clutter master - en to fur translation catalogue (524 entries)

en: X coordinate
fur: Coordenade X

en: X coordinate of the actor
fur: Coordenade X dal atôr

en: Y coordinate
fur: Coordenade Y

en: Y coordinate of the actor
fur: Coordenade Y dal atôr

en: Position
fur: Posizion

en: The position of the origin of the actor
fur: La posizion di origjin dal atôr

en: Width
fur: Largjece

en: Width of the actor
fur: Largjece dal atôr

en: Height
fur: Altece

en: Height of the actor
fur: Altece dal atôr

en: Size
fur: Dimension

en: The size of the actor
fur: La dimension dal atôr

en: Fixed X
fur: X fisse

en: Forced X position of the actor
fur: Posizion X sfuarçade dal atôr

en: Fixed Y
fur: Y Fisse

en: Forced Y position of the actor
fur: Posizion Y sfuarçade dal atôr

en: Fixed position set
fur: Cumbinazion di posizion fisse

en: Whether to use fixed positioning for the actor
fur: Indiche se doprâ il posizionament fissât pal atôr

en: Min Width
fur: Largjece minime

en: Forced minimum width request for the actor
fur: Richieste sfuarçade di largjece minime pal atôr

en: Min Height
fur: Altece minime

en: Forced minimum height request for the actor
fur: Richieste sfuarçade di altece minime pal atôr

en: Natural Width
fur: Largjece naturâl

en: Forced natural width request for the actor
fur: Richieste sfuarçade di largjece naturâl pal atôr

en: Natural Height
fur: Altece naturâl

en: Forced natural height request for the actor
fur: Richieste sfuarçade di altece naturâl pal atôr

en: Minimum width set
fur: Cumbinazion largjece minime

en: Whether to use the min-width property
fur: Indiche se doprâ la proprietât largjece-minime

en: Minimum height set
fur: Cumbinazion altece minime

en: Whether to use the min-height property
fur: Indiche se doprâ la proprietât altece-minime

en: Natural width set
fur: Cumbinazion largjece naturâl

en: Whether to use the natural-width property
fur: Indiche se doprâ la proprietât largjece-naturâl

en: Natural height set
fur: Cumbinazion altece naturâl

en: Whether to use the natural-height property
fur: Indiche se doprâ la proprietât altece-naturâl

en: Allocation
fur: Assegnazion

en: The actor’s allocation
fur: La assegnazion dal atôr

en: Request Mode
fur: Modalitât richieste

en: The actor’s request mode
fur: La modalitât di richieste dal atôr

en: Depth
fur: Profonditât

en: Position on the Z axis
fur: Posizion sul as Z

en: Z Position
fur: Posizion Z

en: The actor’s position on the Z axis
fur: La posizion sul as Z dal atôr

en: Opacity
fur: Opacitât

en: Opacity of an actor
fur: Opacitât di un atôr

en: Offscreen redirect
fur: Indreçament fûr schermi

en: Flags controlling when to flatten the actor into a single image
fur: Opzions par controlâ cuant che si plache l'atôr intune singule imagjin

en: Visible
fur: Visibil

en: Whether the actor is visible or not
fur: Indiche se l'atôr al è visibil o no

en: Mapped
fur: Mapât

en: Whether the actor will be painted
fur: Indiche se l'atôr al vignarà disegnât

en: Realized
fur: Realizât

en: Whether the actor has been realized
fur: Indiche se l'atôr al è stât realizât

en: Reactive
fur: Reatîf

en: Whether the actor is reactive to events
fur: Indiche se l'atôr al rispuint ai events

en: The visible region of the actor
fur: La regjon visibile dal atôr

en: Name
fur: Non

en: Name of the actor
fur: Non dal atôr

en: Pivot Point
fur: Pont di rotazion

en: The point around which the scaling and rotation occur
fur: Il pont tor ator di chel che e ven fate la scjaladure e la rotazion

en: Pivot Point Z
fur: Z dal pont di rotazion

en: Z component of the pivot point
fur: Component Z dal pont di rotazion

en: Scale X
fur: Scjale X

en: Scale factor on the X axis
fur: Fatôr di scjale sul as X

en: Scale Y
fur: Scjale Y

en: Scale factor on the Y axis
fur: Fatôr di scjale sul as Y

en: Scale Z
fur: Scjale Z

en: Scale factor on the Z axis
fur: Fatôr di scjale sul as Z

en: Scale Center X
fur: Scjale Centri X

en: Horizontal scale center
fur: Centri de scjale orizontâl

en: Scale Center Y
fur: Scjale Centri Y

en: Vertical scale center
fur: Centri de scjale verticâl

en: Scale Gravity
fur: Gravitât de scjale

en: The center of scaling
fur: Il centri de scjaladure

en: Rotation Angle X
fur: X dal angul di rotazion

en: The rotation angle on the X axis
fur: L'angul di rotazion sul as X

en: Rotation Angle Y
fur: Y dal angul di rotazion

en: The rotation angle on the Y axis
fur: L'angul di rotazion sul as Y

en: Rotation Angle Z
fur: Z dal angul di rotazion

en: The rotation angle on the Z axis
fur: L'angul di rotazion sul as Z

en: Rotation Center X
fur: X dal centri di rotazion

en: The rotation center on the X axis
fur: Il centri di rotazion sul as X

en: Rotation Center Y
fur: Y dal centri di rotazion

en: The rotation center on the Y axis
fur: Il centri di rotazion sul as Y

en: Rotation Center Z
fur: Z dal centri di rotazion

en: The rotation center on the Z axis
fur: Il centri di rotazion sul as Z

en: Rotation Center Z Gravity
fur: Gravitât di Z dal centri di rotazion

en: Center point for rotation around the Z axis
fur: Pont di centri pe rotazion ator dal as Z

en: Anchor X
fur: Ancure X

en: X coordinate of the anchor point
fur: La coordenade X dal pont de ancure

en: Anchor Y
fur: Ancure Y

en: Y coordinate of the anchor point
fur: La coordenade Y dal pont de ancure

en: Anchor Gravity
fur: Gravitât de ancure

en: The anchor point as a ClutterGravity
fur: Il pont de ancure come un ClutterGravity

en: Translation X
fur: Traslazion X

en: Translation along the X axis
fur: Traslazion sul as X

en: Translation Y
fur: Traslazion Y

en: Translation along the Y axis
fur: Traslazion sul as Y

en: Translation Z
fur: Traslazion Z

en: Translation along the Z axis
fur: Traslazion sul as Z

en: Transformation matrix
fur: Matriç di trasformazion

en: Children transformation matrix
fur: Matriç di trasformazion dai fîs

en: Text Direction
fur: Direzion test

en: Direction of the text
fur: Direzion dal test

en: Has Pointer
fur: Al à il pontadôr

en: Whether the actor contains the pointer of an input device
fur: Indiche se l'atôr al conten il pontadôr di un dispositîf di input

en: Actions
fur: Azions

en: Adds an action to the actor
fur: Al zonte une azion al atôr

en: Effect
fur: Efiet

en: X Alignment
fur: Inlineament X

en: Y Alignment
fur: Inlineament Y

en: Margin Top
fur: Margjin superiôr

en: Extra space at the top
fur: Spazi in plui parsore

en: Margin Bottom
fur: Margjin inferiôr

en: Extra space at the bottom
fur: Spazi in plui parsot

en: Margin Left
fur: Margjin a çampe

en: Extra space at the left
fur: Spazi in plui a çampe

en: Margin Right
fur: Margjin a drete

en: Extra space at the right
fur: Spazi in plui a drete

en: Background Color Set
fur: Colôr fondâl stabilît

en: Whether the background color is set
fur: Indiche se il colôr dal fondâl al è stabilît

en: Background color
fur: Colôr fondâl

en: The actor’s background color
fur: Il colôr di fonts dal atôr

en: First Child
fur: Prin fi

en: The actor’s first child
fur: Il prin fi dal atôr

en: Last Child
fur: Ultin fi

en: The actor’s last child
fur: L'ultin fi dal atôr

en: Content
fur: Contignût

en: Content Gravity
fur: Gravitât contignût

en: Alignment of the actor’s content
fur: Inliniament dal contignût dal atôr

en: Content Box
fur: Scjatule dai contignûts

en: Minification Filter
fur: Filtri di impiçuliment

en: The filter used when reducing the size of the content
fur: Il filtri doprât cuant che si impiçulìs la dimension dal contignût

en: Magnification Filter
fur: Filtri di ingrandiment

en: The filter used when increasing the size of the content
fur: Il filtri doprât cuant che si ingrandìs la dimension dal contignût

en: Content Repeat
fur: Ripetizion contignût

en: The repeat policy for the actor’s content
fur: La politiche di ripetizion pal contignût dal atôr

en: Actor
fur: Atôr

en: The actor attached to the meta
fur: L'atôr tacât al meta

en: The name of the meta
fur: Il non dal meta

en: Enabled
fur: Abilitât

en: Whether the meta is enabled
fur: Indiche se il meta al è abilitât

en: Source
fur: Sorzint

en: The source of the alignment
fur: La sorzint di inlineament

en: Align Axis
fur: As par inlineâ

en: The axis to align the position to
fur: L'as dulà inlineâ la posizion

en: Factor
fur: Fatôr

en: The alignment factor, between 0.0 and 1.0
fur: Il fatôr di inlineament, tra 0.0 e 1.0

en: Unable to initialize the Clutter backend: no available drivers found.
fur: Impussibil inizializâ il backend Clutter: nissun driver disponibil cjatât.

en: Coordinate
fur: Coordenade

en: Horizontal Alignment
fur: Inlineament orizontâl

en: Horizontal alignment for the actor inside the layout manager
fur: L'inlineament orizontâl pal atôr jenfri il gjestôr de disposizion

en: Vertical Alignment
fur: Inlineament verticâl

en: Vertical alignment for the actor inside the layout manager
fur: L'inlineament verticâl pal atôr jenfri il gjestôr de disposizion

en: Default horizontal alignment for the actors inside the layout manager
fur: L'inlineament orizontâl predefinît pai atôrs jenfri il gjestôr de disposizion

en: Default vertical alignment for the actors inside the layout manager
fur: L'inlineament verticâl predefinît pai atôrs jenfri il gjestôr de disposizion

en: Expand
fur: Pant

en: Allocate extra space for the child
fur: Assegne spazi adizionâl pal fi

en: Horizontal Fill
fur: Jemple in orizontâl

en: Whether the child should receive priority when the container is allocating spare space on the horizontal axis
fur: Indiche se il fi al à di ricevi la prioritât cuant che il contignidôr al assegne spazi libar sul as orizontâl

en: Vertical Fill
fur: Jemple in verticâl

en: Whether the child should receive priority when the container is allocating spare space on the vertical axis
fur: Indiche se il fi al à di ricevi la prioritât cuant che il contignidôr al assegne spazi libar sul as verticâl

en: Horizontal alignment of the actor within the cell
fur: Inlineament orizontâl dal atôr jenfri la cele

en: Vertical alignment of the actor within the cell
fur: Inlineament verticâl dal atôr jenfri la cele

en: Vertical
fur: Verticâl

en: Whether the layout should be vertical, rather than horizontal
fur: Indiche se la disposizion e à di sei verticâl invezit che orizontâl

en: Orientation
fur: Orientament

en: The orientation of the layout
fur: L'orientament de disposizion

en: Homogeneous
fur: Omogjeni

en: Whether the layout should be homogeneous, i.e. all children get the same size
fur: Indiche se la disposizion e à di sei omogjenie, vâl a dî ducj i fîs a otegnin la stesse dimension

en: Pack Start
fur: Impachete al inizi

en: Whether to pack items at the start of the box
fur: Indiche se impachetâ i elements al inizi de scjatule

en: Spacing
fur: Spaziadure

en: Spacing between children
fur: Spaziadure tra i fîs

en: Use Animations
fur: Dopre animazions

en: Whether layout changes should be animated
fur: Indiche se i cambiaments de disposizion a àn di jessi animâts

en: The duration of the animations
fur: La durade des animazions

en: Brightness
fur: Luminositât

en: The brightness change to apply
fur: La modifiche de luminositât di aplicâ

en: The contrast change to apply
fur: La modifiche dal contrast di aplicâ

en: The width of the canvas
fur: La largjece de piture

en: The height of the canvas
fur: La altece de piture

en: Scale Factor Set
fur: Fatôr di scjale stabilît

en: Whether the scale-factor property is set
fur: Indiche se la proprietât fatôr-di-scjale e je stabilide

en: Scale Factor
fur: Fatôr di scjale

en: The scaling factor for the surface
fur: Il fatôr di scjale pe superficie

en: Container
fur: Contignidôr

en: The container that created this data
fur: Il contignidôr che al à creât chest dât

en: Pressed
fur: Fracât

en: Whether the clickable should be in pressed state
fur: Indiche se l'element che si pues fâ clic al à di jessi tal stât fracât

en: Held
fur: Tignût

en: Long Press Duration
fur: Durade pression lungje

en: The minimum duration of a long press to recognize the gesture
fur: La durade minime di une pression lungje par ricognossi un mot

en: Long Press Threshold
fur: Liminâr pression lungje

en: The maximum threshold before a long press is cancelled
fur: Il liminâr massim prime che une pression lungje e vegni anulade

en: Tint
fur: Tinte

en: The tint to apply
fur: La tinte di aplicâ

en: Horizontal Tiles
fur: Tassei orizontâi

en: The number of horizontal tiles
fur: Il numar di tassei orizontâi

en: Vertical Tiles
fur: Tassei verticâi

en: The number of vertical tiles
fur: Il numar di tassei verticâi

en: The desaturation factor
fur: Il fatôr di desaturazion

en: Horizontal Drag Threshold
fur: Liminâr dal strissinâ orizontâl

en: The horizontal amount of pixels required to start dragging
fur: La cuantitât di pixel orizontâi necessaris par tacâ il strissinament

en: Vertical Drag Threshold
fur: Liminâr dal strissinâ verticâl

en: The vertical amount of pixels required to start dragging
fur: La cuantitât di pixel verticâi necessaris par tacâ il strissinament

en: The actor that is being dragged
fur: L'atôr che al è stât strissinât

en: Drag Axis
fur: As par strissinâ

en: Constraints the dragging to an axis
fur: Limite il strissinament a un as

en: Drag Area
fur: Aree par strissinâ

en: Constrains the dragging to a rectangle
fur: Limite il strissinament a un retangul

en: Drag Area Set
fur: Aree par strissinâ stabilide

en: Whether the drag area is set
fur: Indiche se la aree par strissinâ e je stabilide

en: Whether each item should receive the same allocation
fur: Indiche se ogni element al à di ricevi la stesse assegnazion

en: Column Spacing
fur: Spaziadure colone

en: The spacing between columns
fur: La spaziadure tra colonis

en: Row Spacing
fur: Spaziadure rie

en: The spacing between rows
fur: La spaziadure tra riis

en: Minimum Column Width
fur: Largjece colone minime

en: Minimum width for each column
fur: Largjece minime par ogni colone

en: Maximum Column Width
fur: Largjece colone massime

en: Maximum width for each column
fur: Largjece massime par ogni colone

en: Minimum Row Height
fur: Altece rie minime

en: Minimum height for each row
fur: Altece minime par ogni rie

en: Maximum Row Height
fur: Altece rie massime

en: Maximum height for each row
fur: Altece massime par ogni rie

en: Snap to grid
fur: Tire dongje ae gridele

en: Threshold Trigger Edge
fur: Or lescje liminâr

en: The trigger edge used by the action
fur: L'ôr di lescje doprât de azion

en: Threshold Trigger Horizontal Distance
fur: Distance orizontâl de lescje liminâr

en: The horizontal trigger distance used by the action
fur: La distance orizontâl de lescje doprade de azion

en: Threshold Trigger Vertical Distance
fur: Distance verticâl de lescje liminâr

en: The vertical trigger distance used by the action
fur: La distance verticâl de lescje doprade de azion

en: Row spacing
fur: Spaziadure rie

en: The amount of space between two consecutive rows
fur: La cuantitât di spazi tra dôs riis consecutivis

en: Column spacing
fur: Spaziadure colone

en: The amount of space between two consecutive columns
fur: La cuantitât di spazi tra dôs colonis consecutivis

en: Row Homogeneous
fur: Rie omogjenie

en: If TRUE, the rows are all the same height
fur: Se TRUE (vêr), lis riis a son dutis de stesse altece

en: Column Homogeneous
fur: Colone omogjenie

en: If TRUE, the columns are all the same width
fur: Se TRUE (vêr), lis colonis a son dutis de stesse altece

en: Unable to load image data
fur: Impussibil cjariâ i dâts de imagjin

en: Unique identifier of the device
fur: Identificadôr univoc dal dispositîf

en: The name of the device
fur: Il non dal dispositîf

en: Device Type
fur: Gjenar dispositîf

en: The type of the device
fur: Il gjenar dal dispositîf

en: Device Manager
fur: Gjestôr dispositîf

en: The device manager instance
fur: La istance di gjestion dal dispositîf

en: Device Mode
fur: Modalitât dispositîf

en: The mode of the device
fur: La modalitât dal dispositîf

en: Has Cursor
fur: Al à cursôr

en: Whether the device has a cursor
fur: Indiche se il dispositîf al à un cursôr

en: Whether the device is enabled
fur: Indiche se il dispositîf al è abilitât

en: Number of Axes
fur: Numar di as

en: The number of axes on the device
fur: Il numar di as sul dispositîf

en: The backend instance
fur: La istance di backend

en: Vendor ID
fur: ID fabricant

en: Product ID
fur: ID prodot

en: Value Type
fur: Gjenar di valôr

en: The type of the values in the interval
fur: Il gjenar di valôrs tal interval

en: Initial Value
fur: Valôr iniziâl

en: Initial value of the interval
fur: Valôr iniziâl dal interval

en: Final Value
fur: Valôr finâl

en: Final value of the interval
fur: Valôr finâl dal interval

en: Manager
fur: Gjestôr

en: The manager that created this data
fur: Il gjestôr che al à creât chest dât

en: Show frames per second
fur: Mostre fotograms al secont

en: Default frame rate
fur: Fotograms al secont predefinîts

en: Make all warnings fatal
fur: Fâs deventâ ducj i avertiments fatâi

en: Direction for the text
fur: Direzion dal test

en: Disable mipmapping on text
fur: Disabilite il mipmapping sul test

en: Enable accessibility
fur: Abilite acessibilitât

en: Clutter Options
fur: Opzions Clutter

en: Show Clutter Options
fur: Mostre lis opzions di clutter

en: Deceleration
fur: Decelerazion

en: Initial acceleration factor
fur: Fatôr acelerazion iniziâl

en: Path
fur: Percors

en: Property Name
fur: Non proprietât

en: The name of the property to animate
fur: Il non de proprietât di animâ

en: Whether the :filename property is set
fur: Indiche se la proprietât :filename e je stabilide

en: Filename
fur: Non file

en: The path of the currently parsed file
fur: Il percors dal file cumò analizât

en: Translation Domain
fur: Domini di traduzion

en: The translation domain used to localize string
fur: Il domini di traduzion doprât par localizâ la stringhe

en: Scroll Mode
fur: Modalitât scoriment

en: The scrolling direction
fur: La direzion dal scoriment

en: Double Click Time
fur: Time Dopli Clic

en: The time between clicks necessary to detect a multiple click
fur: Il timp tra i clic necessari par determinâ un clic multipli

en: Double Click Distance
fur: Distance dopli clic

en: The distance between clicks necessary to detect a multiple click
fur: La distance tra i clic necessarie par determinâ un clic multipli

en: Drag Threshold
fur: Liminâr strissinâ

en: The distance the cursor should travel before starting to drag
fur: La distance che il cursôr al à di fâ prime di tacâ a strissinâ

en: Font Name
fur: Non caratar

en: The description of the default font, as one that could be parsed by Pango
fur: La descrizion dal caratar predefinît che e podedi jessi analizade di Pango

en: Font Antialias
fur: Antialias Caratrar

en: Whether to use antialiasing (1 to enable, 0 to disable, and -1 to use the default)
fur: Indiche se doprâ il antialiasing (1 par abilitâ, 0 par disabilitâ e -1 par doprâ il predefinît)

en: Font DPI
fur: DPI Caratar

en: The resolution of the font, in 1024 * dots/inch, or -1 to use the default
fur: La risoluzion dal caratar, in 1024 * ponts/once o -1 par doprâ il predefinît

en: Window Scaling Factor
fur: Fatôr di scjale dal barcon

en: The scaling factor to be applied to windows
fur: Il fatôr di scjale di aplicâ ai barcons

en: Password Hint Time
fur: Timp di sugjeriment de password

en: How long to show the last input character in hidden entries
fur: Par trop timp che si à di mostrâ l'ultin caratar jentrât intes vôs platadis

en: Shader Type
fur: Gjenar di ombrenadure (shader)

en: The type of shader used
fur: Il gjenar di ombrenadure (shader) doprât

en: From Edge
fur: Dal ôr

en: To Edge
fur: Al ôr

en: Cursor Visible
fur: Cursôr visibil

en: Whether the mouse pointer is visible on the main stage
fur: Indiche se il pontadôr dal mouse al à di jessi visibil tal palc principâl

en: Color
fur: Colôr

en: Perspective
fur: Prospetive

en: Perspective projection parameters
fur: Parametris di proiezion de prospetive

en: Title
fur: Titul

en: Use Fog
fur: Dopre fumate

en: Fog
fur: Fumate

en: Use Alpha
fur: Dopre alpha

en: Text
fur: Test

en: The contents of the buffer
fur: I contignûts dal buffer

en: Text length
fur: Lungjece test

en: Length of the text currently in the buffer
fur: Lungjece dal test che cumò al è tal buffer

en: Maximum length
fur: Massime lungjece

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
fur: Massim numar di caratars par cheste vôs. Zero par nissun massim

en: The buffer for the text
fur: Il buffer dal test

en: The font to be used by the text
fur: Il caratar che il test al à di doprâ

en: Font Description
fur: Descrizion caratar

en: The font description to be used
fur: La descrizion dal caratar di doprâ

en: Font Color
fur: Colôr caratar

en: Color of the font used by the text
fur: Colôr dal caratar doprât dal test

en: Editable
fur: Modificabil

en: Whether the text is editable
fur: Indiche se si pues modificâ il test

en: Selectable
fur: Selezionabil

en: Whether the text is selectable
fur: Indiche se si pues selezionâ il test

en: Activatable
fur: Ativabil

en: Whether the input cursor is visible
fur: Indiche se il cursôr di input al è visibil

en: Cursor Color
fur: Colôr cursôr

en: Cursor Size
fur: Dimension cursôr

en: The width of the cursor, in pixels
fur: La largjece dal cursôr, in pixel

en: Cursor Position
fur: Posizion cursôr

en: The cursor position
fur: La posizion dal cursôr

en: Selection Color
fur: Colôr selezion

en: Attributes
fur: Atribûts

en: Use markup
fur: Dopre il markup

en: Whether or not the text includes Pango markup
fur: Indiche se il test al inclût la marcadure(markup) Pango o no

en: Line wrap
fur: Rie gnove

en: If set, wrap the lines if the text becomes too wide
fur: Se stabilît, a mande a rie gnove in automatic se il test al devente masse larc

en: Line wrap mode
fur: Modalitât rie gnove

en: Control how line-wrapping is done
fur: Controle cemût che lis riis gnovis a vegnin fatis

en: Line Alignment
fur: Inlineament rie

en: The preferred alignment for the string, for multi-line text
fur: Il inlineament preferît pe stringhe, pal test a plui riis

en: Justify
fur: Justifiche

en: Whether the text should be justified
fur: Indiche se il test al à di jessi justificât

en: Password Character
fur: Caratar pes password

en: If non-zero, use this character to display the actor’s contents
fur: Se divers di zero, dopre chest caratar par mostrâ i contignûts dal atôr

en: Max Length
fur: Lungjece massime

en: Maximum length of the text inside the actor
fur: Lungjece massime di test dentri dal atôr

en: Single Line Mode
fur: Modalitât rie ugnule

en: Whether the text should be a single line
fur: Indiche se il test al à di jessi intune rie sole

en: Selected Text Color
fur: Colôr di test selezionât

en: Selected Text Color Set
fur: Colôr di test selezionât stabilît

en: Whether the selected text color has been set
fur: Indiche se il colôr di test selezionât al è stât configurât

en: Loop
fur: Cicli

en: Should the timeline automatically restart
fur: Aie di tornâ a inviâsi in automatic la linie temporâl

en: Delay
fur: Ritart

en: Delay before start
fur: Ritart prime di tacâ

en: Duration
fur: Durade

en: Duration of the timeline in milliseconds
fur: Durade de linie temporâl in miliseconts

en: Direction
fur: Direzion

en: Direction of the timeline
fur: Direzion de linie temporâl

en: Whether the direction should be reversed when reaching the end
fur: Indiche se la direzion e à di jessi invertide cuant che si rive ae fin

en: How many times the timeline should repeat
fur: Tropis voltis che si à di ripeti la linie temporâl

en: How the timeline should compute the progress
fur: Cemût che la linie temporâl e à di computâ l'avanzament

en: Animatable
fur: Si pues animâ

en: The animatable object
fur: L'ogjet che si pues animâ

en: Remove on Complete
fur: Gjave al completament

en: Detach the transition when completed
fur: Distache la transizion cuant e je completade

en: Zoom Axis
fur: As ingrandiment

en: Constraints the zoom to an axis
fur: Vincole l'ingrandiment a un as

en: Timeline
fur: Linie temporâl

en: Timeline used by the alpha
fur: Linie temporâl doprade dal alpha

en: Alpha value
fur: Valôr alpha

en: Alpha value as computed by the alpha
fur: Valôr alpha come elaborât dal alpha

en: Mode
fur: Modalitât

en: Progress mode
fur: Modalitât avanzament

en: Object
fur: Ogjet

en: Object to which the animation applies
fur: Ogjet dulà che e ven aplicade la animazion

en: The mode of the animation
fur: La modalitât de animazion

en: Duration of the animation, in milliseconds
fur: Durade de animazion, in miliseconts

en: Whether the animation should loop
fur: Indiche se la animazion e à di jessi cicliche

en: The timeline used by the animation
fur: La linie temporâl doprade de animazion

en: The alpha used by the animation
fur: L'alpha doprât de animazion

en: The duration of the animation
fur: La durade de animazion

en: The timeline of the animation
fur: La linie temporâl de animazion

en: Start Depth
fur: Profonditât iniziâl

en: Initial depth to apply
fur: Profonditât iniziâl di aplicâ

en: End Depth
fur: Profonditât finâl

en: Final depth to apply
fur: Profonditât finâl di aplicâ

en: Start Angle
fur: Angul di inizi

en: Initial angle
fur: Angul iniziâl

en: End Angle
fur: Angul di fin

en: Final angle
fur: Angul finâl

en: Width of the ellipse
fur: Largjece dal elìs

en: Height of ellipse
fur: Altece dal elìs

en: Center
fur: Centri

en: Center of ellipse
fur: Centri dal elìs

en: Direction of rotation
fur: Direzion de rotazion

en: Opacity Start
fur: Inizi opacitât

en: Initial opacity level
fur: Nivel di opacitât iniziâl

en: Opacity End
fur: Fin opacitât

en: Final opacity level
fur: Nivel di opacitât finâl

en: Angle Begin
fur: Inizi angul

en: Angle End
fur: Fin angul

en: Axis
fur: As

en: Axis of rotation
fur: As di rotazion

en: Center X
fur: X dal centri

en: X coordinate of the center of rotation
fur: Coordenade X dal centri di rotazion

en: Center Y
fur: Y dal centri

en: Y coordinate of the center of rotation
fur: Coordenade Y dal centri di rotazion

en: Center Z
fur: Z dal centri

en: Z coordinate of the center of rotation
fur: Coordenade Z dal centri di rotazion

en: Initial scale on the X axis
fur: Scjale iniziâl sul as X

en: Final scale on the X axis
fur: Scjale finâl sul as X

en: Initial scale on the Y axis
fur: Scjale iniziâl sul as Y

en: Final scale on the Y axis
fur: Scjale finâl sul as Y

en: The background color of the box
fur: Il colôr di fonts de scjatule

en: Surface Width
fur: Largjece dal plan

en: The width of the Cairo surface
fur: La largjece de superficie Cairo

en: Surface Height
fur: Altece dal plan

en: The height of the Cairo surface
fur: La altece de superficie Cairo

en: Auto Resize
fur: Ridimensione in automatic

en: Whether the surface should match the allocation
fur: Indiche se il plan al à di coincidi ae assegnazion

en: URI of a media file
fur: URI di un file multimediâl

en: Playing
fur: In riproduzion

en: Progress
fur: Progrès

en: Current progress of the playback
fur: Avanzament atuâl de riproduzion

en: Subtitle URI
fur: URI dai sottitui

en: URI of a subtitle file
fur: URI di un file di sottitui

en: Subtitle Font Name
fur: Non caratar dai sottitui

en: The font used to display subtitles
fur: Il caratar doprât par mostrâ i sottitui

en: Audio Volume
fur: Volum audio

en: The volume of the audio
fur: Il volum dal audio

en: Can Seek
fur: Al pues cirî

en: Whether the current stream is seekable
fur: Indiche se tal flus atuâl si pues cirî/saltâ

en: Buffer Fill
fur: Jemplament buffer

en: The fill level of the buffer
fur: Il nivel di jemplament dal buffer

en: The duration of the stream, in seconds
fur: La durade dal flus, in seconts

en: The color of the rectangle
fur: Il colôr dal retangul

en: Border Color
fur: Colôr ôr

en: The color of the border of the rectangle
fur: Il colôr dal ôr dal retangul

en: Border Width
fur: Largjece ôr

en: The width of the border of the rectangle
fur: La largjece dal ôr dal retangul

en: Has Border
fur: Al à ôr

en: Whether the rectangle should have a border
fur: Indiche se il retangul al à di vê un ôr

en: Vertex Source
fur: Sorzint vertiç (vertex)

en: Source of vertex shader
fur: Sorzint de ombrenadure dal vertiç (vertex shader)

en: Fragment Source
fur: Sorzint dal frament

en: Source of fragment shader
fur: Sorzint de ombrenadure dal frament

en: Compiled
fur: Compilât

en: Whether the shader is compiled and linked
fur: Indiche se la ombrenadure (shader) e je compilade e colegade

en: Whether the shader is enabled
fur: Indiche se la ombrenadure (shader) e je abilitade

note: translators: the first %s is the type of the shader, either * Vertex shader or Fragment shader; the second %s is the actual * error as reported by COGL
en: %s compilation failed: %s
fur: Compilazion dal %s falide: %s

en: Vertex shader
fur: Ombrenadure dal vertiç (vertex shader)

en: Fragment shader
fur: Ombrenadure dal frament (fragment shader)

en: State
fur: Stât

en: Column Number
fur: Numar colone

en: The column the widget resides in
fur: La colone dulà che al sta il widget

en: Row Number
fur: Numar rie

en: The row the widget resides in
fur: La rie dulà che al sta il widget

en: Column Span
fur: Colonis dulà pandisi

en: The number of columns the widget should span
fur: Il numar di colonis dulà che il widget al à di pandisi

en: Row Span
fur: Riis dulà pandisi

en: The number of rows the widget should span
fur: Il numar di riis dulà che il widget al à di pandisi

en: Horizontal Expand
fur: Espansion orizontâl

en: Allocate extra space for the child in horizontal axis
fur: Assegne spazi adizionâl pal fi intal as orizontâl

en: Vertical Expand
fur: Espansion verticâl

en: Allocate extra space for the child in vertical axis
fur: Assegne spazi adizionâl pal fi intal as verticâl

en: Spacing between columns
fur: Spaziadure tra lis colonis

en: Spacing between rows
fur: Spaziadure tra lis riis

en: Horizontal repeat
fur: Ripetizion orizontâl

en: Repeat the contents rather than scaling them horizontally
fur: Ripet i contignûts invezit che scjalâju in orizontâl

en: Vertical repeat
fur: Ripetizion verticâl

en: Repeat the contents rather than scaling them vertically
fur: Ripet i contignûts invezit che scjalâju in verticâl

en: Filter Quality
fur: Cualitât filtri

en: Pixel Format
fur: Formât pixel

en: The Cogl pixel format to use
fur: Il formât pixel Cogl di doprâ

en: Cogl Material
fur: Materiâl Cogl

en: Keep Aspect Ratio
fur: Manten la proporzion di aspiet

en: Keep the aspect ratio of the texture when requesting the preferred width or height
fur: Manten la proporzion dal aspiet de struture (texture) cuant che si domande la largjece o la altece preferide

en: Load asynchronously
fur: Cjarie in maniere asincrone

en: Load data asynchronously
fur: Cjarie i dâts in maniere asincrone

en: Failed to load the image data
fur: No si è rivâts a cjariâ i dâts de imagjin

en: Could not initialize Gdk
fur: Impussibil inizializâ Gdk

en: Could not find a suitable CoglWinsys for a GdkDisplay of type %s
fur: Impussibil cjatâ un CoglWinsys adat par un GdkDisplay di gjenar %s

en: Surface
fur: Superficie

en: The underlying wayland surface
fur: Il plan wayland disot

en: Surface width
fur: Largjece plan

en: The width of the underlying wayland surface
fur: La largjece de superficie di wayland disot

en: Surface height
fur: Altece plan

en: The height of the underlying wayland surface
fur: La altece de superficie di wayland disot

en: X display to use
fur: Display X di doprâ

en: X screen to use
fur: Schermi X di doprâ

en: Make X calls synchronous
fur: Rint sincronis lis clamadis X

en: Disable XInput support
fur: Disabilite il supuart XInput

en: The Clutter backend
fur: Il backend di Clutter

en: The X11 Pixmap to be bound
fur: Il pixmap X11 di associâ

en: Pixmap width
fur: Largjece pixmap

en: The width of the pixmap bound to this texture
fur: La largjece dal pixmap associât a cheste texture

en: Pixmap height
fur: Altece pixmap

en: The height of the pixmap bound to this texture
fur: La altece dal pixmap associât a cheste texture

en: Pixmap Depth
fur: Profonditât pixmap

en: The depth (in number of bits) of the pixmap bound to this texture
fur: La profonditât (in numar di bit) dal pixmap associât a cheste texture

en: Automatic Updates
fur: Inzornaments automatics

en: If the texture should be kept in sync with any pixmap changes.
fur: Se la texture e varès di jessi tignude sincronizade cun cualsisei modifiche dal pixmap.

en: Window
fur: Barcon

en: The X11 Window to be bound
fur: Il barcon X11 di associâ

en: Window Redirect Automatic
fur: Indreçament barcon automatic

en: If composite window redirects are set to Automatic (or Manual if false)
fur: Se i indreçaments dal barcon composit a son metûts su Automatic (o Manuâl se fals)

en: Window Mapped
fur: Barcon mapât

en: If window is mapped
fur: Se il barcon al è stât mapât

en: Destroyed
fur: Distrut

en: If window has been destroyed
fur: Se il barcon al è stât distrut

en: Window X
fur: X barcon

en: X position of window on screen according to X11
fur: Posizion X dal barcon sul schermi in acuardi cun X11

en: Window Y
fur: Y barcon

en: Y position of window on screen according to X11
fur: Posizion Y dal barcon sul schermi in acuardi cun X11

en: Window Override Redirect
fur: Passâ sore dal indreçament dal barcon

en: If this is an override-redirect window
fur: Indiche se chest al è un barcon che al passe sore dal indreçament
