clutter master - en to sr@latin translation catalogue (673 entries)

en: X coordinate
sr@latin: X koordinata

en: X coordinate of the actor
sr@latin: X koordinata činioca

en: Y coordinate
sr@latin: Y koordinata

en: Y coordinate of the actor
sr@latin: Y koordinata činioca

en: Position
sr@latin: Položaj

en: The position of the origin of the actor
sr@latin: Položaj porekla činioca

en: Width
sr@latin: Širina

en: Width of the actor
sr@latin: Širina činioca

en: Height
sr@latin: Visina

en: Height of the actor
sr@latin: Visina činioca

en: Size
sr@latin: Veličina

en: The size of the actor
sr@latin: Veličina činioca

en: Fixed X
sr@latin: Utvrđeno H

en: Forced X position of the actor
sr@latin: Prisiljeni X položaj činioca

en: Fixed Y
sr@latin: Utvrđeno Y

en: Forced Y position of the actor
sr@latin: Prisiljeni Y položaj činioca

en: Fixed position set
sr@latin: Podešavanje utvrđenog položaja

en: Whether to use fixed positioning for the actor
sr@latin: Da li će biti korišćeno utvrđeno postavljanje činioca

en: Min Width
sr@latin: Najmanja širina

en: Forced minimum width request for the actor
sr@latin: Prisiljena najmanja širina zahtevana za činioca

en: Min Height
sr@latin: Najmanja visina

en: Forced minimum height request for the actor
sr@latin: Prisiljena najmanja visina zahtevana za činioca

en: Natural Width
sr@latin: Uobičajena širina

en: Forced natural width request for the actor
sr@latin: Prisiljena uobičajena širina zahtevana za činioca

en: Natural Height
sr@latin: Uobičajena visina

en: Forced natural height request for the actor
sr@latin: Prisiljena uobičajena visina zahtevana za činioca

en: Minimum width set
sr@latin: Podešavanje najmanje širine

en: Whether to use the min-width property
sr@latin: Da li će biti korišćeno svojstvo najmanje širine

en: Minimum height set
sr@latin: Podešavanje najmanje visine

en: Whether to use the min-height property
sr@latin: Da li će biti korišćeno svojstvo najmanje visine

en: Natural width set
sr@latin: Podešavanje uobičajene širine

en: Whether to use the natural-width property
sr@latin: Da li će biti korišćeno svojstvo uobičajene širine

en: Natural height set
sr@latin: Podešavanje uobičajene visine

en: Whether to use the natural-height property
sr@latin: Da li će biti korišćeno svojstvo uobičajene visine

en: Allocation
sr@latin: Raspoređivanje

en: The actor's allocation
sr@latin: Raspoređivanje činioca

en: Request Mode
sr@latin: Režim zahteva

en: The actor's request mode
sr@latin: Režim zahteva činioca

en: Depth
sr@latin: Dubina

en: Position on the Z axis
sr@latin: Položaj na Z osi

en: Z Position
sr@latin: Z položaj

en: The actor's position on the Z axis
sr@latin: Položaj činioca na Z osi

en: Opacity
sr@latin: Neprovidnost

en: Opacity of an actor
sr@latin: Neprovidnost činioca

en: Offscreen redirect
sr@latin: Preusmeravanje van ekrana

en: Flags controlling when to flatten the actor into a single image
sr@latin: Opcije koje kontrolišu kada će činilac biti izravnat u jednu sliku

en: Visible
sr@latin: Vidljiv

en: Whether the actor is visible or not
sr@latin: Da li će činilac biti vidljiv ili ne

en: Mapped
sr@latin: Mapiran

en: Whether the actor will be painted
sr@latin: Da li će činilac biti obojen

en: Realized
sr@latin: Ostvaren

en: Whether the actor has been realized
sr@latin: Da li će činilac biti ostvaren

en: Reactive
sr@latin: Reaktivan

en: Whether the actor is reactive to events
sr@latin: Da li će činilac biti osetljiv na događaje

en: Has Clip
sr@latin: Poseduje isecanje

en: Whether the actor has a clip set
sr@latin: Da li činilac ima podešeno isecanje

en: Clip
sr@latin: Isecanje

en: The clip region for the actor
sr@latin: Oblast isecanja za činioca

en: Clip Rectangle
sr@latin: Pravougaonik isecanja

en: The visible region of the actor
sr@latin: Vidljiva oblast činioca

en: Name
sr@latin: Naziv

en: Name of the actor
sr@latin: Naziv činioca

en: Pivot Point
sr@latin: Tačka obrtanja

en: The point around which the scaling and rotation occur
sr@latin: Tačka oko koje se odigravaju razmeravanje i obrtanje

en: Pivot Point Z
sr@latin: Z tačka obrtanja

en: Z component of the pivot point
sr@latin: Z deo tačke obrtanja

en: Scale X
sr@latin: X razmera

en: Scale factor on the X axis
sr@latin: Faktor razmere na X osi

en: Scale Y
sr@latin: Y razmera

en: Scale factor on the Y axis
sr@latin: Faktor razmere na Y osi

en: Scale Z
sr@latin: Z razmera

en: Scale factor on the Z axis
sr@latin: Faktor razmere na Z osi

en: Scale Center X
sr@latin: Središte X razmere

en: Horizontal scale center
sr@latin: Središte vodoravne razmere

en: Scale Center Y
sr@latin: Središte Y razmere

en: Vertical scale center
sr@latin: Središte uspravne razmere

en: Scale Gravity
sr@latin: Težište razmere

en: The center of scaling
sr@latin: Središte razmere

en: Rotation Angle X
sr@latin: Ugao X okretanja

en: The rotation angle on the X axis
sr@latin: Ugao okretanja na H osi

en: Rotation Angle Y
sr@latin: Ugao Y okretanja

en: The rotation angle on the Y axis
sr@latin: Ugao okretanja na Y osi

en: Rotation Angle Z
sr@latin: Ugao Z okretanja

en: The rotation angle on the Z axis
sr@latin: Ugao okretanja na Z osi

en: Rotation Center X
sr@latin: Središte X okretanja

en: The rotation center on the X axis
sr@latin: Središte okretanja na H osi

en: Rotation Center Y
sr@latin: Središte Y okretanja

en: The rotation center on the Y axis
sr@latin: Središte okretanja na Y osi

en: Rotation Center Z
sr@latin: Središte Z okretanja

en: The rotation center on the Z axis
sr@latin: Središte okretanja na Z osi

en: Rotation Center Z Gravity
sr@latin: Težište središta Z okretanja

en: Center point for rotation around the Z axis
sr@latin: Središnja tačka za okretanje oko Z ose

en: Anchor X
sr@latin: H učvršćenje

en: X coordinate of the anchor point
sr@latin: X koordinate tačke učvršćavanja

en: Anchor Y
sr@latin: Y učvršćenje

en: Y coordinate of the anchor point
sr@latin: Y koordinate tačke učvršćavanja

en: Anchor Gravity
sr@latin: Težište učvršćenja

en: The anchor point as a ClutterGravity
sr@latin: Tačka učvršćavanja kao težište Galamdžije

en: Translation X
sr@latin: X prevod

en: Translation along the X axis
sr@latin: Prevod duž X ose

en: Translation Y
sr@latin: Y prevod

en: Translation along the Y axis
sr@latin: Prevod duž Y ose

en: Translation Z
sr@latin: Z prevod

en: Translation along the Z axis
sr@latin: Prevod duž Z ose

en: Transform
sr@latin: Preobražaj

en: Transformation matrix
sr@latin: Matrica preobražaja

en: Transform Set
sr@latin: Podešavanje preobražaja

en: Whether the transform property is set
sr@latin: Da li je podešeno svojstvo preobražaja

en: Child Transform
sr@latin: Preobražaj poroda

en: Children transformation matrix
sr@latin: Matrica preobražaja poroda

en: Child Transform Set
sr@latin: Podešavanje preobražaja poroda

en: Whether the child-transform property is set
sr@latin: Da li je podešeno svojstvo preobražaja poroda

en: Show on set parent
sr@latin: Prikaz na skupu roditelja

en: Whether the actor is shown when parented
sr@latin: Da li će činilac biti prikazan kada je prisvojen

en: Clip to Allocation
sr@latin: Isecanje do raspoređivanja

en: Sets the clip region to track the actor's allocation
sr@latin: Postavlja oblast isecanja za praćenje raspoređivanje činioca

en: Text Direction
sr@latin: Smer teksta

en: Direction of the text
sr@latin: Pravac usmerenja teksta

en: Has Pointer
sr@latin: Poseduje pokazivač

en: Whether the actor contains the pointer of an input device
sr@latin: Da li činilac sadrži pokazivač nekog ulaznog uređaja

en: Actions
sr@latin: Radnje

en: Adds an action to the actor
sr@latin: Dodaje radnju činiocu

en: Constraints
sr@latin: Ograničenja

en: Adds a constraint to the actor
sr@latin: Dodaje ograničenja činiocu

en: Effect
sr@latin: Dejstvo

en: Add an effect to be applied on the actor
sr@latin: Dodaje dejstvo koje će biti primenjeno na činiocu

en: Layout Manager
sr@latin: Upravnik rasporeda

en: The object controlling the layout of an actor's children
sr@latin: Objekat koji upravlja rasporedom nekog poroda činioca

en: X Expand
sr@latin: X širenje

en: Whether extra horizontal space should be assigned to the actor
sr@latin: Da li dodatni vodoravni prostor treba biti dodeljen činiocu

en: Y Expand
sr@latin: Y širenje

en: Whether extra vertical space should be assigned to the actor
sr@latin: Da li dodatni uspravni prostor treba biti dodeljen činiocu

en: X Alignment
sr@latin: H poravnanje

en: The alignment of the actor on the X axis within its allocation
sr@latin: Poravnanje činioca na iks osi unutar njegove raspodele

en: Y Alignment
sr@latin: Y poravnanje

en: The alignment of the actor on the Y axis within its allocation
sr@latin: Poravnanje činioca na ipsilon osi unutar njegove raspodele

en: Margin Top
sr@latin: Gornja margina

en: Extra space at the top
sr@latin: Dodatni prostor na vrhu

en: Margin Bottom
sr@latin: Donja margina

en: Extra space at the bottom
sr@latin: Dodatni prostor na dnu

en: Margin Left
sr@latin: Leva margina

en: Extra space at the left
sr@latin: Dodatni prostor na levoj strani

en: Margin Right
sr@latin: Desna margina

en: Extra space at the right
sr@latin: Dodatni prostor na desnoj strani

en: Background Color Set
sr@latin: Podešavanje boje pozadine

en: Whether the background color is set
sr@latin: Da li je podešena boja pozadine

en: Background color
sr@latin: Boja pozadine

en: The actor's background color
sr@latin: Boja pozadine činioca

en: First Child
sr@latin: Prvi porod

en: The actor's first child
sr@latin: Prvi porod činioca

en: Last Child
sr@latin: Poslednji porod

en: The actor's last child
sr@latin: Poslednji porod činioca

en: Content
sr@latin: Sadržaj

en: Delegate object for painting the actor's content
sr@latin: Određuje objekat za bojenje sadržaja činioca

en: Content Gravity
sr@latin: Težište sadržaja

en: Alignment of the actor's content
sr@latin: Poravnanje sadržaja činioca

en: Content Box
sr@latin: Polje sadržaja

en: The bounding box of the actor's content
sr@latin: Granično polje sadržaja činioca

en: Minification Filter
sr@latin: Filter umanjivanja

en: The filter used when reducing the size of the content
sr@latin: Filter koji se koristi prilikom smanjivanja veličine sadržaja

en: Magnification Filter
sr@latin: Filter uvećavanja

en: The filter used when increasing the size of the content
sr@latin: Filter koji se koristi prilikom uvećavanja veličine sadržaja

en: Content Repeat
sr@latin: Ponavljanje sadržaja

en: The repeat policy for the actor's content
sr@latin: Politika ponavljanja sadržaja činioca

en: Actor
sr@latin: Činilac

en: The actor attached to the meta
sr@latin: Činilac pridodat meti

en: The name of the meta
sr@latin: Naziv mete

en: Enabled
sr@latin: Uključeno

en: Whether the meta is enabled
sr@latin: Da li je meta uključena

en: Source
sr@latin: Izvor

en: The source of the alignment
sr@latin: Izvor poravnanja

en: Align Axis
sr@latin: Ose poravnanja

en: The axis to align the position to
sr@latin: Ose prema kojima će se poravnati položaj

en: Factor
sr@latin: Faktor

en: The alignment factor, between 0.0 and 1.0
sr@latin: Faktor poravnanja, između 0.0 i 1.0

en: Unable to initialize the Clutter backend: no available drivers found.
sr@latin: Ne mogu da pokrenem pozadinca Galamdžije: nisam našao dostupne upravljačke programe.

en: The backend of type '%s' does not support creating multiple stages
sr@latin: Pozadinac vrste „%s“ ne podržava stvaranje više scena

en: The source of the binding
sr@latin: Izvor povezivanja

en: Coordinate
sr@latin: Koordinata

en: The coordinate to bind
sr@latin: Koordinata za povezivanje

en: Offset
sr@latin: Pomeraj

en: The offset in pixels to apply to the binding
sr@latin: Pomeraj u tačkama koji će biti primenjen na povezivanje

en: The unique name of the binding pool
sr@latin: Jedinstveni naziv za udruženje prečica

en: Horizontal Alignment
sr@latin: Vodoravno poravnanje

en: Horizontal alignment for the actor inside the layout manager
sr@latin: Vodoravno poravnanje za činioca unutar upravnika rasporeda

en: Vertical Alignment
sr@latin: Uspravno poravnanje

en: Vertical alignment for the actor inside the layout manager
sr@latin: Uspravno poravnanje za činioca unutar upravnika rasporeda

en: Default horizontal alignment for the actors inside the layout manager
sr@latin: Osnovno vodoravno poravnanje za činioca unutar upravnika rasporeda

en: Default vertical alignment for the actors inside the layout manager
sr@latin: Osnovno uspravno poravnanje za činioca unutar upravnika rasporeda

en: Expand
sr@latin: Rašireno

en: Allocate extra space for the child
sr@latin: Dodeljuje dodatni prostor za porod

en: Horizontal Fill
sr@latin: Vodoravno ispunjenje

en: Whether the child should receive priority when the container is allocating spare space on the horizontal axis
sr@latin: Da li porod treba da dobije prioritet kada sadržalac dodeljuje rezervni prostor na vodoravnoj osi

en: Vertical Fill
sr@latin: Uspravno ispunjenje

en: Whether the child should receive priority when the container is allocating spare space on the vertical axis
sr@latin: Da li porod treba da dobije prioritet kada sadržalac dodeljuje rezervni prostor na uspravnoj osi

en: Horizontal alignment of the actor within the cell
sr@latin: Vodoravno poravnanje činioca unutar ćelije

en: Vertical alignment of the actor within the cell
sr@latin: Uspravno poravnanje činioca unutar ćelije

en: Vertical
sr@latin: Uspravno

en: Whether the layout should be vertical, rather than horizontal
sr@latin: Da li raspored treba da bude uspravan, umesto vodoravnog

en: Orientation
sr@latin: Usmerenje

en: The orientation of the layout
sr@latin: Usmerenje rasporeda

en: Homogeneous
sr@latin: Istorodnost

en: Whether the layout should be homogeneous, i.e. all children get the same size
sr@latin: Da li raspored treba da bude istovetan, tako da elementi ispod dobiju istu veličinu kao roditeljski elementi

en: Pack Start
sr@latin: Početak svežnja

en: Whether to pack items at the start of the box
sr@latin: Da li će stavke biti napakovane na početak okvira

en: Spacing
sr@latin: Razmaci

en: Spacing between children
sr@latin: Razmai između poroda

en: Use Animations
sr@latin: Koristi animiranja

en: Whether layout changes should be animated
sr@latin: Da li će izmene rasporeda biti animirane

en: Easing Mode
sr@latin: Režim olakšavanja

en: The easing mode of the animations
sr@latin: Režim olakšavanja animiranja

en: Easing Duration
sr@latin: Trajanje olakšavanja

en: The duration of the animations
sr@latin: Trajanje animiranja

en: Brightness
sr@latin: Osvetljenost

en: The brightness change to apply
sr@latin: Promena osvetljenosti za primenu

en: Contrast
sr@latin: Kontrast

en: The contrast change to apply
sr@latin: Promena kontrasta za primenu

en: The width of the canvas
sr@latin: Širina platna

en: The height of the canvas
sr@latin: Visina platna

en: Scale Factor Set
sr@latin: Podešeni činilac srazmere

en: Whether the scale-factor property is set
sr@latin: Da li je podešeno svojstvo činioca srazmere

en: Scale Factor
sr@latin: Činilac srazmere

en: The scaling factor for the surface
sr@latin: Činilac srazmere za površinu

en: Container
sr@latin: Sadržalac

en: The container that created this data
sr@latin: Sadržalac koji je stvorio ovaj podatak

en: The actor wrapped by this data
sr@latin: Činilac obavijen ovim podatkom

en: Pressed
sr@latin: Pritisnut

en: Whether the clickable should be in pressed state
sr@latin: Da li klikljiv treba da bude u pritisnutom stanju

en: Held
sr@latin: Zadržan

en: Whether the clickable has a grab
sr@latin: Da li klikljiv ima zahvat

en: Long Press Duration
sr@latin: Trajanje dugog pritiska

en: The minimum duration of a long press to recognize the gesture
sr@latin: Najmanje trajanje dugog pritiska za prepoznavanje poteza

en: Long Press Threshold
sr@latin: Prag dugog pritiska

en: The maximum threshold before a long press is cancelled
sr@latin: Najveći prag pre otkazivanja dugog pritiska

en: Specifies the actor to be cloned
sr@latin: Određuje činioca koji će biti kloniran

en: Tint
sr@latin: Boja

en: The tint to apply
sr@latin: Boja za primenu

en: Horizontal Tiles
sr@latin: Vodoravne pločice

en: The number of horizontal tiles
sr@latin: Broj vodoravnih pločica

en: Vertical Tiles
sr@latin: Uspravne pločice

en: The number of vertical tiles
sr@latin: Broj uspravnih pločica

en: Back Material
sr@latin: Materijal poleđine

en: The material to be used when painting the back of the actor
sr@latin: Materijal koji će biti korišćen prilikom bojenja poleđine činioca

en: The desaturation factor
sr@latin: Faktor obezbojavanja

en: Backend
sr@latin: Pozadinac

en: The ClutterBackend of the device manager
sr@latin: Pozadinac Galamdžije upravnika uređaja

en: Horizontal Drag Threshold
sr@latin: Vodoravni prag prevlačenja

en: The horizontal amount of pixels required to start dragging
sr@latin: Vodoravni iznos tačaka potrebnih za početak prevlačenja

en: Vertical Drag Threshold
sr@latin: Uspravni prag prevlačenja

en: The vertical amount of pixels required to start dragging
sr@latin: Uspravni iznos tačaka potrebnih za početak prevlačenja

en: Drag Handle
sr@latin: Ručica prevlačenja

en: The actor that is being dragged
sr@latin: Činilac koji je prevučen

en: Drag Axis
sr@latin: Osa prevlačenja

en: Constraints the dragging to an axis
sr@latin: Ograničava prevlačenje na osu

en: Drag Area
sr@latin: Oblast prevlačenja

en: Constrains the dragging to a rectangle
sr@latin: Ograničava prevlačenje na pravougaonik

en: Drag Area Set
sr@latin: Podešenost oblasti prevlačenja

en: Whether the drag area is set
sr@latin: Da li je podešena oblast prevlačenja

en: Whether each item should receive the same allocation
sr@latin: Da li svaka stavka treba da primi isto raspoređivanje

en: Column Spacing
sr@latin: Razmak kolona

en: The spacing between columns
sr@latin: Razmak između kolona

en: Row Spacing
sr@latin: Razmak redova

en: The spacing between rows
sr@latin: Razmak između redova

en: Minimum Column Width
sr@latin: Najmanja širina kolone

en: Minimum width for each column
sr@latin: Najmanja širina za svaku kolonu

en: Maximum Column Width
sr@latin: Najveća širina kolone

en: Maximum width for each column
sr@latin: Najveća širina za svaku kolonu

en: Minimum Row Height
sr@latin: Najmanja visina reda

en: Minimum height for each row
sr@latin: Najmanja visina za svaki red

en: Maximum Row Height
sr@latin: Najveća visina reda

en: Maximum height for each row
sr@latin: Najveća visina za svaki red

en: Snap to grid
sr@latin: Prioni na mrežu

en: Number touch points
sr@latin: Broj tačaka dodira

en: Number of touch points
sr@latin: Broj dodirnih tačaka

en: Threshold Trigger Edge
sr@latin: Osetljivost ivice okidača

en: The trigger edge used by the action
sr@latin: Ivica okidača koju koristi radnja

en: Threshold Trigger Horizontal Distance
sr@latin: Osetljivost vodoravne udaljenosti okidača

en: The horizontal trigger distance used by the action
sr@latin: Vodoravno odstojanje okidača koju koristi radnja

en: Threshold Trigger Vertical Distance
sr@latin: Osetljivost uspravne udaljenosti okidača

en: The vertical trigger distance used by the action
sr@latin: Uspravno odstojanje okidača koju koristi radnja

en: Left attachment
sr@latin: Levo pripajanje

en: The column number to attach the left side of the child to
sr@latin: Broj stupca za koji prikačiti levu stranu sadržanog elementa

en: Top attachment
sr@latin: Gornje pripajanje

en: The row number to attach the top side of a child widget to
sr@latin: Broj reda za koji prikačiti gornju stranu sadržanog elementa

en: The number of columns that a child spans
sr@latin: Broj kolona koje sadržani element obuhvata

en: The number of rows that a child spans
sr@latin: Broj redova koje sadržani element obuhvata

en: Row spacing
sr@latin: Razmak redova

en: The amount of space between two consecutive rows
sr@latin: Razmak između dva susedna reda

en: Column spacing
sr@latin: Razmak kolona

en: The amount of space between two consecutive columns
sr@latin: Razmak između dva susedna stupca

en: Row Homogeneous
sr@latin: Istorodnost reda

en: If TRUE, the rows are all the same height
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, onda svi redovi imaju istu visinu

en: Column Homogeneous
sr@latin: Istorodnost kolone

en: If TRUE, the columns are all the same width
sr@latin: Ukoliko je postavljeno, onda sve kolone imaju istu visinu

en: Unable to load image data
sr@latin: Ne mogu da učitam podatke slike

en: Unique identifier of the device
sr@latin: Jedinstveni identifikator uređaja

en: The name of the device
sr@latin: Naziv uređaja

en: Device Type
sr@latin: Vrsta uređaja

en: The type of the device
sr@latin: Vrsta uređaja

en: Device Manager
sr@latin: Upravnik uređaja

en: The device manager instance
sr@latin: Primerak upravnika uređaja

en: Device Mode
sr@latin: Režim uređaja

en: The mode of the device
sr@latin: Režim uređaja

en: Has Cursor
sr@latin: Poseduje kursor

en: Whether the device has a cursor
sr@latin: Da li uređaj ima kursor

en: Whether the device is enabled
sr@latin: Da li je uređaj uključen

en: Number of Axes
sr@latin: Broj osa

en: The number of axes on the device
sr@latin: Broj osa na uređaju

en: The backend instance
sr@latin: Primerak pozadinca

en: Vendor ID
sr@latin: IB prodavca

en: Product ID
sr@latin: IB proizvoda

en: Value Type
sr@latin: Vrsta vrednosti

en: The type of the values in the interval
sr@latin: Vrsta vrednosti u periodu

en: Initial Value
sr@latin: Početna vrednost

en: Initial value of the interval
sr@latin: Početna vrednost perioda

en: Final Value
sr@latin: Krajnja vrednost

en: Final value of the interval
sr@latin: Krajnja vrednost perioda

en: Manager
sr@latin: Upravnik

en: The manager that created this data
sr@latin: Upravnik koji je stvorio ovaj podatak

en: Show frames per second
sr@latin: Prikazuje kadrove u sekundi

en: Default frame rate
sr@latin: Osnovni protok kadra

en: Make all warnings fatal
sr@latin: Čini sva upozorenja kobnim

en: Direction for the text
sr@latin: Pravac usmerenja za tekst

en: Disable mipmapping on text
sr@latin: Isključuje mip mapiranje na tekstu

en: Use 'fuzzy' picking
sr@latin: Koristi „nejasno“ prebiranje

en: Clutter debugging flags to set
sr@latin: Opcije Galamdžije za uklanjanje grešaka za postavljanje

en: Clutter debugging flags to unset
sr@latin: Opcije Galamdžije za uklanjanje grešaka za isključivanje

en: Enable accessibility
sr@latin: Uključuje pristupačnost

en: Clutter Options
sr@latin: Opcije Galamdžije

en: Show Clutter Options
sr@latin: Prikazuje opcije Galamdžije

en: Pan Axis
sr@latin: Osa pomeranja

en: Constraints the panning to an axis
sr@latin: Ograničava pomeranje na osu

en: Interpolate
sr@latin: Utapanje

en: Whether interpolated events emission is enabled.
sr@latin: Da li je uključeno odašiljanje utopljenih događaja

en: Deceleration
sr@latin: Usporavanje

en: Rate at which the interpolated panning will decelerate in
sr@latin: Odnos pri u kome će utopljeno pomeranje da uspori

en: Initial acceleration factor
sr@latin: Sastojak početnog ubrzanja

en: Factor applied to the momentum when starting the interpolated phase
sr@latin: Sastojak koji se primenjuje na zamah prilikom pokretanja faze utapanja

en: Path
sr@latin: Putanja

en: The path used to constrain an actor
sr@latin: Putanja korišćena za ograničavanje činioca

en: The offset along the path, between -1.0 and 2.0
sr@latin: Pomeraj duž putanje, između -1.0 i 2.0

en: Property Name
sr@latin: Naziv svojstva

en: The name of the property to animate
sr@latin: Naziv svojstva za animiranje

en: Filename Set
sr@latin: Izbor naziva datoteke

en: Whether the :filename property is set
sr@latin: Da li je postavljena osobina :naziv_datoteke

en: Filename
sr@latin: Naziv datoteke

en: The path of the currently parsed file
sr@latin: Putanja trenutno obrađivane datoteke

en: Translation Domain
sr@latin: Domen prevoda

en: The translation domain used to localize string
sr@latin: Domen prevoda korišćen za lokalizaciju niske

en: Scroll Mode
sr@latin: Režim klizanja

en: The scrolling direction
sr@latin: Smer klizanja

en: Double Click Time
sr@latin: Vreme duplog klika

en: The time between clicks necessary to detect a multiple click
sr@latin: Vreme između klikova potrebno za otkrivanje višestrukog klika

en: Double Click Distance
sr@latin: Razmak duplog klika

en: The distance between clicks necessary to detect a multiple click
sr@latin: Razmak između klikova potreban za otkrivanje višestrukog klika

en: Drag Threshold
sr@latin: Prag prevlačenja

en: The distance the cursor should travel before starting to drag
sr@latin: Rastojanje koje kursor treba da pređe pre početka prevlačenja

en: Font Name
sr@latin: Naziv slovnog lika

en: The description of the default font, as one that could be parsed by Pango
sr@latin: Opis osnovnog slovnog lika, kao ono koje bi Pango trebao da obradi

en: Font Antialias
sr@latin: Umekšavanje slovnog lika

en: Whether to use antialiasing (1 to enable, 0 to disable, and -1 to use the default)
sr@latin: Da li će biti korišćeno umekšavanje (1 za uključivanje, 0 za isključivanje, i -1 za korišćenje osnovnog)

en: Font DPI
sr@latin: TPI slovnog lika

en: The resolution of the font, in 1024 * dots/inch, or -1 to use the default
sr@latin: Rezolucija slovnog lika, u 1024 * tačaka/inču, ili -1 za korišćenje osnovne

en: Font Hinting
sr@latin: Nagoveštaj slovnog lika

en: Whether to use hinting (1 to enable, 0 to disable and -1 to use the default)
sr@latin: Da li će biti korišćeno nagoveštavanje (1 za uključivanje, 0 za isključivanje, i -1 za korišćenje osnovnog)

en: Font Hint Style
sr@latin: Stil nagoveštaja slovnog lika

en: The style of hinting (hintnone, hintslight, hintmedium, hintfull)
sr@latin: Stil nagoveštavanja („hintnone“ (ništa), „hintslight“ (blago), „hintmedium“ (srednje), „hintfull“ (puno))

en: Font Subpixel Order
sr@latin: Poredak podtačaka slovnog lika

en: The type of subpixel antialiasing (none, rgb, bgr, vrgb, vbgr)
sr@latin: Vrsta umekšavanja podtačaka (none, rgb, bgr, vrgb, vbgr)

en: The minimum duration for a long press gesture to be recognized
sr@latin: Najmanje trajanje poteza dugog pritiska da bi bio prepoznat

en: Window Scaling Factor
sr@latin: Činilac srazmeravanja prozora

en: The scaling factor to be applied to windows
sr@latin: Činilac srazmeravanja koji će se primenjivati nad prozorima

en: Fontconfig configuration timestamp
sr@latin: Vreme i datum podešavanja slovnog lika

en: Timestamp of the current fontconfig configuration
sr@latin: Vreme i datum trenutnog podešavanja slovnog lika

en: Password Hint Time
sr@latin: Vreme nagoveštaja lozinke

en: How long to show the last input character in hidden entries
sr@latin: Koliko dugo će biti prikazan poslednji znak unosa u skrivenim stavkama

en: Shader Type
sr@latin: Vrsta nijansera

en: The type of shader used
sr@latin: Vrsta korišćenog nijansera

en: The source of the constraint
sr@latin: Izvor ograničenja

en: From Edge
sr@latin: Od ivice

en: The edge of the actor that should be snapped
sr@latin: Ivica činioca koja treba da bude obuhvaćena

en: To Edge
sr@latin: Do ivice

en: The edge of the source that should be snapped
sr@latin: Ivica izvora koja treba da bude obuhvaćena

en: The offset in pixels to apply to the constraint
sr@latin: Pomeraj u tačkama koji će biti primenjen na ograničenje

en: Fullscreen Set
sr@latin: Izbor celog ekrana

en: Whether the main stage is fullscreen
sr@latin: Da li je glavna scena preko celog ekrana

en: Offscreen
sr@latin: Van ekrana

en: Whether the main stage should be rendered offscreen
sr@latin: Da li glavna scena treba da bude iscrtana van ekrana

en: Cursor Visible
sr@latin: Kursor je vidljiv

en: Whether the mouse pointer is visible on the main stage
sr@latin: Da li je pokazivač miša vidljiv na glavnoj sceni

en: User Resizable
sr@latin: Korisnik menja veličinu

en: Whether the stage is able to be resized via user interaction
sr@latin: Da li je moguće promeniti veličanu scene posredstvom dejstva korisnika

en: Color
sr@latin: Boja

en: The color of the stage
sr@latin: Boja scene

en: Perspective
sr@latin: Vidokrug

en: Perspective projection parameters
sr@latin: Parametri projekcije vidokruga

en: Title
sr@latin: Naslov

en: Stage Title
sr@latin: Naslov scene

en: Use Fog
sr@latin: Koristi maglu

en: Whether to enable depth cueing
sr@latin: Da li će biti uključeno signaliziranje dubine

en: Fog
sr@latin: Magla

en: Settings for the depth cueing
sr@latin: Podešavanja za signaliziranje dubine

en: Use Alpha
sr@latin: Koristi providnost

en: Whether to honour the alpha component of the stage color
sr@latin: Da li da ispoštuje komponentu providnosti boje scene

en: Key Focus
sr@latin: Prvi plan tastera

en: The currently key focused actor
sr@latin: Trenutni činilac tasterom u prvi plan

en: No Clear Hint
sr@latin: Bez brisanja saveta

en: Whether the stage should clear its contents
sr@latin: Da li scena treba da očisti svoj sadržaj

en: Accept Focus
sr@latin: Prihvatanje u prvi plan

en: Whether the stage should accept focus on show
sr@latin: Da li scena treba da prihvati prvi plan pri prikazu

en: Text
sr@latin: Tekst

en: The contents of the buffer
sr@latin: Sadržaj priručne memorije

en: Text length
sr@latin: Dužina teksta

en: Length of the text currently in the buffer
sr@latin: Dužina teksta koji je trenutno u priručnoj memoriji

en: Maximum length
sr@latin: Najveća dužina

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
sr@latin: Najveći broj znakova za ovu stavku. Nula ako nema ograničenja

en: Buffer
sr@latin: Priručna memorija

en: The buffer for the text
sr@latin: Priručna memorija za tekst

en: The font to be used by the text
sr@latin: Slovni lik koji će tekst da koristi

en: Font Description
sr@latin: Opis slovnog lika

en: The font description to be used
sr@latin: Opis slovnog lika koji će biti korišćen

en: The text to render
sr@latin: Tekst za prikazivanje

en: Font Color
sr@latin: Boja slovnog lika

en: Color of the font used by the text
sr@latin: Boja slovnog lika kog koristi tekst

en: Editable
sr@latin: Izmenjiv

en: Whether the text is editable
sr@latin: Da li se tekst može menjati

en: Selectable
sr@latin: Izbirljiv

en: Whether the text is selectable
sr@latin: Da li se tekst može izabrati

en: Activatable
sr@latin: Aktivirljiv

en: Whether pressing return causes the activate signal to be emitted
sr@latin: Da li pritisak na povratak izaziva emitovanje signala aktiviranja

en: Whether the input cursor is visible
sr@latin: Da li je kursor unosa vidljiv

en: Cursor Color
sr@latin: Boja kursora

en: Cursor Color Set
sr@latin: Izbor boje kursora

en: Whether the cursor color has been set
sr@latin: Da li je boja kursora postavljena

en: Cursor Size
sr@latin: Veličina kursora

en: The width of the cursor, in pixels
sr@latin: Širina kursora, u tačkama

en: Cursor Position
sr@latin: Položaj kursora

en: The cursor position
sr@latin: Položaj kursora

en: Selection-bound
sr@latin: Granica izbora

en: The cursor position of the other end of the selection
sr@latin: Položaj kursora na drugom kraju izbora

en: Selection Color
sr@latin: Boja izbora

en: Selection Color Set
sr@latin: Izbor boje izbora

en: Whether the selection color has been set
sr@latin: Da li je boja izbora postavljena

en: Attributes
sr@latin: Osobine

en: A list of style attributes to apply to the contents of the actor
sr@latin: Spisak osobina stila koje će biti primenjene na sadržaj činioca

en: Use markup
sr@latin: Koristi označavanje

en: Whether or not the text includes Pango markup
sr@latin: Da li tekst obuhvata Pango označavanje ili ne

en: Line wrap
sr@latin: Prelom reda

en: If set, wrap the lines if the text becomes too wide
sr@latin: Ako je podešeno, vršiće prelamanje redova ako tekst postane suviše širok

en: Line wrap mode
sr@latin: Način preloma reda

en: Control how line-wrapping is done
sr@latin: Kontroliše kako je obavljeno prelamanje reda

en: Ellipsize
sr@latin: Skraćivanje

en: The preferred place to ellipsize the string
sr@latin: Željeno mesto za skraćivanje niske

en: Line Alignment
sr@latin: Poravnanje reda

en: The preferred alignment for the string, for multi-line text
sr@latin: Željeno poravnanja za nisku, za više-linijski tekst

en: Justify
sr@latin: Slaganje

en: Whether the text should be justified
sr@latin: Da li tekst treba da bude složen

en: Password Character
sr@latin: Znak lozinke

en: If non-zero, use this character to display the actor's contents
sr@latin: Ako nije nula, koristiće ovaj znak za prikazivanje sadržaja činioca

en: Max Length
sr@latin: Najveća dužina

en: Maximum length of the text inside the actor
sr@latin: Najveća dužina teksta unutar činioca

en: Single Line Mode
sr@latin: Režim jednog reda

en: Whether the text should be a single line
sr@latin: Da li tekst treba da bude jedan red

en: Selected Text Color
sr@latin: Boja izabranog teksta

en: Selected Text Color Set
sr@latin: Postavka boje izabranog teksta

en: Whether the selected text color has been set
sr@latin: Da li je boja izabranog teksta postavljena

en: Loop
sr@latin: Ponavljanje

en: Should the timeline automatically restart
sr@latin: Da li linija vremena treba samostalno da se ponovo pokrene

en: Delay
sr@latin: Zastoj

en: Delay before start
sr@latin: Zastoj pre početka

en: Duration
sr@latin: Trajanje

en: Duration of the timeline in milliseconds
sr@latin: Trajanje linije vremena, u milisekundama

en: Direction
sr@latin: Pravac

en: Direction of the timeline
sr@latin: Smer linije vremena

en: Auto Reverse
sr@latin: Samostalno obrtanje

en: Whether the direction should be reversed when reaching the end
sr@latin: Da li smer treba da bude preokrenut kada stigne do kraja

en: Repeat Count
sr@latin: Broj ponavljanja

en: How many times the timeline should repeat
sr@latin: Koliko puta vremenska linija treba da se ponovi

en: Progress Mode
sr@latin: Režim napretka

en: How the timeline should compute the progress
sr@latin: Kako vremenska linija treba da izračuna napredak

en: Interval
sr@latin: Period

en: The interval of values to transition
sr@latin: Period vrednosti za prelaz

en: Animatable
sr@latin: Animirljiv

en: The animatable object
sr@latin: Objekat za animiranje

en: Remove on Complete
sr@latin: Ukloni kada je obavljeno

en: Detach the transition when completed
sr@latin: Otkačiće prelaz nakon što je obavljen

en: Zoom Axis
sr@latin: Osa uvećanja

en: Constraints the zoom to an axis
sr@latin: Ograničava uvećavanje na osu

en: Timeline
sr@latin: Linija vremena

en: Timeline used by the alpha
sr@latin: Linija vremena koju koristi providnost

en: Alpha value
sr@latin: Vrednost providnosti

en: Alpha value as computed by the alpha
sr@latin: Vrednost providnosti koju proračunava providnost

en: Mode
sr@latin: Režim

en: Progress mode
sr@latin: Režim napretka

en: Object
sr@latin: Objekat

en: Object to which the animation applies
sr@latin: Objekat na koji se primenjuje animiranje

en: The mode of the animation
sr@latin: Režim animiranja

en: Duration of the animation, in milliseconds
sr@latin: Trajanje animiranja, u milisekundama

en: Whether the animation should loop
sr@latin: Da li animiranje treba da se ponavlja

en: The timeline used by the animation
sr@latin: Linija vremena koju koristi animiranje

en: Alpha
sr@latin: Providnost

en: The alpha used by the animation
sr@latin: Providnost koju koristi animiranje

en: The duration of the animation
sr@latin: Trajanje animiranja

en: The timeline of the animation
sr@latin: Linija vremena animiranja

en: Alpha Object to drive the behaviour
sr@latin: Objekat providnosti koji upravlja ponašanjem

en: Start Depth
sr@latin: Početna dubina

en: Initial depth to apply
sr@latin: Početna dubina koja će biti primenjena

en: End Depth
sr@latin: Krajnja dubina

en: Final depth to apply
sr@latin: Krajnja dubina koja će biti primenjena

en: Start Angle
sr@latin: Početni ugao

en: Initial angle
sr@latin: Početni ugao

en: End Angle
sr@latin: Krajnji ugao

en: Final angle
sr@latin: Krajnji ugao

en: Angle x tilt
sr@latin: Ugao x nagiba

en: Tilt of the ellipse around x axis
sr@latin: Nagib elipse oko h ose

en: Angle y tilt
sr@latin: Ugao y nagiba

en: Tilt of the ellipse around y axis
sr@latin: Nagib elipse oko y ose

en: Angle z tilt
sr@latin: Ugao z nagiba

en: Tilt of the ellipse around z axis
sr@latin: Nagib elipse oko z ose

en: Width of the ellipse
sr@latin: Širina elipse

en: Height of ellipse
sr@latin: Visina elipse

en: Center
sr@latin: Središte

en: Center of ellipse
sr@latin: Središte elipse

en: Direction of rotation
sr@latin: Pravac okretanja

en: Opacity Start
sr@latin: Početak providnosti

en: Initial opacity level
sr@latin: Nivo početne providnosti

en: Opacity End
sr@latin: Kraj providnosti

en: Final opacity level
sr@latin: Nivo krajnje providnosti

en: The ClutterPath object representing the path to animate along
sr@latin: Objekat putanje Galamdžije koji predstavlja putanju koja će biti zajedno animirana

en: Angle Begin
sr@latin: Početak ugla

en: Angle End
sr@latin: Kraj ugla

en: Axis
sr@latin: Osa

en: Axis of rotation
sr@latin: Osa okretanja

en: Center X
sr@latin: X središte

en: X coordinate of the center of rotation
sr@latin: H koordinata središta okretanja

en: Center Y
sr@latin: Y središte

en: Y coordinate of the center of rotation
sr@latin: Y koordinata središta okretanja

en: Center Z
sr@latin: Z središte

en: Z coordinate of the center of rotation
sr@latin: Z koordinata središta okretanja

en: X Start Scale
sr@latin: Početna H razmera

en: Initial scale on the X axis
sr@latin: Početna razmera na H osi

en: X End Scale
sr@latin: Krajnja H razmera

en: Final scale on the X axis
sr@latin: Krajnja razmera na H osi

en: Y Start Scale
sr@latin: Početna Y razmera

en: Initial scale on the Y axis
sr@latin: Početna razmera na Y osi

en: Y End Scale
sr@latin: Krajnja Y razmera

en: Final scale on the Y axis
sr@latin: Krajnja razmera na Y osi

en: The background color of the box
sr@latin: Boja pozadine okvira

en: Color Set
sr@latin: Podešavanje boje

en: Surface Width
sr@latin: Širina površine

en: The width of the Cairo surface
sr@latin: Širina Kairo površine

en: Surface Height
sr@latin: Visina površine

en: The height of the Cairo surface
sr@latin: Visina Kairo površine

en: Auto Resize
sr@latin: Samostalna promena veličine

en: Whether the surface should match the allocation
sr@latin: Da li površina treba da odgovara raspoređivanju

en: URI
sr@latin: Putanja

en: URI of a media file
sr@latin: Putanja datoteke medijuma

en: Playing
sr@latin: Puštanje

en: Whether the actor is playing
sr@latin: Da li je činilac pušten

en: Progress
sr@latin: Napredak

en: Current progress of the playback
sr@latin: Trenutno napredovanje reprodukcije

en: Subtitle URI
sr@latin: Adresa prevoda

en: URI of a subtitle file
sr@latin: Adresa datoteke prevoda

en: Subtitle Font Name
sr@latin: Naziv slovnog lika prevoda

en: The font used to display subtitles
sr@latin: Slovni lik korišćen za prikaz prevoda

en: Audio Volume
sr@latin: Jačina zvuka

en: The volume of the audio
sr@latin: Jačina zvuka

en: Can Seek
sr@latin: Može da premota

en: Whether the current stream is seekable
sr@latin: Da li trenutni tok može da se premotava

en: Buffer Fill
sr@latin: Popuna priručne memorije

en: The fill level of the buffer
sr@latin: Nivo popunjavanja priručne memorije

en: The duration of the stream, in seconds
sr@latin: Trajanje toka, u sekundama

en: The color of the rectangle
sr@latin: Boja pravougaonika

en: Border Color
sr@latin: Boja ivice

en: The color of the border of the rectangle
sr@latin: Boja ivice pravougaonika

en: Border Width
sr@latin: Širina ivice

en: The width of the border of the rectangle
sr@latin: Širina ivice pravougaonika

en: Has Border
sr@latin: Poseduje ivicu

en: Whether the rectangle should have a border
sr@latin: Da li pravougaonik treba da ima ivice

en: Vertex Source
sr@latin: Izvor vrhunca

en: Source of vertex shader
sr@latin: Izvor nijansera vrhunca

en: Fragment Source
sr@latin: Izvor odlomka

en: Source of fragment shader
sr@latin: Izvor nijansera odlomka

en: Compiled
sr@latin: Sastavljen

en: Whether the shader is compiled and linked
sr@latin: Da li je nijanser sastavljen i povezan

en: Whether the shader is enabled
sr@latin: Da li je nijanser uključen

en: %s compilation failed: %s
sr@latin: Sastavljanje %s nije uspelo: %s

en: Vertex shader
sr@latin: Nijanser vrhunca

en: Fragment shader
sr@latin: Nijanser odlomka

en: State
sr@latin: Stanje

en: Currently set state, (transition to this state might not be complete)
sr@latin: Trenutno izabrano stanje, (prelaz na ovo stanje ne može biti potpun)

en: Default transition duration
sr@latin: Osnovno trajanje prelaza

en: Column Number
sr@latin: Broj kolone

en: The column the widget resides in
sr@latin: Kolona u kojoj se nalazi element

en: Row Number
sr@latin: Broj reda

en: The row the widget resides in
sr@latin: Red u kome se nalazi element

en: Column Span
sr@latin: Raspon kolone

en: The number of columns the widget should span
sr@latin: Broj kolona koje element treba da obuhvati

en: Row Span
sr@latin: Raspon reda

en: The number of rows the widget should span
sr@latin: Broj redova koje element treba da obuhvati

en: Horizontal Expand
sr@latin: Vodoravno širenje

en: Allocate extra space for the child in horizontal axis
sr@latin: Dodeljuje dodatni prostor za porod na vodoravnoj osi

en: Vertical Expand
sr@latin: Uspravno širenje

en: Allocate extra space for the child in vertical axis
sr@latin: Dodeljuje dodatni prostor za porod na uspravnoj osi

en: Spacing between columns
sr@latin: Razmak između kolona

en: Spacing between rows
sr@latin: Razmak između redova

en: Sync size of actor
sr@latin: Veličina usklađenja činioca

en: Auto sync size of actor to underlying pixbuf dimensions
sr@latin: Veličina samousklađenja činioca za podvlačenje dimenzija sličice

en: Disable Slicing
sr@latin: Onemogući odsecanje

en: Forces the underlying texture to be singular and not made of smaller space saving individual textures
sr@latin: Primorava osnovnu teksturu da bude jedna, a ne sastavljena od manjih prostora čuvajući pojedinačne teksture

en: Tile Waste
sr@latin: Gubitak pločice

en: Maximum waste area of a sliced texture
sr@latin: Najveća izgubljena oblast iseckane teksture

en: Horizontal repeat
sr@latin: Vodoravno ponavljanje

en: Repeat the contents rather than scaling them horizontally
sr@latin: Ponavlja sadržaje radije nego da im menja razmeru vodoravno

en: Vertical repeat
sr@latin: Uspravno ponavljanje

en: Repeat the contents rather than scaling them vertically
sr@latin: Ponavlja sadržaje radije nego da im menja razmeru uspravno

en: Filter Quality
sr@latin: Kvalitet filtera

en: Rendering quality used when drawing the texture
sr@latin: Kvalitet prikaza korišćen prilikom iscrtavanja teksture

en: Pixel Format
sr@latin: Format tačkice

en: The Cogl pixel format to use
sr@latin: Kogl format tačkice za korišćenje

en: Cogl Texture
sr@latin: Kogl tekstura

en: The underlying Cogl texture handle used to draw this actor
sr@latin: Ručica osnovne Kogl tekstura korišćene za crtanje ovog činioca

en: Cogl Material
sr@latin: Kogl materijal

en: The underlying Cogl material handle used to draw this actor
sr@latin: Ručica osnovnog Kogl materijala korišćena za crtanje ovog činioca

en: The path of the file containing the image data
sr@latin: Putanja datoteke koja sadrži podatke o slici

en: Keep Aspect Ratio
sr@latin: Zadrži odnos razmere

en: Keep the aspect ratio of the texture when requesting the preferred width or height
sr@latin: Zadržava odnos širine i visine teksture kada zahteva željenu širinu i visinu

en: Load asynchronously
sr@latin: Učitaj neusklađeno

en: Load files inside a thread to avoid blocking when loading images from disk
sr@latin: Učitava datoteke unutar niti da bi se izbeglo blokiranje prilikom učitavanja slika sa diska

en: Load data asynchronously
sr@latin: Učitaj podatke neusklađeno

en: Decode image data files inside a thread to reduce blocking when loading images from disk
sr@latin: Dešifruje datoteke podataka slika unutar niti da bi se smanjilo blokiranje prilikom učitavanja slika sa diska

en: Pick With Alpha
sr@latin: Izaberi sa providnošću

en: Shape actor with alpha channel when picking
sr@latin: Oblik činioca sa kanalom providnosti prilikom izbora

en: Failed to load the image data
sr@latin: Nisam uspeo da učitam podatke slike

en: YUV textures are not supported
sr@latin: JUV (YUV) teksture nisu podržane

en: YUV2 textures are not supported
sr@latin: JUV2 (YUV2) teksture nisu podržane

en: Could not initialize Gdk
sr@latin: Ne mogu da pokrenem Gdk

en: Could not find a suitable CoglWinsys for a GdkDisplay of type %s
sr@latin: Ne mogu da pronađem odgovarajući Kogl Vindouz sistema za Gdk prikaz vrste %s

en: Surface
sr@latin: Površina

en: The underlying wayland surface
sr@latin: Osnovna površina vejlanda

en: Surface width
sr@latin: Širina površine

en: The width of the underlying wayland surface
sr@latin: Širina osnovne površine vejlanda

en: Surface height
sr@latin: Visina površine

en: The height of the underlying wayland surface
sr@latin: Visina osnovne površine vejlanda

en: X display to use
sr@latin: Iks prikaz za korišćenje

en: X screen to use
sr@latin: Iks ekran za korišćenje

en: Make X calls synchronous
sr@latin: Čini Iks pozive usklađenim

en: Disable XInput support
sr@latin: Isključuje podršku H-unosa

en: The Clutter backend
sr@latin: Pozadinac Galamdžije

en: Pixmap
sr@latin: Mapa tačaka

en: The X11 Pixmap to be bound
sr@latin: H11 piksmapa za povezivanje

en: Pixmap width
sr@latin: Širina piksmape

en: The width of the pixmap bound to this texture
sr@latin: Širina veze piksmape za ovu teksturu

en: Pixmap height
sr@latin: Visina piksmape

en: The height of the pixmap bound to this texture
sr@latin: Visina veze piksmape za ovu teksturu

en: Pixmap Depth
sr@latin: Dubina piksmape

en: The depth (in number of bits) of the pixmap bound to this texture
sr@latin: Dubina (u broju bita) veze piksmape za ovu teksturu

en: Automatic Updates
sr@latin: Automatska ažuriranja

en: If the texture should be kept in sync with any pixmap changes.
sr@latin: Ako tekstura treba biti držana u usklađenosti sa svim piksmap promenama.

en: Window
sr@latin: Prozor

en: The X11 Window to be bound
sr@latin: H11 prozor za povezivanje

en: Window Redirect Automatic
sr@latin: Samostalno preusmerenje prozora

en: If composite window redirects are set to Automatic (or Manual if false)
sr@latin: Ako su preusmerenja kompozitnog prozora postavljena na Samostalno (ili Ručno ako nisu)

en: Window Mapped
sr@latin: Prozor je mapiran

en: If window is mapped
sr@latin: Ako je prozor mapiran

en: Destroyed
sr@latin: Uništen

en: If window has been destroyed
sr@latin: Ako je prozor bio uništen

en: Window X
sr@latin: X prozora

en: X position of window on screen according to X11
sr@latin: X položaj prozora na ekranu u skladu sa H11

en: Window Y
sr@latin: Y prozora

en: Y position of window on screen according to X11
sr@latin: Y položaj prozora na ekranu u skladu sa H11

en: Window Override Redirect
sr@latin: Preusmerenje nadjačanog prozora

en: If this is an override-redirect window
sr@latin: Ako je ovo nadjačani-preusmereni prozor
