clutter master - en to sr translation catalogue (674 entries)

en: X coordinate
sr: X координата

en: X coordinate of the actor
sr: X координата чиниоца

en: Y coordinate
sr: Y координата

en: Y coordinate of the actor
sr: Y координата чиниоца

en: Position
sr: Положај

en: The position of the origin of the actor
sr: Положај порекла чиниоца

en: Width
sr: Ширина

en: Width of the actor
sr: Ширина чиниоца

en: Height
sr: Висина

en: Height of the actor
sr: Висина чиниоца

en: Size
sr: Величина

en: The size of the actor
sr: Величина чиниоца

en: Fixed X
sr: Утврђено Х

en: Forced X position of the actor
sr: Присиљени X положај чиниоца

en: Fixed Y
sr: Утврђено Y

en: Forced Y position of the actor
sr: Присиљени Y положај чиниоца

en: Fixed position set
sr: Подешавање утврђеног положаја

en: Whether to use fixed positioning for the actor
sr: Да ли ће бити коришћено утврђено постављање чиниоца

en: Min Width
sr: Најмања ширина

en: Forced minimum width request for the actor
sr: Присиљена најмања ширина захтевана за чиниоца

en: Min Height
sr: Најмања висина

en: Forced minimum height request for the actor
sr: Присиљена најмања висина захтевана за чиниоца

en: Natural Width
sr: Уобичајена ширина

en: Forced natural width request for the actor
sr: Присиљена уобичајена ширина захтевана за чиниоца

en: Natural Height
sr: Уобичајена висина

en: Forced natural height request for the actor
sr: Присиљена уобичајена висина захтевана за чиниоца

en: Minimum width set
sr: Подешавање најмање ширине

en: Whether to use the min-width property
sr: Да ли ће бити коришћено својство најмање ширине

en: Minimum height set
sr: Подешавање најмање висине

en: Whether to use the min-height property
sr: Да ли ће бити коришћено својство најмање висине

en: Natural width set
sr: Подешавање уобичајене ширине

en: Whether to use the natural-width property
sr: Да ли ће бити коришћено својство уобичајене ширине

en: Natural height set
sr: Подешавање уобичајене висине

en: Whether to use the natural-height property
sr: Да ли ће бити коришћено својство уобичајене висине

en: Allocation
sr: Распоређивање

en: The actor’s allocation
sr: Распоређивање чиниоца

en: Request Mode
sr: Режим захтева

en: The actor’s request mode
sr: Режим захтева чиниоца

en: Depth
sr: Дубина

en: Position on the Z axis
sr: Положај на Z оси

en: Z Position
sr: Z положај

en: The actor’s position on the Z axis
sr: Положај чиниоца на Z оси

en: Opacity
sr: Непровидност

en: Opacity of an actor
sr: Непровидност чиниоца

en: Offscreen redirect
sr: Преусмеравање ван екрана

en: Flags controlling when to flatten the actor into a single image
sr: Опције које контролишу када ће чинилац бити изравнат у једну слику

en: Visible
sr: Видљив

en: Whether the actor is visible or not
sr: Да ли ће чинилац бити видљив или не

en: Mapped
sr: Мапиран

en: Whether the actor will be painted
sr: Да ли ће чинилац бити обојен

en: Realized
sr: Остварен

en: Whether the actor has been realized
sr: Да ли ће чинилац бити остварен

en: Reactive
sr: Реактиван

en: Whether the actor is reactive to events
sr: Да ли ће чинилац бити осетљив на догађаје

en: Has Clip
sr: Поседује исецање

en: Whether the actor has a clip set
sr: Да ли чинилац има подешено исецање

en: Clip
sr: Исецање

en: The clip region for the actor
sr: Област исецања за чиниоца

en: Clip Rectangle
sr: Правоугаоник исецања

en: The visible region of the actor
sr: Видљива област чиниоца

en: Name
sr: Назив

en: Name of the actor
sr: Назив чиниоца

en: Pivot Point
sr: Тачка обртања

en: The point around which the scaling and rotation occur
sr: Тачка око које се одигравају размеравање и обртање

en: Pivot Point Z
sr: Z тачка обртања

en: Z component of the pivot point
sr: Z део тачке обртања

en: Scale X
sr: X размера

en: Scale factor on the X axis
sr: Фактор размере на X оси

en: Scale Y
sr: Y размера

en: Scale factor on the Y axis
sr: Фактор размере на Y оси

en: Scale Z
sr: Z размера

en: Scale factor on the Z axis
sr: Фактор размере на Z оси

en: Scale Center X
sr: Средиште X размере

en: Horizontal scale center
sr: Средиште водоравне размере

en: Scale Center Y
sr: Средиште Y размере

en: Vertical scale center
sr: Средиште усправне размере

en: Scale Gravity
sr: Тежиште размере

en: The center of scaling
sr: Средиште размере

en: Rotation Angle X
sr: Угао X окретања

en: The rotation angle on the X axis
sr: Угао окретања на Х оси

en: Rotation Angle Y
sr: Угао Y окретања

en: The rotation angle on the Y axis
sr: Угао окретања на Y оси

en: Rotation Angle Z
sr: Угао Z окретања

en: The rotation angle on the Z axis
sr: Угао окретања на Z оси

en: Rotation Center X
sr: Средиште X окретања

en: The rotation center on the X axis
sr: Средиште окретања на Х оси

en: Rotation Center Y
sr: Средиште Y окретања

en: The rotation center on the Y axis
sr: Средиште окретања на Y оси

en: Rotation Center Z
sr: Средиште Z окретања

en: The rotation center on the Z axis
sr: Средиште окретања на Z оси

en: Rotation Center Z Gravity
sr: Тежиште средишта Z окретања

en: Center point for rotation around the Z axis
sr: Средишња тачка за окретање око Z осе

en: Anchor X
sr: Х учвршћење

en: X coordinate of the anchor point
sr: X координате тачке учвршћавања

en: Anchor Y
sr: Y учвршћење

en: Y coordinate of the anchor point
sr: Y координате тачке учвршћавања

en: Anchor Gravity
sr: Тежиште учвршћења

en: The anchor point as a ClutterGravity
sr: Тачка учвршћавања као тежиште Галамџије

en: Translation X
sr: X превод

en: Translation along the X axis
sr: Превод дуж X осе

en: Translation Y
sr: Y превод

en: Translation along the Y axis
sr: Превод дуж Y осе

en: Translation Z
sr: Z превод

en: Translation along the Z axis
sr: Превод дуж Z осе

en: Transform
sr: Преображај

en: Transformation matrix
sr: Матрица преображаја

en: Transform Set
sr: Подешавање преображаја

en: Whether the transform property is set
sr: Да ли је подешено својство преображаја

en: Child Transform
sr: Преображај порода

en: Children transformation matrix
sr: Матрица преображаја порода

en: Child Transform Set
sr: Подешавање преображаја порода

en: Whether the child-transform property is set
sr: Да ли је подешено својство преображаја порода

en: Show on set parent
sr: Приказ на скупу родитеља

en: Whether the actor is shown when parented
sr: Да ли ће чинилац бити приказан када је присвојен

en: Clip to Allocation
sr: Исецање до распоређивања

en: Sets the clip region to track the actor’s allocation
sr: Поставља област исецања за праћење распоређивање чиниоца

en: Text Direction
sr: Смер текста

en: Direction of the text
sr: Правац усмерења текста

en: Has Pointer
sr: Поседује показивач

en: Whether the actor contains the pointer of an input device
sr: Да ли чинилац садржи показивач неког улазног уређаја

en: Actions
sr: Радње

en: Adds an action to the actor
sr: Додаје радњу чиниоцу

en: Constraints
sr: Ограничења

en: Adds a constraint to the actor
sr: Додаје ограничења чиниоцу

en: Effect
sr: Дејство

en: Add an effect to be applied on the actor
sr: Додаје дејство које ће бити примењено на чиниоцу

en: Layout Manager
sr: Управник распореда

en: The object controlling the layout of an actor’s children
sr: Објекат који управља распоредом неког порода чиниоца

en: X Expand
sr: X ширење

en: Whether extra horizontal space should be assigned to the actor
sr: Да ли додатни водоравни простор треба бити додељен чиниоцу

en: Y Expand
sr: Y ширење

en: Whether extra vertical space should be assigned to the actor
sr: Да ли додатни усправни простор треба бити додељен чиниоцу

en: X Alignment
sr: Х поравнање

en: The alignment of the actor on the X axis within its allocation
sr: Поравнање чиниоца на икс оси унутар његове расподеле

en: Y Alignment
sr: Y поравнање

en: The alignment of the actor on the Y axis within its allocation
sr: Поравнање чиниоца на ипсилон оси унутар његове расподеле

en: Margin Top
sr: Горња маргина

en: Extra space at the top
sr: Додатни простор на врху

en: Margin Bottom
sr: Доња маргина

en: Extra space at the bottom
sr: Додатни простор на дну

en: Margin Left
sr: Лева маргина

en: Extra space at the left
sr: Додатни простор на левој страни

en: Margin Right
sr: Десна маргина

en: Extra space at the right
sr: Додатни простор на десној страни

en: Background Color Set
sr: Подешавање боје позадине

en: Whether the background color is set
sr: Да ли је подешена боја позадине

en: Background color
sr: Боја позадине

en: The actor’s background color
sr: Боја позадине чиниоца

en: First Child
sr: Први пород

en: The actor’s first child
sr: Први пород чиниоца

en: Last Child
sr: Последњи пород

en: The actor’s last child
sr: Последњи пород чиниоца

en: Content
sr: Садржај

en: Delegate object for painting the actor’s content
sr: Одређује објекат за бојење садржаја чиниоца

en: Content Gravity
sr: Тежиште садржаја

en: Alignment of the actor’s content
sr: Поравнање садржаја чиниоца

en: Content Box
sr: Поље садржаја

en: The bounding box of the actor’s content
sr: Гранично поље садржаја чиниоца

en: Minification Filter
sr: Филтер умањивања

en: The filter used when reducing the size of the content
sr: Филтер који се користи приликом смањивања величине садржаја

en: Magnification Filter
sr: Филтер увећавања

en: The filter used when increasing the size of the content
sr: Филтер који се користи приликом увећавања величине садржаја

en: Content Repeat
sr: Понављање садржаја

en: The repeat policy for the actor’s content
sr: Политика понављања садржаја чиниоца

en: Actor
sr: Чинилац

en: The actor attached to the meta
sr: Чинилац придодат мети

en: The name of the meta
sr: Назив мете

en: Enabled
sr: Укључено

en: Whether the meta is enabled
sr: Да ли је мета укључена

en: Source
sr: Извор

en: The source of the alignment
sr: Извор поравнања

en: Align Axis
sr: Осе поравнања

en: The axis to align the position to
sr: Осе према којима ће се поравнати положај

en: Factor
sr: Фактор

en: The alignment factor, between 0.0 and 1.0
sr: Фактор поравнања, између 0.0 и 1.0

en: Unable to initialize the Clutter backend: no available drivers found.
sr: Не могу да покренем позадинца Галамџије: нема доступних управљача.

en: The backend of type “%s” does not support creating multiple stages
sr: Позадинац врсте „%s“ не подржава стварање више сцена

en: The source of the binding
sr: Извор повезивања

en: Coordinate
sr: Координата

en: The coordinate to bind
sr: Координата за повезивање

en: Offset
sr: Померај

en: The offset in pixels to apply to the binding
sr: Померај у тачкама који ће бити примењен на повезивање

en: The unique name of the binding pool
sr: Јединствени назив за удружење пречица

en: Horizontal Alignment
sr: Водоравно поравнање

en: Horizontal alignment for the actor inside the layout manager
sr: Водоравно поравнање за чиниоца унутар управника распореда

en: Vertical Alignment
sr: Усправно поравнање

en: Vertical alignment for the actor inside the layout manager
sr: Усправно поравнање за чиниоца унутар управника распореда

en: Default horizontal alignment for the actors inside the layout manager
sr: Основно водоравно поравнање за чиниоца унутар управника распореда

en: Default vertical alignment for the actors inside the layout manager
sr: Основно усправно поравнање за чиниоца унутар управника распореда

en: Expand
sr: Раширено

en: Allocate extra space for the child
sr: Додељује додатни простор за пород

en: Horizontal Fill
sr: Водоравно испуњење

en: Whether the child should receive priority when the container is allocating spare space on the horizontal axis
sr: Да ли пород треба да добије приоритет када садржалац додељује резервни простор на водоравној оси

en: Vertical Fill
sr: Усправно испуњење

en: Whether the child should receive priority when the container is allocating spare space on the vertical axis
sr: Да ли пород треба да добије приоритет када садржалац додељује резервни простор на усправној оси

en: Horizontal alignment of the actor within the cell
sr: Водоравно поравнање чиниоца унутар ћелије

en: Vertical alignment of the actor within the cell
sr: Усправно поравнање чиниоца унутар ћелије

en: Vertical
sr: Усправно

en: Whether the layout should be vertical, rather than horizontal
sr: Да ли распоред треба да буде усправан, уместо водоравног

en: Orientation
sr: Усмерење

en: The orientation of the layout
sr: Усмерење распореда

en: Homogeneous
sr: Истородност

en: Whether the layout should be homogeneous, i.e. all children get the same size
sr: Да ли распоред треба да буде истоветан, тако да елементи испод добију исту величину као родитељски елементи

en: Pack Start
sr: Почетак свежња

en: Whether to pack items at the start of the box
sr: Да ли ће ставке бити напаковане на почетак оквира

en: Spacing
sr: Размаци

en: Spacing between children
sr: Размаи између порода

en: Use Animations
sr: Користи анимирања

en: Whether layout changes should be animated
sr: Да ли ће измене распореда бити анимиране

en: Easing Mode
sr: Режим олакшавања

en: The easing mode of the animations
sr: Режим олакшавања анимирања

en: Easing Duration
sr: Трајање олакшавања

en: The duration of the animations
sr: Трајање анимирања

en: Brightness
sr: Осветљеност

en: The brightness change to apply
sr: Промена осветљености за примену

en: Contrast
sr: Контраст

en: The contrast change to apply
sr: Промена контраста за примену

en: The width of the canvas
sr: Ширина платна

en: The height of the canvas
sr: Висина платна

en: Scale Factor Set
sr: Подешени чинилац сразмере

en: Whether the scale-factor property is set
sr: Да ли је подешено својство чиниоца сразмере

en: Scale Factor
sr: Чинилац сразмере

en: The scaling factor for the surface
sr: Чинилац сразмере за површину

en: Container
sr: Садржалац

en: The container that created this data
sr: Садржалац који је створио овај податак

en: The actor wrapped by this data
sr: Чинилац обавијен овим податком

en: Pressed
sr: Притиснут

en: Whether the clickable should be in pressed state
sr: Да ли кликљив треба да буде у притиснутом стању

en: Held
sr: Задржан

en: Whether the clickable has a grab
sr: Да ли кликљив има захват

en: Long Press Duration
sr: Трајање дугог притиска

en: The minimum duration of a long press to recognize the gesture
sr: Најмање трајање дугог притиска за препознавање потеза

en: Long Press Threshold
sr: Праг дугог притиска

en: The maximum threshold before a long press is cancelled
sr: Највећи праг пре отказивања дугог притиска

en: Specifies the actor to be cloned
sr: Одређује чиниоца који ће бити клониран

en: Tint
sr: Боја

en: The tint to apply
sr: Боја за примену

en: Horizontal Tiles
sr: Водоравне плочице

en: The number of horizontal tiles
sr: Број водоравних плочица

en: Vertical Tiles
sr: Усправне плочице

en: The number of vertical tiles
sr: Број усправних плочица

en: Back Material
sr: Материјал полеђине

en: The material to be used when painting the back of the actor
sr: Материјал који ће бити коришћен приликом бојења полеђине чиниоца

en: The desaturation factor
sr: Фактор обезбојавања

en: Backend
sr: Позадинац

en: The ClutterBackend of the device manager
sr: Позадинац Галамџије управника уређаја

en: Horizontal Drag Threshold
sr: Водоравни праг превлачења

en: The horizontal amount of pixels required to start dragging
sr: Водоравни износ тачака потребних за почетак превлачења

en: Vertical Drag Threshold
sr: Усправни праг превлачења

en: The vertical amount of pixels required to start dragging
sr: Усправни износ тачака потребних за почетак превлачења

en: Drag Handle
sr: Ручица превлачења

en: The actor that is being dragged
sr: Чинилац који је превучен

en: Drag Axis
sr: Оса превлачења

en: Constraints the dragging to an axis
sr: Ограничава превлачење на осу

en: Drag Area
sr: Област превлачења

en: Constrains the dragging to a rectangle
sr: Ограничава превлачење на правоугаоник

en: Drag Area Set
sr: Подешеност области превлачења

en: Whether the drag area is set
sr: Да ли је подешена област превлачења

en: Whether each item should receive the same allocation
sr: Да ли свака ставка треба да прими исто распоређивање

en: Column Spacing
sr: Размак колона

en: The spacing between columns
sr: Размак између колона

en: Row Spacing
sr: Размак редова

en: The spacing between rows
sr: Размак између редова

en: Minimum Column Width
sr: Најмања ширина колоне

en: Minimum width for each column
sr: Најмања ширина за сваку колону

en: Maximum Column Width
sr: Највећа ширина колоне

en: Maximum width for each column
sr: Највећа ширина за сваку колону

en: Minimum Row Height
sr: Најмања висина реда

en: Minimum height for each row
sr: Најмања висина за сваки ред

en: Maximum Row Height
sr: Највећа висина реда

en: Maximum height for each row
sr: Највећа висина за сваки ред

en: Snap to grid
sr: Приони на мрежу

en: Number touch points
sr: Број тачака додира

en: Number of touch points
sr: Број додирних тачака

en: Threshold Trigger Edge
sr: Осетљивост ивице окидача

en: The trigger edge used by the action
sr: Ивица окидача коју користи радња

en: Threshold Trigger Horizontal Distance
sr: Осетљивост водоравне удаљености окидача

en: The horizontal trigger distance used by the action
sr: Водоравно одстојање окидача коју користи радња

en: Threshold Trigger Vertical Distance
sr: Осетљивост усправне удаљености окидача

en: The vertical trigger distance used by the action
sr: Усправно одстојање окидача коју користи радња

en: Left attachment
sr: Лево припајање

en: The column number to attach the left side of the child to
sr: Број ступца за који прикачити леву страну садржаног елемента

en: Top attachment
sr: Горње припајање

en: The row number to attach the top side of a child widget to
sr: Број реда за који прикачити горњу страну садржаног елемента

en: The number of columns that a child spans
sr: Број колона које садржани елемент обухвата

en: The number of rows that a child spans
sr: Број редова које садржани елемент обухвата

en: Row spacing
sr: Размак редова

en: The amount of space between two consecutive rows
sr: Размак између два суседна реда

en: Column spacing
sr: Размак колона

en: The amount of space between two consecutive columns
sr: Размак између два суседна ступца

en: Row Homogeneous
sr: Истородност реда

en: If TRUE, the rows are all the same height
sr: Уколико је постављено, онда сви редови имају исту висину

en: Column Homogeneous
sr: Истородност колоне

en: If TRUE, the columns are all the same width
sr: Уколико је постављено, онда све колоне имају исту висину

en: Unable to load image data
sr: Не могу да учитам податке слике

en: Id
sr: Ид

en: Unique identifier of the device
sr: Јединствени идентификатор уређаја

en: The name of the device
sr: Назив уређаја

en: Device Type
sr: Врста уређаја

en: The type of the device
sr: Врста уређаја

en: Device Manager
sr: Управник уређаја

en: The device manager instance
sr: Примерак управника уређаја

en: Device Mode
sr: Режим уређаја

en: The mode of the device
sr: Режим уређаја

en: Has Cursor
sr: Поседује курсор

en: Whether the device has a cursor
sr: Да ли уређај има курсор

en: Whether the device is enabled
sr: Да ли је уређај укључен

en: Number of Axes
sr: Број оса

en: The number of axes on the device
sr: Број оса на уређају

en: The backend instance
sr: Примерак позадинца

en: Vendor ID
sr: ИБ продавца

en: Product ID
sr: ИБ производа

en: Value Type
sr: Врста вредности

en: The type of the values in the interval
sr: Врста вредности у периоду

en: Initial Value
sr: Почетна вредност

en: Initial value of the interval
sr: Почетна вредност периода

en: Final Value
sr: Крајња вредност

en: Final value of the interval
sr: Крајња вредност периода

en: Manager
sr: Управник

en: The manager that created this data
sr: Управник који је створио овај податак

en: Show frames per second
sr: Приказује кадрове у секунди

en: Default frame rate
sr: Основни проток кадра

en: Make all warnings fatal
sr: Чини сва упозорења кобним

en: Direction for the text
sr: Правац усмерења за текст

en: Disable mipmapping on text
sr: Искључује мип мапирање на тексту

en: Use “fuzzy” picking
sr: Користи „нејасно“ пребирање

en: Clutter debugging flags to set
sr: Опције Галамџије за уклањање грешака за постављање

en: Clutter debugging flags to unset
sr: Опције Галамџије за уклањање грешака за искључивање

en: Enable accessibility
sr: Укључује приступачност

en: Clutter Options
sr: Опције Галамџије

en: Show Clutter Options
sr: Приказује опције Галамџије

en: Pan Axis
sr: Оса померања

en: Constraints the panning to an axis
sr: Ограничава померање на осу

en: Interpolate
sr: Утапање

en: Whether interpolated events emission is enabled.
sr: Да ли је укључено одашиљање утопљених догађаја

en: Deceleration
sr: Успоравање

en: Rate at which the interpolated panning will decelerate in
sr: Однос при у коме ће утопљено померање да успори

en: Initial acceleration factor
sr: Састојак почетног убрзања

en: Factor applied to the momentum when starting the interpolated phase
sr: Састојак који се примењује на замах приликом покретања фазе утапања

en: Path
sr: Путања

en: The path used to constrain an actor
sr: Путања коришћена за ограничавање чиниоца

en: The offset along the path, between -1.0 and 2.0
sr: Померај дуж путање, између -1.0 и 2.0

en: Property Name
sr: Назив својства

en: The name of the property to animate
sr: Назив својства за анимирање

en: Filename Set
sr: Избор назива датотеке

en: Whether the :filename property is set
sr: Да ли је постављена особина :назив_датотеке

en: Filename
sr: Назив датотеке

en: The path of the currently parsed file
sr: Путања тренутно обрађиване датотеке

en: Translation Domain
sr: Домен превода

en: The translation domain used to localize string
sr: Домен превода коришћен за локализацију ниске

en: Scroll Mode
sr: Режим клизања

en: The scrolling direction
sr: Смер клизања

en: Double Click Time
sr: Време дуплог клика

en: The time between clicks necessary to detect a multiple click
sr: Време између кликова потребно за откривање вишеструког клика

en: Double Click Distance
sr: Размак дуплог клика

en: The distance between clicks necessary to detect a multiple click
sr: Размак између кликова потребан за откривање вишеструког клика

en: Drag Threshold
sr: Праг превлачења

en: The distance the cursor should travel before starting to drag
sr: Растојање које курсор треба да пређе пре почетка превлачења

en: Font Name
sr: Назив словног лика

en: The description of the default font, as one that could be parsed by Pango
sr: Опис основног словног лика, као оно које би Панго требао да обради

en: Font Antialias
sr: Умекшавање словног лика

en: Whether to use antialiasing (1 to enable, 0 to disable, and -1 to use the default)
sr: Да ли ће бити коришћено умекшавање (1 за укључивање, 0 за искључивање, и -1 за коришћење основног)

en: Font DPI
sr: ТПИ словног лика

en: The resolution of the font, in 1024 * dots/inch, or -1 to use the default
sr: Резолуција словног лика, у 1024 * тачака/инчу, или -1 за коришћење основне

en: Font Hinting
sr: Наговештај словног лика

en: Whether to use hinting (1 to enable, 0 to disable and -1 to use the default)
sr: Да ли ће бити коришћено наговештавање (1 за укључивање, 0 за искључивање, и -1 за коришћење основног)

en: Font Hint Style
sr: Стил наговештаја словног лика

en: The style of hinting (hintnone, hintslight, hintmedium, hintfull)
sr: Стил наговештавања („hintnone“ (ништа), „hintslight“ (благо), „hintmedium“ (средње), „hintfull“ (пуно))

en: Font Subpixel Order
sr: Поредак подтачака словног лика

en: The type of subpixel antialiasing (none, rgb, bgr, vrgb, vbgr)
sr: Врста умекшавања подтачака (none, rgb, bgr, vrgb, vbgr)

en: The minimum duration for a long press gesture to be recognized
sr: Најмање трајање потеза дугог притиска да би био препознат

en: Window Scaling Factor
sr: Чинилац сразмеравања прозора

en: The scaling factor to be applied to windows
sr: Чинилац сразмеравања који ће се примењивати над прозорима

en: Fontconfig configuration timestamp
sr: Време и датум подешавања словног лика

en: Timestamp of the current fontconfig configuration
sr: Време и датум тренутног подешавања словног лика

en: Password Hint Time
sr: Време наговештаја лозинке

en: How long to show the last input character in hidden entries
sr: Колико дуго ће бити приказан последњи знак уноса у скривеним ставкама

en: Shader Type
sr: Врста нијансера

en: The type of shader used
sr: Врста коришћеног нијансера

en: The source of the constraint
sr: Извор ограничења

en: From Edge
sr: Од ивице

en: The edge of the actor that should be snapped
sr: Ивица чиниоца која треба да буде обухваћена

en: To Edge
sr: До ивице

en: The edge of the source that should be snapped
sr: Ивица извора која треба да буде обухваћена

en: The offset in pixels to apply to the constraint
sr: Померај у тачкама који ће бити примењен на ограничење

en: Fullscreen Set
sr: Избор целог екрана

en: Whether the main stage is fullscreen
sr: Да ли је главна сцена преко целог екрана

en: Offscreen
sr: Ван екрана

en: Whether the main stage should be rendered offscreen
sr: Да ли главна сцена треба да буде исцртана ван екрана

en: Cursor Visible
sr: Курсор је видљив

en: Whether the mouse pointer is visible on the main stage
sr: Да ли је показивач миша видљив на главној сцени

en: User Resizable
sr: Корисник мења величину

en: Whether the stage is able to be resized via user interaction
sr: Да ли је могуће променити величану сцене посредством дејства корисника

en: Color
sr: Боја

en: The color of the stage
sr: Боја сцене

en: Perspective
sr: Видокруг

en: Perspective projection parameters
sr: Параметри пројекције видокруга

en: Title
sr: Наслов

en: Stage Title
sr: Наслов сцене

en: Use Fog
sr: Користи маглу

en: Whether to enable depth cueing
sr: Да ли ће бити укључено сигнализирање дубине

en: Fog
sr: Магла

en: Settings for the depth cueing
sr: Подешавања за сигнализирање дубине

en: Use Alpha
sr: Користи провидност

en: Whether to honour the alpha component of the stage color
sr: Да ли да испоштује компоненту провидности боје сцене

en: Key Focus
sr: Први план тастера

en: The currently key focused actor
sr: Тренутни чинилац тастером у први план

en: No Clear Hint
sr: Без брисања савета

en: Whether the stage should clear its contents
sr: Да ли сцена треба да очисти свој садржај

en: Accept Focus
sr: Прихватање у први план

en: Whether the stage should accept focus on show
sr: Да ли сцена треба да прихвати први план при приказу

en: Text
sr: Текст

en: The contents of the buffer
sr: Садржај приручне меморије

en: Text length
sr: Дужина текста

en: Length of the text currently in the buffer
sr: Дужина текста који је тренутно у приручној меморији

en: Maximum length
sr: Највећа дужина

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
sr: Највећи број знакова за ову ставку. Нула ако нема ограничења

en: Buffer
sr: Приручна меморија

en: The buffer for the text
sr: Приручна меморија за текст

en: The font to be used by the text
sr: Словни лик који ће текст да користи

en: Font Description
sr: Опис словног лика

en: The font description to be used
sr: Опис словног лика који ће бити коришћен

en: The text to render
sr: Текст за приказивање

en: Font Color
sr: Боја словног лика

en: Color of the font used by the text
sr: Боја словног лика ког користи текст

en: Editable
sr: Измењив

en: Whether the text is editable
sr: Да ли се текст може мењати

en: Selectable
sr: Избирљив

en: Whether the text is selectable
sr: Да ли се текст може изабрати

en: Activatable
sr: Активирљив

en: Whether pressing return causes the activate signal to be emitted
sr: Да ли притисак на повратак изазива емитовање сигнала активирања

en: Whether the input cursor is visible
sr: Да ли је курсор уноса видљив

en: Cursor Color
sr: Боја курсора

en: Cursor Color Set
sr: Избор боје курсора

en: Whether the cursor color has been set
sr: Да ли је боја курсора постављена

en: Cursor Size
sr: Величина курсора

en: The width of the cursor, in pixels
sr: Ширина курсора, у тачкама

en: Cursor Position
sr: Положај курсора

en: The cursor position
sr: Положај курсора

en: Selection-bound
sr: Граница избора

en: The cursor position of the other end of the selection
sr: Положај курсора на другом крају избора

en: Selection Color
sr: Боја избора

en: Selection Color Set
sr: Избор боје избора

en: Whether the selection color has been set
sr: Да ли је боја избора постављена

en: Attributes
sr: Особине

en: A list of style attributes to apply to the contents of the actor
sr: Списак особина стила које ће бити примењене на садржај чиниоца

en: Use markup
sr: Користи означавање

en: Whether or not the text includes Pango markup
sr: Да ли текст обухвата Панго означавање или не

en: Line wrap
sr: Прелом реда

en: If set, wrap the lines if the text becomes too wide
sr: Ако је подешено, вршиће преламање редова ако текст постане сувише широк

en: Line wrap mode
sr: Начин прелома реда

en: Control how line-wrapping is done
sr: Контролише како је обављено преламање реда

en: Ellipsize
sr: Скраћивање

en: The preferred place to ellipsize the string
sr: Жељено место за скраћивање ниске

en: Line Alignment
sr: Поравнање реда

en: The preferred alignment for the string, for multi-line text
sr: Жељено поравнања за ниску, за више-линијски текст

en: Justify
sr: Слагање

en: Whether the text should be justified
sr: Да ли текст треба да буде сложен

en: Password Character
sr: Знак лозинке

en: If non-zero, use this character to display the actor’s contents
sr: Ако није нула, користиће овај знак за приказивање садржаја чиниоца

en: Max Length
sr: Највећа дужина

en: Maximum length of the text inside the actor
sr: Највећа дужина текста унутар чиниоца

en: Single Line Mode
sr: Режим једног реда

en: Whether the text should be a single line
sr: Да ли текст треба да буде један ред

en: Selected Text Color
sr: Боја изабраног текста

en: Selected Text Color Set
sr: Поставка боје изабраног текста

en: Whether the selected text color has been set
sr: Да ли је боја изабраног текста постављена

en: Loop
sr: Понављање

en: Should the timeline automatically restart
sr: Да ли линија времена треба самостално да се поново покрене

en: Delay
sr: Застој

en: Delay before start
sr: Застој пре почетка

en: Duration
sr: Трајање

en: Duration of the timeline in milliseconds
sr: Трајање линије времена, у милисекундама

en: Direction
sr: Правац

en: Direction of the timeline
sr: Смер линије времена

en: Auto Reverse
sr: Самостално обртање

en: Whether the direction should be reversed when reaching the end
sr: Да ли смер треба да буде преокренут када стигне до краја

en: Repeat Count
sr: Број понављања

en: How many times the timeline should repeat
sr: Колико пута временска линија треба да се понови

en: Progress Mode
sr: Режим напретка

en: How the timeline should compute the progress
sr: Како временска линија треба да израчуна напредак

en: Interval
sr: Период

en: The interval of values to transition
sr: Период вредности за прелаз

en: Animatable
sr: Анимирљив

en: The animatable object
sr: Објекат за анимирање

en: Remove on Complete
sr: Уклони када је обављено

en: Detach the transition when completed
sr: Откачиће прелаз након што је обављен

en: Zoom Axis
sr: Оса увећања

en: Constraints the zoom to an axis
sr: Ограничава увећавање на осу

en: Timeline
sr: Линија времена

en: Timeline used by the alpha
sr: Линија времена коју користи провидност

en: Alpha value
sr: Вредност провидности

en: Alpha value as computed by the alpha
sr: Вредност провидности коју прорачунава провидност

en: Mode
sr: Режим

en: Progress mode
sr: Режим напретка

en: Object
sr: Објекат

en: Object to which the animation applies
sr: Објекат на који се примењује анимирање

en: The mode of the animation
sr: Режим анимирања

en: Duration of the animation, in milliseconds
sr: Трајање анимирања, у милисекундама

en: Whether the animation should loop
sr: Да ли анимирање треба да се понавља

en: The timeline used by the animation
sr: Линија времена коју користи анимирање

en: Alpha
sr: Провидност

en: The alpha used by the animation
sr: Провидност коју користи анимирање

en: The duration of the animation
sr: Трајање анимирања

en: The timeline of the animation
sr: Линија времена анимирања

en: Alpha Object to drive the behaviour
sr: Објекат провидности који управља понашањем

en: Start Depth
sr: Почетна дубина

en: Initial depth to apply
sr: Почетна дубина која ће бити примењена

en: End Depth
sr: Крајња дубина

en: Final depth to apply
sr: Крајња дубина која ће бити примењена

en: Start Angle
sr: Почетни угао

en: Initial angle
sr: Почетни угао

en: End Angle
sr: Крајњи угао

en: Final angle
sr: Крајњи угао

en: Angle x tilt
sr: Угао x нагиба

en: Tilt of the ellipse around x axis
sr: Нагиб елипсе око х осе

en: Angle y tilt
sr: Угао y нагиба

en: Tilt of the ellipse around y axis
sr: Нагиб елипсе око y осе

en: Angle z tilt
sr: Угао z нагиба

en: Tilt of the ellipse around z axis
sr: Нагиб елипсе око z осе

en: Width of the ellipse
sr: Ширина елипсе

en: Height of ellipse
sr: Висина елипсе

en: Center
sr: Средиште

en: Center of ellipse
sr: Средиште елипсе

en: Direction of rotation
sr: Правац окретања

en: Opacity Start
sr: Почетак провидности

en: Initial opacity level
sr: Ниво почетне провидности

en: Opacity End
sr: Крај провидности

en: Final opacity level
sr: Ниво крајње провидности

en: The ClutterPath object representing the path to animate along
sr: Објекат путање Галамџије који представља путању која ће бити заједно анимирана

en: Angle Begin
sr: Почетак угла

en: Angle End
sr: Крај угла

en: Axis
sr: Оса

en: Axis of rotation
sr: Оса окретања

en: Center X
sr: X средиште

en: X coordinate of the center of rotation
sr: Х координата средишта окретања

en: Center Y
sr: Y средиште

en: Y coordinate of the center of rotation
sr: Y координата средишта окретања

en: Center Z
sr: Z средиште

en: Z coordinate of the center of rotation
sr: Z координата средишта окретања

en: X Start Scale
sr: Почетна Х размера

en: Initial scale on the X axis
sr: Почетна размера на Х оси

en: X End Scale
sr: Крајња Х размера

en: Final scale on the X axis
sr: Крајња размера на Х оси

en: Y Start Scale
sr: Почетна Y размера

en: Initial scale on the Y axis
sr: Почетна размера на Y оси

en: Y End Scale
sr: Крајња Y размера

en: Final scale on the Y axis
sr: Крајња размера на Y оси

en: The background color of the box
sr: Боја позадине оквира

en: Color Set
sr: Подешавање боје

en: Surface Width
sr: Ширина површине

en: The width of the Cairo surface
sr: Ширина Каиро површине

en: Surface Height
sr: Висина површине

en: The height of the Cairo surface
sr: Висина Каиро површине

en: Auto Resize
sr: Самостална промена величине

en: Whether the surface should match the allocation
sr: Да ли површина треба да одговара распоређивању

en: URI
sr: Путања

en: URI of a media file
sr: Путања датотеке медијума

en: Playing
sr: Пуштање

en: Whether the actor is playing
sr: Да ли је чинилац пуштен

en: Progress
sr: Напредак

en: Current progress of the playback
sr: Тренутно напредовање репродукције

en: Subtitle URI
sr: Адреса превода

en: URI of a subtitle file
sr: Адреса датотеке превода

en: Subtitle Font Name
sr: Назив словног лика превода

en: The font used to display subtitles
sr: Словни лик коришћен за приказ превода

en: Audio Volume
sr: Јачина звука

en: The volume of the audio
sr: Јачина звука

en: Can Seek
sr: Може да премота

en: Whether the current stream is seekable
sr: Да ли тренутни ток може да се премотава

en: Buffer Fill
sr: Попуна приручне меморије

en: The fill level of the buffer
sr: Ниво попуњавања приручне меморије

en: The duration of the stream, in seconds
sr: Трајање тока, у секундама

en: The color of the rectangle
sr: Боја правоугаоника

en: Border Color
sr: Боја ивице

en: The color of the border of the rectangle
sr: Боја ивице правоугаоника

en: Border Width
sr: Ширина ивице

en: The width of the border of the rectangle
sr: Ширина ивице правоугаоника

en: Has Border
sr: Поседује ивицу

en: Whether the rectangle should have a border
sr: Да ли правоугаоник треба да има ивице

en: Vertex Source
sr: Извор врхунца

en: Source of vertex shader
sr: Извор нијансера врхунца

en: Fragment Source
sr: Извор одломка

en: Source of fragment shader
sr: Извор нијансера одломка

en: Compiled
sr: Састављен

en: Whether the shader is compiled and linked
sr: Да ли је нијансер састављен и повезан

en: Whether the shader is enabled
sr: Да ли је нијансер укључен

note: translators: the first %s is the type of the shader, either * Vertex shader or Fragment shader; the second %s is the actual * error as reported by COGL
en: %s compilation failed: %s
sr: Састављање %s није успело: %s

en: Vertex shader
sr: Нијансер врхунца

en: Fragment shader
sr: Нијансер одломка

en: State
sr: Стање

en: Currently set state, (transition to this state might not be complete)
sr: Тренутно изабрано стање, (прелаз на ово стање не може бити потпун)

en: Default transition duration
sr: Основно трајање прелаза

en: Column Number
sr: Број колоне

en: The column the widget resides in
sr: Колона у којој се налази елемент

en: Row Number
sr: Број реда

en: The row the widget resides in
sr: Ред у коме се налази елемент

en: Column Span
sr: Распон колоне

en: The number of columns the widget should span
sr: Број колона које елемент треба да обухвати

en: Row Span
sr: Распон реда

en: The number of rows the widget should span
sr: Број редова које елемент треба да обухвати

en: Horizontal Expand
sr: Водоравно ширење

en: Allocate extra space for the child in horizontal axis
sr: Додељује додатни простор за пород на водоравној оси

en: Vertical Expand
sr: Усправно ширење

en: Allocate extra space for the child in vertical axis
sr: Додељује додатни простор за пород на усправној оси

en: Spacing between columns
sr: Размак између колона

en: Spacing between rows
sr: Размак између редова

en: Sync size of actor
sr: Величина усклађења чиниоца

en: Auto sync size of actor to underlying pixbuf dimensions
sr: Величина самоусклађења чиниоца за подвлачење димензија сличице

en: Disable Slicing
sr: Онемогући одсецање

en: Forces the underlying texture to be singular and not made of smaller space saving individual textures
sr: Приморава основну текстуру да буде једна, а не састављена од мањих простора чувајући појединачне текстуре

en: Tile Waste
sr: Губитак плочице

en: Maximum waste area of a sliced texture
sr: Највећа изгубљена област исецкане текстуре

en: Horizontal repeat
sr: Водоравно понављање

en: Repeat the contents rather than scaling them horizontally
sr: Понавља садржаје радије него да им мења размеру водоравно

en: Vertical repeat
sr: Усправно понављање

en: Repeat the contents rather than scaling them vertically
sr: Понавља садржаје радије него да им мења размеру усправно

en: Filter Quality
sr: Квалитет филтера

en: Rendering quality used when drawing the texture
sr: Квалитет приказа коришћен приликом исцртавања текстуре

en: Pixel Format
sr: Формат тачкице

en: The Cogl pixel format to use
sr: Когл формат тачкице за коришћење

en: Cogl Texture
sr: Когл текстура

en: The underlying Cogl texture handle used to draw this actor
sr: Ручица основне Когл текстура коришћене за цртање овог чиниоца

en: Cogl Material
sr: Когл материјал

en: The underlying Cogl material handle used to draw this actor
sr: Ручица основног Когл материјала коришћена за цртање овог чиниоца

en: The path of the file containing the image data
sr: Путања датотеке која садржи податке о слици

en: Keep Aspect Ratio
sr: Задржи однос размере

en: Keep the aspect ratio of the texture when requesting the preferred width or height
sr: Задржава однос ширине и висине текстуре када захтева жељену ширину и висину

en: Load asynchronously
sr: Учитај неусклађено

en: Load files inside a thread to avoid blocking when loading images from disk
sr: Учитава датотеке унутар нити да би се избегло блокирање приликом учитавања слика са диска

en: Load data asynchronously
sr: Учитај податке неусклађено

en: Decode image data files inside a thread to reduce blocking when loading images from disk
sr: Дешифрује датотеке података слика унутар нити да би се смањило блокирање приликом учитавања слика са диска

en: Pick With Alpha
sr: Изабери са провидношћу

en: Shape actor with alpha channel when picking
sr: Облик чиниоца са каналом провидности приликом избора

en: Failed to load the image data
sr: Нисам успео да учитам податке слике

en: YUV textures are not supported
sr: ЈУВ (YUV) текстуре нису подржане

en: YUV2 textures are not supported
sr: ЈУВ2 (YUV2) текстуре нису подржане

en: Could not initialize Gdk
sr: Не могу да покренем Гдк

en: Could not find a suitable CoglWinsys for a GdkDisplay of type %s
sr: Не могу да пронађем одговарајући Когл Виндоуз система за Гдк приказ врсте %s

en: Surface
sr: Површина

en: The underlying wayland surface
sr: Основна површина вејланда

en: Surface width
sr: Ширина површине

en: The width of the underlying wayland surface
sr: Ширина основне површине вејланда

en: Surface height
sr: Висина површине

en: The height of the underlying wayland surface
sr: Висина основне површине вејланда

en: X display to use
sr: Икс приказ за коришћење

en: X screen to use
sr: Икс екран за коришћење

en: Make X calls synchronous
sr: Чини Икс позиве усклађеним

en: Disable XInput support
sr: Искључује подршку Х-уноса

en: The Clutter backend
sr: Позадинац Галамџије

en: Pixmap
sr: Мапа тачака

en: The X11 Pixmap to be bound
sr: Х11 пиксмапа за повезивање

en: Pixmap width
sr: Ширина пиксмапе

en: The width of the pixmap bound to this texture
sr: Ширина везе пиксмапе за ову текстуру

en: Pixmap height
sr: Висина пиксмапе

en: The height of the pixmap bound to this texture
sr: Висина везе пиксмапе за ову текстуру

en: Pixmap Depth
sr: Дубина пиксмапе

en: The depth (in number of bits) of the pixmap bound to this texture
sr: Дубина (у броју бита) везе пиксмапе за ову текстуру

en: Automatic Updates
sr: Аутоматска ажурирања

en: If the texture should be kept in sync with any pixmap changes.
sr: Ако текстура треба бити држана у усклађености са свим пиксмап променама.

en: Window
sr: Прозор

en: The X11 Window to be bound
sr: Х11 прозор за повезивање

en: Window Redirect Automatic
sr: Самостално преусмерење прозора

en: If composite window redirects are set to Automatic (or Manual if false)
sr: Ако су преусмерења композитног прозора постављена на Самостално (или Ручно ако нису)

en: Window Mapped
sr: Прозор је мапиран

en: If window is mapped
sr: Ако је прозор мапиран

en: Destroyed
sr: Уништен

en: If window has been destroyed
sr: Ако је прозор био уништен

en: Window X
sr: X прозора

en: X position of window on screen according to X11
sr: X положај прозора на екрану у складу са Х11

en: Window Y
sr: Y прозора

en: Y position of window on screen according to X11
sr: Y положај прозора на екрану у складу са Х11

en: Window Override Redirect
sr: Преусмерење надјачаног прозора

en: If this is an override-redirect window
sr: Ако је ово надјачани-преусмерени прозор
