clutter master - en to ms translation catalogue (671 entries)

en: X coordinate
ms: Koordinat X

en: X coordinate of the actor
ms: Koordinat X bagi pelakon

en: Y coordinate
ms: Koordinat Y

en: Y coordinate of the actor
ms: Koordinat Y bagi pelakon

en: Position
ms: Kedudukan

en: The position of the origin of the actor
ms: Kedudukan asal pelakon

en: Width
ms: Lebar

en: Width of the actor
ms: Lebar pelakon

en: Height
ms: Tinggi

en: Height of the actor
ms: Tinggi pelakon

en: Size
ms: Saiz

en: The size of the actor
ms: Saiz pelakon

en: Fixed X
ms: X tetap

en: Forced X position of the actor
ms: Kedudukan X paksa bagi pelakon

en: Fixed Y
ms: Y tetap

en: Forced Y position of the actor
ms: Kedudukan Y paksa bagi pelakon

en: Fixed position set
ms: Kedudukan tetap ditetapkan

en: Whether to use fixed positioning for the actor
ms: Sama ada hendak guna kedudukan tetap bagi pelakon

en: Min Width
ms: Lebar Minimum

en: Forced minimum width request for the actor
ms: Permintaan lebar minimum paksa bagi pelakon

en: Min Height
ms: Tinggi Minimum

en: Forced minimum height request for the actor
ms: Permintaan tinggi minimum paksa bagi pelakon

en: Natural Width
ms: Lebar Tabii

en: Forced natural width request for the actor
ms: Permintaan lebar tabii paksa bagi pelakon

en: Natural Height
ms: Tinggi Tabii

en: Forced natural height request for the actor
ms: Permintaan tinggi tabii paksa bagi pelakon

en: Minimum width set
ms: Lebar minimum ditetapkan

en: Whether to use the min-width property
ms: Sama ada hendak gunakan sifat lebar-min

en: Minimum height set
ms: Tinggi minimum ditetapkan

en: Whether to use the min-height property
ms: Sama ada hendak gunakan sifat tinggi-min

en: Natural width set
ms: Lebar tabii ditetapkan

en: Whether to use the natural-width property
ms: Sama ada hendak gunakan sifat lebar-tabii

en: Natural height set
ms: Tinggi tabii ditetapkan

en: Whether to use the natural-height property
ms: Sama ada hendak gunakan sifat tinggi-tabii

en: Allocation
ms: Peruntukan

en: The actor’s allocation
ms: Peruntukan pelakon

en: Request Mode
ms: Mod Pinta

en: The actor’s request mode
ms: Mod pinta pelakon

en: Depth
ms: Kedalaman

en: Position on the Z axis
ms: Kedudukan paksi Z

en: Z Position
ms: Kedudukan Z

en: The actor’s position on the Z axis
ms: Kedudukan pelakon dalam paksi Z

en: Opacity
ms: Kelegapan

en: Opacity of an actor
ms: Kelegapan pelakon

en: Offscreen redirect
ms: Arah semula skrin-luar

en: Flags controlling when to flatten the actor into a single image
ms: Pengawalan bendera bila meratakan pelakon kepada imej tunggal

en: Visible
ms: Kelihatan

en: Whether the actor is visible or not
ms: Sama ada pelokon kelihatan atau tidak

en: Mapped
ms: Dipetakan

en: Whether the actor will be painted
ms: Sama ada pelakon akan dicatkan

en: Realized
ms: Realisasikan

en: Whether the actor has been realized
ms: Sama ada pelakon telah direalisasikan

en: Reactive
ms: Aktif Semula

en: Whether the actor is reactive to events
ms: Sama ada pelakon diaktifkan semula kepada peristiwa

en: Has Clip
ms: Punyai Klip

en: Whether the actor has a clip set
ms: Sama ada pelakon mempunyai set klip

en: Clip
ms: Klip

en: The clip region for the actor
ms: Kawasan klip bagi pelakon

en: Clip Rectangle
ms: Kerat Segiempat

en: The visible region of the actor
ms: Kawasan tampak pelakon

en: Name
ms: Nama

en: Name of the actor
ms: Nama pelakon

en: Pivot Point
ms: Titik Pivot

en: The point around which the scaling and rotation occur
ms: Titik yang mana penskalaan dan putaran berlaku

en: Pivot Point Z
ms: Titik Pivot Z

en: Z component of the pivot point
ms: Komponen Z bagi titik pivot

en: Scale X
ms: Skala X

en: Scale factor on the X axis
ms: Faktor skala pada paksi X

en: Scale Y
ms: Skala Y

en: Scale factor on the Y axis
ms: Faktor skala pada paksi Y

en: Scale Z
ms: Skala Z

en: Scale factor on the Z axis
ms: Faktor skala pada paksi Z

en: Scale Center X
ms: Skala Tengah X

en: Horizontal scale center
ms: Skala tengahkan secara melintang

en: Scale Center Y
ms: Skala Tengah Y

en: Vertical scale center
ms: Skala tengahkan secara menegak

en: Scale Gravity
ms: Skala Graviti

en: The center of scaling
ms: Pusat penskalaan

en: Rotation Angle X
ms: Sudut Putaran X

en: The rotation angle on the X axis
ms: Sudut putaran bagi paksi X

en: Rotation Angle Y
ms: Sudut Putaran Y

en: The rotation angle on the Y axis
ms: Sudut putaran bagi paksi Y

en: Rotation Angle Z
ms: Sudut Putaran Z

en: The rotation angle on the Z axis
ms: Sudut putaran bagi paksi Z

en: Rotation Center X
ms: Pusat Putaran X

en: The rotation center on the X axis
ms: Pusat Putaran bagi paksi X

en: Rotation Center Y
ms: Pusat Putaran Y

en: The rotation center on the Y axis
ms: Pusat Putaran bagi Paksi Y

en: Rotation Center Z
ms: Pusat Putaran Z

en: The rotation center on the Z axis
ms: Pusat Putaran bagi paksi Z

en: Rotation Center Z Gravity
ms: Pusat Putaran Graviti Z

en: Center point for rotation around the Z axis
ms: Titip pusat untuk putaran di sekitar paksi Z

en: Anchor X
ms: Penambat X

en: X coordinate of the anchor point
ms: Koordinat X bagi titik penambat

en: Anchor Y
ms: Penambat Y

en: Y coordinate of the anchor point
ms: Koordinat Y bagi titik penambat

en: Anchor Gravity
ms: Graviti Penambat

en: The anchor point as a ClutterGravity
ms: Titik penambat sebagai Graviti Clutter

en: Translation X
ms: Terjemahan X

en: Translation along the X axis
ms: Terjemahan di sepanjamg paksi X

en: Translation Y
ms: Terjemahan Y

en: Translation along the Y axis
ms: Terjemahan di sepanjang paksi Y

en: Translation Z
ms: Terjemahan Z

en: Translation along the Z axis
ms: Terjemahan di sepanjang paksi Z

en: Transform
ms: Jelma

en: Transformation matrix
ms: Penjelmaan matriks

en: Transform Set
ms: Set Penjelmaan

en: Whether the transform property is set
ms: Sama ada sifat jelma ditetapkan

en: Child Transform
ms: Jelma Anak

en: Children transformation matrix
ms: Matriks penjelmaan anak

en: Child Transform Set
ms: Jelma Anak Ditetapkan

en: Whether the child-transform property is set
ms: Sama ada sifat jelma-anak ditetapkan

en: Show on set parent
ms: Papar pada set induk

en: Whether the actor is shown when parented
ms: Sama ada pelakon dipaparkan bila diindukkan

en: Clip to Allocation
ms: Klip ke Peruntukan

en: Sets the clip region to track the actor’s allocation
ms: Tetapkan kawasan klip untuk jejak peruntukan pelakon

en: Text Direction
ms: Arah Teks

en: Direction of the text
ms: Arah bagi teks

en: Has Pointer
ms: Mempunyai Penuding

en: Whether the actor contains the pointer of an input device
ms: Sama ada pelakon mengandungi penuding bagi peranti input

en: Actions
ms: Tindakan

en: Adds an action to the actor
ms: Tambah tindakan pada pelakon

en: Constraints
ms: Kekangan

en: Adds a constraint to the actor
ms: Tambah kekangan ke pelakon

en: Effect
ms: Kesan

en: Add an effect to be applied on the actor
ms: Tambah kesan yang dilaksana pada pelakon

en: Layout Manager
ms: Pengurus Bentangan

en: The object controlling the layout of an actor’s children
ms: Objek mengawal bentangan bagi anak pelakon

en: X Expand
ms: Kembang X

en: Whether extra horizontal space should be assigned to the actor
ms: Sama ada ruang mengufuk tambahan patut diumpuk kepada pelakon

en: Y Expand
ms: Kembang Y

en: Whether extra vertical space should be assigned to the actor
ms: Sama ada ruang menegak tambahan patut diumpuk kepada pelakon

en: X Alignment
ms: Jajaran X

en: The alignment of the actor on the X axis within its allocation
ms: Jajaran bagi pelakon pada paksi X dalam peruntukannya

en: Y Alignment
ms: Jajaran Y

en: The alignment of the actor on the Y axis within its allocation
ms: Jajaran bagi pelakon pada paksi Y dalam peruntukannya

en: Margin Top
ms: Atas Jidar

en: Extra space at the top
ms: Ruang tambahan di atas

en: Margin Bottom
ms: Bawah Jidar

en: Extra space at the bottom
ms: Ruang tambahan di bawah

en: Margin Left
ms: Kiri Jidar

en: Extra space at the left
ms: Ruang tambahan di sebelah kiri

en: Margin Right
ms: Kanan Jidar

en: Extra space at the right
ms: Ruang tambahan di sebelah kanan

en: Background Color Set
ms: Tetap Warna Latar Belakang

en: Whether the background color is set
ms: Sama ada warna latar belakang ditetapkan

en: Background color
ms: Warna latar belakang

en: The actor’s background color
ms: Warna latar belakang pelakon

en: First Child
ms: Anak Pertama

en: The actor’s first child
ms: Anak pertama pelakon

en: Last Child
ms: Anak Terakhir

en: The actor’s last child
ms: Anak terakhir pelakon

en: Content
ms: Kandungan

en: Delegate object for painting the actor’s content
ms: Wakilkan objek untuk mengecat kandungan pelakon

en: Content Gravity
ms: Graviti Kandungan

en: Alignment of the actor’s content
ms: Jajaran bagi kandungan pelakon

en: Content Box
ms: Kotak Kandungan

en: The bounding box of the actor’s content
ms: Kotak pengikatan bagi kandungan pelakon

en: Minification Filter
ms: Penapis Pengecilan

en: The filter used when reducing the size of the content
ms: Penapis yang digunakan bila mengurangkan saiz kandungan

en: Magnification Filter
ms: Penapis Pembesaran

en: The filter used when increasing the size of the content
ms: Penapis yang digunakan bila meningkatkan saiz kandungan

en: Content Repeat
ms: Ulang Kandungan

en: The repeat policy for the actor’s content
ms: Dasar ulang untuk kandungan pelakon

en: Actor
ms: Pelakon

en: The actor attached to the meta
ms: Pelakon yang dilampir ke meta

en: The name of the meta
ms: Nama bagi meta

en: Enabled
ms: Dibenarkan

en: Whether the meta is enabled
ms: Sama ada meta dibenarkan

en: Source
ms: Sumber

en: The source of the alignment
ms: Sumber bagi jajaran

en: Align Axis
ms: Jajar Paksi

en: The axis to align the position to
ms: Paksi untuk dijajarkan kedudukan

en: Factor
ms: Faktor

en: The alignment factor, between 0.0 and 1.0
ms: Faktor jajaran, diantara 0.0 hingga 1.0

en: Unable to initialize the Clutter backend: no available drivers found.
ms: Tidak boleh awalkan bahagian belakang Clutter: tiada pemacu tersedia ditemui.

en: The backend of type “%s” does not support creating multiple stages
ms: Bahagian belakang bagi jenis "%s" tidak menyokong penciptaan tahap berbilang

en: The source of the binding
ms: Sumber pengikatan

en: Coordinate
ms: Koordinat

en: The coordinate to bind
ms: Koordinat untuk diikat

en: Offset
ms: Ofset

en: The offset in pixels to apply to the binding
ms: Ofset dalam piksel untuk laksanakan pengikatan

en: The unique name of the binding pool
ms: Nama unik bagi kolam pengikatan

en: Horizontal Alignment
ms: Jajaran Mengufuk

en: Horizontal alignment for the actor inside the layout manager
ms: Jajaran mengufuk untuk pelakon dalam pengurus bentangan

en: Vertical Alignment
ms: Jajaran Menegak

en: Vertical alignment for the actor inside the layout manager
ms: Jajaran menegak untuk pelakon dalam pengurus bentangan

en: Default horizontal alignment for the actors inside the layout manager
ms: Jajaran mengufuk lalai untuk pelakon dalam pengurus bentangan

en: Default vertical alignment for the actors inside the layout manager
ms: Jajaran menegak lalai untuk pelakon dalam pengurus bentangan

en: Expand
ms: Kembang

en: Allocate extra space for the child
ms: Agih ruang tambahan untuk anak

en: Horizontal Fill
ms: Isian Mengufuk

en: Whether the child should receive priority when the container is allocating spare space on the horizontal axis
ms: Sama ada anak patut mendapat keutamaan bila bekas mengagih ruang tambah pada paksi mengufuk

en: Vertical Fill
ms: Isian Menegak

en: Whether the child should receive priority when the container is allocating spare space on the vertical axis
ms: Sama ada anak patut mendapat keutamaan bila bekas mengagih ruang tambah pada paksi melintang

en: Horizontal alignment of the actor within the cell
ms: Jajaran mengufuk bagi pelakon dalam sel

en: Vertical alignment of the actor within the cell
ms: Jajaran menegak bagi pelakon dalam sel

en: Vertical
ms: Menegak

en: Whether the layout should be vertical, rather than horizontal
ms: Sama ada bentangan patut menegak, berbanding mengufuk

en: Orientation
ms: Orientasi

en: The orientation of the layout
ms: Orientasi bentangan

en: Homogeneous
ms: Seragam

en: Whether the layout should be homogeneous, i.e. all children get the same size
ms: Sama ada bentangan patut dihomogenkan, iaitu semua anak mendapat saiz yang sama

en: Pack Start
ms: Pek Mula

en: Whether to pack items at the start of the box
ms: Sama ada hendak padatkan item pada permulaan kotak

en: Spacing
ms: Jarak

en: Spacing between children
ms: Jarak antara anak

en: Use Animations
ms: Guna Animasi

en: Whether layout changes should be animated
ms: Sama ada perubahan bentangan patut dianimasikan

en: Easing Mode
ms: Mod Mudah

en: The easing mode of the animations
ms: Mod mudah animasi

en: Easing Duration
ms: Tempoh Mudah

en: The duration of the animations
ms: Tempoh bagi animasi

en: Brightness
ms: Kecerahan

en: The brightness change to apply
ms: Perubahan kecerahan yang dilaksana

en: Contrast
ms: Beza Jelas

en: The contrast change to apply
ms: Perubahan beza jelas yang dilaksana

en: The width of the canvas
ms: Lebar bagi kanvas

en: The height of the canvas
ms: Tinggi bagi kanvas

en: Scale Factor Set
ms: Tetapkan Faktor Skala

en: Whether the scale-factor property is set
ms: Sama ada sifat scale-factor ditetapkan

en: Scale Factor
ms: Faktor Skala

en: The scaling factor for the surface
ms: Faktor penskalaan untuk permukaan

en: Container
ms: Bekas

en: The container that created this data
ms: Bekas yang mencipta data ini

en: The actor wrapped by this data
ms: Pelakon dililit oleh data ini

en: Pressed
ms: Ditekan

en: Whether the clickable should be in pressed state
ms: Sama ada boleh klik patut dalam keadaan ditekan

en: Held
ms: Paut

en: Whether the clickable has a grab
ms: Sama ada boleh klik mempunyai cekau

en: Long Press Duration
ms: Tempoh Tekan Lama

en: The minimum duration of a long press to recognize the gesture
ms: Tempoh minimum bagi tekan panjang mengenal gerak isyarat

en: Long Press Threshold
ms: Ambang Tekan Lama

en: The maximum threshold before a long press is cancelled
ms: Ambang maksimum sebelum tekan lama dibatalkan

en: Specifies the actor to be cloned
ms: Nyatakan pelakon yang diklonkan

en: Tint
ms: Seri Warna

en: The tint to apply
ms: Seri warna yang dilaksana

en: Horizontal Tiles
ms: Jubin Melintang

en: The number of horizontal tiles
ms: Bilangan jubin melintang

en: Vertical Tiles
ms: Jubin Menegak

en: The number of vertical tiles
ms: Bilangan jubin menegak

en: Back Material
ms: Bahan Belakang

en: The material to be used when painting the back of the actor
ms: Bahan yang diguna bila mengecat belakang pelakon

en: The desaturation factor
ms: Faktor penyahtepuan

en: Backend
ms: Bahagian Belakang

en: The ClutterBackend of the device manager
ms: Bahagian Belakang Clutter bagi pengurus peranti

en: Horizontal Drag Threshold
ms: Ambang Seret Mengufuk

en: The horizontal amount of pixels required to start dragging
ms: Sejumlah piksel mengufuk diperlukan untuk mula menyeret

en: Vertical Drag Threshold
ms: Ambang Seret Menegak

en: The vertical amount of pixels required to start dragging
ms: Sejumlah piksel menegak diperlukan untuk mula menyeret

en: Drag Handle
ms: Pemegang Seret

en: The actor that is being dragged
ms: Pelakon yang telah diseret

en: Drag Axis
ms: Paksi Seret

en: Constraints the dragging to an axis
ms: Kekangan menyeret pada paksi

en: Drag Area
ms: Seret Kawasan

en: Constrains the dragging to a rectangle
ms: Kekang penyeretan ke segiempat

en: Drag Area Set
ms: Kawasan Seret Ditetapkan

en: Whether the drag area is set
ms: Sama ada kawasan seret ditetapkan

en: Whether each item should receive the same allocation
ms: Sama ada setiap item patut menerima pengagihan yang sama

en: Column Spacing
ms: Jarak Lajur

en: The spacing between columns
ms: Jarak antara lajur

en: Row Spacing
ms: Jarak Baris

en: The spacing between rows
ms: Jarak antara baris

en: Minimum Column Width
ms: Lebar Lajur Minimum

en: Minimum width for each column
ms: Lebar minimum bagi setiap lajur

en: Maximum Column Width
ms: Lebar Lajur Maksimum

en: Maximum width for each column
ms: Lebar maksimum bagi setiap lajur

en: Minimum Row Height
ms: Tinggi Baris Minimum

en: Minimum height for each row
ms: Tinggi minimum bagi setiap baris

en: Maximum Row Height
ms: Tinggi baris maksimum

en: Maximum height for each row
ms: Tinggi maksimum bagi setiap baris

en: Snap to grid
ms: Lekat ke grid

en: Number touch points
ms: Bilangan titik sentuh

en: Number of touch points
ms: Bilangan titik sentuh

en: Threshold Trigger Edge
ms: Pinggir Pemicu Ambang

en: The trigger edge used by the action
ms: Pinggir pemicu yang digunakan oleh tindakan

en: Threshold Trigger Horizontal Distance
ms: Jarak Mengufuk Pemicu Ambang

en: The horizontal trigger distance used by the action
ms: Jarak pemicu mengufuk yang digunakan oleh tindakan

en: Threshold Trigger Vertical Distance
ms: Jarak Menegak Pemicu Ambang

en: The vertical trigger distance used by the action
ms: Jarak pemicu menegak yang digunakan oleh tindakan

en: Left attachment
ms: Lampiran kiri

en: The column number to attach the left side of the child to
ms: Bilangan lajur untuk dilampirkan ke sebelah kiri anak

en: Top attachment
ms: Lampiran atas

en: The row number to attach the top side of a child widget to
ms: Bilangan baris untuk dilampirkan pada bahagian atas widget anak

en: The number of columns that a child spans
ms: Bilangan lajur yang mana anak direntangkan

en: The number of rows that a child spans
ms: Bilangan baris yang mana anak direntangkan

en: Row spacing
ms: Jarak baris

en: The amount of space between two consecutive rows
ms: Jumlah ruang antara dua baris berdekatan

en: Column spacing
ms: Jarak lajur

en: The amount of space between two consecutive columns
ms: Jumlah ruang di antara dua lajur berdekatan

en: Row Homogeneous
ms: Baris Seragam

en: If TRUE, the rows are all the same height
ms: Jika BENAR, baris dalam ketinggian yang sama

en: Column Homogeneous
ms: Lajur Seragam

en: If TRUE, the columns are all the same width
ms: Jika BENAR, lajur dalam kelebaran yang sama

en: Unable to load image data
ms: Tidak boleh muatkan data imej

en: Unique identifier of the device
ms: Pengecam unik bagi peranti

en: The name of the device
ms: Nama bagi peranti

en: Device Type
ms: Jenis Peranti

en: The type of the device
ms: Jenis bagi peranti

en: Device Manager
ms: Pengurus Peranti

en: The device manager instance
ms: Tika pengurus peranti

en: Device Mode
ms: Mod Peranti

en: The mode of the device
ms: Mod bagi peranti

en: Has Cursor
ms: Mempunyai Kursor

en: Whether the device has a cursor
ms: Sama ada peranti ini mempunyai kursor

en: Whether the device is enabled
ms: Sama ada peranti dibenarkan

en: Number of Axes
ms: Bilangan Paksi

en: The number of axes on the device
ms: Bilangan paksi pada peranti

en: The backend instance
ms: Kejadian bahagian belakang

en: Vendor ID
ms: ID Pembekal

en: Product ID
ms: ID produk

en: Value Type
ms: Jenis Nilai

en: The type of the values in the interval
ms: Jenis nilai dalam sela

en: Initial Value
ms: Nilai Awalan

en: Initial value of the interval
ms: Nilai awalan sela

en: Final Value
ms: Nilai Muktamad

en: Final value of the interval
ms: Nilai muktamad sela

en: Manager
ms: Pengurus

en: The manager that created this data
ms: Pengurus yang mencipta data ini

en: Show frames per second
ms: Tunjuk bingkai sesaat

en: Default frame rate
ms: Kadar bingkai lalai

en: Make all warnings fatal
ms: Jadikan semua amaran mati

en: Direction for the text
ms: Arah bagi teks

en: Disable mipmapping on text
ms: Lumpuhkan pemetaan mip pada teks

en: Use “fuzzy” picking
ms: Guna pengambilan 'kabur'

en: Clutter debugging flags to set
ms: Bendera penyahpepijatan Clutter untuk ditetapkan

en: Clutter debugging flags to unset
ms: Bendera penyahpepijatan Clutter untuk dinyahtetapkan

en: Enable accessibility
ms: Benarkan kebolehcapian

en: Clutter Options
ms: Pilihan Clutter

en: Show Clutter Options
ms: Tunjuk Pilihan Clutter

en: Pan Axis
ms: Pendar Paksi

en: Constraints the panning to an axis
ms: Kekangkan pendar paksi

en: Interpolate
ms: Interpolasi

en: Whether interpolated events emission is enabled.
ms: Sama ada pemancaran peristiwa terinterpolasi dibenarkan.

en: Deceleration
ms: Penyahpecutan

en: Rate at which the interpolated panning will decelerate in
ms: Kadar yang mana pendar terinterpolasi akan dilambatkan

en: Initial acceleration factor
ms: Faktor pemecutan awalan

en: Factor applied to the momentum when starting the interpolated phase
ms: Faktor yang dilaksanakan pada momentum bila memulakan fasa terinterpolasi

en: Path
ms: Laluan

en: The path used to constrain an actor
ms: Laluan digunakan untuk kekangkan pelakon

en: The offset along the path, between -1.0 and 2.0
ms: Ofset sepanjang laluan, diantara -1.0 hingga 2.0

en: Property Name
ms: Nama Sifat

en: The name of the property to animate
ms: Nama bagi sifat untuk dianimasikan

en: Filename Set
ms: Set Nama Fail

en: Whether the :filename property is set
ms: Sama ada sifat :filename ditetapkan

en: Filename
ms: Nama Fail

en: The path of the currently parsed file
ms: Laluan bagi fail semasa dihurai

en: Translation Domain
ms: Domain Terjemahan

en: The translation domain used to localize string
ms: Domain terjemahan digunakan untuk setempatkan rentetan

en: Scroll Mode
ms: Mod Tatal

en: The scrolling direction
ms: Arah penatalan

en: Double Click Time
ms: Masa Dwi-Klik

en: The time between clicks necessary to detect a multiple click
ms: Masa diantara klik perlu untuk mengesan klik berbilang

en: Double Click Distance
ms: Jarak Dwi Klik

en: The distance between clicks necessary to detect a multiple click
ms: Jarak diantara klik perlu untuk mengesan klik berbilang

en: Drag Threshold
ms: Ambang Seret

en: The distance the cursor should travel before starting to drag
ms: Jarak kursor patut berjalan sebelum memulakan seret

en: Font Name
ms: Nama Fon

en: The description of the default font, as one that could be parsed by Pango
ms: Keterangan bagi fon lalai, yang mana patut dihurai oleh Pango

en: Font Antialias
ms: Antialias Fon

en: Whether to use antialiasing (1 to enable, 0 to disable, and -1 to use the default)
ms: Sama ada hendak guna antialias (1 untuk benarkan, 0 untuk lumpuhkan, dan -1 untuk guna lalai)

en: Font DPI
ms: DPI Fon

en: The resolution of the font, in 1024 * dots/inch, or -1 to use the default
ms: Resolusi bagi fon, dalam 1024 * titik/inci, atau -1 untuk guna lalai

en: Font Hinting
ms: Pembayang Fon

en: Whether to use hinting (1 to enable, 0 to disable and -1 to use the default)
ms: Sama ada hendak guna pembayang (1 untuk benarkan, 0 untuk lumpuhkan dan -1 untuk guna lalai)

en: Font Hint Style
ms: Gaya Pembayang Fon

en: The style of hinting (hintnone, hintslight, hintmedium, hintfull)
ms: Gaya pembayang (hintnone, hintslight, hintmedium, hintfull)

en: Font Subpixel Order
ms: Tertib Sub-Piksel Fon

en: The type of subpixel antialiasing (none, rgb, bgr, vrgb, vbgr)
ms: Jenis antialias sub-piksel (tiada, rgb, bgr, vrgb, vbgr)

en: The minimum duration for a long press gesture to be recognized
ms: Tempoh minimum bagi gerak isyarat tekan lama untuk dikenal pasti

en: Window Scaling Factor
ms: Faktor Penskalaan Tetingkap

en: The scaling factor to be applied to windows
ms: Faktor penskalaan yang dilaksana pada tetingkap

en: Fontconfig configuration timestamp
ms: Setem masa konfigurasi fontconfig

en: Timestamp of the current fontconfig configuration
ms: Setem masa bagi konfigurasi fonconfig semasa

en: Password Hint Time
ms: Masa Pembayang Kata Laluan

en: How long to show the last input character in hidden entries
ms: Berapa lama untuk paparkan aksara input yang terakhir didalam masukan tersembunyi

en: Shader Type
ms: Jenis Pelorek

en: The type of shader used
ms: Jenis pelorek yang digunakan

en: The source of the constraint
ms: Sumber kekangan

en: From Edge
ms: Dari Pinggir

en: The edge of the actor that should be snapped
ms: Pinggir pelakon yang patut dilekat

en: To Edge
ms: Ke Pinggir

en: The edge of the source that should be snapped
ms: Pinggir sumber yang patut dilekat

en: The offset in pixels to apply to the constraint
ms: Ofset dalam piksel untuk laksanakan kekangan

en: Fullscreen Set
ms: Set Skrin Penuh

en: Whether the main stage is fullscreen
ms: Sama ada tahap utama adalah berskrin penuh

en: Offscreen
ms: Luar Skrin

en: Whether the main stage should be rendered offscreen
ms: Sama ada tahap utama patut terterap di luar skrin

en: Cursor Visible
ms: Kursor Kelihatan

en: Whether the mouse pointer is visible on the main stage
ms: Sama ada penuding tetikus adalah kelihatan pada tahap utama

en: User Resizable
ms: Pengguna Boleh Saiz Semula

en: Whether the stage is able to be resized via user interaction
ms: Sama ada tahap boleh disaiz semula melalui interaksi pengguna

en: Color
ms: Warna

en: The color of the stage
ms: Warna tahap

en: Perspective
ms: Perspektif

en: Perspective projection parameters
ms: Parameter unjuran perspektif

en: Title
ms: Tajuk

en: Stage Title
ms: Tajuk Tahap

en: Use Fog
ms: Guna Kabus

en: Whether to enable depth cueing
ms: Sama ada benarkan pengkiuan dalam

en: Fog
ms: Kabus

en: Settings for the depth cueing
ms: Tetapan untuk pengkiuan dalam

en: Use Alpha
ms: Guna Alfa

en: Whether to honour the alpha component of the stage color
ms: Sama ada hendak utamakan komponen alfa dari warna tahap

en: Key Focus
ms: Fokus Kunci

en: The currently key focused actor
ms: Pelakon berfokus kunci semasa

en: No Clear Hint
ms: Tiada Pembayang Jelas

en: Whether the stage should clear its contents
ms: Sama ada tahap patut jelaskan kandungannya

en: Accept Focus
ms: Terima Fokus

en: Whether the stage should accept focus on show
ms: Sama ada tahap patut menerima fokus untuk ditunjukkan

en: Text
ms: Teks

en: The contents of the buffer
ms: Kandungan penimbal

en: Text length
ms: Panjang teks

en: Length of the text currently in the buffer
ms: Panjang teks masa ini dalam penimbal

en: Maximum length
ms: Panjang maksimum

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
ms: Bilangan maksimum aksara bagi masukan ini. Sifar jika tiada maksimum

en: Buffer
ms: Penimbal

en: The buffer for the text
ms: Penimbal untuk teks

en: The font to be used by the text
ms: Fon digunakan untuk teks

en: Font Description
ms: Keterangan Fon

en: The font description to be used
ms: Keterangan fon yang digunakan

en: The text to render
ms: Teks untuk diterap

en: Font Color
ms: Warna Fon

en: Color of the font used by the text
ms: Warna fon digunakan oleh teks

en: Editable
ms: Boleh Sunting

en: Whether the text is editable
ms: Sama ada teks boleh disunting

en: Selectable
ms: Boleh Pilih

en: Whether the text is selectable
ms: Sama ada teks boleh pilih

en: Activatable
ms: Boleh Aktif

en: Whether pressing return causes the activate signal to be emitted
ms: Sama ada penekanan kembali menyebabkan isyarat aktif dipancarkan

en: Whether the input cursor is visible
ms: Sama ada kursor input kelihatan

en: Cursor Color
ms: Warna Kursor

en: Cursor Color Set
ms: Set Warna Kursor

en: Whether the cursor color has been set
ms: Sama ada warna kursor telah ditetapkan

en: Cursor Size
ms: Saiz Kursor

en: The width of the cursor, in pixels
ms: Lebar bagi kursor, dalam piksel

en: Cursor Position
ms: Kedudukan Kursor

en: The cursor position
ms: Kedudukan kursor

en: Selection-bound
ms: Ikatan-pemilihan

en: The cursor position of the other end of the selection
ms: Kedudukan kursor bagi penghujung pemilihan

en: Selection Color
ms: Pemilihan Warna

en: Selection Color Set
ms: Tetap Warna Pemilihan

en: Whether the selection color has been set
ms: Sama ada warna pemilihan telah ditetapkan

en: Attributes
ms: Atribut

en: A list of style attributes to apply to the contents of the actor
ms: Senarai atribut gaya yang dilaksana ke kandungan pelakon

en: Use markup
ms: Guna penanda

en: Whether or not the text includes Pango markup
ms: Sama ada ia atau tidak teks sertakan penanda Pango

en: Line wrap
ms: Lilitan baris

en: If set, wrap the lines if the text becomes too wide
ms: Jika ditetapkan, lilit baris  jika teks menjadi terlalu lebar

en: Line wrap mode
ms: Mod lilit baris

en: Control how line-wrapping is done
ms: Kawal bagaimana pelilitan-baris dibuat

en: Ellipsize
ms: Elipskan

en: The preferred place to ellipsize the string
ms: Tempat digemari untuk elipskan rentetan

en: Line Alignment
ms: Jajaran Baris

en: The preferred alignment for the string, for multi-line text
ms: Jajaran digemari bagi rentetan, untuk teks baris-berbilang

en: Justify
ms: Sama Rata

en: Whether the text should be justified
ms: Sama ada teks patut disama ratakan

en: Password Character
ms: Aksara Kata Laluan

en: If non-zero, use this character to display the actor’s contents
ms: Jika bukan-sifar, guna aksara ini untuk paparkan kandungan pelakon

en: Max Length
ms: Panjang Maksimum

en: Maximum length of the text inside the actor
ms: Panjang maksimum teks dalam pelakon

en: Single Line Mode
ms: Mod Baris Tunggal

en: Whether the text should be a single line
ms: Sama ada teks patut menjadi baris tunggal

en: Selected Text Color
ms: Warna Teks Terpilih

en: Selected Text Color Set
ms: Tetap Warna Teks Terpilih

en: Whether the selected text color has been set
ms: Sama ada warna teks terpilih telah ditetapkan

en: Loop
ms: Gelung

en: Should the timeline automatically restart
ms: Patutkah garis masa dimulakan semula secara automatik

en: Delay
ms: Lengah

en: Delay before start
ms: Lengah sebelum mula

en: Duration
ms: Tempoh

en: Duration of the timeline in milliseconds
ms: Tempoh bagi garis masa dalam milisaat

en: Direction
ms: Arah

en: Direction of the timeline
ms: Arah bagi garis masa

en: Auto Reverse
ms: Auto Songsang

en: Whether the direction should be reversed when reaching the end
ms: Sama ada arah patut disongsangkan bila mencapai penghujung

en: Repeat Count
ms: Ulang Kiraan

en: How many times the timeline should repeat
ms: Berapa kali garis masa patut diulang

en: Progress Mode
ms: Mod Kemajuan

en: How the timeline should compute the progress
ms: Berapa kali garis masa patut kira kemajuan

en: Interval
ms: Sela

en: The interval of values to transition
ms: Sela nila peralihan

en: The animatable object
ms: Objek animatable

en: Remove on Complete
ms: Buang bila Selesai

en: Detach the transition when completed
ms: Tanggalkan peralihan bila selesai

en: Zoom Axis
ms: Zum Paksi

en: Constraints the zoom to an axis
ms: Kekangkan zum pada paksi

en: Timeline
ms: Garis Masa

en: Timeline used by the alpha
ms: Garis masa digunakan oleh alfa

en: Alpha value
ms: Nilai alfa

en: Alpha value as computed by the alpha
ms: Nilai alfa yang dikira oleh alfa

en: Mode
ms: Mod

en: Progress mode
ms: Mod kemajuan

en: Object
ms: Objek

en: Object to which the animation applies
ms: Objek yang mana animasi dilaksanakan

en: The mode of the animation
ms: Mod animasi

en: Duration of the animation, in milliseconds
ms: Tempoh animasi, dalam milisaat

en: Whether the animation should loop
ms: Sama ada animasi patut digelung

en: The timeline used by the animation
ms: Garis masa digunakan oleh animasi

en: Alpha
ms: Alfa

en: The alpha used by the animation
ms: Alfa digunakan oleh animasi

en: The duration of the animation
ms: Tempoh animasi

en: The timeline of the animation
ms: Garis masa animasi

en: Alpha Object to drive the behaviour
ms: Objek alfa pacukan kelakuan

en: Start Depth
ms: Dalam Mula

en: Initial depth to apply
ms: Dalam awalan untuk dilaksana

en: End Depth
ms: Dalam Tamat

en: Final depth to apply
ms: Dalam muktamat untuk dilaksana

en: Start Angle
ms: Sudut Mula

en: Initial angle
ms: Sudut awalan

en: End Angle
ms: Sudut Tamat

en: Final angle
ms: Sudut muktamat

en: Angle x tilt
ms: Condong sudut x

en: Tilt of the ellipse around x axis
ms: Condong elips disekitar paksi x

en: Angle y tilt
ms: Condong sudut y

en: Tilt of the ellipse around y axis
ms: Condong elips disekitar paksi y

en: Angle z tilt
ms: Condong sudut z

en: Tilt of the ellipse around z axis
ms: Condong elips disekitar paksi z

en: Width of the ellipse
ms: Lebar elips

en: Height of ellipse
ms: Tinggi elips

en: Center
ms: Pusat

en: Center of ellipse
ms: Pusat elips

en: Direction of rotation
ms: Arah putaran

en: Opacity Start
ms: Mula Kelegapan

en: Initial opacity level
ms: Aras kelegapan awalan

en: Opacity End
ms: Akhir Kelegapan

en: Final opacity level
ms: Aras kelegapan akhir

en: The ClutterPath object representing the path to animate along
ms: Objek ClutterPath mewakili laluan untuk dianimasikan

en: Angle Begin
ms: Mula Sudut

en: Angle End
ms: Tamat Sudut

en: Axis
ms: Paksi

en: Axis of rotation
ms: Paksi putaran

en: Center X
ms: Pusat X

en: X coordinate of the center of rotation
ms: Koordinat X bagi pusat putaran

en: Center Y
ms: Pusat Y

en: Y coordinate of the center of rotation
ms: Koordinat Y bagi pusat putaran

en: Center Z
ms: Pusat Z

en: Z coordinate of the center of rotation
ms: Koordinat Z bagi pusat putaran

en: X Start Scale
ms: Skala Mula X

en: Initial scale on the X axis
ms: Skala awalan bagi paksi X

en: X End Scale
ms: Skala Akhir X

en: Final scale on the X axis
ms: Skala akhir bagi paksi X

en: Y Start Scale
ms: Skala Mula Y

en: Initial scale on the Y axis
ms: Skala awalan bagi paksi Y

en: Y End Scale
ms: Skala Akhir Y

en: Final scale on the Y axis
ms: Skala akhir bagi paksi Y

en: The background color of the box
ms: Warna latar belakang bagi kotak

en: Color Set
ms: Set Warna

en: Surface Width
ms: Lebar Permukaan

en: The width of the Cairo surface
ms: Lebar bagi permukaan Cairo

en: Surface Height
ms: Tinggi Permukaan

en: The height of the Cairo surface
ms: Tinggi bagi permukaan Cairo

en: Auto Resize
ms: Auto Saiz Semula

en: Whether the surface should match the allocation
ms: Sama ada permukaan patut padankan pengagihan

en: URI of a media file
ms: URI bagi fail media

en: Playing
ms: Memainkan

en: Whether the actor is playing
ms: Sama ada pelakon sedang dimainkan

en: Progress
ms: Kemajuan

en: Current progress of the playback
ms: Kemajuan semasa bagi main balik

en: Subtitle URI
ms: URI sari kata

en: URI of a subtitle file
ms: URI bagi fail sari kata

en: Subtitle Font Name
ms: Nam Fon Sari Kata

en: The font used to display subtitles
ms: Fon yang digunakan untuk paparkan sari kata

en: Audio Volume
ms: Volum Audio

en: The volume of the audio
ms: Volum bagi audio

en: Can Seek
ms: Boleh Jangkau

en: Whether the current stream is seekable
ms: Sama ada strim semasa boleh jangkau

en: Buffer Fill
ms: Isian Penimbal

en: The fill level of the buffer
ms: Aras isi bagi penimbal

en: The duration of the stream, in seconds
ms: Tempoh bagi strim, dalam saat

en: The color of the rectangle
ms: Warna bagi segiempat

en: Border Color
ms: Warna Sempadan

en: The color of the border of the rectangle
ms: Warna bagi sempadan segiempat

en: Border Width
ms: Lebar Sempadan

en: The width of the border of the rectangle
ms: Lebar bagi sempadan segiempat

en: Has Border
ms: Mempunyai Sempadan

en: Whether the rectangle should have a border
ms: Sama ada segiempat patut mempunyai sempadan

en: Vertex Source
ms: Sumber Puncak

en: Source of vertex shader
ms: Sumber bagi pelorek puncak

en: Fragment Source
ms: Sumber Cebisan

en: Source of fragment shader
ms: SUmber bagi pelorek cebisan

en: Compiled
ms: Dikompil

en: Whether the shader is compiled and linked
ms: Sama ada pelorek dikompil dan dipaut

en: Whether the shader is enabled
ms: Sama ada pelorek dibenarkan

note: translators: the first %s is the type of the shader, either * Vertex shader or Fragment shader; the second %s is the actual * error as reported by COGL
en: %s compilation failed: %s
ms: Kompilasi %s gagal: %s

en: Vertex shader
ms: Pelorek puncak

en: Fragment shader
ms: Pelorek cebisan

en: State
ms: Keadaan

en: Currently set state, (transition to this state might not be complete)
ms: Keadaan ditetapkan semasa ini, (peralihan ke keadaan ini mungkin tidak selesai)

en: Default transition duration
ms: Tempoh peralihan lalai

en: Column Number
ms: Bilangan Lajur

en: The column the widget resides in
ms: Lajur widget yang berada didalamnya

en: Row Number
ms: Bilangan Baris

en: The row the widget resides in
ms: Baris widget yang berada didalamnya

en: Column Span
ms: Jarak Lajur

en: The number of columns the widget should span
ms: Bilangan lajur widget patut regangkan

en: Row Span
ms: Jarak Baris

en: The number of rows the widget should span
ms: Bilangan baris widget patut regangkan

en: Horizontal Expand
ms: Kembang Melintang

en: Allocate extra space for the child in horizontal axis
ms: Agih ruang tambahan bagi anak dalam paksi melintang

en: Vertical Expand
ms: Kembang Menegak

en: Allocate extra space for the child in vertical axis
ms: Agih ruang tambahan bagi anak dalam paksi menegak

en: Spacing between columns
ms: Jarak antara lajur

en: Spacing between rows
ms: Jarak antara baris

en: Sync size of actor
ms: Saiz segerak pelakon

en: Auto sync size of actor to underlying pixbuf dimensions
ms: Saiz segerak automatik bagi pelakon untuk melapisi dimensi pixbuf

en: Disable Slicing
ms: Lumpuhkan Penghirisan

en: Forces the underlying texture to be singular and not made of smaller space saving individual textures
ms: Paksa tekstur dilapisi kepada tunggal dan bukan buat ruang menjadi lebih kecil menyimpan tekstur individu

en: Tile Waste
ms: Sisa Jubin

en: Maximum waste area of a sliced texture
ms: Kawasan sis maksimum bagi tekstur dihiris

en: Horizontal repeat
ms: Ulang mengufuk

en: Repeat the contents rather than scaling them horizontally
ms: Ulang kandungan berbanding skalakan mereka secara mengufuk

en: Vertical repeat
ms: Ulang menegak

en: Repeat the contents rather than scaling them vertically
ms: Ulang kandungan berbanding skalakan mereka secara menegak

en: Filter Quality
ms: Kualiti Penapis

en: Rendering quality used when drawing the texture
ms: Kualiti penerapan digunakan bila melukis tekstur

en: Pixel Format
ms: Format Piksel

en: The Cogl pixel format to use
ms: Format piksel Cogl yang digunakan

en: Cogl Texture
ms: Tekstur Cogl

en: The underlying Cogl texture handle used to draw this actor
ms: Pemegang tekstur Cogl tersembunyi digunakan untuk melukis pelakon ini

en: Cogl Material
ms: Bahan Cogl

en: The underlying Cogl material handle used to draw this actor
ms: Pemegang bahan Cogl tersembunyi digunakan untuk melukis pelakon ini

en: The path of the file containing the image data
ms: Laluan bagi fail mengandungi data imej

en: Keep Aspect Ratio
ms: Kekal Nisbah Bidang

en: Keep the aspect ratio of the texture when requesting the preferred width or height
ms: Kekalkan nisbah bidang tekstur bila meminta lebar atau tinggi digemari

en: Load asynchronously
ms: Muat secara segerak

en: Load files inside a thread to avoid blocking when loading images from disk
ms: Muatkan fail dalam jalur untuk elak halangan bila memuatkan imej ke cakera

en: Load data asynchronously
ms: Muat data secara segerak

en: Decode image data files inside a thread to reduce blocking when loading images from disk
ms: Nyahkod fail data imej dalam jalur untuk mengurangkan halangan bila muatkan imej dari cakera

en: Pick With Alpha
ms: Ambil Dengan Alfa

en: Shape actor with alpha channel when picking
ms: Pelakon bentuk dengan saluran alfa bila mengambil

en: Failed to load the image data
ms: Gagal muatkan data imej

en: YUV textures are not supported
ms: Tekstur YUV tidak disokong

en: YUV2 textures are not supported
ms: Tekstur YUV2 tidak disokong

en: Could not initialize Gdk
ms: Tidak dapat awalkan Gdk

en: Could not find a suitable CoglWinsys for a GdkDisplay of type %s
ms: Tidak dapat cari CoglWinsys sesuai bagi GdkDisplay jenis %s

en: Surface
ms: Permukaan

en: The underlying wayland surface
ms: Permukaan wayland tersembunyi

en: Surface width
ms: Lebar permukaan

en: The width of the underlying wayland surface
ms: Lebar bagi permukaan wayland tersembunyi

en: Surface height
ms: Tinggi permukaan

en: The height of the underlying wayland surface
ms: Tinggi bagi permukaan wayland tersembunyi

en: X display to use
ms: Paparan X digunakan

en: X screen to use
ms: Skrin X digunakan

en: Make X calls synchronous
ms: Jadikan panggilan X segerak

en: Disable XInput support
ms: Lumpuhkan sokongan XInput

en: The Clutter backend
ms: Bahagian belakang Clutter

en: Pixmap
ms: Peta Pix

en: The X11 Pixmap to be bound
ms: Peta Pix X11 yang diikat

en: Pixmap width
ms: Lebar peta pix

en: The width of the pixmap bound to this texture
ms: Lebar bagi ikatan peta pix bagi tekstur ini

en: Pixmap height
ms: Tinggi peta pix

en: The height of the pixmap bound to this texture
ms: Tinggi bagi ikatan peta pix bagi tekstur ini

en: Pixmap Depth
ms: Kedalaman Peta Pix

en: The depth (in number of bits) of the pixmap bound to this texture
ms: Kedalaman (dalam bilangan bit) bagi ikatan peta pix untuk tekstur ini

en: Automatic Updates
ms: Kemas Kini Automatik

en: If the texture should be kept in sync with any pixmap changes.
ms: Jika tekstur patut dikekal secara segerak dengan sebarang perubahan peta pix.

en: Window
ms: Tetingkap

en: The X11 Window to be bound
ms: Tetingkap X11 yang diikat

en: Window Redirect Automatic
ms: Arah Semula Tetingkap Berautomatik

en: If composite window redirects are set to Automatic (or Manual if false)
ms: Jika tetingkap arah semula ditetapkan ke Automatik (atau Manual jika palsu)

en: Window Mapped
ms: Tetingkap Dipetakan

en: If window is mapped
ms: Jika tetingkap dipetakan

en: Destroyed
ms: Dimusnahkan

en: If window has been destroyed
ms: Jika tetingkap telah dimusnahkan

en: Window X
ms: X Tetingkap

en: X position of window on screen according to X11
ms: Kedudukan X tetingkap pada skrin berdasarkan X11

en: Window Y
ms: Y Tetingkap

en: Y position of window on screen according to X11
ms: Kedudukan Y tetingkap pada skrin berdasarkan X11

en: Window Override Redirect
ms: Tetingkap Batalkan Arah Semula

en: If this is an override-redirect window
ms: Jika ini merupakan tetingkap batal-dan-arah-semula
