ClipIt - en to ca translation catalogue (73 entries)

en: Clipboard Manager
ca: Gestor del porta-retalls

en: Lightweight GTK+ clipboard manager.
ca: Gestor del porta-retalls del lleuger GTK+.

note: Actions using:
en: Actions using:
ca: Accions que utilitzen:

note: Create menu item for empty clipboard contents
en: None
ca: Cap

en: <b>None</b>
ca: <b>Cap</b>

note: File contained no actions so adding empty File did not open so adding empty Nothing in history so adding empty
en: Empty
ca: Buit

note: Append "Remove all" item
en: Remove all
ca: Suprimeix-ho tot

note: Edit actions
en: _Edit actions
ca: _Edita les accions

note: Offline mode checkbox
en: _Offline mode
ca: M_ode sense connexió

note: Manage history
en: _Manage history
ca: _Gestiona l'historial

note: Create the dialog
en: Editing Clipboard
ca: S'està editant el porta-retalls

en: _Static item
ca: Element e_stàtic

en: Clear the history?
ca: Voleu netejar l'historial?

en: Clear history
ca: Neteja l'historial

en: Manage History
ca: Gestiona l'historial

en:  (Offline mode)
ca: (mode sense connexió)

en: Results
ca: Resultats

en: Edit
ca: Edita

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Close
ca: Tanca

en: Save history
ca: Desa l'historial

en: Remove history file
ca: Suprimeix el fitxer de l'historial

note: Create the dialog
en: Preferences
ca: Preferències

en: Settings
ca: Ajusts

en: <b>Clipboards</b>
ca: <b>Porta-retalls</b>

en: Use _Copy (Ctrl-C)
ca: Utilitza _copia (Ctrl-C)

en: Use _Primary (Selection)
ca: Utilitza _primari (selecció)

en: S_ynchronize clipboards
ca: S_incronitza els porta-retalls

en: _Automatically paste selected item
ca: Enganxa _automàticament l'element seleccionat

en: <b>Miscellaneous</b>
ca: <b>Miscel·lani</b>

en: Show _indexes in history menu
ca: Mostra els índexs al menú de l'historial

en: S_ave URIs
ca: Des_a els URI

en: Capture _hyperlinks only
ca: Captura només els hipervíncles

en: C_onfirm before clearing history
ca: C_onfirma abans de netejar l'historial

en: _Use right-click menu
ca: _Utilitza el menú del clic dret

en: History
ca: Historial

en: <b>History</b>
ca: <b>Historial</b>

en: Save _history
ca: Desa l'_historial

en: Save and restore history between sessions
ca: Desa i restaura l'historial entre sessions

en: Items in history:
ca: Elements a l'historial:

en: Items in menu:
ca: Elements al menú:

en: Show _static items in menu
ca: Mostra els elements e_stàtics al menú

en: Static items in menu:
ca: Elements estàtics al menú:

en: <b>Items</b>
ca: <b>Elements</b>

en: Show in a single _line
ca: Mostra en una sola _línia

en: Show in _reverse order
ca: Mostra en ordre inve_rs

en: Character length of items:
ca: Longitud de caràcters dels elements:

en: Omit items in the:
ca: Omet els elements a:

en: Beginning
ca: Començament

en: Middle
ca: Mig

en: End
ca: Final

en: Actions
ca: Accions

note: Build the actions label
en: Control-click ClipIt's tray icon to use actions
ca: Control-clic a la safata de ClipIt per utilitzar les accions

en: Action
ca: Acció

en: Command
ca: Ordre

en: Add...
ca: Afegeix...

en: Exclude
ca: Exclou

note: Build the exclude label
en: Regex list of items that should not be inserted into the history (passwords/sites that you don't need in history, etc).
ca: Llista d'expressions regulars dels elements que no s'han d'inserir a l'historial (contrasenyes o llocs que no necessiteu a l'historial, etc.).

en: Regex
ca: Expressió regular

en: Hotkeys
ca: Dreceres de teclat

en: <b>Hotkeys</b>
ca: <b>Dreceres de teclat</b>

en: History hotkey:
ca: Drecera de teclat de l'historial:

en: Actions hotkey:
ca: Drecera de teclat de les accions:

en: Menu hotkey:
ca: Drecera de teclat del menú:

en: Manage hotkey:
ca: Drecera de teclat de la gestió:

en: Offline mode hotkey:
ca: Drecera de teclat del mode sense connexió:

en: Couldn't create directory: %s
ca: No s'ha pogut crear el directori: %s

en: Run as daemon
ca: Executa com a dimoni

en: Do not use status icon (Ctrl-Alt-P for menu)
ca: No utilitzis la icona d'estat (Ctrl-Alt-P per al menú)

en: Print clipboard contents
ca: Imprimeix el contingut del porta-retalls

en: Print primary contents
ca: Imprimeix els continguts primaris

en: Clipboard CLI usage examples:
    
      echo "copied to clipboard" | clipit
      clipit "copied to clipboard"
      echo "copied to clipboard" | clipit -c
ca: Exemples d'ús de la interfície de línia d'ordres del porta-retalls:
    
      echo "copiat al porta-retalls" | clipit
      clipit "copiat al porta-retalls"
      echo "copiat al porta-retalls" | clipit -c

en: Written by Cristian Henzel.
    Report bugs to <oss@rspwn.com>.
ca: Escrit per Cristian Henzel.
    Informeu dels errors de programari a <oss@rspwn.com>.
