clutter master - en to ug translation catalogue (149 entries)

en: X coordinate
ug: X كوئوردېنات

en: Y coordinate
ug: Y كوئوردېنات

en: Position
ug: ئورنى

en: Width
ug: كەڭلىك

en: Height
ug: ئېگىزلىك

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: Fixed X
ug: مۇقىم X

en: Fixed Y
ug: مۇقىم Y

en: Min Width
ug: ئەڭ كىچىك كەڭلىكى

en: Min Height
ug: ئەڭ كىچىك ئېگىزلىكى

en: Natural Width
ug: تەبىئىي كەڭلىكى

en: Natural Height
ug: تەبىئىي ئېگىزلىكى

en: Allocation
ug: تەقسىملەش

en: Depth
ug: چوڭقۇرلۇقى

en: Z Position
ug: Z ئورنى

en: Opacity
ug: غۇۋالىقى

en: Visible
ug: كۆرۈنۈشچان

en: Name
ug: ئاتى

en: Pivot Point
ug: ئايلانما نۇقتا

en: Transform
ug: ئالماشتۇرۇش

en: Text Direction
ug: تېكىست يۆنىلىشى

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: Effect
ug: ئۈنۈم

en: Layout Manager
ug: جايلاشتۇر باشقۇرغۇچى

en: X Alignment
ug: X توغرىلاش

en: Y Alignment
ug: Y توغرىلاش

en: Margin Top
ug: ئۈستىدىكى بوشلۇق

en: Extra space at the top
ug: ئۈستىدىكى ئارتۇقچە بوشلۇق

en: Margin Bottom
ug: ئاستىدىكى بوشلۇق

en: Extra space at the bottom
ug: ئاستىدىكى ئارتۇقچە بوشلۇق

en: Margin Left
ug: سولدىكى بوشلۇق

en: Extra space at the left
ug: سولدىكى ئارتۇقچە بوشلۇق

en: Margin Right
ug: ئوڭدىكى بوشلۇق

en: Extra space at the right
ug: ئوڭدىكى ئارتۇقچە بوشلۇق

en: Background color
ug: تەگلىك رەڭگى

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Actor
ug: ئەر ئارتىس

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك قىلىنغان

en: Source
ug: مەنبە

en: Factor
ug: كۆپەيتكۈچى

en: Offset
ug: ئېغىش

en: Horizontal Alignment
ug: توغرىسىغا جايلاشتۇرۇش

en: Vertical Alignment
ug: تىك جايلاشتۇرۇش

en: Expand
ug: كېڭەيت

en: Vertical
ug: تىك

en: Orientation
ug: يۆنىلىش

en: Homogeneous
ug: ئوخشاشلىق

en: Spacing
ug: ئارىلىق

en: Brightness
ug: يورۇقلۇق

en: Contrast
ug: ئاق-قارىلىقى

en: Container
ug: قاچا

en: Pressed
ug: بېسىلغان

en: Held
ug: تۇتۇپ تۇردى

en: Tint
ug: رەڭلە

en: Backend
ug: ئارقا ئۇچ

en: Column Spacing
ug: ئىستون بوشلۇقى

en: Row Spacing
ug: قۇر بوشلۇقى

en: Left attachment
ug: سول قوشۇلما

en: The column number to attach the left side of the child to
ug: تارماق بۆلەكنىڭ سول تەرىپىنى قايسى ئىستونغا قوشىدۇ

en: Top attachment
ug: ئۈستى قوشۇلما

en: The row number to attach the top side of a child widget to
ug: تارماق ۋىجېتنىڭ ئۈستى تەرىپىنى قايسى قۇرغا قوشىدۇ

en: The number of columns that a child spans
ug: بىرىكىدىغان بالا ئىستونلارنىڭ سانى

en: The number of rows that a child spans
ug: بىرىكىدىغان بالا قۇرلارنىڭ سانى

en: Row spacing
ug: قۇر بوشلۇقى

en: The amount of space between two consecutive rows
ug: ئىككى قۇر ئارىسىدىكى بوشلۇق

en: Column spacing
ug: ئىستون بوشلۇقى

en: The amount of space between two consecutive columns
ug: ئىككى ئىستون ئارىسىدىكى بوشلۇق

en: Row Homogeneous
ug: قۇر ئوخشاش

en: If TRUE, the rows are all the same height
ug: ئەگەر TRUE بولسا، قۇرنىڭ ھەممىسى ئوخشاش ئېگىزلىكتە بولىدۇ.

en: Column Homogeneous
ug: ئىستون ئوخشاش

en: If TRUE, the columns are all the same width
ug: ئەگەر TRUE بولسا، ئىستوننىڭ ھەممىسى ئوخشاش كەڭلىكتە بولىدۇ.

en: Unique identifier of the device
ug: ئۈسكۈنىنىڭ ئۆزگىچە كىملىكى

en: The name of the device
ug: ئۈسكۈنىنىڭ ئاتى

en: Device Type
ug: ئۈسكۈنە تىپى

en: The type of the device
ug: ئۈسكۈنىنىڭ تىپى

en: Device Manager
ug: ئۈسكۈنە باشقۇرغۇچ

en: Whether the device has a cursor
ug: ئۈسكۈنىنىڭ نۇربەلگىسى بارمۇ يوق

en: Value Type
ug: قىممەت تىپى

en: Initial Value
ug: دەسلەپكى قىممەت

en: Final Value
ug: ئاخىرقى قىممەت

en: Manager
ug: باشقۇرغۇ

note: Translators: Leave this UNTRANSLATED if your language is * left-to-right.  If your language is right-to-left * (e.g. Hebrew, Arabic), translate it to "default:RTL". * * Do NOT translate it to non-English e.g. "predefinito:LTR"! If * it isn't default:LTR or default:RTL it will not work.
en: default:LTR
ug: default:RTL

en: Show frames per second
ug: بىر سېكۇنتتا كۆرسىتىدىغان كاندۇك سانى

en: Default frame rate
ug: كۆڭۈلدىكى كاندۇك تېزلىكى

en: Make all warnings fatal
ug: ھەممە ئاگاھلاندۇرۇشنى ئېغىر خاتالىققا ئۆزگەرت

en: Direction for the text
ug: يېزىق يۆنىلىشى

en: Enable accessibility
ug: قوشۇمچە ئىقتىدارنى ئىناۋەتلىك قىل

en: Clutter Options
ug: Clutter تاللانمىسى

en: Show Clutter Options
ug: Clutter تاللانمىسىنى كۆرسىتىش

en: Path
ug: يول

en: Property Name
ug: خاسلىق ئاتى

en: Filename
ug: ھۆججەت ئاتى

en: Translation Domain
ug: تەرجىمە دائىرىسى

en: Double Click Time
ug: قوش چېكىشنىڭ ۋاقتى

en: Double Click Distance
ug: قوش چېكىش ئارىلىقى

en: Drag Threshold
ug: سۆرەشنىڭ بوسۇغا قىممىتى

en: Font Name
ug: خەت نۇسخا ئاتى

en: Fontconfig configuration timestamp
ug: Fontconfig سەپلىمە ۋاقتى

en: How long to show the last input character in hidden entries
ug: يوشۇرۇن كىرگۈزۈش رامكىسىدا ئاخىرقى قېتىم كىرگۈزگەن ھەرپنى قانچىلىك ۋاقىت كۆرسىتىدۇ

en: Offscreen
ug: ئېكران سىرتىدىكى

en: Cursor Visible
ug: نۇربەلگىسىنى كۆرسىتىش

en: Color
ug: رەڭ

en: Title
ug: ماۋزۇ

en: Fog
ug: تۇمان

en: Horizontal Expand
ug: توغرا يۆنىلىشتە كېڭىيىش

en: Vertical Expand
ug: تىك يۆنىلىشتە كېڭىيىش

en: Text
ug: تېكىست

en: The contents of the buffer
ug: يىغلەك مەزمۇنى

en: Text length
ug: تېكىست ئۇزۇنلۇقى

en: Length of the text currently in the buffer
ug: نۆۋەتتىكى يىغلەكتىكى تېكىستنىڭ ئۇزۇنلۇقى

en: Maximum length
ug: ئەڭ چوڭ ئۇزۇنلۇق

en: Maximum number of characters for this entry. Zero if no maximum
ug: بۇ تۈرگە كىرگۈزگىلى بولىدىغان ئەڭ كۆپ ھەرپ سانى. نۆل چەكلىمەسلىكنى بىلدۈرىدۇ

en: Buffer
ug: يىغلەك

en: Font Description
ug: خەت نۇسخىسى چۈشەندۈرۈلۈشى

en: Font Color
ug: خەت رەڭگى

en: Editable
ug: تەھرىرچان

en: Selectable
ug: تاللاشچان

en: Activatable
ug: ئاكتىپلاشچان

en: Cursor Position
ug: نۇربەلگە ئورنى

en: Attributes
ug: خاسلىق

en: Use markup
ug: بەلگە ئىشلەت

en: Line wrap
ug: قۇر قاتلا

en: Line wrap mode
ug: قۇر قاتلاش ھالىتى

en: Ellipsize
ug: قىسقارتما

en: Justify
ug: ئوڭ سولدىن توغرىلا

en: Max Length
ug: ئەڭ ئۇزۇن ئۇزۇنلۇقى

en: Single Line Mode
ug: يەككە قۇر ھالىتى

en: Selected Text Color
ug: تاللانغان تېكىست رەڭگى

en: Loop
ug: دەۋرىي

en: Delay
ug: كېچىكتۈر

en: Duration
ug: ۋاقتى

en: Direction
ug: يۆنىلىش

en: Interval
ug: ئارىلىق

en: Timeline
ug: ۋاقىت سىزىقى

en: Mode
ug: ھالىتى

en: Object
ug: نەڭ

en: Alpha
ug: ئالفا

en: Center
ug: مەركەز

en: Playing
ug: قويۇۋاتىدۇ

en: Progress
ug: سۈرئەت

en: Border Color
ug: يان رامكا رەڭگى

en: State
ug: ھالەت

en: Surface
ug: سىرتقى يۈز

en: X display to use
ug: X كۆرسىتىش ئېغىزى ئىشلەت

en: X screen to use
ug: ئىشلەتكەن X ئېكران

en: Make X calls synchronous
ug: X نى قەدەمداش قىلىپ ئىشلەت

en: Window
ug: كۆزنەك

en: Window X
ug: كۆزنەك X

en: Window Y
ug: كۆزنەك Y
