Clementine Music Player - en to hr translation catalogue (1296 entries)

en: 
    
    You can favorite playlists by clicking the star icon next to a playlist name
    
    Favorited playlists will be saved here
hr: 
    
    Možete dodati popise izvođenja u omiljene popise izvođenja klikom na ikonu zvijezdice koja se nalazi pokraj naziva popisa izvođenja
    
    Omiljeni popisi izvođenja biti će spremljeni ovdje

en:  ANMR method (experimental)
hr:  ANMR način (eksperimentalno)

en:  days
hr:  dana

en:  ms
hr:  msek

en:  pt
hr:  točka

en:  seconds
hr:  sekundi

en:  songs
hr:  pjesme

en: %1 albums
hr: %1 albuma

en: %1 days
hr: %1 dana

en: %1 days ago
hr: %1 dana prije

en: %1 on %2
hr: %1 na %2

en: %1 playlists (%2)
hr: %1 popisi izvođenja (%2)

en: %1 request failed:
    %2
hr: %1 zahtjev neuspio:
    %2

en: %1 song
hr: %1 pjesma

en: %1 songs
hr: %1 pjesme

en: %1 songs found
hr: %1 pronađenih pjesma

en: %1 songs found (showing %2)
hr: %1 pronađenih pjesama (prikazuje %2)

en: %1 tracks
hr: %1 pjesama

en: %1 transferred
hr: %1 preuzeto

en: %1: Wiimotedev module
hr: %1: module Wiimote uređaja

en: %L1 other listeners
hr: %L1 drugih slušatelja

en: %L1 selected of
hr: %L1 odabranih od

en: %L1 total plays
hr: %L1 ukupno izvođenja

en: %L1 tracks
hr: %L1 pjesama

en: %filename%
hr: %fnaziv datoteke%

en: %n failed
hr: %n nije uspjelo

en: %n finished
hr: %n završeno

en: %n remaining
hr: %n preostalo

en: &Align text
hr: &Poravnaj tekst

en: &Center
hr: &Centriraj

en: &Custom
hr: &Podešeno

en: &Extras
hr: Dodaci

en: &Grouping
hr: &Grupiranje

en: &Help
hr: Pomoć

en: &Hide %1
hr: &Sakrij %1

en: &Hide...
hr: &Sakrij...

en: &Left
hr: &Lijevo

en: &Lock Rating
hr: &Zaključaj ocjenu

en: &Lyrics
hr: &Tekst pjesame

en: &Music
hr: Glazba

en: &None
hr: &Nijedan

en: &Playlist
hr: Popis izvođenja

en: &Quit
hr: &Zatvorite Clementine

en: &Repeat mode
hr: Način ponavljanja

en: &Right
hr: &Desno

en: &Shuffle mode
hr: Način naizmjeničnog sviranja

en: &Stretch columns to fit window
hr: &Rastegni stupce da stanu u prozor

en: &Tools
hr: Alati

en: &Year
hr: &Godina

en: (different across multiple songs)
hr: (različito kroz više pjesama)

en: ...and all the Amarok contributors
hr: ...i svi Amarokovi suradnici

en: 0px
hr: 0 piksela

en: 1 day
hr: 1 dan

en: 1 track
hr: 1 pjesma

en: 40%
hr: 40 %

en: 50 random tracks
hr: 50 naizmjeničnih pjesama

en: <a href="http://www.di.fm/premium/">Upgrade to Premium now</a>
hr: <a href="http://www.di.fm/premium/">Nadogradite odmah na Premium račun</a>

en: <html><head/><body><p>If not checked, Clementine will  try to save your ratings and other statistics only in a separate database and don't modify your files.</p><p>If checked, it will save statistics both in database and directly into the file each time they changed.</p><p>Please note it might not work for every format and, as there is no standard for doing so, other music players might not be able to read them.</p></body></html>
hr: <html><head/><body><p>Ako nije odabrano, Clementine će pokušati spremiti vaše ocjene i ostalu statistiku u odvojenu bazu podataka bez promjene vaših datoteka.</p><p>Ako je odabrano, Clementine će spremiti statistiku u oboje, u bazu podataka i izravno u datoteku svaki puta kada je datoteka izmjenjena.</p><p>Imajte na umu da to možda neće raditi sa svakim formatom i ako  ne postoji standard za to izvođenje ostali glazbeni svirači možda ih neće moći pročitati.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Prefix a word with a field name to limit the search to that field, e.g. <span style=" font-weight:600;">artist:</span><span style=" font-style:italic;">Bode</span> searches the library for all artists that contain the word Bode, <span style=" font-weight:600;">playcount:</span><span style=" font-style:italic;">&gt;=2</span> searches the library for songs played at least twice, <span style=" font-weight:600;">lastplayed:</span>&lt;<span style=" font-style:italic;">1h30m</span> searches the library for songs played in the last 180 minutes.</p><p><span style=" font-weight:600;">Available fields: </span><span style=" font-style:italic;">%1</span>.</p></body></html>
hr: <html><head/><body><p>Prefiks riječi s nazivom polja za ograničavanje pretraživanja na tom polju, npr. <span style=" font-weight:600;">izvođač:</span><span style=" font-style:italic;">Boje</span> pretražuje fonoteku za sve izvođače koji sadrže riječ  Boje, <span style=" font-weight:600;">broj izvođenja:</span><span style=" font-style:italic;">&gt;=2</span> pretražuje pjesme u fonoteci koje su se reproducirale najmanje  dva puta, <span style=" font-weight:600;">zadnje reproducirano:</span>&lt;<span style=" font-style:italic;">1h30m</span> pretražuje u fonoteci pjesme koje su se reproducirale u posljednjih 180 minuta.</p><p><span style=" font-weight:600;">Dostupna polja: </span><span style=" font-style:italic;">%1</span>.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This will write songs' ratings and statistics into files tags for all your library's songs.</p><p>This is not needed if the &quot;Save ratings and statistics in file tags&quot; option has always been activated.</p></body></html>
hr: <html><head/><body><p>Ovo će zapisati ocjene i statistike pjesama u oznaku datoteke za sve pjesme u vašoj fonoteci.</p><p>Ovo nije potrebno ako je &quot;Spremi ocjene i statistiku u datoteku oznaka&quot; mogućnost uvijek aktivirana.</p></body></html>

en: <p>This article uses material from the Wikipedia article <a href="%1">%2</a>, which is released under the <a href="https://clementine-player.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode.txt">Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0</a>.</p>
hr: <p>Ovaj članak koristi materijal s Wikipedia članka <a href="%1">%2</a>, koji je objavljen pod <a href="https://clementine-player.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode.txt">Creative Commons Attribution-Share-Alike Licencom 3.0</a>.</p>

en: <p>Tokens start with %, for example: %artist %album %title </p>
    
    <p>If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.</p>
hr: <p>Znakovi započeti s %, npr: %izvođač %album %pjesma </p>
    
    <p>Ako imate dijelove teksta koji sadrže znakove sa vitičastom zagradom, taj dio će biti sakriven ako su oznake prazne.</p>

en: A client can connect only, if the correct code was entered.
hr: Klijent se može povezati samo ako je ispravan kôd upisan.

en: A premium account is required
hr: Premium račun je potreban

en: A smart playlist is a dynamic list of songs that come from your library.  There are different types of smart playlist that offer different ways of selecting songs.
hr: Pametni popis izvođenja je dinamični popis pjesama koje dolaze iz vaše fonoteke. Ima različitih vrsta popisa izvođenja koje nude drugačiji način izbora pjesama.

en: A song will be included in the playlist if it matches these conditions.
hr: Pjesma će biti odabrana u popisu izvođenja ako se podudara s ovim uvjetima

en: A&utomatic
hr: A&utomatski

en: ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD
hr: SVA SLAVA HYPNOTOADU!

en: Abort
hr: Prekini

en: About %1
hr: O %1

en: About Clementine...
hr: O Clementine...

en: About Qt...
hr: O Qt...

en: Absolute
hr: Apsolutne

en: Account details
hr: Pojedinosti računa

en: Account details (Premium)
hr: Pojedinosti računa (Premium)

en: Action
hr: Radnja

[ctx: Category label]
en: Action
hr: Radnja

en: Activate/Deactivate Wii Remote
hr: Aktiviraj/Deaktiviraj Wii Daljinski upravljač

en: Add Podcast
hr: Dodajte podcast

en: Add Stream
hr: Dodajte stream

en: Add a new line if supported by the notification type
hr: Dodaj novu liniju ako je podržana od vrste obavijesti

en: Add action
hr: Dodajte radnju

en: Add all tracks from a directory and all its subdirectories
hr: Dodaj sve pjesme iz direktorija i svih njegovih poddirektorija

en: Add another stream...
hr: Dodajte novi stream...

en: Add directory...
hr: Dodajte direktorij...

en: Add file
hr: Dodaj datoteku

en: Add file to transcoder
hr: Dodaj datoteku u enkôder

en: Add file(s) to transcoder
hr: Dodaj datoteku(e) u enkôder

en: Add file...
hr: Dodajte datoteku...

en: Add files to transcode
hr: Dodajte datoteku za transkôdiranje...

en: Add folder
hr: Dodajte mapu

en: Add folder...
hr: Dodajte mapu...

en: Add new folder...
hr: Dodajte novu mapu

en: Add podcast
hr: Dodajte podcast

en: Add podcast...
hr: Dodajte podcast...

en: Add search term
hr: Dodajte izraz za traženje

en: Add song album tag
hr: Dodajte oznaku albuma pjesme

en: Add song albumartist tag
hr: Dodajte oznaku izvođača albuma

en: Add song artist tag
hr: Dodajte oznaku izvođača pjesme

en: Add song auto score
hr: Dodaj auto pogodak pjesme

en: Add song composer tag
hr: Dodajte oznaku skladatelja pjesme

en: Add song disc tag
hr: Dodajte oznaku diska pjesme

en: Add song filename
hr: Dodajte oznaku naziva pjesme

en: Add song genre tag
hr: Dodajte oznaku žanra pjesme

en: Add song grouping tag
hr: Dodajte oznaku grupiranja pjesme

en: Add song length tag
hr: Dodajte oznaku duljine pjesme

en: Add song performer tag
hr: Dodajte oznaku izvođača pjesme

en: Add song play count
hr: Dodajte oznaku brojeva izvođenja pjesme

en: Add song rating
hr: Dodaj ocjenu pjesme

en: Add song skip count
hr: Dodajte oznaku brojeva preskakanja pjesme

en: Add song title tag
hr: Dodajte oznaku naziva pjesme

en: Add song track tag
hr: Dodajte oznaku broja pjesme

en: Add song year tag
hr: Dodajte oznaku godine pjesme

en: Add stream...
hr: Dodajte stream...

en: Add to another playlist
hr: Dodajte na drugi popis izvođenja

en: Add to playlist
hr: Dodajte u popis izvođenja

en: Add to the queue
hr: Dodaj na red čekanja

en: Add to your radio streams
hr: Dodaj u svoje radio streamove

en: Add wiimotedev action
hr: Dodajte radnju Wiimote uređaja

en: Added this month
hr: Dodano ovaj mjesec

en: Added this week
hr: Dodano ovaj tjedan

en: Added this year
hr: Dodano ove godine

en: Added today
hr: Dodano danas

en: Added within three months
hr: Dodano tijekom tri mjeseca

en: Advanced grouping...
hr: Napredno grupiranje...

en: After
hr: Nakon

en: After copying...
hr: Nakon kopiranja...

en: Album (ideal loudness for all tracks)
hr: Album (idealna glasnoća za sve pjesme)

en: Album artist
hr: Izvođač albuma

en: Album cover
hr: Omot albuma

en: Album info on jamendo.com...
hr: Album info na jamendo.com...

en: Albums with covers
hr: Albumi s omotima

en: Albums without covers
hr: Albumi bez omota

en: All
hr: Svi

en: All Files (*)
hr: Sve datoteke

[ctx: Label for button to enable/disable Hypnotoad background sound.]
en: All Glory to the Hypnotoad!
hr: Sva slava Hypnotoadu!

en: All albums
hr: Svi albumi

en: All artists
hr: Svi izvođači

en: All files (*)
hr: Sve datoteke (*)

en: All playlists (%1)
hr: Svi popisi izvođenja (%1)

en: All the translators
hr: Svi prevoditelji

en: All tracks
hr: Sve pjesme

en: Allow a client to download music from this computer.
hr: Dopusti klijentu da preuzme glazbu s ovog računala.

en: Allow downloads
hr: Dopusti preuzimanja

en: Allow mid/side encoding
hr: Dopusti mid/side enkôdiranje

en: Alongside the originals
hr: Pokraj izvornika

en: Alwa&ys hide the main window
hr: Uvij&ek sakrij glavni prozor

en: Always show &the main window
hr: Uvijek prikaži &glavni prozor

en: Always start playing
hr: Uvijek započinji reprodukciju glazbe

en: An error occurred loading the iTunes database
hr: Greška je nastala tijekom učitavanja iTunes baze podataka

en: An error occurred writing metadata to '%1'
hr: Greška je nastala zapisivanjem metapodataka '%1'

en: An unspecified error occurred.
hr: Dogodila se neodređena greška.

en: And:
hr: I:

en: Angry
hr: Bijesan

en: Appearance
hr: Izgled

en: Append files/URLs to the playlist
hr: Dodajte datoteku/URL u popis izvođenja

en: Append to current playlist
hr: Dodajte na trenutni popis izvođenja

en: Append to the playlist
hr: Biti dodana na popis izvođenja

en: Apply compression to prevent clipping
hr: Primjenite kompresiju da spriječite isječak

en: Are you sure you want to delete the "%1" preset?
hr: Sigurno želite obrisati "%1" postavke?

en: Are you sure you want to reset this song's statistics?
hr: Sigurno želite resetirati statistiku pjesama?

en: Are you sure you want to write song's statistics into song's file for all the songs of your library?
hr: Sigurno želite zapisati statistiku pjesama u datoteke pjesama za sve pjesme u vašoj fonoteci?

en: Artist
hr: Izvođač

en: Artist info
hr: Info izvođača

en: Artist's initial
hr: Prvi izvođač

en: As&k when saving
hr: Pita&j prilikom spremanja

en: Audio format
hr: Format zvuka

en: Audio output
hr: Zvučni izlaz

en: Authentication failed
hr: Ovjera nije uspjela

en: Author
hr: Autor

en: Authors
hr: Autori

en: Automatic
hr: Automatske

en: Automatic updating
hr: Automatska nadopuna

en: Automatically determine based on sample rate.
hr: Automatski otkrij po frekvenciji

en: Automatically open single categories in the library tree
hr: Automatski otvori pojedine kategorije u stablu fonoteke

en: Available
hr: Dostupno

en: Average bitrate
hr: Prosječna brzina prijenosa

en: Average image size
hr: Prosječna veličina slike

en: BBC Podcasts
hr: BBC podcasti

en: Background Streams
hr: Stream pozadine

en: Background color
hr: Boja pozadine

en: Background image
hr: Slika pozadine

en: Background opacity
hr: Prozirnost pozadine

en: Backing up database
hr: Sigurnosno kopiranje baze podataka

en: Balance
hr: Balansiranje

en: Ban (Last.fm scrobbling)
hr: Zabrani (Last.fm skroblanje)

en: Bar analyzer
hr: Bar analizator

en: Basic Blue
hr: Osnovno plava

en: Basic audio type
hr: Osnovni zvučni format

en: Behavior
hr: Ponašanje

en: Best
hr: Najbolje

en: Biography
hr: Životopis

en: Bit rate
hr: Brzina prijenosa

en: Bitrate
hr: Brzina prijenosa

[ctx: Refers to bitrate in file organise dialog.]
en: Bitrate
hr: Brzina prijenosa

en: Block analyzer
hr: Blok analizator

en: Block type
hr: Vrsta bloka

en: Blur amount
hr: Zamućenje

en: Body
hr: Pojedinosti

en: Boom analyzer
hr: Boom analizator

en: Browse...
hr: Pogledaj...

en: Buffer duration
hr: Trajanje međuspremnika

en: Buffering
hr: Međupohrana

en: Building Seafile index...
hr: Izgradnja Seafile rasporeda...

en: But these sources are disabled:
hr: Ovi izvori su onemogućeni:

en: Buttons
hr: Tipke

en: CBC Podcasts
hr: CBC podcasti

en: CD Drive
hr: CD uređaj

en: CUE sheet support
hr: Podrška za CUE listu

en: Cancel download
hr: Prekini preuzimanje

en: Change cover art
hr: Promijenite omot albuma

en: Change font size...
hr: Promijeni veličinu slova...

en: Change repeat mode
hr: Promjenu načina ponavljanja

en: Change shortcut...
hr: Promijeni prečac...

en: Change shuffle mode
hr: Promijenite naizmjenični mod

en: Change the currently playing song
hr: Promijeniti trenutno reproduciranu pjesmu

en: Change the language
hr: Promijeni jezik

en: Changes will take place when the next song starts playing
hr: Promjena će nastupiti pri početku reprodukcije sljedeće pjesme

en: Changing mono playback preference will be effective for the next playing songs
hr: Promjena postavke mono reprodukcije imati će učinka na sljedeće reproducirane pjesme

en: Channels
hr: Kanali

en: Check for new episodes
hr: Provjeri za nove epizode

en: Check for updates
hr: Provjeri nadopune

en: Check for updates...
hr: Provjeri ima li nadogradnja

en: Choose a name for your smart playlist
hr: Izaberite naziv za svoj pametni popis izvođenja

en: Choose automatically
hr: Automatski odabir

en: Choose color...
hr: Odaberite boju...

en: Choose font...
hr: Odaberite slova...

en: Choose from the list
hr: Odaberite s popisa

en: Choose how the playlist is sorted and how many songs it will contain.
hr: Odaberite kako je popis izvođenja razvrstan i koliko pjesama sadrži.

en: Choose podcast download directory
hr: Odaberi direktorij preuzimanja podcasta

en: Choose the internet services you want to show.
hr: Odaberite internet usluge koje želite imati prikazane.

en: Choose the websites you want Clementine to use when searching for lyrics.
hr: Odaberite  web stranice koje će Clementine koristit za pretragu teksta pjesama.

en: Classical
hr: Klasičan

en: Cleaning up
hr: Brisanje

en: Clear
hr: Isprazni

en: Clear playlist
hr: Ispraznite popis izvođenja

en: Clementine Error
hr: Clementine greška

en: Clementine Orange
hr: Clementine narančasto

en: Clementine Visualization
hr: Clementine vizualizacija

en: Clementine can automatically convert the music you copy to this device into a format that it can play.
hr: Clementine može automatski konvertirati glazbu koju kopirate na ovaj uređaj u format koji može reproducirati.

en: Clementine can play music that you have uploaded to Box
hr: Clementine može reproducirati glazbu koju ste spremili na Box

en: Clementine can play music that you have uploaded to Dropbox
hr: Clementine može reproducirati glazbu koju ste spremili na Dropbox

en: Clementine can play music that you have uploaded to Google Drive
hr: Clementine može reproducirati glazbu koju ste spremili na Google Disk

en: Clementine can play music that you have uploaded to OneDrive
hr: Clementine može reproducirati glazbu koju ste spremili na OneDrive

en: Clementine can show a message when the track changes.
hr: Clementine može prikazati poruku kada se pjesma mijenja.

en: Clementine can synchronize your subscription list with your other computers and podcast applications.  <a href="https://gpodder.net/register/">Create an account</a>.
hr: Clementine može uskladiti vaš popis pretplate s vašim ostalim računalima i podcast aplikacijama.  <a href="https://gpodder.net/register/">Napravite račun</a>.

en: Clementine could not load any projectM visualisations.  Check that you have installed Clementine properly.
hr: Clementine ne može učitati nijednu projektM vizualizaciju. Provjerite da li je Clementine instaliran ispravno.

en: Clementine image viewer
hr: Clementine preglednik slika

en: Clementine was unable to find results for this file
hr: Clementine nije pronašao rezultate za ovu datoteku

en: Clementine will find music in:
hr: Clementine će potražiti glazbu u:

en: Click here to add some music
hr: Kliknite ovdje kako biste dodali glazbu!

en: Click here to favorite this playlist so it will be saved and remain accessible through the "Playlists" panel on the left side bar
hr: Kliknite ovdje za dodavanje ovog popis izvođenja u omiljeno, popis izvođenja će biti spremljen i dostupan kroz "Popis izvođenja" okvir na lijevoj bočnoj traci

en: Click to toggle between remaining time and total time
hr: Kliknite za odabir između preostalog vremena reprodukcije i ukupnog vremena reprodukcije

en: Clicking the Login button will open a web browser.  You should return to Clementine after you have logged in.
hr: Klikom na tipku prijave otvorit će se web preglednik.   Nakon prijave vratite se u Clementine.

en: Close
hr: Zatvori

en: Close playlist
hr: Zatvori popis izvođenja

en: Close visualization
hr: Zatvorite vizualizaciju

en: Closing this window will cancel the download.
hr: Zatvaranje ovog prozora poništit će download.

en: Closing this window will stop searching for album covers.
hr: Zatvaranje ovog prozora zaustavit će pretragu omota albuma

en: Club
hr: Klub

en: Co&mposer
hr: Sk&ladatelj

en: Colors
hr: Boje

en: Comma separated list of class:level, level is 0-3
hr: Zarezom odvojen popis klasa:razina, razina je 0-3

en: Comma separated list of prefix words to ignore when sorting
hr: Popis prefiksa riječi odvojenih zarezom koje treba zanemariti prilikom razvrstavanja

en: Command
hr: Naredba

en: Comment
hr: Komentar

en: Complete tags automatically
hr: Završi oznake automatski

en: Complete tags automatically...
hr: Završite oznake automatski...

en: Composer
hr: Skladatelj

en: Configure %1...
hr: Konfiguracija %1...

en: Configure Magnatune...
hr: Podesi Magnatune...

en: Configure Shortcuts
hr: Podesi prečace

en: Configure Subsonic...
hr: Podesi Subsonic...

en: Configure global search...
hr: Podesite globalno pretraživanje...

en: Configure library...
hr: Podesi fonoteku...

en: Configure podcasts...
hr: Podesite podcaste...

en: Configure...
hr: Podesi...

en: Connect Wii Remotes using active/deactive action
hr: Spoji Wii Daljinski upravljač koristeći aktiviraj/deaktiviraj naredbu

en: Connect device
hr: Spoji uređaj

en: Connection refused by server, check server URL. Example: http://localhost:4040/
hr: Povezivanje je odbijeno od strane poslužitelja, provjerite URL poslužitelja. Npr. http://localhost:4040/

en: Connection timed out
hr: Istek vremena povezivanja

en: Connection timed out, check server URL. Example: http://localhost:4040/
hr: Povezivanje je isteklo, provjerite URL poslužitelja. Npr. http://localhost:4040/

en: Console
hr: Konzola

en: Constant bitrate
hr: Konstantna brzina prijenosa

en: Convert all music
hr: Konvertiraj svu glazbu

en: Convert any music that the device can't play
hr: Konvertiraj svu glazbu koju uređaj može reproducirati

en: Convert lossless audiofiles before sending them to the remote.
hr: Konvertiraj lossless zvučne datoteke prije slanja na mrežni daljinski upravljač.

en: Convert lossless files
hr: Konvertiraj lossless datoteke

en: Copy to clipboard
hr: Kopiraj u međuspremnik

en: Copy to device...
hr: Kopirajte na uređaj...

en: Copy to library...
hr: Kopirajte u fonoteku...

en: Copyright
hr: Autorsko pravo

en: Could not connect to Subsonic, check server URL. Example: http://localhost:4040/
hr: Nemoguće se povezati na Subsonic, provjerite URL poslužitelja. Npr; http://localhost:4040/

en: Could not create the GStreamer element "%1" - make sure you have all the required GStreamer plugins installed
hr: Nije moguče stvoriti GStreamer element "%1" - provjerite imate li sve GStreamer pluginove instalirane

en: Could not detect an audio stream in %1
hr: Nemoguće je otkriti zvučni zapis u %1

en: Could not find Google Drive file.
hr: Nemoguć pronalazak datoteke Google Diska.

en: Could not find a suitable encoder element for <b>%1</b>.
hr: Nemoguć pronalazak prikladnog elementa enkôdera za <b>%1</b>.

en: Could not get details
hr: Nemoguće dobivanje pojedinosti

en: Could not log in to Last.fm. Please try again.
hr: Nemoguća prijava na Last.fm. Pokušajte ponovno.

en: Couldn't create playlist
hr: Nemoguće stvaranje popisa izvođenja

en: Couldn't find a muxer for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
hr: Nije moguče pronaći muxer %1, provjerite imate li sve GStreamer pluginove instalirane

en: Couldn't find an encoder for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
hr: Nije moguće pronaći enkôder za %1, provjerite imate li ispravne GStreamer pluginove instalirane

en: Couldn't open output file %1
hr: Nije moguće otvoriti izlaznu datoteku %1

en: Cover Manager
hr: Upravljanje omotima

en: Cover art from embedded image
hr: Omot albuma iz ugrađene slike

en: Cover art loaded automatically from %1
hr: Omot albuma učitan automatski iz %1

en: Cover art manually unset
hr: Omot albuma ručno uklonjen

en: Cover art not set
hr: Omot albuma nije postavljen

en: Cover art set from %1
hr: Omot albuma postavljen iz %1

en: Covers from %1
hr: Omoti s %1

en: Create a new playlist with files/URLs
hr: Stvori novi popis izvođenja s datotekama/URL-ovima

en: Cross-fade when changing tracks automatically
hr: Postepeno utišaj kada se pjesma mijenja automatski

en: Cross-fade when changing tracks manually
hr: Postepeno utišaj kada se pjesma mijenja ručno

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Custom image:
hr: Odaberite sliku pozadine:

en: Custom message settings
hr: Prilagođene postavke poruka

en: Custom...
hr: Prilagođeno...

en: D-Bus path
hr: D-Bus putanja

en: Database
hr: Baza podataka

en: Database corruption detected. Please read https://github.com/clementine-player/Clementine/wiki/Database-Corruption for instructions on how to recover your database
hr: Baza podataka je oštećena. Pročitajte na https://github.com/clementine-player/Clementine/wiki/Database-Corruption upute kako obnoviti bazu podataka

en: Date
hr: Datum

en: Date created
hr: Izrađeno datuma

en: Date modified
hr: Izmjenjeno datuma

en: Days
hr: Dani

en: De&fault
hr: Za&dano

en: Decrease the volume by 4 percent
hr: Smanji glasnoću zvuka za 4 posto

en: Decrease the volume by <value> percent
hr: Smanji glasnoću zvuka za <value> posto

en: Decrease volume
hr: Smanji glasnoću zvuka

en: Default background image
hr: Uobičajena slika pozadine

en: Default device on %1
hr: Zadani uređaj na %1

en: Defaults
hr: Zadano

en: Delay between visualizations
hr: Pauza između vizualizacija

en: Delete
hr: Obriši

en: Delete downloaded data
hr: Obriši preuzete podatke

en: Delete files
hr: Obrišite datoteku

en: Delete from device...
hr: Obrišite s uređaja...

en: Delete from disk...
hr: Obrišite s diska...

en: Delete played episodes
hr: Obriši reproducirane epizode

en: Delete preset
hr: Obrišite predložak

en: Delete smart playlist
hr: Obrišite pametni popis izvođenja

en: Delete the currently playing song
hr: Obriši trenutno reproduciranu pjesmu

en: Delete the original files
hr: Obriši izvorne datoteke

en: Deleting files
hr: Brisanje datoteka

en: Depth
hr: Dubina

en: Dequeue selected tracks
hr: Uklonite označenu pjesmu s reprodukcije

en: Dequeue track
hr: Uklonite označenu pjesmu za reprodukciju

en: Destination
hr: Odredište

en: Details...
hr: Pojedinosti...

en: Detect
hr: Otkrij

en: Device
hr: Uređaj

en: Device Properties
hr: Mogućnosti uređaja

en: Device name
hr: Naziv uređaja

en: Device properties...
hr: Mogućnosti uređaja...

en: Devices
hr: Uređaji

en: Dialog
hr: Dijalog

en: Did you mean
hr: Jeste li možda mislili

en: Digitally Imported password
hr: Lozinka

en: Digitally Imported username
hr: Korisničko ime

en: Direct internet connection
hr: Izravan pristup internetu

en: Directory
hr: Direktorij

en: Disable duration
hr: Onemogućite vrijeme trajanja

en: Disable moodbar generation
hr: Onemogući generiranje traka tonaliteta

[ctx: Refers to a disabled notification type in Notification settings.]
en: Disabled
hr: Onemogućeno

[ctx: Refers to search provider's status.]
en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Disc
hr: Disk

en: Discontinuous transmission
hr: Isprekidani prijenos

en: Display options
hr: Mogućnosti zaslona

en: Display the on-screen-display
hr: Prikaži zaslonski prikaz (OSD)

en: Do a full library rescan
hr: Pretražite ponovno cijelu fonoteku

en: Do a full rescan
hr: Pokreni potpuno ponovno pretraživanje

en: Do a full rescan...
hr: Pokreni potpuno ponovno pretraživanje...

en: Do not convert any music
hr: Ne konvertiraj glazbu

en: Do not overwrite
hr: Nemoj prepisati

en: Doing a full rescan will lose any metadata you've saved in Clementine such as cover art, play counts and ratings.  Clementine will rescan all your music in %1 which may take some time.
hr: Pokretanjem ponovnog pretraživanja izgubit ćete sve metapodatke spremljene u Clementinu poput omota albuma, broja izvođenja i ocjena. Clementine će ponovno pretražiti svu vašu glazbu u %1 što može potrajati.

en: Don't repeat
hr: Ne ponavljaj

en: Don't show in various artists
hr: Ne prikazuj u različitim izvođačima

en: Don't show listened episodes
hr: Ne prikazuj odslušane epizode

en: Don't shuffle
hr: Ne sviraj naizmjenično

en: Don't stop!
hr: Ne zaustavljaj!

en: Donate
hr: Donirajte

en: Double click to open
hr: Za otvaranje kliknite dva puta

en: Double clicking a song in the playlist will...
hr: Dvostruk klik na pjesmu u popisu izvođenja će...

en: Double clicking a song will...
hr: Dvostrukim klikom pjesma će...

en: Download %n episodes
hr: Preuzeto %n nastavaka

en: Download directory
hr: Preuzmi direktorij

en: Download episodes to
hr: Preuzmi epizode u

en: Download membership
hr: Učlani se

en: Download new episodes automatically
hr: Preuzmi automatski nove epizode

en: Download queued
hr: Zahtjev preuzimanja

en: Download settings
hr: Postavke preuzimanja

en: Download the original Android app
hr: Preuzmite izvornu Android aplikaciju

en: Download the remote for Desktops, Android and iOS
hr: Preuzmite daljinski upravljač za osobna računala, Android i iOS

en: Download this album
hr: Preuzmi ovaj album

en: Download this album...
hr: Preuzmi ovaj album...

en: Download this episode
hr: Preuzmi ovaj nastavak

en: Downloading (%1%)...
hr: Preuzimanje (%1%)...

en: Downloading Icecast directory
hr: Preuzimanje Icecast direktorija

en: Downloading Jamendo catalogue
hr: Preuzimanje  Jamendo kataloga

en: Downloading Magnatune catalogue
hr: Preuzimanje Magnatune kataloga

en: Downloading metadata
hr: Preuzimanje metapodataka

en: Drag to reposition
hr: Promijenite položaj pomicanjem mišem

en: Dubstep
hr: Udvostručen korak

en: Dump Graph
hr: Ispiši grafikon

en: Dump Pipeline Graph
hr: Ispiši cjevasti grafikon

en: Dump To Logs
hr: Ispiši u datoteku zapisa

en: Duration
hr: Trajanje

en: Dynamic mode is on
hr: Dinamičan način je uključen

en: Dynamic random mix
hr: Dinamičan naizmjeničan mix

en: Edit smart playlist...
hr: Uredite pametni popis izvođenja...

en: Edit tag "%1"...
hr: Uredi oznaku "%1"...

en: Edit tag...
hr: Uredite oznake...

en: Edit tags
hr: Uredite oznake

en: Edit track information
hr: Uredite informacije o pjesmi

en: Edit track information...
hr: Uredite informacije o pjesmi...

en: Edit tracks information...
hr: Uredite informacije pjesama...

en: Edit...
hr: Uredite ...

en: Email
hr: E-pošta

en: Enable Wii Remote support
hr: Omogući podršku Wii Daljinskog upravljanja

en: Enable equalizer
hr: Omogući ekvalizator

en: Enable shortcuts only when Clementine is focused
hr: Omogući prečac samo ako je Clementine fokusiran

en: Enable song metadata inline edition with click
hr: Omogući uređivanje meta podataka pjesme u redku s klikom

en: Enable sources below to include them in search results.  Results will be displayed in this order.
hr: Omogućite izvore ispod da bi ih uključili u rezultate pretraživanja.  Rezultati će biti prikazani ovim redosljedom.

en: Enable/disable Last.fm scrobbling
hr: Omogući/Onemogući Last.fm scrobblanje

en: Encoder
hr: Enkôder

en: Encoding complexity
hr: Složenost enkôdiranja

en: Encoding engine quality
hr: Kvaliteta pogona enkôdiranja

en: Encoding mode
hr: Način enkôdiranja

en: Enter a URL
hr: Upišite URL

en: Enter a URL to download a cover from the Internet:
hr: Upišite URL za preuzimanje omota s interneta:

en: Enter a filename for exported covers (no extension):
hr: Upišite naziv za izvezene omote (bez vrste datoteke):

en: Enter a new name for this playlist
hr: Upišite novi naziv za popis izvođenja

en: Enter search terms above to find music on your computer and on the internet
hr: Upišite iznad zahtjev za pretraživanje glazbe na vašem računalu i internetu

en: Enter search terms below to find podcasts in the iTunes Store
hr: Upišite uvjete pretraživanja ispod za pronalaženje podcasta u iTunes trgovini

en: Enter search terms below to find podcasts on gpodder.net
hr: Upišite uvjete pretraživanja ispod za pronalaženje podcasta na

en: Enter search terms here
hr: Upišite zahtjev za pretraživanje ovdje

en: Enter the URL of an internet radio stream:
hr: Upišite URL internet radio streama:

en: Enter the name of the folder
hr: Upišite naziv mape

en: Enter this IP in the App to connect to Clementine.
hr: Upišite ovu IP adresu u aplikaciju za spajanje na Clementine.

en: Entire collection
hr: Cijelu kolekciju

en: Episode information
hr: Informacije epizode

en: Equalizer
hr: Ekvalizator

en: Equivalent to --log-levels *:1
hr: Odgovara --log-levels *: 1

en: Equivalent to --log-levels *:3
hr: Odgovara --log-levels *: 3

en: Error
hr: Greška

en: Error connecting MTP device
hr: Greška pri spajanju na MTP uređaj

en: Error copying songs
hr: Greška u kopiranju pjesama

en: Error deleting songs
hr: Greška u brisanju pjesama

en: Error discovering %1: %2
hr: Greška otkrivanja %1: %2

en: Error loading %1
hr: Greška pri učitavanju %1

en: Error loading di.fm playlist
hr: Greška pri učitavanju di.fm popisa izvođenja

en: Error processing %1: %2
hr: Greška pri obradi %1: %2

en: Error while loading audio CD
hr: Greška pri učitavanju glazbenog CD-a

en: Ever played
hr: Ikada reproducirano

en: Every 10 minutes
hr: Svakih 10 minuta

en: Every 12 hours
hr: Svakih 12 sati

en: Every 2 hours
hr: Svaka 2 sata

en: Every 20 minutes
hr: Svakih 20 minuta

en: Every 30 minutes
hr: Svakih 30 minuta

en: Every 6 hours
hr: Svakih 6 sati

en: Every hour
hr: Svakih sat vremena

en: Except between tracks on the same album or in the same CUE sheet
hr: Osim između pjesama na istom albumu ili na istom CUE popisu

en: Existing covers
hr: Postojeći omoti

en: Expand
hr: Proširi

en: Expires on %1
hr: Istječe %1

en: Export Covers
hr: Izvezi omote

en: Export covers
hr: Izvoz omota

en: Export downloaded covers
hr: Izvezi preuzete omote

en: Export embedded covers
hr: Izvezi umetnute omote

en: Export finished
hr: Izvoz završen

en: Exported %1 covers out of %2 (%3 skipped)
hr: Izvezeno %1 omota od ukupno %2 (%3 preskočena)

en: F32LE (32-bit)
hr: F32LE (32-bitni)

en: Fade out on pause / fade in on resume
hr: Postepeno utišaj pri pauziranju reprodukcije / postepeno pojačaj pri ponovnom pokretanju reprodukcije

en: Fade out when stopping a track
hr: Utišaj kada se zaustavlja pjesma

en: Fading
hr: Utišavanje

en: Fading duration
hr: Trajanje utišavanja

en: Failed reading CD drive
hr: Nemoguće čitanje CD uređaja

en: Failed to fetch directory
hr: Neuspjelo dohvaćanje direktorija

en: Failed to fetch podcasts
hr: Neuspjelo preuzimanje podcasta

en: Failed to get channel list:
    %1
hr: Neuspjelo preuzimanje popisa programa:
    %1

en: Failed to load podcast
hr: Neuspjelo učitavanje podcasta

en: Failed to parse %1 response:
    %2
hr: Neuspjela obrada %1 odgovora:
    %2

en: Failed to parse the XML for this RSS feed
hr: Neuspjela raščlamba XML-a za ovaj RSS izvor

en: Failed to update icecast directory:
    %1
hr: Neuspjela nadopuna icecast direktorija:
    %1

en: Failed to write new auto-tags to '%1'
hr: Neuspjelo automatsko zaspisivanje novih oznaka u '%1'

en: Fast
hr: Brzo

en: Fast search
hr: Brza pretraga

en: Favourite tracks
hr: Omiljene pjesme

en: Fetch Missing Covers
hr: Preuzmi prazne omote

en: Fetch automatically
hr: Preuzmi automatski

en: Fetch completed
hr: Preuzimanje završeno

en: Fetching Subsonic library
hr: Dohvaćanje Subsonic fonoteke

en: Fetching cover error
hr: Greška pri preuzimanju omota

en: Fetching playlist items
hr: Preuzimanje stavki popisa izvođenja

en: File extension
hr: Ekstenzija datoteke

en: File formats
hr: Format datoteke

en: File name
hr: Naziv datoteke

en: File name (without path)
hr: Naziv datoteke (bez putanje)

en: File paths
hr: Putanje datoteke

en: File size
hr: Veličina datoteke

en: File type
hr: Vrsta datoteke

en: Filename
hr: Naziv datoteke

en: Filename Preview
hr: Pregled naziva datoteke

en: Files
hr: Datoteke

en: Files root folder
hr: Datoteke korijenskog direktorija

en: Files to transcode
hr: Datoteke za enkôdiranje

en: Find songs in your library that match the criteria you specify.
hr: Pronađite pjesme u svojoj fonoteci koji se poklapa sa zadanim uvjetom.

en: Fingerprinting song
hr: Prepoznavanje pjesme

en: Finish
hr: Kraj

en: First level
hr: Prva razina

en: Fit cover to width
hr: Raširi omot

en: Font size
hr: Veličina slova

en: Force mono encoding
hr: Forsiraj mono enkôdiranje

en: Forget device
hr: Zaboravi uređaj

en: Forgetting a device will remove it from this list and Clementine will have to rescan all the songs again next time you connect it.
hr: Zaboravljanje uređaja uklonit će ga s ovog popisa i Clementine će morati ponovno pretražiti sve pjesme sljedeći put kada ga spojite.

en: Form
hr: Oblik

en: Framerate
hr: Broj sličica

en: Frames per buffer
hr: Okvira po međuspremniku

en: Frequently Played Albums
hr: Često slušani albumi

en: Frozen
hr: Smrznt

en: Full Bass
hr: Pun Bas

en: Full Bass + Treble
hr: Pun Bas + Treble

en: Full Treble
hr: Pun Treble

en: Ge&nre
hr: Vrsta &glazbe

en: General
hr: Općenito

en: General settings
hr: Opće postavke

en: Genre
hr: Vrsta glazbe

en: Getting channels
hr: Pribavljanje kanala

en: Getting station
hr: Pribavljanje stanice

en: Getting streams
hr: Pribavljanje streamova

en: Give it a name:
hr: Upišite naziv streama:

en: Go
hr: Idi

en: Go to next playlist tab
hr: Idi na sljedeću karticu popisa izvođenja

en: Go to previous playlist tab
hr: Idi na prijašnju karticu popisa izvođenja

en: Google Drive
hr: Google Disk

en: Got %1 covers out of %2 (%3 failed)
hr: Preuzeto %1 omota od %2 (%3 nije preuzeto)

en: Grey out non existent songs in my playlists
hr: Posivi pjesme kojih nema na popisu izvođenja

en: Group Library by...
hr: Grupiraj fonoteku po...

en: Group by
hr: Grupiraj po

en: Group by Album
hr: Grupiraj po Albumu

en: Group by Album artist/Album
hr: Grupiraj po Izvođaču albuma/Albumu

en: Group by Artist
hr: Grupiraj po Izvođaču

en: Group by Artist/Album
hr: Grupiraj po Izvođaču/Albumu

en: Group by Artist/Year - Album
hr: Grupiraj po Izvođaču/Godini-Albumu

en: Group by Genre/Album
hr: Grupiraj po Vrsti glazbe/Albumu

en: Group by Genre/Artist/Album
hr: Grupiraj po Vrsti glazbe/Izvođaču/Albumu

en: Grouping
hr: Grupiranje

en: Grouping Name
hr: Naziv grupiranja

en: Grouping name:
hr: Naziv grupiranja:

en: HTML page did not contain any RSS feeds
hr: HTML stranica ne sadrži niti jedan RSS izvor

en: HTTP 3xx status code received without URL, verify server configuration.
hr: HTTP 3xx kôd stanja je primljen bez URL-a, potvrdite podešavanje poslužitelja.

en: Happy
hr: Sretan

en: Hardware information
hr: Informacije o hardveru

en: Hardware information is only available while the device is connected.
hr: Informacije o hardveru samo su dostupne dok je uređaj spojen

en: Hide playlist filter toolbar
hr: Sakrij alatnu traku filtra popisa izvođenja

en: High
hr: Najbrže

en: High (%1 fps)
hr: Puno (%1 fps)

en: High (1024x1024)
hr: Visoka (1024x1024)

en: Host not found, check server URL. Example: http://localhost:4040/
hr: Udaljeno računalo nije pronađeno, provjerite URL poslužitelja. Npr. http://localhost:4040/

en: Hours
hr: Sati

en: I don't have a Magnatune account
hr: Nemam Magnatune račun

en: Icon
hr: Ikona

en: Icons on top
hr: Ikona na vrh

en: Identifying song
hr: Prepoznavanje pjesme

en: If activated, clicking a selected song in the playlist view will let you edit the tag value directly
hr: Ako je aktivirano, klikom na odabranu pjesmu u popisu izvođenja dopustit će vam izravno uređivanje oznake

en: If enabled the original files will be removed. If transcoded files have the same file extension and the destination is the same directory as the original files, the original files will be replaced.
hr: Ako je omogućeno izvorne datoteke će biti uklonjene. Ako transkôdirane datoteke imaju isti nastavak vrste datoteke a odredište je isti direktorij kao izvorna datoteka, izvorna datoteka će biti zamijenjena.

en: If you continue, this device will work slowly and songs copied to it may not work.
hr: Ako nastavite, ovaj uređaj će raditi sporo i pjesme kopirane na njega  neće raditi.

en: If you know the URL of a podcast, enter it below and press Go.
hr: Ako vam je poznat URL podcasta, upišite ga ispod i pritisnite Idi.

en: Ignore "The" in artist names
hr: Zanemari "The" u nazivu izvođača

en: Ignore prefix word(s)
hr: Zanemari riječ(i) prefiksa

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)
hr: Slike (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)
hr: Slike (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)

en: In %1 days
hr: Za %1 dana

en: In %1 weeks
hr: Za %1 tjedna

en: In dynamic mode new tracks will be chosen and added to the playlist every time a song finishes.
hr: U dinamičkom modu nove pjesme će biti izabrane i dodane u popis izvođenja svaki puta kada je pjesma odsvirana.

en: Include album art in the notification
hr: Prikaži omot albuma u obavijesti

en: Include all songs
hr: Obuhvati sve pjesme

en: Incompatible Subsonic REST protocol version. Client must upgrade.
hr: Nekompatibilna Subsonic REST protokol inačica. Klijent se mora nadograditi.

en: Incompatible Subsonic REST protocol version. Server must upgrade.
hr: Nekompatibilna Subsonic REST protokol inačica. Poslužitelj se mora nadograditi.

en: Incomplete configuration, please ensure all fields are populated.
hr: Nepotpuno podešavanje, pobrinite se da su sva polja popunjena.

en: Increase the volume by 4 percent
hr: Pojačaj glasnoću zvuka za 4 posto

en: Increase the volume by <value> percent
hr: Pojačaj glasnoću zvuka za <value> posto

en: Increase volume
hr: Pojačaj glasnoću zvuka

en: Indexing %1
hr: Indeksiranje %1

en: Information
hr: Informacije

en: Input options
hr: Ulazne mogućnosti

en: Insert...
hr: Umetni...

en: Integrity check
hr: Provjera integriteta

[ctx: Global search settings dialog title.]
en: Internet services
hr: Internet usluge

en: Intro tracks
hr: Uvodne pjesme

en: Invalid API key
hr: Neispravan API ključ

en: Invalid URL
hr: Neispravan URL

en: Invalid format
hr: Neispravan format

en: Invalid method
hr: Neispravna metoda

en: Invalid parameters
hr: Neispravni parametri

en: Invalid resource specified
hr: Neispravan izvor naveden

en: Invalid service
hr: Neispravna usluga

en: Invalid session key
hr: Neispravan ključ sesije

en: Invert Selection
hr: Obrni odabir

en: Jamendo Most Listened Tracks
hr: Jamendo najslušanija pjesma

en: Jamendo Top Tracks
hr: Jamendo top pjesma

en: Jamendo Top Tracks of the Month
hr: Jamendo top pjesma mjeseca

en: Jamendo Top Tracks of the Week
hr: Jamendo top pjesma tjedna

en: Jamendo database
hr: Jamendo baza podataka

en: Jump to previous song right away
hr: Skočiti odmah na prijašnju pjesmu

en: Jump to the currently playing track
hr: Prebaci na trenutno reproduciranu pjesmu

en: Keep buttons for %1 second...
hr: Držite tipke za %1 sekundu...

en: Keep buttons for %1 seconds...
hr: Držite tipke za %1 sekundu...

en: Keep running in the background when the window is closed
hr: Nastavi izvođenje u pozadini kada je prozor zatvoren

en: Keep the original files
hr: Zadrži izvorne datoteke

[ctx: Label for buton to enable/disable kittens in the now playing widget]
en: Kittens
hr: Mačići

en: Language
hr: Jezik

en: Laptop/Headphones
hr: Laptop/Slušalice

en: Large Hall
hr: Velika dvorana

en: Large album cover
hr: Veliki omot albuma

en: Large album cover (details below)
hr: Veliki omot albuma (s pojedinostima ispod)

en: Large album cover (no details)
hr: Veliki omot albuma (bez pojedinosti)

en: Large sidebar
hr: Velika bočna traka

en: Last played
hr: Zadnje reproducirano

[ctx: A playlist's tag.]
en: Last played
hr: Zadnje reproducirano

en: Last.fm Authentication
hr: Last.fm ovjera

en: Last.fm is currently busy, please try again in a few minutes
hr: Last.fm je trenutno zauzet, pokušajte ponovno za nekoliko minuta

en: Last.fm play counts
hr: Last.fm broj izvođenja

en: Last.fm tags
hr: Last.fm preporuke

en: Least favourite tracks
hr: Najmanje omiljene pjesme

en: Left
hr: Lijevo

en: Length
hr: Trajanje

en: Library
hr: Fonoteka

en: Library advanced grouping
hr: Napredno grupiranje fonoteke

en: Library rescan notice
hr: Obavijest o ponovnom pretraživanju fonoteke

en: Library search
hr: Pretraživanje fonoteke

en: Limits
hr: Granice

en: Load
hr: Učitaj

en: Load cover from URL
hr: Učitajte omot s URL-a

en: Load cover from URL...
hr: Učitajte omot sa URL-a...

en: Load cover from disk
hr: Učitaj omot s diska

en: Load cover from disk...
hr: Učitajte omot s diska...

en: Load playlist
hr: Otvorite popis izvođenja

en: Load playlist...
hr: Otvorite popis izvođenja...

en: Loading MTP device
hr: Učitaj  MTP uređaj

en: Loading iPod database
hr: Učitaj iPod bazu podataka

en: Loading smart playlist
hr: Učitaj pametni popis izvođenja

en: Loading songs
hr: Učitavanje pjesama

en: Loading stream
hr: Učitaj stream

en: Loading tracks
hr: Učitavanje  pjesama

en: Loading tracks info
hr: Učitavanje informacija o pjesmi

en: Loading...
hr: Učitavanje...

en: Loads files/URLs, replacing current playlist
hr: Učitaj Datoteke/URL, zamijeni trenutni popis izvođenja

en: Login
hr: Prijava

en: Login failed
hr: Neuspjela prijava

en: Logs
hr: Prijave

en: Long term prediction profile (LTP)
hr: Profil dugoročnog predviđanja (DP)

en: Love
hr: Sviđa mi se

en: Love (Last.fm scrobbling)
hr: Sviđa mi se (Last.fm skroblanje)

en: Low (%1 fps)
hr: Malo (%1 fps)

en: Low (256x256)
hr: Niska (256x256)

en: Low complexity profile (LC)
hr: Profil niske složenosti (NS)

en: Lyrics
hr: Tekstovi pjesama

en: Lyrics from %1
hr: Tekstovi pjesama sa %1

en: Lyrics from the tag
hr: Tekst pjesme sa oznake

en: Magnatune Download
hr: Magnatune preuzimanje

en: Magnatune download finished
hr: Magnatune preuzimanje završeno

en: Main profile (MAIN)
hr: Glavni profil (GLAVNI)

en: Make it so!
hr: Učinite tako!

[ctx: Label for button to enable/disable Enterprise background sound.]
en: Make it so!
hr: Učinite tako!

en: Malformed response
hr: Neispravan odgovor

en: Manage saved groupings
hr: Upravljaj spremljenim grupiranjima

en: Manual proxy configuration
hr: Ručno proxy podešavanje

en: Manually
hr: Ručno

en: Manufacturer
hr: Proizvođač

en: Mark as listened
hr: Označi kao preslušano

en: Mark as new
hr: Označi kao novo

en: Match every search term (AND)
hr: Svaki uvjet za pretragu se mora podudarati (AND)

en: Match one or more search terms (OR)
hr: Jedan ili više uvjeta za pretragu se mora podudarati (OR)

en: Maximum bitrate
hr: Najveća brzina prijenosa

en: Maximum number of child processes for tag handling (requires restart)
hr: Najveći broj sadržanih procesa za rukovanje oznakom (zahtijeva ponovno pokretanje)

en: Medium (%1 fps)
hr: Srednje (%1 fps)

en: Medium (512x512)
hr: Srednja (512x512)

en: Membership type
hr: Vrsta članstva

en: Minimum bitrate
hr: Najamanja brzina prijenosa

en: Minimum buffer fill
hr: Najamanji ispun međuspremnika

en: Missing plugins
hr: Nedostaje dodatak

en: Missing projectM presets
hr: Nedostaju projectM predložci

en: Monitor the library for changes
hr: Nadziri fonoteku radi promjena

en: Mono playback
hr: Mono reprodukcija

en: Months
hr: Mjeseci

en: Mood
hr: Tonalitet

en: Moodbar style
hr: Izgled trake tonaliteta

en: Moodbars
hr: Traka tonaliteta

en: Most played
hr: Najviše reproducirano

en: Mount point
hr: Točka montiranja

en: Mount points
hr: Točka montiranja

en: Move down
hr: Pomakni dolje

en: Move to library...
hr: Premjesti u fonoteku...

en: Move up
hr: Pomakni gore

en: Music
hr: Glazba

en: Music Library
hr: Fonoteka

en: Music extensions remotely visible
hr: Proširenja glazbe udaljeno vidljiva

en: Mute
hr: Utišaj

en: Name
hr: Naziv

[ctx: Category label]
en: Name
hr: Naziv

en: Naming options
hr: Mogućnosti promjene naziva

en: Narrow band (NB)
hr: Uskopojasni (UP)

en: Network Proxy
hr: Mrežni Proxy

en: Network Remote
hr: Mrežno upravljanje

en: Never
hr: Nikada

en: Never played
hr: Nikada reproducirano

en: Never start playing
hr: Nikada ne započinji reprodukciju glazbe

en: New folder
hr: Nova mapa

en: New playlist
hr: Novi popis izvođenja

en: New smart playlist...
hr: Novi pametni popis izvođenja

en: New songs
hr: Nove pjesme

en: New tracks will be added automatically.
hr: Nova pjesma bit će automatski dodana.

en: Newest Albums
hr: Najnoviji albumi

en: Newest tracks
hr: Najnovija pjesma

en: Next
hr: Sljedeća pjesma

en: Next album
hr: Sljedeći album

en: Next track
hr: Sljedeća pjesma

en: Next week
hr: Sljedeći tjedan

en: No analyzer
hr: Bez analizatora

en: No background image
hr: Bez slike pozadine

en: No covers to export.
hr: Nema omota za izvoz.

en: No long blocks
hr: Bez dugih blokova

en: No matches found.  Clear the search box to show the whole playlist again.
hr: Nema pronađenih podudaranja. Ispraznite okvir za pretraživanje da bi se ponovno pokazao popis izvođenja.

en: No settings available for this type.
hr: Nema dostupno postavke ove vrste.

en: No settings page available for encoder element <b>%1</b>. Please report this issue:<br><a href="%2">%2</a>
hr: Nema dostupne stranice za element enkôdera <b>%1</b>. Prijavite ovaj problem:<br><a href="%2">%2</a>

en: No short blocks
hr: Bez kratkih blokova

en: None
hr: Ništa

en: None of the selected songs were suitable for copying to a device
hr: Nijedna od odabranih pjesama nije prikladna za kopiranje na uređaj

en: Normal
hr: Normalan

en: Normal block type
hr: Normalna vrsta blokova

en: Normal duration (at least 4 minutes or half the track length)
hr: Normalno trajanje (najmanje 4 minute ili polovina trajanja pjesme)

en: Not available while using a dynamic playlist
hr: Nije dostupno tijekom korištenja dinamičkog popis izvođenja

en: Not connected
hr: Nije spojeno

en: Not enough content
hr: Nema dovoljno sadržaja

en: Not enough fans
hr: Nema dovoljno obožavatelja

en: Not enough members
hr: Nema dovoljno članova

en: Not enough neighbors
hr: Nema dovoljno susjeda

en: Not logged in
hr: Niste prijavljeni

en: Not mounted - double click to mount
hr: Nije montirano - dva put klikni za montiranje

en: Notification type
hr: Vrsta obavijesti

en: Notifications
hr: Obavijesti

en: Now Playing
hr: Sada se reproducira

en: Number of episodes to show
hr: Broj prikazanih nastavaka

en: Number of processes:
hr: Broj procesa:

en: OSD Preview
hr: OSD Prikaz

en: Off
hr: Isključi

en: On
hr: Uključi

en: Only accept connections from clients within the ip ranges:
    10.x.x.x
    172.16.0.0 - 172.31.255.255
    192.168.x.x
hr: Prihvati samo povezivanje s klijentima unutar IP raspona:
    10.x.x.x
    172.16.0.0 - 172.31.255.255
    192.168.x.x

en: Only allow connections from the local network
hr: Samo dopusti povezivanje s lokalne mreže

en: Only show the first
hr: Samo prikaži prvi

en: Opacity
hr: Zasjenjenost

en: Open %1 in browser
hr: Otvori %1 u pregledniku

en: Open &audio CD...
hr: Otvorite &glazbeni CD...

en: Open OPML file
hr: Otvori OPML datoteku

en: Open OPML file...
hr: Otvori OPML datoteku...

en: Open a directory to import music from
hr: Otvori direktorij za uvoz glazbe iz

en: Open device
hr: Otvorite uređaj

en: Open file...
hr: Otvorite datoteku...

en: Open in Google Drive
hr: Otvori u Google Disku

en: Open in new playlist
hr: Otvorite u novom popisu izvođenja

[ctx: Refers to behavior settings in Clementine settings page.]
en: Open in new playlist
hr: Se otvoriti u novom popisu izvođenja

en: Open in your browser
hr: Otvori u svojem pregledniku

en: Open...
hr: Otvorite...

en: Operation failed
hr: Radnja nije izvršena

en: Optimize for bitrate
hr: Podesite brzinu prijenosa

en: Optimize for quality
hr: Podesite kvalitetu

en: Options...
hr: Mogućnosti...

en: Organise Files
hr: Organizirajte datoteke

en: Organise files...
hr: Organizirajte datoteke...

en: Organising files
hr: Organiziranje datoteka

en: Original tags
hr: Izvorne oznake

en: Original year
hr: Izvorna godina

en: Original year - Album
hr: Izvorna godina - Album

en: Original year tag support
hr: Podrška oznake izvorne godine

en: Other
hr: Ostalo

en: Other options
hr: Druge mogućnosti

en: Output
hr: Izlaz

en: Output device
hr: Izlazni uređaj

en: Output options
hr: Izlazne mogućnosti

en: Overwrite all
hr: Prepiši sve

en: Overwrite existing files
hr: Prekopiraj preko postojeće datoteke

en: Overwrite smaller ones only
hr: Prepiši samo manje

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Parsing Jamendo catalogue
hr: Raščlanjivanje Jamendo kataloga

en: Partition label
hr: Naziv particije

en: Password
hr: Lozinka

en: Pause
hr: Pauziraj reprodukciju

en: Pause playback
hr: Pauziraj reprodukciju

en: Paused
hr: Reprodukcija pauzirana

en: Performer
hr: Izvođač

en: Pixel
hr: Piksela

en: Plain sidebar
hr: Jednostavna bočna traka

en: Play
hr: Pokreni reprodukciju

en: Play count
hr: Broj izvođenja

en: Play given playlist
hr: Popis izvođenja zadan reprodukcijom

en: Play if stopped, pause if playing
hr: Reproduciraj ako se zaustavi, pauziraj ako svira

en: Play if there is nothing already playing
hr: Reproduciraj glazbu ako se trenutno ništa ne reproducira

en: Play next
hr: Reproduciraj sljedeće

en: Play selected tracks next
hr: Reproduciraj sljedeće odabranu pjesmu

en: Play the <n>th track in the playlist
hr: Reproduciraj <n> pjesmu iz popisa izvođenja

en: Play/Pause
hr: Pokreni reprodukciju/Pauziraj

en: Playback
hr: Reprodukcija

en: Player options
hr: Mogućnosti preglednika

en: Playlist
hr: Popis izvođenja

en: Playlist finished
hr: Popis izvođenja je završen

en: Playlist options
hr: Mogućnosti popisa izvođenja

en: Playlist type
hr: Vrsta popisa izvođenja

en: Playlists
hr: Popis izvođenja

en: Please close your browser and return to Clementine.
hr: Odaberite vaš preglednik i vratite se u Clementine.

en: Please open this URL in your browser: <a href="%1">%1</a>
hr: Otvorite ovaj URL u vašem pregledniku: <a href="%1">%1</a>

en: Podcast Information
hr: Informacije podcasta

en: Podcast information
hr: Informacije podcasta

en: Podcasts
hr: Podcasti

en: Popup duration
hr: Trajanje skočnog prozora, obavijesti ili ljepšeg OSD-a

en: Port
hr: Ulaz

en: Pre-amp
hr: Pred-pojačanje

en: Preference
hr: Osobitost

en: Preferences
hr: Mogućnosti

en: Preferences...
hr: Mogućnosti...

en: Preferred album art filenames (comma separated)
hr: Prioritetni nazivi omota albuma (odvojeno zarezom)

en: Preferred audio format
hr: Željeni zvučni format

en: Preferred format
hr: Željeni format

en: Premium audio type
hr: Premium zvučni format

en: Preset:
hr: Predložci:

en: Press a button combination to use for
hr: Pritisni kombinaciju tipka za korištenje

en: Press a key
hr: Pritisni tipku

en: Press a key combination to use for %1...
hr: Pritisni kombinaciju tipka za korištenje %1...

en: Pressing "Previous" in player will...
hr: Pritiskom na "Prijašnja pjesma" reproduktor će...

en: Pretty OSD options
hr: Mogućnosti ljepšeg OSD-a

en: Preview
hr: Prikaz

en: Previous
hr: Prijašnja pjesma

en: Previous track
hr: Prijašnja pjesma

en: Print out version information
hr: Ispiši podatke o verziji

en: Profile
hr: Profil

en: Progress
hr: Napredak

[ctx: Category label]
en: Progress
hr: Napredak

en: Psychedelic
hr: Psihodelično

en: Push Wii Remote button
hr: Pritisni tipku Wii daljinskog upravljača

en: Push Wiiremote button
hr: Pritisni Wiiremote tipku

en: Put songs in a random order
hr: Stavi pjesmu u naizmjenični redosljed

[ctx: Sound quality]
en: Quality
hr: Kvaliteta

[ctx: Visualisation quality]
en: Quality
hr: Kvaliteta

en: Querying device...
hr: Tražim uređaj...

en: Queue Manager
hr: Upravljanje odabranim pjesmama za reprodukciju

en: Queue selected tracks
hr: Odaberite označenu pjesmu za reprodukciju

en: Queue track
hr: Odaberite pjesmu za reprodukciju

en: Quickly rate the playing track
hr: Brzo ocjeni pjesmu koja se sluša

en: Radio (equal loudness for all tracks)
hr: Radio (jednaka glasnoća za sve pjesme)

en: Rain
hr: Kiša

[ctx: Label for button to enable/disable rain background sound.]
en: Rain
hr: Kiša

en: Random Albums
hr: Naizmjenični albumi

en: Random Songs
hr: Naizmjenične pjesme

en: Random visualization
hr: Naizmjenična vizualizacija

en: Rate the current song 0 stars
hr: Ocjenite trenutnu pjesmu s 0 zvijezdica

en: Rate the current song 1 star
hr: Ocjenite trenutnu pjesmu s 1 zvijezdicom

en: Rate the current song 2 stars
hr: Ocjenite trenutnu pjesmu s 2 zvijezdice

en: Rate the current song 3 stars
hr: Ocjenite trenutnu pjesmu s 3 zvijezdice

en: Rate the current song 4 stars
hr: Ocjenite trenutnu pjesmu s 4 zvijezdice

en: Rate the current song 5 stars
hr: Ocjenite trenutnu pjesmu s 5 zvijezdica

en: Rating
hr: Ocjena

en: Really cancel?
hr: Stvarno želite prekinuti?

en: Recently Played Albums
hr: Nedavno slušani albumi

en: Redirect limit exceeded, verify server configuration.
hr: Ograničenje preusmjeravanja je premašeno, potvrdite podešavanje poslužitelja.

en: Refresh catalogue
hr: Osvježi katalog

en: Refresh channels
hr: Osvježi kanale

en: Refresh station list
hr: Osvježi popis stanica

en: Refresh streams
hr: Osvježi streamove

en: Relative
hr: Relativne

en: Remember Wii remote swing
hr: Zapamti wiiremote zamah

en: Remember from &last time
hr: Zapamti od prošlog &pokretanja

en: Remember my choice
hr: Zapamti moj izbor

en: Remove
hr: Uklonite

en: Remove action
hr: Uklonite radnju

en: Remove current song from playlist
hr: Uklonite trenutnu pjesmu iz popisa izvođenja

en: Remove duplicates from playlist
hr: Ukloni duplikate iz popisa izvođenja

en: Remove folder
hr: Uklonite mapu

en: Remove from playlist
hr: Uklonite iz popisa izvođenja

en: Remove or replace original files
hr: Uklonite ili zamijenite izvorne datoteke

en: Remove playlist
hr: Ukloni popis izvođenja

en: Remove playlists
hr: Ukloni popise izvođenja

en: Remove unavailable tracks from playlist
hr: Ukloni nedostupne pjesme s popisa izvođenja

en: Rename playlist
hr: Preimenujte popis izvođenja

en: Rename playlist...
hr: Preimenujte popis izvođenja...

en: Renumber tracks in this order...
hr: Promjenite redosljed pjesama ovim redosljedom...

en: Repeat
hr: Ponovi

en: Repeat album
hr: Ponovi album

en: Repeat playlist
hr: Ponovi popis izvođenja

en: Repeat track
hr: Ponovi pjesmu

en: Replace current playlist
hr: Zamijenite trenutni popis izvođenja

en: Replace the playlist
hr: Zamijeniti popis izvođenja

en: Replaces spaces with underscores
hr: Zamijeni razmake s podcrtama

en: Replay Gain
hr: Ponavljanje pojačanja

en: Replay Gain mode
hr: Način pred-pjačanja

en: Repopulate
hr: Izmješajte pjesme

en: Require authentication code
hr: Potreban je kôd ovjere

en: Reset
hr: Poništite

en: Reset play counts
hr: Poništite broj izvođenja

en: Restart song, then jump to previous if pressed again
hr: Ponovno pokreni pjesmu, zatim skoči na prijašnju ako je pritisnuto ponovno

en: Restart the track, or play the previous track if within 8 seconds of start.
hr: Ponovno pokreni pjesmu ili sviraj prijašnju pjesmu unutar 8 sekundi od početka reprodukcije.

en: Restore Default Server
hr: Obnovi zadani poslužitelj

en: Restrict to ASCII characters
hr: Ograniči na ASCII znakove

en: Resume playback on start
hr: Nastavi reprodukciju od prošloga pokretanja

en: Return to Clementine
hr: Povratak u Clementine

en: Right
hr: Desno

en: Rip
hr: Ripaj

en: Rip CD
hr: Ripaj CD

en: Rip audio CD
hr: Ripaj glazbeni CD

en: Root folder that will be browsable from the network remote
hr: Korijenski direktorij koji se može pregledavati udaljeno s mreže

en: Run
hr: Pokreni

en: S16LE (16-bit)
hr: S16LE (16-bitni)

en: SSL handshake error, verify server configuration. SSLv3 option below may workaround some issues.
hr: Greška SSL sigurnog povezivanja, provjerite podešavanja poslužitelja. SSLv3 mogućnost ispod može zaobići neke probleme.

en: Safely remove device
hr: Sigurno ukloni uređaj

en: Safely remove the device after copying
hr: Sigurno ukloni uređaj nakon kopiranja

en: Sample rate
hr: Frekvencija

en: Samplerate
hr: Frekvencija

en: Save .mood files in your music library
hr: Spremi .mood datoteke u vašu fonoteku

en: Save album cover
hr: Spremite omot albuma

en: Save cover to disk...
hr: Spremite omot na disk...

en: Save current grouping
hr: Spremi trenutno grupiranje

en: Save image
hr: Preuzmi sliku

[ctx: Save playlist menu action.]
en: Save playlist
hr: Spremite popis izvođenja

[ctx: Title of the playlist save dialog.]
en: Save playlist
hr: Spremite popis izvođenja

en: Save playlist...
hr: Spremite popis izvođenja...

en: Save preset
hr: Spremite predložak

en: Save ratings in file tags when possible
hr: Spremi ocjene u datoteku oznaka kada je moguće

en: Save statistics in file tags when possible
hr: Spremi statistiku u datoteku oznaka kada je moguće

en: Save this stream in the Internet tab
hr: Spremite ovaj stream u internet kartici

en: Saved Grouping Manager
hr: Upravitelj spremljenim grupiranjima

en: Saving cue files is not yet supported.
hr: Spremanje cue datoteka još nije podržano.

en: Saving songs statistics into songs files
hr: Spremanje statistike pjesama u datoteke pjesama

en: Saving tracks
hr: Spremam pjesme

en: Scalable sampling rate profile (SSR)
hr: Profil skalabilne brzine uzorkovanja (SBU)

en: Scale size
hr: Promijeni veličinu

en: Score
hr: Pogodci

en: Scrobble tracks that I listen to
hr: Scrobblaj pjesmu koju slušam

en: Scroll over icon to change track
hr: Prijeđi preko ikone za promjenu pjesme

en: Search
hr: Traži

[ctx: Global search settings dialog title.]
en: Search
hr: Traži

en: Search Icecast stations
hr: Pretražite Icecast stanice

en: Search Jamendo
hr: Icecast Jamendo

en: Search Magnatune
hr: Pretražite Magnatune stanice

en: Search Subsonic
hr: Subsonic pretraživanje

en: Search automatically
hr: Pretraži automatski

en: Search for album
hr: Pretražite album

en: Search for album covers...
hr: Pretražite omote albuma...

en: Search for anything
hr: Upišite pretragu

en: Search for artist
hr: Pretražite izvođača

en: Search for this
hr: Pretražite ovo

en: Search gpodder.net
hr: Pretraži gpodder.net

en: Search iTunes
hr: Pretraži iTunes

en: Search mode
hr: Način pretraživanja

en: Search options
hr: Mogućnosti pretraživanja

en: Search terms
hr: Uvjeti pretraživanja

en: Second Level
hr: Druga razina

en: Second level
hr: Druga razina

en: Seek backward
hr: Traži unatrag

en: Seek forward
hr: Traži unaprijed

en: Seek the currently playing track by a relative amount
hr: Traži pjesmu koja se tranutno izvodi po ralativnom broju

en: Seek the currently playing track to an absolute position
hr: Traži pjesmu koja se tranutno izvodi po apsolutnom položaju

en: Seeking using a keyboard shortcut or mouse wheel
hr: Premotavaj pomoću prečaca tipkovnice ili kotačićem miša

en: Select All
hr: Odaberi sve

en: Select None
hr: Odaberi ništa

en: Select a directory
hr: Odaberi direktorij

en: Select a file
hr: Odaberi datoteku

en: Select background color:
hr: Odaberite boju pozadine:

en: Select background image
hr: Odaberite sliku pozadine

en: Select best possible match
hr: Odaberite najbolju moguću podudarnost

en: Select foreground color:
hr: Odaberite boju slova:

en: Select visualizations
hr: Odaberite vizualizaciju

en: Select visualizations...
hr: Odaberite vizualizaciju...

en: Select...
hr: Odaberi...

en: Serial number
hr: Serijski broj

en: Server
hr: Poslužitelj

en: Server URL
hr: URL poslužitelja

en: Server details
hr: Pojedinosti poslužitelja

en: Service offline
hr: Usluga nedostupna

en: Set %1 to "%2"...
hr: Postavite %1 na "%2"...

en: Set target rate
hr: Postavi ocjenu mete

en: Set the volume to <value> percent
hr: Postavi glasnoću zvuka na <value> posto

en: Set value for all selected tracks...
hr: Postavi vrijednosti za sve odabrane pjesme...

en: Settings
hr: Postavke

en: Short duration (at least 1 minute or half the track length)
hr: Kratko trajanje (najmanje 1 minute ili polovina trajanja pjesme)

en: Shortcut
hr: Prečac

en: Shortcut for %1
hr: Prečac za %1

en: Shortcut for %1 already exists
hr: Prečac za %1 već postoji

en: Show
hr: Prikaži

en: Show OSD
hr: Prikaži OSD

en: Show a glowing animation on the current track
hr: Prikaži sjajnu animaciju za trenutnu pjesmu

en: Show a moodbar in the track progress bar
hr: Prikaži traku tonaliteta u traci napretka pjesme

en: Show a native desktop notification
hr: Prikaži izvornu obavijest radne površine

en: Show a notification when I change the repeat/shuffle mode
hr: Prikaži obavijest kada promijenim način ponavljanja ili naizmjenični način

en: Show a notification when I change the volume
hr: Prikaži obavijest kada mijenjate glasnoću zvuka

en: Show a notification when I pause playback
hr: Prikaži obavijest prilikom pauziranja reprodukcije

en: Show a popup from the system tray
hr: Prikažite skočni prozor iz trake sustava

en: Show a pretty OSD
hr: Prikaži ljepši OSD

en: Show above status bar
hr: Prikaži iznad trake stanja

en: Show all songs
hr: Prikaži sve pjesme

en: Show all the songs
hr: Prikaži sve pjesme

en: Show cover art in library
hr: Prikaži omot albuma u fonoteci

en: Show dividers
hr: Prikaži razdjelnike u stablu fonoteke

en: Show fullsize...
hr: Prikaži u punoj veličini...

en: Show in file browser...
hr: Prikaži u pregledniku datoteka...

en: Show in library...
hr: Prikaži u fonoteci...

en: Show in various artists
hr: Prikaži u različitim izvođačima

en: Show moodbar
hr: Prikaži traku tonaliteta

en: Show only duplicates
hr: Prikaži samo duplicirane pjesme

en: Show only untagged
hr: Prikaži samo neoznačene pjesme

en: Show or hide the sidebar
hr: Prikaži ili sakrij bočnu traku

en: Show search suggestions
hr: Prikaži prijedloge pretraživanja

en: Show sidebar
hr: Prikaži bočnu traku

en: Show the "love" button
hr: Prikaži "Sviđa mi se" tipku

en: Show the scrobble button in the main window
hr: Prikaži tipku scrobblanja u glavnom prozoru

en: Show tray icon
hr: Prikaži ikonu u traci sustava

en: Show which sources are enabled and disabled
hr: Prikaži omogućene i onemogućene izvore

en: Show/Hide
hr: Prikaži/Sakrij

en: Shuffle
hr: Sviraj naizmjenično

en: Shuffle albums
hr: Sviraj naizmjenično albume

en: Shuffle all
hr: Sviraj naizmjenično sve

en: Shuffle playlist
hr: Izmješajte popis izvođenja

en: Shuffle tracks in this album
hr: Sviraj naizmjenično pjesme u ovom albumu

en: Sign in
hr: Prijava

en: Sign out
hr: Odjavi se

en: Signing in...
hr: Prijavljivanje...

en: Size
hr: Veličina

en: Size:
hr: Razlučivost:

en: Skip backwards in playlist
hr: Preskoči unatrag u popisu izvođenja

en: Skip count
hr: Preskoči računanje

en: Skip files with these extensions (comma separated, case insensitive)
hr: Preskoči datoteke s ovim nastavcima vrste datoteke (odvojeno zarezom)

en: Skip forwards in playlist
hr: Preskoči unaprijed u popisu izvođenja

en: Skip selected tracks
hr: Preskoči odabrane pjesme

en: Skip to the next album
hr: Preskoči na sljedeći album

en: Skip track
hr: Preskoči pjesmu

en: Small album cover
hr: Mali omot albuma

en: Small sidebar
hr: Mala bočna traka

en: Smart playlist
hr: Pametni popis izvođenja

en: Smart playlists
hr: Pametni popisi izvođenja

en: Song Information
hr: Informacije o pjesmi

en: Song Metadata
hr: Metapodaci pjesme

en: Song info
hr: Info pjesme

en: Sorry
hr: Isprika

en: Sort by genre (alphabetically)
hr: Razvrstaj po vrsti glazbe (abecednim redosljedom)

en: Sort by genre (by popularity)
hr: Razvrstaj po vrsti glazbe (po popularnosti)

en: Sort by station name
hr: Razvrstaj po nazivu stanica

en: Sort songs by
hr: Razvrstaj pjesmu po

en: Sorting
hr: Razvrstavanje

en: Source
hr: Izvor

en: Sources
hr: Izvori

en: Standard
hr: Standardno

en: Starred Albums
hr: Albumi sa zvjezdicom

en: Start ripping
hr: Pokreni ripanje

en: Start the playlist currently playing
hr: Pokrenite popis izvođenja koji se trenutno izvodi

en: Start transcoding
hr: Započni enkôdiranje

en: Starting %1
hr: Započinjem %1

en: Starting...
hr: Započinjem...

en: Stop
hr: Zaustavi reprodukciju

en: Stop after
hr: Zaustavi nakon

en: Stop after each track
hr: Zaustavi reprodukciju nakon pojedine pjesme

en: Stop after every track
hr: Zaustavi reprodukciju nakon svake pjesme

en: Stop after this track
hr: Zaustavi reprodukciju nakon ove pjesme

en: Stop playback
hr: Zaustavi reprodukciju

en: Stop playback after current track
hr: Zaustavi reprodukciju nakon trenutne pjesme

en: Stop playback if song fails to play
hr: Zaustavi reprodukciju uslijed neuspjele reprodukcije pjesme

en: Stop playing after current track
hr: Zaustavi reprodukciju nakon trenutne pjesme

en: Stop playing after track: %1
hr: Zaustavi reprodukciju nakon pjesme: %1

en: Stopped
hr: Reprodukcija zaustavljena

en: Stream Details
hr: Pojedinosti toka

en: Streaming from a Subsonic server requires a valid server license after the 30-day trial period.
hr: Streamanje sa Subsonic poslužitelja zahtijeva valjanu licencu poslužitelja nakon 30-dnevnog probnog razdoblja.

en: Streaming membership
hr: Streaming račun

en: Subscribers
hr: Pretplatnici

en: Success!
hr: Uspješno!

en: Successfully written %1
hr: Uspješno zapisano %1

en: Suggested tags
hr: Predložene oznake

en: Suitable element not found
hr: Prikladan element nije pronađen

en: Summary
hr: Sažetak

en: Super high (%1 fps)
hr: Super visoko (%1 fps)

en: Super high (2048x2048)
hr: Super visoka (2048x2048)

en: Supported formats
hr: Podržani formati

en: Synchronize statistics to files now
hr: Uskaldi statistiku s datotekama odmah

en: System colors
hr: Boje sustava

en: Tabs on top
hr: Kartice pri vrhu

en: Tag fetcher
hr: Preuzimanje oznaka

en: Target bitrate
hr: Ciljana brzina prijenosa

en: Text options
hr: Mogućnosti teksta

en: Thanks to
hr: Zahvaljujemo

en: The "%1" command could not be started.
hr: "%1" naredba se ne može pokrenuti.

en: The album cover of the currently playing song
hr: Omot albuma trenutno reproducirane pjesme

en: The directory %1 is not valid
hr: Direktorij %1 nije valjan

en: The discoverer is busy
hr: Otkrivatelj je zauzet

en: The second value must be greater than the first one!
hr: Druga vrijednost mora biti veća od prve!

en: The site you requested does not exist!
hr: Stranica koju ste zatražili ne postoji!

en: The site you requested is not an image!
hr: Stranica koju ste zatražli nije slika!

en: The trial period for the Subsonic server is over. Please donate to get a license key. Visit subsonic.org for details.
hr: Probno razdoblje za Subsonic poslužitelj je završeno. Molim, donirajte za dobivanje ključa licence. Posjetite subsonic.org za više pojedinosti.

en: The version of Clementine you've just updated to requires a full library rescan because of the new features listed below:
hr: Inačica Clementinea koju ste upravo nadopunili zahtijeva ponovnu pretragu cijele fonoteke zbog novih mogućnosti navedenih ispod:

en: There are other songs in this album
hr: Postoje i druge pjesme u ovom albumu

en: There was a problem communicating with gpodder.net
hr: Dogodio se problem u komunikaciji s gpodder.net

en: There was a problem fetching the metadata from Magnatune
hr: Dogodio se problem u preuzimanju metapodataka iz Magnatune

en: There was a problem parsing the response from the iTunes Store
hr: Dogodio se problem pri raščlambi odgovora iz iTunes trgovine

en: There were problems copying some songs.  The following files could not be copied:
hr: Dogodio se problem u kopiranju  nekih pjesama. Sljedeće datoteke ne mogu biti kopirane:

en: There were problems deleting some songs.  The following files could not be deleted:
hr: Dogodio se problem u brisanju  nekih pjesama. Sljedeće datoteke ne mogu biti obrisane:

en: These files will be deleted from the device, are you sure you want to continue?
hr: Ove datoteke bit će obrisane sa uređaja, sigurno želite nastaviti?

en: These files will be permanently deleted from disk, are you sure you want to continue?
hr: Ove datoteke će biti trajno obrisane sa diska. Sigurno želite nastaviti?

en: These folders will be scanned for music to make up your library
hr: Ove mape će biti pretražene, pronađena glazba će biti dodana fonoteci!

en: These settings are used in the "Transcode Music" dialog, and when converting music before copying it to a device.
hr: Ove postavke se koriste u dijalogu "Enkôdiranje glazbe" i kada enkôdirate glazbu prije kopiranja na uređaj.

en: Third Level
hr: Treća razina

en: Third level
hr: Treća razina

en: This action will create a database which could be as big as 150 MB.
    Do you want to continue anyway?
hr: Ova radnja stvorit će bazu podataka koja može biti velika oko 150 MB.
    Želite li svejedno nastaviti?

en: This album is not available in the requested format
hr: Ovaj album nije dostupan u zadanom formatu

en: This can be changed later through the preferences
hr: Ovo možete promijeniti kasnije u Mogućnostima

en: This device must be connected and opened before Clementine can see what file formats it supports.
hr: Ovaj uređaj mora biti spojen i otvoren prije nego što Clementine vidi koji je format datoteke podržan.

en: This device supports the following file formats:
hr: Uređaj podržava sljedeće formate datoteka:

en: This device will not work properly
hr: Uređaj neće raditi ispravno

en: This is an MTP device, but you compiled Clementine without libmtp support.
hr: Ovo je MTP uređaj, kompajlirali ste Clementine bez libmtp potpore.

en: This is an iPod, but you compiled Clementine without libgpod support.
hr: Ovo je iPod uređaj, kompajlirali ste Clementine bez libgpod potpore.

en: This is the first time you have connected this device.  Clementine will now scan the device to find music files - this may take some time.
hr: Ovo je prvi put da ste spojeni na ovaj uređaj. Clementine će sada pretražiti ima li glazbenih datoteka na uređaju - Ovo može potrajati neko vrijeme.

en: This option can be changed in the "Behavior" preferences
hr: Ova mogućnost se može promijeniti u "Ponašanje" osobitostima

en: This stream is for paid subscribers only
hr: Ovaj stream je samo za pretplaćene korisnike

en: This type of device is not supported: %1
hr: Ova vrst uređaja nije podržana: %1

en: Time step
hr: Vrijeme preskoka

en: Title
hr: Naziv

en: Today
hr: Danas

en: Toggle Pretty OSD
hr: Uključi/Isključi ljepši OSD

en: Toggle fullscreen
hr: Cijelozaslonski prikaz

en: Toggle queue status
hr: Uključi/isključi stanje reda čekanja

en: Toggle scrobbling
hr: Uključi/Isključi skrobblanje

en: Toggle visibility for the pretty on-screen-display
hr: Uključi/Isključi vidljivost za ljepši OSD

en: Tomorrow
hr: Sutra

en: Too many redirects
hr: Previše preusmjeravanja

en: Top Rated Albums
hr: Najocjenjeniji albumi

en: Total albums:
hr: Ukupno albuma:

en: Total bytes transferred
hr: Ukupno preuzeto bajtova

en: Total network requests made
hr: Ukupno mrežnih zahtjeva

en: Trac&k
hr: Broj &pjesme

en: Track
hr: Broj

en: Transcode Music
hr: Enkôdiranje glazbe

en: Transcoder Details
hr: Pojedinost enkôdera

en: Transcoding
hr: Enkôdiranje

en: Transcoding %1 files using %2 threads
hr: Enkôdiranje %1 datoteka koristeći %2 zadana

en: Transcoding options
hr: Mogućnosti enkôdiranja

en: Transcoding options - %1
hr: Mogućnosti enkôdiranja - %1

en: Try to extract title, artist, and album from file path.
hr: Pokušaj izdvojiti naslov, izvođača i album iz putanje.

en: Try to guess missing metadata
hr: Pokušaj pogoditi nedostajuće metapodatke

en: Turbine
hr: Turbina

en: Turn off
hr: Isključivanje

en: Two loop searching method
hr: Način pretrage dvostrukog ponavljanja

en: URL of its Logo:
hr: URL njegova logotipa:

en: URL(s)
hr: URL(ovi)

en: Ultra wide band (UWB)
hr: Ultra širokopojasni (UŠP)

en: Unable to connect
hr: Nemoguće povezivanje

en: Unable to download %1 (%2)
hr: Nije moguće preuzeti %1 (%2)

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Unknown content-type
hr: Nepoznata vrsta sadržaja

en: Unknown error
hr: Nepoznata greška

en: Unknown filetype: %1
hr: Nepoznata vrsta datoteke: %1

en: Unset cover
hr: Uklonite omot

en: Unskip selected tracks
hr: Ukloni preskakanje odabrane pjesme

en: Unskip track
hr: Ukloni preskakanje pjesme

en: Unsubscribe
hr: Otkažite pretplatu

en: Upcoming Concerts
hr: Nadolazeći koncerti

en: Update all podcasts
hr: Nadopuni sve podcaste

en: Update changed library folders
hr: Nadopuni promjene u mapi fonoteke

en: Update the library when Clementine starts
hr: Nadopuni fonoteku kada se Clementine pokrene

en: Update this podcast
hr: Nadopuni ovaj podcast

en: Updating
hr: Nadopuna

en: Updating %1
hr: Nadopuna %1

en: Updating %1%...
hr: Nadopuna %1%...

en: Updating library
hr: Nadopuna fonoteke

en: Usage
hr: Upotreba

en: Use Album Artist tag when available
hr: Koristi oznaku izvođača albuma kada je dostupna

en: Use Gnome's shortcut keys
hr: Koristi Gnome prečace

en: Use Psychedelic Colors
hr: Koristi psihodelične boje

en: Use Replay Gain metadata if it is available
hr: Koristi ponovno dobivene metapodatake ako su dostupni

en: Use SSLv3
hr: Koristi SSLv3

en: Use Wii Remote
hr: Koristi Wii Daljinski upravljač

en: Use a custom color set
hr: Koristi prilagođene boje

en: Use a custom message for notifications
hr: Koristi prilagođene poruke za obavijesti

en: Use a network remote control
hr: Koristi mrežni daljinski upravljač

en: Use authentication
hr: Koristite ovjeru

en: Use bitrate management engine
hr: Koristi pogon upravitelja brzine prijenosa

en: Use default bitrate
hr: Koristi zadanu brzinu prijenosa

en: Use dynamic mode
hr: Koristi dinamički mod

en: Use notifications to report Wii Remote status
hr: Koristi obavijesti za prijavu stanja Wii Daljinskog upravljača

en: Use system icons
hr: Koristi ikone sustava

en: Use temporal noise shaping
hr: Koristi vremensko oblikovanje šuma

en: Use the system default
hr: Koristi zadano sustavom

en: Use the system default color set
hr: Koristi boje zadane sustavom

en: Use the system proxy settings
hr: Koristi proxy postavke sustava

en: Used
hr: Iskorišteno

en: User interface
hr: Korisničko sučelje

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Using the menu to add a song will...
hr: Korištenje izbornika pri dodavanju pjesme će...

en: Variable bit rate
hr: Promjenjiva brzina prijenosa

en: Various artists
hr: Razni izvođači

en: Verify Server certificate
hr: Provjeri vjerodajnice poslužitelja

en: Version %1
hr: Inačica %1

en: View
hr: Pogled

en: View Stream Details
hr: Pogledaj pojedinosti toka

en: Visualization mode
hr: Način vizualizacije

en: Visualizations
hr: Vizualizacija

en: Visualizations Settings
hr: Mogućnosti vizualizacije

en: Voice activity detection
hr: Detekcija govorne aktivnosti

en: Volume %1%
hr: Glasnoća zvuka %1%

en: Warn me when closing a playlist tab
hr: Upozori me pri zatvaranju kartice popisa izvođenja

en: Warning: This compression level is outside of the streamable subset. This means that a decoder may not be able to start playing it mid-stream. It may also affect the performance of hardware decoders.
hr: Upozorenje: Ova razina sažimanja je izvan podskupa streama. To znači da dekôder možda neće moći reproducirati mid-stream. Može utjecati na performanse hardverskih dekôdera.

en: Website
hr: Web stranica

en: Weeks
hr: Tjedni

en: When Clementine starts
hr: Kada je Clementine pokrenut

en: When calculating play counts, use
hr: Kada se izračunava broj reprodukcije, koristi

en: When looking for album art Clementine will first look for picture files that contain one of these words.
    If there are no matches then it will use the largest image in the directory.
hr: Kada Clementine traži omot albuma prvo će potražiti slike koje sadrže ove riječi. 
    Ako rezultati pretrage nisu pronađeni onda će se koristiti najveća slika iz direktorija.

en: When saving a playlist, file paths should be
hr: Prilikom spremanja popisa izvođenja, putanje datoteke trebale bi biti

en: When sorting artists, albums and titles
hr: Prilikom razvrstavanja albuma, izvođača i naslova

en: When the list is empty...
hr: Kada je popis prazan...

en: Why not try...
hr: Mogli biste još poslušati...

en: Wide band (WB)
hr: Širokopojasni (ŠP)

en: Wii Remote %1: activated
hr: Wii Daljinski %1: aktiviran

en: Wii Remote %1: connected
hr: Wii Daljinski upravljač %1: spojen

en: Wii Remote %1: critical battery (%2%)
hr: Wii Daljinski upravljač %1: baterija kritično (%2%)

en: Wii Remote %1: disactived
hr: Wii Daljinski upravljač %1: deaktiviran

en: Wii Remote %1: disconnected
hr: Wii Daljinski upravljač %1: odspojen

en: Wii Remote %1: low battery (%2%)
hr: Wii Daljinski upravljač %1: slaba baterija (%2%)

en: Wiimotedev
hr: Wiimote uređaj

en: Without cover:
hr: Bez omota:

en: Would you like to move the other songs in this album to Various Artists as well?
hr: Želite li preseliti druge pjesme s ovog albuma u razne izvođače?

en: Would you like to run a full rescan right now?
hr: Želite li pokrenuti ponovnu potpunu prtetragu odmah?

en: Write all songs statistics into songs' files
hr: Zapiši svu statistiku pjesama u datoteke pjesama

en: Write metadata
hr: Zapiši metapodatke

en: Wrong username or password.
hr: Pogrešno korisničko ime ili lozinka.

en: Year
hr: Godina

en: Year - Album
hr: Godina - Album

en: Year - original
hr: Godina - izvorna

en: Years
hr: Godine

en: Yesterday
hr: Jučer

en: You are about to download the following albums
hr: Preuzeti ćete sljedeće albume

en: You are about to remove %1 playlists from your favorites, are you sure?
hr: Uklonit ćete  %1 popisa izvođenja iz omiljenih, sigurno želite nastaviti?

en: You are about to remove a playlist which is not part of your favorite playlists: the playlist will be deleted (this action cannot be undone). 
    Are you sure you want to continue?
hr: Ukloniti ćete popis izvođenja koji nije dio vaših omiljenih popisa izvođenja, popis izvođenja će biti obrisan (ova radnja se ne može poništiti). 
    Sigurno želite nastaviti?

en: You are not signed in.
hr: Niste prijavljeni.

en: You are signed in as %1.
hr: Prijavljeni ste kao %1.

en: You are signed in.
hr: Prijavljeni ste.

en: You can change the way the songs in the library are organised.
hr: Možete promijeniti način na koji su pjesme organizirane u fonoteci.

en: You can find <a href="%1">here on GitHub</a> the new cross platform remote.<br/>It is available on <b>Linux</b>, <b>MacOS</b> and <b>Windows</b><br/>
hr: Možete pronaći <a href="%1">ovdje na GitHubu</a> novi višeplatformski daljinski upravljač.<br/>Dostupan je za <b>Linux</b>, <b>MacOS</b> i <b>Windowse</b><br/>

en: You can listen to Magnatune songs for free without an account.  Purchasing a membership removes the messages at the end of each track.
hr: Možete slušati Magnatune pjesme besplatno bez računa. Učlanjenjem uklanjate poruku na kraju pjesama.

en: You can listen to background streams at the same time as other music.
hr: Možete slušati streamove u pozadini u isto vrijeme kao i ostalu glazbu.

en: You can use your Wii Remote as a remote control for Clementine.  <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote">See the page on the Clementine wiki</a> for more information.
hr: Možete koristiti vaš Wii Daljinski upravljač za daljinsko upravljanje Clementineom. <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote">Za više informacija pogledajte Clementine wiki</a> stranicu.

en: You do not have an active subscription
hr: Nemate aktivnu pretplatu

en: You love this track
hr: Sviđa vam se ova pjesma

en: You need to launch System Preferences and allow Clementine to "<span style="font-style:italic">control your computer</span>" to use global shortcuts in Clementine.
hr: Morate pokrenuti Osbitosti sustava i dopustiti Clementinu da "<span style="font-style:italic">upravlja vašim računalom</span>" za korištenje globalnih prečaca u Clementinu.

en: You will need to restart Clementine if you change the language.
hr: Morate ponovno pokrenuti Clementine ako mijenjate jezik.

en: Your IP address:
hr: Vaša IP adresa:

en: Your Magnatune credentials were incorrect
hr: Vaši Magnatune pristupni podaci su neispravni

en: Your library is empty!
hr: Vaša fonoteka je prazna!

en: Your radio streams
hr: Vaši radio streamovi

en: Your scrobbles: %1
hr: Vaši scrobbles: %1

en: Your system is missing OpenGL support, visualizations are unavailable.
hr: Vašem sustavu nedostaje OpenGL podrška, vizualizacija je nedostupna.

en: Zero
hr: Nula

en: add %n songs
hr: dodajte %n pjesama

en: after
hr: nakon

en: ago
hr: prije

en: and
hr: i

en: automatic
hr: automatski

en: before
hr: prije

en: between
hr: Između

en: biggest first
hr: najveći prvi

en: comma-separated list of the allowed extensions that will be visible from the network remote (ex: m3u,mp3,flac,ogg,wav)
hr: Zarezom odvojen popis dopuštenih proširenja koji će biti vidljivi s mrežnog daljinskog upravljača (npr.: m3u,mp3,flac,ogg,wav)

en: contains
hr: sadrži

en: desktop_remote
hr: daljinski_upravljač_radne površine

en: disabled
hr: onemogućeno

en: disc %1
hr: disk %1

en: does not contain
hr: ne sadrži

en: dump
hr: ispis

en: empty
hr: prazno

en: ends with
hr: završetak s

en: equals
hr: jednak

en: gpodder.net directory
hr: gpodder.net direktorij

en: greater than
hr: veći od

en: iPods and USB devices currently don't work on Windows.  Sorry!
hr: iPod-ovi i USB uređaji trenutno ne rade na Windowsu.  Naša isprika!

en: in the last
hr: u posljednjih

en: less than
hr: manje od

en: longest first
hr: najduži prvi

en: move %n songs
hr: premjesti %n pjesama

en: newest first
hr: najnovije prvo

en: not empty
hr: nije prazno

en: not equals
hr: nije jednako

en: not in the last
hr: nije u posljednjih

en: not on
hr: nije na

en: oldest first
hr: najstarije prvo

en: on
hr: na

en: options
hr: mogućnosti

en: or scan the QR code:
hr: ili skenirajte QR kôd:

en: press enter
hr: pritisnite tipku ENTER

en: remove %n songs
hr: premjesti %n pjesama

en: shortest first
hr: najkraći prvi

en: shuffle songs
hr: naizmjenične pjesme

en: smallest first
hr: najmanji prvi

en: sort songs
hr: razvrstaj pjesme

en: starts with
hr: započnite s

en: stop
hr: zaustavi

en: track %1
hr: pjesma %1
