Clementine Music Player - en to sr@latin translation catalogue (1253 entries)

en: 
    
    You can favorite playlists by clicking the star icon next to a playlist name
    
    Favorited playlists will be saved here
sr@latin: 
    
    Možete staviti liste numera u omiljene klikom na zvezdicu pored imena liste
    
    Omiljene liste numera biće sačuvane ovde

en:  days
sr@latin:  dana

en:  kbps
sr@latin:  kb/s

en:  seconds
sr@latin:  sekundi

en:  songs
sr@latin:  pesama

en: %1 albums
sr@latin: %1 albuma

en: %1 days
sr@latin: %1 dana

en: %1 days ago
sr@latin: pre %1 dana

en: %1 on %2
sr@latin: %1 na %2

en: %1 playlists (%2)
sr@latin: %1 listi numera (%2)

en: %1 song
sr@latin: %1 pesma

en: %1 songs
sr@latin: %1 pesama

en: %1 songs found
sr@latin: %1 pesama pronađeno

en: %1 songs found (showing %2)
sr@latin: %1 pesama pronađeno (prikazujem %2)

en: %1 tracks
sr@latin: %1 numera

en: %1 transferred
sr@latin: %1 prebačeno

en: %1: Wiimotedev module
sr@latin: %1: Wiimotedev modul

en: %L1 other listeners
sr@latin: %L1 drugih slušalaca

en: %L1 total plays
sr@latin: %L1 ukupnih slušanja

en: %n failed
sr@latin: %n neuspešno

en: %n finished
sr@latin: %n završeno

en: %n remaining
sr@latin: %n preostalo

en: &Align text
sr@latin: &Poravnaj tekst

en: &Center
sr@latin: &centriraj

en: &Custom
sr@latin: &Posebna

en: &Extras
sr@latin: &Dodaci

en: &Grouping
sr@latin: &Grupisanje

en: &Help
sr@latin: &Pomoć

en: &Hide %1
sr@latin: &Sakrij %1

en: &Hide...
sr@latin: &Sakrij...

en: &Left
sr@latin: &levo

en: &Lock Rating
sr@latin: &Zaključaj ocenu

en: &Lyrics
sr@latin: &Stihovi

en: &Music
sr@latin: &Muzika

en: &None
sr@latin: &Nijedna

en: &Playlist
sr@latin: &Lista numera

en: &Quit
sr@latin: &Napusti

en: &Repeat mode
sr@latin: &Režim ponavljanja

en: &Right
sr@latin: &desno

en: &Shuffle mode
sr@latin: &Nasumični režim

en: &Stretch columns to fit window
sr@latin: &Uklopi kolone u prozor

en: &Tools
sr@latin: &Alatke

en: &Year
sr@latin: Go&dina

en: (different across multiple songs)
sr@latin: (drugačije kroz razne pesme)

en: ...and all the Amarok contributors
sr@latin: i svima koji su doprineli Amaroku

en: 1 day
sr@latin: 1 dan

en: 1 track
sr@latin: 1 numera

en: 192,000Hz
sr@latin: 192.000Hz

en: 44,100Hz
sr@latin: 44.100Hz

en: 48,000Hz
sr@latin: 48.000Hz

en: 50 random tracks
sr@latin: 50 nasumičnih pesama

en: 96,000Hz
sr@latin: 96.000Hz

en: <a href="http://www.di.fm/premium/">Upgrade to Premium now</a>
sr@latin: <a href="http://www.di.fm/premium/">Nadogradi na Premijum nalog</a>

en: <html><head/><body><p>If not checked, Clementine will  try to save your ratings and other statistics only in a separate database and don't modify your files.</p><p>If checked, it will save statistics both in database and directly into the file each time they changed.</p><p>Please note it might not work for every format and, as there is no standard for doing so, other music players might not be able to read them.</p></body></html>
sr@latin: <html><head/><body><p>Ako nije štiklirano Klementina će upisivati vaše ocene i i ostalu statistiku samo u odvojenoj bazi podataka i neće menjati vaše fajlove.</p><p>Ako je štiklirano, upisivaće statistiku i u bazi podataka i direktno u fajl pri svakoj izmeni.</p><p>Imajte na umu da ovo možda neće raditi za svaki format fajla i, kako nema standarda za to, ostali muzički plejeri možda neće umeti da to pročitaju.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This will write songs' ratings and statistics into files tags for all your library's songs.</p><p>This is not needed if the &quot;Save ratings and statistics in file tags&quot; option has always been activated.</p></body></html>
sr@latin: <html><head/><body><p>Upis statistike i ocena pesama u oznake fajlova za sve pesme vaše biblioteke.</p><p>Nije potrebno ako je postavka „Upiši ocenu/statistiku pesme u oznake kad je to moguće“ uvek bila aktivirana.</p></body></html>

en: <p>This article uses material from the Wikipedia article <a href="%1">%2</a>, which is released under the <a href="https://clementine-player.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode.txt">Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0</a>.</p>
sr@latin: <p>Ovaj članak koristi materijal sa Vikipedijinog članka <a href="%1">%2</a>, koji je licenciran pod <a href="https://clementine-player.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode.txt">Creative Commons Attribution-Share-Alike licencom 3.0</a>.</p>

en: <p>Tokens start with %, for example: %artist %album %title </p>
    
    <p>If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.</p>
sr@latin: <p>Pokazivači počinju znakom %, na primer: %artist %album %title </p>
    
    <p>Ako deo teksta koji sadrži pokazivače stavite u vitičaste zagrade, taj deo će biti sakriven ako je pokazivač prazan.</p>

en: A client can connect only, if the correct code was entered.
sr@latin: Klijent može da se poveže samo ako je unesen ispravan kôd.

en: A premium account is required
sr@latin: Potreban je premijum nalog

en: A smart playlist is a dynamic list of songs that come from your library.  There are different types of smart playlist that offer different ways of selecting songs.
sr@latin: Pametna lista numera je dinamička lista pesama iz vaše biblioteke. Postoje različiti tipovi pametnih lista koji nude različite načine izbora pesama.

en: A song will be included in the playlist if it matches these conditions.
sr@latin: Pesma će biti uključena u listu ako zadovoljava ove uslove.

en: A-Z
sr@latin: A-Ž

en: ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD
sr@latin: SLAVA HIPNOŽAPCU

en: Abort
sr@latin: Prekini

en: About %1
sr@latin: O %1

en: About Clementine...
sr@latin: O Klementini...

en: About Qt...
sr@latin: Više o Kutu...

en: Absolute
sr@latin: Apsolutne

en: Account details
sr@latin: Detalji o nalogu

en: Account details (Premium)
sr@latin: Detalji o nalogu (Premijum)

en: Action
sr@latin: radnja

[ctx: Category label]
en: Action
sr@latin: Radnja

en: Activate/Deactivate Wii Remote
sr@latin: Priključi/Isključi Wii daljinski

en: Add Podcast
sr@latin: Dodaj podkast

en: Add Stream
sr@latin: Dodaj tok

en: Add a new line if supported by the notification type
sr@latin: Dodaj novu liniju ako je podržano tipom obaveštenja

en: Add action
sr@latin: Dodaj radnju

en: Add all tracks from a directory and all its subdirectories
sr@latin: Dodaj sve numere iz fascikle i svih njenih podfascikli

en: Add another stream...
sr@latin: Dodaj drugi tok...

en: Add directory...
sr@latin: Dodaj fasciklu...

en: Add file
sr@latin: Dodavanje fajla

en: Add file to transcoder
sr@latin: Dodaj fajl u prekoder

en: Add file(s) to transcoder
sr@latin: Dodaj fajlo(ove) u prekoder

en: Add file...
sr@latin: Dodaj fajl...

en: Add files to transcode
sr@latin: Dodavanje fajlova za prekodiranje

en: Add folder
sr@latin: Dodavanje fascikle

en: Add folder...
sr@latin: Dodaj fasciklu...

en: Add new folder...
sr@latin: Dodaj novu fasciklu...

en: Add podcast
sr@latin: Dodavanje podkasta

en: Add podcast...
sr@latin: Dodaj podkast...

en: Add search term
sr@latin: Dodaj pojam za traženje

en: Add song album tag
sr@latin: Umetni album pesme

en: Add song albumartist tag
sr@latin: Umetni izvođača albuma pesme

en: Add song artist tag
sr@latin: Umetni izvođača pesme

en: Add song auto score
sr@latin: Umetni skor pesme

en: Add song composer tag
sr@latin: Umetni kompozitora pesme

en: Add song disc tag
sr@latin: Umetni disk pesme

en: Add song filename
sr@latin: Umetni ime fajla pesme

en: Add song genre tag
sr@latin: Umetni žanr pesme

en: Add song grouping tag
sr@latin: Umetni grupisanje pesme

en: Add song length tag
sr@latin: Umetni dužinu pesme

en: Add song performer tag
sr@latin: Umetni izvođača pesme

en: Add song play count
sr@latin: Umetni broj puštanja pesme

en: Add song rating
sr@latin: Umetni ocenu pesme

en: Add song skip count
sr@latin: Umetni broj preskoka pesme

en: Add song title tag
sr@latin: Umetni naslov pesme

en: Add song track tag
sr@latin: Umetni numeru pesme

en: Add song year tag
sr@latin: Umetni godinu pesme

en: Add stream...
sr@latin: Dodaj tok...

en: Add to another playlist
sr@latin: Dodaj u drugu listu

en: Add to playlist
sr@latin: Dodaj u listu numera

en: Add to the queue
sr@latin: stavi u red

en: Add wiimotedev action
sr@latin: Dodaj wiimotedev radnju

en: Added this month
sr@latin: dodato ovog meseca

en: Added this week
sr@latin: dodato ove sedmice

en: Added this year
sr@latin: dodato ove godine

en: Added today
sr@latin: dodato danas

en: Added within three months
sr@latin: dodato u poslednja tri meseca

en: Advanced grouping...
sr@latin: Napredno grupisanje...

en: After
sr@latin: nakon

en: After copying...
sr@latin: Nakon kopiranja:

en: Album
sr@latin: album

en: Album (ideal loudness for all tracks)
sr@latin: album (idealna jačina za sve pesme)

en: Album artist
sr@latin: izvođač albuma

en: Album cover
sr@latin: Omot albuma

en: Album info on jamendo.com...
sr@latin: Podaci albuma sa Džamenda...

en: Albums with covers
sr@latin: Albumi sa omotima

en: Albums without covers
sr@latin: Albumi bez omota

en: All
sr@latin: Sve

en: All Files (*)
sr@latin: Svi fajlovi (*)

[ctx: Label for button to enable/disable Hypnotoad background sound.]
en: All Glory to the Hypnotoad!
sr@latin: Slava Hipnožapcu!

en: All albums
sr@latin: Svi albumi

en: All artists
sr@latin: Svi izvođači

en: All files (*)
sr@latin: Svi fajlovi

en: All playlists (%1)
sr@latin: Sve liste numera (%1)

en: All the translators
sr@latin: svim prevodiocima

en: All tracks
sr@latin: Sve numere

en: Allow a client to download music from this computer.
sr@latin: Dozvoli klijentu da preuzima muziku sa ovog računara.

en: Allow downloads
sr@latin: Dozvoli preuzimanja

en: Allow mid/side encoding
sr@latin: Dozvoli „mid/side“ kodiranje

en: Alongside the originals
sr@latin: pored originala

en: Always start playing
sr@latin: uvek će početi puštanje

en: An error occurred loading the iTunes database
sr@latin: Došlo je do greške učitavanja baze podataka Ajtjunsa

en: An error occurred writing metadata to '%1'
sr@latin: Došlo je do greške upisa metapodataka na „%1“

en: An unspecified error occurred.
sr@latin: Došlo je do neodređene greške.

en: And:
sr@latin: I:

en: Angry
sr@latin: ljutit

en: Appearance
sr@latin: Izgled

en: Append files/URLs to the playlist
sr@latin: Dodaj numere/URL tokove u listu numera

en: Append to current playlist
sr@latin: Dodaj u tekuću listu numera

en: Append to the playlist
sr@latin: doda u listu numera

en: Apply compression to prevent clipping
sr@latin: Primeni kompresiju kako bi se sprečilo odsecanje

en: Are you sure you want to delete the "%1" preset?
sr@latin: Želite li zaista da obrišete prepostavku „%1“?

en: Are you sure you want to reset this song's statistics?
sr@latin: Želite li zaista da poništite statistiku ove pesme?

en: Are you sure you want to write song's statistics into song's file for all the songs of your library?
sr@latin: Želite li zaista da upišete statistiku pesme u fajl pesme za sve pesme iz vaše biblioteke?

en: Artist
sr@latin: izvođač

en: Artist info
sr@latin: Podaci o izvođaču

en: Artist's initial
sr@latin: inicijali izvođača

en: Audio format
sr@latin: Format zvuka

en: Audio output
sr@latin: Izlaz zvuka

en: Authentication failed
sr@latin: Autentifikacija nije uspela

en: Author
sr@latin: Autor

en: Authors
sr@latin: Autori

en: Auto
sr@latin: automatski

en: Automatic
sr@latin: Automatski

en: Automatic updating
sr@latin: Automatsko ažuriranje

en: Automatically open single categories in the library tree
sr@latin: Automatski otvori pojedinačne kategorije u stablu biblioteke

en: Available
sr@latin: Dostupno

en: Average bitrate
sr@latin: Prosečni bitski protok

en: Average image size
sr@latin: Prosečna veličina slike

en: BBC Podcasts
sr@latin: BBC-ijevi podkasti

en: BPM
sr@latin: tempo

en: Background Streams
sr@latin: Pozadinski tokovi

en: Background color
sr@latin: Boja pozadine

en: Background image
sr@latin: Slika pozadine

en: Background opacity
sr@latin: Neprozirnost pozadine

en: Backing up database
sr@latin: Bekapujem bazu podataka

en: Balance
sr@latin: Ravnoteža

en: Ban (Last.fm scrobbling)
sr@latin: Zabrani (Last.fm skroblovanje)

en: Bar analyzer
sr@latin: Trakasti analizator

en: Basic Blue
sr@latin: osnovna plava

en: Basic audio type
sr@latin: Tip zvuka (osnovno)

en: Behavior
sr@latin: Ponašanje

en: Best
sr@latin: najbolji

en: Biography
sr@latin: Biografija

en: Bit rate
sr@latin: bitski protok

en: Bitrate
sr@latin: Bitski protok

[ctx: Refers to bitrate in file organise dialog.]
en: Bitrate
sr@latin: bitski protok

en: Block analyzer
sr@latin: Blok analizator

en: Block type
sr@latin: Tip bloka

en: Blur amount
sr@latin: Zamućenje

en: Body
sr@latin: Telo

en: Boom analyzer
sr@latin: Bum analizator

en: Box
sr@latin: Boks

en: Browse...
sr@latin: Pregledaj...

en: Buffer duration
sr@latin: Veličina bafera

en: Buffering
sr@latin: Baferujem

en: Building Seafile index...
sr@latin: Izgradi Seafile indeks...

en: But these sources are disabled:
sr@latin: ali ovi izvori su onemogućeni:

en: Buttons
sr@latin: dugmad

en: CUE sheet support
sr@latin: Podrška za CUE list

en: Cancel download
sr@latin: Prekini preuzimanje

en: Change cover art
sr@latin: Promeni sliku omota

en: Change font size...
sr@latin: Promeni veličinu fonta...

en: Change repeat mode
sr@latin: Ponavljanje

en: Change shortcut...
sr@latin: Izmeni prečicu...

en: Change shuffle mode
sr@latin: Nasumičnost

en: Change the currently playing song
sr@latin: menja trenutno puštenu pesmu

en: Change the language
sr@latin: Promeni jezik

en: Changes will take place when the next song starts playing
sr@latin: Izmene će nastupiti po puštanju sledeće pesme

en: Changing mono playback preference will be effective for the next playing songs
sr@latin: Izmena će biti aktivna za nastupajuće pesme

en: Channels
sr@latin: Kanala

en: Check for new episodes
sr@latin: Traži nove epizode

en: Check for updates
sr@latin: Potraži nadogradnje

en: Check for updates...
sr@latin: Potraži nadogradnje...

en: Choose a name for your smart playlist
sr@latin: Izaberite ime za vašu pametnu listu

en: Choose automatically
sr@latin: Izaberi automatski

en: Choose color...
sr@latin: Izaberi boju...

en: Choose font...
sr@latin: Izaberi font...

en: Choose from the list
sr@latin: izbor sa spiska

en: Choose how the playlist is sorted and how many songs it will contain.
sr@latin: Odredite sortiranje liste numera i koliko pesama će da sadrži.

en: Choose podcast download directory
sr@latin: Izbor fascikle preuzimanja za podkast

en: Choose the internet services you want to show.
sr@latin: Izaberite internet servise za prikaz.

en: Choose the websites you want Clementine to use when searching for lyrics.
sr@latin: Izaberite sajtove koje želite da Klementina koristi pri traženju stihova.

en: Classical
sr@latin: klasična

en: Cleaning up
sr@latin: Čišćenje

en: Clear
sr@latin: Očisti

en: Clear playlist
sr@latin: Očisti listu numera

en: Clementine
sr@latin: Klementina

en: Clementine Error
sr@latin: Greška Klementine

en: Clementine Orange
sr@latin: Klementina narandžasta

en: Clementine Visualization
sr@latin: Vizuelizacija Klementine

en: Clementine can automatically convert the music you copy to this device into a format that it can play.
sr@latin: Klementina može automatski da pretvori muziku koju kopirate na ovaj uređaj u format koji taj uređaj može da pusti.

en: Clementine can play music that you have uploaded to Box
sr@latin: Klementina može da pušta muziku koju ste učitali na Boks

en: Clementine can play music that you have uploaded to Dropbox
sr@latin: Klementina može da pušta muziku koju ste učitali na Dropboks

en: Clementine can play music that you have uploaded to Google Drive
sr@latin: Klementina može da pušta muziku koju ste učitali na Gugl Drajv

en: Clementine can play music that you have uploaded to OneDrive
sr@latin: Klementina može da pušta muziku koju ste učitali na VanDrajv

en: Clementine can show a message when the track changes.
sr@latin: Klementina može prikazivati poruke prilikom izmena numera.

en: Clementine can synchronize your subscription list with your other computers and podcast applications.  <a href="https://gpodder.net/register/">Create an account</a>.
sr@latin: Klementina može da sinhronizuje vaše pretplatničke liste sa ostalim vašim računarima i aplikacijama podkasta.  <a href="https://gpodder.net/register/">Napravite nalog</a>.

en: Clementine could not load any projectM visualisations.  Check that you have installed Clementine properly.
sr@latin: Klementina ne može da učita nijednu projektM vizuelizaciju.  Proverite da li ste ispravno instalirali Klementinu.

en: Clementine image viewer
sr@latin: Klemetinin pregledač slika

en: Clementine was unable to find results for this file
sr@latin: Klementina nije mogla da nađe rezultate za ovaj fajl

en: Clementine will find music in:
sr@latin: Klementina će tražiti muziku u:

en: Click here to add some music
sr@latin: Kliknite ovde da dodate muziku

en: Click here to favorite this playlist so it will be saved and remain accessible through the "Playlists" panel on the left side bar
sr@latin: Kliknite ovde da stavite ovu listu numera u omiljene kako bi bila sačuvana i pristupačna preko panela „Liste numera“ na levoj bočnoj traci

en: Click to toggle between remaining time and total time
sr@latin: Kliknite da promenite prikaz preostalog/ukupnog vremena

en: Clicking the Login button will open a web browser.  You should return to Clementine after you have logged in.
sr@latin: Klikom na dugme prijave otvorićete veb pregledač.  Vratite se na Klementinu pošto se prijavite.

en: Close
sr@latin: Zatvori

en: Close playlist
sr@latin: Zatvori listu numera

en: Close visualization
sr@latin: Zatvori vizuelizaciju

en: Closing this window will cancel the download.
sr@latin: Zatvaranjem ovog prozora prekinućete preuzimanje.

en: Closing this window will stop searching for album covers.
sr@latin: Zatvaranjem ovog prozora prekinućete potragu za omotima albuma.

en: Club
sr@latin: klub

en: Co&mposer
sr@latin: &Kompozitor

en: Colors
sr@latin: Boje

en: Comma separated list of class:level, level is 0-3
sr@latin: Zarez razdvaja listu od klasa: nivo, nivo je 0-3

en: Comment
sr@latin: komentar

en: Complete tags automatically
sr@latin: Popuni oznake automatski

en: Complete tags automatically...
sr@latin: Popuni oznake automatski...

en: Composer
sr@latin: kompozitor

en: Configure %1...
sr@latin: Podesi %1...

en: Configure Magnatune...
sr@latin: Podesi Magnatjun...

en: Configure Shortcuts
sr@latin: Postavke prečica

en: Configure Subsonic...
sr@latin: Podesi Subsonik...

en: Configure global search...
sr@latin: Podesi opštu pretragu...

en: Configure library...
sr@latin: Podesi biblioteku...

en: Configure podcasts...
sr@latin: Podesi podkaste...

en: Configure...
sr@latin: Podesi...

en: Connect Wii Remotes using active/deactive action
sr@latin: Poveži Wii daljinske koristeći radnje uključeno/isključeno

en: Connect device
sr@latin: Poveži uređaj

en: Connection refused by server, check server URL. Example: http://localhost:4040/
sr@latin: Server je odbio vezu, proverite URL. Primer: http://localhost:4040/

en: Connection timed out
sr@latin: Isteklo prekovreme povezivanja

en: Connection timed out, check server URL. Example: http://localhost:4040/
sr@latin: Prekovreme isteklo, proverite URL servera. Primer: http://localhost:4040/

en: Console
sr@latin: Konzola

en: Constant bitrate
sr@latin: Konstantan bitski protok

en: Convert all music
sr@latin: Pretvori svu muziku

en: Convert any music that the device can't play
sr@latin: Pretvori svu muziku koju uređaj ne može da pusti

en: Convert lossless audiofiles before sending them to the remote.
sr@latin: Pretvori bezgubitne audio fajlove pre slanja na daljinski.

en: Convert lossless files
sr@latin: Pretvori bezgubitne fajlove

en: Copy to clipboard
sr@latin: Kopiraj na klipbord

en: Copy to device...
sr@latin: Kopiraj na uređaj....

en: Copy to library...
sr@latin: Kopiraj u biblioteku...

en: Copyright
sr@latin: Autorska prava

en: Could not connect to Subsonic, check server URL. Example: http://localhost:4040/
sr@latin: Ne mogu da se povežem na Subsonik, proverite URL servera. Primer: http://localhost:4040/

en: Could not create the GStreamer element "%1" - make sure you have all the required GStreamer plugins installed
sr@latin: Ne mogu da napravim Gstrimer element „%1“ - proverite da li su instalirani svi potrebni Gstrimer priključci

en: Could not detect an audio stream in %1
sr@latin: Ne mogu da otkrijem tok zvuka u %1

en: Could not get details
sr@latin: Ne mogu da dobavim detalje

en: Could not log in to Last.fm. Please try again.
sr@latin: Ne mogu da se prijavim na Last.fm. Pokušajte ponovo kasnije.

en: Couldn't create playlist
sr@latin: Ne mogu da napravim listu numera

en: Couldn't find a muxer for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
sr@latin: Ne mogu da nađem mukser za %1, proverite da li imate instalirane potrebne priključke za Gstrimer

en: Couldn't find an encoder for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
sr@latin: Ne mogu da nađem koder za %1, proverite da li imate instalirane potrebne priključke za Gstrimer

en: Couldn't open output file %1
sr@latin: Ne mogu da otvorim izlazni fajl %1

en: Cover Manager
sr@latin: Menadžer omota

en: Cover art from embedded image
sr@latin: Omot iz ugrađene slike

en: Cover art loaded automatically from %1
sr@latin: Omot automatski učitan iz %1

en: Cover art manually unset
sr@latin: Omot ručno uklonjen

en: Cover art not set
sr@latin: Omot nije postavljen

en: Cover art set from %1
sr@latin: Omot postavljen iz %1

en: Covers from %1
sr@latin: Omoti sa %1

en: Create a new playlist with files/URLs
sr@latin: Napravi novu listu numera sa fajlovima/URLovima

en: Cross-fade when changing tracks automatically
sr@latin: Pretapanje pri automatskoj izmeni numera

en: Cross-fade when changing tracks manually
sr@latin: Pretapanje pri ručnoj izmeni numera

en: Custom
sr@latin: posebno

en: Custom image:
sr@latin: Posebna slika:

en: Custom message settings
sr@latin: Postavke posebne poruke

en: Custom...
sr@latin: posebna...

en: D-Bus path
sr@latin: D-bus putanja

en: Dance
sr@latin: dens

en: Database corruption detected. Please read https://github.com/clementine-player/Clementine/wiki/Database-Corruption for instructions on how to recover your database
sr@latin: Otkriveno oštećenje baze podataka. Pogledajte https://github.com/clementine-player/Clementine/wiki/Database-Corruption za uputstva kako da povratite vašu bazu podataka

en: Date
sr@latin: Datum

en: Date created
sr@latin: napravljen

en: Date modified
sr@latin: izmenjen

en: Days
sr@latin: dana

en: De&fault
sr@latin: Pod&razumevana

en: Decrease the volume by 4 percent
sr@latin: Utišaj zvuk za 4 procenta

en: Decrease the volume by <value> percent
sr@latin: Smanji jačinu zvuka za <vrednost> procenata

en: Decrease volume
sr@latin: Smanji jačinu zvuka

en: Default background image
sr@latin: Podrazumevana

en: Default device on %1
sr@latin: Podrazumevani uređaj na %1

en: Defaults
sr@latin: Podrazumevano

en: Delay between visualizations
sr@latin: Zastoj između vizuelizacija

en: Delete
sr@latin: Obriši

en: Delete downloaded data
sr@latin: Obriši preuzete podatke

en: Delete files
sr@latin: Brisanje fajlova

en: Delete from device...
sr@latin: Obriši sa uređaja...

en: Delete from disk...
sr@latin: Obriši sa diska...

en: Delete played episodes
sr@latin: Obriši puštene epizode

en: Delete preset
sr@latin: Obriši prepostavku

en: Delete smart playlist
sr@latin: Obriši pametnu listu

en: Delete the currently playing song
sr@latin: Izbriši numeru koja se trenutno pušta

en: Delete the original files
sr@latin: obriši originalne fajlove

en: Deleting files
sr@latin: Brišem fajlove

en: Depth
sr@latin: Dubina

en: Dequeue selected tracks
sr@latin: Izbaci izabrane numere iz reda

en: Dequeue track
sr@latin: Izbaci numeru iz reda

en: Destination
sr@latin: Odredište

en: Details...
sr@latin: Detalji...

en: Device
sr@latin: Uređaj

en: Device Properties
sr@latin: Svojstva uređaja

en: Device name
sr@latin: Ime uređaja

en: Device properties...
sr@latin: Svojstva uređaja...

en: Devices
sr@latin: Uređaji

en: Dialog
sr@latin: Dijalog

en: Did you mean
sr@latin: Da li ste mislili

en: Digitally Imported
sr@latin: Didžitali Imported

en: Digitally Imported password
sr@latin: Lozinka

en: Digitally Imported username
sr@latin: Korisničko ime

en: Direct internet connection
sr@latin: Direktna internet veza

en: Directory
sr@latin: fascikla

en: Disable duration
sr@latin: Onemogući trajanje

en: Disable moodbar generation
sr@latin: Isključi stvaranje raspoloženja

[ctx: Refers to a disabled notification type in Notification settings.]
en: Disabled
sr@latin: Onemogućeno

[ctx: Refers to search provider's status.]
en: Disabled
sr@latin: Onemogućen

en: Disc
sr@latin: disk

en: Discontinuous transmission
sr@latin: Isprekidan prenos

en: Display options
sr@latin: Opcije prikaza

en: Display the on-screen-display
sr@latin: Prikaži ekranski pregled

en: Do a full library rescan
sr@latin: Ponovo skeniraj biblioteku

en: Do a full rescan
sr@latin: Ponovi skeniranje

en: Do a full rescan...
sr@latin: Ponovi skeniranje...

en: Do not convert any music
sr@latin: Ne pretvaraj muziku

en: Do not overwrite
sr@latin: Ne prebrisuj

en: Don't repeat
sr@latin: Ne ponavljaj

en: Don't show in various artists
sr@latin: Ne prikazuj u raznim izvođačima

en: Don't show listened episodes
sr@latin: Ne prikazuj preslušane epizode

en: Don't shuffle
sr@latin: Ne puštaj nasumično

en: Don't stop!
sr@latin: Ne zaustavljaj!

en: Donate
sr@latin: Doniraj

en: Double click to open
sr@latin: Kliknite dvaput da otvorite

en: Double clicking a song in the playlist will...
sr@latin: Dvoklik na pesmu sa liste...

en: Double clicking a song will...
sr@latin: Dvoklik na pesmu će da je...

en: Download %n episodes
sr@latin: Preuzmi %n epizoda

en: Download directory
sr@latin: Fascikla za preuzimanje

en: Download episodes to
sr@latin: Preuzimaj epizode u

en: Download membership
sr@latin: preuzimanja sadržaja

en: Download new episodes automatically
sr@latin: Preuzimaj nove epizode automatski

en: Download queued
sr@latin: Preuzimanje je na čekanju

en: Download settings
sr@latin: Postavke preuzimanja

en: Download this album
sr@latin: Preuzmi ovaj album

en: Download this album...
sr@latin: Preuzmi ovaj album...

en: Download this episode
sr@latin: Preuzmi ovu epizodu

en: Downloading (%1%)...
sr@latin: Preuzimam (%1%)...

en: Downloading Icecast directory
sr@latin: Preuzimam Ajskast direktorijum

en: Downloading Jamendo catalogue
sr@latin: Preuzimam Džamendov katalog

en: Downloading Magnatune catalogue
sr@latin: Preuzimam Magnatjunov katalog

en: Downloading metadata
sr@latin: Preuzimam metapodatke

en: Drag to reposition
sr@latin: Prevlačite da biste menjali položaj

en: Dropbox
sr@latin: Dropboks

en: Dubstep
sr@latin: dabstep

en: Duration
sr@latin: Trajanje

en: Dynamic mode is on
sr@latin: Dinamički režim je uključen

en: Dynamic random mix
sr@latin: Dinamički nasumični miks

en: Edit smart playlist...
sr@latin: Uredi pametnu listu...

en: Edit tag "%1"...
sr@latin: Uredi oznaku „%1“...

en: Edit tag...
sr@latin: Uredi oznaku...

en: Edit tags
sr@latin: Uredi oznake

en: Edit track information
sr@latin: Uređivanje podataka numere

en: Edit track information...
sr@latin: Uredi podatke numere...

en: Edit tracks information...
sr@latin: Uredi podatke numera..

en: Edit...
sr@latin: Uredi...

en: Email
sr@latin: E-adresa

en: Enable Wii Remote support
sr@latin: Omogući podršku za Wii daljinski

en: Enable equalizer
sr@latin: Uključi ekvilajzer

en: Enable shortcuts only when Clementine is focused
sr@latin: Omogući prečice samo kad je Klementina u fokusu

en: Enable song metadata inline edition with click
sr@latin: Omogući utkano uređivanje metapodataka pesme klikom

en: Enable sources below to include them in search results.  Results will be displayed in this order.
sr@latin: Omogućite izvore prikazane ispod da biste ih uključili u pretragu.  Rezultati će biti prikazani ovim redim.

en: Enable/disable Last.fm scrobbling
sr@latin: Last.fm skroblovanje

en: Encoding complexity
sr@latin: Kompleksnost kodiranja

en: Encoding engine quality
sr@latin: Kvalitet motora kodiranja

en: Encoding mode
sr@latin: Režim kodiranja

en: Enter a URL
sr@latin: Unos URL-a

en: Enter a URL to download a cover from the Internet:
sr@latin: Unesite URL za preuzimanje omota sa interneta:

en: Enter a filename for exported covers (no extension):
sr@latin: Unesite ime za izvezene omote (bez nastavka):

en: Enter a new name for this playlist
sr@latin: Unesite novo ime za ovu listu numera

en: Enter search terms above to find music on your computer and on the internet
sr@latin: Unesite pojmove za traženje iznad da biste pronašli muziku na vašem računaru ili na internetu

en: Enter search terms below to find podcasts in the iTunes Store
sr@latin: Unesite pojam za traženje ispod da biste našli podkaste u Ajtjuns prodavnici

en: Enter search terms below to find podcasts on gpodder.net
sr@latin: Unesite pojam za traženje ispod da biste našli podkaste na gpodder.net

en: Enter search terms here
sr@latin: Unesite pojam za traženje ovde

en: Enter the URL of an internet radio stream:
sr@latin: Unesite URL toka internet radija:

en: Enter the name of the folder
sr@latin: Unesite ime fascikle

en: Enter this IP in the App to connect to Clementine.
sr@latin: Unesite ovaj IP u aplikaciju da biste je povezali sa Klementinom.

en: Entire collection
sr@latin: čitavu kolekciju

en: Episode information
sr@latin: Informacije o epizodi

en: Equalizer
sr@latin: Ekvilajzer

en: Equivalent to --log-levels *:1
sr@latin: Isto kao i --log-levels *:1

en: Equivalent to --log-levels *:3
sr@latin: Isto kao i --log-levels *:3

en: Error
sr@latin: Greška

en: Error connecting MTP device
sr@latin: Greška povezivanja MTP uređaja

en: Error copying songs
sr@latin: Greška kopiranja pesama

en: Error deleting songs
sr@latin: Greška brisanja pesama

en: Error discovering %1: %2
sr@latin: Greška otkrivanja %1: %2

en: Error loading %1
sr@latin: Greška učitavanja %1

en: Error loading di.fm playlist
sr@latin: Greška učitavanja di.fm liste numera

en: Error processing %1: %2
sr@latin: Greška obrade %1: %2

en: Error while loading audio CD
sr@latin: Greška prilikom učitavanja audio CD-a

en: Ever played
sr@latin: Već puštano

en: Every 10 minutes
sr@latin: svakih 10 minuta

en: Every 12 hours
sr@latin: svakih 12 sati

en: Every 2 hours
sr@latin: svaka 2 sata

en: Every 20 minutes
sr@latin: svakih 20 minuta

en: Every 30 minutes
sr@latin: svakih 30 minuta

en: Every 6 hours
sr@latin: svakih 6 sati

en: Every hour
sr@latin: svakog sata

en: Except between tracks on the same album or in the same CUE sheet
sr@latin: Osim između numera na istom albumu ili na istom CUE listu

en: Existing covers
sr@latin: Postojeći omoti

en: Expand
sr@latin: Proširi

en: Expires on %1
sr@latin: Ističe %1

en: Export Covers
sr@latin: Izvezi omote

en: Export covers
sr@latin: Izvoz omota

en: Export downloaded covers
sr@latin: Izvezi preuzete omote

en: Export embedded covers
sr@latin: Izvezi ugrađene omote

en: Export finished
sr@latin: Izvoz završen

en: Exported %1 covers out of %2 (%3 skipped)
sr@latin: Izvezeno %1 omota od %2 (%3 preskočeno)

en: Fade out on pause / fade in on resume
sr@latin: Utapaj pri pauzi/nastavljanju

en: Fade out when stopping a track
sr@latin: Utapaj numeru pri zaustavljanju

en: Fading
sr@latin: Utapanje

en: Fading duration
sr@latin: Trajanje pretapanja

en: Failed reading CD drive
sr@latin: Neuspeh čitanja CD uređaja

en: Failed to fetch directory
sr@latin: Neuspeh dobavljanja direktorijuma

en: Failed to fetch podcasts
sr@latin: Neuspeh dobavljanja podkasta

en: Failed to load podcast
sr@latin: Neuspeh učitavanja podkasta

en: Failed to parse the XML for this RSS feed
sr@latin: Neuspeh raščlanjivanja IksML-a za ovaj RSS dovod

en: Failed to write new auto-tags to '%1'
sr@latin: Neuspeh upisa novih automatskih oznaka u „%1“

en: Fast
sr@latin: brz

en: Favourite tracks
sr@latin: Omiljene numere

en: Fetch Missing Covers
sr@latin: Dobavi nedostajuće omote

en: Fetch automatically
sr@latin: Dobavi automatski

en: Fetch completed
sr@latin: Dobavljanje završeno

en: Fetching Subsonic library
sr@latin: Dobavljam Subsonikovu biblioteku

en: Fetching cover error
sr@latin: Greška dobavljanja omota

en: File extension
sr@latin: nastavak fajla

en: File formats
sr@latin: Formati fajlova

en: File name
sr@latin: ime fajla

en: File name (without path)
sr@latin: ime fajla (bez putanje)

en: File paths
sr@latin: Putanje fajlova

en: File size
sr@latin: veličina fajla

en: File type
sr@latin: tip fajla

en: Filename
sr@latin: ime fajla

en: Files
sr@latin: Fajlovi

en: Files to transcode
sr@latin: Fajlovi za prekodiranje

en: Find songs in your library that match the criteria you specify.
sr@latin: Pronađite pesme u biblioteci koje odgovaraju određenom kriterijumu.

en: Fingerprinting song
sr@latin: Identifikujem pesmu

en: Finish
sr@latin: Završi

en: First level
sr@latin: Prvi nivo

en: Fit cover to width
sr@latin: Uklopi omot po širini

en: Font size
sr@latin: Veličina fonta

en: Force mono encoding
sr@latin: Prisili mono kodiranje

en: Forget device
sr@latin: Zaboravi uređaj

en: Forgetting a device will remove it from this list and Clementine will have to rescan all the songs again next time you connect it.
sr@latin: Zaboravljanjem uređaja uklonićete ga sa spiska i Klementina će morati ponovo da skenira sve pesme sledeći put kada ga povežete.

en: Form
sr@latin: Obrazac

en: Framerate
sr@latin: Broj kadrova

en: Frames per buffer
sr@latin: Sličica po baferu

en: Frozen
sr@latin: zaleđen

en: Full Bass
sr@latin: puni bas

en: Full Bass + Treble
sr@latin: puni bas + sopran

en: Full Treble
sr@latin: puni sopran

en: Ge&nre
sr@latin: &Žanr

en: General
sr@latin: Opšte

en: General settings
sr@latin: Opšte postavke

en: Genre
sr@latin: žanr

en: Getting channels
sr@latin: Dobavljam kanale

en: Getting streams
sr@latin: Dobavljam tokove

en: Give it a name:
sr@latin: Dajte joj ime:

en: Go
sr@latin: Idi

en: Go to next playlist tab
sr@latin: Idi na sledeći jezičak liste

en: Go to previous playlist tab
sr@latin: Idi na prethodni jezičak liste

en: Google Drive
sr@latin: Gugl Drajv

en: Got %1 covers out of %2 (%3 failed)
sr@latin: Dobavljeno %1 omota od %2 (%3 neuspešno)

en: Grey out non existent songs in my playlists
sr@latin: Posivi nepostojeće pesme u listi numera

en: Group Library by...
sr@latin: Grupisanje biblioteke

en: Group by
sr@latin: Grupisanje

en: Group by Album
sr@latin: album

en: Group by Album artist/Album
sr@latin: izvođač albuma/album

en: Group by Artist
sr@latin: izvođač

en: Group by Artist/Album
sr@latin: izvođač/album

en: Group by Artist/Year - Album
sr@latin: izvođač/godina — album

en: Group by Genre/Album
sr@latin: žanr/album

en: Group by Genre/Artist/Album
sr@latin: žanr/izvođač/album

en: Grouping
sr@latin: grupisanje

en: Grouping Name
sr@latin: Naziv grupisanja

en: Grouping name:
sr@latin: Naziv grupisanja:

en: HTML page did not contain any RSS feeds
sr@latin: HTML stranica ne sadrži nijedan RSS dovod

en: HTTP 3xx status code received without URL, verify server configuration.
sr@latin: Primljen HTTP 3xx kôd bez URL-a, proverite postavke servera.

en: HTTP proxy
sr@latin: HTTP proksi

en: Happy
sr@latin: srećan

en: Hardware information
sr@latin: Podaci o hardveru

en: Hardware information is only available while the device is connected.
sr@latin: Podaci o hardveru su dostupni samo dok je uređaj povezan.

en: Hide playlist filter toolbar
sr@latin: Sakrij alat za filtriranje plejlisti

en: High
sr@latin: visok

en: High (%1 fps)
sr@latin: visok (%1 fps)

en: High (1024x1024)
sr@latin: visok (1024x1024)

en: Host not found, check server URL. Example: http://localhost:4040/
sr@latin: Domaćin nije nađen, proverite URL servera. Primer: http://localhost:4040/

en: Hours
sr@latin: sati

en: Hypnotoad
sr@latin: Hipnožabac

en: I don't have a Magnatune account
sr@latin: nemam nalog na Magnatjunu

en: Icon
sr@latin: Ikona

en: Icons on top
sr@latin: Ikone na vrhu

en: Identifying song
sr@latin: Identifikujem pesmu

en: If activated, clicking a selected song in the playlist view will let you edit the tag value directly
sr@latin: Dozvoljava uređivanje oznake direktno u prikazu liste numera klikom na pesmu

en: If you continue, this device will work slowly and songs copied to it may not work.
sr@latin: Ako nastavite, ovaj uređaj će raditi sporo a pesme kopirane na njega možda neće raditi.

en: If you know the URL of a podcast, enter it below and press Go.
sr@latin: Ako znate URL podkasta, unesite ga ispod i kliknite na „Idi“.

en: Ignore "The" in artist names
sr@latin: Igonoriši „The“ u imenu izvođača

en: Ignore prefix word(s)
sr@latin: Zanemari prefiksne reči (članove)

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)
sr@latin: Slike (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)
sr@latin: Slike (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)

en: In %1 days
sr@latin: za %1 dana

en: In %1 weeks
sr@latin: za %1 sedmica

en: In dynamic mode new tracks will be chosen and added to the playlist every time a song finishes.
sr@latin: U dinamičkom režimu nove numere će biti izabrane i dodate na listu svaki put kad se pesma završi.

en: Include album art in the notification
sr@latin: Uključi omote albuma u obaveštenja

en: Include all songs
sr@latin: Uključi sve pesme

en: Incompatible Subsonic REST protocol version. Client must upgrade.
sr@latin: Neodgovarajuće izdanje Subsonikovog REST protokola. Klijent treba nadogradnju.

en: Incompatible Subsonic REST protocol version. Server must upgrade.
sr@latin: Neodgovarajuće izdanje Subsonikovog REST protokola. Server treba nadogradnju.

en: Incomplete configuration, please ensure all fields are populated.
sr@latin: Nepotpuno podešavanje, ispunite sva polja.

en: Increase the volume by 4 percent
sr@latin: Pojačaj zvuk za 4 procenta

en: Increase the volume by <value> percent
sr@latin: Povećaj jačinu zvuka za <vrednost> procenata

en: Increase volume
sr@latin: Povećaj jačinu zvuka

en: Indexing %1
sr@latin: Indeksiram %1

en: Information
sr@latin: Podaci

en: Input options
sr@latin: Opcije ulaza

en: Insert...
sr@latin: Umetni...

en: Integrity check
sr@latin: Provera integriteta

[ctx: Global search settings dialog title.]
en: Internet services
sr@latin: Internet servisi

en: Intro tracks
sr@latin: Uvodne numere

en: Invalid API key
sr@latin: Nevažeći API ključ

en: Invalid URL
sr@latin: Neispravan URL

en: Invalid format
sr@latin: Neispravan format

en: Invalid method
sr@latin: Neispravan način

en: Invalid parameters
sr@latin: Neispravni parametri

en: Invalid resource specified
sr@latin: Naveden neispravan resurs

en: Invalid service
sr@latin: Neispravan servis

en: Invalid session key
sr@latin: Nevažeći ključ sesije

en: Invert Selection
sr@latin: Obrni izbor

en: Jamendo
sr@latin: Džamendo

en: Jamendo Most Listened Tracks
sr@latin: Džamendove najslušanije numere

en: Jamendo Top Tracks
sr@latin: Džamendove najbolje numere

en: Jamendo Top Tracks of the Month
sr@latin: Džamendove najbolje numere ovog meseca

en: Jamendo Top Tracks of the Week
sr@latin: Džamendove najbolje numere ove sedmice

en: Jamendo database
sr@latin: Džamendova baza podataka

en: Jump to previous song right away
sr@latin: pušta prethodnu pesmu odmah

en: Jump to the currently playing track
sr@latin: Skoči na tekuću numeru

en: Keep buttons for %1 second...
sr@latin: Držite tastere %1 sekundu...

en: Keep buttons for %1 seconds...
sr@latin: Držite tastere %1 sekundi...

en: Keep running in the background when the window is closed
sr@latin: Nastavi rad u pozadini kad se prozor zatvori

en: Keep the original files
sr@latin: zadrži originalne fajlove

[ctx: Label for buton to enable/disable kittens in the now playing widget]
en: Kittens
sr@latin: Mačići

en: Language
sr@latin: Jezik

en: Laptop/Headphones
sr@latin: laptop/slušalice

en: Large Hall
sr@latin: velika dvorana

en: Large album cover
sr@latin: Veliki omot

en: Large album cover (details below)
sr@latin: Veliki omot albuma (detalji ispod)

en: Large album cover (no details)
sr@latin: Veliki omot albuma (bez detalja)

en: Large sidebar
sr@latin: Široka traka

en: Last played
sr@latin: Poslednji put puštano

[ctx: A playlist's tag.]
en: Last played
sr@latin: poslednji put puštena

en: Last.fm Authentication
sr@latin: Last.fm autentifikacija

en: Last.fm is currently busy, please try again in a few minutes
sr@latin: Last.fm je trenutno zauzet, pokušajte ponovo za nekoliko minuta

en: Last.fm play counts
sr@latin: Last.fm broj puštanja

en: Last.fm tags
sr@latin: Last.fm oznake

en: Last.fm wiki
sr@latin: Last.fm viki

en: Least favourite tracks
sr@latin: Najmanje omiljene numere

en: Left
sr@latin: Levo

en: Length
sr@latin: dužina

en: Library
sr@latin: Biblioteka

en: Library advanced grouping
sr@latin: Napredno grupisanje biblioteke

en: Library rescan notice
sr@latin: Obaveštenje o ponovnom skeniranju biblioteke

en: Library search
sr@latin: Pretraživanje biblioteke

en: Limits
sr@latin: Ograničenja

en: Live
sr@latin: uživo

en: Load
sr@latin: Učitaj

en: Load cover from URL
sr@latin: Učitavanje omota sa URL-a

en: Load cover from URL...
sr@latin: Učitaj omot sa URL-a...

en: Load cover from disk
sr@latin: Učitavanje omota sa diska

en: Load cover from disk...
sr@latin: Učitaj omot sa diska...

en: Load playlist
sr@latin: Učitavanje liste numera

en: Load playlist...
sr@latin: Učitaj listu numera...

en: Loading MTP device
sr@latin: Učitavam MTP uređaj

en: Loading iPod database
sr@latin: Učitavam Ajpodovu bazu podataka

en: Loading smart playlist
sr@latin: Učitavam pametnu listu

en: Loading songs
sr@latin: Učitavam pesme

en: Loading stream
sr@latin: Učitavam tok

en: Loading tracks
sr@latin: Učitavam numere

en: Loading tracks info
sr@latin: Učitavam podatke o numerama

en: Loading...
sr@latin: Učitavam...

en: Loads files/URLs, replacing current playlist
sr@latin: Učitava datoteke/URL-ove, zamenjujući tekuću listu

en: Login
sr@latin: Prijava

en: Login failed
sr@latin: Prijava nije uspela

en: Long term prediction profile (LTP)
sr@latin: dugoročno predviđanje (LTP)

en: Love
sr@latin: Volim

en: Love (Last.fm scrobbling)
sr@latin: Voli (Last.fm skroblovanje)

en: Low (%1 fps)
sr@latin: nizak (%1 fps)

en: Low (256x256)
sr@latin: nizak (256X256)

en: Low complexity profile (LC)
sr@latin: niska kompleksnost (LC)

en: Lyrics
sr@latin: Stihovi

en: Lyrics from %1
sr@latin: Stihovi sa %1

en: Lyrics from the tag
sr@latin: Stihovi iz oznake

en: Magnatune
sr@latin: Magnatjun

en: Magnatune Download
sr@latin: Preuzimanje sa Magnatjuna

en: Magnatune download finished
sr@latin: Završeno preuzimanje sa Magnatjuna

en: Main profile (MAIN)
sr@latin: glavni profil (MAIN)

en: Make it so!
sr@latin: Enterprajz!

[ctx: Label for button to enable/disable Enterprise background sound.]
en: Make it so!
sr@latin: Enterprajz!

en: Malformed response
sr@latin: Loš odgovor

en: Manage saved groupings
sr@latin: Upravljaj sačuvanim grupisanjima

en: Manual proxy configuration
sr@latin: Ručno podešavanje proksija

en: Manually
sr@latin: ručno

en: Manufacturer
sr@latin: Proizvođač

en: Mark as listened
sr@latin: Označi kao preslušano

en: Mark as new
sr@latin: Označi kao novo

en: Match every search term (AND)
sr@latin: Uporedi svaki traženi pojam (AND)

en: Match one or more search terms (OR)
sr@latin: Uporedi jedan ili više traženih pojmova (OR)

en: Maximum bitrate
sr@latin: Najveći bitski protok

en: Medium (%1 fps)
sr@latin: srednji (%1 fps)

en: Medium (512x512)
sr@latin: srednji (512X512)

en: Membership type
sr@latin: Tip članstva

en: Minimum bitrate
sr@latin: Najmanji bitski protok

en: Minimum buffer fill
sr@latin: Najmanji ispun bafera

en: Missing plugins
sr@latin: Nedostaju priključci

en: Missing projectM presets
sr@latin: Nedostaju prepostavke za projektM

en: Monitor the library for changes
sr@latin: Nadgledaj izmene u biblioteci

en: Mono playback
sr@latin: Mono reprodukcija

en: Months
sr@latin: meseci

en: Mood
sr@latin: raspoloženje

en: Moodbar style
sr@latin: Stil raspoloženja

en: Moodbars
sr@latin: Raspoloženja

en: Most played
sr@latin: Najčešće puštano

en: Mount point
sr@latin: Tačka montiranja

en: Mount points
sr@latin: Tačke montiranja

en: Move down
sr@latin: Pomeri dole

en: Move to library...
sr@latin: Premesti u biblioteku

en: Move up
sr@latin: Pomeri gore

en: Music
sr@latin: Muzika

en: Music Library
sr@latin: Muzička biblioteka

en: Mute
sr@latin: Utišaj

en: Name
sr@latin: Ime

[ctx: Category label]
en: Name
sr@latin: ime

en: Naming options
sr@latin: Opcije imenovanja

en: Narrow band (NB)
sr@latin: uski opseg (NB)

en: Network Proxy
sr@latin: Mrežni proksi

en: Network Remote
sr@latin: Mrežni daljinski

en: Never
sr@latin: Nikad

en: Never played
sr@latin: Nikad puštano

en: Never start playing
sr@latin: neće početi puštanje

en: New folder
sr@latin: Nova fascikla

en: New playlist
sr@latin: Nova lista numera

en: New smart playlist...
sr@latin: Nova pametna lista

en: New songs
sr@latin: Nove pesme

en: New tracks will be added automatically.
sr@latin: Nove numere će biti automatski dodate.

en: Newest tracks
sr@latin: Najnovije numere

en: Next
sr@latin: Sledeća

en: Next track
sr@latin: Sledeća numera

en: Next week
sr@latin: sledeće sedmice

en: No analyzer
sr@latin: Bez analizatora

en: No background image
sr@latin: Bez slike pozadine

en: No covers to export.
sr@latin: Nema omota za izvoz.

en: No long blocks
sr@latin: bez dugih blokova

en: No matches found.  Clear the search box to show the whole playlist again.
sr@latin: Nema poklapanja.  Očistite polje pretrage da biste prikazali celu listu ponovo.

en: No short blocks
sr@latin: bez kratkih blokova

en: None
sr@latin: ništa

en: None of the selected songs were suitable for copying to a device
sr@latin: Nijedna od izabranih pesama nije pogodna za kopiranje na uređaj

en: Normal
sr@latin: normalan

en: Normal block type
sr@latin: normalni tip bloka

en: Normal duration (at least 4 minutes or half the track length)
sr@latin: Normalno trajanje (barem 4 minuta ili pola trajanja numere)

en: Not available while using a dynamic playlist
sr@latin: Nije dostupno dok se koristi promenjiva lista

en: Not connected
sr@latin: Nepovezan

en: Not enough content
sr@latin: Nema dovoljno sadržaja

en: Not enough fans
sr@latin: Nema dovoljno obožavalaca

en: Not enough members
sr@latin: Nema dovoljno članova

en: Not enough neighbors
sr@latin: Nema dovoljno komšija

en: Not logged in
sr@latin: Niste prijavljeni

en: Not mounted - double click to mount
sr@latin: Nije montiran — kliknite dvaput da montirate

en: Notification type
sr@latin: Vrsta obaveštenja

en: Notifications
sr@latin: Obaveštenja

en: Now Playing
sr@latin: Sada puštam

en: Number of episodes to show
sr@latin: Broj epizoda za prikaz

en: OSD Preview
sr@latin: OSD pregled

en: Off
sr@latin: isključeno

en: Ogg FLAC
sr@latin: OGG FLAC

en: Ogg Flac
sr@latin: OGG FLAC

en: Ogg Opus
sr@latin: OGG Opus

en: Ogg Speex
sr@latin: OGG Speex

en: Ogg Vorbis
sr@latin: OGG Vorbis

en: On
sr@latin: uključeno

en: OneDrive
sr@latin: Van Drajv

en: Only accept connections from clients within the ip ranges:
    10.x.x.x
    172.16.0.0 - 172.31.255.255
    192.168.x.x
sr@latin: Prihvataj veze samo od klijenata unutar ovog raspona ip adresa:
    10.x.x.x
    172.16.0.0 - 172.31.255.255
    192.168.x.x

en: Only allow connections from the local network
sr@latin: Dozvoli samo veze sa lokalne mreže

en: Only show the first
sr@latin: Prikaži samo početnih

en: Opacity
sr@latin: Prozirnost

en: Open %1 in browser
sr@latin: Otvori %1 u pregledaču

en: Open &audio CD...
sr@latin: Otvori &audio CD...

en: Open OPML file
sr@latin: Otvaranje OPML fajla

en: Open OPML file...
sr@latin: Otvori OPML fajl...

en: Open a directory to import music from
sr@latin: Otvaranje fascikle za uvoz muzike

en: Open device
sr@latin: Otvori uređaj

en: Open file...
sr@latin: Otvori fajl...

en: Open in Google Drive
sr@latin: Otvori u Gugl Drajvu

en: Open in new playlist
sr@latin: Otvori u novoj listi

[ctx: Refers to behavior settings in Clementine settings page.]
en: Open in new playlist
sr@latin: otvori u novoj listi

en: Open in your browser
sr@latin: Otvori u pregledaču

en: Open...
sr@latin: Otvori...

en: Operation failed
sr@latin: Radnja nije uspela

en: Optimize for bitrate
sr@latin: Optimizuj bitski protok

en: Optimize for quality
sr@latin: Optimizuj kvalitet

en: Options...
sr@latin: Opcije...

en: Organise Files
sr@latin: Organizovanje fajlova

en: Organise files...
sr@latin: Organizuj fajlove...

en: Organising files
sr@latin: Organizujem fajlove

en: Original tags
sr@latin: Početne oznake

en: Original year
sr@latin: izvorna godina

en: Original year - Album
sr@latin: izvorna godina — album

en: Original year tag support
sr@latin: Podrška za oznaku izvorne godine

en: Other
sr@latin: Ostalo

en: Other options
sr@latin: Ostale opcije

en: Output
sr@latin: Izlaz

en: Output device
sr@latin: Uređaj izlaza

en: Output options
sr@latin: Opcije izlaza

en: Overwrite all
sr@latin: Prebriši sve

en: Overwrite existing files
sr@latin: Prebriši postojeće fajlove

en: Overwrite smaller ones only
sr@latin: Prebriši samo manje fajlove

en: Owner
sr@latin: Vlasnik

en: Parsing Jamendo catalogue
sr@latin: Raščlanjujem Džamendov katalog

en: Partition label
sr@latin: Etiketa particije

en: Party
sr@latin: žurka

en: Password
sr@latin: Lozinka

en: Pause
sr@latin: Pauziraj

en: Pause playback
sr@latin: Pauziraj puštanje

en: Paused
sr@latin: Pauzirano

en: Performer
sr@latin: izvođač

en: Pixel
sr@latin: piksela

en: Plain sidebar
sr@latin: Obična traka

en: Play
sr@latin: Pusti

en: Play count
sr@latin: broj puštanja

en: Play if stopped, pause if playing
sr@latin: Pusti ako je zaustavljeno, zaustavi ako se pušta

en: Play if there is nothing already playing
sr@latin: počeće puštanje ako trenutno ništa nije pušteno

en: Play next
sr@latin: Pusti sledeće

en: Play selected tracks next
sr@latin: Pusti obeležene numere sledeće

en: Play the <n>th track in the playlist
sr@latin: Pusti <n>u numeru sa liste

en: Play/Pause
sr@latin: Pusti/pauziraj

en: Playback
sr@latin: Puštanje

en: Player options
sr@latin: Opcije plejera

en: Playlist
sr@latin: Lista numera

en: Playlist finished
sr@latin: Lista numera je završena

en: Playlist options
sr@latin: Opcije liste numera

en: Playlist type
sr@latin: Tip liste

en: Playlists
sr@latin: Liste numera

en: Please close your browser and return to Clementine.
sr@latin: Zatvorite vaš pregledač i vratite se na Klementinu.

en: Please open this URL in your browser: <a href="%1">%1</a>
sr@latin: Otvorite ovaj URL u vašem pregledaču: <a href="%1">%1</a>

en: Podcast Information
sr@latin: Informacije o prenosu (strimovanju)

en: Podcast information
sr@latin: Informacije o prenosu (strimovanju)

en: Podcasts
sr@latin: Podkasti

en: Pop
sr@latin: pop

en: Popup duration
sr@latin: Trajanje

en: Pre-amp
sr@latin: Pretpojačanje

en: Preference
sr@latin: Postavka

en: Preferences
sr@latin: Postavke

en: Preferences...
sr@latin: Podešavanje...

en: Preferred album art filenames (comma separated)
sr@latin: Imena fajlova omota (odvojena zarezom)

en: Preferred audio format
sr@latin: Poželjni format zvuka

en: Preferred format
sr@latin: Poželjni format

en: Premium audio type
sr@latin: Tip zvuka (premijum)

en: Preset:
sr@latin: Prepostavka:

en: Press a button combination to use for
sr@latin: Pritisnite kombinaciju tastera za

en: Press a key
sr@latin: Pritisnite taster

en: Press a key combination to use for %1...
sr@latin: Pritisnite kombinaciju tastera za %1...

en: Pressing "Previous" in player will...
sr@latin: Dugme „Prethodna“ u plejeru...

en: Pretty OSD options
sr@latin: Opcije lepog OSD-a

en: Preview
sr@latin: Pregled

en: Previous
sr@latin: Prethodna

en: Previous track
sr@latin: Prethodna numera

en: Print out version information
sr@latin: Prikaži podatke o izdanju

en: Profile
sr@latin: Profil

en: Progress
sr@latin: Napredak

[ctx: Category label]
en: Progress
sr@latin: napredak

en: Psychedelic
sr@latin: psihodelično

en: Push Wii Remote button
sr@latin: Pritisnite taster na Wii daljinskom

en: Push Wiiremote button
sr@latin: Pritisnite taster na Wii daljinskom

en: Put songs in a random order
sr@latin: Postavi nasumično

[ctx: Sound quality]
en: Quality
sr@latin: Kvalitet

[ctx: Visualisation quality]
en: Quality
sr@latin: Kvalitet

en: Querying device...
sr@latin: Ispitujem uređaj...

en: Queue Manager
sr@latin: Menadžer redosleda

en: Queue selected tracks
sr@latin: Stavi u red izabrane numere

en: Queue track
sr@latin: Stavi numeru u red

en: Radio (equal loudness for all tracks)
sr@latin: radio (jednaka jačina za sve pesme)

en: Rain
sr@latin: Kiša

[ctx: Label for button to enable/disable rain background sound.]
en: Rain
sr@latin: Kiša

en: Random visualization
sr@latin: nasumično

en: Rate the current song 0 stars
sr@latin: Oceni tekuću pesmu sa 0 zvezda

en: Rate the current song 1 star
sr@latin: Oceni tekuću pesmu sa 1 zvezdom

en: Rate the current song 2 stars
sr@latin: Oceni tekuću pesmu sa 2 zvezde

en: Rate the current song 3 stars
sr@latin: Oceni tekuću pesmu sa 3 zvezde

en: Rate the current song 4 stars
sr@latin: Oceni tekuću pesmu sa 4 zvezde

en: Rate the current song 5 stars
sr@latin: Oceni tekuću pesmu sa 5 zvezda

en: Rating
sr@latin: ocena

en: Really cancel?
sr@latin: Zaista odustajete?

en: Redirect limit exceeded, verify server configuration.
sr@latin: Pređeno ograničenje preusmeravanja, proverite postavke servera.

en: Refresh catalogue
sr@latin: Osveži katalog

en: Refresh channels
sr@latin: Osveži kanale

en: Refresh station list
sr@latin: Osveži spisak stanica

en: Refresh streams
sr@latin: Osveži tokove

en: Reggae
sr@latin: rege

en: Relative
sr@latin: Relativne

en: Remember Wii remote swing
sr@latin: Upamti zamah

en: Remember my choice
sr@latin: Upamti moj izbor

en: Remove
sr@latin: Ukloni

en: Remove action
sr@latin: Ukloni radnju

en: Remove current song from playlist
sr@latin: Ukloni tekuću pesmu sa liste numera

en: Remove duplicates from playlist
sr@latin: Ukloni duplikate sa liste

en: Remove folder
sr@latin: Ukloni fasciklu

en: Remove from playlist
sr@latin: Ukloni sa liste numera

en: Remove playlist
sr@latin: Uklanjanje liste numera

en: Remove playlists
sr@latin: Ukloni liste numera

en: Remove unavailable tracks from playlist
sr@latin: Ukloni nedostupne numere sa liste numera

en: Rename playlist
sr@latin: Preimenovanje liste numera

en: Rename playlist...
sr@latin: Preimenuj listu numera...

en: Renumber tracks in this order...
sr@latin: Numeriši ovim redom...

en: Repeat
sr@latin: Ponavljanje

en: Repeat album
sr@latin: Ponavljaj album

en: Repeat playlist
sr@latin: Ponavljaj listu numera

en: Repeat track
sr@latin: Ponavljaj numeru

en: Replace current playlist
sr@latin: Zameni tekuću listu

en: Replace the playlist
sr@latin: zameni listu numera

en: Replaces spaces with underscores
sr@latin: Zameni razmake podvlakom

en: Replay Gain
sr@latin: Nivelator zvuka

en: Replay Gain mode
sr@latin: Režim nivelisanja zvuka

en: Repopulate
sr@latin: Popuni ponovo

en: Require authentication code
sr@latin: Zahtevaj autentifikacijski kôd

en: Reset
sr@latin: Resetuj

en: Reset play counts
sr@latin: Poništi broj puštanja

en: Restart song, then jump to previous if pressed again
sr@latin: ponavlja pesmu, i pušta prethodnu ako je ponovo pritisnuto

en: Restart the track, or play the previous track if within 8 seconds of start.
sr@latin: Ponovo pusti numeru ili pusti prethodnu ako je tekuća unutar početnih 8 sekundi.

en: Restrict to ASCII characters
sr@latin: Ograniči se na ASKI znakove

en: Resume playback on start
sr@latin: Nastavi puštanje po pokretanju

en: Return to Clementine
sr@latin: Vratite se na Klementinu

en: Right
sr@latin: Desno

en: Rip
sr@latin: čupaj

en: Rip CD
sr@latin: Čupanje CD-a

en: Rip audio CD
sr@latin: Čupaj audio CD

en: Rock
sr@latin: rok

en: Run
sr@latin: Izvrši

en: SOCKS proxy
sr@latin: SOCKS proksi

en: SSL handshake error, verify server configuration. SSLv3 option below may workaround some issues.
sr@latin: Greška SSL rukovanja, proverite postavke servera. SSLv3 opcija ispod može zaobići neke probleme.

en: Safely remove device
sr@latin: Bezbedno izvadi uređaj

en: Safely remove the device after copying
sr@latin: Bezbedno izvadi uređaj posle kopiranja

en: Sample rate
sr@latin: uzorkovanje

en: Samplerate
sr@latin: uzorkovanje

en: Save .mood files in your music library
sr@latin: Sačuvaj .mood fajlove u muzičkoj biblioteci

en: Save album cover
sr@latin: Upisivanje omota albuma

en: Save cover to disk...
sr@latin: Sačuvaj omot na disk...

en: Save current grouping
sr@latin: Sačuvaj trenutno grupisanje

en: Save image
sr@latin: Sačuvaj sliku

[ctx: Save playlist menu action.]
en: Save playlist
sr@latin: Sačuvaj listu numera

[ctx: Title of the playlist save dialog.]
en: Save playlist
sr@latin: Upis liste numera

en: Save playlist...
sr@latin: Sačuvaj listu numera...

en: Save preset
sr@latin: Sačuvaj prepostavku

en: Save ratings in file tags when possible
sr@latin: Upiši ocenu pesme u oznake kad je to moguće

en: Save statistics in file tags when possible
sr@latin: Upiši statistiku pesme u oznake kad je to moguće

en: Save this stream in the Internet tab
sr@latin: Sačuvaj ovaj tok u internet jezičku

en: Saved Grouping Manager
sr@latin: Menadžer sačuvanih grupisanja

en: Saving songs statistics into songs files
sr@latin: Upisujem statistike pesama u fajlove pesama

en: Saving tracks
sr@latin: Upisujem numere

en: Scalable sampling rate profile (SSR)
sr@latin: skalabilno uzorkovanje (SSR)

en: Scale size
sr@latin: Promeni veličinu

en: Score
sr@latin: skor

en: Scrobble tracks that I listen to
sr@latin: Skrobluj numere koje puštam

en: Scroll over icon to change track
sr@latin: Klizajte preko ikone za promenu numere

en: Search
sr@latin: Traži

[ctx: Global search settings dialog title.]
en: Search
sr@latin: Pretraga

en: Search Icecast stations
sr@latin: Traži Ajskast stanice

en: Search Jamendo
sr@latin: Traži na Džamendu

en: Search Magnatune
sr@latin: Traži na Magnatjunu

en: Search Subsonic
sr@latin: Traži na Subsoniku

en: Search automatically
sr@latin: Traži automatski

en: Search for album
sr@latin: Traži album

en: Search for album covers...
sr@latin: Traži omote albuma...

en: Search for anything
sr@latin: Traži bilo šta

en: Search for artist
sr@latin: Traži izvođača

en: Search for this
sr@latin: Traži ovo

en: Search gpodder.net
sr@latin: Traži na gpodder.net

en: Search iTunes
sr@latin: Traži na Ajtjunsu

en: Search mode
sr@latin: Režim pretrage

en: Search options
sr@latin: Opcije pretrage

en: Search terms
sr@latin: Pojmovi za pretragu

en: Second Level
sr@latin: Drugi nivo

en: Second level
sr@latin: Drugi nivo

en: Seek backward
sr@latin: Traži unazad

en: Seek forward
sr@latin: Traži unapred

en: Seek the currently playing track by a relative amount
sr@latin: Idi na položaj tekuće numere za relativni iznos

en: Seek the currently playing track to an absolute position
sr@latin: Idi na položaj tekuće numere za apsolutni iznos

en: Seeking using a keyboard shortcut or mouse wheel
sr@latin: Biranje položaja prečicom tastature ili točkićem miša

en: Select All
sr@latin: Izaberi sve

en: Select None
sr@latin: Očisti izbor

en: Select background color:
sr@latin: Boja pozadine:

en: Select background image
sr@latin: Slika pozadine

en: Select best possible match
sr@latin: Izaberite najbolje poklapanje

en: Select foreground color:
sr@latin: Glavna boja:

en: Select visualizations
sr@latin: Izbor vizuelizacija

en: Select visualizations...
sr@latin: Izaberi vizuelizacije...

en: Select...
sr@latin: Izaberi...

en: Serial number
sr@latin: Serijski broj

en: Server URL
sr@latin: URL servera

en: Server details
sr@latin: Detalji servera

en: Service offline
sr@latin: Servis van mreže

en: Set %1 to "%2"...
sr@latin: Promeni %1 u „%2“...

en: Set the volume to <value> percent
sr@latin: Postavi jačinu zvuka na <vrednost> procenata

en: Set value for all selected tracks...
sr@latin: Podesi vrednost za sve izabrane numere...

en: Settings
sr@latin: Podešavanja

en: Short duration (at least 1 minute or half the track length)
sr@latin: Kratko trajanje (barem 1 minut ili pola trajanja numere)

en: Shortcut
sr@latin: prečica

en: Shortcut for %1
sr@latin: Prečica za %1

en: Shortcut for %1 already exists
sr@latin: Prečica za %1 već postoji

en: Show
sr@latin: Prikaži

en: Show OSD
sr@latin: Prikaži OSD

en: Show a glowing animation on the current track
sr@latin: Prikaži šljašteću animaciju na puštenoj numeri

en: Show a moodbar in the track progress bar
sr@latin: Prikaži traku raspoloženja u traci napretka numere

en: Show a native desktop notification
sr@latin: Izvorna obaveštenja radne površi

en: Show a notification when I change the repeat/shuffle mode
sr@latin: Obaveštenje pri promeni režima ponavljanja/nasumičnosti

en: Show a notification when I change the volume
sr@latin: Obaveštenje pri promeni jačine zvuka

en: Show a notification when I pause playback
sr@latin: Obaveštenje pri pauzi puštanja

en: Show a popup from the system tray
sr@latin: Oblačić sa sistemske kasete

en: Show a pretty OSD
sr@latin: Lepi OSD

en: Show above status bar
sr@latin: Prikaži iznad trake stanja

en: Show all songs
sr@latin: Prikaži sve pesme

en: Show all the songs
sr@latin: Prikaži sve pesme

en: Show cover art in library
sr@latin: Prikaži omot u biblioteci

en: Show dividers
sr@latin: Prikaži razdvajače

en: Show fullsize...
sr@latin: Puna veličina...

en: Show in file browser...
sr@latin: Prikaži u menadžeru fajlova

en: Show in library...
sr@latin: Prikaži u biblioteci...

en: Show in various artists
sr@latin: Prikazuj u raznim izvođačima

en: Show moodbar
sr@latin: Prikaži raspoloženje

en: Show only duplicates
sr@latin: Prikaži samo duplikate

en: Show only untagged
sr@latin: Prikaži samo neoznačene

en: Show or hide the sidebar
sr@latin: Prikaz ili skrivanje bočne trake

en: Show search suggestions
sr@latin: prikaži predloge pretrage

en: Show sidebar
sr@latin: Prikaži bočnu traku

en: Show the "love" button
sr@latin: Prikaži „volim“ dugme

en: Show the scrobble button in the main window
sr@latin: Prikaži dugme skroblovanja u glavnom prozoru

en: Show tray icon
sr@latin: Usidri u sistemsku kasetu

en: Show which sources are enabled and disabled
sr@latin: prikaži koji su izvori omogućeni/onemogućeni

en: Show/Hide
sr@latin: Prikaži/sakrij

en: Shuffle
sr@latin: Nasumičnost

en: Shuffle albums
sr@latin: Nasumično albumi

en: Shuffle all
sr@latin: Nasumično sve

en: Shuffle playlist
sr@latin: Pretumbaj listu

en: Shuffle tracks in this album
sr@latin: Nasumično numere u ovom albumu

en: Sign in
sr@latin: Prijavi se

en: Sign out
sr@latin: Odjavi se

en: Signing in...
sr@latin: Prijavljujem se...

en: Size
sr@latin: Veličina

en: Size:
sr@latin: Veličina:

en: Ska
sr@latin: ska

en: Skip backwards in playlist
sr@latin: Preskoči unazad u listi numera

en: Skip count
sr@latin: broj preskakanja

en: Skip forwards in playlist
sr@latin: Preskoči unapred u listi numera

en: Skip selected tracks
sr@latin: Preskoči izabrane numere

en: Skip track
sr@latin: Preskoči numeru

en: Small album cover
sr@latin: Mali omot

en: Small sidebar
sr@latin: Uska traka

en: Smart playlist
sr@latin: Pametna lista

en: Smart playlists
sr@latin: Pametne liste

en: Soft
sr@latin: lagana

en: Soft Rock
sr@latin: lagani rok

en: Song Information
sr@latin: Podaci o pesmi

en: Song info
sr@latin: Podaci o pesmi

en: Sorry
sr@latin: Žao nam je

en: Sort by genre (alphabetically)
sr@latin: Poređaj po žanru (abecedno)

en: Sort by genre (by popularity)
sr@latin: Poređaj po žanru (po popularnosti)

en: Sort by station name
sr@latin: Poređaj po imenu stanice

en: Sort songs by
sr@latin: Kriterijum ređanja

en: Sorting
sr@latin: Ređanje

en: Source
sr@latin: izvor

en: Sources
sr@latin: Izvori

en: Standard
sr@latin: standardan

en: Start ripping
sr@latin: Počni čupanje

en: Start the playlist currently playing
sr@latin: Pusti tekuću listu numera

en: Start transcoding
sr@latin: Počni prekodiranje

en: Starting %1
sr@latin: Počinjem %1

en: Starting...
sr@latin: Počinjem...

en: Stop
sr@latin: Zaustavi

en: Stop after
sr@latin: Zaustavi posle

en: Stop after each track
sr@latin: Zaustavi posle svake numere

en: Stop after every track
sr@latin: Zaustavljanje posle svake numere

en: Stop after this track
sr@latin: Zaustavi posle ove numere

en: Stop playback
sr@latin: Zaustavi puštanje

en: Stop playback after current track
sr@latin: Zaustavi posle tekuće numere

en: Stop playback if song fails to play
sr@latin: Zaustavi puštanje ako pesma ne uspeva da se pusti

en: Stop playing after current track
sr@latin: Zaustavi posle tekuće numere

en: Stop playing after track: %1
sr@latin: Zaustavi puštanje posle numere: %1

en: Stopped
sr@latin: Zaustavljeno

en: Stream
sr@latin: Tok

en: Stream Details
sr@latin: Detalji toka

en: Streaming from a Subsonic server requires a valid server license after the 30-day trial period.
sr@latin: Puštanje toka sa Subsonikovog servera zahteva važeću licencu servera nakon 30-dnevnog probnog perioda.

en: Streaming membership
sr@latin: strimovanje sadržaja

en: Subscribers
sr@latin: Pretplatnici

en: Subsonic
sr@latin: Subsonik

en: Success!
sr@latin: Uspeh!

en: Successfully written %1
sr@latin: Uspešno upisano %1

en: Suggested tags
sr@latin: Predložene oznake

en: Summary
sr@latin: Rezime

en: Super high (%1 fps)
sr@latin: super visok (%1 fps)

en: Super high (2048x2048)
sr@latin: super visok (2048x2048)

en: Supported formats
sr@latin: Podržani formati

en: Synchronize statistics to files now
sr@latin: Sinhronizuj statistike u fajlove

en: System colors
sr@latin: sistemske boje

en: Tabs on top
sr@latin: Jezičci na vrhu

en: Tag fetcher
sr@latin: Dobavljač oznaka

en: Target bitrate
sr@latin: Ciljani bitski protok

en: Techno
sr@latin: tehno

en: Text options
sr@latin: Opcije teksta

en: Thanks to
sr@latin: Zahvalnice

en: The "%1" command could not be started.
sr@latin: Naredbe „%1“ se ne mogu pokrenuti.

en: The album cover of the currently playing song
sr@latin: Omot albuma tekuće pesme

en: The directory %1 is not valid
sr@latin: Direktorijum „%1“ nije ispravan

en: The discoverer is busy
sr@latin: Otkrivač je zauzet

en: The second value must be greater than the first one!
sr@latin: Druga vrednost mora biti veća od prve!

en: The site you requested does not exist!
sr@latin: Sajt koji ste zatražili ne postoji!

en: The site you requested is not an image!
sr@latin: Sajt koji ste zatražili nije slika!

en: The trial period for the Subsonic server is over. Please donate to get a license key. Visit subsonic.org for details.
sr@latin: Probni period za Subsonikov server je istekao. Donirajte da biste dobili licencni ključ. Posetite subsonic.org za više detalja.

en: The version of Clementine you've just updated to requires a full library rescan because of the new features listed below:
sr@latin: Izdanje Klementine koje ste upravo nadogradili zahteva potpuno skeniranje biblioteke zbog novih mogućnosti koje su izlistane ispod:

en: There are other songs in this album
sr@latin: Ima još pesama u ovom albumu

en: There was a problem communicating with gpodder.net
sr@latin: Problem prilikom komunikacije sa gpodder.net

en: There was a problem fetching the metadata from Magnatune
sr@latin: Problem prilikom dobavljanja metapodataka sa Magnatjuna

en: There was a problem parsing the response from the iTunes Store
sr@latin: Problem prilikom raščlanjivanja odgovora sa Ajtjuns prodavnice.

en: There were problems copying some songs.  The following files could not be copied:
sr@latin: Bilo je problema prilikom kopiranja nekih pesama.  Sledeći fajlovi nisu kopirani:

en: There were problems deleting some songs.  The following files could not be deleted:
sr@latin: Bilo je problema pri brisanju nekih pesama.  Sledeći fajlovi nisu obrisani:

en: These files will be deleted from the device, are you sure you want to continue?
sr@latin: Ovi fajlovi će biti obrisani sa uređaja, želite li zaista da nastavite?

en: These files will be permanently deleted from disk, are you sure you want to continue?
sr@latin: Ovi fajlovi će biti trajno obrisani sa diska, želite li zaista da nastavite?

en: These folders will be scanned for music to make up your library
sr@latin: Ove fascikle će biti skenirane da bi se napravila biblioteka

en: These settings are used in the "Transcode Music" dialog, and when converting music before copying it to a device.
sr@latin: Ove postavke se koriste u dijalogu „Prekodiranje muzike“, i prilikom kodiranja muzike pre kopiranja na uređaj.

en: Third Level
sr@latin: Treći nivo

en: Third level
sr@latin: Treći nivo

en: This action will create a database which could be as big as 150 MB.
    Do you want to continue anyway?
sr@latin: Ovaj radnja će napraviti bazu podataka koja može biti velika i do 150 MB.
    Želite li ipak da nastavite?

en: This album is not available in the requested format
sr@latin: Ovaj album nije dostupan u traženom formatu

en: This can be changed later through the preferences
sr@latin: Ovo možete da izmenite kasnije u podešavanjima

en: This device must be connected and opened before Clementine can see what file formats it supports.
sr@latin: Ovaj uređaj mora biti povezan i otvoren pre nego što Klementina može da vidi koje formate fajlova podržava.

en: This device supports the following file formats:
sr@latin: Ovaj uređaj podržava sledeće formate fajlova:

en: This device will not work properly
sr@latin: Ovaj uređaj neće raditi ispravno

en: This is an MTP device, but you compiled Clementine without libmtp support.
sr@latin: Ovo je MTP uređaj, ali vi ste kompilovali Klementinu bez libmtp podrške.

en: This is an iPod, but you compiled Clementine without libgpod support.
sr@latin: Ovo je Ajpod, ali vi ste kompilovali Klementinu bez libgpod podrške.

en: This is the first time you have connected this device.  Clementine will now scan the device to find music files - this may take some time.
sr@latin: Ovo je prvi put da ste povezali ovaj uređaj. Klementina će sad da skenira uređaj da bi našla muziku - to može da potraje.

en: This option can be changed in the "Behavior" preferences
sr@latin: Ovu opciju možete izmeniti u postavkama „Ponašanja“

en: This stream is for paid subscribers only
sr@latin: Ovaj tok je samo za pretplatnike

en: This type of device is not supported: %1
sr@latin: Ovaj tip uređaja nije podržan: %1

en: Time step
sr@latin: Vremenski korak

en: Title
sr@latin: naslov

en: Today
sr@latin: danas

en: Toggle Pretty OSD
sr@latin: Lepi OSD

en: Toggle fullscreen
sr@latin: Ceo ekran

en: Toggle queue status
sr@latin: Menjaj stanje redosleda

en: Toggle scrobbling
sr@latin: Menjaj skroblovanje

en: Toggle visibility for the pretty on-screen-display
sr@latin: Menjaj vidljivost lepog OSD-a

en: Tomorrow
sr@latin: sutra

en: Too many redirects
sr@latin: Previše preusmeravanja

en: Total albums:
sr@latin: Ukupno albuma:

en: Total bytes transferred
sr@latin: Ukupno bajtova prebačeno

en: Total network requests made
sr@latin: Ukupno napravljenih mrežnih zahteva

en: Trac&k
sr@latin: &Numera

en: Track
sr@latin: numera

en: Transcode Music
sr@latin: Prekodiranje muzike

en: Transcoding
sr@latin: Prekodiranje

en: Transcoding %1 files using %2 threads
sr@latin: Prekodiram %1 fajlova koristeći %2 niski

en: Transcoding options
sr@latin: Opcije prekodiranja

en: Turbine
sr@latin: Turbina

en: Turn off
sr@latin: Isključi

en: URL(s)
sr@latin: Adrese

en: Ultra wide band (UWB)
sr@latin: ultra široki opseg (UWB)

en: Unable to connect
sr@latin: Ne mogu da se povežem

en: Unable to download %1 (%2)
sr@latin: Ne mogu da preuzmem %1 (%2)

en: Unknown
sr@latin: Nepoznato

en: Unknown content-type
sr@latin: Nepoznat tip sadržaja

en: Unknown error
sr@latin: Nepoznata greška

en: Unset cover
sr@latin: Ukloni omot

en: Unskip selected tracks
sr@latin: Ukloni preskakanje numera

en: Unskip track
sr@latin: Ukloni preskakanje

en: Unsubscribe
sr@latin: Ukloni pretplatu

en: Upcoming Concerts
sr@latin: Predstojeći koncerti

en: Update all podcasts
sr@latin: Ažuriraj sve podkaste

en: Update changed library folders
sr@latin: Ažuriraj izmenjene fascikle biblioteke

en: Update the library when Clementine starts
sr@latin: Ažuriraj biblioteku pri pokretanju Klementine

en: Update this podcast
sr@latin: Ažuriraj ovaj podkast

en: Updating
sr@latin: Ažuriranje

en: Updating %1
sr@latin: Ažuriram %1

en: Updating %1%...
sr@latin: Ažuriram %1%...

en: Updating library
sr@latin: Ažuriranje biblioteke

en: Usage
sr@latin: Upotreba

en: Use Album Artist tag when available
sr@latin: Koristi oznaku izvođača albuma ako je dostupna

en: Use Gnome's shortcut keys
sr@latin: Koristi Gnomove prečice

en: Use Psychedelic Colors
sr@latin: Koristi psihodelične boje

en: Use Replay Gain metadata if it is available
sr@latin: Koristi metapodatke nivelisanja ako su dostupni

en: Use SSLv3
sr@latin: Koristi SSLv3

en: Use Wii Remote
sr@latin: Koristi Wii daljinski

en: Use a custom color set
sr@latin: Posebna paleta boja

en: Use a custom message for notifications
sr@latin: Koristi posebnu poruku za obaveštenja

en: Use a network remote control
sr@latin: Uključi daljinsko upravljanje preko mreže

en: Use authentication
sr@latin: Koristi autentifikaciju

en: Use bitrate management engine
sr@latin: Motor menadžmenta za bitski protok

en: Use dynamic mode
sr@latin: Dinamički režim

en: Use notifications to report Wii Remote status
sr@latin: Koristite obaveštenja za prijavu stanja Wii daljinskog

en: Use system icons
sr@latin: Koristi sistemske ikone

en: Use temporal noise shaping
sr@latin: Vremensko oblikovanje šuma

en: Use the system default
sr@latin: sistemski podrazumevan

en: Use the system default color set
sr@latin: Sistemski podrazumevana paleta boja

en: Use the system proxy settings
sr@latin: Sistemske postavke proksija

en: Used
sr@latin: Iskorišćeno

en: User interface
sr@latin: Korisničko sučelje

en: Username
sr@latin: Korisničko ime

en: Using the menu to add a song will...
sr@latin: Radnja menija za dodavanje pesme...

en: Variable bit rate
sr@latin: Promenjiv bitski protok

en: Various artists
sr@latin: Razni izvođači

en: Version %1
sr@latin: Izdanje %1

en: View
sr@latin: Prikaz

en: View Stream Details
sr@latin: Prikaži detalje toka

en: Visualization mode
sr@latin: Režim vizuelizacija

en: Visualizations
sr@latin: Vizuelizacije

en: Visualizations Settings
sr@latin: Podešavanje vizuelizacija

en: Voice activity detection
sr@latin: Otkrivanje glasovne aktivnosti

en: Volume %1%
sr@latin: Jačina %1%

en: WAV
sr@latin: VAV

en: WMA
sr@latin: VMA

en: Warn me when closing a playlist tab
sr@latin: Upozori me prilikom zatvaranja jezička liste numera

en: Wav
sr@latin: VAV

en: Website
sr@latin: Vebsajt

en: Weeks
sr@latin: sedmica

en: When Clementine starts
sr@latin: Kada se Klementina pokrene

en: When calculating play counts, use
sr@latin: Pri izračunavanju broja puštanja, upotrebe

en: When looking for album art Clementine will first look for picture files that contain one of these words.
    If there are no matches then it will use the largest image in the directory.
sr@latin: Prilikom traženja omota albuma Klementina će najpre da traži fajlove slika koji sadrže neke od ovih reči.
    Ako nema poklapanja onda će da koristi najveću sliku u direktorijumu.

en: When saving a playlist, file paths should be
sr@latin: Pri upisu liste numera, putanje fajlova treba da budu

en: When sorting artists, albums and titles
sr@latin: Pri sortiranju izvođjača, albuma i naslova

en: When the list is empty...
sr@latin: Kada je spisak prazan:

en: Why not try...
sr@latin: Zašto ne biste probali...

en: Wide band (WB)
sr@latin: široki opseg (WB)

en: Wii Remote %1: connected
sr@latin: Wii daljinski %1: povezan

en: Wii Remote %1: critical battery (%2%)
sr@latin: Wii daljinski %1: nivo baterije kritičan (%2%)

en: Wii Remote %1: disactived
sr@latin: Wii daljinski %1: deaktiviran

en: Wii Remote %1: disconnected
sr@latin: Wii daljinski %1: nepovezan

en: Wii Remote %1: low battery (%2%)
sr@latin: Wii daljinski %1: nivo baterije nizak (%2%)

en: Wiimotedev
sr@latin: Wii daljinski

en: Windows Media 128k
sr@latin: Vindouz medija 128k

en: Windows Media 40k
sr@latin: Vindouz medija 40k

en: Windows Media 64k
sr@latin: Vindouz medija 64k

en: Windows Media audio
sr@latin: Vindouz medija audio

en: Without cover:
sr@latin: Bez omota:

en: Would you like to move the other songs in this album to Various Artists as well?
sr@latin: Želite li da pomerite i ostale pesme iz ovog albuma u razne izvođače takođe?

en: Would you like to run a full rescan right now?
sr@latin: Želite li sada da pokrenete potpuno skeniranje?

en: Write all songs statistics into songs' files
sr@latin: Upisivanje statistika svih pesama u fajlove pesama

en: Write metadata
sr@latin: Upisuj metapodatke

en: Wrong username or password.
sr@latin: Pogrešno korisničko ime ili lozinka.

en: Year
sr@latin: godina

en: Year - Album
sr@latin: godina — album

en: Years
sr@latin: godina

en: Yesterday
sr@latin: juče

en: You are about to download the following albums
sr@latin: Preuzećete sledeće albume

en: You are about to remove %1 playlists from your favorites, are you sure?
sr@latin: Želite li zaista da uklonite %1 listi numera iz omiljenih?

en: You are about to remove a playlist which is not part of your favorite playlists: the playlist will be deleted (this action cannot be undone). 
    Are you sure you want to continue?
sr@latin: Uklonićete i obrisati listu numera koja nije u vašim omiljenim (ova radnja ne može da se poništi). 
    Želite li zaista da nastavite?

en: You are not signed in.
sr@latin: Niste prijavljeni.

en: You are signed in as %1.
sr@latin: Prijavljeni ste kao %1.

en: You are signed in.
sr@latin: Prijavljeni ste.

en: You can change the way the songs in the library are organised.
sr@latin: Možete izmeniti način organizivanja pesama u biblioteci.

en: You can listen to Magnatune songs for free without an account.  Purchasing a membership removes the messages at the end of each track.
sr@latin: Možete besplatno slušati pesme na Magnatjunu bez naloga.  Kupovinom članstva oslobodićete se poruka na kraju svake numere.

en: You can listen to background streams at the same time as other music.
sr@latin: Možete da slušate pozadinske tokove istovremeno sa drugom muzikom.

en: You can use your Wii Remote as a remote control for Clementine.  <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote">See the page on the Clementine wiki</a> for more information.
sr@latin: Možete da koristite vaš Wii daljinski za daljinsku kontrolu Klementine.  <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote">Pogledajte stranicu na Klementinom vikiju</a> za više podataka.

en: You do not have an active subscription
sr@latin: Nemate aktivnu pretplatu

en: You love this track
sr@latin: Volite ovu numeru

en: You need to launch System Preferences and allow Clementine to "<span style="font-style:italic">control your computer</span>" to use global shortcuts in Clementine.
sr@latin: Morate da pokrenete podešavanje sistema i dozvolite Klementini da „<span style="font-style:italic">upravlja vašim računarom</span>“ da biste koristili opšte prečice u Klementini.

en: You will need to restart Clementine if you change the language.
sr@latin: Morate ponovo da pokrenete Klementinu da biste promenili jezik.

en: Your IP address:
sr@latin: Vaša IP adresa:

en: Your Magnatune credentials were incorrect
sr@latin: Vaši akreditivi za Magnatjun su netačni

en: Your library is empty!
sr@latin: Vaša biblioteka je prazna!

en: Your radio streams
sr@latin: Vaši radio tokovi

en: Your scrobbles: %1
sr@latin: Vaša skroblovanja: %1

en: Your system is missing OpenGL support, visualizations are unavailable.
sr@latin: Vaš sistem ne podržava OpenGL, vizuelizacije nisu dostupne.

en: Z-A
sr@latin: Ž-A

en: Zero
sr@latin: ništa

en: add %n songs
sr@latin: dodavanje %n stavki

en: after
sr@latin: nakon

en: and
sr@latin: i

en: automatic
sr@latin: automatski

en: before
sr@latin: pre

en: between
sr@latin: između

en: biggest first
sr@latin: prvo najveće

en: bpm
sr@latin: tempo

en: contains
sr@latin: sadrži

en: disabled
sr@latin: onemogućeno

en: disc %1
sr@latin: disk %1

en: does not contain
sr@latin: ne sadrži

en: empty
sr@latin: prazno

en: ends with
sr@latin: završava sa

en: equals
sr@latin: jednak

en: gpodder.net directory
sr@latin: gpodder.net direktorijum

en: greater than
sr@latin: veći od

en: iPods and USB devices currently don't work on Windows.  Sorry!
sr@latin: Ajpodi i USB uređaji za sada ne rade na Vindouzu.  Žao nam je!

en: in the last
sr@latin: poslednjih

en: kbps
sr@latin: kb/s

en: less than
sr@latin: manji od

en: longest first
sr@latin: prvo najduže

en: move %n songs
sr@latin: pomeranje %n stavki

en: newest first
sr@latin: prvo najnovije

en: not empty
sr@latin: neprazno

en: not equals
sr@latin: nije jednak

en: not in the last
sr@latin: ne u poslednjih

en: not on
sr@latin: ne na dan

en: oldest first
sr@latin: prvo najstarije

en: on
sr@latin: na dan

en: options
sr@latin: Opcije

en: press enter
sr@latin: pritisnite ENTER

en: remove %n songs
sr@latin: uklanjanje %n stavki

en: shortest first
sr@latin: prvo najkraće

en: shuffle songs
sr@latin: tumbanje

en: smallest first
sr@latin: prvo najmanje

en: sort songs
sr@latin: sortiranje pesama

en: starts with
sr@latin: počinje sa

en: stop
sr@latin: Zaustavi

en: track %1
sr@latin: numera %1
