Clementine Music Player - en to sr translation catalogue (1340 entries)

en: 
    
    You can favorite playlists by clicking the star icon next to a playlist name
    
    Favorited playlists will be saved here
sr: 
    
    Можете ставити листе нумера у омиљене кликом на звездицу поред имена листе
    
    Омиљене листе нумера биће сачуване овде

en:  days
sr:  дана

en:  kbps
sr:  kb/s

en:  seconds
sr:  секунди

en:  songs
sr:  песама

en: %1 albums
sr: %1 албума

en: %1 days
sr: %1 дана

en: %1 days ago
sr: пре %1 дана

en: %1 on %2
sr: %1 на %2

en: %1 playlists (%2)
sr: %1 листи нумера (%2)

en: %1 request failed:
    %2
sr: %1 захтев пропао:
    %2

en: %1 song
sr: %1 песма

en: %1 songs
sr: %1 песама

en: %1 songs found
sr: %1 песама пронађено

en: %1 songs found (showing %2)
sr: %1 песама пронађено (приказујем %2)

en: %1 tracks
sr: %1 нумера

en: %1 transferred
sr: %1 пребачено

en: %1: Wiimotedev module
sr: %1: Wiimotedev модул

en: %L1 other listeners
sr: %L1 других слушалаца

en: %L1 selected of
sr: селектовано %L1 од

en: %L1 total plays
sr: %L1 укупних слушања

en: %L1 tracks
sr: %L1 нумера

en: %n failed
sr: %n неуспешно

en: %n finished
sr: %n завршено

en: %n remaining
sr: %n преостало

en: &Align text
sr: &Поравнај текст

en: &Center
sr: &центрирај

en: &Custom
sr: &Посебна

en: &Extras
sr: &Додаци

en: &Grouping
sr: &Груписање

en: &Help
sr: &Помоћ

en: &Hide %1
sr: &Сакриј %1

en: &Hide...
sr: &Сакриј...

en: &Left
sr: &лево

en: &Lock Rating
sr: &Закључај оцену

en: &Lyrics
sr: &Стихови

en: &Music
sr: &Музика

en: &None
sr: &Ниједна

en: &Playlist
sr: &Листа нумера

en: &Quit
sr: &Напусти

en: &Repeat mode
sr: &Режим понављања

en: &Right
sr: &десно

en: &Shuffle mode
sr: &Насумични режим

en: &Stretch columns to fit window
sr: &Уклопи колоне у прозор

en: &Tools
sr: &Алатке

en: &Year
sr: Го&дина

en: (different across multiple songs)
sr: (другачије кроз разне песме)

en: ...and all the Amarok contributors
sr: и свима који су допринели Амароку

en: 1 day
sr: 1 дан

en: 1 track
sr: 1 нумера

en: 128k MP3
sr: 128k МП3

en: 192,000Hz
sr: 192.000Hz

en: 44,100Hz
sr: 44.100Hz

en: 48,000Hz
sr: 48.000Hz

en: 50 random tracks
sr: 50 насумичних песама

en: 96,000Hz
sr: 96.000Hz

en: <a href="http://www.di.fm/premium/">Upgrade to Premium now</a>
sr: <a href="http://www.di.fm/premium/">Надогради на Премијум налог</a>

en: <html><head/><body><p>If not checked, Clementine will  try to save your ratings and other statistics only in a separate database and don't modify your files.</p><p>If checked, it will save statistics both in database and directly into the file each time they changed.</p><p>Please note it might not work for every format and, as there is no standard for doing so, other music players might not be able to read them.</p></body></html>
sr: <html><head/><body><p>Ако није штиклирано Клементина ће уписивати ваше оцене и и осталу статистику само у одвојеној бази података и неће мењати ваше фајлове.</p><p>Ако је штиклирано, уписиваће статистику и у бази података и директно у фајл при свакој измени.</p><p>Имајте на уму да ово можда неће радити за сваки формат фајла и, како нема стандарда за то, остали музички плејери можда неће умети да то прочитају.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Prefix a word with a field name to limit the search to that field, e.g. <span style=" font-weight:600;">artist:</span><span style=" font-style:italic;">Bode</span> searches the library for all artists that contain the word Bode, <span style=" font-weight:600;">playcount:</span><span style=" font-style:italic;">&gt;=2</span> searches the library for songs played at least twice, <span style=" font-weight:600;">lastplayed:</span>&lt;<span style=" font-style:italic;">1h30m</span> searches the library for songs played in the last 180 minutes.</p><p><span style=" font-weight:600;">Available fields: </span><span style=" font-style:italic;">%1</span>.</p></body></html>
sr: <head/><body><p><html>Префиксујте реч са називом поља да бисте претраживање ограничили на то поље, нпр. <span style=" font-weight:600;">извођач:</span><span style=" font-style:italic;">Боде</span> тражи у библиотеци све уметнике који садрже реч Боде, <span style=" font-weight:600;">одиграна количина:</span><span style=" font-style:italic;">&gt;=2</span>претражује у библиотеци песме које су репродуковане најмање два пута, <span style=" font-weight:600;">последње репродуковано:</span>&lt;<span style=" font-style:italic;">1h30m</span>тражи у библиотеци песме репродуковане у последњих 180 минута.</p><p><span style=" font-weight:600;">Доступна поља:</span><span style=" font-style:italic;">%1</span>.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This will write songs' ratings and statistics into files tags for all your library's songs.</p><p>This is not needed if the &quot;Save ratings and statistics in file tags&quot; option has always been activated.</p></body></html>
sr: <html><head/><body><p>Упис статистике и оцена песама у ознаке фајлова за све песме ваше библиотеке.</p><p>Није потребно ако је поставка „Упиши оцену/статистику песме у ознаке кад је то могуће“ увек била активирана.</p></body></html>

en: <p>This article uses material from the Wikipedia article <a href="%1">%2</a>, which is released under the <a href="https://clementine-player.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode.txt">Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0</a>.</p>
sr: <p>Овај чланак користи материјал са Википедијиног чланка <a href="%1">%2</a>, који је лиценциран под <a href="https://clementine-player.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode.txt">Creative Commons Attribution-Share-Alike лиценцом 3.0</a>.</p>

en: <p>Tokens start with %, for example: %artist %album %title </p>
    
    <p>If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.</p>
sr: <p>Показивачи почињу знаком %, на пример: %artist %album %title </p>
    
    <p>Ако део текста који садржи показиваче ставите у витичасте заграде, тај део ће бити сакривен ако је показивач празан.</p>

en: A client can connect only, if the correct code was entered.
sr: Клијент може да се повеже само ако је унесен исправан кôд.

en: A premium account is required
sr: Потребан је премијум налог

en: A smart playlist is a dynamic list of songs that come from your library.  There are different types of smart playlist that offer different ways of selecting songs.
sr: Паметна листа нумера је динамичка листа песама из ваше библиотеке. Постоје различити типови паметних листа који нуде различите начине избора песама.

en: A song will be included in the playlist if it matches these conditions.
sr: Песма ће бити укључена у листу ако задовољава ове услове.

en: A&utomatic
sr: А&утоматски

en: A-Z
sr: А-Ш

en: AAC
sr: ААЦ

en: AAC 128k
sr: ААЦ 128k

en: AAC 32k
sr: ААЦ 32k

en: AAC 64k
sr: ААЦ 64k

en: AIFF
sr: АИФФ

en: ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD
sr: СЛАВА ХИПНОЖАПЦУ

en: Abort
sr: Прекини

en: About %1
sr: О %1

en: About Clementine...
sr: О Клементини...

en: About Qt...
sr: Више о Куту...

en: Absolute
sr: Апсолутне

en: Account details
sr: Детаљи о налогу

en: Account details (Premium)
sr: Детаљи о налогу (Премијум)

en: Action
sr: радња

[ctx: Category label]
en: Action
sr: Радња

en: Activate/Deactivate Wii Remote
sr: Активирајте/Деактивирајте Вии Даљински

en: Add Podcast
sr: Додај подкаст

en: Add Stream
sr: Додај ток

en: Add a new line if supported by the notification type
sr: Додај нову линију ако је подржано типом обавештења

en: Add action
sr: Додај радњу

en: Add all tracks from a directory and all its subdirectories
sr: Додај све нумере из фасцикле и свих њених подфасцикли

en: Add another stream...
sr: Додај други ток...

en: Add directory...
sr: Додај фасциклу...

en: Add file
sr: Додавање фајла

en: Add file to transcoder
sr: Додај фајл у прекодер

en: Add file(s) to transcoder
sr: Додај фајло(ове) у прекодер

en: Add file...
sr: Додај фајл...

en: Add files to transcode
sr: Додавање фајлова за прекодирање

en: Add folder
sr: Додавање фасцикле

en: Add folder...
sr: Додај фасциклу...

en: Add new folder...
sr: Додај нову фасциклу...

en: Add podcast
sr: Додавање подкаста

en: Add podcast...
sr: Додај подкаст...

en: Add search term
sr: Додај појам за тражење

en: Add song album tag
sr: Уметни албум песме

en: Add song albumartist tag
sr: Уметни извођача албума песме

en: Add song artist tag
sr: Уметни извођача песме

en: Add song auto score
sr: Уметни скор песме

en: Add song composer tag
sr: Уметни композитора песме

en: Add song disc tag
sr: Уметни диск песме

en: Add song filename
sr: Уметни име фајла песме

en: Add song genre tag
sr: Уметни жанр песме

en: Add song grouping tag
sr: Уметни груписање песме

en: Add song length tag
sr: Уметни дужину песме

en: Add song performer tag
sr: Уметни извођача песме

en: Add song play count
sr: Уметни број пуштања песме

en: Add song rating
sr: Уметни оцену песме

en: Add song skip count
sr: Уметни број прескока песме

en: Add song title tag
sr: Уметни наслов песме

en: Add song track tag
sr: Уметни нумеру песме

en: Add song year tag
sr: Уметни годину песме

en: Add stream...
sr: Додај ток...

en: Add to another playlist
sr: Додај у другу листу

en: Add to playlist
sr: Додај у листу нумера

en: Add to the queue
sr: стави у ред

en: Add wiimotedev action
sr: Додај wiimotedev радњу

en: Added this month
sr: додато овог месеца

en: Added this week
sr: додато ове седмице

en: Added this year
sr: додато ове године

en: Added today
sr: додато данас

en: Added within three months
sr: додато у последња три месеца

en: Advanced grouping...
sr: Напредно груписање...

en: After
sr: након

en: After copying...
sr: Након копирања:

en: Album
sr: албум

en: Album (ideal loudness for all tracks)
sr: албум (идеална јачина за све песме)

en: Album artist
sr: извођач албума

en: Album cover
sr: Омот албума

en: Album info on jamendo.com...
sr: Подаци албума са Џаменда...

en: Albums with covers
sr: Албуми са омотима

en: Albums without covers
sr: Албуми без омота

en: All
sr: Све

en: All Files (*)
sr: Сви фајлови (*)

[ctx: Label for button to enable/disable Hypnotoad background sound.]
en: All Glory to the Hypnotoad!
sr: Слава Хипножапцу!

en: All albums
sr: Сви албуми

en: All artists
sr: Сви извођачи

en: All files (*)
sr: Сви фајлови

en: All playlists (%1)
sr: Све листе нумера (%1)

en: All the translators
sr: свим преводиоцима

en: All tracks
sr: Све нумере

en: Allow a client to download music from this computer.
sr: Дозволи клијенту да преузима музику са овог рачунара.

en: Allow downloads
sr: Дозволи преузимања

en: Allow mid/side encoding
sr: Дозволи „mid/side“ кодирање

en: Alongside the originals
sr: поред оригинала

en: Alwa&ys hide the main window
sr: Уве&к сакријте главни прозор

en: Always show &the main window
sr: Увек покажи &главни прозор

en: Always start playing
sr: увек ће почети пуштање

en: An error occurred loading the iTunes database
sr: Дошло је до грешке учитавања базе података Ајтјунса

en: An error occurred writing metadata to '%1'
sr: Дошло је до грешке уписа метаподатака на „%1“

en: An unspecified error occurred.
sr: Дошло је до неодређене грешке.

en: And:
sr: И:

en: Angry
sr: љутит

en: Appearance
sr: Изглед

en: Append files/URLs to the playlist
sr: Додај нумере/УРЛ токове у листу нумера

en: Append to current playlist
sr: Додај у текућу листу нумера

en: Append to the playlist
sr: дода у листу нумера

en: Apply compression to prevent clipping
sr: Примени компресију како би се спречило одсецање

en: Are you sure you want to delete the "%1" preset?
sr: Желите ли заиста да обришете препоставку „%1“?

en: Are you sure you want to reset this song's statistics?
sr: Желите ли заиста да поништите статистику ове песме?

en: Are you sure you want to write song's statistics into song's file for all the songs of your library?
sr: Желите ли заиста да упишете статистику песме у фајл песме за све песме из ваше библиотеке?

en: Artist
sr: извођач

en: Artist info
sr: Подаци о извођачу

en: Artist's initial
sr: иницијали извођача

en: As&k when saving
sr: Питајте приликом чувања

en: Audio format
sr: Формат звука

en: Audio output
sr: Излаз звука

en: Authentication failed
sr: Аутентификација није успела

en: Author
sr: Аутор

en: Authors
sr: Аутори

en: Auto
sr: аутоматски

en: Automatic
sr: Аутоматски

en: Automatic updating
sr: Аутоматско ажурирање

en: Automatically determine based on sample rate.
sr: Сам одреди на основу учестаности узорковања.

en: Automatically open single categories in the library tree
sr: Аутоматски отвори појединачне категорије у стаблу библиотеке

en: Available
sr: Доступно

en: Average bitrate
sr: Просечни битски проток

en: Average image size
sr: Просечна величина слике

en: BBC Podcasts
sr: ББЦ-ијеви подкасти

en: BPM
sr: темпо

en: Background Streams
sr: Позадински токови

en: Background color
sr: Боја позадине

en: Background image
sr: Слика позадине

en: Background opacity
sr: Непрозирност позадине

en: Backing up database
sr: Бекапујем базу података

en: Balance
sr: Равнотежа

en: Ban (Last.fm scrobbling)
sr: Забрани (Ласт.фм скробловање)

en: Bar analyzer
sr: Тракасти анализатор

en: Basic Blue
sr: основна плава

en: Basic audio type
sr: Тип звука (основно)

en: Behavior
sr: Понашање

en: Best
sr: најбољи

en: Biography
sr: Биографија

en: Bit rate
sr: битски проток

en: Bitrate
sr: Битски проток

[ctx: Refers to bitrate in file organise dialog.]
en: Bitrate
sr: битски проток

en: Block analyzer
sr: Блок анализатор

en: Block type
sr: Тип блока

en: Blur amount
sr: Замућење

en: Body
sr: Тело

en: Boom analyzer
sr: Бум анализатор

en: Box
sr: Бокс

en: Browse...
sr: Прегледај...

en: Buffer duration
sr: Величина бафера

en: Buffering
sr: Баферујем

en: Building Seafile index...
sr: Изгради Сифајл индекс...

en: But these sources are disabled:
sr: али ови извори су онемогућени:

en: Buttons
sr: дугмад

en: CBC Podcasts
sr: ЦБЦ подкастови

en: CDDA
sr: ЦДДА

en: CUE sheet support
sr: Подршка за ЦУЕ лист

en: Cancel download
sr: Прекини преузимање

en: Change cover art
sr: Промени слику омота

en: Change font size...
sr: Промени величину фонта...

en: Change repeat mode
sr: Понављање

en: Change shortcut...
sr: Измени пречицу...

en: Change shuffle mode
sr: Насумичност

en: Change the currently playing song
sr: мења тренутно пуштену песму

en: Change the language
sr: Промени језик

en: Changes will take place when the next song starts playing
sr: Измене ће наступити по пуштању следеће песме

en: Changing mono playback preference will be effective for the next playing songs
sr: Измена ће бити активна за наступајуће песме

en: Channels
sr: Канала

en: Check for new episodes
sr: Тражи нове епизоде

en: Check for updates
sr: Потражи надоградње

en: Check for updates...
sr: Потражи надоградње...

en: Choose a name for your smart playlist
sr: Изаберите име за вашу паметну листу

en: Choose automatically
sr: Изабери аутоматски

en: Choose color...
sr: Изабери боју...

en: Choose font...
sr: Изабери фонт...

en: Choose from the list
sr: избор са списка

en: Choose how the playlist is sorted and how many songs it will contain.
sr: Одредите сортирање листе нумера и колико песама ће да садржи.

en: Choose podcast download directory
sr: Избор фасцикле преузимања за подкаст

en: Choose the internet services you want to show.
sr: Изаберите интернет сервисе за приказ.

en: Choose the websites you want Clementine to use when searching for lyrics.
sr: Изаберите сајтове које желите да Клементина користи при тражењу стихова.

en: Classical
sr: класична

en: Cleaning up
sr: Чишћење

en: Clear
sr: Очисти

en: Clear playlist
sr: Очисти листу нумера

en: Clementine
sr: Клементина

en: Clementine Error
sr: Грешка Клементине

en: Clementine Orange
sr: Клементина наранџаста

en: Clementine Visualization
sr: Визуелизација Клементине

en: Clementine can automatically convert the music you copy to this device into a format that it can play.
sr: Клементина може аутоматски да претвори музику коју копирате на овај уређај у формат који тај уређај може да пусти.

en: Clementine can play music that you have uploaded to Box
sr: Клементина може да пушта музику коју сте учитали на Бокс

en: Clementine can play music that you have uploaded to Dropbox
sr: Клементина може да пушта музику коју сте учитали на Дропбокс

en: Clementine can play music that you have uploaded to Google Drive
sr: Клементина може да пушта музику коју сте учитали на Гугл Драјв

en: Clementine can play music that you have uploaded to OneDrive
sr: Клементина може да пушта музику коју сте учитали на ВанДрајв

en: Clementine can show a message when the track changes.
sr: Клементина може приказивати поруке приликом измена нумера.

en: Clementine can synchronize your subscription list with your other computers and podcast applications.  <a href="https://gpodder.net/register/">Create an account</a>.
sr: Клементина може да синхронизује ваше претплатничке листе са осталим вашим рачунарима и апликацијама подкаста.  <a href="https://gpodder.net/register/">Направите налог</a>.

en: Clementine could not load any projectM visualisations.  Check that you have installed Clementine properly.
sr: Клементина не може да учита ниједну пројектМ визуелизацију.  Проверите да ли сте исправно инсталирали Клементину.

en: Clementine image viewer
sr: Клеметинин прегледач слика

en: Clementine was unable to find results for this file
sr: Клементина није могла да нађе резултате за овај фајл

en: Clementine will find music in:
sr: Клементина ће тражити музику у:

en: Click here to add some music
sr: Кликните овде да додате музику

en: Click here to favorite this playlist so it will be saved and remain accessible through the "Playlists" panel on the left side bar
sr: Кликните овде да ставите ову листу нумера у омиљене како би била сачувана и приступачна преко панела „Листе нумера“ на левој бочној траци

en: Click to toggle between remaining time and total time
sr: Кликните да промените приказ преосталог/укупног времена

en: Clicking the Login button will open a web browser.  You should return to Clementine after you have logged in.
sr: Кликом на дугме пријаве отворићете веб прегледач.  Вратите се на Клементину пошто се пријавите.

en: Close
sr: Затвори

en: Close playlist
sr: Затвори листу нумера

en: Close visualization
sr: Затвори визуелизацију

en: Closing this window will cancel the download.
sr: Затварањем овог прозора прекинућете преузимање.

en: Closing this window will stop searching for album covers.
sr: Затварањем овог прозора прекинућете потрагу за омотима албума.

en: Club
sr: клуб

en: Co&mposer
sr: &Композитор

en: Colors
sr: Боје

en: Comma separated list of class:level, level is 0-3
sr: Зарез раздваја листу од класа: ниво, ниво је 0-3

en: Comma separated list of prefix words to ignore when sorting
sr: Листа речи раздвојених зарезом које треба занемарити приликом сортирања

en: Command
sr: Команда

en: Comment
sr: коментар

en: Complete tags automatically
sr: Попуни ознаке аутоматски

en: Complete tags automatically...
sr: Попуни ознаке аутоматски...

en: Composer
sr: композитор

en: Configure %1...
sr: Подеси %1...

en: Configure Magnatune...
sr: Подеси Магнатјун...

en: Configure Shortcuts
sr: Поставке пречица

en: Configure Subsonic...
sr: Подеси Субсоник...

en: Configure global search...
sr: Подеси општу претрагу...

en: Configure library...
sr: Подеси библиотеку...

en: Configure podcasts...
sr: Подеси подкасте...

en: Configure...
sr: Подеси...

en: Connect Wii Remotes using active/deactive action
sr: Повежи Wii даљинске користећи радње укључено/искључено

en: Connect device
sr: Повежи уређај

en: Connection refused by server, check server URL. Example: http://localhost:4040/
sr: Сервер је одбио везу, проверите УРЛ. Пример: http://localhost:4040/

en: Connection timed out
sr: Истекло прековреме повезивања

en: Connection timed out, check server URL. Example: http://localhost:4040/
sr: Прековреме истекло, проверите УРЛ сервера. Пример: http://localhost:4040/

en: Console
sr: Конзола

en: Constant bitrate
sr: Константан битски проток

en: Convert all music
sr: Претвори сву музику

en: Convert any music that the device can't play
sr: Претвори сву музику коју уређај не може да пусти

en: Convert lossless audiofiles before sending them to the remote.
sr: Претвори безгубитне аудио фајлове пре слања на даљински.

en: Convert lossless files
sr: Претвори безгубитне фајлове

en: Copy to clipboard
sr: Копирај на клипборд

en: Copy to device...
sr: Копирај на уређај....

en: Copy to library...
sr: Копирај у библиотеку...

en: Copyright
sr: Ауторска права

en: Could not connect to Subsonic, check server URL. Example: http://localhost:4040/
sr: Не могу да се повежем на Субсоник, проверите УРЛ сервера. Пример: http://localhost:4040/

en: Could not create the GStreamer element "%1" - make sure you have all the required GStreamer plugins installed
sr: Не могу да направим Гстример елемент „%1“ - проверите да ли су инсталирани сви потребни Гстример прикључци

en: Could not detect an audio stream in %1
sr: Не могу да откријем ток звука у %1

en: Could not find Google Drive file.
sr: Не могу да нађем фајл Гугл диска

en: Could not find a suitable encoder element for <b>%1</b>.
sr: Не могу да нађем прихватљив елемент кодирања за <b>%1</b>.

en: Could not get details
sr: Не могу да добавим детаље

en: Could not log in to Last.fm. Please try again.
sr: Не могу да се пријавим на Ласт.фм. Покушајте поново касније.

en: Couldn't create playlist
sr: Не могу да направим листу нумера

en: Couldn't find a muxer for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
sr: Не могу да нађем муксер за %1, проверите да ли имате инсталиране потребне прикључке за Гстример

en: Couldn't find an encoder for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
sr: Не могу да нађем кодер за %1, проверите да ли имате инсталиране потребне прикључке за Гстример

en: Couldn't open output file %1
sr: Не могу да отворим излазни фајл %1

en: Cover Manager
sr: Менаџер омота

en: Cover art from embedded image
sr: Омот из уграђене слике

en: Cover art loaded automatically from %1
sr: Омот аутоматски учитан из %1

en: Cover art manually unset
sr: Омот ручно уклоњен

en: Cover art not set
sr: Омот није постављен

en: Cover art set from %1
sr: Омот постављен из %1

en: Covers from %1
sr: Омоти са %1

en: Create a new playlist with files/URLs
sr: Направи нову листу нумера са фајловима/УРЛовима

en: Cross-fade when changing tracks automatically
sr: Претапање при аутоматској измени нумера

en: Cross-fade when changing tracks manually
sr: Претапање при ручној измени нумера

en: Custom
sr: посебно

en: Custom image:
sr: Посебна слика:

en: Custom message settings
sr: Поставке посебне поруке

en: Custom...
sr: посебна...

en: D-Bus path
sr: Д-бус путања

en: Dance
sr: денс

en: Database
sr: База података

en: Database corruption detected. Please read https://github.com/clementine-player/Clementine/wiki/Database-Corruption for instructions on how to recover your database
sr: Откривено оштећење базе података. Погледајте https://github.com/clementine-player/Clementine/wiki/Database-Corruption за упутства како да повратите вашу базу података

en: Date
sr: Датум

en: Date created
sr: направљен

en: Date modified
sr: измењен

en: Days
sr: дана

en: De&fault
sr: Под&разумевана

en: Decrease the volume by 4 percent
sr: Смањује јачину за 4 процента

en: Decrease the volume by <value> percent
sr: Смањи јачину звука за <вредност> процената

en: Decrease volume
sr: Смањи јачину звука

en: Default background image
sr: Подразумевана

en: Default device on %1
sr: Подразумевани уређај на %1

en: Defaults
sr: Подразумевано

en: Delay between visualizations
sr: Застој између визуелизација

en: Delete
sr: Обриши

en: Delete downloaded data
sr: Обриши преузете податке

en: Delete files
sr: Брисање фајлова

en: Delete from device...
sr: Обриши са уређаја...

en: Delete from disk...
sr: Обриши са диска...

en: Delete played episodes
sr: Обриши пуштене епизоде

en: Delete preset
sr: Обриши препоставку

en: Delete smart playlist
sr: Обриши паметну листу

en: Delete the currently playing song
sr: Избришите песму која се тренутно репродукује

en: Delete the original files
sr: обриши оригиналне фајлове

en: Deleting files
sr: Бришем фајлове

en: Depth
sr: Дубина

en: Dequeue selected tracks
sr: Избаци изабране нумере из реда

en: Dequeue track
sr: Избаци нумеру из реда

en: Destination
sr: Одредиште

en: Details...
sr: Детаљи...

en: Device
sr: Уређај

en: Device Properties
sr: Својства уређаја

en: Device name
sr: Име уређаја

en: Device properties...
sr: Својства уређаја...

en: Devices
sr: Уређаји

en: Dialog
sr: Дијалог

en: Did you mean
sr: Да ли сте мислили

en: Digitally Imported
sr: Диџитали Импортед

en: Digitally Imported password
sr: Лозинка

en: Digitally Imported username
sr: Корисничко име

en: Direct internet connection
sr: Директна интернет веза

en: Directory
sr: фасцикла

en: Disable duration
sr: Онемогући трајање

en: Disable moodbar generation
sr: Искључи стварање расположења

[ctx: Refers to a disabled notification type in Notification settings.]
en: Disabled
sr: Онемогућено

[ctx: Refers to search provider's status.]
en: Disabled
sr: Онемогућен

en: Disc
sr: диск

en: Discontinuous transmission
sr: Испрекидан пренос

en: Display options
sr: Опције приказа

en: Display the on-screen-display
sr: Прикажи екрански преглед

en: Do a full library rescan
sr: Поново скенирај библиотеку

en: Do a full rescan
sr: Понови скенирање

en: Do a full rescan...
sr: Понови скенирање...

en: Do not convert any music
sr: Не претварај музику

en: Do not overwrite
sr: Не пребрисуј

en: Don't repeat
sr: Не понављај

en: Don't show in various artists
sr: Не приказуј у разним извођачима

en: Don't show listened episodes
sr: Не приказуј преслушане епизоде

en: Don't shuffle
sr: Не пуштај насумично

en: Don't stop!
sr: Не заустављај!

en: Donate
sr: Донирај

en: Double click to open
sr: Кликните двапут да отворите

en: Double clicking a song in the playlist will...
sr: Двоклик на песму са листе...

en: Double clicking a song will...
sr: Двоклик на песму ће да је...

en: Download %n episodes
sr: Преузми %n епизода

en: Download directory
sr: Фасцикла за преузимање

en: Download episodes to
sr: Преузимај епизоде у

en: Download membership
sr: преузимања садржаја

en: Download new episodes automatically
sr: Преузимај нове епизоде аутоматски

en: Download queued
sr: Преузимање је на чекању

en: Download settings
sr: Поставке преузимања

en: Download the original Android app
sr: Преузми оригиналну Андроид апликацију

en: Download the remote for Desktops, Android and iOS
sr: Преузми даљински за рачунар, Андроид и иОС

en: Download this album
sr: Преузми овај албум

en: Download this album...
sr: Преузми овај албум...

en: Download this episode
sr: Преузми ову епизоду

en: Downloading (%1%)...
sr: Преузимам (%1%)...

en: Downloading Icecast directory
sr: Преузимам Ајскаст директоријум

en: Downloading Jamendo catalogue
sr: Преузимам Џамендов каталог

en: Downloading Magnatune catalogue
sr: Преузимам Магнатјунов каталог

en: Downloading metadata
sr: Преузимам метаподатке

en: Drag to reposition
sr: Превлачите да бисте мењали положај

en: Dropbox
sr: Дропбокс

en: Dubstep
sr: дабстеп

en: Dump Graph
sr: Избаци график

en: Dump Pipeline Graph
sr: Приказује линијски график

en: Dump To Logs
sr: Баци у дневнике

en: Duration
sr: Трајање

en: Dynamic mode is on
sr: Динамички режим је укључен

en: Dynamic random mix
sr: Динамички насумични микс

en: Edit smart playlist...
sr: Уреди паметну листу...

en: Edit tag "%1"...
sr: Уреди ознаку „%1“...

en: Edit tag...
sr: Уреди ознаку...

en: Edit tags
sr: Уреди ознаке

en: Edit track information
sr: Уређивање података нумере

en: Edit track information...
sr: Уреди податке нумере...

en: Edit tracks information...
sr: Уреди податке нумера..

en: Edit...
sr: Уреди...

en: Email
sr: Е-адреса

en: Enable Wii Remote support
sr: Омогући подршку за Wii даљински

en: Enable equalizer
sr: Укључи еквилајзер

en: Enable shortcuts only when Clementine is focused
sr: Омогући пречице само кад је Клементина у фокусу

en: Enable song metadata inline edition with click
sr: Омогући уткано уређивање метаподатака песме кликом

en: Enable sources below to include them in search results.  Results will be displayed in this order.
sr: Омогућите изворе приказане испод да бисте их укључили у претрагу.  Резултати ће бити приказани овим редим.

en: Enable/disable Last.fm scrobbling
sr: Ласт.фм скробловање

en: Encoding complexity
sr: Комплексност кодирања

en: Encoding engine quality
sr: Квалитет мотора кодирања

en: Encoding mode
sr: Режим кодирања

en: Enter a URL
sr: Унос УРЛ-а

en: Enter a URL to download a cover from the Internet:
sr: Унесите УРЛ за преузимање омота са интернета:

en: Enter a filename for exported covers (no extension):
sr: Унесите име за извезене омоте (без наставка):

en: Enter a new name for this playlist
sr: Унесите ново име за ову листу нумера

en: Enter search terms above to find music on your computer and on the internet
sr: Унесите појмове за тражење изнад да бисте пронашли музику на вашем рачунару или на интернету

en: Enter search terms below to find podcasts in the iTunes Store
sr: Унесите појам за тражење испод да бисте нашли подкасте у Ајтјунс продавници

en: Enter search terms below to find podcasts on gpodder.net
sr: Унесите појам за тражење испод да бисте нашли подкасте на gpodder.net

en: Enter search terms here
sr: Унесите појам за тражење овде

en: Enter the URL of an internet radio stream:
sr: Унесите УРЛ тока интернет радија:

en: Enter the name of the folder
sr: Унесите име фасцикле

en: Enter this IP in the App to connect to Clementine.
sr: Унесите овај ИП у апликацију да бисте је повезали са Клементином.

en: Entire collection
sr: читаву колекцију

en: Episode information
sr: Подаци о Епизоди

en: Equalizer
sr: Еквилајзер

en: Equivalent to --log-levels *:1
sr: Исто као и --log-levels *:1

en: Equivalent to --log-levels *:3
sr: Исто као и --log-levels *:3

en: Error
sr: Грешка

en: Error connecting MTP device
sr: Грешка повезивања МТП уређаја

en: Error copying songs
sr: Грешка копирања песама

en: Error deleting songs
sr: Грешка брисања песама

en: Error discovering %1: %2
sr: Грешка откривања %1: %2

en: Error loading %1
sr: Грешка учитавања %1

en: Error loading di.fm playlist
sr: Грешка учитавања di.fm листе нумера

en: Error processing %1: %2
sr: Грешка обраде %1: %2

en: Error while loading audio CD
sr: Грешка приликом учитавања аудио ЦД-а

en: Ever played
sr: Већ пуштано

en: Every 10 minutes
sr: сваких 10 минута

en: Every 12 hours
sr: сваких 12 сати

en: Every 2 hours
sr: свака 2 сата

en: Every 20 minutes
sr: сваких 20 минута

en: Every 30 minutes
sr: сваких 30 минута

en: Every 6 hours
sr: сваких 6 сати

en: Every hour
sr: сваког сата

en: Except between tracks on the same album or in the same CUE sheet
sr: Осим између нумера на истом албуму или на истом ЦУЕ листу

en: Existing covers
sr: Постојећи омоти

en: Expand
sr: Прошири

en: Expires on %1
sr: Истиче %1

en: Export Covers
sr: Извези омоте

en: Export covers
sr: Извоз омота

en: Export downloaded covers
sr: Извези преузете омоте

en: Export embedded covers
sr: Извези уграђене омоте

en: Export finished
sr: Извоз завршен

en: Exported %1 covers out of %2 (%3 skipped)
sr: Извезено %1 омота од %2 (%3 прескочено)

en: FLAC
sr: ФЛАЦ

en: Fade out on pause / fade in on resume
sr: Утапај при паузи/настављању

en: Fade out when stopping a track
sr: Утапај нумеру при заустављању

en: Fading
sr: Утапање

en: Fading duration
sr: Трајање претапања

en: Failed reading CD drive
sr: Неуспех читања ЦД уређаја

en: Failed to fetch directory
sr: Неуспех добављања директоријума

en: Failed to fetch podcasts
sr: Неуспех добављања подкаста

en: Failed to get channel list:
    %1
sr: Не могу да добијем листу канала:
    %1

en: Failed to load podcast
sr: Неуспех учитавања подкаста

en: Failed to parse %1 response:
    %2
sr: Не могу да рашчланим %1 одговор:
    %2

en: Failed to parse the XML for this RSS feed
sr: Неуспех рашчлањивања ИксМЛ-а за овај РСС довод

en: Failed to update icecast directory:
    %1
sr: Нисам могао да освежим Ајскест директоријум:
    %1

en: Failed to write new auto-tags to '%1'
sr: Неуспех уписа нових аутоматских ознака у „%1“

en: Fast
sr: брз

en: Favourite tracks
sr: Омиљене нумере

en: Fetch Missing Covers
sr: Добави недостајуће омоте

en: Fetch automatically
sr: Добави аутоматски

en: Fetch completed
sr: Добављање завршено

en: Fetching Subsonic library
sr: Добављам Субсоникову библиотеку

en: Fetching cover error
sr: Грешка добављања омота

en: Fetching playlist items
sr: Добављам ставке листе пуштања

en: File extension
sr: наставак фајла

en: File formats
sr: Формати фајлова

en: File name
sr: име фајла

en: File name (without path)
sr: име фајла (без путање)

en: File paths
sr: Путање фајлова

en: File size
sr: величина фајла

en: File type
sr: тип фајла

en: Filename
sr: име фајла

en: Files
sr: Фајлови

en: Files root folder
sr: Корена фасцикла фајлова

en: Files to transcode
sr: Фајлови за прекодирање

en: Find songs in your library that match the criteria you specify.
sr: Пронађите песме у библиотеци које одговарају одређеном критеријуму.

en: Fingerprinting song
sr: Идентификујем песму

en: Finish
sr: Заврши

en: First level
sr: Први ниво

en: Fit cover to width
sr: Уклопи омот по ширини

en: Font size
sr: Величина фонта

en: Force mono encoding
sr: Присили моно кодирање

en: Forget device
sr: Заборави уређај

en: Forgetting a device will remove it from this list and Clementine will have to rescan all the songs again next time you connect it.
sr: Заборављањем уређаја уклонићете га са списка и Клементина ће морати поново да скенира све песме следећи пут када га повежете.

en: Form
sr: Образац

en: Format
sr: Формат

en: Framerate
sr: Број кадрова

en: Frames per buffer
sr: Сличица по баферу

en: Frequently Played Albums
sr: Често пуштани албуми

en: Frozen
sr: залеђен

en: Full Bass
sr: пуни бас

en: Full Bass + Treble
sr: пуни бас + сопран

en: Full Treble
sr: пуни сопран

en: Ge&nre
sr: &Жанр

en: General
sr: Опште

en: General settings
sr: Опште поставке

en: Genre
sr: жанр

en: Getting channels
sr: Добављам канале

en: Getting streams
sr: Добављам токове

en: Give it a name:
sr: Дајте јој име:

en: Go
sr: Иди

en: Go to next playlist tab
sr: Иди на следећи језичак листе

en: Go to previous playlist tab
sr: Иди на претходни језичак листе

en: Google Drive
sr: Гугл Драјв

en: Got %1 covers out of %2 (%3 failed)
sr: Добављено %1 омота од %2 (%3 неуспешно)

en: Grey out non existent songs in my playlists
sr: Посиви непостојеће песме у листи нумера

en: Group Library by...
sr: Груписање библиотеке

en: Group by
sr: Груписање

en: Group by Album
sr: албум

en: Group by Album artist/Album
sr: извођач албума/албум

en: Group by Artist
sr: извођач

en: Group by Artist/Album
sr: извођач/албум

en: Group by Artist/Year - Album
sr: извођач/година — албум

en: Group by Genre/Album
sr: жанр/албум

en: Group by Genre/Artist/Album
sr: жанр/извођач/албум

en: Grouping
sr: груписање

en: Grouping Name
sr: Назив груписања

en: Grouping name:
sr: Назив груписања:

en: HTML page did not contain any RSS feeds
sr: ХТМЛ страница не садржи ниједан РСС довод

en: HTTP 3xx status code received without URL, verify server configuration.
sr: Примљен ХТТП 3xx кôд без УРЛ-а, проверите поставке сервера.

en: HTTP proxy
sr: ХТТП прокси

en: Happy
sr: срећан

en: Hardware information
sr: Подаци о хардверу

en: Hardware information is only available while the device is connected.
sr: Подаци о хардверу су доступни само док је уређај повезан.

en: Hide playlist filter toolbar
sr: Сакриј траку са алаткама филтера за репродукцију

en: High
sr: висок

en: High (%1 fps)
sr: висок (%1 fps)

en: High (1024x1024)
sr: висок (1024x1024)

en: Hip Hop
sr: Хип Хоп

en: Host not found, check server URL. Example: http://localhost:4040/
sr: Домаћин није нађен, проверите УРЛ сервера. Пример: http://localhost:4040/

en: Hours
sr: сати

en: Hypnotoad
sr: Хипножабац

en: I don't have a Magnatune account
sr: немам налог на Магнатјуну

en: Icon
sr: Икона

en: Icons on top
sr: Иконе на врху

en: Identifying song
sr: Идентификујем песму

en: If activated, clicking a selected song in the playlist view will let you edit the tag value directly
sr: Дозвољава уређивање ознаке директно у приказу листе нумера кликом на песму

en: If you continue, this device will work slowly and songs copied to it may not work.
sr: Ако наставите, овај уређај ће радити споро а песме копиране на њега можда неће радити.

en: If you know the URL of a podcast, enter it below and press Go.
sr: Ако знате УРЛ подкаста, унесите га испод и кликните на „Иди“.

en: Ignore "The" in artist names
sr: Игонориши „The“ у имену извођача

en: Ignore prefix word(s)
sr: Занемарите префиксну реч(и)

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)
sr: Слике (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)
sr: Слике (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)

en: In %1 days
sr: за %1 дана

en: In %1 weeks
sr: за %1 седмица

en: In dynamic mode new tracks will be chosen and added to the playlist every time a song finishes.
sr: У динамичком режиму нове нумере ће бити изабране и додате на листу сваки пут кад се песма заврши.

en: Include album art in the notification
sr: Укључи омоте албума у обавештења

en: Include all songs
sr: Укључи све песме

en: Incompatible Subsonic REST protocol version. Client must upgrade.
sr: Неодговарајуће издање Субсониковог РЕСТ протокола. Клијент треба надоградњу.

en: Incompatible Subsonic REST protocol version. Server must upgrade.
sr: Неодговарајуће издање Субсониковог РЕСТ протокола. Сервер треба надоградњу.

en: Incomplete configuration, please ensure all fields are populated.
sr: Непотпуно подешавање, испуните сва поља.

en: Increase the volume by 4 percent
sr: Повећајте запремину за 4 процента

en: Increase the volume by <value> percent
sr: Повећај јачину звука за <вредност> процената

en: Increase volume
sr: Повећај јачину звука

en: Indexing %1
sr: Индексирам %1

en: Information
sr: Подаци

en: Input options
sr: Опције улаза

en: Insert...
sr: Уметни...

en: Integrity check
sr: Провера интегритета

en: Internet
sr: Интернет

[ctx: Global search settings dialog title.]
en: Internet services
sr: Интернет сервиси

en: Intro tracks
sr: Уводне нумере

en: Invalid API key
sr: Неважећи АПИ кључ

en: Invalid URL
sr: Неисправан УРЛ

en: Invalid format
sr: Неисправан формат

en: Invalid method
sr: Неисправан начин

en: Invalid parameters
sr: Неисправни параметри

en: Invalid resource specified
sr: Наведен неисправан ресурс

en: Invalid service
sr: Неисправан сервис

en: Invalid session key
sr: Неважећи кључ сесије

en: Invert Selection
sr: Обрни избор

en: Jamendo
sr: Џамендо

en: Jamendo Most Listened Tracks
sr: Џамендове најслушаније нумере

en: Jamendo Top Tracks
sr: Џамендове најбоље нумере

en: Jamendo Top Tracks of the Month
sr: Џамендове најбоље нумере овог месеца

en: Jamendo Top Tracks of the Week
sr: Џамендове најбоље нумере ове седмице

en: Jamendo database
sr: Џамендова база података

en: Jump to previous song right away
sr: пушта претходну песму одмах

en: Jump to the currently playing track
sr: Скочи на текућу нумеру

en: Keep buttons for %1 second...
sr: Држите тастере %1 секунду...

en: Keep buttons for %1 seconds...
sr: Држите тастере %1 секунди...

en: Keep running in the background when the window is closed
sr: Настави рад у позадини кад се прозор затвори

en: Keep the original files
sr: задржи оригиналне фајлове

[ctx: Label for buton to enable/disable kittens in the now playing widget]
en: Kittens
sr: Мачићи

en: Kuduro
sr: Кудуро

en: Language
sr: Језик

en: Laptop/Headphones
sr: лаптоп/слушалице

en: Large Hall
sr: велика дворана

en: Large album cover
sr: Велики омот

en: Large album cover (details below)
sr: Велики омот албума (детаљи испод)

en: Large album cover (no details)
sr: Велики омот албума (без детаља)

en: Large sidebar
sr: Широка трака

en: Last played
sr: Последњи пут пуштано

[ctx: A playlist's tag.]
en: Last played
sr: последњи пут пуштена

en: Last.fm
sr: Ласт.фм

en: Last.fm Authentication
sr: Ласт.фм аутентификација

en: Last.fm is currently busy, please try again in a few minutes
sr: Ласт.фм је тренутно заузет, покушајте поново за неколико минута

en: Last.fm play counts
sr: Ласт.фм број пуштања

en: Last.fm tags
sr: Ласт.фм ознаке

en: Last.fm wiki
sr: Ласт.фм вики

en: Least favourite tracks
sr: Најмање омиљене нумере

en: Left
sr: Лево

en: Length
sr: дужина

en: Library
sr: Библиотека

en: Library advanced grouping
sr: Напредно груписање библиотеке

en: Library rescan notice
sr: Обавештење о поновном скенирању библиотеке

en: Library search
sr: Претраживање библиотеке

en: Limits
sr: Ограничења

en: Live
sr: уживо

en: Load
sr: Учитај

en: Load cover from URL
sr: Учитавање омота са УРЛ-а

en: Load cover from URL...
sr: Учитај омот са УРЛ-а...

en: Load cover from disk
sr: Учитавање омота са диска

en: Load cover from disk...
sr: Учитај омот са диска...

en: Load playlist
sr: Учитавање листе нумера

en: Load playlist...
sr: Учитај листу нумера...

en: Loading MTP device
sr: Учитавам МТП уређај

en: Loading iPod database
sr: Учитавам Ајподову базу података

en: Loading smart playlist
sr: Учитавам паметну листу

en: Loading songs
sr: Учитавам песме

en: Loading stream
sr: Учитавам ток

en: Loading tracks
sr: Учитавам нумере

en: Loading tracks info
sr: Учитавам податке о нумерама

en: Loading...
sr: Учитавам...

en: Loads files/URLs, replacing current playlist
sr: Учитава датотеке/УРЛ-ове, замењујући текућу листу

en: Login
sr: Пријава

en: Login failed
sr: Пријава није успела

en: Logs
sr: Дневници

en: Long term prediction profile (LTP)
sr: дугорочно предвиђање (LTP)

en: Love
sr: Волим

en: Love (Last.fm scrobbling)
sr: Воли (Ласт.фм скробловање)

en: Low (%1 fps)
sr: низак (%1 fps)

en: Low (256x256)
sr: низак (256X256)

en: Low complexity profile (LC)
sr: ниска комплексност (LC)

en: Lyrics
sr: Стихови

en: Lyrics from %1
sr: Стихови са %1

en: Lyrics from the tag
sr: Стихови из ознаке

en: M4A AAC
sr: М4А ААЦ

en: MP3
sr: MП3

en: MP3 256k
sr: МП3 256k

en: MP3 96k
sr: МП3 96k

en: MP4 AAC
sr: МП4 ААЦ

en: MPC
sr: МПЦ

en: Magnatune
sr: Магнатјун

en: Magnatune Download
sr: Преузимање са Магнатјуна

en: Magnatune download finished
sr: Завршено преузимање са Магнатјуна

en: Main profile (MAIN)
sr: главни профил (MAIN)

en: Make it so!
sr: Ентерпрајз!

[ctx: Label for button to enable/disable Enterprise background sound.]
en: Make it so!
sr: Ентерпрајз!

en: Malformed response
sr: Лош одговор

en: Manage saved groupings
sr: Управљај сачуваним груписањима

en: Manual proxy configuration
sr: Ручно подешавање проксија

en: Manually
sr: ручно

en: Manufacturer
sr: Произвођач

en: Mark as listened
sr: Означи као преслушано

en: Mark as new
sr: Означи као ново

en: Match every search term (AND)
sr: Упореди сваки тражени појам (AND)

en: Match one or more search terms (OR)
sr: Упореди један или више тражених појмова (ОR)

en: Maximum bitrate
sr: Највећи битски проток

en: Maximum number of child processes for tag handling (requires restart)
sr: Највећи број потпроцеса за руковање ознакама (захтева поновно покретање)

en: Medium (%1 fps)
sr: средњи (%1 fps)

en: Medium (512x512)
sr: средњи (512X512)

en: Membership type
sr: Тип чланства

en: Minimum bitrate
sr: Најмањи битски проток

en: Minimum buffer fill
sr: Најмањи испун бафера

en: Missing plugins
sr: Недостају прикључци

en: Missing projectM presets
sr: Недостају препоставке за пројектМ

en: Model
sr: Модел

en: Monitor the library for changes
sr: Надгледај измене у библиотеци

en: Monkey's Audio
sr: Мајмунов звук

en: Mono playback
sr: Моно репродукција

en: Months
sr: месеци

en: Mood
sr: расположење

en: Moodbar style
sr: Стил расположења

en: Moodbars
sr: Расположења

en: Most played
sr: Најчешће пуштано

en: Mount point
sr: Тачка монтирања

en: Mount points
sr: Тачке монтирања

en: Move down
sr: Помери доле

en: Move to library...
sr: Премести у библиотеку

en: Move up
sr: Помери горе

en: Music
sr: Музика

en: Music Library
sr: Музичка библиотека

en: Music extensions remotely visible
sr: Музичка проширења видљива даљински

en: Mute
sr: Утишај

en: Name
sr: Име

[ctx: Category label]
en: Name
sr: име

en: Naming options
sr: Опције именовања

en: Narrow band (NB)
sr: уски опсег (NB)

en: Network Proxy
sr: Мрежни прокси

en: Network Remote
sr: Мрежни даљински

en: Never
sr: Никад

en: Never played
sr: Никад пуштано

en: Never start playing
sr: неће почети пуштање

en: New folder
sr: Нова фасцикла

en: New playlist
sr: Нова листа нумера

en: New smart playlist...
sr: Нова паметна листа

en: New songs
sr: Нове песме

en: New tracks will be added automatically.
sr: Нове нумере ће бити аутоматски додате.

en: Newest Albums
sr: Најновији албуми

en: Newest tracks
sr: Најновије нумере

en: Next
sr: Следећа

en: Next album
sr: Следећи албум

en: Next track
sr: Следећа нумера

en: Next week
sr: следеће седмице

en: No analyzer
sr: Без анализатора

en: No background image
sr: Без слике позадине

en: No covers to export.
sr: Нема омота за извоз.

en: No long blocks
sr: без дугих блокова

en: No matches found.  Clear the search box to show the whole playlist again.
sr: Нема поклапања.  Очистите поље претраге да бисте приказали целу листу поново.

en: No settings available for this type.
sr: Нема поставки за овај тип.

en: No short blocks
sr: без кратких блокова

en: None
sr: ништа

en: None of the selected songs were suitable for copying to a device
sr: Ниједна од изабраних песама није погодна за копирање на уређај

en: Normal
sr: нормалан

en: Normal block type
sr: нормални тип блока

en: Normal duration (at least 4 minutes or half the track length)
sr: Уобичајено трајање (најмање 4 минуте или пола песме)

en: Not available while using a dynamic playlist
sr: Није доступно док се користи промењива листа

en: Not connected
sr: Неповезан

en: Not enough content
sr: Нема довољно садржаја

en: Not enough fans
sr: Нема довољно обожавалаца

en: Not enough members
sr: Нема довољно чланова

en: Not enough neighbors
sr: Нема довољно комшија

en: Not logged in
sr: Нисте пријављени

en: Not mounted - double click to mount
sr: Није монтиран — кликните двапут да монтирате

en: Notification type
sr: Врста обавештења

en: Notifications
sr: Обавештења

en: Now Playing
sr: Сада пуштам

en: Number of episodes to show
sr: Број епизода за приказ

en: Number of processes:
sr: Број процеса:

en: OSD Preview
sr: ОСД преглед

en: Off
sr: искључено

en: Ogg FLAC
sr: ОГГ ФЛАЦ

en: Ogg Flac
sr: ОГГ ФЛАЦ

en: Ogg Opus
sr: ОГГ Опус

en: Ogg Speex
sr: ОГГ Спикс

en: Ogg Vorbis
sr: ОГГ Ворбис

en: On
sr: укључено

en: OneDrive
sr: Ван Драјв

en: Only accept connections from clients within the ip ranges:
    10.x.x.x
    172.16.0.0 - 172.31.255.255
    192.168.x.x
sr: Прихватај везе само од клијената унутар овог распона ип адреса:
    10.x.x.x
    172.16.0.0 - 172.31.255.255
    192.168.x.x

en: Only allow connections from the local network
sr: Дозволи само везе са локалне мреже

en: Only show the first
sr: Прикажи само почетних

en: Opacity
sr: Прозирност

en: Open %1 in browser
sr: Отвори %1 у прегледачу

en: Open &audio CD...
sr: Отвори &аудио ЦД...

en: Open OPML file
sr: Отварање ОПМЛ фајла

en: Open OPML file...
sr: Отвори ОПМЛ фајл...

en: Open a directory to import music from
sr: Отварање фасцикле за увоз музике

en: Open device
sr: Отвори уређај

en: Open file...
sr: Отвори фајл...

en: Open in Google Drive
sr: Отвори у Гугл Драјву

en: Open in new playlist
sr: Отвори у новој листи

[ctx: Refers to behavior settings in Clementine settings page.]
en: Open in new playlist
sr: отвори у новој листи

en: Open in your browser
sr: Отвори у прегледачу

en: Open...
sr: Отвори...

en: Operation failed
sr: Радња није успела

en: Optimize for bitrate
sr: Оптимизуј битски проток

en: Optimize for quality
sr: Оптимизуј квалитет

en: Options...
sr: Опције...

en: Opus
sr: Опус

en: Organise Files
sr: Организовање фајлова

en: Organise files...
sr: Организуј фајлове...

en: Organising files
sr: Организујем фајлове

en: Original tags
sr: Почетне ознаке

en: Original year
sr: изворна година

en: Original year - Album
sr: изворна година — албум

en: Original year tag support
sr: Подршка за ознаку изворне године

en: Other
sr: Остало

en: Other options
sr: Остале опције

en: Output
sr: Излаз

en: Output device
sr: Уређај излаза

en: Output options
sr: Опције излаза

en: Overwrite all
sr: Пребриши све

en: Overwrite existing files
sr: Пребриши постојеће фајлове

en: Overwrite smaller ones only
sr: Пребриши само мање фајлове

en: Owner
sr: Власник

en: Parsing Jamendo catalogue
sr: Рашчлањујем Џамендов каталог

en: Partition label
sr: Етикета партиције

en: Party
sr: журка

en: Password
sr: Лозинка

en: Pause
sr: Паузирај

en: Pause playback
sr: Паузирај пуштање

en: Paused
sr: Паузирано

en: Performer
sr: извођач

en: Pixel
sr: пиксела

en: Plain sidebar
sr: Обична трака

en: Play
sr: Пусти

en: Play count
sr: број пуштања

en: Play given playlist
sr: Пусти дату листу

en: Play if stopped, pause if playing
sr: Пусти ако је заустављено, заустави ако се пушта

en: Play if there is nothing already playing
sr: почеће пуштање ако тренутно ништа није пуштено

en: Play next
sr: Репродуковати следеће

en: Play selected tracks next
sr: Репродуковати следеће изабране песме

en: Play the <n>th track in the playlist
sr: Пусти <n>у нумеру са листе

en: Play/Pause
sr: Пусти/паузирај

en: Playback
sr: Пуштање

en: Player options
sr: Опције плејера

en: Playlist
sr: Листа нумера

en: Playlist finished
sr: Листа нумера је завршена

en: Playlist options
sr: Опције листе нумера

en: Playlist type
sr: Тип листе

en: Playlists
sr: Листе нумера

en: Please close your browser and return to Clementine.
sr: Затворите ваш прегледач и вратите се на Клементину.

en: Please open this URL in your browser: <a href="%1">%1</a>
sr: Отворите овај УРЛ у вашем прегледачу: <a href="%1">%1</a>

en: Podcast Information
sr: Подаци о Подцасту

en: Podcast information
sr: Подаци о Подцасту

en: Podcasts
sr: Подкасти

en: Pop
sr: поп

en: Popup duration
sr: Трајање

en: Port
sr: Порт

en: Pre-amp
sr: Претпојачање

en: Preference
sr: Поставка

en: Preferences
sr: Поставке

en: Preferences...
sr: Подешавање...

en: Preferred album art filenames (comma separated)
sr: Имена фајлова омота (одвојена зарезом)

en: Preferred audio format
sr: Пожељни формат звука

en: Preferred format
sr: Пожељни формат

en: Premium audio type
sr: Тип звука (премијум)

en: Preset:
sr: Препоставка:

en: Press a button combination to use for
sr: Притисните комбинацију тастера за

en: Press a key
sr: Притисните тастер

en: Press a key combination to use for %1...
sr: Притисните комбинацију тастера за %1...

en: Pressing "Previous" in player will...
sr: Дугме „Претходна“ у плејеру...

en: Pretty OSD options
sr: Опције лепог ОСД-а

en: Preview
sr: Преглед

en: Previous
sr: Претходна

en: Previous track
sr: Претходна нумера

en: Print out version information
sr: Прикажи податке о издању

en: Profile
sr: Профил

en: Progress
sr: Напредак

[ctx: Category label]
en: Progress
sr: напредак

en: Psychedelic
sr: психоделично

en: Push Wii Remote button
sr: Притисните дугме Вии Далјинског

en: Push Wiiremote button
sr: Притисните тастер на Wii даљинском

en: Put songs in a random order
sr: Постави насумично

en: Qt
sr: КуТ

[ctx: Sound quality]
en: Quality
sr: Квалитет

[ctx: Visualisation quality]
en: Quality
sr: Квалитет

en: Querying device...
sr: Испитујем уређај...

en: Queue Manager
sr: Менаџер редоследа

en: Queue selected tracks
sr: Стави у ред изабране нумере

en: Queue track
sr: Стави нумеру у ред

en: Quickly rate the playing track
sr: Брзо оцените тренутну нумеру

en: Radio (equal loudness for all tracks)
sr: радио (једнака јачина за све песме)

en: Rain
sr: Киша

[ctx: Label for button to enable/disable rain background sound.]
en: Rain
sr: Киша

en: Random Albums
sr: Насумично албуми

en: Random Songs
sr: Насумично песме

en: Random visualization
sr: насумично

en: Rate the current song 0 stars
sr: Оцени текућу песму са 0 звезда

en: Rate the current song 1 star
sr: Оцени текућу песму са 1 звездом

en: Rate the current song 2 stars
sr: Оцени текућу песму са 2 звезде

en: Rate the current song 3 stars
sr: Оцени текућу песму са 3 звезде

en: Rate the current song 4 stars
sr: Оцени текућу песму са 4 звезде

en: Rate the current song 5 stars
sr: Оцени текућу песму са 5 звезда

en: Rating
sr: оцена

en: Really cancel?
sr: Заиста одустајете?

en: Recently Played Albums
sr: Недавно пуштани албуми

en: Redirect limit exceeded, verify server configuration.
sr: Пређено ограничење преусмеравања, проверите поставке сервера.

en: Refresh catalogue
sr: Освежи каталог

en: Refresh channels
sr: Освежи канале

en: Refresh station list
sr: Освежи списак станица

en: Refresh streams
sr: Освежи токове

en: Reggae
sr: реге

en: Relative
sr: Релативне

en: Remember Wii remote swing
sr: Упамти замах

en: Remember from &last time
sr: Сетите се &последњег пута

en: Remember my choice
sr: Упамти мој избор

en: Remove
sr: Уклони

en: Remove action
sr: Уклони радњу

en: Remove current song from playlist
sr: Уклони текућу песму са листе нумера

en: Remove duplicates from playlist
sr: Уклони дупликате са листе

en: Remove folder
sr: Уклони фасциклу

en: Remove from playlist
sr: Уклони са листе нумера

en: Remove playlist
sr: Уклањање листе нумера

en: Remove playlists
sr: Уклони листе нумера

en: Remove unavailable tracks from playlist
sr: Уклони недоступне нумере са листе нумера

en: Rename playlist
sr: Преименовање листе нумера

en: Rename playlist...
sr: Преименуј листу нумера...

en: Renumber tracks in this order...
sr: Нумериши овим редом...

en: Repeat
sr: Понављање

en: Repeat album
sr: Понављај албум

en: Repeat playlist
sr: Понављај листу нумера

en: Repeat track
sr: Понављај нумеру

en: Replace current playlist
sr: Замени текућу листу

en: Replace the playlist
sr: замени листу нумера

en: Replaces spaces with underscores
sr: Замени размаке подвлаком

en: Replay Gain
sr: Нивелатор звука

en: Replay Gain mode
sr: Режим нивелисања звука

en: Repopulate
sr: Попуни поново

en: Require authentication code
sr: Захтевај аутентификацијски кôд

en: Reset
sr: Ресетуј

en: Reset play counts
sr: Поништи број пуштања

en: Restart song, then jump to previous if pressed again
sr: понавља песму, и пушта претходну ако је поново притиснуто

en: Restart the track, or play the previous track if within 8 seconds of start.
sr: Поново пусти нумеру или пусти претходну ако је текућа унутар почетних 8 секунди.

en: Restrict to ASCII characters
sr: Ограничи се на АСКИ знакове

en: Resume playback on start
sr: Настави пуштање по покретању

en: Return to Clementine
sr: Вратите се на Клементину

en: Right
sr: Десно

en: Rip
sr: чупај

en: Rip CD
sr: Чупање ЦД-а

en: Rip audio CD
sr: Чупај аудио ЦД

en: Rock
sr: рок

en: Root folder that will be browsable from the network remote
sr: Корена фасцикла која ће бити доступна за преглед са мреже

en: Run
sr: Изврши

en: SOCKS proxy
sr: СОЦКС прокси

en: SSL handshake error, verify server configuration. SSLv3 option below may workaround some issues.
sr: Грешка ССЛ руковања, проверите поставке сервера. ССЛв3 опција испод може заобићи неке проблеме.

en: Safely remove device
sr: Безбедно извади уређај

en: Safely remove the device after copying
sr: Безбедно извади уређај после копирања

en: Sample rate
sr: узорковање

en: Samplerate
sr: узорковање

en: Save .mood files in your music library
sr: Сачувај .mood фајлове у музичкој библиотеци

en: Save album cover
sr: Уписивање омота албума

en: Save cover to disk...
sr: Сачувај омот на диск...

en: Save current grouping
sr: Сачувај тренутно груписање

en: Save image
sr: Сачувај слику

[ctx: Save playlist menu action.]
en: Save playlist
sr: Сачувај листу нумера

[ctx: Title of the playlist save dialog.]
en: Save playlist
sr: Упис листе нумера

en: Save playlist...
sr: Сачувај листу нумера...

en: Save preset
sr: Сачувај препоставку

en: Save ratings in file tags when possible
sr: Упиши оцену песме у ознаке кад је то могуће

en: Save statistics in file tags when possible
sr: Упиши статистику песме у ознаке кад је то могуће

en: Save this stream in the Internet tab
sr: Сачувај овај ток у интернет језичку

en: Saved Grouping Manager
sr: Менаџер сачуваних груписања

en: Saving songs statistics into songs files
sr: Уписујем статистике песама у фајлове песама

en: Saving tracks
sr: Уписујем нумере

en: Scalable sampling rate profile (SSR)
sr: скалабилно узорковање (SSR)

en: Scale size
sr: Промени величину

en: Score
sr: скор

en: Scrobble tracks that I listen to
sr: Скроблуј нумере које пуштам

en: Scroll over icon to change track
sr: Клизајте преко иконе за промену нумере

en: Seafile
sr: Сифајл

en: Search
sr: Тражи

[ctx: Global search settings dialog title.]
en: Search
sr: Претрага

en: Search Icecast stations
sr: Тражи Ајскаст станице

en: Search Jamendo
sr: Тражи на Џаменду

en: Search Magnatune
sr: Тражи на Магнатјуну

en: Search Subsonic
sr: Тражи на Субсонику

en: Search automatically
sr: Тражи аутоматски

en: Search for album
sr: Тражи албум

en: Search for album covers...
sr: Тражи омоте албума...

en: Search for anything
sr: Тражи било шта

en: Search for artist
sr: Тражи извођача

en: Search for this
sr: Тражи ово

en: Search gpodder.net
sr: Тражи на gpodder.net

en: Search iTunes
sr: Тражи на Ајтјунсу

en: Search mode
sr: Режим претраге

en: Search options
sr: Опције претраге

en: Search terms
sr: Појмови за претрагу

en: Second Level
sr: Други ниво

en: Second level
sr: Други ниво

en: Seek backward
sr: Тражи уназад

en: Seek forward
sr: Тражи унапред

en: Seek the currently playing track by a relative amount
sr: Иди на положај текуће нумере за релативни износ

en: Seek the currently playing track to an absolute position
sr: Иди на положај текуће нумере за апсолутни износ

en: Seeking using a keyboard shortcut or mouse wheel
sr: Бирање положаја пречицом тастатуре или точкићем миша

en: Select All
sr: Изабери све

en: Select None
sr: Очисти избор

en: Select a directory
sr: Изаберите директоријум

en: Select a file
sr: Изаберите фајл

en: Select background color:
sr: Боја позадине:

en: Select background image
sr: Слика позадине

en: Select best possible match
sr: Изаберите најбоље поклапање

en: Select foreground color:
sr: Главна боја:

en: Select visualizations
sr: Избор визуелизација

en: Select visualizations...
sr: Изабери визуелизације...

en: Select...
sr: Изабери...

en: Serial number
sr: Серијски број

en: Server
sr: Сервер

en: Server URL
sr: УРЛ сервера

en: Server details
sr: Детаљи сервера

en: Service offline
sr: Сервис ван мреже

en: Set %1 to "%2"...
sr: Промени %1 у „%2“...

en: Set the volume to <value> percent
sr: Постави јачину звука на <вредност> процената

en: Set value for all selected tracks...
sr: Подеси вредност за све изабране нумере...

en: Settings
sr: Подешавања

en: Short duration (at least 1 minute or half the track length)
sr: Кратко трајање (најмање 1 минут или пола песме)

en: Shortcut
sr: пречица

en: Shortcut for %1
sr: Пречица за %1

en: Shortcut for %1 already exists
sr: Пречица за %1 већ постоји

en: Show
sr: Прикажи

en: Show OSD
sr: Прикажи ОСД

en: Show a glowing animation on the current track
sr: Прикажи шљаштећу анимацију на пуштеној нумери

en: Show a moodbar in the track progress bar
sr: Прикажи траку расположења у траци напретка нумере

en: Show a native desktop notification
sr: Изворна обавештења радне површи

en: Show a notification when I change the repeat/shuffle mode
sr: Обавештење при промени режима понављања/насумичности

en: Show a notification when I change the volume
sr: Обавештење при промени јачине звука

en: Show a notification when I pause playback
sr: Обавештење при паузи пуштања

en: Show a popup from the system tray
sr: Облачић са системске касете

en: Show a pretty OSD
sr: Лепи ОСД

en: Show above status bar
sr: Прикажи изнад траке стања

en: Show all songs
sr: Прикажи све песме

en: Show all the songs
sr: Прикажи све песме

en: Show cover art in library
sr: Прикажи омот у библиотеци

en: Show dividers
sr: Прикажи раздвајаче

en: Show fullsize...
sr: Пуна величина...

en: Show in file browser...
sr: Прикажи у менаџеру фајлова

en: Show in library...
sr: Прикажи у библиотеци...

en: Show in various artists
sr: Приказуј у разним извођачима

en: Show moodbar
sr: Прикажи расположење

en: Show only duplicates
sr: Прикажи само дупликате

en: Show only untagged
sr: Прикажи само неозначене

en: Show or hide the sidebar
sr: Приказ или скривање бочне траке

en: Show search suggestions
sr: прикажи предлоге претраге

en: Show sidebar
sr: Прикажи бочну траку

en: Show the "love" button
sr: Прикажи „волим“ дугме

en: Show the scrobble button in the main window
sr: Прикажи дугме скробловања у главном прозору

en: Show tray icon
sr: Усидри у системску касету

en: Show which sources are enabled and disabled
sr: прикажи који су извори омогућени/онемогућени

en: Show/Hide
sr: Прикажи/сакриј

en: Shuffle
sr: Насумичност

en: Shuffle albums
sr: Насумично албуми

en: Shuffle all
sr: Насумично све

en: Shuffle playlist
sr: Претумбај листу

en: Shuffle tracks in this album
sr: Насумично нумере у овом албуму

en: Sign in
sr: Пријави се

en: Sign out
sr: Одјави се

en: Signing in...
sr: Пријављујем се...

en: Size
sr: Величина

en: Size:
sr: Величина:

en: Ska
sr: ска

en: Skip backwards in playlist
sr: Прескочи уназад у листи нумера

en: Skip count
sr: број прескакања

en: Skip forwards in playlist
sr: Прескочи унапред у листи нумера

en: Skip selected tracks
sr: Прескочи изабране нумере

en: Skip track
sr: Прескочи нумеру

en: Small album cover
sr: Мали омот

en: Small sidebar
sr: Уска трака

en: Smart playlist
sr: Паметна листа

en: Smart playlists
sr: Паметне листе

en: Soft
sr: лагана

en: Soft Rock
sr: лагани рок

en: Song Information
sr: Подаци о песми

en: Song info
sr: Подаци о песми

en: Sonogram
sr: Сонограм

en: Sorry
sr: Жао нам је

en: Sort by genre (alphabetically)
sr: Поређај по жанру (абецедно)

en: Sort by genre (by popularity)
sr: Поређај по жанру (по популарности)

en: Sort by station name
sr: Поређај по имену станице

en: Sort songs by
sr: Критеријум ређања

en: Sorting
sr: Ређање

en: Source
sr: извор

en: Sources
sr: Извори

en: Speex
sr: Спикс

en: Standard
sr: стандардан

en: Starred Albums
sr: Озвездани албуми

en: Start ripping
sr: Почни чупање

en: Start the playlist currently playing
sr: Пусти текућу листу нумера

en: Start transcoding
sr: Почни прекодирање

en: Starting %1
sr: Почињем %1

en: Starting...
sr: Почињем...

en: Stop
sr: Заустави

en: Stop after
sr: Заустави после

en: Stop after each track
sr: Заустави после сваке нумере

en: Stop after every track
sr: Заустављање после сваке нумере

en: Stop after this track
sr: Заустави после ове нумере

en: Stop playback
sr: Заустави пуштање

en: Stop playback after current track
sr: Заустави после текуће нумере

en: Stop playback if song fails to play
sr: Зауставите репродукцију ако се песма не репродукује

en: Stop playing after current track
sr: Заустави после текуће нумере

en: Stop playing after track: %1
sr: Заустави пуштање после нумере: %1

en: Stopped
sr: Заустављено

en: Stream
sr: Ток

en: Stream Details
sr: Детаљи тока

en: Streaming from a Subsonic server requires a valid server license after the 30-day trial period.
sr: Пуштање тока са Субсониковог сервера захтева важећу лиценцу сервера након 30-дневног пробног периода.

en: Streaming membership
sr: стримовање садржаја

en: Subscribers
sr: Претплатници

en: Subsonic
sr: Субсоник

en: Success!
sr: Успех!

en: Successfully written %1
sr: Успешно уписано %1

en: Suggested tags
sr: Предложене ознаке

en: Summary
sr: Резиме

en: Super high (%1 fps)
sr: супер висок (%1 fps)

en: Super high (2048x2048)
sr: супер висок (2048x2048)

en: Supported formats
sr: Подржани формати

en: Synchronize statistics to files now
sr: Синхронизуј статистике у фајлове

en: System colors
sr: системске боје

en: Tabs on top
sr: Језичци на врху

en: Tag fetcher
sr: Добављач ознака

en: Target bitrate
sr: Циљани битски проток

en: Techno
sr: техно

en: Text options
sr: Опције текста

en: Thanks to
sr: Захвалнице

en: The "%1" command could not be started.
sr: Наредбе „%1“ се не могу покренути.

en: The album cover of the currently playing song
sr: Омот албума текуће песме

en: The directory %1 is not valid
sr: Директоријум „%1“ није исправан

en: The discoverer is busy
sr: Откривач је заузет

en: The second value must be greater than the first one!
sr: Друга вредност мора бити већа од прве!

en: The site you requested does not exist!
sr: Сајт који сте затражили не постоји!

en: The site you requested is not an image!
sr: Сајт који сте затражили није слика!

en: The trial period for the Subsonic server is over. Please donate to get a license key. Visit subsonic.org for details.
sr: Пробни период за Субсоников сервер је истекао. Донирајте да бисте добили лиценцни кључ. Посетите subsonic.org за више детаља.

en: The version of Clementine you've just updated to requires a full library rescan because of the new features listed below:
sr: Издање Клементине које сте управо надоградили захтева потпуно скенирање библиотеке због нових могућности које су излистане испод:

en: There are other songs in this album
sr: Има још песама у овом албуму

en: There was a problem communicating with gpodder.net
sr: Проблем приликом комуникације са gpodder.net

en: There was a problem fetching the metadata from Magnatune
sr: Проблем приликом добављања метаподатака са Магнатјуна

en: There was a problem parsing the response from the iTunes Store
sr: Проблем приликом рашчлањивања одговора са Ајтјунс продавнице.

en: There were problems copying some songs.  The following files could not be copied:
sr: Било је проблема приликом копирања неких песама.  Следећи фајлови нису копирани:

en: There were problems deleting some songs.  The following files could not be deleted:
sr: Било је проблема при брисању неких песама.  Следећи фајлови нису обрисани:

en: These files will be deleted from the device, are you sure you want to continue?
sr: Ови фајлови ће бити обрисани са уређаја, желите ли заиста да наставите?

en: These files will be permanently deleted from disk, are you sure you want to continue?
sr: Ови фајлови ће бити трајно обрисани са диска, желите ли заиста да наставите?

en: These folders will be scanned for music to make up your library
sr: Ове фасцикле ће бити скениране да би се направила библиотека

en: These settings are used in the "Transcode Music" dialog, and when converting music before copying it to a device.
sr: Ове поставке се користе у дијалогу „Прекодирање музике“, и приликом кодирања музике пре копирања на уређај.

en: Third Level
sr: Трећи ниво

en: Third level
sr: Трећи ниво

en: This action will create a database which could be as big as 150 MB.
    Do you want to continue anyway?
sr: Овај радња ће направити базу података која може бити велика и до 150 MB.
    Желите ли ипак да наставите?

en: This album is not available in the requested format
sr: Овај албум није доступан у траженом формату

en: This can be changed later through the preferences
sr: Ово можете да измените касније у подешавањима

en: This device must be connected and opened before Clementine can see what file formats it supports.
sr: Овај уређај мора бити повезан и отворен пре него што Клементина може да види које формате фајлова подржава.

en: This device supports the following file formats:
sr: Овај уређај подржава следеће формате фајлова:

en: This device will not work properly
sr: Овај уређај неће радити исправно

en: This is an MTP device, but you compiled Clementine without libmtp support.
sr: Ово је МТП уређај, али ви сте компиловали Клементину без libmtp подршке.

en: This is an iPod, but you compiled Clementine without libgpod support.
sr: Ово је Ајпод, али ви сте компиловали Клементину без libgpod подршке.

en: This is the first time you have connected this device.  Clementine will now scan the device to find music files - this may take some time.
sr: Ово је први пут да сте повезали овај уређај. Клементина ће сад да скенира уређај да би нашла музику - то може да потраје.

en: This option can be changed in the "Behavior" preferences
sr: Ову опцију можете изменити у поставкама „Понашања“

en: This stream is for paid subscribers only
sr: Овај ток је само за претплатнике

en: This type of device is not supported: %1
sr: Овај тип уређаја није подржан: %1

en: Time step
sr: Временски корак

en: Title
sr: наслов

en: Today
sr: данас

en: Toggle Pretty OSD
sr: Лепи ОСД

en: Toggle fullscreen
sr: Цео екран

en: Toggle queue status
sr: Мењај стање редоследа

en: Toggle scrobbling
sr: Мењај скробловање

en: Toggle visibility for the pretty on-screen-display
sr: Мењај видљивост лепог ОСД-а

en: Tomorrow
sr: сутра

en: Too many redirects
sr: Превише преусмеравања

en: Top Rated Albums
sr: Највише оцењени албуми

en: Total albums:
sr: Укупно албума:

en: Total bytes transferred
sr: Укупно бајтова пребачено

en: Total network requests made
sr: Укупно направљених мрежних захтева

en: Trac&k
sr: &Нумера

en: Track
sr: нумера

en: Transcode Music
sr: Прекодирање музике

en: Transcoder Details
sr: Детаљи кодера

en: Transcoding
sr: Прекодирање

en: Transcoding %1 files using %2 threads
sr: Прекодирам %1 фајлова користећи %2 ниски

en: Transcoding options
sr: Опције прекодирања

en: Transcoding options - %1
sr: Опције кодирања - %1

en: TrueAudio
sr: ТруеАудио

en: Turbine
sr: Турбина

en: Turn off
sr: Искључи

en: URI
sr: УРИ

en: URL
sr: УРЛ

en: URL of its Logo:
sr: УРЛ за лого:

en: URL(s)
sr: Адресе

en: UUID
sr: УУИД

en: Ultra wide band (UWB)
sr: ултра широки опсег (UWB)

en: Unable to connect
sr: Не могу да се повежем

en: Unable to download %1 (%2)
sr: Не могу да преузмем %1 (%2)

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unknown content-type
sr: Непознат тип садржаја

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Unset cover
sr: Уклони омот

en: Unskip selected tracks
sr: Уклони прескакање нумера

en: Unskip track
sr: Уклони прескакање

en: Unsubscribe
sr: Уклони претплату

en: Upcoming Concerts
sr: Предстојећи концерти

en: Update all podcasts
sr: Ажурирај све подкасте

en: Update changed library folders
sr: Ажурирај измењене фасцикле библиотеке

en: Update the library when Clementine starts
sr: Ажурирај библиотеку при покретању Клементине

en: Update this podcast
sr: Ажурирај овај подкаст

en: Updating
sr: Ажурирање

en: Updating %1
sr: Ажурирам %1

en: Updating %1%...
sr: Ажурирам %1%...

en: Updating library
sr: Ажурирање библиотеке

en: Usage
sr: Употреба

en: Use Album Artist tag when available
sr: Користи ознаку извођача албума ако је доступна

en: Use Gnome's shortcut keys
sr: Користи Гномове пречице

en: Use Psychedelic Colors
sr: Користи психоделичне боје

en: Use Replay Gain metadata if it is available
sr: Користи метаподатке нивелисања ако су доступни

en: Use SSLv3
sr: Користи ССЛв3

en: Use Wii Remote
sr: Користи Wii даљински

en: Use a custom color set
sr: Посебна палета боја

en: Use a custom message for notifications
sr: Користи посебну поруку за обавештења

en: Use a network remote control
sr: Укључи даљинско управљање преко мреже

en: Use authentication
sr: Користи аутентификациjу

en: Use bitrate management engine
sr: Мотор менаџмента за битски проток

en: Use dynamic mode
sr: Динамички режим

en: Use notifications to report Wii Remote status
sr: Користите обавештења за пријаву стања Wii даљинског

en: Use system icons
sr: Користи системске иконе

en: Use temporal noise shaping
sr: Временско обликовање шума

en: Use the system default
sr: системски подразумеван

en: Use the system default color set
sr: Системски подразумевана палета боја

en: Use the system proxy settings
sr: Системске поставке проксија

en: Used
sr: Искоришћено

en: User interface
sr: Корисничко сучеље

en: Username
sr: Корисничко име

en: Using the menu to add a song will...
sr: Радња менија за додавање песме...

en: VBR MP3
sr: ВБР МП3

en: VGM
sr: ВГМ

en: Variable bit rate
sr: Промењив битски проток

en: Various artists
sr: Разни извођачи

en: Verify Server certificate
sr: Проверите сертификат Сервера

en: Version %1
sr: Издање %1

en: View
sr: Приказ

en: View Stream Details
sr: Прикажи детаље тока

en: Visualization mode
sr: Режим визуелизација

en: Visualizations
sr: Визуелизације

en: Visualizations Settings
sr: Подешавање визуелизација

en: Voice activity detection
sr: Откривање гласовне активности

en: Volume %1%
sr: Јачина %1%

en: Vorbis
sr: Ворбис

en: WAV
sr: ВАВ

en: WMA
sr: ВМА

en: Warn me when closing a playlist tab
sr: Упозори ме приликом затварања језичка листе нумера

en: Wav
sr: ВАВ

en: Website
sr: Вебсајт

en: Weeks
sr: седмица

en: When Clementine starts
sr: Када се Клементина покрене

en: When calculating play counts, use
sr: При рачунању количине репродукованја, користи

en: When looking for album art Clementine will first look for picture files that contain one of these words.
    If there are no matches then it will use the largest image in the directory.
sr: Приликом тражења омота албума Клементина ће најпре да тражи фајлове слика који садрже неке од ових речи.
    Ако нема поклапања онда ће да користи највећу слику у директоријуму.

en: When saving a playlist, file paths should be
sr: При упису листе нумера, путање фајлова треба да буду

en: When sorting artists, albums and titles
sr: Када се сортирају извођачи, албуми и наслови

en: When the list is empty...
sr: Када је списак празан:

en: Why not try...
sr: Зашто не бисте пробали...

en: Wide band (WB)
sr: широки опсег (WB)

en: Wii Remote %1: activated
sr: Вии Далјински %1: активиран

en: Wii Remote %1: connected
sr: Wii даљински %1: повезан

en: Wii Remote %1: critical battery (%2%)
sr: Wii даљински %1: ниво батерије критичан (%2%)

en: Wii Remote %1: disactived
sr: Wii даљински %1: деактивиран

en: Wii Remote %1: disconnected
sr: Wii даљински %1: неповезан

en: Wii Remote %1: low battery (%2%)
sr: Wii даљински %1: ниво батерије низак (%2%)

en: Wiimotedev
sr: Wii даљински

en: Windows Media 128k
sr: Виндоуз медија 128k

en: Windows Media 40k
sr: Виндоуз медија 40k

en: Windows Media 64k
sr: Виндоуз медија 64k

en: Windows Media audio
sr: Виндоуз медија аудио

en: Without cover:
sr: Без омота:

en: Would you like to move the other songs in this album to Various Artists as well?
sr: Желите ли да померите и остале песме из овог албума у разне извођаче такође?

en: Would you like to run a full rescan right now?
sr: Желите ли сада да покренете потпуно скенирање?

en: Write all songs statistics into songs' files
sr: Уписивање статистика свих песама у фајлове песама

en: Write metadata
sr: Уписуј метаподатке

en: Wrong username or password.
sr: Погрешно корисничко име или лозинка.

en: Year
sr: година

en: Year - Album
sr: година — албум

en: Year - original
sr: Година — оригинална

en: Years
sr: година

en: Yesterday
sr: јуче

en: You are about to download the following albums
sr: Преузећете следеће албуме

en: You are about to remove %1 playlists from your favorites, are you sure?
sr: Желите ли заиста да уклоните %1 листи нумера из омиљених?

en: You are about to remove a playlist which is not part of your favorite playlists: the playlist will be deleted (this action cannot be undone). 
    Are you sure you want to continue?
sr: Уклонићете и обрисати листу нумера која није у вашим омиљеним (ова радња не може да се поништи). 
    Желите ли заиста да наставите?

en: You are not signed in.
sr: Нисте пријављени.

en: You are signed in as %1.
sr: Пријављени сте као %1.

en: You are signed in.
sr: Пријављени сте.

en: You can change the way the songs in the library are organised.
sr: Можете изменити начин организивања песама у библиотеци.

en: You can find <a href="%1">here on GitHub</a> the new cross platform remote.<br/>It is available on <b>Linux</b>, <b>MacOS</b> and <b>Windows</b><br/>
sr: Можете наћи <a href="%1">овде на Гитхабу</a> нови више-платформски даљински.<br/>Доступан је за <b>Линукс</b>, <b>МекОС</b> и <b>Виндоуз</b><br/>

en: You can listen to Magnatune songs for free without an account.  Purchasing a membership removes the messages at the end of each track.
sr: Можете бесплатно слушати песме на Магнатјуну без налога.  Куповином чланства ослободићете се порука на крају сваке нумере.

en: You can listen to background streams at the same time as other music.
sr: Можете да слушате позадинске токове истовремено са другом музиком.

en: You can use your Wii Remote as a remote control for Clementine.  <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote">See the page on the Clementine wiki</a> for more information.
sr: Можете да користите ваш Wii даљински за даљинску контролу Клементине.  <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote">Погледајте страницу на Клементином викију</a> за више података.

en: You do not have an active subscription
sr: Немате активну претплату

en: You love this track
sr: Волите ову нумеру

en: You need to launch System Preferences and allow Clementine to "<span style="font-style:italic">control your computer</span>" to use global shortcuts in Clementine.
sr: Морате да покренете подешавање система и дозволите Клементини да „<span style="font-style:italic">управља вашим рачунаром</span>“ да бисте користили опште пречице у Клементини.

en: You will need to restart Clementine if you change the language.
sr: Морате поново да покренете Клементину да бисте променили језик.

en: Your IP address:
sr: Ваша ИП адреса:

en: Your Magnatune credentials were incorrect
sr: Ваши акредитиви за Магнатјун су нетачни

en: Your library is empty!
sr: Ваша библиотека је празна!

en: Your radio streams
sr: Ваши радио токови

en: Your scrobbles: %1
sr: Ваша скробловања: %1

en: Your system is missing OpenGL support, visualizations are unavailable.
sr: Ваш систем не подржава ОпенГЛ, визуелизације нису доступне.

en: Z-A
sr: Ш-А

en: Zero
sr: ништа

en: add %n songs
sr: додавање %n ставки

en: after
sr: након

en: and
sr: и

en: automatic
sr: аутоматски

en: before
sr: пре

en: between
sr: између

en: biggest first
sr: прво највеће

en: bpm
sr: темпо

en: contains
sr: садржи

en: disabled
sr: онемогућено

en: disc %1
sr: диск %1

en: does not contain
sr: не садржи

en: empty
sr: празно

en: ends with
sr: завршава са

en: equals
sr: једнак

en: gpodder.net directory
sr: gpodder.net директоријум

en: greater than
sr: већи од

en: iPods and USB devices currently don't work on Windows.  Sorry!
sr: Ајподи и УСБ уређаји за сада не раде на Виндоузу.  Жао нам је!

en: in the last
sr: последњих

en: kbps
sr: kb/s

en: less than
sr: мањи од

en: longest first
sr: прво најдуже

en: move %n songs
sr: померање %n ставки

en: newest first
sr: прво најновије

en: not empty
sr: Није празно

en: not equals
sr: није једнак

en: not in the last
sr: не у последњих

en: not on
sr: не на дан

en: oldest first
sr: прво најстарије

en: on
sr: на дан

en: options
sr: Опције

en: or scan the QR code:
sr: или скенирајте КуеР кôд:

en: press enter
sr: притисните ЕНТЕР

en: remove %n songs
sr: уклањање %n ставки

en: shortest first
sr: прво најкраће

en: shuffle songs
sr: тумбање

en: smallest first
sr: прво најмање

en: sort songs
sr: сортирање песама

en: starts with
sr: почиње са

en: stop
sr: Заустави

en: track %1
sr: нумера %1
