clutter - en to gl translation catalogue (670 entries)

en: X coordinate
gl: Coordenada X

en: X coordinate of the actor
gl: Coordenada X do actor

en: Y coordinate
gl: Coordenada Y

en: Y coordinate of the actor
gl: Coordenada Y do actor

en: Position
gl: Posición

en: The position of the origin of the actor
gl: A posición da orixe do actor

en: Width
gl: Largura

en: Width of the actor
gl: Largura do actor

en: Height
gl: Altura

en: Height of the actor
gl: Altura do actor

en: Size
gl: Tamaño

en: The size of the actor
gl: O tamaño do actor

en: Fixed X
gl: X fixa

en: Forced X position of the actor
gl: Posición X forzada do actor

en: Fixed Y
gl: Y fixa

en: Forced Y position of the actor
gl: Posición Y forzada do actor

en: Fixed position set
gl: Estabelecer a posición fixa

en: Whether to use fixed positioning for the actor
gl: Cando se emprega o posicionamento fixo do actor

en: Min Width
gl: Largura mínima

en: Forced minimum width request for the actor
gl: Forzar a largura mínima requirida para o actor

en: Min Height
gl: Altura mínima

en: Forced minimum height request for the actor
gl: Forzar a altura mínima requirida para o actor

en: Natural Width
gl: Largura natural

en: Forced natural width request for the actor
gl: Forzar a largura natural requirida para o actor

en: Natural Height
gl: Altura natural

en: Forced natural height request for the actor
gl: Forzar a altura natural requirida para o actor

en: Minimum width set
gl: Estabelecer a largura mínima

en: Whether to use the min-width property
gl: Cando se emprega a propiedade de largura mínima

en: Minimum height set
gl: Estabelecer a altura mínima

en: Whether to use the min-height property
gl: Cando se emprega a propiedade de altura mínima

en: Natural width set
gl: Estabelecer a largura natural

en: Whether to use the natural-width property
gl: Cando se emprega a propiedade de largura natural

en: Natural height set
gl: Estabelecer a altura natural

en: Whether to use the natural-height property
gl: Cando se emprega a propiedade de altura natural

en: Allocation
gl: Asignación

en: The actor’s allocation
gl: Asignación do actor

en: Request Mode
gl: Modo requirido

en: The actor’s request mode
gl: Modo de requirimento do actor

en: Depth
gl: Profundidade

en: Position on the Z axis
gl: Posición no eixo Z

en: Z Position
gl: Posición Z

en: The actor’s position on the Z axis
gl: A posición do actor no eixo Z

en: Opacity
gl: Opacidade

en: Opacity of an actor
gl: Opacidade dun actor

en: Offscreen redirect
gl: Redirección fóra da pantalla

en: Flags controlling when to flatten the actor into a single image
gl: Opcións que controlan se se debe aplanar o actor nunha única imaxe

en: Visible
gl: Visíbel

en: Whether the actor is visible or not
gl: Se o actor é visíbel ou non

en: Mapped
gl: Mapeamento

en: Whether the actor will be painted
gl: Cando o actor será pintado

en: Realized
gl: Decatado

en: Whether the actor has been realized
gl: Cando o actor se decata

en: Reactive
gl: Reactivo

en: Whether the actor is reactive to events
gl: Cando o actor reacciona a accións

en: Has Clip
gl: Ten recorte

en: Whether the actor has a clip set
gl: Cando o actor ten un conxunto de recorte

en: Clip
gl: Recorte

en: The clip region for the actor
gl: A rexión de recorte para o actor

en: Clip Rectangle
gl: Rectángulo de recorte

en: The visible region of the actor
gl: A rexión visíbel para o actor

en: Name
gl: Nome

en: Name of the actor
gl: Nome do actor

en: Pivot Point
gl: Punto de pivote

en: The point around which the scaling and rotation occur
gl: O punto sobre o cal se realiza o escalado e rotación

en: Pivot Point Z
gl: Punto de pivote Z

en: Z component of the pivot point
gl: Coordenada Z do punto de pivote

en: Scale X
gl: Escala X

en: Scale factor on the X axis
gl: Factor de escala para o eixo X

en: Scale Y
gl: Escala Y

en: Scale factor on the Y axis
gl: Factor de escala para o eixo Y

en: Scale Z
gl: Escala Z

en: Scale factor on the Z axis
gl: Factor de escala para o eixo Z

en: Scale Center X
gl: Centro da escala Z

en: Horizontal scale center
gl: Centro na escala horizontal

en: Scale Center Y
gl: Centro da escala Y

en: Vertical scale center
gl: Centro na escala vertical

en: Scale Gravity
gl: Escala de gravidade

en: The center of scaling
gl: O centro da escala

en: Rotation Angle X
gl: Ángulo de rotación de X

en: The rotation angle on the X axis
gl: Ángulo de rotación do eixo X

en: Rotation Angle Y
gl: Ángulo de rotación Y

en: The rotation angle on the Y axis
gl: Ángulo de rotación do eixo Y

en: Rotation Angle Z
gl: Ángulo de rotación Z

en: The rotation angle on the Z axis
gl: Ángulo de rotación do eixo Z

en: Rotation Center X
gl: Centro de rotación X

en: The rotation center on the X axis
gl: O centro de rotación do eixo X

en: Rotation Center Y
gl: Centro de rotación Y

en: The rotation center on the Y axis
gl: O centro de rotación no eixo Y

en: Rotation Center Z
gl: Centro de rotación Z

en: The rotation center on the Z axis
gl: O centro de rotación no eixo Z

en: Rotation Center Z Gravity
gl: Gravidade do centro de rotación Z

en: Center point for rotation around the Z axis
gl: Punto central de rotación arredor do eixo Z

en: Anchor X
gl: Ancoraxe X

en: X coordinate of the anchor point
gl: Coordenada X do punto de ancoraxe

en: Anchor Y
gl: Ancoraxe Y

en: Y coordinate of the anchor point
gl: Coordenada Y do punto de ancoraxe

en: Anchor Gravity
gl: Gravidade do ancoraxe

en: The anchor point as a ClutterGravity
gl: O punto de ancoraxe como ClutterGravity

en: Translation X
gl: Translación X

en: Translation along the X axis
gl: Translación no eixo X

en: Translation Y
gl: Translación Y

en: Translation along the Y axis
gl: Translación no eixo Y

en: Translation Z
gl: Translación Z

en: Translation along the Z axis
gl: Translación no eixo Z

en: Transform
gl: Transformar

en: Transformation matrix
gl: Matriz de transformación

en: Transform Set
gl: Transformar conxunto

en: Whether the transform property is set
gl: Indica se a propiedade de transformación está estabelecida

en: Child Transform
gl: Transformar fillo

en: Children transformation matrix
gl: Matriz de transformación do fillo

en: Child Transform Set
gl: Transformar fillo estabelecida

en: Whether the child-transform property is set
gl: Indica se a propiedade de transformación do fillo está estabelecida

en: Show on set parent
gl: Mostrar no pai do conxunto

en: Whether the actor is shown when parented
gl: Especifica se o actor se mostra ao seren desenvolvido polo pai

en: Clip to Allocation
gl: Fragmento de asignación

en: Sets the clip region to track the actor’s allocation
gl: Define a rexión de recorte para rastrexar a asignación do actor

en: Text Direction
gl: Dirección do texto

en: Direction of the text
gl: A dirección do texto

en: Has Pointer
gl: Ten punteiro

en: Whether the actor contains the pointer of an input device
gl: Cando o actor ten un punteiro dun dispositivo de entrada

en: Actions
gl: Accións

en: Adds an action to the actor
gl: Engade unha acción ao actor

en: Constraints
gl: Restricións

en: Adds a constraint to the actor
gl: Engade unha restrición ao actor

en: Effect
gl: Efecto

en: Add an effect to be applied on the actor
gl: Engade un efecto para aplicar no actor

en: Layout Manager
gl: Xestor de deseño

en: The object controlling the layout of an actor’s children
gl: O obxecto controlando a disposición dun fillo do autor

en: X Expand
gl: Expansión X

en: Whether extra horizontal space should be assigned to the actor
gl: Indica se se debe asignar ao actor o espazo horizontal adicional

en: Y Expand
gl: Expansión Y

en: Whether extra vertical space should be assigned to the actor
gl: Indica se se debe asignar ao actor o espazo vertical adicional

en: X Alignment
gl: Aliñamento X

en: The alignment of the actor on the X axis within its allocation
gl: O aliñamento do actor no eixo X na súa localización

en: Y Alignment
gl: Aliñamento Y

en: The alignment of the actor on the Y axis within its allocation
gl: O aliñamento do actor no eixo Y na súa localización

en: Margin Top
gl: Marxe superior

en: Extra space at the top
gl: Espazo superior adicionar

en: Margin Bottom
gl: Marxe inferior

en: Extra space at the bottom
gl: Espazo inferior adicional

en: Margin Left
gl: Marxe esquerdo

en: Extra space at the left
gl: Espazo adicional á esquerda

en: Margin Right
gl: Marxe dereito

en: Extra space at the right
gl: Espazo adicional á dereita

en: Background Color Set
gl: Conxunto de cor de fondo

en: Whether the background color is set
gl: Cando se estabelece a cor de fondo

en: Background color
gl: Cor de fondo

en: The actor’s background color
gl: Cor de fondo do actor

en: First Child
gl: Primeiro fillo

en: The actor’s first child
gl: O primeiro fillo do actor

en: Last Child
gl: Último fillo

en: The actor’s last child
gl: O último fillo do actor

en: Content
gl: Contido

en: Delegate object for painting the actor’s content
gl: Delegar obxecto para pintar o contido do actor

en: Content Gravity
gl: Gravidade do contido

en: Alignment of the actor’s content
gl: Aliñamento do contido do actor

en: Content Box
gl: Caixa de contido

en: The bounding box of the actor’s content
gl: A caixa que rodea ao contido do autor

en: Minification Filter
gl: Filtro de redución

en: The filter used when reducing the size of the content
gl: O filtro usado ao reducir o tamaño do contido

en: Magnification Filter
gl: Filtro de ampliación

en: The filter used when increasing the size of the content
gl: O filtro usado ao aumentar o tamaño do contido

en: Content Repeat
gl: Repetición de contido

en: The repeat policy for the actor’s content
gl: A normativa de repetición para o contido do actor

en: The actor attached to the meta
gl: O actor axuntado ao destino

en: The name of the meta
gl: O nome do destino

en: Enabled
gl: Activado

en: Whether the meta is enabled
gl: Cando o destino está activado

en: Source
gl: Orixe

en: The source of the alignment
gl: A orixe do aliñamento

en: Align Axis
gl: Aliñar o eixo

en: The axis to align the position to
gl: Os eixes para aliñar a posición de

en: The alignment factor, between 0.0 and 1.0
gl: Factor de aliñamento, entre 0,0 e 1,0

en: Unable to initialize the Clutter backend: no available drivers found.
gl: Non foi posíbel inicializar a infraestrutura de Clutter: non hai controladores dispoñíbeis.

en: The backend of type “%s” does not support creating multiple stages
gl: A infraestrutura do tipo «%s» non permite crear múltiples escenarios

en: The source of the binding
gl: A orixe da ligazón

en: Coordinate
gl: Coordenada

en: The coordinate to bind
gl: A coordenada que ligar

en: Offset
gl: Desprazamento

en: The offset in pixels to apply to the binding
gl: O desprazamento en píxeles que aplicar á ligazón

en: The unique name of the binding pool
gl: O nome único da ligazón da agrupación

en: Horizontal Alignment
gl: Aliñamento horizontal

en: Horizontal alignment for the actor inside the layout manager
gl: Aliñamento horizontal do actor no xestor de deseño

en: Vertical Alignment
gl: Aliñamento vertical

en: Vertical alignment for the actor inside the layout manager
gl: Aliñamento vertical do actor no xestor de deseño

en: Default horizontal alignment for the actors inside the layout manager
gl: Aliñamento horizontal predeterminado para os actores no xestor de deseño

en: Default vertical alignment for the actors inside the layout manager
gl: Aliñamento vertical predeterminado para os actores no xestor de deseño

en: Expand
gl: Expandir

en: Allocate extra space for the child
gl: Asignar espazo extra para o fillo

en: Horizontal Fill
gl: Recheo horizontal

en: Whether the child should receive priority when the container is allocating spare space on the horizontal axis
gl: Se o fillo debe recibir prioridade cando o contedor está asignado ao espazo libre no eixo horizontal

en: Vertical Fill
gl: Recheo vertical

en: Whether the child should receive priority when the container is allocating spare space on the vertical axis
gl: Se o fillo debe recibir prioridade cando o contedor está asignado ao espazo libre no eixo vertical

en: Horizontal alignment of the actor within the cell
gl: Aliñamento horizontal do actor dentro da cela

en: Vertical alignment of the actor within the cell
gl: Aliñamento vertical do actor dentro da cela

en: Whether the layout should be vertical, rather than horizontal
gl: Cando o deseño debe ser vertical ou quizais horizontal

en: Orientation
gl: Orientación

en: The orientation of the layout
gl: A orientación do deseño

en: Homogeneous
gl: Homoxéneo

en: Whether the layout should be homogeneous, i.e. all children get the same size
gl: Indica cando a disposición debe ser homoxénea, p.ex. todos os fillos deben obter o mesmo tamaño

en: Pack Start
gl: Agrupamento inicial

en: Whether to pack items at the start of the box
gl: Cando se agrupan os elementos no inicio da caixa

en: Spacing
gl: Espazado

en: Spacing between children
gl: Espazamento entre os fillos

en: Use Animations
gl: Usar animacións

en: Whether layout changes should be animated
gl: Cando os cambios no deseño deben ser animados

en: Easing Mode
gl: Modo relaxado

en: The easing mode of the animations
gl: O modo relaxado nas animacións

en: Easing Duration
gl: Duración do relaxamento

en: The duration of the animations
gl: A duración das animacións

en: Brightness
gl: Brillo

en: The brightness change to apply
gl: O cambio de brillo que aplicar

en: Contrast
gl: Contraste

en: The contrast change to apply
gl: O cambio de contraste que aplicar

en: The width of the canvas
gl: O ancho do lenzo

en: The height of the canvas
gl: O alto do lenzo

en: Scale Factor Set
gl: Estabelecer o factor de escala

en: Whether the scale-factor property is set
gl: Indica se a propiedade de scale-factor está estabelecida

en: Scale Factor
gl: Factor de escala

en: The scaling factor for the surface
gl: O factor de escala da superficie

en: Container
gl: Contedor

en: The container that created this data
gl: Contedor que creou estes datos

en: The actor wrapped by this data
gl: O actor envolvido con estes datos

en: Pressed
gl: Premido

en: Whether the clickable should be in pressed state
gl: Cando o clic debe estar premido

en: Held
gl: Retido

en: Whether the clickable has a grab
gl: Cando o clic ten un tirador

en: Long Press Duration
gl: Duración da pulsación longa

en: The minimum duration of a long press to recognize the gesture
gl: A duración mínima dunha pulsación longa para recoñecer o xesto

en: Long Press Threshold
gl: Límite da pulsación longa

en: The maximum threshold before a long press is cancelled
gl: O límite máximo antes de cancelar unha pulsación longa

en: Specifies the actor to be cloned
gl: Especifica o actor que clonar

en: Tint
gl: Matiz

en: The tint to apply
gl: O matiz que aplicar

en: Horizontal Tiles
gl: Teselas horizontais

en: The number of horizontal tiles
gl: O número de teselas en horizontal

en: Vertical Tiles
gl: Teselas verticais

en: The number of vertical tiles
gl: O número de teselas en vertical

en: Back Material
gl: Material da traseira

en: The material to be used when painting the back of the actor
gl: O material que se emprega ao pintar a parte posterior del actor

en: The desaturation factor
gl: O factor de desaturación

en: Backend
gl: Infraestrutura

en: The ClutterBackend of the device manager
gl: O ClutterBackend do xestor de dispositivos

en: Horizontal Drag Threshold
gl: Limiar horizontal de arrastre

en: The horizontal amount of pixels required to start dragging
gl: A cantidade de píxeles horizontais necesarios para comezar a arrastrar

en: Vertical Drag Threshold
gl: Limiar vertical de arrastre

en: The vertical amount of pixels required to start dragging
gl: A cantidade de píxeles verticais necesarios para comezar a arrastrar

en: Drag Handle
gl: Arrastrar o tirador

en: The actor that is being dragged
gl: O actor que se está a arrastrar

en: Drag Axis
gl: Eixo de arrastre

en: Constraints the dragging to an axis
gl: Restrinxe o arrastre a un eixe

en: Drag Area
gl: Área de arrastre

en: Constrains the dragging to a rectangle
gl: Restrinxe o arrastre a un rectángulo

en: Drag Area Set
gl: Área de arrastre definida

en: Whether the drag area is set
gl: Indica se se definiu a área de arrastre

en: Whether each item should receive the same allocation
gl: Cando cada elemento debe recibir a mesma asignación

en: Column Spacing
gl: Espazamento de columnas

en: The spacing between columns
gl: O espazo entre columnas

en: Row Spacing
gl: Espazamento de filas

en: The spacing between rows
gl: O espazo entre filas

en: Minimum Column Width
gl: Largura mínima de columna

en: Minimum width for each column
gl: A largura mínima para cada columna

en: Maximum Column Width
gl: Largura máxima de columna

en: Maximum width for each column
gl: A largura máxima para cada columna

en: Minimum Row Height
gl: Altura mínima de fila

en: Minimum height for each row
gl: A altura mínima de cada fila

en: Maximum Row Height
gl: Altura máxima de fila

en: Maximum height for each row
gl: A altura máxima de cada fila

en: Snap to grid
gl: Axustar á grella

en: Number touch points
gl: Número de puntos táctiles

en: Number of touch points
gl: Número de puntos táctiles

en: Threshold Trigger Edge
gl: Bordo do limiar de disparo

en: The trigger edge used by the action
gl: O bordo de disparo usado pola acción

en: Threshold Trigger Horizontal Distance
gl: Distancia do horizontal do disparador do limiar

en: The horizontal trigger distance used by the action
gl: O bordo do disparador usado pola acción

en: Threshold Trigger Vertical Distance
gl: Distancia horizontal do disparador do limiar

en: The vertical trigger distance used by the action
gl: A distancia vertical do disparador usado pola acción

en: Left attachment
gl: Anexo á esquerda

en: The column number to attach the left side of the child to
gl: A cantidade de columnas para anexar ao lado esquerdo do fillo

en: Top attachment
gl: Anexo superior

en: The row number to attach the top side of a child widget to
gl: O número de filas para anexar na parte superior do widget fillo

en: The number of columns that a child spans
gl: O número de columnas nas que se expande un fillo

en: The number of rows that a child spans
gl: O número de filas nas que un fillo se expande

en: Row spacing
gl: Espazamento de fila

en: The amount of space between two consecutive rows
gl: A cantidade de espazo entre dúas filas consecutivas

en: Column spacing
gl: Espazamento de columna

en: The amount of space between two consecutive columns
gl: A cantidade de espazo entre dúas columnas consecutivas

en: Row Homogeneous
gl: Fila homoxénea

en: If TRUE, the rows are all the same height
gl: Se é TRUE, todas as filas teñen a mesma altura

en: Column Homogeneous
gl: Columnas homoxéneas

en: If TRUE, the columns are all the same width
gl: Se é TRUE, todas as columnas teñen a mesma largura

en: Unable to load image data
gl: Non foi posíbel cargar os datos da imaxe

en: Id
gl: ID

en: Unique identifier of the device
gl: Identificador único do dispositivo

en: The name of the device
gl: O nome do dispositivo

en: Device Type
gl: Tipo do dispositivo

en: The type of the device
gl: O tipo do dispositivo

en: Device Manager
gl: Xestor de dispositivos

en: The device manager instance
gl: A instancia do xestor de dispositivos

en: Device Mode
gl: Modo de dispositivo

en: The mode of the device
gl: O modo do dispositivo

en: Has Cursor
gl: Ten cursor

en: Whether the device has a cursor
gl: Indica se o dispositivo ten un cursor

en: Whether the device is enabled
gl: Indica se o dispositivo está activado

en: Number of Axes
gl: Número de eixes

en: The number of axes on the device
gl: O número de eixes no dispositivo

en: The backend instance
gl: A instancia da infraestrutura

en: Vendor ID
gl: ID do fabricante

en: Product ID
gl: ID do produto

en: Value Type
gl: Tipo de valor

en: The type of the values in the interval
gl: O tipo dos valores no intervalo

en: Initial Value
gl: Valor inicial

en: Initial value of the interval
gl: O valor inicial do intervalo

en: Final Value
gl: Valor final

en: Final value of the interval
gl: O valor final do intervalo

en: Manager
gl: Xestor

en: The manager that created this data
gl: O xestor que creou estes datos

en: Show frames per second
gl: Mostrar cadros por segundo

en: Default frame rate
gl: Taxa predeterminada de cadros

en: Make all warnings fatal
gl: Facer que todos os avisos sexan fatais

en: Direction for the text
gl: Dirección para o texto

en: Disable mipmapping on text
gl: Desactivar mipmapping no texto

en: Use “fuzzy” picking
gl: Usar recolección «difusa»

en: Clutter debugging flags to set
gl: Bandeiras de depuración  de Clutter que seleccionar

en: Clutter debugging flags to unset
gl: Bandeiras de depuración de Cluter que deseleccionar

en: Enable accessibility
gl: Activar a accesibilidade

en: Clutter Options
gl: Opcións de Clutter

en: Show Clutter Options
gl: Mostrar as opcións de Clutter

en: Pan Axis
gl: Eixo de movemento horizontal

en: Constraints the panning to an axis
gl: Restrinxe o movemento horizontal a un eixo

en: Interpolate
gl: Interpolar

en: Whether interpolated events emission is enabled.
gl: Indica se a emisión de eventos interpolados está activada.

en: Deceleration
gl: Deceleración

en: Rate at which the interpolated panning will decelerate in
gl: Taxa á que o movemento horizontal interpolado decrecerá

en: Initial acceleration factor
gl: Factor inicial de aceleración

en: Factor applied to the momentum when starting the interpolated phase
gl: Factor aplicado ao momento ao iniciar a fase de interpolación

en: Path
gl: Ruta

en: The path used to constrain an actor
gl: A ruta empregada para restrinxir a un actor

en: The offset along the path, between -1.0 and 2.0
gl: O desprazamento ao longo da ruta, entre -1.0 e 2.0

en: Property Name
gl: Nome da propiedade

en: The name of the property to animate
gl: O nome da propiedade a animar

en: Filename Set
gl: Estabelecer o nome de ficheiro

en: Whether the :filename property is set
gl: Cando a propiedade :filename foi estabelecida

en: Filename
gl: Nome do ficheiro

en: The path of the currently parsed file
gl: A ruta do ficheiro analizado actualmente

en: Translation Domain
gl: Dominio de tradución

en: The translation domain used to localize string
gl: O dominio de tradución usado para localizar as cadeas

en: Scroll Mode
gl: Modo de desprazamento

en: The scrolling direction
gl: A dirección de desprazamento

en: Double Click Time
gl: Tempo de dobre pulsación

en: The time between clicks necessary to detect a multiple click
gl: O tempo necesario entre pulsacións para detectar unha pulsación múltiple

en: Double Click Distance
gl: Distancia da dobre pulsación

en: The distance between clicks necessary to detect a multiple click
gl: A distancia necesaria entre pulsacións para detectar unha pulsación múltiple

en: Drag Threshold
gl: Limiar de arrastre

en: The distance the cursor should travel before starting to drag
gl: A distancia que o cursor debe recorrer antes de comezar a arrastrar

en: Font Name
gl: Nome do tipo de letra

en: The description of the default font, as one that could be parsed by Pango
gl: A descrición do tipo de letra predeterminado, como un que Pango poida analizar.

en: Font Antialias
gl: Alisado do tipo de letra

en: Whether to use antialiasing (1 to enable, 0 to disable, and -1 to use the default)
gl: Indica se se debe usar alisado (1 para activar, 0 para desactivar e -1 para usar a opción predeterminada)

en: Font DPI
gl: PPP do tipo de letra

en: The resolution of the font, in 1024 * dots/inch, or -1 to use the default
gl: A resolución do tipo de letra, en 1024 * puntos/polgada, ou -1 para usar a predeterminada

en: Font Hinting
gl: Contorno do tipo de letra

en: Whether to use hinting (1 to enable, 0 to disable and -1 to use the default)
gl: Indica se se debe usar contorno (1 para activar, 0 para desactivar e -1 para usar a opción predeterminada)

en: Font Hint Style
gl: Estilo do contorno do tipo de letra

en: The style of hinting (hintnone, hintslight, hintmedium, hintfull)
gl: O estilo do contorno («hintnone», «hintslight», «hintmedium», «hintfull»)

en: Font Subpixel Order
gl: Orde do tipo de letra do subpíxel

en: The type of subpixel antialiasing (none, rgb, bgr, vrgb, vbgr)
gl: O tipo de suavizado do subpíxel («none», «rgb», «bgr», «vrgb», «vbgr»)

en: The minimum duration for a long press gesture to be recognized
gl: A duración mínima dunha pulsación longa para recoñecer o xesto

en: Window Scaling Factor
gl: Factor de escala da xanela

en: The scaling factor to be applied to windows
gl: O factor de escala aplicado á xanela

en: Fontconfig configuration timestamp
gl: Configuración da marca de tempo de fontconfig

en: Timestamp of the current fontconfig configuration
gl: Marca de tempo da configuración actual de fontconfig

en: Password Hint Time
gl: Tempo da suxestión de contrasinal

en: How long to show the last input character in hidden entries
gl: Canto tempo se debe mostrar o último carácter escrito nas entradas ocultas

en: Shader Type
gl: Tipo de sombreado

en: The type of shader used
gl: O tipo de sombreado empregado

en: The source of the constraint
gl: A orixe da restrición

en: From Edge
gl: Desde o bordo

en: The edge of the actor that should be snapped
gl: O bordo do actor que debe ser encaixado

en: To Edge
gl: Ata o bordo

en: The edge of the source that should be snapped
gl: O bordo da orixe que debe ser encaixado

en: The offset in pixels to apply to the constraint
gl: O desprazamento en píxeles para aplicarllo á restrición

en: Fullscreen Set
gl: Estabelecer a pantalla completa

en: Whether the main stage is fullscreen
gl: Cando o escenario principal é a pantalla completa

en: Offscreen
gl: Fora de pantalla

en: Whether the main stage should be rendered offscreen
gl: Cando o escenario principal debe acontecer fora de la pantalla

en: Cursor Visible
gl: Cursor visíbel

en: Whether the mouse pointer is visible on the main stage
gl: Cando o punteiro do rato é visíbel no escenario principal

en: User Resizable
gl: Redimensionábel polo usuario

en: Whether the stage is able to be resized via user interaction
gl: Cando o escenario pode ser redimensionado cunha acción do usuario

en: Color
gl: Cor

en: The color of the stage
gl: A cor do escenario

en: Perspective
gl: Perspectiva

en: Perspective projection parameters
gl: Parámetros de proxección da perspectiva

en: Title
gl: Título

en: Stage Title
gl: Título do escenario

en: Use Fog
gl: Usar néboa

en: Whether to enable depth cueing
gl: Cando se activa a indicación da profundidade

en: Fog
gl: Néboa

en: Settings for the depth cueing
gl: Axustes para a indicación da profundidade

en: Use Alpha
gl: Usar alfa

en: Whether to honour the alpha component of the stage color
gl: Cando considera á compoñente alfa da cor do escenario

en: Key Focus
gl: Tecla de foco

en: The currently key focused actor
gl: A tecla actual pon ao actor en foco

en: No Clear Hint
gl: Non limpar suxestión

en: Whether the stage should clear its contents
gl: Cando o escenario debe limpar o seu contido

en: Accept Focus
gl: Aceptar foco

en: Whether the stage should accept focus on show
gl: Se o paso debe aceptar o foco ao mostralo

en: Text
gl: Texto

en: The contents of the buffer
gl: Os contidos do búfer

en: Text length
gl: Lonxitude de texto

en: Length of the text currently in the buffer
gl: A lonxitude do texto que está actualmente no búfer

en: Maximum length
gl: Lonxitude máxima

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
gl: Número máximo de caracteres nesta entrada. É cero se non hai un máximo

en: Buffer
gl: Búfer

en: The buffer for the text
gl: O búfer para o texto

en: The font to be used by the text
gl: O tipo de letra que vai ser empregado no texto

en: Font Description
gl: Descrición do tipo de letra

en: The font description to be used
gl: A descrición do tipo de letra que se vai empregar

en: The text to render
gl: O texto a renderizar

en: Font Color
gl: Cor da letra

en: Color of the font used by the text
gl: Cor das letras empregadas no texto

en: Editable
gl: Editábel

en: Whether the text is editable
gl: Cando o texto é editábel

en: Selectable
gl: Seleccionábel

en: Whether the text is selectable
gl: Cando o texto é seleccionábel

en: Activatable
gl: Activábel

en: Whether pressing return causes the activate signal to be emitted
gl: Cando ao premer Intro fai que se active o sinal a ser emitido

en: Whether the input cursor is visible
gl: Cando o cursor de entrada é visíbel

en: Cursor Color
gl: Cor do cursor

en: Cursor Color Set
gl: Estabelecer a cor do cursor

en: Whether the cursor color has been set
gl: Cando a cor do cursor foi estabelecida

en: Cursor Size
gl: Tamaño do cursor

en: The width of the cursor, in pixels
gl: A largura do cursor, en píxeles

en: Cursor Position
gl: A posición do cursor

en: The cursor position
gl: A posición do cursor

en: Selection-bound
gl: Selección límite

en: The cursor position of the other end of the selection
gl: A posición do cursor do outro extremo da selección

en: Selection Color
gl: Cor da selección

en: Selection Color Set
gl: Estabelecer a cor da selección

en: Whether the selection color has been set
gl: Cando cor da selección foi estabelecida

en: Attributes
gl: Atributos

en: A list of style attributes to apply to the contents of the actor
gl: Unha lista de atributos de estilo para aplicar aos contidos do actor

en: Use markup
gl: Usar a marcación

en: Whether or not the text includes Pango markup
gl: Cando o texto inclúe ou non marcado Pango

en: Line wrap
gl: Axuste de liña

en: If set, wrap the lines if the text becomes too wide
gl: De estabelecerse, axusta as liñas se o texto é moi amplo

en: Line wrap mode
gl: Modo de axuste de liña

en: Control how line-wrapping is done
gl: Controlar se se realiza o axuste de liñas

en: Ellipsize
gl: Elipse en...

en: The preferred place to ellipsize the string
gl: O lugar preferido para elipse na cadea

en: Line Alignment
gl: Aliñamento de liñas

en: The preferred alignment for the string, for multi-line text
gl: O aliñamento preferido das cadeas, para textos multiliña

en: Justify
gl: Xustificar

en: Whether the text should be justified
gl: Cando o texto debe estar xustificado

en: Password Character
gl: Carácter contrasinal

en: If non-zero, use this character to display the actor’s contents
gl: De ser distinto de cero, use este carácter para amosar os contidos do actor

en: Max Length
gl: Lonxitude máxima

en: Maximum length of the text inside the actor
gl: Lonxitude máxima do texto dentro do actor

en: Single Line Mode
gl: Modo de liña única

en: Whether the text should be a single line
gl: Cando o texto debe ser dunha soa liña

en: Selected Text Color
gl: Cor do texto seleccionado

en: Selected Text Color Set
gl: Conxunto de cores de texto seleccionado

en: Whether the selected text color has been set
gl: Indica se se estabeleceu a cor do texto seleccionado

en: Loop
gl: Bucle

en: Should the timeline automatically restart
gl: A liña de tempo debe reiniciarse automaticamente

en: Delay
gl: Atraso

en: Delay before start
gl: Atraso antes de comezar

en: Duration
gl: Duración

en: Duration of the timeline in milliseconds
gl: Duración da liña de tempo en milisegundos

en: Direction
gl: Dirección

en: Direction of the timeline
gl: Dirección da liña de tempo

en: Auto Reverse
gl: Inversión automática

en: Whether the direction should be reversed when reaching the end
gl: Se a dirección debe ser revertida cando chega a fin

en: Repeat Count
gl: Repetir conta

en: How many times the timeline should repeat
gl: Cantas veces se debe repetir a liña de tempo

en: Progress Mode
gl: Modo de progreso

en: How the timeline should compute the progress
gl: Como debería calcula o progreso a liña de tempo

en: Interval
gl: Intervalo

en: The interval of values to transition
gl: O intervalo de valores para a transición

en: Animatable
gl: Animábel

en: The animatable object
gl: O obxecto animábel

en: Remove on Complete
gl: Retirar ao completar

en: Detach the transition when completed
gl: Desacoplar a transición ao completala

en: Zoom Axis
gl: Ampliar eixo

en: Constraints the zoom to an axis
gl: Restrinxe o ampliación a un eixo

en: Timeline
gl: Liña de tempo

en: Timeline used by the alpha
gl: Liña de tempo usada pola alfa

en: Alpha value
gl: Valor alfa

en: Alpha value as computed by the alpha
gl: Valor alfa calculado para a alfa

en: Mode
gl: Modo

en: Progress mode
gl: Modo de progreso

en: Object
gl: Obxecto

en: Object to which the animation applies
gl: Obxecto ao que se aplica a animación

en: The mode of the animation
gl: O modo de animación

en: Duration of the animation, in milliseconds
gl: Duración da animación en milisegundos

en: Whether the animation should loop
gl: Cando a animación debe ser un bucle

en: The timeline used by the animation
gl: Liña de tempo empregada pola animación

en: Alpha
gl: Alfa

en: The alpha used by the animation
gl: Alfa usada pola animación

en: The duration of the animation
gl: A duración da animación

en: The timeline of the animation
gl: Liña de tempo da animación

en: Alpha Object to drive the behaviour
gl: Obxecto alfa para guiar o comportamento

en: Start Depth
gl: Profundidade de inicio

en: Initial depth to apply
gl: Profundidade inicial a aplicar

en: End Depth
gl: Profundidade de remate

en: Final depth to apply
gl: Profundidade final a aplicar

en: Start Angle
gl: Ángulo de inicio

en: Initial angle
gl: Ángulo inicial

en: End Angle
gl: Ángulo de remate

en: Final angle
gl: Ángulo final

en: Angle x tilt
gl: Ángulo de inclinación X

en: Tilt of the ellipse around x axis
gl: Inclinación da elipse arredor do eixo X

en: Angle y tilt
gl: Ángulo de inclinación Y

en: Tilt of the ellipse around y axis
gl: Inclinación da elipse arredor do eixo Y

en: Angle z tilt
gl: Ángulo de inclinación Z

en: Tilt of the ellipse around z axis
gl: Inclinación da elipse arredor do eixo Z

en: Width of the ellipse
gl: Largo da elipse

en: Height of ellipse
gl: Altura da elipse

en: Center
gl: Centro

en: Center of ellipse
gl: Centro da elipse

en: Direction of rotation
gl: Dirección da rotación

en: Opacity Start
gl: Opacidade de inicio

en: Initial opacity level
gl: Nivel inicial de opacidade

en: Opacity End
gl: Opacidade de remate

en: Final opacity level
gl: Nivel final de opacidade

en: The ClutterPath object representing the path to animate along
gl: O obxecto ClutterPath representa a ruta ao longo da animación

en: Angle Begin
gl: Ángulo inicial

en: Angle End
gl: Ángulo de remate

en: Axis
gl: Eixo

en: Axis of rotation
gl: Eixo de rotación

en: Center X
gl: Centro X

en: X coordinate of the center of rotation
gl: Coordenada X do centro de rotación

en: Center Y
gl: Centro Y

en: Y coordinate of the center of rotation
gl: Coordenada Y do centro de rotación

en: Center Z
gl: Centro Z

en: Z coordinate of the center of rotation
gl: Coordenada Z do centro de rotación

en: X Start Scale
gl: Escala X de inicio

en: Initial scale on the X axis
gl: Escala inicial no eixo X

en: X End Scale
gl: Escala X de remate

en: Final scale on the X axis
gl: Escala final no eixo X

en: Y Start Scale
gl: Escala Y de inicio

en: Initial scale on the Y axis
gl: Escala inicial no eixo Y

en: Y End Scale
gl: Escala Y de remate

en: Final scale on the Y axis
gl: Escala final no eixo Y

en: The background color of the box
gl: Cor de fondo da caixa

en: Color Set
gl: Estabelecer a cor

en: Surface Width
gl: Largura da superficie

en: The width of the Cairo surface
gl: A largura da superficie de Cairo

en: Surface Height
gl: Altura da superficie

en: The height of the Cairo surface
gl: A altura da superficie de Cairo

en: Auto Resize
gl: Redimensionar automaticamente

en: Whether the surface should match the allocation
gl: Indica se a superficie debe coincidir coa asignación

en: URI of a media file
gl: URI do ficheiro multimedia

en: Playing
gl: Reproducindo

en: Whether the actor is playing
gl: Indica se o actor estase reproducindo

en: Progress
gl: Progreso

en: Current progress of the playback
gl: Progreso actual da reprodución

en: Subtitle URI
gl: URI de subtítulos

en: URI of a subtitle file
gl: URI do ficheiro de subtítulos

en: Subtitle Font Name
gl: Nome do tipo de letra de subtítulos

en: The font used to display subtitles
gl: O tipo de letra empregado para os subtítulos

en: Audio Volume
gl: Volume de son

en: The volume of the audio
gl: O volume do son

en: Can Seek
gl: Pode buscar

en: Whether the current stream is seekable
gl: Cando o fluxo actual e buscábel

en: Buffer Fill
gl: Ateigamento do búfer

en: The fill level of the buffer
gl: O nivel de ateigamento do búfer

en: The duration of the stream, in seconds
gl: A duración do fluxo, en segundos

en: The color of the rectangle
gl: A cor do rectángulo

en: Border Color
gl: Cor do bordo

en: The color of the border of the rectangle
gl: A cor do bordo do rectángulo

en: Border Width
gl: Largura do bordo

en: The width of the border of the rectangle
gl: A largura do bordo do rectángulo

en: Has Border
gl: Ten bordo

en: Whether the rectangle should have a border
gl: Cando o rectángulo debe ter bordo

en: Vertex Source
gl: Orixe do vértice

en: Source of vertex shader
gl: Orixe do vértice de sombreado

en: Fragment Source
gl: Orixe do fragmento

en: Source of fragment shader
gl: Orixe do fragmento de sombreado

en: Compiled
gl: Compilado

en: Whether the shader is compiled and linked
gl: Cando o sombreado é compilado e ligado

en: Whether the shader is enabled
gl: Cando o sombreado está activado

note: translators: the first %s is the type of the shader, either * Vertex shader or Fragment shader; the second %s is the actual * error as reported by COGL
en: %s compilation failed: %s
gl: %s produciuse un fallo na compilación: %s

en: Vertex shader
gl: Vértice de sombreado

en: Fragment shader
gl: Sombreado de fragmentos

en: State
gl: Estado

en: Currently set state, (transition to this state might not be complete)
gl: Estado actual da configuración (é posíbel que a transición a este estado non fose completada)

en: Default transition duration
gl: Duración predeterminada da transición

en: Column Number
gl: Número de columna

en: The column the widget resides in
gl: A columna na que reside o trebello

en: Row Number
gl: Número de fila

en: The row the widget resides in
gl: A liña na que reside o trebello

en: Column Span
gl: Columna por cela

en: The number of columns the widget should span
gl: O número de columnas que debe agrupar o trebello

en: Row Span
gl: Liña por cela

en: The number of rows the widget should span
gl: O número de liñas que debe agrupar o trebello

en: Horizontal Expand
gl: Expansión horizontal

en: Allocate extra space for the child in horizontal axis
gl: Asigna espazo extra para o fillo no eixo horizontal

en: Vertical Expand
gl: Expansión vertical

en: Allocate extra space for the child in vertical axis
gl: Asigna espazo extra para o fillo no eixo vertical

en: Spacing between columns
gl: Espazamento entre columnas

en: Spacing between rows
gl: Espazamento entre filas

en: Sync size of actor
gl: Sincronizar o tamaño do actor

en: Auto sync size of actor to underlying pixbuf dimensions
gl: Sincronización automática do tamaño do actor ás dimensións subxacentes do «pixbuf»

en: Disable Slicing
gl: Desactivar segmentado

en: Forces the underlying texture to be singular and not made of smaller space saving individual textures
gl: Forza que a textura subxacente sexa singular e que non sexa feita de pequenos espazos gardados de texturas individuais.

en: Tile Waste
gl: Tesela de residuo

en: Maximum waste area of a sliced texture
gl: A área máxima dun residuo en segmentos de textura

en: Horizontal repeat
gl: Repetición horizontal

en: Repeat the contents rather than scaling them horizontally
gl: Repetir o contido no canto de escalalo en horizontal.

en: Vertical repeat
gl: Repetición vertical

en: Repeat the contents rather than scaling them vertically
gl: Repetir o contido no canto de escalalo en vertical

en: Filter Quality
gl: Calidade final

en: Rendering quality used when drawing the texture
gl: Calidade do renderizado cando se debuxa a textura.

en: Pixel Format
gl: Formato do píxel

en: The Cogl pixel format to use
gl: O formato do píxel COGL que empregar

en: Cogl Texture
gl: Textura COGL

en: The underlying Cogl texture handle used to draw this actor
gl: A textura COGL subxacente empregada para debuxar este actor

en: Cogl Material
gl: Material COGL

en: The underlying Cogl material handle used to draw this actor
gl: O material COGL subxacente empregado para debuxar este actor

en: The path of the file containing the image data
gl: A ruta do ficheiro que conten os datos da imaxe

en: Keep Aspect Ratio
gl: Manter a relación de aspecto

en: Keep the aspect ratio of the texture when requesting the preferred width or height
gl: Manter a relación de aspecto da textura cando se require unha largura ou unha altura preferida

en: Load asynchronously
gl: Carga de forma asíncrona

en: Load files inside a thread to avoid blocking when loading images from disk
gl: Cargar ficheiros dentro dun fío para evitar o bloqueo ao cargar as imaxes desde o disco.

en: Load data asynchronously
gl: Carga os datos de forma asíncrona

en: Decode image data files inside a thread to reduce blocking when loading images from disk
gl: Descodificar os ficheiros de datos de imaxes dentro dun fío para reducir o bloqueo ao cargar imaxes desde o disco.

en: Pick With Alpha
gl: Seleccione con alfa

en: Shape actor with alpha channel when picking
gl: Cando se selecciona a forma actor leva canle alfa

en: Failed to load the image data
gl: Produciuse un erro ao cargar os datos da imaxe

en: YUV textures are not supported
gl: Non se admiten as texturas YUV

en: YUV2 textures are not supported
gl: Non se admiten as texturas YUV2

en: Could not initialize Gdk
gl: Non foi posíbel inicializar Gdk

en: Could not find a suitable CoglWinsys for a GdkDisplay of type %s
gl: Non foi posíbel atopar un CoglWinsys axeitado para un GdkDisplay do tipo %s

en: Surface
gl: Superficie

en: The underlying wayland surface
gl: A superficie Wayland subxacente

en: Surface width
gl: Anchura da superficie

en: The width of the underlying wayland surface
gl: A anchura da superficie Wayland subxacente

en: Surface height
gl: Altura da superficie

en: The height of the underlying wayland surface
gl: A altura da superficie Wayland subxacente

en: X display to use
gl: Visor [display] X que usar

en: X screen to use
gl: Pantalla [screen] X que usar

en: Make X calls synchronous
gl: Facer que as chamadas a X sexan síncronas

en: Disable XInput support
gl: Desactivar a compatibilidade con XInput

en: The Clutter backend
gl: Infraestrutura do Clutter

en: Pixmap
gl: Mapa de píxeles

en: The X11 Pixmap to be bound
gl: Asociar o mapa de píxeles X11

en: Pixmap width
gl: Largura do mapa de píxeles

en: The width of the pixmap bound to this texture
gl: A largura do mapa de píxeles asociado a esta textura

en: Pixmap height
gl: Altura do mapa de píxeles

en: The height of the pixmap bound to this texture
gl: A altura do mapa de píxeles asociado a esta textura

en: Pixmap Depth
gl: Profundidade do mapa de píxeles

en: The depth (in number of bits) of the pixmap bound to this texture
gl: A profundidade (en número de bits) do mapa de píxeles asociado a esta textura

en: Automatic Updates
gl: Actualizacións automáticas

en: If the texture should be kept in sync with any pixmap changes.
gl: Se a textura debe manterse sincronizada con calquera cambio do mapa de píxeles.

en: Window
gl: Xanela

en: The X11 Window to be bound
gl: A xanela X11 que asociar

en: Window Redirect Automatic
gl: Redirixir a xanela automaticamente

en: If composite window redirects are set to Automatic (or Manual if false)
gl: Se a redirección da xanela composta estabelecese en automática (ou manual de ser falso)

en: Window Mapped
gl: Mapeamento da xanela

en: If window is mapped
gl: Se a xanela é mapeada

en: Destroyed
gl: Destruída

en: If window has been destroyed
gl: Se a xanela foi destruída

en: Window X
gl: Xanela X

en: X position of window on screen according to X11
gl: Posición X da xanela na pantalla conforme X11

en: Window Y
gl: Xanela Y

en: Y position of window on screen according to X11
gl: Posición Y da xanela na pantalla conforme X11

en: Window Override Redirect
gl: Redireccionar substituír a xanela

en: If this is an override-redirect window
gl: De ser unha substitución-redirección da xanela
