Clementine Music Player - en to pl translation catalogue (1303 entries)

en: 
    
    You can favorite playlists by clicking the star icon next to a playlist name
    
    Favorited playlists will be saved here
pl: 
    
    Możesz dodać playlisty do ulubionych klikając ikonę gwiazdki obok nazwy playlisty
    
    Ulubione playlisty będą zapisane tutaj

en:  ANMR method (experimental)
pl: Metoda ANMR (eksperymentalne)

en:  days
pl:  dni

en:  kbps
pl:  kb/s

en:  pt
pl:  pkt

en:  seconds
pl:  sekundy

en:  songs
pl:  utwory

en: %1 albums
pl: %1 albumów

en: %1 days
pl: %1 dni

en: %1 days ago
pl: %1 dni temu

en: %1 on %2
pl: %1 na %2

en: %1 playlists (%2)
pl: %1 playlist (%2)

en: %1 request failed:
    %2
pl: Żądanie %1 nie powiodło się:
    %2

en: %1 song
pl: %1 utwór

en: %1 songs
pl: %1 utwory

en: %1 songs found
pl: znaleziono %1 utworów

en: %1 songs found (showing %2)
pl: znaleziono %1 utworów (pokazywane %2)

en: %1 tracks
pl: %1 ścieżek

en: %1 transferred
pl: %1 przesłanych

en: %1: Wiimotedev module
pl: %1: moduł Wiimotedev

en: %L1 other listeners
pl: %L1 innych słuchaczy

en: %L1 selected of
pl: %L1 wybrane z

en: %L1 total plays
pl: %L1 odtworzeń

en: %L1 tracks
pl: %L1 utworów

en: %n failed
pl: %n nieudane

en: %n finished
pl: %n zakończone

en: %n remaining
pl: pozostało %n

en: &Align text
pl: Wyrówn&anie tekstu

en: &Center
pl: Wyśrodkowanie

en: &Custom
pl: &Własny

en: &Extras
pl: Dodatki

en: &Grouping
pl: &Grupowanie

en: &Help
pl: Pomoc

en: &Hide %1
pl: Ukryj %1

en: &Hide...
pl: Ukryj...

en: &Left
pl: Do &lewej

en: &Lock Rating
pl: &Blokuj Ocenę

en: &Lyrics
pl: &Tekst utworu

en: &Music
pl: Muzyka

en: &None
pl: &Brak

en: &Playlist
pl: &Playlista

en: &Quit
pl: &Zakończ

en: &Repeat mode
pl: Tryb powtarzania

en: &Right
pl: Do p&rawej

en: &Shuffle mode
pl: Tryb losowy

en: &Stretch columns to fit window
pl: &Rozciągaj kolumny, aby dopasować do okna

en: &Tools
pl: Narzędzia

en: &Year
pl: &Rok

en: (different across multiple songs)
pl: (w zależności od utworu)

en: ...and all the Amarok contributors
pl: ...i wszystkich osób mających wkład w rozwój Amaroka

en: 1 day
pl: 1 dzień

en: 1 track
pl: 1 ścieżka

en: 192,000Hz
pl: 192 000Hz

en: 44,100Hz
pl: 44 100Hz

en: 48,000Hz
pl: 48 000Hz

en: 50 random tracks
pl: 50 losowych ścieżek

en: 96,000Hz
pl: 96 000Hz

en: <a href="http://www.di.fm/premium/">Upgrade to Premium now</a>
pl: <a href="http://www.di.fm/premium/">Ulepsz do konta premium</a>

en: <html><head/><body><p>If not checked, Clementine will  try to save your ratings and other statistics only in a separate database and don't modify your files.</p><p>If checked, it will save statistics both in database and directly into the file each time they changed.</p><p>Please note it might not work for every format and, as there is no standard for doing so, other music players might not be able to read them.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Jeśli nie jest zaznaczone, Celementine spróbuje zapisać Twoje oceny i inne statystyki tylko w odrębnej bazie danych i nie zmodyfikuje plików.</p><p>Jeśli pole jest zaznaczone, Clementine zapisze informacje zarówno w bazie danych jak i w plikach, każdorazowo gdy zajdzie potrzeba uaktualnienia statystyk.</p><p>Prosimy wziąć pod uwagę, że nie każdy format plików jest wspierany, a także nie ma żadnego standardu określającego sposób zapisu, więc inne odtwarzacze muzyczne mogą nie być w stanie odczytać tak zmodyfikowanego pliku.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Prefix a word with a field name to limit the search to that field, e.g. <span style=" font-weight:600;">artist:</span><span style=" font-style:italic;">Bode</span> searches the library for all artists that contain the word Bode, <span style=" font-weight:600;">playcount:</span><span style=" font-style:italic;">&gt;=2</span> searches the library for songs played at least twice, <span style=" font-weight:600;">lastplayed:</span>&lt;<span style=" font-style:italic;">1h30m</span> searches the library for songs played in the last 180 minutes.</p><p><span style=" font-weight:600;">Available fields: </span><span style=" font-style:italic;">%1</span>.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Wstawiaj nazwy pól, aby ograniczyć wyszukiwanie wg tego pola, np.<span style=" font-weight:600;">artist:</span><span style=" font-style:italic;">Bode</span> przeszukuje bibliotekę, żeby znaleźć wszystkich artystów zawierających słowo Bode, <span style=" font-weight:600;">playcount:</span><span style=" font-style:italic;">&gt;=2</span> przeszukuje bibliotekę w poszukiwaniu utworów odtworzonych co najmniej dwa razy, <span style=" font-weight:600;">lastplayed:</span>&lt;<span style=" font-style:italic;">1h30m</span> przeszukuje bibliotekę w poszukiwaniu utworów odtworzonych w ostatnich 180 minutach.</p><p><span style=" font-weight:600;">Dostępne pola: </span><span style=" font-style:italic;">%1</span>.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This will write songs' ratings and statistics into files tags for all your library's songs.</p><p>This is not needed if the &quot;Save ratings and statistics in file tags&quot; option has always been activated.</p></body></html>
pl: <html><head/><body><p>Oceny i statystyki wszystkich twoich utworów zostaną zapisane w plikach muzycznych.</p><p>Nie jest to konieczne jeżeli opcja &quot;Zapisz oceny i statystyki w plikach muzycznych&quot; została aktywowana.</p></body></html>

en: <p>This article uses material from the Wikipedia article <a href="%1">%2</a>, which is released under the <a href="https://clementine-player.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode.txt">Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0</a>.</p>
pl: <p>Ten artykuł korzysta z materiału z artykułu Wikipedii <a href="%1">%2</a>, który został udostępniony na licencji <a href="https://clementine-player.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode.txt">Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0</a>.</p>

en: <p>Tokens start with %, for example: %artist %album %title </p>
    
    <p>If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.</p>
pl: <p>Tokeny rozpoczynają się od %, na przykład: %artist %album %title </p>
    
    <p>Jeżeli otoczysz fragmenty tekstu, które zawierają token nawiasami klamrowymi, ta sekcja będzie niewidoczna, jeśli token będzie pusty.</p>

en: A client can connect only, if the correct code was entered.
pl: Klient może się połączyć tylko wtedy, jeśli został wpisany poprawny kod.

en: A premium account is required
pl: Musisz posiadać płatne konto

en: A smart playlist is a dynamic list of songs that come from your library.  There are different types of smart playlist that offer different ways of selecting songs.
pl: Inteligentna playlista to dynamiczna lista utworów pochodzących z twojej biblioteki. Istnieją różne rodzaje inteligentnych playlist oferujące różne sposoby wyboru utworów.

en: A song will be included in the playlist if it matches these conditions.
pl: Utwór zostanie uwzględniony w playliście, jeśli spełni następujące kryteria.

en: A&utomatic
pl: A&utomatycznie

en: ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD
pl: CHWAŁA TOBIE HYPNOROPUCHO

en: Abort
pl: Przerwij

en: About %1
pl: O programie %1

en: About Clementine...
pl: O Clementine...

en: About Qt...
pl: O Qt...

en: Absolute
pl: Absolutna

en: Account details
pl: Szczegóły konta

en: Account details (Premium)
pl: Detale konta (Premium)

en: Action
pl: Akcja

[ctx: Category label]
en: Action
pl: Akcja

en: Activate/Deactivate Wii Remote
pl: Aktywuj/Deaktywuj Pilota Wii

en: Add Podcast
pl: Dodaj podcast

en: Add Stream
pl: Dodaj URL

en: Add a new line if supported by the notification type
pl: Dodaj nową linię jeśli dany typ powiadomień pozwala

en: Add action
pl: Dodaj akcję

en: Add all tracks from a directory and all its subdirectories
pl: Dodaj wszystkie utwory z podanego katalogu i wszystkich jego sub-katalogów.

en: Add another stream...
pl: Dodaj następny strumień...

en: Add directory...
pl: Dodaj katalog...

en: Add file
pl: Dodaj plik

en: Add file to transcoder
pl: Dodaj plik do transkodera

en: Add file(s) to transcoder
pl: Dodaj plik(i) do transkodera

en: Add file...
pl: Dodaj plik...

en: Add files to transcode
pl: Dodaj pliki to transkodowania

en: Add folder
pl: Dodaj katalog

en: Add folder...
pl: Dodaj katalog...

en: Add new folder...
pl: Dodaj nowy katalog...

en: Add podcast
pl: Dodaj podcast

en: Add podcast...
pl: Dodaj podcast...

en: Add search term
pl: Dodaj kryterium wyszukiwania

en: Add song album tag
pl: Dodaj tag albumu

en: Add song albumartist tag
pl: Dodaj tag wykonawcy albumu

en: Add song artist tag
pl: Dodaj tag wykonawcy

en: Add song auto score
pl: Dodaj automatyczny wynik piosenki

en: Add song composer tag
pl: Dodaj tag kompozytora

en: Add song disc tag
pl: Dodaj tag numeru płyty

en: Add song filename
pl: Dodaj nazwę pliku utworu

en: Add song genre tag
pl: Dodaj tag rodzaju muzyki

en: Add song grouping tag
pl: Dodaj tag grupowania

en: Add song length tag
pl: Dodaj tag długości utworu

en: Add song performer tag
pl: Dodaj tag wykonawcy

en: Add song play count
pl: Dodaj ilość odtworzeń utworu

en: Add song rating
pl: Dodaj ocenę piosenki

en: Add song skip count
pl: Dodaj licznik pominięć

en: Add song title tag
pl: Dodaj tag tytułu

en: Add song track tag
pl: Dodaj tag numeru utworu

en: Add song year tag
pl: Dodaj tag roku

en: Add stream...
pl: Dodaj strumień...

en: Add to another playlist
pl: Dodaj do innej playlisty

en: Add to playlist
pl: Dodaj do playlisty

en: Add to the queue
pl: Kolejkuj ścieżkę

en: Add to your radio streams
pl: Dodaj do strumieni radiowych

en: Add wiimotedev action
pl: Dodaj akcję wiimotedeva

en: Added this month
pl: Dodane w tym miesiącu

en: Added this week
pl: Dodane w tym tygodniu

en: Added this year
pl: Dodane w tym roku

en: Added today
pl: Dodane dzisiaj

en: Added within three months
pl: Dodane przez trzy ostatnie miesiące

en: Advanced grouping...
pl: Zaawansowane grupowanie...

en: After
pl: Po następującej ilości dni:

en: After copying...
pl: Po skopiowaniu...

en: Album (ideal loudness for all tracks)
pl: Według albumów (najlepsza głośność dla wszystkich ścieżek)

en: Album artist
pl: Wykonawca albumu

en: Album cover
pl: Okładka albumu

en: Album info on jamendo.com...
pl: Informacje o albumie na jamendo.com...

en: Albums with covers
pl: Albumy z okładkami

en: Albums without covers
pl: Albumy bez okładek

en: All
pl: Wszystkie

en: All Files (*)
pl: Wszystkie pliki (*)

[ctx: Label for button to enable/disable Hypnotoad background sound.]
en: All Glory to the Hypnotoad!
pl: Chwała Tobie Hypnoropucho!

en: All albums
pl: Wszystkie albumy

en: All artists
pl: Wszyscy wykonawcy

en: All files (*)
pl: Wszystkie pliki (*)

en: All playlists (%1)
pl: Wszystkie playlisty (%1)

en: All the translators
pl: Tłumacze

en: All tracks
pl: Wszystkie ścieżki

en: Allow a client to download music from this computer.
pl: Zezwól klientowi pobrać muzykę z tego komputera

en: Allow downloads
pl: Zezwól na pobieranie

en: Allow mid/side encoding
pl: Pozwól na kodowanie mid/side

en: Alongside the originals
pl: Wraz z oryginałami

en: Alwa&ys hide the main window
pl: Zawsze ukrywaj okno główne

en: Always show &the main window
pl: Zawsze wyświetlaj okno główne

en: Always start playing
pl: Odtwarzaj automatycznie

en: An error occurred loading the iTunes database
pl: Wystąpił błąd podczas ładowania bazy danych iTunes

en: An error occurred writing metadata to '%1'
pl: Wystąpił błąd podczas zapisu metadanych do '%1'

en: An unspecified error occurred.
pl: Wystąpił niespodziewany błąd

en: And:
pl: I:

en: Angry
pl: Zdenerwowany

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Append files/URLs to the playlist
pl: Dodaj pliki/adresy URL do playlisty

en: Append to current playlist
pl: Dołącz do bieżącej playlisty

en: Append to the playlist
pl: Dołącz do playlisty

en: Apply compression to prevent clipping
pl: Skompresuj, aby zapobiec przesterowaniu

en: Are you sure you want to delete the "%1" preset?
pl: Na pewno chcesz usunąć ustawienie "%1"?

en: Are you sure you want to reset this song's statistics?
pl: Na pewno wyzerować statystyki tego utworu?

en: Are you sure you want to write song's statistics into song's file for all the songs of your library?
pl: Czy na pewno chcesz zapisać w plikach wszystkie statystyki każdego utworu z twojej biblioteki?

en: Artist
pl: Artysta

en: Artist info
pl: O artyście

en: Artist's initial
pl: Inicjały wykonawcy

en: As&k when saving
pl: Pytaj podczas zapisywania

en: Audio format
pl: Format audio

en: Audio output
pl: Wyjście audio

en: Authentication failed
pl: Błąd uwierzytelniania

en: Author
pl: Autor

en: Authors
pl: Autorzy

en: Auto
pl: Automatycznie

en: Automatic
pl: Automatyczne

en: Automatic updating
pl: Automatyczna aktualizacja

en: Automatically determine based on sample rate.
pl: Automatycznie określ na podstawie częstotliwości próbkowania

en: Automatically open single categories in the library tree
pl: Automatycznie rozwiń pojedyncze kategorie w drzewie biblioteki

en: Available
pl: Dostępny

en: Average bitrate
pl: Średnia szybkość transmisji

en: Average image size
pl: Przeciętny rozmiar grafiki

en: BBC Podcasts
pl: Podcasty BBC

en: BPM
pl: Uderzenia na minutę

en: Background Streams
pl: Strumienie tła

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Background image
pl: Obrazek tła

en: Background opacity
pl: Nieprzezroczystość tła

en: Backing up database
pl: Tworzenie kopii zapasowej bazy danych

en: Balance
pl: Balans

en: Ban (Last.fm scrobbling)
pl: Zbanuj (scrobblowanie Last.fm)

en: Bar analyzer
pl: Analizator słupkowy

en: Basic Blue
pl: Prosty niebieski

en: Basic audio type
pl: Podstawowy typ audio

en: Behavior
pl: Tryb

en: Best
pl: Najlepsza

en: Biography
pl: Biografia

en: Bit rate
pl: Bitrate

en: Block analyzer
pl: Analizator blokowy

en: Block type
pl: Typ bloku

en: Blur amount
pl: Ilość rozmycia

en: Body
pl: Treść

en: Boom analyzer
pl: Analizator słupkowy 2

en: Browse...
pl: Przeglądaj...

en: Buffer duration
pl: Wielkość bufora

en: Buffering
pl: Buforowanie

en: Building Seafile index...
pl: Zbuduj indeks Seafile

en: But these sources are disabled:
pl: Lecz ominie poniższe źródła:

en: Buttons
pl: Przyciski

en: CBC Podcasts
pl: Podcasty CBC

en: CD Drive
pl: Dysk CD

en: CDDA
pl: CD-Audio

en: CUE sheet support
pl: obsługa arkuszy CUE

en: Cancel download
pl: Anuluj pobieranie

en: Change cover art
pl: Zmień okładkę

en: Change font size...
pl: Zmień wielkość czcionki...

en: Change repeat mode
pl: Zmień tryb powtarzania utworów

en: Change shortcut...
pl: Zmień skrót...

en: Change shuffle mode
pl: Zmień tryb losowania utworów

en: Change the currently playing song
pl: Zmień aktualnie odtwarzaną piosenkę

en: Change the language
pl: Zmień język

en: Changes will take place when the next song starts playing
pl: Zmiany nastąpią po rozpoczęciu kolejnej piosenki

en: Changing mono playback preference will be effective for the next playing songs
pl: Zmiana trybu odtwarzania na tryb mono nastąpi dopiero od następnej odtworzonej ścieżki

en: Channels
pl: Kanały

en: Check for new episodes
pl: Sprawdzaj, czy są nowe audycje

en: Check for updates
pl: Sprawdź aktualizacje

en: Check for updates...
pl: Sprawdź aktualizacje...

en: Choose a name for your smart playlist
pl: Wprowadź nazwę dla inteligentnej playlisty

en: Choose automatically
pl: Wybierz automatycznie

en: Choose color...
pl: Wybierz kolor...

en: Choose font...
pl: Wybierz czcionkę...

en: Choose from the list
pl: Wybierz z listy

en: Choose how the playlist is sorted and how many songs it will contain.
pl: Wybierz sposób sortowania playlisty i ilość utworów.

en: Choose podcast download directory
pl: Wybierz folder pobierania dla podcastów

en: Choose the internet services you want to show.
pl: Wybierz usługi internetowe, które chcesz wyswietlać

en: Choose the websites you want Clementine to use when searching for lyrics.
pl: Wybierz serwisy, których Clementine ma używać szukając tekstów

en: Classical
pl: Muzyka klasyczna

en: Cleaning up
pl: Czyszczenie

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Clear playlist
pl: Wyczyść playlistę

en: Clementine Error
pl: Błąd Clementine

en: Clementine Orange
pl: Pomarańczowy Clementine

en: Clementine Visualization
pl: Wizualizacja Clementine

en: Clementine can automatically convert the music you copy to this device into a format that it can play.
pl: Clementine potrafi automatycznie konwertować muzykę kopiowaną na to urządzenie do formatu, który potrafi odtwarzać.

en: Clementine can play music that you have uploaded to Box
pl: Clementine nie może odtwarzać muzyki wysłanej do Box-a

en: Clementine can play music that you have uploaded to Dropbox
pl: Clementine może odtwarzać muzykę umieszczoną w serwisie Dropbox

en: Clementine can play music that you have uploaded to Google Drive
pl: Clementine może odtwarzać muzykę, która znajduje się na Dysku Google

en: Clementine can play music that you have uploaded to OneDrive
pl: Clementine może odtwarzać muzykę, którą przechowujesz na OneDrive

en: Clementine can show a message when the track changes.
pl: Clementine może pokazywać powiadomienia, gdy zmienia się utwór.

en: Clementine can synchronize your subscription list with your other computers and podcast applications.  <a href="https://gpodder.net/register/">Create an account</a>.
pl: Clementine może zsynchronizować Twoją listę subskrypcji z innymi komputerami i aplikacjami do słuchania podcastów. <a href="https://gpodder.net/register/">Stwórz konto</a>.

en: Clementine could not load any projectM visualisations.  Check that you have installed Clementine properly.
pl: Clementine nie może wczytać wizualizacji. Sprawdź czy Clementine został zainstalowany prawidłowo.

en: Clementine image viewer
pl: Przeglądarka obrazów Clementine

en: Clementine was unable to find results for this file
pl: Clementine nie znalazł wyników dla tego pliku

en: Clementine will find music in:
pl: Clementine wyszuka muzykę w następujących miejscach:

en: Click here to add some music
pl: Kliknij, aby dodać jakąś muzykę

en: Click here to favorite this playlist so it will be saved and remain accessible through the "Playlists" panel on the left side bar
pl: Kliknij tutaj i dodaj tę playlistę do ulubionych żeby ją zapisać i mieć do niej łatwy dostęp z panelu po lewej stronie

en: Click to toggle between remaining time and total time
pl: Przełącz pomiędzy czasem odtwarzania a czasem pozostałym

en: Clicking the Login button will open a web browser.  You should return to Clementine after you have logged in.
pl: Kliknięcie przycisku "Zaloguj" spowoduje otworzenie przeglądarki internetowej.

en: Close
pl: Zamknij

en: Close playlist
pl: Zamknij playlistę

en: Close visualization
pl: Zamknij wizualizację

en: Closing this window will cancel the download.
pl: Zamknięcie tego okna anuluje pobieranie.

en: Closing this window will stop searching for album covers.
pl: Zamknięcie tego okna spowoduje zatrzymanie wyszukiwania okładek albumu.

en: Club
pl: Klubowa

en: Co&mposer
pl: Kompo&zytor

en: Colors
pl: Kolory

en: Comma separated list of class:level, level is 0-3
pl: Rozdzielona przecinkami lista klasa:poziom, gdzie poziom wynosi 0-3

en: Comma separated list of prefix words to ignore when sorting
pl: Oddzielona przecinkami lista prefiksów ignorowana podczas sortowania

en: Command
pl: Komenda

en: Comment
pl: Komentarz

en: Complete tags automatically
pl: Automatycznie uzupełnij znaczniki

en: Complete tags automatically...
pl: Automatycznie uzupełnij znaczniki...

en: Composer
pl: Kompozytor

en: Configure %1...
pl: Konfiguruj %1...

en: Configure Magnatune...
pl: Konfiguracja Magnatune...

en: Configure Shortcuts
pl: Konfiguracja skrótów klawiszowych

en: Configure Subsonic...
pl: Skonfiguruj Subsonic...

en: Configure global search...
pl: Skonfiguruj globalne wyszukiwanie...

en: Configure library...
pl: Konfiguruj bibliotekę...

en: Configure podcasts...
pl: Konfiguruj podcasty...

en: Configure...
pl: Konfiguruj...

en: Connect Wii Remotes using active/deactive action
pl: Podłącz urządzenia Wii Remote używając akcji aktywuj/deaktywuj

en: Connect device
pl: Podłącz urządzenie

en: Connection refused by server, check server URL. Example: http://localhost:4040/
pl: Serwer odmówił połączenia, sprawdź URL serwera. Przykład: http://localhost:4040/

en: Connection timed out
pl: Upłynął czas oczekiwania na połączenie

en: Connection timed out, check server URL. Example: http://localhost:4040/
pl: Przekroczono limit czasu, sprawdź URL serwera. Przykład: http://localhost:4040/

en: Console
pl: Konsola

en: Constant bitrate
pl: Stały bitrate

en: Convert all music
pl: Przekonwertuj całą muzykę

en: Convert any music that the device can't play
pl: Przekonwertuj muzykę, której nie może odtworzyć urządzenie

en: Convert lossless audiofiles before sending them to the remote.
pl: Konwertuj bezstratne pliki audio przed wysłaniem ich do zdalnego urządzenia.

en: Convert lossless files
pl: Konwertuj pliki bezstratne

en: Copy to clipboard
pl: Kopiuj do schowka

en: Copy to device...
pl: Skopiuj na urządzenie...

en: Copy to library...
pl: Skopiuj do biblioteki...

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Could not connect to Subsonic, check server URL. Example: http://localhost:4040/
pl: Błąd połączenia z Subsonic, sprawdź adres URL. Przykład: http://localhost:4040/

en: Could not create the GStreamer element "%1" - make sure you have all the required GStreamer plugins installed
pl: Nie można utworzyć elementu "%1" GStreamera - upewnij się, czy są zainstalowane wszystkie wymagane wtyczki GStreamera

en: Could not detect an audio stream in %1
pl: Nie można wykryć strumienia audio w %1

en: Could not find Google Drive file.
pl: Nie można znaleźć pliku Dysku Google.

en: Could not find a suitable encoder element for <b>%1</b>.
pl: Nie znaleziono odpowiedniego elementu enkodera dla <b>%1</b>.

en: Could not get details
pl: Nie można pobrać szczegółów

en: Could not log in to Last.fm. Please try again.
pl: Nie można połączyć się w tej chwili z Last.fm. Proszę spróbować później.

en: Couldn't create playlist
pl: Nie można utworzyć playlisty

en: Couldn't find a muxer for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
pl: Nie można odnaleźć muxera dla %1. Sprawdź czy posiadasz zainstalowane prawidłowe wtyczki GStreamera

en: Couldn't find an encoder for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
pl: Nie można odnaleźć enkodera dla %1. Sprawdź czy posiadasz zainstalowane prawidłowe wtyczki GStreamera

en: Couldn't open output file %1
pl: Nie można otworzyć pliku %1

en: Cover Manager
pl: Menedżer okładek

en: Cover art from embedded image
pl: Okładka z osadzonego obrazu

en: Cover art loaded automatically from %1
pl: Okładka wczytana automatycznie z %1

en: Cover art manually unset
pl: Okładka ręcznie wyłączona

en: Cover art not set
pl: Brak okładki

en: Cover art set from %1
pl: Źródło okładki: %1

en: Covers from %1
pl: Okładki z %1

en: Create a new playlist with files/URLs
pl: Utwórz nową playlistę za pomocą plików/linków

en: Cross-fade when changing tracks automatically
pl: Płynne przejście przy automatycznej zmianie ścieżek

en: Cross-fade when changing tracks manually
pl: Płynne przejście przy ręcznej zmianie ścieżek

en: Custom
pl: Własne

en: Custom image:
pl: Własny obrazek:

en: Custom message settings
pl: Opcje niestandardowych wiadomości

en: Custom...
pl: Własny...

en: D-Bus path
pl: Ścieżka D-Bus

en: Database
pl: Baza Danych

en: Database corruption detected. Please read https://github.com/clementine-player/Clementine/wiki/Database-Corruption for instructions on how to recover your database
pl: Wykryto uszkodzenie bazy danych. Zapoznaj się z https://github.com/clementine-player/Clementine/wiki/Database-Corruption by znaleźć instrukcje jak ją naprawić.

en: Date
pl: Data

en: Date created
pl: Data utworzenia

en: Date modified
pl: Data modyfikacji

en: Days
pl: Dni

en: De&fault
pl: &Domyślny

en: Decrease the volume by 4 percent
pl: Zmniejsz głośność o 4 procent

en: Decrease the volume by <value> percent
pl: Zmniejsz głośność o <value> procentów

en: Decrease volume
pl: Zmniejsz głośność

en: Default background image
pl: Domyślny obrazek tła

en: Default device on %1
pl: Domyślne urządzenie na %1

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Delay between visualizations
pl: Opóźnienie pomiędzy wizualizacjami

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete downloaded data
pl: Usuń pobrane dane

en: Delete files
pl: Usuń pliki

en: Delete from device...
pl: Usuń z urządzenia...

en: Delete from disk...
pl: Usuń z dysku...

en: Delete played episodes
pl: Usuń odtworzone audycje

en: Delete preset
pl: Usuń ustawienie korektora

en: Delete smart playlist
pl: Usuń inteligentną playlistę

en: Delete the currently playing song
pl: Usuń odtwarzany utwór

en: Delete the original files
pl: Usuń oryginalne pliki

en: Deleting files
pl: Usuwanie plików

en: Depth
pl: Głębokość

en: Dequeue selected tracks
pl: Usuń ścieżki z kolejki odtwarzania

en: Dequeue track
pl: Usuń ścieżkę z kolejki odtwarzania

en: Destination
pl: Miejsce docelowe

en: Details...
pl: Szczegóły...

en: Detect
pl: Wykryj

en: Device
pl: Urządzenie

en: Device Properties
pl: Ustawienia urządzenia

en: Device name
pl: Nazwa urządzenia

en: Device properties...
pl: Ustawienia urządzenia...

en: Devices
pl: Urządzenia

en: Dialog
pl: Okno

en: Did you mean
pl: Czy chodziło o

en: Digitally Imported password
pl: Hasło Digitally Imported

en: Digitally Imported username
pl: Nazwa użytkownika Digitally Imported

en: Direct internet connection
pl: Bezpośrednie połączenie z Internetem

en: Directory
pl: Katalog

en: Disable duration
pl: Wyłącz czas

en: Disable moodbar generation
pl: Wyłącz generowanie pasków humoru

[ctx: Refers to a disabled notification type in Notification settings.]
en: Disabled
pl: Wyłączone

[ctx: Refers to search provider's status.]
en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Disc
pl: Płyta

en: Discontinuous transmission
pl: DTX

en: Display options
pl: Opcje wyświetlania

en: Display the on-screen-display
pl: Pokaż menu ekranowe

en: Do a full library rescan
pl: Przeskanuj całą bibliotekę od nowa

en: Do a full rescan
pl: Dokonaj pełnego przeskanowania

en: Do a full rescan...
pl: Dokonaj pełnego przeskanowania...

en: Do not convert any music
pl: Nie konwertuj

en: Do not overwrite
pl: Nie nadpisuj

en: Doing a full rescan will lose any metadata you've saved in Clementine such as cover art, play counts and ratings.  Clementine will rescan all your music in %1 which may take some time.
pl: Wykonanie pełnego przeskanowania spowoduje utratę wszelkich zapisanych metadanych w programie Clementine takich jak okładki albumów, ilość odtworzeń oraz oceny. Clementine dokona przeskanowania Twoich wszystkich w %1 co może zająć trochę czasu.

en: Don't repeat
pl: Nie powtarzaj

en: Don't show in various artists
pl: Nie pokazuj w różni wykonawcy

en: Don't show listened episodes
pl: Nie wyświetlaj odsłuchanych odcinków

en: Don't shuffle
pl: Nie losuj

en: Don't stop!
pl: Nie zatrzymuj!

en: Donate
pl: Wpłać darowiznę

en: Double click to open
pl: Kliknij podwójnie, by otworzyć

en: Double clicking a song in the playlist will...
pl: Podwójne kliknięcie utworu na playliście spowoduje...

en: Double clicking a song will...
pl: Podwójne kliknięcie utworu spowoduje...

en: Download %n episodes
pl: Pobierz odcinki (%n)

en: Download directory
pl: Pobierz katalog

en: Download episodes to
pl: Pobierz odcinki do

en: Download membership
pl: Pobierz członkostwo

en: Download new episodes automatically
pl: Automatycznie pobieraj nowe odcinki

en: Download queued
pl: Pobieranie w kolejce

en: Download settings
pl: Pobierz ustawienia

en: Download the original Android app
pl: Pobierz oryginalną aplikację na Androida

en: Download the remote for Desktops, Android and iOS
pl: Pobierz pilot na Komputery, Androida lub iOS

en: Download this album
pl: Pobierz ten album

en: Download this album...
pl: Pobierz ten album...

en: Download this episode
pl: Pobierz ten odcinek

en: Downloading (%1%)...
pl: Pobieranie (%1%)...

en: Downloading Icecast directory
pl: Pobieranie katalogu Icecast

en: Downloading Jamendo catalogue
pl: Pobieranie katalogu Jamendo

en: Downloading Magnatune catalogue
pl: Pobieranie katalogu Magnatune

en: Downloading metadata
pl: Pobieranie metadanych

en: Drag to reposition
pl: Przeciągnij, aby zmienić pozycję

en: Dump Graph
pl: Zrzuć wykres

en: Dump Pipeline Graph
pl: Zrzuć wykres potoku

en: Dump To Logs
pl: Zrzuć do logów

en: Duration
pl: Czas

en: Dynamic mode is on
pl: Tryb dynamiczny włączony

en: Dynamic random mix
pl: Dynamiczny, losowy miks

en: Edit smart playlist...
pl: Edytuj inteligentną playlistę...

en: Edit tag "%1"...
pl: Edytuj tag "%1"...

en: Edit tag...
pl: Edytuj znacznik...

en: Edit tags
pl: Edytuj znaczniki

en: Edit track information
pl: Edytuj informacje o utworze

en: Edit track information...
pl: Edytuj informacje o utworze...

en: Edit tracks information...
pl: Edytuj informacje o utworach...

en: Edit...
pl: Edytuj...

en: Enable Wii Remote support
pl: Włącz obsługę urządzeń Wii Remote

en: Enable equalizer
pl: Włącz korektor dźwięku

en: Enable shortcuts only when Clementine is focused
pl: Włącz skróty tylko, gdy Clementine jest aktywny

en: Enable song metadata inline edition with click
pl: Włącz bezpośrednią edycję metadanych piosenki po kliknięciu na listę odtwarzania

en: Enable sources below to include them in search results.  Results will be displayed in this order.
pl: Odblokuj pozycje z listy aby wyszukiwać również w tych lokalizacjach. Uwaga: wyniki wyszukiwania będą prezentowane w poniższej kolejności.

en: Enable/disable Last.fm scrobbling
pl: Włącz/Wyłącz przesyłanie do Last.fm

en: Encoder
pl: Enkoder

en: Encoding complexity
pl: Złożoność kodowania

en: Encoding engine quality
pl: Jakość silnika kodowania

en: Encoding mode
pl: Tryb kodowania

en: Enter a URL
pl: Wpisz URL

en: Enter a URL to download a cover from the Internet:
pl: Podaj adres www, aby ściągać okładki dla albumów

en: Enter a filename for exported covers (no extension):
pl: Wpisz nazwę dla eksportowanych okładek (bez rozszerzenia):

en: Enter a new name for this playlist
pl: Wpisz nową nazwę dla tej playlisty

en: Enter search terms above to find music on your computer and on the internet
pl: Wpisz frazę powyżej żeby wyszukać muzykę na swoim komputerze lub w internecie

en: Enter search terms below to find podcasts in the iTunes Store
pl: Wpisz słowa kluczowe poniżej aby wyszukać podcasty w iTunes Store

en: Enter search terms below to find podcasts on gpodder.net
pl: Wpisz słowa kluczowe poniżej aby wyszukać podcasty na gpodder.net

en: Enter search terms here
pl: Wpisz szukane wyrażenie

en: Enter the URL of an internet radio stream:
pl: Dodaj URL radia internetowego:

en: Enter the name of the folder
pl: Wprowadź nazwę folderu

en: Enter this IP in the App to connect to Clementine.
pl: Wpisz ten adres IP do aplikacji w celu połączenia z Clementine.

en: Entire collection
pl: Cała kolekcja

en: Episode information
pl: Informacje o odcinku

en: Equalizer
pl: Korektor dźwięku

en: Equivalent to --log-levels *:1
pl: Rownoważny --log-levels *:1

en: Equivalent to --log-levels *:3
pl: Rownoważny --log-levels *:3

en: Error
pl: Błąd

en: Error connecting MTP device
pl: Błąd podczas łączenia z urządzeniem MTP

en: Error copying songs
pl: Błąd przy kopiowaniu utworów

en: Error deleting songs
pl: Błąd przy usuwaniu utworów

en: Error discovering %1: %2
pl: Wykrywanie błędów %1: %2

en: Error loading %1
pl: Błąd wczytywania %1

en: Error loading di.fm playlist
pl: Błąd podczas ładowania playlisty di.fm

en: Error processing %1: %2
pl: Błąd przetwarzania %1: %2

en: Error while loading audio CD
pl: Błąd przy wczytywaniu audio CD

en: Ever played
pl: Odtwarzane choć raz

en: Every 10 minutes
pl: Co 10 minut

en: Every 12 hours
pl: Co 12 godzin

en: Every 2 hours
pl: Co 2 godziny

en: Every 20 minutes
pl: Co 20 minut

en: Every 30 minutes
pl: Co 30 minut

en: Every 6 hours
pl: Co 6 godzin

en: Every hour
pl: Co godzinę

en: Except between tracks on the same album or in the same CUE sheet
pl: Za wyjątkiem utworów z tego samego albumu lub arkusza CUE

en: Existing covers
pl: Istniejące okładki

en: Expand
pl: Rozwiń

en: Expires on %1
pl: Wygasa %1

en: Export Covers
pl: Eksportuj okładki

en: Export covers
pl: Eksportuj okładki

en: Export downloaded covers
pl: Eksportuj pobrane okładki

en: Export embedded covers
pl: Eksportuj osadzone okładki

en: Export finished
pl: Eksportowanie zakończone

en: Exported %1 covers out of %2 (%3 skipped)
pl: Wyodrębniono okładek: %1 / %2 (pominięto: %3)

en: Fade out on pause / fade in on resume
pl: Przyciszanie przed pauzą i łagodne podgłośnianie przy wznawianiu

en: Fade out when stopping a track
pl: Przyciszaj ścieżkę, gdy jest zatrzymywana

en: Fading
pl: Przejście

en: Fading duration
pl: Czas przejścia

en: Failed reading CD drive
pl: Błąd odczytywania napędu CD

en: Failed to fetch directory
pl: Nie udało się pobrać katalogu

en: Failed to fetch podcasts
pl: Nie udało się pobrać podcastów

en: Failed to get channel list:
    %1
pl: Pobieranie listy kanałów nie powiodło się:
    %1

en: Failed to load podcast
pl: Nie udało się załadować podcastów

en: Failed to parse %1 response:
    %2
pl: Przetwarzanie odpowiedzi %1 nie powiodło się:
    %2

en: Failed to parse the XML for this RSS feed
pl: Nie udało się sparsować XML dla tego kanału RSS

en: Failed to update icecast directory:
    %1
pl: Aktualizacja folderu icecast nie powiodła się:
    %1

en: Failed to write new auto-tags to '%1'
pl: Błąd w zapisywaniu automatycznych znaczników w '%1'

en: Fast
pl: Szybki

en: Fast search
pl: Szybkie wyszukiwanie

en: Favourite tracks
pl: Ulubione ścieżki

en: Fetch Missing Covers
pl: Pobierz brakujące okładki

en: Fetch automatically
pl: Pobierz automatycznie

en: Fetch completed
pl: Pobieranie ukończone

en: Fetching Subsonic library
pl: Pobieranie bibliotek Subsonic

en: Fetching cover error
pl: Błąd podczas pobierania okładki

en: Fetching playlist items
pl: Pobieranie zawartości playlisty

en: File extension
pl: Rozszerzenie pliku

en: File formats
pl: Formaty pliku

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: File name (without path)
pl: Nazwa pliku (bez ścieżki)

en: File paths
pl: Ścieżki plików

en: File size
pl: Wielkość pliku

en: File type
pl: Typ pliku

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Filename Preview
pl: Podgląd nazwy pliku

en: Files
pl: Pliki

en: Files root folder
pl: Główny folder plików

en: Files to transcode
pl: Pliki do transkodowania

en: Find songs in your library that match the criteria you specify.
pl: Znajdź ścieżki w swojej bibliotece, które odpowiadają podanym kryteriom.

en: Fingerprinting song
pl: Tworzenie sygnatury utworu

en: Finish
pl: Koniec

en: First level
pl: Pierwszy poziom

en: Fit cover to width
pl: Dopasuj okładkę do szerokości

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Force mono encoding
pl: Wymuś kodowanie mono

en: Forget device
pl: Zapomnij o urządzeniu

en: Forgetting a device will remove it from this list and Clementine will have to rescan all the songs again next time you connect it.
pl: Zapomnienie urządzenia spowoduje usunięcie go z listy i Clementine będzie musiał ponownie przeskanować wszystkie piosenki ponownie przy następnym podłączeniu urządzenia.

en: Form
pl: Forma

en: Framerate
pl: Klatki na sekundę

en: Frames per buffer
pl: Klatek na bufor

en: Frequently Played Albums
pl: Często Odtwarzane Albumy

en: Frozen
pl: Zamrożony

en: Full Bass
pl: Pełny bas

en: Full Bass + Treble
pl: Pełny bas + soprany

en: Full Treble
pl: Pełne soprany

en: Ge&nre
pl: Gatu&nek

en: General
pl: Ogólne

en: General settings
pl: Podstawowe ustawienia

en: Genre
pl: Gatunek

en: Getting channels
pl: Pobieranie kanałów

en: Getting station
pl: Otrzymywanie stacji

en: Getting streams
pl: Otrzymywanie strumieni

en: Give it a name:
pl: Nadaj nazwę:

en: Go
pl: Idź

en: Go to next playlist tab
pl: Przejdź do karty kolejnej playlisty

en: Go to previous playlist tab
pl: Przejdź do karty poprzedniej playlisty

en: Google Drive
pl: Dysk Google

en: Got %1 covers out of %2 (%3 failed)
pl: Uzyskano %1 okładek z %2 (%3 nieudane)

en: Grey out non existent songs in my playlists
pl: Oznaczaj brakujące utwory w playlistach

en: Group Library by...
pl: Grupuj bibliotekę według...

en: Group by
pl: Grupuj według

en: Group by Album
pl: Grupuj według Album

en: Group by Album artist/Album
pl: Grupuj według wykonawcy/albumu

en: Group by Artist
pl: Grupuj według Artysta

en: Group by Artist/Album
pl: Grupuj według Artysta/Album

en: Group by Artist/Year - Album
pl: Grupuj według Artysta/Rok - Album

en: Group by Genre/Album
pl: Grupuj według Gatunek/Artysta

en: Group by Genre/Artist/Album
pl: Grupuj według Gatunek/Artysta/Album

en: Grouping
pl: Grupowanie

en: Grouping Name
pl: Nazwa Zgrupowania

en: Grouping name:
pl: Nazwa zgrupowania:

en: HTML page did not contain any RSS feeds
pl: Strona HTML nie zawiera żadnego kanału RSS

en: HTTP 3xx status code received without URL, verify server configuration.
pl: Otrzymano kod statusu HTTP 3xx bez adresu URL, sprawdź konfigurację serwera

en: HTTP proxy
pl: Pośrednik HTTP (proxy)

en: Happy
pl: Szczęśliwy

en: Hardware information
pl: Informacja o urządzeniu

en: Hardware information is only available while the device is connected.
pl: Informacja o urządzeniu jest widoczna tylko, gdy urządzenie jest podłączone.

en: Hide playlist filter toolbar
pl: Ukryj pasek narzędzi filtrów playlist

en: High
pl: Wysoki

en: High (%1 fps)
pl: Dużo (%1 fps)

en: High (1024x1024)
pl: Wysoka (1024x1024)

en: Host not found, check server URL. Example: http://localhost:4040/
pl: Host nie został znaleziony, sprawdź URL serwera. Przykład: http://localhost:4040/

en: Hours
pl: Godzin

en: Hypnotoad
pl: Hypnoropucha

en: I don't have a Magnatune account
pl: Nie posiadam konta w Magnatune

en: Icon
pl: Ikona

en: Icons on top
pl: Ikony na górze

en: Identifying song
pl: Identyfikowanie utworu

en: If activated, clicking a selected song in the playlist view will let you edit the tag value directly
pl: Jeżeli zaznaczone, kliknięcie zaznaczonego utworu playlisty pozwoli na bezpośrednią edycję znaczników

en: If enabled the original files will be removed. If transcoded files have the same file extension and the destination is the same directory as the original files, the original files will be replaced.
pl: Gdy ta opcja jest włączona, oryginalne pliki zostaną usunięte. Jeżeli transkodowane pliki mają taką samą końcówkę i miejsce docelowe co oryginalne pliki, oryginalne pliki zostaną zastąpione.

en: If you continue, this device will work slowly and songs copied to it may not work.
pl: Jeśli będziesz kontynuował, urządzenie będzie działać wolniej i skopiowane na nie piosenki mogą nie działać.

en: If you know the URL of a podcast, enter it below and press Go.
pl: Jeżeli znasz URL podcastu, wpisz go poniżej i naciśnij "Idź".

en: Ignore "The" in artist names
pl: Ignoruj "The" w nazwach artystów

en: Ignore prefix word(s)
pl: Ignoruj prefiksy

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)
pl: Obrazy (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)
pl: Obrazy (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)

en: In %1 days
pl: W ciągu następnych %1 dni

en: In %1 weeks
pl: W ciągu następnych %1 tygodni

en: In dynamic mode new tracks will be chosen and added to the playlist every time a song finishes.
pl: W trybie dynamicznym nowe utwory będą wybierane i dodawane do playlisty za każdym razem, gdy skończy się odtwarzanie bieżącego utworu.

en: Include album art in the notification
pl: Dołącz okładkę albumu

en: Include all songs
pl: Dołączaj wszystkie utwory

en: Incompatible Subsonic REST protocol version. Client must upgrade.
pl: Niekompatybilna wersja protokołu Subsonic REST. Klient musi zostać zaktualizowany.

en: Incompatible Subsonic REST protocol version. Server must upgrade.
pl: Niekompatybilna wersja protokołu Subsonic REST. Serwer musi zostać zaktualizowany.

en: Incomplete configuration, please ensure all fields are populated.
pl: Niekompletna konfiguracja, upewnij się, że wszystkie pola zostały wypełnione.

en: Increase the volume by 4 percent
pl: Zwiększ głośność o 4 procent

en: Increase the volume by <value> percent
pl: Zwiększ głośność o <value> procentów

en: Increase volume
pl: Zwiększ głośność

en: Indexing %1
pl: Indeksowanie %1

en: Information
pl: Informacja

en: Input options
pl: Opcje wejścia

en: Insert...
pl: Wstaw...

en: Integrity check
pl: Sprawdzanie integralności

[ctx: Global search settings dialog title.]
en: Internet services
pl: Serwisy internetowe

en: Intro tracks
pl: Początkujące utwory

en: Invalid API key
pl: Zły klucz API

en: Invalid URL
pl: Niepoprawny URL

en: Invalid format
pl: Błędny format

en: Invalid method
pl: Błędna metoda

en: Invalid parameters
pl: Błędne parametry

en: Invalid resource specified
pl: Nieprawidłowe określenie zasobów

en: Invalid service
pl: Błędna usługa

en: Invalid session key
pl: Zły klucz sesji

en: Invert Selection
pl: Odwróć zaznaczenie

en: Jamendo Most Listened Tracks
pl: Najczęściej odsłuchiwane ścieżki na Jamendo

en: Jamendo Top Tracks
pl: Najlepsze ścieżki na Jamendo

en: Jamendo Top Tracks of the Month
pl: Najlepsze ścieżki tego miesiąca na Jamendo

en: Jamendo Top Tracks of the Week
pl: Najlepsze ścieżki tego tygodnia na Jamendo

en: Jamendo database
pl: Baza danych Jamendo

en: Jump to previous song right away
pl: Natychmiastowo przeskocz do poprzedniej piosenki

en: Jump to the currently playing track
pl: Przeskocz do aktualnie odtwarzanej ścieżki

en: Keep buttons for %1 second...
pl: Przytrzymaj klawisze przez %1 sekundę...

en: Keep buttons for %1 seconds...
pl: Przytrzymaj klawisze przez %1 sekundy...

en: Keep running in the background when the window is closed
pl: Pozostań w tle po zamknięciu okna

en: Keep the original files
pl: Zachowaj oryginalne pliki

[ctx: Label for buton to enable/disable kittens in the now playing widget]
en: Kittens
pl: Kotki

en: Language
pl: Język

en: Laptop/Headphones
pl: Laptop/Słuchawki

en: Large Hall
pl: Duża hala

en: Large album cover
pl: Duża okładka albumu

en: Large album cover (details below)
pl: Duża okładka albumu (szczegóły poniżej)

en: Large album cover (no details)
pl: Duża okładka albumu (bez detali)

en: Large sidebar
pl: Duży pasek boczny

en: Last played
pl: Ostatnio odtwarzane

[ctx: A playlist's tag.]
en: Last played
pl: Ostatnio odtwarzane

en: Last.fm Authentication
pl: Autentyfikator Last.fm

en: Last.fm is currently busy, please try again in a few minutes
pl: Last.fm jest przeciążone, prosimy spróbować za chwilę

en: Last.fm play counts
pl: Last.fm - ilość odtworzeń

en: Last.fm tags
pl: Tagi Last.fm

en: Last.fm wiki
pl: Wiki Last.fm

en: Least favourite tracks
pl: Najmniej lubiane ścieżki

en: Left
pl: Lewy

en: Length
pl: Czas

en: Library
pl: Biblioteka

en: Library advanced grouping
pl: Zaawansowanie grupowanie biblioteki

en: Library rescan notice
pl: Konieczność odświeżenia biblioteki

en: Library search
pl: Poszukiwania biblioteki

en: Limits
pl: Limity

en: Live
pl: Na żywo

en: Load
pl: Wczytaj

en: Load cover from URL
pl: Wczytaj okładkę z adresu URL

en: Load cover from URL...
pl: Wczytaj okładkę z adresu URL...

en: Load cover from disk
pl: Wczytaj okładkę z dysku

en: Load cover from disk...
pl: Wczytaj okładkę z dysku...

en: Load playlist
pl: Wczytaj playlistę

en: Load playlist...
pl: Wczytaj playlistę...

en: Loading MTP device
pl: Wczytywanie urządzenia MTP

en: Loading iPod database
pl: Wczytywanie bazy danych iPoda

en: Loading smart playlist
pl: Wczytywanie inteligentnej playlisty

en: Loading songs
pl: Wczytywanie utworów

en: Loading stream
pl: Wczytywanie strumienia

en: Loading tracks
pl: Wczytywanie ścieżek

en: Loading tracks info
pl: Wczytywanie informacji o utworze

en: Loading...
pl: Wczytywanie...

en: Loads files/URLs, replacing current playlist
pl: Wczytuje pliki/adresy URL, zastępując bieżącą playlistę

en: Login
pl: Zaloguj się

en: Login failed
pl: Logowanie nieudane

en: Logs
pl: Logi

en: Long term prediction profile (LTP)
pl: Profil przewidywania długoterminowego (LTP)

en: Love
pl: Dodaj do ulubionych

en: Love (Last.fm scrobbling)
pl: Dodaj do ulubionych (scrobblowanie Last.fm)

en: Low (%1 fps)
pl: Mało (%1 fps)

en: Low (256x256)
pl: Niska (256x256)

en: Low complexity profile (LC)
pl: Profil niskiej złożoności (LC)

en: Lyrics
pl: Teksty utworów

en: Lyrics from %1
pl: Tekst z %1

en: Lyrics from the tag
pl: Teksty z tagu.

en: Magnatune Download
pl: Pobierz z Magnatune

en: Magnatune download finished
pl: Pobieranie z Magnatune zakończone

en: Main profile (MAIN)
pl: Profil główny (MAIN)

en: Make it so!
pl: Zrób tak!

[ctx: Label for button to enable/disable Enterprise background sound.]
en: Make it so!
pl: Zrób tak!

en: Malformed response
pl: Nieprawidłowa odpowiedź

en: Manage saved groupings
pl: Zarządzaj zapisanymi zgrupowaniami

en: Manual proxy configuration
pl: Ręczna konfiguracja pośrednika (proxy)

en: Manually
pl: Ręcznie

en: Manufacturer
pl: Wytwórca

en: Mark as listened
pl: Oznacz jako przesłuchany

en: Mark as new
pl: Oznacz jako nowy

en: Match every search term (AND)
pl: Porównaj wszystkie warunki (AND/I)

en: Match one or more search terms (OR)
pl: Porównaj jeden lub więcej warunków (OR/LUB)

en: Maximum bitrate
pl: Maksymalny bitrate

en: Maximum number of child processes for tag handling (requires restart)
pl: Maksymalna ilość podprocesów do obsługi tagów (wymaga restartu)

en: Medium (%1 fps)
pl: Umiarkowanie (%1 fps)

en: Medium (512x512)
pl: Średnia (512x512)

en: Membership type
pl: Typ członkostwa

en: Minimum bitrate
pl: Minimalny bitrate

en: Minimum buffer fill
pl: Minimalne zapełnienie bufora

en: Missing plugins
pl: Brakujące wtyczki

en: Missing projectM presets
pl: Brak ustawień projectM

en: Monitor the library for changes
pl: Monitoruj zmiany biblioteki

en: Mono playback
pl: Odtwarzanie mono

en: Months
pl: Miesięcy

en: Mood
pl: Humor

en: Moodbar style
pl: Styl paska humoru

en: Moodbars
pl: Paski humoru

en: Most played
pl: Najczęściej odtwarzane

en: Mount point
pl: Punkt montowania

en: Mount points
pl: Punkty montowania

en: Move down
pl: Przesuń w dół

en: Move to library...
pl: Przenieś do biblioteki...

en: Move up
pl: Przesuń w górę

en: Music
pl: Muzyka

en: Music Library
pl: Biblioteka muzyki

en: Music extensions remotely visible
pl: Końcówki plików muzycznych widoczne zdalnie

en: Mute
pl: Wycisz

en: Name
pl: Nazwa

[ctx: Category label]
en: Name
pl: Nazwa

en: Naming options
pl: Nazwy opcji

en: Narrow band (NB)
pl: Wąskie pasmo (NB)

en: Network Proxy
pl: Pośrednik sieciowy (proxy)

en: Network Remote
pl: Zdalne sterowanie przez sieć

en: Never
pl: Nigdy

en: Never played
pl: Jeszcze nie odtwarzane

en: Never start playing
pl: Nie odtwarzaj automatycznie

en: New folder
pl: Nowy folder

en: New playlist
pl: Nowa playlista

en: New smart playlist...
pl: Nowa inteligentna playlista...

en: New songs
pl: Nowe utwory

en: New tracks will be added automatically.
pl: Nowe ścieżki będą automatycznie dodane.

en: Newest Albums
pl: Najnowsze Albumy

en: Newest tracks
pl: Najnowsze ścieżki

en: Next
pl: Dalej

en: Next album
pl: Następny album

en: Next track
pl: Następny utwór

en: Next week
pl: W następnym tygodniu

en: No analyzer
pl: Bez analizatora

en: No background image
pl: Brak obrazka tła

en: No covers to export.
pl: Brak okładek do wyodrębnienia

en: No long blocks
pl: Bez długich bloków

en: No matches found.  Clear the search box to show the whole playlist again.
pl: Nie znaleziono wyników. Wyczyść pole wyszukiwania, by ponownie wyświetlić pełną playlistę.

en: No settings available for this type.
pl: Brak dostępnych ustawień dla tego typu pliku.

en: No settings page available for encoder element <b>%1</b>. Please report this issue:<br><a href="%2">%2</a>
pl: Brak dostępnej strony ustawień dla elementu enkodera <b>%1</b>. Prosimy o zgłoszenie tego błędu: <br><a href="%2">%2</a>

en: No short blocks
pl: Bez krótkich bloków

en: None
pl: Brak

en: None of the selected songs were suitable for copying to a device
pl: Żaden z zaznaczonych utworów nie był odpowiedni do skopiowania na urządzenie

en: Normal
pl: Neutralny

en: Normal block type
pl: Zwykły typ bloku

en: Normal duration (at least 4 minutes or half the track length)
pl: Przeciętny czas (co najmniej 4 minuty lub połowa długości ścieżki)

en: Not available while using a dynamic playlist
pl: Niedostępne podczas używania inteligentnej playlisty

en: Not connected
pl: Nie podłączono

en: Not enough content
pl: Za mało zawartości

en: Not enough fans
pl: Za mało fanów

en: Not enough members
pl: Za mało użytkowników

en: Not enough neighbors
pl: Za mało sąsiadów

en: Not logged in
pl: Niezalogowany

en: Not mounted - double click to mount
pl: Nie zamontowano - kliknij dwukrotnie, aby zamontować

en: Notification type
pl: Typ powiadomień

en: Notifications
pl: Powiadomienia

en: Now Playing
pl: Teraz odtwarzane

en: Number of episodes to show
pl: Liczba wyświetlanych odcinków

en: Number of processes:
pl: Liczba procesów:

en: OSD Preview
pl: Podgląd OSD

en: Off
pl: Wył

en: On
pl: Wł

en: Only accept connections from clients within the ip ranges:
    10.x.x.x
    172.16.0.0 - 172.31.255.255
    192.168.x.x
pl: Zezwalaj tylko na połączenia z następujących zakresów IP:
    10.x.x.x
    172.16.0.0 - 172.31.255.255
    192.168.x.x

en: Only allow connections from the local network
pl: Zezwalaj tylko na połączenia z sieci lokalnej

en: Only show the first
pl: Pokaż tylko pierwsze

en: Opacity
pl: Krycie

en: Open %1 in browser
pl: Otwórz %1 w przeglądarce

en: Open &audio CD...
pl: Otwórz audio CD

en: Open OPML file
pl: Otwórz plik OPML

en: Open OPML file...
pl: Otwórz plik OPML...

en: Open a directory to import music from
pl: Importuj muzykę z

en: Open device
pl: Otwórz urządzenie

en: Open file...
pl: Otwórz plik...

en: Open in Google Drive
pl: Otwórz w Dysku Google

en: Open in new playlist
pl: Otwórz w nowej playliście

[ctx: Refers to behavior settings in Clementine settings page.]
en: Open in new playlist
pl: Otwórz w nowej playliście

en: Open in your browser
pl: Otwórz w przeglądarce

en: Open...
pl: Otwórz...

en: Operation failed
pl: Operacja nieudana

en: Optimize for bitrate
pl: Optymalizuj pod względem szybkości transmisji (bitrate)

en: Optimize for quality
pl: Optymalizuj pod względem jakości

en: Options...
pl: Opcje

en: Organise Files
pl: Uporządkuj pliki

en: Organise files...
pl: Uporządkuj pliki...

en: Organising files
pl: Porządkowanie plików

en: Original tags
pl: Aktualne znaczniki

en: Original year
pl: Oryginalny rok

en: Original year - Album
pl: Oryginalny rok - Album

en: Original year tag support
pl: Wsparcie znacznika oryginalnego roku

en: Other
pl: Inne

en: Other options
pl: Inne opcje

en: Output
pl: Wyjście

en: Output device
pl: Urządzenie wyjściowe

en: Output options
pl: Opcje wyjścia

en: Overwrite all
pl: Nadpisz wszystkie

en: Overwrite existing files
pl: Nadpisz istniejące pliki

en: Overwrite smaller ones only
pl: Nadpisz tylko mniejsze

en: Owner
pl: Właściciel

en: Parsing Jamendo catalogue
pl: Parsowanie katalogu Jamendo

en: Partition label
pl: Etykieta partycji

en: Party
pl: Impreza

en: Password
pl: Hasło

en: Pause
pl: Pauza

en: Pause playback
pl: Wstrzymaj odtwarzanie

en: Paused
pl: Zatrzymane

en: Performer
pl: Wykonawca

en: Pipeline
pl: Potok

en: Pipelines
pl: Potoki

en: Pixel
pl: Piksel

en: Plain sidebar
pl: Zwykły pasek boczny

en: Play
pl: Odtwarzaj

en: Play count
pl: Ilość odtworzeń

en: Play given playlist
pl: Odtwarzaj wybraną playlistę

en: Play if stopped, pause if playing
pl: Odtwarzaj, gdy zatrzymane; zatrzymaj, gdy odtwarzane

en: Play if there is nothing already playing
pl: Odtwarzaj jeśli nic nie jest aktualnie odtwarzane

en: Play next
pl: Odtwórz po bieżącym utworze

en: Play selected tracks next
pl: Odtwórz zaznaczone ścieżki po bieżącym utworze

en: Play the <n>th track in the playlist
pl: Odtwórz <n> ścieżkę playlisty

en: Play/Pause
pl: Odtwarzaj/wstrzymaj

en: Playback
pl: Odtwarzanie

en: Player options
pl: Opcje odtwarzacza

en: Playlist
pl: Playlista

en: Playlist finished
pl: Playlista zakończona

en: Playlist options
pl: Opcje playlisty

en: Playlist type
pl: Typ playlisty

en: Playlists
pl: Playlisty

en: Please close your browser and return to Clementine.
pl: Aby kontynuować pracę z Clementine należy zamknąć przeglądarkę

en: Please open this URL in your browser: <a href="%1">%1</a>
pl: Proszę otwórz ten adres URL w swojej przeglądarce:

en: Podcast Information
pl: Informacje o podkascie

en: Podcast information
pl: Informacje o podkaście

en: Podcasts
pl: Podcasty

en: Popup duration
pl: Czas powiadomienia

en: Pre-amp
pl: Wzmocnienie

en: Preference
pl: Ustawienie

en: Preferences
pl: Ustawienia

en: Preferences...
pl: Ustawienia...

en: Preferred album art filenames (comma separated)
pl: Szukaj okładek w plikach zawierających w nazwie (oddziel przecinkami):

en: Preferred audio format
pl: Preferowany format audio

en: Preferred format
pl: Preferowany format

en: Premium audio type
pl: Typ audio dla konta premium

en: Preset:
pl: Ustawienie:

en: Press a button combination to use for
pl: Ustaw kombinację przycisków dla

en: Press a key
pl: Naciśnij klawisz

en: Press a key combination to use for %1...
pl: Naciśnij kombinację klawiszy dla %1

en: Pressing "Previous" in player will...
pl: Wciśnięcie "Wstecz" w odtwarzaczu...

en: Pretty OSD options
pl: Opcje ładnego OSD (menu ekranowego)

en: Preview
pl: Podgląd

en: Previous
pl: Wstecz

en: Previous track
pl: Poprzedni utwór

en: Print out version information
pl: Wypisz informacje o wersji

en: Profile
pl: Profil

en: Progress
pl: Postęp

[ctx: Category label]
en: Progress
pl: Postęp

en: Psychedelic
pl: Psychodeliczna

en: Push Wii Remote button
pl: Naciśnij klawisz pilota Wii

en: Push Wiiremote button
pl: Naciśnij przycisk na pilocie

en: Put songs in a random order
pl: Posortuj ścieżki w przypadkowej kolejności

[ctx: Sound quality]
en: Quality
pl: Jakość

[ctx: Visualisation quality]
en: Quality
pl: Jakość

en: Querying device...
pl: Odpytywanie urządzenia...

en: Queue Manager
pl: Menedżer kolejki odtwarzania

en: Queue selected tracks
pl: Kolejkuj wybrane ścieżki

en: Queue track
pl: Kolejkuj ścieżkę

en: Quickly rate the playing track
pl: Szybko oceń odtwarzaną ścieżkę

en: Radio (equal loudness for all tracks)
pl: Radio (równa głośność dla wszystkich ścieżek)

en: RadioBrowser
pl: Przeglądarka stacji radiowych

en: Rain
pl: Deszcz

[ctx: Label for button to enable/disable rain background sound.]
en: Rain
pl: Deszcz

en: Random Albums
pl: Losowe Albumy

en: Random Songs
pl: Losowe Ścieżki

en: Random visualization
pl: Losowa wizualizacja

en: Rate the current song 0 stars
pl: Ocena utworu: 0

en: Rate the current song 1 star
pl: Ocena utworu: 1

en: Rate the current song 2 stars
pl: Ocena utworu: 2

en: Rate the current song 3 stars
pl: Ocena utworu: 3

en: Rate the current song 4 stars
pl: Ocena utworu: 4

en: Rate the current song 5 stars
pl: Ocena utworu: 5

en: Rating
pl: Ocena

en: Really cancel?
pl: Na pewno anulować?

en: Recently Played Albums
pl: Ostatnio Odtwarzane Albumy

en: Redirect limit exceeded, verify server configuration.
pl: Przekroczono limit przekierowań, sprawdź konfigurację serwera

en: Refresh catalogue
pl: Odśwież katalog

en: Refresh channels
pl: Odśwież kanały

en: Refresh station list
pl: Odśwież listę stacji

en: Refresh streams
pl: Odśwież strumienie

en: Relative
pl: Względna

en: Remember Wii remote swing
pl: Pamiętaj ruchy pilota

en: Remember from &last time
pl: Pamiętaj ostatni stan

en: Remember my choice
pl: Zapamiętaj mój wybór

en: Remove
pl: Usuń

en: Remove action
pl: Usuń akcję

en: Remove current song from playlist
pl: Usuń bieżącą ścieżkę z playlisty

en: Remove duplicates from playlist
pl: Usuń duplikaty z playlisty

en: Remove folder
pl: Usuń katalog

en: Remove from playlist
pl: Usuń z playlisty

en: Remove or replace original files
pl: Usuń lub zamień oryginalne pliki

en: Remove playlist
pl: Usuń playlistę

en: Remove playlists
pl: Usuń playlisty

en: Remove unavailable tracks from playlist
pl: Usuń niedostępne ścieżki z playlisty

en: Rename playlist
pl: Zmień nazwę playlisty

en: Rename playlist...
pl: Zmień nazwę playlisty...

en: Renumber tracks in this order...
pl: Ponumeruj utwory według tej kolejności...

en: Repeat
pl: Powtarzaj

en: Repeat album
pl: Powtarzaj album

en: Repeat playlist
pl: Powtarzaj playlistę

en: Repeat track
pl: Powtarzaj utwór

en: Replace current playlist
pl: Zastąp bieżącą playlistę

en: Replace the playlist
pl: Zastąp playlistę

en: Replaces spaces with underscores
pl: Zamień spacje na podkreślniki

en: Replay Gain mode
pl: Tryb Replay Gain

en: Repopulate
pl: Stwórz ponownie

en: Require authentication code
pl: Wymagaj kodu uwierzytelniającego

en: Reset
pl: Resetuj

en: Reset play counts
pl: Wyzeruj licznik odtworzeń

en: Restart song, then jump to previous if pressed again
pl: Rozpocznij piosenkę od nowa, przeskocz przy kolejnym wciśnięciu

en: Restart the track, or play the previous track if within 8 seconds of start.
pl: Odtwarzaj od początku lub odtwórz poprzedni utwór jeżeli nie minęło 8 sekund bieżącego utworu

en: Restore Default Server
pl: Przywróć domyślny serwer

en: Restrict to ASCII characters
pl: Ogranicz do znaków ASCII

en: Resume playback on start
pl: Wznów odtwarzanie przy uruchamianiu programu

en: Return to Clementine
pl: Powróć do Clementine

en: Right
pl: Prawy

en: Rip
pl: Zgraj

en: Rip CD
pl: Zgraj CD

en: Rip audio CD
pl: Zgraj audio CD

en: Root folder that will be browsable from the network remote
pl: Główny folder który będzie można przeglądać ze zdalnego urządzenia

en: Run
pl: Uruchom

en: SOCKS proxy
pl: Pośrednik (proxy) SOCKS

en: SSL handshake error, verify server configuration. SSLv3 option below may workaround some issues.
pl: Błąd powitania SSL, sprawdź konfigurację serwera. Włączenie SSLv3 poniżej może pomóc w obejściu tego problemu

en: Safely remove device
pl: Bezpiecznie usuń urządzenie

en: Safely remove the device after copying
pl: Bezpiecznie usuń urządzenie po kopiowaniu

en: Sample rate
pl: Próbkowanie

en: Samplerate
pl: Próbkowanie

en: Save .mood files in your music library
pl: Zapisz pliki .mood w swojej bibliotece

en: Save album cover
pl: Zapisz okładkę albumu

en: Save cover to disk...
pl: Zapisz okładkę na dysk...

en: Save current grouping
pl: Zapisz bieżące zgrupowanie

en: Save image
pl: Zapisz obraz

[ctx: Save playlist menu action.]
en: Save playlist
pl: Zapisz playlistę

[ctx: Title of the playlist save dialog.]
en: Save playlist
pl: Zapisz playlistę

en: Save playlist...
pl: Zapisz playlistę...

en: Save preset
pl: Zapisz ustawienia korektora

en: Save ratings in file tags when possible
pl: Zapisz oceny w tagach kiedy to możliwe

en: Save statistics in file tags when possible
pl: Zapisz statystyki w tagach kiedy to możliwe

en: Save this stream in the Internet tab
pl: Zapisz ten strumień w zakładce Internet

en: Saved Grouping Manager
pl: Menedżer Zapisanych Zgrupowań

en: Saving cue files is not yet supported.
pl: Zapisywanie plików cue nie jest jeszcze wspierane.

en: Saving songs statistics into songs files
pl: Zapisywanie statystyk do plików

en: Saving tracks
pl: Zapisywanie utworów

en: Scalable sampling rate profile (SSR)
pl: Profil skalowalnego próbkowania (SSR)

en: Scale size
pl: Wielkość po przeskalowaniu

en: Score
pl: Wynik

en: Scrobble tracks that I listen to
pl: Wysyłaj informacje o utworach, których słucham

en: Scroll over icon to change track
pl: Przewiń nad ikoną, aby zmienić utwór

en: Search
pl: Szukaj

[ctx: Global search settings dialog title.]
en: Search
pl: Szukaj

en: Search Icecast stations
pl: Przeszukaj stacje Icecast

en: Search Jamendo
pl: Przeszukaj Jamendo

en: Search Magnatune
pl: Przeszukaj Magnatune

en: Search Subsonic
pl: Przeszukaj Subsonic

en: Search automatically
pl: Wyszukaj automatycznie

en: Search for album
pl: Szukaj wydania

en: Search for album covers...
pl: Szukaj okładek...

en: Search for anything
pl: Wpisz dowolną frazę

en: Search for artist
pl: Szukaj Wykonawcy

en: Search for this
pl: Szukaj tego:

en: Search gpodder.net
pl: Przeszukaj gpodder.net

en: Search iTunes
pl: Przeszukaj iTunes

en: Search mode
pl: Tryb wyszukiwania

en: Search options
pl: Opcje wyszukiwania

en: Search terms
pl: Kryteria wyszukiwania

en: Second Level
pl: Drugi Poziom

en: Second level
pl: Drugi poziom

en: Seek backward
pl: Przewiń wstecz

en: Seek forward
pl: Przewiń w przód

en: Seek the currently playing track by a relative amount
pl: Przesuń obecnie odtwarzaną ścieżkę o względną wartość

en: Seek the currently playing track to an absolute position
pl: Przesuń obecnie odtwarzaną ścieżkę do określonej pozycji

en: Seeking using a keyboard shortcut or mouse wheel
pl: Przewijanie za pomocą skrótu klawiaturowego lub rolki w myszce

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Select None
pl: Odznacz wszystkie

en: Select a directory
pl: Wybierz folder

en: Select a file
pl: Wybierz plik

en: Select background color:
pl: Wybierz kolor tła:

en: Select background image
pl: Wybierz obrazek tła

en: Select best possible match
pl: Wybierz najlepsze dopasowanie

en: Select foreground color:
pl: Wybierz kolor pierwszoplanowy:

en: Select visualizations
pl: Wybierz wizualizacje

en: Select visualizations...
pl: Wybierz wizualizacje...

en: Select...
pl: Wybierz...

en: Serial number
pl: Numer seryjny

en: Server
pl: Serwer

en: Server URL
pl: Adres URL serwera

en: Server details
pl: Szczegóły serwera

en: Service offline
pl: Usługa niedostępna

en: Set %1 to "%2"...
pl: Ustaw %1 na "%2"...

en: Set target rate
pl: Ustaw docelową częstotliwość

en: Set the volume to <value> percent
pl: Ustaw głośność na <value> procent

en: Set value for all selected tracks...
pl: Ustaw wartość dla wszystkich zaznaczonych utworów...

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Short duration (at least 1 minute or half the track length)
pl: Krótki czas (co najmniej 1 minuta lub pół długości ścieżki)

en: Shortcut
pl: Skrót

en: Shortcut for %1
pl: Skrót dla %1

en: Shortcut for %1 already exists
pl: Skrót dla %1 już istnieje

en: Show
pl: Pokaż

en: Show OSD
pl: Pokaż OSD

en: Show a glowing animation on the current track
pl: Pokaż animację podświetlenia aktualnie odtwarzanej ścieżki

en: Show a moodbar in the track progress bar
pl: Pokaż pasek humoru na pasku statusu ścieżki

en: Show a native desktop notification
pl: Pokaż natywne powiadomienia środowiska graficznego

en: Show a notification when I change the repeat/shuffle mode
pl: Pokaż powiadomienie, gdy zmieniam tryb powtarzania / losowania utworów

en: Show a notification when I change the volume
pl: Pokaż powiadomienie, gdy zmieniam głośność

en: Show a notification when I pause playback
pl: Pokaż powiadomienie, gdy pauzuję odtwarzanie

en: Show a popup from the system tray
pl: Pokaż popup z ikony w tacce systemowej

en: Show a pretty OSD
pl: Pokazuj ładne OSD (menu ekranowe)

en: Show above status bar
pl: Pokaż ponad paskiem stanu

en: Show all songs
pl: Pokaż wszystkie utwory

en: Show all the songs
pl: Pokaż wszystkie ścieżki

en: Show cover art in library
pl: Pokazuj okładki w bibliotece

en: Show dividers
pl: Pokaż separatory

en: Show fullsize...
pl: Pokaż w pełnej wielkości...

en: Show in file browser...
pl: Pokaż w menadżerze plików...

en: Show in library...
pl: Pokaż w bibliotece...

en: Show in various artists
pl: Pokaż w różni wykonawcy

en: Show moodbar
pl: Pokaż pasek humoru

en: Show only duplicates
pl: Pokaż tylko duplikaty

en: Show only untagged
pl: Pokaż tylko nieoznaczone

en: Show or hide the sidebar
pl: Pokaż lub schowaj pasek boczny

en: Show search suggestions
pl: Pokazuj sugestie

en: Show sidebar
pl: Pokaż pasek boczny

en: Show the "love" button
pl: Pokaż przycisk "Dodaj do ulubionych"

en: Show the scrobble button in the main window
pl: Pokaż przycisk scrobblingu w głównym oknie

en: Show tray icon
pl: Pokaż ikonkę w tacce systemowej

en: Show which sources are enabled and disabled
pl: Wyświetl listę włączonych i wyłączonych źródeł

en: Show/Hide
pl: Pokaż/Ukryj

en: Shuffle
pl: Losuj

en: Shuffle albums
pl: Losuj albumy

en: Shuffle all
pl: Losuj wszystko

en: Shuffle playlist
pl: Wymieszaj playlistę

en: Shuffle tracks in this album
pl: Losuj utwory w tym albumie

en: Sign in
pl: Zaloguj

en: Sign out
pl: Wyloguj

en: Signing in...
pl: Logowanie...

en: Size
pl: Wielkość

en: Size:
pl: Wielkość:

en: Skip backwards in playlist
pl: Przeskocz wstecz w playliście

en: Skip count
pl: Ilość przeskoczeń utworu

en: Skip files with these extensions (comma separated, case insensitive)
pl: Pomiń pliki z tymi końcówkami (oddzielone przecinkami, wielkość liter nie jest rozróżniana)

en: Skip forwards in playlist
pl: Przeskocz do przodu w playliście

en: Skip selected tracks
pl: Pomiń wybrane ścieżki

en: Skip to the next album
pl: Przejdź do następnego albumu

en: Skip track
pl: Pomiń ścieżkę

en: Small album cover
pl: Mała okładka albumu

en: Small sidebar
pl: Mały pasek boczny

en: Smart playlist
pl: Inteligentna playlista

en: Smart playlists
pl: Inteligentne playlisty

en: Soft
pl: Miękki

en: Song Information
pl: Informacje o utworze

en: Song Metadata
pl: Metadane utworu

en: Song info
pl: O utworze

en: Sorry
pl: Przepraszamy

en: Sort by genre (alphabetically)
pl: Sortuj według gatunku (alfabetycznie)

en: Sort by genre (by popularity)
pl: Sortuj według gatunku (według popularności)

en: Sort by station name
pl: Sortuj według nazwy stacji

en: Sort songs by
pl: Sortuj według

en: Sorting
pl: Sortowanie

en: Source
pl: Źródło

en: Sources
pl: Źródła

en: Standard
pl: Standardowy

en: Starred Albums
pl: Albumy Oznaczone Gwiazdką

en: Start ripping
pl: Zacznij zgrywanie

en: Start the playlist currently playing
pl: Rozpocznij aktualnie odtwarzaną playlistę

en: Start transcoding
pl: Rozpocznij transkodowanie

en: Starting %1
pl: Uruchamianie %1

en: Starting...
pl: Uruchamianie...

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Stop after
pl: Zatrzymaj po

en: Stop after each track
pl: Zatrzymaj po każdym utworze

en: Stop after every track
pl: Zatrzymaj po każdym utworze

en: Stop after this track
pl: Zatrzymaj po tym utworze

en: Stop playback
pl: Zatrzymaj odtwarzanie

en: Stop playback after current track
pl: Zatrzymaj odtwarzanie po obecnym utworze

en: Stop playback if song fails to play
pl: Zatrzymuj odtwarzanie, jeśli nie można odtworzyć utworu

en: Stop playing after current track
pl: Zatrzymaj odtwarzanie po obecnej ścieżce

en: Stop playing after track: %1
pl: Zatrzymaj po utworze: %1

en: Stopped
pl: Zatrzymano

en: Stream
pl: Strumień

en: Stream Details
pl: Szczegóły strumienia

en: Streaming from a Subsonic server requires a valid server license after the 30-day trial period.
pl: Strumieniowanie z serwera Subsonic wymaga ważnej licencji serwera po zakończeniu 30-dniowego okresu próbnego.

en: Streaming membership
pl: Strumieniowanie członkostwa

en: Subscribers
pl: Subskrybenci

en: Success!
pl: Suckes!

en: Successfully written %1
pl: Pomyślnie zapisano %1

en: Suggested tags
pl: Sugerowane znaczniki

en: Suitable element not found
pl: Nie znaleziono odpowiedniego elementu

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Super high (%1 fps)
pl: Bardzo dużo (%1 fps)

en: Super high (2048x2048)
pl: Super wysoka (2048x2048)

en: Supported formats
pl: Obsługiwane formaty

en: Synchronize statistics to files now
pl: Zsynchronizuj statystyki z plikami

en: System colors
pl: Kolory systemowe

en: Tabs on top
pl: Zakładki na górze

en: Tag fetcher
pl: Uzupełnianie znaczników

en: Target bitrate
pl: Docelowy bitrate

en: Text options
pl: Opcje tekstu

en: Thanks to
pl: Podziękowania dla

en: The "%1" command could not be started.
pl: Nie można było uruchomić komendy "%1".

en: The album cover of the currently playing song
pl: Okładka albumu odtwarzanego utworu

en: The directory %1 is not valid
pl: Katalog %1 jest nieprawidłowy

en: The discoverer is busy
pl: Odkrywca jest zajęty

en: The format is only updated when a pipeline starts.
pl: Ten format jest aktualizowany jedynie na początku przetwarzania.

en: The second value must be greater than the first one!
pl: Druga wartość musi być większa niż pierwsza!

en: The site you requested does not exist!
pl: Wybrany serwis nie istnieje!

en: The site you requested is not an image!
pl: Wybrany adres nie jest obrazem!

en: The trial period for the Subsonic server is over. Please donate to get a license key. Visit subsonic.org for details.
pl: Okres próbny dla serwera Subsonic wygasł. Zapłać, aby otrzymać klucz licencyjny. Szczegóły na subsonic.org.

en: The version of Clementine you've just updated to requires a full library rescan because of the new features listed below:
pl: Wersja do której właśnie zaktualizowano odtwarzacz Clementine wymaga odświeżenia całej biblioteki. Wynika to z wprowadzenia następujących zmian:

en: There are other songs in this album
pl: Na tym albumie są inne utwory

en: There was a problem communicating with gpodder.net
pl: Wystąpił problem z komunikacją z serwisem gpodder.net

en: There was a problem fetching the metadata from Magnatune
pl: Wystąpił problem podczas pobierania metadanych z Magnatune

en: There was a problem parsing the response from the iTunes Store
pl: Wystąpił problem podczas parsowania odpowiedzi z iTunes Store

en: There were problems copying some songs.  The following files could not be copied:
pl: Wystąpiły problemy podczas kopiowania utworów. Nie można było skopiować następujących plików:

en: There were problems deleting some songs.  The following files could not be deleted:
pl: Wystąpiły problemy podczas kasowania utworów. Nie można było skasować następujących plików:

en: These files will be deleted from the device, are you sure you want to continue?
pl: Te pliki zostaną usunięte z urządzenia. Na pewno chcesz kontynuować?

en: These files will be permanently deleted from disk, are you sure you want to continue?
pl: Te pliki zostaną nieodwracalnie usunięte z dysku, czy na pewno chcesz kontynuować?

en: These folders will be scanned for music to make up your library
pl: Te katalogi będą skanowane w poszukiwaniu muzyki

en: These settings are used in the "Transcode Music" dialog, and when converting music before copying it to a device.
pl: Te ustawienia są używane w "Transkodowaniu muzyki" oraz podczas konwertowania muzyki przed kopiowaniem jej na urządzenie.

en: Third Level
pl: Trzeci poziom

en: Third level
pl: Trzeci poziom

en: This action will create a database which could be as big as 150 MB.
    Do you want to continue anyway?
pl: Ta operacja spowoduje utworzenie bazy, która będzie zawierać około 150 MB danych.
    Czy chcesz kontynuować?

en: This album is not available in the requested format
pl: Ten album nie jest dostępny w żądanym formacie

en: This can be changed later through the preferences
pl: To może być później zmienione w opcjach

en: This device must be connected and opened before Clementine can see what file formats it supports.
pl: To urządzenie musi być podłączone i otwarte zanim Clementine zobaczy jakie formaty plików ono obsługuje.

en: This device supports the following file formats:
pl: To urządzenie obsługuje następujące formaty plików:

en: This device will not work properly
pl: To urządzenie nie będzie działać prawidłowo

en: This is an MTP device, but you compiled Clementine without libmtp support.
pl: To jest urządzenie MTP, ale skompilowałeś Clementine bez obsługi libmtp.

en: This is an iPod, but you compiled Clementine without libgpod support.
pl: To jest urządzenie iPod, ale skompilowałeś Clementine bez obsługi libgpod.

en: This is the first time you have connected this device.  Clementine will now scan the device to find music files - this may take some time.
pl: Pierwszy raz podłączyłeś to urządzenie. Clementine przeskanuje je teraz w poszukiwaniu plików z muzyką - może to zająć trochę czasu.

en: This option can be changed in the "Behavior" preferences
pl: Opcja ta może zostać zmieniona w preferencjach "Trybu"

en: This stream is for paid subscribers only
pl: Strumień wyłącznie dla płacących subskrybentów

en: This type of device is not supported: %1
pl: Ten typ urządzenia nie jest obsługiwany: %1

en: Time step
pl: Krok czasu

en: Title
pl: Tytuł

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Toggle Pretty OSD
pl: Przełącz ładne OSD

en: Toggle fullscreen
pl: Przełącz tryb pełnoekranowy

en: Toggle queue status
pl: Przełącz stan kolejki

en: Toggle scrobbling
pl: Włącz scroblowanie

en: Toggle visibility for the pretty on-screen-display
pl: Przełącz wyświetlanie ładnego menu ekranowego

en: Tomorrow
pl: Jutro

en: Too many redirects
pl: Zbyt wiele przekierowań

en: Top Rated Albums
pl: Najwyżej Oceniane Albumy

en: Total albums:
pl: W sumie albumów:

en: Total bytes transferred
pl: Całkowita ilość przesłanych w bajtach

en: Total network requests made
pl: Całkowita ilość zapytań sieciowych

en: Trac&k
pl: &Utwór

en: Track
pl: Utwór

en: Transcode Music
pl: Transkoduj muzykę

en: Transcoder Details
pl: Informacje o transkoderze

en: Transcoding
pl: Konwersja

en: Transcoding %1 files using %2 threads
pl: Transkodowanie %1 plików za pomocą %2 wątków

en: Transcoding options
pl: Opcje konwersji

en: Transcoding options - %1
pl: Opcje transkodowania - %1

en: Try to extract title, artist, and album from file path.
pl: Spróbuj wydobyć tytuł, artystę i album ze ścieżki pliku.

en: Try to guess missing metadata
pl: Spróbuj odgadnąć brakujące metadane

en: Turbine
pl: Turbina

en: Turn off
pl: Wyłącz

en: Two loop searching method
pl: Metoda szukania na dwie pętle

en: URL of its Logo:
pl: URL jego Logo:

en: URL(s)
pl: URL

en: Ultra wide band (UWB)
pl: Bardzo szerokie pasmo (UWB)

en: Unable to connect
pl: Problem z połączeniem

en: Unable to download %1 (%2)
pl: Nie udało się pobrać %1 (%2)

en: Unknown
pl: nieznany

en: Unknown content-type
pl: Nieznany content-type

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Unknown filetype: %1
pl: Nieznany typ pliku: %1

en: Unset cover
pl: Usuń okładkę

en: Unskip selected tracks
pl: Nie pomijaj wybranych ścieżek

en: Unskip track
pl: Nie pomijaj ścieżki

en: Unsubscribe
pl: Anuluj subskrypcję

en: Upcoming Concerts
pl: Nadchodzące koncerty

en: Update all podcasts
pl: Uaktualnij wszystkie podcasty

en: Update changed library folders
pl: Odśwież zmienione katalogi biblioteki

en: Update the library when Clementine starts
pl: Odświeżaj bibliotekę przy uruchomieniu Clementine

en: Update this podcast
pl: Uaktualnij ten podcast

en: Updating
pl: Aktualizacja

en: Updating %1
pl: Odświeżanie %1

en: Updating %1%...
pl: Odświeżanie %1%...

en: Updating library
pl: Aktualizowanie biblioteki

en: Usage
pl: Użycie

en: Use Album Artist tag when available
pl: Używaj tagu "Wykonawca albumu" jeżeli jest dostępny

en: Use Gnome's shortcut keys
pl: Używaj skrótów klawiaturowych Gnome

en: Use Psychedelic Colors
pl: Użyj Psychodeliczne Kolory

en: Use Replay Gain metadata if it is available
pl: Używaj metadanych Replay Gain, jeśli są dostępne

en: Use SSLv3
pl: Użyj SSLv3

en: Use Wii Remote
pl: Używaj Wii Remote

en: Use a custom color set
pl: Użyj własnego zestawu kolorów

en: Use a custom message for notifications
pl: Użyj niestandardowej wiadomości dla powiadomień

en: Use a network remote control
pl: Użyj zdalnego sterowania

en: Use authentication
pl: Użyj uwierzytelniania

en: Use bitrate management engine
pl: Użyj silnika zarządzania przepływnością

en: Use default bitrate
pl: Użyj domyślnego bitrate

en: Use dynamic mode
pl: Użyj trybu automatycznego

en: Use notifications to report Wii Remote status
pl: Używaj powiadomień do raportowania statusów urządzenia Wii Remote

en: Use system icons
pl: Użyj ikon systemowych.

en: Use temporal noise shaping
pl: Użyj chwilowego kształtowania szumu

en: Use the system default
pl: Użyj domyślnych ustawień systemowych

en: Use the system default color set
pl: Użyj systemowego zestawu kolorów

en: Use the system proxy settings
pl: Użyj systemowych ustawień proxy

en: Used
pl: Użyto

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Username
pl: Użytkownik

en: Using the menu to add a song will...
pl: Dodanie utworu z menu kontekstowego powoduje...

en: Variable bit rate
pl: Zmienny bitrate

en: Various artists
pl: Różni wykonawcy

en: Verify Server certificate
pl: Sprawdź certyfikat serwera

en: Version %1
pl: Wersja %1

en: View
pl: Pokaż

en: View Stream Details
pl: Pokaż szczegóły strumienia

en: Visualization mode
pl: Tryb wizualizacji

en: Visualizations
pl: Wizualizacje

en: Visualizations Settings
pl: Ustawienia wizualizacji

en: Voice activity detection
pl: Wykrywanie aktywności głosowej

en: Volume %1%
pl: Głośność %1%

en: Warn me when closing a playlist tab
pl: Ostrzegaj podczas zamykania karty playlisty

en: Warning: This compression level is outside of the streamable subset. This means that a decoder may not be able to start playing it mid-stream. It may also affect the performance of hardware decoders.
pl: Uwaga: ten poziom kompresji jest poza strumieniowym podtypem. Oznacza to, że dekoder może mieć problemy z odtwarzaniem pliku w środku strumienia. Może to również wpłynąć na wydajność sprzętowych dekoderów.

en: Website
pl: Strona internetowa

en: Weeks
pl: Tygodni

en: When Clementine starts
pl: Podczas startu Clementine

en: When calculating play counts, use
pl: Podczas obliczania ilości odtworzeń, używaj

en: When looking for album art Clementine will first look for picture files that contain one of these words.
    If there are no matches then it will use the largest image in the directory.
pl: Szukając okładki, Clementine w pierwszej kolejności przeszuka pliki obrazów zawierające któreś z podanych słów.
    W przypadku braku takich plików użyty zostanie największy obraz z danego katalogu.

en: When saving a playlist, file paths should be
pl: Podczas zapisywania playlisty, ścieżki plików mają być

en: When sorting artists, albums and titles
pl: Podczas sortowania wg artystów, albumów i tytułów

en: When the list is empty...
pl: Jeżeli lista wyników jest pusta...

en: Why not try...
pl: Czemu by nie spróbować...

en: Wide band (WB)
pl: Szerokie pasmo (WB)

en: Wii Remote %1: activated
pl: Wii Remote %1: aktywowany

en: Wii Remote %1: connected
pl: Wii Remote %1: połączony

en: Wii Remote %1: critical battery (%2%)
pl: Wii Remote %1: krytyczny poziom baterii (%2%)

en: Wii Remote %1: disactived
pl: Wii Remote %1: dezaktywowany

en: Wii Remote %1: disconnected
pl: Wii Remote %1: rozłączony

en: Wii Remote %1: low battery (%2%)
pl: Wii Remote %1: niski poziom baterii (%2%)

en: Without cover:
pl: Bez okładek:

en: Would you like to move the other songs in this album to Various Artists as well?
pl: Czy chciałbyś przenieść także inny piosenki z tego albumu do Różnych wykonawców?

en: Would you like to run a full rescan right now?
pl: Czy chcesz teraz rozpocząć odświeżanie biblioteki?

en: Write all songs statistics into songs' files
pl: Zapisz wszystkie statystyki w plikach muzycznych

en: Write metadata
pl: Zapisz metadane

en: Wrong username or password.
pl: Zły login lub hasło.

en: Year
pl: Rok

en: Year - Album
pl: Rok - Album

en: Year - original
pl: Rok - oryginalny

en: Years
pl: Lat

en: Yesterday
pl: Wczoraj

en: You are about to download the following albums
pl: Zaraz pobierzesz następujące albumy

en: You are about to remove %1 playlists from your favorites, are you sure?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć playlisty (%1) z ulubionych??

en: You are about to remove a playlist which is not part of your favorite playlists: the playlist will be deleted (this action cannot be undone). 
    Are you sure you want to continue?
pl: Zamierzasz usunąć playlistę nienależącą do ulubionych. Ta lista zostanie NIEODWRACALNIE usunięta (po usunięciu nie da się jej przywrócić).
    Czy jesteś pewien?

en: You are not signed in.
pl: Nie jesteś zalogowany/a.

en: You are signed in as %1.
pl: Jesteś zalogowany/a jako %1.

en: You are signed in.
pl: Jesteś zalogowany/a

en: You can change the way the songs in the library are organised.
pl: Możesz zmienić sposób w jaki prezentowane są utwory w bibliotece.

en: You can find <a href="%1">here on GitHub</a> the new cross platform remote.<br/>It is available on <b>Linux</b>, <b>MacOS</b> and <b>Windows</b><br/>
pl: Nowy, wieloplatformowy pilot możesz znaleźć <a href="%1">na GitHubie</a>. Jest dostępny na systemy <b>Linux</b>, <b>MacOS</b> i <b>Windows</b><br/>

en: You can listen to Magnatune songs for free without an account.  Purchasing a membership removes the messages at the end of each track.
pl: Możesz słuchać utworów z Magnatune za darmo nie posiadając konta. Opłacenie członkostwa usuwa komunikaty na końcu każdej ścieżki.

en: You can listen to background streams at the same time as other music.
pl: Oprócz muzyki możesz jednocześnie słuchać strumieni tła.

en: You can use your Wii Remote as a remote control for Clementine.  <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote">See the page on the Clementine wiki</a> for more information.
pl: Kontrolera Wii Remote można używać jako zdalnego sterowania w Clementine. <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote"> Zobacz stronę wiki Clementine</a> w celu uzyskania dalszych informacji.

en: You do not have an active subscription
pl: Nie posiadasz aktywnej subskrypcji

en: You love this track
pl: Kochasz tę ścieżkę

en: You need to launch System Preferences and allow Clementine to "<span style="font-style:italic">control your computer</span>" to use global shortcuts in Clementine.
pl: Musisz włączyć Preferencje systemowe i zaznaczyć "<span style="font-style:italic">Włącz dostęp do urządzeń wspomagających</span>", by używać skrótów globalnych w Clementine.

en: You will need to restart Clementine if you change the language.
pl: Jeśli zmieniałeś ustawienia językowe, będziesz musiał zrestartować Clementine.

en: Your IP address:
pl: Twój adres IP:

en: Your Magnatune credentials were incorrect
pl: Niepoprawne dane konta Magnatune

en: Your library is empty!
pl: Biblioteka jest pusta!

en: Your radio streams
pl: Twoje strumienie radiowe

en: Your scrobbles: %1
pl: Przesłane utwory: %1

en: Your system is missing OpenGL support, visualizations are unavailable.
pl: W Twoim systemie brakuje wsparcia dla OpenGL, wizualizacje są niedostępne.

en: add %n songs
pl: dodaj %n utworów

en: after
pl: po

en: ago
pl: temu

en: and
pl: i

en: automatic
pl: automatycznie

en: before
pl: przed

en: between
pl: pomiędzy

en: biggest first
pl: najpierw największe

en: bpm
pl: uderzeń na minutę

en: comma-separated list of the allowed extensions that will be visible from the network remote (ex: m3u,mp3,flac,ogg,wav)
pl: oddzielona przecinkami lista dozwolonych końcówek plików które będą widoczne na zdalnych urządzeniach (np. m3u,mp3,flac,ogg,wav)

en: contains
pl: zawiera

en: desktop_remote
pl: pilot na komputery stacjonarne

en: disabled
pl: wyłączony

en: disc %1
pl: płyta %1

en: does not contain
pl: nie zawiera

en: dump
pl: zrzuć

en: empty
pl: pusty

en: ends with
pl: kończy się na

en: equals
pl: jest równy

en: gpodder.net directory
pl: katalog gpodder.net

en: greater than
pl: większy niż

en: iPods and USB devices currently don't work on Windows.  Sorry!
pl: IPody i urządzenia USB obecnie nie działają na systemie Windows. Przepraszamy!

en: in the last
pl: w ostatnich

en: less than
pl: mniejszy niż

en: longest first
pl: najpierw najdłuższe

en: move %n songs
pl: przenieś utwory: %n

en: newest first
pl: najpierw najnowsze

en: not empty
pl: niepusty

en: not equals
pl: nie wynosi

en: not in the last
pl: oprócz ostatnich

en: not on
pl: nie w

en: oldest first
pl: najpierw najstarsze

en: on
pl: w dniu

en: options
pl: opcje

en: or scan the QR code:
pl: albo zeskanuj kod QR:

en: press enter
pl: wciśnij enter

en: remove %n songs
pl: usuń %n utworów

en: shortest first
pl: najpierw najkrótsze

en: shuffle songs
pl: losuj utwory

en: smallest first
pl: najpierw najmniejsze

en: sort songs
pl: sortuj utwory

en: starts with
pl: zaczyna się na

en: stop
pl: zatrzymaj

en: track %1
pl: utwór %1
