Clementine Music Player - en to sl translation catalogue (1311 entries)

en: 
    
    You can favorite playlists by clicking the star icon next to a playlist name
    
    Favorited playlists will be saved here
sl: 
    
    Sezname predvajanja lahko dodate med priljubljene tako da kliknete na ikono zvezdice ob imenu seznama predvajanja
    
    Priljubljeni seznami predvajanja bodo shranjeni sem

en:  ANMR method (experimental)
sl: ANMR način (eksperimentalno)

en:  days
sl:  dni

en:  kbps
sl:  kb/s

en:  seconds
sl:  sekund

en:  songs
sl:  skladb

en: %1 albums
sl: %1 albumov

en: %1 days
sl: %1 dni

en: %1 days ago
sl: pred %1 dnevi

en: %1 on %2
sl: %1 na %2

en: %1 playlists (%2)
sl: %1 seznamov predvajanja (%2)

en: %1 request failed:
    %2
sl: %1 zahteva ni uspela:
    %2

en: %1 song
sl: %1 skladba

en: %1 songs
sl: %1 skladb

en: %1 songs found
sl: najdenih %1 skladb

en: %1 songs found (showing %2)
sl: najdenih %1 skladb (prikazanih %2)

en: %1 tracks
sl: %1 skladb

en: %1 transferred
sl: %1 prenesenih

en: %1: Wiimotedev module
sl: %1: modul Wimotedev

en: %L1 other listeners
sl: %L1 drugih poslušalcev

en: %L1 selected of
sl: %L1 izbranih od

en: %L1 total plays
sl: skupno %L1 predvajanj

en: %L1 tracks
sl: %L1 skladb

en: %n failed
sl: %n spodletelih

en: %n finished
sl: %n končanih

en: %n remaining
sl: %n preostaja

en: &Align text
sl: Por&avnaj besedilo

en: &Center
sl: &Sredinsko

en: &Custom
sl: Po &meri

en: &Extras
sl: Dodatki

en: &Grouping
sl: &Združevanje

en: &Help
sl: &Pomoč

en: &Hide %1
sl: &Skrij %1

en: &Hide...
sl: &Skrij ...

en: &Left
sl: &Levo

en: &Lock Rating
sl: Zak&leni oceno

en: &Lyrics
sl: Besedi&la

en: &Music
sl: &Glasba

en: &None
sl: &Brez

en: &Playlist
sl: Seznam &predvajanja

en: &Quit
sl: &Končaj

en: &Repeat mode
sl: Način p&onavljanja

en: &Right
sl: &Desno

en: &Shuffle mode
sl: Pre&mešani način

en: &Stretch columns to fit window
sl: Raztegni &stolpce, da se pilagodijo oknu

en: &Tools
sl: &Orodja

en: &Year
sl: Le&to

en: (different across multiple songs)
sl: (različno preko več skladb)

en: ...and all the Amarok contributors
sl: ... in vsem razvijalcem Amaroka

en: 0px
sl: 0 px

en: 1 day
sl: 1 dan

en: 1 track
sl: 1 skladba

en: 192,000Hz
sl: 192000 Hz

en: 40%
sl: 40 %

en: 44,100Hz
sl: 44100 Hz

en: 48,000Hz
sl: 48000 Hz

en: 50 random tracks
sl: 50 naključnih skladb

en: 96,000Hz
sl: 96000 Hz

en: <a href="http://www.di.fm/premium/">Upgrade to Premium now</a>
sl: <a href="http://www.di.fm/premium/">Nadgradite na Premium</a>

en: <html><head/><body><p>If not checked, Clementine will  try to save your ratings and other statistics only in a separate database and don't modify your files.</p><p>If checked, it will save statistics both in database and directly into the file each time they changed.</p><p>Please note it might not work for every format and, as there is no standard for doing so, other music players might not be able to read them.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Če ni označeno, bo Clementine poskusil shraniti vaše ocene in druge statistike v ločeno podatkovno zbirko in ne bo spreminjal vaših datotek.</p><p>Če je označeno, bo shranil statistike tako v podatkovno zbirko kot tudi neposredno v datoteko, vsakič, ko se spremenijo.</p><p>Zapomnite si, da to morda ne bo delovalo za vsako vrsto datotek in ker ni standardov, jih morda drugi predvajalniki ne bodo mogli prebrati.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Prefix a word with a field name to limit the search to that field, e.g. <span style=" font-weight:600;">artist:</span><span style=" font-style:italic;">Bode</span> searches the library for all artists that contain the word Bode, <span style=" font-weight:600;">playcount:</span><span style=" font-style:italic;">&gt;=2</span> searches the library for songs played at least twice, <span style=" font-weight:600;">lastplayed:</span>&lt;<span style=" font-style:italic;">1h30m</span> searches the library for songs played in the last 180 minutes.</p><p><span style=" font-weight:600;">Available fields: </span><span style=" font-style:italic;">%1</span>.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Dodajte besedi predpono z imenom polja, da omejite iskanje na to polje. Npr. artist:</span><span style=" font-style:italic;">Bode</span>v knjižnici poišče vse avtorje, ki vsebujejo besedo Bode, <span style=" font-weight:600;">playcounts</span><span style=" font-style:italic;">&gt;=2</span> v knjižnici poišče skladbe, ki so bile vsaj dvakrat predvajane, <span style=" font-weight:600;">lastplayed: </span>&lt; <span style=" font-style:italic;">1h30m</span> v knjižnici poišče skladbe, ki so bile predvajane v zadnjih 180 minutah. </p><p><span style=" font-weight:600;">Polja, ki so na voljo: </span><span style=" font-style:italic;">%1</span>.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This will write songs' ratings and statistics into files tags for all your library's songs.</p><p>This is not needed if the &quot;Save ratings and statistics in file tags&quot; option has always been activated.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>To bo zapisalo vse ocene in statistike v oznake datotek za vse vaše skladbe v knjižnici.</p><p>To ni zahtevano, če je vedno vklopljena možnost &quot;Shrani ocene in statistike v oznake datotek&quot;.</p></body></html>

en: <p>This article uses material from the Wikipedia article <a href="%1">%2</a>, which is released under the <a href="https://clementine-player.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode.txt">Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0</a>.</p>
sl: <p>Ta članek vsebuje podatke iz članka objavljenega na Wikipediji: <a href="%1">%2</a>. Slednji je izdan pod licenco <a href="https://clementine-player.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode.txt">Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0</a>.</p>

en: <p>Tokens start with %, for example: %artist %album %title </p>
    
    <p>If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.</p>
sl: <p>Žetoni se pričnejo z %, na primer: %artist %album %title </p>
    
    <p>V primeru da odseke besedila, ki vsebujejo žetone, obdate z zavitimi oklepaji, bodo odseki skriti, če je žeton prazen.</p>

en: A client can connect only, if the correct code was entered.
sl: Odjemalec se lahko poveže le, če je vnesel pravo kodo.

en: A premium account is required
sl: Zahtevan je plačljiv račun

en: A smart playlist is a dynamic list of songs that come from your library.  There are different types of smart playlist that offer different ways of selecting songs.
sl: Pametni seznam predvajanja je dinamični seznam skladb, ki se nahajajo v vaši knjižnici. Obstajajo različne vrste pametnih seznamov predvajanja, ki ponujajo različne načine izbire skladb.

en: A song will be included in the playlist if it matches these conditions.
sl: Skladba bo vključena v seznam predvajanja, če se ujema s temi pogoji.

en: A&utomatic
sl: S&amodejno

en: A-Z
sl: A-Ž

en: Abort
sl: Prekini

en: About %1
sl: O %1

en: About Clementine...
sl: O Clementine ...

en: About Qt...
sl: O Qt ...

en: Absolute
sl: Absolutne

en: Account details
sl: Podrobnosti računa

en: Account details (Premium)
sl: Podrobnosti računa (Premium)

en: Action
sl: Dejanje

[ctx: Category label]
en: Action
sl: Dejanje

en: Activate/Deactivate Wii Remote
sl: Omogoči/onemogoči Wii Remote

en: Add Podcast
sl: Dodaj podkast

en: Add Stream
sl: Dodaj pretok

en: Add a new line if supported by the notification type
sl: Dodaj novo vrstico, če jo podpira vrsta obvestila

en: Add action
sl: Dodaj dejanje

en: Add all tracks from a directory and all its subdirectories
sl: Dodaj vse skladbe iz mape in njenih podmap

en: Add another stream...
sl: Dodaj še en pretok ...

en: Add directory...
sl: Dodaj mapo ...

en: Add file
sl: Dodaj datoteko

en: Add file to transcoder
sl: Dodaj datoteko v prekodirnik

en: Add file(s) to transcoder
sl: Dodaj datoteko(-e) v prekodirnik

en: Add file...
sl: Dodaj datoteko ...

en: Add files to transcode
sl: Dodajte datoteke za prekodiranje

en: Add folder
sl: Dodaj mapo

en: Add folder...
sl: Dodaj mapo ...

en: Add new folder...
sl: Dodaj novo mapo ...

en: Add podcast
sl: Dodaj podkast

en: Add podcast...
sl: Dodaj podkast ...

en: Add search term
sl: Dodaj iskalni pojem

en: Add song album tag
sl: Dodaj oznako: album

en: Add song albumartist tag
sl: Dodaj oznako: izvajalec albuma

en: Add song artist tag
sl: Dodaj oznako: izvajalec

en: Add song auto score
sl: Dodaj samodejno oceno skladbe

en: Add song composer tag
sl: Dodaj oznako: skladatelj

en: Add song disc tag
sl: Dodaj oznako: disk

en: Add song filename
sl: Dodaj ime datoteke skladbe

en: Add song genre tag
sl: Dodaj oznako: žanr

en: Add song grouping tag
sl: Dodaj oznako za združevanje skladb

en: Add song length tag
sl: Dodaj oznako: dolžina

en: Add song performer tag
sl: Dodaj oznako za izvajalca skladbe

en: Add song play count
sl: Dodaj oznako: število predvajanj

en: Add song rating
sl: Dodaj oceno skladbe

en: Add song skip count
sl: Dodaj oznako: število preskokov

en: Add song title tag
sl: Dodaj oznako: naslov

en: Add song track tag
sl: Dodaj oznako: številka skladbe

en: Add song year tag
sl: Dodaj oznako: leto

en: Add stream...
sl: Dodaj pretok ...

en: Add to another playlist
sl: Dodaj na drug seznam predvajanja

en: Add to playlist
sl: Dodaj na seznam predvajanja

en: Add to the queue
sl: Dodaj v vrsto

en: Add to your radio streams
sl: Dodaj radio pretoke

en: Add wiimotedev action
sl: Dodaj dejanje wiimotedev

en: Added this month
sl: Dodano ta mesec

en: Added this week
sl: Dodano ta teden

en: Added this year
sl: Dodano letos

en: Added today
sl: Dodano danes

en: Added within three months
sl: Dodano v zadnjih treh mesecih

en: Advanced grouping...
sl: Napredno združevanje ...

en: After
sl: Po

en: After copying...
sl: Po kopiranju ...

en: Album (ideal loudness for all tracks)
sl: Album (najboljša glasnost za vse skladbe)

en: Album artist
sl: Izvajalec albuma

en: Album cover
sl: Ovitek albuma

en: Album info on jamendo.com...
sl: Podatki o albumu na jamendo.com ...

en: Albums with covers
sl: Albumi z ovitkom

en: Albums without covers
sl: Albumi brez ovitka

en: All
sl: Vse

en: All Files (*)
sl: Vse datoteke (*)

en: All albums
sl: Vsi albumi

en: All artists
sl: Vsi izvajalci

en: All files (*)
sl: Vse datoteke (*)

en: All playlists (%1)
sl: Vsi seznami predvajanja (%1)

en: All the translators
sl: Vsem prevajalcem

en: All tracks
sl: Vse skladbe

en: Allow a client to download music from this computer.
sl: Dovoli odjemalcu, da prejme glasbo iz tega računalnika.

en: Allow downloads
sl: Dovoli prejeme

en: Allow mid/side encoding
sl: Dovoli kodiranje mid/side (MS)

en: Alongside the originals
sl: Ob izvirnikih

en: Alwa&ys hide the main window
sl: Vedno skri&j glavno okno

en: Always show &the main window
sl: Vedno prikaži &glavno okno

en: Always start playing
sl: Vedno začni s predvajanjem

en: An error occurred loading the iTunes database
sl: Med nalaganjem podatkovne zbirke iTunes je prišlo do napake

en: An error occurred writing metadata to '%1'
sl: Med zapisovanjem metapodatkov v '%1' je prišlo do napake

en: An unspecified error occurred.
sl: Prišlo je do nedoločene napake.

en: And:
sl: In:

en: Angry
sl: Jezen

en: Appearance
sl: Videz

en: Append files/URLs to the playlist
sl: Pripni datoteke/naslove URL seznamu predvajanja

en: Append to current playlist
sl: Pripni trenutnemu seznamu predvajanja

en: Append to the playlist
sl: Pripni k seznamu predvajanja

en: Apply compression to prevent clipping
sl: Uporabi stiskanje za preprečitev odrezanja

en: Are you sure you want to delete the "%1" preset?
sl: Ali resnično želite izbrisati predlogo nastavitev "%1"?

en: Are you sure you want to reset this song's statistics?
sl: Ali ste prepričani, da želite ponastaviti statistike te skladbe?

en: Are you sure you want to write song's statistics into song's file for all the songs of your library?
sl: Ali ste prepričani, da želite zapisati statistike skladbe v datoteko skladbe za vse skladbe v vaši knjižnici?

en: Artist
sl: Izvajalec

en: Artist info
sl: Podatki o izvajalcu

en: Artist's initial
sl: Začetnice izvajalca

en: As&k when saving
sl: Vpra&šaj pred shranjevanjem

en: Audio format
sl: Vrsta zvoka

en: Audio output
sl: Izhod zvoka

en: Authentication failed
sl: Overitev ni uspela

en: Author
sl: Avtor

en: Authors
sl: Avtorji

en: Auto
sl: Samodejno

en: Automatic
sl: Samodejne

en: Automatic updating
sl: Samodejno posodabljanje

en: Automatically determine based on sample rate.
sl: Samodejno določi glede na frekvenco vzorčenja.

en: Automatically open single categories in the library tree
sl: Samodejno razširi enojne kategorije v drevesnem pogledu knjižnice

en: Available
sl: Na voljo

en: Average bitrate
sl: Povprečna bitna hitrost

en: Average image size
sl: Povprečna velikost slike

en: BBC Podcasts
sl: BBC-jevi podkasti

en: BPM
sl: udarcev/min

en: Background Streams
sl: Pretoki v ozadju

en: Background color
sl: Barva ozadja

en: Background image
sl: Slika ozadja

en: Background opacity
sl: Prekrivnost ozadja

en: Backing up database
sl: Varnostno kopiranje podatkovne zbirke

en: Balance
sl: Ravnovesje

en: Ban (Last.fm scrobbling)
sl: Izobči (pošiljanje podatkov o predvajanih skladbah v Last.fm)

en: Bar analyzer
sl: Stolpčni preučevalnik

en: Basic Blue
sl: Preprosta modra

en: Basic audio type
sl: Osnovna vrsta zvoka

en: Behavior
sl: Obnašanje

en: Best
sl: Najboljše

en: Biography
sl: Biografija

en: Bit rate
sl: Bitna hitrost

en: Bitrate
sl: Bitna hitrost

[ctx: Refers to bitrate in file organise dialog.]
en: Bitrate
sl: Bitna hitrost

en: Block analyzer
sl: Blokovni preučevalnik

en: Block type
sl: Vrsta bloka

en: Blur amount
sl: Raven zabrisanja

en: Body
sl: Telo

en: Boom analyzer
sl: Preučevalnik Boom

en: Browse...
sl: Prebrskaj ...

en: Buffer duration
sl: Trajanje medpomnilnika

en: Buffering
sl: Medpomnjenje

en: Building Seafile index...
sl: Izgrajevanje kazala Seafile ...

en: But these sources are disabled:
sl: Ti viri so onemogočeni:

en: Buttons
sl: Gumbi

en: CBC Podcasts
sl: CBC podkasti

en: CD Drive
sl: CD pogon

en: CUE sheet support
sl: Podpora predlogam CUE

en: Cancel download
sl: Prekliči prejem

en: Change cover art
sl: Spremeni ovitek albuma

en: Change font size...
sl: Spremeni velikost pisave ...

en: Change repeat mode
sl: Spremeni način ponavljanja

en: Change shortcut...
sl: Spremeni bližnjico ...

en: Change shuffle mode
sl: Spremeni način naključnega predvajanja

en: Change the currently playing song
sl: Spremenil skladbo, ki se trenutno predvaja

en: Change the language
sl: Sprememba jezika

en: Changes will take place when the next song starts playing
sl: Spremembe bodo stopile v veljavo, ko se začne predvajati naslednja skladba

en: Changing mono playback preference will be effective for the next playing songs
sl: Sprememba nastavitve predvajanja mono, bo dejavna za naslednje skladbe, ki bodo predvajane

en: Channels
sl: Kanali

en: Check for new episodes
sl: Preveri za novimi epizodami

en: Check for updates
sl: Preveri za posodobitvami

en: Check for updates...
sl: Preveri za posodobitvami ...

en: Choose a name for your smart playlist
sl: Izberite ime za vaš pametni seznam predvajanja

en: Choose automatically
sl: Izberi samodejno

en: Choose color...
sl: Izberi barvo ...

en: Choose font...
sl: Izberi pisavo ...

en: Choose from the list
sl: Izberi s seznama

en: Choose how the playlist is sorted and how many songs it will contain.
sl: Izberite kako bo seznam predvajanja razvrščen in koliko skladb bo vseboval.

en: Choose podcast download directory
sl: Izberi mapo za prejem podkastov

en: Choose the internet services you want to show.
sl: Izberite internetne storitve, ki bi jih želeli prikazati.

en: Choose the websites you want Clementine to use when searching for lyrics.
sl: Izberite spletne strani za katere želite, da jih Clementine uporabi pri iskanju besedil

en: Classical
sl: Klasična

en: Cleaning up
sl: Čiščenje

en: Clear
sl: Počisti

en: Clear playlist
sl: Počisti seznam predvajanja

en: Clementine Error
sl: Napaka v Clementine

en: Clementine Orange
sl: Clementine oranžna

en: Clementine Visualization
sl: Clementine predočenja

en: Clementine can automatically convert the music you copy to this device into a format that it can play.
sl: Clementine lahko samodejno pretvori glasbo, ki jo kopirate na to napravo, v vrsto, ki jo zmore naprava predvajati.

en: Clementine can play music that you have uploaded to Box
sl: Clementine lahko predvaja glasbo, ki ste jo poslali na Box

en: Clementine can play music that you have uploaded to Dropbox
sl: Clementine lahko predvaja glasbo, ki ste jo poslali na Dropbox

en: Clementine can play music that you have uploaded to Google Drive
sl: Clementine lahko predvaja glasbo, ki ste jo poslali na Google Drive

en: Clementine can play music that you have uploaded to OneDrive
sl: Clementine lahko predvaja glasbo, ki ste jo poslali na OneDrive

en: Clementine can show a message when the track changes.
sl: Clementine lahko prikaže sporočilo ob spremembi skladbe.

en: Clementine can synchronize your subscription list with your other computers and podcast applications.  <a href="https://gpodder.net/register/">Create an account</a>.
sl: Clementine lahko uskladi vaš seznam naročenihz drugimi računalniki in podkast programi. <a href="https://gpodder.net/register/">Ustvari račun</a>.

en: Clementine could not load any projectM visualisations.  Check that you have installed Clementine properly.
sl: Clementine ni mogel naložiti predočenj projectM. Preverite, če je Clementine pravilno nameščen.

en: Clementine image viewer
sl: Pregledovalnik slik Clementine

en: Clementine was unable to find results for this file
sl: Clementine ni mogel najti rezultatov za to datoteko

en: Clementine will find music in:
sl: Clementine bo našel glasbo v:

en: Click here to add some music
sl: Kliknite sem za dodajanje glasbe

en: Click here to favorite this playlist so it will be saved and remain accessible through the "Playlists" panel on the left side bar
sl: Kliknite sem, da dodate ta seznam predvajanja med priljubljene. Na ta način bo shranjen in ostal na voljo v levem pultu pod "Seznami predvajanja"

en: Click to toggle between remaining time and total time
sl: Kliknite za preklop med preostalim in celotnim časom

en: Clicking the Login button will open a web browser.  You should return to Clementine after you have logged in.
sl: Ko boste kliknili na gumb Prijavi, se bo odprl brskalnik. Potem ko ste se prijavili, se vrnite v Clementine.

en: Close
sl: Zapri

en: Close playlist
sl: Zapri seznam predvajanja

en: Close visualization
sl: Zapri predočenje

en: Closing this window will cancel the download.
sl: Zaprtje tega okna bo prekinilo prejem.

en: Closing this window will stop searching for album covers.
sl: Zaprtje tega okna bo prekinilo iskanje ovitkov albumov.

en: Club
sl: Klubska

en: Co&mposer
sl: &Skladatelj

en: Colors
sl: Barve

en: Comma separated list of class:level, level is 0-3
sl: Z vejicami ločen seznam razred:raven, raven je 0-3

en: Comma separated list of prefix words to ignore when sorting
sl: Z vejicami ločen seznam predpon, ki naj se pri sortiranju ne upoštevajo

en: Command
sl: Ukaz

en: Comment
sl: Opomba

en: Complete tags automatically
sl: Samodejno dopolni oznake

en: Complete tags automatically...
sl: Samodejno dopolni oznake ...

en: Composer
sl: Skladatelj

en: Configure %1...
sl: Nastavi %1 ...

en: Configure Magnatune...
sl: Nastavi Magnatune ...

en: Configure Shortcuts
sl: Nastavi bližnjice

en: Configure Subsonic...
sl: Nastavite Subsonic ...

en: Configure global search...
sl: Nastavi splošno iskanje

en: Configure library...
sl: Nastavi knjižnico ...

en: Configure podcasts...
sl: Nastavi podkaste ...

en: Configure...
sl: Nastavi ...

en: Connect Wii Remotes using active/deactive action
sl: Povežite Wii Remotes z uporabo dejanja omogoči/onemogoči

en: Connect device
sl: Povežite napravo

en: Connection refused by server, check server URL. Example: http://localhost:4040/
sl: Strežnik je zavrnil povezavo, preverite njegov naslov URL. Primer: http://localhost:4040/

en: Connection timed out
sl: Povezava je pretekla

en: Connection timed out, check server URL. Example: http://localhost:4040/
sl: Povezava je časovno pretekla, preverite naslov URL strežnika. Primer: http://localhost:4040/

en: Console
sl: Konzola

en: Constant bitrate
sl: Stalna bitna hitrost

en: Convert all music
sl: Pretvori vso glasbo

en: Convert any music that the device can't play
sl: Pretvori vso glasbo, ki je naprava ne more predvajati

en: Convert lossless audiofiles before sending them to the remote.
sl: Pretvori zvočne datoteke brez izgub pred pošiljanjem.

en: Convert lossless files
sl: Pretvori datoteke brez izgub

en: Copy to clipboard
sl: Kopiraj v odložišče

en: Copy to device...
sl: Kopiraj na napravo ...

en: Copy to library...
sl: Kopiraj v knjižnico ...

en: Copyright
sl: Avtorske pravice

en: Could not connect to Subsonic, check server URL. Example: http://localhost:4040/
sl: Ni se bilo mogoče povezati s Subsonic. Preverite naslov URL strežnika. Primer: http://localhost:4040/

en: Could not create the GStreamer element "%1" - make sure you have all the required GStreamer plugins installed
sl: Ni bilo mogoče ustvariti GStreamer-jevega elementa "%1" - prepričajte se, da imate nameščene vse zahtevane vstavke GStreamer

en: Could not detect an audio stream in %1
sl: Ni bilo mogoče zaznati pretoka zvoka na %1

en: Could not find Google Drive file.
sl: Google drive datotek ni bilo mogoče najti.

en: Could not find a suitable encoder element for <b>%1</b>.
sl: Ne morem najti ustreznega elementa za kodirnik za <b>%1</b>.

en: Could not get details
sl: Ni bilo mogoče pridobiti podrobnosti

en: Could not log in to Last.fm. Please try again.
sl: Ni se bilo mogoče prijaviti v Last.fm. Poskusite znova.

en: Couldn't create playlist
sl: Ni bilo mogoče ustvariti seznama predvajanja

en: Couldn't find a muxer for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
sl: Zvijalnika za %1 ni bilo mogoče najti. Preverite, če so nameščeni pravilni vstavki GStreamer

en: Couldn't find an encoder for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
sl: Kodirnika za %1 ni bilo mogoče najti. Preverite, če so nameščeni pravilni vstavki GStreamer

en: Couldn't open output file %1
sl: Izhodne datoteke %1 ni bilo mogoče odpreti

en: Cover Manager
sl: Upravljalnik ovitkov

en: Cover art from embedded image
sl: Ovitek albuma iz vstavljene slike

en: Cover art loaded automatically from %1
sl: Ovitek albuma je bil samodejno naložen iz %1

en: Cover art manually unset
sl: Ovitek albuma je bil ročno odstranjen iz uporabe

en: Cover art not set
sl: Ovitek albuma ni nastavljen

en: Cover art set from %1
sl: Ovitek albuma je nastavljen iz %1

en: Covers from %1
sl: Ovitki iz %1

en: Create a new playlist with files/URLs
sl: Ustvari nov seznam predvajanja z datotekami/URL-ji

en: Cross-fade when changing tracks automatically
sl: Postopni prehod med samodejno spremembo skladb

en: Cross-fade when changing tracks manually
sl: Postopni prehod med ročno spremembo skladb

en: Ctrl+Down
sl: Ctrl+dol

en: Ctrl+Up
sl: Ctrl+Gor

en: Custom
sl: Po meri

en: Custom image:
sl: Slika po meri:

en: Custom message settings
sl: Nastavitve sporočil po meri

en: Custom...
sl: Po meri ...

en: D-Bus path
sl: Pot D-Bus

en: Dance
sl: Plesna

en: Database
sl: Podatkovna baza

en: Database corruption detected. Please read https://github.com/clementine-player/Clementine/wiki/Database-Corruption for instructions on how to recover your database
sl: Zaznana je bila okvara podatkovne zbirke. Za navodila obnovitve podatkovne zbirke si oglejte: https://github.com/clementine-player/Clementine/wiki/Database-Corruption

en: Date
sl: Datum

en: Date created
sl: Datum ustvarjenja

en: Date modified
sl: Datum spremembe

en: Days
sl: Dnevi

en: De&fault
sl: &Privzeto

en: Decrease the volume by 4 percent
sl: Zmanjšaj glasnost za 4 odstotke

en: Decrease the volume by <value> percent
sl: Zmanjšaj glasnost za <value> odstotkov

en: Decrease volume
sl: Zmanjšaj glasnost

en: Default background image
sl: Privzeta slika ozadja

en: Default device on %1
sl: Privzeta naprava na %1

en: Defaults
sl: Privzete vrednosti

en: Delay between visualizations
sl: Zakasnitev med predočenji

en: Delete
sl: Izbriši

en: Delete downloaded data
sl: Izbriši prejete podatke

en: Delete files
sl: Izbriši datoteke

en: Delete from device...
sl: Izbriši iz naprave ...

en: Delete from disk...
sl: Izbriši iz diska ...

en: Delete played episodes
sl: Izbriši predvajane epizode

en: Delete preset
sl: Izbriši predlogo nastavitev

en: Delete smart playlist
sl: Izbriši pameten seznam predvajanja

en: Delete the currently playing song
sl: Izbriši trenutno predvajano skladbo

en: Delete the original files
sl: Izbriši izvorne datoteke

en: Deleting files
sl: Brisanje datotek

en: Depth
sl: Globina

en: Dequeue selected tracks
sl: Odstrani izbrane skladbe iz vrste

en: Dequeue track
sl: Odstrani skladbo iz vrste

en: Destination
sl: Cilj

en: Details...
sl: Podrobnosti ...

en: Detect
sl: Odkrji

en: Device
sl: Naprava

en: Device Properties
sl: Lastnosti naprave

en: Device name
sl: Ime naprave

en: Device properties...
sl: Lastnosti naprave ...

en: Devices
sl: Naprave

en: Dialog
sl: Pogovorno okno

en: Did you mean
sl: Ste mislili

en: Digitally Imported password
sl: Geslo za Digitally Imported

en: Digitally Imported username
sl: Uporabniško ime za Digitally Imported

en: Direct internet connection
sl: Neposredna povezava na internet

en: Directory
sl: Mapa

en: Disable duration
sl: Trajanje onemogočenja

en: Disable moodbar generation
sl: Onemogoči ustvarjanje moodbara

[ctx: Refers to a disabled notification type in Notification settings.]
en: Disabled
sl: Onemogočeno

[ctx: Refers to search provider's status.]
en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Disc
sl: Disk

en: Discontinuous transmission
sl: Nezvezni prenos (DTX)

en: Display options
sl: Možnosti prikaza

en: Display the on-screen-display
sl: Pokaži prikaz na zaslonu

en: Do a full library rescan
sl: Ponovno preišči celotno knjižnico

en: Do a full rescan
sl: Izvedi polno ponovno preiskovanje

en: Do a full rescan...
sl: Izvedi polno ponovno preiskovanje ...

en: Do not convert any music
sl: Ne pretvarjaj glasbe

en: Do not overwrite
sl: Ne prepiši

en: Doing a full rescan will lose any metadata you've saved in Clementine such as cover art, play counts and ratings.  Clementine will rescan all your music in %1 which may take some time.
sl: Celotno preverjanje povzroči izgubo shranjenih metapodatkov, kot so naslovnice, število predvajanj in ocene. Clementine bo ponovno preveril vso glasbo v %1, kar lahko traja nekaj časa.

en: Don't repeat
sl: Ne ponavljaj

en: Don't show in various artists
sl: Ne prikaži med "Različni izvajalci"

en: Don't show listened episodes
sl: Ne pokaži poslušanih epizod

en: Don't shuffle
sl: Ne premešaj

en: Don't stop!
sl: Ne zaustavi!

en: Donate
sl: Donacija

en: Double click to open
sl: Dvoklik za odpiranje

en: Double clicking a song in the playlist will...
sl: Dvoklik skladbe v seznamu predvajanja bo ...

en: Double clicking a song will...
sl: Dvoklik skladbe bo povzročil naslednje ...

en: Download %n episodes
sl: Prejmi %n epizod

en: Download directory
sl: Mapa prejemov

en: Download episodes to
sl: Prejmi epizode v

en: Download membership
sl: Članstvo prejemanja

en: Download new episodes automatically
sl: Samodejno prejmi nove epizode

en: Download queued
sl: Prejem je v čakalni vrsti

en: Download settings
sl: Nastavitve prejemov

en: Download the original Android app
sl: Prenesi originalno Android aplikacijo

en: Download the remote for Desktops, Android and iOS
sl: Prenesi oddaljen dostop za namizje, Android in iOS

en: Download this album
sl: Prejmi ta album

en: Download this album...
sl: Prejmi ta album ...

en: Download this episode
sl: Prejmi to epizodo

en: Downloading (%1%)...
sl: Prejemanje (%1 %) ...

en: Downloading Icecast directory
sl: Prejemanje imenika Icecast

en: Downloading Jamendo catalogue
sl: Prejemanje kataloga Jamendo

en: Downloading Magnatune catalogue
sl: Prejemanje kataloga Magnatune

en: Downloading metadata
sl: Prejemanje metapodatkov

en: Drag to reposition
sl: Povlecite za spremembo položaja

en: Dump Graph
sl: Deponiraj graf

en: Dump Pipeline Graph
sl: Deponiraj graf cevovoda

en: Dump To Logs
sl: Deponiraj v dnevnike

en: Duration
sl: Trajanje

en: Dynamic mode is on
sl: Dinamični način je vključen

en: Dynamic random mix
sl: Dinamični naključni miks

en: Edit smart playlist...
sl: Uredi pametni seznam predvajanja ...

en: Edit tag "%1"...
sl: Uredi oznako "%1" ...

en: Edit tag...
sl: Uredi oznako ...

en: Edit tags
sl: Uredi oznake

en: Edit track information
sl: Uredi podatke o skladbi

en: Edit track information...
sl: Uredi podatke o skladbi ...

en: Edit tracks information...
sl: Uredi podatke skladb ...

en: Edit...
sl: Uredi ...

en: Email
sl: E-pošta

en: Enable Wii Remote support
sl: Omogoči podporo Wii Remote

en: Enable equalizer
sl: Omogoči uravnalnik

en: Enable shortcuts only when Clementine is focused
sl: Omogoči bližnjice le, ko je Clementine v žarišču

en: Enable song metadata inline edition with click
sl: Omogoči znotrajvrstično urejanje metapodatkov skladbe s klikom

en: Enable sources below to include them in search results.  Results will be displayed in this order.
sl: Omogočite spodnje vire, da bodo vključeni v iskalne rezultate. Rezultati bodo prikazani v naslednjem vrstnem redu.

en: Enable/disable Last.fm scrobbling
sl: Omogoči/onemogoči pošiljanje podatkov o predvajanih skladbah v Last.fm

en: Encoder
sl: Kodirnik

en: Encoding complexity
sl: Zapletenost kodiranja

en: Encoding engine quality
sl: Kakovost pogona za kodiranje

en: Encoding mode
sl: Način kodiranja

en: Enter a URL
sl: Vnesite URL

en: Enter a URL to download a cover from the Internet:
sl: Vnesite naslov URL, da prejmete ovitek z interneta:

en: Enter a filename for exported covers (no extension):
sl: Vnesite ime datoteke za izvožene ovitke (brez pripone):

en: Enter a new name for this playlist
sl: Vnesite novo ime za ta seznam predvajanja

en: Enter search terms above to find music on your computer and on the internet
sl: Zgoraj vnesite iskalne pogoje, da najdete glasbo na vašem računalniku in internetu

en: Enter search terms below to find podcasts in the iTunes Store
sl: Spodaj vnesite iskalne pogoje, da najdete podkaste v trgovini iTunes

en: Enter search terms below to find podcasts on gpodder.net
sl: Spodaj vnesite iskalne pogoje, da najdete podkaste na gpodder.net

en: Enter search terms here
sl: Sem vnesite iskalne pogoje

en: Enter the URL of an internet radio stream:
sl: Vnesite naslov URL pretoka internetnega radia:

en: Enter the name of the folder
sl: Vnesite ime mape

en: Enter this IP in the App to connect to Clementine.
sl: Vnesite ta IP v App, da se povežete s Clementine.

en: Entire collection
sl: Celotna zbirka

en: Episode information
sl: Podatki o epizodi

en: Equalizer
sl: Izravnalnik

en: Equivalent to --log-levels *:1
sl: Enakovredno --log-levels *:1

en: Equivalent to --log-levels *:3
sl: Enakovredno --log-levels *:3

en: Error
sl: Napaka

en: Error connecting MTP device
sl: Napaka med povezovanjem naprave MTP

en: Error copying songs
sl: Napaka med kopiranjem skladb

en: Error deleting songs
sl: Napaka med brisanjem skladb

en: Error discovering %1: %2
sl: Napaka med odkrivanjem %1: %2

en: Error loading %1
sl: Napaka med nalaganjem %1

en: Error loading di.fm playlist
sl: Napaka med nalaganjem seznama predvajanja di.fm

en: Error processing %1: %2
sl: Napaka med obdelavo %1: %2

en: Error while loading audio CD
sl: Napaka med nalaganjem zvočnega CD-ja

en: Ever played
sl: Kadarkoli predvajano

en: Every 10 minutes
sl: Vsakih 10 minut

en: Every 12 hours
sl: Vsakih 12 ur

en: Every 2 hours
sl: Vsaki 2 uri

en: Every 20 minutes
sl: Vsakih 20 minut

en: Every 30 minutes
sl: Vsakih 30 minut

en: Every 6 hours
sl: Vsakih 6 ur

en: Every hour
sl: Vsako uro

en: Except between tracks on the same album or in the same CUE sheet
sl: Razen med skladbami z istega albuma ali z iste CUE predloge

en: Existing covers
sl: Obstoječi ovitki

en: Expand
sl: Razširi

en: Expires on %1
sl: Poteče %1

en: Export Covers
sl: Izvozi ovitke

en: Export covers
sl: Izvozi ovitke

en: Export downloaded covers
sl: Izvozi prejete ovitke

en: Export embedded covers
sl: Izvozi vstavljene ovitke

en: Export finished
sl: Izvoz končan

en: Exported %1 covers out of %2 (%3 skipped)
sl: Izvoženih %1 od %2 ovitkov (%3 preskočenih)

en: F32LE (32-bit)
sl: F32LE (32-bitno)

en: Fade out on pause / fade in on resume
sl: Pojemaj ob premoru / povečaj ob nadaljevanju

en: Fade out when stopping a track
sl: Pojemanje glasnosti ob zaustavitvi predvajanja

en: Fading
sl: Pojemanje

en: Fading duration
sl: Trajanje pojemanja

en: Failed reading CD drive
sl: Napaka med branjem iz pogona CD

en: Failed to fetch directory
sl: Imenika ni bilo mogoče prejeti

en: Failed to fetch podcasts
sl: Podkastov ni bilo mogoče razčleniti

en: Failed to get channel list:
    %1
sl: Seznama kanalov ni bilo mogoče pridobiti:
    %1

en: Failed to load podcast
sl: Podcasta ni bilo mogoče naložiti

en: Failed to parse %1 response:
    %2
sl: Neuspešno razčlenjevanje %1 odzivov:
    %2

en: Failed to parse the XML for this RSS feed
sl: XML-ja za ta vir RSS ni bilo mogoče razčleniti

en: Failed to update icecast directory:
    %1
sl: Icecast imenika ni bilo mogoče razčleniti:
    %1

en: Failed to write new auto-tags to '%1'
sl: Ni bilo mogoče zapisati novih samodejnih oznak v »%1«

en: Fast
sl: Hitro

en: Fast search
sl: Hitro iskanje

en: Favourite tracks
sl: Priljubljene skladbe

en: Fetch Missing Covers
sl: Pridobi manjkajoče ovitke

en: Fetch automatically
sl: Samodejno pridobi

en: Fetch completed
sl: Prejemanje zaključeno

en: Fetching Subsonic library
sl: Pridobivanje knjižnice Subsonic

en: Fetching cover error
sl: Napaka med pridobivanjem ovitka

en: Fetching playlist items
sl: Razčlenjevanje predmetov iz seznama predvajanj

en: File extension
sl: Pripona datoteke

en: File formats
sl: Vrste datotek

en: File name
sl: Ime datoteke

en: File name (without path)
sl: Ime datoteke (brez poti)

en: File paths
sl: Poti do datotek

en: File size
sl: Velikost datoteke

en: File type
sl: Vrsta datoteke

en: Filename
sl: Ime datoteke

en: Filename Preview
sl: Predogled imena datotek

en: Files
sl: Datoteke

en: Files root folder
sl: Korenska mapa datotek

en: Files to transcode
sl: Datoteke za prekodiranje

en: Find songs in your library that match the criteria you specify.
sl: Najdite skladbe v knjižnici, ki se ujemajo z merili, ki jih določite.

en: Fingerprinting song
sl: Jemanje prstnega odtisa skladbe

en: Finish
sl: Končaj

en: First level
sl: Prva raven

en: Fit cover to width
sl: Prilagodi ovitek širini

en: Font size
sl: Velikost pisave

en: Force mono encoding
sl: Vsili mono kodiranje

en: Forget device
sl: Pozabi napravo

en: Forgetting a device will remove it from this list and Clementine will have to rescan all the songs again next time you connect it.
sl: Klik na "Pozabi napravo", bo napravo odstranil iz tega seznama. Ob naslednjem priklopu bo moral Clementine znova napraviti seznam vseh skladb.

en: Form
sl: Obrazec

en: Format
sl: Vrsta

en: Framerate
sl: Hitrost sličic

en: Frames per buffer
sl: Sličic na medpomnilnik

en: Frequently Played Albums
sl: Pogosto predvajani albumi

en: Frozen
sl: Zmrznjen

en: Full Bass
sl: Polni basi

en: Full Bass + Treble
sl: Polni basi in visoki toni

en: Full Treble
sl: Polni visoki toni

en: Ge&nre
sl: Z&vrst

en: General
sl: Splošno

en: General settings
sl: Splošne nastavitve

en: Genre
sl: Zvrst

en: Getting channels
sl: Pridobivanje kanalov

en: Getting station
sl: Pridobi postajo

en: Getting streams
sl: Pridobivanje pretokov

en: Give it a name:
sl: Vnesite ime:

en: Go
sl: Pojdi

en: Go to next playlist tab
sl: Pojdi na naslednji zavihek seznama predvajanja

en: Go to previous playlist tab
sl: Pojdi na predhodni zavihek seznama predvajanja

en: Got %1 covers out of %2 (%3 failed)
sl: Pridobljenih je bilo %1  od %2 ovitkov (%3 spodletelih)

en: Grey out non existent songs in my playlists
sl: Označi s sivo skladbe, ki so na seznamih predvajanja in ne obstajajo več

en: Group Library by...
sl: Združi knjižnico po ...

en: Group by
sl: Združi po

en: Group by Album
sl: Združi po albumu

en: Group by Album artist/Album
sl: Združi po izvajalcu albuma/albumu

en: Group by Artist
sl: Združi po izvajalcu

en: Group by Artist/Album
sl: Združi po izvajalcu/albumu

en: Group by Artist/Year - Album
sl: Združi po izvajalcu/letu - albumu

en: Group by Genre/Album
sl: Združi po zvrsti/albumu

en: Group by Genre/Artist/Album
sl: Združi po zvrsti/izvajalcu/albumu

en: Grouping
sl: Združevanje

en: Grouping Name
sl: Ime združevanja

en: Grouping name:
sl: Ime združevanja:

en: HTML page did not contain any RSS feeds
sl: Stran HTML ni vsebovala virov RSS

en: HTTP 3xx status code received without URL, verify server configuration.
sl: Prejeta je bila koda stanja HTTP 3xx brez naslova URL, preverite nastavitev strežnika.

en: HTTP proxy
sl: Posredniški strežnik HTTP

en: Happy
sl: Srečen

en: Hardware information
sl: Podatki o strojni opremi

en: Hardware information is only available while the device is connected.
sl: Podatki o strojni opremi so na voljo le, ko je naprava povezana

en: Hide playlist filter toolbar
sl: Skrij orodno vrstico filtra seznama predvajanj

en: High
sl: Visoka

en: High (%1 fps)
sl: Visoko (%1 fps)

en: High (1024x1024)
sl: Visoka (1024x1024)

en: Host not found, check server URL. Example: http://localhost:4040/
sl: Gostitelj ni bil najden, preverite naslov URL strežnika. Primer: http://localhost:4040/

en: Hours
sl: Ure

en: I don't have a Magnatune account
sl: Nimam računa Magnatune

en: Icon
sl: Ikona

en: Icons on top
sl: Ikone na vrhu

en: Identifying song
sl: Prepoznavanje skladbe

en: If activated, clicking a selected song in the playlist view will let you edit the tag value directly
sl: Če je omogočeno, bo klik na izbrano skladbo v pogledu seznama predvajanja omogočil neposredno urejanje vrednosti oznake

en: If you continue, this device will work slowly and songs copied to it may not work.
sl: Če boste nadaljevali, bo naprava delovala počasi in skladbe, ki ste jih kopirali, morda ne bodo delovale.

en: If you know the URL of a podcast, enter it below and press Go.
sl: Če poznate URL naslov podkasta, ga vnesite spodaj in pritisnite Pojdi

en: Ignore "The" in artist names
sl: Prezri "The" v imenih izvajalcev

en: Ignore prefix word(s)
sl: Prezri predpone

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)
sl: Slike (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)
sl: Slike (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)

en: In %1 days
sl: čez %1 dni

en: In %1 weeks
sl: čez %1 tednov

en: In dynamic mode new tracks will be chosen and added to the playlist every time a song finishes.
sl: V dinamičnem načinu bodo nove skladbe izbrane in dodane na seznam predvajanja vsakič, ko se prejšnja skladba konča.

en: Include album art in the notification
sl: Vključi ovitek albuma v obvestilo

en: Include all songs
sl: Vključi vse skladbe

en: Incompatible Subsonic REST protocol version. Client must upgrade.
sl: Nezdružljiva različica protokola REST za Subsonic. Odjemalec mora nadgraditi.

en: Incompatible Subsonic REST protocol version. Server must upgrade.
sl: Nezdružljiva različica protokola REST za Subsonic. Strežnik mora nadgraditi.

en: Incomplete configuration, please ensure all fields are populated.
sl: Nepopolna nastavitev, prepričajte se, da so vsa polja izpolnjena.

en: Increase the volume by 4 percent
sl: Povečaj glasnost za 4 odstotke

en: Increase the volume by <value> percent
sl: Povečaj glasnost za <value> odstotkov

en: Increase volume
sl: Povečaj glasnost

en: Indexing %1
sl: Izgradnja kazala za %1

en: Information
sl: Podatki

en: Input options
sl: Možnosti vhoda

en: Insert...
sl: Vstavi ...

en: Integrity check
sl: Preverjanje celovitosti

[ctx: Global search settings dialog title.]
en: Internet services
sl: Internetne storitve

en: Intro tracks
sl: Uvodne skladbe

en: Invalid API key
sl: Neveljaven ključ API

en: Invalid URL
sl: Neveljaven URL

en: Invalid format
sl: Neveljavna vrsta

en: Invalid method
sl: Neveljavni način

en: Invalid parameters
sl: Neveljavni parametri

en: Invalid resource specified
sl: Podan je bil neveljaven vir

en: Invalid service
sl: Neveljavna storitev

en: Invalid session key
sl: Neveljavni ključ seje

en: Invert Selection
sl: Obrni izbor

en: Jamendo Most Listened Tracks
sl: Jamendo: najbolj poslušane skladbe

en: Jamendo Top Tracks
sl: Jamendo: najboljše skladbe

en: Jamendo Top Tracks of the Month
sl: Jamendo: najboljše skladbe meseca

en: Jamendo Top Tracks of the Week
sl: Jamendo: najboljše skladbe tedna

en: Jamendo database
sl: Podatkovna zbirka Jamendo

en: Jump to previous song right away
sl: takoj skočilo na predhodno skladbo

en: Jump to the currently playing track
sl: Skoči na skladbo, ki se trenutno predvaja

en: Keep buttons for %1 second...
sl: Ohrani gumbe za %1 sekundo ...

en: Keep buttons for %1 seconds...
sl: Ohrani gumbe za %1 sekund ...

en: Keep running in the background when the window is closed
sl: Ostani zagnan v ozadju dokler se ne zapre okno

en: Keep the original files
sl: Ohrani izvorne datoteke

[ctx: Label for buton to enable/disable kittens in the now playing widget]
en: Kittens
sl: Mucke

en: Language
sl: Jezik

en: Laptop/Headphones
sl: Prenosnik/slušalke

en: Large Hall
sl: Velika dvorana

en: Large album cover
sl: Velik ovitek albuma

en: Large album cover (details below)
sl: Velik ovitek albuma (podrobnosti spodaj)

en: Large album cover (no details)
sl: Velik ovitek albuma (brez podrobnosti)

en: Large sidebar
sl: Velika stranska vrstica

en: Last played
sl: Nazadnje predvajano

[ctx: A playlist's tag.]
en: Last played
sl: Nazadnje predvajano

en: Last.fm Authentication
sl: Overitev last.fm

en: Last.fm is currently busy, please try again in a few minutes
sl: Last.fm je trenutno zaposlen, poskusite znova čez nekaj minut

en: Last.fm play counts
sl: Število predvajanj last.fm

en: Last.fm tags
sl: Oznake Last.fm

en: Last.fm wiki
sl: Wiki last.fm

en: Least favourite tracks
sl: Najmanj priljubljene skladbe

en: Left
sl: Levo

en: Length
sl: Dolžina

en: Library
sl: Knjižnica

en: Library advanced grouping
sl: Napredno združevanje v knjižnici

en: Library rescan notice
sl: Obvestilo ponovnega preiskovanja knjižnice

en: Library search
sl: Iskanje po knjižnici

en: Limits
sl: Omejitve

en: Live
sl: V živo

en: Load
sl: Naloži

en: Load cover from URL
sl: Naloži ovitek iz naslova URL

en: Load cover from URL...
sl: Naloži ovitek iz naslova URL ...

en: Load cover from disk
sl: Naloži ovitek iz diska

en: Load cover from disk...
sl: Naloži ovitek iz diska ...

en: Load playlist
sl: Naloži seznam predvajanja

en: Load playlist...
sl: Naloži seznam predvajanja ...

en: Loading MTP device
sl: Nalaganje naprave MTP

en: Loading iPod database
sl: Nalaganje zbirke podatkov iPod

en: Loading smart playlist
sl: Nalaganje pametnega seznama predvajanja

en: Loading songs
sl: Nalaganje skladb

en: Loading stream
sl: Nalaganje pretoka

en: Loading tracks
sl: Nalaganje skladb

en: Loading tracks info
sl: Nalaganje podatkov o skladbah

en: Loading...
sl: Nalaganje ...

en: Loads files/URLs, replacing current playlist
sl: Naloži datoteke/naslove URL in zamenjaj trenutni seznam predvajanja

en: Login
sl: Prijava

en: Login failed
sl: Prijava je spodletela

en: Logs
sl: Dnevniki

en: Long term prediction profile (LTP)
sl: Profil daljnosežnega predvidevanja (LTP)

en: Love
sl: Priljubljena

en: Love (Last.fm scrobbling)
sl: Obožuj (pošiljanje podatkov o predvajanih skladbah v Last.fm)

en: Low (%1 fps)
sl: Nizko (%1 fps)

en: Low (256x256)
sl: Nizka (256x256)

en: Low complexity profile (LC)
sl: Profil nizke kompleksnosti (LC)

en: Lyrics
sl: Besedila

en: Lyrics from %1
sl: Besedila iz %1

en: Lyrics from the tag
sl: Besedila iz oznake

en: Magnatune Download
sl: Prejemi Magnatune

en: Magnatune download finished
sl: Prejem Magnatune je končan

en: Main profile (MAIN)
sl: Glavni profil (MAIN)

en: Malformed response
sl: Napačno oblikovan odziv

en: Manage saved groupings
sl: Upravljaj s shranjenimi združevanji

en: Manual proxy configuration
sl: Ročna nastavitev posredniškega strežnika

en: Manually
sl: Ročno

en: Manufacturer
sl: Proizvajalec

en: Mark as listened
sl: Označi kot poslušano

en: Mark as new
sl: Označi kot novo

en: Match every search term (AND)
sl: Ujemanje s vsakim pogojem iskanja (IN)

en: Match one or more search terms (OR)
sl: Ujemanje enega ali več pogojev iskanja (ALI)

en: Maximum bitrate
sl: Največja bitna hitrost

en: Maximum number of child processes for tag handling (requires restart)
sl: Največje število podredjenih procesov za obravnavanje oznak (zahteva ponoven zagon)

en: Medium (%1 fps)
sl: Srednje (%1 fps)

en: Medium (512x512)
sl: Srednja (512x512)

en: Membership type
sl: Vrsta članstva

en: Minimum bitrate
sl: Najmanjša bitna hitrost

en: Minimum buffer fill
sl: Najmanjša zapolnitev medpomnilnika

en: Missing plugins
sl: Manjkajoči vstavki

en: Missing projectM presets
sl: Manjkajoče predloge nastavitev projectM

en: Monitor the library for changes
sl: Spremljaj knjižnico za spremembami

en: Mono playback
sl: Predvajanje v načinu mono

en: Months
sl: Meseci

en: Mood
sl: Razpoloženje

en: Moodbar style
sl: Slog vrstice razpoloženja

en: Moodbars
sl: Vrstice razpoloženja

en: Most played
sl: Najbolj predvajano

en: Mount point
sl: Priklopna točka

en: Mount points
sl: Priklopne točke

en: Move down
sl: Premakni dol

en: Move to library...
sl: Premakni v knjižnico ...

en: Move up
sl: Premakni gor

en: Music
sl: Glasba

en: Music Library
sl: Glasbena knjižnica

en: Music extensions remotely visible
sl: Glasbene razširitve so vidne na daljavo

en: Mute
sl: Utišaj

en: Name
sl: Ime

[ctx: Category label]
en: Name
sl: Ime

en: Naming options
sl: Možnosti poimenovanja

en: Narrow band (NB)
sl: Ozek pas (NB)

en: Network Proxy
sl: Omrežni posredniški strežnik

en: Network Remote
sl: Omrežni nadzor

en: Never
sl: Nikoli

en: Never played
sl: Nikoli predvajano

en: Never start playing
sl: Nikoli ne začni s predvajanjem

en: New folder
sl: Nova mapa

en: New playlist
sl: Nov seznam predvajanja

en: New smart playlist...
sl: Nov pametni seznam predvajanja

en: New songs
sl: Nove skladbe

en: New tracks will be added automatically.
sl: Nove skladbe bodo samodejno dodane.

en: Newest Albums
sl: Najnovejši album

en: Newest tracks
sl: Najnovejše skladbe

en: Next
sl: Naslednji

en: Next album
sl: Naslednji album

en: Next track
sl: Naslednja skladba

en: Next week
sl: Naslednji teden

en: No analyzer
sl: Brez preučevalnika

en: No background image
sl: Brez slike ozadja

en: No covers to export.
sl: Ni ovitkov za izvoz.

en: No long blocks
sl: Brez dolgih blokov

en: No matches found.  Clear the search box to show the whole playlist again.
sl: Iskanje ni vrnilo rezultatov. Počistite iskalno polje za prikaz celotnega seznama predvajanja.

en: No settings available for this type.
sl: Za to vrsto ni nastavitev.

en: No settings page available for encoder element <b>%1</b>. Please report this issue:<br><a href="%2">%2</a>
sl: Za kodirni element ni nastavitvene strani <b>%1</b>. Prijavite težavo: <br><a href="%2">%2</a>

en: No short blocks
sl: Brez kratkih blokov

en: None
sl: Brez

en: None of the selected songs were suitable for copying to a device
sl: Nobena izmed izbranih skladb ni bila primerna za kopiranje na napravo

en: Normal
sl: Običajno

en: Normal block type
sl: Običajna vrsta bloka

en: Normal duration (at least 4 minutes or half the track length)
sl: Normalna dolžina (vsaj 4 minute ali polovico dolžine skladbe)

en: Not available while using a dynamic playlist
sl: Ni razpoložljivo med uporabo dinamičnega seznama predvajanja

en: Not connected
sl: Brez povezave

en: Not enough content
sl: Ni dovolj vsebine

en: Not enough fans
sl: Ni dovolj oboževalcev

en: Not enough members
sl: Ni dovolj članov

en: Not enough neighbors
sl: Ni dovolj sosedov

en: Not logged in
sl: Niste prijavljeni

en: Not mounted - double click to mount
sl: Ni priklopljeno - dvokliknite za priklop

en: Notification type
sl: Vrsta obvestila

en: Notifications
sl: Obvestila

en: Now Playing
sl: Se predvaja

en: Number of episodes to show
sl: Število prikazanih epizod

en: Number of processes:
sl: Število procesov:

en: OSD Preview
sl: Predogled prikaza na zaslonu

en: Off
sl: Izklopljeno

en: On
sl: Vklopljeno

en: Only accept connections from clients within the ip ranges:
    10.x.x.x
    172.16.0.0 - 172.31.255.255
    192.168.x.x
sl: Sprejmi samo povezave iz odjemalcev znotraj območij IP:
    10.x.x.x
    172.16.0.0 - 172.31.255.255
    192.168.x.x

en: Only allow connections from the local network
sl: Dovoli samo povezave iz krajevnega omrežja

en: Only show the first
sl: Pokaži le prve

en: Opacity
sl: Motnost

en: Open %1 in browser
sl: Odpri %1 v brskalniku

en: Open &audio CD...
sl: Odpri  &zvočni CD ...

en: Open OPML file
sl: Odpri datoteko OPML

en: Open OPML file...
sl: Odpri datoteko OPML ...

en: Open a directory to import music from
sl: Odpri mapo, iz katere bo uvožena glasba

en: Open device
sl: Odpri napravo

en: Open file...
sl: Odpri datoteko ...

en: Open in Google Drive
sl: Odpri v Google Drive

en: Open in new playlist
sl: Odpri v novem seznamu predvajanja

[ctx: Refers to behavior settings in Clementine settings page.]
en: Open in new playlist
sl: Odpri v novem seznamu predvajanja

en: Open in your browser
sl: Odpri v brskalniku

en: Open...
sl: Odpri ...

en: Operation failed
sl: Opravilo je spodletelo

en: Optimize for bitrate
sl: Optimiziraj za bitno hitrost

en: Optimize for quality
sl: Optimiziraj za kakovost

en: Options...
sl: Možnosti ...

en: Organise Files
sl: Organiziraj datoteke

en: Organise files...
sl: Organiziraj datoteke ...

en: Organising files
sl: Organiziranje datotek

en: Original tags
sl: Izvorne oznake

en: Original year
sl: Izvorno leto

en: Original year - Album
sl: Izvorno leto - album

en: Original year tag support
sl: Podpora za oznako izvornega leta

en: Other
sl: Drugo

en: Other options
sl: Druge možnosti

en: Output
sl: Izhod

en: Output device
sl: Izhodna naprava

en: Output options
sl: Možnosti izhoda

en: Overwrite all
sl: Prepiši vse

en: Overwrite existing files
sl: Prepiši obstoječe datoteke

en: Overwrite smaller ones only
sl: Prepiši le manjše

en: Owner
sl: Lastnik

en: Parsing Jamendo catalogue
sl: Razčlenjanje kataloga Jamendo

en: Partition label
sl: Oznaka razdelka

en: Party
sl: Zabava

en: Password
sl: Geslo

en: Pause
sl: Naredi premor

en: Pause playback
sl: Naredi premor predvajanja

en: Paused
sl: V premoru

en: Performer
sl: Izvajalec

en: Pipeline
sl: Cevovod

en: Pipelines
sl: Cevovodi

en: Pixel
sl: Slikovna točka

en: Plain sidebar
sl: Navadna stranska vrstica

en: Play
sl: Predvajaj

en: Play count
sl: Število predvajanj

en: Play given playlist
sl: Predvajaj podan seznam predvajanja

en: Play if stopped, pause if playing
sl: Predvajaj, če je zaustavljeno, napravi premor, če se predvaja

en: Play if there is nothing already playing
sl: Predvajaj, če se trenutno ne predvaja nič

en: Play next
sl: Predvajaj naslednje

en: Play selected tracks next
sl: Predvajaj izbrane skladbe za to skladbo

en: Play the <n>th track in the playlist
sl: Predvajaj <n>-to skladbo v seznamu predvajanja

en: Play/Pause
sl: Predvajaj/premor

en: Playback
sl: Predvajanje

en: Player options
sl: Možnosti predvajalnika

en: Playlist
sl: Seznam predvajanja

en: Playlist finished
sl: Seznam predvajanja je končan

en: Playlist options
sl: Možnosti seznama predvajanja

en: Playlist type
sl: Vrsta seznama predvajanja

en: Playlists
sl: Seznami predvajanja

en: Please close your browser and return to Clementine.
sl: Zaprite vaš brskalnik in se vrnite v Clementine.

en: Please open this URL in your browser: <a href="%1">%1</a>
sl: Odprite ta naslov URL v vašem brskalniku: <a href="%1">%1</a>

en: Podcast Information
sl: Podatki o podkastu

en: Podcast information
sl: Podatki o podkastu

en: Podcasts
sl: Podkasti

en: Popup duration
sl: Trajanje pojavnega obvestila

en: Port
sl: Vrata

en: Pre-amp
sl: Predojačanje

en: Preference
sl: Možnost

en: Preferences
sl: Možnosti

en: Preferences...
sl: Možnosti ...

en: Preferred album art filenames (comma separated)
sl: Prednostna imena datotek ovitkov albumov (ločena z vejico)

en: Preferred audio format
sl: Prednostna vrsta zvoka

en: Preferred format
sl: Prednostna vrsta

en: Premium audio type
sl: Vrsta zvoka za Premium račun

en: Preset:
sl: Predloga nastavitev:

en: Press a button combination to use for
sl: Pritisnite kombinacijo gumbov za

en: Press a key
sl: Pritisnite tipko

en: Press a key combination to use for %1...
sl: Pritisnite kombinacijo tipk, ki jo želite uporabiti za %1 ...

en: Pressing "Previous" in player will...
sl: Klik na »Predhodno« v predvajalniku bo ...

en: Pretty OSD options
sl: Možnosti za lep prikaz na zaslonu

en: Preview
sl: Predogled

en: Previous
sl: Predhodni

en: Previous track
sl: Predhodna skladba

en: Print out version information
sl: Izpiši podatke o različici

en: Profile
sl: Profil

en: Progress
sl: Napredek

[ctx: Category label]
en: Progress
sl: Napredek

en: Psychedelic
sl: Psihedelično

en: Push Wii Remote button
sl: Pritisni gumb na Wii daljincu

en: Push Wiiremote button
sl: Pritisnite gumb Wiiremote

en: Put songs in a random order
sl: Razvrsti skladbe naključno

[ctx: Sound quality]
en: Quality
sl: Kakovost

[ctx: Visualisation quality]
en: Quality
sl: Kakovost

en: Querying device...
sl: Poizvedovanje po napravi ...

en: Queue Manager
sl: Upravljalnik vrste

en: Queue selected tracks
sl: Postavi izbrane skladbe v vrsto

en: Queue track
sl: Postavi skladbo v vrsto

en: Quickly rate the playing track
sl: Hitro ocenjevanje predvajane skladbe

en: Radio (equal loudness for all tracks)
sl: Radio (izenači glasnost za vse skladbe)

en: RadioBrowser
sl: RadioBrskalnik

en: Rain
sl: Dež

[ctx: Label for button to enable/disable rain background sound.]
en: Rain
sl: Dež

en: Random Albums
sl: Naključni albumi

en: Random Songs
sl: Naključne skladbe

en: Random visualization
sl: Naključno predočenje

en: Rate the current song 0 stars
sl: Oceni trenutno skladbo: 0 zvezdic

en: Rate the current song 1 star
sl: Oceni trenutno skladbo: 1 zvezdica

en: Rate the current song 2 stars
sl: Oceni trenutno skladbo: 2 zvezdici

en: Rate the current song 3 stars
sl: Oceni trenutno skladbo: 3 zvezdice

en: Rate the current song 4 stars
sl: Oceni trenutno skladbo: 4 zvezdice

en: Rate the current song 5 stars
sl: Oceni trenutno skladbo: 5 zvezdic

en: Rating
sl: Ocena

en: Really cancel?
sl: Resnično prekličem?

en: Recently Played Albums
sl: Nedavno predvajani albumi

en: Redirect limit exceeded, verify server configuration.
sl: Presežena je bila omejitev preusmeritev, preverite nastavitev strežnika.

en: Refresh catalogue
sl: Osveži katalog

en: Refresh channels
sl: Osveži kanale

en: Refresh station list
sl: Osveži seznam postaj

en: Refresh streams
sl: Osveži pretoke

en: Relative
sl: Relativne

en: Remember Wii remote swing
sl: Zapomni si Wii remote zamah

en: Remember from &last time
sl: &Zapomni si od zadnjič

en: Remember my choice
sl: Zapomni si mojo izbiro

en: Remove
sl: Odstrani

en: Remove action
sl: Odstrani dejanje

en: Remove current song from playlist
sl: Odstrani trenutno skladbo iz seznama predvajanja

en: Remove duplicates from playlist
sl: Odstrani podvojene iz seznama predvajanja

en: Remove folder
sl: Odstrani mapo

en: Remove from playlist
sl: Odstrani iz seznama predvajanja

en: Remove playlist
sl: Odstrani seznam predvajanja

en: Remove playlists
sl: Odstrani sezname predvajanja

en: Remove unavailable tracks from playlist
sl: Iz seznama predvajanja odstrani skladbe, ki niso na voljo

en: Rename playlist
sl: Preimenuj seznam predvajanja

en: Rename playlist...
sl: Preimenuj seznam predvajanja ...

en: Renumber tracks in this order...
sl: Znova oštevilči skladbe v naslednjem vrstnem redu ...

en: Repeat
sl: Ponavljanje

en: Repeat album
sl: Ponavljaj album

en: Repeat playlist
sl: Ponavljaj seznam predvajanja

en: Repeat track
sl: Ponavljaj skladbo

en: Replace current playlist
sl: Zamenjaj trenuten seznam predvajanja

en: Replace the playlist
sl: Zamenjaj seznam predvajanja

en: Replaces spaces with underscores
sl: Zamenja presledke s podčrtaji

en: Replay Gain
sl: Jakost predvajanja

en: Replay Gain mode
sl: Način Jakosti predvajanja

en: Repopulate
sl: Znova napolni

en: Require authentication code
sl: Zahtevaj overitveno kodo

en: Reset
sl: Ponastavi

en: Reset play counts
sl: Ponastavi število predvajanj

en: Restart song, then jump to previous if pressed again
sl: ponovil skladbo, nato pa ob ponovnem kliku skočil na predhodno

en: Restart the track, or play the previous track if within 8 seconds of start.
sl: Znova zaženi skladbo ali predvajaj predhodno skladbo, če je znotraj 8 sekund začetka.

en: Restore Default Server
sl: Obnovi privzeti strežnik

en: Restrict to ASCII characters
sl: Omeji na znake ASCII

en: Resume playback on start
sl: Ob zagonu nadaljuj s predvajanjem

en: Return to Clementine
sl: Vrni se v Clementine

en: Right
sl: Desno

en: Rip
sl: Zajemi

en: Rip CD
sl: Zajemi CD

en: Rip audio CD
sl: Zajemi zvočni CD

en: Root folder that will be browsable from the network remote
sl: Korenska mapa, po kateri je mogoče brskati preko oddaljenega dostopa

en: Run
sl: Zaženi

en: S16LE (16-bit)
sl: S16LE (16-bitno)

en: SOCKS proxy
sl: Posredniški strežnik SOCKS

en: SSL handshake error, verify server configuration. SSLv3 option below may workaround some issues.
sl: Napaka med rokovanjem SSH, preverite nastavitev strežnika. Za nekatere težave je morda začasna rešitev spodnja možnost SSLv3.

en: Safely remove device
sl: Varno odstrani napravo

en: Safely remove the device after copying
sl: Varno odstrani napravo po kopiranju

en: Sample rate
sl: Hitrost vzorčenja

en: Samplerate
sl: Hitrost vzorčenja

en: Save .mood files in your music library
sl: Shrani datoteke .mood v vašo glasbeno knjižnico

en: Save album cover
sl: Shrani ovitek albuma

en: Save cover to disk...
sl: Shrani ovitek na disk ...

en: Save current grouping
sl: Shrani trenutno združevanje

en: Save image
sl: Shrani sliko

[ctx: Save playlist menu action.]
en: Save playlist
sl: Shrani seznam predvajanja

[ctx: Title of the playlist save dialog.]
en: Save playlist
sl: Shrani seznam predvajanja

en: Save playlist...
sl: Shrani seznam predvajanja ...

en: Save preset
sl: Shrani predlogo nastavitev

en: Save ratings in file tags when possible
sl: Shrani ocene v oznake datotek, če je to mogoče

en: Save statistics in file tags when possible
sl: Shrani statistike v oznake datotek, če je to mogoče

en: Save this stream in the Internet tab
sl: Shrani ta pretok v zavihek Internet

en: Saved Grouping Manager
sl: Upravljalnik shranjenih združevanj

en: Saving cue files is not yet supported.
sl: Shranjevanje manjkajočih cue datotek še ni podprto.

en: Saving songs statistics into songs files
sl: Shranjevanje statistike skladb v datoteke skladb

en: Saving tracks
sl: Shranjevanje skladb

en: Scalable sampling rate profile (SSR)
sl: Profil prilagodljive vzorčne hitrosti (SSR)

en: Scale size
sl: Umeri velikost

en: Score
sl: Rezultat

en: Scrobble tracks that I listen to
sl: Pošlji podatke o predvajanih skladbah

en: Scroll over icon to change track
sl: Premaknite se čez ikono za spremembo skladbe

en: Search
sl: Poišči

[ctx: Global search settings dialog title.]
en: Search
sl: Išči

en: Search Icecast stations
sl: Poišči postaje Icecast

en: Search Jamendo
sl: Poišči na Jamendo

en: Search Magnatune
sl: Poišči na Magnatune

en: Search Subsonic
sl: Poišči na Subsonicu

en: Search automatically
sl: Samodejno najdi

en: Search for album
sl: Poišči album

en: Search for album covers...
sl: Poišči ovitke albumov ...

en: Search for anything
sl: Poišči karkoli

en: Search for artist
sl: Poišči izvajalca

en: Search for this
sl: Poišči to

en: Search gpodder.net
sl: Poišči na gpodder.net

en: Search iTunes
sl: Poišči na iTunes

en: Search mode
sl: Način iskanja

en: Search options
sl: Možnosti iskanja

en: Search terms
sl: Iskalni pojmi

en: Second Level
sl: Druga raven

en: Second level
sl: Druga raven

en: Seek backward
sl: Previj nazaj

en: Seek forward
sl: Previj naprej

en: Seek the currently playing track by a relative amount
sl: Previj trenutno predvajano skladbo za relativno količino

en: Seek the currently playing track to an absolute position
sl: Previj trenutno predvajano skladbo na absoluten položaj

en: Seeking using a keyboard shortcut or mouse wheel
sl: Preiskovanje s pomočjo tipkovne bližnjice ali miškinega koleščka

en: Select All
sl: Izberi vse

en: Select None
sl: Odstrani izbor

en: Select a directory
sl: Izberite mapo

en: Select a file
sl: Izberite datoteko

en: Select background color:
sl: Izberite barvo ozadja:

en: Select background image
sl: Izberi sliko ozadja

en: Select best possible match
sl: Izberi najboljše mogoče ujemanje

en: Select foreground color:
sl: Izberite barvo ospredja:

en: Select visualizations
sl: Izberi predočenja

en: Select visualizations...
sl: Izberi predočenja ...

en: Select...
sl: Izberi ...

en: Serial number
sl: Zaporedna številka

en: Server
sl: Strežnik

en: Server URL
sl: Naslov URL strežnika

en: Server details
sl: Podrobnosti strežnika

en: Service offline
sl: Storitev je nepovezana

en: Set %1 to "%2"...
sl: Nastavi %1 na "%2" ...

en: Set target rate
sl: Nastavi ciljno stopnjo

en: Set the volume to <value> percent
sl: Nastavi glasnost na <value> odstotkov

en: Set value for all selected tracks...
sl: Nastavi vrednost za vse izbrane skladbe ...

en: Settings
sl: Nastavitve

en: Short duration (at least 1 minute or half the track length)
sl: Kratka dolžina (vsaj 1 minuta ali polovico dolžine skladbe)

en: Shortcut
sl: Bližnjica

en: Shortcut for %1
sl: Bližnjica za %1

en: Shortcut for %1 already exists
sl: Bližnjica za %1 že obstaja

en: Show
sl: Pokaži

en: Show OSD
sl: Pokaži prikaz na zaslonu

en: Show a glowing animation on the current track
sl: Pokaži žarečo animacijo na trenutni skladbi

en: Show a moodbar in the track progress bar
sl: Pokaži vrstico razpoloženja v vrstici napredka skladbe

en: Show a native desktop notification
sl: Prikaži lastno obvestilo namizja

en: Show a notification when I change the repeat/shuffle mode
sl: Prikaži obvestilo, ko spremenim način ponavljanja/naključnega predvajanja

en: Show a notification when I change the volume
sl: Prikaži obvestilo ob spremembi glasnosti

en: Show a notification when I pause playback
sl: Prikaži obvestilo ob prestavitvi predvajanja v premor

en: Show a popup from the system tray
sl: Prikaži pojavno okno iz sistemske vrstice

en: Show a pretty OSD
sl: Pokaži lep prikaz na zaslonu

en: Show above status bar
sl: Pokaži nad vrstico stanja

en: Show all songs
sl: Pokaži vse skladbe

en: Show all the songs
sl: Pokaži vse skladbe

en: Show cover art in library
sl: Pokaži ovitek albuma v knjižnici

en: Show dividers
sl: Pokaži razdelilnike

en: Show fullsize...
sl: Pokaži v polni velikosti ...

en: Show in file browser...
sl: Pokaži v brskalniku datotek ...

en: Show in library...
sl: Pokaži v knjižnici ...

en: Show in various artists
sl: Pokaži med "Različni izvajalci"

en: Show moodbar
sl: Pokaži vrstico razpoloženja

en: Show only duplicates
sl: Pokaži samo podvojene

en: Show only untagged
sl: Pokaži samo tiste brez oznak

en: Show or hide the sidebar
sl: Preklopi stransko vrstico

en: Show search suggestions
sl: Prikaži iskalne predloge

en: Show sidebar
sl: Pokaži stransko vrstico

en: Show the "love" button
sl: Pokaži gumb "Priljubljena"

en: Show the scrobble button in the main window
sl: Kaži gumb za pošiljanje podatkov o predvajanih skladbah

en: Show tray icon
sl: Pokaži ikono v sistemski vrstici

en: Show which sources are enabled and disabled
sl: Prikaži kateri viri so omogočeni in kateri onemogočeni

en: Show/Hide
sl: Pokaži/Skrij

en: Shuffle
sl: Premešaj

en: Shuffle albums
sl: Premešaj albume

en: Shuffle all
sl: Premešaj vse

en: Shuffle playlist
sl: Premešaj seznam predvajanja

en: Shuffle tracks in this album
sl: Premešaj skladbe v tem albumu

en: Sign in
sl: Prijava

en: Sign out
sl: Odjavi se

en: Signing in...
sl: Prijavljanje ...

en: Size
sl: Velikost

en: Size:
sl: Velikost:

en: Skip backwards in playlist
sl: Skoči nazaj po seznamu predvajanja

en: Skip count
sl: Število preskočenih

en: Skip files with these extensions (comma separated, case insensitive)
sl: Preskoči datoteke s to končnico (ločeno z vejico, občutljivo na velike in majhne črke)

en: Skip forwards in playlist
sl: Skoči naprej po seznamu predvajanja

en: Skip selected tracks
sl: Preskoči izbrane skladbe

en: Skip to the next album
sl: Preskoči na naslednji album

en: Skip track
sl: Preskoči skladbo

en: Small album cover
sl: Majhen ovitek albuma

en: Small sidebar
sl: Majhna stranska vrstica

en: Smart playlist
sl: Pametni seznam predvajanja

en: Smart playlists
sl: Pametni seznami predvajanja

en: Song Information
sl: Podatki o skladbi

en: Song Metadata
sl: Metapodatki skladbe

en: Song info
sl: Podatki o skladbi

en: Sorry
sl: Oprostite

en: Sort by genre (alphabetically)
sl: Razvrsti po zvrsti (po abecednem redu)

en: Sort by genre (by popularity)
sl: Razvrsti po zvrsti (po priljubljenosti)

en: Sort by station name
sl: Razvrsti po imenu postaje

en: Sort songs by
sl: Razvrsti skladbe po

en: Sorting
sl: Razvrščanje

en: Source
sl: Vir

en: Sources
sl: Viri

en: Standard
sl: Običajno

en: Starred Albums
sl: Ocenjeni albumi

en: Start ripping
sl: Začni z zajemanjem

en: Start the playlist currently playing
sl: Predvajaj skladbo, ki je označena v seznamu predvajanja

en: Start transcoding
sl: Začni s prekodiranjem

en: Starting %1
sl: Začenjanje %1

en: Starting...
sl: Začenjanje ...

en: Stop
sl: Zaustavi

en: Stop after
sl: Zaustavi po

en: Stop after each track
sl: Zaustavi po vsaki skladbi

en: Stop after every track
sl: Zaustavi po vsaki skladbi

en: Stop after this track
sl: Zaustavi po tej skladbi

en: Stop playback
sl: Zaustavi predvajanje

en: Stop playback after current track
sl: Zaustavi predvajanje po trenutni skladbi

en: Stop playback if song fails to play
sl: Zaustavi predvajanje, če skladbe ni mogoče predvajati

en: Stop playing after current track
sl: Zaustavi predvajanje po trenutni skladbi

en: Stop playing after track: %1
sl: Zaustavi predvajanje po skladbi: %1

en: Stopped
sl: Zaustavljeno

en: Stream
sl: Pretok

en: Stream Details
sl: Podrobnosti pretoka

en: Streaming from a Subsonic server requires a valid server license after the 30-day trial period.
sl: Pretakanje iz strežnika Subsonic zahteva veljavno strežniško licenco, če je 30-dnevno preizkusno obdobje že poteklo.

en: Streaming membership
sl: Članstvo pretakanja

en: Subscribers
sl: Naročniki

en: Success!
sl: Uspeh!

en: Successfully written %1
sl: Uspešno zapisan %1

en: Suggested tags
sl: Predlagane oznake

en: Suitable element not found
sl: Ustreznega elementa ni bilo mogoče najti

en: Summary
sl: Povzetek

en: Super high (%1 fps)
sl: Zelo visoko (%1 fps)

en: Super high (2048x2048)
sl: Zelo visoko (2048x2048)

en: Supported formats
sl: Podprte vrste

en: Synchronize statistics to files now
sl: Uskladi statistike v datoteke zdaj

en: System colors
sl: Sistemske barve

en: Tabs on top
sl: Zavihki na vrhu

en: Tag fetcher
sl: Prejemnik oznak

en: Target bitrate
sl: Ciljna bitna hitrost

en: Text options
sl: Možnosti besedila

en: Thanks to
sl: Zahvala gre

en: The "%1" command could not be started.
sl: Ukaza "%1" ni bilo mogoče zagnati.

en: The album cover of the currently playing song
sl: Ovitek albuma skladbe, ki se trenutno predvaja

en: The directory %1 is not valid
sl: Mapa %1 ni veljavna

en: The discoverer is busy
sl: Odkritelj je zaposlen

en: The format is only updated when a pipeline starts.
sl: Format je posodbljen le ob zagonu cevovoda

en: The second value must be greater than the first one!
sl: Druga vrednost mora biti višja od prve!

en: The site you requested does not exist!
sl: Zahtevana stran ne obstaja!

en: The site you requested is not an image!
sl: Zahtevana stran ni slika!

en: The trial period for the Subsonic server is over. Please donate to get a license key. Visit subsonic.org for details.
sl: Preizkusno obdobje za strežnik Subsonic je končano. Da pridobite licenčni ključ, morate donirati. Za podrobnosti si oglejte subsonic.org.

en: The version of Clementine you've just updated to requires a full library rescan because of the new features listed below:
sl: Različica Clementine, ki ste jo posodobili, zahteva polno ponovno preiskovanje knjižnice, zaradi spodaj navedenih novih zmožnosti:

en: There are other songs in this album
sl: V tem albumu so druge skladbe

en: There was a problem communicating with gpodder.net
sl: Med komunikacijo z gpodder.net je prišlo do težave

en: There was a problem fetching the metadata from Magnatune
sl: Med pridobivanjem metapodatkov iz Magnatune je prišlo do težave

en: There was a problem parsing the response from the iTunes Store
sl: Med razčlenjevanjem odgovora iz trgovine iTunes je prišlo do težave

en: There were problems copying some songs.  The following files could not be copied:
sl: Med kopiranjem nekaterih skladb so nastopile težave. Naslednjih datotek ni bilo mogoče kopirati:

en: There were problems deleting some songs.  The following files could not be deleted:
sl: Med brisanjem nekaterih skladb so nastopile težave. Naslednjih datotek ni bilo mogoče izbrisati:

en: These files will be deleted from the device, are you sure you want to continue?
sl: Te datoteke bodo izbrisane iz naprave. Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?

en: These files will be permanently deleted from disk, are you sure you want to continue?
sl: Te datoteke bodo trajno izbrisane iz diska. Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?

en: These folders will be scanned for music to make up your library
sl: Najdene skladbe v naslednjih mapah bodo dodane v vašo knjižnico

en: These settings are used in the "Transcode Music" dialog, and when converting music before copying it to a device.
sl: Te nastavitve so uporabljene v pogovornem oknu "Prekodiraj glasbo" in dovolijo pretvorbo glasbe pred kopiranjem na napravo.

en: Third Level
sl: Tretja raven

en: Third level
sl: Tretja raven

en: This action will create a database which could be as big as 150 MB.
    Do you want to continue anyway?
sl: To dejanje bo ustvarilo podatkovno zbirko, ki je lahko velika tudi do 150 MB.
    Ali želite vseeno nadaljevati?

en: This album is not available in the requested format
sl: Ta album ni na voljo v zahtevani obliki

en: This can be changed later through the preferences
sl: To lahko spremenite kasneje v možnostih

en: This device must be connected and opened before Clementine can see what file formats it supports.
sl: Ta naprava mora biti povezana in odprta, preden lahko Clementine ugotovi katere vrste podpira

en: This device supports the following file formats:
sl: Ta naprava podpira naslednje vrste datotek:

en: This device will not work properly
sl: Ta naprava ne bo delovala pravilno

en: This is an MTP device, but you compiled Clementine without libmtp support.
sl: To je naprava MTP, Clementine pa je preveden brez podpore libmtp.

en: This is an iPod, but you compiled Clementine without libgpod support.
sl: To je naprava iPod, Clementine pa je preveden brez podpore libgpod.

en: This is the first time you have connected this device.  Clementine will now scan the device to find music files - this may take some time.
sl: Tokrat ste prvič priklopili to napravo. Clementine bo sedaj preiskal napravo za glasbenimi datotekami - to lahko traja nekaj časa.

en: This option can be changed in the "Behavior" preferences
sl: To možnost lahko spremenite v "Obnašanje"

en: This stream is for paid subscribers only
sl: Ta pretok je le za plačane naročnike

en: This type of device is not supported: %1
sl: Ta vrsta naprave ni podprta: %1

en: Time step
sl: Časovni korak

en: Title
sl: Naslov

en: Today
sl: Danes

en: Toggle Pretty OSD
sl: Preklopi lep prikaz na zaslonu

en: Toggle fullscreen
sl: Preklopi celozaslonski način

en: Toggle queue status
sl: Preklopi stanje vrste

en: Toggle scrobbling
sl: Preklopi med pošiljanjem podatkov o predvajanih skladbah

en: Toggle visibility for the pretty on-screen-display
sl: Preklopi vidnost lepega prikaza na zaslonu

en: Tomorrow
sl: Jutri

en: Too many redirects
sl: Preveč preusmeritev

en: Top Rated Albums
sl: Najbolje ocenjeni albumi

en: Total albums:
sl: Skupno albumov:

en: Total bytes transferred
sl: Skupno prenesenih bajtov

en: Total network requests made
sl: Skupno število omrežnih zahtev

en: Trac&k
sl: S&kladba

en: Track
sl: Skladba

en: Transcode Music
sl: Prekodiraj glasbo

en: Transcoder Details
sl: Podrobnosti prekodirnika

en: Transcoding
sl: Prekodiranje

en: Transcoding %1 files using %2 threads
sl: Prekodiranje %1 datotek z uporabo %2 niti

en: Transcoding options
sl: Možnosti prekodiranja

en: Transcoding options - %1
sl: Možnosti prekodiranja -%1

en: Try to extract title, artist, and album from file path.
sl: Poskusi iz poti datoteke pridobiti naslov, izvajalca in album.

en: Try to guess missing metadata
sl: Poskusi uganiti manjkajoče metapodatke

en: Turbine
sl: Turbina

en: Turn off
sl: Izklopi

en: Two loop searching method
sl: Način iskanja dveh zank

en: URI
sl: Naslov URI

en: URL of its Logo:
sl: URL naslov logotipa:

en: URL(s)
sl: Naslovi URL

en: Ultra wide band (UWB)
sl: Zelo širok pas (UWB)

en: Unable to connect
sl: Ni se mogoče povezati

en: Unable to download %1 (%2)
sl: Ni bilo mogoče prejeti %1 (%2)

en: Unknown
sl: Neznano

en: Unknown content-type
sl: Neznan content-type

en: Unknown error
sl: Neznana napaka

en: Unknown filetype: %1
sl: Nezana vrsta datoteke: %1

en: Unset cover
sl: Odstrani ovitek

en: Unskip selected tracks
sl: Ne preskoči izbranih skladb

en: Unskip track
sl: Ne preskoči skladbe

en: Unsubscribe
sl: Ukini naročnino

en: Upcoming Concerts
sl: Prihajajoči koncerti

en: Update all podcasts
sl: Posodobi vse podkaste

en: Update changed library folders
sl: Posodobi spremenjene mape v knjižnici

en: Update the library when Clementine starts
sl: Posodobi knjižnico ob zagonu Clementine

en: Update this podcast
sl: Posodobi ta podkast

en: Updating
sl: Posodabljanje

en: Updating %1
sl: Posodabljanje %1

en: Updating %1%...
sl: Posodabljanje %1 % ...

en: Updating library
sl: Posodabljanje knjižnice

en: Usage
sl: Uporaba

en: Use Album Artist tag when available
sl: Uporabi oznako Izvajalca albuma, če je ta na voljo

en: Use Gnome's shortcut keys
sl: Uporabi bližnjice Gnome

en: Use Psychedelic Colors
sl: Uporabi psihedelične barve

en: Use Replay Gain metadata if it is available
sl: Uporabi metapodatke Jakosti predvajanja, če je mogoče

en: Use SSLv3
sl: Uporabi SSLv3

en: Use Wii Remote
sl: Uporabi Wii Remote

en: Use a custom color set
sl: Izberite seznam barv po meri

en: Use a custom message for notifications
sl: Za obvestila uporabi sporočila po meri

en: Use a network remote control
sl: Uporabi omrežni oddaljeni nadzor

en: Use authentication
sl: Uporabi overitev

en: Use bitrate management engine
sl: Uporabi pogon za upravljanje bitne hitrosti

en: Use default bitrate
sl: Uporabi privzeto bitno hitrost

en: Use dynamic mode
sl: Uporabi dinamični način

en: Use notifications to report Wii Remote status
sl: Uporabi obvestila za poročanje o stanju Wii Remote

en: Use system icons
sl: Uporabi sistemske ikone

en: Use temporal noise shaping
sl: Uporabi začasno oblikovanje šuma

en: Use the system default
sl: Uporabi privzeto za sistem

en: Use the system default color set
sl: Uporabi sistemsko privzeti seznam barv

en: Use the system proxy settings
sl: Uporabi nastavitve posredniškega strežnika sistema

en: Used
sl: Uporabljeno

en: User interface
sl: Uporabniški vmesnik

en: Username
sl: Uporabniško ime

en: Using the menu to add a song will...
sl: Uporaba menija za dodajanje skladbe bo povzročila naslednje ...

en: Variable bit rate
sl: Spremenljiva bitna hitrost

en: Various artists
sl: Različni izvajalci

en: Verify Server certificate
sl: Preveri strežniški certifikat

en: Version %1
sl: Različica %1

en: View
sl: Pogled

en: View Stream Details
sl: Ogled podrobnosti pretoka

en: Visualization mode
sl: Način predočenja

en: Visualizations
sl: Predočenja

en: Visualizations Settings
sl: Nastavitve predočenja

en: Voice activity detection
sl: Zaznava dejavnosti glasu

en: Volume %1%
sl: Glasnost %1 %

en: Warn me when closing a playlist tab
sl: Opozori med pred zapiranjem zavihkov seznamov predvajanja

en: Warning: This compression level is outside of the streamable subset. This means that a decoder may not be able to start playing it mid-stream. It may also affect the performance of hardware decoders.
sl: Opozorilo: Stopnja stiskanja je izven pretočne podmnožice. To pomeni, da dekodirnik morda ne bo mogel začeti predvajanja na sredi pretoka. To lahko tudi vpliva na zmogljivost strojnih razkodirnikov.

en: Website
sl: Spletišče

en: Weeks
sl: Tednov

en: When Clementine starts
sl: Ko se Clementine zažene

en: When calculating play counts, use
sl: Pri izračunavanju števila predvajanj uporabi

en: When looking for album art Clementine will first look for picture files that contain one of these words.
    If there are no matches then it will use the largest image in the directory.
sl: Med iskanjem ovitkov albumov bo Clementine najprej poiskal datoteke s slikami, ki vsebujejo te besede. 
    Če ne bo ujemanj, bo uporabil največjo sliko v mapi

en: When saving a playlist, file paths should be
sl: Med shranjevanjem seznama predvajanja naj bodo poti datotek

en: When sorting artists, albums and titles
sl: Med sortiranjem izvajalcev, albumov in naslovov

en: When the list is empty...
sl: Ko je seznam prazen ...

en: Why not try...
sl: Zakaj ne bi poskusili ...

en: Wide band (WB)
sl: Širok pas (WB)

en: Wii Remote %1: activated
sl: Wii Remote %1: omogočen

en: Wii Remote %1: connected
sl: Wii Remote %1: povezan

en: Wii Remote %1: critical battery (%2%)
sl: Wii Remote %1: kritična baterija (%2%)

en: Wii Remote %1: disactived
sl: Wii Remote %1: onemogočen

en: Wii Remote %1: disconnected
sl: Wii Remote %1: nepovezan

en: Wii Remote %1: low battery (%2%)
sl: Wii Remote %1: šibka baterija (%2%)

en: Windows Media audio
sl: Windows Media Audio

en: Without cover:
sl: Brez ovitka:

en: Would you like to move the other songs in this album to Various Artists as well?
sl: Ali bi želeli tudi druge skladbe v tem albumu premakniti med kategorijo Različni izvajalci?

en: Would you like to run a full rescan right now?
sl: Ali želite opraviti ponovno preiskovanje celotne knjižnice?

en: Write all songs statistics into songs' files
sl: Zapiši vse statistike skladb v datoteke skladb

en: Write metadata
sl: Zapiši metapodatke

en: Wrong username or password.
sl: Napačno uporabniško ime ali geslo.

en: Year
sl: Leto

en: Year - Album
sl: Leto - Album

en: Year - original
sl: Leto - original

en: Years
sl: Let

en: Yesterday
sl: Včeraj

en: You are about to download the following albums
sl: Pravkar boste prejeli naslednje albume

en: You are about to remove %1 playlists from your favorites, are you sure?
sl: Pravkar boste izbrisali %1 seznamov predvajanja iz vaših priljubljenih, ali ste prepričani?

en: You are about to remove a playlist which is not part of your favorite playlists: the playlist will be deleted (this action cannot be undone). 
    Are you sure you want to continue?
sl: Pravkar boste odstranili seznam predvajanja, ki ni del vaših priljubljenih seznamov predvajanja, posledično bo izbrisan (tega dejanja ni mogoče razveljaviti).
    Ali resnično želite nadaljevati?

en: You are not signed in.
sl: Niste prijavljeni.

en: You are signed in as %1.
sl: Prijavljeni ste kot %1.

en: You are signed in.
sl: Ste prijavljeni.

en: You can change the way the songs in the library are organised.
sl: Spremenite lahko kako so skladbe organizirane v knjižnici

en: You can find <a href="%1">here on GitHub</a> the new cross platform remote.<br/>It is available on <b>Linux</b>, <b>MacOS</b> and <b>Windows</b><br/>
sl: <a href="%1">Tu na GitHub</a> lahko najdete nov večplatorsmki daljinec. <br/>Na voljo je za <b>Linux</b>, <b>MacOS</b> in <b>Windows</b><br/>

en: You can listen to Magnatune songs for free without an account.  Purchasing a membership removes the messages at the end of each track.
sl: Skladbe iz Magnatune lahko poslušate brezplačno tudi brez računa. Če plačate članstvo, bodo sporočila na koncu skladb odstranjena.

en: You can listen to background streams at the same time as other music.
sl: Sočasno lahko poslušate pretoke v ozadju in drugo glasbo.

en: You can use your Wii Remote as a remote control for Clementine.  <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote">See the page on the Clementine wiki</a> for more information.
sl: Wii Remote lahko uporabite kot daljinski upravljalnik v Clementine. Obiščite <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote">Clementine wiki</a> za več podatkov.

en: You do not have an active subscription
sl: Nimate dejavne naročnine

en: You love this track
sl: To je vaša priljubljena skladba

en: You need to launch System Preferences and allow Clementine to "<span style="font-style:italic">control your computer</span>" to use global shortcuts in Clementine.
sl: V sistemskih nastavitvah morate vklopiti "<span style="font-style:italic">nadzor vašega računalnika</span>",  da boste lahko uporabili splošne bližnjice v Clementine.

en: You will need to restart Clementine if you change the language.
sl: Za spremembo jezika morate ponovno zagnati Clementine

en: Your IP address:
sl: Vaš naslov IP:

en: Your Magnatune credentials were incorrect
sl: Vaša poverila Magnatune so bila napačna

en: Your library is empty!
sl: Vaša knjižnica je prazna!

en: Your radio streams
sl: Vaši radio pretoki

en: Your scrobbles: %1
sl: Vaši poslani seznami predvajanih skladb: %1

en: Your system is missing OpenGL support, visualizations are unavailable.
sl: Predočenja niso na voljo, ker vašemu sistemu manjka podpora OpenGL

en: Z-A
sl: Ž-A

en: Zero
sl: Brez

en: add %n songs
sl: dodaj %n skladb

en: after
sl: po

en: ago
sl: nazaj

en: and
sl: in

en: automatic
sl: samodejno

en: before
sl: pred

en: between
sl: med

en: biggest first
sl: najprej največji

en: bpm
sl: udarcev/min

en: comma-separated list of the allowed extensions that will be visible from the network remote (ex: m3u,mp3,flac,ogg,wav)
sl: z vejico ločen seznam dovolenih končnic, ki bodo vidne iz oddaljenega omrežja (npr. m3u, mp3, flac, ogg, wav)

en: contains
sl: vsebuje

en: desktop_remote
sl: oddaljeno_namizje

en: disabled
sl: onemogočeno

en: disc %1
sl: disk %1

en: does not contain
sl: ne vsebuje

en: dump
sl: deponiraj

en: empty
sl: prazno

en: ends with
sl: se konča z

en: equals
sl: je enako

en: gpodder.net directory
sl: mapa gpodder.net

en: greater than
sl: večje kot

en: iPods and USB devices currently don't work on Windows.  Sorry!
sl: Žal iPodi in naprave USB trenutno ne delujejo na Windows.

en: in the last
sl: v zadnjih

en: kbps
sl: kb/s

en: less than
sl: manjše od

en: longest first
sl: najprej najdaljši

en: move %n songs
sl: premakni %n skladb

en: newest first
sl: najprej novejši

en: not empty
sl: ni prazno

en: not equals
sl: ni enako

en: not in the last
sl: ne v zadnjih

en: not on
sl: ne na

en: oldest first
sl: najprej starejši

en: on
sl: v

en: options
sl: možnosti

en: or scan the QR code:
sl: ali preveri QR kodo:

en: press enter
sl: pritisnite enter

en: remove %n songs
sl: odstrani %n skladb

en: shortest first
sl: najprej krajši

en: shuffle songs
sl: premešaj skladbe

en: smallest first
sl: najprej manjši

en: sort songs
sl: razvrsti skladbe

en: starts with
sl: se začne z

en: stop
sl: zaustavi

en: track %1
sl: skladba %1
