Clementine Music Player - en to bs translation catalogue (661 entries)

en:  seconds
bs:  sekundi

en:  songs
bs:  pjesama

en: %1 albums
bs: %1 albuma

en: %1 days
bs: %1 dana

en: %1 days ago
bs: prije %1 dana

en: %1 playlists (%2)
bs: %1 popisa pjesama (%2)

en: %1 song
bs: %1 pjesma

en: %1 songs
bs: %1 pjesama

en: %1 songs found
bs: %1 pjesama pronađeno

en: %1 songs found (showing %2)
bs: %1 pjesama pronađeno (prikazano %2)

en: %1 tracks
bs: %1 pjesama

en: %1 transferred
bs: %1 prebačenо

en: %1: Wiimotedev module
bs: %1 Wiimotedev modul

en: %L1 other listeners
bs: %L1 ostali slušatelji

en: %L1 total plays
bs: %L1 ukupno izigranih pjesama

en: %n failed
bs: %n neuspjelo

en: %n finished
bs: %n završeno

en: %n remaining
bs: %n ostalo

en: &Align text
bs: &Složij tekst

en: &Center
bs: &Sredina

en: &Custom
bs: &Vlastito

en: &Help
bs: &Pomoć

en: &Hide %1
bs: &Sakrij %1

en: &Hide...
bs: &Sakrij...

en: &Left
bs: &Lijevo

en: &None
bs: &Nijedan

en: &Quit
bs: &Izlaz

en: &Right
bs: &Desno

en: &Stretch columns to fit window
bs: &Razvuci red da odgovara veličini prozora

en: &Tools
bs: &Alati

en: (different across multiple songs)
bs: (različito među više pjesama)

en: ...and all the Amarok contributors
bs: ...i svim Amarok pomagačima

en: 1 day
bs: 1 dan

en: 1 track
bs: 1 pjesma

en: 50 random tracks
bs: 50 nasumičnih pjesama

en: <a href="http://www.di.fm/premium/">Upgrade to Premium now</a>
bs: <a href="http://www.di.fm/premium/">Nadogradite na Premium odmah</a>

en: <p>Tokens start with %, for example: %artist %album %title </p>
    
    <p>If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.</p>
bs: <p>Žetoni počinju sa %,, na primjer: 1%umjetnik 1%album 2%naziv </p>
    <p>Ako okružite dijelove teksta koji sadrže žeton s kovrčavim zagradama, taj odjeljak će biti skriven ako je žeton prazan.</p>

en: A smart playlist is a dynamic list of songs that come from your library.  There are different types of smart playlist that offer different ways of selecting songs.
bs: Pametna lista pjesama, je dinamička lista pjesama koja je nastala iz vaše kolekcije. Postoje različiti tipovi pametnih listi koji omogućavaju različite našine odabiranja pjesama.

en: A song will be included in the playlist if it matches these conditions.
bs: Pjesma će biti uključena u listu pjesama ako zadovoljava ove uslove.

en: ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD
bs: SVA SLAVA HIPNOŽABI

en: About %1
bs: O %1

en: About Clementine...
bs: O Clementine...

en: About Qt...
bs: O Qt-u...

en: Account details
bs: Detalji o nalogu

en: Account details (Premium)
bs: Detalji računa (Premium)

en: Action
bs: Akcija

en: Add Stream
bs: Dodaj tok

en: Add a new line if supported by the notification type
bs: Dodajte novi red ako je podržat od vrste obavijesti

en: Add action
bs: Dodaj akciju

en: Add another stream...
bs: Dodaj još jedan tok...

en: Add directory...
bs: Dodaj fasciklu...

en: Add file...
bs: Dodaj datoteku...

en: Add files to transcode
bs: Dodaj datoteke za pretvorbu

en: Add folder
bs: Dodaj fasciklu

en: Add folder...
bs: Dodaj fasciklu...

en: Add new folder...
bs: Dodaj novu fasciklu...

en: Add search term
bs: Unesi termin za pretraživanje

en: Add song album tag
bs: Dodajte oznaku albuma pjesme

en: Add song albumartist tag
bs: Dodaj oznaku izvođača pjesme s albuma

en: Add song artist tag
bs: Dodajte oznaku izvođača pjesme

en: Add song composer tag
bs: Dodajte oznaku kompozitora pjesme

en: Add song disc tag
bs: Dodajte oznaku diska pjesme

en: Add song genre tag
bs: Dodajte oznaku žanra pjesme

en: Add song length tag
bs: Dodajte oznaku dužine pjesme

en: Add song play count
bs: Dodajte broj izvođenja pjesme

en: Add song skip count
bs: Dodajte broj preskakanja pjesme

en: Add song title tag
bs: Dodajte oznaku naslova pjesme

en: Add song track tag
bs: Dodajte oznaku same pjesme

en: Add song year tag
bs: Dodajte oznaku godine pjesme

en: Add stream...
bs: Dodaj tok...

en: Add to another playlist
bs: Dodaj drugoj listi pjesama

en: Add to playlist
bs: Dodaj u listu pjesama

en: Add to the queue
bs: Dodaj na listu čekanja

en: Add wiimotedev action
bs: Dodaj wiimotedev akciju

en: Added this month
bs: Dodano ovaj mjesec

en: Added this week
bs: Dodano u ovoj sedmici

en: Added this year
bs: Dodano ove godine

en: Added today
bs: Dodano danas

en: Added within three months
bs: Dodano u zadnja tri mjeseca

en: Advanced grouping...
bs: Napredno grupiranje

en: After copying...
bs: Poslije kopiranja...

en: Album (ideal loudness for all tracks)
bs: Album (idealna jačina za sve pjesme)

en: Album artist
bs: Izvođač albuma

en: Album info on jamendo.com...
bs: Informacije o albumu na jamendo.com...

en: Albums with covers
bs: Albumi sa omotom

en: Albums without covers
bs: Albumi bez omota

en: All Files (*)
bs: Sve datoteke (*)

en: All albums
bs: Svi albumi.

en: All artists
bs: Svi izvođači

en: All files (*)
bs: Sve datoteke (*)

en: All playlists (%1)
bs: Sve liste pjesama (%1)

en: All the translators
bs: Svi prevodioci

en: All tracks
bs: Sve pjesme

en: Allow mid/side encoding
bs: Dozvolite srednje/bočno kodiranje

en: Alongside the originals
bs: Pored orginala

en: Always start playing
bs: Uvjek počni sa slušanjem

en: An error occurred loading the iTunes database
bs: Desila se greška prilikom učitavanja iTunes baze podataka

en: An error occurred writing metadata to '%1'
bs: Desila se greška prilikom zapisivanja meta podataka na '%1'

en: And:
bs: I:

en: Appearance
bs: Izgled

en: Append files/URLs to the playlist
bs: Dodaj datoteke/URL.ove listi pjesama

en: Append to current playlist
bs: Dodaj trenutnoj listi pjesama

en: Append to the playlist
bs: Dodajte na listu za reprodukciju

en: Apply compression to prevent clipping
bs: Primjeni kompresiju da bi sprječio smetnje

en: Are you sure you want to delete the "%1" preset?
bs: Jeste li sigurni da želite obrisati "%1" podešavanje?

en: Are you sure you want to reset this song's statistics?
bs: Jeste li sigurni da želite obrisati statistiku ove pjesme?

en: Artist
bs: Izvođač

en: Artist info
bs: Informacije o izvođaču

en: Artist's initial
bs: Izvođačevi inicijali

en: Authentication failed
bs: Autentifikacija nije prošla

en: Authors
bs: Autori

en: Auto
bs: Automatski

en: Automatic updating
bs: Automatsko osvježavanje

en: Automatically open single categories in the library tree
bs: Automatski otvori pojedine kategorije u stablu biblioteke

en: Available
bs: Dostupno

en: Average bitrate
bs: Prosječna brzina prenosa

en: Average image size
bs: Prosječna veličina slike

en: Background Streams
bs: Pozadinski tokovi

en: Background color
bs: Boja pozadine

en: Background opacity
bs: Providnost pozadine

en: Bar analyzer
bs: Analizator za tablu

en: Basic Blue
bs: Osnovna plava

en: Behavior
bs: Ponašanje

en: Best
bs: Najbolje

en: Bit rate
bs: Protok bitova

en: Bitrate
bs: Bitrata

en: Block analyzer
bs: Analizator blokova

en: Block type
bs: Vrsta bloka

en: Body
bs: Tijelo

en: Boom analyzer
bs: Analizator strijele

en: Browse...
bs: Pretraži...

en: Buttons
bs: Dugmad

en: CUE sheet support
bs: CUE lista podrška

en: Change cover art
bs: Promjeni omot

en: Change font size...
bs: Promjeni veličinu slova...

en: Change repeat mode
bs: Promjeni način ponavljanja

en: Change shortcut...
bs: Promjeni kraticu...

en: Change shuffle mode
bs: Promjenite način nasumične reprodukcije

en: Change the language
bs: Promjeni jezik

en: Check for updates...
bs: Provjeri za nadogradnje...

en: Choose a name for your smart playlist
bs: Izaberite ime za svoju pametnu listu pjesama

en: Choose automatically
bs: Izaberi automatski

en: Choose color...
bs: Izaberi boju...

en: Choose font...
bs: Odaberite izgled slova...

en: Choose from the list
bs: Izaberi iz liste

en: Choose how the playlist is sorted and how many songs it will contain.
bs: Izaberi kako će se lista pjesama sortirati, te koliko će pjesama da sadrži.

en: Choose the websites you want Clementine to use when searching for lyrics.
bs: Izaberite web stranicu za koje želite da Clementine koristi prilikom pretrage za tekstom pjesme.

en: Classical
bs: Klasična

en: Clear
bs: Čisto

en: Clear playlist
bs: Isprazni listu pjesama

en: Clementine Error
bs: Clementine Greška

en: Clementine Orange
bs: Clementine narandžasta

en: Clementine Visualization
bs: Clementine vizualizacije

en: Clementine can automatically convert the music you copy to this device into a format that it can play.
bs: Clementine može automatski da pretvori muziku koju kopirate na ovaj uređaj u njemu podržani format.

en: Clementine can show a message when the track changes.
bs: Clementine može prikazati poruku kada se promjeni pjesma.

en: Clementine could not load any projectM visualisations.  Check that you have installed Clementine properly.
bs: Clementin nije mogao učitati projectM vizualizacije. Provjerite da li ste instalirali Clementine kako treba.

en: Clementine image viewer
bs: Clementine preglednik slika

en: Clementine was unable to find results for this file
bs: Clementine nije mogao pronaci rezultate za ovu datoteku

en: Click here to add some music
bs: Kliknite ovjde da dodate neku muziku

en: Click to toggle between remaining time and total time
bs: Kliknite da mjenjate između ukupnog i preostalog vremena

en: Close
bs: Zatvori

en: Close visualization
bs: Zatvorite vizualizacije

en: Closing this window will cancel the download.
bs: Zatvarajući ovaj prozor, otkazat ćete preuzimanje.

en: Closing this window will stop searching for album covers.
bs: Zatvarajući ovaj prozor, zaustavit ćete pretrzagu za omotima albuma.

en: Club
bs: Klubski

en: Comma separated list of class:level, level is 0-3
bs: Lista odvojena zarezima od klasa:nivo, nivo je 0-3

en: Comment
bs: Komentar

en: Complete tags automatically
bs: Automatski završi oznake

en: Complete tags automatically...
bs: Automatski završi oznake...

en: Composer
bs: Kompozitor

en: Configure Magnatune...
bs: Podesi Magnatune...

en: Configure Shortcuts
bs: Podesi prečice

en: Configure library...
bs: Podesi biblioteku...

en: Configure...
bs: Konfiguriši...

en: Connect Wii Remotes using active/deactive action
bs: Spoji Wii daljinski koristeći akciju aktivacija/de-aktivacija

en: Connect device
bs: Spoji uređaj

en: Constant bitrate
bs: Konstantna bitrata

en: Convert all music
bs: Pretvori svu muziku

en: Convert any music that the device can't play
bs: Pretvori svu muziku koju ovaj uređaje ne podržava

en: Copy to device...
bs: Kopiraj na uređaj...

en: Copy to library...
bs: Kopiraj u biblioteku...

en: Could not create the GStreamer element "%1" - make sure you have all the required GStreamer plugins installed
bs: Nije moguće napraviti GStreamer element "%1" - provjerite da li imate sve potrebne GStreamer dodatke instalirane.

en: Couldn't find a muxer for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
bs: Nemoguće pronaći muxer za %1, provjerite da li imate sve potrebne GStreamer dodatke instalirane.

en: Couldn't find an encoder for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
bs: Nije pronađen enkoder za %1, provjerite da li su instalirani ispravni GStreamer dodaci

en: Couldn't open output file %1
bs: Nemoguće otvoriti izlaznu datoteku %1

en: Cover Manager
bs: Menadžer omota

en: Cover art from embedded image
bs: Omoti sa uključene slike

en: Cover art loaded automatically from %1
bs: Omot učitan automatski sa %1

en: Cover art manually unset
bs: Omot ručno poništen

en: Cover art not set
bs: Omot nije podešen

en: Cover art set from %1
bs: Omot podešen sa %1

en: Covers from %1
bs: Omoti od %1

en: Cross-fade when changing tracks automatically
bs: Glatki prelaz sa pjesme na pjesmu, prilikom automatskog prelaženja.

en: Cross-fade when changing tracks manually
bs: Kad ručno mijenjate zapise, izblijediti iz jedne pjesme u drugu

en: Custom
bs: Prilagođeno

en: Custom message settings
bs: Prilagođene postavke poruka

en: Custom...
bs: Posebno...

en: Dance
bs: Dens

en: Date created
bs: Datum stvaranja

en: Date modified
bs: Datum izmjenje

en: Days
bs: Dani

en: De&fault
bs: Uo&bičajena

en: Decrease volume
bs: Smanji glasnost

en: Defaults
bs: Podrazumijevano

en: Delay between visualizations
bs: Razmak između vizualizacija

en: Delete files
bs: Obriši datoteke

en: Delete from device...
bs: Obriši sa uređaja

en: Delete from disk...
bs: Obriši sa diska...

en: Delete preset
bs: Obriši postavke

en: Delete smart playlist
bs: Obriši pametnu listu

en: Delete the original files
bs: Obriši orginalne datoteke

en: Deleting files
bs: Brišem datoteke

en: Dequeue selected tracks
bs: Makni sa liste čekanja označene pjesme

en: Dequeue track
bs: Makni sa liste čekanja označenu pjesmu

en: Destination
bs: Odredište

en: Details...
bs: Detalji...

en: Device
bs: Uređaj

en: Device Properties
bs: Osobine uređaja

en: Device name
bs: Ime uređaja

en: Device properties...
bs: Osobine uređaja...

en: Devices
bs: Uređaji

en: Did you mean
bs: Jesi mislio/la

en: Digitally Imported
bs: Digitalno Uvezeno

en: Digitally Imported password
bs: Digitalno Uvezena šifra

en: Digitally Imported username
bs: Digitalno Uvezeno korisničko ime

en: Direct internet connection
bs: Direktna internet veza

en: Directory
bs: Fascikla

en: Disable duration
bs: Onemogući trajanje

en: Disc
bs: Disk

en: Discontinuous transmission
bs: Prekidni prijenos

en: Display options
bs: Opcije prikazivanje

en: Display the on-screen-display
bs: Prikaži prikaz na ekranu

en: Do a full library rescan
bs: Uradi ponovni pregled biblioteke

en: Do not convert any music
bs: Ne pretvaraj nikakvu muziku

en: Don't repeat
bs: Ne ponavljaj

en: Don't show in various artists
bs: Ne prikazuj u raznim izvođačima

en: Don't shuffle
bs: Ne mješaj

en: Don't stop!
bs: Ne zaustavljaj!

en: Double click to open
bs: Dupli klik za otvaranje

en: Double clicking a song will...
bs: Dupli klik na pjesmu će...

en: Download directory
bs: Preuzmi fasciklu

en: Download membership
bs: Prezmi članstvo

en: Download this album
bs: Preuzmi ovaj album

en: Download this album...
bs: Preuzmi ovaj album...

en: Downloading Icecast directory
bs: Preuzimam Icecast fasciklu

en: Downloading Jamendo catalogue
bs: Preuzimam Jamendo katalog

en: Downloading Magnatune catalogue
bs: Preuzimam Magnatune katalog

en: Downloading metadata
bs: Preuzimanje metapodataka

en: Drag to reposition
bs: Povucite za položaj

en: Dynamic mode is on
bs: Dinamički režim je uključen

en: Dynamic random mix
bs: Dinamični nasumični miks

en: Edit smart playlist...
bs: Uredi pametnu listu...

en: Edit tag...
bs: Uredi oznaku...

en: Edit tags
bs: Uredi oznake...

en: Edit track information
bs: Uredi informaciju pjesme

en: Edit track information...
bs: Uredi informaciju pjesme...

en: Edit...
bs: Uredi...

en: Enable Wii Remote support
bs: Omogući podršku za Wii Daljinski

en: Enable equalizer
bs: Omogući ekvilajzer/ujednačajnik

en: Enable shortcuts only when Clementine is focused
bs: Omogućite prečice samo kad je Clementine fokusiran

en: Enable/disable Last.fm scrobbling
bs: Omogući/onemogući Last.fm skrobbling

en: Encoding complexity
bs: Složenost kodiranja

en: Encoding engine quality
bs: Kvalitet motora kodiranja

en: Encoding mode
bs: Modus kodiranja

en: Enter a URL to download a cover from the Internet:
bs: Unesite URL adresu da bi ste preuzeli omot s Interneta:

en: Enter a new name for this playlist
bs: Unesite novo ime za ovu listu

en: Enter search terms here
bs: Ovdje unesite pojmove za pretraživanje

en: Enter the URL of an internet radio stream:
bs: Unesite URL internetskog radijskog streama:

en: Entire collection
bs: Cijela kolekcija

en: Equalizer
bs: Ekvilajzer/Ujednačajnik

en: Equivalent to --log-levels *:1
bs: Ekvivalentno --log-levels *:1

en: Equivalent to --log-levels *:3
bs: Ekvivalentno --log-levels *:3

en: Error
bs: Greška

en: Error connecting MTP device
bs: Pogreška prilikom povezivanja MTP uređaja

en: Error copying songs
bs: Pogreška prilikom kopiranja pjesama

en: Error deleting songs
bs: Pogreška prilikom brisanja pjesama

en: Error loading %1
bs: Pogreška prilikom učitavanja %1

en: Error loading di.fm playlist
bs: Pogreška prilikom učitavanja di.fm playliste

en: Error processing %1: %2
bs: Pogreška prilikom prerade %1: %2

en: Error while loading audio CD
bs: Pogreška prilikom učitavanja audio CD-a

en: Ever played
bs: Ikad pokrenuto

en: Except between tracks on the same album or in the same CUE sheet
bs: Osim između zapisa na istom albumu ili na istoj CUE listi

en: Fade out when stopping a track
bs: Izbljedi prilikom zaustavljanja pjesme

en: Fading
bs: Izbljeđivanje

en: Fading duration
bs: Tok izbljeđivanja

en: Fast
bs: Brzo

en: Favourite tracks
bs: Omiljene pjesme

en: Fetch Missing Covers
bs: Preuzmi Nedostajuće Okvire

en: Fetch automatically
bs: Preuzmi automatski

en: Fetch completed
bs: Preuzimanje završeno

en: Fetching cover error
bs: Greška u preuzimanju okvira

en: File extension
bs: Tip datoteke

en: File formats
bs: Formati datoteka

en: File name
bs: Ime datoteke

en: File name (without path)
bs: Ime datoteke (bez puta datoteke)

en: File size
bs: Veličina datoteke

en: File type
bs: Vrsta datoteke

en: Filename
bs: Naziv datoteke

en: Files
bs: Datoteke

en: Files to transcode
bs: Datoteke koje se moraju transkodirati

en: Find songs in your library that match the criteria you specify.
bs: Nađite pjesme u svojoj biblioteci koje odgovaraju kriterijima koje ste naveli.

en: Fingerprinting song
bs: Otiskuje se pjesma

en: Finish
bs: Završetak

en: First level
bs: Prvi nivo

en: Font size
bs: Veličina fonta

en: Force mono encoding
bs: Prisiluj mono enkodiranje

en: Forget device
bs: Zaboravi uređaj

en: Forgetting a device will remove it from this list and Clementine will have to rescan all the songs again next time you connect it.
bs: Ako zaboravite uređaj, uklonit ćete ga s ove liste i Clementine će morati ponovno skenirati sve pjesme sljedeći put kad ga povežete.

en: Form
bs: Oblik

en: Framerate
bs: Brzina kadrova

en: Frames per buffer
bs: Brzina kadrova po međuspremniku

en: Full Bass
bs: Puni Bass

en: Full Bass + Treble
bs: Puni Bass + Treble

en: Full Treble
bs: Puni Treble

en: General settings
bs: Opće postavke

en: Genre
bs: Žanr

en: Getting channels
bs: Nalaženje kanala

en: Getting streams
bs: Nalaženje streamova

en: Give it a name:
bs: Dadni mu ime:

en: Go to next playlist tab
bs: Idite na sljedeću karticu playlistih

en: Go to previous playlist tab
bs: Idite na prošlu karticu playlistih

en: Got %1 covers out of %2 (%3 failed)
bs: Dobio %1 od %2 omota (%3 neuspješno)

en: Grey out non existent songs in my playlists
bs: Osivi nepostojeće pjesme u mojim playlistama

en: Group Library by...
bs: Grupiraj Biblioteku prema...

en: Group by
bs: Grupiraj prema

en: Group by Album
bs: Grupiraj prema Albumu

en: Group by Artist
bs: Grupiraj prema Umjetniku

en: Group by Artist/Album
bs: Grupiraj prema Umjetniku/Albumu

en: Group by Artist/Year - Album
bs: Grupiraj prema Umjetniku/Godini - Album

en: Group by Genre/Album
bs: Grupiraj prema Žanru/Albumu

en: Group by Genre/Artist/Album
bs: Grupiraj prema Žanru/Umjetniku/Albumu

en: Hardware information
bs: Informacije o hardveru

en: Hardware information is only available while the device is connected.
bs: Informacije o hardveru su dostupne samo dok je uređaj povezan.

en: High
bs: Visoko

en: High (%1 fps)
bs: Visoko (%1 fps)

en: High (1024x1024)
bs: Visoko (1024x1024)

en: Hours
bs: Sati

en: Hypnotoad
bs: Hipnožaba

en: I don't have a Magnatune account
bs: Nemam Magnatune račun

en: Icon
bs: Ikona

en: Icons on top
bs: Ikone na vrhu

en: Identifying song
bs: Prepoznavanje pjesme

en: If you continue, this device will work slowly and songs copied to it may not work.
bs: Ako nastavite, ovaj uređaj će raditi sporo i pjesme kopirane na njega možda neće raditi.

en: Ignore "The" in artist names
bs: Zanemarite "The" u imenima izvođača

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)
bs: Slike (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)
bs: Slike (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)

en: In dynamic mode new tracks will be chosen and added to the playlist every time a song finishes.
bs: U dinamičnom režimu će se birati nove pjesme i dodavati na playlistu svaki put kada se pjesma završi.

en: Include album art in the notification
bs: U obavještenju uračunajte okvir albuma

en: Include all songs
bs: Uračunajte sve pjesme

en: Increase volume
bs: Povećajte glasnoću

en: Information
bs: Informacija

en: Insert...
bs: Unesite...

en: Invalid API key
bs: Pogrešna API šifra

en: Invalid format
bs: Pogrešan format

en: Invalid method
bs: Pogrešna metoda

en: Invalid parameters
bs: Pogrešni parametri

en: Invalid resource specified
bs: Pogrešan resurs naveden

en: Invalid service
bs: Pogrešan servis

en: Invalid session key
bs: Pogrešna šifra za sesiju

en: Jamendo Most Listened Tracks
bs: Jamendo Najslušanije Pjesme

en: Jamendo Top Tracks
bs: Jamendo Vrhovne Pjesme

en: Jamendo Top Tracks of the Month
bs: Jamendo Vrhovne Pjesme Mjeseca

en: Jamendo Top Tracks of the Week
bs: Jamendo Vrhovne Pjesme Sedmice/Tjedna

en: Jamendo database
bs: Jamendo baza podataka

en: Jump to the currently playing track
bs: Skočite na trenutno pokrenutu pjesmu

en: Keep buttons for %1 second...
bs: Držite dugmadi za %1 sekundu...

en: Keep buttons for %1 seconds...
bs: Držite dugmadi za %1 sekunde...

en: Keep running in the background when the window is closed
bs: Nek se dalje pokreće u pozadini kad je prozor zatvoren

en: Keep the original files
bs: Čuvajte originalne datoteke

en: Language
bs: Jezik

en: Laptop/Headphones
bs: Laptop/Slušalice

en: Large Hall
bs: Veliki Hodnik

en: Large album cover
bs: Veliki okvir za album

en: Large sidebar
bs: Velika bočna traka

en: Last played
bs: Posljednje pokrenuto

en: Last.fm is currently busy, please try again in a few minutes
bs: Last.fm je trenutno zauzet, pokušajte ponovo za nekoliko minuta

en: Last.fm play counts
bs: Last.fm broj puta kad su pjesme pokrenute

en: Last.fm tags
bs: Last.fm oznake

en: Least favourite tracks
bs: Najmanje omiljene pjesme

en: Length
bs: Dužina

en: Library
bs: Biblioteka

en: Library advanced grouping
bs: Napredno grupiranje u biblioteci

en: Library rescan notice
bs: Obavijest o ponovnom skeniranju biblioteke

en: Library search
bs: Pretraživanje biblioteke

en: Limits
bs: Granice

en: Live
bs: Uživo

en: Load
bs: Učitaj

en: Load cover from URL
bs: Učitaj okvir od URL-a

en: Load cover from URL...
bs: Učitaj okvir od URL-a...

en: Load cover from disk...
bs: Učitaj okvir sa računara...

en: Load playlist
bs: Učitaj playlistu

en: Load playlist...
bs: Učitaj playlistu...

en: Loading MTP device
bs: Učitavanje MTP uređaja

en: Loading iPod database
bs: Učitavanje iPod baze datoteka

en: Loading smart playlist
bs: Učitavanje pametne playliste

en: Loading songs
bs: Učitaju se pjesme

en: Loading stream
bs: Učitava se stream

en: Loading tracks
bs: Učitavaju se snimci

en: Loading tracks info
bs: Učitava se informacija o snimcima

en: Loading...
bs: Učitavanje...

en: Loads files/URLs, replacing current playlist
bs: Učitava dodatke/URL-ove, mijenjajući trenutnu playlistu

en: Login
bs: Upis

en: Long term prediction profile (LTP)
bs: Profil za dugotrajno predviđanje (LTP)

en: Love
bs: Ljubav

en: Low (%1 fps)
bs: Nisko (%1 fps)

en: Low (256x256)
bs: Nisko (256x256)

en: Low complexity profile (LC)
bs: Nizak profil za kompleksitet (LC)

en: Lyrics
bs: Lirike

en: Lyrics from %1
bs: Lirike od %1

en: Magnatune Download
bs: Skini s Magnatuna

en: Magnatune download finished
bs: Gotovo skidanje s Magnatuna

en: Main profile (MAIN)
bs: Glavni profil (GLAVNI)

en: Malformed response
bs: Pogrešna reakcija

en: Manual proxy configuration
bs: Ručna konfiguracija proxyja

en: Manufacturer
bs: Proizvođač

en: Match every search term (AND)
bs: Slaži se sa svakim pojmom za pretraživanje (I)

en: Match one or more search terms (OR)
bs: Slaži se sa jednim ili više pojmova za pretraživanje (ILI)

en: Maximum bitrate
bs: Najviša bitrata

en: Medium (%1 fps)
bs: Srednje (%1 fps)

en: Medium (512x512)
bs: Srednje (512x512)

en: Membership type
bs: Vrsta članstva

en: Minimum bitrate
bs: Najniža bitrata

en: Missing projectM presets
bs: Nedostaju unaprijed podešene projectM postavke

en: Monitor the library for changes
bs: Pratite biblioteku za promjene

en: Months
bs: Mjeseci

en: Most played
bs: Najviše pokrenuto

en: Mount point
bs: Montiraj točku

en: Mount points
bs: Montiraj točke

en: Move down
bs: Prebaci dole

en: Move to library...
bs: Prebaci u biblioteku...

en: Move up
bs: Prebaci gore

en: Music Library
bs: Biblioteka Muzike

en: Mute
bs: Bez zvuka

en: Name
bs: Naziv

en: Naming options
bs: Opcije za naziv

en: Narrow band (NB)
bs: Uzak pojas (NB)

en: Network Proxy
bs: Mrežni proxy

en: Never
bs: Nikad

en: Never played
bs: Nikad pokrenuto

en: Never start playing
bs: Nikad ne započni pokretati

en: New playlist
bs: Nova playlista

en: New smart playlist...
bs: Nova pametna playlista...

en: New songs
bs: Nove pjesme

en: New tracks will be added automatically.
bs: Nove pjesme će je biti automatski dodate.

en: Newest tracks
bs: Najnoviji snimci

en: Next
bs: Sljedeće

en: Next track
bs: Sljedeći snimak

en: No analyzer
bs: Bez analizatora

en: No long blocks
bs: Bez dugih blokova

en: No matches found.  Clear the search box to show the whole playlist again.
bs: Nema rezultata. Očistite kutiju za pretragu da pokažete cijelu playlistu ponovno.

en: No short blocks
bs: Bez kratkih blokova

en: None
bs: Ništa

en: None of the selected songs were suitable for copying to a device
bs: Nijedna od odabranih pjesama nije bila prikladna za kopiranje na uređaj

en: Normal block type
bs: Normalni tip bloka

en: Not available while using a dynamic playlist
bs: Nije dostupno tokom korištenja dinamične playliste

en: Not connected
bs: Nije spojeno

en: Not enough content
bs: Nema dovoljno sadržaja

en: Not enough fans
bs: Nema dovoljno obožavatelja

en: Not enough members
bs: Nema dovoljno članova

en: Not enough neighbors
bs: Nema dovoljno komšija

en: Not mounted - double click to mount
bs: Nije montirano - kliknite dvaput da montirate

en: Notification type
bs: Tip obavještenja

en: Notifications
bs: Obavještenja

en: Now Playing
bs: Sad Svira

en: OSD Preview
bs: OSD Pregled

en: Only show the first
bs: Samo pokaži prvu

en: Open %1 in browser
bs: Otvori %1 u pretraživaču

en: Open &audio CD...
bs: Otvori &audio CD...

en: Open device
bs: Otvori uređaj

en: Open in new playlist
bs: Otvori u novoj playlisti

en: Open...
bs: Otvori...

en: Operation failed
bs: Operacija nije uspješna

en: Optimize for bitrate
bs: Optimiziraj za bitratu

en: Optimize for quality
bs: Optimiziraj za kvalitet

en: Options...
bs: Opcije...

en: Organise Files
bs: Organizuj Datoteke

en: Organise files...
bs: Organizuj datoteke...

en: Organising files
bs: Organiziraju se datoteke

en: Original tags
bs: Originalni citati

en: Other options
bs: Druge opcije

en: Output options
bs: Izlazne opcije

en: Overwrite existing files
bs: Prepišite postojeće datoteke

en: Parsing Jamendo catalogue
bs: Raščlanjivam Jamendo katalog

en: Party
bs: Zabava

en: Password
bs: Šifra

en: Pause
bs: Pauza

en: Pause playback
bs: Pauziraj reprodukciju

en: Paused
bs: Pauzirano

en: Plain sidebar
bs: Obična bočna traka

en: Play
bs: Pokreni

en: Play count
bs: Broj izvođenja

en: Play if stopped, pause if playing
bs: Pokreni ako je zaustavljeno, pauziraj ako je pokrenuto

en: Play if there is nothing already playing
bs: Pokreni ako ništa već nije pokrenuto

en: Play the <n>th track in the playlist
bs: Pokreni <n>-i snimak u playlisti

en: Play/Pause
bs: Pokreni/Pauziraj

en: Playback
bs: Reprodukcija

en: Player options
bs: Opcije za Plejer

en: Playlist finished
bs: Playlista je gotova

en: Playlist options
bs: Opcije za Playlistu

en: Playlist type
bs: Vrsta Playliste

en: Popup duration
bs: Tijek iskočaja

en: Pre-amp
bs: Predpojačalo

en: Preferences
bs: Povlašćanja

en: Preferences...
bs: Povlašćanja...

en: Preferred album art filenames (comma separated)
bs: Povlašćena imena datoteka slika od albuma (razdvojeno zarezom)

en: Preferred audio format
bs: Povlašćeni format za audio

en: Preferred format
bs: Povlašćeni format

en: Preset:
bs: Napredna postavka:

en: Press a button combination to use for
bs: Pritisni kombinaciju dugmadi da koristiš za

en: Press a key
bs: Pritisni dugme

en: Press a key combination to use for %1...
bs: Pritisni kombinaciju tipkih da koristiš za %1...

en: Pretty OSD options
bs: Lijepe OSD opcije

en: Preview
bs: Pregled

en: Previous
bs: Prošla

en: Previous track
bs: Prošli snimak

en: Print out version information
bs: Printaj informaciju o verziji

en: Profile
bs: Profil

en: Progress
bs: Napredak

en: Push Wiiremote button
bs: Pritisni srednje dugme na Wii daljinskom

en: Put songs in a random order
bs: Stavi pjesme u nasumičnom redu

en: Querying device...
bs: Ispituje se uređaj...

en: Queue Manager
bs: Menadžer za red čekanja

en: Queue selected tracks
bs: Stavi odabrane pjesme u red čekanja

en: Queue track
bs: Stavi pjesmu u red čekanja

en: Radio (equal loudness for all tracks)
bs: Radio (jednaka glasnoča za sve snimke)

en: Rain
bs: Kiša

en: Random visualization
bs: Nasumična vizualizacija

en: Rate the current song 0 stars
bs: Ocjeni trenutačnu pjesmu sa 0 zvijezda

en: Rate the current song 1 star
bs: Ocjeni trenutačnu pjesmu sa 1 zvijezdom

en: Rate the current song 2 stars
bs: Ocjeni trenutačnu pjesmu sa 2 zvijezde

en: Rate the current song 3 stars
bs: Ocjeni trenutačnu pjesmu sa 3 zvijezde

en: Rate the current song 4 stars
bs: Ocjeni trenutačnu pjesmu sa 4 zvijezde

en: Rate the current song 5 stars
bs: Ocjeni trenutačnu pjesmu sa 5 zvijezdih

en: Rating
bs: Ocjena

en: Really cancel?
bs: Stvarno otkaži?

en: Refresh catalogue
bs: Osvježi katalog

en: Refresh channels
bs: Osvježi kanale

en: Refresh station list
bs: Osvježi listu stanica

en: Refresh streams
bs: Osvježi streame

en: Remember Wii remote swing
bs: Zapamti zamah Wii daljinskog

en: Remove
bs: Skloni

en: Remove action
bs: Skloni radnju

en: Remove folder
bs: Skloni fasciklu

en: Remove from playlist
bs: Skloni iz playliste

en: Rename playlist
bs: Daj playlisti novo ime

en: Rename playlist...
bs: Daj playlisti novo ime...

en: Renumber tracks in this order...
bs: Prebroji snimke u ovom redu...

en: Repeat
bs: Ponovi

en: Repeat album
bs: Ponovi album

en: Repeat playlist
bs: Ponovi playlistu

en: Repeat track
bs: Ponovi snimak

en: Replace current playlist
bs: Ponovi trenutačnu playlistu

en: Replace the playlist
bs: Zamjeni playlistu

en: Replaces spaces with underscores
bs: Zamjenjuje prostore s podvlakama

en: Replay Gain
bs: Povisi s Ponavljanjem

en: Repopulate
bs: Preseli

en: Reset
bs: Resetuj

en: Reset play counts
bs: Resetuj broj izvođenja

en: Restrict to ASCII characters
bs: Ograniči na ASCII oznake

en: SOCKS proxy
bs: SOCKS proxija

en: Safely remove device
bs: Sigurno izvuci uređaj

en: Safely remove the device after copying
bs: Sigurno izvuci uređaj nakon kopiranja

en: Sample rate
bs: Rata uzorka

en: Samplerate
bs: Uzorak

en: Save album cover
bs: Spasi okvir za album

en: Save cover to disk...
bs: Spasi okvir na disk...

en: Save image
bs: Spasi sliku

en: Save playlist...
bs: Spasi playlistu...

en: Save preset
bs: Spasi podešavanja

en: Save this stream in the Internet tab
bs: Spasi ovaj stream u internet kartici

en: Saving tracks
bs: Spašavaju se snimci

en: Scalable sampling rate profile (SSR)
bs: Profil uvečljivog uzorkovanja (SSR)

en: Score
bs: Rezultat

en: Scrobble tracks that I listen to
bs: Scrobble pjesme koje slušam

en: Search
bs: Traži

en: Search Icecast stations
bs: Traži u Icecast stanicama

en: Search Jamendo
bs: Traži u Jamendu

en: Search Magnatune
bs: Traži u Magnatunu

en: Search for album covers...
bs: Traži za okvire za albume...

en: Search mode
bs: Tip traženja

en: Search options
bs: Opcije za traženje

en: Search terms
bs: Pojmovi za traženje

en: Second level
bs: Drugi nivo

en: Seek backward
bs: Tražite unazad

en: Seek forward
bs: Tražite unaprijed

en: Seek the currently playing track by a relative amount
bs: Tražite trenutno pokrenutu pjesmu prema relativnom iznosu

en: Seek the currently playing track to an absolute position
bs: Tražite trenutno pokrenutu pjesmu prema apsolutnoj poziciji

en: Select All
bs: Odaberi Sve

en: Select None
bs: Odaberi Ništa

en: Select best possible match
bs: Odaberi najbolje što se moguće slaže

en: Select visualizations
bs: Odaberi vizualizacije

en: Select visualizations...
bs: Odaberi vizualizacije...

en: Serial number
bs: Serijski broj

en: Service offline
bs: Usluga trenutno nije dostupna

en: Set %1 to "%2"...
bs: Namjesti %1 na "%2"...

en: Set the volume to <value> percent
bs: Naštinaj glasnoću na <value> posto

en: Set value for all selected tracks...
bs: Naštimaj valutu za sve odabrane snimke...

en: Shortcut
bs: Prečac

en: Shortcut for %1
bs: Prečac za %1

en: Shortcut for %1 already exists
bs: Prečac za %1 već postoji

en: Show
bs: Pokaži

en: Show OSD
bs: Pokaži OSD

en: Show a glowing animation on the current track
bs: Pokaži svjetleću animaciju na trenutačnom snimku

en: Show a native desktop notification
bs: Pokaži obavještenje matične radne površine

en: Show a notification when I change the repeat/shuffle mode
bs: Pokaži obavještenje kad promjenim modus za ponavljanje/miješanje

en: Show a notification when I change the volume
bs: Pokaži obavještenje kad promjenim glasnoću

en: Show a popup from the system tray
bs: Pokaži iskok iz sistemske trake

en: Show a pretty OSD
bs: Pokaži lijepi OSD

en: Show above status bar
bs: Pokaži iznad status bara

en: Show all songs
bs: Pokaži sve pjesme

en: Show all the songs
bs: Pokaži sve pjesme

en: Show cover art in library
bs: Pokaži okvire u biblioteki

en: Show dividers
bs: Pokaži razdjelnike

en: Show fullsize...
bs: Pokaži punu veličinu...

en: Show in file browser...
bs: Pokaži u pretražniku za datoteke

en: Show in various artists
bs: Pokaži u raznim izvođačima

en: Show only duplicates
bs: Pokaži samo duplikate

en: Show only untagged
bs: Pokaži samo necitirane

en: Show the scrobble button in the main window
bs: Pokažite scrobble tipku u glavnom prozoru

en: Show tray icon
bs: Pokažite ikonu ladice

en: Show/Hide
bs: Pokaži/Sakrij

en: Shuffle
bs: Pomješaj

en: Shuffle all
bs: Pomješaj sve

en: Shuffle playlist
bs: Pomješaj playlistu

en: Sign out
bs: Ispiši se

en: Signing in...
bs: Upisuje se...

en: Skip backwards in playlist
bs: Preskoči unatrag u playlisti

en: Skip count
bs: Broj preskakanja

en: Skip forwards in playlist
bs: Preskoči unaprijed u playlisti

en: Small album cover
bs: Malen okvir za album

en: Small sidebar
bs: Mala bočna traka

en: Smart playlist
bs: Pametna playlista

en: Smart playlists
bs: Pametne playliste

en: Soft
bs: Mekano

en: Soft Rock
bs: Mekani Rock

en: Song Information
bs: Informacija o Pjesmi

en: Song info
bs: Informacija pjesme

en: Sorry
bs: Izvinite

en: Sort by genre (alphabetically)
bs: Sortiraj po vrsti (abeceda)

en: Sort by genre (by popularity)
bs: Sortiraj po vrsti (popularnost)

en: Sort by station name
bs: Sortiraj po imenu stanice

en: Sort songs by
bs: Sortiraj pjesme po

en: Sorting
bs: Sortiranje

en: Standard
bs: Standardno

en: Start the playlist currently playing
bs: Započni trenutno pokrenutu playlistu

en: Start transcoding
bs: Započni transkodiranje

en: Starting %1
bs: Započinje %1

en: Starting...
bs: Započinje...

en: Stop
bs: Zaustavi

en: Stop after
bs: Zaustavi nakon

en: Stop after this track
bs: Zaustavi nakon ovog snimka

en: Stop playback
bs: Zaustavi reprodukciju

en: Stop playing after current track
bs: Zaustavi nakon trenutačnog snimka

en: Stopped
bs: Zaustavljeno

en: Streaming membership
bs: Članstvo za Streamovanje

en: Successfully written %1
bs: Uspješno zapisano %1

en: Suggested tags
bs: Predloženi citati

en: Summary
bs: Sažetak

en: Super high (%1 fps)
bs: Super visoko (%1 fps)

en: Supported formats
bs: Podržani formati

en: Tabs on top
bs: Kartice na vrhu
