Clementine Music Player - en to my translation catalogue (866 entries)

en:  kbps
my: တစ်စက္ကန့်ကီလိုဘိုက်နှုန်း

en:  ms
my: မိုက်ခရိုစက္ကန့်

en:  pt
my: ပွိုင့်ပမာဏ

en:  seconds
my: စက္ကန့်များ

en:  songs
my: သီချင်းများ

en: %1 albums
my: %1 အယ်လဘမ်များ

en: %1 days
my: %1 နေ့များ

en: %1 days ago
my: %1 လွန်ခဲ့သောနေ့များ

en: %1 playlists (%2)
my: %1 သီချင်းစာရင်းများ (%2)

en: %1 song
my: %1 သီချင်း

en: %1 songs
my: %1 သီချင်းများ

en: %1 songs found
my: %1 သီချင်းများရှာတွေ့

en: %1 songs found (showing %2)
my: %1 သီချင်းများရှာတွေ့ (%2 ပြသနေ)

en: %1 tracks
my: %1 တေးသံလမ်းကြောများ

en: %1 transferred
my: %1 ကူးပြောင်း

en: %1: Wiimotedev module
my: %1: ဝီမိုတ်ဒပ်မော်ဂျူး

en: %L1 other listeners
my: %L1 အခြားနားဆင်သူများ

en: %L1 total plays
my: %L1 စုစုပေါင်းတင်ဆက်မှုများ

en: %n failed
my: %n ဖွင့်မရ

en: %n finished
my: %n ပြီးဆံုး

en: %n remaining
my: %n လက်ကျန်

en: &Align text
my: စာသားတန်းညှိ(&A)

en: &Center
my: အလယ်(&C)

en: &Custom
my: စိတ်ကြိုက်(&C)

en: &Help
my: အကူအညီ(&H)

en: &Hide %1
my: ဖုံးကွယ်(&H) %1

en: &Hide...
my: ဖုံးကွယ်(&H)...

en: &Left
my: ဘယ်(&L)

en: &None
my: တစ်ခုမျှ(&N)

en: &Quit
my: ထွက်(&Q)

en: &Right
my: ညာ(&R)

en: &Stretch columns to fit window
my: ဝင်းဒိုးနဲ့အံကိုက်ကော်လံများကိုဆွဲဆန့်(&S)

en: &Tools
my: ကိရိယာများ(&T)

en: (different across multiple songs)
my: (အမျိုးမျိုးသောသီချင်းများပေါင်းစုံဖြတ်၍)

en: ...and all the Amarok contributors
my: ...နှင့်အမာရော့ခ်ကူညီသူများအားလံုး

en: 0:00:00
my: ၀:၀၀:၀၀

en: 1 day
my: တစ်နေ့

en: 1 track
my: တေးသံလမ်းကြောတစ်ခု

en: 128k MP3
my: ၁၂၈ကီလိုအမ်ပီသရီး

en: 50 random tracks
my: ကျပန်းတေးသံလမ်းကြောများ၅၀

en: <a href="http://www.di.fm/premium/">Upgrade to Premium now</a>
my: <a href="http://www.di.fm/premium/">အရစ်ကျစနစ်သို့အခုအဆင့်မြှင့်</a>

en: <p>Tokens start with %, for example: %artist %album %title </p>
    
    <p>If you surround sections of text that contain a token with curly-braces, that section will be hidden if the token is empty.</p>
my: <p>နှင့်အတူတိုကင်များစတင် %, ဥပမာ: %artist %album %title </p>⏎ ⏎ <p>အကယ်၍သင်တွန့်လိမ်တွန့်ကွင်းများနှင့်တိုကင်ပါဝင်သောစာသားအပိုင်းများကိုဝိုင်းလျှင်၊ အကယ်၍တိုကင်ကအလွတ်ဖြစ်နေလျှင်အဲဒီအပိုင်းကိုဖုံးကွယ်။</p>

en: A smart playlist is a dynamic list of songs that come from your library.  There are different types of smart playlist that offer different ways of selecting songs.
my: ချက်ချာသီချင်းစာရင်းသည်သင့်ရဲ့သီချင်းတိုက်မှသီချင်းများကိုပြောင်းလဲနိုင်ပါသည်။ သီချင်းများကိုရွေးချယ်ခြင်းနည်းလမ်းအမျိုးမျိုးပါဝင်သောချက်ချာသီချင်းစာရင်းအမျိုးမျိုးလည်းရှိပါသည်။

en: A song will be included in the playlist if it matches these conditions.
my: သီချင်းသည်လိုအပ်ချက်များနှင့်ပြည့်စံုပါကသီချင်းစာရင်းတွင်ထည့်သွင်းပါဝင်ပါလိမ့်မည်။

en: A-Z
my: အေ-ဇီး

en: AAC
my: အေအေစီ

en: AAC 32k
my: အေအေစီ၃၂ကီလို

en: AIFF
my: အေအိုင်အက်ဖ်အက်ဖ်

en: ALL GLORY TO THE HYPNOTOAD
my: အံ့မခန်းဖွယ်အားလံုးကိုဟိုက်ဖ်နိုဖားသို့

en: About %1
my: ခန့် %1

en: About Clementine...
my: ကလီမန်တိုင်းအကြောင်း

en: About Qt...
my: ကျူတီအကြောင်း...

en: Account details
my: စာရင်းအသေးစိတ်အကြောင်းအရာများ

en: Account details (Premium)
my: စာရင်းအသေးစိတ်အကြောင်းအရာများ(အရစ်ကျစနစ်)

en: Action
my: လုပ်ဆောင်ချက်

en: Add Stream
my: သီချင်းစီးကြောင်းထည့်

en: Add a new line if supported by the notification type
my: သတိပေးချက်ပုံစံလက်ခံပါကလိုင်းအသစ်ထည့်

en: Add action
my: လုပ်ဆောင်ချက်ထည့်ပါ

en: Add another stream...
my: သီချင်းစီးကြောင်းနောက်တစ်ခုထည့်...

en: Add directory...
my: ဖိုင်လမ်းညွှန်ထည့်...

en: Add file...
my: ဖိုင်ထည့်...

en: Add files to transcode
my: ဖိုင်များကိုပံုစံပြောင်းလဲရန်ထည့်ပါ

en: Add folder
my: ဖိုင်တွဲထည့်

en: Add folder...
my: ဖိုင်တွဲထည့်...

en: Add new folder...
my: ဖိုင်တွဲအသစ်ထည့်...

en: Add search term
my: ရှာဖွေစကားရပ်ထည့်ပါ

en: Add song album tag
my: သီချင်းတေးသံအမည်ထည့်

en: Add song albumartist tag
my: သီချင်းတေးသံအနုပညာရှင်အမည်ထည့်

en: Add song artist tag
my: သီချင်းအနုပညာရှင်အမည်ထည့်

en: Add song composer tag
my: သီချင်းတေးရေးအမည်ထည့်

en: Add song disc tag
my: သီချင်းချပ်ပြားဝိုင်းအမည်ထည့်

en: Add song genre tag
my: သီချင်းအမျိုးအစားအမည်ထည့်

en: Add song length tag
my: သီချင်းအရှည်အမည်ထည့်

en: Add song play count
my: သီချင်းဖွင့်သံအရေအတွက်ထည့်

en: Add song skip count
my: သီချင်းကျော်သံအရေအတွက်ထည့်

en: Add song title tag
my: သီချင်းခေါင်းစဉ်အမည်ထည့်

en: Add song track tag
my: သီချင်းတေးသံလမ်းကြောအမည်ထည့်

en: Add song year tag
my: သီချင်းနှစ်အမည်ထည့်

en: Add stream...
my: သီချင်းစီးကြောင်းထည့်...

en: Add to another playlist
my: သီချင်းစာရင်းနောက်တစ်ခုသို့ထည့်

en: Add to playlist
my: သီချင်းစာရင်းသို့ထည့်

en: Add to the queue
my: စီတန်းထဲသို့ထည့်ပါ

en: Add wiimotedev action
my: ဝီမိုတ်ဒပ်လုပ်ဆောင်ချက်ကိုထည့်

en: Added this month
my: ယခုလကိုထည့်သွင်းပြီး

en: Added this week
my: ယခုအပတ်ကိုထည့်သွင်းပြီး

en: Added this year
my: ယခုနှစ်ကိုထည့်သွင်းပြီး

en: Added today
my: ယခုနေ့ကိုထည့်သွင်းပြီး

en: Added within three months
my: ၃လအတွင်းထည့်သွင်းပြီး

en: Advanced grouping...
my: အဆင့်မြင့်အုပ်စုဖွဲ့ခြင်း...

en: After copying...
my: ကူးယူပြီးနောက်...

en: Album
my: အယ်လဘမ်

en: Album (ideal loudness for all tracks)
my: အယ်လဘမ် (တေးသံလမ်းကြောများအားလံုးအတွက်အကောင်းဆုံးအသံကျယ်ကျယ်)

en: Album artist
my: အယ်လဘမ်အနုပညာရှင်

en: Album info on jamendo.com...
my: ဂျမန်ဒို.ကွမ်းမှအယ်လဘမ်အချက်အလက်...

en: Albums with covers
my: အဖုံးများနဲ့အယ်လဘမ်များ

en: Albums without covers
my: အဖုံးများနဲ့အယ်လဘမ်များ

en: All Files (*)
my: ဖိုင်များအားလံုး(*)

en: All albums
my: အယ်လဘမ်များအားလံုး

en: All artists
my: အနုပညာရှင်များအားလံုး

en: All files (*)
my: ဖိုင်များအားလံုး(*)

en: All playlists (%1)
my: သီချင်းစာရင်းများအားလံုး(%1)

en: All the translators
my: ဘာသာပြန်များအားလံုး

en: All tracks
my: တေးသံလမ်းကြောများအားလံုး

en: Allow mid/side encoding
my: အလယ်/ဘေးကုဒ်ပြောင်းခွင့်ပြု

en: Alongside the originals
my: မူရင်းများနှင့်အတူ

en: Always start playing
my: သီချင်းအမြဲတမ်းစတင်ဖွင့်

en: An error occurred loading the iTunes database
my: အိုင်ကျွန်းအချက်အလက်အစုထည့်သွင်းနေစဉ်အမှားပြ

en: An error occurred writing metadata to '%1'
my: '%1' သို့အချက်အလက်ဖွဲ့စည်းမှုရေးနေစဉ်အမှားပြ

en: And:
my: နှင့်:

en: Appearance
my: ပုံပန်းသဏ္ဎာန်

en: Append files/URLs to the playlist
my: ဖိုင်များ/ယူအာအလ်များသီချင်းစာရင်းသို့ဖြည့်စွက်

en: Append to current playlist
my: ယခုသီချင်းစာရင်းသို့ဖြည့်စွက်

en: Append to the playlist
my: သီချင်းစာရင်းသို့ဖြည့်စွက်

en: Apply compression to prevent clipping
my: ဖြတ်ညှပ်ခံရခြင်းကာကွယ်ရန်ချုံ့

en: Are you sure you want to delete the "%1" preset?
my: ယခု "%1" ကြိုတင်ထိန်းညှိပယ်ဖျက်မှာသေချာသလား?

en: Are you sure you want to reset this song's statistics?
my: ယခုသီချင်းစာရင်းဇယားပြန်လည်ထိန်းညှိမှာသေချာသလား?

en: Artist
my: အနုပညာရှင်

en: Artist info
my: အနုပညာရှင်အချက်အလက်

en: Artist's initial
my: အနုပညာရှင်အမည်၏အစ

en: Audio format
my: အသံပုံစံ

en: Authentication failed
my: အထောက်အထားစစ်ဆေးခြင်းမမှန်

en: Authors
my: စာဆိုများ

en: Auto
my: အလိုအလျောက်

en: Automatic updating
my: အလိုအလျောက်မွမ်းမံခြင်း

en: Automatically open single categories in the library tree
my: သီချင်းတိုက်ဖွဲ့စည်းပံုမှာတစ်ခုတည်းအတန်းအစားများအလိုအလျောက်ဖွင့်

en: Available
my: ရနိုင်

en: Average bitrate
my: ပျမ်းမျှဘစ်နှုန်း

en: Average image size
my: ပျမ်းမျှပုံအရွယ်အစား

en: BPM
my: ဘီပီအမ်

en: Background Streams
my: နောက်ခံသီချင်းစီးကြောင်းများ

en: Background color
my: နောက်ခံအရောင်

en: Background opacity
my: နောက်ခံအလင်းပိတ်

en: Bar analyzer
my: တိုင်စိစစ်သူ

en: Basic Blue
my: အခြေခံအပြာရောင်

en: Behavior
my: လုပ်ဆောင်ပုံ

en: Best
my: အကောင်းဆုံး

en: Bit rate
my: ဘစ်နှုန်း

en: Bitrate
my: ဘစ်နှုန်း

en: Block analyzer
my: ဘလောက်စိစစ်သူ

en: Block type
my: ဘလောက်အမျိုးအစား

en: Body
my: စာကိုယ်

en: Boom analyzer
my: မြည်ဟိန်းသံစိစစ်သူ

en: Browse...
my: လျှောက်ကြည့်...

en: Buffer duration
my: ကြားခံကြာချိန်

en: Buttons
my: ခလုတ်များ

en: CDDA
my: စီဒီဒီအေ

en: CUE sheet support
my: ကယူးအပြားအထောက်အကူ

en: Change cover art
my: အနုပညာအဖုံးပြောင်းလဲ

en: Change font size...
my: ဖွန်အရွယ်ပြောင်းလဲ

en: Change repeat mode
my: ပြန်ဆိုစနစ်ပြောင်းလဲ

en: Change shortcut...
my: အတိုကောက်ပြောင်းလဲ...

en: Change shuffle mode
my: ကုလားဖန်ထိုးစနစ်ပြောင်းလဲ

en: Change the language
my: ဒီဘာသာစကားပြောင်းလဲ

en: Check for updates...
my: မွမ်းမံများစစ်ဆေးခြင်း...

en: Choose a name for your smart playlist
my: သင့်ရဲ့ချက်ချာသီချင်းစာရင်းအတွက်နာမည်တစ်ခုရွေး

en: Choose automatically
my: အလိုအလျောက်ရွေးချယ်ခြင်း

en: Choose color...
my: အရောင်ရွေးချယ်...

en: Choose font...
my: ဖွန်ရွေးချယ်...

en: Choose from the list
my: စာရင်းမှရွေး

en: Choose how the playlist is sorted and how many songs it will contain.
my: သီချင်းစာရင်းကိုဘယ်သို့မျိုးတူစုမည်၊ ပြီးနောက်သီချင်းဘယ်နှစ်ပုဒ်ပါဝင်မည်ဟုရွေးချယ်ပါ

en: Choose the websites you want Clementine to use when searching for lyrics.
my: သီချင်းစာသားများရှာဖွေရန်ကလီမန်တိုင်းအသံုးချ၍ဝက်ဘ်ဆိုက်များရွေးချယ်

en: Classical
my: ဂန္တဝင်

en: Clear
my: ဖယ်ထုတ်

en: Clear playlist
my: သီချင်းစာရင်းဖယ်ထုတ်

en: Clementine
my: ကလီမန်တိုင်း

en: Clementine Error
my: ကလီမန်တိုင်းအမှားပြ

en: Clementine Orange
my: ကလီမန်တိုင်းလိမ္မော်

en: Clementine Visualization
my: ကလီမန်တိုင်းပုံဖော်ကြည့်ခြင်း

en: Clementine can automatically convert the music you copy to this device into a format that it can play.
my: လက်ရိုပစ္စည်းသို့ကူးယူကာပစ္စည်းမှဖွင့်နိုင်သောပုံစံသို့ကလီမန်တိုင်းသည်ဂီတကိုအလိုအလျောက်ကူးပြောင်းနိုင်

en: Clementine can show a message when the track changes.
my: တေးသံလမ်းကြောင်းပြောင်းလဲသွားသောအခါကလီမန်တိုင်းသည်မှာကြားချက်ပြသနိုင်

en: Clementine could not load any projectM visualisations.  Check that you have installed Clementine properly.
my: ပရောဂျက်အမ်ပုံဖော်ကြည့်ခြင်းများတစ်ခုမျှကလီမန်တိုင်းမထည့်သွင်းနိုင်။ ကလီမန်တိုင်းသေချာစွာသွင်းပြီးကြောင်းစစ်ဆေးပါ။

en: Clementine image viewer
my: ကလီမန်တိုင်းပုံကြည့်ကိရိယာ

en: Clementine was unable to find results for this file
my: ယခုဖိုင်အတွက်ရလဒ်များကလီမန်တိုင်းမရှာဖွေနိုင်။

en: Click here to add some music
my: ဂီတအနည်းငယ်ထည့်ရန်ဒီမှာကလစ်နှိပ်ပါ

en: Click to toggle between remaining time and total time
my: လက်ကျန်အချိန်နှင့်စုစုပေါင်းအချိန်အကြားဖွင့်ပိတ်လုပ်ရန်ကလစ်နှိပ်

en: Close
my: ပိတ်

en: Close visualization
my: ပုံဖော်ကြည့်ခြင်းပိတ်

en: Closing this window will cancel the download.
my: ယခုဝင်းဒိုးပိတ်လျှင်ကူးဆွဲပယ်ဖျက်သွားလိမ့်မည်။

en: Closing this window will stop searching for album covers.
my: ယခုဝင်းဒိုးပိတ်လျှင်အယ်လဘမ်အဖုံးများရှာဖွေခြင်းရပ်သွားလိမ့်မည်။

en: Club
my: ကလပ်

en: Comma separated list of class:level, level is 0-3
my: အမျိုးအစားစာရင်းခွဲခြားရန်ပုဒ်ရပ်: အမျိုးအစား, အမျိုးအစားက ၀-၃

en: Comment
my: ထင်မြင်ချက်

en: Complete tags automatically
my: အမည်များအလိုအလျောက်ဖြည့်

en: Complete tags automatically...
my: အမည်များအလိုအလျောက်ဖြည့်...

en: Composer
my: တေးရေး

en: Configure Magnatune...
my: မက်နာကျွန်းပုံစံပြင်...

en: Configure Shortcuts
my: အတိုကောက်များပုံစံပြင်

en: Configure library...
my: သီချင်းတိုက်ပုံစံပြင်...

en: Configure...
my: ပုံစံပြင်...

en: Connect Wii Remotes using active/deactive action
my: သက်ဝင်လှုပ်ရှား/သက်ဝင်မလှုပ်ရှားလုပ်ဆောင်ချက်သံုး၍ဝီအဝေးထိန်းကိုချိတ်ဆက်

en: Connect device
my: ပစ္စည်းချိတ်ဆက်

en: Constant bitrate
my: ကိန်းသေဘစ်နှုန်း

en: Convert all music
my: ဂီတအားလံုးကူးပြောင်း

en: Convert any music that the device can't play
my: ယခုပစ္စည်းမဖွင့်နိုင်သောဂီတမျိုးစံုကူးပြောင်း

en: Copy to device...
my: ပစ္စည်းသို့ကူးယူ

en: Copy to library...
my: သီချင်းတိုက်သို့ကူးယူ...

en: Could not create the GStreamer element "%1" - make sure you have all the required GStreamer plugins installed
my: ဂျီသီချင်းစီးကြောင်းအစိတ်အပိုင်းမဖန်တီးနိင် "%1" - လိုအပ်သောဂျီသီချင်းစီးကြောင်းဖြည့်စွက်ပရိုဂရမ်များအားလံုးသွင်းပြီးပါစေ

en: Couldn't find a muxer for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
my: %1 အတွက်မြုစာမရှာဖွေနိင်၊ ဂျီသီချင်းစီးကြောင်းလိုအပ်သောဖြည့်စွက်ပရိုဂရမ်များသွင်းပြီးမပြီးစစ်ဆေး

en: Couldn't find an encoder for %1, check you have the correct GStreamer plugins installed
my: %1 အတွက်သီချင်းပြောင်းသူမရှာဖွေနိင်၊ ဂျီသီချင်းစီးကြောင်းလိုအပ်သောဖြည့်စွက်ပရိုဂရမ်များသွင်းပြီးမပြီးစစ်ဆေး

en: Couldn't open output file %1
my: ပေးပို့ဖိုင်ဖွင့်မရ %1

en: Cover Manager
my: အဖုံးမန်နေဂျာ

en: Cover art from embedded image
my: ပုံမြှပ်မှအနုပညာအဖုံး

en: Cover art loaded automatically from %1
my: %1 မှအနုပညာအဖုံးအလိုအလျောက်ထည့်သွင်း

en: Cover art manually unset
my: အနုပညာအဖုံးလက်အားသံုးမသတ်မှတ်

en: Cover art not set
my: အနုပညာအဖုံးသတ်မှတ်မထား

en: Cover art set from %1
my: %1 မှအနုပညာအဖုံးသတ်မှတ်

en: Covers from %1
my: %1 မှအဖုံးများ

en: Cross-fade when changing tracks automatically
my: တေးသံလမ်းကြောများအလိုအလျောက်ပြောင်းလဲသွားသောအခါအရောင်မှိန်ဖြတ်သန်း

en: Cross-fade when changing tracks manually
my: တေးသံလမ်းကြောများလက်အားသံုးပြောင်းလဲသွားသောအခါအရောင်မှိန်ဖြတ်သန်း

en: Ctrl+K
my: ကွန်+ကေ

en: Ctrl+Up
my: ကွန်+အပေါ်

en: Custom
my: စိတ်ကြိုက်

en: Custom message settings
my: စိတ်ကြိုက်မှာကြားချက်ချိန်ညှိချက်

en: Custom...
my: စိတ်ကြိုက်...

en: Dance
my: အက

en: Date created
my: ရက်စွဲဖန်တီးပြီး

en: Date modified
my: ရက်စွဲမွမ်းမံပြီး

en: Days
my: နေ့များ

en: De&fault
my: မူလအခြေအနေ(&f)

en: Decrease volume
my: အသံပမာဏလျှော့ချ

en: Defaults
my: မူလပံုစံများ

en: Delay between visualizations
my: ပုံဖော်ကြည့်ခြင်းများအကြားနှောင့်နှေး

en: Delete files
my: ဖိုင်များပယ်ဖျက်

en: Delete from device...
my: ပစ္စည်းမှပယ်ဖျက်...

en: Delete from disk...
my: ဓာတ်ပြားမှပယ်ဖျက်...

en: Delete preset
my: ကြိုတင်ထိန်းညှိပယ်ဖျက်

en: Delete smart playlist
my: ချက်ချာသီချင်းစာရင်းပယ်ဖျက်

en: Delete the original files
my: မူရင်းဖိုင်များပယ်ဖျက်

en: Deleting files
my: ဖိုင်များပယ်ဖျက်နေ

en: Dequeue selected tracks
my: ရွေးချယ်တေးသံလမ်းကြောများမစီတန်း

en: Dequeue track
my: တေးသံလမ်းကြောမစီတန်း

en: Destination
my: သွားမည့်နေရာ

en: Details...
my: အသေးစိတ်အကြောင်းအရာများ...

en: Device
my: ပစ္စည်း

en: Device Properties
my: ပစ္စည်းဂုဏ်သတ္တိများ

en: Device name
my: ပစ္စည်းနာမည်

en: Device properties...
my: ပစ္စည်းဂုဏ်သတ္တိများ...

en: Devices
my: ပစ္စည်းများ

en: Dialog
my: စကားပြော

en: Did you mean
my: သင်ဆိုလိုခဲ့သလား

en: Digitally Imported
my: ကွန်ပျုတာစနစ်ဖြင့်တင်သွင်း

en: Digitally Imported password
my: စကားဝှက်ကွန်ပျုတာစနစ်ဖြင့်တင်သွင်း

en: Digitally Imported username
my: အသင်းဝင်အမည်ကွန်ပျုတာစနစ်ဖြင့်တင်သွင်း

en: Direct internet connection
my: အင်တာနက်တိုက်ရိုက်ဆက်သွယ်မှု

en: Directory
my: ဖိုင်လမ်းညွှန်

en: Disable duration
my: ကြာချိန်မလုပ်ဆောင်စေ

en: Disc
my: ချပ်ပြားဝိုင်း

en: Discontinuous transmission
my: ဆက်လက်မထုတ်လွှင့်ခြင်း

en: Display options
my: ပြသခြင်းရွေးပိုင်ခွင့်များ

en: Display the on-screen-display
my: ဖန်သားပြင်ပေါ်ပံုရိပ်ပြသခြင်း

en: Do a full library rescan
my: သီချင်းတိုက်အပြည့်ပြန်လည်ဖတ်ရှု

en: Do not convert any music
my: ဂီတတစ်ခုမှမကူးပြောင်း

en: Don't repeat
my: မပြန်ဆို

en: Don't show in various artists
my: အနုပညာရှင်များအမျိုးမျိုးမပြသ

en: Don't shuffle
my: ကုလားဖန်မထိုး

en: Don't stop!
my: မရပ်ဆိုင်းနဲ့!

en: Double click to open
my: ဖွင့်ရန်ကလစ်နှစ်ခါနှိပ်

en: Double clicking a song will...
my: ကလစ်နှစ်ခါနှိပ်ခြင်းဖြင့်သီချင်းဟာ...

en: Download directory
my: ဖိုင်လမ်းညွှန်ကူးဆွဲ

en: Download membership
my: အသင်းဝင်ကူးဆွဲ

en: Download this album
my: ဒီအယ်လဘမ်ကူးဆွဲ

en: Download this album...
my: ဒီအယ်လဘမ်ကူးဆွဲ...

en: Downloading Icecast directory
my: အိုင့်ကက်စ်ဖိုင်လမ်းညွှန်ကူးဆွဲနေ

en: Downloading Jamendo catalogue
my: ဂျမန်တိုစာရင်းကူးဆွဲနေ

en: Downloading Magnatune catalogue
my: မက်နကျွန်းစာရင်းကူးဆွဲနေ

en: Downloading metadata
my: အချက်အလက်ဖွဲ့စည်းမှုကူးဆွဲနေ

en: Drag to reposition
my: ပြန်လည်နေရာချထားရန်တရွတ်တိုက်ဆွဲ

en: Dynamic mode is on
my: စနစ်အရှင်ဖွင့်ထား

en: Dynamic random mix
my: ကျပန်းရောသမမွှေအရှင်

en: Edit smart playlist...
my: ချက်ချာသီချင်းစာရင်းပြင်ဆင်...

en: Edit tag "%1"...
my: အမည်ပြင်ဆင် "%1"...

en: Edit tag...
my: အမည်ပြင်ဆင်...

en: Edit tags
my: အမည်များပြင်ဆင်...

en: Edit track information
my: တေးသံလမ်းကြောအချက်အလက်ပြင်ဆင်

en: Edit track information...
my: တေးသံလမ်းကြောအချက်အလက်ပြင်ဆင်...

en: Edit...
my: ပြင်ဆင်...

en: Enable Wii Remote support
my: ဝီအဝေးထိန်းအထောက်အကူလုပ်ဆောင်စေ

en: Enable equalizer
my: အသံထိန်းညှိသူလုပ်ဆောင်စေ

en: Enable shortcuts only when Clementine is focused
my: ကလီမန်တိုင်းအလုပ်လုပ်နေစဉ်အတိုကောက်များလုပ်ဆောင်စေ

en: Enable/disable Last.fm scrobbling
my: လက်စ်.အက်ဖ်အမ်အလိုအလျောက်သီချင်းနာမည်ပေးပို့ခြင်းလုပ်ဆောင်စေ/မလုပ်ဆောင်စေ

en: Encoding complexity
my: ရှုပ်ထွေးမှုကုဒ်ပြောင်း

en: Encoding engine quality
my: အင်ဂျင်အရည်အသွေးကုဒ်ပြောင်း

en: Encoding mode
my: စနစ်ကုဒ်ပြောင်း

en: Enter a URL to download a cover from the Internet:
my: အင်တာနက်မှအဖံုးများကူးဆွဲရန်ယူအာအလ်ထည့်ပါ:

en: Enter a new name for this playlist
my: ဒီသီချင်းစာရင်းအတွက်နာမည်အသစ်တစ်ခုရွေး

en: Enter search terms here
my: ရှာဖွေစကားရပ်များဒီမှာထည့်သွင်း

en: Enter the URL of an internet radio stream:
my: အင်တာနက်ရေဒီယိုသီချင်းစီးကြောင်းယူအာအလ်ထည့်:

en: Entire collection
my: စုပေါင်းမှုတစ်ခုလုံး

en: Equalizer
my: အသံထိန်းညှိသူ

en: Equivalent to --log-levels *:1
my: --log-levels *:1တူညီ

en: Equivalent to --log-levels *:3
my: Equivalent to --log-levels *:3တူညီ

en: Error
my: အမှားပြ

en: Error connecting MTP device
my: အမ်တီပီပစ္စည်းချိတ်ဆက်မှုအမှားပြ

en: Error copying songs
my: သီချင်းများကူးယူမှုအမှားပြ

en: Error deleting songs
my: သီချင်းများပယ်ဖျက်မှုအမှားပြ

en: Error loading %1
my: ထည့်သွင်းခြင်းအမှားပြ %1

en: Error loading di.fm playlist
my: ဒီအိုင်.အက်ဖ်အမ်သီချင်းစာရင်းထည့်သွင်းအမှားပြ

en: Error processing %1: %2
my: ဆောင်ရွက်ခြင်းအမှားပြ %1: %2

en: Error while loading audio CD
my: အသံဓာတ်ပြားထည့်သွင်းနေခြင်းအမှားပြ

en: Ever played
my: သီချင်းဖွင့်ခဲ့သမျှ

en: Except between tracks on the same album or in the same CUE sheet
my: အယ်လဘမ်တူသို့ကယူးအပြားပေါ်မှတေးသံလမ်းကြောများအကြားမှလွဲ၍

en: &Extras
my: အပိုများ(&E)

en: FLAC
my: အက်ဖ်အယ်အေစီ

en: Fade out when stopping a track
my: တေးသံလမ်းကြောရပ်နေစဉ်အပြင်သို့အရောင်မှိန်

en: Fading
my: အရောင်မှိန်

en: Fading duration
my: အရောင်မှိန်ကြာချိန်

en: Fast
my: မြန်သော

en: Favourite tracks
my: အနှစ်သက်ဆုံးတေးသံလမ်းကြောများ

en: Fetch Missing Covers
my: ပျောက်နေသောအဖံုးများယူဆောင်

en: Fetch automatically
my: အလိုအလျောက်ယူဆောင်ခြင်း

en: Fetch completed
my: ယူဆောင်ခြင်းပြီးဆံုး

en: Fetching cover error
my: အဖုံးအမှားယူဆောင်နေ

en: File extension
my: ဖိုင်နောက်ဆက်တွဲ

en: File formats
my: ဖိုင်ပုံစံများ

en: File name
my: ဖိုင်နာမည်

en: File name (without path)
my: ဖိုင်နာမည် (လမ်းကြောင်းနှင့်မဟုတ်)

en: File size
my: ဖိုင်ပမာဏ

en: File type
my: ဖိုင်အမျိုးအစား

en: Filename
my: ဖိုင်နာမည်

en: Files
my: ဖိုင်များ

en: Files to transcode
my: ဖိုင်များကိုပံုစံပြောင်းလဲ

en: Find songs in your library that match the criteria you specify.
my: သတ်မှတ်ထားသောစံဟပ်စပ်သောသီချင်းများသီချင်းတိုက်တွင်ရှာဖွေ

en: Fingerprinting song
my: လက်ဗွေနှိပ်သီချင်း

en: Finish
my: ပြီးဆုံး

en: First level
my: ပထမဆံုးအဆင့်

en: Font size
my: ဖွန်ပမာဏ

en: Force mono encoding
my: အတင်းမိုနိကုဒ်ပြောင်း

en: Forget device
my: ပစ္စည်းမေ့ပြစ်

en: Forgetting a device will remove it from this list and Clementine will have to rescan all the songs again next time you connect it.
my: ပစ္စည်းကိုမေ့ပြစ်ခြင်းသည်ပစ္စည်းကိုစာရင်းမှဖယ်ရှားနောင်တစ်ချိန်ချိတ်ဆက်သောအခါကလီမန်တိုင်းသည်သီချင်းများအားလံုးကိုပြန်လည်ဖတ်ရှုလိမ့်မည်။

en: Form
my: ပုံစံ

en: Format
my: ပုံစံချ

en: Framerate
my: ဘောင်နှုန်း

en: Frames per buffer
my: ကြားခံတစ်ခုမှဘောင်များ

en: Full Bass
my: ဘက်စ်အပြည့်

en: Full Bass + Treble
my: ဘက်စ်အပြည့် + အမြင့်သံ

en: Full Treble
my: အမြင့်သံအပြည့်

en: General settings
my: အထွေထွေချိန်ညှိချက်

en: Genre
my: အမျိုးအစား

en: Getting channels
my: လေလှိုင်းများရယူခြင်း

en: Getting streams
my: သီချင်းစီးကြောင်းများရယူခြင်း

en: Give it a name:
my: ဒီဟာကိုနာမည်ပေး:

en: Go to next playlist tab
my: နောက်သီချင်းစာရင်းမျက်နှာစာသို့သွား

en: Go to previous playlist tab
my: ယခင်သီချင်းစာရင်းမျက်နှာစာသို့သွား

en: Got %1 covers out of %2 (%3 failed)
my: %1 အဖံုးများရရှိ %2 မှ (%3 ) ဖွင့်မရ

en: Grey out non existent songs in my playlists
my: သီချင်းစာရင်းများတွင်မရှိနေသောသီချင်းများကိုမီးခိုးရောင်ပြ

en: Group Library by...
my: သီချင်းတိုက်အုပ်စုအလိုက်

en: Group by
my: အုပ်စုအလိုက်

en: Group by Album
my: အယ်လဘမ်အုပ်စုအလိုက်

en: Group by Artist
my: အနုပညာရှင်အုပ်စုအလိုက်

en: Group by Artist/Album
my: အနုပညာရှင်/အယ်လဘမ်အုပ်စုအလိုက်

en: Group by Artist/Year - Album
my: အနုပညာရှင်/နှစ် - အယ်လဘမ်အုပ်စုအလိုက်

en: Group by Genre/Album
my: အမျိုးအစား/အယ်လဘမ်အုပ်စုအလိုက်

en: Group by Genre/Artist/Album
my: အမျိုးအစား/အနုပညာရှင်/အယ်လဘမ်အုပ်စုအလိုက်

en: HTTP proxy
my: အိပ်စ်တီတီပီပရောက်ဇီ

en: Hardware information
my: ဟက်တ်ဝဲအချက်အလက်

en: Hardware information is only available while the device is connected.
my: ပစ္စည်းဆက်သွယ်နေစဉ်မှသာဟက်တ်ဝဲအချက်အလက်ရနိုင်

en: High
my: မြင့်

en: High (%1 fps)
my: မြင့် (%1 အက်ဖ်ပီအက်စ်)

en: High (1024x1024)
my: မြင့် (၁၀၂၄x၁၀၂၄)

en: Hours
my: နာရီများ

en: Hypnotoad
my: ဟိုက်ဖ်နိုဖား

en: I don't have a Magnatune account
my: ငါ့ဆီမှာမက်နာကျွန်းစာရင်းမရှိပါ

en: Icon
my: သင်္ကေတ

en: Icons on top
my: သင်္ကေတများကိုအပေါ်သို့

en: Identifying song
my: သီချင်းများစစ်ရွေးနေ

en: If you continue, this device will work slowly and songs copied to it may not work.
my: ဆက်လက်လုပ်လျှင်ယခုပစ္စည်းသည်နှေးကွေးစွာအလုပ်လုပ်ပြီးကူးယူပြီးသီချင်းများအလုပ်မလုပ်နိုင်။

en: Ignore "The" in artist names
my: အနုပညာရှင်နာမည်များတွင်"ဒီ"ကိုအလေးမပေး

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)
my: ပုံများ (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.gif *.xpm *.pbm *.pgm *.ppm *.xbm)

en: Images (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)
my: ပုံများ (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.xpm *.pbm *.ppm *.xbm)

en: In dynamic mode new tracks will be chosen and added to the playlist every time a song finishes.
my: စနစ်အရှင်ထဲတွင်တေးသံလမ်းကြောများရွေးချယ်ပြီးသီချင်းတစ်ပုဒ်ပြီးတိုင်းတေးသံလမ်းကြောထဲသို့ထည့်သွင်း။

en: Include album art in the notification
my: သတိပေးချက်တွင်အယ်လဘမ်အနုပညာထည့်သွင်းစေ

en: Include all songs
my: သီချင်းများအားလံုးထည့်သွင်းစေ

en: Increase volume
my: အသံပမာဏတိုးမြင့်

en: Information
my: အချက်အလက်

en: Insert...
my: ထည့်သွင်း...

en: Internet
my: အင်တာနက်

en: Invalid API key
my: အေပီအိုင်သော့မမှန်

en: Invalid format
my: ပုံစံမမှန်

en: Invalid method
my: နည်းလမ်းမမှန်

en: Invalid parameters
my: သတ်မှတ်ချက်များမမှန်

en: Invalid resource specified
my: သတ်မှတ်အရင်းအမြစ်မမှန်

en: Invalid service
my: ဝန်ဆောင်မှုမမှန်

en: Invalid session key
my: စစ်ဆေးခြင်းသော့မမှန်

en: Jamendo
my: ဂျမန်တို

en: Jamendo Most Listened Tracks
my: ဂျမန်တိုနားအထောင်ဆံုးတေးသံလမ်းကြောများ

en: Jamendo Top Tracks
my: ဂျမန်တိုထိပ်တန်းတေးသံများ

en: Jamendo Top Tracks of the Month
my: ဂျမန်တိုယခုလထိပ်တန်းတေးသံများ

en: Jamendo Top Tracks of the Week
my: ဂျမန်တိုယခုအပတ်ထိပ်တန်းတေးသံများ

en: Jamendo database
my: ဂျမန်တိုအချက်အလက်အစု

en: Jump to the currently playing track
my: လက်ရှိဖွင့်ဆဲတေးသံလမ်းကြောသို့

en: Keep buttons for %1 second...
my: ခလုတ်များကို %1 စက္ကန့်ကြာထိန်းထား...

en: Keep buttons for %1 seconds...
my: ခလုတ်များကို %1 စက္ကန့်များကြာထိန်းထား...

en: Keep running in the background when the window is closed
my: ဝင်းဒိုးပိတ်နေစဉ်နောက်ခံအလုပ်လုပ်စေခြင်း

en: Keep the original files
my: မူရင်းဖိုင်များထိန်းထား

en: Language
my: ဘာသာစကား

en: Laptop/Headphones
my: လက်ဆွဲကွန်ပျူတာ/နားကြပ်များ

en: Large Hall
my: ခန်းမကြီး

en: Large album cover
my: အယ်လဘမ်အဖုံးကြီး

en: Large sidebar
my: ဘေးတိုင်ကြီး

en: Last played
my: နောက်ဆံုးသီချင်းဖွင့်ခဲ့သမျှ

en: Last.fm
my: လက်စ်.အက်ဖ်အမ်

en: Last.fm is currently busy, please try again in a few minutes
my: လက်စ်.အက်ဖ်အမ်အလုပ်ရှုပ်နေ၊ မကြာမီမိနစ်အနည်းငယ်အတွင်းထပ်စမ်းကြည့်

en: Last.fm play counts
my: လက်စ်.အက်ဖ်ဖွင့်သံအရေအတွက်များ

en: Last.fm tags
my: လက်စ်.အက်ဖ်အမ်အမည်များ

en: Last.fm wiki
my: လက်စ်.အက်ဖ်အမ်ဝီကီ

en: Least favourite tracks
my: အနှစ်သက်ဆုံးတေးသံလမ်းကြောများအနည်းဆုံး

en: Length
my: အလျား

en: Library
my: သီချင်းတိုက်

en: Library advanced grouping
my: သီချင်းတိုက်အဆင့်မြင့်အုပ်စုဖွဲ့ခြင်း

en: Library rescan notice
my: သီချင်းတိုက်ပြန်လည်ဖတ်ရှုအကြောင်းကြားစာ

en: Library search
my: သီချင်းတိုက်ရှာဖွေ

en: Limits
my: ကန့်သတ်ချက်များ

en: Live
my: တိုက်ရိုက်ထုတ်လွှင့်မှု

en: Load
my: ထည့်သွင်း

en: Load cover from URL
my: ယူအာအလ်မှအဖုံးထည့်သွင်း

en: Load cover from URL...
my: ယူအာအလ်မှအဖုံးထည့်သွင်း...

en: Load cover from disk...
my: ဓာတ်ပြားမှအဖုံးထည့်သွင်း...

en: Load playlist
my: သီချင်းစာရင်းထည့်သွင်း

en: Load playlist...
my: သီချင်းစာရင်းထည့်သွင်း...

en: Loading MTP device
my: အမ်တီပီပစ္စည်းထည့်သွင်းနေ

en: Loading iPod database
my: အိုင်ပေါ့အချက်အလက်အစုထည့်သွင်းနေ

en: Loading smart playlist
my: ချက်ချာသီချင်းစာရင်းထည့်သွင်းနေ

en: Loading songs
my: သီချင်းများထည့်သွင်းနေ

en: Loading stream
my: သီချင်းစီးကြောင်းထည့်သွင်းနေ

en: Loading tracks
my: တေးသံလမ်းကြောများထည့်သွင်းနေ

en: Loading tracks info
my: တေးသံလမ်းကြောအချက်အလက်များထည့်သွင်းနေ

en: Loading...
my: ထည့်သွင်းနေ...

en: Loads files/URLs, replacing current playlist
my: ဖိုင်များ/ယူအာအလ်များထည့်သွင်း၊ ယခုသီချင်းစာရင်းအစားထိုး

en: Login
my: ဖွင့်ဝင်

en: Long term prediction profile (LTP)
my: ကာလရှည်ခန့်မှန်းအကြောင်း (အယ်တီပီ)

en: Love
my: နှစ်သက်

en: Low (%1 fps)
my: နိမ့် (%1 အက်ဖ်ပီအက်စ်)

en: Low (256x256)
my: နိမ့် (၂၅၆x၂၅၆)

en: Low complexity profile (LC)
my: ရှုပ်ထွေးမှုအနည်းဆံုးအကြောင်း (အယ်စီ)

en: Lyrics
my: သီချင်းစာသားများ

en: Lyrics from %1
my: %1 မှသီချင်းစာသားများ

en: MP3
my: အမ်ပီသရီး

en: MP3 96k
my: အမ်ပီသရီး၉၆ကီလို

en: MP4 AAC
my: အမ်ပီဖိုးအေအေစီ

en: MPC
my: အမ်ပီစီ

en: Magnatune
my: မက်နကျွန်း

en: Magnatune Download
my: မက်နကျွန်းကူးဆွဲ

en: Magnatune download finished
my: မက်နကျွန်းကူးဆွဲပြီးဆံုး

en: Main profile (MAIN)
my: အဓိကအကြောင်း(အဓိက)

en: Malformed response
my: တုံ့ပြန်မှုပုံမမှန်

en: Manual proxy configuration
my: ပရောက်ဇီပုံစံလက်အားသံုးပြင်ခြင်း

en: Manufacturer
my: ထုတ်လုပ်သူ

en: Match every search term (AND)
my: ရှာဖွေစကားရပ်တိုင်းဟပ်စပ် (နှင့်)

en: Match one or more search terms (OR)
my: ရှာဖွေစကားရပ်များတစ်ခုသို့အများဟပ်စပ် (သို့)

en: Maximum bitrate
my: အများဆုံးဘစ်နှုန်း

en: Medium (%1 fps)
my: လယ် (%1 အက်ဖ်ပီအက်စ်)

en: Medium (512x512)
my: လယ် (၅၁၂x၅၁၂)

en: Membership type
my: အသင်းဝင်အမျိုးအစား

en: Minimum bitrate
my: အနည်းဆုံးဘစ်နှုန်း

en: Missing projectM presets
my: ပရောဂျက်အမ်ကြိုတင်ထိန်းညှိများလိုနေ

en: Model
my: ပုံစံ

en: Monitor the library for changes
my: သီချင်းတိုက်ပြောင်းလဲမှုများစောင့်ကြည့်

en: Months
my: လများ

en: Most played
my: အများဆံုးဖွင့်ခဲ့သမျှ

en: Mount point
my: အမှတ်စီစဉ်

en: Mount points
my: အမှတ်များစီစဉ်

en: Move down
my: အောက်သို့ရွှေ့

en: Move to library...
my: သီချင်းတိုက်သို့ရွှေ့...

en: Move up
my: အပေါ်သို့ရွှေ့

en: &Music
my: ဂီတ(&M)

en: Music Library
my: ဂီတတိုက်

en: Mute
my: အသံအုပ်

en: Name
my: နာမည်

en: Naming options
my: နာမည်ပေးခြင်းရွေးပိုင်ခွင့်များ

en: Narrow band (NB)
my: ရေဒီယိုလှိုင်းကျဉ်း (အန်ဘီ)

en: Network Proxy
my: ကွန်ရက်ပရောက်ဇီ

en: Never
my: ဘယ်သောအခါမှ

en: Never played
my: သီချင်းမဖွင့်ခဲ့သမျှ

en: Never start playing
my: သီချင်းလုံးဝစတင်မဖွင့်

en: New playlist
my: သီချင်းစာရင်းအသစ်

en: New smart playlist...
my: ချက်ချာသီချင်းစာရင်းအသစ်...

en: New songs
my: သီချင်းအသစ်များ

en: New tracks will be added automatically.
my: တေးသံလမ်းကြောများအလိုအလျောက်ထည့်။

en: Newest tracks
my: တေးသံလမ်းကြောအသစ်ဆုံးများ

en: Next
my: နောက်တစ်ခု

en: Next track
my: နောက်တေးသံလမ်းကြော

en: No analyzer
my: စိစစ်သူမရှိ

en: No long blocks
my: ဘလောက်ရှည်များမရှိ

en: No matches found.  Clear the search box to show the whole playlist again.
my: ဟပ်စပ်များရှာမတွေ့။ သီချင်းစာရင်းတစ်ခုလံုးနောက်တစ်ချိန်ပြသရန်ရှာဖွေနေရာကိုဖယ်ရှင်းပါ။

en: No short blocks
my: ဘလောက်တိုများမရှိ

en: None
my: ဘယ်တစ်ခုမျှ

en: None of the selected songs were suitable for copying to a device
my: ရွေးချယ်ပြီးသီချင်းများတစ်ခုမှပစ္စည်းသို့ကူးယူရန်မသင့်တော်

en: Normal block type
my: သာမန်ဘလောက်အမျိုးအစား

en: Not available while using a dynamic playlist
my: သီချင်းစာရင်းအရှင်သံုးနေစဉ်မရနိုင်

en: Not connected
my: မဆက်သွယ်ထား

en: Not enough content
my: အကြောင်းအရာလုံလောက်မှုမရှိ

en: Not enough fans
my: အားပေးသူများလုံလောက်မှုမရှိ

en: Not enough members
my: အသင်းဝင်များလုံလောက်မှုမရှိ

en: Not enough neighbors
my: အိမ်နီးနားချင်းများလုံလောက်မှုမရှိ

en: Not mounted - double click to mount
my: မစီစဉ်ထား - စီစဉ်ရန်ကလစ်နှစ်ခါနှိပ်

en: Notification type
my: သတိပေးချက်ပုံစံ

en: Notifications
my: သတိပေးချက်များ

en: Now Playing
my: ယခုသီချင်းဖွင့်ဆဲ

en: OSD Preview
my: ဖန်သားပြင်ပေါ်ပံုရိပ်ကြိုတင်ကြည့်ရှု

en: Ogg Flac
my: အောဖ့်အက်ဖ်အယ်အေစီ

en: Ogg Speex
my: အောဖ့်စဖိစ်

en: Ogg Vorbis
my: အောဖ့်ဗော်ဘစ်စ်

en: Only show the first
my: ပထမဦးဆုံးကိုသာပြသ

en: Open %1 in browser
my: ဘရောက်ဇာထဲတွင် %1 ဖွင့်

en: Open &audio CD...
my: အသံဓာတ်ပြားဖွင့်(&a)...

en: Open device
my: ပစ္စည်းဖွင့်

en: Open in new playlist
my: သီချင်းစာရင်းအသစ်တွင်ဖွင့်

en: Open...
my: ဖွင့်...

en: Operation failed
my: လည်ပတ်မှုလုပ်မရ

en: Optimize for bitrate
my: ဘစ်နှုန်းအတွက်ဆောင်ရွက်

en: Optimize for quality
my: အရည်အသွေးအတွက်ဆောင်ရွက်

en: Options...
my: ရွေးပိုင်ခွင့်များ...

en: Organise Files
my: ဖိုင်များစုစည်း

en: Organise files...
my: ဖိုင်များစုစည်း...

en: Organising files
my: ဖိုင်များစုစည်းနေ

en: Original tags
my: မူရင်းအမည်များ

en: Other options
my: အခြားရွေးပိုင်ခွင့်များ

en: Output device
my: ပေးပို့ပစ္စည်း

en: Output options
my: ပေးပို့ရွေးပိုင်ခွင့်များ

en: Overwrite existing files
my: တည်ရှိဆဲဖိုင်များထပ်မံဖြည့်သွင်း

en: Parsing Jamendo catalogue
my: ဂျမန်တိုစာရင်းစစ်ထုတ်ခြင်း

en: Party
my: အဖွဲ့

en: Password
my: စကားဝှက်

en: Pause
my: ရပ်တန့်

en: Pause playback
my: ပြန်ဖွင့်ရပ်တန့်

en: Paused
my: ရပ်တန့်ပြီး

en: Plain sidebar
my: ဘေးတိုင်ရိုးရိုး

en: Play
my: ဖွင့်

en: Play count
my: ဖွင့်သံအရေအတွက်

en: Play if stopped, pause if playing
my: ရပ်တန့်ပြီးလျှင်ဖွင့်၊ ဖွင့်ပြီးလျှင်ရပ်တန့်

en: Play if there is nothing already playing
my: ဘယ်သီချင်းမှဖွင့်မနေလျှင်စတင်ဖွင့်

en: Play the <n>th track in the playlist
my: သီချင်းစာရင်းတွင်တေးသံလမ်းကြော <n> စတင်ဖွင့်

en: Play/Pause
my: ဖွင့်/ရပ်တန့်

en: Playback
my: ပြန်ဖွင့်

en: Player options
my: ဖွင့်စက်ရွေးပိုင်ခွင့်များ

en: &Playlist
my: သီချင်းစာရင်း(&P)

en: Playlist finished
my: သီချင်းစာရင်းပြီးဆံုး

en: Playlist options
my: သီချင်းစာရင်းရွေးပိုင်ခွင့်များ

en: Playlist type
my: သီချင်းစာရင်းအမျိုးအစား

en: Pop
my: ပေါ့ဂီတ

en: Popup duration
my: ထွက်ပေါ်ကြာချိန်

en: Port
my: နံပါတ်ပေါက်

en: Pre-amp
my: အသံချဲ့အကြို

en: Preferences
my: လိုလားချက်များ

en: Preferences...
my: လိုလားချက်များ...

en: Preferred album art filenames (comma separated)
my: နှစ်သက်သောအယ်လဘမ်အနုပညာဖိုင်နာမည်များ (ပုဒ်ရပ်ခွဲခြား)

en: Preferred audio format
my: နှစ်သက်သောအသံပုံစံ

en: Preferred format
my: နှစ်သက်သောပုံစံ

en: Preset:
my: ကြိုတင်ထိန်းညှိ:

en: Press a button combination to use for
my: အသုံးပြုရန်ခလုတ်များပေါင်းခေါက်

en: Press a key
my: စာတစ်လံုးခေါက်

en: Press a key combination to use for %1...
my: %1 အတွက်အသုံးပြုရန်ခလုတ်များပေါင်းခေါက်...

en: Pretty OSD options
my: ဖန်သားပြင်ပေါ်ပံုရိပ်လှလှရွေးပိုင်ခွင့်များ

en: Preview
my: ကြိုတင်ကြည့်ရှု

en: Previous
my: ယခင်

en: Previous track
my: ယခင်တေးသံလမ်းကြော

en: Print out version information
my: ပုံစံအချက်အလက်ဖော်ပြ

en: Profile
my: အကြောင်း

en: Progress
my: အခြေအနေ

en: Push Wiiremote button
my: ဝိုင်ယာမုတ်ခလုတ်နှိပ်

en: Put songs in a random order
my: သီချင်းများကိုကျပန်းစီစဉ်ကာထားပါ

en: Querying device...
my: ပစ္စည်းမေးမြန်းခြင်း...

en: Queue Manager
my: စီတန်းမန်နေဂျာ

en: Queue selected tracks
my: ရွေးချယ်တေးသံလမ်းကြောများစီတန်း

en: Queue track
my: တေးသံလမ်းကြောစီတန်း

en: Radio (equal loudness for all tracks)
my: ရေဒီယို (တေးသံလမ်းကြောများအားလံုးအတွက်တူညီအသံကျယ်ကျယ်)

en: Rain
my: မိုး

en: Random visualization
my: ကျပန်းပုံဖော်ကြည့်ခြင်း

en: Rate the current song 0 stars
my: လက်ရှိသီချင်း၀ကြယ်တန်ဖိုးဖြတ်

en: Rate the current song 1 star
my: လက်ရှိသီချင်း၁ကြယ်တန်ဖိုးဖြတ်

en: Rate the current song 2 stars
my: လက်ရှိသီချင်း၂ကြယ်တန်ဖိုးဖြတ်

en: Rate the current song 3 stars
my: လက်ရှိသီချင်း၃ကြယ်တန်ဖိုးဖြတ်

en: Rate the current song 4 stars
my: လက်ရှိသီချင်း၄ကြယ်တန်ဖိုးဖြတ်

en: Rate the current song 5 stars
my: လက်ရှိသီချင်း၅ကြယ်တန်ဖိုးဖြတ်

en: Rating
my: အဆင့်သတ်မှတ်ချက်များ

en: Really cancel?
my: တကယ်ပယ်ဖျက်?

en: Refresh catalogue
my: စာရင်းပြန်လည်

en: Refresh channels
my: လေလှိုင်းများပြန်လည်

en: Refresh station list
my: ထုတ်လွှင့်မှုဌာနစာရင်းပြန်လည်

en: Refresh streams
my: သီချင်းစီးကြောင်းများပြန်လည်

en: Reggae
my: ရက်ပ်ဂယ်

en: Remember Wii remote swing
my: ဝီအဝေးထိန်းပြောင်းလဲခြင်းမှတ်သား

en: Remove
my: ဖယ်ရှား

en: Remove action
my: လုပ်ဆောင်ချက်ဖယ်ရှား

en: Remove folder
my: ဖိုင်တွဲဖယ်ရှား

en: Remove from playlist
my: သီချင်းစာရင်းမှဖယ်ရှား

en: Remove playlist
my: သီချင်းစာရင်းဖယ်ရှား

en: Rename playlist
my: သီချင်းစာရင်းနာမည်ပြန်ရွေး

en: Rename playlist...
my: သီချင်းစာရင်းနာမည်ပြန်ရွေး...

en: Renumber tracks in this order...
my: တေးသံလမ်းကြောများယခုအစဉ်အလိုက်နံပါတ်ပြန်ပြောင်းပါ...

en: Repeat
my: ပြန်ဆို

en: Repeat album
my: အယ်လဘမ်ပြန်ဆို

en: &Repeat mode
my: စနစ်ပြန်ဆို(&R)

en: Repeat playlist
my: သီချင်းစာရင်းပြန်ဆို

en: Repeat track
my: တေးသံလမ်းကြောပြန်ဆို

en: Replace current playlist
my: ယခုသီချင်းစာရင်းအစားထိုး

en: Replace the playlist
my: သီချင်းစာရင်းအစားထိုး

en: Replaces spaces with underscores
my: ကွက်လပ်များကိုအောက်မျဉ်းများနှင့်အစားထိုး

en: Replay Gain
my: ရီပလေးဂိမ်း

en: Replay Gain mode
my: ဂိမ်းစနစ်ပြန်ဖွင့်

en: Repopulate
my: ပြန်လည်ရွှေ့ပြောင်း

en: Reset
my: ပြန်လည်ထိန်းညှိ

en: Reset play counts
my: ဖွင့်သံအရေအတွက်များပြန်လည်ထိန်းညှိ

en: Restrict to ASCII characters
my: အက်စ်စီအက္ခရာများသို့ကန့်သတ်

en: Rock
my: ရော့ခ်

en: SOCKS proxy
my: ဆော့ပရောက်ဇီ

en: Safely remove device
my: ပစ္စည်းလုံလုံခြုံခြုံဖယ်ရှား

en: Safely remove the device after copying
my: ကူးယူပြီးနောက်ပစ္စည်းလုံလုံခြုံခြုံဖယ်ရှား

en: Sample rate
my: နမူနာနှုန်း

en: Samplerate
my: နမူနာနှုန်း

en: Save album cover
my: အယ်လဘမ်အဖုံးမှတ်သား

en: Save cover to disk...
my: ဓာတ်ပြားသို့အဖံုးမှတ်သား...

en: Save image
my: ပုံမှတ်သား

en: Save playlist...
my: သီချင်းစာရင်းမှတ်သား...

en: Save preset
my: ကြိုတင်ထိန်းညှိမှတ်သား

en: Save this stream in the Internet tab
my: အင်တာနက်မျက်နှာစာထဲတွင်ယခုသီချင်းစီးကြောင်းမှတ်သား

en: Saving tracks
my: တေးသံလမ်းကြောများမှတ်သားနေ

en: Scalable sampling rate profile (SSR)
my: သတ်မှတ်နမူနာနှုန်းအကြောင်း (အက်စ်အက်စ်အာ)

en: Score
my: ရမှတ်

en: Scrobble tracks that I listen to
my: နားဆင်နေကြတေးသံလမ်းကြောများလိုလျှောက်နာမည်ပေးပို့

en: Search
my: ရှာဖွေ

en: Search Icecast stations
my: အိုင့်ကက်စ်ထုတ်လွှင့်မှုဌာနများရှာဖွေ

en: Search Jamendo
my: ဂျမန်တိုရှာဖွေ

en: Search Magnatune
my: မက်နကျွန်းရှာဖွေ

en: Search for album covers...
my: အယ်လဘမ်အဖုံးများအားရှာဖွေ...

en: Search mode
my: စနစ်ရှာဖွေ

en: Search options
my: ရှာဖွေရွေးပိုင်ခွင့်များ

en: Search terms
my: စကားရပ်များရှာဖွေ

en: Second level
my: ဒုတိယအဆင့်

en: Seek backward
my: နောက်ပြန်ရှာဖွေ

en: Seek forward
my: ရှေ့သို့ရှာဖွေ

en: Seek the currently playing track by a relative amount
my: လက်ရှိဖွင့်ဆဲတေးသံလမ်းကြောအတိုင်းအတာနှိုင်းယှဉ်ချက်အားဖြင့်ရှာဖွေ

en: Seek the currently playing track to an absolute position
my: လက်ရှိဖွင့်ဆဲတေးသံလမ်းကြောမှပကတိနေရာသို့ရှာဖွေ

en: Select All
my: အားလံုးရွေးချယ်

en: Select None
my: တစ်ခုမျှမရွေးချယ်

en: Select best possible match
my: အကောင်းဆံုးဟပ်စပ်ဖြစ်နိုင်ခြေရွေးချယ်

en: Select visualizations
my: ပုံဖော်ကြည့်ခြင်းများရွေးချယ်

en: Select visualizations...
my: ပုံဖော်ကြည့်ခြင်းများရွေးချယ်...

en: Serial number
my: အမှတ်စဉ်

en: Service offline
my: အောဖ့်လိုင်းဝန်ဆောင်မှု

en: Set %1 to "%2"...
my: %1 မှ "%2" ထိန်းညှိ...

en: Set the volume to <value> percent
my: အသံပမာဏ <value> ရာခိုင်နှုန်းခန့်ထိန်းညှိ

en: Set value for all selected tracks...
my: ရွေးချယ်တေးသံလမ်းကြောများအားလံုးအတွက်တန်ဖိုးထိန်းညှိ...

en: Settings
my: ချိန်ညှိချက်

en: Shortcut
my: အတိုကောက်

en: Shortcut for %1
my: %1 အတွက်အတိုကောက်

en: Shortcut for %1 already exists
my: %1 အတွက်အတိုကောက်တည်ရှိပြီး

en: Show
my: ပြသ

en: Show OSD
my: ဖန်သားပြင်ပေါ်ပံုရိပ်ပြသ

en: Show a glowing animation on the current track
my: လက်ရှိတေးသံလမ်းကြောပေါ်ခပ်မှိန်မှိန်အန်နီမေးရှင်းပြသ

en: Show a native desktop notification
my: စက်ရှိအလုပ်ခုံသတိပေးချက်ပြသ

en: Show a notification when I change the repeat/shuffle mode
my: စနစ်ပြန်ဆို/ကုလားဖန်ထိုးတိုင်းသတိပေးချက်ပြသ

en: Show a notification when I change the volume
my: အသံပမာဏပြောင်းလဲတိုင်းသတိပေးချက်ပြသ

en: Show a popup from the system tray
my: စနစ်အသေးမှထွက်ပေါ်ပြသ

en: Show a pretty OSD
my: ဖန်သားပြင်ပေါ်ပံုရိပ်လှလှတစ်ခုပြသ

en: Show above status bar
my: အခြေအနေပြတိုင်အပေါ်မှာပြသ

en: Show all songs
my: သီချင်းများအားလံုးပြသ

en: Show all the songs
my: သီချင်းများအားလံုးကိုပြသ

en: Show cover art in library
my: သီချင်းတိုက်ထဲအနုပညာအဖုံးပြသ

en: Show dividers
my: ခွဲခြားမှုများပြသ

en: Show fullsize...
my: အရွယ်အပြည့်ပြသ...

en: Show in file browser...
my: ဖိုင်ဘရောက်ဇာထဲမှာပြသ...

en: Show in various artists
my: အနုပညာရှင်များအမျိုးမျိုးပြသ

en: Show only duplicates
my: ပုံတူများသာပြသ

en: Show only untagged
my: အမည်မရှိများသာပြသ

en: Show the scrobble button in the main window
my: အဓိကဝင်းဒိုးထဲတွင်လိုလျှောက်နာမည်ပေးပို့ခလုတ်ပြသ

en: Show tray icon
my: စနစ်သင်္ကေတပြသ

en: Show/Hide
my: ပြသ/ဖုံးကွယ်

en: Shuffle
my: ကုလားဖန်ထိုး

en: Shuffle all
my: ကုလားဖန်အားလံုးထိုး

en: &Shuffle mode
my: ကုလားဖန်ထိုးစနစ်(&S)

en: Shuffle playlist
my: သီချင်းစာရင်းကုလားဖန်ထိုး

en: Sign out
my: အပြင်သို့ထွက်

en: Signing in...
my: အတွင်းသို့ဝင်...

en: Ska
my: စကာဂီတ

en: Skip backwards in playlist
my: စာရင်းရှိနောက်ပြန်များခုန်ကျော်

en: Skip count
my: အရေအတွက်ခုန်ကျော်

en: Skip forwards in playlist
my: စာရင်းရှိရှေ့သို့များခုန်ကျော်

en: Small album cover
my: အယ်လဘမ်အဖုံးသေး

en: Small sidebar
my: ဘေးတိုင်ငယ်

en: Smart playlist
my: ချက်ချာသီချင်းစာရင်း

en: Smart playlists
my: ချက်ချာသီချင်းစာရင်းများ

en: Soft
my: ပျော့

en: Soft Rock
my: ပျော့ရော့ခ်ဂီတ

en: Song Information
my: သီချင်းအချက်အလက်

en: Song info
my: သီချင်းအချက်အလက်

en: Sonogram
my: အသံလှိုင်းသံုးကျွန်ပျုတာရိုက်ယူပံု

en: Sorry
my: တောင်းပန်

en: Sort by genre (alphabetically)
my: အမျိုးအစားအားဖြင့်မျိုးတူစု (အက္ခရာစဉ်အတိုင်း)

en: Sort by genre (by popularity)
my: အမျိုးအစားအားဖြင့်မျိုးတူစု (ရေပန်းစားမှုဖြင့်)

en: Sort by station name
my: ထုတ်လွှင့်မှုဌာနနာမည်အားဖြင့်မျိုးတူစု

en: Sort songs by
my: သီချင်းများအားဖြင့်မျိုးတူစု

en: Sorting
my: မျိုးတူစုခြင်း

en: Speex
my: စဖိစ်

en: Standard
my: အဆင့်အတန်း

en: Start the playlist currently playing
my: လက်ရှိဖွင့်ဆဲသီချင်းစာရင်းစတင်

en: Start transcoding
my: ပံုစံပြောင်းလဲခြင်းစတင်

en: Starting %1
my: %1 စတင်နေ

en: Starting...
my: စတင်နေ...

en: Stop
my: ရပ်

en: Stop after
my: ပြီးနောက်ရပ်

en: Stop after this track
my: ဒီတေးသံလမ်းကြောပြီးနောက်ရပ်

en: Stop playback
my: ပြန်ဖွင့်ရပ်

en: Stop playing after current track
my: လက်ရှိတေးသံလမ်းကြောပြီးနောက်သီချင်းဖွင့်ခြင်းရပ်

en: Stopped
my: ရပ်တန့်ပြီး

en: Stream
my: သီချင်းစီးကြောင်း

en: Streaming membership
my: အသင်းဝင်စီးကြောင်းလွှင့်

en: Successfully written %1
my: %1 အောင်အောင်မြင်မြင်ဖြည့်သွင်းပြီး

en: Suggested tags
my: အကြံပြုအမည်များ

en: Summary
my: အကျဉ်းချုပ်

en: Super high (%1 fps)
my: ထိပ်တန်းမြင့် (%1 အက်ဖ်ပီအက်စ်)

en: Supported formats
my: လက်ခံပုံစံများ

en: Tabs on top
my: မျက်နှာစာများကိုအပေါ်သို့

en: Tag fetcher
my: အမည်ခေါ်ယူ

en: Target bitrate
my: ရည်မှန်းချက်ဘစ်နှုန်း

en: Techno
my: အီလက်ထရွန်နစ်အက

en: Text options
my: စာသားရွေးပိုင်ခွင့်များ

en: Thanks to
my: သို့ကျေးဇူးတင်ခြင်း

en: The "%1" command could not be started.
my: "%1" ညွှန်ကြားခြင်းမစတင်နိုင်။

en: The directory %1 is not valid
my: %1 ယခုဖိုင်လမ်းညွှန်မမှန်

en: The second value must be greater than the first one!
my: ဒုတိယတန်ဖိုးသည်ပထမတန်ဖိုးထက်ကြီးရမည်!

en: The site you requested does not exist!
my: တောင်းဆိုသောဝက်ဘ်ဆိုက်မတည်ရှိ!

en: The site you requested is not an image!
my: တောင်းဆိုသောဝက်ဘ်ဆိုက်သည်ပံုမဟုတ်!

en: The version of Clementine you've just updated to requires a full library rescan because of the new features listed below:
my: အောက်ဖော်ပြပါအင်္ဂါရပ်အသစ်များကြောင့်မွမ်းမံပြီးကလီမန်တိုင်းပံုစံသည်သီချင်းတိုက်အပြည့်ပြန်လည်ဖတ်ရှုရန်လိုအပ်:

en: There was a problem fetching the metadata from Magnatune
my: မက်နကျွန်းမှအချက်အလက်ဖွဲ့စည်းမှုယူဆောင်ရန်ပြသနာတွေ့

en: There were problems copying some songs.  The following files could not be copied:
my: တစ်ချို့သီချင်းများကူးယူရန်ပြသနာတွေ့။ အောက်ဖော်ပြပါဖိုင်များမကူးယူနိုင်:

en: There were problems deleting some songs.  The following files could not be deleted:
my: တစ်ချို့သီချင်းများပယ်ဖျက်ရန်ပြသနာတွေ့။ အောက်ဖော်ပြပါဖိုင်များမပယ်ဖျက်နိုင်:

en: These files will be deleted from the device, are you sure you want to continue?
my: ပစ္စည်းမှယခုဖို်င်များအားလံုးပယ်ဖျက်မည်၊ လုပ်ဆောင်မည်လား?

en: These folders will be scanned for music to make up your library
my: သီချင်းတိုက်တွင်ဂီတအတွက်မွမ်းမံရန်ယခုဖိုင်တွဲများဖတ်ရှုမည်

en: These settings are used in the "Transcode Music" dialog, and when converting music before copying it to a device.
my: "ဂီတပံုစံပြောင်းလဲခြင်း"အရေးအသားထဲတွင်ပစ္စည်းထဲသို့မကူးယူခင်ဂီတကူးပြောင်းချိန်ယခုချိန်ညှိချက်များအသုံးပြုပြီး။

en: Third level
my: တတိယအဆင့်

en: This action will create a database which could be as big as 150 MB.
    Do you want to continue anyway?
my: ၁၅၀မီဂါဘိုက်ရှိအချက်အလက်အစုဖန်တီးမည်။ ⏎ လုပ်ဆောင်မည်လား?

en: This album is not available in the requested format
my: တောင်းဆိုသောပုံစံထဲတွင်ယခုအယ်လဘမ်မရနိုင်

en: This device must be connected and opened before Clementine can see what file formats it supports.
my: မည်သည့်ပံုစံလက်ခံကြောင်းကလီမန်တိုင်းသိရန်ယခုပစ္စည်းချိတ်ဆက်ပြီးဖွင့်ထားရမည်။

en: This device supports the following file formats:
my: အောက်ဖော်ပြပါဖိုင်ပံုစံများကိုယခုပစ္စည်းလက်ခံ:

en: This device will not work properly
my: ဒီပစ္စည်းသေချာစွာအလုပ်လုပ်မည်မဟုတ်

en: This is an MTP device, but you compiled Clementine without libmtp support.
my: ယခုသည်အမ်တီပီပစ္စည်း၊ ကလီမန်တိုင်းကိုအယ်အိုင်ဘီအမ်တီပီအထောက်အကူမပါဘဲသင်အသုံးပြုထား။

en: This is an iPod, but you compiled Clementine without libgpod support.
my: ယခုသည်အိုင်ပေါ့ပစ္စည်း၊ ကလီမန်တိုင်းကိုအယ်အိုင်ဘီဂျီပီအိုဒီအထောက်အကူမပါဘဲသင်အသုံးပြုထား။

en: This is the first time you have connected this device.  Clementine will now scan the device to find music files - this may take some time.
my: ယခုပစ္စည်းကိုပထမဆံုးအကြိမ်ချိတ်ဆက်ခြင်းဖြစ်။ ကလီမန်တိုင်းသည်ဂီတဖိုင်များကိုရှာဖွေရန်ယခုပစ္စည်းကိုဖတ်ရှုမည် - အချိန်အနည်းငယ်ကြာမြင့်လိမ့်မည်။

en: This stream is for paid subscribers only
my: ယခုသီချင်းစီးကြောင်းသည်အခကြေးပေးမှာယူသူများအတွက်သာ

en: This type of device is not supported: %1
my: ယခုပစ္စည်းအမျိုးအစားမလက်ခံ: %1

en: Title
my: ခေါင်းစဉ်

en: Today
my: ယနေ့

en: Toggle Pretty OSD
my: ဖန်သားပြင်ပေါ်ပံုရိပ်လှလှဖွင့်ပိတ်လုပ်

en: Toggle fullscreen
my: ဖန်သားပြင်အပြည့်ဖွင့်ပိတ်လုပ်

en: Toggle queue status
my: စီတန်းအခြေအနေဖွင့်ပိတ်လုပ်

en: Toggle scrobbling
my: သီချင်းနာမည်ပေးပို့ခြင်းဖွင့်ပိတ်လုပ်

en: Toggle visibility for the pretty on-screen-display
my: ဖန်သားပြင်ပေါ်ပံုရိပ်လှလှမြင်ကွင်းပေါ်ရန်ဖွင့်ပိတ်လုပ်

en: Total bytes transferred
my: ဘိုက်စုစုပေါင်းများကူးပြောင်းပြီး

en: Total network requests made
my: ကွန်ရက်တောင်းခံချက်စုစုပေါင်းများပြုလုပ်ပြီး

en: Track
my: တေးသံလမ်းကြော

en: Transcode Music
my: ဂီတပံုစံပြောင်းလဲခြင်း

en: Transcoding
my: ပံုစံပြောင်းလဲခြင်း

en: Transcoding %1 files using %2 threads
my: %2 ပရိုဂရမ်များအသံုးပြုပြီး %1 ဖိုင်များပြောင်းလဲခြင်း

en: Transcoding options
my: ပံုစံပြောင်းလဲခြင်းရွေးပိုင်ခွင့်များ

en: TrueAudio
my: တီတီအေ

en: Turbine
my: တာဗိုင်

en: Turn off
my: လှည့်ပိတ်

en: URI
my: ယူအာအိုင်

en: URL(s)
my: ယူအာအလ်(များ)

en: Ultra wide band (UWB)
my: အက်တရာလှိုင်းကျယ် (ယူဒဗလူဘီ)

en: Unable to download %1 (%2)
my: မကူးဆွဲနိုင် %1 (%2)

en: Unknown
my: အမည်မသိ

en: Unknown error
my: အမည်မသိအမှားပြ

en: Unset cover
my: အဖုံးမသတ်မှတ်

en: Update changed library folders
my: ပြောင်းလဲပြီးသီချင်းတိုက်ဖိုင်တွဲများမွမ်းမံ

en: Update the library when Clementine starts
my: ကလီမန်တိုင်းစတင်သောအခါသီချင်းတိုက်မွမ်းမံ

en: Updating %1
my: မွမ်းမံနေ %1

en: Updating %1%...
my: မွမ်းမံနေ %1%...

en: Updating library
my: သီချင်းတိုက်မွမ်းမံနေ

en: Usage
my: သုံးစွဲမှု

en: Use Gnome's shortcut keys
my: ဂျီနှုန်းအတိုကောက်ကီးများသံုး

en: Use Replay Gain metadata if it is available
my: ရနိုင်ခဲ့ပါကရီပလေးဂိမ်းအချက်အလက်ဖွဲ့စည်းမှုသံုး

en: Use Wii Remote
my: ဝီအဝေးထိန်းအသုံးပြု

en: Use a custom message for notifications
my: သတိပေးချက်များအတွက်စိတ်ကြိုက်မှာကြားချက်သံုး

en: Use authentication
my: အထောက်အထားစစ်ဆေးခြင်းအသုံးပြု

en: Use bitrate management engine
my: ဘစ်နှုန်းစီမံခန့်ခွဲမှုအင်ဂျင်သံုး

en: Use dynamic mode
my: စနစ်အရှင်အသုံးပြု

en: Use notifications to report Wii Remote status
my: ဝီအဝေးထိန်းအခြေအနေအစီရင်ခံရန်သတိပေးချက်များသံုး

en: Use temporal noise shaping
my: ယာယီအနှောက်အယှက်ပံုသဏ္ဎာန်သံုး

en: Use the system default
my: မူလစနစ်ပံုစံသံုး

en: Use the system proxy settings
my: စနစ်ပရောက်ဇီချိန်ညှိချက်သံုး

en: Used
my: အသုံးပြုပြီး

en: Username
my: အသင်းဝင်အမည်

en: Using the menu to add a song will...
my: သီချင်းထည့်ရန်ဇယားကိုသံုးခြင်းသည်...

en: VBR MP3
my: ဗီဘီအာအမ်ပီသရီး

en: Variable bit rate
my: ဘစ်နှုန်းကိန်းရှင်

en: Various artists
my: အနုပညာရှင်များအမျိုးမျိုး

en: Version %1
my: ပုံစံ %1

en: View
my: ကြည့်ရှု

en: Visualization mode
my: ပုံဖော်ကြည့်ခြင်းစနစ်

en: Visualizations
my: ပုံဖော်ကြည့်ခြင်းများ

en: Visualizations Settings
my: ပုံဖော်ကြည့်ခြင်းချိန်ညှိချက်များ

en: Voice activity detection
my: အသံလှုပ်ရှားမှုရှာဖွေတွေ့ရှိခြင်း

en: Volume %1%
my: အသံပမာဏ %1%

en: Vorbis
my: ဗော်ဘစ်စ်

en: WAV
my: တပလူအေဗီ

en: WMA
my: တပလူအမ်အေ

en: Wav
my: တပလူအေဗီ

en: Weeks
my: အပတ်များ

en: When Clementine starts
my: ကလီမန်တိုင်းစတင်သောအခါ

en: When looking for album art Clementine will first look for picture files that contain one of these words.
    If there are no matches then it will use the largest image in the directory.
my: အယ်လဘမ်အနုပညာကိုရှာဖွေသောအခါကလီမန်တိုင်းသည်စကားလံုးပါဝင်သောပံုများကိုအရင်ရှာဖွေ။⏎ ဟက်စပ်မှုမရှိပါကဖိုင်လမ်းညွှန်ထဲရှိအကြီးဆံုးပံုကိုသံုး။

en: Wide band (WB)
my: ရေဒီယိုလှိုင်းကျယ် (ဒဗလူဘီ)

en: Wii Remote %1: connected
my: ဝီအဝေးထိန်း %1: ဆက်သွယ်ပြီး

en: Wii Remote %1: critical battery (%2%)
my: ဝီအဝေးထိန်း %1: ဓာတ်ခဲအကျပ်အတည်း (%2%)

en: Wii Remote %1: disactived
my: ဝီအဝေးထိန်း %1: အသက်မသွင်းပြီး

en: Wii Remote %1: disconnected
my: ဝီအဝေးထိန်း %1: မဆက်သွယ်ပြီး

en: Wii Remote %1: low battery (%2%)
my: ဝီအဝေးထိန်း %1: ဓာတ်ခဲအားနည်း (%2%)

en: Wiimotedev
my: ဝီမိုတ်ဒပ်

en: Windows Media 40k
my: ဝင်းဒိုးမီဒီယာ၄၀ကီလို

en: Windows Media audio
my: ဝင်းဒိုးမီဒီယာအသံ

en: Would you like to run a full rescan right now?
my: ယခုနောက်တစ်ချိန်အပြည့်ပြန်လည်ဖတ်ရှု?

en: Year
my: နှစ်

en: Year - Album
my: နှစ် - အယ်လဘမ်

en: Years
my: နှစ်များ

en: Yesterday
my: မနေ့က

en: You are about to download the following albums
my: အောက်ဖော်ပြပါအယ်လဘမ်များကိုကူးဆွဲတော့မည်

en: You are not signed in.
my: သင်မဝင်ရောက်သေးပါ။

en: You are signed in as %1.
my: %1 ကဲ့သို့သင်ဝင်ရောက်ပြီး။

en: You are signed in.
my: သင်ဝင်ရောက်ပြီး။

en: You can change the way the songs in the library are organised.
my: သီချင်းတိုက်ထဲရှိသီချင်းများစုစည်းမှုပံုစံကိုပြောင်းလဲနိုင်။

en: You can listen to Magnatune songs for free without an account.  Purchasing a membership removes the messages at the end of each track.
my: မက်နကျွန်းသီချင်းများကိုစာရင်းမရှိဘဲအခမဲ့နားဆင်နိုင်။ အသင်းဝင်ခြင်းဝယ်ယူခြင်းကတေးသံလမ်းကြောတစ်ခုအဆံုးတွင်ရှိမှာကြားချက်များကိုဖယ်ရှား။

en: You can listen to background streams at the same time as other music.
my: တခြားဂီတကဲ့သို့နောက်ခံသီချင်းစီးကြောင်းများကိုတစ်ချိန်တည်းနားထောင်နိုင်။

en: You can use your Wii Remote as a remote control for Clementine.  <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote">See the page on the Clementine wiki</a> for more information.
my: ဝီအဝေးထိန်းကိုကလီမန်တိုင်းတွင်အဝေးထိန်းချုပ်ကိရိယာကဲ့သို့အသံုးပြုနိုင်။ <a href="http://www.clementine-player.org/wiimote">ကလီမန်တိုင်းဝီကီစာမျက်နှာတွင်ကြည့်ရှုပါ</a>အချက်အလက်များအတွက် ⏎

en: You love this track
my: သင်ဒီတေးသံလမ်းကြောကိုနှစ်သက်

en: You will need to restart Clementine if you change the language.
my: ဘာသာစကားပြောင်းလဲပါကကလီမန်တိုင်းကိုပြန်လည်စတင်ပါ။

en: Your Magnatune credentials were incorrect
my: သင့်ရဲ့မက်နကျွန်းအထောက်အထားများမမှန်ပါ

en: Your library is empty!
my: သင့်သီချင်းတိုက်မှာဘာမှမရှိ!

en: Your radio streams
my: သင့်ရေဒီယိုသီချင်းစီးကြောင်းများ

en: Your scrobbles: %1
my: သင့်လိုလျှောက်နာမည်ပေးပို့ခြင်း: %1

en: Z-A
my: ဇက်-အေ

en: Zero
my: သုည

en: add %n songs
my: %n သီချင်းများထည့်သွင်း

en: after
my: ပြီးနောက်

en: ago
my: အချိန်တွင်

en: and
my: နှင့်

en: automatic
my: အလိုအလျောက်

en: before
my: မတိုင်မီ

en: between
my: အကြား

en: biggest first
my: အကြီးဆုံးဦးစားပေး

en: bpm
my: ဘီပီအမ်

en: contains
my: ပါဝင်

en: disabled
my: မလုပ်ဆောင်စေ

en: disc %1
my: ချပ်ပြားဝိုင်း %1

en: does not contain
my: မပါဝင်

en: ends with
my: ဖြင့်အဆုံး

en: equals
my: ညီမျှ

en: greater than
my: ပို၍ကြီးမား

en: in the last
my: နောက်ဆံုးမှာ

en: kbps
my: တစ်စက္ကန့်ကီလိုဘိုက်နှုန်း

en: less than
my: ပို၍သေးငယ်

en: longest first
my: အရှည်ဆုံးဦးစားပေး

en: newest first
my: အသစ်ဆုံးဦးစားပေး

en: not equals
my: မညီမျှ

en: not in the last
my: နောက်ဆံုးမှာမဟုတ်

en: not on
my: အပေါ်မှာမဟုတ်

en: oldest first
my: အအိုဆုံးဦးစားပေး

en: on
my: အပေါ်မှာ

en: options
my: ရွေးပိုင်ခွင့်များ

en: press enter
my: ဝင်ရောက်ကီးခေါက်

en: remove %n songs
my: %n သီချင်းများဖယ်ရှား

en: shortest first
my: အတိုဆုံးဦးစားပေး

en: smallest first
my: အသေးဆံုးဦးစားပေး

en: starts with
my: နှင့်စတင်

en: stop
my: ရပ်

en: track %1
my: တေးသံလမ်းကြော %1
