Clementine Music Player - en to nb translation catalogue (1198 entries)

en: 
    
    You can favorite playlists by clicking the star icon next to a playlist name
    
    Favorited playlists will be saved here
nb: 
    
    Du kan merke en spilleliste som favoritt ved å klikke på stjerneikonet nær listenavnet.⏎
    
    Favoritt-spillelister vil lagres her

en:  days
nb: dager

en:  ms
nb: Normaliseringsmodus

en:  pt
nb: pkt

en:  seconds
nb:  sekunder

en:  songs
nb:  sanger

en: %1 albums
nb: %1 album

en: %1 days
nb: %1 dager

en: %1 days ago
nb: %1 dager siden

en: %1 on %2
nb: %1 på %2

en: %1 playlists (%2)
nb: %1 spillelister (%2)

en: %1 song
nb: %1 sang

en: %1 songs
nb: %1 sanger

en: %1 songs found
nb: fant %1 sanger

en: %1 songs found (showing %2)
nb: fant %1 sanger (viser %2)

en: %1 tracks
nb: %1 spor

en: %1 transferred
nb: overført %1

en: %1: Wiimotedev module
nb: %1: modulen Wiimotedev

en: %L1 other listeners
nb: %L1 andre lyttere

en: %L1 total plays
nb: av %L1 ganger

en: %filename%
nb: %filnavn%

en: %n failed
nb: kunne ikke: %n

en: %n finished
nb: %n ferdige

en: %n remaining
nb: %n gjenstående

en: &Align text
nb: &Still opp tekst

en: &Center
nb: Sentr&er

en: &Custom
nb: &Egendefinert

en: &Extras
nb: &Ekstra

en: &Grouping
nb: &Gruppering

en: &Help
nb: Hjelp

en: &Hide %1
nb: Skjul %1

en: &Hide...
nb: Skjul…

en: &Left
nb: &Venstre

en: &Lock Rating
nb: &Lås poenggivning

en: &Lyrics
nb: &Sangtekster

en: &Music
nb: Musikk

en: &None
nb: &Ingen

en: &Playlist
nb: &Spilleliste

en: &Quit
nb: &Avslutt

en: &Repeat mode
nb: &Gjentagelsesmodus

en: &Right
nb: &Høyre

en: &Shuffle mode
nb: &Stokkemodus

en: &Stretch columns to fit window
nb: Fyll &kolonner i vinduet

en: &Tools
nb: &Verktøy

en: &Year
nb: &År

en: (different across multiple songs)
nb: (varierer mellom sanger)

en: ...and all the Amarok contributors
nb: … og til alle som har bidratt til Amarok

en: 1 day
nb: 1 dag

en: 1 track
nb: 1 spor

en: 50 random tracks
nb: 50 tilfeldige spor

en: <a href="http://www.di.fm/premium/">Upgrade to Premium now</a>
nb: <a href="http://www.di.fm/premium/">Oppgrader til Premium nå</a>

en: <html><head/><body><p>If not checked, Clementine will  try to save your ratings and other statistics only in a separate database and don't modify your files.</p><p>If checked, it will save statistics both in database and directly into the file each time they changed.</p><p>Please note it might not work for every format and, as there is no standard for doing so, other music players might not be able to read them.</p></body></html>
nb: <html><head/><body><p>Hvis ikke valgt vil Clementine prøve å lagre poeng og annen statistikk i en separat database, og ikke endre filene dine.</p><p>Hvis valgt, vil statistikken lagres både i database og direkte i filen hver gang de endres.</p><p>Merk at dette kanskje ikke fungerer for alle formater, og at andre musikkavspillere kanskje ikke forstår dem, siden det ikke finnes noen standard for dette.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This will write songs' ratings and statistics into files tags for all your library's songs.</p><p>This is not needed if the &quot;Save ratings and statistics in file tags&quot; option has always been activated.</p></body></html>
nb: <html><head/><body><p>Dette skriver poeng, tagger og statistikk til filene, for alle sangene i biblioteket.</p><p>Ikke nødvendig hvis &quot;Lagre poeng og statistikk i filene&quot;-valget alltid har vært aktivt.</p></body></html>

en: <p>This article uses material from the Wikipedia article <a href="%1">%2</a>, which is released under the <a href="https://clementine-player.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode.txt">Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0</a>.</p>
nb: <p>Denne artikkelen bruker materiale fra Wikipedias artikkel <a href="%1">%2</a>, som er utgitt under <a href="https://clementine-player.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode.txt">Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0</a>.</p>

en: <p>Tokens start with %, for example: %artist %album %title </p>
    
    <p>If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.</p>
nb: <p>Kodene begynner med %, for eksempel: %artist %album %title </p>
    
    <p>Hvis du setter klammeparenteser rundt tekst som inneholder en kode, vil teksten skjules om koden er tom.</p>

en: A client can connect only, if the correct code was entered.
nb: Klienter kan kun koble til hvis de oppgir riktig kode.

en: A premium account is required
nb: Premium-konto kreves

en: A smart playlist is a dynamic list of songs that come from your library.  There are different types of smart playlist that offer different ways of selecting songs.
nb: En smart spilleliste er en dynamisk liste av sanger som kommer fra ditt bibliotek. Det er forskjellige typer av smarte spillelister som tilbyr forskjellige måter å velge sanger.

en: A song will be included in the playlist if it matches these conditions.
nb: Sanger som passer med disse kriteriene blir med på spillelista.

en: ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD
nb: Ære være Hypnotoad

en: Abort
nb: Avbryt

en: About %1
nb: Om %1

en: About Clementine...
nb: Om Clementine…

en: About Qt...
nb: Om Qt…

en: Absolute
nb: Absolutt

en: Account details
nb: Kontodetaljer

en: Account details (Premium)
nb: Kontodetaljer (Premium)

en: Action
nb: Handling

[ctx: Category label]
en: Action
nb: Handling

en: Add Podcast
nb: Legg til nettradioopptak

en: Add Stream
nb: Legg til strøm

en: Add a new line if supported by the notification type
nb: Legg til en linje, hvis meddelelsestypen støtter det

en: Add action
nb: Legg til handling

en: Add all tracks from a directory and all its subdirectories
nb: Legg til alle filer fra ei mappe og dens undermapper

en: Add another stream...
nb: Legg til enda en strøm…

en: Add directory...
nb: Legg til mappe…

en: Add file
nb: Legg til fil

en: Add file to transcoder
nb: Legg fil til omkoder

en: Add file(s) to transcoder
nb: Legg fil(er) til omkoder

en: Add file...
nb: Legg til fil…

en: Add files to transcode
nb: Legg filer til for omkoding

en: Add folder
nb: Legg til mappe

en: Add folder...
nb: Legg til mappe…

en: Add new folder...
nb: Legg til mappe…

en: Add podcast
nb: Legg til nettradioopptak

en: Add podcast...
nb: Legg til nettradioopptak…

en: Add search term
nb: Legg til søkekriterium

en: Add song album tag
nb: Fest album-etikett på sporet

en: Add song albumartist tag
nb: Fest albumsartist-etikett på sporet

en: Add song artist tag
nb: Fest artistetikett på sporet

en: Add song auto score
nb: Legg til poeng automatisk

en: Add song composer tag
nb: Fest komponist-etikett på sporet

en: Add song disc tag
nb: Fest spor/disk-etikett på sporet

en: Add song filename
nb: Fest låtnavn til sporet

en: Add song genre tag
nb: Fest sjangeretikett på sporet

en: Add song grouping tag
nb: Fest sanggrupperings-etikett på sporet

en: Add song length tag
nb: Fest låtlengde på sporet

en: Add song performer tag
nb: Fest utøver-etikett på sporet

en: Add song play count
nb: Fest avspillingsantall på sporet

en: Add song rating
nb: Fest poenggivning for låt til sporet

en: Add song skip count
nb: Fest antall overhoppninger til sporet

en: Add song title tag
nb: Fest låttittel-etikett til sporet

en: Add song track tag
nb: Fest etikett for låtnummer til sporet

en: Add song year tag
nb: Fest etikett for utgivelsesår på sporet

en: Add stream...
nb: Legg til strøm…

en: Add to another playlist
nb: Legg til i annen spilleliste

en: Add to playlist
nb: Legg til i spilleliste

en: Add to the queue
nb: Legg i kø

en: Add wiimotedev action
nb: Legg til Wiimotedev-handling

en: Added this month
nb: Lagt til denne måneden

en: Added this week
nb: Lagt til denne uken

en: Added this year
nb: Lagt til i år

en: Added today
nb: Lagt til i dag

en: Added within three months
nb: Lagt til innen tre måneder

en: Advanced grouping...
nb: Avansert gruppering…

en: After
nb: Etter

en: After copying...
nb: Etter kopiering…

en: Album (ideal loudness for all tracks)
nb: Album (ideell lydstyrkeutgjevning for alle spor)

en: Album cover
nb: Albumomslag

en: Album info on jamendo.com...
nb: Album info på jamendo.com…

en: Albums with covers
nb: Album med omslag

en: Albums without covers
nb: Album uten omslag

en: All
nb: Alle

en: All Files (*)
nb: Alle filer (*)

[ctx: Label for button to enable/disable Hypnotoad background sound.]
en: All Glory to the Hypnotoad!
nb: Ære være Hypnotoad!

en: All albums
nb: Alle album

en: All artists
nb: Alle artister

en: All files (*)
nb: Alle filer (*)

en: All playlists (%1)
nb: Alle spillelister (%1)

en: All the translators
nb: Alle oversetterne

en: All tracks
nb: Alle spor

en: Allow a client to download music from this computer.
nb: La andre kan laste ned musikk fra denne datamaskinen.

en: Allow downloads
nb: Tillat nedlastinger

en: Allow mid/side encoding
nb: Tillat midt/side-koding

en: Alongside the originals
nb: Sammen med originalene

en: Always start playing
nb: Alltid start avspilling

en: An error occurred loading the iTunes database
nb: En feil oppsto ved innlasting av iTunes-databasen

en: An error occurred writing metadata to '%1'
nb: Det oppstod en feil når metadata skulle skrives til '%1'

en: An unspecified error occurred.
nb: Ukjent feil inntraff.

en: And:
nb: Og:

en: Angry
nb: Sint

en: Appearance
nb: Utseende

en: Append files/URLs to the playlist
nb: Tilføy filer/URLer til spillelista

en: Append to current playlist
nb: Legg til i gjeldende spilleliste

en: Append to the playlist
nb: Legg til i spillelista

en: Apply compression to prevent clipping
nb: Legg til kompressor, for å unngå klipping

en: Are you sure you want to delete the "%1" preset?
nb: Er du sikker på at du vil slette "%1"-forhåndsinnstillingen?

en: Are you sure you want to reset this song's statistics?
nb: Er du sikker på at du ønsker å nullstille statistikk for denne sangen?

en: Are you sure you want to write song's statistics into song's file for all the songs of your library?
nb: Er du sikker på at du ønsker å skrive sangstatistikk inn i alle filene i biblioteket?

en: Artist info
nb: Artistinfo

en: Artist's initial
nb: Artistens initialer

en: Audio format
nb: Lydformat

en: Audio output
nb: Lyd-utenhet

en: Authentication failed
nb: Identitetsbekreftelse feilet

en: Author
nb: Utvikler

en: Authors
nb: Utviklere

en: Auto
nb: Automatisk

en: Automatic
nb: Automatisk

en: Automatic updating
nb: Automatisk oppdatering

en: Automatically open single categories in the library tree
nb: Åpne enkeltkategorier i bibliotektreet automatisk

en: Available
nb: Tilgjengelig

en: Average bitrate
nb: Gjennomsnittlig bitrate

en: Average image size
nb: Gjennomsittlig billedstørrelse

en: BBC Podcasts
nb: Nettradioopptak fra BBC

en: Background Streams
nb: Bakgrunnsstrømmer

en: Background color
nb: Bakgrunnsfarge

en: Background image
nb: Bakgrunnsbilde

en: Background opacity
nb: Bakgrunnsdekkevne

en: Backing up database
nb: Tar sikkerhetskopi av databasen

en: Balance
nb: Balanse

en: Ban (Last.fm scrobbling)
nb: Bannlys (deling av lyttevaner til Last.fm)

en: Bar analyzer
nb: Stolpeanalysator

en: Basic Blue
nb: Blå

en: Basic audio type
nb: Grunnleggende lydtype

en: Behavior
nb: Adferd

en: Biography
nb: Biografi

en: Bit rate
nb: Bitrate

en: Block analyzer
nb: Blokkanalyse

en: Block type
nb: Blokktype

en: Blur amount
nb: Mengde slør

en: Body
nb: Brødtekst

en: Boom analyzer
nb: Boomanalysator

en: Browse...
nb: Bla gjennom…

en: Buffer duration
nb: Mellomlagringslengde

en: Buffering
nb: Mellomlagring

en: Building Seafile index...
nb: Bygger Seafile-indeks…

en: But these sources are disabled:
nb: Men disse kildene er slått av:

en: Buttons
nb: Knapper

en: CDDA
nb: CD-audio

en: CUE sheet support
nb: Støtte for CUE-filer

en: Cancel download
nb: Avbryt nedlasting

en: Change cover art
nb: Endre omslagsbilde

en: Change font size...
nb: Endre skrifstørrelse…

en: Change repeat mode
nb: Endre gjentagelsesmodus

en: Change shortcut...
nb: Endre snarvei…

en: Change shuffle mode
nb: Endre stokkings-modus

en: Change the currently playing song
nb: Bytt låten som spilles

en: Change the language
nb: Endre språk

en: Changes will take place when the next song starts playing
nb: Endringer vil utføres når neste sang begynner å spille

en: Changing mono playback preference will be effective for the next playing songs
nb: Endringer for monoavspillingsvalg vil trå i kraft for neste låt

en: Channels
nb: Kanaler

en: Check for new episodes
nb: Se etter nye episoder

en: Check for updates
nb: Se etter oppdateringer

en: Check for updates...
nb: Se etter oppdateringer…

en: Choose a name for your smart playlist
nb: Sett et navn på den smarte spillelisten

en: Choose automatically
nb: Velg automatisk

en: Choose color...
nb: Velg farge…

en: Choose font...
nb: Velg skrifttype…

en: Choose from the list
nb: Velg fra listen

en: Choose how the playlist is sorted and how many songs it will contain.
nb: Velg hvordan spillelisten er sortert og hvor mange sanger den skal inneholde.

en: Choose podcast download directory
nb: Velg mappe for nettradioopptakene

en: Choose the internet services you want to show.
nb: Velg internettjenestene du vil ha synlig.

en: Choose the websites you want Clementine to use when searching for lyrics.
nb: Velg nettsidene du vil at Clementine skal bruke for låttekstsøk.

en: Classical
nb: Klassisk

en: Cleaning up
nb: Rydder

en: Clear
nb: Tøm

en: Clear playlist
nb: Tøm spillelisten

en: Clementine Error
nb: Clementine-feil

en: Clementine Orange
nb: Oransje

en: Clementine Visualization
nb: Clementine-visualisering

en: Clementine can automatically convert the music you copy to this device into a format that it can play.
nb: Musikk kopiert til denne enheten kan automatisk konverteres av Clementine til et avspillbart format.

en: Clementine can play music that you have uploaded to Box
nb: Clementine kan spille musikk som du har lastet opp til Box

en: Clementine can play music that you have uploaded to Dropbox
nb: Clementine kan spille musikk som du har lastet opp til Dropbox

en: Clementine can play music that you have uploaded to Google Drive
nb: Clementine kan spille musikk som du har lastet opp til Google Disk

en: Clementine can play music that you have uploaded to OneDrive
nb: Clementine kan spille musikk som du har lastet opp til OneDrive

en: Clementine can show a message when the track changes.
nb: Clementine kan vise en melding ved sporendring

en: Clementine can synchronize your subscription list with your other computers and podcast applications.  <a href="https://gpodder.net/register/">Create an account</a>.
nb: Clementine kan synkronisere abonnementslistene dine mot andre maskiner og programmer for avspilling av nettradioopptak.  <a href="https://gpodder.net/register/">Opprett konto</a>.

en: Clementine could not load any projectM visualisations.  Check that you have installed Clementine properly.
nb: Clementine klarte ikke å laste projectM-visualiseringer. Sjekk at Clementine er installert rett.

en: Clementine image viewer
nb: Clementine bildevisning

en: Clementine was unable to find results for this file
nb: Clementine klarte ikke å finne resultater for denne filen

en: Clementine will find music in:
nb: Clementine leter etter musikk i:

en: Click here to add some music
nb: Klikk her for å legge til musikk

en: Click here to favorite this playlist so it will be saved and remain accessible through the "Playlists" panel on the left side bar
nb: Klikk her for å merke spillelisten som favoritt, så den lagres og blir tilgjengelig via Spillelister-panelet i venstre sidefelt.

en: Click to toggle between remaining time and total time
nb: Klikk for å bytte mellom gjenværende og total tid

en: Clicking the Login button will open a web browser.  You should return to Clementine after you have logged in.
nb: Når du trykker Logg inn-knappen vil du bli sendt til en nettleser. Du vil bli returnert til Clementine etter å ha logget inn.

en: Close
nb: Lukk

en: Close playlist
nb: Lukk spillelista

en: Close visualization
nb: Lukk visualisering

en: Closing this window will cancel the download.
nb: Lukking av dette vinduet vil kansellere nedlastingen.

en: Closing this window will stop searching for album covers.
nb: Lukking av dette vinduet vil medføre stopp i søk etter albumomslag.

en: Club
nb: Klubbmusikk

en: Co&mposer
nb: Ko&mponist

en: Colors
nb: Farger

en: Comma separated list of class:level, level is 0-3
nb: Komma-separert liste av klasse:level, level er 0-3

en: Comment
nb: Kommentar

en: Complete tags automatically
nb: Fyll ut etiketter automatisk

en: Complete tags automatically...
nb: Full ut etiketter automatisk…

en: Composer
nb: Komponist

en: Configure %1...
nb: Sett opp %1…

en: Configure Magnatune...
nb: Sett opp Magnatune…

en: Configure Shortcuts
nb: Oppsett av hurtigtaster

en: Configure Subsonic...
nb: Sett opp Subsonic…

en: Configure global search...
nb: Sett opp globalt søk…

en: Configure library...
nb: Sett opp bibliotek…

en: Configure podcasts...
nb: Sett opp nettradioopptak…

en: Configure...
nb: Innstillinger…

en: Connect Wii Remotes using active/deactive action
nb: Koble til Wii-kontrollere med slå på/av-handlingen

en: Connect device
nb: Koble til enhet

en: Connection refused by server, check server URL. Example: http://localhost:4040/
nb: Tjeneren nektet tilkobling; sjekk tjener-URL. For eksempel: http://localhost:4040/

en: Connection timed out
nb: Tidsavbrudd for tilkobling

en: Connection timed out, check server URL. Example: http://localhost:4040/
nb: Tidsavbrudd i tilkoblingen; sjekk tjener-URL. For eksempel: http://localhost:4040/

en: Console
nb: Konsoll

en: Constant bitrate
nb: Konstant bitrate

en: Convert all music
nb: Konverter all musikk

en: Convert any music that the device can't play
nb: Konverter all musikk som enheten ikke kan spille

en: Convert lossless audiofiles before sending them to the remote.
nb: Konverter tapsfrie lydfiler før du sender dem.

en: Convert lossless files
nb: Konverter tapsfrie filer

en: Copy to clipboard
nb: Kopier til utklippstavla

en: Copy to device...
nb: Kopier til enhet…

en: Copy to library...
nb: Kopier til bibliotek…

en: Copyright
nb: Kopirett

en: Could not connect to Subsonic, check server URL. Example: http://localhost:4040/
nb: Kunne ikke koble til Subsonic; sjekk tjenerens nettadresse. Eksempel: http://localhost:4040/

en: Could not create the GStreamer element "%1" - make sure you have all the required GStreamer plugins installed
nb: Kunne ikke opprette GStreamer-elementet "%1" - sørg for at du har alle nødvendige GStreamer-programutvidelser installert

en: Could not detect an audio stream in %1
nb: Oppdaget ingen lydstrøm i %1

en: Could not get details
nb: Kunne ikke innhente detaljer

en: Could not log in to Last.fm. Please try again.
nb: Klarte ikke å logge inn på Last.fm. Prøv igjen.

en: Couldn't create playlist
nb: Kunne ikke opprette spilleliste

en: Couldn't find a muxer for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
nb: Kunne ikke finne multiplekser for %1, sjekk at du har de riktige GStreamer-programutvidelsene installert

en: Couldn't find an encoder for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
nb: Kunne ikke finne noen koder for %1, kontroller at du har de riktige GStreamer-modulene installert

en: Couldn't open output file %1
nb: Kunne ikke åpne output fil %1

en: Cover Manager
nb: Behandling av plateomslag

en: Cover art from embedded image
nb: Omslagsgrafikk fra innebygget bilde

en: Cover art loaded automatically from %1
nb: Omslagsgrafikk ble lastet inn automatisk fra %1

en: Cover art manually unset
nb: Omslagsgrafikk manuelt avskrudd

en: Cover art not set
nb: Har ikke omslagsgrafikk

en: Cover art set from %1
nb: Omslagsgrafikk satt fra %1

en: Covers from %1
nb: Omslag fra %1

en: Create a new playlist with files/URLs
nb: Opprett ny spilleliste med filer/URL-er

en: Cross-fade when changing tracks automatically
nb: Miks overgang når spor skiftes automatisk

en: Cross-fade when changing tracks manually
nb: Mikse overgang når du skifter spor selv

en: Ctrl+Up
nb: Ctrl+↑

en: Custom
nb: Egendefinert

en: Custom image:
nb: Egendefinert bilde:

en: Custom message settings
nb: Egendefinerte meldingsinnstillinger

en: Custom...
nb: Egendefinert…

en: D-Bus path
nb: D-Bus sti

en: Dance
nb: Dansemusikk

en: Database corruption detected. Please read https://github.com/clementine-player/Clementine/wiki/Database-Corruption for instructions on how to recover your database
nb: Oppdaget feil i databasen. Les https://github.com/clementine-player/Clementine/wiki/Database-Corruption for å finne ut hvordan du kan gjenopprette den.

en: Date created
nb: Opprettelsesdato

en: Date modified
nb: Endringsdato

en: Days
nb: Dager

en: De&fault
nb: S&tandard

en: Decrease the volume by <value> percent
nb: Demp lydstyrken med <value> prosent

en: Decrease volume
nb: Demp lydstyrken

en: Default background image
nb: Forvalgt bakgrunnsbilde

en: Default device on %1
nb: Forvalgt enhet på %1

en: Defaults
nb: Forvalgte verdier

en: Delay between visualizations
nb: Forsinkelse mellom visualiseringer

en: Delete
nb: Slett

en: Delete downloaded data
nb: Slett nedlastet data

en: Delete files
nb: Slett filer

en: Delete from device...
nb: Slett fra enhet…

en: Delete from disk...
nb: Slett fra disk…

en: Delete played episodes
nb: Slett avspilte episoder

en: Delete preset
nb: Slett forhåndsinnstilling

en: Delete smart playlist
nb: Slett smart spilleliste

en: Delete the original files
nb: Slett de originale filene

en: Deleting files
nb: Sletter filer

en: Depth
nb: Dybde

en: Dequeue selected tracks
nb: Fjern valgte spor fra avspillingskøen

en: Dequeue track
nb: Fjern sporet fra avspillingskøen

en: Destination
nb: Mål

en: Details...
nb: Detaljer…

en: Device
nb: Enhet

en: Device Properties
nb: Egenskaper for enhet

en: Device name
nb: Enhetsnavn

en: Device properties...
nb: Egenskaper for enhet…

en: Devices
nb: Enheter

en: Did you mean
nb: Mente du

en: Digitally Imported password
nb: passord for Digitally Imported

en: Digitally Imported username
nb: brukernavn for Digitally Imported

en: Direct internet connection
nb: Koblet direkte til Internett

en: Directory
nb: Mappe

en: Disable duration
nb: Slå av varighet

en: Disable moodbar generation
nb: Slå av opprettelse av stemningsstolper

[ctx: Refers to a disabled notification type in Notification settings.]
en: Disabled
nb: Avskrudd

[ctx: Refers to search provider's status.]
en: Disabled
nb: Avskrudd

en: Disc
nb: Disk

en: Discontinuous transmission
nb: Uregelmessig overføring

en: Display options
nb: Visningsalternativ

en: Display the on-screen-display
nb: Overleggsvisning

en: Do a full library rescan
nb: Søk gjennom hele biblioteket

en: Do a full rescan
nb: Søk gjennom på nytt

en: Do a full rescan...
nb: Søk gjennom på nytt…

en: Do not convert any music
nb: Ikke konverter musikk

en: Do not overwrite
nb: Ikke overskriv

en: Don't repeat
nb: Ikke gjenta

en: Don't show in various artists
nb: Ikke vis under Diverse artister

en: Don't show listened episodes
nb: Ikke vis allerede spilte episoder

en: Don't shuffle
nb: Ikke stokk

en: Don't stop!
nb: Ikke stopp!

en: Donate
nb: Doner

en: Double click to open
nb: Dobbelklikk for å åpne

en: Double clicking a song in the playlist will...
nb: Dobbeltklikking på vilkårlig sang i spillelisten vil…

en: Double clicking a song will...
nb: Dobbeltklikking på en sang vil…

en: Download %n episodes
nb: Last ned %n episoder

en: Download directory
nb: Nedlastingsmappe

en: Download episodes to
nb: Last ned episodene til

en: Download membership
nb: Last ned medlemskap

en: Download new episodes automatically
nb: Last ned nye episoder automatisk

en: Download queued
nb: Lagt til i nedlastingskøen

en: Download settings
nb: Last ned innstillinger

en: Download this album
nb: Last ned dette albumet

en: Download this album...
nb: Last ned dette albumet…

en: Download this episode
nb: Last ned denne episoden

en: Downloading (%1%)...
nb: Laster ned (%1%)…

en: Downloading Icecast directory
nb: Laster ned Icecast-katalogen

en: Downloading Jamendo catalogue
nb: Laster ned Jamendo-katalogen

en: Downloading Magnatune catalogue
nb: Laster ned Magnatune-katalogen

en: Downloading metadata
nb: Laster ned metadata

en: Drag to reposition
nb: Dra for å endre posisjon

en: Duration
nb: Varighet

en: Dynamic mode is on
nb: Dynamisk modus er på

en: Dynamic random mix
nb: Dynamisk tilfeldig miks

en: Edit smart playlist...
nb: Rediger smart spilleliste…

en: Edit tag "%1"...
nb: Rediger etiketten "%1"…

en: Edit tag...
nb: Rediger etikett…

en: Edit tags
nb: Rediger tagger

en: Edit track information
nb: Rediger sporinfo

en: Edit track information...
nb: Rediger sporinfo…

en: Edit tracks information...
nb: Rediger sporinfo…

en: Edit...
nb: Rediger…

en: Email
nb: E-post

en: Enable Wii Remote support
nb: Slå på støtte for Wii-kontrollere

en: Enable equalizer
nb: Slå på tonekontroll (EQ)

en: Enable shortcuts only when Clementine is focused
nb: Kun bruk hurtigtaster når Clementine er i fokus

en: Enable song metadata inline edition with click
nb: Slå på direkteredigering med ett klikk

en: Enable sources below to include them in search results.  Results will be displayed in this order.
nb: Slå på kilder nedenfor for å inkludere dem i søkeresultater.  Resultatene vises i denne rekkefølgen.

en: Enable/disable Last.fm scrobbling
nb: Slå av/på lyttevaner mot Last.fm

en: Encoding complexity
nb: Kodings-kompleksitet

en: Encoding engine quality
nb: Kodingsmotorens kvalitetsinnstilling

en: Encoding mode
nb: Kodingsmodus

en: Enter a URL
nb: Skriv inn en nettadresse

en: Enter a URL to download a cover from the Internet:
nb: Skriv inn en URL for å laste ned albumgrafikk fra Internett:

en: Enter a filename for exported covers (no extension):
nb: Skriv inn et filnavn for eksportert albumomslag (uten filendelse):

en: Enter a new name for this playlist
nb: Gi denne spillelista et nytt navn

en: Enter search terms above to find music on your computer and on the internet
nb: Skriv inn søkeord ovenfor for å finne musikk på din datamaskin og på Internet.

en: Enter search terms below to find podcasts in the iTunes Store
nb: Skriv inn søkeord under for å finne nettradioopptak fra iTunes Store

en: Enter search terms below to find podcasts on gpodder.net
nb: Skriv inn søkeord under for å finne nettradioopptak på gpodder.net

en: Enter search terms here
nb: Skriv inn søkeord her

en: Enter the URL of an internet radio stream:
nb: Skriv adressen (URL) til en internettradio:

en: Enter the name of the folder
nb: Skriv inn navn på mappa

en: Enter this IP in the App to connect to Clementine.
nb: Skriv in denne IP-en i programmet for å koble til Clementine.

en: Entire collection
nb: Hele samlingen

en: Equalizer
nb: Tonekontroll

en: Equivalent to --log-levels *:1
nb: Tilsvarer --log-levels *:1

en: Equivalent to --log-levels *:3
nb: Tilsvarer --log-levels *:3

en: Error
nb: Feil

en: Error connecting MTP device
nb: Kunne ikke koble til MTP-enhet

en: Error copying songs
nb: Kunne ikke kopiere sanger

en: Error deleting songs
nb: Kunne ikke slette sanger

en: Error discovering %1: %2
nb: Feil under oppdagelse av %1: %2

en: Error loading %1
nb: Kunne ikke laste inn %1

en: Error loading di.fm playlist
nb: Kunne ikke laste ned spillelista fra di.fm

en: Error processing %1: %2
nb: Kunne ikke behandle %1: %2

en: Error while loading audio CD
nb: Kunne ikke laste lyd-CD

en: Ever played
nb: Noensinne spilt av

en: Every 10 minutes
nb: Hvert tiende minutt

en: Every 12 hours
nb: Hver tolvte time

en: Every 2 hours
nb: Hver andre time

en: Every 20 minutes
nb: Hvert tjuende minut

en: Every 30 minutes
nb: Hver halvtime

en: Every 6 hours
nb: Hver sjette time

en: Every hour
nb: Hver time

en: Except between tracks on the same album or in the same CUE sheet
nb: Unntatt mellom spor fra samme album eller CUE-fil

en: Existing covers
nb: Eksisterende omslag

en: Expand
nb: Utvid

en: Expires on %1
nb: Utgår den %1

en: Export Covers
nb: Eksporter omslag

en: Export covers
nb: Eksporter omslag

en: Export downloaded covers
nb: Eksporter nedlastede omslag

en: Export embedded covers
nb: Eksporter innebygde omslag

en: Export finished
nb: Eksport fullført

en: Exported %1 covers out of %2 (%3 skipped)
nb: %1 av %2 omslag eksportert (hoppet over %3)

en: Fade out on pause / fade in on resume
nb: Ton ut/inn ved pause/start

en: Fade out when stopping a track
nb: Ton ut når sporet stoppes

en: Fading
nb: Ton inn/ut

en: Fading duration
nb: Tonings-varighet

en: Failed reading CD drive
nb: Kunne ikke lese av CD-ROM-en

en: Failed to fetch directory
nb: Kunne ikke hente katalogen

en: Failed to fetch podcasts
nb: Kunne ikke laste ned nettradioopptak

en: Failed to load podcast
nb: Kunne ikke laste inn nettradioopptak

en: Failed to parse the XML for this RSS feed
nb: Kunne ikke lese XML-beskrivelsen tilhørende denne RSS-nyhetsmatingen.

en: Failed to write new auto-tags to '%1'
nb: Klarte ikke å skrive nye auto-etiketter til "%1"

en: Fast
nb: Rask

en: Favourite tracks
nb: Favorittspor

en: Fetch Missing Covers
nb: Hent manglende omslag

en: Fetch automatically
nb: Hent automatisk

en: Fetch completed
nb: Innhenting fullført

en: Fetching Subsonic library
nb: Henter Subsonic-bibliotek

en: Fetching cover error
nb: Kunne ikke hente albumgrafikk

en: File extension
nb: Filendelse

en: File formats
nb: Filformat

en: File name
nb: Filnavn

en: File name (without path)
nb: Filnavn (uten sti)

en: File paths
nb: Filstier

en: File size
nb: Filstørrelse

en: File type
nb: Filtype

en: Filename
nb: Filnavn

en: Files
nb: Filer

en: Files to transcode
nb: Filer som skal omkodes

en: Find songs in your library that match the criteria you specify.
nb: Finn sanger i biblioteket, basert på kriteriene du oppgir

en: Fingerprinting song
nb: Vannmerker sangen

en: Finish
nb: Ferdig

en: First level
nb: Første nivå

en: Fit cover to width
nb: Tilpass omslag til bredde

en: Font size
nb: Skriftstørrelse

en: Force mono encoding
nb: Tving monolyd-koding

en: Forget device
nb: Glem enhet

en: Forgetting a device will remove it from this list and Clementine will have to rescan all the songs again next time you connect it.
nb: Hvis du glemmer enheten, forsvinner den fra denne listen, og Clementine må lete gjennom alle sangene på enheten neste gang du kobler den til.

en: Form
nb: Skjema

en: Framerate
nb: Bildetakt

en: Frames per buffer
nb: Bilder per buffer

en: Frozen
nb: Dypfryst

en: Full Bass
nb: Full bass

en: Full Bass + Treble
nb: Full bass + diskant

en: Full Treble
nb: Full diskant

en: Ge&nre
nb: Sja&nger

en: General
nb: Generelt

en: General settings
nb: Generelle innstillinger

en: Genre
nb: Sjanger

en: Getting channels
nb: Henter kanaler

en: Getting streams
nb: Henter strømmer

en: Give it a name:
nb: Gi den et navn:

en: Go
nb: Gå

en: Go to next playlist tab
nb: Gå til neste fane på spillelista

en: Go to previous playlist tab
nb: Gå til forrige fane på spillelista

en: Google Drive
nb: Google Disk

en: Got %1 covers out of %2 (%3 failed)
nb: Hentet %1 av %2 omslag (%3 feilet)

en: Grey out non existent songs in my playlists
nb: Merk ikke-eksisterende sanger med grått i mine spillelister

en: Group Library by...
nb: Grupper biblioteket etter…

en: Group by
nb: Grupper etter

en: Group by Album
nb: Grupper etter albumtittel

en: Group by Album artist/Album
nb: Grupper etter artist/album

en: Group by Artist
nb: Grupper etter artistnavn

en: Group by Artist/Album
nb: Grupper etter artist/album

en: Group by Artist/Year - Album
nb: Grupper etter artist/år - albumnavn

en: Group by Genre/Album
nb: Grupper etter sjanger/album

en: Group by Genre/Artist/Album
nb: Grupper etter sjanger/artist/album

en: Grouping
nb: Gruppering

en: Grouping Name
nb: Grupperingsnavn

en: Grouping name:
nb: Grupperingsnavn:

en: HTML page did not contain any RSS feeds
nb: HTML-siden inneholdt ingen RSS-nyhetsmatinger

en: HTTP 3xx status code received without URL, verify server configuration.
nb: Fikk til svar HTTP-kode 3xx , men uten URL. Sjekk tjeneroppsettet.

en: HTTP proxy
nb: Mellomtjener for HTTP

en: Happy
nb: Glad

en: Hardware information
nb: Maskinvareinformasjon

en: Hardware information is only available while the device is connected.
nb: Informasjon om maskinvaren er bare tilgjengelig når enheten er tilkoblet.

en: High
nb: Høy

en: High (%1 fps)
nb: Høy (%1 bilder/sekund)

en: High (1024x1024)
nb: Høy (1024x1024)

en: Host not found, check server URL. Example: http://localhost:4040/
nb: Fant ikke tjeneren; sjekk tjener-URL. For eksempel: http://localhost:4040/

en: Hours
nb: Timer

en: I don't have a Magnatune account
nb: Jeg har ikke noen Magnatune-konto

en: Icon
nb: Ikon

en: Icons on top
nb: Ikoner øverst

en: Identifying song
nb: Identifiserer sangen

en: If activated, clicking a selected song in the playlist view will let you edit the tag value directly
nb: Skrur på direkte redigering ved å klikke på en sang i spillelisten

en: If you continue, this device will work slowly and songs copied to it may not work.
nb: Hvis du fortsetter, vil enheten bli treg, og du vil kanskje ikke kunne spille av sanger kopiert til den.

en: If you know the URL of a podcast, enter it below and press Go.
nb: Hvis du vet URL-en til en nettradioopptak, skriv den inn nedenfor og trykk Gå.

en: Ignore "The" in artist names
nb: Ignorer "The" i artistnavn

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)
nb: Bilder (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)
nb: Bilder (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)

en: In %1 days
nb: Om %1 dager

en: In %1 weeks
nb: Om %1 uker

en: In dynamic mode new tracks will be chosen and added to the playlist every time a song finishes.
nb: I dynamisk modus vil nye spor bli valgt og lagt til spillelista hver gang en sang tar slutt.

en: Include album art in the notification
nb: Inkluder omslag i meddelelsen

en: Include all songs
nb: Inkluder alle sanger

en: Incompatible Subsonic REST protocol version. Client must upgrade.
nb: Ikke-kompatibel Subsonic REST-protokollversjon. Klienten må oppgraderes.

en: Incompatible Subsonic REST protocol version. Server must upgrade.
nb: Ikke-kompatibel Subsonic REST-protokollversjon. Tjeneren må oppgraderes.

en: Incomplete configuration, please ensure all fields are populated.
nb: Ufullstendig oppsett. Sjekk at du har fylt ut alle feltene.

en: Increase the volume by <value> percent
nb: Øk lydstyrken <value> prosent

en: Increase volume
nb: Øk lydstyrken

en: Indexing %1
nb: Indekserer %1

en: Information
nb: Informasjon

en: Input options
nb: Inngangsvalg

en: Insert...
nb: Sett inn…

en: Integrity check
nb: Integritetskontrol

en: Internet
nb: Internett

[ctx: Global search settings dialog title.]
en: Internet services
nb: Internettjenester

en: Intro tracks
nb: Introspor

en: Invalid API key
nb: Ugyldig API-nøkkel

en: Invalid URL
nb: Ugyldig nettadresse

en: Invalid format
nb: Ugyldig format

en: Invalid method
nb: Ukjent metode

en: Invalid parameters
nb: Ugyldige parametre

en: Invalid resource specified
nb: Ugjyldig ressurs

en: Invalid service
nb: Ukjent tjeneste

en: Invalid session key
nb: Ugyldig øktnøkkel

en: Invert Selection
nb: Vend utvalg

en: Jamendo Most Listened Tracks
nb: Mest spilte på Jamendo

en: Jamendo Top Tracks
nb: Topplista på Jamendo

en: Jamendo Top Tracks of the Month
nb: Månedens topplåter på Jamendo

en: Jamendo Top Tracks of the Week
nb: Ukas topplåter på Jamendo

en: Jamendo database
nb: Jamendo-database

en: Jump to previous song right away
nb: Gå til forrige sang nå

en: Jump to the currently playing track
nb: Gå til sporet som spilles av nå

en: Keep buttons for %1 second...
nb: Hold nede knappen i %1 sekund…

en: Keep buttons for %1 seconds...
nb: Hold nede knappen i %1 sekunder…

en: Keep running in the background when the window is closed
nb: Fortsett i bakgrunnen selv om vinduet lukkes

en: Keep the original files
nb: Behold originalfilene

[ctx: Label for buton to enable/disable kittens in the now playing widget]
en: Kittens
nb: Småpuser

en: Language
nb: Språk

en: Laptop/Headphones
nb: Laptop/hodetelefoner

en: Large Hall
nb: Storsal

en: Large album cover
nb: Stort omslag

en: Large album cover (details below)
nb: Stort omslag (detaljer under)

en: Large album cover (no details)
nb: Stort omslag (uten detaljer)

en: Large sidebar
nb: Stort sidefelt

en: Last played
nb: Sist spilt

[ctx: A playlist's tag.]
en: Last played
nb: Sist spilt

en: Last.fm Authentication
nb: Identitetsbekreftelse for Last.fm

en: Last.fm is currently busy, please try again in a few minutes
nb: Last.fm er opptatt, prøv igjen om et par minutter

en: Last.fm play counts
nb: Antall avspillinger fra Last.fm

en: Last.fm tags
nb: Etiketter fra Last.fm

en: Last.fm wiki
nb: Last.fm-wiki

en: Least favourite tracks
nb: Spor med ferrest stemmer

en: Left
nb: Venstre

en: Length
nb: Lengde

en: Library
nb: Bibliotek

en: Library advanced grouping
nb: Avansert biblioteksgruppering

en: Library rescan notice
nb: Melding om gjennomsøk av biblioteket

en: Library search
nb: Søk i biblioteket

en: Limits
nb: Grenser

en: Load
nb: Hent

en: Load cover from URL
nb: Hent omslag fra URL

en: Load cover from URL...
nb: Hent omslag fra URL…

en: Load cover from disk
nb: Hent omslag fra disk

en: Load cover from disk...
nb: Hent omslag fra disk…

en: Load playlist
nb: Åpne spilleliste

en: Load playlist...
nb: Åpne spilleliste…

en: Loading MTP device
nb: Åpner MTP-enhet

en: Loading iPod database
nb: Åpner iPod-database

en: Loading smart playlist
nb: Åpner smart spilleliste

en: Loading songs
nb: Åpner sanger

en: Loading stream
nb: Laster lydstrøm

en: Loading tracks
nb: Åpner spor

en: Loading tracks info
nb: Henter informasjon om spor

en: Loading...
nb: Åpner…

en: Loads files/URLs, replacing current playlist
nb: Åpne filer/URL-er; erstatt gjeldende spilleliste

en: Login
nb: Innlogging

en: Login failed
nb: Innlogging feilet

en: Long term prediction profile (LTP)
nb: Profil for langtidspredikie (LTP)

en: Love
nb: Elsker

en: Love (Last.fm scrobbling)
nb: Love (rapportering om lyttevaner til Last.fm)

en: Low (%1 fps)
nb: Lav (%1 bilder/sekund)

en: Low (256x256)
nb: Lav (256x256)

en: Low complexity profile (LC)
nb: Profil for lavkompleksitet (LC)

en: Lyrics
nb: Sangtekster

en: Lyrics from %1
nb: Sangtekster fra %1

en: Lyrics from the tag
nb: Sangtekster fra etiketten

en: MP3 96k
nb: MP3 96kbps

en: MP4 AAC
nb: MP4, AAC

en: Magnatune Download
nb: Magnatune-nedlasting

en: Magnatune download finished
nb: Magnatune-nedlasting fullført

en: Main profile (MAIN)
nb: Hovedprofil (MAIN)

en: Make it so!
nb: Hold munn, Wesley.

[ctx: Label for button to enable/disable Enterprise background sound.]
en: Make it so!
nb: Hold munn, Wesley.

en: Malformed response
nb: Ugyldig svar

en: Manage saved groupings
nb: Behandle lagrede grupperinger

en: Manual proxy configuration
nb: Manuell mellomtjener-innstilling

en: Manually
nb: Manuelt

en: Manufacturer
nb: Fabrikant

en: Mark as listened
nb: Merk som hørt

en: Mark as new
nb: Merk som ny

en: Match every search term (AND)
nb: Krev treff på alle søkeord (OG)

en: Match one or more search terms (OR)
nb: Treff på hvilket som helst søkeord (ELLER)

en: Maximum bitrate
nb: Høyeste bitrate

en: Medium (%1 fps)
nb: Medium (%1 bilder/sekund)

en: Membership type
nb: Type medlemskap

en: Minimum bitrate
nb: Minimal bitrate

en: Minimum buffer fill
nb: Minimum mellomlagerutfylling

en: Missing plugins
nb: Manglende tillegg

en: Missing projectM presets
nb: Manglende projectM-forhåndsinnstillinger

en: Model
nb: Modell

en: Monitor the library for changes
nb: Overvåk endringer i biblioteket

en: Mono playback
nb: Spill av i mono

en: Months
nb: Måneder

en: Mood
nb: Stemning

en: Moodbar style
nb: Type stemningsstolpe

en: Moodbars
nb: Stemningsstolper

en: Most played
nb: Mest spilt

en: Mount point
nb: Monteringspunkt

en: Mount points
nb: Monteringspunkter

en: Move down
nb: Flytt nedover

en: Move to library...
nb: Flytt til bibliotek…

en: Move up
nb: Flytt oppover

en: Music
nb: Musikk

en: Music Library
nb: Musikkbibliotek

en: Mute
nb: Demp

en: Name
nb: Navn

[ctx: Category label]
en: Name
nb: Navn

en: Naming options
nb: Navnevalg

en: Narrow band (NB)
nb: Smalbånd (SB)

en: Network Proxy
nb: Mellomtjener

en: Network Remote
nb: Tjener på nettet

en: Never
nb: Aldri

en: Never played
nb: Aldri spilt

en: Never start playing
nb: Aldri begynn avspilling

en: New folder
nb: Ny mappe

en: New playlist
nb: Ny spilleliste

en: New smart playlist...
nb: Ny smart spilleliste…

en: New songs
nb: Nye sanger

en: New tracks will be added automatically.
nb: Nye spor vil automatisk bli lagt til.

en: Newest tracks
nb: Nyeste spor

en: Next
nb: Neste

en: Next track
nb: Neste spor

en: Next week
nb: Neste uke

en: No analyzer
nb: Ingen analyse

en: No background image
nb: Slå av bagrunnsbilde

en: No covers to export.
nb: Ingen omslag å eksportere.

en: No long blocks
nb: Ingen lange blokker

en: No matches found.  Clear the search box to show the whole playlist again.
nb: Ingen treff.  Visk ut søkefeltet for å vise hele spillelisten igjen.

en: No short blocks
nb: Ikke korte blokker

en: None
nb: Ingen

en: None of the selected songs were suitable for copying to a device
nb: Kunne ikke kopiere noen av de valgte sangene til en enhet

en: Normal block type
nb: Normal blokktype

en: Not available while using a dynamic playlist
nb: Ikke tilgjengelig sammen med dynamiske spillelister

en: Not connected
nb: Ikke tilkoblet

en: Not enough content
nb: Ikke nok innhold

en: Not enough fans
nb: Ikke nok tilhengere

en: Not enough members
nb: Ikke nok medlemmer

en: Not enough neighbors
nb: Ikke nok naboer

en: Not logged in
nb: Ikke pålogget

en: Not mounted - double click to mount
nb: Ikke montert - dobbelklikk for å montere

en: Notification type
nb: Meddelelestype

en: Notifications
nb: Meddelelestype

en: Now Playing
nb: Nå spilles

en: Number of episodes to show
nb: Antall episoder å vise

en: OSD Preview
nb: Forhåndsvisning av skjermbildeoverlegg

en: Off
nb: Av

en: Ogg Flac
nb: OGG FLAC

en: On
nb: På

en: Only accept connections from clients within the ip ranges:
    10.x.x.x
    172.16.0.0 - 172.31.255.255
    192.168.x.x
nb: Aksepter kun tilkoblinger fra klienter i IP-tallfølget:
    10.x.x.x
    172.16.0.0 - 172.31.255.255
    192.168.x.x

en: Only allow connections from the local network
nb: Kun tillat tilkoblinger fra det lokalnettverket

en: Only show the first
nb: Bare vis første

en: Opacity
nb: Dekkevne

en: Open %1 in browser
nb: Åpne %1 i nettleser

en: Open &audio CD...
nb: Åpne lyd-&CD

en: Open OPML file
nb: Åpne OPML-fil

en: Open OPML file...
nb: Åpne OPML-fil…

en: Open a directory to import music from
nb: Importer musikk fra ei mappe

en: Open device
nb: Åpne enhet

en: Open file...
nb: Åpne fil…

en: Open in Google Drive
nb: Åpne i Google Disk

en: Open in new playlist
nb: Åpne i ny spilleliste

[ctx: Refers to behavior settings in Clementine settings page.]
en: Open in new playlist
nb: Åpne i ny spilleliste

en: Open in your browser
nb: Åpne i nettleser

en: Open...
nb: Åpne…

en: Operation failed
nb: Operasjonen feilet

en: Optimize for bitrate
nb: Optimaliser for bitrate

en: Optimize for quality
nb: Optimaliser for kvalitet

en: Options...
nb: Innstillinger…

en: Organise Files
nb: Organiser filer

en: Organise files...
nb: Organiser filer…

en: Organising files
nb: Organiserer filer

en: Original tags
nb: Opprinnelige tagger

en: Original year
nb: Opprinnelig år

en: Original year - Album
nb: Opprinnelig år - album

en: Original year tag support
nb: Opprinnelig år etikettstøtte

en: Other
nb: Annet

en: Other options
nb: Andre innstillinger

en: Output
nb: Utgang

en: Output device
nb: Ut-enhet

en: Output options
nb: Utgangsinnstillinger

en: Overwrite all
nb: Overskriv alt

en: Overwrite existing files
nb: Overskriv eksisterende filer

en: Overwrite smaller ones only
nb: Bare overskriv mindre ~

en: Owner
nb: Eier

en: Parsing Jamendo catalogue
nb: Behandler Jamendo-katalogen

en: Partition label
nb: Partisjonsnavn

en: Party
nb: Fest

en: Password
nb: Passord

en: Pause playback
nb: Sett avspilling på pause

en: Paused
nb: På pause

en: Performer
nb: Utøver

en: Pixel
nb: Piksel

en: Plain sidebar
nb: Enkelt sidefelt

en: Play
nb: Spill

en: Play count
nb: Antall avspillinger

en: Play if stopped, pause if playing
nb: Hvis stoppet: Spill av. Hvis spiller: pause

en: Play if there is nothing already playing
nb: Spill hvis det ikke er noe annet som spilles av for øyeblikket

en: Play the <n>th track in the playlist
nb: Spill av <n>ende spor i spillelista

en: Play/Pause
nb: Spill av/Pause

en: Playback
nb: Avspilling

en: Player options
nb: Innstillinger for avspiller

en: Playlist
nb: Spilleliste

en: Playlist finished
nb: Spillelisten er ferdigspilt

en: Playlist options
nb: Innstillinger for spilleliste

en: Playlist type
nb: Type spilleliste

en: Playlists
nb: Spillelister

en: Please close your browser and return to Clementine.
nb: Lukk nettleseren og gå tilbake til Clementine.

en: Please open this URL in your browser: <a href="%1">%1</a>
nb: Åpne denne nettadressen i nettleseren din: <a href="%1">%1</a>

en: Podcasts
nb: Nettradioopptak

en: Popup duration
nb: Oppsprettsvinduets varighet

en: Pre-amp
nb: Forforsterker

en: Preference
nb: Innstillinger

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: Preferences...
nb: Innstillinger…

en: Preferred album art filenames (comma separated)
nb: Foretrukne filnavn for omslag (inndelt med komma)

en: Preferred audio format
nb: Foretrukket lydformat

en: Preferred format
nb: Foretrukket format

en: Premium audio type
nb: Premium-lydtype

en: Preset:
nb: Forhåndsinnstilling:

en: Press a button combination to use for
nb: Trykk en tastekombinasjon til bruk for

en: Press a key
nb: Trykk en tast

en: Press a key combination to use for %1...
nb: Trykk en tastekombinasjon å bruke til %1…

en: Pressing "Previous" in player will...
nb: Når du trykker "Forrige" i spilleren vil…

en: Pretty OSD options
nb: Pene skjermbildeoverleggsvalg

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Previous
nb: Forrige

en: Previous track
nb: Forrige spor

en: Print out version information
nb: Vis versjonsinformasjon

en: Profile
nb: Profil

en: Progress
nb: Framdrift

[ctx: Category label]
en: Progress
nb: Framdrift

en: Psychedelic
nb: Psykedelisk

en: Push Wiiremote button
nb: Trykk Wiiremote-knapp

en: Put songs in a random order
nb: Sett sangene i tilfeldig rekkefølge

[ctx: Sound quality]
en: Quality
nb: Kvalitet

[ctx: Visualisation quality]
en: Quality
nb: Kvalitet

en: Querying device...
nb: Spør enhet…

en: Queue Manager
nb: Købehandler

en: Queue selected tracks
nb: Legg valgte spor i kø

en: Queue track
nb: Legg spor i kø

en: Radio (equal loudness for all tracks)
nb: Radio (lik lydstyrkeutgjevning for alle spor)

en: Rain
nb: Regn

[ctx: Label for button to enable/disable rain background sound.]
en: Rain
nb: Regn

en: Random visualization
nb: Tilfeldig visualisering

en: Rate the current song 0 stars
nb: Gi sangen null stjerner

en: Rate the current song 1 star
nb: Gi sangen én stjerne

en: Rate the current song 2 stars
nb: Gi sangen to stjerner

en: Rate the current song 3 stars
nb: Gi sangen tre stjerner

en: Rate the current song 4 stars
nb: Gi sangen fire stjerner

en: Rate the current song 5 stars
nb: Gi sangen fem stjerner

en: Rating
nb: Poenggiving

en: Really cancel?
nb: Vil du virkelig avbryte?

en: Redirect limit exceeded, verify server configuration.
nb: Videresendingsbegrensning overskredet. Sjekk tjeneroppsettet.

en: Refresh catalogue
nb: Gjenoppfrisk katalogen

en: Refresh channels
nb: Hent kanaler på ny

en: Refresh station list
nb: Gjenoppfrisk kanallista

en: Refresh streams
nb: Gjenoppfrisk bakgrunnslyder

en: Relative
nb: Relativ

en: Remember Wii remote swing
nb: Husk Wii-kontroller-bevegelse

en: Remember my choice
nb: Husk valg

en: Remove
nb: Fjern

en: Remove action
nb: Fjern handling

en: Remove current song from playlist
nb: Fjern gjeldene sang fra spillelisten

en: Remove duplicates from playlist
nb: Fjern duplikater fra spillelisten

en: Remove folder
nb: Fjern mappe

en: Remove from playlist
nb: Fjern fra spillelisten

en: Remove playlist
nb: Fjern spilleliste

en: Remove playlists
nb: Fjern spillelister

en: Remove unavailable tracks from playlist
nb: Fjern utilgjengelige spor fra spilleliste

en: Rename playlist
nb: Gi nytt navn til spillelista

en: Rename playlist...
nb: Gi nytt navn til spillelista…

en: Renumber tracks in this order...
nb: Renummerer sporene i denne rekkefølgen…

en: Repeat
nb: Gjenta

en: Repeat album
nb: Gjenta album

en: Repeat playlist
nb: Gjenta spilleliste

en: Repeat track
nb: Gjenta spor

en: Replace current playlist
nb: Erstatt gjeldende spilleliste

en: Replace the playlist
nb: Erstatt spillelista

en: Replaces spaces with underscores
nb: Erstatt mellomrom med understrek

en: Replay Gain
nb: Normalisering

en: Replay Gain mode
nb: ReplayGain-modus

en: Repopulate
nb: Fyll lista igjen

en: Require authentication code
nb: Krev tilgangskode

en: Reset
nb: Tilbakestill

en: Reset play counts
nb: Tilbakestill avspillingsteller

en: Restart song, then jump to previous if pressed again
nb: Omstart av sang eller tilbake til forrige ved ytterligere trykk

en: Restart the track, or play the previous track if within 8 seconds of start.
nb: Start sporet igjen, eller spill forrige spor hvis du er innen de første 8 sekundene av sporet

en: Restrict to ASCII characters
nb: Begrens til ASCII-tegn

en: Resume playback on start
nb: Gjenoppta avspilling etter oppstart

en: Return to Clementine
nb: Gå tilbake til Clementine

en: Right
nb: Høyre

en: Rip
nb: Ripp

en: Rip CD
nb: Ripp CD

en: Rip audio CD
nb: Kopier lyd-CD

en: Run
nb: Kjør

en: SOCKS proxy
nb: Mellomtjener for SOCKS

en: SSL handshake error, verify server configuration. SSLv3 option below may workaround some issues.
nb: Feil i SSL-handtrykk, sjekk tjeneroppsettet. SSLv3-valget nedenfor kan ordne opp i noen problemer.

en: Safely remove device
nb: Trygg fjerning av enhet

en: Safely remove the device after copying
nb: Kjør trygg fjerning av enhet etter kopiering

en: Sample rate
nb: Samplingsrate

en: Samplerate
nb: Samplingsrate

en: Save .mood files in your music library
nb: Lagre .mood-filer i musikkbiblioteket ditt

en: Save album cover
nb: Lagre albumomslag

en: Save cover to disk...
nb: Lagre bilde til disk…

en: Save current grouping
nb: Lagre nåværende gruppering

en: Save image
nb: Lagre bilde

[ctx: Save playlist menu action.]
en: Save playlist
nb: Lagre spilleliste

[ctx: Title of the playlist save dialog.]
en: Save playlist
nb: Lagre spilleliste

en: Save playlist...
nb: Lagre spilleliste…

en: Save preset
nb: Lagre forhåndsinnstilling

en: Save ratings in file tags when possible
nb: Lagre poenggivning i etiketter når det er mulig

en: Save statistics in file tags when possible
nb: Lagre statistikk i filetiketter når mulig

en: Save this stream in the Internet tab
nb: Lagre denne kanalen i Internett-fanen

en: Saved Grouping Manager
nb: Behandler for lagrede grupperinger

en: Saving songs statistics into songs files
nb: Lagrer sporstatistikk i sangfilene

en: Saving tracks
nb: Lagrer spor

en: Scalable sampling rate profile (SSR)
nb: Skalerbar samplingsrate-profil (SSR)

en: Scale size
nb: Skaler størrelse

en: Score
nb: Poengsum

en: Scrobble tracks that I listen to
nb: Meld fra om mine lyttevaner

en: Scroll over icon to change track
nb: Rull over ikon for å endre spor

en: Search
nb: Søk

[ctx: Global search settings dialog title.]
en: Search
nb: Søk

en: Search Icecast stations
nb: Søk i Icecast-stasjoner

en: Search Jamendo
nb: Søk i Jamendo

en: Search Magnatune
nb: Søk i Magnatune

en: Search Subsonic
nb: Søk i Subsonic

en: Search automatically
nb: Automatisk søk

en: Search for album
nb: Søk etter album

en: Search for album covers...
nb: Søk etter albumomslag…

en: Search for anything
nb: Søk etter hva som helst

en: Search for artist
nb: Søk etter artist

en: Search for this
nb: Søk etter dette

en: Search gpodder.net
nb: Søk på gpodder.net

en: Search iTunes
nb: Søk iTunes

en: Search mode
nb: Søkemodus

en: Search options
nb: Søkeinnstillinger

en: Search terms
nb: Søkekriterier

en: Second Level
nb: Andre nivå

en: Second level
nb: Andre nivå

en: Seek backward
nb: Gå bakover

en: Seek forward
nb: Gå fremover

en: Seek the currently playing track by a relative amount
nb: Gå frem-/bakover en del av sporlengden

en: Seek the currently playing track to an absolute position
nb: Gå til et bestemt tidspunkt i sporet

en: Seeking using a keyboard shortcut or mouse wheel
nb: Gå frem-/bakover ved bruk av en tastatursnarvei eller musehjulet

en: Select All
nb: Velg alle

en: Select None
nb: Velg ingen

en: Select background color:
nb: Velg bakgrunnsfarge:

en: Select background image
nb: Velg bakgrunnsbilde

en: Select best possible match
nb: Velg det beste treffet

en: Select foreground color:
nb: Velg forgrunnsfarge:

en: Select visualizations
nb: Velg visualiseringer

en: Select visualizations...
nb: Velg visualiseringer…

en: Select...
nb: Velg…

en: Serial number
nb: Serienummer

en: Server
nb: Tjener

en: Server URL
nb: Tjener-URL

en: Server details
nb: Tjenerdetaljer

en: Service offline
nb: Tjenesten er utilgjengelig

en: Set %1 to "%2"...
nb: Sett %1 til "%2"…

en: Set the volume to <value> percent
nb: Sett lydstyrken til <verdi> prosent

en: Set value for all selected tracks...
nb: Sett verdi for alle valgte spor…

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Shortcut
nb: Hurtigtast

en: Shortcut for %1
nb: Hurtigtast for %1

en: Shortcut for %1 already exists
nb: Det finnes allerede en hurtigtast for %1

en: Show
nb: Vis

en: Show OSD
nb: Vis skjermbildeoverlegg

en: Show a glowing animation on the current track
nb: Vis aura rundt gjeldende spor

en: Show a moodbar in the track progress bar
nb: Vis stemningsstolper i panelet for avspillingsframdrift.

en: Show a native desktop notification
nb: Vis en skrivebordsmeddelelse som passer inn i ditt operativsystem

en: Show a notification when I change the repeat/shuffle mode
nb: Vis en meddelelse når jeg endrer gjentakelses- og stokke -modus

en: Show a notification when I change the volume
nb: Vis en meddelelse når jeg endrer lydstyrke

en: Show a notification when I pause playback
nb: Vis meddelelse når jeg setter avspillingen på pause

en: Show a popup from the system tray
nb: Vis et oppsprettsvindu fra systemskuffa

en: Show a pretty OSD
nb: Vis et pent skjermbildeoverlegg

en: Show above status bar
nb: Vis over statuslinja

en: Show all songs
nb: Vis alle sanger

en: Show all the songs
nb: Vis alle sangene

en: Show cover art in library
nb: Vis albumbilder i biblioteket

en: Show dividers
nb: Vis adskillere

en: Show fullsize...
nb: Fullskjermsvisning…

en: Show in file browser...
nb: Vis i filbehandler…

en: Show in library...
nb: Vis i bibliotek…

en: Show in various artists
nb: Vis under Diverse Artister

en: Show moodbar
nb: Vis stemningsstolpe

en: Show only duplicates
nb: Bare vis duplikater

en: Show only untagged
nb: Bare vis filer uten etiketter

en: Show or hide the sidebar
nb: Vis eller gjem sidefeltet

en: Show search suggestions
nb: Vis søkeforslag

en: Show sidebar
nb: Vis sidefelt

en: Show the "love" button
nb: Vis «elsker»-knappen

en: Show the scrobble button in the main window
nb: Vis knappen for rapportering av lyttevaner i hovedvinduet

en: Show tray icon
nb: Vis systemkurvikon

en: Show which sources are enabled and disabled
nb: Vis hvilke kilder som er på og av

en: Show/Hide
nb: Vis/skjul

en: Shuffle
nb: Stokk om

en: Shuffle albums
nb: Stokk om album

en: Shuffle all
nb: Stokk alle

en: Shuffle playlist
nb: Stokk om spillelista

en: Shuffle tracks in this album
nb: Stokk om dette albumet

en: Sign in
nb: Logg in

en: Sign out
nb: Logg ut

en: Signing in...
nb: Logger inn…

en: Size
nb: Størrelse

en: Size:
nb: Størrelse:

en: Skip backwards in playlist
nb: Gå bakover i spillelista

en: Skip count
nb: Antall ganger hoppet over

en: Skip forwards in playlist
nb: Gå fremover i spillelista

en: Skip selected tracks
nb: Hopp over valgte spor

en: Skip track
nb: Hopp over spor

en: Small album cover
nb: Lite albumomslag

en: Small sidebar
nb: Lite sidefelt

en: Smart playlist
nb: Smart spilleliste

en: Smart playlists
nb: Smarte spillelister

en: Soft
nb: Myk

en: Soft Rock
nb: Soft rock

en: Song Information
nb: Sanginformasjon

en: Song info
nb: Info om sangen

en: Sorry
nb: Beklager

en: Sort by genre (alphabetically)
nb: Sorter alfabetisk etter sjanger

en: Sort by genre (by popularity)
nb: Sorter etter sjangerens popularitet

en: Sort by station name
nb: Sorter etter kanalnavn

en: Sort songs by
nb: Sorter sanger etter

en: Sorting
nb: Sortering

en: Source
nb: Kilde

en: Sources
nb: Kilder

en: Start the playlist currently playing
nb: Begynn på spillelista som spilles nå

en: Start transcoding
nb: Start omkoding

en: Starting %1
nb: Starter %1

en: Starting...
nb: Starter…

en: Stop
nb: Stopp

en: Stop after
nb: Stopp etter

en: Stop after each track
nb: Stopp etter hvert spor

en: Stop after every track
nb: Stopp etter hvert spor

en: Stop after this track
nb: Stopp etter denne sangen

en: Stop playback
nb: Stopp avspilling

en: Stop playback after current track
nb: Stopp avspilling etter dette sporet

en: Stop playing after current track
nb: Stopp avspilling etter dette sporet

en: Stop playing after track: %1
nb: Stopp avspilling etter spor: %1

en: Stopped
nb: Stoppet

en: Stream
nb: Strøm

en: Stream Details
nb: Detaljer for strøm

en: Streaming from a Subsonic server requires a valid server license after the 30-day trial period.
nb: Strømming fra en Subsonic-tjener krever en gyldig tjenerlisens etter prøveperioden på 30 dager.

en: Streaming membership
nb: Strømmings-medlemskap

en: Subscribers
nb: Abonnenter

en: Success!
nb: Suksess!

en: Successfully written %1
nb: Skrev %1

en: Suggested tags
nb: Foreslåtte etiketter

en: Summary
nb: Sammendrag

en: Super high (%1 fps)
nb: Superhøy (%1 bilder/sek)

en: Super high (2048x2048)
nb: Superhøy (2048x2048)

en: Supported formats
nb: Støttede formater

en: Synchronize statistics to files now
nb: Synkroniser statistikk til filer nå

en: System colors
nb: Systemfarger

en: Tabs on top
nb: Faner på toppen

en: Tag fetcher
nb: Etikett-henter

en: Target bitrate
nb: Ønsket bitrate

en: Techno
nb: Tekno

en: Text options
nb: Tekstinnstillinger

en: Thanks to
nb: Takk til

en: The "%1" command could not be started.
nb: Kunne ikke starte kommandoen "%1".

en: The album cover of the currently playing song
nb: Albumomslaget til sangen som spilles av for øyeblikket

en: The directory %1 is not valid
nb: Mappa %1 er ugyldig

en: The discoverer is busy
nb: Oppdageren er opptatt

en: The second value must be greater than the first one!
nb: Den andre verdien må være større enn den første!

en: The site you requested does not exist!
nb: Siden du forespurte finnes ikke!

en: The site you requested is not an image!
nb: Siden du forespurte er ikke et bilde!

en: The trial period for the Subsonic server is over. Please donate to get a license key. Visit subsonic.org for details.
nb: Prøveperioden for Subsonic er over. Gi en donasjon for å få en lisensnøkkel. Besøk subsonic.org for mer informasjon.

en: The version of Clementine you've just updated to requires a full library rescan because of the new features listed below:
nb: Fordi du har oppdatert Clementine til en nyere versjon, må hele lydbiblioteket søkes gjennom på nytt, som følge av disse nye funksjonene:

en: There are other songs in this album
nb: Det er andre sanger i dette albumet

en: There was a problem communicating with gpodder.net
nb: Støtte på kommunikasjonsproblemer med gpodder.net

en: There was a problem fetching the metadata from Magnatune
nb: Kunne ikke hente metadata fra Magnatune

en: There was a problem parsing the response from the iTunes Store
nb: Forstod ikke svaret fra iTunes Store

en: There were problems copying some songs.  The following files could not be copied:
nb: Fikk problemer med å kopiere enkelte sanger.  Følgende filer kunne ikke kopieres:

en: There were problems deleting some songs.  The following files could not be deleted:
nb: Fikk problemer med å slette enkelte sanger.  Følgende filer kunne ikke slettes:

en: These files will be deleted from the device, are you sure you want to continue?
nb: Filene vil bli slettet fra enheten. Er du sikker?

en: These files will be permanently deleted from disk, are you sure you want to continue?
nb: Disse filene vil bli slettet fra disken for godt, er du sikker?

en: These folders will be scanned for music to make up your library
nb: Disse katalogene vil skannes for musikk som kan legges til biblioteket ditt

en: These settings are used in the "Transcode Music" dialog, and when converting music before copying it to a device.
nb: Disse innstillingene brukes i "Omkod musikk"-dialogvinduet, og når musikken omkodes før kopiering til en enhet.

en: Third Level
nb: Tredje nivå

en: Third level
nb: Tredje nivå

en: This action will create a database which could be as big as 150 MB.
    Do you want to continue anyway?
nb: Dette oppretter en database som kan bli inntil 150MB.
    Er du sikker?

en: This album is not available in the requested format
nb: Dette albumet er ikke tilgjengelig i det formatet du bad om

en: This can be changed later through the preferences
nb: Dette kan endres i innstillingene seinere

en: This device must be connected and opened before Clementine can see what file formats it supports.
nb: Enheten må kobles til og åpnes før Clementine kan se hvilke filformater den støtter.

en: This device supports the following file formats:
nb: Denne enheten støtter følgende filformat:

en: This device will not work properly
nb: Enheten vil ikke fungere ordentlig

en: This is an MTP device, but you compiled Clementine without libmtp support.
nb: Dette er en MTP-enhet, men Clementine ble kompilert uten libmtp-støtte.

en: This is an iPod, but you compiled Clementine without libgpod support.
nb: Dette er en iPod, men Clementine ble kompilert uten libgpod-støtte.

en: This is the first time you have connected this device.  Clementine will now scan the device to find music files - this may take some time.
nb: Det er første gang du kobler til denne enheten.  Clementine skanner enheten for musikkfiler. Dette kan ta noe tid.

en: This option can be changed in the "Behavior" preferences
nb: Dette valget kan endres under innstillinger for "Oppførsel"

en: This stream is for paid subscribers only
nb: Denne strømmen er kun for betalende kunder

en: This type of device is not supported: %1
nb: Denne enhetstypen (%1) støttes ikke.

en: Time step
nb: Tidstrinn

en: Title
nb: Tittel

en: Today
nb: I dag

en: Toggle Pretty OSD
nb: Slå av/på pent skjermbildeoverlegg

en: Toggle fullscreen
nb: Slå av/på fullskjermsmodus

en: Toggle queue status
nb: Slå av/på køstatus

en: Toggle scrobbling
nb: Slå av/på deling av lyttevaner

en: Toggle visibility for the pretty on-screen-display
nb: Slå av/på synlighet for det pene skjermbildeoverlegget

en: Tomorrow
nb: I morgen

en: Too many redirects
nb: For mange videresendinger

en: Total albums:
nb: Totalt antall album:

en: Total bytes transferred
nb: Antall Byte overført totalt

en: Total network requests made
nb: Antall nettverksforespørsler totalt

en: Trac&k
nb: &Spor

en: Track
nb: Spor

en: Transcode Music
nb: Omkod musikk

en: Transcoding
nb: Omkoding

en: Transcoding %1 files using %2 threads
nb: Omkoder %1 filer i %2 tråder

en: Transcoding options
nb: Innstillinger for omkoding

en: Turn off
nb: Slå av

en: URL
nb: Nettadresse

en: URL(s)
nb: URL(er)

en: Ultra wide band (UWB)
nb: Ultrabredt bånd (UWB)

en: Unable to connect
nb: Klarte ikke å koble til

en: Unable to download %1 (%2)
nb: Kunne ikke laste ned %1 (%2)

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Unknown content-type
nb: Ukjent innholdstype

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: Unset cover
nb: Fjern omslagsvalg

en: Unskip selected tracks
nb: Ikke hopp over de valgte sporene

en: Unskip track
nb: Ikke hopp over sporet

en: Unsubscribe
nb: Avmeld

en: Upcoming Concerts
nb: Fremtidige konserter

en: Update all podcasts
nb: Oppdater alle nettradioopptak

en: Update changed library folders
nb: Oppdater endrede bibliotekmapper

en: Update the library when Clementine starts
nb: Oppdater biblioteket når Clementine starter

en: Update this podcast
nb: Oppdater dette nettradioopptaket

en: Updating
nb: Oppdaterer

en: Updating %1
nb: Oppdaterer %1

en: Updating %1%...
nb: Oppdaterer %1% …

en: Updating library
nb: Oppdaterer bibliotek

en: Usage
nb: Bruk

en: Use Album Artist tag when available
nb: Bruk albumartist-etiketten når tilgjengelig

en: Use Gnome's shortcut keys
nb: Bruk hurtigtaster fra Gnome

en: Use Psychedelic Colors
nb: Bruk psykedeliske farger

en: Use Replay Gain metadata if it is available
nb: Bruk normaliserings-metadata hvis tilgjengelig

en: Use SSLv3
nb: Bruk SSLv3

en: Use Wii Remote
nb: Bruk Wii-kontroller

en: Use a custom color set
nb: Bruk egendefinert fargedrakt

en: Use a custom message for notifications
nb: Bruk egendefinert melding for meddelelser

en: Use a network remote control
nb: Bruk nettverksfjernkontroll

en: Use authentication
nb: Bruk autentisering

en: Use bitrate management engine
nb: Bruk kontrollert bitrate

en: Use dynamic mode
nb: Bruk dynamisk modus

en: Use notifications to report Wii Remote status
nb: Bruk meddelelser til å vise Wii-kontrollerstatus

en: Use system icons
nb: Bruk systemikoner

en: Use temporal noise shaping
nb: Bruk midlertidig støyforming

en: Use the system default
nb: Bruk systemforvalg

en: Use the system default color set
nb: Bruk systemets forvalgte fargedrakt

en: Use the system proxy settings
nb: Bruk forvalgte mellomtjener-innstillinger

en: Used
nb: Brukt

en: User interface
nb: Brukergrensesnit

en: Username
nb: Brukernavn

en: Using the menu to add a song will...
nb: Bruk av menyen for å legge til et spor vil…

en: Variable bit rate
nb: Variabel bitrate

en: Various artists
nb: Diverse artister

en: Version %1
nb: Versjon %1

en: View
nb: Vis

en: View Stream Details
nb: Vis strømnings-detaljer

en: Visualization mode
nb: Visualiseringsmodus

en: Visualizations
nb: Visualiseringer

en: Visualizations Settings
nb: Visualiseringsinnstillinger

en: Voice activity detection
nb: Taledeteksjon

en: Volume %1%
nb: Volum %1%

en: Warn me when closing a playlist tab
nb: Advarsel når jeg lukker en spilleliste-fane

en: Wav
nb: WAV

en: Website
nb: Nettside

en: Weeks
nb: Uker

en: When Clementine starts
nb: Når Clementine starter

en: When looking for album art Clementine will first look for picture files that contain one of these words.
    If there are no matches then it will use the largest image in the directory.
nb: Clementine søker først etter billedfiler som inneholder ett av disse ordene.
    Hvis ingen ord passer, blir det største bildet i mappa brukt.

en: When saving a playlist, file paths should be
nb: Når du lagrer spillelisten, skal filplasseringen

en: When the list is empty...
nb: Når lista er tom…

en: Why not try...
nb: Hvorfor ikke prøve…

en: Wide band (WB)
nb: Bredbånd (WB)

en: Wii Remote %1: connected
nb: Wii-kontroller %1: tilkoblet

en: Wii Remote %1: critical battery (%2%)
nb: Wii-kontroller %1: kritiskt lavt batterinivå (%2%)

en: Wii Remote %1: disactived
nb: Wii-kontroller %1: avskrudd

en: Wii Remote %1: disconnected
nb: Wii-kontroller %1: frakoblet

en: Wii Remote %1: low battery (%2%)
nb: Wii-kontroller %1: lavt batterinivå (%2%)

en: Without cover:
nb: Uten omslag:

en: Would you like to move the other songs in this album to Various Artists as well?
nb: Ønsker du å også flytte resten av sangene fra albumet til Diverse artister?

en: Would you like to run a full rescan right now?
nb: Vil du søke gjennom hele biblioteket på ny nå?

en: Write all songs statistics into songs' files
nb: Skriv all statistikk til sangfilene

en: Write metadata
nb: Skriv metadata

en: Wrong username or password.
nb: Ugyldig brukernavn og/eller passord

en: Year
nb: År

en: Year - Album
nb: År - album

en: Years
nb: År

en: Yesterday
nb: I går

en: You are about to download the following albums
nb: Du er i ferd med å laste ned følgende album

en: You are about to remove %1 playlists from your favorites, are you sure?
nb: Du sletter nå %1 spillelister fra favorittene dine, er du sikker?

en: You are about to remove a playlist which is not part of your favorite playlists: the playlist will be deleted (this action cannot be undone). 
    Are you sure you want to continue?
nb: Du er i ferd med å slette en spilleliste som ikke er lagret i Favoritter. Denne spillelisten vil bli slettet (og du kan ikke angre). 
    Er du sikker?

en: You are not signed in.
nb: Du har ikke logget inn.

en: You are signed in as %1.
nb: Du er innlogget som %1.

en: You are signed in.
nb: Du er innlogget

en: You can change the way the songs in the library are organised.
nb: Du kan velge hvordan sangene i biblioteket er organisert.

en: You can listen to Magnatune songs for free without an account.  Purchasing a membership removes the messages at the end of each track.
nb: Du kan lytte til Magnatune-sanger gratis, uten konto.  Hvis du kjøper medlemskap, forsvinner reklamen på slutten av hvert spor.

en: You can listen to background streams at the same time as other music.
nb: Du kan lytte til bakgrunnsstrømmer samtidig med annen musikk.

en: You can use your Wii Remote as a remote control for Clementine.  <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote">See the page on the Clementine wiki</a> for more information.
nb: Du kan bruke Wii-kontrolleren som fjernkontroll for Clementine. Se <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote"> Clementine-wiki-en</a> for mer informasjon.

en: You do not have an active subscription
nb: Du har ikke et aktivt abonnement

en: You love this track
nb: Du elsker dette sporet

en: You need to launch System Preferences and allow Clementine to "<span style="font-style:italic">control your computer</span>" to use global shortcuts in Clementine.
nb: Du må åpne Systemvalg og gi Clementine tilgang til "<span style="font-style:italic">styre datamaskinen din</span>" for å bruke globale snarveier i Clementine.

en: You will need to restart Clementine if you change the language.
nb: Du må starte Clementine på nytt for å bytte språk.

en: Your IP address:
nb: Din IP-adresse:

en: Your Magnatune credentials were incorrect
nb: Feil med din Magnatune-brukerinformasjon

en: Your library is empty!
nb: Biblioteket ditt er tomt!

en: Your radio streams
nb: Dine radiokanaler

en: Your scrobbles: %1
nb: Dine delte lyttevaner: %1

en: Your system is missing OpenGL support, visualizations are unavailable.
nb: Systemet ditt har ikke OpenGL-støtte, og kan derfor ikke kjøre visualiseringer.

en: Z-A
nb: Å-A

en: Zero
nb: Null

en: add %n songs
nb: legg til %n sanger

en: after
nb: etter

en: ago
nb: siden

en: and
nb: og

en: automatic
nb: automatisk

en: before
nb: før

en: between
nb: mellom

en: biggest first
nb: største først

en: bpm
nb: slag per minutt

en: contains
nb: inneholder

en: disabled
nb: slått av

en: disc %1
nb: disk %1

en: does not contain
nb: inneholder ikke

en: ends with
nb: slutter med

en: equals
nb: er lik

en: gpodder.net directory
nb: gpodder.net-katalog

en: greater than
nb: større enn

en: iPods and USB devices currently don't work on Windows.  Sorry!
nb: iPod-er og USB-enheter fungerer dessverre ikke i Windows for øyeblikket.

en: in the last
nb: i de siste

en: less than
nb: mindre enn

en: longest first
nb: lengste først

en: move %n songs
nb: flytt %n sanger

en: newest first
nb: nyeste først

en: not equals
nb: er ikke lik

en: not in the last
nb: ikke i de siste

en: not on
nb: ikke på

en: oldest first
nb: eldste først

en: on
nb: på

en: options
nb: innstillinger

en: press enter
nb: trykk Enter

en: remove %n songs
nb: fjern %n sanger

en: shortest first
nb: korteste først

en: shuffle songs
nb: stokk spor

en: smallest first
nb: minste først

en: sort songs
nb: sorter sanger

en: starts with
nb: begynner med

en: stop
nb: stopp

en: track %1
nb: spor %1
