en: &Grouping
gl: &Agrupar

en: &Help
gl: &Axuda

en: &Hide %1
gl: Esconder %1

en: &Hide...
gl: Esconder...

en: &Left
gl: &Esquerda

en: &Lock Rating
gl: &Bloquear puntuación

en: &Lyrics
gl: &Letras

en: &Music
gl: &Música

en: &None
gl: &Ningunha

en: &Playlist
gl: &Lista de reprodución

en: &Quit
gl: &Saír

en: &Repeat mode
gl: &Modo de repetición

en: &Right
gl: &Direita

en: &Shuffle mode
gl: &Modo aleatorio

en: &Stretch columns to fit window
gl: &Axustar as columnas á xanela

en: &Tools
gl: &Ferramentas

en: &Year
gl: &Ano

en: (different across multiple songs)
gl: (

en: ...and all the Amarok contributors
gl: ...e a todos os que contribuíron con Amarok

en: 1 day
gl: 1 día

en: 1 track
gl: 1 pista

en: 192,000Hz
gl: 192000Hz

en: 44,100Hz
gl: 44100Hz

en: 48,000Hz
gl: 48000Hz

en: 50 random tracks
gl: 50 pistas aleatorias

en: 96,000Hz
gl: 96000Hz

en: <a href="http://www.di.fm/premium/">Upgrade to Premium now</a>
gl: <a href="http://www.di.fm/premium/">Pasarse a preferente</a>

en: <html><head/><body><p>If not checked, Clementine will  try to save your ratings and other statistics only in a separate database and don't modify your files.</p><p>If checked, it will save statistics both in database and directly into the file each time they changed.</p><p>Please note it might not work for every format and, as there is no standard for doing so, other music players might not be able to read them.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Si non está seleccionado, Clementine tentará gardar as súas puntuacións e outras estadísticas solo en unha base de datos separada e non modificará os seus arquivos.</p><p>Si está seleccionado, gardará as estadísticas na base de datos e tamén directamente en cada arquivo cada vez que se modifiquen.</p><p>Teña en conta que pode que non funcione con tódolos formatos, e que non hai un estándar para facelo, así que outros reprodutores de música poden non ser capaces de reelas.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Prefix a word with a field name to limit the search to that field, e.g. <span style=" font-weight:600;">artist:</span><span style=" font-style:italic;">Bode</span> searches the library for all artists that contain the word Bode, <span style=" font-weight:600;">playcount:</span><span style=" font-style:italic;">&gt;=2</span> searches the library for songs played at least twice, <span style=" font-weight:600;">lastplayed:</span>&lt;<span style=" font-style:italic;">1h30m</span> searches the library for songs played in the last 180 minutes.</p><p><span style=" font-weight:600;">Available fields: </span><span style=" font-style:italic;">%1</span>.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Prefixo unha palabra cun nome de campo para limitar a busca a ese campo, p. ex. <span style=" font-weight:600;">artist:</span><span style=" font-style:italic;">Bode</span> busca na biblioteca todos os artistas que conteñan a palabra Bode, <span style=" font-weight:600;">playcount:</span><span style=" font-style:italic;">&gt;=2</span> busca na biblioteca as cancións reproducidas polo menos dúas veces, <span style=" font-weight:600;">a última reprodución:</span>&lt;<span style=" font-style:italic;">1h30m</span> busca na biblioteca as cancións reproducidas nos últimos 180 minutos.</p><p><span style=" font-weight:600;">Campos dispoñibles:</span><span style=" font-style:italic;">%1 </span>.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This will write songs' ratings and statistics into files tags for all your library's songs.</p><p>This is not needed if the &quot;Save ratings and statistics in file tags&quot; option has always been activated.</p></body></html>
gl: <html><head/><body><p>Isto escribirá as valoracións e estatísticas das cancións nas etiquetas dos arquivos para as cancións de toda a súa biblioteca.</p><p>Isto non é necesario si a opción &Gardar as puntuacións nas etiquetas de ficheiro cando sexa posible&quot; foi activada.</p></body></html>

en: <p>This article uses material from the Wikipedia article <a href="%1">%2</a>, which is released under the <a href="https://clementine-player.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode.txt">Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0</a>.</p>
gl: <p>Este artigo usa material do artigo da Wikipedia <a href="%1">%2</a>, o cal está publicado baixo a licencia <a href="https://clementine-player.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode.txt">Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0</a>.</p>

en: <p>Tokens start with %, for example: %artist %album %title </p>
    
    <p>If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.</p>
gl: <p>As marcas de substitución comezan con %. Por exemplo: %artist %album %title.</p>
    <p>Se rodea seccións de texto que conteñen unha marca de substitución, esa sección non se amosará se a marca de substitución estará baleira.</p>

en: A client can connect only, if the correct code was entered.
gl: Os clientes só poden conectarse introducindo o código correcto.

en: A premium account is required
gl: É requerida unha conta premium

en: A smart playlist is a dynamic list of songs that come from your library.  There are different types of smart playlist that offer different ways of selecting songs.
gl: Unha lista de reproducións intelixente é unha lista dinámica de cancións extraídas da túa colección. Ela ofréceche distintos xeitos de seleccionar as cancións.

en: A song will be included in the playlist if it matches these conditions.
gl: Unha canción será incluída na lista de reprodución se reúne estas condicións

en: A&utomatic
gl: A&utomático

en: A-Z
gl: A-z

en: ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD
gl: Toda a gloria ao Hipnosapo

en: Abort
gl: Cancelar

en: About %1
gl: Acerca do %1

en: About Clementine...
gl: Acerca de Clementine...

en: About Qt...
gl: Acerca Qt...

en: Absolute
gl: Absoluto

en: Account details
gl: Detalles da conta

en: Account details (Premium)
gl: Detalles da conta (preferente)

en: Action
gl: Acción

[ctx: Category label]
en: Action
gl: Acción

en: Activate/Deactivate Wii Remote
gl: Activar/desactivar o control remoto de Wii

en: Add Podcast
gl: Engadir un podcast

en: Add Stream
gl: Engadir un fluxo

en: Add a new line if supported by the notification type
gl: Engade unha nova liña se é suportado polo padrón de notificación

en: Add action
gl: Engadir acción

en: Add all tracks from a directory and all its subdirectories
gl: Engadir todas as pistas dun directorio e todos os subdirectorios

en: Add another stream...
gl: Engadir outro fluxo…

en: Add directory...
gl: Engadir un cartafol…

en: Add file
gl: Engadir un ficheiro

en: Add file to transcoder
gl: Engadir arquivo ó transcodificador

en: Add file(s) to transcoder
gl: Engadir arquivo(s) ó transcodificador

en: Add file...
gl: Engadir ficheiro...

en: Add files to transcode
gl: Engadir ficheiros para converter

en: Add folder
gl: Engadir cartafol

en: Add folder...
gl: Engadir cartafol...

en: Add new folder...
gl: Engadir novo cartafol

en: Add podcast
gl: Engadir un podcast

en: Add podcast...
gl: Engadir un podcast…

en: Add search term
gl: Engade un termo de busca

en: Add song album tag
gl: Engadir a etiqueta de álbum

en: Add song albumartist tag
gl: Engadir a etiqueta de autor do álbum

en: Add song artist tag
gl: Engadir a etiqueta de intérprete

en: Add song auto score
gl: Engadir autopuntuaxe da canción

en: Add song composer tag
gl: Engadir a etiqueta de compositor

en: Add song disc tag
gl: Engadir a etiqueta de disco

en: Add song filename
gl: Engadir a ruta do ficheiro

en: Add song genre tag
gl: Engadir a etiqueta do xénero

en: Add song grouping tag
gl: Engadir etiqueta de grupo á canción

en: Add song length tag
gl: Engadir a etiqueta da duración

en: Add song performer tag
gl: Engada etiqueta de intérprete de canción

en: Add song play count
gl: Engadir a etiqueta das escoitas

en: Add song rating
gl: Engadir puntuación á canción

en: Add song skip count
gl: Engadir a etiqueta dos saltos

en: Add song title tag
gl: Engadir a etiqueta do título

en: Add song track tag
gl: Engadir a etiqueta da pista

en: Add song year tag
gl: Engadir a etiqueta do ano

en: Add stream...
gl: Engadir fluxo...

en: Add to another playlist
gl: Engadir a outra lista de reprodución

en: Add to playlist
gl: Engadir á lista

en: Add to the queue
gl: Engadir á cola

en: Add to your radio streams
gl: Engade aos teus fluxos de radio

en: Add wiimotedev action
gl: Engadir acción wiimotedev

en: Added this month
gl: Engadido o último mes

en: Added this week
gl: Engadido esta semana

en: Added this year
gl: Engadido o derradeiro ano

en: Added today
gl: Engadido hoxe

en: Added within three months
gl: Engadido os derradeiros tres meses

en: Advanced grouping...
gl: Agrupamento avanzado…

en: After
gl: Despois de

en: After copying...
gl: Despóis de copiar...

en: Album
gl: Álbum

en: Album (ideal loudness for all tracks)
gl: Álbum (sonoridade ideal para todas as pistas)

en: Album artist
gl: Autor do álbum

en: Album cover
gl: Portada

en: Album info on jamendo.com...
gl: Información do Álbum en Jamendo.com

en: Albums with covers
gl: Álbums con portada

en: Albums without covers
gl: Álbums sen portada

en: All
gl: Todos

en: All Files (*)
gl: Todos os ficheiros

[ctx: Label for button to enable/disable Hypnotoad background sound.]
en: All Glory to the Hypnotoad!
gl: Gloria ó Hipnosapo!

en: All albums
gl: Todos os álbums

en: All artists
gl: Todos os intérpretes

en: All files (*)
gl: Todos os ficheiros (*)

en: All playlists (%1)
gl: Todas as listas (%1)

en: All the translators
gl: Todos os tradutores

en: All tracks
gl: Todas as cancións

en: Allow a client to download music from this computer.
gl: Permita a un cliente descargar música dende este ordenador.

en: Allow downloads
gl: Permitir descargas

en: Allow mid/side encoding
gl: Permitir a codificación de centro e lado.

en: Alongside the originals
gl: Xunto aos orixináis

en: Alwa&ys hide the main window
gl: Ago&cha sempre a xanela principal

en: Always show &the main window
gl: Amosa sempre &a xanela principal

en: Always start playing
gl: Sempre comezar reproducindo

en: An error occurred loading the iTunes database
gl: Produciuse un erro ao cargar a base de datos de iTunes.

en: An error occurred writing metadata to '%1'
gl: Un erro aconteceu escrebendo metadados a '%1'

en: An unspecified error occurred.
gl: Produciuse un erro non especificado.

en: And:
gl: E:

en: Angry
gl: Anoxado

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Append files/URLs to the playlist
gl: Engadir ficheiros/URL á lista de reprodución

en: Append to current playlist
gl: Engadir á lista actual

en: Append to the playlist
gl: Engadir á lista

en: Apply compression to prevent clipping
gl: Aplicar compresión para evitar clipping

en: Are you sure you want to delete the "%1" preset?
gl: Está certo que quer apagar o "%1" predefinido?

en: Are you sure you want to reset this song's statistics?
gl: Está seguro de que quere restablecer as estatísticas da canción?

en: Are you sure you want to write song's statistics into song's file for all the songs of your library?
gl: Seguro que quere escribir as estadísticas das cancións nos ficheiros para tódalas cancións na biblioteca?

en: Artist
gl: Intérprete

en: Artist info
gl: Información do intérprete

en: Artist's initial
gl: Iniciais do intérprete

en: As&k when saving
gl: Pregun&tar ao gardar

en: Audio format
gl: Formato do son

en: Audio output
gl: Saída de audio

en: Authentication failed
gl: Autenticazón fallida

en: Author
gl: Autor

en: Authors
gl: Autores/as

en: Auto
gl: Automático

en: Automatic
gl: Automático

en: Automatic updating
gl: Actualización automática

en: Automatically determine based on sample rate.
gl: Determina automaticamente en función da frecuencia de mostra.

en: Automatically open single categories in the library tree
gl: Expandir automaticamente as categorías únicas na árbore da colección.

en: Available
gl: Dispoñíbel

en: Average bitrate
gl: Taxa de bits media

en: Average image size
gl: Tamaño medio das imaxes

en: BBC Podcasts
gl: Podcasts da BBC

en: Background Streams
gl: Fluxos ambientais

en: Background color
gl: Cor de fondo

en: Background image
gl: Imaxe de fondo

en: Background opacity
gl: Opacidad de fondo

en: Backing up database
gl: Gardando unha copia de seguranza da base de datos…

en: Balance
gl: Equilibrio

en: Ban (Last.fm scrobbling)
gl: Ban (scrobble de Last.fm)

en: Bar analyzer
gl: Analisador da barra

en: Basic Blue
gl: Azul básico

en: Basic audio type
gl: Tipo de son básico

en: Behavior
gl: Comportamento

en: Best
gl: Mellor

en: Biography
gl: Biografía

en: Bit rate
gl: Taxa de bits

en: Bitrate
gl: Taxa de bits

[ctx: Refers to bitrate in file organise dialog.]
en: Bitrate
gl: Taxa de bits

en: Block analyzer
gl: Analisador de blocos

en: Block type
gl: Tipo de bloque

en: Blur amount
gl: Cantidade de blur

en: Body
gl: Corpo

en: Boom analyzer
gl: Analisador de Boom

en: Browse...
gl: Examinar...

en: Buffer duration
gl: Duración de almacenado en búfer

en: Buffering
gl: Almacenando no búfer…

en: Building Seafile index...
gl: Construíndo índice do Seafile...

en: But these sources are disabled:
gl: Pero as seguintes orixes están desactivadas:

en: Buttons
gl: Botóns

en: CBC Podcasts
gl: Podcasts de CBC

en: CD Drive
gl: Unidade de CD

en: CUE sheet support
gl: Compatibilidade con follas CUE

en: Cancel download
gl: Cancelar descarga

en: Change cover art
gl: Cambiar a portada

en: Change font size...
gl: Cambiar o tamaño da letra…

en: Change repeat mode
gl: Cambiar o modo de repetición

en: Change shortcut...
gl: Cambiar combinación de teclas

en: Change shuffle mode
gl: Cambiar o modo aleatorio

en: Change the currently playing song
gl: Cambiar a canción que se está a reproducir

en: Change the language
gl: Cambiar o idioma

en: Changes will take place when the next song starts playing
gl: Os cambios terán lugar cando se inicie a reproducción da seguinte canción

en: Changing mono playback preference will be effective for the next playing songs
gl: Se cambia a opción sobre a reprodución nunha única canle, o cambio será efectivo a partir da seguinte canción.

en: Channels
gl: Canales

en: Check for new episodes
gl: Buscar novos episodios

en: Check for updates
gl: Comprobar actualizacións

en: Check for updates...
gl: Verificar se há actualizazóns...

en: Choose a name for your smart playlist
gl: Escolla un nome para a súa lista intelixente

en: Choose automatically
gl: Elixir automaticamente

en: Choose color...
gl: Elixir unha cor…

en: Choose font...
gl: Escolla o tipo de letra…

en: Choose from the list
gl: Elixir da lista

en: Choose how the playlist is sorted and how many songs it will contain.
gl: Escolla o criterio polo que se ordenará a lista, e a cantidade de cancións que a conformarán.

en: Choose podcast download directory
gl: Escolla o cartafol no que descargar os podcasts

en: Choose the internet services you want to show.
gl: Escolla os servizos de internet que quere que se mostren

en: Choose the websites you want Clementine to use when searching for lyrics.
gl: Escolla os sitios web nos que se buscarán as letras das cancións.

en: Classical
gl: Clásica

en: Cleaning up
gl: Facendo limpeza…

en: Clear
gl: Limpar

en: Clear playlist
gl: Baleirar a lista de reprodución

en: Clementine Error
gl: Erro de Clementine

en: Clementine Orange
gl: Naranxa de Clementine

en: Clementine Visualization
gl: Visualización de Clementine

en: Clementine can automatically convert the music you copy to this device into a format that it can play.
gl: Clementine pode converter automaticamente a música que copie a este dispositivo nun formato que poida reproducir.

en: Clementine can play music that you have uploaded to Box
gl: Clementine pode reproducir música subida por vostede ao servizo Box.

en: Clementine can play music that you have uploaded to Dropbox
gl: Clementine pode reproducir a súa música subida a Dropbox.

en: Clementine can play music that you have uploaded to Google Drive
gl: Clementine pode reproducir a súa música subida a Google Drive.

en: Clementine can play music that you have uploaded to OneDrive
gl: Clementine pode reproducir música que teña subida a OneDrive

en: Clementine can show a message when the track changes.
gl: Clementine pode amosar unha mensaxe cando a pista cambie.

en: Clementine can synchronize your subscription list with your other computers and podcast applications.  <a href="https://gpodder.net/register/">Create an account</a>.
gl: Clementine pode sincronizar as súas listas de subscrición con resto dos seus computadores e outros aplicativos de podcast. <a href="https://gpodder.net/register/">Cree unha conta</a>.

en: Clementine could not load any projectM visualisations.  Check that you have installed Clementine properly.
gl: Clementine non puido cargar ningunha visualización projectM. Asegúrese de que Clementine foi instalado correctamente.

en: Clementine image viewer
gl: Visor de imaxes de Clementine

en: Clementine was unable to find results for this file
gl: Clementine non puido atopar resultados para este ficheiro.

en: Clementine will find music in:
gl: Clementine atopará música en:

en: Click here to add some music
gl: Prema aquí para engadir música

en: Click here to favorite this playlist so it will be saved and remain accessible through the "Playlists" panel on the left side bar
gl: Pulse aquí para marcar esta lista de reprodución como favorita e engadila ao panel «Listas de reprodución» da barra lateral

en: Click to toggle between remaining time and total time
gl: Prema aquí para cambiar entre o tempo restante e o tempo total.

en: Clicking the Login button will open a web browser.  You should return to Clementine after you have logged in.
gl: Ao premer no botón de «Acceder» abrirase un navegador web. Debe volver a Clementine despois de identificarse.

en: Close
gl: Pechar

en: Close playlist
gl: Pechar a lista

en: Close visualization
gl: Cerrar visualización

en: Closing this window will cancel the download.
gl: Se pecha esta xanela deterase a descarga.

en: Closing this window will stop searching for album covers.
gl: Se pecha esta xanela deterase a busca de portadas de álbums.

en: Club
gl: Clube

en: Co&mposer
gl: Co&mpositor

en: Colors
gl: Cores

en: Comma separated list of class:level, level is 0-3
gl: Lista separada por comas de <clase>:<nivel>, onde o nivel será un valor do 0 ao 3.

en: Comma separated list of prefix words to ignore when sorting
gl: Lista separada por comas de palabras de prefixo para ignorar ao ordenar

en: Command
gl: Comando

en: Comment
gl: Comentario

en: Complete tags automatically
gl: Completar as etiquetas automaticamente.

en: Complete tags automatically...
gl: Completar as etiquetas automaticamente…

en: Composer
gl: Compositor

en: Configure %1...
gl: Configurar %1…

en: Configure Magnatune...
gl: Configura Maganatune...

en: Configure Shortcuts
gl: Configura atallos

en: Configure Subsonic...
gl: Configurar Subsonic…

en: Configure global search...
gl: Configurar a busca global…

en: Configure library...
gl: Configurar a biblioteca...

en: Configure podcasts...
gl: Configurar os podcasts…

en: Configure...
gl: Configurar...

en: Connect Wii Remotes using active/deactive action
gl: Conecte controis de Wii mediante as accións de activar e desactivar.

en: Connect device
gl: Conectar dispositivo

en: Connection refused by server, check server URL. Example: http://localhost:4040/
gl: Conexión rexeitada polo servidor, comprobe o URL do servidor. Por exemplo: http://localhost:4040/

en: Connection timed out
gl: A conexión esgotou o tempo

en: Connection timed out, check server URL. Example: http://localhost:4040/
gl: Conexión fora de tempo, comprobe o URL do servidor. Por exemplo: http://localhost:4040/

en: Console
gl: Consola

en: Constant bitrate
gl: Taxa de bits constante

en: Convert all music
gl: Converter toda a música

en: Convert any music that the device can't play
gl: Converter calquera música que este dispositivo non poda reproducir

en: Convert lossless audiofiles before sending them to the remote.
gl: Convertir sen perdas antes de enviar ó remoto.

en: Convert lossless files
gl: Convertir ficheiros sen perdas

en: Copy to clipboard
gl: Copiar no portapapeis

en: Copy to device...
gl: Copiar para o dispositivo

en: Copy to library...
gl: Copiar para a biblioteca

en: Copyright
gl: Dereitos de explotación

en: Could not connect to Subsonic, check server URL. Example: http://localhost:4040/
gl: Non foi posíbel conectar con Subsonic, comprobe o URL do servidor. Por exemplo, «http://localhost:4040/».

en: Could not create the GStreamer element "%1" - make sure you have all the required GStreamer plugins installed
gl: Non podes crear o elemento GStreamer «%1». Asegúrese de que ten instalados os complementos GStreamer.

en: Could not detect an audio stream in %1
gl: Non se detectou fluxo de audio en %1

en: Could not find Google Drive file.
gl: Non se puido atopar o ficheiro de Google Drive.

en: Could not find a suitable encoder element for <b>%1</b>.
gl: Non foi posible atopar un elemento codificador axeitado para %1.

en: Could not get details
gl: Non se puideron obter detalles

en: Could not log in to Last.fm. Please try again.
gl: Non se puido iniciar sesión en Last.fm. Ténteo de novo.

en: Couldn't create playlist
gl: Non se puido crear a lista de reproducción

en: Couldn't find a muxer for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
gl: Non é posíbel atopar un multiplexor para %1. Asegúrese de que ten instalado os complementos GStreamer necesarios.

en: Couldn't find an encoder for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
gl: Non é posíbel atopar un codificador para %1. Asegúrese de que ten instalado os complementos GStreamer necesarios.

en: Couldn't open output file %1
gl: Non se puido abrir o arquivo externo %1

en: Cover Manager
gl: Xestor de portadas

en: Cover art from embedded image
gl: Covert art da imaxen incorporada

en: Cover art loaded automatically from %1
gl: As portadas cargáronse automaticamente de %1.

en: Cover art manually unset
gl: Covert art desmontado manualmente

en: Cover art not set
gl: Covert art non montado

en: Cover art set from %1
gl: Covert art montado de %1

en: Covers from %1
gl: Portadas de %1

en: Create a new playlist with files/URLs
gl: Crear nova lista de reproducción con arquivos/URLs

en: Cross-fade when changing tracks automatically
gl: Desvanecer ao cambiar de canción automaticamente.

en: Cross-fade when changing tracks manually
gl: Desvanecer ao cambiar de canción manualmente.

en: Ctrl+Down
gl: Ctrl+Abaixo

en: Custom
gl: Personalizado

en: Custom image:
gl: Imaxe personalizada:

en: Custom message settings
gl: Configuración de mensaxes personalizada

en: Custom...
gl: Personalizado…

en: D-Bus path
gl: Ruta do D-Bus

en: Database
gl: Base de datos

en: Database corruption detected. Please read https://github.com/clementine-player/Clementine/wiki/Database-Corruption for instructions on how to recover your database
gl: Base de datos corrupta. Por favor lea https://github.com/clementine-player/Clementine/wiki/Database-Corruption para instruccións sobre como recuperar a base de datos

en: Date
gl: Data

en: Date created
gl: Data de criazón

en: Date modified
gl: Data de alterazón

en: Days
gl: Dias

en: De&fault
gl: &Predeterminado

en: Decrease the volume by 4 percent
gl: Diminúe o volume nun 4 por cento

en: Decrease the volume by <value> percent
gl: Diminuír o volume nun <value> por cento

en: Decrease volume
gl: Diminuír o volume

en: Default background image
gl: Imaxe de fondo predeterminada

en: Default device on %1
gl: Dispositivo por defecto en %1

en: Defaults
gl: Restablecer

en: Delay between visualizations
gl: Atraso entre as visualizacións

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete downloaded data
gl: Eliminar os datos descargados

en: Delete files
gl: Eliminar arquivos

en: Delete from device...
gl: Eliminar do dispositivo

en: Delete from disk...
gl: Eliminar do disco

en: Delete played episodes
gl: Eliminar os episodios vistos

en: Delete preset
gl: Eliminar predefinido

en: Delete smart playlist
gl: Elimminar lista de reprodución intelixente

en: Delete the currently playing song
gl: Elimina a canción que se está a reproducir

en: Delete the original files
gl: Eliminar os ficheiros orixinais

en: Deleting files
gl: Eliminando os ficheiros…

en: Depth
gl: Profundidade

en: Dequeue selected tracks
gl: Quitar as pistas seleccionadas da cola

en: Dequeue track
gl: Quitar da cola

en: Destination
gl: Destino

en: Details...
gl: Detalles…

en: Detect
gl: Detectar

en: Device
gl: Dispositivo

en: Device Properties
gl: Propiedades do dispositivo

en: Device name
gl: Nome do dispositivo

en: Device properties...
gl: Propiedades do dispositivo…

en: Devices
gl: Dispositivos

en: Dialog
gl: Diálogo

en: Did you mean
gl: Quixo dicir

en: Digitally Imported
gl: Importación dixital

en: Digitally Imported password
gl: Contrasinal da importación dixital

en: Digitally Imported username
gl: Nome de usuario da importación dixital

en: Direct internet connection
gl: Conexión directa a internet

en: Directory
gl: Cartafol

en: Disable duration
gl: Desactivar a duración

en: Disable moodbar generation
gl: Desactivar a xeración da barra do ánimo.

[ctx: Refers to a disabled notification type in Notification settings.]
en: Disabled
gl: Desactivado

[ctx: Refers to search provider's status.]
en: Disabled
gl: Desactivado

en: Disc
gl: Disco

en: Discontinuous transmission
gl: Transmisión entrecortada

en: Display options
gl: Opcións de visualización

en: Display the on-screen-display
gl: Amosar a mensaxe en pantalla

en: Do a full library rescan
gl: Analizar completamente a biblioteca

en: Do a full rescan
gl: Refacer un escaneo completo

en: Do a full rescan...
gl: Refacer un escaneo completo...

en: Do not convert any music
gl: Non converter nada

en: Do not overwrite
gl: Non sobrescribir

en: Doing a full rescan will lose any metadata you've saved in Clementine such as cover art, play counts and ratings.  Clementine will rescan all your music in %1 which may take some time.
gl: Facendo unha nova exploración completa, perderanse os metadatos que gardases en Clementine, como a portada, o reconto das reproducións e as valoracións. Clementine analizará de novo toda a túa música en %1, o que pode levar algún tempo.

en: Don't repeat
gl: Non repetir

en: Don't show in various artists
gl: Non amosar en varios intérpretes

en: Don't show listened episodes
gl: Non amosar episodios escoitados

en: Don't shuffle
gl: Non desordenar

en: Don't stop!
gl: Non deter!

en: Donate
gl: Doar

en: Double click to open
gl: Prema dúas veces para abrir

en: Double clicking a song in the playlist will...
gl: Dobre click nunha canción da lista de reproducción...

en: Double clicking a song will...
gl: Ao premer dúas veces unha canción…

en: Download %n episodes
gl: Descargar %n episodios…

en: Download directory
gl: Cartafol de descargas

en: Download episodes to
gl: Descargar os episodios en

en: Download membership
gl: Grupo da descarga

en: Download new episodes automatically
gl: Descargar novos episodios automaticamente

en: Download queued
gl: Cola de descarga

en: Download settings
gl: Descargar opcións

en: Download the original Android app
gl: Baixar o aplicativo Android orixinal

en: Download the remote for Desktops, Android and iOS
gl: Baixar o remoto para Escritorios, Android e iOS

en: Download this album
gl: Descargar o álbum

en: Download this album...
gl: Descargar o álbum…

en: Download this episode
gl: Descargar o episodio

en: Downloading (%1%)...
gl: Descargando (%1%)…

en: Downloading Icecast directory
gl: Descargando o cartafol de Icecast…

en: Downloading Jamendo catalogue
gl: Descargando o catálogo de Jamendo…

en: Downloading Magnatune catalogue
gl: Descargando o catálogo de Magnatune…

en: Downloading metadata
gl: Descargando metadatos…

en: Drag to reposition
gl: Arrastre para cambiar de posición

en: Dump Graph
gl: Gráfico de descarga

en: Dump Pipeline Graph
gl: Gráfico de canalización de descarga

en: Dump To Logs
gl: Volcar aos rexistros

en: Duration
gl: Duración

en: Dynamic mode is on
gl: O modo dinámico está activado

en: Dynamic random mix
gl: Mestura aleatoria dinámica

en: Edit smart playlist...
gl: Editar a lista intelixente…

en: Edit tag "%1"...
gl: Editar etiqueta "%1"...

en: Edit tag...
gl: Editar etiqueta...

en: Edit tags
gl: Editar etiquetas

en: Edit track information
gl: Editar información da pista

en: Edit track information...
gl: Editar información da pista...

en: Edit tracks information...
gl: Editar informacións das pistas...

en: Edit...
gl: Editar...

en: Enable Wii Remote support
gl: Activar a compatibilidade con controis de Wii.

en: Enable equalizer
gl: Activar o ecualizador.

en: Enable shortcuts only when Clementine is focused
gl: Activar os atallos unicamente cando Clementine teña o foco.

en: Enable song metadata inline edition with click
gl: Activar edición dos metadatos da canción con clicar

en: Enable sources below to include them in search results.  Results will be displayed in this order.
gl: Activar as seguintes orixes para incluílas nos resultados das buscas. Os resultados amosaranse na orde indicada.

en: Enable/disable Last.fm scrobbling
gl: Activar a sincronización con Last.fm.

en: Encoder
gl: Codificador

en: Encoding complexity
gl: Complexidade da codificación

en: Encoding engine quality
gl: Calidade do motor de codificación

en: Encoding mode
gl: Modo de codificación

en: Enter a URL
gl: Escriba un enderezo URL

en: Enter a URL to download a cover from the Internet:
gl: Escriba un enderezo URL para descargar a imaxe da portada de internet:

en: Enter a filename for exported covers (no extension):
gl: Escriba un nome de arquivo para as portadas exportadas (sen extensión):

en: Enter a new name for this playlist
gl: Escriba un novo nome para a lista

en: Enter search terms above to find music on your computer and on the internet
gl: Introduza uns criterios de busca na parte de arriba para atopar música no seu computador ou en internet.

en: Enter search terms below to find podcasts in the iTunes Store
gl: Introduza uns criterios de busca abaixo para atopar podcasts en iTunes Store.

en: Enter search terms below to find podcasts on gpodder.net
gl: Introduza uns criterios de busca abaixo para atopar podcasts en gpodder.net.

en: Enter search terms here
gl: Introduza aquí os criterios de busca.

en: Enter the URL of an internet radio stream:
gl: Escriba o enderezo URL dunha radio de internet:

en: Enter the name of the folder
gl: Escriba o nome do cartafol

en: Enter this IP in the App to connect to Clementine.
gl: Introducir esta IP na App para conectar con Clementine.

en: Entire collection
gl: Colección completa

en: Episode information
gl: Información do episodio

en: Equalizer
gl: Ecualizador

en: Equivalent to --log-levels *:1
gl: Equivalente a «--log-levels *:1».

en: Equivalent to --log-levels *:3
gl: Equivalente a «--log-levels *:3».

en: Error
gl: Erro

en: Error connecting MTP device
gl: Erro conectando dispositivo MTP

en: Error copying songs
gl: Erro ao copiar as cancións

en: Error deleting songs
gl: Erro ao eliminar as cancións

en: Error discovering %1: %2
gl: Erro ao descubrir %1: %2

en: Error loading %1
gl: Non foi posíbel cargar %1

en: Error loading di.fm playlist
gl: Erro ao cargar a lista de reprodución di.fm

en: Error processing %1: %2
gl: Erro ao procesarr %1: %2

en: Error while loading audio CD
gl: Non foi posíbel cargar o CD de son.

en: Ever played
gl: Reproducidas algunha vez

en: Every 10 minutes
gl: Cada 10 minutos

en: Every 12 hours
gl: Cada 12 horas

en: Every 2 hours
gl: Cada 2 horas

en: Every 20 minutes
gl: Cada 20 minutos

en: Every 30 minutes
gl: Cada 30 minutos

en: Every 6 hours
gl: Cada 6 horas

en: Every hour
gl: Cada hora

en: Except between tracks on the same album or in the same CUE sheet
gl: Agás entre pistas do mesmo álbum ou na mesma folla CUE.

en: Existing covers
gl: Portadas existentes

en: Expand
gl: Expandir

en: Expires on %1
gl: Caduca o %1

en: Export Covers
gl: Exportar portadas

en: Export covers
gl: Exportar portadas

en: Export downloaded covers
gl: Exportar portadas descargadas

en: Export embedded covers
gl: Exportar portadas incrustadas

en: Export finished
gl: Exportación acabada

en: Exported %1 covers out of %2 (%3 skipped)
gl: Exportada %1 portada de %2 (%3 saltada/s)

en: Fade out on pause / fade in on resume
gl: Esvaecer gradualmente ó pausar / aparecer gradualmente ó reanudar

en: Fade out when stopping a track
gl: Desvanecer ao deter unha pista.

en: Fading
gl: Desvanecendo

en: Fading duration
gl: Duración do desvanecimento

en: Failed reading CD drive
gl: Erro ao ler a unidade CD

en: Failed to fetch directory
gl: Non foi posíbel descargar o directorio.

en: Failed to fetch podcasts
gl: Non foi posíbel descargar os podcasts.

en: Failed to get channel list:
    %1
gl: Erro ao conseguir a lista da canle:
    %1

en: Failed to load podcast
gl: Non foi posíbel cargar o podcast.

en: Failed to parse %1 response:
    %2
gl: Erro ao analizar a resposta de %1:
    %2

en: Failed to parse the XML for this RSS feed
gl: Non foi posíbel analizar o XML da fonte RSS.

en: Failed to update icecast directory:
    %1
gl: Erro ao actualizar o directorio icecast:
    %1

en: Failed to write new auto-tags to '%1'
gl: Erro ao escribir novas auto-etiquetas a '%1'

en: Fast
gl: Rápido

en: Fast search
gl: Busca rápida

en: Favourite tracks
gl: Pistas favoritas

en: Fetch Missing Covers
gl: Obter as portadas que falten

en: Fetch automatically
gl: Descargar automaticamente

en: Fetch completed
gl: Completouse a descarga

en: Fetching Subsonic library
gl: Descargando a biblioteca de Subsonic

en: Fetching cover error
gl: Produciuse un erro ao descargar a portada

en: Fetching playlist items
gl: Obtendo elementos da lista de reprodución

en: File extension
gl: Extensión do ficheiro

en: File formats
gl: Formatos de ficheiro

en: File name
gl: Nome do ficheiro

en: File name (without path)
gl: Nome do ficheiro (sen camiño)

en: File paths
gl: Ruta do arquivo

en: File size
gl: Tamaño do ficheiro

en: File type
gl: Tipo de ficheiro

en: Filename
gl: Ruta

en: Filename Preview
gl: Previsualizar o nome do ficheiro

en: Files
gl: Ficheiros

en: Files root folder
gl: Cartafol raíz dos ficheiros

en: Files to transcode
gl: Ficheiros a converter

en: Find songs in your library that match the criteria you specify.
gl: Atope cancións na súa biblioteca que coincidan cos criterios indicados.

en: Fingerprinting song
gl: Obtendo un identificador para a canción…

en: Finish
gl: Rematar

en: First level
gl: Primeiro nivel

en: Fit cover to width
gl: Axustar a tapa ao ancho

en: Font size
gl: Tamaño da letra

en: Force mono encoding
gl: Forzar a codificación dunha canle.

en: Forget device
gl: Esquecer o dispositivo

en: Forgetting a device will remove it from this list and Clementine will have to rescan all the songs again next time you connect it.
gl: Ao esquecer un dispositivo, desaparecerá desta lista, e Clementine terá que volver analizar todas as súas cancións a próxima vez que o conecte.

en: Form
gl: Formulario

en: Format
gl: Formato

en: Framerate
gl: Taxa de fotogramas

en: Frames per buffer
gl: Fotogramas por búfer

en: Frequently Played Albums
gl: Álbums reproducidos frecuentemente

en: Frozen
gl: Conxelado

en: Ge&nre
gl: Xé&nero

en: General
gl: Xeral

en: General settings
gl: Configuración xeral

en: Genre
gl: Xénero

en: Getting channels
gl: Descargando as canles…

en: Getting station
gl: Conseguindo estación

en: Getting streams
gl: Descargando os fluxos…

en: Give it a name:
gl: Noméeo:

en: Go
gl: Ir

en: Go to next playlist tab
gl: Ir á seguinte lapela de lista

en: Go to previous playlist tab
gl: Ir á lapela anterior de lista

en: Got %1 covers out of %2 (%3 failed)
gl: Descargáronse %1 das %2 portadas (quedaron %3 por descargar).

en: Grey out non existent songs in my playlists
gl: Marcar en gris as cancións da lista que non existan.

en: Group Library by...
gl: Agrupar a biblioteca por…

en: Group by
gl: Agrupar por

en: Group by Album
gl: Agrupar por álbum

en: Group by Album artist/Album
gl: Grupo por artista do álbum/álbum

en: Group by Artist
gl: Agrupar por intérprete

en: Group by Artist/Album
gl: Agrupar por intérprete/álbum

en: Group by Artist/Year - Album
gl: Agrupar por intérprete/ano

en: Group by Genre/Album
gl: Agrupar por Xénero/Álbum

en: Group by Genre/Artist/Album
gl: Agrupar por xénero/intérprete/álbum

en: Grouping
gl: Agrupación

en: Grouping Name
gl: Nome do grupo

en: Grouping name:
gl: Nome do grupo:

en: HTML page did not contain any RSS feeds
gl: A páxina web non contiña ningunha fonte RSS.

en: HTTP 3xx status code received without URL, verify server configuration.
gl: Recibiuse o código de estado de HTTP 3xx sen un URL. Comprobe a configuración do servidor.

en: Happy
gl: Contento

en: Hardware information
gl: Información do hardware

en: Hardware information is only available while the device is connected.
gl: A información do hardware está somente disponíbel cando o dispositivo está conectado

en: Hide playlist filter toolbar
gl: Agochar a barra de ferramentas do filtro da lista de reprodución

en: High
gl: Alto

en: High (%1 fps)
gl: Alto(%1 fps)

en: High (1024x1024)
gl: Alto (1024x1024)

en: Host not found, check server URL. Example: http://localhost:4040/
gl: Anfitrión non atopado, comprobe o URL do servidor. Por exemplo: http://localhost:4040/

en: Hours
gl: Horas

en: Hypnotoad
gl: Hipnosapo

en: I don't have a Magnatune account
gl: Non teño unha conta Magnatune

en: Icon
gl: Ícone

en: Icons on top
gl: Ícones na cima

en: Identifying song
gl: Identificando a canción…

en: If activated, clicking a selected song in the playlist view will let you edit the tag value directly
gl: Se está activado, premer nunha canción seleccionada na vista da lista de reprodución, permitirache editar o valor da etiqueta directamente

en: If you continue, this device will work slowly and songs copied to it may not work.
gl: Se continúas, o dispositivo poderá traballar moi amodo e as cancións copiadas poderían non ser reproducidas

en: If you know the URL of a podcast, enter it below and press Go.
gl: Se coñece o enderezo URL dun podcast, introdúzao a continuación e prema «Ir».

en: Ignore "The" in artist names
gl: Ignorar o artigo inglés, «The», no nome dos intérpretes.

en: Ignore prefix word(s)
gl: Ignorar palabra(s) de prefixo

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)
gl: Imaxes(*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)
gl: Imaxes(*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)

en: In %1 days
gl: En %1 días

en: In %1 weeks
gl: En %1 semanas

en: In dynamic mode new tracks will be chosen and added to the playlist every time a song finishes.
gl: No modo dinámico, engadiranse novas pistas á lista a medida que se reproduzan as que hai.

en: Include album art in the notification
gl: Incluír a portada do álbum na notificación.

en: Include all songs
gl: Incluír todas as cancións

en: Incompatible Subsonic REST protocol version. Client must upgrade.
gl: A versión do protocolo REST de Subsonic é incompatíbel. Debe anovar o cliente.

en: Incompatible Subsonic REST protocol version. Server must upgrade.
gl: A versión do protocolo REST de Subsonic é incompatíbel. Debe anovar o servidor.

en: Incomplete configuration, please ensure all fields are populated.
gl: A configuración está incompleta. Asegúrese de que encheu todos os campos.

en: Increase the volume by 4 percent
gl: Aumenta o volume nun 4 por cento

en: Increase the volume by <value> percent
gl: Incrementar o volume nun <value> por cento

en: Increase volume
gl: Incrementar o volume

en: Indexing %1
gl: Indexando %1…

en: Information
gl: Información

en: Input options
gl: Opcións de entrada

en: Insert...
gl: Inserir

en: Integrity check
gl: Comprobación da integridade

[ctx: Global search settings dialog title.]
en: Internet services
gl: Servizos de Internet

en: Intro tracks
gl: Pistas introdutorias

en: Invalid API key
gl: Chave non válida da API

en: Invalid URL
gl: URL non válida

en: Invalid format
gl: Formato inválido

en: Invalid method
gl: Método inválido

en: Invalid parameters
gl: Parámetros inválidos

en: Invalid resource specified
gl: Recurso inválido especificado

en: Invalid service
gl: Servizo Inválido

en: Invalid session key
gl: Chave de sesón non válida

en: Invert Selection
gl: Inverter selección

en: Jamendo Most Listened Tracks
gl: Pistas máis escoitadas de Jamendo

en: Jamendo Top Tracks
gl: Os máis en Jamendo

en: Jamendo Top Tracks of the Month
gl: Jamendo Top neste mes

en: Jamendo Top Tracks of the Week
gl: Jamendo Top nesta semana

en: Jamendo database
gl: Base de dados de Jamendo

en: Jump to previous song right away
gl: Ir á canción anterior inmediatamente

en: Jump to the currently playing track
gl: Ir á pista que se está a reproducir

en: Keep buttons for %1 second...
gl: Gardar botóns para %1 second...

en: Keep buttons for %1 seconds...
gl: Gardar botóns para %1 seconds...

en: Keep running in the background when the window is closed
gl: Continuar a execución en segundo plano ao pechar a xanela.

en: Keep the original files
gl: Gardar os arquivos orixinais

[ctx: Label for buton to enable/disable kittens in the now playing widget]
en: Kittens
gl: Gatiños

en: Kuduro
gl: Cuduro

en: Language
gl: Idioma

en: Laptop/Headphones
gl: Portátil/Auscultadores

en: Large album cover
gl: Portada grande do álbum

en: Large album cover (details below)
gl: Portada do álbum grande (detalles a continuación)

en: Large album cover (no details)
gl: Portada do álbum grande (non hai detalles)

en: Large sidebar
gl: Barra lateral larga

en: Last played
gl: Últimos en soar

[ctx: A playlist's tag.]
en: Last played
gl: Última reproducida

en: Last.fm Authentication
gl: Autentificación Last.fm

en: Last.fm is currently busy, please try again in a few minutes
gl: Last.fm está ocupada neste momento, por favor tente mais tarde en breve

en: Last.fm play counts
gl: Número de escoitas de Last.fm

en: Last.fm tags
gl: Etiquetas de Last.fm

en: Last.fm wiki
gl: Wiki de Last.fm

en: Least favourite tracks
gl: Pistas en peor estima

en: Left
gl: Esquerda

en: Length
gl: Duración

en: Library
gl: Biblioteca

en: Library advanced grouping
gl: Agrupamento avanzado da biblioteca

en: Library rescan notice
gl: Nota de análise da biblioteca

en: Library search
gl: Busca na biblioteca

en: Limits
gl: Límites

en: Live
gl: Ao Vivo

en: Load
gl: Cargar

en: Load cover from URL
gl: Cargar a portada dun URL

en: Load cover from URL...
gl: Cargar a portada dun URL…

en: Load cover from disk
gl: Cargar a portada do computador

en: Load cover from disk...
gl: Cargar a portada do computador…

en: Load playlist
gl: Cargar unha lista

en: Load playlist...
gl: Cargar unha lista…

en: Loading MTP device
gl: Cargando o dispositivo MTP…

en: Loading iPod database
gl: Cargando a base de datos do iPod…

en: Loading smart playlist
gl: Cargando a lista intelixente…

en: Loading songs
gl: Cargando as cancións…

en: Loading stream
gl: Cargando o fluxo…

en: Loading tracks
gl: Cargando as pistas…

en: Loading tracks info
gl: Cargando a información das pistas…

en: Loading...
gl: Cargando…

en: Loads files/URLs, replacing current playlist
gl: Carga ficheiros ou enderezos URL, substituíndo a lista actual.

en: Login
gl: Acceder

en: Login failed
gl: Non se puido acceder.

en: Logs
gl: Rexistros

en: Long term prediction profile (LTP)
gl: Perfil de predición a longo prazo (LTP)

en: Love
gl: Gústame

en: Love (Last.fm scrobbling)
gl: Amor (scrobble de Last.fm)

en: Low (%1 fps)
gl: Baixa (%1 fps)

en: Low (256x256)
gl: Baixa (256x256)

en: Low complexity profile (LC)
gl: Perfil de pouca complexidade (LC)

en: Lyrics
gl: Letras

en: Lyrics from %1
gl: Letra de %1

en: Lyrics from the tag
gl: Letras da etiqueta

en: Magnatune Download
gl: Descarga de Magnatune

en: Magnatune download finished
gl: Rematou a descarga de Magnatune.

en: Main profile (MAIN)
gl: Perfil principal (MAIN)

en: Make it so!
gl: Que así sexa!

[ctx: Label for button to enable/disable Enterprise background sound.]
en: Make it so!
gl: Faino!

en: Malformed response
gl: Resposta mal formada

en: Manage saved groupings
gl: Xestiona grupos gardados

en: Manual proxy configuration
gl: Configuración manual do proxy.

en: Manually
gl: Manualmente

en: Manufacturer
gl: Fabricante

en: Mark as listened
gl: Marcar como escoitada

en: Mark as new
gl: Marcar como nova

en: Match every search term (AND)
gl: Coincidencia con todos os termos (AND)

en: Match one or more search terms (OR)
gl: Coincidencia con algúns termos (OR)

en: Maximum bitrate
gl: Taxa de bits máxima

en: Maximum number of child processes for tag handling (requires restart)
gl: Número máximo de procesos fillos para o manexo de etiquetas (require reinicio)

en: Medium (%1 fps)
gl: Medio (%1 fps)

en: Medium (512x512)
gl: Medio (512x512)

en: Membership type
gl: Tipo de asociación

en: Minimum bitrate
gl: Taxa de bits mínima

en: Minimum buffer fill
gl: Recheo mínimo do buffer

en: Missing plugins
gl: Extensións perdidas

en: Missing projectM presets
gl: Predefinicións de Missing projectM

en: Model
gl: Modelo

en: Monitor the library for changes
gl: Vixiar is cambios na colección.

en: Monkey's Audio
gl: Audio de monos

en: Mono playback
gl: Reprodución nunha única canle.

en: Months
gl: Meses

en: Mood
gl: Ánimo

en: Moodbar style
gl: Estilo da barra do ánimo

en: Moodbars
gl: Barras do ánimo

en: Most played
gl: Máis tocados

en: Mount point
gl: Ponto de montaxe

en: Mount points
gl: Pontos de montaxe

en: Move down
gl: Mover para abaixo

en: Move to library...
gl: Mover para a biblioteca...

en: Move up
gl: Mover para acima

en: Music
gl: Música

en: Music Library
gl: Colección de música

en: Music extensions remotely visible
gl: Extensións de música visibles remotamente

en: Mute
gl: Silencio

en: Name
gl: Nome

[ctx: Category label]
en: Name
gl: Nome

en: Naming options
gl: Opcións de nomenclatura

en: Narrow band (NB)
gl: Banda estreita (BE)

en: Network Proxy
gl: Proxy de rede

en: Network Remote
gl: Mando por rede

en: Never
gl: Nunca

en: Never played
gl: Nunca Reproducido

en: Never start playing
gl: Nunca comezar reproducindo

en: New folder
gl: Novo cartafol

en: New playlist
gl: Nova lista de reprodución

en: New smart playlist...
gl: Nova lista de reprodución intelixente

en: New songs
gl: Novas cancións

en: New tracks will be added automatically.
gl: Engadir as novas pistas automaticamente.

en: Newest Albums
gl: Álbums recentes

en: Newest tracks
gl: Últimas pistas

en: Next
gl: Próximo

en: Next album
gl: Seguinte álbum

en: Next track
gl: Seguinte pista

en: Next week
gl: A vindeira semana

en: No analyzer
gl: Sen analisador

en: No background image
gl: Non hai imaxe de fondo.

en: No covers to export.
gl: Non se exportaron portadas.

en: No long blocks
gl: Non hai bloques grandes.

en: No matches found.  Clear the search box to show the whole playlist again.
gl: Non se atoparon resultados. Baleira a caixa de busca para volver amosar a lista de reprodución enteira.

en: No settings available for this type.
gl: Non hai configuración dispoñible para este tipo.

en: No settings page available for encoder element <b>%1</b>. Please report this issue:<br><a href="%2">%2</a>
gl: Non hai páxina de configuración dispoñible para o elemento codificador <b>%1</b>. Informe deste problema:<br><a href="%2">%2</a>

en: No short blocks
gl: Non hai bloques pequenos.

en: None
gl: Nengún

en: None of the selected songs were suitable for copying to a device
gl: Nengunha das cancións seleccionadas é axeitada para sera copiada a un dispositivo

en: Normal block type
gl: Tipo de bloque normal

en: Normal duration (at least 4 minutes or half the track length)
gl: Duración normal (polo menos 4 minutos ou a metade da duración da pista)

en: Not available while using a dynamic playlist
gl: Non dispoñíbel encanto se use unha lista de reprodución dinámica

en: Not connected
gl: Non conectado

en: Not enough content
gl: Conteúdo insuficiente

en: Not enough fans
gl: Fans insuficientes

en: Not enough members
gl: Membros insuficientes

en: Not enough neighbors
gl: Non ten veciños dabondo.

en: Not logged in
gl: Desconectado do servizo.

en: Not mounted - double click to mount
gl: Desmontado. Faga dobre clic para montalo.

en: Notification type
gl: Tipo de notificación

en: Notifications
gl: Notificacións

en: Now Playing
gl: Agora sonando

en: Number of episodes to show
gl: Número de episodios para amosar

en: Number of processes:
gl: Número de procesos:

en: OSD Preview
gl: Pré-visualizar no OSD

en: Off
gl: Apagado

en: On
gl: Acendido

en: Only accept connections from clients within the ip ranges:
    10.x.x.x
    172.16.0.0 - 172.31.255.255
    192.168.x.x
gl: Só aceptar conexións de clientes dentro dos intervalos de enderezos IP:
    10.x.x.x
    172.16.0.0 - 172.31.255.255
    192.168.x.x

en: Only allow connections from the local network
gl: Admitir soamente conexións dende a rede local

en: Only show the first
gl: Amosar só o primeiro

en: Opacity
gl: Opacidade

en: Open %1 in browser
gl: Abrir %1 no navegador

en: Open &audio CD...
gl: Abrir un CD de &son…

en: Open OPML file
gl: Abrir un ficheiro OPML

en: Open OPML file...
gl: Abrir un ficheiro OPML…

en: Open a directory to import music from
gl: Abre un directorio para importar música

en: Open device
gl: Abrir o dispositivo

en: Open file...
gl: Abrir un ficheiro…

en: Open in Google Drive
gl: Abrir en Google Drive

en: Open in new playlist
gl: Abrir nunha nova lista

[ctx: Refers to behavior settings in Clementine settings page.]
en: Open in new playlist
gl: Abrir nunha nova lista de reproducción

en: Open in your browser
gl: Abrir no teu buscador

en: Open...
gl: Abrir…

en: Operation failed
gl: A operazón fallou

en: Optimize for bitrate
gl: Optimizar en prol da taxa de bits

en: Optimize for quality
gl: Optimizar en prol da calidade

en: Options...
gl: Configuración…

en: Organise Files
gl: Organizar os ficheiros

en: Organise files...
gl: Organizar os ficheiros…

en: Organising files
gl: Organizando os ficheiros…

en: Original tags
gl: Etiquetas orixinais

en: Original year
gl: Ano de creación

en: Original year - Album
gl: Ano orixinal - Álbum

en: Original year tag support
gl: Asistencia técnica de etiquetas do ano orixinal

en: Other
gl: Outro

en: Other options
gl: Outras opcións

en: Output
gl: Saída

en: Output device
gl: Dispositivo de saída

en: Output options
gl: Opcións de saída

en: Overwrite all
gl: Sobrescribir todo

en: Overwrite existing files
gl: Substituír os ficheiros existentes

en: Overwrite smaller ones only
gl: Sobrescriba os máis pequenos soamente

en: Owner
gl: Dono

en: Parsing Jamendo catalogue
gl: Analizando o catálogo de Jamendo

en: Partition label
gl: Etiqueta de partición

en: Party
gl: Festa

en: Password
gl: Contrasinal

en: Pause
gl: Pausa

en: Pause playback
gl: Pausa

en: Paused
gl: Pausado

en: Performer
gl: Intérprete

en: Pipeline
gl: Canalización

en: Pipelines
gl: Canalizacións

en: Plain sidebar
gl: Barra lateral simple

en: Play
gl: Reproducir

en: Play count
gl: Escoitas

en: Play given playlist
gl: Reproducir lista dada

en: Play if stopped, pause if playing
gl: Reproducir se está detido, pausar se está a reproducir

en: Play if there is nothing already playing
gl: Reproducir se non hai nada reproducíndose aínda.

en: Play next
gl: Reproducir a seguinte

en: Play selected tracks next
gl: Reproducir as cancións seleccionadas despois

en: Play the <n>th track in the playlist
gl: Reproducir a <n>ª pista da lista

en: Play/Pause
gl: Reproducir/Pausa

en: Playback
gl: Reprodución

en: Player options
gl: Opczóns do player

en: Playlist
gl: Lista de reprodución

en: Playlist finished
gl: Lista de músicas terminada

en: Playlist options
gl: Opcións da lista de reprodución

en: Playlist type
gl: Tipo de lista

en: Playlists
gl: Listas de reprodución

en: Please close your browser and return to Clementine.
gl: Peche o navegador web e volva a Clementine.

en: Please open this URL in your browser: <a href="%1">%1</a>
gl: Abre este URL no teu navegador: %1

en: Podcast Information
gl: Información do podcast

en: Podcast information
gl: Información do podcast

en: Popup duration
gl: Duración do diálogo

en: Port
gl: Porto

en: Pre-amp
gl: Preeamplificazón

en: Preference
gl: Preferencia

en: Preferences
gl: Configuración

en: Preferences...
gl: Configuración…

en: Preferred album art filenames (comma separated)
gl: Rutas as ficheiros da portada, separados por comas e en orde de preferencia.

en: Preferred audio format
gl: Formato de son preferido

en: Preferred format
gl: Formato preferido

en: Premium audio type
gl: Tipo de son preferente

en: Preset:
gl: Preestablecido:

en: Press a button combination to use for
gl: Prema unha combinación de botóns a empregar para

en: Press a key
gl: Prema unha tecla

en: Press a key combination to use for %1...
gl: Prema unha combinación de teclas a empregar para %1…

en: Pressing "Previous" in player will...
gl: Premendo "Anterior" no reprodutor...

en: Pretty OSD options
gl: Opcións da pantalla xeitosa

en: Preview
gl: Vista previa

en: Previous
gl: Anterior

en: Previous track
gl: Pista anterior

en: Print out version information
gl: Imprime a información da versión

en: Profile
gl: Perfil

en: Progress
gl: Progreso

[ctx: Category label]
en: Progress
gl: Progreso

en: Psychedelic
gl: Psicodélicos

en: Push Wii Remote button
gl: Preme o botón do control remoto de Wii

en: Push Wiiremote button
gl: Preme o botón Wiremote

en: Put songs in a random order
gl: Pon as cancións aleatoriamente

[ctx: Sound quality]
en: Quality
gl: Calidade

[ctx: Visualisation quality]
en: Quality
gl: Calidade

en: Querying device...
gl: Investigando no dispositivo

en: Queue Manager
gl: Xestor da fila

en: Queue selected tracks
gl: Engadir á lista

en: Queue track
gl: Engadir á lista

en: Quickly rate the playing track
gl: Valora rapidamente a pista en reprodución

en: Radio (equal loudness for all tracks)
gl: Radio (mesmo volume para todas as pistas)

en: Rain
gl: Chuvia

[ctx: Label for button to enable/disable rain background sound.]
en: Rain
gl: Choiva

en: Random Albums
gl: Álbums aleatorios

en: Random Songs
gl: Cancións aleatorias

en: Random visualization
gl: Visualización aleatoria

en: Rate the current song 0 stars
gl: Califica a canción actual 0 estrelas

en: Rate the current song 1 star
gl: Califica a canción actual 1 estrela

en: Rate the current song 2 stars
gl: Califica a canción actual 2 estrelas

en: Rate the current song 3 stars
gl: Califica a canción actual 3 estrelas

en: Rate the current song 4 stars
gl: Califica a canción actual 4 estrelas

en: Rate the current song 5 stars
gl: Califica a canción actual 5 estrelas

en: Rating
gl: Avaliación

en: Really cancel?
gl: Cancelar mesmo?

en: Recently Played Albums
gl: Álbums reproducidos recentemente

en: Redirect limit exceeded, verify server configuration.
gl: Excedeuse o límite de redireccións, comprobe a configuración do servidor.

en: Refresh catalogue
gl: Actualizar o catálogo

en: Refresh channels
gl: Actualizar as canles

en: Refresh station list
gl: Actualizar a lista de emisoras

en: Refresh streams
gl: Actualizar os fluxos

en: Relative
gl: Relacionado

en: Remember Wii remote swing
gl: Lembrar o movemento do control de Wii

en: Remember from &last time
gl: Lembrar desde &a última vez

en: Remember my choice
gl: Lembrar a miña elección

en: Remove
gl: Remover

en: Remove action
gl: Eliminar acción

en: Remove current song from playlist
gl: Eliminar a canción actual desta lista de reprodución

en: Remove duplicates from playlist
gl: Eliminar as entradas duplicadas da lista

en: Remove folder
gl: Eliminar cartafol

en: Remove from playlist
gl: Eliminar da lista de reprodución

en: Remove playlist
gl: Eliminar lista de reproducción

en: Remove playlists
gl: Eliminar listas de reprodución

en: Remove unavailable tracks from playlist
gl: Elimina as pistas non dispoñibles da lista de reprodución

en: Rename playlist
gl: Renomear lista de reprodución

en: Rename playlist...
gl: Renomear lista de reprodución

en: Renumber tracks in this order...
gl: Volver numerar as pistas na seguinte orde…

en: Repeat
gl: Repetir

en: Repeat album
gl: Repetir álbum

en: Repeat playlist
gl: Repetir lista de reprodución

en: Repeat track
gl: Repetir a pista

en: Replace current playlist
gl: Substituír a actual lista de reprodución

en: Replace the playlist
gl: Substituír  lista de reprodución

en: Replaces spaces with underscores
gl: Substituír espacios con barras-baixas

en: Replay Gain
gl: Repetir mellora

en: Replay Gain mode
gl: Modo Replay Gain

en: Repopulate
gl: preencher novamente

en: Require authentication code
gl: Requerir código de autenticación

en: Reset
gl: reestablelecer

en: Reset play counts
gl: Restabelecer conta de reproducións

en: Restart song, then jump to previous if pressed again
gl: Reinicia a canción e, se premes de novo, salta á anterior

en: Restart the track, or play the previous track if within 8 seconds of start.
gl: Reiniciar a pista, ou cambiar a anterior se non transcorreron 8 segundos dende o inicio.

en: Restore Default Server
gl: Restaurar o servidor por defecto

en: Restrict to ASCII characters
gl: Limitado a caracteres ASCII

en: Resume playback on start
gl: Retomar a reprodución ó inicio

en: Return to Clementine
gl: Volver a Clementine

en: Right
gl: Dereita

en: Rip
gl: Extraer

en: Rip CD
gl: Extraer CD

en: Rip audio CD
gl: Extraer CD de audio

en: Root folder that will be browsable from the network remote
gl: Cartafol raíz que se poderá explorar desde o control remoto da rede

en: Run
gl: Executar

en: SOCKS proxy
gl: Proxy SOCKS

en: SSL handshake error, verify server configuration. SSLv3 option below may workaround some issues.
gl: Erro do protocolo de enlace SSL, comprobe a configuración do servidor. A opción de SSLv3 podería solucionar algúns erros temporalmente.

en: Safely remove device
gl: Retirar o dispositivo de maneira segura.

en: Safely remove the device after copying
gl: Retirar o dispositivo de maneira segura tras a copia.

en: Sample rate
gl: Frecuencia de mostraxe

en: Samplerate
gl: Frecuencia de mostraxe

en: Save .mood files in your music library
gl: Gardar os ficheiros .mood na súa biblioteca de música.

en: Save album cover
gl: Gardar a portada do álbum

en: Save cover to disk...
gl: Almacenar a portada…

en: Save current grouping
gl: Gardar grupo actual

en: Save image
gl: Gardar imaxe

[ctx: Save playlist menu action.]
en: Save playlist
gl: Gardar lista de reprodución

[ctx: Title of the playlist save dialog.]
en: Save playlist
gl: Gardar lista de reprodución

en: Save playlist...
gl: Gardar lista de reprodución...

en: Save preset
gl: Salvar os axustes

en: Save ratings in file tags when possible
gl: Gardar as puntuacións nas etiquetas de ficheiro cando sexa posible

en: Save statistics in file tags when possible
gl: Gardar as estadísticas nas etiquetas de ficheiro cando sexa posible

en: Save this stream in the Internet tab
gl: Gardar esta emisión na lapela Internet

en: Saved Grouping Manager
gl: Gardar a xestión do grupo

en: Saving cue files is not yet supported.
gl: Aínda non se poden gardar ficheiros cue.

en: Saving songs statistics into songs files
gl: Gardando as estadísticas nos ficheiros

en: Saving tracks
gl: Gardando cortes

en: Scalable sampling rate profile (SSR)
gl: Perfil de taxa de mostra escalábel (SSR)

en: Scale size
gl: Tamaño de escala

en: Score
gl: Puntuación

en: Scrobble tracks that I listen to
gl: Enviar as miñas escoitas

en: Scroll over icon to change track
gl: Desprázate pola icona para cambiar de pista

en: Search
gl: Buscar

[ctx: Global search settings dialog title.]
en: Search
gl: Buscar

en: Search Icecast stations
gl: Buscar nas emisoras Icecast

en: Search Jamendo
gl: Buscar en Jamendo

en: Search Magnatune
gl: Buscar en Magnatune

en: Search Subsonic
gl: Buscar en Subsonic

en: Search automatically
gl: Buscar automaticamente

en: Search for album
gl: Buscar por álbum

en: Search for album covers...
gl: Buscar portadas de álbums…

en: Search for anything
gl: Buscar calquera cousa

en: Search for artist
gl: Buscar por artista

en: Search for this
gl: Buscando por isto

en: Search gpodder.net
gl: Buscar en gpodder.net

en: Search iTunes
gl: Buscar en iTunes

en: Search mode
gl: Modo búsqueda

en: Search options
gl: Opcións de búsqueda

en: Search terms
gl: Termos de búsqueda

en: Second Level
gl: Segundo nivel

en: Second level
gl: Segundo nível

en: Seek backward
gl: Atrasar

en: Seek forward
gl: Avanzar

en: Seek the currently playing track by a relative amount
gl: Avanzar ou atrasar unha cantidade de tempo a pista actual.

en: Seek the currently playing track to an absolute position
gl: Situar o punto de reprodución da pista actual nunha posición determinada.

en: Seeking using a keyboard shortcut or mouse wheel
gl: Busca usando un atallo do teclado ou a roda do rato

en: Select All
gl: Seleccionalo todo

en: Select None
gl: Non seleccionar nengún

en: Select a directory
gl: Seleccionar un directorio

en: Select a file
gl: Seleccionar un ficheiro

en: Select background color:
gl: Escoller a cor de fondo:

en: Select background image
gl: Escoller a imaxe de fondo

en: Select best possible match
gl: Escoller a posíbel mellor correspondencia

en: Select foreground color:
gl: Escoller a cor principal:

en: Select visualizations
gl: Seleccionar as visualizacións

en: Select visualizations...
gl: Seleccionar as visualuzacións...

en: Select...
gl: Seleccionar...

en: Serial number
gl: Número de serie

en: Server
gl: Servidor

en: Server URL
gl: URL do servidor

en: Server details
gl: Detalles do servidor

en: Service offline
gl: Servizo Inválido

en: Set %1 to "%2"...
gl: Colocar %1 para "%2"...

en: Set target rate
gl: Establece a taxa obxectivo

en: Set the volume to <value> percent
gl: Axusta o volume a <value> por cento

en: Set value for all selected tracks...
gl: Axusta o volume para todos os cortes seleccionados

en: Settings
gl: Configuración

en: Short duration (at least 1 minute or half the track length)
gl: Duración curta (polo menos 1 minuto ou a metade da duración da pista)

en: Shortcut
gl: Atallo

en: Shortcut for %1
gl: Atallo para %1

en: Shortcut for %1 already exists
gl: Atallo para %1 xa existe

en: Show
gl: Mostrar

en: Show OSD
gl: Mostrar OSD

en: Show a glowing animation on the current track
gl: Mostrar unha animación escintilante no actual corte

en: Show a moodbar in the track progress bar
gl: Amosar unha barra do ánimo na barra de progreso da pista.

en: Show a native desktop notification
gl: Amosar unha notificación nativa do ambiente de escritorio.

en: Show a notification when I change the repeat/shuffle mode
gl: Mostrar unha notificación ao mudar o modo repetición/aleatorio

en: Show a notification when I change the volume
gl: Mostrar unha notificación ao mudar o volume

en: Show a notification when I pause playback
gl: Amosar unha notificación cando poña en pausa a reprodución

en: Show a popup from the system tray
gl: Mostrar unha xanela emerxente da bandexa do sistema

en: Show a pretty OSD
gl: Amosar unha pantalla xeitosa

en: Show above status bar
gl: Mostrar

en: Show all songs
gl: Amosar todas as cancións

en: Show all the songs
gl: Mostrar todas as cancións

en: Show cover art in library
gl: Amosar as portadas da biblioteca

en: Show dividers
gl: Amosar as divisións

en: Show fullsize...
gl: Mostrar  tamaño completo

en: Show in file browser...
gl: Mostrar no buscador de arquivos

en: Show in library...
gl: Amosar na biblioteca...

en: Show in various artists
gl: Amosar en varios intérpretes

en: Show moodbar
gl: Amosar a barra do ánimo.

en: Show only duplicates
gl: Mostrar somente os duplicados

en: Show only untagged
gl: Só amosar o que non estea etiquetado.

en: Show or hide the sidebar
gl: Amosar ou agochar a barra lateral

en: Show search suggestions
gl: Fornecer suxestións para a busca.

en: Show sidebar
gl: Amosar a barra lateral

en: Show the "love" button
gl: Amosar o botón "Gustar"

en: Show the scrobble button in the main window
gl: Amosar o botón para enviar as escoitas na xanela principal.

en: Show tray icon
gl: Amosar unha icona na área de notificación.

en: Show which sources are enabled and disabled
gl: Indicar que orixes están activas e cales están inactivas.

en: Show/Hide
gl: Amosar/agochar

en: Shuffle
gl: Desordenar

en: Shuffle albums
gl: Desordenar os álbums

en: Shuffle all
gl: Desordenalo todo

en: Shuffle playlist
gl: Desordenar a lista

en: Shuffle tracks in this album
gl: Desordenar as pistas do álbum actual

en: Sign in
gl: Acceder

en: Sign out
gl: Saír

en: Signing in...
gl: Accedendo…

en: Size
gl: Tamaño

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Skip backwards in playlist
gl: Saltar para trás na lista de músicas

en: Skip count
gl: Saltar a conta

en: Skip files with these extensions (comma separated, case insensitive)
gl: Omitir ficheiros con estas extensións (separados por comas, non distinguindo maiúsculas e minúsculas)

en: Skip forwards in playlist
gl: Saltar cara adiante na lista de reprodución

en: Skip selected tracks
gl: Omitir cancións seleccionadas

en: Skip to the next album
gl: Ir ao seguinte álbum

en: Skip track
gl: Omitir canción

en: Small album cover
gl: Portada pequena do álbum

en: Small sidebar
gl: Barra lateral pequena

en: Smart playlist
gl: Lista de reprodución intelixente

en: Smart playlists
gl: Listas de reprodución intelixentes

en: Song Information
gl: Información da canción

en: Song Metadata
gl: Metadatos da canción

en: Song info
gl: Información

en: Sonogram
gl: Espectrograma

en: Sorry
gl: Lamentámolo

en: Sort by genre (alphabetically)
gl: Ordenar polo nome do xénero

en: Sort by genre (by popularity)
gl: Ordenar pola popularidade do xénero

en: Sort by station name
gl: Ordenar polo nome da emisora

en: Sort songs by
gl: Ordenar as cancións por:

en: Sorting
gl: Orde

en: Source
gl: Orixe

en: Sources
gl: Orixes

en: Standard
gl: Estándar

en: Starred Albums
gl: Álbums destacados

en: Start ripping
gl: Comeza a rasgar

en: Start the playlist currently playing
gl: Reproducir a playlist actualmente reproducindo

en: Start transcoding
gl: Iniciar a conversión

en: Starting %1
gl: Iniciando %1…

en: Starting...
gl: Iniciando…

en: Stop
gl: Deter

en: Stop after
gl: Deter tras

en: Stop after each track
gl: Parar despois de cada canción

en: Stop after every track
gl: Parar despois de cada canción

en: Stop after this track
gl: Deter a reprodución despois da pista actual

en: Stop playback
gl: Deter

en: Stop playback after current track
gl: Parar a reprodución despois da pista actual

en: Stop playback if song fails to play
gl: Parar a reprodución se a canción non se pode reproducir

en: Stop playing after current track
gl: Deter despois da pista actual

en: Stop playing after track: %1
gl: Parar de reproducir despois da canción: %1

en: Stopped
gl: Detido

en: Stream
gl: Fluxo

en: Stream Details
gl: Detalles do fluxo

en: Streaming from a Subsonic server requires a valid server license after the 30-day trial period.
gl: Necesitará unha licenza válida para continuar usando o servidor de Subsonic pasado o período de proba de 30 días.

en: Streaming membership
gl: Relación co fluxo:

en: Subscribers
gl: Subscritores

en: Success!
gl: Accedeuse correctamente.

en: Successfully written %1
gl: %1 almacenouse correctamente.

en: Suggested tags
gl: Etiquetas suxeridas

en: Suitable element not found
gl: Non se atopou o elemento axeitado

en: Summary
gl: Resumo

en: Super high (%1 fps)
gl: Moi alta (%1 fps)

en: Super high (2048x2048)
gl: Moi alta (2048x2048)

en: Supported formats
gl: Formatos dispoñíbeis

en: Synchronize statistics to files now
gl: Sincronizar as estadísticas nos ficheiros agora

en: System colors
gl: Cores do sistema

en: Tabs on top
gl: Abas na cima

en: Tag fetcher
gl: Buscador de etiquetas

en: Target bitrate
gl: Taxa de bits de destino

en: Techno
gl: Tecno

en: Text options
gl: Opcións do texto

en: Thanks to
gl: Agradecimentos a

en: The "%1" command could not be started.
gl: O "%1" comando non pode ser iniciado

en: The album cover of the currently playing song
gl: Portada do álbum da canción actual

en: The directory %1 is not valid
gl: O directorio %1 non é valido

en: The discoverer is busy
gl: O descubridor está ocupado

en: The format is only updated when a pipeline starts.
gl: O formato só se actualiza cando se inicia unha canalización.

en: The second value must be greater than the first one!
gl: O valor segundo debería ser maior que o primeiro

en: The site you requested does not exist!
gl: O sitio que procuras non existe

en: The site you requested is not an image!
gl: O sitio que procuras non é unha imaxe!

en: The trial period for the Subsonic server is over. Please donate to get a license key. Visit subsonic.org for details.
gl: Acabou o período de proba do servidor de Subsonic. Faga unha doazón para conseguir unha chave de acceso. Visite subsonic.org para máis información.

en: The version of Clementine you've just updated to requires a full library rescan because of the new features listed below:
gl: A súa nova versión de Clementine require volver analizar a súa biblioteca debido ás seguintes novas funcionalidades:

en: There are other songs in this album
gl: Hai outras cancións neste álbum

en: There was a problem communicating with gpodder.net
gl: Houbo un problema de comunicación con gpodder.net.

en: There was a problem fetching the metadata from Magnatune
gl: Houbo un problema coa descarga de datos de Magnatune.

en: There was a problem parsing the response from the iTunes Store
gl: Houbo un problema coa análise dos datos enviados por iTunes Store.

en: There were problems copying some songs.  The following files could not be copied:
gl: Houbo problemas copiando algunhas cancións. Os seguintes arquivos non puderon ser copiados:

en: There were problems deleting some songs.  The following files could not be deleted:
gl: Houbo problemas eliminando algunhas cancións. Os seguintes arquivos non puderon ser eliminados:

en: These files will be deleted from the device, are you sure you want to continue?
gl: Estes arquivos serán eliminados do dispositivo, estás seguro de querer continuar?

en: These files will be permanently deleted from disk, are you sure you want to continue?
gl: Estes arquivos serán borrados permanentemente do disco, está seguro de querer continuar?

en: These folders will be scanned for music to make up your library
gl: Estes cartafoles serán escaneados para compor a túa libraría

en: These settings are used in the "Transcode Music" dialog, and when converting music before copying it to a device.
gl: Esta configuración emprégase para toda conversión de música.

en: Third Level
gl: Terceiro nivel

en: Third level
gl: Terceiro nivel

en: This action will create a database which could be as big as 150 MB.
    Do you want to continue anyway?
gl: A acción xerará unha base de datos que podería chegar aos 150 MiB.
    Quere continuar?

en: This album is not available in the requested format
gl: Esta portada non está dispoñíbel no formato solicitado.

en: This can be changed later through the preferences
gl: Isto pódese cambiar máis tarde a través das preferencias

en: This device must be connected and opened before Clementine can see what file formats it supports.
gl: O dispositivo debe conectarse e abrirse para que Clementine poida saber que formatos de ficheiro permite.

en: This device supports the following file formats:
gl: O ficheiro é compatíbel cos seguintes formatos de ficheiro:

en: This device will not work properly
gl: O dispositivo non vai funcionar correctamente.

en: This is an MTP device, but you compiled Clementine without libmtp support.
gl: Trátase dun dispositivo MTP. A súa copia de Clementine construíuse sen compatibilidade con este tipo de dispositivos.

en: This is an iPod, but you compiled Clementine without libgpod support.
gl: Trátase dun iPod. A súa copia de Clementine construíuse sen compatibilidade con este tipo de dispositivos.

en: This is the first time you have connected this device.  Clementine will now scan the device to find music files - this may take some time.
gl: É a primeira vez que conecta o dispositivo. Clementine analizará o seu contido para buscar ficheiros de música; pode tardar.

en: This option can be changed in the "Behavior" preferences
gl: Esta opción pode ser cambiada nas preferencias de "Comportamento"

en: This stream is for paid subscribers only
gl: O fluxo só está dispoñíbel para subscritores de pago.

en: This type of device is not supported: %1
gl: Clementine non é compatíbel con este tipo de dispositivo: %1.

en: Time step
gl: Paso do tempo

en: Title
gl: Título

en: Today
gl: Hoxe

en: Toggle Pretty OSD
gl: Alternar o OSD xeitoso

en: Toggle fullscreen
gl: Pantalla completa

en: Toggle queue status
gl: Alternar o estado da cola

en: Toggle scrobbling
gl: Alternar o envío de escoitas

en: Toggle visibility for the pretty on-screen-display
gl: Alternar a visibilidade da pantalla xeitosa.

en: Tomorrow
gl: Mañá

en: Too many redirects
gl: Demasiadas redireccións

en: Top Rated Albums
gl: Álbums mellor valorados

en: Total albums:
gl: Álbums totais:

en: Total bytes transferred
gl: Bytes enviados

en: Total network requests made
gl: Solicitudes de rede

en: Trac&k
gl: Canció&n

en: Track
gl: Pista

en: Transcode Music
gl: Conversión de música

en: Transcoder Details
gl: Detalles da conversión

en: Transcoding
gl: Convertendo…

en: Transcoding %1 files using %2 threads
gl: Convertendo %1 ficheiro empregando %2 fíos.

en: Transcoding options
gl: Opcións de conversión

en: Transcoding options - %1
gl: Opcións da conversión - %1

en: Try to extract title, artist, and album from file path.
gl: Intenta extraer o título, o artista e o álbum da ruta do ficheiro.

en: Try to guess missing metadata
gl: Intenta adiviñar os metadatos que faltan

en: Turn off
gl: Apagar

en: Two loop searching method
gl: Método de busca de dous bucles

en: URL of its Logo:
gl: URL do seu logotipo:

en: Ultra wide band (UWB)
gl: Banda ultralarga (UWB)

en: Unable to connect
gl: Non se puido conectar

en: Unable to download %1 (%2)
gl: Non é posíbel descargar %1 (%2).

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unknown content-type
gl: Tipo de contido descoñecido

en: Unknown error
gl: Erro descoñecido

en: Unknown filetype: %1
gl: Tipo de ficheiro descoñecido: %1

en: Unset cover
gl: Anular a escolla da portada

en: Unskip selected tracks
gl: Non omitir cancións seleccionadas

en: Unskip track
gl: Non omitir a canción

en: Unsubscribe
gl: Anular a subscrición

en: Upcoming Concerts
gl: Vindeiros concertos

en: Update all podcasts
gl: Actualizar todos os podcasts

en: Update changed library folders
gl: Actualizar os cartafoles da biblioteca con cambios

en: Update the library when Clementine starts
gl: Actualizar a biblioteca ao iniciar Clementine.

en: Update this podcast
gl: Actualizar o podcast

en: Updating
gl: Actualizando…

en: Updating %1
gl: Actualizando %1…

en: Updating %1%...
gl: Actualizando (%1%)…

en: Updating library
gl: A actualizar a biblioteca

en: Usage
gl: Utilizazón

en: Use Album Artist tag when available
gl: Empregar a etiqueta do autor do álbum cando estea dispoñíbel.

en: Use Gnome's shortcut keys
gl: Empregar os atallos de Gnome.

en: Use Psychedelic Colors
gl: Usar cores psicodélicas

en: Use Replay Gain metadata if it is available
gl: Empregar os datos de reprodución da ganancia cando estean dispoñíbeis.

en: Use SSLv3
gl: Usar SSLv3

en: Use Wii Remote
gl: Empregar un mando de Wii.

en: Use a custom color set
gl: Empregar unha combinación de cores personalizada.

en: Use a custom message for notifications
gl: Empregar unha mensaxe personalizada para as notificación.

en: Use a network remote control
gl: Utilice un telecontrol de rede

en: Use authentication
gl: Empregar autenticación.

en: Use bitrate management engine
gl: Empregar o motor de xestión da taxa de bits.

en: Use default bitrate
gl: Usa a taxa de bits predeterminada

en: Use dynamic mode
gl: Empregar o modo dinámico.

en: Use notifications to report Wii Remote status
gl: Empregar notificacións para informar do estado do mando de Wii.

en: Use system icons
gl: Usar as iconas do sistema

en: Use temporal noise shaping
gl: Empregar unha redución temporal do ruído.

en: Use the system default
gl: Empregar a configuración do sistema.

en: Use the system default color set
gl: Empregar a combinación de cores do sistema.

en: Use the system proxy settings
gl: Empregar a configuración do proxy do sistema.

en: Used
gl: Empregado

en: User interface
gl: Interface de usuario

en: Username
gl: Usuario

en: Using the menu to add a song will...
gl: Ao empregar o menú para engadir unha canción…

en: VBR MP3
gl: MP3 VBR

en: Variable bit rate
gl: Taxa de bits variábel

en: Various artists
gl: Varios intérpretes

en: Verify Server certificate
gl: Verificar o certificado do servidor

en: Version %1
gl: Versón %1

en: View
gl: Vista

en: View Stream Details
gl: Ver detalles da emisión

en: Visualization mode
gl: Modo de visualización

en: Visualizations
gl: Visualizacións

en: Visualizations Settings
gl: Configuración das visualizacións

en: Voice activity detection
gl: Detección da voz

en: Warn me when closing a playlist tab
gl: Advírtame ao pechar unha pestana de lista de reprodución

en: Warning: This compression level is outside of the streamable subset. This means that a decoder may not be able to start playing it mid-stream. It may also affect the performance of hardware decoders.
gl: Aviso: este nivel de compresión está fóra do subconxunto que se pode transmitir. Isto significa que é posible que un descodificador non poida comezar a reproducilo durante a reprodución. Tamén pode afectar o rendemento dos decodificadores de soporte físico.

en: WavPack
gl: Paquetes Wav

en: Website
gl: Sitio web

en: Weeks
gl: Semanas

en: When Clementine starts
gl: Ao iniciar Clementine

en: When calculating play counts, use
gl: Ao calcular as reproducións, usa

en: When looking for album art Clementine will first look for picture files that contain one of these words.
    If there are no matches then it will use the largest image in the directory.
gl: Ao buscar a portada dun álbum, Clementine comezará polas imaxes que conteñan as seguintes palabras.
    Se non hai coincidencias, empregarase a imaxe máis grande do directorio.

en: When saving a playlist, file paths should be
gl: Ao gardar unha lista de reprodución, as rutas dos ficheiros deberían ser

en: When sorting artists, albums and titles
gl: Ao clasificar artistas, álbums e títulos

en: When the list is empty...
gl: Cando a lista estea baleira…

en: Why not try...
gl: Por que non intenta con…

en: Wide band (WB)
gl: Banda larga (WB)

en: Wii Remote %1: activated
gl: Wii Remoto %1: activado

en: Wii Remote %1: connected
gl: Mando %1 da Wii: conectado.

en: Wii Remote %1: critical battery (%2%)
gl: Mando %1 da Wii: batería nas últimas (%2%)

en: Wii Remote %1: disactived
gl: Mando %1 da Wii: desactivado.

en: Wii Remote %1: disconnected
gl: Mando %1 da Wii: desconectado.

en: Wii Remote %1: low battery (%2%)
gl: Mando %1 da Wii: batería baixa (%2%).

en: Windows Media audio
gl: Son de Windows Media

en: Without cover:
gl: Sin portada:

en: Would you like to move the other songs in this album to Various Artists as well?
gl: Quere mover tamén o resto das cancións do álbum a «Varios Intérpretes»?

en: Would you like to run a full rescan right now?
gl: Quere realizar unha análise completa agora?

en: Write all songs statistics into songs' files
gl: Escribir as estadísticas de tódalas cancións nos ficheiros

en: Write metadata
gl: Escribir metadatos

en: Wrong username or password.
gl: O nome de usuario ou contrasinal non son correctos.

en: Year
gl: Ano

en: Year - Album
gl: Ano - Álbum

en: Year - original
gl: Ano - orixinal

en: Years
gl: Anos

en: Yesterday
gl: Onte

en: You are about to download the following albums
gl: Está a piques de descargar os seguintes álbums:

en: You are about to remove %1 playlists from your favorites, are you sure?
gl: Está a piques de eliminar %1 lista/s de reprodución dos seus favoritos, está seguro?

en: You are about to remove a playlist which is not part of your favorite playlists: the playlist will be deleted (this action cannot be undone). 
    Are you sure you want to continue?
gl: Está a punto de eliminar permanentemente unha lista de reprodución que non está entre as súas favoritas.: a lista eliminarase (esta acción non pode ser desfeita). 
    Está seguro de querer continuar?

en: You are not signed in.
gl: Desconectado do servizo.

en: You are signed in as %1.
gl: Accedeu ao servizo como %1.

en: You are signed in.
gl: Conectado ao servizo.

en: You can change the way the songs in the library are organised.
gl: Pode modificar a forma en que se organizan as cancións da biblioteca.

en: You can find <a href="%1">here on GitHub</a> the new cross platform remote.<br/>It is available on <b>Linux</b>, <b>MacOS</b> and <b>Windows</b><br/>
gl: Podes atopar <a href="%1">aquí en GitHub</a> o novo control remoto multiplataforma. <br/>Está dispoñible en<b> Linux</b>, <b>MacOS</b> e <b>Windows</b><br/>

en: You can listen to Magnatune songs for free without an account.  Purchasing a membership removes the messages at the end of each track.
gl: Pode escoitar de balde as cancións de Magnatune sen ter unha conta. Se adquire unha conta non terá que escoitar as mensaxes ao final de cada pista.

en: You can listen to background streams at the same time as other music.
gl: Pode escoitar fluxos ambientais e outro tipo de música ao mesmo tempo.

en: You can use your Wii Remote as a remote control for Clementine.  <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote">See the page on the Clementine wiki</a> for more information.
gl: Pode empregar os mandos da Wii para controlar Clementine. Para máis información, consulte <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote">o wiki de Clementine</a>.

en: You do not have an active subscription
gl: Carece vostede dunha subscrición activa.

en: You love this track
gl: Gústalle esta pista.

en: You need to launch System Preferences and allow Clementine to "<span style="font-style:italic">control your computer</span>" to use global shortcuts in Clementine.
gl: Debes iniciar Preferencias do sistema e permitir que Clementine "<span style="font-style:italic">controle o teu ordenador</span>" para usar atallos globais en Clementine.

en: You will need to restart Clementine if you change the language.
gl: Terá que reiniciar Clementine para que o cambio de idioma teña efecto.

en: Your IP address:
gl: A túa dirección IP:

en: Your Magnatune credentials were incorrect
gl: A súas credenciais da Magnatune son incorrectas.

en: Your library is empty!
gl: A biblioteca está baleira!

en: Your radio streams
gl: Fluxos de radio persoais

en: Your scrobbles: %1
gl: Escoitas: %1

en: Your system is missing OpenGL support, visualizations are unavailable.
gl: O seu sistema non é compatíbel con OpenGL, así que as visualizacións non estarán dispoñíbeis.

en: Zero
gl: Cero

en: add %n songs
gl: engadir %n cancións

en: after
gl: despois de

en: ago
gl: hai

en: and
gl: e

en: automatic
gl: automático

en: before
gl: antes de

en: between
gl: entre

en: biggest first
gl: primeiro o meirande

en: comma-separated list of the allowed extensions that will be visible from the network remote (ex: m3u,mp3,flac,ogg,wav)
gl: Lista separada por comas das extensións permitidas que serán visibles desde o control remoto da rede (ex.: m3u,mp3,flac,ogg,wav)

en: contains
gl: contén

en: desktop_remote
gl: escritorio_remoto

en: disabled
gl: desactivado

en: disc %1
gl: disco %1

en: does not contain
gl: non contén

en: dump
gl: desbotado

en: empty
gl: baleiro

en: ends with
gl: remata en

en: equals
gl: é igual a

en: gpodder.net directory
gl: Directorio de gpodder.net

en: greater than
gl: maior que

en: iPods and USB devices currently don't work on Windows.  Sorry!
gl: Actualmente, os iPods e os dispositivos USB non funcionan en Windows. Sentímolo!

en: in the last
gl: na última

en: less than
gl: menor que

en: longest first
gl: primeiro o máis longo

en: move %n songs
gl: mover %n cancións

en: newest first
gl: primeiro o máis novo

en: not empty
gl: non baleiro

en: not equals
gl: distinto de

en: not in the last
gl: non na última

en: not on
gl: non en

en: oldest first
gl: primeiro o máis vello

en: on
gl: en

en: options
gl: opcións

en: or scan the QR code:
gl: ou escanea o código QR:

en: press enter
gl: prema Intro

en: remove %n songs
gl: retirar %n cancións

en: shortest first
gl: primeiro o máis curto

en: shuffle songs
gl: desordenar as cancións

en: smallest first
gl: primeiro o máis pequeno

en: sort songs
gl: ordenar as cancións

en: starts with
gl: comeza por

en: stop
gl: deter

en: track %1
gl: pista %1
