ClipIt - en to tr translation catalogue (21 entries)

en: Clipboard Manager
tr: Pano Yöneticisi

en: Lightweight GTK+ clipboard manager.
tr: Hafif GTK+ pano yöneticisi.

en: <b>None</b>
tr: <b>Hiçbiri</b>

note: File contained no actions so adding empty File did not open so adding empty Nothing in history so adding empty
en: Empty
tr: Boş

note: Edit actions
en: _Edit actions
tr: Eylemleri _düzenle

note: Create the dialog
en: Editing Clipboard
tr: Pano Düzenleme

en: Clear the history?
tr: Geçmiş temizlensin mi?

note: Create the dialog
en: Preferences
tr: Yeğlenenler

en: <b>History</b>
tr: <b>Geçmiş</b>

en: Beginning
tr: Başlangıç

en: Middle
tr: Orta

en: End
tr: Bitiş

en: Actions
tr: Eylemler

note: Build the actions label
en: Control-click ClipIt's tray icon to use actions
tr: Eylemleri kullanabilmek için ClipIt'nin tepsi simgesine Ctrl ile tıklayın

en: Action
tr: Eylem

en: Command
tr: Komut

en: <b>Hotkeys</b>
tr: <b>Geçiş Tuşları</b>

en: Couldn't create directory: %s
tr: Dizin yaratılamıyor: %s

en: Run as daemon
tr: Artalan işlem olarak çalıştır

en: Do not use status icon (Ctrl-Alt-P for menu)
tr: Durum simgesini kullanma (menü için Ctrl-Alt-P)

en: Print clipboard contents
tr: Pano içeriğini yazdır
