Clementine Music Player - en to tr translation catalogue (1305 entries)

en: 
    
    You can favorite playlists by clicking the star icon next to a playlist name
    
    Favorited playlists will be saved here
tr: 
    
    Çalma listelerini bir çalma listesi adının anındaki yıldız simgesi ile beğenilenlere ekleyebilirsiniz
    
    Beğenilen çalma listeleri buraya kaydedilecek

en:  ANMR method (experimental)
tr: ANMR yöntemi (deneysel)

en:  days
tr:  gün

en:  seconds
tr:  saniye

en:  songs
tr:  şarkılar

en: %1 albums
tr: %1 albüm

en: %1 days
tr: %1 gün

en: %1 days ago
tr: %1 gün önce

en: %1 on %2
tr: %2 üzerinde %1

en: %1 playlists (%2)
tr: %1 çalma listesi (%2)

en: %1 request failed:
    %2
tr: %1 isteği başarısız oldu:
    %2

en: %1 song
tr: %1 şarkı

en: %1 songs
tr: %1 şarkı

en: %1 songs found
tr: %1 şarkı bulundu

en: %1 songs found (showing %2)
tr: %1 şarkı bulundu (%2 tanesi gösteriliyor)

en: %1 tracks
tr: %1 parça

en: %1 transferred
tr: %1 aktarıldı

en: %1: Wiimotedev module
tr: %1: Wiimotedev modülü

en: %L1 other listeners
tr: %L1 başka dinleyici

en: %L1 selected of
tr: %L1 seçildi

en: %L1 total plays
tr: %L1 toplam çalma

en: %L1 tracks
tr: %L1 parça

en: %n failed
tr: %n başarısız

en: %n finished
tr: %n tamamlandı

en: %n remaining
tr: %n kaldı

en: &Align text
tr: &Metni hizala

en: &Center
tr: &Ortala

en: &Custom
tr: &Özel

en: &Extras
tr: &Ekler

en: &Grouping
tr: &Gruplandırma

en: &Help
tr: &Yardım

en: &Hide %1
tr: &Gizle %1

en: &Hide...
tr: &Gizle...

en: &Left
tr: &Sol

en: &Lock Rating
tr: &Kilit Derecelendirmesi

en: &Lyrics
tr: &Şarkı sözleri

en: &Music
tr: &Müzik

en: &None
tr: &Hiçbiri

en: &Playlist
tr: &Oynatma listesi

en: &Quit
tr: &Çık

en: &Repeat mode
tr: &Tekrar modu

en: &Right
tr: &Sağ

en: &Shuffle mode
tr: &Karıştır modu

en: &Stretch columns to fit window
tr: &Sütunları pencereye sığacak şekilde ayarla

en: &Tools
tr: &Araçlar

en: &Year
tr: &Yıl

en: (different across multiple songs)
tr: (her şarkı için farklı)

en: ...and all the Amarok contributors
tr: ...ve tüm Amarok katkıcılarına

en: 1 day
tr: 1 gün

en: 1 track
tr: 1 parça

en: 40%
tr: % 40

en: 50 random tracks
tr: 50 rastgele parça

en: <a href="http://www.di.fm/premium/">Upgrade to Premium now</a>
tr: <a href="http://www.di.fm/premium/">Şimdi Premium üyeliğine geçin</a>

en: <html><head/><body><p>If not checked, Clementine will  try to save your ratings and other statistics only in a separate database and don't modify your files.</p><p>If checked, it will save statistics both in database and directly into the file each time they changed.</p><p>Please note it might not work for every format and, as there is no standard for doing so, other music players might not be able to read them.</p></body></html>
tr: <html><head/><body><p>Eğer işaretli değilse, Clementine beğenilerinizi ve diğer istatistikleri, sadece ayrı bir veritabanında saklayıp dosyalarınızı değiştirmeyecektir.</p><p>İşaretli ise, istatistikler hem veritabanına hem de her dosya değişiminde doğrudan dosyalara kaydedilecektir.</p><p>Lütfen, bu işlem için bir standart olmadığından ve bu işlem her biçim için çalışmayabileceğinden, diğer müzik oynatıcılar okuyamayabilir.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>Prefix a word with a field name to limit the search to that field, e.g. <span style=" font-weight:600;">artist:</span><span style=" font-style:italic;">Bode</span> searches the library for all artists that contain the word Bode, <span style=" font-weight:600;">playcount:</span><span style=" font-style:italic;">&gt;=2</span> searches the library for songs played at least twice, <span style=" font-weight:600;">lastplayed:</span>&lt;<span style=" font-style:italic;">1h30m</span> searches the library for songs played in the last 180 minutes.</p><p><span style=" font-weight:600;">Available fields: </span><span style=" font-style:italic;">%1</span>.</p></body></html>
tr: <html><head/><body><p>Aramayı o alanla sınırlamak için bir kelimenin önüne bir alan adı ekleyin, ör. <span style=" font-weight:600;">sanatçı:</span><span style=" font-style:italic;">Bode</span> kitaplıkta Bode kelimesini içeren tüm sanatçıları arar, < span style=" font-weight:600;">playcount:</span><span style=" font-style:italic;">&gt;=2</span> kitaplıkta en az iki kez çalınan şarkılar arar, < span style=" font-weight:600;">lastplayed:</span>&lt;<span style=" font-style:italic;">1h30m</span> kitaplıkta son 180 dakikada çalınan şarkıları arar. </p><p><span style=" font-weight:600;">Kullanılabilir alanlar: </span><span style=" font-style:italic;">%1</span>.</p ></body></html>

en: <html><head/><body><p>This will write songs' ratings and statistics into files tags for all your library's songs.</p><p>This is not needed if the &quot;Save ratings and statistics in file tags&quot; option has always been activated.</p></body></html>
tr: <html><head/><body><p>Bu şarkının beğenilerini ve isatistiklerini, tüm kütüphanenizin şarkılarındaki dosya etiketlerine yazacaktır.</p><p>Eğer &quot;Beğeni ve istatistikleri dosya etiketinde sakla&quot; seçeneği her zaman etkin ise, gerekli değildir.</p></body></html>

en: <p>This article uses material from the Wikipedia article <a href="%1">%2</a>, which is released under the <a href="https://clementine-player.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode.txt">Creative Commons Attribution-Share-Alike License 3.0</a>.</p>
tr: <p>Bu makale, Wikipedia makalesindeki materyalleri kullanmaktadır <a href="%1">%2</a>, <a href="https://clementine-player.org/licenses/by-sa/3.0/legalcode.txt">Creative Commons Atıf-Benzer Paylaşım Lisansı 3.0 altında yayınlanan</a>.</p>

en: <p>Tokens start with %, for example: %artist %album %title </p>
    
    <p>If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.</p>
tr: <p>% ile başlayan özellikler, örneğin: %artist %album %title </p>
    
    <p>İşaret içeren metnin bölümlerini süslü parantez ile sarmalarsanız, işaret boşsa o bölüm görünmeyecektir.</p>

en: A client can connect only, if the correct code was entered.
tr: Kod doğru girilmişse, yalnızca bir istemciye bağlanabilirsiniz.

en: A premium account is required
tr: Premium hesap gerekli

en: A smart playlist is a dynamic list of songs that come from your library.  There are different types of smart playlist that offer different ways of selecting songs.
tr: Akıllı çalma listesi, kütüphanenizden gelen şarkıların dinamik bir listesidir. Şarkı seçmenin farklı yollarını sunan farklı akıllı şarkı listesi türleri vardır.

en: A song will be included in the playlist if it matches these conditions.
tr: Bir şarkı, eğer bu koşullara uyarsa çalma listesine eklenecektir.

en: A&utomatic
tr: O&tomatik

en: ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD
tr: TÜM ŞEREF HYPNOTOAD'A GİTSİN

en: Abort
tr: İptal

en: About %1
tr: %1 Hakkında

en: About Clementine...
tr: Clementine Hakkında...

en: About Qt...
tr: Qt Hakkında...

en: Absolute
tr: Kesin

en: Account details
tr: Hesap ayrıntıları

en: Account details (Premium)
tr: Hesap detayları (Premium)

en: Action
tr: Eylem

[ctx: Category label]
en: Action
tr: Eylem

en: Activate/Deactivate Wii Remote
tr: Wii Remote'u Etkinleştir/Devre Dışı Bırak

en: Add Podcast
tr: Podcast Ekle

en: Add Stream
tr: Müzik Yayını Ekle

en: Add a new line if supported by the notification type
tr: Bildirim türü olarak yeni bir satır ekleyin

en: Add action
tr: Eylem ekle

en: Add all tracks from a directory and all its subdirectories
tr: Bir dizin ve tüm alt dizinlerindeki parçaları ekle

en: Add another stream...
tr: Başka bir yayın ekle...

en: Add directory...
tr: Dizin ekle...

en: Add file
tr: Dosya ekle

en: Add file to transcoder
tr: Dosyayı dönüştürücüye ekle

en: Add file(s) to transcoder
tr: Dosyayı/dosyaları dönüştürücüye ekle

en: Add file...
tr: Dosya ekle...

en: Add files to transcode
tr: Dönüştürülecek dosyaları ekle

en: Add folder
tr: Klasör ekle

en: Add folder...
tr: Klasör ekle...

en: Add new folder...
tr: Yeni klasör ekle...

en: Add podcast
tr: Podcast ekle

en: Add podcast...
tr: Podcast ekle...

en: Add search term
tr: Arama terimi ekle

en: Add song album tag
tr: Albüm etiketi ekle

en: Add song albumartist tag
tr: Albüm sanatçısı etiketi ekle

en: Add song artist tag
tr: Sanatçı etiketi ekle

en: Add song auto score
tr: Otomatik şarkı puanı ekle

en: Add song composer tag
tr: Besteci etiketi ekle

en: Add song disc tag
tr: Şarkı diski etiketi ekle

en: Add song filename
tr: Dosya adı ekle

en: Add song genre tag
tr: Şarkı tarzı etiketi ekle

en: Add song grouping tag
tr: Şarkı gruplama etiketi ekle

en: Add song length tag
tr: Şarkı uzunluğu etiketi ekle

en: Add song performer tag
tr: Şarkıyı söyleyen etiketi ekle

en: Add song play count
tr: Şarkı çalma sayısı ekle

en: Add song rating
tr: Şarkı derecelendirmesi ekle

en: Add song skip count
tr: Şarkı atlama sayısı ekle

en: Add song title tag
tr: Şarkı adı etiketi ekle

en: Add song track tag
tr: Şarkıya parça etiketi ekle

en: Add song year tag
tr: Yıl etiketi ekle

en: Add stream...
tr: Yayın ekle...

en: Add to another playlist
tr: Başka bir çalma listesine ekle

en: Add to playlist
tr: Çalma listesine ekle

en: Add to the queue
tr: Kuyruğa ekle

en: Add to your radio streams
tr: Radyo yayınlarınıza ekleyin

en: Add wiimotedev action
tr: wiimotedev eylemi ekle

en: Added this month
tr: Bu ay eklenenler

en: Added this week
tr: Bu hafta eklenenler

en: Added this year
tr: Bu yıl eklenenler

en: Added today
tr: Bugün eklenenler

en: Added within three months
tr: Son üç ay içinde eklenenler

en: Advanced grouping...
tr: Gelişmiş gruplama...

en: After
tr: Sonra

en: After copying...
tr: Kopyalandıktan sonra...

en: Album
tr: Albüm

en: Album (ideal loudness for all tracks)
tr: Albüm (tüm parçalar için ideal ses yüksekliği)

en: Album artist
tr: Albüm sanatçısı

en: Album cover
tr: Albüm kapağı

en: Album info on jamendo.com...
tr: Jamendo.com'daki albüm bilgileri...

en: Albums with covers
tr: Kapak resmine olan albümler

en: Albums without covers
tr: Kapak resmi olmayan albümler

en: All
tr: Tümü

en: All Files (*)
tr: Tüm Dosyalar (*)

[ctx: Label for button to enable/disable Hypnotoad background sound.]
en: All Glory to the Hypnotoad!
tr: Hypnotoad'a Tüm Zafer!

en: All albums
tr: Tüm albümler

en: All artists
tr: Tüm sanatçılar

en: All files (*)
tr: Tüm dosyalar (*)

en: All playlists (%1)
tr: Tüm çalma listeleri (%1)

en: All the translators
tr: Tüm çevirmenler

en: All tracks
tr: Tüm parçalar

en: Allow a client to download music from this computer.
tr: Bir istemciye bu bilgisayardan müzik indirmesine izin ver.

en: Allow downloads
tr: İndirmelere izin ver

en: Allow mid/side encoding
tr: Mid/side kodlamaya izin ver

en: Alongside the originals
tr: Orijinallerin yanına

en: Alwa&ys hide the main window
tr: Her zam&an ana pencereyi gizle

en: Always show &the main window
tr: Her zaman &ana pencereyi göster

en: Always start playing
tr: Her zaman çalarak başlat

en: An error occurred loading the iTunes database
tr: iTunes veritabanı yüklenirken hata oluştu

en: An error occurred writing metadata to '%1'
tr: '%1' dosyasına metadata yazarken hata oluştu

en: An unspecified error occurred.
tr: Belirlenemeyen bir hata oluştu.

en: And:
tr: Ve:

en: Angry
tr: Öfkeli

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Append files/URLs to the playlist
tr: Çalma listesine dosya/URL ekle

en: Append to current playlist
tr: Şu anki çalma listesine ekle

en: Append to the playlist
tr: Çalma listesine ekle

en: Apply compression to prevent clipping
tr: Kesintiyi engellemek için sıkıştırma uygula

en: Are you sure you want to delete the "%1" preset?
tr: "%1" ayarını silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure you want to reset this song's statistics?
tr: Bu şarkının istatistik bilgisini sıfırlamak istiyor musunuz?

en: Are you sure you want to write song's statistics into song's file for all the songs of your library?
tr: Şarkıların istatistiklerini, kütüphanenizdeki tüm şarkıların kendi dosyalarına yazmak istediğinizden emin misiniz?

en: Artist
tr: Sanatçı

en: Artist info
tr: Sanatçı bilgisi

en: Artist's initial
tr: Sanatçının kısaltması

en: As&k when saving
tr: kaydederken so&r

en: Audio format
tr: Ses biçimi

en: Audio output
tr: Ses çıkışı

en: Authentication failed
tr: Kimlik doğrulama başarısız

en: Author
tr: Yazar

en: Authors
tr: Yazarlar

en: Auto
tr: Otomatik

en: Automatic
tr: Otomatik

en: Automatic updating
tr: Otomatik güncelleme

en: Automatically determine based on sample rate.
tr: Örnekleme hızına göre otomatik olarak belirleyin.

en: Automatically open single categories in the library tree
tr: Kütüphane ağacında tek kategori olanları otomatik olarak aç

en: Available
tr: Mevcut

en: Average bitrate
tr: Ortalama bit oranı

en: Average image size
tr: Ortalama resim boyutu

en: BBC Podcasts
tr: BBC Podcastları

en: Background Streams
tr: Arkaplan Akışları

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Background image
tr: Arkaplan resmi

en: Background opacity
tr: Artalan saydamlığı

en: Backing up database
tr: Veritabanını yedekliyor

en: Balance
tr: Denge

en: Ban (Last.fm scrobbling)
tr: Ban (Last.fm skroplama)

en: Bar analyzer
tr: Bar çözümleyici

en: Basic Blue
tr: Temel Mavi

en: Basic audio type
tr: Temel ses tipi

en: Behavior
tr: Davranış

en: Best
tr: En iyi

en: Biography
tr: Biyografi

en: Bit rate
tr: Bit oranı

en: Bitrate
tr: Veri Akış Hızı

[ctx: Refers to bitrate in file organise dialog.]
en: Bitrate
tr: Veri Akış Hızı

en: Block analyzer
tr: Blok çözümleyici

en: Block type
tr: Engelleme türü

en: Blur amount
tr: Bulanıklık miktarı

en: Body
tr: Gövde

en: Boom analyzer
tr: Boom çözümleyici

en: Box
tr: Kutu

en: Browse...
tr: Gözat...

en: Buffer duration
tr: Önbellek süresi

en: Buffering
tr: Arabelleğe alınıyor

en: Building Seafile index...
tr: Seafile dizini oluşturuluyor...

en: But these sources are disabled:
tr: Ancak şu kaynaklar devre dışı:

en: Buttons
tr: Düğmeler

en: CBC Podcasts
tr: CBC Podcast'leri

en: CD Drive
tr: CD Sürücüsü

en: CUE sheet support
tr: CUE desteği

en: Cancel download
tr: İndirmeyi iptal et

en: Change cover art
tr: Kapak resmini değiştir

en: Change font size...
tr: Yazı boyutunu değiştir...

en: Change repeat mode
tr: Tekrar kipin değiştir

en: Change shortcut...
tr: Kısayolu değiştir...

en: Change shuffle mode
tr: Karıştırma kipini değiştir

en: Change the currently playing song
tr: Şu anda çalınan parçayı değiştir

en: Change the language
tr: Dili değiştir

en: Changes will take place when the next song starts playing
tr: Bir sonraki şarkı çalmaya başladığında değişiklikler gerçekleşecek

en: Changing mono playback preference will be effective for the next playing songs
tr: Mono çalma ayarını değiştirmek sonraki şarkılarda da etkili olur

en: Channels
tr: Kanallar

en: Check for new episodes
tr: Yeni bölümler için kontrol et

en: Check for updates
tr: Güncellemeleri denetle

en: Check for updates...
tr: Güncellemeleri denetle...

en: Choose a name for your smart playlist
tr: Akıllı çalma listesi için isim seçin

en: Choose automatically
tr: Otomatik seç

en: Choose color...
tr: Rengi seç...

en: Choose font...
tr: Yazı tipi seç...

en: Choose from the list
tr: Listeden seç

en: Choose how the playlist is sorted and how many songs it will contain.
tr: Çalma listesinin nasıl dizildiğini ve kaç şarkı içereceğini seçin.

en: Choose podcast download directory
tr: Podcast indirme dizinini seç

en: Choose the internet services you want to show.
tr: Göstermek istediğiniz İnternet hizmetlerini seçin.

en: Choose the websites you want Clementine to use when searching for lyrics.
tr: Şarkı sözü ararken Clementine'in kullanacağı siteleri seçin.

en: Classical
tr: Klasik

en: Cleaning up
tr: Temizliyor

en: Clear
tr: Temizle

en: Clear playlist
tr: Çalma listesini temizle

en: Clementine Error
tr: Clementine Hatası

en: Clementine Orange
tr: Clementine Turuncu

en: Clementine Visualization
tr: Clementine Görselleştirme

en: Clementine can automatically convert the music you copy to this device into a format that it can play.
tr: Clementine bu aygıta kopyaladığınız müzikleri, aygıtın çalacağı biçime dönüştürebilir.

en: Clementine can play music that you have uploaded to Box
tr: Clementine, Box içerisine yüklediğiniz müziği çalabilir

en: Clementine can play music that you have uploaded to Dropbox
tr: Clementine Dropbox'a yüklediğiniz müzikleri oynatabilir

en: Clementine can play music that you have uploaded to Google Drive
tr: Clementine Google Drive'a yüklediğiniz müzikleri oynatabilir

en: Clementine can play music that you have uploaded to OneDrive
tr: Clementine, OneDrive'a yüklediğiniz müziği oynatabilir

en: Clementine can show a message when the track changes.
tr: Parça değiştiğinde Clementine bir ileti gösterebilir.

en: Clementine can synchronize your subscription list with your other computers and podcast applications.  <a href="https://gpodder.net/register/">Create an account</a>.
tr: Clementine, diğer bilgisayarlar ve podcast uygulamaları ile abonelik listesini senkronize edebilirsiniz. <a href="https://gpodder.net/register/"> bir hesap oluşturun </ a>.

en: Clementine could not load any projectM visualisations.  Check that you have installed Clementine properly.
tr: Clementine projectM görsellerini yükleyemedi. Clementine programını düzgün yüklediğinizi kontrol edin.

en: Clementine image viewer
tr: Clementine resim görüntüleyici

en: Clementine was unable to find results for this file
tr: Clementine bu dosya için sonuç bulamadı

en: Clementine will find music in:
tr: Clementine müzikleri şurada bulacak:

en: Click here to add some music
tr: Parça eklemek için buraya tıklayın

en: Click here to favorite this playlist so it will be saved and remain accessible through the "Playlists" panel on the left side bar
tr: Bu oynatma listesini favorilerinize eklemek için burayı tıklayın, böylece kaydedilecek ve sol taraftaki çubuktaki "Oynatma Listeleri" panelinden erişilebilir durumda kalacak

en: Click to toggle between remaining time and total time
tr: Toplam zaman ve kalan zaman arasında seçim yapmak için tıklayın

en: Clicking the Login button will open a web browser.  You should return to Clementine after you have logged in.
tr: Oturum Aç düğmesini tıklayınca yeni internet sayfası açılır. Oturum açtıktan sonra Clementine'e geri dönmelisiniz.

en: Close
tr: Kapat

en: Close playlist
tr: Oynatma listesini kapat

en: Close visualization
tr: Görselleştirmeyi kapat

en: Closing this window will cancel the download.
tr: Bu pencereyi kapatmak indirme işlemini iptal edecektir.

en: Closing this window will stop searching for album covers.
tr: Bu pencereyi kapatmak albüm kapakları için yapılan aramayı durduracaktır.

en: Club
tr: Kulüp

en: Co&mposer
tr: Be&steci

en: Colors
tr: Renkler

en: Comma separated list of class:level, level is 0-3
tr: Sınıfın virgülle ayrılmış listesi:seviye, seviye 0-3

en: Comma separated list of prefix words to ignore when sorting
tr: Sıralama sırasında göz ardı edilecek önek sözcüklerinin virgülle ayrılmış listesi

en: Command
tr: Komut

en: Comment
tr: Yorum

en: Complete tags automatically
tr: Etiketleri otomatik tamamla

en: Complete tags automatically...
tr: Etiketleri otomatik tamamla...

en: Composer
tr: Besteci

en: Configure %1...
tr: Düzenle %1...

en: Configure Magnatune...
tr: Magnatune'u Yapılandır...

en: Configure Shortcuts
tr: Kısayolları Yapılandır

en: Configure Subsonic...
tr: Subsonic'i yapılandır...

en: Configure global search...
tr: Genel aramayı düzenle...

en: Configure library...
tr: Kütüphaneyi düzenle...

en: Configure podcasts...
tr: Podcastları ayarla...

en: Configure...
tr: Yapılandır...

en: Connect Wii Remotes using active/deactive action
tr: Etkinleştir/devre dışı bırak eylemiyle Wii Kumandalarına bağlan

en: Connect device
tr: Aygıtı bağla

en: Connection refused by server, check server URL. Example: http://localhost:4040/
tr: Bağlantı sunucu tarafından reddedildi, sunucu adresini denetleyin. Örnek: http://localhost:4040/

en: Connection timed out
tr: Bağlantı zaman aşımı

en: Connection timed out, check server URL. Example: http://localhost:4040/
tr: Bağlantı zaman aşımına uğradı, sunucu adresini denetleyin. Örnek: http://localhost:4040/

en: Console
tr: Konsol

en: Constant bitrate
tr: Sabit bit oranı

en: Convert all music
tr: Tüm müzikleri dönüştür

en: Convert any music that the device can't play
tr: Aygıtın çalamadığı müzikleri dönüştür

en: Convert lossless audiofiles before sending them to the remote.
tr: Uzağa göndermeden önce kayıpsız ses dosyalarını dönüştür.

en: Convert lossless files
tr: Kayıpsız dosyaları dönüştür

en: Copy to clipboard
tr: Panoya kopyala

en: Copy to device...
tr: Aygıta kopyala...

en: Copy to library...
tr: Kütüphaneye kopyala...

en: Copyright
tr: Telif Hakkı

en: Could not connect to Subsonic, check server URL. Example: http://localhost:4040/
tr: Subsonic'e bağlanılamadı, sunucu adresini kontrol edin. Örnek: http://localhost:4040/

en: Could not create the GStreamer element "%1" - make sure you have all the required GStreamer plugins installed
tr: GStreamer elementi  "%1" oluşturulamadı - tüm Gstreamer eklentilerinin kurulu olduğundan emin olun

en: Could not detect an audio stream in %1
tr: %1'de bir ses akışı algılanamadı

en: Could not find Google Drive file.
tr: Google Drive dosyası bulunamadı.

en: Could not find a suitable encoder element for <b>%1</b>.
tr: <b>%1</b> için uygun bir kodlayıcı öğesi bulunamadı.

en: Could not get details
tr: Ayrıntılar alınamadı

en: Could not log in to Last.fm. Please try again.
tr: Last.fm'de oturum açılamadı. Lütfen tekrar deneyin.

en: Couldn't create playlist
tr: Çalma listesi oluşturulamadı

en: Couldn't find a muxer for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
tr: %1 için ayrıştırıcı bulunamadı, gerekli GStreamer eklentilerinin kurulu olup olmadığını kontrol edin

en: Couldn't find an encoder for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
tr: %1 için kodlayıcı bulunamadı, gerekli GStreamer eklentilerinin yüklü olup olmadığını kontrol edin

en: Couldn't open output file %1
tr: %1 çıktı dosyası açılamadı

en: Cover Manager
tr: Kapak Yöneticisi

en: Cover art from embedded image
tr: Gömülü resimden kapak resmi

en: Cover art loaded automatically from %1
tr: Kapak resmi %1 adresinden otomatik olarak yüklendi

en: Cover art manually unset
tr: Kapak resmi elle çıkarıldı

en: Cover art not set
tr: Kapak resmi ayarlanmamış

en: Cover art set from %1
tr: Kapak resmi %1 adresinden ayarlandı

en: Covers from %1
tr: %1 adresindeki kapak resimleri

en: Create a new playlist with files/URLs
tr: Dosyalar/URL'ler içeren yeni bir çalma listesi oluşturun

en: Cross-fade when changing tracks automatically
tr: Parça değiştirirken otomatik olarak çapraz geçiş yap

en: Cross-fade when changing tracks manually
tr: Parça değiştirirken elle çapraz geçiş yap

en: Ctrl+Down
tr: Ctrl+Aşağı

en: Ctrl+Up
tr: Ctrl+Yukarı

en: Custom
tr: Özel

en: Custom image:
tr: Özel görüntü:

en: Custom message settings
tr: Mesaj ayarlarını özelleştir

en: Custom...
tr: Özel...

en: D-Bus path
tr: D-Bus yolu

en: Dance
tr: Dans

en: Database
tr: Veri Tabanı

en: Database corruption detected. Please read https://github.com/clementine-player/Clementine/wiki/Database-Corruption for instructions on how to recover your database
tr: Veritabanı bozulması algılandı. Veritabanınızı nasıl kurtaracağınıza ilişkin talimatlar için lütfen https://github.com/clementine-player/Clementine/wiki/Database-Corruption sayfasını okuyun

en: Date
tr: Tarih

en: Date created
tr: Oluşturulduğu tarih

en: Date modified
tr: Değiştirildiği tarih

en: Days
tr: Gün

en: De&fault
tr: Ön&tanımlı

en: Decrease the volume by 4 percent
tr: Sesi yüzde 4 azalt

en: Decrease the volume by <value> percent
tr: <value> oranında sesi azaltın

en: Decrease volume
tr: Sesi azalt

en: Default background image
tr: Varsayılan arkaplan resmi

en: Default device on %1
tr: %1 üzerinde öntanımlı aygıt

en: Defaults
tr: Öntanımlılar

en: Delay between visualizations
tr: Görselleştirmeler arasındaki gecikme

en: Delete
tr: Sil

en: Delete downloaded data
tr: İndirilmiş veriyi sil

en: Delete files
tr: Dosyaları sil

en: Delete from device...
tr: Aygıttan sil...

en: Delete from disk...
tr: Diskten sil...

en: Delete played episodes
tr: Çalımış bölümleri sil

en: Delete preset
tr: Ayarı sil

en: Delete smart playlist
tr: Akıllı çalma listesini silin

en: Delete the currently playing song
tr: Şu anda çalmakta olan şarkıyı sil

en: Delete the original files
tr: Orijinal dosyaları sil

en: Deleting files
tr: Dosyalar siliniyor

en: Depth
tr: Derinlik

en: Dequeue selected tracks
tr: Seçili parçaları kuyruktan çıkar

en: Dequeue track
tr: Parçayı kuyruktan çıkar

en: Destination
tr: Hedef

en: Details...
tr: Detaylar...

en: Detect
tr: Algıla

en: Device
tr: Aygıt

en: Device Properties
tr: Aygıt Özellikleri

en: Device name
tr: Aygıt adı

en: Device properties...
tr: Aygıt özellikleri...

en: Devices
tr: Aygıtlar

en: Dialog
tr: İletişim Kutusu

en: Did you mean
tr: Bunu mu demek istediniz

en: Digitally Imported password
tr: Digitally Imported parolası

en: Digitally Imported username
tr: Digitally Imported kullanıcı adı

en: Direct internet connection
tr: Doğrudan internet bağlantısı

en: Directory
tr: Dizin

en: Disable duration
tr: Süreyi devre dışı bırak

en: Disable moodbar generation
tr: Moodbar oluşturmayı kapat

[ctx: Refers to a disabled notification type in Notification settings.]
en: Disabled
tr: Devre Dışı

[ctx: Refers to search provider's status.]
en: Disabled
tr: Devre Dışı

en: Disc
tr: Disk

en: Discontinuous transmission
tr: Kesikli aktarma

en: Display options
tr: Gösterim seçenekleri

en: Display the on-screen-display
tr: Ekran görselini göster

en: Do a full library rescan
tr: Tüm kütüphaneyi yeniden tara

en: Do a full rescan
tr: Tam bir yeniden tarama yap

en: Do a full rescan...
tr: Tam bir yeniden tarama yap...

en: Do not convert any music
tr: Hiç bir müziği dönüştürme

en: Do not overwrite
tr: Üzerine yazma

en: Doing a full rescan will lose any metadata you've saved in Clementine such as cover art, play counts and ratings.  Clementine will rescan all your music in %1 which may take some time.
tr: Tam bir yeniden tarama yapmak, kapak resmi, oynatma sayıları ve derecelendirmeler gibi Clementine'de kaydettiğiniz tüm meta verileri kaybeder.  Clementine, %1 içindeki tüm müziklerinizi yeniden tarayacak ve bu biraz zaman alabilir.

en: Don't repeat
tr: Tekrarlama

en: Don't show in various artists
tr: Çeşitli sanatçılarda gösterme

en: Don't show listened episodes
tr: Dinlenen bölümleri gösterme

en: Don't shuffle
tr: Karıştırma

en: Don't stop!
tr: Durma!

en: Donate
tr: Bağış Yap

en: Double click to open
tr: Açmak için çift tıkla

en: Double clicking a song in the playlist will...
tr: Çalma listesindeki bir şarkıya çift tıkla...

en: Double clicking a song will...
tr: Bir şarkıyı çift tıkla...

en: Download %n episodes
tr: %n bölüm indir

en: Download directory
tr: İndirme dizini

en: Download episodes to
tr: Bölümleri şuraya indir

en: Download membership
tr: İndirme üyeliği

en: Download new episodes automatically
tr: Yeni bölümleri otomatik olarak indir

en: Download queued
tr: Sıradakileri indir

en: Download settings
tr: İndirme ayarları

en: Download the original Android app
tr: Orijinal Android uygulamasını indirin

en: Download the remote for Desktops, Android and iOS
tr: Masaüstü, Android ve iOS için uzaktan kumandayı indirin

en: Download this album
tr: Bu albümü indir

en: Download this album...
tr: Bu albümü indirin...

en: Download this episode
tr: Bu bölümü indir

en: Downloading (%1%)...
tr: İndiriyor (%1%)...

en: Downloading Icecast directory
tr: Icecast dizini indiriliyor

en: Downloading Jamendo catalogue
tr: Jamendo kataloğu indiriliyor

en: Downloading Magnatune catalogue
tr: Magnatune kataloğu indiriliyor

en: Downloading metadata
tr: Üstveri indiriliyor

en: Drag to reposition
tr: Yeniden konumlandırmak için sürükleyin

en: Dump Graph
tr: Döküm Grafiği

en: Dump Pipeline Graph
tr: Döküm Boru Hattı Grafiği

en: Dump To Logs
tr: Günlüklere Döküm

en: Duration
tr: Süre

en: Dynamic mode is on
tr: Dinamik kip açık

en: Dynamic random mix
tr: Dinamik rastgele karışım

en: Edit smart playlist...
tr: Akıllı oynatma listesini düzenle...

en: Edit tag "%1"...
tr: "%1" etiketini düzenle...

en: Edit tag...
tr: Etiketi düzenle...

en: Edit tags
tr: Etiketleri düzenle

en: Edit track information
tr: Parça bilgisini düzenle

en: Edit track information...
tr: Parça bilgisini düzenle...

en: Edit tracks information...
tr: Parça bilgilerini düzenle...

en: Edit...
tr: Düzenle...

en: Email
tr: E-posta

en: Enable Wii Remote support
tr: Wii kumanda desteğini etkinleştir

en: Enable equalizer
tr: Ekolayzırı etkinleştir

en: Enable shortcuts only when Clementine is focused
tr: Kısayolları sadece Clementine odaktayken etkinleştir

en: Enable song metadata inline edition with click
tr: Tıklama ile şarkı üst veri satır içi sürümünü etkinleştir

en: Enable sources below to include them in search results.  Results will be displayed in this order.
tr: Arama sonuçlarına dahil etmek için aşağıdaki kaynakları aktifleştirin. Sonuçlar bu sırayla gösterilecektir.

en: Enable/disable Last.fm scrobbling
tr: Last.fm skroplamayı aç/kapa

en: Encoder
tr: Kodlayıcı

en: Encoding complexity
tr: Kodlama karmaşıklığı

en: Encoding engine quality
tr: Kodlama motor kalitesi

en: Encoding mode
tr: Kodlama kipi

en: Enter a URL
tr: Bir URL gir

en: Enter a URL to download a cover from the Internet:
tr: Kapağı Internet'ten indirmek için URL girin:

en: Enter a filename for exported covers (no extension):
tr: Dışa aktarılan kapaklar için bir dosya adı girin (uzantı yok):

en: Enter a new name for this playlist
tr: Bu çalma listesi için yeni bir isim gir

en: Enter search terms above to find music on your computer and on the internet
tr: Bilgisayarınızda ve internette müzik bulmak için yukarıdaki alana arama terimlerinizi girin

en: Enter search terms below to find podcasts in the iTunes Store
tr: iTunes Store'da podcast'leri bulmak için arama terimlerini aşağıya girin

en: Enter search terms below to find podcasts on gpodder.net
tr: gpodder.net'te podcast'leri bulmak için aşağıya arama terimlerini girin

en: Enter search terms here
tr: Arama terimlerini buraya girin

en: Enter the URL of an internet radio stream:
tr: Bir internet radyo akışının URL'sini girin:

en: Enter the name of the folder
tr: Klasör ismini girin

en: Enter this IP in the App to connect to Clementine.
tr: App Clementine için bağlanmak için IP girin.

en: Entire collection
tr: Tüm koleksiyon

en: Episode information
tr: Bölüm bilgileri

en: Equalizer
tr: Ekolayzır

en: Equivalent to --log-levels *:1
tr: --log-levels *:1'e eşdeğer

en: Equivalent to --log-levels *:3
tr: --log-levels *:3'e eşdeğer

en: Error
tr: Hata

en: Error connecting MTP device
tr: MTP aygıtına bağlanırken hata

en: Error copying songs
tr: Şarkılar kopyalanırken hata

en: Error deleting songs
tr: Şarkılar silinirken hata

en: Error discovering %1: %2
tr: %1 keşfedilirken hata oluştu: %2

en: Error loading %1
tr: %1 yüklenirken hata

en: Error loading di.fm playlist
tr: di.fm oynatma listesi yüklenirken hata oluştu

en: Error processing %1: %2
tr: %1 işlenirken hata: %2

en: Error while loading audio CD
tr: Ses CD'si yüklenirken hata

en: Ever played
tr: Önceden çalınmış

en: Every 10 minutes
tr: Her 10 dakikada

en: Every 12 hours
tr: Her 12 saatte

en: Every 2 hours
tr: Her 2 saatte

en: Every 20 minutes
tr: Her 20 dakikada

en: Every 30 minutes
tr: Her 30 dakikada

en: Every 6 hours
tr: Her 6 saatte

en: Every hour
tr: Her saat

en: Except between tracks on the same album or in the same CUE sheet
tr: Aynı albümde veya aynı CUE dosyasında bulunan parçalar hariç

en: Existing covers
tr: Mevcut kapaklar

en: Expand
tr: Genişlet

en: Expires on %1
tr: Bitiş tarihi %1

en: Export Covers
tr: Kapakları Aktar

en: Export covers
tr: Kapakları aktar

en: Export downloaded covers
tr: İndirilen kapakları aktar

en: Export embedded covers
tr: Gömülü kapakları aktar

en: Export finished
tr: Biteni aktar

en: Exported %1 covers out of %2 (%3 skipped)
tr: %2 kapağın %1 tanesi aktarıldı (%3 atlandı)

en: Fade out on pause / fade in on resume
tr: Bekletmede sesi yavaşça kıs / devam ettiğinde aç

en: Fade out when stopping a track
tr: Bir parça durdurulurken yumuşak geç

en: Fading
tr: Yumuşak geçiş

en: Fading duration
tr: Yumuşak geçiş süresi

en: Failed reading CD drive
tr: CD sürücünü okuma başarısız

en: Failed to fetch directory
tr: Dizin getirme başarısız oldu

en: Failed to fetch podcasts
tr: Podcastların indirilmesi başarısız oldu

en: Failed to get channel list:
    %1
tr: Kanal listesi alınamadı:
    %1

en: Failed to load podcast
tr: Podcastların yüklenmesi başarısız oldu

en: Failed to parse %1 response:
    %2
tr: %1 yanıtı ayrıştırılamadı:
    %2

en: Failed to parse the XML for this RSS feed
tr: Bu RSS beslemesinin XML ayıklaması başarısız oldu

en: Failed to update icecast directory:
    %1
tr: cecast dizini güncellenemedi:
    %1

en: Failed to write new auto-tags to '%1'
tr: '%1' öğesine yeni otomatik etiketler yazılamadı

en: Fast
tr: Hızlı

en: Fast search
tr: Hızlı arama

en: Favourite tracks
tr: Beğenilen parçalar

en: Fetch Missing Covers
tr: Eksik Albüm Kapaklarını İndir

en: Fetch automatically
tr: Otomatik indir

en: Fetch completed
tr: Alım tamamlandı

en: Fetching Subsonic library
tr: Subsonic kütüphanesi eşleştiriliyor

en: Fetching cover error
tr: Kapak alınırken bir hata oluştu

en: Fetching playlist items
tr: Oynatma listesi öğeleri getiriliyor

en: File extension
tr: Dosya uzantısı

en: File formats
tr: Dosya biçimleri

en: File name
tr: Dosya adı

en: File name (without path)
tr: Dosya adı (yol hariç)

en: File paths
tr: Dosya yolları

en: File size
tr: Dosya boyutu

en: File type
tr: Dosya türü

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Filename Preview
tr: Dosya Adı Önizlemesi

en: Files
tr: Dosyalar

en: Files root folder
tr: Dosyalar kök klasörü

en: Files to transcode
tr: Dönüştürülecek dosyalar

en: Find songs in your library that match the criteria you specify.
tr: Kütüphanenizde belirttiğiniz kriterlerle eşleşen şarkıları bulun.

en: Fingerprinting song
tr: Şarkının parmak izi çıkartılıyor

en: Finish
tr: Bitir

en: First level
tr: İlk Seviye

en: Fit cover to width
tr: Kapağı genişliğe sığdır

en: Font size
tr: Yazı tipi boyutu

en: Force mono encoding
tr: Mono kodlamaya zorla

en: Forget device
tr: Aygıtı unut

en: Forgetting a device will remove it from this list and Clementine will have to rescan all the songs again next time you connect it.
tr: Bir aygıtı unuttuğunuzda listeden silinecek ve bu aygıtı tekrar bağladığızda, Clementine tüm şarkıları tekrar taramak zorunda kalacak.

en: Form
tr: Biçim

en: Format
tr: Biçim

en: Framerate
tr: Kare oranı

en: Frames per buffer
tr: Tampon başına kare

en: Frequently Played Albums
tr: Sık Çalınan Albümler

en: Frozen
tr: Soğuk

en: Full Bass + Treble
tr: Full Bass + Tiz

en: Full Treble
tr: Yüksek tiz

en: Ge&nre
tr: Tü&r

en: General
tr: Genel

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Genre
tr: Tür

en: Getting channels
tr: Kanallar alınıyor

en: Getting station
tr: Alma istasyonu

en: Getting streams
tr: Akışlar alınıyor

en: Give it a name:
tr: Bir isim verin:

en: Go
tr: Git

en: Go to next playlist tab
tr: Sıradaki listeye git

en: Go to previous playlist tab
tr: Önceki listeye git

en: Got %1 covers out of %2 (%3 failed)
tr: %2 kapaktan %1 tanesi alındı (%3 tanesi başarısız)

en: Grey out non existent songs in my playlists
tr: Çalma listemde olmayan şarkıları gri göster

en: Group Library by...
tr: Kütüpheneyi şuna göre grupla...

en: Group by
tr: Grupla

en: Group by Album
tr: Albüme göre grupla

en: Group by Album artist/Album
tr: Albüm sanatçısına/Albüme göre gruplandır

en: Group by Artist
tr: Sanatçıya göre grupla

en: Group by Artist/Album
tr: Sanatçı/Albüme göre grupla

en: Group by Artist/Year - Album
tr: Sanatçı/Yıl - Albüme göre grupla

en: Group by Genre/Album
tr: Tür/Albüme göre grupla

en: Group by Genre/Artist/Album
tr: Tür/Sanatçı/Albüme göre grupla

en: Grouping
tr: Gruplandırma

en: Grouping Name
tr: Gruplandırma Adı

en: Grouping name:
tr: Gruplandırma adı:

en: HTML page did not contain any RSS feeds
tr: HTML sayfası herhangi bir RSS beslemesi içermiyor

en: HTTP 3xx status code received without URL, verify server configuration.
tr: HTTP 3xx durum kodu adressiz alındı, sunucu yapılandırmasını doğrulayın.

en: HTTP proxy
tr: HTTP vekil sunucu

en: Happy
tr: Mutlu

en: Hardware information
tr: Donanım bilgisi

en: Hardware information is only available while the device is connected.
tr: Donanım bilgisine sadece aygıt bağlıyken erişilebilir.

en: Hide playlist filter toolbar
tr: Oynatma listesi filtresi araç çubuğunu gizle

en: High
tr: Yüksek

en: High (%1 fps)
tr: Yüksek (%1 fps)

en: High (1024x1024)
tr: Yüksek (1024x1024)

en: Host not found, check server URL. Example: http://localhost:4040/
tr: Sunucu bulunamadı, sunucu adresini denetleyin. Örnek: http://localhost:4040/

en: Hours
tr: Saat

en: I don't have a Magnatune account
tr: Magnatune hesabım yok

en: Icon
tr: Simge

en: Icons on top
tr: Üstteki simgeler

en: Identifying song
tr: Şarkı teşhis ediliyor

en: If activated, clicking a selected song in the playlist view will let you edit the tag value directly
tr: Etkinleştirildiğinde, çalma listesi içerisinde bir şarkı seçmek doğrudan etiket değerini düzenlemenizi sağlayacak

en: If enabled the original files will be removed. If transcoded files have the same file extension and the destination is the same directory as the original files, the original files will be replaced.
tr: Etkinleştirilirse, orijinal dosyalar kaldırılacaktır. Dönüştürülen dosyalar aynı dosya uzantısına sahipse ve hedef orijinal dosyalarla aynı dizinse, orijinal dosyalar değiştirilecektir.

en: If you continue, this device will work slowly and songs copied to it may not work.
tr: Devam ederseniz, aygıt yavaş çalışacak ve kopyaladığınız şarkılar düzgün çalışmayacak.

en: If you know the URL of a podcast, enter it below and press Go.
tr: Eğer bir podcast'ın URL adresini biliyorsanız, aşağıya yazın ve Git'e basın.

en: Ignore "The" in artist names
tr: Sanatçı isimlerinde "The" kelimesini önemseme

en: Ignore prefix word(s)
tr: Ön ek kelime(leri) yoksay

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)
tr: Resimler (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)
tr: Resimler (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)

en: In %1 days
tr: %1 günde

en: In %1 weeks
tr: %1 haftada

en: In dynamic mode new tracks will be chosen and added to the playlist every time a song finishes.
tr: Dinamik kipte yeni şarkılar seçilerek, her şarkı bittiğinde çalma listesine eklenecektir.

en: Include album art in the notification
tr: Bildirimde albüm resimlendirmesini göster

en: Include all songs
tr: Tüm şarkıları içer

en: Incompatible Subsonic REST protocol version. Client must upgrade.
tr: Uyumsuz Subsonic REST protokol sürümü. İstemci yükseltilmeli.

en: Incompatible Subsonic REST protocol version. Server must upgrade.
tr: Uyumsuz Subsonic REST protokol sürümü. Sunucu yükseltilmeli.

en: Incomplete configuration, please ensure all fields are populated.
tr: Eksik yapılandırma, lütfen tüm alanların doldurulduğundan emin olun.

en: Increase the volume by 4 percent
tr: Sesi yüzde 4 artırın

en: Increase the volume by <value> percent
tr: <value> oranında sesi artırın

en: Increase volume
tr: Sesi arttır

en: Indexing %1
tr: %1 İndekslendi

en: Information
tr: Bilgi

en: Input options
tr: Girdi seçenekleri

en: Insert...
tr: Ekle...

en: Integrity check
tr: Bütünlük doğrulaması

[ctx: Global search settings dialog title.]
en: Internet services
tr: İnternet hizmetleri

en: Intro tracks
tr: Giriş parçaları

en: Invalid API key
tr: Geçersiz API anahtarı

en: Invalid URL
tr: Geçersiz URL

en: Invalid format
tr: Geçersiz biçim

en: Invalid method
tr: Geçersiz metod

en: Invalid parameters
tr: Geçersiz parametreler

en: Invalid resource specified
tr: Geçersiz kaynak belirtildi

en: Invalid service
tr: Geçersiz servis

en: Invalid session key
tr: Geçersiz oturum anahtarı

en: Invert Selection
tr: Seçimi Tersine Çevir

en: Jamendo Most Listened Tracks
tr: Jamendo En Çok Dinlenen Parçalar

en: Jamendo Top Tracks
tr: Jamendo Zirvedeki Parçalar

en: Jamendo Top Tracks of the Month
tr: Jamendo Ayın Zirvedeki Parçaları

en: Jamendo Top Tracks of the Week
tr: Jamendo Haftanın Zirvedeki Parçaları

en: Jamendo database
tr: Jamendo veritabanı

en: Jump to previous song right away
tr: Hemen bir önceki şarkıya gidecek

en: Jump to the currently playing track
tr: Şu anda çalınan parçaya atla

en: Keep buttons for %1 second...
tr: Düğmeleri %1 saniye tut...

en: Keep buttons for %1 seconds...
tr: Düğmeleri %1 saniye tut...

en: Keep running in the background when the window is closed
tr: Pencere kapandığında arkaplanda çalışmaya devam et

en: Keep the original files
tr: Orijinal dosyaları sakla

[ctx: Label for buton to enable/disable kittens in the now playing widget]
en: Kittens
tr: Kedicikler

en: Language
tr: Dil

en: Laptop/Headphones
tr: Dizüstü/Kulaklık

en: Large Hall
tr: Geniş Salon

en: Large album cover
tr: Geniş albüm kapağı

en: Large album cover (details below)
tr: Büyük albüm kapağı (ayrıntılar aşağıda)

en: Large album cover (no details)
tr: Büyük albüm kapağı (ayrıntı yok)

en: Large sidebar
tr: Büyük kenar çubuğu

en: Last played
tr: Son çalınan

[ctx: A playlist's tag.]
en: Last played
tr: Son çalınan

en: Last.fm Authentication
tr: Last.fm Kimlik Doğrulaması

en: Last.fm is currently busy, please try again in a few minutes
tr: Last.fm şu anda meşgul, lütfen birkaç dakika içinde tekrar deneyin

en: Last.fm play counts
tr: Last.fm çalma sayısı

en: Last.fm tags
tr: Last.fm etiketleri

en: Least favourite tracks
tr: Az beğenilen parçalar

en: Left
tr: Sol

en: Length
tr: Uzunluk

en: Library
tr: Kütüphane

en: Library advanced grouping
tr: Kütüphane gelişmiş gruplama

en: Library rescan notice
tr: Kütüphane yeniden tarama bildirisi

en: Library search
tr: Kütüphane araması

en: Limits
tr: Limitler

en: Live
tr: Canlı

en: Load
tr: Yükle

en: Load cover from URL
tr: Bağlantıdan kapak al

en: Load cover from URL...
tr: Kapağı bu URL'den yükle...

en: Load cover from disk
tr: Diskten kapak yükle

en: Load cover from disk...
tr: Albüm kapağını diskten yükle...

en: Load playlist
tr: Çalma listesini yükle

en: Load playlist...
tr: Çalma listesi yükle...

en: Loading MTP device
tr: MTP aygıtı yükleniyor

en: Loading iPod database
tr: iPod veritabanı yükleniyor

en: Loading smart playlist
tr: Akıllı çalma listesi yükleniyor

en: Loading songs
tr: Şarkılar yükleniyor

en: Loading stream
tr: Yayın akışı yükleniyor

en: Loading tracks
tr: Parçalar yükleniyor

en: Loading tracks info
tr: Parça bilgileri yükleniyor

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Loads files/URLs, replacing current playlist
tr: Dosyaları/URLleri yükler, mevcut çalma listesinin yerine koyar

en: Login
tr: Oturum aç

en: Login failed
tr: Giriş başarısız

en: Logs
tr: Günlükler

en: Love
tr: Beğen

en: Love (Last.fm scrobbling)
tr: Love (Last.fm skroplama)

en: Low (%1 fps)
tr: Düşük (%1 fps)

en: Low (256x256)
tr: Düşük (256x256)

en: Low complexity profile (LC)
tr: Düşük karmaşıklık profili (LC)

en: Lyrics
tr: Şarkı sözleri

en: Lyrics from %1
tr: %1 sitesinden şarkı sözleri

en: Lyrics from the tag
tr: Etiketinden şarkı sözleri

en: Magnatune Download
tr: Magnatune İndir

en: Magnatune download finished
tr: Magnatune indirme bitti

en: Main profile (MAIN)
tr: Ana profil (MAIN)

en: Make it so!
tr: Yap gitsin!

[ctx: Label for button to enable/disable Enterprise background sound.]
en: Make it so!
tr: Yap gitsin!

en: Malformed response
tr: Bozuk yanıt

en: Manage saved groupings
tr: Kaydedilmiş gruplamaları yönetin

en: Manual proxy configuration
tr: Elle vekil sunucu yapılandırma

en: Manually
tr: El ile

en: Manufacturer
tr: Üretici

en: Mark as listened
tr: Dinlenmiş olarak işaretle

en: Mark as new
tr: Yeni olarak işaretle

en: Match every search term (AND)
tr: Her arama terimiyle eşleştir (VE)

en: Match one or more search terms (OR)
tr: Bir veya daha fazla arama terimiyle eşleştir (VEYA)

en: Maximum bitrate
tr: Maksimum bit oranı

en: Maximum number of child processes for tag handling (requires restart)
tr: Etiket işleme için maksimum alt süreç sayısı (yeniden başlatma gerektirir)

en: Medium (%1 fps)
tr: Orta (%1 fps)

en: Medium (512x512)
tr: Orta (512x512)

en: Membership type
tr: Üyelik türü

en: Minimum bitrate
tr: Minimum bit oranı

en: Minimum buffer fill
tr: Asgari tampon doldurma

en: Missing plugins
tr: Eksik eklentiler

en: Missing projectM presets
tr: Eksik projectM ayarları

en: Monitor the library for changes
tr: Kütüphanede olacak değişiklikleri izle

en: Monkey's Audio
tr: Maymun Sesi

en: Mono playback
tr: Tekli oynat

en: Months
tr: Ay

en: Mood
tr: Atmosfer

en: Moodbar style
tr: Atmosfer çubuğu tasarımı

en: Moodbars
tr: Atmosfer çubukları

en: Most played
tr: En fazla çalınan

en: Mount point
tr: Bağlama noktası

en: Mount points
tr: Bağlama noktaları

en: Move down
tr: Aşağı taşı

en: Move to library...
tr: Kütüphaneye taşı...

en: Move up
tr: Yukarı taşı

en: Music
tr: Müzik

en: Music Library
tr: Müzik Kütüphanesi

en: Music extensions remotely visible
tr: Müzik uzantıları uzaktan görülebilir

en: Mute
tr: Sessiz

en: Name
tr: İsim

[ctx: Category label]
en: Name
tr: İsim

en: Naming options
tr: İsimlendirme seçenekleri

en: Narrow band (NB)
tr: Dar band (NB)

en: Network Proxy
tr: Vekil Sunucu

en: Network Remote
tr: Ağ Denetimi

en: Never
tr: Hiçbir zaman

en: Never played
tr: Hiç çalınmamış

en: Never start playing
tr: Asla çalarak başlama

en: New folder
tr: Yeni klasör

en: New playlist
tr: Yeni çalma listesi

en: New smart playlist...
tr: Yeni akıllı çalma listesi...

en: New songs
tr: Yeni şarkılar

en: New tracks will be added automatically.
tr: Yeni parçalar otomatik olarak eklenecektir.

en: Newest Albums
tr: En Yeni Albümler

en: Newest tracks
tr: En yeni parçalar

en: Next
tr: İleri

en: Next album
tr: Sonraki albüm

en: Next track
tr: Sonraki parça

en: Next week
tr: Gelecek hafta

en: No analyzer
tr: Çözümleyici yok

en: No background image
tr: Arkaplan resmi yok

en: No covers to export.
tr: Aktarılacak kapak yok.

en: No long blocks
tr: Uzun blok yok

en: No matches found.  Clear the search box to show the whole playlist again.
tr: Eşleşen bulunmadı. Çalma listesini tekrar görmek için arama çubuğunu temizleyin.

en: No settings available for this type.
tr: Bu tür için kullanılabilir ayar yok.

en: No settings page available for encoder element <b>%1</b>. Please report this issue:<br><a href="%2">%2</a>
tr: <b>%1</b> kodlayıcı öğesi için ayar sayfası yok. Lütfen bu sorunu bildirin:<br><a href="%2">%2</a>

en: No short blocks
tr: Kısa blok yok

en: None
tr: Hiçbiri

en: None of the selected songs were suitable for copying to a device
tr: Seçili şarkıların hiçbiri aygıta yüklemeye uygun değil

en: Normal block type
tr: Normal blok tipi

en: Normal duration (at least 4 minutes or half the track length)
tr: Normal süre (en az 4 dakika veya parça uzunluğunun yarısı)

en: Not available while using a dynamic playlist
tr: Dinamik şarkı listesi kullanırken geçerli değil

en: Not connected
tr: Bağlı Değil

en: Not enough content
tr: Yeterli içerik yok

en: Not enough fans
tr: Yeterli hayran yok

en: Not enough members
tr: Yeterli üye yok

en: Not enough neighbors
tr: Yeterli komşu yok

en: Not logged in
tr: Giriş yapmadınız

en: Not mounted - double click to mount
tr: Bağlı değil - bağlamak için çift tıklayın

en: Notification type
tr: Bildirim türü

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Now Playing
tr: Şimdi Çalıyor

en: Number of episodes to show
tr: Gösterilecek bölüm sayısı

en: Number of processes:
tr: İşlem sayısı:

en: OSD Preview
tr: OSD Önizleme

en: Off
tr: Kapalı

en: On
tr: Açık

en: Only accept connections from clients within the ip ranges:
    10.x.x.x
    172.16.0.0 - 172.31.255.255
    192.168.x.x
tr: Sadece bu IP aralıklarındaki istemcilerden bağlantı kabul et:\n 10.x.x.x\n 172.16.0.0 - 172.31.255.255\n 192.168.x.x

en: Only allow connections from the local network
tr: Sadece yerel ağdan bağlantılara izin ver

en: Only show the first
tr: Sadece ilki göster

en: Opacity
tr: Opaklık

en: Open %1 in browser
tr: %1'i tarayıcıda aç

en: Open &audio CD...
tr: &Ses CD'si aç...

en: Open OPML file
tr: OPML dosyası aç

en: Open OPML file...
tr: OPML dosyasını aç...

en: Open a directory to import music from
tr: Müziğin içe aktarılacağı bir dizin aç

en: Open device
tr: Aygıtı aç

en: Open file...
tr: Dosya aç...

en: Open in Google Drive
tr: Google Drive'da aç

en: Open in new playlist
tr: Yeni çalma listesinde aç

[ctx: Refers to behavior settings in Clementine settings page.]
en: Open in new playlist
tr: Yeni çalma listesinde aç

en: Open in your browser
tr: Tarayıcınızda açın

en: Open...
tr: Aç...

en: Operation failed
tr: İşlem başarısız

en: Optimize for bitrate
tr: Bit oranı için eniyileştir

en: Optimize for quality
tr: Kalite için eniyileştir

en: Options...
tr: Seçenekler...

en: Organise Files
tr: Dosyaları Düzenle

en: Organise files...
tr: Dosyaları düzenle...

en: Organising files
tr: Dosyalar düzenleniyor

en: Original tags
tr: Özgün etiketler

en: Original year
tr: Çıkış Yılı

en: Original year - Album
tr: Çıkış yılı - Albüm

en: Original year tag support
tr: Çıkış yılı etiketi desteği

en: Other
tr: Diğer

en: Other options
tr: Diğer seçenekler

en: Output
tr: Çıktı

en: Output device
tr: Çıktı aygıtı

en: Output options
tr: Çıktı seçenekleri

en: Overwrite all
tr: Tümünün üzerine yaz

en: Overwrite existing files
tr: Mevcut dosyaların üzerine yaz

en: Overwrite smaller ones only
tr: Sadece daha küçük olanların üzerine yaz

en: Owner
tr: Sahibi

en: Parsing Jamendo catalogue
tr: Jamendo kataloğu ayrıştırılıyor

en: Partition label
tr: Bölüm etiketi

en: Party
tr: Parti

en: Password
tr: Parola

en: Pause
tr: Duraklat

en: Pause playback
tr: Beklet

en: Paused
tr: Duraklatıldı

en: Performer
tr: Sanatçı

en: Pipeline
tr: Boru hattı

en: Pipelines
tr: Boru hatları

en: Pixel
tr: Piksel

en: Plain sidebar
tr: Düz kenar çubuğu

en: Play
tr: Çal

en: Play count
tr: Çalma sayısı

en: Play given playlist
tr: Verilen oynatma listesini çal

en: Play if stopped, pause if playing
tr: Duraklatılmışsa çal, çalıyorsa beklet

en: Play if there is nothing already playing
tr: Çalan bir şey yoksa çal

en: Play next
tr: Sonrakini çal

en: Play selected tracks next
tr: Sonraki seçili parçaları çal

en: Play the <n>th track in the playlist
tr: Listedeki <n> numaralı parçayı çal

en: Play/Pause
tr: Çal/Duraklat

en: Playback
tr: Oynat

en: Player options
tr: Oynatıcı seçenekleri

en: Playlist
tr: Çalma Listesi

en: Playlist finished
tr: Parça listesi tamamlandı

en: Playlist options
tr: Çalma listesi seçenekleri

en: Playlist type
tr: Çalma listesi türü

en: Playlists
tr: Çalma listeleri

en: Please close your browser and return to Clementine.
tr: Lütfen tarayıcınızı kapatıp Clementine'e geri dönün.

en: Please open this URL in your browser: <a href="%1">%1</a>
tr: Lütfen bu URL'yi tarayıcınızda açın: <a href="%1">%1</a>

en: Podcast Information
tr: Podcast Bilgileri

en: Podcast information
tr: Podcast bilgileri

en: Podcasts
tr: Podcastlar

en: Popup duration
tr: Açılır pencere süresi

en: Pre-amp
tr: Ön yükseltici

en: Preference
tr: Tercih

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Preferences...
tr: Tercihler...

en: Preferred album art filenames (comma separated)
tr: Tercih edilen albüm kapağı dosya adları (virgülle ayırın)

en: Preferred audio format
tr: Tercih edilen ses biçimleri

en: Preferred format
tr: Tercih edilen biçim

en: Premium audio type
tr: Premium ses tipi

en: Preset:
tr: Ayar:

en: Press a button combination to use for
tr: Kullanmak için bir tuş kombinasyonuna basın

en: Press a key
tr: Bir tuşa basın

en: Press a key combination to use for %1...
tr: %1 için kullanmak için bir tuş kombinasyonun basın...

en: Pressing "Previous" in player will...
tr: Oynatıcıda "Önceki" düğmesine basmak...

en: Pretty OSD options
tr: OSD seçenekleri

en: Preview
tr: Önizleme

en: Previous
tr: Önceki

en: Previous track
tr: Önceki parça

en: Print out version information
tr: Sürüm bilgisini bastır

en: Profile
tr: Profil

en: Progress
tr: İlerleme

[ctx: Category label]
en: Progress
tr: İlerleme

en: Psychedelic
tr: Psikodelik

en: Push Wii Remote button
tr: Wii Remote düğmesine basın

en: Push Wiiremote button
tr: Wiiremote düğmesine basın

en: Put songs in a random order
tr: Şarkıları rastgele sırala

[ctx: Sound quality]
en: Quality
tr: Kalite

[ctx: Visualisation quality]
en: Quality
tr: Kalite

en: Querying device...
tr: Aygıt sorgulanıyor...

en: Queue Manager
tr: Kuyruk Yöneticisi

en: Queue selected tracks
tr: Seçili parçaları kuyruğa ekle

en: Queue track
tr: Parçayı kuyruğa ekle

en: Quickly rate the playing track
tr: Çalınan parçayı hızla derecelendirin

en: Radio (equal loudness for all tracks)
tr: Radyo (tüm parçalar için eşit ses seviyesi)

en: RadioBrowser
tr: RadyoTarayıcı

en: Rain
tr: Yağmur

[ctx: Label for button to enable/disable rain background sound.]
en: Rain
tr: Yağmur

en: Random Albums
tr: Rastgele Albümler

en: Random Songs
tr: Rastgele Şarkılar

en: Random visualization
tr: Karışık görseller

en: Rate the current song 0 stars
tr: Geçerli şarkıyı 0 yıldızla oyla

en: Rate the current song 1 star
tr: Geçerli şarkıyı 1 yıldızla oyla

en: Rate the current song 2 stars
tr: Geçerli şarkıyı 2 yıldızla oyla

en: Rate the current song 3 stars
tr: Geçerli şarkıyı 3 yıldızla oyla

en: Rate the current song 4 stars
tr: Geçerli şarkıyı 4 yıldızla oyla

en: Rate the current song 5 stars
tr: Geçerli şarkıyı 5 yıldızla oyla

en: Rating
tr: Beğeni

en: Really cancel?
tr: Gerçekten iptal edeyim mi?

en: Recently Played Albums
tr: Son Çalınan Albümler

en: Redirect limit exceeded, verify server configuration.
tr: Yönlendirme limiti aşıldı, sunucu yapılandırmasını doğrulayın.

en: Refresh catalogue
tr: Kataloğu yenile

en: Refresh channels
tr: Kanalları yenile

en: Refresh station list
tr: İstasyon listesini yenile

en: Refresh streams
tr: Akışları yenile

en: Relative
tr: Bağıl

en: Remember Wii remote swing
tr: Wii kumanda sallamayı hatırla

en: Remember from &last time
tr: &Geçen seferden hatırla

en: Remember my choice
tr: Seçimimi hatırla

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove action
tr: Eylemi kaldır

en: Remove current song from playlist
tr: Geçerli şarkıyı çalma listesinden kaldır

en: Remove duplicates from playlist
tr: Şarkı listesindeki çiftleri birleştir

en: Remove folder
tr: Klasörü kaldır

en: Remove from playlist
tr: Çalma listesinden kaldır

en: Remove or replace original files
tr: Orijinal dosyaları kaldırın veya değiştirin

en: Remove playlist
tr: Çalma listesini kaldır

en: Remove playlists
tr: Çalma listesini kaldır

en: Remove unavailable tracks from playlist
tr: Şarkı listesindeki kullanılamayan parçaları kaldır

en: Rename playlist
tr: Çalma listesini yeniden adlandır

en: Rename playlist...
tr: Çalma listesini yeniden adlandır...

en: Renumber tracks in this order...
tr: Parçaları bu sırada hatırla...

en: Repeat
tr: Tekrarla

en: Repeat album
tr: Albümü tekrarla

en: Repeat playlist
tr: Çalma listesini tekrarla

en: Repeat track
tr: Parçayı tekrarla

en: Replace current playlist
tr: Şu anki çalma listesinin yerine geç

en: Replace the playlist
tr: Çalma listesinin yerine geç

en: Replaces spaces with underscores
tr: Boşlukları alt çizgiyle değiştirir

en: Replay Gain mode
tr: Yeniden Oynatma Kazanç kipi

en: Repopulate
tr: Yeniden doldur

en: Require authentication code
tr: Doğrulama kodu iste

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Reset play counts
tr: Çalma sayısını sıfırla

en: Restart song, then jump to previous if pressed again
tr: Şarkıyı yeniden başlatacak, ardından tekrar basılırsa öncekine gidecek

en: Restart the track, or play the previous track if within 8 seconds of start.
tr: Eğer başlangıçtan en fazla 8 saniye geçmişse parçayı yeniden başlat veya önceki parçayı çal.

en: Restore Default Server
tr: Varsayılan Sunucuyu Geri Yükle

en: Restrict to ASCII characters
tr: ASCII karakterler olarak kısıtla

en: Resume playback on start
tr: Başlarken çalmaya devam et

en: Return to Clementine
tr: Clementine'e Geri Dön

en: Right
tr: Sağ

en: Rip
tr: Dönüştür

en: Rip CD
tr: CD Dönüştür

en: Rip audio CD
tr: Ses CD'si dönüştür

en: Root folder that will be browsable from the network remote
tr: Ağ uzaktan kumandasından göz atılabilecek kök klasör

en: Run
tr: Çalıştır

en: SOCKS proxy
tr: SOCKS vekil sunucu

en: SSL handshake error, verify server configuration. SSLv3 option below may workaround some issues.
tr: SSL anlaşma hatası, sunucu yapılandırmasını doğrulayın. SSLv3 seçeneği bazı durumlarda sorunu çözebilir.

en: Safely remove device
tr: Aygıtı güvenli kaldır

en: Safely remove the device after copying
tr: Kopyalama işleminden sonra aygıtı güvenli kaldır

en: Sample rate
tr: Örnekleme oranı

en: Samplerate
tr: Örneklemeoranı

en: Save .mood files in your music library
tr: .mood dosyalarını müzik kütüphaneme kaydet

en: Save album cover
tr: Kapağı kaydet

en: Save cover to disk...
tr: Kapağı diske kaydet...

en: Save current grouping
tr: Geçerli gruplamayı kaydet

en: Save image
tr: Görüntüyü kaydet

[ctx: Save playlist menu action.]
en: Save playlist
tr: Çalma listesini kaydet

[ctx: Title of the playlist save dialog.]
en: Save playlist
tr: Çalma listesini kaydet

en: Save playlist...
tr: Çalma listesini kaydet...

en: Save preset
tr: Ayarı kaydet

en: Save ratings in file tags when possible
tr: Mümkün olduğunda beğenileri dosya etiketlerine kaydet

en: Save statistics in file tags when possible
tr: Mümkün olduğunda istatistikleri dosya etiketlerine kaydet

en: Save this stream in the Internet tab
tr: Bu akışı Internet sekmesine kaydet

en: Saved Grouping Manager
tr: Kaydedilmiş Gruplandırma Yöneticisi

en: Saving cue files is not yet supported.
tr: İpucu dosyalarının kaydedilmesi henüz desteklenmiyor.

en: Saving songs statistics into songs files
tr: Şarkı istatistikleri şarkı dosyalarına kaydediliyor

en: Saving tracks
tr: Parçalar kaydediliyor

en: Scalable sampling rate profile (SSR)
tr: Ölçeklenebilir örnekleme oranı profili (SSR)

en: Scale size
tr: ÖLçek boyutu

en: Score
tr: Puan

en: Scrobble tracks that I listen to
tr: Dinlediğim parçaları skropla

en: Scroll over icon to change track
tr: Parçayı değiştirmek için simgenin üzerine gelin

en: Search
tr: Ara

[ctx: Global search settings dialog title.]
en: Search
tr: Ara

en: Search Icecast stations
tr: Icecast istasyonları ara

en: Search Jamendo
tr: Jamendo'da ara

en: Search Magnatune
tr: Magnatune'da Ara

en: Search Subsonic
tr: Subsonic'de Ara

en: Search automatically
tr: Otomatik ara

en: Search for album
tr: Albüm ara

en: Search for album covers...
tr: Albüm kapaklarını ara...

en: Search for anything
tr: Herhangi bir şey ara

en: Search for artist
tr: Sanatçı ara

en: Search for this
tr: Bunu ara

en: Search gpodder.net
tr: gpodder.net'te ara

en: Search iTunes
tr: iTunes'da Ara

en: Search mode
tr: Arama kipi

en: Search options
tr: Arama seçenekleri

en: Search terms
tr: Arama terimleri

en: Second Level
tr: İkinci seviye

en: Second level
tr: İkinci seviye

en: Seek backward
tr: Geriye doğru ara

en: Seek forward
tr: İleri doğru ara

en: Seek the currently playing track by a relative amount
tr: Çalan parçayı görece miktara göre ara

en: Seek the currently playing track to an absolute position
tr: Çalan parçayı kesin bir konuma göre ara

en: Seeking using a keyboard shortcut or mouse wheel
tr: Klavye kısayolu veya fare tekerleği kullanarak ara

en: Select All
tr: Tümünü Seç

en: Select None
tr: Hiçbirini Seçme

en: Select a directory
tr: Bir dizin seçin

en: Select a file
tr: Bir dosya seçin

en: Select background color:
tr: Arkaplan rengini seçin:

en: Select background image
tr: Arkaplan resmini seçin

en: Select best possible match
tr: En uygun eşleşmeyi seç

en: Select foreground color:
tr: Ön plan rengi seçin:

en: Select visualizations
tr: Görsel seç

en: Select visualizations...
tr: Görselleştirmeleri seç...

en: Select...
tr: Seç...

en: Serial number
tr: Seri numarası

en: Server
tr: Sunucu

en: Server URL
tr: Sunucu URL'si

en: Server details
tr: Sunucu ayrıntıları

en: Service offline
tr: Hizmet çevrim dışı

en: Set %1 to "%2"...
tr: %1'i "%2" olarak ayarla...

en: Set target rate
tr: Hedef oranı ayarla

en: Set the volume to <value> percent
tr: Ses seviyesini yüzde <value> yap

en: Set value for all selected tracks...
tr: Seçili tüm parçalar için değeri ayarla...

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Short duration (at least 1 minute or half the track length)
tr: Kısa süre (en az 1 dakika veya parça uzunluğunun yarısı)

en: Shortcut
tr: Kısayol

en: Shortcut for %1
tr: %1 için kısayol

en: Shortcut for %1 already exists
tr: %1 için kısayol zaten tanımlı

en: Show
tr: Göster

en: Show OSD
tr: OSD göster

en: Show a glowing animation on the current track
tr: Mevcut parçada parlayan bir animasyon göster

en: Show a moodbar in the track progress bar
tr: Parça ilerleme çubuğunda bir ruh hali çubuğu göster

en: Show a native desktop notification
tr: Masaüstü bildirimi göster

en: Show a notification when I change the repeat/shuffle mode
tr: Tekrarla/Karıştır kipini değiştirdiğimde bir bildirim göster

en: Show a notification when I change the volume
tr: Ses düzeyini değiştirdiğimde bir bildirim göster

en: Show a notification when I pause playback
tr: Oynatmayı duraklattığımda bir bildirim göster

en: Show a popup from the system tray
tr: Sistem tepsisinden bir açılır pencere göster

en: Show a pretty OSD
tr: Şirin bir OSD göster

en: Show above status bar
tr: Durum çubuğunun üzerinde göster

en: Show all songs
tr: Tüm şarkıları göster

en: Show all the songs
tr: Tüm şarkıları göster

en: Show cover art in library
tr: Kapak resmini kütüphanede göster

en: Show dividers
tr: Ayırıcıları göster

en: Show fullsize...
tr: Tam boyutta göster...

en: Show in file browser...
tr: Dosya gözatıcısında göster...

en: Show in library...
tr: Kütüphanede göster...

en: Show in various artists
tr: Çeşitli sanatçılarda göster

en: Show moodbar
tr: Atmosfer çubuğunu göster

en: Show only duplicates
tr: Sadece aynı olanları göster

en: Show only untagged
tr: Sadece etiketi olmayanları göster

en: Show or hide the sidebar
tr: Kenar çubuğunu göster veya gizle

en: Show search suggestions
tr: Arama önerilerini göster

en: Show sidebar
tr: Kenar çubuğunu göster

en: Show the "love" button
tr: "Beğen" düğmesini göster

en: Show the scrobble button in the main window
tr: Ana pencerede skroplama düğmesini göster

en: Show tray icon
tr: Sistem çekmecesi simgesini göster

en: Show which sources are enabled and disabled
tr: Hangi kaynakların aktif ya da devre dışı olduğunu göster

en: Show/Hide
tr: Göster/Gizle

en: Shuffle
tr: Karışık

en: Shuffle albums
tr: Albümleri karıştır

en: Shuffle all
tr: Hepsini karıştır

en: Shuffle playlist
tr: Çalma listesini karıştır

en: Shuffle tracks in this album
tr: Bu albümdeki şarkıları karıştır

en: Sign in
tr: Giriş yap

en: Sign out
tr: Çıkış yap

en: Signing in...
tr: Oturum açılıyor...

en: Size
tr: Boyut

en: Size:
tr: Boyut:

en: Skip backwards in playlist
tr: Parça listesinde geri git

en: Skip count
tr: Atlama sayısı

en: Skip files with these extensions (comma separated, case insensitive)
tr: Bu uzantılara sahip dosyaları atlayın (virgülle ayrılmış, büyük/küçük harfe duyarlı değil)

en: Skip forwards in playlist
tr: Parça listesinde ileri git

en: Skip selected tracks
tr: Seçili parçaları atla

en: Skip to the next album
tr: Sonraki albüme atla

en: Skip track
tr: Parçayı atla

en: Small album cover
tr: Küçük albüm kapağı

en: Small sidebar
tr: Küçük kenar çubuğu

en: Smart playlist
tr: Akıllı çalma listesi

en: Smart playlists
tr: Akıllı çalma listeleri

en: Soft
tr: Hafif

en: Soft Rock
tr: Hafif Rock

en: Song Information
tr: Şarkı Bilgisi

en: Song Metadata
tr: Şarkı Meta Verileri

en: Song info
tr: Şarkı bilgisi

en: Sorry
tr: Üzgünüm

en: Sort by genre (alphabetically)
tr: Türe göre sırala (alfabetik)

en: Sort by genre (by popularity)
tr: Türe göre sırala (popülarite)

en: Sort by station name
tr: İstasyon adına göre sırala

en: Sort songs by
tr: Şarkıları şuna göre diz

en: Sorting
tr: Dizim

en: Source
tr: Kaynak

en: Sources
tr: Kaynaklar

en: Standard
tr: Standart

en: Starred Albums
tr: Yıldızlı Albümler

en: Start ripping
tr: Dönüştürmeyi başlat

en: Start the playlist currently playing
tr: Çalma listesini mevcut çalınanla başlat

en: Start transcoding
tr: Dönüştürmeye başla

en: Starting %1
tr: %1 Başlatılıyor

en: Starting...
tr: Başlatılıyor...

en: Stop
tr: Durdur

en: Stop after
tr: Şundan sonra durdur

en: Stop after each track
tr: Her parçadan sonra dur

en: Stop after every track
tr: Her parçadan sonra dur

en: Stop after this track
tr: Bu parçadan sonra durdur

en: Stop playback
tr: Duraklat

en: Stop playback after current track
tr: Geçerli parçadan sonra oynatmayı durdur

en: Stop playback if song fails to play
tr: Şarkı çalınamazsa oynatmayı durdur

en: Stop playing after current track
tr: Bu parçadan sonra durdur

en: Stop playing after track: %1
tr: Şu parçadan sonra çalmayı durdur: %1

en: Stopped
tr: Durduruldu

en: Stream
tr: Akış

en: Stream Details
tr: Akış Ayrıntıları

en: Streaming from a Subsonic server requires a valid server license after the 30-day trial period.
tr: Bir Subsonik sunucudan Stream 30 günlük deneme süresinden sonra geçerli bir sunucu lisansı gerektirir.

en: Streaming membership
tr: Yayın akış üyeliği

en: Subscribers
tr: Aboneler

en: Success!
tr: Başarılı!

en: Successfully written %1
tr: %1 başarıyla yazıldı

en: Suggested tags
tr: Önerilen etiketler

en: Suitable element not found
tr: Uygun eleman bulunamadı

en: Summary
tr: Özet

en: Super high (%1 fps)
tr: Süper yüksek (%1 fps)

en: Super high (2048x2048)
tr: Çok yüksek çözünürlük (2048x2048)

en: Supported formats
tr: Desteklenen biçimler

en: Synchronize statistics to files now
tr: İstatistikleri dosyalara şimdi eşleştir

en: System colors
tr: Sistem renkleri

en: Tabs on top
tr: Üstteki sekmeler

en: Tag fetcher
tr: Etiket getirici

en: Target bitrate
tr: Hedeflenen bit oranı

en: Techno
tr: Tekno

en: Text options
tr: Metin seçenekleri

en: Thanks to
tr: Teşekkürler

en: The "%1" command could not be started.
tr: "%1" komutu başlatılamadı.

en: The album cover of the currently playing song
tr: Şu anda çalan şarkının albüm kapağı

en: The directory %1 is not valid
tr: %1 dizini geçersiz

en: The discoverer is busy
tr: Keşfet meşgul

en: The format is only updated when a pipeline starts.
tr: Biçim yalnızca bir işlem hattı başladığında güncellenir.

en: The second value must be greater than the first one!
tr: İkinci değer ilk değerden büyük olmak zorunda!

en: The site you requested does not exist!
tr: İstediğiniz site mevcut değil!

en: The site you requested is not an image!
tr: İstediğiniz site bir resim değil!

en: The trial period for the Subsonic server is over. Please donate to get a license key. Visit subsonic.org for details.
tr: Subsonic sunucusunun deneme süresi bitti. Lisans anahtarı almak için lütfen bağış yapın. Ayrıntılar için subsonic.org'u ziyaret edin.

en: The version of Clementine you've just updated to requires a full library rescan because of the new features listed below:
tr: Güncellediğiniz Clementine sürümü, aşağıda listelenen yeni özellikler nedeniyle kütüphanenizin baştan taranmasını gerektiriyor:

en: There are other songs in this album
tr: Bu albümde başka şarkılar da var

en: There was a problem communicating with gpodder.net
tr: gpodder.net ile iletişimde bir sorun oluştu

en: There was a problem fetching the metadata from Magnatune
tr: Magnatude servisinden veri alınırken hata oluştu

en: There was a problem parsing the response from the iTunes Store
tr: iTunes Store'dan gelen yanıt ayrıştırılırken bir sorun oluştu

en: There were problems copying some songs.  The following files could not be copied:
tr: Bazı şarkılar kopyalanırken hata oluştu. Şu dosyalar kopyalanamadı:

en: There were problems deleting some songs.  The following files could not be deleted:
tr: Bazı şarkılar silinirken hata oluştu. Şu dosyalar silinemedi:

en: These files will be deleted from the device, are you sure you want to continue?
tr: Bu dosyalar aygıttan silinecek, devam etmek istiyor musunuz?

en: These files will be permanently deleted from disk, are you sure you want to continue?
tr: Bu dosyalar diskten kalıcı olarak silinecek, devam etmek istiyor musunuz?

en: These folders will be scanned for music to make up your library
tr: Bu klasörler, kütüphaneyi oluşturacak müzikler için taranacak

en: These settings are used in the "Transcode Music" dialog, and when converting music before copying it to a device.
tr: Bu seçenekler "Müzik Dönüştür" penceresinde ve aygıta müzik kopyalamadan önce dönüştürme işleminde kullanılır.

en: Third Level
tr: Üçüncü Seviye

en: Third level
tr: Üçüncü seviye

en: This action will create a database which could be as big as 150 MB.
    Do you want to continue anyway?
tr: Bu eylem 150 MB kadar büyüklükte olabilecek bir veri tabanı oluşturacak.
    Yine de devam etmek istiyor musunuz?

en: This album is not available in the requested format
tr: Bu albüm istenilen biçimde mevcut değil

en: This can be changed later through the preferences
tr: Bu daha sonra tercihlerden değiştirilebilir

en: This device must be connected and opened before Clementine can see what file formats it supports.
tr: Bu aygıt Clementine başlamadan önce bağlanmalı ve açılmalıdır aksi takdirde hangi dosya biçimleri desteklendiği algılanamaz.

en: This device supports the following file formats:
tr: Bu aygıt aşağıdaki dosya biçimlerini destekler:

en: This device will not work properly
tr: Bu aygıt düzgün çalışmayacak

en: This is an MTP device, but you compiled Clementine without libmtp support.
tr: Bu bir MTP aygıtı fakat Clementine libmtp desteği olmadan derlenmiş.

en: This is an iPod, but you compiled Clementine without libgpod support.
tr: Bu bir iPod fakat Clementine libgpod desteği olmadan derlenmiş.

en: This is the first time you have connected this device.  Clementine will now scan the device to find music files - this may take some time.
tr: Bu aygıtı ilk defa bağlıyorsunuz.  Clementine müzik dosyalarını bulmak için aygıtı tarayacak - bu işlem biraz zaman alabilir.

en: This option can be changed in the "Behavior" preferences
tr: Bu seçenek "Davranış" tercihlerinden değiştirilebilir

en: This stream is for paid subscribers only
tr: Bu yayın sadece abone olan kullanıcılar içindir

en: This type of device is not supported: %1
tr: Bu tür bir aygıt desteklenmiyor: %1

en: Time step
tr: Zaman adımı

en: Title
tr: Başlık

en: Today
tr: Bugün

en: Toggle Pretty OSD
tr: Şirin OSD'yi Aç/Kapa

en: Toggle fullscreen
tr: Tam ekran göster/gizle

en: Toggle queue status
tr: Kuyruk durumunu göster/gizle

en: Toggle scrobbling
tr: Skroplamayı aç/kapa

en: Toggle visibility for the pretty on-screen-display
tr: Şirin OSD görünürlüğünü aç/kapa

en: Tomorrow
tr: Yarın

en: Too many redirects
tr: Çok fazla yeniden yönlendirme

en: Top Rated Albums
tr: En Çok Oy Alan Albümler

en: Total albums:
tr: Toplam albüm:

en: Total bytes transferred
tr: Aktarılan toplam bayt

en: Total network requests made
tr: Yapılmış toplam ağ istemi

en: Trac&k
tr: Parç&a

en: Track
tr: Parça

en: Transcode Music
tr: Müzik Dönüştür

en: Transcoder Details
tr: Dönüştürücü Ayrıntıları

en: Transcoding
tr: Kod çevrimi

en: Transcoding %1 files using %2 threads
tr: %1 adet dosya %2 adet thread ile dönüştürülüyor

en: Transcoding options
tr: Kod çevrimi seçenekleri

en: Transcoding options - %1
tr: Kod dönüştürme seçenekleri - %1

en: Try to extract title, artist, and album from file path.
tr: Dosya yolundan başlık, sanatçı ve albüm çıkarmaya çalışın.

en: Try to guess missing metadata
tr: Eksik meta verileri tahmin etmeye çalışın

en: Turbine
tr: Türbin

en: Turn off
tr: Kapat

en: Two loop searching method
tr: İki döngü arama yöntemi

en: URL of its Logo:
tr: Logosunun URL'si:

en: URL(s)
tr: URL(ler)

en: Ultra wide band (UWB)
tr: Engin frekans bandı (UWB)

en: Unable to connect
tr: Bağlanılamadı

en: Unable to download %1 (%2)
tr: %1 indirilemedi (%2)

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: Unknown content-type
tr: Bilinmeyen içerik türü

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: Unknown filetype: %1
tr: Bilinmeyen dosya türü: %1

en: Unset cover
tr: Albüm kapağını çıkar

en: Unskip selected tracks
tr: Seçili parçaları atlama

en: Unskip track
tr: Parçayı atlama

en: Unsubscribe
tr: Abonelikten çık

en: Upcoming Concerts
tr: Yaklaşan Konserler

en: Update all podcasts
tr: Bütün podcastları güncelle

en: Update changed library folders
tr: Değişen kütüphane klasörlerini güncelle

en: Update the library when Clementine starts
tr: Clementine başladığında kütüphaneyi güncelle

en: Update this podcast
tr: Bu podcast'ı güncelle

en: Updating
tr: Güncelliyor

en: Updating %1
tr: %1 Güncelleniyor

en: Updating %1%...
tr: %1% Güncelleniyor...

en: Updating library
tr: Kütüphane güncelleniyor

en: Usage
tr: Kullanım

en: Use Album Artist tag when available
tr: Varsa Albüm sanatçısı etiketini kullan

en: Use Gnome's shortcut keys
tr: Gnome kısayol tuşlarını kullan

en: Use Psychedelic Colors
tr: Saykodelik Renkler Kullanın

en: Use Replay Gain metadata if it is available
tr: Varsa Tekrar Kazanç meta verilerini kullanın

en: Use SSLv3
tr: SSLv3 kullan

en: Use Wii Remote
tr: Wii kumandasını kullan

en: Use a custom color set
tr: Özel bir renk düzeni kullan

en: Use a custom message for notifications
tr: Bildirimler için özel bir mesaj kullan

en: Use a network remote control
tr: Bir ağ uzak denetimi kullan

en: Use authentication
tr: Kimlik denetimi kullan

en: Use bitrate management engine
tr: Bi oranı kontrolü yönetimini kullan

en: Use default bitrate
tr: Varsayılan bit hızını kullan

en: Use dynamic mode
tr: Dinamik kip kullan

en: Use notifications to report Wii Remote status
tr: Wii kumanda durumunu raporlamak için bildirimleri kullan

en: Use system icons
tr: Sistem simgelerini kullan

en: Use temporal noise shaping
tr: Temporal noise shaping kullan

en: Use the system default
tr: Sistem öntanımlısını kullan

en: Use the system default color set
tr: Varsayılan sistem renk düzenini kullan

en: Use the system proxy settings
tr: Sistem vekil sunucu ayarlarını kullan

en: Used
tr: Kullanılan

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Username
tr: Kullanıcı Adı

en: Using the menu to add a song will...
tr: Menü kullanarak şarkı eklemek...

en: Variable bit rate
tr: Değişken bit oranı

en: Various artists
tr: Çeşitli sanatçılar

en: Verify Server certificate
tr: Sunucu sertifikasını doğrulayın

en: Version %1
tr: Sürüm %1

en: View
tr: Görünüm

en: View Stream Details
tr: Akış Ayrıntılarını Görüntüle

en: Visualization mode
tr: Görüntüleme kipi

en: Visualizations
tr: Görseller

en: Visualizations Settings
tr: Görüntüleme Ayarları

en: Voice activity detection
tr: Ses aktivitesi algılama

en: Volume %1%
tr: Ses %1%

en: Warn me when closing a playlist tab
tr: Bir çalma listesi sekmesini kapatırken beni uyar

en: Warning: This compression level is outside of the streamable subset. This means that a decoder may not be able to start playing it mid-stream. It may also affect the performance of hardware decoders.
tr: Uyarı: Bu sıkıştırma düzeyi, yayınlanabilir alt kümenin dışındadır. Bu, bir kod çözücünün akışın ortasında oynatmaya başlayamayacağı anlamına gelir. Ayrıca donanım kod çözücülerinin performansını da etkileyebilir.

en: WavPack
tr: Wav Paketi

en: Website
tr: İnternet sitesi

en: Weeks
tr: Hafta

en: When Clementine starts
tr: Clementine başladığında

en: When calculating play counts, use
tr: Oynatma sayılarını hesaplarken şunu kullanın

en: When looking for album art Clementine will first look for picture files that contain one of these words.
    If there are no matches then it will use the largest image in the directory.
tr: Clementine albüm kapağı ararken ilk önce dosya adında şu kelimelerden birini içeren resim dosyasına bakacak.
    Eğer eşleşen bir dosya bulamazsa, bulunduğu dizindeki en büyük resmi kullanacak.

en: When saving a playlist, file paths should be
tr: Bir çalma listesi kaydederken, yollar şöyle olmalı

en: When sorting artists, albums and titles
tr: Sanatçıları, albümleri ve başlıkları sıralarken

en: When the list is empty...
tr: Liste boş olduğunda...

en: Why not try...
tr: Neden denemeyelim...

en: Wide band (WB)
tr: Geniş Bant (WB)

en: Wii Remote %1: activated
tr: Wii Remote %1: etkinleştirildi

en: Wii Remote %1: connected
tr: Wii Kumanda %1: bağlandı

en: Wii Remote %1: critical battery (%2%)
tr: Wii Kumanda %1: kritik pil seviyesi (%2%)

en: Wii Remote %1: disactived
tr: Wii Kumanda %1: etkin değil

en: Wii Remote %1: disconnected
tr: Wii Kumanda %1: çıkarıldı

en: Wii Remote %1: low battery (%2%)
tr: Wii Kumanda %1: düşük pil seviyesi (%2%)

en: Windows Media 128k
tr: Windows Medya 128k

en: Windows Media 64k
tr: Windows Medya 64k

en: Without cover:
tr: Kapak resmi olmayan:

en: Would you like to move the other songs in this album to Various Artists as well?
tr: Bu albümdeki diğer şarkıları da Çeşitli Sanatçılar'a taşımak ister misiniz?

en: Would you like to run a full rescan right now?
tr: Şu anda tam bir yeniden tarama çalıştırmak ister misiniz?

en: Write all songs statistics into songs' files
tr: Tüm şarkı istatistiklerini şarkı dosyalarına yaz

en: Write metadata
tr: Üstveriyi yaz

en: Wrong username or password.
tr: Yanlış kullanıcı adı veya parola.

en: Year
tr: Yıl

en: Year - Album
tr: Yıl - Albüm

en: Year - original
tr: Yıl - orijinal

en: Years
tr: Yıl

en: Yesterday
tr: Dün

en: You are about to download the following albums
tr: Aşağıdaki albümleri indirmek üzeresiniz

en: You are about to remove %1 playlists from your favorites, are you sure?
tr: Beğenilenlerinizden %1 oynatma listesini kaldırmak üzeresiniz. Emin misiniz?

en: You are about to remove a playlist which is not part of your favorite playlists: the playlist will be deleted (this action cannot be undone). 
    Are you sure you want to continue?
tr: Beğenilen çalma listelerinizin bir parçası olmayan bir çalma listesini kaldırmak üzeresiniz: çalma listesi silinecektir (bu işlem geri alınamaz).
    Devam etmek istediğinizden emin misiniz?

en: You are not signed in.
tr: Oturum açmadınız.

en: You are signed in as %1.
tr: %1 olarak oturum açtınız.

en: You are signed in.
tr: Oturum açtınız.

en: You can change the way the songs in the library are organised.
tr: Kütüphanedeki parçalarını farklı şekilde organize edebilirsiniz.

en: You can find <a href="%1">here on GitHub</a> the new cross platform remote.<br/>It is available on <b>Linux</b>, <b>MacOS</b> and <b>Windows</b><br/>
tr: Yeni çapraz platform uzaktan kumandayı <a href="%1">burada GitHub</a>'da bulabilirsiniz.<br/><b>Linux</b>, <b>MacOS</b>'ta mevcuttur ve <b>Windows</b><br/>

en: You can listen to Magnatune songs for free without an account.  Purchasing a membership removes the messages at the end of each track.
tr: Bir hesabınız olmadan ücretsiz olarak Magnatude'dan şarkı dinleyebilirsiniz.  Üyelik alırsanız her şarkının sonunda görünen bu mesajı kaldırabilirsiniz.

en: You can listen to background streams at the same time as other music.
tr: Arkaplan akışlarını diğer müzikler gibi aynı anda dinleyebilirsiniz.

en: You can use your Wii Remote as a remote control for Clementine.  <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote">See the page on the Clementine wiki</a> for more information.
tr: Wii kumandanızı kullanarak Clementine'ı uzaktan kumanda edebilirsiniz.  Daha fazla bilgi için <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote">Clementine wikideki ilgili sayfayı</a> ziyaret edin.

en: You do not have an active subscription
tr: Aktif bir aboneliğiniz yok

en: You love this track
tr: Bu şarkıyı seviyorsunuz

en: You need to launch System Preferences and allow Clementine to "<span style="font-style:italic">control your computer</span>" to use global shortcuts in Clementine.
tr: Clementine'da genel kısayolları kullanabilmek için Sistem Tercihleri'ne girmeli ve "<span style=" font-style:italic;">bilgisayarı denetleme</span>"si için etkinleştirmelisiniz..

en: You will need to restart Clementine if you change the language.
tr: Dili değiştirdiyseniz programı yeniden başlatmanız gerekmektedir.

en: Your IP address:
tr: IP adresiniz:

en: Your Magnatune credentials were incorrect
tr: Magnatune kimlik bilgileriniz hatalı

en: Your library is empty!
tr: Kütüphaneniz boş!

en: Your radio streams
tr: Radyo yayın akışlarınız

en: Your scrobbles: %1
tr: Skroplarınız: %1

en: Your system is missing OpenGL support, visualizations are unavailable.
tr: Sisteminizde OpenGL desteği yok, görselleştirmeler çalışmayacak.

en: Zero
tr: Sıfır

en: add %n songs
tr: %n şarkıyı ekle

en: after
tr: sonra

en: ago
tr: önce

en: and
tr: ve

en: automatic
tr: otomatik

en: before
tr: önce

en: between
tr: arasında

en: biggest first
tr: ilk önce en büyüğü

en: comma-separated list of the allowed extensions that will be visible from the network remote (ex: m3u,mp3,flac,ogg,wav)
tr: Ağ uzaktan kumandasından görülebilecek izin verilen uzantıların virgülle ayrılmış listesi (ör. m3u,mp3,flac,ogg,wav)

en: contains
tr: şunu içeriyor

en: desktop_remote
tr: masaüstü_uzaktan kumanda

en: disabled
tr: devre dışı

en: disc %1
tr: disk %1

en: does not contain
tr: şunu içermiyor

en: dump
tr: çöplük

en: empty
tr: boş

en: ends with
tr: şununla bitiyor

en: equals
tr: eşittir

en: gpodder.net directory
tr: gpodder.net dizini

en: greater than
tr: büyüktür

en: iPods and USB devices currently don't work on Windows.  Sorry!
tr: iPod'lar ve USB aygıtları şimdilik Windows'ta çalışmıyor. Üzgünüz!

en: in the last
tr: sonunda

en: less than
tr: küçüktür

en: longest first
tr: ilk önce en uzunu

en: move %n songs
tr: %n şarkıyı taşı

en: newest first
tr: ilk önce en yenisi

en: not empty
tr: boş değil

en: not equals
tr: eşit değiller

en: not in the last
tr: son değil

en: not on
tr: değil

en: oldest first
tr: ilk önce en eskisi

en: on
tr: açık

en: options
tr: seçenekler

en: or scan the QR code:
tr: veya QR kodunu tarayın:

en: press enter
tr: enter'a basın

en: remove %n songs
tr: %n şarkıyı kaldır

en: shortest first
tr: ilk önce en kısası

en: shuffle songs
tr: şarkıları karıştır

en: smallest first
tr: ilk önce en küçüğü

en: sort songs
tr: şarkıları sırala

en: starts with
tr: şununla başlıyor

en: stop
tr: durdur

en: track %1
tr: parça %1
