Clementine Music Player - en to hi translation catalogue (38 entries)

en:  seconds
hi: सेकंड्स

en:  songs
hi: गाने

en: %1 albums
hi: %1 एल्बम

en: %1 days
hi: %1 दिन

en: %1 days ago
hi: %1 दिन पहले

en: %1 playlists (%2)
hi: %1 प्लेलिस्ट (%2)

en: %1 song
hi: %1 गाना

en: %1 songs
hi: %1 gane

en: %1 songs found
hi: %1 गाने mile

en: %1 songs found (showing %2)
hi: %1 गाने मिले ( %2 प्रदर्शित है )

en: %1 transferred
hi: %1 hastantarit

en: %1: Wiimotedev module
hi: %1 Wiimotedev modul

en: %L1 other listeners
hi: %L1 अन्य shrota

en: %L1 total plays
hi: कुल %L1 बार चलाया

en: %n failed
hi: %n असफल

en: %n finished
hi: %n samapt

en: %n remaining
hi: %n शेष hain

en: &Align text
hi: &संरेखित lipi

en: &Center
hi: &kendra

en: &Custom
hi: &anukul

en: &Help
hi: &saha

en: &Hide %1
hi: &chipaye %1

en: &Hide...
hi: &chipaye

en: &Left
hi: &baye

en: &None
hi: &कोई nahi

en: &Quit
hi: &बंद

en: &Right
hi: &dayen

en: &Stretch columns to fit window
hi: &खीचे कॉलम विंडो फिट करने के लिए

en: &Tools
hi: &upkaran

en: (different across multiple songs)
hi: (कई गानो में विभिन्नता)

en: ...and all the Amarok contributors
hi: और बाकि सारे आमरोक सहयोगि..

en: 1 day
hi: 1 din

en: 1 track
hi: 1 giit

en: 128k MP3
hi: 128k एमपी3

en: 50 random tracks
hi: 50 यादृच्छिक giit

en: <a href="http://www.di.fm/premium/">Upgrade to Premium now</a>
hi: <a href="http://www.di.fm/premium/">आज ही परीमियम मे उननयन करे</a>

en: All artists
hi: Saare kalakaar

en: Artist
hi: Kalakar
