clutter master - en to ca translation catalogue (663 entries)

en: X coordinate
ca: Coordenada X

en: X coordinate of the actor
ca: Coordenada X de l'actor

en: Y coordinate
ca: Coordenada Y

en: Y coordinate of the actor
ca: Coordenada Y de l'actor

en: Position
ca: Posició

en: The position of the origin of the actor
ca: La posició de l'origen de l'actor

en: Width
ca: Amplada

en: Width of the actor
ca: Amplada de l'actor

en: Height
ca: Alçada

en: Height of the actor
ca: Alçada de l'actor

en: Size
ca: Mida

en: The size of the actor
ca: La mida de l'actor

en: Fixed X
ca: X fixada

en: Forced X position of the actor
ca: Posició X forçada de l'actor

en: Fixed Y
ca: Y fixada

en: Forced Y position of the actor
ca: Posició Y forçada de l'actor

en: Fixed position set
ca: Ús de la posició fixa

en: Whether to use fixed positioning for the actor
ca: Si s'ha d'utilitzar el posicionament fixat per a l'actor

en: Min Width
ca: Amplada mínima

en: Forced minimum width request for the actor
ca: Amplada mínima forçada sol·licitada per l'actor

en: Min Height
ca: Alçada mínima

en: Forced minimum height request for the actor
ca: Alçada mínima forçada sol·licitada per l'actor

en: Natural Width
ca: Amplada natural

en: Forced natural width request for the actor
ca: Amplada natural forçada sol·licitada per l'actor

en: Natural Height
ca: Alçada natural

en: Forced natural height request for the actor
ca: Alçada natural forçada sol·licitada per l'actor

en: Minimum width set
ca: Ús de l'amplada mínima

en: Whether to use the min-width property
ca: Si s'ha d'utilitzar la propietat «amplada mínima»

en: Minimum height set
ca: Ús de l'alçada mínima

en: Whether to use the min-height property
ca: Si s'ha d'utilitzar la propietat «alçada mínima»

en: Natural width set
ca: Ús de l'amplada natural

en: Whether to use the natural-width property
ca: Si s'ha d'utilitzar la propietat «amplada natural»

en: Natural height set
ca: Ús de l'alçada natural

en: Whether to use the natural-height property
ca: Si s'ha d'utilitzar la propietat «alçada natural»

en: Allocation
ca: Assignació

en: The actor’s allocation
ca: L'assignació de l'actor

en: Request Mode
ca: Mode sol·licitat

en: The actor’s request mode
ca: El mode sol·licitat per l'actor

en: Depth
ca: Profunditat

en: Position on the Z axis
ca: Posició en l'eix de la Z

en: Z Position
ca: Posició Z

en: The actor’s position on the Z axis
ca: La posició de l'actor en l'eix de la Z

en: Opacity
ca: Opacitat

en: Opacity of an actor
ca: Opacitat d'un actor

en: Offscreen redirect
ca: Redirecció fora de pantalla

en: Flags controlling when to flatten the actor into a single image
ca: Senyaladors que controlen quan s'ha d'aplanar l'actor a una sola imatge

en: Whether the actor is visible or not
ca: Si l'actor és visible

en: Mapped
ca: Mapat

en: Whether the actor will be painted
ca: Si l'actor es pintarà

en: Realized
ca: Realitzat

en: Whether the actor has been realized
ca: Si l'actor s'ha realitzat

en: Reactive
ca: Reactiu

en: Whether the actor is reactive to events
ca: Si l'actor reacciona a esdeveniments

en: Has Clip
ca: Té un retallat

en: Whether the actor has a clip set
ca: Si l'actor té un retallat establert

en: Clip
ca: Retallat

en: The clip region for the actor
ca: La regió de retallat de l'actor

en: Clip Rectangle
ca: Rectangle retallat

en: The visible region of the actor
ca: La regió visible de l'actor

en: Name
ca: Nom

en: Name of the actor
ca: El nom de l'actor

en: Pivot Point
ca: Punt de pivotació

en: The point around which the scaling and rotation occur
ca: El punt sobre el qual es fa l'escalat i la rotació

en: Pivot Point Z
ca: El punt de pivotació sobre la Z

en: Z component of the pivot point
ca: Component Z del punt de pivotació

en: Scale X
ca: Escala X

en: Scale factor on the X axis
ca: El factor d'escala en l'eix de les X

en: Scale Y
ca: Escala Y

en: Scale factor on the Y axis
ca: El factor d'escala en l'eix de les Y

en: Scale Z
ca: Escala Z

en: Scale factor on the Z axis
ca: El factor d'escala en l'eix de les Z

en: Scale Center X
ca: Centre de l'escala X

en: Horizontal scale center
ca: Centre horitzontal de l'escala

en: Scale Center Y
ca: Centre de l'escala Y

en: Vertical scale center
ca: Centre vertical de l'escala

en: Scale Gravity
ca: Gravetat de l'escala

en: The center of scaling
ca: El centre de l'escalat

en: Rotation Angle X
ca: Angle de rotació X

en: The rotation angle on the X axis
ca: L'angle de rotació en l'eix de les X

en: Rotation Angle Y
ca: Angle de rotació Y

en: The rotation angle on the Y axis
ca: L'angle de rotació en l'eix de les Y

en: Rotation Angle Z
ca: Angle de rotació Z

en: The rotation angle on the Z axis
ca: L'angle de rotació en l'eix de les Z

en: Rotation Center X
ca: Centre de rotació X

en: The rotation center on the X axis
ca: El centre de rotació en l'eix de les X

en: Rotation Center Y
ca: Centre de rotació Y

en: The rotation center on the Y axis
ca: El centre de rotació en l'eix de les Y

en: Rotation Center Z
ca: Centre de rotació Z

en: The rotation center on the Z axis
ca: El centre de rotació en l'eix de les Z

en: Rotation Center Z Gravity
ca: Gravetat del centre de rotació Z

en: Center point for rotation around the Z axis
ca: Punt del centre de rotació al voltant de l'eix de les Z

en: Anchor X
ca: Àncora X

en: X coordinate of the anchor point
ca: Coordenada X del punt de l'àncora

en: Anchor Y
ca: Àncora Y

en: Y coordinate of the anchor point
ca: Coordenada Y del punt de l'àncora

en: Anchor Gravity
ca: Gravetat de l'àncora

en: The anchor point as a ClutterGravity
ca: El punt d'àncora com a «ClutterGravity»

en: Translation X
ca: Translació X

en: Translation along the X axis
ca: La translació en l'eix de les X

en: Translation Y
ca: Translació Y

en: Translation along the Y axis
ca: La translació en l'eix de les Y

en: Translation Z
ca: Translació Z

en: Translation along the Z axis
ca: La translació en l'eix de les Z

en: Transform
ca: Transformació

en: Transformation matrix
ca: Matriu de transformació

en: Transform Set
ca: Establiment de la transformació

en: Whether the transform property is set
ca: Si la propietat de transformació té un valor

en: Child Transform
ca: Transformació filla

en: Children transformation matrix
ca: Matriu de la transformació filla

en: Child Transform Set
ca: Establiment de la transformació filla

en: Whether the child-transform property is set
ca: Si la propietat de transformació filla té un valor

en: Show on set parent
ca: Mostra si és pare

en: Whether the actor is shown when parented
ca: Si s'ha de mostrar l'actor si se'l fa pare d'un element

en: Clip to Allocation
ca: Retalla a l'assignació

en: Sets the clip region to track the actor’s allocation
ca: Estableix la regió de retallat per a fer un seguiment de l'assignació de l'actor

en: Text Direction
ca: Direcció del text

en: Direction of the text
ca: La direcció del text

en: Has Pointer
ca: Té un punter

en: Whether the actor contains the pointer of an input device
ca: Si l'actor conté el punter d'un dispositiu d'entrada

en: Actions
ca: Accions

en: Adds an action to the actor
ca: Afegeix una acció a l'actor

en: Constraints
ca: Restriccions

en: Adds a constraint to the actor
ca: Afegeix una restricció a l'actor

en: Effect
ca: Efecte

en: Add an effect to be applied on the actor
ca: Afegeix un efecte que s'aplicarà a l'actor

en: Layout Manager
ca: Gestor de disposició

en: The object controlling the layout of an actor’s children
ca: L'objecte que controla la disposició dels fills de l'actor

en: X Expand
ca: Expansió X

en: Whether extra horizontal space should be assigned to the actor
ca: Si l'actor hauria de tenir assignat un espai horitzontal extra

en: Y Expand
ca: Expansió Y

en: Whether extra vertical space should be assigned to the actor
ca: Si l'actor hauria de tenir assignat un espai vertical extra

en: X Alignment
ca: Alineació X

en: The alignment of the actor on the X axis within its allocation
ca: L'alineació de l'actor en l'eix de les X dins la seva assignació

en: Y Alignment
ca: Alineació Y

en: The alignment of the actor on the Y axis within its allocation
ca: L'alineació de l'actor en l'eix de les Y dins la seva assignació

en: Margin Top
ca: Marge superior

en: Extra space at the top
ca: Espai extra a la part superior

en: Margin Bottom
ca: Marge inferior

en: Extra space at the bottom
ca: Espai extra a la part inferior

en: Margin Left
ca: Marge esquerre

en: Extra space at the left
ca: Espai extra a l'esquerra

en: Margin Right
ca: Marge dret

en: Extra space at the right
ca: Espai extra a la dreta

en: Background Color Set
ca: Establiment del color de fons

en: Whether the background color is set
ca: Si hi ha cap color de fons establert

en: Background color
ca: Color de fons

en: The actor’s background color
ca: El color de fons de l'actor

en: First Child
ca: Primer fill

en: The actor’s first child
ca: El primer fill de l'actor

en: Last Child
ca: Últim fill

en: The actor’s last child
ca: L'últim fill de l'actor

en: Content
ca: Contingut

en: Delegate object for painting the actor’s content
ca: L'objecte al qual es delega el pintat del contingut de l'actor

en: Content Gravity
ca: Gravetat del contingut

en: Alignment of the actor’s content
ca: L'alineació del contingut de l'actor

en: Content Box
ca: Caixa del contingut

en: The bounding box of the actor’s content
ca: La caixa de limitació que conté el contingut de l'actor

en: Minification Filter
ca: Filtre de minimització

en: The filter used when reducing the size of the content
ca: El filtre que s'utilitzarà per a reduir la mida del contingut

en: Magnification Filter
ca: Filtre d'ampliació

en: The filter used when increasing the size of the content
ca: El filtre que s'utilitzarà per a ampliar la mida del contingut

en: Content Repeat
ca: Repetició del contingut

en: The repeat policy for the actor’s content
ca: La política de repetició del contingut de l'actor

en: The actor attached to the meta
ca: L'actor acoblat a un meta

en: The name of the meta
ca: El nom del meta

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Whether the meta is enabled
ca: Si el meta és habilitat

en: Source
ca: Font

en: The source of the alignment
ca: La font d'alineació

en: Align Axis
ca: Eix d'alineació

en: The axis to align the position to
ca: L'eix amb què alinear la posició

en: The alignment factor, between 0.0 and 1.0
ca: El factor d'alineació, entre 0.0 i 1.0

en: Unable to initialize the Clutter backend: no available drivers found.
ca: No s'ha pogut inicialitzar el rerefons de la Clutter: no s'han trobat controladors disponibles.

en: The backend of type “%s” does not support creating multiple stages
ca: El rerefons, de tipus «%s», no permet crear múltiples escenaris

en: The source of the binding
ca: La font de la vinculació

en: Coordinate
ca: Coordenada

en: The coordinate to bind
ca: La coordenada a vincular

en: Offset
ca: Desplaçament

en: The offset in pixels to apply to the binding
ca: El desplaçament, en píxels, que s'ha d'aplicar a la vinculació

en: The unique name of the binding pool
ca: El nom únic del conjunt de vinculacions

en: Horizontal Alignment
ca: Alineació horitzontal

en: Horizontal alignment for the actor inside the layout manager
ca: L'alineació horitzontal de l'actor dins del gestor de disposició

en: Vertical Alignment
ca: Alineació vertical

en: Vertical alignment for the actor inside the layout manager
ca: L'alineació vertical de l'actor dins del gestor de disposició

en: Default horizontal alignment for the actors inside the layout manager
ca: L'alineació horitzontal per defecte dels actors dins del gestor de disposició

en: Default vertical alignment for the actors inside the layout manager
ca: L'alineació vertical per defecte dels actors dins del gestor de disposició

en: Expand
ca: Expandeix

en: Allocate extra space for the child
ca: Assigna espai extra per al fill

en: Horizontal Fill
ca: Emplena horitzontalment

en: Whether the child should receive priority when the container is allocating spare space on the horizontal axis
ca: Si el fill hauria de tenir prioritat quan el contenidor assigni espai extra en l'eix horitzontal

en: Vertical Fill
ca: Emplena verticalment

en: Whether the child should receive priority when the container is allocating spare space on the vertical axis
ca: Si el fill hauria de tenir prioritat quan el contenidor assigni espai extra en l'eix vertical

en: Horizontal alignment of the actor within the cell
ca: L'alineació horitzontal de l'actor dins la cel·la

en: Vertical alignment of the actor within the cell
ca: L'alineació vertical de l'actor dins la cel·la

en: Whether the layout should be vertical, rather than horizontal
ca: Si la disposició hauria de ser vertical en comptes d'horitzontal

en: Orientation
ca: Orientació

en: The orientation of the layout
ca: L'orientació de la disposició

en: Homogeneous
ca: Homogeni

en: Whether the layout should be homogeneous, i.e. all children get the same size
ca: Si la disposició hauria de ser homogènia, és a dir, que tots els fills tinguin la mateixa mida

en: Pack Start
ca: Ajunta al principi

en: Whether to pack items at the start of the box
ca: Si s'ha d'ajuntar els elements a l'inici de la caixa

en: Spacing
ca: Espaiat

en: Spacing between children
ca: Espaiat entre fills

en: Use Animations
ca: Utilitza animacions

en: Whether layout changes should be animated
ca: Si s'han d'animar els canvis de disposició

en: Easing Mode
ca: Mode del camí

en: The easing mode of the animations
ca: El mode del camí de les animacions

en: Easing Duration
ca: Durada del camí

en: The duration of the animations
ca: La durada de les animacions

en: Brightness
ca: Brillantor

en: The brightness change to apply
ca: El canvi de brillantor a aplicar

en: The contrast change to apply
ca: El canvi de contrast a aplicar

en: The width of the canvas
ca: L'amplada del llenç

en: The height of the canvas
ca: L'alçada del llenç

en: Scale Factor Set
ca: Establert el factor d'escalat

en: Whether the scale-factor property is set
ca: Si la propietat de factor d'escalat té un valor

en: Scale Factor
ca: Factor d'escalat

en: The scaling factor for the surface
ca: El factor d'escalat de la superfície

en: Container
ca: Contenidor

en: The container that created this data
ca: El contenidor que ha creat aquesta dada

en: The actor wrapped by this data
ca: L'actor envoltat per aquesta dada

en: Pressed
ca: Premut

en: Whether the clickable should be in pressed state
ca: Si l'element que s'hi pot fer clic hauria d'estar en l'estat de premut

en: Held
ca: Agafat

en: Whether the clickable has a grab
ca: Si l'element que s'hi pot fer clic té un agafador

en: Long Press Duration
ca: Durada de la premuda llarga

en: The minimum duration of a long press to recognize the gesture
ca: La durada mínima perquè es reconegui el gest d'una premuda llarga

en: Long Press Threshold
ca: Llindar de la premuda llarga

en: The maximum threshold before a long press is cancelled
ca: El llindar màxim abans de cancel·lar una premuda llarga

en: Specifies the actor to be cloned
ca: Especifica l'actor a ser clonat

en: Tint
ca: Matís

en: The tint to apply
ca: El matís a aplicar

en: Horizontal Tiles
ca: Quadres horitzontals

en: The number of horizontal tiles
ca: El nombre de quadres horitzontals

en: Vertical Tiles
ca: Quadres verticals

en: The number of vertical tiles
ca: El nombre de quadres verticals

en: Back Material
ca: Material de fons

en: The material to be used when painting the back of the actor
ca: El material que s'utilitzarà quan es pinti el fons de l'actor

en: The desaturation factor
ca: El factor de dessaturació

en: Backend
ca: Rerefons

en: The ClutterBackend of the device manager
ca: El «ClutterBackend» del gestor del dispositiu

en: Horizontal Drag Threshold
ca: Llindar d'arrossegament horitzontal

en: The horizontal amount of pixels required to start dragging
ca: El nombre de píxels horitzontals necessaris per a iniciar un arrossegament

en: Vertical Drag Threshold
ca: Llindar d'arrossegament vertical

en: The vertical amount of pixels required to start dragging
ca: El nombre de píxels verticals necessaris per a iniciar un arrossegament

en: Drag Handle
ca: Nansa d'arrossegament

en: The actor that is being dragged
ca: L'actor que s'està arrossegant

en: Drag Axis
ca: Eix d'arrossegament

en: Constraints the dragging to an axis
ca: Restringeix l'arrossegament a un eix

en: Drag Area
ca: Àrea d'arrossegament

en: Constrains the dragging to a rectangle
ca: Restringeix l'arrossegament a un rectangle

en: Drag Area Set
ca: Establiment de l'àrea d'arrossegament

en: Whether the drag area is set
ca: Si la propietat d'àrea d'arrossegament té un valor

en: Whether each item should receive the same allocation
ca: Si cada element hauria de rebre la mateixa assignació

en: Column Spacing
ca: Espaiat de columna

en: The spacing between columns
ca: L'espaiat entre columnes

en: Row Spacing
ca: Espaiat de fila

en: The spacing between rows
ca: L'espaiat entre files

en: Minimum Column Width
ca: Amplada mínima de columna

en: Minimum width for each column
ca: L'amplada mínima per a cada columna

en: Maximum Column Width
ca: Amplada màxima de columna

en: Maximum width for each column
ca: L'amplada màxima per a cada columna

en: Minimum Row Height
ca: Alçada mínima de fila

en: Minimum height for each row
ca: L'alçada mínima per a cada fila

en: Maximum Row Height
ca: Alçada màxima de fila

en: Maximum height for each row
ca: L'alçada màxima per a cada fila

en: Snap to grid
ca: Ajusta a la graella

en: Number touch points
ca: Nombre de punts tàctils

en: Number of touch points
ca: El nombre de punts tàctils

en: Threshold Trigger Edge
ca: Vora del llindar d'activació

en: The trigger edge used by the action
ca: La vora d'activació que utilitza l'acció

en: Threshold Trigger Horizontal Distance
ca: Llindar d'activació de distància horitzontal

en: The horizontal trigger distance used by the action
ca: La distància d'activació horitzontal que utilitza l'acció

en: Threshold Trigger Vertical Distance
ca: Llindar d'activació de distància vertical

en: The vertical trigger distance used by the action
ca: La distància d'activació vertical que utilitza l'acció

en: Left attachment
ca: Adjunció esquerra

en: The column number to attach the left side of the child to
ca: El número de columna a la qual adjuntar la part esquerra del fill

en: Top attachment
ca: Adjunció superior

en: The row number to attach the top side of a child widget to
ca: El número de fila al qual adjuntar la part superior del giny fill

en: The number of columns that a child spans
ca: El nombre de columnes que hauria d'abastir el fill

en: The number of rows that a child spans
ca: El nombre de files que hauria d'abastir el fill

en: Row spacing
ca: Espaiat de files

en: The amount of space between two consecutive rows
ca: La quantitat d'espai entre dues files consecutives

en: Column spacing
ca: Espaiat de columnes

en: The amount of space between two consecutive columns
ca: La quantitat d'espai entre dues columnes consecutives

en: Row Homogeneous
ca: Files homogènies

en: If TRUE, the rows are all the same height
ca: Si és «TRUE» (cert), totes les files tenen la mateixa alçada

en: Column Homogeneous
ca: Columnes homogènies

en: If TRUE, the columns are all the same width
ca: Si és «TRUE» (cert), totes les columnes tenen la mateixa amplada

en: Unable to load image data
ca: No s'han pogut carregar les dades de la imatge

en: Id
ca: Identificador

en: Unique identifier of the device
ca: L'identificador únic del dispositiu

en: The name of the device
ca: El nom del dispositiu

en: Device Type
ca: Tipus de dispositiu

en: The type of the device
ca: El tipus de dispositiu

en: Device Manager
ca: Gestor de dispositiu

en: The device manager instance
ca: La instància del gestor de dispositiu

en: Device Mode
ca: Mode del dispositiu

en: The mode of the device
ca: El mode del dispositiu

en: Has Cursor
ca: Té un cursor

en: Whether the device has a cursor
ca: Si el dispositiu té un cursor

en: Whether the device is enabled
ca: Si el dispositiu és habilitat

en: Number of Axes
ca: Nombre d'eixos

en: The number of axes on the device
ca: El nombre d'eixos en el dispositiu

en: The backend instance
ca: La instància del rerefons

en: Vendor ID
ca: ID del proveïdor

en: Product ID
ca: ID del producte

en: Value Type
ca: Tipus de valor

en: The type of the values in the interval
ca: El tipus dels valors en l'interval

en: Initial Value
ca: Valor inicial

en: Initial value of the interval
ca: El valor inicial de l'interval

en: Final Value
ca: Valor final

en: Final value of the interval
ca: El valor final de l'interval

en: Manager
ca: Gestor

en: The manager that created this data
ca: El gestor que ha creat aquesta dada

en: Show frames per second
ca: Mostra els fotogrames per segon

en: Default frame rate
ca: Fotogrames per segon per defecte

en: Make all warnings fatal
ca: Fes que tots els avisos siguin fatals

en: Direction for the text
ca: Direcció del text

en: Disable mipmapping on text
ca: Inhabilita el mapat MIP en el text

en: Use “fuzzy” picking
ca: Utilitza una selecció «difusa»

en: Clutter debugging flags to set
ca: Senyaladors de depuració de la Clutter a establir

en: Clutter debugging flags to unset
ca: Senyaladors de depuració de la Clutter a inhabilitar

en: Enable accessibility
ca: Habilita l'accessibilitat

en: Clutter Options
ca: Opcions de la Clutter

en: Show Clutter Options
ca: Mostra les opcions de la Clutter

en: Pan Axis
ca: Eix de panorama

en: Constraints the panning to an axis
ca: Restringeix el panorama a un eix

en: Interpolate
ca: Interpolació

en: Whether interpolated events emission is enabled.
ca: Si l'emissió d'esdeveniments interpolats és habilitat.

en: Deceleration
ca: Desacceleració

en: Rate at which the interpolated panning will decelerate in
ca: La ràtio en què la interpolació del panorama desaccelerarà

en: Initial acceleration factor
ca: Factor d'acceleració inicial

en: Factor applied to the momentum when starting the interpolated phase
ca: El factor aplicat al moment quan s'iniciï la fase d'interpolació

en: Path
ca: Camí

en: The path used to constrain an actor
ca: El camí utilitzat per restringir un actor

en: The offset along the path, between -1.0 and 2.0
ca: El desplaçament al llarg del camí, entre -1.0 i 2.0

en: Property Name
ca: Nom de la propietat

en: The name of the property to animate
ca: El nom de la propietat que s'animarà

en: Filename Set
ca: Té nom de fitxer

en: Whether the :filename property is set
ca: Si la propietat «:filename» té un valor

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: The path of the currently parsed file
ca: El camí al fitxer analitzat actualment

en: Translation Domain
ca: Domini de la traducció

en: The translation domain used to localize string
ca: El domini de traducció utilitzat per a ubicar una cadena

en: Scroll Mode
ca: Mode de desplaçament

en: The scrolling direction
ca: La direcció del desplaçament

en: Double Click Time
ca: Temps del doble clic

en: The time between clicks necessary to detect a multiple click
ca: El temps entre clics necessari per a detectar un clic múltiple

en: Double Click Distance
ca: Distància de doble clic

en: The distance between clicks necessary to detect a multiple click
ca: La distància entre clics necessària per a detectar un clic múltiple

en: Drag Threshold
ca: Llindar d'arrossegament

en: The distance the cursor should travel before starting to drag
ca: La distància que ha de desplaçar-se el cursor abans de començar un arrossegament

en: Font Name
ca: Nom del tipus de lletra

en: The description of the default font, as one that could be parsed by Pango
ca: La descripció del tipus de lletra per defecte, tal com l'hauria d'analitzar la Pango

en: Font Antialias
ca: Antialiàsing del tipus de lletra

en: Whether to use antialiasing (1 to enable, 0 to disable, and -1 to use the default)
ca: Si s'ha d'utilitzar l'antialiàsing (1 l'habilita, 0 l'inhabilita i -1 utilitza el per defecte)

en: Font DPI
ca: PPP del tipus de lletra

en: The resolution of the font, in 1024 * dots/inch, or -1 to use the default
ca: La resolució del tipus de lletra, en 1024 * punts/polzada, o -1 utilitza la per defecte

en: Font Hinting
ca: Contorn del tipus de lletra

en: Whether to use hinting (1 to enable, 0 to disable and -1 to use the default)
ca: Si s'ha d'utilitzar el contorn (1 l'habilita, 0 l'inhabilita i -1 per a utilitzar el per defecte)

en: Font Hint Style
ca: Estil del contorn del tipus de lletra

en: The style of hinting (hintnone, hintslight, hintmedium, hintfull)
ca: L'estil del contorn (sense contorn, contorn lleuger, contorn mitjà, contorn complet)

en: Font Subpixel Order
ca: Ordre de subpíxels del tipus de lletra

en: The type of subpixel antialiasing (none, rgb, bgr, vrgb, vbgr)
ca: El tipus d'antialiàsing de subpíxel (cap, rgb, bgr, vrgb, vbgr)

en: The minimum duration for a long press gesture to be recognized
ca: La durada mínima d'una premuda llarga perquè es reconegui

en: Window Scaling Factor
ca: El factor d'escalat de la finestra

en: The scaling factor to be applied to windows
ca: El factor d'escalat que s'ha d'aplicar a les finestres

en: Fontconfig configuration timestamp
ca: Marca horària de la configuració de la Fontconfig

en: Timestamp of the current fontconfig configuration
ca: Marca horària de la configuració actual de la Fontconfig

en: Password Hint Time
ca: Temps de pista de la contrasenya

en: How long to show the last input character in hidden entries
ca: Temps de durada de visualització de l'últim caràcter introduït en les entrades ocultes

en: Shader Type
ca: Tipus de shader

en: The type of shader used
ca: El tipus de shader que s'utilitza

en: The source of the constraint
ca: La font de la restricció

en: From Edge
ca: Des de la vora

en: The edge of the actor that should be snapped
ca: La vora de l'actor que s'hauria de trencar

en: To Edge
ca: A la vora

en: The edge of the source that should be snapped
ca: La vora de la font que s'hauria de trencar

en: The offset in pixels to apply to the constraint
ca: El desplaçament, en píxels, a aplicar a la restricció

en: Fullscreen Set
ca: A pantalla completa

en: Whether the main stage is fullscreen
ca: Si l'escenari principal és a pantalla completa

en: Offscreen
ca: Fora de pantalla

en: Whether the main stage should be rendered offscreen
ca: Si l'escenari principal hauria de renderitzar-se fora de pantalla

en: Cursor Visible
ca: Visibilitat del cursor

en: Whether the mouse pointer is visible on the main stage
ca: Si el punter del ratolí és visible a l'escenari principal

en: User Resizable
ca: Redimensionable per l'usuari

en: Whether the stage is able to be resized via user interaction
ca: Si l'usuari pot redimensionar l'escenari

en: The color of the stage
ca: El color de l'escenari

en: Perspective
ca: Perspectiva

en: Perspective projection parameters
ca: Els paràmetres de projecció de la perspectiva

en: Title
ca: Títol

en: Stage Title
ca: Títol de l'escenari

en: Use Fog
ca: Utilitza la boira

en: Whether to enable depth cueing
ca: Si s'habilita la percepció de profunditat

en: Fog
ca: Boira

en: Settings for the depth cueing
ca: Paràmetres de la percepció de profunditat

en: Use Alpha
ca: Utilitza l'alfa

en: Whether to honour the alpha component of the stage color
ca: Si s'ha de respectar el component alfa del color de l'escenari

en: Key Focus
ca: Focus clau

en: The currently key focused actor
ca: L'actor clau que té el focus

en: No Clear Hint
ca: Sense indicació de neteja

en: Whether the stage should clear its contents
ca: Si l'escenari hauria de netejar els seus continguts

en: Accept Focus
ca: Accepta el focus

en: Whether the stage should accept focus on show
ca: Si l'escenari hauria d'acceptar el focus en mostrar-se

en: The contents of the buffer
ca: El contingut de la memòria intermèdia

en: Text length
ca: Llargada del text

en: Length of the text currently in the buffer
ca: La llargada del text que hi ha actualment a la memòria intermèdia

en: Maximum length
ca: Llargada màxima

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
ca: Nombre màxim de caràcters per aquesta entrada. Zero si no té màxim

en: Buffer
ca: Memòria intermèdia

en: The buffer for the text
ca: La memòria intermèdia del text

en: The font to be used by the text
ca: El tipus de lletra per al text

en: Font Description
ca: Descripció del tipus de lletra

en: The font description to be used
ca: La descripció del tipus de lletra que s'utilitzarà

en: The text to render
ca: El text a renderitzar

en: Font Color
ca: Color del tipus de lletra

en: Color of the font used by the text
ca: El color del tipus de lletra que utilitzarà el text

en: Whether the text is editable
ca: Si el text es pot editar

en: Selectable
ca: Seleccionable

en: Whether the text is selectable
ca: Si el text es pot seleccionar

en: Activatable
ca: Activable

en: Whether pressing return causes the activate signal to be emitted
ca: Si s'emet el senyal d'activació en prémer la tecla de retorn

en: Whether the input cursor is visible
ca: Si és visible el cursor d'entrada

en: Cursor Color
ca: Color del cursor

en: Cursor Color Set
ca: Establert el color del cursor

en: Whether the cursor color has been set
ca: Si s'ha establert el color del cursor

en: Cursor Size
ca: Mida del cursor

en: The width of the cursor, in pixels
ca: L'amplada del cursor, en píxels

en: Cursor Position
ca: Posició del cursor

en: The cursor position
ca: La posició del cursor

en: Selection-bound
ca: Extrem de selecció

en: The cursor position of the other end of the selection
ca: La posició del cursor a l'altre extrem de la selecció

en: Selection Color
ca: Color de la selecció

en: Selection Color Set
ca: Establert el color de selecció

en: Whether the selection color has been set
ca: Si s'ha establert el color de selecció

en: Attributes
ca: Atributs

en: A list of style attributes to apply to the contents of the actor
ca: Una llista d'atributs d'estil per a aplicar als continguts de l'actor

en: Use markup
ca: Utilitza l'etiquetatge

en: Whether or not the text includes Pango markup
ca: Si el text inclou etiquetatge de la Pango

en: Line wrap
ca: Ajustament de línia

en: If set, wrap the lines if the text becomes too wide
ca: Si s'estableix, ajusta les línies si el text és massa ample

en: Line wrap mode
ca: Mode d'ajust de línia

en: Control how line-wrapping is done
ca: Controla com s'ajusten les línies

en: Ellipsize
ca: Punts suspensius

en: The preferred place to ellipsize the string
ca: El lloc preferit on posar punts suspensius al segment

en: Line Alignment
ca: Alineació de la línia

en: The preferred alignment for the string, for multi-line text
ca: L'alineació preferida per al segment quan és un text de més d'una línia

en: Justify
ca: Justifica

en: Whether the text should be justified
ca: Si el text s'hauria de justificar

en: Password Character
ca: Caràcter de contrasenya

en: If non-zero, use this character to display the actor’s contents
ca: Si no és zero, utilitza aquest caràcter per a mostrar els continguts de l'actor

en: Max Length
ca: Llargada màxima

en: Maximum length of the text inside the actor
ca: Llargada màxima del text dins de l'actor

en: Single Line Mode
ca: Mode d'una línia sola

en: Whether the text should be a single line
ca: Si el text hauria de ser una sola línia

en: Selected Text Color
ca: Color del text seleccionat

en: Selected Text Color Set
ca: Establert el color del text seleccionat

en: Whether the selected text color has been set
ca: Si s'ha establert el color del text seleccionat

en: Loop
ca: Repetició

en: Should the timeline automatically restart
ca: Si s'hauria de reiniciar automàticament la línia del temps

en: Delay
ca: Retard

en: Delay before start
ca: El retard abans d'iniciar

en: Duration
ca: Durada

en: Duration of the timeline in milliseconds
ca: La durada de la línia del temps en mil·lisegons

en: Direction
ca: Direcció

en: Direction of the timeline
ca: La direcció de la línia del temps

en: Auto Reverse
ca: Capgira automàticament

en: Whether the direction should be reversed when reaching the end
ca: Si la direcció s'hauria de capgirar quan s'arribi al final

en: Repeat Count
ca: Comptador de repeticions

en: How many times the timeline should repeat
ca: Nombre de vegades que s'hauria de repetir la línia de temps

en: Progress Mode
ca: Mode de progrés

en: How the timeline should compute the progress
ca: Com s'ha de calcular el progrés de la línia del temps

en: The interval of values to transition
ca: L'interval de valors als quals es farà la transició

en: Animatable
ca: Es pot animar

en: The animatable object
ca: L'objecte que es pot animar

en: Remove on Complete
ca: Suprimeix en completar

en: Detach the transition when completed
ca: Desacobla la transició quan es completi

en: Zoom Axis
ca: Eix d'ampliació

en: Constraints the zoom to an axis
ca: Restringeix l'ampliació a un eix

en: Timeline
ca: Línia del temps

en: Timeline used by the alpha
ca: La línia del temps que utilitzarà l'alfa

en: Alpha value
ca: Valor alfa

en: Alpha value as computed by the alpha
ca: El valor alfa calculat per l'alfa

en: Progress mode
ca: Mode de progrés

en: Object
ca: Objecte

en: Object to which the animation applies
ca: L'objecte al qual s'aplica l'animació

en: The mode of the animation
ca: El mode de l'animació

en: Duration of the animation, in milliseconds
ca: Durada de l'animació, en mil·lisegons

en: Whether the animation should loop
ca: Si l'animació s'hauria de repetir

en: The timeline used by the animation
ca: La línia del temps que utilitzarà l'animació

en: Alpha
ca: Alfa

en: The alpha used by the animation
ca: L'alfa que utilitzarà l'animació

en: The duration of the animation
ca: La durada de l'animació

en: The timeline of the animation
ca: La línia del temps de l'animació

en: Alpha Object to drive the behaviour
ca: L'objecte alfa que estableix el comportament

en: Start Depth
ca: Profunditat inicial

en: Initial depth to apply
ca: La profunditat inicial a aplicar

en: End Depth
ca: Profunditat final

en: Final depth to apply
ca: La profunditat final a aplicar

en: Start Angle
ca: Angle d'inici

en: Initial angle
ca: Angle inicial

en: End Angle
ca: Angle de fi

en: Final angle
ca: Angle final

en: Angle x tilt
ca: Angle d'inclinació X

en: Tilt of the ellipse around x axis
ca: La inclinació de l'el·lipse al voltant de l'eix de les X

en: Angle y tilt
ca: Angle d'inclinació Y

en: Tilt of the ellipse around y axis
ca: La inclinació de l'el·lipse al voltant de l'eix de les Y

en: Angle z tilt
ca: Angle d'inclinació Z

en: Tilt of the ellipse around z axis
ca: La inclinació de l'el·lipse al voltant de l'eix de les Z

en: Width of the ellipse
ca: Amplada de l'el·lipse

en: Height of ellipse
ca: Alçada de l'el·lipse

en: Center
ca: Centre

en: Center of ellipse
ca: El centre de l'el·lipse

en: Direction of rotation
ca: Direcció de la rotació

en: Opacity Start
ca: Opacitat inicial

en: Initial opacity level
ca: El nivell d'opacitat inicial

en: Opacity End
ca: Opacitat final

en: Final opacity level
ca: El nivell d'opacitat final

en: The ClutterPath object representing the path to animate along
ca: L'objecte «ClutterPath» que representa el camí en què s'anima

en: Angle Begin
ca: Angle inicial

en: Angle End
ca: Angle final

en: Axis
ca: Eix

en: Axis of rotation
ca: L'eix de rotació

en: Center X
ca: Centre X

en: X coordinate of the center of rotation
ca: La coordenada X del centre de rotació

en: Center Y
ca: Centre Y

en: Y coordinate of the center of rotation
ca: La coordenada Y del centre de rotació

en: Center Z
ca: Centre Z

en: Z coordinate of the center of rotation
ca: La coordenada Z del centre de rotació

en: X Start Scale
ca: Escala inicial X

en: Initial scale on the X axis
ca: L'escala inicial en l'eix de les X

en: X End Scale
ca: Escala final X

en: Final scale on the X axis
ca: L'escala final en l'eix de les X

en: Y Start Scale
ca: Escala inicial Y

en: Initial scale on the Y axis
ca: L'escala inicial en l'eix de les Y

en: Y End Scale
ca: Escala final Y

en: Final scale on the Y axis
ca: L'escala final en l'eix de les Y

en: The background color of the box
ca: El color de fons de la caixa

en: Color Set
ca: Té color

en: Surface Width
ca: Amplada de la superfície

en: The width of the Cairo surface
ca: L'amplada de la superfície Cairo

en: Surface Height
ca: Alçada de la superfície

en: The height of the Cairo surface
ca: L'alçada de la superfície Cairo

en: Auto Resize
ca: Redimensiona automàticament

en: Whether the surface should match the allocation
ca: Si la superfície hauria de coincidir amb l'assignació

en: URI of a media file
ca: L'URI d'un fitxer multimèdia

en: Playing
ca: Reproducció

en: Whether the actor is playing
ca: Si l'actor s'està reproduint

en: Progress
ca: Progrés

en: Current progress of the playback
ca: El progrés actual de la reproducció

en: Subtitle URI
ca: URI dels subtítols

en: URI of a subtitle file
ca: L'URI del fitxer de subtítols

en: Subtitle Font Name
ca: Nom del tipus de lletra dels subtítols

en: The font used to display subtitles
ca: El nom del tipus de lletra per a mostrar els subtítols

en: Audio Volume
ca: Volum de l'àudio

en: The volume of the audio
ca: El volum de l'àudio

en: Can Seek
ca: Pot cercar

en: Whether the current stream is seekable
ca: Si el flux actual permet cercar

en: Buffer Fill
ca: Emplenament de la memòria intermèdia

en: The fill level of the buffer
ca: El nivell d'emplenament de la memòria intermèdia

en: The duration of the stream, in seconds
ca: La durada del flux, en segons

en: The color of the rectangle
ca: El color del rectangle

en: Border Color
ca: Color de la vora

en: The color of the border of the rectangle
ca: El color de la vora del rectangle

en: Border Width
ca: Amplada de la vora

en: The width of the border of the rectangle
ca: L'amplada de la vora del rectangle

en: Has Border
ca: Té vora

en: Whether the rectangle should have a border
ca: Si el rectangle hauria de tenir vora

en: Vertex Source
ca: Font del vèrtex

en: Source of vertex shader
ca: Font del shader del vèrtex

en: Fragment Source
ca: Font del fragment

en: Source of fragment shader
ca: Font del shader del fragment

en: Compiled
ca: Compilat

en: Whether the shader is compiled and linked
ca: Si el shader és compilat i enllaçat

en: Whether the shader is enabled
ca: Si el shader és habilitat

note: translators: the first %s is the type of the shader, either * Vertex shader or Fragment shader; the second %s is the actual * error as reported by COGL
en: %s compilation failed: %s
ca: Ha fallat la compilació del %s: %s

en: Vertex shader
ca: Shader de vèrtex

en: Fragment shader
ca: Shader del fragment

en: State
ca: Estat

en: Currently set state, (transition to this state might not be complete)
ca: L'estat establert actualment (potser encara no s'ha completat la transició a aquest estat)

en: Default transition duration
ca: La durada per defecte de la transició

en: Column Number
ca: Número de columna

en: The column the widget resides in
ca: La columna en què està el giny

en: Row Number
ca: Número de fila

en: The row the widget resides in
ca: La fila en què està el giny

en: Column Span
ca: Abast en columnes

en: The number of columns the widget should span
ca: El nombre de columnes que hauria d'abastir el giny

en: Row Span
ca: Abast en files

en: The number of rows the widget should span
ca: El nombre de files que hauria d'abastir el giny

en: Horizontal Expand
ca: Expansió horitzontal

en: Allocate extra space for the child in horizontal axis
ca: Assigna espai extra per al fill en l'eix horitzontal

en: Vertical Expand
ca: Expansió vertical

en: Allocate extra space for the child in vertical axis
ca: Assigna espai extra per al fill en l'eix vertical

en: Spacing between columns
ca: Espaiat entre columnes

en: Spacing between rows
ca: Espaiat entre files

en: Sync size of actor
ca: Sincronitza la mida de l'actor

en: Auto sync size of actor to underlying pixbuf dimensions
ca: Sincronitza automàticament la mida de l'actor amb les mides de la memòria de píxels de rerefons

en: Disable Slicing
ca: Inhabilita el tallat

en: Forces the underlying texture to be singular and not made of smaller space saving individual textures
ca: Força la textura de rerefons a ser una de sola i no estar formada per diverses de més petites

en: Tile Waste
ca: Desaprofitament de quadre

en: Maximum waste area of a sliced texture
ca: Àrea màxima de desaprofitament d'una textura tallada

en: Horizontal repeat
ca: Repetició horitzontal

en: Repeat the contents rather than scaling them horizontally
ca: Repeteix els continguts en comptes d'escalar-los horitzontalment

en: Vertical repeat
ca: Repetició vertical

en: Repeat the contents rather than scaling them vertically
ca: Repeteix els continguts en comptes d'escalar-los verticalment

en: Filter Quality
ca: Qualitat del filtre

en: Rendering quality used when drawing the texture
ca: La qualitat de la renderització quan es dibuixi una textura

en: Pixel Format
ca: Format del píxel

en: The Cogl pixel format to use
ca: El format de píxel de Cogl a utilitzar

en: Cogl Texture
ca: Textura de Cogl

en: The underlying Cogl texture handle used to draw this actor
ca: El gestor de la textura de Cogl de rerefons que s'utilitza per a dibuixar aquest actor

en: Cogl Material
ca: Material de Cogl

en: The underlying Cogl material handle used to draw this actor
ca: El gestor del material de Cogl de rerefons que s'utilitza per a dibuixar aquest actor

en: The path of the file containing the image data
ca: El camí al fitxer que conté les dades de la imatge

en: Keep Aspect Ratio
ca: Mantén la relació d'aspecte

en: Keep the aspect ratio of the texture when requesting the preferred width or height
ca: Mantén la relació d'aspecte de la textura quan se sol·liciti una amplada o alçada preferida

en: Load asynchronously
ca: Carrega asíncronament

en: Load files inside a thread to avoid blocking when loading images from disk
ca: Carrega els fitxers en un altre fil d'execució per a evitar el blocatge quan es carreguin imatges del disc

en: Load data asynchronously
ca: Carrega les dades asíncronament

en: Decode image data files inside a thread to reduce blocking when loading images from disk
ca: Descodifica els fitxers de dades d'imatge en un altre fil d'execució per a reduir el blocatge quan es carreguin imatges del disc

en: Pick With Alpha
ca: Selecció amb transparència

en: Shape actor with alpha channel when picking
ca: Modela l'actor amb un canal de transparència quan se seleccioni

en: Failed to load the image data
ca: No s'han pogut carregar les dades de la imatge

en: YUV textures are not supported
ca: No es poden utilitzar textures YUV

en: YUV2 textures are not supported
ca: No es poden utilitzar textures YUV2

en: Could not initialize Gdk
ca: No s'ha pogut inicialitzar Gdk

en: Could not find a suitable CoglWinsys for a GdkDisplay of type %s
ca: No s'ha pogut trobar cap CoglWinsys per a una GdkDisplay del tipus %s

en: Surface
ca: Superfície

en: The underlying wayland surface
ca: La superfície de Wayland de rerefons

en: Surface width
ca: Amplada de la superfície

en: The width of the underlying wayland surface
ca: L'amplada de la superfície Wayland subjacent

en: Surface height
ca: Alçada de la superfície

en: The height of the underlying wayland surface
ca: L'alçada de la superfície Wayland subjacent

en: X display to use
ca: El monitor X a utilitzar

en: X screen to use
ca: La pantalla X a utilitzar

en: Make X calls synchronous
ca: Fes les crides síncrones a X

en: Disable XInput support
ca: Inhabilita la comptabilitat amb XInput

en: The Clutter backend
ca: El rerefons de la Clutter

en: Pixmap
ca: Mapa de píxels

en: The X11 Pixmap to be bound
ca: El mapa de píxels X11 que es vincularà

en: Pixmap width
ca: Amplada del mapa de píxels

en: The width of the pixmap bound to this texture
ca: L'amplada del mapa de píxels vinculat a aquesta textura

en: Pixmap height
ca: Alçada del mapa de píxels

en: The height of the pixmap bound to this texture
ca: L'alçada del mapa de píxels vinculat a aquesta textura

en: Pixmap Depth
ca: Profunditat del mapa de píxels

en: The depth (in number of bits) of the pixmap bound to this texture
ca: La profunditat (en nombre de bits) del mapa de píxels vinculat a aquesta textura

en: Automatic Updates
ca: Actualitzacions automàtiques

en: If the texture should be kept in sync with any pixmap changes.
ca: Si la textura s'hauria de mantenir sincronitzada amb els canvis al mapa de píxels.

en: Window
ca: Finestra

en: The X11 Window to be bound
ca: La finestra X11 que es vincularà

en: Window Redirect Automatic
ca: Redireccions automàtiques de finestres

en: If composite window redirects are set to Automatic (or Manual if false)
ca: Si les redireccions de les finestres compostes són automàtiques (o manuals si «false» (fals))

en: Window Mapped
ca: Finestra mapada

en: If window is mapped
ca: Si la finestra és mapada

en: Destroyed
ca: Destruïda

en: If window has been destroyed
ca: Si s'ha destruït la finestra

en: Window X
ca: X de la finestra

en: X position of window on screen according to X11
ca: La posició X de la finestra a la pantalla segons l'X11

en: Window Y
ca: Y de la finestra

en: Y position of window on screen according to X11
ca: La posició Y de la finestra a la pantalla segons l'X11

en: Window Override Redirect
ca: Redirecció de la sobreescriptura de la finestra

en: If this is an override-redirect window
ca: Si és una finestra de redirecció de la sobreescriptura
