ClipIt - en to gl_ES translation catalogue (73 entries)

en: Clipboard Manager
gl_ES: Xestor de portarretallos

en: Lightweight GTK+ clipboard manager.
gl_ES: Xestor lixeiro de portarretallos en GTK+

note: Actions using:
en: Actions using:
gl_ES: Usar accións:

note: Create menu item for empty clipboard contents
en: None
gl_ES: Ningún

en: <b>None</b>
gl_ES: <b>Ningún</b>

note: File contained no actions so adding empty File did not open so adding empty Nothing in history so adding empty
en: Empty
gl_ES: Baleiro

note: Append "Remove all" item
en: Remove all
gl_ES: Retirar todo

note: Edit actions
en: _Edit actions
gl_ES: _Editar accións

note: Offline mode checkbox
en: _Offline mode
gl_ES: _Modo sen conexión

note: Manage history
en: _Manage history
gl_ES: _Xestionar historial

note: Create the dialog
en: Editing Clipboard
gl_ES: Editar portarretallos

en: _Static item
gl_ES: Elemento e_stático

en: Clear the history?
gl_ES: Pegar _automaticamente o elemento seleccionado

en: Clear history
gl_ES: Limpar o historial

en: Manage History
gl_ES: Xestionar historial

en:  (Offline mode)
gl_ES: (Modo sen conexión)

en: Results
gl_ES: Resultados

en: Edit
gl_ES: Editar

en: Remove
gl_ES: Retirar

en: Close
gl_ES: Pechar

en: Save history
gl_ES: Gardar o historial

en: Remove history file
gl_ES: Retirar ficheiro do historial

note: Create the dialog
en: Preferences
gl_ES: Preferencias

en: Settings
gl_ES: Configuración

en: <b>Clipboards</b>
gl_ES: <b>Portarretallos</b>

en: Use _Copy (Ctrl-C)
gl_ES: Usar copiar (Ctrl-C)

en: Use _Primary (Selection)
gl_ES: Elementos no historial:

en: S_ynchronize clipboards
gl_ES: Elementos no menú:

en: _Automatically paste selected item
gl_ES: Pegar _automaticamente o elementos seleccionado

en: <b>Miscellaneous</b>
gl_ES: <b>Varios</b>

en: Show _indexes in history menu
gl_ES: Mostrar índ_ices no menú do historial

en: S_ave URIs
gl_ES: G_ardar URIs

en: Capture _hyperlinks only
gl_ES: Capturar só _hiperligazóns

en: C_onfirm before clearing history
gl_ES: C_onfirmar antes de limpar o historial

en: _Use right-click menu
gl_ES: _Usar menú do botón dereito

en: History
gl_ES: Historial

en: <b>History</b>
gl_ES: <b>Historial</b>

en: Save _history
gl_ES: Gardar _historial

en: Save and restore history between sessions
gl_ES: Gardar e restaurar historial entre sesións

en: Items in history:
gl_ES: Elementos no historial:

en: Items in menu:
gl_ES: Elementos no menú:

en: Show _static items in menu
gl_ES: Mostrar elementos e_státicos no menú

en: Static items in menu:
gl_ES: Elementos estáticos no menú:

en: <b>Items</b>
gl_ES: <b>Elementos</b>

en: Show in a single _line
gl_ES: Mostrar nunha única liña

en: Show in _reverse order
gl_ES: Mostrar en o_rde inverso

en: Character length of items:
gl_ES: Número de caracteres dos elementos:

en: Omit items in the:
gl_ES: Omitir elementos en:

en: Beginning
gl_ES: Inicio

en: Middle
gl_ES: Medio

en: End
gl_ES: Fin

en: Actions
gl_ES: Accións

note: Build the actions label
en: Control-click ClipIt's tray icon to use actions
gl_ES: Control-clic na icona de ClipIt na bandexa para usar accións

en: Action
gl_ES: Acción

en: Command
gl_ES: Orde

en: Add...
gl_ES: Engadir...

en: Exclude
gl_ES: Excluír

note: Build the exclude label
en: Regex list of items that should not be inserted into the history (passwords/sites that you don't need in history, etc).
gl_ES: Lista de expresións regulares que non deben ser insertadas no historial (contrasinais/sitios que non necesita no historial, etc.).

en: Regex
gl_ES: Expresión regular

en: Hotkeys
gl_ES: Teclas rápidas

en: <b>Hotkeys</b>
gl_ES: <b>Teclas rápidas</b>

en: History hotkey:
gl_ES: Teclas rápidas para Historial:

en: Actions hotkey:
gl_ES: Teclas rápidas para Accións:

en: Menu hotkey:
gl_ES: Teclas rápidas para Menú:

en: Manage hotkey:
gl_ES: Teclas rápidas para Xestionar historial:

en: Offline mode hotkey:
gl_ES: Teclas rápidas para modo sen conexión:

en: Couldn't create directory: %s
gl_ES: Non se pode crear o cartafol: %s

en: Run as daemon
gl_ES: Executar como un daemon

en: Do not use status icon (Ctrl-Alt-P for menu)
gl_ES: Non usar icona de estado (Ctrl-Alt-P para menú)

en: Print clipboard contents
gl_ES: Imprimir o contido do portarretallos

en: Print primary contents
gl_ES: Imprimir contidos primarios

en: Clipboard CLI usage examples:
    
      echo "copied to clipboard" | clipit
      clipit "copied to clipboard"
      echo "copied to clipboard" | clipit -c
gl_ES: Exemplos de uso da liña de ordes do portarretallos:
    
      echo "copiado ao portarretallos" | clipit
      clipit "copiado ao portarretallos"
      echo "copiado ao portarretallos" | clipit -c

en: Written by Cristian Henzel.
    Report bugs to <oss@rspwn.com>.
gl_ES: Escrito por Cristian Henzel.
    Traducido ao galego por Manuel Xosé Lemos.
    Informar de erros a <oss@rspwn.com>.
