ClipIt - en to fi translation catalogue (62 entries)

en: Clipboard Manager
fi: Leikepöydän hallinta

en: Lightweight GTK+ clipboard manager.
fi: Kevyt GTK+-pohjainen leikepöydän hallinta

note: Create menu item for empty clipboard contents
en: None
fi: Ei mitään

en: <b>None</b>
fi: <b>Ei mitään</b>

note: File contained no actions so adding empty File did not open so adding empty Nothing in history so adding empty
en: Empty
fi: Tyhjä

note: Append "Remove all" item
en: Remove all
fi: Poista kaikki

note: Edit actions
en: _Edit actions
fi: _Muokkaa toimintoja

note: Manage history
en: _Manage history
fi: _Hallitse historiaa

note: Create the dialog
en: Editing Clipboard
fi: Leikepöydän muokkaus

en: _Static item
fi: K_iinteä kohde

en: Clear the history?
fi: Tyhjennetäänkö historia?

en: Clear history
fi: Tyhjennä historia

en: Manage History
fi: Historian hallinta

en: Results
fi: Tulokset

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Remove
fi: Poista

en: Close
fi: Sulje

en: Save history
fi: Tallenna historia

en: Remove history file
fi: Poista historiatiedosto

note: Create the dialog
en: Preferences
fi: Asetukset

en: Settings
fi: Asetukset

en: <b>Clipboards</b>
fi: <b>Leikepöydät</b>

en: Use _Copy (Ctrl-C)
fi: Käytä _kopiointia (Ctrl+C)

en: Use _Primary (Selection)
fi: Käytä _ensisijaista valintaa (hiirellä maalaus)

en: S_ynchronize clipboards
fi: S_ynkronoi leikepöydät

en: _Automatically paste selected item
fi: Liitä _automaattisesti valittu kohde

en: <b>Miscellaneous</b>
fi: <b>Sekalaiset</b>

en: Show _indexes in history menu
fi: Näytä _järjestysnumerot historiavalikossa

en: S_ave URIs
fi: T_allenna URI-viittaukset

en: Capture _hyperlinks only
fi: _Kopioi pelkät hyperlinkit

en: C_onfirm before clearing history
fi: Ky_sy vahvistus ennen historian tyhjennystä

en: _Use right-click menu
fi: Käy_tä oikean painikkeen valikkoa

en: History
fi: Historia

en: <b>History</b>
fi: <b>Historia</b>

en: Save _history
fi: Tallenna _historia

en: Save and restore history between sessions
fi: Tallenna ja palauta historia istuntojen välillä

en: Items in history:
fi: Kohteita historiassa:

en: Items in menu:
fi: Kohteita valikossa:

en: Show _static items in menu
fi: Näy_tä kiinteät kohteet valikossa

en: Static items in menu:
fi: Kiinteät kohteet valikossa:

en: <b>Items</b>
fi: <b>Kohteet</b>

en: Show in a single _line
fi: Näytä _yhdellä rivillä

en: Show in _reverse order
fi: N_äytä käänteisessä järjestyksessä

en: Character length of items:
fi: Kohteiden enimmäismerkkimäärä:

en: Actions
fi: Toiminnot

note: Build the actions label
en: Control-click ClipIt's tray icon to use actions
fi: Napsauta Ctrl pohjassa ClipIt-kuvaketta käyttääksesi toimintoja

en: Action
fi: Toiminto

en: Command
fi: Komento

en: Add...
fi: Lisää...

en: Exclude
fi: Ohitettavat

en: Regex
fi: Säännöllinen lauseke

en: Hotkeys
fi: Pikanäppäimet

en: <b>Hotkeys</b>
fi: <b>Pikanäppäimet</b>

en: History hotkey:
fi: Historian pikanäppäin:

en: Actions hotkey:
fi: Toimintojen pikanäppäin:

en: Menu hotkey:
fi: Valikon pikanäppäin:

en: Manage hotkey:
fi: Hallinnan pikanäppäin:

en: Couldn't create directory: %s
fi: Hakemiston luonti epäonnistui: %s

en: Run as daemon
fi: Suorita taustapalveluna

en: Do not use status icon (Ctrl-Alt-P for menu)
fi: Älä käytä tilakuvaketta (Ctrl-Alt-P avaa valikon)

en: Clipboard CLI usage examples:
    
      echo "copied to clipboard" | clipit
      clipit "copied to clipboard"
      echo "copied to clipboard" | clipit -c
fi: Esimerkkejä leikepöydän käyttöön komentoriviltä:
    
      echo "kopioitu leikepöydälle" | clipit
      clipit "kopioitu leikepöydälle"
      echo "kopioitu leikepöydälle" | clipit -c

en: Written by Cristian Henzel.
    Report bugs to <oss@rspwn.com>.
fi: Tehnyt Cristian Henzel.
    Ilmoita vioista sähköpostitse <oss@rspwn.com>.
